Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ELBarto-3-

FIFA 18 - Career Mode Topic

Recommended Posts

On 14/1/2018 at 11:27 ΜΜ, niktsiabe said:

Και για όποιον ενδιαφέρεται παιδιά πάνω σε αυτό ας μου στείλει pm να του παραθέσω τις προτάσεις μου για γήπεδα ομάδων σε Γερμανία- Γαλλία- Ιταλία- Ισπανία:thumbsup:      

Ολοι το κανουμε αυτο αδερφε, εδω και 2-3 χρονια.

Συνέχεια career mode RC Celta

RC Celta- Atletico Madrid  2- 0

Πρώτη μεγάλη νίκη στην LaLiga, εκμεταλλευτήκαμε  στο έπακρο την κακή εμφάνιση της αντιπάλου και με γκολ των Portu (πάλι αυτός) και Jozabed τσεπώσαμε το 3ποντο

Coppa del Rey Round of ''32''

RC Celta- Levante UD 1- 1

Το ματς διεξήχθη μετά από δύο μέρες, οπότε έγινε γερό rotation. Όχι καλή εμφάνιση,λάθη πολλά στην άμυνα. Το γκολ ο Keko

Malaga CF- RC Celta 1- 2

Δεύτερη σερί νίκη και η ομάδα ανεβαίνει. Ένα έχω να πω. ΜΑΓΙΚΟΣ IAGO ASPAS!!!Ο Ιάκωβος με δύο γκολάρες, ένα γυριστό μονοκόματο και ένα ξώφαλτσο, μας οδήγησε στο 90' στη νίκη

Uefa Europa League Day 4 

RC Celta- FK Ostersund 2- 1

Τραγικό λάθος στην άμυνα στην αρχή και πάγωμα 0-1. Πάλι όμως ο Ιago με δύο γκολ, το δεύτερο ειδικά με σουτ στο γάμα εκτός περιοχής, έδωσε ανάσα και προβάδισμα πρόκρισης στους 32 του θεσμού.

RC Celta- Athletic Bilbao 1-1

Κουρασμένοι γαρ από την Ευρώπη στο 1ο ήμασταν ανύπαρκτοι. Μέτα στρώσαμε και ο Portu πετυχαίνοντας το 4ο γκολ του στο πρωτάθλημα ισοφάρισε

Sevilla FC- RC Celta 2-0

Κατά κράτος επικράτηση της αντιπάλου. Πραγματικά καμία συνοχή και επιθετικότητα από εμάς. Όταν κάνεις σαν ομάδα το 1ο σουτ στο 90 τι να πεις.....

Uefa Europa League Day 5 

FC Nantes- RC Celta 0- 0

Με νίκη ήμασταν σίγουρα δεύτεροι και εξασφαλίζαμε πρόκριση. Δεν τα καταφέραμε. Για την αλήθεια έπαιξα αμυντικά, δεν ήθελα με τίποτα να χάσω το ματς. Είχαμε δοκάρι όμως στο 92'. Τέλος πάντων όμως κρατάμε τη δεύτερη θέση με δύο βαθμούς διαφορά από τη Ναντ. Τελευταία αγωνιστική παίζω έξω με Χερτα και η Ναντ έξω με Εστερσουντ. Με νίκη περνάω ως 1ος τον όμιλο με Χ σίγουρα ως 2ος καθώς υπερτερώ στην ισοβαθμία με τη Ναντ αν αυτή κερδίσει. Με ήττα, πρέπει να παρακαλάω να πάρει αποτέλεσμα η Εστερσουντ

RC Celta- Leganes 1- 1

Με το μυαλό στον επερχόμενο επαναληπτικό κυπέλλου με τη Λεβάντε και στην τελευταία αγωνιστική τω ομίλων του Γιουρόπα έφερα Χ. Το γκολ ο Portu, που έφτασε τα 5.

Παρατηρήσεις:

Έχω την καλύτερη άμυνα στο πρωτάθλημα με 7 γκολ παθητικό 

Είμαστε 9οι, πρέπει να παλέψουμε για την 6 ή 7 θέση που οδηγεί Ευρώπη, αλλά γίνεται ο χαμός. Την κούρσα οδηγεί η Βιγιαρεάλ.

Η άμυνα πάει καλά, η επίθεση όμως όχι. Μόνο δύο παίκτες τραβάνε κουπί (Portu- Aspas)

Ο άλλος μου επιθετικός M. Gomez επανέρχεται 20 Δεκεμβρίου περίπου (καλά κρασιά δηλαδή)

Εκτός από Sisto- Keko- Portu δεν έχω άλλο αξιόπιστο winger, ομολογώ ότι το καλοκαίρι δεν εκτίμησα καλά το ρόστερ εδώ

Στα δύο τελευταία ματς από 4-3-3 holding που έπαιζα το γύρισα σε 4-4-2 narrow και βάζω πλάγια τον χαφ D. Wass για να κερδίσω έναν πλάγιο.

Θα δω τι θα κάνω στη χειμερινή περίοδο

Η διοίκηση αρχίζει και μου τσινάει για τους πιτσιρικάδες.

Αυτά

LIVERPOOL F.C. 

2hztzls.jpg

Λοιπον ενα πραγμα, καθε ματς πεφτουν ΚΟΡΜΙΑ. Θελω να φτιαξω την δκια μου ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ και ετσι αλλαξα πολλα. Επιτελους ενα δυσκολο Career.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ:

2efrzgk.jpg

2j1k50i.jpg

ΠΩΛΗΣΕΙΣ:

Μatip - Milan 37,000,000€

Clyne - Napoli 32,000,000€

Markovic - Stoke City 10,000,000€

Moreno - Southampton 12,700,000€

Flanagan - Bournemouth 3,200,000€

Mignoled -Lazio 15,000,000€

Klavan - Krystal Palace 9,500,000€

+60,000,000 Firmino - Bayern για ΓΕΝΑΡΗ.

48,000,000 εδωσα για τον Horn τον τερματα που θα τον δωσω ΓΕΝΑΡΗ ακομα αν γινεται. Δεν κανει για τα λεφτα που εδωσα.

Απιστευτο σεντερ μπακ ο Χιμενεθ, τα φουλ μπακ μου λιρα εκατο, ο Williams ψαχνει τα πατηματα του.

Εδωσα και δανεικους 4 με καλα ποτενσιαλ και πηρα για 2 χρονια δανεικο τον Wendel της Σπορτιγκ που ειναι ηδη παικτης μου και τον ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΝΟ της ΓΙΟΥΒΕ Bentancur. Και οι δυο 20 ετων.

Παμε, παω στην Γουοτφορντ και πεφτουν κορμια. ΤΕΛΙΚΟ 1-2 σε ενα εκπληκτικο ματς.

2η αγωνιστικη υποδεχομαι την ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΛΑΣ που με ειχε φιλοδωρισει με 4 γκολ στο ΤΕΣΤ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ που εκανα.

1-0 στο 89 με Σαλαχ χαμος απλα.

2ppldw5.jpg

ΜΑΤΣΑΡΑ 

2jdgubk.jpg

2du9ym9.jpg

Επομενο με ΑΡΣΕΝΑΛ σε ενα ματς που ημουν καλυτερος και η ΑΡΣΕΝΑΛ η χειροτερη ομας που υποδεχτηκα (μετα πηρε ΛΕΜΑΡ)

2q8vndu.jpg

291cgp0.jpg

Και ερχονται ΤΑ ΜΑΤΣ,  με πρωτο μεσα στην Σιτι που την ειδα πρωτη φορα με ολους τους βασικους.

11rvdk4.jpg

311ksue.jpg

rud5d4.jpg

ofrnyx.jpg

24pdv9t.jpg

n2h9js.jpg

ztymoy.jpg

ae9xs7.jpg

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΩ ΠΑΠΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΤΟΥ.

Και ερχεται η ΜΠΕΡΝΛΙ που ηταν 3η με 3-0-1 και νικαω με ενεσεις 2-1. Χασαν και πεναλντι.

2hy9pmv.jpg

10mohhd.jpg

ΤΟ....  ΣΤΗΣΙΜΟ ΕΛΕΟΣ.

ΤΑ 11 ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ 

27yvk41.jpg

@niktsiabe Ωραιος με Θελτα τα πας καλα φιλε!!! Χαιρομαι που εχεςι την καλυτερη αμυνα να και λιγο δυσκολευεσαι στο να πετυχεις γκολ! Τωρα που θα γυρισει και ο Γκομεζ ο 

Ουρουγουανος ελπιζω να σε βοηθησει να το λυσεις αυτο και να ανεβεις ψηλοτερα βαθμολογικα! Μπορεις ανετα! VAMOS!

@takisaek Φιλε για το πμ ξανακανε με αντ γιατι δεν ηξερα οτι εισαι εσυ και εσβησα το αιτημα :D Τωρα ειδα το μηνυμα σου.

Λοιπον παμε στα ποδοσφαιρικα σου....μαρεσει τρελα η ομαδα σου και πιστευω παρα τις γκελες που κανεις εισαι κοντα βαθμολογικα στις θεσεις που οδηγουν ΤΣΛ.

Νταξ πρωταθλημα το θερωρω πανδυσκολο φετος να το παρεις αλλα απο του χρονου με καποιες καλυτερες προσθηκες μπορεις να κανεις την εκπληξη.! Φοβερη νικη με Μπαρσα

και τον Σαναμπρια να σε οδηγει και παντελονατο χ με Ρεαλ! Αυτα ειναι πραγματικα πολυ καλα αποτελεσματα..οκ η 4αρα απο Βιγιαρεαλ ηταν βαρια αλλα αν δεν σου βγαινει το 

ματς υπαρχουν κ αυτα! Ωραιο ματς με Θελτα μαρεσε αρκετα. Σπουδαια νικη με Μπιλμπαο και με την Σεβιλλη καλο χ ειναι μια δυσκολη εδρα (Ασχετα αν το φιφα οριζει την ιδια :D)

Κλασσικη Ατλετικο πολυ δυσκολη ομαδα σε αυτο το φιφα και αφου καταφερες να επανελθεις μετα το γκολ παλι καλα να λες! Εκανες καλες νικες με μικροτερες αλλα η Ειμπαρ

σε πληγωσε και οντως ηταν πισωγυρισμα ασχετα αν η ρουφιανα δεν εμπαινε. Δεν πειραζει! Τωρα στην Ευρωπη πηγες τρενο και λογικο οποτε

δεν νομιζω οτι η Μπορντο στους 32 θα ναι εμποδιο που θα σε δυσκολεψει. Με λιγη τυχη και καλη εμφανιση θα σαι ανετα στους 16. Οσο για τα μεταγραφικα εμενα μαρεσει πολυ

να παιζω με ψευτοεννιαρι οποτε εγκρινω εκει τον Φεκιρ! Εχεις τρομερη ταχυτητα επιθετικα και ελπιζω να σου βγει! 

