Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ELBarto-3-

FIFA 18 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@desperado  Καταρχας τα ευσημα μου για την 1η σου κουπα στην ομαδα.

Και ανοδο φυσικα με ανεση και 1ος. Σωραιος.

Τωρα στη Τσαμπιοσιπ εχεις κανει φοβερο ξεκινημα και τρελενεις κοσμο!

Μεγαλο 2πλο σε Μπραιτον, πετας 3αρες δεξια και αριστερα.

Μου τα λεγες για Fry δυναμη  ο μικρος. Wyke και Patrick παστελωτες.

Σουπερ το πας το πραμα.

Συνεχισε δυνατα ρε φιλε !!!

@ELBarto-3- Ακρως πετυχημενη η χρονια σου.

Αξιοπρεπες πορεια στην Ευρωπη και πρωταθλημα το κυριοτερο.

Εδωσες KDB??? Με αφεισες λιγο αφωνο...Τουλαχιστον και ο Ασενσιο ειναι παιχταρα.

Ωραιος και για τους 2 Ζεσους. Φαμπινιο τερας στα χαφ!

Εχεις μια πληρεστατη 11αδα και ομαδα.

Τωρα για τα αγωνιστικα σου οτι και να πουμε ειναι λιγο....

7 στα 7 εχεις και με μπαλαρα!! Φοβερος.

Εφτα στη Ναπολι λεει...Αλητεια ρε :pp

6αρες, 5αρες.... απαπαπαπα.... Ουτε τη  ομαδα σου δεν λυπηθηκες....

Παυλαρας υπερδιαστημικος....

Πας να τα σαρωσεις ολα ρε!!!

FORZA LIAAAKOSS!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Συνεχεια στα δικα μου!!!

QZO9d1d.jpg

Και παμε αμεσως σε αγωνιστικη δραση!!

SWANSEA-SPURS 1-1

Πρεμιερα για μενα χωρις νικη.

Τιποτα ιδαιετερο ουτε εγω ουτε αυτοι.

SPURS-LIVERPOOL 1-1

Προηγουμε με κεφαλια Αλντερβαιλερ αλλα δυστυχως στο τελευταιο 10 λεπτο ο Μανε μας ισοφαρισε.

Ισως αξιζαμε τη νικη αλλα και παλι δεν ειμασταν πειστικοι.

MAN. UNITED- SPURS 2-0

Απο το 1ο 10λεπτο τα φαγαμε και μετα σταυρωσαμε τα χερια.

Τιποτα απολυτως στο ματς απο μας...

ARSENAL-SPURS 2-2

Βλεπετε τι προγραμμα παλουκι ειχα μεσα στη Boxing Day...

Εδω παλι ξεκινησαμε ονειρεμενα και τους ειχαμε 0-2 στο 30λεπτο!

Κειν και Νταιερ μας εβαλαν μπροστα.

Αλλα ο Λακαζετ,η αμυνα και ο Γιορις ειχαν αλλα σχεδια...

2 φορες βγηκε στη πλατη της αμυνας και 2 φορες κρεμασε τον Γιορις που εκανε τραγικες εξοδους...

2LosYuK.jpg

CHELSEA-SPURS 2-0

Και τα ντερμπυ το ενα μετα το αλλο συνεχιζουν...

Αδικο σκορ εδω...

Πολλες χαμενες ευκαιριες απο μας και καλο στησιμο της ομαδας αλλα...

Ο Αλονσο στο φιναλε του ημιχρονου κοντρα στο ρυθμο τους εβαλε μπροστα.

Και ενα πεναλντι απο τον Αζαρ τελειωσε το πραμα.

SPURS-NORWHICH 2-0

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΙΚΗ!!!

Και αυτη ηταν η πρωτη νικη της ομαδα στο πρωταθλημα μετα απο 2 μηνες!!!

Η τελευταια ηταν στις 10 Νοεμβρη και αυτη εγινε στις 26 Γεναρη!!!

Φοβερα πραματα....

2 γκολ ο Κειν, με πολυ αγχος η νικη για την ιστορια...

PGt5MrK.jpg

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

wa52SwL.jpg

FA CUP (1ος  Γυρος)

ΤΟΤΕΝΑΜ- 'BORO 1-1

Γκολ νωρις απο τον Νκουντου.

Δεν το τελειωσαμε και το φαγαμε στο 80 φευγα...

BORO-ΤΟΤΕΝΑΜ 2-1

Τον ηπιαμε με το καλημερα της διοργανωσης...

Προηγουμε με Αλι αλλα η ΕΑ ειχε αλλα σχεδια...

Σε 5 λεπτα φαγαμε 2 γκολ στο 81 και στο 86 και αντε γεια...

Παει το κυπελλο...

CARABAO CUP

Αν θυμαστε η ομαδα ηταν ηδη στα ημητελικα με την Αστον Βιλλα.

ΤΟΤΕΝΑΜ-ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΛΑ 1-0

Παλι με αγχος και ζορι αλλα πηρα μια απλη νικη.

Δεν θυμαμαι σκορερ...

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΛΑ-ΤΟΤΕΝΑΜ 2-2

Παραλιγο να χαμε κηδεια και εδω περα...

Στο 1ο ημιχρονο με βαλαν κατω και με καναν 2-0

Αντε τρεχατε τωρα λεω...

Βγηκαμε ομως στο 2ο ημιχρονο αλλαγμενη και αρχικα ο Wanyama μειωσε.

Εν τελη αφου πιεζαμε στο 80 η χρυση αλλαγη Γιανσεν με κεφαλια μας εδωσε σκορ προκρισης.

KDK751K.jpg

Ειμαστε στο τελικο λοιπον με αντιπαλο την Γουεστ Χαμ!

Λονδρεζικο ντερμπυ θα χουμε.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ :

- Βλεπετε την τραγικη κατασταση στη Πρεμιερ...

Δεν ξερω τι μπορω να προλαβω, πραγματικα. Νικες οσες περισσοτερο μπορω και οτι βγει.

- Κατι αυτο, κατι και ο αποκλεισμος στο κυπελλο, κατρακυλησε παλι το rating και με ηρθε και review meeting...

- Γεναρη δεν πηρα τιποτα τελικα. Οτι ηθελα ζητουσαν υπερβολικα πολλα.

Ποναω στις θεσεις εξτρεμ. Εχω φραγκα ομως κρατημενα για το καλοκαιρι.

- Ο Κορεα απογητευση, οσο αγωνιστηκε τιποτα...

Ηρθε προταση 40 μυρια απο Ατλετικο και ξαναγυρησε εκει λοιπον...

- Ο τουρκος Τοσουν που βρηκα στο ροστερ το παλευει, και μενει προς το παρων στο ροστερ.

Ερχονται σημαντικα ματς σε Πρεμ μπας και ανεβουμε καθολου.

Τα ματς στο Τ.Λ. με Χοφενχαιμ και ο τελικος κυπελλου!

Αυτα παιδια.

StSaJid.jpg

COME ON YOU SPURS!!!

@desperado Και κατι αλλο, αδερφε, οταν εσυ λες οτι ΟΛΑ τα πρωταθληματα εκτος της Πρεμιερ (η Αγγλιας γενικα) ειναι "γελοια", δε σου λεει κανεις τιποτα, οταν εγω βλεπω οτι δεν εχει δυνατες ομαδες η Β ΕΘΝΙΚΗ της Αγγλιας, και την λεω "αδυναμη" στην χρονια που βρισκεσαι, απειλεις οτι θα αφησεις το τοπικ, δε σου φενεται λιγο αδικο?
Απλα το αναφερω....

@Fanis-13- Εισαι λιγο για τα σκουπιδια, αλλα δε πειραζει :hehe: 

Ειχες και καποιες ατυχιες, οπως στο ντερμπι του Β.Λονδινου που ησουνε 0-2 και μετα κατερευσες.
Πρεπει να στρωσεις λιγο την ομαδα, ολα ειναι πιθανα αν και εισαι χαμηλα στην βαθμολογια.
Δεν εχεις και τους παικτες που θελεις, 100%, τι να λεμε τωρα.

Τον ηπιες και στο κυπελλο, απο την Μπορο απ ολες τις ομαδες (να μαθεις να την παρατας :lol: ) αλλα εισαι τελικο Λιγκ Καπ, και εχεις την ευκαιρια για τροπαιο φετος.

ΤΣΛ δε ξερω τι να σου πω, αν σου βγει σου βγηκε αλλα μη τρλενεσαι κιολας.

Αντε, συνεχισε με καμια νικη ρε μπαγασα :D 

-------------------------------

shf7fv7rxqsglglqg7mb

Για να μην τα πολυλογω.....

Juventus-c-football365dotcom.jpg

V8eBPtu.png

Θα βγαζα το αηττητο ρε γαμωτο, αλλα με πνιξε το προγραμμα μεσα στον Απριλη, κι ετσι τον ηπια 3 φορες.....
Κριμα.

Εννοειται δεν με ειχε Cutscene παλι (κωλοπαιχνιδο, περιμενω πως και πως να σε παρατησω) για αυτο ποσταρα την αληθινη φωτο.

Και η εκπληξη της σεζον......

2ydGA71.png

Πρωτος σκορερ της ομαδος ΚΑΙ της ευρωπης ο Μπερνα με 19!!!!
Φανταστικη σεζον, αν αναλογιστουμε οτι επαιζε με Τζεζους και Παυλο μπροστα!!!

(νταξει και οι αλλοι 2 απο 17 και 18 ειχανε, μη λεμε κι οτι θελουμε) 

Αλλα φανταστικος!!!!

Πηρα και το βραβειο του Manager Of The Year τον Γεναρη...

pFB9HEt.png

Τιμη μου.

Χρυση Μπαλα ο Harry Kane. (κλαιω) 

Κυπελλο μας πεταξε εξω η Ναπολι καθως ολη την διοργανωση παιζαμε με τα 2ρα, και το εκμεταλευτηκανε.

Και τωρα μας εμεινε το ΤΣΛ......

8zeDRyB.png

ΠΑΡΑ πολυ ευκολα μεχρι τον τελικο, παιδες.....δε το περιμενα.
Νταξει, ευκολα την Λειψια, λιγο δυσκολευτηκα με Ατλετικο αλλα στην Ισπανια που εχασα 2-1 το τι ευκαιριες ειχα χασει ΔΕΝ λεγεται.

Δικαια παντως.

Την Παρι την διελυσα.
1-4 στην Γαλλια, 1-0 Ιταλια με τα 19χρονα.

Και ειμαστε τελικοοοοοοοο....

maxresdefault.jpg

Ο θεος βοηθος.
Θα παιξω το ματς σημερα το βραδυ, και θα ποσταρω μαλλον σημερα αργα την νυχτα, αλλα μπορει και αυριο.
Παντως σημερα τελειωνει η υποθεση.

Επαιξα ενα δοκιμαστικο ματς ΦΙΦΑ 17 και βρηκα την υγεια μου.
Αλλη μπαλα, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ.

Θα συνεχισω το Career που εχω εκει, λεπτομερειες αυριο.
Να θυμηθω λιγο το ροστερ, την κατασταση της ομαδος κτλ.

Σημερα ΤΕΛΙΚΟΣ!!

Ευχηθείτε μου καλη τυχη.

01dc9da157c978842f6f7b831736599e.jpg

3 hours ago, ELBarto-3- said:

Δεν εχουνε πεσει δυνατες ομαδες απο την Πρεμιερ, και εχουνε ανεβει δυνατες ΣΤΗΝ Πρεμιερ........και για αυτο ειπα "αδυναμη" Τσαμπιονσιπ....

Ηρεμησε, φιλε...

Και δεν εδωσα ποτε την ιδεα οτι δε θα συνεχισω, τωρα εγω ειμαι αυτος που λυπαμαι...
Ειπα ξεκαθαρα οτι θελω το Champions League και οτι εχω παλεψει αρκετα με την αυτην την ομαδα για να το κατακτησω.
Και ειδικα αν αναλογιστουμε το πως τελειωσε η περσινη σεζον χωρις τον καλυτερο μου παικτη.

Και το τοπικ αν το παρατησεις, δε θα σου φταιω εγω με την κριτικη της Τσαμπιονσιπ, που ητανε λογικοτατη για τον λογο που προανεφερα.
Και αν παρατας κατι για ΑΥΤΟ, ε τοτε αδερφε, τι να σου πω.

Και καλη χρονια.

Ε όχι και να μαλώνουμε μεταξύ μας @desperado αν είναι δυνατόν.... Ο @ELBarto-3- και πολύ σωστά λέει ότι φέτος δεν υπάρχει το μεγάλο όνομα όπως ήταν η περσινή Νιουκαστλ που ήταν φαβορί για άνοδο... φέτος όλες οι ομάδες είναι στα ίδια επίπεδα πάνω κατω..... Δεν μειώνει κάνεις την προσπάθεια κανενός σε καμία περίπτωση και σίγουρα η κατηγορία είναι αρκετά δύσκολη.... αλλά δεν υπάρχει το μεγάλο όνομα φέτος ξεκάθαρα 

Στα δικα μου από αύριο θα έχω νέα οπότε υπομονή παίδες....  

Υ.Γ @ELBarto-3- περιμένω την κούπα με τα μεγάλα αυτιά να ξέρεις.... αν δεν την πάρεις μη γράψεις καθόλου..:hehe: Τα υπόλοιπα θα τα πούμε αύριο 

@ELBarto-3-

Δεν απειλω, φιλαράκι, ούτε δολοφόνος είμαι...

Απλα όταν για πρώτη φορά φέτος σε αυτό το μπουρδελοπαιχνιδο,  προσπαθώ πολύ  και πετυχαίνει ένα καριερ,  με μια μικρή ομάδα 3ης κατηγορίας , με τεράστια προσπάθεια,  παίζοντας τα πάντα , ειμαι στην CHAMPIONSHIP,  που την έζησες και ξέρεις και τα έλεγες,

μου λες ότι είναι αδύναμη αυτή τη στιγμή , ε ρε φίλε εμένα μου κόβεις τα φτερά και λέω για πιο λόγο να καθομαι να γραφω απο τη στιγμή  που κάποιοι/ος  το θεωρούν εύκολο, για πιο λόγο να τρώω το χρόνο μου και να γράφω.... και να λέω για ιστορίες μου αν είναι προβλέψιμες...

Πέρσι είχε ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ μόνο φίλε @takisaek ( την οποία παρεμπιπτόντως τη είχα κάνει πελάτισσα με αρκετές ομαδες)  , φέτος και στη σεζόν που ειμαι,  έχω την ισοδύναμη της  ΜΠΟΡΟ, ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ,  ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝ.

και τις  καλύτερες τις ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ,  ΜΠΡΑΙΤΟΝ , ΓΟΥΛΒΣ

ααα και τις διαβολεμνες αντιπάλους ΝΟΤΙΓΧΑΜ,  ΜΠΈΡΜΙΓΧΑΜ, ΙΠΣΟΥΙΤΣ, ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ,  ΡΕΝΤΙΝΓΚ,  ΚΑΡΝΤΙΦ, ΛΙΝΤΣ , ΝΤΕΡΜΠΙ (αν και δεν παιζω) .......

