Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ELBarto-3-

FIFA 18 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@ELBarto-3- Καταρχας τον Σενσσιον τον ειχα παρει και στην Νιουκαστλ να ξες και ο Γουντμπερν ειναι απο την περσινη σεζον στην ομαδαα αλλα εσυ τωρα τον ειδες που παιζει βασικος...

Αντε γιατι παλι με κατηγορειτε αδικα..:D

Και οχι απλα δεν ντραπικα να παρω τον Φεκιρ στη Μασσαλια αλλα και  πανηγυρισα εξαλλα το γκολ του δεν εχω τετοια εγω...

Απο την στιγμη που ειναι στην ομαδα μου δεν με νοιαζει τι εκανε πριν... ;) 

Ο Γκαμπιν ειναι καθαρο CDM και ο Γκερειρο μπορει να παιξει παντου και τα παει περιφημα και σαν CDM

Εδω εφτασα τον Ανεστη 85 τι να λεμε τωρα... Οταν καποιοι οπως @desperado ελεγαν οτι δεν θα εδιωχναν με τιποτα Μανταντα εγω επενδυσα σε Στρακοσια και δικαιωθηκα... Για πλακα ο καλυτερος τερματας σε γαλλια εχει γινει....  

Στα δικα σου τωρα τα αποτελεσματα σου στο πρωταθλημα δεν ειναι και τα καλυτερα μεχρι στιγμης με σημαντικες ηττες με Σαμπτορια και στο ντερμπι με Μιλαν και απωλεια βαθμων στο αλλο ντερμπι με την Τορινο.... Νικησες στο ντερμπι με την Ιντερ και πηρες και πολυτιμο Χ με την ομαδαρα βεβαια αλλα και παλι εχεις μεινει πισω στη βαθμολογια... Εχεις καλη ομαδα ομως και πιστευω οτι θα ανεβεις αρκετα στη συνεχεια... Δεν νομιζω αλλωστε οι αλλοι να ειναι καλυτεροι απο σενα....  Σου ταιριαζει καλυτερα το συστημα με το ψευτοεννιαρι μιας και ο Ντιμπαλα δεν ειναι ο κλασσικος φορ και αποδειδει καλυτερα εκει και φανηκε και στο ματς με Μπορουσια... Τωρα δεν ξερω αλλα παντα με χαλαγε ο Κουτινιο στα ακρα δεν θεωρω οτι εχει την ταχυτητα αλλα εσυ ξερεις... Γκαμπι ουτε εμενα μ'αρεσει ιδιαιτερα σαν παιχτης και αν μπορεις να τον ξεφορτωθεις τον Γεναρη για κατι καλυτερο καντο... Παμε στην ευρωπη τωρα οπου εκει κανεις καλη πορεια μεχρι στιγμης και εισαι δικαιοτατα 1ος και θα προκριθεις...Δυσκολη νικη με τους αξιομαχους Τουρκους, Χ στην κρυα Ρωσια με την παντα επικινδυνη Σπαρτακ και Ωραια νικη με Ντορμουντ,Δωσε βαση και στην ευρωπη εχεις τα φοντα για κατι καλο και επιτελους να κανεις και μια καλη πορεια στην ευρωπη γιατι μεχρι στιγμης και απο περσυ δεν σε παει και πολυ η Ευρωπη... Τωρα οι αποχωρησεις Κλαιν και Σεζνι ειναι πολυ σωστες και εχεις τα λεφτα να κανεις μια δυο κινησεις τον γεναρη που ερχεται.... Συνεχιζεις δυναταα αδερφε μου

@Diegito21 Παμε στον ΑΕΚζτη μου!!!! Νταξει να ειμαστε δικαιοι η ομαδα σου περναει δυσκολα.. Ηρθε η μεγαλη νικη στο ντερμπι με την Μιλαν και πολυτιμο διπλο με καρπι αλλα παραλληλα ηρθε η ηττα με Τζενοα... Εχεις μεγαλα σκαμπανεβασματα και φαινεται οτι εχεις πολλα θεματα στην αμυνα ενω χρειαζεσαι και στην επιθεση μεταγραφικη ενυσχηση γιατι μονο με Ικαρντι δεν βγαινει η σεζον με τιποτα.. Δυστυχως εισαι αρκετα κατω στην βαθμολογια χωρις βεβαια να εχεις μεγαλη βαθμολογικη διαφορα αλλα και παλι εισαι σε δυσκολη φαση..  .Τουλαχιστον πετυχες το αυτονοητο και προκριθηκες στο Γιουροπα (τι περιμενε ο ΠΑΟΚ δηλαδη;;) αλλα απο προσωπικη εμπειρια σου λεω οτι η Βολσφμπουργκ ειναι πολυ δυσκολος αντιπαλος και χρειαζεται μεγαλη προσοχη.... Μεταγραφικα τωρα  Μασερανο και Φελιπε Λουιζ ειναι καλες προσθηκες και με ποιοτητα οπως φυσικα και ο Σιλβα με τον μανγκαλα για την επομενη σεζον αλλα με προβληματιζει αρκετα η ηλικια τους αλλα εσυ ξερεις... Οπως ειπες θα κανεις και αλλες μεταγραφες οποτε περιμενουμε ακομα περισσοτερη ενισχυση στην ομαδα!! Εχεις πολυ δρομο ακομα παλεψε για μια καλη πορεια στο και Europa οτι καλυτερο για το πρωταθλημα... Παλεψε για το θαυμα της 3αδας!!!! Παμε γερα αδερφε μου!!!! 

@desperado ΜΠΡΑΒΟΟΟΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΙ ΜΟΥΥΥ!!!! :winner::winner: ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΚΟΥΠΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ!!!!!!

Εκανες τρομερη πορεια στο Europa 4 στη Βιγιαρεαλ 5 στην ΠΑΡΙ και εκτος εδρας κιολας 4αρα και στην φενερ και φυσικα το 6-2 σε τελικο κιολας με την Τοττεναμ!!! 

Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΙΛΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!!!! ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥΣ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ!!!! 

Δεν με πειραζει καθολου που δεν πηρες το πρωταθλημα αλλωστε δεν αντεχε η ομαδα 2 διοργανωσεις μαζι αλλα και μονο που πηρες το ευρωπαικο μου αρκει!!!

Δεν ξερω τι θα κανεις για την συνεχεια αλλα ηδη εχεις πετυχει στην Μιλαν!!!! Αυτη ηταν η αρχη για να βγει η ομαδα απο την αφανεια και τα πετρινα χρονια!!! 

Μεινε αλλη μια σεζον να τσακωσεις και ενα πρωταθλημα και να μετρησεις τις δυναμεις σου στο Champions League αν θες την Γνωμη μου!!!! ΠΑΜΕΕΕΕ!!!!!!

Στα δικα μου τωραα

Champions league group stage

24899716_1658527660901030_21737363366260

Τα χρειαστηκαμε αρκετα αλλα ο Δωνης που ειχε περασει αλλαγη μας εδωσε πολυτιμη νικη και ελπιδες για την συνεχεια

13η αγων.

24852472_1658527654234364_16055767932661

Ματσαρα προηγηθηκαν με 2-0 καναμε το 2-2 απο βλακεια της αμυνας εγινε το 3-2 και στο 87 ο Δωνης εκανε το 3-3

14η αγων. 

Μαρσειγ - Γκιγκναπ 3-1

(Σορρυ ξεχασα φωτο)

Μαρσειγ - Σιτυ 1-0 μετριο ματς σε ολη τη διαρκεια αλλα μια σουταρα του Φεκιρ στο 78' μας εδωσε τη νικη... Παμε να τα παιξουμε ολα στην Πορτογαλια για την προκριση τωραα!!!

15η αγων.

24862459_1658527770901019_79345624673496

Αξιζαμε την νικη χανοντας πολλες ευκαιριες  και θα μπορουσαμε να την παρουμε στο 90 αλλα ο Κουμπεκ ειχε αλλη αποψη...

16η αγων.

24991574_1658527657567697_24758914948400

Μια εμπνευση του Γουντμπερν στο 23' μας εδωσε τη νικη....

17η αγων.

24899949_1658527764234353_50340981752439

Προηγηθηκαμε με τον Γκερειρο αλλα καναμε πολλα λαθη στην αμυνα και δικαια το φαγαμε

24909765_1658527767567686_67432018524063

Παρα το γρηγορο γκολ δεν αντεξαμε και δυστυχως δεν καταφεραμε να παρουμε κατι απο το ματς και εντελει μειναμε εκτος ευρωπης και τερματησαμε τελευταιοι στον ομιλο!!!

18η αγων.

24796348_1658527870901009_75097908370690

ο Δωναροος για αλλη μια φορα μας εδωσε τη νικη!!!!!

19η αγων.

Ανγκερς - Μαρσειγ 0-2

20η αγων.

Μαρσειγ - Τουλουζ 3-1

21η αγων.

Λανς - Μαρσειγ 0-2

Βαθμολογιες!!!

25152086_1658527860901010_87178150012357

24796548_1658527760901020_97325256613740

Στο πρωταθλημα εχουμε ξεφυγει επικνυδιναα και μονο με αυτοκτονια θα το χασουμεε!!!

Ο Δωνης εξελησεται σε ανθρωπο της τελευταιας στιγμης και μας εχει σωσει αρκετες φορες!!! Γινεται μεγαλο Πουλενακιιι!!!!

Στην ευρωπη δυστυχως και ενω ειχαμε την ευκαιρια να περσαουμε στους 16 και να κανουμε το θαυμα δεν ειμασταν αυτοι που επρεπε στη Λισαβονα και σε συνδιασμο με την νικη της Σιτυ επι του Αγιαξ μειναμε εκτος ευρωπης....