Περιμενουμε τα αποτελεσματα με αυτο το συστημα!

@ELBarto-3- Παικταρα μου την σηκωσες την

ΚΟΥΠΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΤΣΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΤΙ ΦΙΝΑΛΕ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ???!?! Ενας πιτσιρικας που μπηκε στα δυσκολα με Παρι και 

εκανες μια μεγαλειωδης νικη με 2-0 απενατι στα λεφτα και το συγχρονο σαπιο ποδοσφαιρο!!!! Αλλα το φιναλε και η ματσαρα με Μονακο ηταν το κατι αλλο....37.000 λοκο οπαδοι 

σου ηταν εκει να σε στηριξουν! Και φυσικα ξερω οσο δεν μπαινει η μπαλα αγχωνεσαι και λες ποτε ομως ρισκαρες και δικαιωθηκες! Γιατι οταν παιζεις Ultra Att. με Μονακο 

ρισκαρεις και με Μπαμπε μπροστα. Και ομως αυτος ο πιτσιρικας γεννημα θρεμα Νικαιωτης καταφερε να σου χαρισει το μεγαλο τροπαιο!!!! BOSCAGLI ΜΕ ΧΡΥΣΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ

γραφτηκε το ονομα του!!!! ΑΞΙΟΣ!!!!! Πραγματικα τρομερο πρωταθλημα με την Παρι να το χανει στον ποντο..απαπαπ απιστευτο φιλε!! Και τι ωραια χρωματα το φιφα 17 απογευμα!

Ο Γκαμπριελ πραγματικα εσκισε τα διχτυα με 21 γκολ αλλα συμφωνω και εγω για Λαφοντ γιατι εκανε επμβασεις μεγαλες και αν θες να παρεις τιτλο πρεπει ο τερματας σου να ναι

καλος! Οσο για Συπριεν στο τελος ε αφου καιγεται τοσο ας φυγει εξαλλου οτι ηταν να το πετυχει το εκανε... :) Παστορε εξαλλου θα ναι πραγματικα ηγετης στα χαφ!!!! Θα σε παει

σε αλλο επιπεδο!!!! Περιμενουμε με αγωνια την επομενη σεζον αδερφε!!! ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!

__________________________________________________________________________________________________________

Λοιπον εγω παιδες οπως βλεπετε απουσιαζα για καιρο και να πω την αληθεια μου ειχα ψιλοξενερωσει με το παιχνιδι και ολη την φαση...Φυσικα με Μπαγερν τερματισα

10ος αλλα σηκωσα το ΤΣΛ εδω μπορειτε να δειτε τα στιγμιοτυπα του αγωνα με την Ρεαλ και την απονομη!!!! ΜΑΓΕΙΑ μαρεσε πολυ!!!

Ομως τελευταιες μερες αρχισα να παιζω και αποφασισα να αναλαβω μια ομαδα που ναι μεν εχει εικονα διαλυσης και συγχυσης αλλα πιστευω εχει ταλεντο ιστορια και μπορει 

να επανελθει κορυφη!!!!!

ARSENAL 

gettyimages-515349354.jpg?itok=oMEg0x3w

Παω πρωτη φορα φετος Πρεμιερ και αναλαμβανω την Αρσεναλ μηνα Δεκεμβρη 2018. Η ομαδα περα απο Οζιλ και Σαντσες , Λακαζετ δεν εχει τιποτα ιδιαιτερο.

Οποτε παμε για τα πρωτα ματσακια και μετα στο επομενο ποστ θα παρουσιασω μεταγραφες και εντεκαδα.!

Πρωτο ματς μου ετυχε με West Ham εκτος εδρας και επειδη ειχαν παιξει Ευρωπη πριν αναλαβω ηταν οι μισοι κουρασμενοι..

Φωτογραφία του John Whitesnake.

Λογικη ηττα μιας και δεν παρουσιαστηκαμε ποτε ετοιμοι και οκ πρωτο ματς επρεπε να βρω τι και ποιος θα παιξει κλπ.

Επομενο ματς ακομη χειροτερο...

Μπηκαμε ονειρικα μια Αρσεναλ με ταχυτητα ωραιο passing game ολα! Και ο Λακαζετ κερδιζει πεναλτακι με τον Αλεξις να κανει το 1-0!!! Πρωτο ημιχρονο χασαμε αλλες

2 μεγαλες ευκαιριες να κανουμε και αλλο γκολ..! Στο δευτερο ομως θυμηθηκα γιατι εχω πολυ δουλεια με Αρσεναλ...ισοφαριζει με Μαρσιαλ η Μαν Γιου και σε 10 λεπτα γινεται

1-3..μιλαμε δεν μπορουσαμε να σταθουμε εβαλε και ενα τεμαχιο ο Ματιτς....τραγικοι και κακη ηττα.

Επομενο ματσακι για την Ευρωπη και EL.

el.png?lm=1436945901

Θελαμε μονο νικη γιατι Ολυμπιακος και Γαλατα ηταν μια ανασα απο πισω μας για προκριση. Εβαλα τα δευτερα να δω και τι ταλεντο παιζει εκει και εμεινα ικανοποιημενος!

Δεν περιμενα να το πω αλλα ο γερολυκος Μερτεσακερ ηταν βραχος...μου εκανε εντυπωση πολυ! Γουολκοτ και Ζιρου ηταν οι επιθετικοι μας εκφραστες!

Ανετη νικη και προκριση!

Βαθμολογια ομιλου

Αντιπαλος στους 32 η ομαδα του @ELBarto-3- ΙRL.

olympique_lyonnais_lyon_logo.jpg

Kαι να πω οτι η ομαδα βαθμολογικα βρισκεται στην 12η θεση πολυ κατω και με το ζορι προλαβαινουμε με τετοια ομαδα να κυνηγησουμε Ευρωπη! Οκ θελει αρκετη ενισχυση

σε ολες τις θεσεις και νεο αιμα. Ηδη εκλεισα 2 παικτες θα τους δειτε στο επομενο ποστ και πιστευω θα αρχισουμε να χτιζουμε σιγα σιγα μια ομαδα που θα πρεπει να ναι ψηλα

οπως ηταν παλια και να παιζει ωραιο ποδοσφαιρο!

Αυτα γι αρχη μαγκες τα λεμε!

crop.php?r=zktW8TE2saBmqlXx7ggjaG_bFj_C5lVZZZxw_-_kQ_U5oaV8x2Xa4s28fGgdyugwwXsd0Muo_t_dgqeYECX7heafn0FP-loZ1q4-jMx95kTCXQYfWPhY0Do5XDQ2mf9svASq1yakzcabYW-rRZtRfn5ZhrLnRljmad6lzA

Δυστυχώς και η Λίβερπουλ έγινε εύκολη ε και λέω θα πειράξω τα σλιντερ η όπως τα λέτε χαχα για να το κάνω πιο δύσκολο.

Ότι καλύτερο βρήκα για να μην νικησω ποτέ :hehe: αυτό πρέπει να είναι κανονικό λετζενταρυ Χ 3. Παίρνω Rochdale για ένα τεστ, 0-0 εκτός έδρας με Πόρτσμουθ με το ματς να είναι ΠΑΝΔΥΣΚΟΛΟ, παίζω Λιγκ Καπ με Σαντερλαντ και γίνεται το παράλογο. Προηγουμαι 1-0 νωρίς και τους παίζω μονοτερμα επί 65 λεπτα και στο 70 ξαφνικά γίνεται ΠΑΡΙ η Σαντερλαντ και με βάζει 3 γκολ. 

Παίζω και ακόμα ένα εντός έδρας με Σκανθορπ και έχασα η 0-2 η 0-3.

Καλομαθαμε στο αστείο φετινό λετζενταρυ και με τα σλιντερ του βίντεο φάγαμε φακές.

Τεσπα καλώς ήρθατε στην ρεαλιστικοτητα, ε δεν πήγαινε άλλο εκείνη η αηδία.

Στα γρήγορα έπαιξα με Πόρτσμουθ 0 -1 σε ένα ισορροπημενο ματς. Τρελη πίεση από το 80 και μετά.

20ijazp.jpg

5v41lz.jpg

Επόμενο ματς με Σκανθορπ και γίνεται αυτό.

ipmikl.jpg

Στην αμέσως φάση είχα δοκάρι.

Επόμενο εκτός με Σιουμπερι 0-1 

255s074.jpg

Επόμενο ματς το ντέρμπι της ομάδας μου με Μπάρι αφού οι δύο κωμοπολεις του Μαντσεστα είναι δίπλα δίπλα. Κοίτα που μαθαίνουμε και Γεωγραφία.

xm7sll.jpg

k3ngis.jpg

2vvkhok.jpg

Στο 30 έπρεπε να χάνω 0-3 και σε μια αντεπίθεση τους έκανα 0-1 με γκολαρα. Πλάτη και γυρίστο.

Στο δεύτερο ημίχρονο πέρασα την σέντρα μια φορά και χασαν με την λήξη ΤΟ μαλλί αφού βρέθηκε ευτυχώς εκεί ένα σέντερ μπακ τους βουνό.

ΤΕΤΑΣΤΙΟ ΚΛΙΠ.

Mr.Pasqual Leontin ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΝΟΣ Βόρεια από Αρτιγκας. ΒΟΥΝΙΣΙΟΣ.

fombdc.jpg

Επόμενο με Σαουθεντ 0-1. ΚΟΡΜΙΑ ΠΕΦΤΟΥΝ. Περιμένετε και θα δείτε γιατί νικαω.

Και τέλος εντός έδρας με Μπλακμπερν 0-0 με την μπάλα πάνω κάτω (ήμουν καλύτερος πάντως)

11αδα 

5koo42.jpg

ΑΛΛΑΓΕΣ 

fd7jvd.jpg

ΤΑΚΤΙΚΗ 

900z7l.jpg

14 ΔΑΝΕΙΚΟΥΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ από Premier League. Να ευχαριστήσω και την Τσελσι που μου έδωσε ότι ζήτησα.

ΥΓ. Φυσικά θα πάρω αβαβα το κύπελλο μιας και η ΕΑ ΚΛΕΒΕΙ και δεν δίνει τα σωστά χρήματα σε ομάδες στυλ Ροτσντειλ.

Τα δύο εξτρεμ μου τα αφήνω να μένουν μπροστά, αν σκοραρω πρώτος το κατεβάζω ένα κλικ η δύο πάνω από bus. Φυσικά μετά το 80 παίζω Park the bus αν νιώσω. Αν χάνω full attack.