• Αν ακόμα το θεωρείτε εύκολο ή αδύναμο δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω,

ή μπορώ να να βάλω  από την αρχή κατευθείαν την ΛΙΝΚΟΛΝ στη ΠΡΕΜΙΕΡ μηπως βγω  τελευταιος και είναι real...

Από την κατηγορία λείπουν ΝΟΡΙΤΣ,  ΦΟΥΛΑΜ,  ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ. όπου μόνο οι χωριάτες είναι υπολογισμός αντίπαλος και ισοδυναμεί  και αυτη της περσινής ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ....

Επισεις για τα πρωταθλήματα  για μένα ισχύει το ίδιο (εκτός ΜΕΞΙΚΌ) ,  αν ήμουν πιο προσεκτικός,  θα είχα πάρει και πρωτάθλημα με ΜΙΛΑΝ από την 1η σεζόν... Εκτός από το EL. με μια  ομάδα ξέρετε πως... 

Καλά για Ισπανία δεν το συζητάμε... και η Γαλλία φέτος δυστυχώς.... με μικρή ομάδα... Είναι άθλια...

Και επειδή  γουστάρω που κάνω όργια,  θα συνεχίσω να κάνω όργια...

26025939_172128920206725_627203465726767

Παιδες .... Κάντε restart 

ΞΈΡΕΤΕ ΚΆΤΙ  ΈΧΩ ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ,  ΌΧΙ ΕΒΕΡΤΟΝ.

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ...

Τα πετιναρια....

Και αυτή τη στιγμή δεν έχω λεφτά ούτε  για να ανανεώσω τα συμβόλαια..... Και πολύ πιθανό  να φύγουν κάποιοι παίχτες.....

@ELBarto-3-   Περιμένω την κούπα σε βίντεο...

@Fanis-13-

Φιλαράκι στο πρωτάθλημα ειχες μεγάλα ματς και δεν εχεις βρει μαλλον τον ρυθμό σου..

Πάρε το κυπελακι,  για να σιγουρεψεις Ευρώπη , 

Και μετά θα είσαι πιο χαλαρός να πάρεις ότι μπορείς από πρωτάθλημα και Ευρώπη..

Συνεχίζεις δυνατά αδερφέ 

@desperado Οπως σου ειπε και ο @takisaek, κανεις δε μειωνει την προσπαθεια σου.......εκανα ενα σχολιο για το μαμημενο το πρωταθλημα, αν ειναι να θιγεσαι τοσο ευκολα ρε φιλε, τι να σου πω.
Κανεις τρομερη σεζον, δε στο αφαιρω, ΓΙΑΤΙ να το κανω αλλωστε??
Απλα αναφερω οτι δεν υπαρχει Μπραητον, Χαντλσφιλντ, Νιουκαστλ, και ομαδες οπως η Λιντς και η Μπορμουθ ειναι εκτος φορμας......για αυτο το χαρακτηρησα "αδυναμο" το πρωταθλημα σε σχεση με αλλες σεζον, για την ΣΕΖΟΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ.....

Η Λα Λιγκα ΔΕΝ ειναι αδυναμο πρωταθλημα, αλλα με το πως ειναι η φορμα της Ατλετικο και της Ρεαλ φετος, φενεται αδυναμο για την Μπαρσελονα.
Ειναι ΠΟΛΥ απλο ρε φιλε.
Μη παρεξηγεισαι.

Και ΞΑΝΑαναφερω, οταν εσυ πηγαινες κι ελεγες οτι ολα τα πρωταθληματα εκτος της Αγγλιας ειναι γελοια, κανεις δεν σου ειπε τιποτα, το αφησαμε στο ντουκου, και τωρα ενα σχολιο δικο μου και λες οτι θα φυγεις απο το φορουμ?

Ε οχι ρε αδερφε, θα τα λουστεις.

Και βιντεο για κατακτηση στο ΦΙΦΑ 18 δε γουσταρω να κανω, ξενερωνω....

--------------------------------

7e646bf1dcbee14f1ea5c8cc2f066683--soccer-fans-futbol-soccer.jpg

Παμε τελικαρα!

fW-WFT104726News1.jpg

Κατ'αρχας να πω οτι ο τελικος εγινε στο Volksparkstadion, το γηπεδο της HSV....

Cr5ES03UkAA0HA_.jpg

Χμμμ, τι μου θυμιζει τι μου θυμιζει αυτο το γηπεδο.....

Δε θυμαμαι καλα, μπορει να μου θυμισετε εσεις? :D:D:D 

Το παιχνιδι ξεκινησε με ΠΑΡΑ πολλα νευρα απο μερους μου, γιατι η Μαν Γιου κατεβηκε αποφασισμενη να το παει στα πεναλτυ.
Ο Παυλος ητανε κλεισμενος, οι πασες κοβοντουσαν μυρριαδες, και το πιο εκνευριστικο ηταν οτι κερδιζαν την μπαλα και δε τρεχανε....βασικο τους μελημα ηταν να μην φανε γκολ, το να βαλουνε δε τους απασχολουσε.

Κι ετσι ημιχρονο 0-0

Δευτερο ημιχρονο ομως, ειπα να τελειωνουμε.
Attacking & High Pressure.

Αρχισαν να χανουνε την μπαλα, και αρχισαμε να ανεβαινουμε αισθητα μετρα.
Και καπου στο 67' σουταρει ο Πογκμπα εναν κεραυνο και ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Paul-Pogba.jpg

1-0 και μετα καληνυχτα.
Τους καναμε αλλες 50 επιθεσεις, ο Ντυμπαλα ξεκλειδωθηκε, εκανε ενα σουτ, το βγαλε ο Ντε Χεα, αλλα πηρε το rebound ο Jesus και ΜΠΑΜ, 2-0

614072014.jpg?w=748&h=498&crop=1

Και καπου εκει τελειωσε το ματς.... :D 

0B10TrS.png

bQqS4A9.pngDStjYRi.png6Zet4eK.pnglcxEQC3.pngqvWpOq4.pngLoutZVx.png

Τελος!!!!!

ΚΟΥΥΥΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μετα απο το 2016 κατακτω το καταραμενο το τροπαιο.
Καιρος ητανε.

Ενα πολυ ευκολο ΤΣΛ για να ειμαι ειληκρηνεις, αλλα ο τιτλος ειναι τιτλος.

Ενα μεγαλο ευχαριστω στην ΜΕΓΑΛΗ Γιουβεντους για αυτο το ταξιδι.
Το καλυτερο CM μου στο FIFA 18 (αν και δεν ειχε μεγαλο ανταγωνισμο) με διαφορα, πρωτα Leeds και μετα μετακινηση στην αγαπημενη Γιουβεντους, και μου κατσανε κι οι 2, σημαντικο.

0jDSZn1.png

FORZA JUVE!!!!!!!!

coreografia%20champions%20league%20lista%20uefa.jpg

--------------------------------------

Αυτα απο το ΦΙΦΑ 18 κυριοι...........

maxresdefault.jpg

H μεγαλυτερη απογοητευση που εχω βιωσει ως Sports Gamer.
Πρωτη φορα στα χρονικα θα παρατησω την παρουσα εκδοση του ΦΙΦΑ για να αναλαβω την προηγουμενη......πραγματικα με εφτασε σε αθλιο σημειο.

Δεν το ανεφερα πιο πανω για να μη χαλασω το "flow" του ποστ, αλλα στο γκολ του Πογκμπα γκλιτσαρε το παιχνιδι και δεν πανηγύρισαν καθολου οι οπαδοι, λες και δεν ειχε ΚΑΘΟΛΟΥ Γιουβεντινους το γηπεδο... ...ΤΕΡΑΣΤΙΑ ξενερα, να βαζεις το γκολ που σπαει την αμυνα, και να μην ακουγεται κιχ.......ηταν και τοτελειωτικο χτυπημα.

FIFA 18 τελος για εμενα.

Θα κοιταξω να το δωσω με την πρωτη ευκαιρια, για να μειωθει η τιμη ενος game που θελω να παρω.
Το 17 ηταν και ειναι ενα παιχνιδι που αγαπαω, και οπως ξερει πολυ καλα ο @Diegito21 γιατι του το χω πει επανειλημμένως, και εχει κουραστει το παλικαρι να με ακουει να γκρινιαζω, το 17 ειναι το αγαπημενο μου ποδοσφαιρακι EVER και το μονο που πραγματικα δεν ειχα ΟΥΤΕ ΕΝΑ παραπονο.....
Ειληκρινα, σαν μπαλιτσα, ηταν το τελειο sim για μενα, ολα ηταν καταπληκτικα για τα γουστα μου.

Το 18 απο το ντεμο κιολας κατι μου βρωμουσε, και ειχα δικιο....
Gameplay, φωτισμος, αθλια χρωματα, τα κωλοδυχτια που ολοι λατρεψατε αλλα εγω τα εβλεπα σαν μια μιξη Προ 2013 και ΦΙΦΑ 06 και τα συχαινομουνα, ο κοσμος που ειναι πολυ πιο αδυναμος ηχιτικα φετος, η καμερα που ΔΕΝ κουνιεται μετα απο τα γκολ για να σου δωσει την αισθηση οτι εχει λαο το γηπεδο......απο τα μεγαλα εως τα πιο μικρα, το παιχνιδι ΔΕΝ μου εκανε κλικ.

"Οι μ@λ@κιες πληρωνονται" ελεγε ο παππους μου, Θεός Σχωρέστον, και ειχε απολυτο δικιο.
Τσαμπα λεφτα.

Κι ετσι γυρναω εκει που μ'αρεσει, και με την αδεια σας θα συνεχισω να ποσταρω εδω για να μη χαλασει η παρεα που εχουμε.
Απλα θα παιζω αλλο παιχνιδι.

image.img.jpgmaxresdefault.jpg

Νιωθω ηδη καλυτερα. :lol: 

Λοιπον, θα συνεχισω με την Νις που ειχα παρατησει τον Αυγουστο!

thumb2-nice-4k-liga-1-logo-grunge.jpg

Στο αυριανο ποστ θα δειτε τν ομαδα που εχω στην 3η σεζον, και θα διαβασετε μια προιστορια για το τι εγινε τις προηγουμενες 2 χρονιες.

Εις αυριον τα σπουδαια!! :D

730

Παιδια μην μαλωνετε για αστεια πραματα, υπαρχουν τοσα προβληματα στον κοσμο και σεις χαλιεστε για την Τσαμπιονσιπ.

Παμε τωρα γιατι 1-2 μερες εβγαλα γουστα οξω και ετσι εχω να κανω ποστ κολαφο. 

ΑΠΡΙΛΙΟΣ ΜΗΝΑΣ ΦΩΤΙΑ οπως εδειξα στην φωτο. Θα τα γραφω οσο πιο γρηγορα μπορω γιατι ειναι πολλα τα ματς 

Ίνγκολστατ - Φανκφουρτη 2-1 

2 γκολ Κουγιατε απο κορνερ με κεφαλια 

Ινστολγκατ - Φορτουνα 4-0

Τα λογια ειναι περιττα 

ΧΕΡΤΑ - ΙΝΣΤΟΛΓΚΑΤ 0-0 

Σε ενα καλο ματσακι ο πρωτος με τον δευτερο. Επιασα και πεναλντι 

ΦΑΠ

985anm.jpg

Για τους 8 με Real Sociedad 1-1 μεσα εκει σε ενα ματς μετριο 

Επομενο μεσα στην Ντορντουμ ηττα με 1-0 αφου εβαλα τα δευτερα. Πολυ κακη ομαδα η Ντορντουμ.

Και ερχεται η ρεβανς με Σοσεδιαδ οπου και νικαω με 1-0 σε ενα ομορφο ματς 

1pi4c5.jpg

Ινγκολστατ - Στουγκαρδη 1-0 στο 85 σε μια ματσαρα 

ΣΑΛΚΕ - Ινστολγκατ 0-3 με μια ανυπαρχτη Σαλκε.

Και ερχεται το ματς με Τοτεναμ και κανω ενα τραγικο λαθος. Κερδιζω κορνερ και εγω στα κορνερ παντα εκανα ενα κλικ κατω απο φουλ αττακ για να μπουν πολλοι στην περιοχη και ξεχνιεμαι να το κανω δυο κλικ κατω αμυνα και το τρωω στην επομενη φαση 

30c2er9.jpg

Με μια Τοτεναμ απο αλλο πλανητη

Και ερχεται η Λειψια που ηθελε αποτελεσμα μιας και κινδυνευε και με ριχνει μια τεσσαρα ολο τρελα παιζοντας φυσικα με τα δευτερα.

Δεν κρυβω οτι το ευχαριστηθηκα

(1-4)

Και ερχεται η ρεβανς με Τοτεναμ κανω μασαζ στα χερια μου :hehe: σηκωνω μανικια για να φανουν τα αλλα μανικια λολ και γινεται ΤΟ ΜΑΤΣ.

Προηγουμαι με 1-0 στο πρωτο ημιχρονο και στο δευτερο χανω πεναλντι με ΜΙΛΙΒΟΓΙΕΒΙΤΣ, αν και φανατικος ΠΑΟΚΤΣΗΣ αυτον τον παικτη δρεπανι τον γουσταρα.

Δεν εχω κομπλεξ με το αξιο οπως πολυ ειχαν με εκεινη την παικταρα ΠΑΜΠΛΟ ΓΚΑΡΣΙΑ. Τεσπα και στην αμεσως φαση τρωω ενα κωμικο γκολ στημενο 99%. Χανω μαλλι στο 80 και στο 90+ βαζω ενα γκολ που ο Λορις τετοια δεν τρωει με την καμια.

Υποδεχομαι την ΒΡΕΜΗ πρωτελευταια αγωνιστικη και νικαω 2-0 σε ενα καλο ματσακι.

Και ερχεται τελευταια αγωνιστικη και θελω 1 βαθμο για παρω το πρωταθλημα αφου σε ισοβαθμια με Μπαγερν υπερτερουσα.

Ματς αηδια με το Αμβγουργο να ναι ενα χωριο. Δεν δικαιολογει το γεγονος οτι εφτιαξα ομαδα φοβερη χαρη στο takeover φυσικα.

Τελικο 1-3 

302z22a.jpg

2wovexw.jpg

2nvq6u0.jpg

34y88qr.jpg

2dr9ppc.jpg

Καποια πραματα κατα την προσωπικα μου αποψη. Η Αγγλια ειναι μακραν η πιο δυσκολη.

Τα αλλα πρωταθλημα ειναι της φακης. Με ΜΙΛΑΝ ειχα 8/8 αν θυμαμαι και το παρατησα. Bεβαια ειχα διωξει ολα την σαβουρα  και πηρα παικτες αθλητες με το τριπτυχο πλεμονια, δυναμη,ταχυτητα.