Στα κυπελλα δεν εχω δωσει ιδιαιτερη βαση αλλα συνεχιζουμε και στα 2 και βλεπουμε....

Εχουμε μπει ηδη γεναρη αλλα δεν θα κανουμε καμια μεταγραφη

Αυτα παμε για να τελειωσουμε τη σεζον

24796317_1658527874234342_43787692358707

Παμε για κλεισιμο σεζον!!!

24900010_1659273627493100_33700920426236

ΕΙΜΑΣΤΕΕΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣΣ!!!!!!:winner::winner: 

Καναμε τρομερη σεζον στο πρωταθλημα και δικαια βγηκαμε 1οι

Επαιξα καποια ματς και μετα ειχαμε ξευφυγει επικυνδυνα οποτε αρχισα τα σιμ οπου και εκει νικαγαμε

στα κυπελλα αποκλειστικαμε τελικα αλλα ποιος νοιαζεται...

MVP της σεζον ο κυριοςςς!!

25151957_1659273624159767_72468606288393

24862464_1659273617493101_81234898563017

Καλυτερος παιχτης του πρωταθληματος ο Νειμαρ

24909859_1659273630826433_85161353784146

@desperado για κατι τετοια ηρθε ο Στρακοσια που τελειωσε τη σεζον με 89 οβεραλ!!! 

Αυτα απο μενα παιδες παμε για αλλα τωρα μακρια απο την Γαλλια εχω βρει ομαδα και κανω καποιες δοκιμες αλλα ολα αυτα στο επομενο ποστ!!!

@takisaek

Φιλαράκι καταρχήν,  μεγα  συγχαρητήρια για την κατάκτηση του πρωταθλήματος... 

Έφτιαξες δυνατή ομάδα και δίκαια και με διαφορά πήρες το πρωτάθλημα....

Τώρα  στο CL, δεν σε πήγε και ίσως ήταν καλύτερα γιατί έδωσες βάση στο πρωτάθλημα..

Όσο αφορά το θέμα τερματα,  γιατί βλέπω σαν να παίρνει διαστάσεις το  θέμα,

1ον ,  θα επιμείνω ότι  δεν θα εδιωχνα ΜΑΝΤΑΝΤΑ, ακομα και στα 40... ειναι σαν να διώχνεις GIGI απο ΓΙΟΥΒΕ ή ΤΣΕΧ απο ΑΡΣΕΝΑΛ ή ακομα και ENYEAMA απο ΛΙΛ ...... με τίποτα...

2ον,  Δεν μου λέει κάτι το 89 οβεραλ, άμα ήταν θα σε κράταγε και στο CL  σε ματς που ο αντίπαλος είναι καλύτερος... και ίσως έπαιρνες την πρόκριση....

Όπως μας κράτησε εμάς ο DONA,  και κερδίσαμε ΠΑΡΙ και δεν ήρθε 5-5 το ματς.....αλλα και στο δεύτερο ματς που κράτησε το 0...

3ον,  MVP : έχω βγάλει σε 1η κατηγορία MVP  , τερματαδες με 70,72ή 75 οβεραλ 

Άρα δεν μου λένε κάτι αυτά,  θα μου έλεγε αν γινόταν το 2ο που σου είπα .....

Πάντα φιλικά φιλαράκι... 

Περιμένουμε συνέχεια.....

------------------------------------------------------

Στα δικά μου 

Ψάχνομαι....αύριο σίγουρα κάτι θα ξεκινήσω.... Ίσως και σήμερα αργότερα...

Σκέφτομαι Αγγλία, με παρόμοια χαρακτηριστικά δυναμικότητας ΜΙΛΑΝ... Αλλά δεν ξέρω ακόμα 

Μπορεί και να πάω σε μικρότερη κατηγορία ή ακομα και Γαλλία.... 

Γρήγορα- γρήγορα συνέχεια με το Φλεβάρη..

Μετά το μεθύσι της πρόκρισης επί της Γουέστ Χαμ στον τελικό του κυπέλλου του EFL Carabao Cup είχαμε μια "κακή" ήττα εντός έδρας από τη Μπράϊτον με 0-1 έτσι έκλεισε το με φουλ αγωνιστικό πρόγραμμα του 2μήνου στην Αγγλία Δεκέμβριος- Ιανουάριος

Μετά έγιναν τα εξής 2 ματς μέχρι το τον τελικό:

West Brom- Southampton 1-1

Κόντρα στην ομάδα με την οποία ξεκίνησα αυτό το career και την άφησα γύρω στο Νοέμβρη προκειμένου να αναλάβω την τότε παραπαίουσα τωρινή μου ομάδα.Προηγήθηκαν με τον Gourcuff (τον οποίο έφερα εγώ στην Γουέστ Μπρομ!άουτς!) και ισοφάρισα στο τέλος με κεφαλιά ακριβείας και εξαιρετικό άλμα του Gabbiadini.

Southampton- Liverpool 1-1

Δεν λέω ψέματα το ματς στο 1ο μέρος έπρεπε να ήταν 0-4.Στο 2ο λίγο που ανέβηκε η απόδοσή μας λίγο που έπεσε της Liverpool και με κοντινό πλασέ του Austin κάναμε το 1-1

ΤΕΛΙΚΟΣ EFL CARABAO CUP

SOUTHAMPTON- WATFORD  

Date: 25- 02- 2018 Time: 17.00΄

Το ματς ξεκίνησε μουδιασμένα, θα έλεγα ότι πιο πολύ έμοιαζε με φιλικό Αυγούστου παρά με τελικό. Πραγματικά οι τελικές και για τις δύο ομάδες στο πρώτο μέρος ήταν...0. Όχι βέβαια ότι άλλαξε η εικόνα στο 2ο. Εδώ να σημειώσω ότι ο νικητής με δεδομένο ότι οι δύο ομάδες δεν ήταν στην 5άδα της βαθμολογίας του πρωταθλήματος εξασφάλιζε θέση στο επόμενο Uefa Europa League, μεγάλο στόχο που μου έθεσε η διοίκηση.Στο 70΄ είχαμε τη φάση του αγώνα. Διπλή ευκαιρία μέσα από τη μικρή περιοχή χαμένη για τη Watford με τον τερματοφύλακά μας McCarthy να αποκρούει εξ΄επαφής σε σουτ του Doucoure. Και αφού δεν μπήκε αυτό στο 74΄ παράλληλη πάσα του Long στον Gabbiadini στο κέντρο 10 μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο οποίος χωρίς κοντρόλ, με τη μία, με φαλτσαριστό σουτ με το εξωτερικό του αριστερού ποδιού του το κόλλησε συρτά!!!!!! στην αριστερή γωνία του E. Gomes. Αυτό έμελε να ήταν και το νικητήριο γκολ για την κατάκτηση του Λιγκ Καπ. Η ομάδα λοιπόν στο Uefa Europa League . Μεγάλη επιτυχία για το club μας!

@desperado Δε περιμενα να το τελειωσεις τοσο γρηγορα.

Φετος τις αλλαζεις σα τα πουκαμισα.

Συγχαρητηρια για του Γιουροπα, αν και το σκορ πραγματικα συνεχιζει να με εκπλησει, κοιταξου με sliders του OS Community.....δε γινεται να ληγει τελικος 2-6 ρε φιλε.
Τες πα, τραβα 4η Αγγλιας, γιατι εσυ εκτος νησιου δε νιωθεις :hehe: 
Να βρεις το Θεο σου.

@takisaek Νταξει ρε φιλαρακι, μια πλακιτσα καναμε, μη ταραζεσαι. ;) 

Για Κουτινιο ειμαστε της ιδιας αποψης, αλλα δεν αφηνω παικτη με 89 οβεραλ στον παγκο ρε φιλε.....

Στα δικα σου, ωραιος, πρωταθλητης, και φενοτανε απο νωρις οτι την ειχες παρει στα σοβαρα την χρονια.
Γιγαντας.

Woodburn, τ'αγορακι μου βγηκε και πρωτος σκορερ του πρωταθληματος, και μας εκανε ολους περηφανους.
Στας Ευρωπας απογοητευσες λιγο, αλλα αν εμενες παραπανω στην ομαδα πιστευω 1000% θα εκανες αλματα προοδου κι εκει.

Τωρα περιμενουμε νεα ομαδα, δε ξερω κατα που θα κινηθεις αλλα θα λεγα να συνεχισεις αυτο το CM και να πας οπου θες απο Browse Jobs, δημιουργει  μια πιο ωραια ιστορια.

Περιμενουμε.

---------------------------------------

1334.jpg?w=300&q=55&auto=format&usm=12&fit=max&s=4f7982223ce1fecb70adfcc64fcda15b

Παμε ματς.

Juve - Chievo 4-1 

Ανοιξανε το σκορ, αλλα τους πατησα στην συνεχεια.
Φοβηθηκανε το ματς.

Udineze - Juve 0-1 

Πολυ δυσκολη νικη, στο 84 σκοραρε ο Γκαμπι και μας εδωσε την νικη.

Share_Facebook_GOTW.png

Juve - Spartak 2-1

Τρομερα δυσκολο παιχνιδι που σκοραρανε με πεναλτυ απο νωρις, και καθισανε πισω.
Ευτυχως τους διασπασαμε σταδιακα και πηραμε την νικη.

Juve - Benevento 6-0 

Τι να σχολιασω εδω.
Μπενεβεντο ειναι.

Το ωραιο στο ματς ηταν οτι σκοραρανε απο 3 γκολ οι Ντυμπαλα και Ντε Μπροινε.