@takisaek Ευχαριστω ρε αδερφε.Ηταν πολυ ιδιαιτερος τιτλος.

Στα δικα σου,της γκελας το καγκελο.
Εκανες καποια ασκοπα Χ, και δεν εβρισκε ρυθμο η ομαδα αλλα ρε φιλε, αν φερνεις Ναμπιλαρο στην ομαδα θα τα παρεις ολα!!!
Σωστη κινηση να τον δωσεις τον Σαναμπρια, και δεν σου εκανε και δεν μενει με αδεια χερια η ομαδα μου απο Γαλλια.Κομπλε.

Ευρωπη τωρα εισαι αρχοντας σε εναν ευκολο ομιλο.
Να σε δω με Μπορντο, τα χουμε πει, ειναι τεραστιο παλουκι τα νοκ αουτ, προσεχε.

Μια χαρα θα κατσει False 9 ο Ναμπι, αρκει να εχεις δυνατα εξτρεμ κατι που εχεις.
Θα βελτιωθεις παρα πολυ, και θα χτυπησεις και την Ευρωπη.

@Diegito21 Με πολυ ενθουσιασμο δε θα σου πω συγχαρητηρια, εμεις κι η Μπαγερν δεν εχουμε τις καλυτερες σχεσεις :D 
Αλλα επιτελους πηρες Ευρωπαικο τιτλο μετα το μακρινο ΦΙΦΑ 16 και καλυψες την αναγκη.

Στην παρουσα ομαδα σου τωρα, εξαιρετικη επιλογη, θελει ανανεωση και πρεπει πια να την κανει ο παππους.

Αρχισες "δυνατα" το πρωταθλημα με 2 ηττες, αλλα οπως λες ειναι σε περιεργη κατασταση η ομαδα και θελει μεταγραφες.
Γιουροπα χτυπα αν μπορεσεις, παντα.

Αντε, περιμενουμε στιγμες 2004 στο Βορειο Λονδινο!

----------------------------------------

AAEAAQAAAAAAAAheAAAAJDNmYTFlMThmLTk2OTItNDc5Yy1hNzViLTczODhiODZiNzk3Ng.jpg

Λοιπον, ειμαι 1 Γεναρη.
Αρχισα την σεζον, απλα θα σας τα λεω μαζεμενα γιατι γραφουμε 4 ατομα εδω μεσα.

Οι μεταγραφες ητανε 

rongier-750x410.jpgKucRDPA.png

Valentin Rongier 

83 oβεραλ, 23 ετων.
Γαλλος απο Ναντ.

"Αξιος" αντικαταστατης του Συπριεν, αλλα οχι μονο, θα δειτε πιο κατω.....

alena_barcelona6-228402.jpg

xFWSlrt.png

Carles Alena 

Το μελλον για το κεντρο της ομαδος.
Σε τιμη ευκαιριας, 12 μυρρια.

Και παμε στην μεγαλυτερη μεταγραφη του καλοκαιριου, που δεν ητανε ΣΕ ΜΑΣ.....αλλα ΑΠΟ μας.....

zL38lxr.png

Δυστυχως, κυριοι, ο Κοζι εφυγε για 67 εκατομυρρια στην Τσελσι.
Ζητησε να την κανει, κι ετσι δε μπορεσαμε να κανουμε κατι.....

Συν την πωληση του Συπριεν στην Σιτυ που ειχε ζητησει να την κανει εδω και 5 μηνες, το κεντρο μας ηταν σε μεταβατικη κατασταση.
Εντεκαδα.

5a66455c623a4.jpg

Ουσιαστικα τιποτα δεν αλλαξε σε μεγαλο βαθμο στην υπολοιπη ομαδα, απλα ταρακουνηθηκε το κεντρο.

Η βαθμολογια ΑΥΤΗΝ την στιγμη.

gbGbIET.png

Ξεκινησαμε ΚΑΚΙΣΤΑ και ειμασταν 3οι απο το τελος για 1.5 μηνα (!!!!!)
Μετα λιγο το στρωσαμε, δωξα τω Θεο δεν εχουμε τραυματισμους φετος, και ανεβηκαμε ετσι πως ανεβηκαμε, και καθομαστε 4οι.

Η Παρι σαν να μην εφτανε εχει και Bale...........το θαυμα εγινε περσι, δε νομιζω να επαναληφθει....

Στο ΤΣΛ τωρα τα πηγαμε περηφημα σε εναν ομιλο γεματο γνωριμους αντιπαλους.

Βασιλεια, Σαχταρ, Βιγιαρεαλ.

Περασαμε 1οι αν και ητανε πολεμος το καθε ματς.

Οι 16.

jDIlsTw.png

Γουσταρω.
Να παω μεσα στην ΒνΒ, στην γηπεδαρα που εσεις οι φλωροι ΔΕΝ εχετε στο παιχνιδι που παιζετε!! :hehe: 

Τωρα, για Γεναρη....
Εχω καποιους στο ματι, και ο ενας που θα αναφερω ειναι ο Μπεν Αρφα που ειναι αγαπητος στην κερκιδα της ομαδος, και χανεται εκει στην Παρι,
Ειναι και μεγαλος, θα ναι φθηνος και θα βοηθησει ουσιαστικα.

Ο αλλος, βλεπουμε.
Ειπαμε, κανω ρεαλιστικες μεταγραφες, μη περιμενετε Μεσσι και Ζλαταν.

Αυτα, επομενο ποστ στα τελη Γεναρη για να δειτε τι εγινε στα μεταγραφικα.
Μετα ξανα στο τελος της σεζον.

BTW αποκλειστηκα στο CdL, τωρα ριχνουμε προσοχη στο Κυπελλο Γαλλιας.

Αντε και στην υγεια των 4 που γραφουνε, ΟΠΩΣ γραφουνε......δε θα διακοσμησω το ποστ μου ουτε τιποτα, αφου ειμαστε τοσοι λιγοι, δεν εμπνεομαι....

@ELBarto-3- Καλή επιτυχία στο Champions League σου εύχομαι! Συγχαρητήρια για την πρωτιά σε έναν δύσκολο όμιλο. Όσο για το κακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, δεν απορώ, πάντα όταν ο πήχης ανεβαίνει και ειδικά στη Γαλλία που παίζεις σε 4 ταμπλό μπερδεύεται το πράγμα και υπάρχει αποπροσανατολισμός ως προς την κατάρτιση της 11αδας. Hernandez- Seri- Pastore- Boufal  πιστεύω η ραχοκοκκαλιά της ομάδας. Πάντως και στο Ch.L. δύσκολα τα πράγματα μεταξύ μας, όλος ο καλός ο κόσμος συνεχίζει στους 16.

Στα δικά μου:

Copa del Rey - Round of 32

Levante UD- RC Celta (2ο παιχνίδι)

Μετά το 1-1 του πρώτου ματς ήρθε μία καταστροφική - αναιμική εμφάνιση και ήττα- αποκλεισμός με κάτω τα χέρια και 2-0. Πάει λοιπόν ένας στόχος τον οποίο ήθελα να κυνηγήσω

Uefa Europa League Day 6

Hertha Berlin- RC Celta 

Όπως είχα πει στο τελευταίο μου ποστ ήθελα το Χ2 για να είμαι σίγουρος για πρόκριση. Τελικό σκορ:  5- 0 !!!!!!!!!!!

ΤΡΑΓΙΚΟΙ- ΤΡΑΓΙΚΟΙ- ΤΡΑΓΙΚΟΙ.........Η πιο απαράδεκτη εμφάνιση της σεζόν..Ευτυχώς έφερε Χ η Ναντ εκτός έδρας με Εστερσουντ (2-2) και πέρασα σαν 2ος στον όμιλο. Ακόμα όμως και αν πέρασα, το ματς αυτό με ταρακούνησε. Προχωράμε όμως με δύσκολη κλήρωση στους 32 με SSC Napoli

LaLiga Santander

Valencia CF- RC Celta 2-0

Ζαλισμένοι από τη 5αρα χάσαμε με κάτω τα χέρια πάλι. Τι γίνεται δεν ξέρω..τρίτη ήττα χωρίς νεύρο.Ψύλλοι στα αυτιά μου μπαίνουμε...

LaLiga Santander

RC Celta- Villareal CF 1-0 

Νίκη- ανάσα με γκολ στο 90 του Iago Aspas που μας κρατά κοντά στην 7αδα και πάμε στο ντέρμπι της Γαλικίας

LaLiga Santander

Deportivo LaCoruna- RC Celta 1-0 (Συνδυάζω αυτό το ματς με το επόμενο με αντίπαλο την Μπαρτσελόνα, θα δείτε παρακάτω)

Ακούει κανείς εκεί στην ομάδα;;;Μάλλον όχι...Ένα τίποτα...Παιδιά ήμουν έτοιμος να φύγω.. Αλήθεια. Τόσο απάθεια δεν έχω ξαναδεί από παίκτες..Αλλά ήρθε διπλό στο Καμπ Νου 0-1 με γκολ του Κεκο και τα παιδιά με κράτησαν..

Φθάσαμε Δεκέμβρη- Γενάρη και άνοιξε η μεταγραφική περίοδος.Στην ομάδα ενσωματώθηκε ο τεράστιος Άγιος Iker Casillas, που ήρθε 36 ετών να κλείσει την καριέρα του στην Ισπανία. Έχει 81 οβεραλ. Επίσης ήθελα αριστερό μπακ και πήρα από την Σπορτινγκ Χιχιον τον R. Canella- 30 ετών- 71 οβεραλ. Πούλησα  ένα-δυο πιτσιρικάδες, εξοικονόμησα κάποια λεφτά και πήρα επίσης τον δεξιό/αριστερό ακραίο χαφ (πονούσα στη συγκεκριμένες θέσεις) τον Ολλανδό R. Bereens- 30 ετών- 70 οβεραλ. Ψήνω ακόμα ανταλλαγή του επιθετικού Calleri της Las Palmas με τον Μ. Gomez (πρώτη φορά μου κάθεται ανταλλαγή παικτών στην ίδια θέση), αλλά θα δω γιατί μου ζητάει πολλά  σε πριμ υπογραφής και μπόνους εμφανίσεων και σκέφτομαι να δώσω μια νέα ευκαιρία στον M. Gomez  που γύρισε βαρύς μετά τον τραυματισμό του        

LaLiga Santander

Levante UD- RC Celta  0-1

Εκδίκηση για το κύπελλο, καλή εμφάνιση μετά από καιρό, δεύτερο σερί διπλό. Το γκολ ο P. Hernandez. Αρχίζει και στρίβει το πράγμα.