Βρηκα το τρικ να παιζω με εξτρεμ και να τα αφηνω μπροστα και μετα ανακαλυψα το ιδιορρυθμο 433 με 3 φορ και RWB/LWB εχοντας τρια γουμαρια ομως στο κεντρο.

Ξεκιναω τωρα την νεα χρονια με συναντηση 2 ψυχοπαθων 

Εμου και του Μπαλοτελι αν δω οτι ειναι ευκολο θα παιξω μονο ολα τα ματς του UCL. Και μετα θα παω ΑΓΓΛΙΑ.

11 hours ago, desperado said:

μου λες ότι είναι αδύναμη αυτή τη στιγμή

δεν ειναι αδυναμη η κατηγορια αλλα ολο το παιχνιδι,λοιπον να σου πω για εμενα που παιζω τωρα αγγλια,την 3η αγγλιας οπως ειπα την κερδισα για πλακα αλλα εκει ειναι η αληθεια οτι εχει κακες ομαδες,στην 2η αγγλιας που ειμαι τωρα ενω πιστευα οτι ειναι δυσκολα τελικα κανω παρτι και παλι,ειμαι ηδη στο +15 απο τους υπολοιπους και σε καθε αγωνα σκοραρω 4+ γκολ,ετσι καταληγω και παλι οτι δεν ειναι τοσο αδυναμες οι κατηγοριες αλλα η κατασκευη του παιχνιδιου,ειδικα αν εχεις μαθει να παιζεις και καλα το φιφα 18 ειναι το πιο ευκολο ποδοσφαιρακι να κερδισεις μετα το ανεκδοτο του προ 11 που δεν μπορουσες να χασεις ακομα αν παρατουσες τον μοχλο.

@desperado Φιλε συνεχισε να κερδιζεις να ανεβαινεις να κανεις αυτο που θες με μια ομαδα που σιγουρα δεν εχει το χρημα αλλα εχει το τσαγανο να κερδιζει ματσακια. Ανεβασε

την Πρεμιερ και θα χεις κανει μια ολοκληρωμενη πορεια απο τα χαμηλα στα ψηλα.Εκανες απιστευτα πραγματα στην τριτη κατηγορια και με ενα τροπαιο μετα απο σχεδον εναν 

αιωνα γι αυτη την ομαδα. Απο κει και περα επειδη υπηρξε μια παρεξηγηση φιλε μεταξυ σας θα σου πω οτι ο @ELBarto-3-

επειδη μιλαμε καθημερινα δεν θα ελεγε τιποτα να μειωσει αυτο που εχεις καταφερει. Εκανε μια απλη παρατηρηση και οντως ΜΕΓΑΛΟ ονομα της Πρεμιερ δεν υπαρχει. Το ειπε 

ξεκαθαρα χωρις να υπονοει τιποτε αλλο και τον στηριζω γιατι θεωρω οτι ηταν καλοπροαιρετο σχολιο. Το παιχνιδι απο κει και περα το ξερεις και εσυ και εγω φετος ειναι οτι 

χειροτερο και δεν νομιζω κανεις μας να διαφωνει μιας και τα ποστ φετος ειναι λιγοστα, ηδη ενας  απο εμας γυρναει στο προηγουμενο παιχνιδι κ εγω δεν προκειται να συνεχισω 

να γραφω για πολυ ακομα. Θεωρω κακως υπηρξε η παρεξηγηση αυτη και ελπιζω να μονιασουμε και παλι :D <3 . Και τελος να πω αν δεν ειχα πειραξει τα sliders δεν υπηρχε 

περιπτωση με Μπαγερν να χασω απο κανεναν. Το παιχνιδι μονο εκει μπορει να σωθει λιγο να πειραξεις τα settings κατα τ αλλα ολα τα πρωταθληματα μηδενος εξαιρουμενου 

ειναι ''ευκολα'' επειδη ετσι ειναι το ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

@Fanis-13- ΑΑΑΑ καλα σαν και μενα και εσυ χαμηλες θεσεις και παλευουμε... :D Δεν μασαμε ρε οκ σεναχωρηθηκα λιγο στο ντερμπι που στο γυρισαν ετσι αλλα Αγγλια ειναι εκει

συμβαινουν και αυτα! Απο κει και περα οντως ειχες ενα προγραμμα ρε αδερφε μου απαπα μιλαμε ολες οι μεγαλες της Αγγλιας επεσαν πανω σου συνεχομενα ματς και οκ περασες

και σχετικα καλα αν εξαιρεσεις τις 2 ηττες απο Τσελσι και Μαν Γιου που το περιμενες , απο την αλλη ομως καταφερες και προκριθηκες  σε εναν τελικο κυπελλου και με νιικη

τσιμπας και ενα εισητηριακι για την  Ευρωπη!  Οποτε εκει δωστα ολα Τσοβολα :D Εκανες το πρωτο βημα με νικη 1-0 πηρες ενα αξιο 2-2 στην ρεβανς και μπραβο σου οποτε τωρα

πρεπει να το σηκωσεις το μαμημενο. Οκ δεν λεω η Γουεστ Χαμ ειναι επικινδυνη αλλα εισαι Τοτεναμ ρε φιλε να ουμε..! Ο Κορρεα κριμα που δεν επιασε αν και οκ σαν παικτης δεν

πειθει γενικως κανεναν ειναι μετριος. Κρατας φραγκα ομως μην εισαι Αλαφουζος Γιαννης δωσε και τιποτα να ανεβεις ακομη ψηλοτερα αδερφε γιατι σε βλεπω να μενεις πισω.

Οποτε περιμενω με πολυ προσμονη τον τελικο και ελπιζω να κερδισεις μιας και θα σε απαλλαξει απο το αγχος να εξασφαλισεις ενα εισητηριο για Ευρωπη!

Παμε παικταρα μουυυυ  GO GO SPURS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@ELBarto-3- Περυσι ετυχε να σε σταματησει η Σιτυ και ενας ολεθριος τραυματισμος που οντςω ηταν πληγμα για την ομαδα. Καταφερες ομως το καλοκαιρι να μαζεψεις τα 

κομματια σου και να ενισχυθεις διωχνοντας και παιξτες πρτωτης γραμμης που δεν το περιμενα αλλα ενισχυθηκες εξαιρετικα με Ασενσιο, Ζεσους και Φαμπινιο να σου δινουν

αυτο ισως που ελειπε κιολας! Τρομερη ποιοτητα επιθετικα με ενα λατινογενες διδυμο και εναν ΜΕΓΑ Μπερνα να κανει παπαδες και δεν ειναι τυχαιο που πηρε και το χρυσο 

παπουτσι!!!! Δεν το περιμενα να σου πω την αληθεια αλλα το αξιζε ενετελως!!! Παμε στην Ευρωπη που εκει ηρθε το ΕΠΟΣ επιτελους μετα απο 3 χρονιες! Οκ δεν το λες και κακο

για φιφα 18. Φαινοτανα πο τους ομιλους οτι το χεις παρει προσωπικα φιλε...απιστευτη 5αρα στην Μπαρσα δεν την λυπηθηκες και μετα απο κει η πορεια σου στον τελικο

αξια και αφου η Μπαγερν ηταν εκτος ηρεμησες κιολας :D Νταξει με Σαλκε περασες περιπατο η Ατλετικο κλασσικα κλειστη αλλα και παλι εκανες το καθηκον σου στο Παρισι

εκανες βολτα στην Βαστιλλη και εφτασες τελικο επιτελους!!!!!!!!!!!!!!!! Φυσικα ειχες και εναν καλο οιωνο το γηπεδο του Αμβουργου και φυσικα την ΜΕΓΑΛΗ Γκορνικ ολα υπερ

σου!!!

Οκ με Μαν Γιου συνταγη Μουρινιο να παιξουμε αμυνα πρωτα και μετα οτι βγει!!! Ομως υπολογισαν χωρις τον ξενοδοχο που λεγεται Πογκμπαμ!!!! 1-0 και αφου ανοιξε εκει

δεν θα κλεινε χωρις τον μεγαλο σου παικτη Ντυμπαλα!!!!!!!!!!!!!! 2-0 και ...............................

ΠΑΝΑΞΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΑΔΕΡΦΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τρομερη πορεια με Λιντς και Γιουβε να σου χαριζουν ομορφους τιτλους και

στιγμες που θα θυμασαι!!!!!!!!!!Ενας επιλογος οπως επρεπε να ναι......ευχομαι και στο 17 να κανεις αυτο που περυσι δεν προλαβες και ειμαι σιγουρος θα το απολαμβανεις

περισσοτερο!!!!!!!! :) Περιμενουμε πλεον την συνεχεια με Νις και να θυμηθουμε το καλυτερο ποδοσφαιρακι της 5ετιας που το τιμησα οσο μπορουσα και το ευχαριστηθηκα.!!!!

:) 

VAMOS ELB!

_________________________________________________________________________________________________________________________

Παμε στα δικα μου παιδια να γελασετε και λιγο....εχω Μπαγερν σιγουρα?....

Bundesliga-Logo.png

Φωτογραφία του John Whitesnake.

Στο 89ο λεπτο κηδεια....να χω χασει παλι τα αχαστα και οκ πριν γινουν μεταγραφες αλλα και παλι δεν υπαρχουν δικαιολογιες....

Ακομη μια γκελα και φυσικα παλι στο τελος με πληγωσε η Χοφενχαημ....τραγικοι παιδες δεν σηκωνουμε κεφαλι εντος με τιποτα.....

Και παμε στο καλυτερο με μεταγραφες με ολα να χουν γινει και ο Κορονο να χει παει και στην συγκεκριμενη ομαδα....

3αρα μαγκες ετσι απλα....μας γλεντησαν ποιος η Γκλαντμπαχ.....Ξεκινησε και επισημα ο δευτερος γυρος της φαπας :D Περα απο την πλακα πρεπει να συγκεντρωθουμε γιατι 

δεν θα μας βγει σε καλο ολο αυτο.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Απεχουμε πολυ απο τον πρωτο αλλα πιστευω μπορουμε ΜΟΝΟ ΜΕ ΝΙΚΕΣ να κανουμε την μεγαλη επσιτροφη....και σε αυτο θα μας βοηθησουν καποιοι που εφερα.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ.

Sane ο πρωτος που ειχα κλεισει αν θυμαστε!

Και παμε και στον επομενο....μεγαλη επιστροφη ο Κimmich!! Εδωσα καποια χρηματα και εναν παικτη μας ποιον? Τον Malcom.

50827d0440bf92a5742c7797857746ea.jpg

ΔΙΚΟ μας παιδι και λαθος που τον ειχαν διωξει στην Μπαγερν!

Tελος εκλεισα για το καλοκαιρι εναν μεγαλο παικτη στα 29 του πλεον με PC........

FC_Bayern_Transfer_Eden_Hazard-726x415.jpg

O Ηazard θα ναι μαζι μας να μας δωσει αυτο που ο Σαντσες φετος δεν μπορεσε σε καμια περιπτωση!! 

Αυτα μεχρι στιγμης θα εχουμε συνεχεια στις μεταγραφες οχι με μεγαλα ονοματα οπως σε αυτο το ποστ αλλα με ουσιαστικες προσθηκες!

Πρεπει να αρχισουμε να κερδιζουμε αλλιως τα πραγματα θα εξελιχθουν ασχημα. Δεν τα παραταμε φυσικα γιατι ειμαστε η Μπαγερν!

bayern-munich-17-18-home-kit-2.jpg

@Diegito21 Παμε στον Βαυαρο προπονητη που θα αφησει εποχη στην μεγαλη Μπαγερν! :D 

Εισαι τραγικος στο πρωταθλημα, που δεν σου παει καλα γενικα (θυμασαι με Στουτγκαρδη, μεχρι και την τελευταια αγωνιστικη ανησυχούσες) αλλα ειναι αλλη μια προκληση για να καταφερεις κατι καλο!
Φιλε οι μεταγραφες σου.......ΟΥΤΕ ΣΕ ΜΙΑ δεν ειχα ενσταση.
Απιθανες.

Κιμιχ επιστροφη, τεραστιος, Αζαρ PC το καλυτερο που μπορουσες να κανεις, και εννοειται ο Σανε που σου ειπα και σε προηγουμενο ποστ οτι τον αγαπαω.

Και ακομα ενα + ειναι οτι εδωσες την απατη τον Μαλκομ! :lol: 

Αλεξις πρεπει να την κανει, φιλε.
Δεν μπορει.

Και οπως λες κι εσυ πρεπει να αρχισεις το σερι νικων.
Δε γινεται αλλιως.

Περιμενουμε και το ΤΣΛ τωρα, απο Φλεβαρη.

VAMOS DIEGITO!!!!!

---------------------------------------

OGC-Nice.jpg

Screenshot_8

Οταν βγηκε το ΦΙΦΑ 18 αφησα το συγκεκριμενο CM στην 3η σεζον.

Εδω το τι εγινε τις πρωτες 2.

- 1η Σαιζον.

Ξεκινησα με ενα καλο ροστερ γεματο νιατα και ενεργεια.
Μας πηρε αρκετο χρονο, ομως, να δωσω στους παικτες να καταλαβουνε το τι θελω απο αυτους, για να παιζουμε μπαλα αλλα και να ειναι αποτελεσματικο.

Οι μεταγραφες μου τοτε ητανε 2 = 

14240463_1752820864958136_1357335863_n.jpg?ig_cache_key=MTMzNDE3MDA0NzUzMDQ2OTc4Mg%3D%3D.2

Charly Musonda 

Μελλοντικο αστερι της ομαδος, θα μας εδινε μια δημιουργικοτητα στα εξτρεμ που χρειαζομασταν ΠΑΡΑ πολυ, αλλα και ενα παιδι στο οποιο θα διναμε τις ελπιδες μας.

Screenshot_9 - Click to view full size photo

Sebastian Driussi 

Ενας επιθετικος ο οποιος ΝΟΜΙΖΑΜΕ οτι θα ειναι το μελλον μας, μετα τον Μπαλοτελι.....

Θα μαθετε την συνεχεια.

MJa2YpzY.jpg

Lucas Hernandez 

Η καλυτερη μας μεταγραφη σε ολο το Career.
Χρειαζομασταν τον αναγεννητη της αμυνας μας, μαζι με Νταντε, και τον πηραμε.

Τελειωνει η σεζον, ειμαστε κατω του μετριου αλλα τερματιζουμε 3οι γιατι καναμε ενα καλο comeback τις τελευταιες 5 αγωνιστικες με 4,5/5 ( 1 Χ και 4 νικες) 

Προκριματικα ΤΣΛ!!