Atalanta - Juve 2-1 

Κακη αμυνα, ανυπαρκτη επιθεση.
Χαλι μαυρο, και μπραβο στην Αταλαντα, επαιξε ποδοσφαιρο, δε κλειστηκε πισω.

Share_Facebook_GOTW.png

yVexbfG.pngk3rF6tc.png

Εχει ορεξουλες ο Παυλαρας στην Ευρωπη φετος!!!

Απιθανη εμφανιση απο τον καλυτερο παικτη στον κοσμο.

Juve - Cagliari 1-4 

Δεν ειναι CM του Ηλια εαν δεν εχουμε μια εξεφτελιστικη εμφανιση εντος εδρας......
Παλι, δε με φταιει το ΦΙΦΑ σε τιποτα, απλα δε κατεβηκαμε να παιξουμε, και ειχαμε και ασυνδεσια λογω του οτι ελειπε ο KDB που ειχε φαει κοκκινη με Αταλαντα.

fiorentina-juventus-interno-600x350.jpg

Fiorentina - Juve 2-1 

Μας καταπιε το Αρτεμιο Φρανκι και τον ηπιαμε.
2-0 στο 10λεπτο, και μετα αντε ανεβαινε τον Ολυμπο.
Μειωσαμε, αλλα τι να το κανεις.

Share_Facebook_GOTW.png

Gols-de-Borussia-Dortmund-x-Juventus-Champions-2015-jogo-volta-18-03.jpg

BvB - Juve 1-2

Ανετη νικη, με τα δευτερα καθως ειχα προκριθει ως πρωτος εδω και μια αγωνιστικη.
Και αυτο το αποτελεσμα κοστισε στην ΒνΒ το ΤΣΛ που θα δειτε παρακατω......

Juve - Bologna 3-0

Πισω στα στανταρ μας.

Palermo - Juve 1-2

ΠΟΛΥ δυσκολο αποτελεσμα με τον Ντυμπαλα να μας σωζει στο 87' και να μην πανυγυριζει απεναντι στην πρωην ομαδα του.

y35FZsM.pngn4ZTUsc.png

Παρατηρησεις 

• Οπως βλεπετε, η ΒνΒ μπορουσε ΑΝΕΤΑ να με νικησει, κατεβασα τα δευτερα στην Γερμανια, κι αυτοι ειχανε μια χαρα εντεκαδα, αλλα ηταν πραγματικα πολυ ηρεμοι για τετοιο παιχνιδι, και ετσι καταλυγουνε στο EL.
    BTW νομιζω εγινε λαθος, γιατι το GD ειναι υπερ της BvB.......

• Το πρωταθλημα μπορει και να χαθηκε......η Μιλαν ειναι διαστημικη και εχει να χασει απο Αυγουστο.
    Κερδισε και ολα τα ματς το διαστημα που εχανα....δε ξερω, μπορει να το γυρισουμε, αλλα ειναι πραγματικα πολυ καλη.

• Η Ιντερ παει για φουντο. :lol: 

• Στους 16 του ΤΣΛ αντιμετοπιζουμε την.....

latest?cb=20130924125034

Και ναι, θα εχουμε προβληματα.....

• Ο Pau ειναι πρωτος σκορερ ΚΑΙ στο ΤΣΛ αλλα ΚΑΙ στο πρωταθλημα, με 9 γκολ και....9 γκολ παλι. :D 
    Κανει τρομερη σεζον.

• LUFC τελευταια, δυστυχως, στο ΤΣΛ

• Εκανα γυρω στις 9 ανανεωσεις, με φαγε 10 εκατομυρρια η ολη υποθεση.

• Παμε σε μεταγραφες, μιας και μπηκα 1η Ιανουριου και εκανα κινησεις.

Παμε στην αμεση μεταγραφη, πριν τα PCs.

328958.jpgkFxSFcc.png

Achaaf Hakimi 

Αντικαταστατης του Clyne στην θεση RB.
    Μικροτερος, πιο γρηγορος, και καλος αμυντικος.
    13 μυρρια, τσαμπα.

Και παμε στα PCs......

e30d0bd84495afe707ff3ed4771652bc--paul-labile-pogba-pogba-juventus.jpg

Paul Pogba 

Ω ΝΑΙ!!!!!

Το καλοκαιρι το παλικαρι θα γυρισει εκει που ανηκει!!!!!
    Τον κλεισαμε για 5 χρονια, 27 ετων, 92 οβεραλ!!!
    Θα χουμε το καλυτερο κεντρο στην ευρωπη!!

d914d5da4e32095ee993eac98115406b_crop_exact.jpg?h=533&w=800&q=70&crop_x=center&crop_y=top

Malcom 

23 ετων, 87 οβεραλ.
    Παιζει μπροστα, δεξια και αριστερα στην επιθεση.

jonathantah-cropped_1wvhxew0ftyl015w2moftucxuc.jpg?t=-1782266970&w=800&h=600

Jonathan Tah 

Ολοι τον ξερετε, 24 ετων 86 οβεραλ ΚΕΡΒΕΡΟΣ στα μπακ.

Αυτα παιδες.
Μπηκαμε Γεναρη και βλεπουμε τι θα γινει.
Θα κανουμε κι αλλες κινησεις, εαν μας παρουσιαστει η ευκαιρια, αλλα δε θα εκβιασουμε κατι.

Θελω τις αποψεις σας.
Λεω να κανω κατι με Κουτινιο, αν παρουσιαστει η ευκαιρια, τι λετε?
Καθως κεντρο δε χωραει, και ακρα ειναι λιγο εκτος θεσης.
Επισης ο Weigl, κατι δε με κολλαει.....

Εγω εχω καποιες σκεψεις με την προσθηκη Πογκμπα απο το καλοκαιρι.....αλλαξαν λιγο τα πλανα μου.

Πειτε αποψεις και για την κληρωση με ΠΣΖ.

FORZA JUVE!!!!!!

article-2313054-196B90C7000005DC-9_634x340.jpg

@ELBarto-3-

Πάμε πρώτα στα αγωνιστικά σου, όπου συνεχιζεις σε καλούς ρυθμούς πάρα τις ήττες από ΚΑΛΙΑΡΙ και ΑΤΑΛΑΝΤΑ,  που είναι 2 ομάδες,  που δεν μπορείς να καταλάβεις...και τω από τη  πρώτη έφαγα 3 αντί 5...

Στις μεταγραφές,  δυνατά PC....

Τώρα στην ευρωπη,  τη να σε πω;;

Ομάδα που μπορεί να φας 3 γκολ στο 20' ή 

Να έχεις βάλει 3 και ξαφνικά να δεις το σκορ 3-4... 

Μπορούν να μπουν οπότε θέλουν στην περιοχή....

βέβαια είσαι και στην 4η σεζόν οπότε τσέκαρε και ποιοί έχουν μεινει, μπορεί να είναι πιο χαλαρά τα πράγματα...

SLIDERS: Στο μυαλό μου είσαι,  όλη μέρα εκεί την έφαγα... δες πιο κάτω 

FORZA ELB 

----------------------------------------------------------

Πάμε να δούμε πως πέρασα τη σημερινή μου μέρα...

Από εχθές ξεκίνησα τη BRADFORD,  έφτασα  στη 10η αγωνιστική το έκανα save.. καλά πηγαίνει αλλά είχα αλλά στο μυαλό μου.

και είπα να κάνω δοκιμές με διαφορά slider που θα έβρισκα στο διαδίκτυο.. να δω ρε παιδί μου τη γίνετε...

Τελικά κατέληξα @ELBarto-3- εκεί που είπες και εσύ και συγκεκριμένα στου MATT10

Ταχύτητα: slow

Χρονος: λέει 10 λεπτά , αλλά δεν γίνεται εγώ μπορώ μέχρι 8λεπτα και έτσι το έβαλα και το δοκίμασα  και τα sliders είναι τα από κατω.

Sprint Speed - 50/50 
Acceleration - 50/50 
Shot Error - 50/50 
Pass Error - 55/55 
Shot Speed - 50/50 
Pass Speed - 50/50 
Injury Frequency - 64/64 
Injury Severity - 4/4 
GK Ability - 50/50 
Marking - 50/50 
Run Frequency - 20/22 
Height- 55/55 
Length- 40/40 
Width- 60/60 
FB Positioning - 50/50
FT Control - 65/65

Και Πάμε σε αγώνες δοκιμών..

Ξεκίνησα κανονικά  καριερ , αν και έπαιξα και φιλικά , αλλα δεν εχει καμια σχέση,  φιλικο-καριερ. 

1ο δοκιμαστικό καριερ με ΑΡΣΕΝΑΛ και σύστημα 4-4-2

Ξεκινάω με CS  και αντίπαλος η ΤΣΕΛΣΙ 

ΑΡΣΕΝΑΛ  -  ΤΣΕΛΣΙ  0-4

Πρωτάθλημα 

ΑΡΣΕΝΑΛ  -  ΛΕΣΤΕΡ  0-2

ΣΤΟΟΥΚ  - ΑΡΣΕΝΑΛ  2-1 στη συνέχεια δεν έπαιξα με ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ αλλά πηγα στο επόμενο και 

ΑΡΣΕΝΑΛ  - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  2-2

Σταματάω εδώ και ξεκινάω κάτι άλλο...

Μικρή  ομάδα  και αργη ομαδα και αυτη ειναι η  ΜΠΕΡΝΛΙ  .. και εδώ με το ίδιο σύστημα 4-4-2 

Ματσάκια εδώ στο πρώτο έχω και φώτο...