LaLiga Santander

RealSociedad - RC Celta  0-0

4ο σερί εκτός έδρας παιχνίδι. ήμασταν ορεξάτοι είχαμε δοκάρι με P. Hernandez και τετ-α-τετ στο 90 με M. Gomez (ακόμα αμφιταλαντεύομαι αν θα τον κρατήσω, αν το έβαζε βέβαια θα είχα άλλη γνώμη), αλλά δεν μας κακόπεσε το Χ..

Στο πρωτάθλημα προηγείται πρώτη η  Μπαρτσελόνα. Ακολουθούν Βιγιαρεάλ- Ρεάλ- Βαλένθια- Σοσιεδάδ- Σεβίλλη- Μπέτις και 8ος εγώ από κοντά για Ευρώπη

Αυτά ... 

Συνέχεια του παραπάνω post

LaLiga Santander

RC Celta- Real Betis  1- 1

Προηγηθήκαμε στο 47΄ γκολ του Ιάκωβου (Iago Aspas), δεχθήκαμε το γκολ δέκα λεπτά αργότερα και αυτό ήταν. Το ματς πήγε για ύπνο.

RC Celta- Real Madrid 0- 1

Παρά την ήττα, ακόμα μία καλή εμφάνιση με μεγάλο αντίπαλο. Κρατήσαμε καλά, αν και η Ρεάλ είχε δύο δοκάρια με τον Ronaldo, μας ακυρώθηκε οριακά γκολ ως οφσαιντ και δεχθήκαμε το γκολ στο 86΄ όταν μείναμε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Portu (αμαν ρε ΕΑ, αν δεν το έβαζε ο Ρονάλντο θα έσκαγε)

Deportivo Alaves- RC Celta  0- 1

Το πιο τρελό ματς φέτος. Από δύο δοκάρια οι δύο ομάδες, πολλές ευκαιρίες χαμένες από εμένα, η μία σε κενή εστία με τον Keko, ο ίδιος παίκτης μετά τραυματίσθηκε και θα μείνει έξω 3 μήνες και τελικά με γκολάρα του M. Gomez, ο οποίος δείχνει να ανεβαίνει μετά τον τραυματισμό του (με πλάτη στο τέρμα γυρνώντας έστειλε με φαλτσαριστό σουτ τη μπάλα στο "γ'' της εστίας), πήραμε την υπερπολύτιμη νίκη

RC Celta- RCD Espanyol 2-0 

Με δύο γκολάρες από τους Wass- Iago Aspas (κεφαλιά κρέμασμα στον τερματοφύλακα & bicycle kick εναέριο στην κίνηση) πήραμε τη νίκη με το μυαλό στο επερχόμενο ματς του Γιουροπα

Uefa Europa League  "32" 1st Leg

RC Celta- SSC Napoli  0-0

Δεν έχω κάτι να πω. Ματς αλληλοεξουδετέρωσης και τακτικής με λίγες φάσεις. Δώσαμε ραντεβού για την ρεβάνς της Ιταλίας όπου θα κριθούν όλα

LaLiga Santander

Getafe SAD- RC Celta 0-0

Ματς σαντουιτς μεταξύ των δύο του Γιουρόπα. Χάσαμε ενα τετ- α- τετ στο 60΄ με τον φορ M. Gomez , αλλά στο τέλος γλιτώσαμε από δύο δοκάρια στην ίδια φάση. Κέρδος οι Jozabed και Sastre που έπαιξαν βασικοί, λόγω του ροτέισον και πήραν την ευκαιρία από τα μαλλιά

Uefa Europa League "32" 2nd Leg

SSC Napoli- RC Celta 0-0 

Καταφέραμε και πήγαμε το ματς στην παράταση με σωστή αμυντική τακτική και κόντρες φαρμάκι. Αν ήταν και πιο προσεκτικοί οι Sisto- Portu σε δύο τετ-α-τετ θα προκρινόμασταν στην κανονική διάρκεια (ειδικά το δεύτερο ήταν δοκάρι στο 90'). Στην παράταση μίλησε η ποιότητα του Iago Aspas (σκοράρει κατά ριπάς τελευταία και έχει πάρει την ομάδα από το χέρι) και κερδίσαμε 0-1 !!!!!Κάναμε την έκπληξη και πετύχαμε την πρόκριση στους 16 !!!!!!Αντίπαλος πλέον η CSKA Μόσχας.

Στο πρωτάθλημα προηγείται η Μπαρτσελόνα και ακολουθούν από πίσω με 1 πόντο διαφορά οι Ρεάλ και Βιγιαρεάλ

Έχουμε την καλύτερη άμυνα με 15 γκολ παθητικό,αλλά και την χειρότερη επίθεση με 19 γκολ ενεργητικό (!!!)

Αυτά.Προχωράμε έχοντας ως στόχο την κατάκτηση της 7ης ή 6ης θέσης στο Πρωτάθλημα και την όσο γίνεται καλύτερη πορεία στο Uefa Europa League

Καλησπερα στους ρομαντικους τυπους του career. Μετα απο μια δυσκολη περιοδο που μονο το fifa δεν ειχα στο μυαλο (ουτε στη βιβλιοθηκη) το αγορασα πριν ενα μηνα εκανα καποιες αλχημειες επαιξα λιγο online ηρθε η ωρα να ξαναρχισω να γραφω εδω καταρχας για αρχη θελω να πω ενα μπραβο σε σας που δε σταματατε να λιωνετε το πιο αξιολατρευτο mode του παιχνιδιου και που γουσταρετε να γραφετε και να απαντατε ο ενας στον αλλον. Επειδη μου ειναι δυσκολο δεν εχω διαβασει ολες τις ιστοριες και δεν θα μπορω να σας απαντησω στα ποστ που εχετε βαλει πιο πανω αλλα σιγα σιγα θα μπω στο κλιμα, κυριως μετα την εξεταστικη. Ειπα να αρχισω και γω να διηγουμαι την ιστορια ενος φιλοδοξου προπονητη που πηγε στην ξακουστη 4η Αγγλιας να κανει καριερα. 

Αποτέλεσμα εικόνας για lincoln city fc

LINCOLN CITY FC λοιπον.

Δίχως πολλες επιτυχιες στο συλλογικο της επιπεδο, νομιζω ηρθε η ωρα αυτο να αλλαξει. Δε ξερω ποσο θα αντεξω στις χωματερες αλλα μια κουπα θελω να τη σηκωσω.

Οι βασικοι στόχοι της διοικησης ειναι να παλεψουμε για την ανοδο (τα ΜΜΕ μας θεωρουν 14ο φαβορι), να βγαλουμε 2-3 παικτακια απο τις ακαδημιες και να γεμιζουμε στο περιπου το γηπεδο. Θεωρω πως ειμαστε μεσα σε ολα, ειδικα στο θεμα με τις ακαδημιες. 4η Αγγλιας εισαι, αν δε παιξεις με μικρους ποτε θα παιξεις;

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ:

Νταξει για χαβαλε το γραφω, μη ψαρωνετε. Τι μεταγραφες με 800 χιλιαρικα; Βλεπω το ροστερ, καλο ειναι για 4η κατηγορια, μονο εναν LB ελευθερο εφερα, 70 overall, ονοματι Tebogo Langerman.

Αποτέλεσμα εικόνας για tebogo langerman

Δεν εδιωξα κανεναν, δεν ειμαστε σε κατασταση να πουλαμε τωρα. Ηρθαν προτασεις για ενα καλο χαφακι, 26χρονο στα 65 οβεραλλ, πηγα να το φτασω στο μυριο αλλα δεν. Ασε, καλα ειμαστε.

Αυτη ειναι η βασικη μου εντεκάδα:

IhqyuvUCT6qhgUkSSPOK3Q.png

Καμιά φορα το αλλαζω σε 4-2-3-1 βγάζοντας τον Rhead που ειναι πιο βαρυσωμος και βαζω 10αρι ενα παλικαρακι, ο πρωτος απο τις ακαδημιες, Edwards λεγεται, 53 overall, φτανει καπου στα 90. Γενικα οπως ειπα και πριν καλο ειναι το ροστερ για 4η αγγλιας, βεβαια οι καλυτεροι μου παικτες (Rowe,Dickie,Ginnelly) ειναι δανεικοι,οι Green,Woodyard και ενας αξιοτιμος παγκιτης ο Anderson RM 61ovr είχαν ρητρα και επειδη δεν ηθελα πολλα πολλα τους την εβγαλα αλλα αυτο σημαινει οτι σου τσιμπανε και εξτρα φραγκα στο νεο συμβολαιο. Ψαχτηκα λιγο, προσπαθησα να φερω εναν δυο ελληνες, εφτασα σε συμφωνια με Νικολαου του ΟΣΦΠ για 2χρονο δανεισμο, το ακυρωσε ο παικτης. Ε ασε μαγκα μου, σε δυο χρονακια θα παρακαλας.

Παικτες κεφαλαια ειναι ο μικρος ο Edwards, ο Langerman που δεν ειναι νεαρος αλλα εχει καλο overall, το 21χρονο βασικο τερμα, αντε να πω και ο Green μπροστα. Βεβαια ερχονται και αλλοι μικροι, μονο ενα scout report εχει φτασει ως τωρα.

Τεσπα, παμε να πουμε μερικα λογια για τα 4-5 ματσακια που επαιξα, χωρις φωτο δυστυχως γιατι ειμαι βλακας και δε σκεφτηκα.

Screenshot_11.png

1η αγωνιστικη: Lincoln - Wycombe 3-0

Τι να μας πει μωρε ο Akinfenwa; Χαλαρος ασος, πολυ καλη αρχη, χατ τρικ ο Rhead!

2η αγωνιστικη: Morecambe - Lincoln 1-2 

Μετρημενο ματς, ισοπαλια στο ημιχρονο, γκολ εμεις στο 70φευγα. 

3η αγωνιστικη: Exeter - Lincoln 1-3

Δύσκολη εξοδος, μη κοιτατε το σκορ, τους ανοιγω το σκορ με τον Ginnelly (εξτρεμ), με ισοφαριζουν στην επομενη φαση και βασικα γινοταν ματσαρα μεχρι το 85 που απο κατι καραμπολες (4η εθνικη παιζουμε) το πατησε ο διαβαστερος Rhead. Ε μετα ανοιχτηκανε, θελανε ισοφαριση και απο ενα κορνερ τους βγηκα στη κοντρα και το εληξα. 1-3!

4η και επομενη αγωνιστικη με Carlisle εντος.