- 2η Σαιζον 

Ξεκιναει η σεζον με προσδοκιες πρωταθληματος, εξοδο στο ΤΣΛ για πρωτη φορα στην ιστορια του συλλογου, ολα πολυ καλα.
Ερχεται ομως μια απαιτηση του Μπαλο οτι θελει να φυγει, και εμεις εχοντας Δριουσι δεν εχουμε θεμα να τον πουλησουμε για τα σωστα λεφτα.

Αν θυμαμαι καλα, γυρω στα 40 μυρρια πληρωσε η Ατλετικο για να τον παρει, και στειλαμε και κουτι σοκολατακια μαζι, για τετοιο ποσο.  :D 

Εχουμε πληρη ενθουσιασμο, και κανουμε μεταγραφες.

2b5c440f0ac3dcbb973f758b199d328d--fc-spartak-moscow-april-.jpg

Fernando 

ΤΕΡΑΣ στα χαφ, αλλα με τα χαφ που ειχα (Κοζιελο, Σερι και Μπελαντα) δυσκολα εμπαινε βασικος, κι ετσι παγκο.

lisbon-portugal-13th-may-2017-benficas-forward-franco-cervi-celebrates-j50782.jpg

Franco Cervi 

Παρτενερ των Δριουσι και Μουσοντα στην τριαδα μπροστα (4-3-3 επαιζα, εννοειται) 

583545072.jpg

Satiago Arias 

Αντικαταστατης του Ρικαρντο Ροντριγκεζ που ητανε δανεικος απο Πορτο.

Εφερα και ενα σωρο βαθος παγκου, Χακιμι, Λαουταρο Μαρτινεζ (τωρα καταλαβενεται γιατι τον ειχα στο ματι στο FIFA 18 ;) ), Καπουστκα, απλα για να ειμαστε πληρεις.

Το πιο σημαντικο γεγονος ομως εγινε την τελευταια μερα των μεταγραφων, που μου ηρθε ο Πεπ με την Σιτυ και μου ζητησανε τον Σερι.
98 εκατομυρρια!!! (απιθανη τιμη για ΦΙΦΑ 17, που ειναι ακομα φυσιολογικες οι τιμες) 
Ειπα ναι μετα απο 2-3 πηγαιν-ελα, και εκει που προσπαθουσανε να τα βρουνε στα λεφτα καταλαβα οτι εκανα μεγαλη παπαρια.......αυτο που κανει ο Σερι δε θα το κανε κανενας αλλος στην θεση του, ειναι μοναδικος παικτης, και εσπαγα το κεφαλι μου γιατι ειπα να στην Σιτυ.....

ΑΛΛΑ.....μου ρχετε mail και μου λενε οτι η Σιτυ και ο παικτης δε τα βρηκανε στα λεφτα....και με πιανει μια απεριοριστη χαρα και το περνω ως μαθημα.
Δε κανουμε κινησεις μονο για τα χρηματα.

Ολα νομιζα οτι θα πανε καλα.
ΑΛΛΑ ΠΟΥ?!?!!?!

Προκριματικα ΤΣΛ με πεταει εξω η Μπριζ!!

Ηττα 3-1 στο Βελγιο και νικη 1-0 στην Γαλλια, και ετσι αποκλειομαστε με συνολικο σκορ 3-2.

Απιστευτη απογοητευση, και δε μπαινει καλα η χρονια.

Αλλα τουλαχιστον ειχαμε ομαδαρα για Γιουροπα.

Αρχιζει  σεζον και τα παμε σχετικα καλα γιατι εχουμε το καλυτερο κεντρο στην χωρα, κυριως....
Γιατι επιθετικα ο Μουσοντα ειναι ο μονος που φαινεται.
ΑΘΛΙΟΣ Δριουσι οντας βασικος, γιατι ως αλλαγη του Μπαλο την προηγουμενη σεζον ητανε φανταστικος, και τελειωσε την σεζον με 12 γκολ ως παγκιτης!!!
Για αυτο ειμουνα και τοσο ανετος με την πωληση Μπαλο, λεω "Εχουμε τον Αργεντινο, ελα τωρα" 

Και σαν να μην ητανε μονο αυτο......σπαει το ποδο του Νοεμβρη μηνα ο Cervi και μενει εξω μεχρι τον Απριλη!!!
Καταστροφη.....

Γεναρη ερχεται ο Γκαμπιγκολ...

maxresdefault.jpg

Γιατι μονο με Δριουσι δεν εβγαινε η φαση, ειχε και 3 μονο γκολ, Γεναρη μηνα.....

Καθομαστε κορυφη μεχρι τον Απριλιο, αλλα κανουμε 2 ηττες στο τελος. και πεφτουμε 3οι (γινοτανε της τρελης στις πρωτες 4 θεσεις) και χανουμε το πρωταθλημα.
Στο Europa League παιζουμε την μπαλα της ζωης μας στους ομιλους, βγαινουμε πρωτοι με 6/6 και ΠΕΤΑΜΕ........και στους 32 ερχεται η Βασιλεια, και μας πεταει κατω απο τον θρονο μας με μια ηττα 1-2 στην Γαλλια και ενα Χ 0-0 στην Ελβετια, ενω φαινομασταν ως η καλυτερη ομαδα στην διογρανωση.......

ΤΕΡΑΣΤΙΑ απογοητευση τα ματς με Βασιλεια, πραγματικα.
Πληγωθηκε ο εγωισμος μου τοτε, θυμαμαι, δε μ'αρεσε καθολου. :hehe: 

Στα θετικα της σεζον, σηκωνουμε το CdL !!! 

fr-coupedelaligue.jpg

Και φερνουμε τιτλο στην πολη μετα απο παρα πολλα χρονια.

Και τελειωνει η σεζον....
Τερματιζουμε 3οι.

- 3η Σαιζον (αυτη που ειμαι τωρα) 

Εγιναν ανακαταταξεις το καλοκαιρι.
Αποφασησα να ξεσκαρταρω και να κρατησω μονο σημαντικους παικτες.

Εφυγαν οι Cervi, Driussi, Cardinale (ηθελε να την κανει ο αρχηγος, δυστυχως......δεν ητανε στα πλανα μου να φυγει ο ηγετης) 

Και ηρθαν οι.

165586.jpg

Sofianne Boufal 

Αντικαταστατης του Τσερβι στην αριστερη πλευρα, και ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ μεχρι στιγμης.

Javier-Manquillo-.jpg

Javier Manquillo 

Χρειαζομασταν δεξι μπακ σε μεγαλο βαθμο, επαιζε πρωτη σεζον ο Ρικαρντο, αλλα ηταν δανεικος απο Πορτο και δεν ειχαμε τα λεφτα να τον αγορασουμε μετα, και ο Αριας ητανε μια μετριοτητα......

978917.jpg

Alban Lafont 

Γνωστη φυσιογνωμια στα γκολποστ, και ο καταλληλοτερος αντικαταστατης του Καρντιναλε.

595da61021cb2_629138122.jpg

Theo Hernandez 

Περισσοτερο για βαθος, και για οταν κουραζεται ο Dalbert.

J8RjDvBe_400x400.jpg

David Neres 

Για τυχων τραυματισμους (που τελικα προεκυψαν....) 

Κι ετσι η εντεκαδα διαμορφωθηκε καπως ετσι....

Screenshot_3Screenshot_2Screenshot_1

Προκριματικα ΤΣΛ με τον Γαυρο.
0-3 και 2-0 

Ευκολα, δεν την παθεναμε για αλλη μια φορα.

Aυτην την στιγμη ειμαστε καπως ετσι...

Screenshot_6Screenshot_7

Δυσκολος ομιλος, αλλα ξεκινησαμε με το δεξι, με νικη επι της PSV στην Ολλανδια.

Μας εκαναν την χατη οι αλλες 2 να κανουνε Χ κιολας.

Πρωταθλημα καθομαι πρωτος, αλλα οπως και περσι ετσι και φετος γινεται της τρελης.

Ο πρωταγωνιστης μας φετος ειναι ενας....

6103770241.jpg?w=748&h=498&crop=1

6 γκολ μεχρι στιγμης, και πηρε την ευκαιρια απο τα μαλλια, που παιζει βασικος με τη απουσια Δριουσι και Μπαλο.
Δεν φοβαται.

Βεβαια, η πορτα χτυπησε νωρις.....

Screenshot_5

Δυο πολυ σημαντικοι μας παικτες θα επιστρεψουνε σε 2-3 μηνες.....δυστυχως.

Τωρα, επαιξα 2 ματσακια σημερα, να θυμηθω.

Nice - Nantes 1-0 

Με γκολ του Σερι στο 70' σπασαμε την αντισταση.

GDB - Nice 0-1 

Καταφεραμε και πηραμε το διπλο εκει μεσα, με ενα ΚΕΡΑΥΝΟ του Γκαμπιγκολ!!!!

Πρωτη φορα που πανυγυριζω γκολ μετα απο το γκολ του Λαουταρο με την Αρσεναλ, πριν κανα μηνα, σε ΦΙΦΑ... ;) 

-------------------------------------------------------------

• Ο Λουκας στην αμυνα ειναι ο πιο σημαντικος μας παικτης, 2,5 χρονια τωρα.
    Σταθεροτατος, ηγετης.

• Ο Σαρρ προωθηθηκε φετος, μεχρι περσι ειχα Νταντε ως παρτενερ του Λουκα.

• Μπουφαλ πραγματικα playmaker.
    Φανταστικος.

• Ξεχασα να αναφερω οτι πρωτος μας σκορερ την 2η σεζον ητανε ο Κοζιελο με 17 γκολ(!!!!!)
    Μια χαρουλα για 8ρι ε ;) 

Αυτα παιδες.
Ελπιζω να σας εδωσα μια ιδεα για το Career στο οποιο βρισκομαι, και να μην κουρασα :D 

Ηθελα απλα να μπειτε στο θεμα, ολοκληροτικα.
Mακαρι να μην σας χαλαει οτι εγω παιζω αλλο παιχνιδι.

Συνεχιζουμε με ντερμπαρα με την ΟΜ του @takisaek!!! 

spoxxq843_sb_foot-nic-17543108.jpg

ALLEZ NICE!!!!!!!

Screenshot_4

10 hours ago, TOL1S said:

δεν ειναι αδυναμη η κατηγορια αλλα ολο το παιχνιδι

Έχεις δίκιο,  και το έχω αναφέρει αρκετές φορές, ότι η νοοτροπία του παιχνιδιού, σε μεσαίες και κάτω ομάδες που θα χειρίζεται , δεν σε βλέπουν σαν υπολογίσιμο αντίπαλο και μπορείς να κάνεις όργια....

Και ήμουν  και ο πρώτος που σταμάτησε καριερ στη μέση,  με ΛΙΛ,  γιατί ήταν στατιστικα ίσα με την ΑΜΙΑΝ και όλοι με έπαιζαν σαν μικρή ομάδα...

Για τον ίδιο λογο σταμάτησα και ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ....

Το παιχνίδι φέτος,  είναι για μεγάλες ομάδες να έχεις γενικά...

@ELBarto-3-

Συγχαρητήρια  καταρχήν για το CL.

Έφυγες με ψιλά το κεφάλι από το παιχνίδι και τώρα πάλι ΝΙΣ,  απο τα παλιά ομως...

ALLEZ

@Diegito21

Ίσως παίζεις στο πιο δύσκολο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα και με ΜΠΆΓΕΡΝ,  γίνετε ακόμα πιο δύσκολο...

κριμα που εμένα δεν μου αρέσει, για να πάω εγώ,  πιστεύω θα έκανα κάτι δυνατό 

Το παλεύεις γενικά με το ΦΙΦΑ φέτος,  πάλεψε το οσο  μπορείς αδερφε.

---------------------

Καταρχήν να πω ότι πρέπει να στηρίζουμε του καθενός το καριερ , είτε ειναι ευκολο ειτε ειναι δύσκολο..... είτε γουστάρουμε την ομάδα  είτε όχι....

Και εγώ αν θεωρώ αδύναμα κάποια πρωταθλήματα,  όπως το Ισπανικό σίγουρα,  δεν θα κάτσω να πω στον  άλλον...

Έχω πει οτι γω δεν αλλάζω τη  Αγγλία με κανένα άλλο πρωτάθλημα και είναι προσωπική επιλογή,  δεν λέω στον άλλο τη να κάνει...

Εγώ ανέφερα κάποια πράγματα στον EL BARTO,  γιατί ξέρει από αυτό το πρωτάθλημα, το ποσό δύσκολο είναι,  το είδε,  έκανε 2 σεζόν να ανέβει... γι'αυτό το είπα... 

• Έχω ξαναπεί πολλες φορές  όπως είπα και στον ΤΟΛΗ σημερα πιο πάνω , οτι αν θες να κανεις καριερ δυνατό νομιζω οτι πρέπει να κανεις με μια καλη ομαδά....

• Βλέπετε το δικό μου καριερ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, με το ζόρι 4αδα,  

Είναι εμφανές φέτος το πράγμα...απο την αρχή 

• Επισεις , επισεις υπάρχει το τοπικ του 17, πάλι σας έλεγα ότι αφήστε τα CUTSSCENES,  και δείτε την ουσία... 

Δυστυχώς την πατήσαμε όλοι μαζί.... και πρβτα βαζω τον εαυτό μου...

• Αλλά πραγματικά με ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ,  το πάλεψα πάρα πολύ με αυτά που γίνονται φέτος με το παιχνίδι.. 

Τώρα,  πάει,  με όλα αυτά ξενέρωσα και το εσβησα...

Θα δούμε για την συνέχεια... 

Με έφτιαξε ο άλλος με το Γαλλικό...:pp

Θα δούμε όμως δεν ξέρω ακόμα,  μόνο ότι έχω τσεκάρει ΑΣΣΕ  και ΡΕΝ  που πιστεύω ότι είναι υπολογισισημες ομάδες και ίσως βγει δυνατό το καριερ.... 

Τέλος το ΦΙΦΑ και  για μένα παίδες,  μόλις πριν λίγο έγινε η τράμπα

και Πάμε να μπλέξουμε με τα καρτέλ στην λατινικη Αμερική ....

Καλή πρωτοχρονιά σε όλους με υγεία παίδες και χαμόγελο οσο  μπορουμε 

@desperado Aρα 17 η θα παρατησεις το τοπικ?

-----------------------------------

Αποτέλεσμα εικόνας για nice

nice-marseille-ligue1.jpg

Nice - OM 1-0

Ενα κακιστο και πολυ τυχερο παιχνιδι για μας, πρεπει να το πω.
Στο 3ο κιολας λεπτο ο Hubocan κανει πασα στο τιποτα προς τα πισω, την προλαβαινει στον κενο χωρο ο Μπουφαλ, στρωνει στον Γκαμπι και αυτο κανει το 1-0
Πιστευα οτι ερχεται η καταστροφη, θα τους φωρτωσουμε, αλλα.....

Ανεβασαν ταχυτητα, και ο Λαφοντ επρεπε να την δει Ντε Χεα για να γλυτωσουμε το 3ποντο.
Εκανε 9 αποκρουσεις, ειμασταν τραγικοι αμυντικα.