25182074_162976047788679_751506094907240

Αντί  για 0-5 

Επόμενο 

ΜΠΕΡΝΛΙ  -  ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ   3-0

ΤΟΤΕΝΑΜ - ΜΠΕΡΝΛΙ  0-1

έκανα σιμ και εφτασα  Νοέμβρη και στο ματς με τους αγίους 

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ  -  ΜΠΕΡΝΛΙ  1-2

Πάμε  ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ 

Τα SLIDERS,  ειναι πολυ καλά  , το κανει πιο πραγματικο το παιχνιδι.. θα τα αφήσω όπως είναι και την ταχύτητα (slow) και το χρόνο  (8 λεπτα)...

ΑΓΓΛΊΑ λοιπόν έγινε το τεστ με μια μεγάλη και μια μικρή...

Στο καριερ με ΑΡΣΕΝΑΛ,  τα πράγματα ζορισαν  αρκετά... Πρέπει να τα δεις τα πράγματα πολύ πιο σοβαρά από ότι νομιζεις, αυτά που λέγαμε για τις μεγάλες... σε χτυπάμε στα ίσα.... ολοι.....

Στο καριερ με ΜΠΕΡΝΛΙ,  μια από τα ίδια θα έλεγα με ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ,  αλλού  αδιαφορία,  αλλού ψευτοαδιαφορια,μια από τα ίδια δηλαδή...

Συμπέρασμα 

• Τα slider τη διαφορά στο να  κάνουν πιο ζωντανό τον αγώνα,  αλλά στην PREMIER,  άμα θες δυσκολία πρέπει να πάρεις μια καλή ομάδα,  για να παίξεις ωραία...

• Πιστεύω ότι στην CHAMPIONSHIP, θα είναι όνειρο,  αλλά πότε θα τελειώσει...;;με τα 8 λεπτά .

ακόμα και στη Γαλλία...πιστευω θα έχει ανταπόκριση... 

Στο μυαλό μου είναι ή CHAMPIONSHIP (ΝΤΕΡΜΠΙ,  ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝ., ΠΡΕΣΤΟΝ )  ή ΓΑΛΛΊΑ (μόνο ΛΙΛ) 

Μεγάλη η χάρη σου ΕΑ  , 

Πολυ μεγαλη..

Τεσπα, έτσι χάσαμε την μέρα μας σήμερα,  αλλά νομίζω ότι σε κάποια καριερ(χώρες)  θα βγαίνει και θα είναι φανταστικό

Για να δούμε,  αν προλάβω να ξεκινήσω κατι αύριο ....

Αυτά έγιναν σήμερα παίδες

νεότερα όταν ξεκινήσω κάτι μπορεί αύριο μπορεί μεθαύριο,  αν δούμε 

Τα λέμε...

19 minutes ago, desperado said:

Τελικά κατέληξα 

Ταχύτητα: slow

Χρονος: λέει 10 λεπτά , αλλά δεν γίνεται εγώ μπορώ μέχρι 8λεπτα και έτσι το έβαλα και το δοκίμασα  και τα sliders είναι τα από κατω.

Sprint Speed - 50/50 
Acceleration - 50/50 
Shot Error - 50/50 
Pass Error - 55/55 
Shot Speed - 50/50 
Pass Speed - 50/50 
Injury Frequency - 64/64 
Injury Severity - 4/4 
GK Ability - 50/50 
Marking - 50/50 
Run Frequency - 20/22 
Height- 55/55 
Length- 40/40 
Width- 60/60 
FB Positioning - 50/50
FT Control - 65/65

Και Πάμε σε αγώνες δοκιμών..

Ξεκίνησα κανονικά  καριερ , αν και έπαιξα και φιλικά , αλλα δεν εχει καμια σχέση,  φιλικο-καριερ. 

1ο δοκιμαστικό καριερ με ΑΡΣΕΝΑΛ και σύστημα 4-4-2

Ξεκινάω με CS  και αντίπαλος η ΤΣΕΛΣΙ 

ΑΡΣΕΝΑΛ  -  ΤΣΕΛΣΙ  0-4

Πρωτάθλημα 

ΑΡΣΕΝΑΛ  -  ΛΕΣΤΕΡ  0-2

ΣΤΟΟΥΚ  - ΑΡΣΕΝΑΛ  2-1 στη συνέχεια δεν έπαιξα με ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ αλλά πηγα στο επόμενο και 

ΑΡΣΕΝΑΛ  - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  2-2

Σταματάω εδώ και ξεκινάω κάτι άλλο...

Μικρή  ομάδα  και αργη ομαδα και αυτη ειναι η  ΜΠΕΡΝΛΙ  .. και εδώ με το ίδιο σύστημα 4-4-2 

Ματσάκια εδώ στο πρώτο έχω και φώτο...

25182074_162976047788679_751506094907240

Αντί  για 0-5 

Επόμενο 

ΜΠΕΡΝΛΙ  -  ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ   3-0

ΤΟΤΕΝΑΜ - ΜΠΕΡΝΛΙ  0-1

έκανα σιμ και εφτασα  Νοέμβρη και στο ματς με τους αγίους 

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ  -  ΜΠΕΡΝΛΙ  1-2

Πάμε  ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ 

Τα SLIDERS,  ειναι πολυ καλά  , το κανει πιο πραγματικο το παιχνιδι.. θα τα αφήσω όπως είναι και την ταχύτητα (slow) και το χρόνο  (8 λεπτα)...

ΑΓΓΛΊΑ λοιπόν έγινε το τεστ με μια μεγάλη και μια μικρή...

Στο καριερ με ΑΡΣΕΝΑΛ,  τα πράγματα ζορισαν  αρκετά... Πρέπει να τα δεις τα πράγματα πολύ πιο σοβαρά από ότι νομιζεις, αυτά που λέγαμε για τις μεγάλες... σε χτυπάμε στα ίσα.... ολοι.....

Στο καριερ με ΜΠΕΡΝΛΙ,  μια από τα ίδια θα έλεγα με ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ,  αλλού  αδιαφορία,  αλλού ψευτοαδιαφορια,μια από τα ίδια δηλαδή...

Συμπέρασμα 

• Τα slider τη διαφορά στο να  κάνουν πιο ζωντανό τον αγώνα,  αλλά στην PREMIER,  άμα θες δυσκολία πρέπει να πάρεις μια καλή ομάδα,  για να παίξεις ωραία...

• Πιστεύω ότι στην CHAMPIONSHIP, θα είναι όνειρο,  αλλά πότε θα τελειώσει...;;με τα 8 λεπτά .

ακόμα και στη Γαλλία...πιστευω θα έχει ανταπόκριση... 

Στο μυαλό μου είναι ή CHAMPIONSHIP (ΝΤΕΡΜΠΙ,  ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝ., ΠΡΕΣΤΟΝ )  ή ΓΑΛΛΊΑ (μόνο ΛΙΛ) 

Μεγάλη η χάρη σου ΕΑ  , 

Πολυ μεγαλη..

Τεσπα, έτσι χάσαμε την μέρα μας σήμερα,  αλλά νομίζω ότι σε κάποια καριερ(χώρες)  θα βγαίνει και θα είναι φανταστικό

Για να δούμε,  αν προλάβω να ξεκινήσω κατι αύριο ....

Αυτά έγιναν σήμερα παίδες

νεότερα όταν ξεκινήσω κάτι μπορεί αύριο μπορεί μεθαύριο,  αν δούμε 

Τα λέμε...

Δοκίμασες να βάλεις την Burnley στο τσάμπιονς λιγκ? Εγώ πιστευω πως εάν το επιχειρήσεις λογικά θα τερματίσει τελευταία στον όμιλο.. εγω με τον Ολυμπιακό σε όμιλο με σπαρτακ μοσχας μπαγιερν και μαν.γιουναιτεντ τερματησα 4ος μαζί με την σπαρτακ με 3 βαθμούς..

@desperado Aντε να σε δουμε καπου σταθερα να βγαλεις 5ετια ρε φιλε, δε γινεται να παρατας ομαδες μετα απο μιση σεζον....αμαρτια.

----------------------------------------------

01-11-16-1.jpg

Πρωτα παμε σε αγωνες.

Juventus - Spal 3-1

Ευκολα στο τελος αν και μας βγηκε ο πατος.

Roma - Juventus 1-0

Πολυ ευκολα σκοραρανε οι Πρωτευουσιανοι και απο την αλλη εμεις δεν μπορουσαμε να κανουμε τιποτα.
Απλα χειροτεροι.

Juventus - Cremona 3-0 (Copa Italia) 

Ευκολα με τα δευτερα.

Juventus - Lazio 2-1

Με τα ΧΙΛΙΑ ζορια, παιδες......ειμαστε μετριοι των μετριων.
Μας εσωσε ο Παουλο.

Juventus - Roma 2-1 

Παλι τα ιδια, αλλα η νικη ειναι νικη.
Χασανε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ευκαιρια στο τελος, αλλα εχουμε Φρουχτλ.

Juventus - Benevento 1-0 (Copa) 

Ευκολα, με τα δευτερα παλι.
Ηταν για παραπανω, αλλα χασαμε πολλες ευκαιριες.

Spal - Juventus 0-2

Η πρωτη ανετη νικη μετα απο παρα πολυ καιρο.

MSyHcy2.png

-----------------------------------------

Μεταγραφες 

Εγινε η μεγαλη μεταγραφη......

AkR5CAp.png

Τρελα λεφτα, δε μπορουσα να πω οχι.

Και με τα λεφτα του, πηρα την καλυτερη λυση που μπορουσα να βρω ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΦ......και οχι για αντικαταστατη του Κουτινιο.....