CARABAO CUP

Δε θα λεγα οτι με απασχολει ιδιαιτερα  αλλα ειμαι απο αυτους που γουσταρουν να κανουν και μια πορεια στο κυπελλακι, οποιο και να ναι, οσα και να ναι, Παιζω παντως με την 4η εντεκαδα, κατι 48αρηδες (ορισμενοι). Νταξ πιτσιρικια ειναι ,ποτε θα μαθουν;

Δε θα πω πολλα γιατι και το θεαμα αθλιο ηταν, και γω βαριομουν που τελικα εκατσα και τα επαιξα, τουλαχιστον βγαζουμε κατι ψηλα κι απο αυτα. Στο πρωτο γυρω νικησαμε 1-0 την Crawley και στον επομενο πηγαμε πεναλτι με την Oldham σε μια ματσαρα που απλα δεν μπηκε γκολ, στα πεναλτι ηταν σε καποια φαση 0-2 εγω (εκτελεστει 3 απο τον καθενα), βαζουν 2, χανω δυο και μετα στο ξαφνικο θανατο με πηρανε. Οπου τα πηγαινα ο δικος τους τα πιανε. Script ηταν, ψιλοφανηκε, δε με ενοιαξε να σας πω και την αληθεια. Επομενο ποστ θα ναι μολις φτασω δεκεμβρη γιατι δεν εχει και την ενταση να σας περιγραφω τι γινεται σε καθε ματσακι. Αυτα στην..Championship. 

Συνέχεια της RC Celta de Vigo

Πολλά τα παιχνίδια, είχα μείνει στον Φλεβάρη, πάμε γρήγορα- γρήγορα να τα δούμε και να κάνουμε ταμείο στο τέλος της σεζόν: 

RC Celta- Eibar 0-0 

Μετά την επική πρόκριση επί της Νάπολι, τίποτα το σπουδαίο, το σκορ τα λέει όλα

Girona- RC Celta  1-1

Φλύαρη υπεροχή, ισοφάριση στο 92΄ με τον φορ M. Gomez (επιτέλους σκόραρε)

RC Celta- Las Palmas 1-0

Κακό ματς γκολ πάλι στο 91΄ με τον Beerens

Uefa Europa League "Φάση των 16" 1st Leg

RC Celta- CSKA Moscow 0-0

Ο Γιάννης φοβόταν το θεριό και το θεριό τον Γιάννη. Θα λύσουμε λογαριασμούς στη Ρωσία.

Atletico Madrid- RC Celta  0-1 

Με αρκετούς αναπληρωματικούς λόγω της επικείμενης ρεβάνς στη Ρωσία τεράστιο διπλό και δεύτερη νίκη στην σεζόν επί της Ατλέτι με σκόρερ πάλι τον Beerens στο 6΄

Uefa Europa League "Φάση των 16" 2nd Leg 

CSKA Moscow- RC Celta 2-2

Μας αιφνιδίασαν με γρήγορο γκολ, το γυρίσαμε με τα γκολ των Jozabed- Sisto αλλά παρά την ισοφάριση κρατήσαμε και περάσαμε στους "8". Αντίπαλος η Αρσεναλ

Athletic Club- RC Celta 0-0

Ντερμπάκι για την 7η θέση (που πιθανότατα θα οδηγήσει στο Γιουρόπα) και πάλι..... ω τι νέο...... 0-0!Πρέπει να είναι το 6ο ή 7ο 0-0 στη σεζόν τι πράμα είναι αυτό σε αυτό το career (για να πω την αλήθεια μου αρέσει να γίνονται πολύ κλειστά ματς γενικά)

RC Celta- Malaga CF  2-0

Σημαντική νίκη και με δύσκολα ματς να έρχονται για να μείνουμε σε τροχιά Ευρώπης

RC Celta- Sevilla CF 1-1

Δεν έπρεπε να χάσουμε, για να κρατήσουμε τη Σεβίλλη από κάτω, δεν χάσαμε έχοντας κάνει και εν μέρει ροτέισον, προχωράμε. Το γκολ ο P. Hernandez

Uefa Europa League 1ος Προημιτελικός

Arsenal- RC Celta 0-0

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΑΚΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΦΙΦΑ!!!Και όμως απίστευτες ευκαιρίες χαμένες κυρίως από τον Iago Aspas μείναμε στο Χ.Κρίμα γιατί περιορίσαμε στο έπακρο την Αρσεναλ, μάλιστα έκανε την πρώτη ευκαιρία στο 89΄. Κρίμα...μεγάλη ευκαιρία για την υπέρβαση

Leganes- RC Celta 0-1 

Με τα δευτερότριτα λόγω των ματς των Γιουρόπα νίκη στο όριο με αντίπαλο που καιγόταν για την παραμονή. Το γκολ ο πιτσιρικάς αποκάλυψη Sastre

Uefa Europa League 2ος Προημιτελικός

RC Celta- Arsenal  1-2

Η πρόκριση χάθηκε στο πρώτο ματς. Αφού δεν σκοράραμε στο Εμιρατς η Αρσεναλ ξύπνησε και δίκαια προκρίθηκε. Προηγήθηκε νωρίς 0-2 μας έκοψε τα πόδια, αν και στο τέλος λίγο έλειψε να ισοφαρίσουμε και να μπει φωτιά στο ματς. Πολύ κρίμα, αντίπαλος στον ημιτελικό θα ήταν η Ρόμα (Ντορτμουντ- Λίβερπουλ το άλλο ζευγάρι)

RC Celta- Valencia CF   0-0

Μετά το βάρος του Γιουρόπα, έπρεπε πάλι να μπούμε στη μάχη της LaLiga και να μείνουμε 6οι- 7οι για την Ευρώπη. Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο και ικανοποιητικό. Αυτή τη στιγμή και με 5 ματς να απομένουν προηγείται η Ρεάλ με ένα ματς παραπάνω, 2η η Μπαρτσελόνα με τρεις βαθμούς πιο πίσω, 3η η Βιγιαρεάλ, 4η η έκπληξη Μπέτις, 5η η Ατλέτικο, 6οι εμείς σε ισοβαθμία με την 7η Μπιλμπάο, 8η η Σοσιεδάδ κλείνουν τη 10αδα η Βαλένθια και η Σεβίλλη. Τελικός κυπέλλου είναι μεταξύ Ρεάλ- Βιγιαρεάλ οπότε και η 7η θέση οδηγεί στο Γιουρόπα. Vamossss!!! Παρεμπιπτόντως έχω την 3η χειρότερη επίθεση στο πρωτάθλημα, αλλά την καλύτερη άμυνα με μόνο 17 γκολ σε 34 ματς!!!

RC Celta- FC Barcelona 0-1

Κρατήσαμε- κρατήσαμε για ένα ακόμη 0-0 (!) αλλά μόλις μπήκε από τον πάγκο ο Μέσι το φάγαμε αν και από κόντρα σε κόρνερ. Η μάχη της Ευρώπης μαίνεται

Villareal CF- RC Celta 0-1

Πολύ σημαντική νίκη ενάντια στην αδιάφορη τρίτη του πρωταθλήματος που μας κρατάει "Ευρωπαίους". Το γκολ ο Jozabed. Εν τω μεταξύ στραβοπάτησαν σε δύο ματς οι Μπέτις και  Ατλέτικο Μαδρίτης και πλησιάζω και την 4η θέση, πράγμα αδιανόητο ακόμα ακόμα και στο μέσον της σεζόν  

RC Celta- Deportivo LaCoruna 2-0

Τους κατατροπώσαμε στο ντέρμπι της Γαλικίας με γκολ των Jozabed (ο οποίος τραυματίσθηκε και θα μείνει 3 μήνες έξω, ενώ επιστρέφει από ανάλογο τραυματισμό ο Keko) και Iago Aspas και πήραμε εκδίκηση για την ήττα του 1ου γύρου.

Για να κάνω ένα μίνι ρεπορτ, είμαι 6ος με ένα ματς και 4 και 2 βαθμούς λιγότερους αντίστοιχα από Ατλέτικο Μαδρίτης και Μπέτις. Ανέβηκε 7η με ντεμαράζ η Ειμπαρ (!!) και έμειναν πίσω κατά σειρά Αθλέτικ Μπιλπάο- Σοσιεδάδ- Σεβίλλη- Βαλένθια. Το ματς που χρωστάω είναι με την 1η Ρεάλ Μαδρίτης. Αν κερδίσω προσπερνάω την Μπέτις και πλησιάζω στον ένα βαθμό την Ατλέτικο Μαδρίτης. Και απομένει η τελευταία αγωνιστική, όπου παίζω εντός με την αδιάφορη Λεβάντε και η Ατλέτικο παίζει με την μαχόμενη για Ευρώπη Εϊμπαρ. Χαμός δηλαδή μπορεί να διεκδικώ την έξοδο στα πλει-οφ του Τσαμπιονσ Λιγκ, πράγμα που επουδενί δεν είχα στο μυαλό μου κατά τη διάρκεια της χρονιάς και προέκυψε τώρα στο τέλος. Ισα ίσα που σκεφτόμουν με το τέλος να αποχωρήσω από Θέλτα με τη λήξη της σεζόν, αλλά αν βγω Τσου-Λου αλλάζει το πράγμα

Ιδωμεν. Αυτά. Ελπίζω να μην σας κούρασα  

Συνέχεια του ανωτέρω ποστ:

Όπως είχα πει έμεναν δύο ματς. Ρεάλ Μαδρίτης εξω και Λεβάντε μέσα. 

Διπλό στο Μπερναμπέου!!!!

Ρεάλ- Θέλτα 1-2!!!Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και 2 γκολ του παικταρά  Portu!!!Με αυτή τη νίκη προσπεράσαμε τη Μπέτις και πλησιάσαμε την Ατλέτικο, έχοντας βάσιμες ελπίδες για έξοδο στο champions league, όμως δυστυχώς αν και κερδίσαμε την τελευταία αγωνιστική την Λεβάντε εν τούτοις η Ατλέτικο Μαδρίτης κέρδισε επίσης την Ειμπαρ και βγήκε αυτή 4η.Όμως κατακτήσαμε την 5η Θέση τιμητικότατη και την απευθείας έξοδο στους ομίλους του Europa League 

Ήταν μία χρονιά εξαιρετική με τρία διπλά σε Μπάρτσα- Ρεάλ και Ατλέτικο και την καλύτερη άμυνα με μόλις 20 γκολ παθητικό, ενώ αγγίξαμε και τα ημιτελικά του Europa League!!!Μοναδικό κακό σημείο ο πρόωρος αποκλεισμός από το Copa del Rey.