Τελικα το πηραμε το ντερμπι, με τα χιλια ζορια.

Screen-Shot-2017-04-13-at-16.52.20-545x493.png

Nice - Shaktar 0-1

Eδω ομως δεν την γλυτωσαμε...
Δικαιοτατη νικη της Ουκρανικης ομαδος, με γκολ στο 90' βεβαια, παραλιγο να την βγαλουμε καθαρη :D 
Αλλα ηταν δικαιο αποτελεσμα, μας ειχανε φωρτωσει ευκαιριες, ενω εμεις ειμασταν παθιτικοι.

Bastia - Nice 0-0

Παλι τα ιδια.
Ειχαμε τον ελεγχο βεβαια, αλλα μας λειπει ΠΑΡΑ πολυ η δημιουργια.

Caen - Nice 1-3

Τραγικοτατη ομαδα η Καεν, κερδισαμε ανετα.

ZgW0EAR.pngbUOCLe9.png

------------------------------------

• Οπως βλεπετε, συνεχιζει να επικρατει το χαος στο πρωταθλημα.
    Η Λυον με νικη παει 2η, δηλαδη γινεται το ελα να δεις.

• Τραυματηστηκε και ο Συπριεν για 1 μηνα, στο ματς με Σαχταρ......αλλο ενα πληγμα στην δημιουργηκοτητα της ομαδος.

• Μας λειπει ο Μουσοντα αφανταστα, στην επιθεση.
    Αυτος εβρισκε τις τρυπες και τους διαδρομους για να διασπασει τις αμυνες, τωρα με Νερες δεν πολυ-γινεται κινηση.
    Ο Γκαμπι θελει να τον ταιζεις, και ο Μπουφαλ κανει οτι μπορει.

• Ενα που ξεχασα να πω στο χθεσινο ποστ, ο Συπριεν δεν ηταν βασικος 2 χρονια, φετος ειναι η πρωτη του χρονια ως starter.
    Ο Μπελαντα ηταν στην θεση του, ο οποιος ακομα μια χαρα παιζει, και ως αλλαγη.

• Στο ΤΣΛ γινεται της μουρλης.
    Εγω κεδρισα αλλα μετα τον ηπια, η Σαχταρ ειναι η ομαδα σε φορμα, ενω η καημενη η Σιτυ εχει 2 Χ, και ξερω οτι εγω θα την πληρωσω την νυφη τωρα, γιατι παω στο Μαντσεστερ κι αυτοι πεθενουνε να κερδισουνε......

Αυτα τα ολιγα κυριοι.
Το τοπικ ξεμενει σιγα σιγα απο κοσμο, και απλα ελπιζω να μην μεινουμε τοσοι λιγοι που το παρατησουμε παλι.

Εγω συνεχιζω παντως, και θα συνεχισω οπως ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ που αρχιζει να ερημωνει.
Εγω το αρχισα το trend εγω και θα το συνεχισω.

Μεχρι και παιχνιδι αλλαξα για να μη σταματησω να γραφω ;) 

Επομενος αγωνας εναντιον της Μαντσεστερ Σιτυ που διψαει για βαθμους....

ALLEZ NICE!!!!!!

nice-fans-november-3-2013-football-soccer-french-ligue-1-match-between-CMMHDF.jpg

@ELBarto-3- Αδερφε το προ 13 με τα οποια σοβαρα θεματα ειχε ηταν το τελευταιο σωστο ποδοσφαιρακι που εβγαλε η Κοναμι κατα τη γνωμη μου...

Στα δικα σου τωραα...

wpid-wp-1404470708873.jpeg?w=208

ΣOY BΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ!!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ :winner::winner:

Ειχες υπομονη εφτιαξες την ομαδα και καταφερες να σηκωσεις την κουπα με τα μεγαλα αυτια και να με κανεις περιφανοο!!!!

Αλλο ενα τσου λου στο Φορουμ ειναι γεγονος!!!!!!!

Ειχες την καλυτερη ομαδα απο ολους και δικαιοτατα το σηκωσες!!!!

Νταξει το πρωταθλημα το πηρες ευκολα με τετοια ομαδα που ειχες και λογικο!!! Πεταγες 6αρες και 7αρες στα ντερμπι (7-1 ρε αθεοφοβε;;:hehe: δεν μας λυπηθηκες λιγουλακι...:D

Εκανες ευρωπαικο ταξιδι και πετυχες!!!

Πρωταθλημα με Λιντς πρωταθλημα και ευρωπαικο με Γιουβε... 

Σπουδαιο κατορθωμα οτι και να λεμεε!!!!!

Μας εκανες περιφανους για αλλη μια φορααα!!!!!

Εκλεισες το φιφα 18 με τον καλυτερο τροποο!!!!!!

Παμε στο 17 τωρα που ειναι το παιχνιδι σου και το γουσταρεις....

Ενδιαφερον καρρερ με την Νις οπου μεσα σε 3 σεζον εχεις χτισει πολυ καλη ομαδα!!!

Ηδη η πρωτη κουπα ειναι γεγονος!!! Κυπελλουχος Γαλλιας μεσα σε 2 σεζον!!!

Τωρα παμε στις μεταγραφες οπου πραγματικα σαρωσες !!!!

Λαφοντ,Ερναντες,Μπουφαλ,Νερες,Μανκιλο,Μουσοντα ειναι τρομερες μεταγραφες!!!

Για Γκαμπι ξερεις την γνωμη μου αλλα αφου σου βγαινει χαιρομαι!!!

Αγωιστικα τωρα κανεις πολυ καλη πορεια και εισαι πρωτος στο πρωταθλημα αν και θελεις ακομη να βρεις ρυθμο αλλα μπορεις να το παλεψεις και γιατι οχι και να το παρεις!!!!

Με το ζορι παντως κερδισες την ΟΜ μου να τα λεμε αυταα!!:hehe:

Και στην ευρωπη παντως το ξεκινημα σου δεν ειναι κακο σε εναν ομιλο ιδιαιτερα δυσκολο αν και για να τα λεμε ολα η ηττα απο την Σαχταρ ειναι κακη και μπορει να σου στοιχισει στη συνεχεια...

Παμε γερα αδερφε μου για την δυσκολη συνεχεια !!!!!!!!

VAMOS ELB!!!!

@Diegito21 Ας μην κρυβομαστε αδερφε μου η ομαδα σου περναει δυσκολα...

Κανεις πολυ μετρια πορεια και πρεπει να σηκωσεις κεφαλι αμα δεν θες να χαθει αυτη η χρονιαα...

Τιποτα δεν εχει τελειωσει ακομα η σεζον εχει πολυ δρομο ακομη αλλα πρεπει να βρεις ρυθμο και να κανεις καποιες σερι νικες και να ξεφυγεις απο τα χαμηλα...

Δωσε βαση και στο champions league οπου η Ατλετικο ειναι πολυ δυνατη ομαδα μεν αλλα μπορεις και πρεπει να την περασεις για να παρεις και ψυχολογια!!!

Μεταγραφικα τωρα εφερες πισω στην ομαδα τον Κιμιχ που για μενα φετος ειναι το καλυτερο RB στο παιχνιδι και φυσικα Σανε αλλα και τον Αζαρ που ειναι το μεγαλο ΜΠΑΜΜ!!!

εξαιρετικες μεταγραφες που θα σε βοηθησουν αρκετα θα ελεγα!!!

Νταξει ο Σαντσες δεν τραβαει καθολου και φαινεται οτι μεγαλωσε και δεν μπορει περισσοτερα πλεον το παλικαρι...

Τιποτα δεν εχει χαθει σοβαροτητα καποιες σερι νικες και ολα γινονται!!!!

Παμε γερα ΑΕΚαραα μου για την ανατροπη οπως κανουμε παντα στα δυσκολα εμεις οι μαχητες!!!

VAMOS DIEGITO!!!!!

@desperado Θα συνεχισεις με το 17 αδερφε μου η τελος;; Γιατι αμα εχεις ακομα το 17 δεν υπαρχει κανενας λογος να σταματησεις να γραφεις!!! Αν φυσικα το θες και εσυ... Παντως οτι και να αποφασισεις εμεις ειμαστε μαζι σου!!! 

VAMOS DESPERADO 

@Fanis-13- Εκανες το μεγαλο αλμα αδερφεε και πηγες στην Τοττεναμ!!! Νταξει για να ειμαστε δικαιοι το ξεκινημα σου δεν ειναι και πολυ καλο και η ομαδα σου εχει πολλα σκαμπανευασματα και φαιινεται αυτο και απο την βαθμολογια αλλα εχεις την ποιοτητα και επιβαλλεται να ανεβεις και γιατι οχι και να βγεις στην 5αδα!!! Δυστυχως ηρθε ο αποκλεισμος απο τον FA CUP που πονεσε λιγο αλλα συνεχιζεις!!! Εχεις το Λιγκ καπ αλλωστε να κυνηγας!! Δωστα ολα και για την ευρωπη!!!

VAMOS FANIS!!!!!

Στα δικα μου τωρα δυστυχως δεν τραβαγε αλλο η κατασταση με Παουλι... Και δεν μπορουσαμε να σηκωσουμε κεφαλι και δεν υπηρχαν λεφτα να ανανεωσουμε συμβολαια οποτε ακυρο....

Παμε προς Ισπανια μερια τωρα στην Ιστορικη και Μεγαλη...

Valencia_FC_ditches_bat_logo_after_chall

Την ομαδαραα που θαυμασαμε σε 2 συνεχομενους τελικους champions league με Κανιθαρες, Αγιαλα, Καριου, Μεντιετα, Μπαραχα και πολλους ακομα και λατρεια μου απο το προ 10 (τις παλιες καλες εποχες του προ..) με την μαγικη 3αδα Βιγια-Ματα-Σιλβα

Παμε να σηκωσουμε το πρωταθλημα μετα το μακρινο 2004 και να σπασουμε την καταρα και να φερουμε ευρωπαικο!!!!

Σιμαρα την 1η σεζον μιας και η ομαδα εχει πολλους δανεικους και δεν μπορω να δουλεψω ετσι....

Βγηκαμε 6οι και παιζουμε προκριματικα γιουροπα

εχουμε πολλη δουλεια εν οψει της νεας σεζον!!!

26166830_1677252069028589_88021156731245

Οποτε παμε στη νεα σεζον!!!

Μπατζετ 62 μυρια

Στοχοι της σεζον

Εξοδος στο Champions league

να παρουμε το Europa league

και να πουλησουμε φανελες

Προκριματικα παιζουμε με την Χιμπερνιαν

Μεταγαρφες

εφυγαν

Κανσελο 60 μυρια στην Ιντερ

Νανι 25 στην Μπετις

Σολερ 58 στην Μιλαν

Λατο 36 στην Τοτεναμ

Μινα 33 στη Βιγαιρεαλ

Παρεχο τραμπαα

και κατι παλτα που ειχε το ροστερ

Ηρθαν

Αντονιο Σαναμπρια 23 χρονων 85 οβεραλ ST 45 μυρια

Τζοναθαν Τα 22 χρονων 83 οβεραλ 28 μυρια CB

Τζοναθαν Βιερα 28 χρονων 82 οβεραλ 30 μυρια

Μπαιλι 21 χρονων LM 83 οβεραλ 38 μυρια

Κομαν 23 χρονων LM/RM/RW 83 οβεραλ 50 μυρια

Τιλεμανς 22 χρονων CM/CAM 82 οβεραλ 10 μυρια +παρεχο

Ρικο 23 χρονων G/K 8 μυρια +ενα παλτο σποπερ(απο περσι αυτη η μεταγραφη..)

Ζιελινσκι 22 χρονων CM 30 μυρια και αυτος απο περσι

Κιμιχ 23 χρονων RB 86 οβεραλ 57 μυρια

Ουπαμεκανο 19 χρονων 9 μυρια CB

11αδα για φετος!!!!

26047213_1677252129028583_91153648264193

Και ο Παγκος μας

26111947_1677252142361915_72567760709211

Παμε σε δραση τωρααα!!!!

26001306_1677252082361921_49011436388479

Ξεκινημα για τα προκριματικα του Europa league και δυσκολευτικαμε αρκετα και θα μπρουσαμε να παγωσουμε στο τελος αλλα ο Γριφινς βρηκε δοκαρι στο 90'

Χιμπερνιαν - Βαλενθια 0-2 

ειμασταν σοβαροι και με τους κομαν και βιερα να σκοραρουν πηραμε την προκριση για τους ομιλους...

Ομιλος Europa League

26001365_1677252135695249_50784012091871

Πολυ καλη κληρωση περναμε αν ειμαστε σοβαροι

laliga-lo.jpg

1η αγων.

26114007_1677252075695255_61780487616191

Κακη εμφανιση στην αμυνα χαναμε τα αχαστα στην επιθεση και δικαια χασαμε

2η αγων.

26114154_1677252149028581_52276240852521

Κακοι στο 1ο ημιχρονο σκοραραμε και σοβαρευτικαμε στο 2ο και πηραμε το 1ο διπλό της χρονιας

3η αγων.

25660379_1677252145695248_78190090423766

Προηγηθηκαμε με Βιερα και θα μπορουσαμε να κλεισουμε το ημιχρονο με χαλαρο 4-0 αλλα ο Χιμενεθ που ειχαν τερμα εβγαζε τα αντερα του... Στην μοναδικη φαση που εκαναν σε ολο το ματς μας ισοφαρισαν με τον Νανι να σκοραρει και να το πανηγυριζει εξαλλα κιολας....

Παρατηρισεις...

Βαθμολογια δεν υπηρχε λογος να ανεβασω μονο 3 ματς εχω παιξει θα μπει στο επομενο ποστ

Θελω ακομα μερικα ματς για να δω ακομα καλυτερα μερκους παιχτες αλλα 2 εχω να σας πω

Ο Κιμιχ ειναι με διαφορα το Καλυτερο RB του φετινου Φιφα και

ΤΖΟΝΑΘΑΝ ΒΙΕΡΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΙΧΤΑΡΑΑΑΑ!!! ΤΕΛΟΣΣ!!!!

Τρομερος all arounder Παιχτης παιζει για πλακα σε ολες τις θεσεις του κεντρου και παντου κανει τη διαφοραα!!!!

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυνατααα!!!

imagen88235d.jpg

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΑ!!!!!

Λοιπον αφου εφτιαξα μια ομαδα σχεδον ανικητη με την Ινγκολστατ το εκανα save και εφυγα καρφι για League 1 στην Αγγλια και αφου ειχα στοχο να παρω την Οξφορντ, ψαχνω ενα μισαωρο και πεφτω στο θαυμα.