Marco-Verratti-3.jpgX280uhi.pngZY8TQua.png

Marco Verratti 

Ο ΜΕΓΑΣ Μαρκο ειναι πια το βασικο και αναντικαταστατο CDM μας, και με την ελευση του Pogba απο του χρονου θα εχουμε ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ το καλυτερο κεντρο στην Ευρωπη.
Ο Μαρκος ειναι και μεγαλος οπαδος της ομαδος, απο πιτσιρικας!

CA8tu1BWwAADcvO.jpg

Πραγματοποιηθηκε το ονειρο του! :D 

Παρατηρησεις 

• Η νεα εντεκαδα.

5zSp3tM.png

Ο Πιατσα θα ειναι ο προσωρινος αριστερος εξτρεμ μας, και βλεπουμε απο καλοκαιρι.

• Επομενη αντιπαλος μας στο κυπελλο Ιταλιας στα ημιτελικα ειναι η Μπολονια.

AfRNwO5.png

Μας εχει κατσει μεχρι τον τελικο, απο κει και περα βεβαια, δε ξερουμε.....θα ναι δυσκολο.
    Ας κοιταξουμε να περασουμε πρωτα.

• Χρυση Μπαλα ο Λιονελ Μεσσι.

wg3ZQTW.png

Και στα 33 του, μαλιστα.

Και προπονητης της χρονιας ο Μοντελλα της Μιλαν.
    Αυτο μου δινει μεγαλυτερη ωθηση για να προσπερασω την Μιλαν, εν τελει.

• ΦΥΛΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ!!!!!

fcbhippo%253Aheader%3Fv%3D1502457569758

TEΡΑΣ ρε.
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ αποκρουσεις το παλικαρι, και 88 οβεραλ στα 20 του!!!!

Ο Γερμανος Μπουφον!!
    Μια ζωη στην Γιουβε, κωλωνα!!!!

Αυτα, κυριοι.
Tελος Γεναρη.
Συνεχιζουμε ασχημα στο πρωταθλημα, και κατ'εμε αρχιζει να χανεται το τρενο σιγα σιγα.
Στο ΤΣΛ εγινε ενας ισοσκελισμος με την προσθηκη του Κουτινιο στην Παρι, αλλα την απωλεια του Βερρατι που ηρθε σε μας.
Θα χει ενδιαφερον η αναμετρηση.

Κυπελλο ο Θεος βοηθος.
Κατι μου λεει οτι ειναι η μοναδικη μας ελπιδα για τιτλο το κυπελλακι......βλεπουμε.

FORZA JUVE!!!!!!!

juventus-football-club-champions-scudetto-serie-a-2013-cover.jpg

@ELBarto-3- Η προσθήκη του Veratti θα σου δώσει αμυντική ασφάλεια. Από ό,τι κατάλαβα δεν σε κάλυψε αμυντικά ο Weigl. Πάντως 12 βαθμοί διαφορά για 17 αγώνες δεν είναι πολλοί. Απλά δεν πρέπει να κάνεις λάθος πουθενά. Και οι άλλοι πιστεύω θα κάνουν γκέλες. Το Coppa Italia έτσι και αλλιώς είναι άλλη διοργάνωση, η Bologna δεν νομίζω να σου σταθεί  εμπόδιο ειδικά σε διπλά ματς. Από κει και πέρα ο τελικός στο Olympico είναι ένα ματς με 50/50 τον κόσμο θα το χτυπήσεις.Στην τελική Γιούβε είσαι.Στην Ευρώπη εξαρτάται από τη συγκέντρωση που θα επιδείξεις και σε τι φάση θα σε πετύχει σχετικά με κούραση-πρόγραμμα, δηλαδή εάν έχεις ντέρμπι ή ματς με μικρομεσαίες εντός έδρας ενδιάμεσα από τα ματς του Τσου-Λου και εάν θα επιλέξεις να κάνεις ροτέισον ή όχι ή τι θα επιλέξεις να κυνηγήσεις περισσότερο εάν είσαι κοντά στη Serie A. Όπως και να΄χει καλή επιτυχία!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου.

Η ομάδα είναι κυπελλούχος του EFL Carabao Cup. Πάμε στα επόμενα 9 ματς και στην τελική ευθεία

Southampton- Stoke City  1-0

Ωραίο γκολ του Hojbjerg από μέση απόσταση, τους υποτάξαμε

Newcastle- Southampton 1-0

Ήττα στο 87΄ μετά από χαμένη ευκαιρία δική μου. Το ματς ήταν κομμένο και ραμμένο για 0-0, ένα λάθος του κίπερ Forster (δεν γύρισε καλά από τον 4μηνο τραυματισμό του) έκρινε το παιχνίδι

Burnley- Southampton 0-2

Ρεφάραμε με ηρεμία και προσήλωση, όμορφη κεφαλιά πάλι του Hojbjerg και γκολ σε αντεπίθεση από τον Bufal

Swansea- Southampton 2-1

3ο συνεχόμενο εκτός έδρας και η ομάδα τελμάτωσε. Άθλιο παιχνίδι, άθλια εικόνα, δύο γρήγορα αμυντικά λάθη δύο γκολ, μείωσε πάλι (!) με ωραίο μονοκόματο σουτ ο Hojbjerg

Southampton- Tottenham 2-2

Πίσω στο σκορ 0-2, βγάλαμε αντίδραση και ισοφαρίσαμε με δύο γκολ του Austin

West Ham- Southampton 0-0

Άλλη μία φορά με τη συγκεκριμένη αντίπαλο (4η σε ένα μήνα), αυτή τη φορά για την Πρέμιερ, γνωριζόμαστε, ένα ωραιότατο 0-0 και όλοι ευχαριστημένοι

Arsenal- Southampton 3-0

Έπρεπε να ήταν 7-0. Χατ- τρικ ο Lacazette. Τι άλλο να πω. Μετά από αυτό το ματς η διοίκηση μου έστειλε προειδοποίηση, υπενθυμίζοντάς μου ότι επιθυμεί να τερματίσω σε θέσεις Ευρώπης μέσω πρωταθλήματος (πράγμα δύσκολο καθότι την 5αδα, τόσες βγαίνουν μέσω Premier League, απαρτίζουν κατά σειρά Arsenal- Chelsea- Man Utd- Man City- Liverpool, 6η είναι η West Ham και στην 7η θέση ισοβαθμώ με Swansea). Άντε στην καλύτερη να τερματίσω 6ος και το λέω με αισιοδοξία, διότι η ομάδα - και εγώ- μετά την κατάκτηση του Λιγκ Καπ έχουμε αδειάσει ψυχολογικά και θα περιμένω να κατακτήσει του FA Cup κάποια εκ της πρώτης 5αδας για να βγάλει και η 6η θέση Ευρώπη

Southampton- Chelsea 0-0

34η αγων. και πλησιάζουμε στο τέλος. Καλή ισοπαλία για μας αν και μείναμε για 5ο ματς χωρίς νίκη.Καθοριστική ισοπαλία για Chelsea, σταβοπάτησαν επίσης Arsenal και Man Utd και πέρασε 1η η Man City (!!!) στην ισοβαθμία με Arsenal και Man Utd ενώ ακολουθούν στο βαθμό η Chelsea   και στους δύο βαθμούς η Liverpool (!!!). Στη μάχη του υποβιβασμού επίσης γίνεται χαμός,στον πάτο είναι η Newcastle και η Huddersfield με 30 στους 31 η Leicester και η Brighton στους 33 η Tottenham (τι;). Γίνεται ένας κακός χαμός λοιπόν

Leicester City- Southampton 0-4

35 αγων. Καιγόταν η Λέστερ για βαθμούς όπως καταλαβαίνετε με βάση τη βαθμολογική της θέση. Χάσανε πέναλτι με τον Σλιμανί στο 60΄ από κει και έπειτα ε αντεπιθέσεις φωτιά και ενώ τους επηρέασε στο μέγιστο η εν λόγω φάση τους ρίξαμε για τα καλά στο καναβάτσο. Παραμένω στην 7η θέση, μετά βέβαια από τα δύο ανωτέρω αποτελέσματα η διοίκηση έχει ηρεμήσει κάπως. 

Σχόλιο:

Απομένουν τρία ματς. Bournemouth μέσα, Everton έξω, Man City μέσα την τελευταία αγωνιστική που μάλλον θα παλεύει για τον τίτλο.

Από εκεί και πέρα βλέπουμε τι θα γίνει, τι θα πει η διοίκηση και πώς θα προχωρήσουμε. Έχω κάτι στο μυαλό μου και για κάτι άλλο, καθώς θεωρώ ότι έκανα το καθήκον μου και έβγαλα την ομάδα Ευρώπη, έστω μέσω EFL Carabao Cup και όχι μέσω Premier League. Ίδωμεν. 

παιδια μια ερωτηση: οταν εχεις κατεβασμενο το fifa στο pc μεσω origin και θελεις να κανεις format η δωσεις τον υπολογιστη κ παρεις αλλο κ.λ.π υπαρχει κατι που εν μεσω origin κραταει saves τις καριερες, τα ροστερς κ γενικα τα παντα ουτω σωστε μετα σε νεα συνδεση καπου αλλου να μπορεις να τα φορτωσεις? κατι σαν one drive δηλαδη. γνωριζει κανεις?

@niktsiabe Εχεις βγαλει την ομαδα Ευρωπη, κι αυτο ειναι τεραστιο επιτευγμα, οσο για τις τελευταιες αγωνιστικες ειναι πολυ δυσκολα αλλα πιστευω θα την βγαλεις με 3-4 βαθους το λιγοτερο.