Δεν ξέρω αν θα συνεχίσω (ίσως) όμως καλοβλέπω Γουέστ Χαμ- Αταλάντα ή Βαλένθια 

Προτάσεις δεκτές!!

Ξέχασα να ποστάρω στο προηγούμενο ότι πρωταθλήτρια της LaLiga Santander στέφθηκε η FC Barcelona

Νικήτρια του Copa del Rey η Real Madrid CF

Champions League η FC Bayern Munchen και Europa League η BVB Dortmund 

Στην Secunda Division έπεσαν οι Alaves- Leganes- Getafe ενώ ανέβηκαν οι Rayo- Osasuna- Valladolid

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Με το τέλος της χρονιάς όμως αποφάσισα να μην συνεχίσω στην RC Ceta de VigoΤην κρατάω για άλλο career στο μέλλον. Eπειδή μεσολάβησαν οι μεταγραφές του Ιανουαρίου και ήθελα να ενημερώσω τα ρόστερ των ομάδων με τις μετακινήσεις που έγιναν αποφάσισα να ξεκινήσω καινούργιο. Για να μην τα πολυλογώ αποφάσισα να γυρίσω πάλι στην Αγγλία (πριν την Θέλτα ήμουν Σαουθάμπτον) και να αναλάβω την WEST HAM UNITED. Δεν άντεξα πολύ όμως με αυτήν, μόνο ενάμιση μήνα περίπου και έτσι τώρα εντός ολίγων ημερών στο career μου όταν και ανοίξουν τα browse jobs θα αποχωρήσω. Δεν με πήγε η ομάδα παιδιά, λέω ή  να γυρίσω Ισπανία ή να πάω προς Serie A. Θα δω τι θα προκύψει. Για την ιστορία να αναφέρω ότι από μεταγραφές έφερα τους:

CB- G. Cabral από RC Celta (τώρα που θα αποχωρήσω θα τον ξαναπάρω μαζί μου) με 10 εκ.

LB- M. Darmian από Man Utd με 9,5εκ.

CDM- C. Yacob από West Brom με 6,5εκ.

RM- J.B. Gudmunsson από Burnley Fc με 11εκ.

CAM- Y. Gourcuff από Stade Rennais (δεύτερη φορά που τον αγοράζω φέτος, η πρώτη ήταν στην αρχή στην West Brom και δεύτερη φορά τον αφήνω στα κρύα του λουτρού, τότε είχα φύγει από West Brom προς Southampton) με 7εκ.

ST- K. Gameiro από Atletico Madrid   (η διοίκηση μου ζητούσε ένα όνομα στην επίθεση) με 21εκ.

Ενώ πούλησα τους: 

CB- W. Reid στη Leicester City με 15εκ.

CDM- P. Obiang στην Everton με 10εκ. 

CDM- S. Kouyate στην Wolfsburg με 6εκ. και

RM- M. Antonio στην Southampton με 19εκ.

. Στην Premier League σε 4 αγωνιστικές έφερα 3 ισοπαλίες (και τις τρεις εκτός έδρας με 0-0!, κατά σειρά με Man Utd- Southampton- Newcastle) και μία νίκη με Huddersfield     (1-0). Αφήνω την ομάδα στην 10η θέση 

. Στο Europa League κληρώθηκα με RB Leipzig- Aberdeen- Oostende. Στην1η αγωνιστική στο Βέλγιο ηττήθηκα με 3-1 

. Στο EFL Carabao Cup (θεσμό που κατέκτησα φέτος με την Southampton) αποκλείστηκα στους ''32'' εκτός έδρας από την Brighton Hove (1-1 η κανονική διάρκεια/ 4-3 πεν.)  

Πάμε για τη συνέχεια... 

Η επιστροφή.... ετοιμάζετε.... ή μάλλον ετοιμάστηκε....

Πώς θα γίνει αυτό; απλό. 

Το φιλαράκι μου έκανε κομμάτια το PS4 του και γω καβατζοθηκα..... Μέχρι νεοτερας (τουλάχιστον μέχρι καλοκαιρι)  μιας και καινούριο δεν παίζει να πάρει...

Έχω στα χέρια μου εδώ και καμία βδομάδα το FIFA 18 ξανά...

Είπα να δοκιμάσω , να κάνω μια προσπάθεια βρε αδέρφια και νομίζω το έχω βρει...

Έχουν γίνει κάποια update απ' ότι είδα και έτσι έψαξα στο διαδίκτυο για τα τελευταία sliders.

Και ΝΑΙ τα πέτυχα, 

Και είναι τα παρακάτω, όποιος ασχολείστε ακόμα ας τα δοκιμάσει είναι τρομερά..

Ταχυτητα - SLOW

Χρόνος - 10'

Sprint Speed - 45/45 
Acceleration - 50/50 
Shot Error - 50/50 
Pass Error- 52/52 
Shot Speed - 51/51 
Pass Speed - 48/48 
Injury Frequency - 64/64 
Injury Severity - 4/4 
GK Ability - 60/60 
Marking - 50/50 
Run Frequency - 1/1 
Height- 60/60 
Length- 42/42 
Width- 52/52  
FB Positioning - 50/50 
FT Control - 55/55 

• Ξεκίνησα ένα καριερ με μια μεσαία ομάδα , απλά για να το δοκιμάσω,  έπαιξα 10-12 ματσάκια, με τις παραπάνω ρυθμίσεις και πραγματικά είναι εξερετικα, καμία σχέση με τα τελευταία καριερ που έκανα πριν καιρό ,  πολύ καλύτερα τα πράγματα, πιο real  τα παιχνίδια, δεν το περίμενα τόσο... Πολύ καλό..

• Είμαι έτοιμος για 3-4 Καλά και σοβαρά καριερ...

• Σκέφτηκα να κάνω με την φετινή μου ομάδα την ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ αλλά θα καταντισει αηδία 3η φορά... 

Επισεις για Ιταλία  με ΜΙΛΑΝ  έκανα και δεν θα μου έβγαινε και 2η φορά.

Θα δούμε πιο θα είναι το πρώτο καριερ...

• Πιο περιληπτικά λοιπόν,  θα κάνω κάποια ποστ γιατί μ'αρέσει το τοπικ, η παρέα  και μ'αρέσει και κάπου να τα λέω, αν συνεχιζει πλεον κανένας και βλέπει...

ΣΥΝΕΧΊΖΕΤΕ.....

Λοιπόν ας συνεχίσω...

400px-Exeter_City_FC.svg.png

Στους  "ΕΛΛΗΝΙΣΤΕΣ" λοιπόν.

ξεκινάει το chalenge από εδώ λοιπόν,

απο τη 4η κατηγορία και στόχος είναι να ανέβουμε σαν ομάδα όσο μπορούμε ή να ανέβω εγώ σε καλύτερη ομαδα, ανάλογα με το πώς θα πάει  η κατάσταση 

Για όνομα προπονητή έχω βάλει τον PEP CLOTET,  ένας ας πούμε μαθητής το Bielsa...

Και ο λόγος είναι για να υπάρχει ένα κίνητρο  (σαν PEP) να ανέβει σε καλύτερη ομάδα,  αφού όμως πρώτα δείξει από μια  μικρή ομάδα τη μπορεί να ανει...

Και για να το κάνουμε πιο real life,  θα παίζουμε το σύστημα του και την τακτικη του... Και εδώ και αν πάμε σε άλλη ομάδα...

11αδα με 4-4-1-1 attack και High pressure 

29512772_215021442584139_164783301082510

• Θα έλεγα ότι η βάση μας, κ κορμός μας , είναι οι PYM, MOORE-TAYLOR, BOATENG, HOLMES, STOCKLEY, αρκετά καλοί θα έλεγα για την κατηγορία με τους 3 πρώτους αρκετά εξελιξημους...

• Τώρα για την δεξιά πλευρά, ξεκινήσαμε με 8αρι έξω δεξιά και με ένα δεξί μπακ ,ας το κάνει ο Θεός... Που εδώ και να μήνα είναι και τραυματίες.....

Άντε να πάει Γενάρης...

• Αγωνιστικά ξεκινήσαμε ντεμι,  συνεχίσαμε ωραία,  αλλά στα 4 τελευταία ματς φάγαμε χαστούκια δυνατα και ειδικά αυτό της ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ όπου φάγαμε 5αρα...

Τεσπα πιστεύω ότι θα ανακαμψουμε γρήγορα...

Η βαθμολογία μέχρι στιγμής..

Θα ήθελα μια καλύτερη βαθμολογία η αλήθεια είναι, αλλά έχουμε αρκετά ματς ακόμα(30)  για να σώσουμε την κατάσταση 

29352325_215118712574412_885445622583912

• Στο CARABAO CUP,  το έκανα σιμ και αποκλειστικα στους 32 από την ΚΡΥΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ. 

• Στο CHECKTRADE TROPHY,  το έπαιξα , αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία και αποκλειστικαμε από την ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ. 

• Στις ακαδημιες τώρα, ανέβασα 3 παίχτες.

Ο ένας ο SHAW είναι αυτός που προορίζεται να φτιαχτει για την εντεκάδα και να μπει δίπλα στον BOATENG. 

Ενώ οι άλλοι  2 τους ανέβασα για να συμπληρώσουν το ροστερ και να ξεκουραζουν. 

28953977_215120232574260_142048201467296

Αυτά από μένα παίδες,  συνεχίζουμε χαλαρά και σε αναμονή το επόμενο ποστ....

29662354_215121179240832_516332376692301

Ας  συνεχίσω λοιπόν 

Φτάσαμε τέλος Γενάρη με μια ντεμι κατάσταση, κάπου ανεβήκαμε,  μετα ξαναπεσαμε, με δυσκολευει αρκετά μέχρι στιγμής η κατηγορία θα έλεγα,  αν και είχα αρκετούς τραυματισμούς... μέτρια πράγματα για τα δικά μου θέλω μέχρι στιγμής... Για να δούμε...

Πάμε να δούμε την βαθμολογία όπου είμαστε τέλος Γενάρη...

29060510_215538512532432_336996631412342

• Είχαμε και μεταγραφές,  όπου στην ουσία πήρα μόνο έναν παίχτη με μεταγραφή , τον ADELAKUN δεξί εχτρεμ (γνωστός από ΣΚΑΝΘΟΡΠ) 

και ενα free agent  τον  AIRD (RB). 

• Και αυτή είναι η 11αδα για να βγάλουμε σεζόν, 

* να σημειώσω ότι ο SHAW  απο την ακαδημία,  είναι ένα τρομερό χαφ και μάλλον απο τα επόμενα ματς θα παίρνει περισσότερο χρόνο αλλά και θέση βασικού.. 