ROCHDALE AFC

24o0nxs.jpg

Ξεκιναω οπως παντα με τις ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ που ηταν 11 και με μπατζετ ελλαχιστο. Μπαινω στο ψητο ευθυς αμεσως.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ/ΠΩΛΗΣΕΙΣ 

2pqp18l.jpg

fn48rm.jpg

2eygk84.jpg

sy73tu.jpg

2cpdlsj.jpg

Τον Lusampa τον πηρα δανεικο για 2 χρονια.

Το φτωχαδακι ο προεδρος Chris Dunphy στα 67 του χρονια μου εδωσε μπατζετ 650,000€. 

ΣΤΟΧΟΣ MID TABLE 

Με ανακαλυψε ενας scouter στην ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ, η ιστοριουλα οπου περιοχη πολλες συζητησεις εμου του scouter και του προεδρος μεσω τηλεσυσκεψης, στο επομενο επεισοδιο.

119xorb.jpg

PORTSMOUTH - ROTSDALE 0-1 

Αυτο το πλανο το ειδα πρωτη φορα στο παιχνιδι και ανατριχιασα Ειμαστε ΟΜΑΔΑ.

24exgu1.jpg

r0bn76.jpg

Το συστημα δεν αλλαζει οπως και η ταχτικη.

2jb04z4.jpg

ROCHDALE - SCUNTHORPE 1-0

Ειχα και τυχη βεβαια.

Τα ματς ειναι ο ορισμος της ρεαλιστικοτητας.

SHREWSBURY - ROTSDALE 1-2

aazrs9.jpg

Επομενο ματς 2 μερες μετα για το ΛΙΓΚ ΚΑΠ και βαζω τα δεύτερα και να πω κατι. Σε αυτην την ΟΜΑΔΑ ειναι ολοι ισαξιοι.

24d1ph0.jpg

Δυστυχως αποκλειστηκα στα πεναλντι αφου ειχαν πιο τεχνιτες παικτες. Ενα ΡΕΣΠΕΚΤ απο μενα γιατι ημουν καλυτερος.

292xxxu.jpg

ROCHDALE - BURY 2-1 (Το ντερπμι της ομάδας μου)

Δυστυχως δεν κατεγραψα τα Highlights αλλα τις δυο γκολαρες μου.

Με πιεσαν αρκετα παντως στο δευτερο.

Δυστυχως το ματς ειχε και ενα κακο απροοπτο 

7 μηνες εξω το θωρηκτο μου φορ.

2zdtw0k.jpg

14mgewp.jpg

ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΧΗ

2nhjbwg.jpg

Το συστημα που κατεληξα με την προυποθεση οτι εχω εκπληκτικο βαθος παγκου.

inqzo6.jpg

Λοιπον αν και νωρις λεω οτι θα ΜΕΙΝΩ εδω μεχρι τελος του παιχνιδιου μουφα γιατι μονο εδω αξιζει να παιξεις.

Επισης λεω οτι αυτην την ομαδα την γουσταρω, προφανως λογω της ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗΣ ΡΙΓΕ αλλα ειναι και αλλο. ΔΕΣΑΜΕ ΕΧΟΥΜΕ χημεια απο την ομαδα που εδρευει σε μια κωμοπολη κοντα στο Μαντσεστερ. 

@ELBarto-3- @takisaek

Σίγουρα τώρα έχω δουλειά στα βουνά της Βολιβίας.....

Το 17 δεν το έχω , αφού το έκανα τράμπα για το 18....

Οπότε κάνα σουτακι θα ρίχνω στο PES 2018 LITE , που δεν το λες και άσχημο...

Καλή συνέχεια στα δικα σας , θα σας παρακολουθώ...

@desperado Φιλε λες τελος το παιχνιδι αλλα μετα αφηνεις μια Λατινικη Αμερικη να πλανιεται :D Εκτος αν το πας αλλου εκτος ποδοσφαιρου.:D  Περιμενω νεα σου.

@takisaek Ελα ρε Τακαρε ΑΕΚΑΡΑ! Ωραια ομαδα διαλεξες και με κινητρο να την φερεις και παλι κορυφη! Συμφωνω 100% με τις πωλησεις σου δεν τιθεται θεμα τους ιδιους θα

εδιωχνα και εγω. Και φυσικα συμφωνω με τις αγορες 200%! ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ εφερες με ουσια με πολυ μεγαλη ποιοτητα και φυσικα ταλεντο! Ξεχωριζω Κιμιχ οπου συμφωνουμε οτι

ειναι ο καλυτερος μπακ του Φιφα στα δεξια και επισης οι Σαναμπρια και Βιερα ο οποιος ξερει κιλα μπαλα και φυσικα ο Μπεηλι ειναι απο τους αγαπημενους μου παικτες! Μπραβο

φιλε γουσταρω πολυ την ομαδα σου και μπορεις να χτυπησεις ανετα το EL και να ξαναφερεις το Ευρωπαικο που ειχε φερει ο Μεντιετα στο Μεσταγια! Στα αγωνιστικα τωρα

ευκολη προκριση στους ομιλους και επεσες σε ομιλο που δεν εχει ιδιαιτερη δυσκολια πιστευω. Στο πρωταθλημα ξεκινησες με μια ηττα εκπληξη αλλα οκ λογικο αν δεν μπαινει

μεσα η κωλομπαλα , ωραιο διπλο με Αλαβες και μια ισοπαλια με Μπετις που ειναι παραξενη ομαδα ή που θα παιξει ή που θα φαει 5.Ο  Βιερα ξεχωριζει μεχρι στιγμης! Θελει λιγο

χρονο να δεσεις η ομαδα σου μολις το κανει θα δουμε ωραια πραγματα πιστεψε με!

VAMOS TAKIS VAMOS VALENCIA!

@ELBarto-3- Απο τα πιο ωραια σου ποστ φιλε ισως το καλυτερου του 2017 εννοω με τοσο αναλυτικο τροπο και εικονες και και και...ισως ξαναβρηκες το παλιο σου εαυτο με το

17. Τωρα για την Νις εγω τα ηξερα αυτα πανω κατω αλλα φρεσκαρισα την μνημη μου μια και καλη. Οκ ο Γκαμπιγκολ ειναι ο μεγαλος σου πρωταγωνιστης και φυσικα ο Μπαλο που

εφυγε ηταν ενας παικτης που βοηθουσε αρκετα αλλα με τοσα λεφτα καλα εκανες ρε φιλε. Ευτυχως ο Συπριεν δεν εφυγε συμφωνω πως δεν πρεπει να ξεπουλαμε τους καλυτερους 

μας παικτες. Στις μεταγραφες σου ολες ειναι εξαιρετικες...Χαρηκα που ειδα Νερες μεσα αλλα και Πελεγκρινι που γουσταρω απειρα λογω Ρομα :D Θαρρω εχεις τρομερο παγκο και μεγαλη ποιοτητα στην ομαδα!

Παμε στα αγωνιστικα....οκ φιφα χωρις τραυματισμους σοβαρους ο Λιακος δεν γινεται μαγκες..αυτα ειναι συνωνυμα :D Και οι 2 ειναι σημαντικοι και θα σου λειψουν

γιατι δεν εισαι Παρι να χεις 3 ροστερ. Απο κει και περα τα πας καλα στο πρωταθλημα θα ελεγα και εξαιρετικα φιλε...εισαι πρωτος αυτο μετραει και να ξερεις σου δινει και θαρρος  να συνεχισεις χωρις να κυνηγας συνεχεια σε κυνηγανε και ας ειναι η διαφορα μικρη. Τρομερη γκολαρα ο Γκαμπι πραγματικα και τι ωραιο φωτισμο εχει το 17 ρε

φιλε...ΚΑΥΛ..ΕΣ να παιζεις απογευμα......Στο ντερμπι με την ΟΜ μου εκανες το καθηκον σου σε ενα δυσκολο ματς και με τον Μπουφαλ να ειναι ο ηγετης σου μεσοεπιθετικα και με τον Γκαμπι να χει το γκολ εφυγες με το τριποντο. Αναψε και μια λαμπαδα στον Λαφοντ και εισαι οκ. Νταξ ο ομιλος του ΤΣΛ τωρα ειναι παλουκι φιλε...πηρες σημαντικη νικη ομως με PSV αλλα και κακη ηττα απο Σαχταρ. Δυστυχως οομιλος εχει δυσκολιες αλλα θα το παλεψεις γιατι αυτος εισαι! 

Παει και ο Συπριεν φιλε θα ξεμεινεις παλι εχεις καταρα στο 17 χαααχαχ! Ο Μουσοντα λογικο να σου λειπει ειναι πολυεργαλειο....Υπομονη ομως φιλε βρες λυσεις εκ των εσω

μπας και μπορεσεις να το ισορροπησεις! Εχεις ενα πολυ ωραιο cm που πιστευω ο τιτλος στην Γαλλια μπορει να γινει δικος σου φετος αν και γινεται της κα...ς :D

Στην Ευρωπη και με EL καλα θα σαι αρχοντας!!!!!!

Aντε παμε καλη συνεχεια φιλε!

Παμε στα δικα μου......

Καναμε 2 μεταγραφες τελευταιας στιγμης και ειχαμε και μια αποχωρηση. 

Ο Sanches ο Πορτογαλοσ φευγει με 60 εκ ευρω για Ρεαλ το καλοκαιρι ετσι εφερα 2 παικτες.

Τοusart με 35 εκε υρω απο Λυων

Και τον 

Havertz εναν νεο παικτη ελπιδοφορο της Λεβερκουσεν η οποια μου τονε δωσε με 18 εκ ευρω μιας και αυτη πηρε Bale!!!

1146407_toptease_article_desktop.jpg

Eδω η νεα μου εντεκαδα και σχημα εμπνευσμενη απο τον Πεπ.  @ELBarto-3-;) 

BBHpYzE.png

arsenal-league-champions-fc-bayern-munchen-uefa_c9fad9ea-f282-11e6-800c-c780129a337a.jpg

Καπως ετσι ειναι η ομαδα στο πρωταθλημα παιδες.......

Νικη μεγαλη με Σανε να κερδιζει πεναλτι και δικαιως να παιρνουμε το 3ποντο...ειμασταν 100% καλυτεροι!!!! Ανασα...

Ομως μετα κλασσικα...ΦΑΠΑ..

Κακη αποδοση για μας και ηττα...ξαναμπηκαμε στο παιχνιδι αργα με εναν παικτη που καναμε μεταγραφη θα δειτε παρακατω.

Και μετα ενα παιχνιδι που η ηττα ηρθε αλλα ομως οκ οταν χανεις 4 ΤΕΤ Α ΤΕΤ δεν σου φταιει κανεις αλλος...

Με αθλια ψυχολογια μιας και αποχαιρετησαμε με αυτη την ηττα και τυπικα τον τιτλο ηρθε η ωρα του ΤΣΛ.

fallback-370x260.jpg

Καυτη ατμοσφαιρα στο Μετροπολιτανο αλλα εμεις κατεβηκαμε με σχεδιο και προσηλωμενοι. Με ενα συστημα οπως επανω και τον Σταρκ μεσα με αντεπιθεση ξεκινησαμε

το ματσακι. Να πω την αληθεια επι 70 λεπτα ηταν ενα παιχνιδι κεντρου με εμας να χουμε κατοχη αλλα μιλαμε να χουν κλεισει ολους τους χωρους της Ατλετι η οποια αν και δεν

εχει καλυτερη ομαδα απο μενα ηταν πολυ μαχητικη. Ετσι στο 68ο λεπτο περναω μεσα τον Harvetz και εκεινος στο 73ο με μια εκπληκτικη ντριμπλα και καθετη στον Σαντσες τον

βγαζει τετ α τετ και με ψυχραιμο πλασε γκοοοοοοοοοοολ 0-1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το παγωνουμε για τα καλα!!!! Μεγαλο προβαδισμα που κρατησαμε μεχρι τελους!

Ωραια ειμασταν χαρουμενοι αλλα στο πρωταθλημα η φαπα ειναι φαπα...

Hoffenheim- Bayern 3-1 

Ξεχασα να βγαλω φωτο....Τραγικοι παιδες μιλαμε κινδυνευω να μην βγω ουτε EL.

Επομενο ματς εβαλα τα δευτερα μεσα το σιμαρα και 

Bayern - Frankfurt 3-0

Eτσι η Ατλετικο ερχοταν για την ρεβανς στο Μοναχο!

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ατμοσφαιρα και να πω την αληθεια μου μου εδωσε μεγαλο κινητρο! 

Η Ατλετι μπηκε καπως φοβισμενη και ετσι τους τιμωρησαμε! Γκολ 1-0 ο ΜΕΓΑΣ Σανε και 2-0 καπακι ο Τολιζο φτανοντας τα 5 γκολ στο ΤΣΛ!

Εκει λεω ωραια τερμα αμ δε.....2-1 με Δριουσι η Ατλετι και στο 83ο λεπτο απο λαθος μου και ενω πιεζα για τριτο 2-2....ΕΚΕΙ παιδες αρχισε το μαρτυριο μου...

Ο Νοιερ εγινε ηρωας και βγαζοντας 4 τετ α τετ και στο 90ο λεπτο το καλυτερο...φαουλ αυτοι κεφαλια στο δοκαρι στην επαναφορα κενη εστια αουτ η μπαλα.....

ΠΕΡΑΣΑΜΕ αλλα μεχρι να συνελθω περασαν 5 λεπτα.....Σκυλια του πολεμου η ΑΤλετικο και το καλυτερο μου παιχνιδι φετος στο Φιφα.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΥΣ 8 και μετραμε 9 αγωνες μαζι με τα προκριματικα του ΤΣΛ ΑΗΤΗΤΤΟΙ!!!!!

Επομενος αντιπαλος.....ελατε μαντεψτε....εγω στις κληρωσεις ειμαι μεγα ατυχος...

post_1100.jpg

H oμαδα του Μεσι θα ναι το εμποδιο μας δυστυχως...

Εδω η κληρωση αναλυτικα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ :

•  Τελος οι οποιες ελπιδες για ΤΣΛ ή τιτλο..μενουν 10 αγωνιστικες και μονο το EL ειναι εφικτο...Κακιστη χρονια παιδες...Η ψυχολογια μας στο πρωταθλημα ειναι τραγικη.
  • Μεγας παικτης ο Σανε...μαζι με Αζαρ το καλοκαιρι θα χω μια καλη επιθεση και εναν επιθετικο που εχω σταμπαρει! Η ομαδα μου δεν ειναι η καλυτερη της Ευρωπης ισως ειναι η 4η καλυτερη αν δειτε τα ροστερ της Σιτυ της Τσελσι της Ρεαλ θα καταλαβετε. Αλλα θα το παλεψω να φτασουμε στον τελικο μπας και...
  • O Havertz παιδες ειναι το μελλον εκπληκτικος μαρεσει πολυ!!! Με εχει ενθουσιασει παρα πολυ!
  • Ερχεται η ματσαρα με Μπαρσα και φυσικα ο αγωνας συνεχιζεται στο πρωταθλημα μπας και...