-----------------------------------

juventus-championship-tittle-vector_91-2147487401.jpg

Παμε σε πολλα ματσακια.

cover_960x540_1.jpg

Juventus - Napoli 3-1

Πολυ ικανοποιητικο παιχνιδι με πολλα πανω κατω στο πρωτο ημιχρονο, αλλα ειμασταν καλυτεροι στο 2ο και το  "κλεισαμε"

juventus-milan.jpg

Juventus - Milan 1-2 

Η μοναδικη μας ευκαιρια να παρουμε μια αναπνοη και την πεταξαμε απ'το μπαλκονι....

ΣΕ ΟΛΑ καλυτερη  η Μιλανεζα.....σε ΟΛΑ.
Με καταπιε το κεντρο, αμυνα-μπετον και ο Μιλλερ στην επιθεση θυμισε Γκερτ.....

Καπελο της βγαζω, το χε παρει απο Φλεβαρη.

Juventus - Atalanta 1-1 

Εξαιρετικη Αταλαντα, και παλι, οπως και στο Μπεργκαμο, ενω εμεις το μυαλο στην Παρι ηταν, μου φενεται....

Benevento - Juventus 1-3

Και να προσπαθησεις να μη κερδισεις με την Μπενε δε θα τα καταφερεις....εκανα και rotation εν οψη ΠΣΖ.

uefa_champions_league.png

i?img=%2Fespn360%2Fimages%2Fso%2Finternational_champions_cup%2F3125077.jpg&w=640&h=360&1500418657876&cquality=40

PSG - Juventus 0-2 

ΚΑΜΙΑ σχεση η Γιουβε της Ιταλιας με την Γιουβε της Ευρωπης!!!!
Τους πατησαμε, πραγματικα, αν εξαιρεσουμε 2 εξωπραγματικες αποκρουσεις του Φρουχτλ, ειμασταν καλυτεροι παντου.
Βερατι φοβητρο στο κεντρο του γηπεδου, κλειδωσε Κουτινιο στο αμπαρι.

Τωρα καποια ματσακια μαζεμενα, με λιγη σημασια καθως το πρωταθλημα ειχε χαθει προ πολλου (ηταν στο +20 απο την 2η Λατσιο, η Μιλαν, ενω εγω καθομουνα 3ος.....)

Juventus - Udineze 4-1
Chievo - Juventus 2-2
JUVENTUS - BOLOGNA 3-0 (COPA) 
Hellas - Juventus 2-1 

Juve-PSG.jpg?T2A0ML9p96Sh1NQXtKVOVff.XfiJPCC5&itok=QYz8Kxtf

Juventus - PSG 2-1 

Πολυ πιο ευκολα απ οτι φανταζομουνα.
Ο Νευμαρ δεν υπηρχε κι ετσι δεν ηταν καθολου δυσκολο το εργο μας.

Επομενος αντιπαλος στους 8 η Μαντσεστερ Γιουναιτεντ.

Juventus - Genoa 3-0
Juventus - Fiorentina 4-0

Cagliari - Juventus 2-1
Bologna - Juventus 2-3 (COPA) 
Juventus - Sassuolo 3-0

preview_image

Juventus - Manchester United 1-3 

Πραγματικα η επιτομη "μας πειρανε το κεντρο" 
Πογκμπα-Γκορετσκα-Μικιταριαν τρεχανε τους δικους μας πανω κατω.

Εκανα φαση πρωτη φορα στο 73' που εβαλα και το γκολ μου.

Δικαιοτατη νικη, και πηγαιναμε στο Θεατρο των Ονειρων με σκυμμενα κεφαλια......

Inter-Juve-35.jpg?v=20160302203751

Inter - Juventus 0-0

Εκανα ενα βαρυ rotation στο κεντρο, και ξεκουρασα και Ντυμπαλα, και ειδου το αποτελεσμα.

manchester-united-juventus-kolkata.jpg

rZZhb6g.png

H ΚΑΛΥΤΕΡΗ εμφανιση μας φετος......ηρθε σε ακαταλληλη στιγμη.

ΠΕΤΟΥΣΑΜΕ και ο πιλοτος μας ηταν ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ παικτης στον κοσμο, Παουλο Ντυμπαλα, που τους εκανε ΑΝΩ ΚΑΤΩ στο πρωτο ημιχρονο, ΑΛΛΑ.......κλειστηκανε στο 2ο, σκοραρανε και το πεναλτυ και καπου εκει τελειωσε το παρτυ.......

Μειναμε με την εμφανιση.
Καληνυχτα ΤΣΛ, απο του χρονου τωρα.

xXltj8E.png

e2N0bh1.png

--------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Η Μιλαν κανει απο τις πιο επιτυχημενες σεζον στην ιστορια της.....μας δυαλυει, πραγματικα, δεν εχω να πω τιποτα, ειναι ασταματητη.
    Και καλος να ειμουνα δηλαδη, δε θα την κοιταγα στα ματια....5 Χ και μονο 2 ηττες??
    Τι να κανεις εκει......
    Ειναι challenge να την ριξουμε απο το θρονο, ειναι και στα ημιτελικα ΤΣΛ και στον τελικο Κυπελλου (με μας), θα μας κανει κανα τρεμπλ, δε θα ξεουμε που να κρυφτουμε.

• Ο Παουλο ειναι πρωτος σκορερ στο Πρωταθλημα ΚΑΙ στο ΤΣΛ (19 και 12 γκολ αντιστοιχα) και δε πιστευω να τον περασει κανεις μεχρι τον τελικο στο ΤΣΛ.
    Τρομερη σεζον.

• Η Μπαγερν η τσουλα ΑΝ παρει και 3ο συνεχομενο, να το λυξουμε το ματς ρε παιδες, να αρχισω αλλο CM γιατι αυτο δεν εχει ουσια να συνεχιζεται. :lol: 

• Η πορεια μας στο ΤΣΛ φετος ητανε.....καλη.
    Για την ομαδα που εχουμε, και με την επιλογη που μειναμε χωρις Κουτινιο καταμεσις της σεζον, καλα ειναι.

• Ειμαστε τελικο κυπελλου, κερδισαμε την Μπολονια ανετα οπως ειδατε, και θα αντιμετοπισουμε την πρωταθλητρια Μιλαν στον τελικο....
    Μακαρι να ναι ΜΟΝΟ πρωταθλητρια και οχι κατοχος ΤΣΛ μεχρι τοτε......

• Μενουνε 5 παιχνιδια, κι ο τελικος Κυπελλου.
    Θα κανω οτι μπορω να ανεβω 2ος για να αποφυγω τα προκριματικα, και να παρω το κυπελλο για να μη μηνει "κενη" η χρονια.

• Ανοιξα ακαδημιες, εχουμε ηδη δυο Ιταλακια.
    Ενας 17 χρονων CAM με 57 οβεραλ και ενας 17 χρονων CB με 51 οβεραλ.

Θα μπουνε κι αλλοι για το μελλον της ομαδος.

• O Fruchtl βρισκεται σε επιπεδο Αντωνη απο το CM με Λυον στο ΦΙΦΑ 16......οσοι ξερουνε τι λεω καταλαβαινουνε ποσο καλος ειναι.

Αυτα κυριοι, αυριο το τελος της χρονιας.
Ο MVP ξερετε ηδη ποιος ειναι, και ισως το μονο θετικο απο την φετινη σεζον.

Συνεχιζουμε, και να σας πω την αληθεια, δε μπορω να περιμενω το καλοκαιρι, γιατι θελουμε μεταγραφες.

FORZA JUVE!!!!

Supporters_of_Juventus_FC_-_Stadio_Comunale%2C_Turin_%28circa_1973%29.jpg

@takisaek Εχεις κανει αδελφε μια φοβερη ομαδα με εξαιρετικες μεταγραφες και προσεγμενες.

Βεβαια για αλλη μια φορα στην Ευρωπη δεν σε ηθελε και ειναι και λιγο ανεξηγητο η νεα αποτυχια εκει.

Αλλα ανταμηφθηκες με την μεγαλη κουπα της Λιγκ 1 !! Μεγαλη επιτυχια και το πηρες δικαιοτατα, δεν πιανοσουν.

Πηρες και τα ντερμπυ που επρεπε! Ο Γουντμπερν αλλο πραμα τι να λεμε!

Καλη συνεχεια στη νεα ομαδα!

@desperado Τα σεβη μου φιλε για την εξαιρετικη χρονια με Μιλαν!

Εφερες σε αυτο το πολυπαθη κλαμπ ευρωπαικο τιτλο με μπαλαρα τι να λεμε!

Τρομερα σκορ και μεγας Μπομπυ Φιρμινο! Εκανες ενα συντομο και ωραιο περασμα απο Ιταλια ,μετα και απο την μη ανοδο με Σκανθορπ.

Τωρα για την δοκιμη στην Αγγλια οντως εγινε το αναμενομενο, με μεγαλες πραματι ειναι αλλιως το πραμα...

Πανε Αγγλια για μενα για την συνεχεια αφου εχεις τρελα εκει και γουσταρεις!

@Diegito21 Χαθηκες λιγο και εσυ μπρο σαν και εμενα...Μας φαγαν οι business τι να κανουμε :hehe:

Στα δικα σου Ιταλε μου, αν εισαι ακομα εκει και δεν αλλαξες κατι, εχεις παρει την ομαδα σε δυσκολο φεγγαρι...

Βεβαια με σενα θα αλλαξει το πραμα, και ηδη η νικη με Μιλαν με Μαουριτο λεει πολλα!