28947243_215538019199148_586273557348676

Αυτά από μένα παίδες,  πιστεύω ότι στο τέλος της εβδομάδας θα έχω ποστάρισμα με το τέλος της σεζόν... Και ελπίζουμε ακόμα...

29662323_215536995865917_900958117923588

Πάμε να πούμε για το τέλος της πρώτης σεζόν με την ΕΞΕΤΕΡ.

Είχαμε αρκετά σκαμπανεβάσματα θα έλεγα,  αλλά κρατούσαμε μια ισορροπία... Προς τα πάνω...

• Τις τελευταίες 6 αγωνιστικές έγινε το έλα να δεις...

Κονταροχτυπιομασταν περίπου 8 ομάδες.

Τελικά , φτασαμε μέχρι και την τελευταία αγωνιστική  όπου με νίκη  παραμειναμε σε θέση πλέι οφ

29541293_215577242528559_805242784057832

•  Πάμε στα Πλει οφ  τώρα όπου στα ημιτελικά είχαμε την πελάτισσα μας ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ (2 άνετες νίκες στο πρωτάθλημα)

Στα πλέι οφ όμως παρότι στο πρώτο ματς πήραμε μια εύκολη νίκη με 2-0 , το 2ο ματς κοντεψαν να μας διαλύσουν...

Πάμε  στο 2ο ματς όπου στο ημίχρονο το σκορ ήταν 4-0..... Ναι τόσο ήταν..

Μπήκαμε στο 2ο ημίχρονο,  μειωσαμε γρήγορα και και μετά με τα χίλια ζόρια κάναμε το 4-2 και πήγαμε το ματς στην παράταση. 

Εκεί έγινε το έλα να δεις... 4-3 , 5-3 Στο 118' , 5-4 Στο 120'  και πρόκριση...

Τα υπόλοιπα από κάτω σε φωτο το τη έγινε με ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ...

29060759_215602725859344_278284071042577

Έτσι λοιπόν φεύγουμε για FOOTBALL LEAGUE ONE..

Για να δούμε τη θα γίνει  γιατί η ομάδα θέλει κάποιες προσθήκες αλλά λεφτά δεν υπάρχουν. Θα δούμε πως θα την παλέψουμε γην κατηγορία.. Για εδώ που ήμασταν δυσκολευγικαμε αρκετά θα έλεγα, θα μπορούσε να αποτύχει η χρονιά αλλά την σώσαμε στο τσακ...

νεότερα το Σ/Κ. πλέον 

• Extras, ένα βιντεάκι με κάποια γκολακια από κατω

Αυτά από μένα παίδες... τα λέμε.. 

29064046_215603479192602_736093373565290

Πάμε να τα πούμε λίγο για την 2η σεζόν με την ΕΞΕΤΕΡ. 

• Ξεκινήσαμε να κάνουμε κάποιες ανανεώσεις , αλλά κάποιοι ζητούσαν τρελά πράγματα. 

Έτσι είχαμε 2 αποχωρήσεις βασικών παιχτών.

Του επιθετικού McAlinden Και του μέσου  James. 

• Για τα χαφ έχουμε τον πιτσιρικά τον SHAW που μπήκε βασικός,

•  Για την άμυνα ήρθε να βοηθήσει ο NELSON με PC από την ΟΞΦΟΡΝΤ

• Και τέλος για την επίθεση πήραμε τον MARTIN  από την ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΟΥΝΤΙ οπου χαλάσαμε  ότι είχαμε και δεν είχαμε σε λεφτά για να τον φερουμε. 

Η 11αδα είναι έτσι..

29352110_218057702280513_397243090740428

Η φωτο είναι πριν την 1η αγωνιστική.. 

• Ο καλύτερος μας αμυντικός,  όπως βλέπετε είναι τραυματίας από το καλοκαιρινό  κύπελλο και επιστρέφει κατά το τέλος Νοέμβρη...

• Ο MARTIN ,  οπου είναι ότι καλύτερο έχουμε επιθετικά πρόλαβε και έπαιξε 3 ματς  ( μας έδωσε 2 νικες και ενα Χ  με 4 δικά του γκολ) και τραυματίστηκε...

Πότε επιστρέφει;  Τελος Γενάρη αρχές Φλεβάρη... πλήγμα μεγάλο διότι μόνο κατά τύχη βρίσκουμε δίχτυα πλέον.  Μεγάλο θέμα. 

Γενικά όμως παίζουμε καλά σε πολλά ματσάκια ,  αλλά το πρόβλημα είναι στο γκολ,   αλλά και στην άμυνα με την απουσία του TAYLOR 

• Στα θετικά ,  ο SHAW  γίνετε ένας τρομερός παίχτης , πραγματικά έχει βάσεις να γίνει ο άγγλος  KANTE....

Η βαθμολογία σε 15 ματς 

29351540_218066642279619_246450857110636

Αν υπήρχε ο MARTIN, πιστεύω ότι η εικονα θα ηταν διαφορετική,  παίζουμε αρκετά καλά αλλά... λείπει αουτο το κατι και  δεν μπορούμε να πάρουμε κάποια ματς που είμαστε καλύτεροι...

βέβαια έχουμε και ισοβαθμία με 5 ομάδες..

Ξεχασα να πω ότι την πρώτη σεζόν μέσα στο Φλεβάρη,  έγινε πρόταση από την ΚΟΒΕΝΤΡΙ, αλλά δεν δέχτηκα γιατί , παρότι είναι καλύτερη ομάδα δεν ήθελα να φύγω από την πρώτη σεζόν , όπως είπα θέλω να ανέβω σε καλύτερη ομάδα, είτε από πρόταση είτε από ψάξιμο... 

Θα δούμε όπως έρθει. 

• ίσως να πάρω κάποιον free agent επιθετικό για να βοηθήσει,  θα δουμε...

Αυτά από μένα προς το παρών προχωράμε.... ααα και κάτι που ξέχασα, θέλουν απευθεια  άνοδο...

29352388_218353148917635_395120712739427

Πάμε για συνέχεια όπου έχουμε αλλαγές...

ΕΞΕΤΕΡ.

• Φτάσαμε στην 22η αγωνιστική  και η κατάσταση ήταν ντεμι...

Βγήκαμε όμως από την ζώνη του υποβιβασμού και σε απόσταση 5 βαθμών...

• Όπως είχα πει αυτοί ήθελαν απευθείας  άνοδο,  κάτι που ήταν πολύ δύσκολο και γι'αυτό το λόγο από 85 οβεραλ που είχα, έπεφτε και είχε φτάσει στο 73...

Έτσι κάπου εκεί έπρεπε να την κάνω όσο ήταν καιρός και η ομάδα  πήγαινε για τα δικά μου δεδομένα πολύ καλά...

Έψαξα αρκετά και κατέληξα στην ομάδα που είναι τώρα ο PEP CLOTET τη ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ...

29665197_218763322209951_247574076456617

Μια ομάδα που έχει κάποιους καλά εξελιξημους παίχτες,  γρήγορη και με καλη τεχνική για τα στάνταρ της ομάδας...

Έπαιξα 3 ματς ανακατεμένα από τα μέσα Δεκέμβρη που πήγα,  μέχρι το τέλος Γενάρη,  για να δω την ομάδα και για να κινηθώ για κάποιες προσθήκες...

Οι προσθήκες είναι 2  Abel RUIZ (ΜΠΑΡΤΣΑ. "Β" )  και  DOZZELL (ΙΠΣΟΥΙΤΣ)

+1 για την επόμενη σεζον, τον RAMALHO .

29663045_219404005479216_182492263266649

Η 11αδα θα είναι έτσι γιατί όπως είπαμε, ακολουθούμε τη τακτική του προπονητή που έχουμε βάλει PEP CLOTET

4-4-1-1 attack και high pressure 

29664738_219414045478212_358744908835737

Στα αγωνιστικά μας , όπως είπα έπαιξα μόνο 3 ματς και τώρα μπαίνουμε  στον Φλεβαρη,  για να ξεφύγουμε κι'αλλο από την επικίνδυνη ζώνη κ να πάρουμε ότι καλύτερο μπορούμε...

Επίσης  στα κύπελλα  είμαστε εκτός...

Άμα σκγουρεωουμε την παραμονή,  σιγουραωθα έχουμε και αρκετά σιμ μετά ή ενδιάμεσα,  γιατί για πλέι οφ είμαστε μακριά πολύ...

29872516_219013838851566_109121410590619

Αυτά από μένα τα λέμε πάλι...

blues-flag-5.jpg

Συνεχίζουμε λοιπόν, 

Είχαμε μείνει αρχές Φλεβάρη. 

Συνέχισα και έπαιξα 10  ματς συνεχόμενα μέχρι την 39η αγωνιστική.  

Εσωσα την ομάδα άνετα, αλλά για πλέι-οφ που ζητουσανε ήταν και μαθηματικά πολύ δύσκολο...

Πέξαμε καλή μπάλα,  το σύστημα εδώ ταίριαξε πολύ καλύτερα λόγο της ταχύτητας που είχε η ομάδα και όλα καλά..

• Έκλεισα άλλη μια μεταγραφή,  του ADAN (GK) απο τη ΜΠΕΤΙΣ...

Μέσα σε αυτά τα ματς είχαμε και ενα πολύ δυνατό ντέρμπι με τη ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ.

Οι χωριάτες ήταν καλύτεροι μιας και το πάλευαν και για απευθεια  άνοδο και έτσι μας κέρδισαν 3-1.

29871789_219477522138531_479620549916730

Η 16η θέση ήταν πολλή καλή από εκεί που πήραμε την ομάδα,  αλλά ο προεδρας δεν ήταν ευχαριστημένος...

29744962_220364542049829_813855695721677

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και για να μην ποστάρω αύριο άλλο ποστ , θα σας τα πω στα γρήγορα..

Φορτώνω 3η σεζόν του ΚΑΡΙΕΡ

Και φτιαγμένος  ξεκινάω, δεν κάνω μεταγραφές ακόμα και ξεκινάνε τα ματσάκια 

ΣΆΝΤΕΡΛΑΝΤ - ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ.  2-2 

ΜΠΕΡΜΠΙΓΧΑΜ  - ΦΟΎΛΑΜ   0-1

ΓΟΥΛΒΣ - ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ   0-4

ΜΠΈΡΜΙΓΧΑΜ  - ΠΡΕΣΤΟΝ  1-2

Και μετά την ΠΡΕΣΤΟΝ αμέσως την επόμενη μέρα έρχεται αυτό...

29983727_220412718711678_889526403772754

Άντε βγάλτε  άκρη με την ΕΑ.

Τη να πω...

Αντίο ζωή 

Καλησπέρα παίδες μου και χρόνια πολλά σε όλους.