@desperado Πολυ μα πολυ αδοξα εκλεισε για σενα το φετος το φιφα αδερφε...

Κριμα ειλικρινα...Περιμενα να συνεχισεις εστω και με λιγοτερη διαθεση αλλα δεν...

Βλεπε μας και σχολιαζε μας, μην μας ξεχασεις.

Καλη συνεχεις ρε μπρο!

@takisaek Ωραια επιλογη ομαδας αδερφε, ομαδα που γουσταρω και εγω.

Αν παιξω Ισπανια και εγω καποια στιγμη και εγω πιθανως με αυτη θα ασχοληθω.

Ωραιοι στοχοι για την ομαδα, αρκετες αλλαγες στο ροστερ κιολας.

Ξεχωριζουν των Κιμιχ,Σαναμπρια και Κομαν.

Γιουροπα για πλακα τους εχεις.

Εκανες και καλο ξεκινημα  στη Λα Λιγκα!

VAMOSS TAKIISSS!!!

@Wood88888 Οτι μπορουσες το εκανες με Ινγκλοσταντ φιλε.

Εκανες υπερβασεις!

Τωρα ωραιο challenge το νεο σου ξεκινημα.

Καλη αρχη φιλε μου!

@Diegito21 Ελα φιλε μου, στην ιδια κατασταση ειμαστε και οι 2 στα πρωταθληματα μας...

Αστα να παν...:pp

Καταρχας τι μεταγραφαρες εκανες ρεεε???

Πωπωππω Αζαρ,Κιμιχ, Σανε και λοιποι...Χαμος ,  σε ανεβαζουν επιπεδα αυτοι τι να λεμε.

Αχχ και να σε παιζε λιγο και ο Σαντσεζ....

Πολυ χλωμα τα πραματα Μπουντεσλιγκα αδερφε...δεν μπορεις να σηκωσεις κεφαλι ρε συ...

Ξεφευγουν οι αλλοι και αν δεν παρεις μπρος δεν σε κοβω ουτε Ευρωπη!

Εκανες ομως τη μεγαλη προκριση με Ατλετι εστω και με ζορι!! Μπραβο ρε αδερφε ηθελε κοτσια με τετοια κατασταση που ειναι  η ομαδα.

Τωρα με Μπαρτσα τα δινεις ολα και οτι γινει.

Μπαγερν εισαι.  ΠΑΜΕΕ ΡΕΕ ΝΤΙΕΕΓΚΟΟ!!

@ELBarto-3-  ΕΛΑ ΡΕΕΕ ΓΙΓΑΝΤΑΑΑ!

Το σηκωσες το μαμημενο επιτελους και εκλεισες με μοναδικο τροπο ενα ΜΕΓΑΛΟ career και το φιφα 18!

Δυστυχως βεβαια για μενα,για το 2ο εννοω. Αλλα οκ ειναι επιθυμια και ειναι σεβαστη.

Τωρα στη νεα σου ομαδα και αρχη. Ξανα βεβαια για φετος σε αυτην:pp...Εννοειται απο την αρχη κραταω τη κουπα και το κυπελλο μετα απο χρονια στην ομαδα.

Μπουφαλ,Λαφοντ και Νερες μπομπα κινησεις. Τον τελευταιο τον εχω και στο ρανταρ μου:hehe:

Ο Γκαμπιγκολ εχω περιεργεια αν θα σου βγει αυτη τη φορα.

Πηρες και το ντερμπακι. Εισαι φαβορι για κουπα απλα.

Τσουλου δυσκολος ομιλος και αμφιροπος.

ALLLEEEZZ LIAAAKOSS!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------

Παμε στα γρηγορα στην δικια μου συνεχεια!!!

wnwYbZG.jpg

CRYSTAL PALACE-SPURS 0-5

Επιτελους ενα ματς με μπαλαρα απο μας!

Χατ τρικ ο Χαριλαος!

SPURS- MAN. UNTED 1-0

Πολυ μεγαλη νικη!

Εξαιρετικη εμφανιση , ειμασταν διαβασμενοι .

Το γκολ της μεγαλης νικης ο Λαμελα.

MVT92TA.jpg

LIVERPOOL-SPURS 2-2

ΜΑΤΣΑΡΑ!

1-0, 1-2, 2-2 η διακυμανση του σκορ.

Την πατησαμε στο τελος και με τα ψεματα να ειμαι ειλικρηνης κοντεψαμε να φυγουμε με το διπλο.

4N06Vyk.jpg

CHAMPIONS LEAGUE (ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16)

ΧΟΦΕΝΧΑΙΜ-ΤΟΤΕΝΑΜ 1-0

Κακη εμφανιση...

Δεν αξιζαμε κατι και αυτοι με μια σοβαρη φαση σκοραραν...

LEAGUE CUP (CARABAO CUP) TEΛΙΚΟΣ

SPURS- WEST HAM 3-2

Να πω αρχικα που ξεχασα, οτι η Χαμ ηταν στην Τσαμπιοσιπ.

0-2 στο 58' με ειχανε!!!

Καταστροφικα πηγαιναν τα πραματα! Και εκει λεω τελος τα σκ@τωσα....

Αλλα καπακι βαζω μεσα τον ξεχασμενο Γιανσεν και επειτα....

3-2 στο 74΄με χατ τρικ σε  14 λεπτα!!!

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!!

Και αυτο ηταν! ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ!!!

ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ!!vrz3WS7.jpg

ΗΡΩΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ Ο ΟΛΛΑΝΔΟΣ!

JGWL2cH.jpg

VdtI1tX.jpg

Κουπα σημαντικη για την ψυχολογια μας.

Συνεχεια...

SPURS-SWANSEA 1-1

Δυσκολευτηκαμε και παροτι ο Ερικσεν στο 73 μας εβαλε μπροστα το φαγαμε στο 92...

Κριμα τσαμπα πεταμενοι βαθμοι...

ΤΟΤΕΝΑΜ-ΜΠΡΑΙΤΟΝ 0-2

Στραπατσο...

Απο το 20 λεπτο, το 2ο με πεναλτι που ποτε δεν καταλαβα, τελειωσαν το ματς.

Εχασε και πεναλτι ο Κειν μπας και μειωναμε....

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΛΑ-ΤΟΤΕΝΑΜ 0-0

Τα νευρα μου εδω...

Ξανα εκανε το δικα της η ΕΑ , οπως θα δειτε και παρακατω και παλι δεν κερδισαμε...

Να μην σκοραρουμε με το στανιο ξερετε...

CHAMPIONS LEAGUE ΡΕΒΑΝΣ

ΤΟΤΕΝΑΜ-ΧΟΦΕΝΧΑΙΜ 1-4

Εμετος...

Εξοργηστικα και καπου εδω καταλαβα γιατι παρατησατε το παιχνιδι και ειστε ξενερωμενοι...

Ουτε με την Σιτυ να παιζα...Ουτε να σουταρω δεν μπορουσα.

Αυτοι παλι ολα μεσα , οτι εκαναν εγραφε... Και ο τερματας τους Ντε Χεα...

Αι σιχτιρ  ΕΑ χρονιαρες μερες:pp

Παει και η Ευρωπη...

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Gk6rhcp.jpg

Εκει που πηγαμε να το στρωσουμε το πραμα ξανα τα ιδια...

Ζορισε παλι το πραμα. Και ξανακατρακυλησε το rating μου παλι...

Πλεον συνεχιζω μονο με Πρεμιερ και σκοπο να τελειωσει αξιοπρεπες η σεζον.

Αυτα παιδες, επομενο ποστ το φιναλε της σεζον.

Αυτο ηταν και το τελευταιο μου ποστ για το 2017 μετα απο πολλα.:pp:hehe:

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ!!!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ 

Γεννημενος στο Σαν Μιγκέλ ντε Τουκουμάν στη Βόρεια Αργεντινή μέ 527.607 κατοίκους και την πόλη να είναι χτισμένη στις δυτικές όχθες του Ρίο Ντούλσεαι, εκει ηρθες ενας scouter της Rochdale σε ενα ματς της Ατλετικο Τουκουμάν με την Ριβετ Πλειτ. Να μην τα πολυλεω υστερα απο πολυωρη συζητηση/διαπραγμαυτευση δεν τα βρισκαμε στο οικονομικο και οχι μονο και χρειαστηκε παρεμβαση του προεδρου που ηθελε να αναλαβω την τεχνικη ηγεσια διακαως και εκει έπειτα από 5 ωρες εγινε το done deal. :hehe:

nygz7o.jpg

ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ ΜΕ 7 ΜΑΤΣ

SOUTHEND - ROCHDALE 3-3

3 φορες προγηθηκα και με ισοφαρισαν στο 93 με γκολ αλα Παρί.

ROCHDALE - BLACKBURN 3-1 

Απλα πραματα 

2uj4ig7.jpg

ROCHDALE - DONCASTER 3-2 

Στο 85 απο τον παικταρα Βραζιλιανο Lopes 

m9sw7l.jpg

MK DONS - ROCHDALE 0-4

Μπαλαρα με 4 γκολ Lopes 

ROCHDALE - GILLINGHAM 2-0

m8h642.jpg

BLACKPOOL - ROCHDALE 1-2

Τρελη νικη στο 90. Να πω οτι αντικαταστατη του 30 χρονου Andrew βρηκα το νταμαρι 25 χρονο Slew. 

2d2gc4.jpg

WIMBLEDON - ROCHDALE 2-3

Πρωτελευταια αυτη, προγηθηκα 0-3 και στο δευτερο ημιχρονο παιξαν την μπαλα της ζωης τους και λιγο ακομα θα με ισοφαριζαν.

Η 11άδα που κατεληξα

2r39oa1.jpg

mh9382.jpg

COME ON The pride of Lancashire" (Το καμάρι του Λανκασάιρ).

2lj2929.jpg

@takisaek Χαρα στο κουραγιο σου, καθως δεν εχει Μεσταγια το παιχνιδι που παιζετε εσεις :D 

Την σκεφτομουνα κι εγω πριν την Leeds αλλα χωρις Μεσταγια, που τοσα χρονια ειναι στο παιχνιδι, δεν μπορεσα.
Μακαρι να αντεξεις και να φερεις κατι δυνατο στην πολη μετα απο πολλα χρονια!

Μεταγραφαρες, και καλες πωλησεις, ειδικα του Νανι, που το παλτο εχει πιασει σκορο...
Φανταστικη εντεκαδα αδερφε, Κιμιχ, Σαναμπρια, Κομαν, Τιελεμαν, τι να λεμε, εχεις κανει contender απο την αρχη.

Περασες ανετα στο Γιουροπα, και ετυχες και σε καλο ομιλο, τι να λεμε.
Ανετη προκριση, και τα δευτερα να βαζεις, που ειναι σαν τα πρωτα πολλων αλλων ομαδων.

Τωρα πρωταθλημα τον ηπιες πρωτη αγωνιστικη αλλα δε πειραζει απαντησες με νικη και μετα με ενα ατυχο Χ.
Σε βλεπω με μια ομαδα ΤΣΛ να παιζεις στο EL φετος.....κανονισε μη την πατησεις οπως εγω την 2η σεζον με Νις, που εκανα 6/6 και τον ηπια στους 32.

Ειναι επικυνδυνο, καβαλησα καλαμι.

Σε διαβαζω.

@Fanis-13- Το ψιλο-περπατας το πρωταθλημα, ενω πρεπει να το τρεχεις εκει που εισαι.

Τουλαχιστον εχεις κλειδωμενη Ευρωπη με την ΤΕΡΑΣΤΙΑ εμφανιση στον τελικο του Λιγκ Καπ, και τηνκατακτηση του!!
Φανταστικο ματς, που θα το μιλανε για τα επομενα χρονια!

Εκπληκτικος.
Και στανταρ Ευρωπη.

Στο ΤΣΛ κριμα, και οχι μονο για τον αποκλεισμο, αλλα και τις εμφανισεις.
Ασχημα αλλα εκει που εισαι στο πρωταθλημα, ποιος νοιαζεται για το ΤΣΛ, πρεπει να ανεβασεις λιγο την ομαδα.

Πρεπει να ανεβασεις ρυθμους.
Και παλι καλα που εχεις Γιουροπα τουλαχιστον, σωζει ζωες το κυπελλακι.

@Diegito21 Πολυ καλες μεταγραφες, ειδικα του Τουζαρτ, του μεγα ηγετη και παρουσια της μεγαλης Γκορνικ που πηρε το ΤΣΛ πριν 2 χρονια :D:D  

Δεν εγκρινω, προσωπικα, τους 3 πισω, αλλα με τους παικτες που εχεις πρεπει καπως να τους χωρεσεις ολους, κι'ετσι καταλαβανω.

Στο ΤΣΛ πας τρενο, αν και η κωλο-ομαδα του ΦΙΦΑ (μαζι με Τοτεναμ) σου εβαλε δυσκολα, αλλα την περασες, και δικαιως.
Και σταματα με το "ειμαι ατυχος με τις κληρωσεις", δες πως ειναι τα αλλα ζευγαρια, ΟΠΟΙΑ και να τυχενες τα ιδια σκ@τα θα ητανε. :lol: 
Παλουκι το ΤΣΛ, ολες ειναι ομαδες με ποιοτητα, δεν εχει περασει καποια εκπληξη.

Φιλε τσακο το ΤΣΛ, δεν θα ειναι εκπληξη, πολλες ομαδες πηρανε ΤΣΛ ενω ητανε τραγικες στο πρωταθλημα, Μιλαν το 2006, εμεις(LFC) το 2005, η Ρεαλ το 2016, Τσελσι το 2012 κτλ, αρα υπαρχει βασιμη ελπιδα να το παρεις, εχε το κεφαλι ψηλα.

Στο πρωταθλημα τι να σε πω.....συνεχιζεις με μηδενικη ψυχολογια.
Ξερω οτι δε μ'ακους συχνα, αλλα δοκιμασε το......αρχισε να βαζεις λιγο διαφορετικες εντεκαδες.
Καποιοι παικτες που θα εχουνε παραπανω κινητρο, ισως, και μπορει να σταυρωσεις καποια αποτελεσματα.
Οχι απαραιτητα πιτσιρικαδες, απλα παικτες που δεν παιζουνε συνεχεια.

Απλα μια συμβουλη.

Συνεχισε, και λυπησου την ομαδα μου. :D 

VAMOS DIEGITO!!!!!

-------------------------------------------

5Da3rvXz_400x400.jpg

UEFA-Champions-League-1-icon.png

Q44eUDV.png

ΟΛΕ!!!!!

Παιξαμε την μπαλα της ζωης μας, με εναν ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΟ Μπουφαλ που ετρεχε ολο το παιχνιδι.
Να τα λεμε ολα.......το 0-1 δεν επρεπε να ειχε μπει.
Με εκανε τακλιν εκτος περιοχης ο Κομπανυ, και ο τυπας θεωρησε οτι ειναι πεναλτυ.
Εγω τα παραδεχομαι αυτα.