Εχεις δρομο ακομα να ανεβεις αλλα ευτυχως δεν εχουν ξεφυγει πολυ οι υπολοιποι , οποτε ολα ανοιχτα!

Το σωσες καπως παλι καλα Ευρωπη και πηγες Γιουροπα.

Δεν νομιζω οτι πρεπει να φοβασε τη Βολσμπουργκ  φιλε, εισαι το φαβορι και εχεις ροστερ για να πας μακρια.

Μπακαρα Φ.Λουις αδερφε σοφη κινηση.Οσο για Σιλβα μεγιστο PC! Αλλαζει ολο το κεντρο σου!

Συνεχισε δυνατα μπρο FORZAAA!!!

@ELBarto-3- Πρεμιερ με Λιντς, με πολλες δυσκολιες, και με μεγαλη υπομονη εκ μερους...

Ε τι να πω... ΓΙΓΑΝΤΑΣ ΡΕΕΕ!!!

Σπουδαιο επιτευγμα, απο τα πιο σημαντικα σου ever στην προπονητικη σου ιστορια!

Λαουταρο απο αλλο συμπαν, η μεγαλη φετινη καψουρα σου ξαναλεω.

Και επειτα η μετακινηση σε μεγαλο κλαμπ και στη Γιουβε ηταν η επιβραβευση σου!

Ντε Μπροινε τι να λεμε το καλυτερο χαφ του κοσμου απλα...Βαλε και Βερρατι τωρα πλεον... Απαπαπα ενα κεντρο...

Τωρα βεβαια για την πωληση Κουτινιο δεν συμφωνω και ιδιαιτερα :pp

Ξετιναξες Ναπολι αλλα σε ξετιναξε και η Μιλαν και σε αφηνει οριστικα εκτος μαχης. Απιθανη Μιλαν ειλικρινα, τετοια συγκομιδη βαθμων απο cpu σπανια βλεπεις.

Μπραβο που πεταξες εξω τα πετροδολορα αλλα η United ηταν αλλιως...Επιτυχημενη πορεια οπως και να χει.

Αλλο πραμα ο Παυλος φιλε. Απο αργεντινο ηγετη, σε αργεντινο ηγετη πας! Δικαοθηκες και για Φρουχτλ.

Παρε την κουπα στο κυπελλο να παρεις και εκδικηση.

FORZAAA LIAKOSSS!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Λοιπον επιστροφη παιδες στα δικα μου μετα απο μερες...

Ελαχιστος χρονος για να κατσω να παιξω, κατι και το οτι δεν με καθοντουσαν ομαδες ...

Δοκιμασα απο τη Μπορο μετα και πηγα Εβερτον αλλα ματαια, δεν τραβουσε το πραμα.

Σκεφτηκα και δοκιμα Γουοντφορντ αλλα ουτε κει. Ιταλια δεν με εψηνε μιας και ειμουν προσφατα εκει οποτε...

Τρωγοντας ακυρη φλασια και παιρνοντας φυσικα τη θετικη γνωμη του @ELBarto-3- κατεληξα στην....

LEICESTER CITY !!!

Ra2q1uJ.jpg

Κατι καινουργιο για μενα και για αλλαγη κυριως απο τις γνωστες ''αγγλικες μου''.

Ανελαβα οποτε μεσω του save της Μπορο, μια ομαδα που αποτελεσε μια εκ των μεγαλυτερων εκπληξεων στο παγκοσμιο ποδοσφαιρο.

Βεβαια καμια σχεση εκεινη η σεζον με τη σημερινη κατασταση. Και εκεινο δεν προκειται να ξανασυμβει ποτε.

Ομαδα με καποιους εμπειρους παιχτες στην Πρεμ αλλα και καποια μεγαλα ταλεντακια!

Τα μεγαλυτερα φυσικα ειναι ο Demarai Gray

B63eB43.jpg

Μεγαλο διαμαντακι 21 χρονων μολις!

Αλλα και ο Ben Chilwell

tzV87Pc.jpg

Στην ιδια ηλικια και αυτος!

Η 11 μας :

w0lGX1D.jpg

Στο κλασσικο συστημα της ομαδας θα κινηθω για αρχη μεχρι να βγαλω μια ακρη.

Παμε και στα πρωτα αγωνιστικα πραματα!

LCFC-SWANSEA 2-3

Πρεμιερα για μενα με απιθανη ανατροπη για...τον αντιπαλο...

2-0 στο ημιχρονο με ωραια μπαλα και Φουξ, Βαρντι σκορερ.

Τρωει κοκκινη ο Χουτ και καταρευσαμε πισω απλα...

Στο 90 εγινε το 2-3.

MAN. CITY - LCFC 2-0

Παρα την ηττα καναμε καλη εμφανιση ομολογω αλλα κατι παλι η κακη ανασταλτικη λειτουργια, κατι η κλαση αυτων και χασαμε...

Δεν παραπονιεμε για αυτο το ματς.

F.A. CUP 3ος Γυρος.

BURTON-LCFC 1-0

Τα σκατωσαμε και εδω...Απο ανοητο πεναλντι το γκολ  και μετα δεν καταφεραμε τιποτα...

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

gk5qnXb.jpg

Το σεναριο για ενα Ευρωπαικο εισητηριο οπως βλεπετε ειναι υπαρκτο.

Αλλα ας μην λεω πολλα. Προχαραμε και βλεπουμε.

Παρατηρησεις :

-Xωρις νικη μεχρι στιγμης. Θελω συνηθεια οπως καταλαβαινετε.

-Βαρντι πρωτος σκορερ της ομαδας μεχρι στιγμης, οι υπολοιποι λιγα πραματα.

Περιττο να πω πως θα ειναι σε ολη τη πορεια μου αυτη , ο ηγετης στην επιθετικη γραμμη εκτος αν συμβει κατι απιθανο.

-Απο τις μεταγραφες του Γεναρη, προσεξα οτι η ομαδα πηρε πριν ερθω στο δεξι μπακ τον R.Pereira.

Εφυγε μονο ο Οκαζακι στην Τζενοα...

-Ο Περειρα ειναι τραυματιας εξ αρχης, οπως και ο Σιμσον (τρυπα στα δεξια τωρα) αλλα και ο Αlbrighton.

-Eκτος και των 2 κυπελλων η ομαδα...

Αυτα προς το παρων για αρχη.

Εχουμε μπει Μαρτη ακομα δε πηγα καλα καλα.

Δεν ξερω πια θα ειναι η καταληξη, ρεαλιστικος στοχος η 10αδα.

COME ON YOU FOXES!!!

fcYqeiF.jpg

@Fanis-13- Καλη επιλογη ομαδος, κατσε καιρο, μη τα παρατας ευκολα.

Gray το μελλον, πολυ καλος πακτης.

Εχει ξεκαθαρους στοχους η ομαδα, καθεται και στην μεση του πινακα, καλα εισαι, παρα τις ηττες.
Ο αποκλεισμος στο κυπελλο καλο θα σου κανει, δε χρειαζεται κι αλλη φορτωση προγραμματος φετος.

Τα εξτρεμ παιζουνε πολυ μακρια απο τον επιθετικο, στο συστημα σου, και προσωπικα δε μ'αρεσει αυτο.
Ο Μαρεζ πρεπει να ναι σχετικα κοντα στην εστια, δεν ειναι παλιομοδιτικο εξτρεμ που παιζει διπλα στην γραμμη πλαγιου.

Αλλα οπως σου βγει, αν κερδιζεις ετσι, ετσι παιζε.
Περειρα ΤΡΕΛΟ παικτακι, τον αγαπαω απο ΦΙΦΑ 17 στην Νις, θα βοηθησει πολυ.

Αντε, περιμενουμε συνεχεια, τελειωσε την χρονια με αξιοπρεπεια, και πας για βελτιωση το καλοκαιρι.

-----------------------------------------------------

313lGpG1A2L.jpg

Παμε κατευθειαν στα τελευταια ματς της σεζον!

Juventus - Palermo 3-0

Ευκολα και ανετα, επεσε κιολας η Παλερμο.

Bologna - Juventus 0-0 

Τι δε προσπαθησα, ειληκρινα......δεν εμπαινε η κωλομπαλα.

Juventus - Samptoria 1-3

Απο τα ματς που δε ξερεις ποιος ειναι ο λογος που ο αντιπαλος εχει μεταμορφωθει σε Μπαρσελονα.
Πραγματικα unplayable.

torino-fc-juventus-fc-29-04-2013.jpg

Torino - Juventus 0-2

Αν εκανα στραβοπατημα εδω, και κερδιζε μια εκ των Ναπολι η Ουντινεζε θα ειμουνα 1 βαθμο απο την θεση Europa League αρα ητανε Must Win.

Lazio - Juventus 0-4

ΤΕΛΙΚΟΣ ητανε αλλα δε φανηκε στο γηπεδο.
Πηγαινα εκει στο +1 απο την 3η Λατσιο, και ο δευτερος εμπαινε κατευθειαν ομιλους χωρις προκριματικα.
Νομιζα οτι θα ειναι ΚΟΛΑΣΗ το ματς για μενα, καθως θα ειναι ΦΟΥΛ επιθεση η Λατσιο για να κερδισει και να παρει την 2η θεση, ΑΛΛΑ.......

Φανηκε η ποιοτητα του Ντυμπαλα και του Ντε Μπροινε.
Απιθανη εμφανιση, και ευκολη νικη, εν τελει.
2η θεση.

gfx_060516_twg_2016_coppa_italia_opener.jpg?itok=7BiMGc85

Παιδες.......αποτυχαμε......