Πάμε στα καινούρια μου λοιπόν 

Πήγα για αρχη να την κάνω από Αγγλία και να προσπαθήσω σε μια άλλη μικρή κατηγορία ( Γεραμανια, Γαλλια)  αλλά δεν.

Έτσι θα ξεκινήσω το φετινό μου RTG και όπου πάει, αυτό που κάνω κάθε χρόνο. 

Έτσι λοιπόν αποφάσισα να μπω στα πολύ βαθιά,  να πάω σε μια χειρότερη από την ΕΞΕΤΕΡ ομάδα ,με δυνατά objectives και να κάνω ένα ωραίο καριερ όπως το θέλω κάθε χρόνο

Μετά λοιπόν από τις , ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ,  ΠΛΙΜΟΥΘ και ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ πέρσι,  

Φέτος θα πάμε στα πολύ βόρεια της Αγγλίας και την ΚΑΡΛΑΙΛ...

Carl_Badge.png

Μια ομάδα που θυμίζει λίγο από ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ, από ότι έχω προλάβει να δω για την ΚΑΡΛΑΙΛ..

Πάμε μέχρι όσο πάει λοιπόν και ας ξεκινήσουμε

Χάλια ομάδα,  πολυ χαλια όμως....

και έτσι αποφάσισα να προσαρμοσω στην ομάδα το σύστημα 4-2-3-1,  όπου πιο πολύ είναι 4-5-1 μιας και είναι αμυντικό , μιας και τα 2 αμυντικά χαφ θα μένουν πίσω, όπως και οι μπακ, αλλά και τα εξτρεμ (για τώρα τουλάχιστον) θα γυρνάνε πίσω.

11αδα

30623778_223647485054868_169777754249415

Ότι πιο ποιοτικο έχουμε,  είναι ο  Campbell, με διαφορά,  σαν τη μύγα μες το γάλα όμως, και στο τέλος της σεζόν κρεμάει τα παπούτσια του...

• Πάμε στα objectives,  όπου αφου θέλουν απευθεια άνοδο,  

Θέλουν 10Μ πλεόνασμα (που ούτε ομάδα CHAMPIONSHIP δεν το κανει)

Θέλουν και 4 παίχτες από την ακαδημια,   για την πρώτη σεζόν να τους ανεβάσω και να παίξουν 20 ΜΑΤΣ (παλεύεται αυτο) 

Τη είχες ΕΑ τη είχα πάντα 

• Και Πάμε να δούμε τα λαβράκια μας..

30594514_223665835053033_545374490691056

Οι 3 πρώτοι αυτή τη στιγμή που είμαστε αρχές Οκτώβρη έχουν ανέβει στην πρώτη ομάδα , GARNIER  3 συμμετοχές προορίζεται για 10ρι,

ο   BROWN μπαινει βασικός από το επόμενο ματς μιας και τώρα έγινε 16 και ανέβηκε

και τέλος ο PRICE  ο οποίος για αρχη είναι  αλλαγη,  αλλά θα φτιαχτεί για 11αδα. 

Ο επόμενος είναι ο αμυντικός ο HALL όπου και αυτός προορίζεται για βασικός. 

Για τους άλλους 3 , θα δουμε γιατί περιμένουμε και άλλο scouting 

• Αγωνιστικά,  δεν μπορώ να πω ότι παίζουμε καλά , αλλά το σύστημα (Και οι παιχτες)  αντέχει μέχρι στιγμής σε αρκετά ματς αι κρατάμε αποτέλεσμα όταν είμαστε μπροστά στο σκορ και δεχόμαστε αρκετή  πίεση. 

Ακόμα είναι πάρα πολύ νωρίς αλλά βάση της ομάδας βαθμολογικά κρατάμε καλά. 

30712049_223668208386129_239067302853607

Αυτά από μένα παίδες θα έρθει και η συνέχεια του καριερ...

Τα λέμε 

Πάμε για συνέχεια..

• Φτάσαμε τέλος Γενάρη κάναμε μεταγραφές και έχουμε απογειωθεί...

LB. SANDOVAL - ΤΙΧΟΥΑΝΑ.  Καλύτερος τουλάχιστον από αυτόν που είχαμε. 

ST. MAJA - ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ   αρκετά εξελιξιμος 

CDM. DAVENPORT -  ΜΠΕΡΤΟΝ   καταπληκτικό 6αρι εξελιξημο. 

Όλοι με τραμπα,  χωρίς λεφτά. 

• Εχω ανεβάσει 5 παίχτες από την ακαδημια και πραγματικά οι 3 είναι όνειρο. 

GK.  BROWN - CB HALL - CAM GARNIER.   (με τον GARNIER  να δίνει ρέστα)

Οι άλλοι 2  CDM. PRICE - LW. HUGHES   ( θέλουν δουλίτσα) 

Υπάρχει άλλο ένα εξτρεμακι ,  το οποίο δεν μπορώ να το βάλω στην ομάδα γιατί είναι 15 χρονών ακόμα...

Η 11αδα πλέον είναι κάπως έτσι..

30698654_224739378279012_538287333373168

Αφού κάναμε ένα καλό Δεκέμβρη,  και μπήκαμε στην 7αδα,  μετά δεν ξαναβγηκαμε.

Ο Γενάρης με τα νέα πρόσωπα ήταν εκπληκτικός.  

• Στο FA CUP,  φτασαμε στους 32   και αποκλειτικαμε  από την ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ. 

• CARABAO CUP  και CHECKTRADE TROPHY,  αποκλειτικαμε και στα 2 στο 2ο γύρο με ΣΙΜ. 

Η βαθμολογία μετά το τέλος του Γενάρη.

30708670_224725898280360_227916148695996

Αυτά και   έχουμε μπει ήδη Φλεβάρη και Πάμε για μαραθώνιο να τελειώσουμε σεζόν...

30723930_224734751612808_457361713341766

Και Πάμε για το τέλος 

Πάλι οι τελευταίες 5 αγωνιστικές ήταν το ζουμί, 

Όπου χάσαμε 3-0 από ΣΟΥΙΝΤΟΝ,  είχαμε ΛΟΥΤΟΝ και φέραμε Χ , και στα 3 τελευταία ματς φέραμε 3 ισάριθμες νίκες με τα 2 τελευταία να είναι καταπληκτικά ματς.

Θα μπορούσα να πω πολλά αλλά θα τα διαβάζω μόνος μου, οπότε δεν κουράζομαι να αναλύω...

Καταφέραμε σε ένα συγκλονιστικό τέλος να πάρουμε την απευθεια  άνοδο και αυτό έχει σημασία....

30706037_224875884932028_253347811414769

30714451_225141948238755_889588493806311

Στα γενικά η ομάδα πετάει φωτιές 

Στα της Ακαδημίας,  για του χρόνου βρήαμε το επόμενο βασικό μας παίχτη για τα άκρα....

Νομίζω ότι θα γίνει καλύτερος και από τον GARNIER 

Λέγετε  HENRIQUES  και θα είναι την νέα σεζόν το νέο μας LM.  

Περιμένουμε CURTIS NELSON και CLARKE ( στάνταρ επιλογές για τέτοιες ομαδες)  ,που τους έκανα PC  1 μήνα πριν λήξει το πρωτάθλημα 

Τα υπόλοιπα με το ποιοί παίχτες κανουν θραύση,  θα τα πούε με την νέα σεζόν..

Τα λέμε 

30624758_223666491719634_306507429950206

EDIT 

EXTRAS

Πάμε λοιπόν για την

ΣΕΖΌΝ Νο2 

Μεταγραφές 

Ήρθαν τα PC  NELSON και CLARKE

Και επισεις κάναμε και 3 μεταγραφές 

Με κορυφαία αυτή του SOLOMON OTABOR από τη ΜΠΈΡΜΙΓΧΑΜ. 

• Camara- από ΑΖΑΞΙΟ τράμπα 

• Gonzalez  -  free agent 

30738677_225318161554467_508852950542581

Η 11αδα είναι κάπως έτσι

30709649_225155344904082_628943985645191

Από το τέρμα και προς τα μπροστά τα παιδιά από την Ακαδημία,  BROWN,  HALL, PRICE,  HENRIQUEZκαι ο τεράστιος GARNIER,  απλα κάνουν θαύματα...

SANDOVAL,  DEVONPORT,  OTABOR, είναι εξερετικες μεταγραφές...

Ο MAYA,  πέρσι μου τα μασαγε  εκτός από τους 2 πρώτους μήνες (Γενάρη,Φλεβάρη), αλλά φέτος καπος δείχνει άλλο πρόσωπο... θα δείξει μέχρι τον Γενάρη πως θα πάει...

Αγωνιστικα τα παμε εξερετικα, η ομαδα πετάει  και προχωράμε .

30715233_225163544903262_153471777336668

Πάμε γρήγορα για συνέχεια...

Έπαιξα 6 ματς για αρχη και είχαμε το απόλυτο,  έτσι είπα να κάνω τα επόμενα 6 ματς  σιμ μήπως γίνει πιο ενδιαφέρων και συνεχίσω με μεγαλύτερη δίψα..

Τελικά η βαθμολογία την 23η αγωνιστική ήταν κάπως έτσι,

30725982_225338924885724_713780588293442

Έτσι είπα να το κάνω σιμ και να το πάω 5 ματς πριν το τέλος και ότι γίνει 

Η βαθμολογία σε 41 ΜΑΤΣ  , 5 πριν το τέλος. 

30724518_225357358217214_267665033356378

Αφού λοιπόν είχαν μείνει 5 ματς και είμασταν στην 3η θέση,  είπα να τα παίξω και ότι γίνει. 

Δεν ήταν δύσκολες ομάδες αλλά πολύ πονηρά τα ματς,  όλα.....

30712205_226246134795003_670593173861223

30715084_226240581462225_476355637125159

Κατώτεροι τον προσδοκιών και πονηρά ματς όπως είπα μας άφησαν στην 3η θέση να παίζουμε  πλει ωχ 

Η ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ,  σε καμία περίπτωση δεν μας στάθηκε εμπόδιο,  αλλά ο τελικός ήταν για πολύ γερά νεύρα,  που τελικός είμασταν εμείς που στην παράταση φύγαμε για CHAMPIONSHIP. 

30739541_226245254795091_258212787013445

Αυτά για την 2η σεζόν,  έπαιξα στην ουσία συνολικά , ένα γύρο,  ανεβήκαμε και όλα καλά με μια ομάδα όπου η 11αδα είναι 19.5  μέσος όρος ηλικίας. 

EXTRAS

Highlights. 

Θα δούμε πλέον για την 3η σεζόν,  τη θα γίνει. 

• Create New...