Μετα ανοιχτηκανε, και στο 2ο ημ. βγαζει μια σεντραρα ο Μπουφαλ στον Κοζι, και αυτος εκτελει τον Χαρτ απο την μικρη περιοχη!!

Μετα βεβαια εκατσα πισω για 35΄ γιατι η πιεση ητανε απιστευτη.
Μειωσανε στο 87, και στο 88' και 90' ο Λαφοντ εσωσε την ομαδα 2 φορες.

Καταφεραμε και ξεφυγαμε με την νικη!!!!

Ενα μικρο δειγμα του τι εκανε σε ΟΛΟ το παιχνιδι ο Μπουφαλ!

Nice - Dijon 2-0

Καλη εμφανιση, με 2 γκολ στο 1ο ημ. αλλα ειμαστε ακομα επειρεασμενοι απο τα συνεχομενα παιχνιδια, και ετσι στο 2ο ημ. ειμασταν πολυ κακοι, αλλα και η Ντιζον δεν ειναι Μπαρσελονα, για αυτο κρατησαμε.

Angers - Nice 1-2 (CdL) 

Πολυ καλη εμφανιση απο τα πιτσιρικια μεσα στην Ανζερ που δεν καιγοτανε και πολυ για το κυπελλο, να σας πω την αληθεια....

wKMPMQx.png2fpV0rw.png

------------------------------

• Κραταμε ακομα στο πρωταθλημα, αν και μας κυνηγανε 6 ομαδες.
    Χαμος.

• Στο ΤΣΛ η καημενη η Σιτυ αρχιζει να πεφτει.....δε πιστευω να συνεχιστει το χαλι για πολυ ακομα, και πρεπει να προσεχουμε μη γλυστρισουμε, γιατι ανετα τους εχω ικανους για 3/3 απο δω και περα.
    Πρεπει οπωσδηποτε να κερδισουμε την PSV που ερχεται σε μας και μετα υποδεχομαστε στους Πολιτες.....θελει πολυ προσοχη αυτο το παιχνιδι.
    Η Σαχταρ πιστευω θα περασει, ετσι κι αλλιως.

Και εχουνε και ομαδαρα, η Σιτυ, πηρανε Φλορεντσι για RB και Wanyama για αμυντικο χαφ.
    Μια χαρα.

• Γυρισε ο Συπριεν, μια ανασα στο κεντρο του γηπεδου θα την παρουμε.

• Επομενος αντιπαλος στο CdL.......η Nimes.
    Την γλυτωσαμε γιατι γινεται της τρελης τον Δεκεμβρη απο ματς, και δεν ηθελα καμια Παρι η Λυον, θα δυσκολευε το πραγμα.

Αυτα, παιδες, σορρυ για τα λιγα ματς, απλα χθες δεν επαιξα καθολου για ευνοητους λογους, και ειμαι και λιγο αρρωστος.
Συνεχιζουμε απο αυριο, με φουλ προγραμμα, ελπιζω.

ALLEZ NICE!!!!!!

dodergny5.jpg

σεζον 2 τελος,αλλη μια τσο.... εννοω παρτι για την φορεστ γκριν,παλι πιασαμε για πλακα τα εκατο,εκατο,κατοσταρα εκατο και σε βαθμους και σε γκολ,θεωρω πλεον το legendary πολυ λιγο,εχα ομαδα 1η αγγλιας και εκανα πλακα ομαδες της πρεμιερ,γενικα το mode εχει τεραστιο προβλημα μιας και δεν ειχα παιξει απο την αρχη αλλα το εκανα τωρα,λογικα θα το εχετε αναφερει,μεταγραφες ουσιαστικα κανεις μονο τον γεναρη μιας και το μονο που χρειαζεται ειναι να εχεις λεφτα για  το μπονους υπογραφης,ο μισθος δεν χρειαζεται πουθενα,τεραστιο λαθος που κατεστρεψε το mode,τριπλασιασα τον γεναρη τους μισθους για την επομενη σεζον χωρις να εχω καποιο ειδος τιμωριας,στο φιφα 16 εκλεινες παικτες αναλογα με οσα ειχες εκεινη τη στιγμη,τωρα απλα κλεινεις οποιον θελεις,αν συνεχισω την 3η χρονια με το παιχνιδι,τον γεναρη θα φερω ολα τα τοπ ονοματα σε ομαδα τσαμπιονσιπ και μετα θα καψω το δισκακι να γλυτωσει η ανθρωποτητα απο αυτη την αηδια.

δυστυχως τα 20 ευρω που κοστιζει στα μαγαζια τωρα το φιφα δεν αξιζει να το δωσεις για τιποτα,η πλακα ειναι οτι τοσα χρονια το φιφα επιανε τα 20 ευρω τον ιουνιο ενω φετος μετα απο 2 μηνες κυκλοφοριας,αυτο δειχνει και ποσο κακιστο ειναι και ποσοι το επεστρεψαν για να γλυτωσουν.

@TOL1S καταρχην συμφωνω μαζι σου  οτι ειναι πολυ μουφα το παιχνιδι και πολυ ευκολο. Τις προαλλες ομως ειχες πει οτι με μια ομαδα της Championship ειχες χασει ευκολα αν θυμαμαι καλα 

Αν θες ανεβαζε κανα βιντεος καμια φωτο πραγματικα εντελως καλοπροαιρετα.

Λοιπον μολις εκανα το προηγουμενο ποστ ειχα 17-1-0 παιζω ντερπμι με την Γουιγκαν προηγουμαι με κανουν γιογιο με ισοφαριζουν και στο δευτερο τους παιζω μονοτερμα αλλα ηταν υπο καταρρευση ολοι οι παικτες μου

Και παω κολλητα μεσα στην Τσαρτον (3η) και ενω προηγουμαι 3 φορες 2-3 με το κανουν 4-3 παιζοντας σαν την Παρί.

Το βραδυ αναλυτικα. 

ΥΓ. Με κολλουσε τους παικτες η ΕΑ 

Παμε στα γρηγορα γιατι εχω να παρουριασω ΟΚΤΩΒΡΗ και ΝΟΕΜΒΡΗ 9 ματς χωρις πολλα πολλα

ROCHDALE - ROTHERAM 3-1

FLEETWOON - ROCHDALE 0-1

ROCHDALE - NORTHAMPTON 2-1

ROCHDALE - BRISTOL ROVERS 2-0

PLYMOUTH - ROCHDALE 0-1

ROCHDALE - WIGAN 2-0

Και ερχονται τα 2 ντερπμι μεσα σε 2 μερες την Ολνταμ επρεπε να την διαλυσω αλλα η ΕΑ αποφασισε να σταματησει το τρενο 

OLDHAM - ROCHDALE 1-1 

CHARLTON PSG - ROCHDALE 4-3

ROCHDALE - PETETBORO 4-0 

Επιτελους με ξεκολλησαν και την πληρωσε η ΠΙτερμπορο

Μπηκα ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ και εχω 5 ματσακια.

Και επειδη λεω παντα αληθειες βαζω ευκολα γκολ με σεντρες αφου τα μπακ μου εχουν εξαιρετικο crossing για τα δεδομενα της L1 και 3 γουμαρια φορ. Δεχομαι ευκολα γκολ επειδη εχω πρωτιστως σοφτ κεντρο και δευτερον βουνα σεντερ μπακ αλλα δυσκινητα και παιζω με υψηλο pressing (67).

fond-fil.png

Παμε.

maxresdefault.jpg

YRoIMH8.png

Απο ατυχια παντως, ειμαστε κομπλε, δε θελουμε αλλο....
Στο 3' μενουμε με 10 παικτες, γιατι ο Νταλμπερτ αποφασιζει να κανει τακλιν οταν πατησα τετραγωνο, και οχι απομακρυνση, και ΤΥΧΑΙΝΕΙ να ερχεται εκεινη την στιγμη μπροστα του ο Καβανι, και πεφτει πανω στα ποδια του.....

Ε, κι απο κει.....με 10 παικτες μεσα στο Παρισι, χωρις 2 βασικους πολλα δε κανεις.
Θα μπορουσαμε να αποφυγουμε την 5ρα, αλλα ειπαμε, απο ατυχια δε χρειαζομαστε αλλο....

uefa.png

Nice - PSV 2-3 

Το ιδιο ρεπερτοριο....
0-1 στο 4', δικαιως, το γυρναμε με μπαλαρα, και πολυ καλη ενεργεια στο γηπεδο, ΚΑΠΑΚΙ 2-2 με μια ανεξηγητη παθητικοτητα στο μαρκαρισμα.

Και στο 90', ο Ντε Γιονγκ κανει το καλυτερο σουτ στην καριερα του, και μας κοπαναει ενα κεραυνο στο παραθυρακι, και 2-3.
Καταστροφικη ηττα.

Μαζαψε και κιτρινες ο Σερι, και πηρε κοκκινη στο τελος ο Λουκας γιατι εβγαινε ο επιθετικος του τετ-α-τετ και τον σταματησα.....

Nice - ASSE 3-1 

Μας κανανε το 0-1 και απλα νευριασαμε.
Ητανε για πολλα περισσοτερα, αλλα ειμαι ευχαριστημενος που τουλαχιστον η ομαδα εδειξε @ρχιδια.

Auxerre - Nice 0-1 

Παιχνιδι που αλλαζεις καναλι στο 15' και βλεπεις 50-50 για την 72η φορα στην ζωη σου.

Αθλιο αλλα ξεφυγαμε με μια κεφαλια του Νερες στο 70'

uefa.png

W4XL8oY.png

Χωρις Hernandez, Seri, Musonda και Manquillo, απεναντι σε μια πεινασμενη Σιτυ.......δε κανεις δουλεια.
Δικαιοτατα, και δεν αξιζα τιποτ'αλλο απο το παιχνιδι.

Nice - Lille 2-0 

Ευκολα, αν και δε παιξαμε καλη μπαλα.

Angers - Nice 0-1 

Πεναλτυ στο 90' ......τη γλυτωσαμε.

Νice - Rennais 2-1 

Παλι καλα, γιατι ειχα παιχνιδι με Σαχταρ.

uefa.png

Shaktar - Nice 4-1 

Δυστυχως, κυριοι......η Σαχταρ αποδειχτηκε εξαιρετικη ομαδα.
Ο Μπερναρντ μας εκανε Χατ-τρικ και μας πεταξε εκτος ΤΣΛ......

oeN6uAo.pngCi6tSlA.png

---------------------------------------------

• Μας ΣΚΩΤΟΣΑΝ την Ευρωπη οι τραυματισμοι των Μανκιγιο και Μουσοντα, ξεκαθαρα........
    Πραγματικα, λειπανε οσο χρειαζοτανε για να χασουμε τους ομιλους του ΤΣΛ...τωρα γυρισανε, ειναι υγηεις, και οι δυο.....3 μερες μετα το τελος των ομιλων....

1 παιχνιδι επαιξα με κανονικη εντεκαδα, με PSV στην Ολλανδια, και κερδισα 0-2 αν θυμαμαι καλα.
    Θα περνουμε, πιστευω......δε θα χανα απο την PSV τουλαχιστον, στην Γαλλια, και αυτο θα με περνουσε.

• Στους 32 του EL τωρα εχουμε την Λοκομοτιβ.
    Τροπαιο για το οποιο παω φουλ φλοτερ, δε με νοιαζει τωρα.Δε μου αρεσε η εμφανιση μου στο ΤΣΛ, ναι δυσκολος ομιλος, ναι τραυματισμοι, αλλα δεν ητανε εμφανιση αυτη, 3 συνεχομενες ηττες στον 2ο γυρο.....

• Εχασα 4-1 απο Σαχταρ, εχασε 4-0 η PSV απο Σιτυ......αν δεν εβαζα το γκολ στο τελος, μπορει να μην πηγαινα ουτε καν Γιουροπα....

• Αυτο που ειπα εγινε παντως.....η Σιτυ σοβαρευτηκε και εκανε 3/3 στον δευτερο γυρο.

• Πρωταθλημα κρατιεμαι πρωτος, αν και τωρα ξεκαθαριζει το πραγμα, και καταλαβαινουμε οτι ο τιτλος θα ειναι υποθεση 2 ομαδων.

• Δε ξερω τι θα κανω μεταγραφικα, το μονο σημαντικο ειναι η επιστροφη των 2.
    Ελπιζω να βρουμε ρυθμο παλι, να κρατηθουμε Top 2 στο πρωταθλημα, και να παμε βαθια στο Γιουροπα

• Ο Γκαμπι ειναι πρωτος σκορερ του πρωταθληματος, πια.

OIRHR2E.png

Να τα λεμε ολα, ψιλο-κουβαλουσε τωρα που ο Μουσοντα ητανε νοσοκομειο.

Αυτα παιδες.
Δυστυχως τον ηπιαμε στο ΤΣΛ αλλα δεν την εχουμε κανει απο Ευρωπη ακομα, γενικα, και ελπιζω να μην την κανουμε καθολου, και να φτασουμε να παιζουμε Μαιο.

Στο πρωταθλημα κραταμε......μακαρι.
Η 5ρα θα στοιχησει, αλλα ελπιζω να τους κερασουμε στην Νικαια τον Απριλιο.

ALLEZ NICE!!!!!!

Αποτέλεσμα εικόνας για ogc nice

@ELBarto-3- Συνεχιζεις τρενο στο πρωταθλημα και σταθερα καλα μαλιστα.

Περνεις ολα τα θεωρητικα ευκολα ματς, πραμα πολυ πολυ σημαντικο.

Τωρα η σφαλιαρα απο Παρι πολυ ασχημη δεν το συζηταμε...αλλα σε στραβωσε και το ματς...

Οσο για Τ.Λ. εκει που κανεις το 2πλο στη Σιτυ, τα κατεστρεψες ολα μετα...

Μεγαλη ζημια, αλλα εχεις τα φοντα για κατι πολυ καλο Γιουροπα.

Ρε τη Σαχταρ....Συνεχισε μπρο.

Ολο και με τραβαει περισσοτερο το career , αρχισει και γινετε ακομα πιο ενδιαφερον.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικα μου..........

Mz0xHDA.jpg

Αι και μαμηθητε εκει στη διοικηση!!!

Εκει που ευχαριστιομουν ενα career απο καιρο, με τα κατεστρεψαν... Και με τη Λεστερ τα ιδια εγιναν...

Και εγινε και σε φαση που αρχισα να παιρνω τα πανω μου αγωνιστηκα, ματς που δεν προλαβα να ποσταρω...

Ξενερωσα πολυ ασχημα...

Προς το παρων στον παγο το παιχνιδι και θα ασχοληθω λιγο με 2Κ τωρα...

Δεν εχω και καμια ιδεα για νεα ομαδα. Ριξτε καμια αμα γουσταρετε.

Σπασιμο μεγαλο....

Αυτα...

• Create New...