4X2DuQZ.png

1-0 η πανυσχηρη Μιλαν, με ανεση κιολας.
Ειχαμε μονο μιασοβαρη ευκαιρια στον αγωνα, με ενα σουτ του Ντυμπαλα που εβγαλε ο Ντοναρουμα.

Εκπληκτικη ομαδα, πραγματικα.

Συγχαρητηρια και Respect.

5KZmcX4.png

---------------------------------------------------

Παρατηρησεις.

• Τελικος ΤΣΛ Μιλαν - Μπαγερν, και.......................

oaqJZAK.png

Η ΜΠΑΓΕΡΝ ΠΗΡΕ ΤΟΝ 3ο ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ ΤΙΤΛΟ Champions League ΤΗΣ!!!!

Απιθανη περιοδος στην ιστορια της αυτη, πραγματικα δε σταματιεται.
    Βεβαια, να τα λεμε ολα......ο τελικος Κοπα Ιταλια εγινε στις 2/6 και ο τελικος ΤΣΛ ηταν στις 5/6 αρα η καημενη η Μιλαν ητανε κουρασμενη απο τον τελικο κυπελλου με μενα.

Αλλα και παλι, στα πεναλτυ το πηρε η Μπαγερν, αρα τι να λεμε.
    Δε καταφερε το τρεμπλ η ομαδα του Μιλανου.

• Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ παικτης στην Ευρωπη (Player of the Competition στο Champions League) ειναι ο δικος μας Paulo Dybala!!!

sOf9U8E.png

Πρωτος σκορερ στην διοργανωση με 12 γκολ, και εφυγε και στους 8, δεν τον προλαβε κανεις στον πινακα των σκορερ.

• Και εννοειται το Χρυσο Παπουτσι με 21 γκολ στο πρωταθλημα.

KM4torq.png

Αντε και Χρυση Μπαλα τον Γεναρη. ;) 

Αυτα.
Παμε καλοκαιρι για να χτυσουμε πρωταθλητρια.

Με πειραξε ΠΑΡΑ πολυ οτι καταλυξαμε ατιτλη για δευτερη συνεχομενη σεζον (και περσι που ειμουνα Leeds παλι με αδεια χερια εμεινε η Γιουβε) και πρεπει να το διορθωσουμε αυτο.

Παμε για ενισχυση.

FORZA JUVE!!!!!!!

eight_col_Juventus_16x10.jpg?1491946661

@Fanis-13- Θέλει δουλειά η ομάδα.Συμφωνώ να ξεκινήσεις με το σύστημά της, ίσως όμως είναι και μία ευκαιρία τώρα που τελειώνει η χρονιά και δεν έχεις ρεαλιστικό στόχο μέσω πρωταθλήματος  να αρχίζεις σιγά-σιγά να βάζεις τις δικές σου πινελιές. Να δοκιμάσεις παίκτες ή ακόμα ακόμα και άλλο σύστημα ώστε να πορευτείς τη νέα χρονιά. Σε κάθε περίπτωση θέλει υπομονή, η ομάδα σου από ό,τι βλέπω έχει σταθερές να στηριχθείς σε όλες τις γραμμές του γηπέδου (Σμάιχελ- Μοργκαν- Φουκς- Ιμπόρα- Βάρντι)

@ELBarto-3- Παρήγορη η 2η θέση στο πρωτάθλημα. Οκ, η Μίλαν δεν παιζόταν. Τώρα στο Τσάμπιονς σε πήγε καλά με ΠΣΖ, αλλά από τους "8" και μετά τι να πεις όλα είναι ντέρμπι. Ο τελικός κυπέλλου ίσως ήταν μία μικρογραφία της χρονιάς ολόκληρης. Είσαι λίγο άτυχος, έπεσες πάνω στην επάνοδο της δόξας της Μίλαν. Αναμένω να δω πως θα κινηθείς στο μεταγραφικό παζάρι!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Λοιπόν τέλος χρονιάς με Σαουθάπτον: 

@ELBarto-3- Εσύ καλά τα΄λεγες, πλην όμως σε τρία ματς απολογισμός....μηδέν βαθμοί και νεύρα εκ μέρους μου για τον τρόπο με τον οποίο ήρθαν οι ήττες, δεν κλείσαμε καλά τη χρονιά και η διοίκηση τσινάει. 

Southampton- Bournemouth 1-2

Το ντέρμπι του νότου πάλι κατέληξε στην αντίπαλη μεριά, με ανατροπή κιόλας.Αίσχος από εμάς, μηδέν πάθος

Eveton- Southampton 1-0

Ελέγχαμε το παιχνίδι, έκανα και κάποιες αλλαγές 11αδας, μία από τα ίδια όμως, μία αδράνεια στο 83΄ έκρινε το ματς

Southampton- Man City 1-2

Αν και προηγηθήκαμε και πάλι, ασταμάτητη η City, ήθελε και το ματς καθότι κυνηγούσε τον τίτλο, γκολάρα ο De Bruyne και αποδοκιμασίες στο τέλος.

ΣΤΟ ΔΙΑ ΤΑΥΤΑ:

Η ομάδα τερμάτισε στην 8η θέση, από την 15η που την ανέλαβα με ρεκόρ Ν-Ι-Η: 13- 11- 14. Πρωταθλήτρια στέφθηκε  η Τσέλσι κυριολεκτικά στο νήμα σε ισοβαθμία με Λίβερπουλ και + 3 γκολ παραπάνω και μόλις 1 βαθμό πάνω από τις δύο του Μάντσεστερ και 2 από Αρσεναλ (!!!πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο σε ποδοσφαιράκι!!)

Champions League βγήκαν λοιπόν οι πρώτες 4 και η Tottenham που τελικά σώθηκε, αλλά πήρε FA Cup (με Γουοτφορντ) και Europa League (με Σοσιεδαδ)! 

Europa League Οι Αρσεναλ και Γουεστ Χαμ μέσω πρωταθλήματος και εγώ μέσω EFL Carabao Cup

Υποβιβάστηκαν οι Χαντερσφιλντ- Νιουκασλ- Μπραϊτον και ανέβηκαν οι Αστον Βιλα- Νοριτς- Γουλβς

Τρεις δικοί μου MVP:   

1. Ο J. Clasie που ήταν ένα κέντρο μόνος του μετά την επάνοδό του από δανεισμό σαν αμυντικό χαφ

2. Ο G. Hesketh. Ο πιτσιρικάς σαν CAM έκανε απίστευτη δουλειά με ωραίο χειρισμό μπάλας- ασίστ αλλά και γκολ

3. Ο M. Gabbiadini απλά σαν 4ος σκόρερ της κατηγορίας με 15 γκολ

Η ομάδα από την οποία έφυγα τον Νοέμβριο για να πάω στην S'ton , η Γουέστ Μπρομ, τερμάτισε στην 12η θέση 

Αυτά τα ολίγα παιδιά. Πάντως η επιμονή της διοίκησης να μου υπενθυμίζει συνεχώς τον τερματισμό στην 5αδα με έχει ξενερώσει πραγματικά. Επιπλέον ενώ ήρθα στην ομάδα με όρεξη για δουλειά, νοιώθω εν τέλει κορεσμένος κάτι που και εγώ δεν το περίμενα (έχω παίξει με Southampton και το 2015 και το 2016 και το 2017). Ξεκίνησα να γουστάρω μία ομάδα από Αγγλία, που δεν έχω ξαναπαίξει ποτέ μαζί της σε career (έκπληξη), αλλά έχω και κάποιες άλλες στα υπόψιν από Ισπανία και Γερμανία. Περισσότερα προσεχώς!!

@ELBarto-3- Οχι δα και ταραχθω ντε... Εννοειται χαβαλε κανουμε πανταα!!;) Και ξερεις οτι εχεις το ελευθερο για καζουρα αδερφε μου!! Στα δικα σου τωρα εκανες καλη σεζον αλλα δυστυχως η Μιλαν ηταν τρομερη φετος και δεν σηκωσες καμια κουπα... Θα ξεκινησω απο την πωληση του Κοουτινιο οπου πραγματικα πηρες πολυ καλα λεφτα για ενα παιχτη που παρα το 89 οβεραλ δεν ταιριαξε ποτε 100% με την ομαδα...  Οι μεταγραφες που εκανες τον γεναρη ειναι εξαιρετικες με Μαλκομ,Ταh,Ασκαρ και φυσικα  Βερατι και την επιστροφη του Πογμπα το Τορινο απο την νεα σεζον να συμπληρωνουν τα κενα του ροστερ και να βαζουν βασεις για κατι πολυ καλο απο την νεα σεζον μιας και η Μιλαν φετος δεν πιανοταν με τιποτα... Στο πρωταθλημα τωρα ανεβηκες καπως στον 2ο γυρο αλλα η Μιλαν δεν ηταν διατεθημενη να χασει αυτο το πρωταθλημα με τιποτα... Δεν πειραζει ομως αυτο σε πεισμωνει και θα εισαι πολυ πιο δυνατος απο την νεα σεζον.... Δυστυχως ομως δεν τα καταφερες ουτε στο κυπελλο οπου οπως λες δεν εκανες καλο παιχνιδι και δικαια εχασες αλλα δεν πειραζει ηταν η σεζον τους φετος και λιγο πολυ θα τα εδιναν ολα και για το κυπελλο... Στην ευρωπη τωρα περασες ανετα την Παρι την οποια περιμενα πιο δυνατη φετος στο φιφα για να ειμαι ειληκρινης αλλα δεν τα καταφερες με Γιουναιτεντ αν και το παλεψες δεν μπορεσες να κανεις την μεγαλη ανατροπη....  Νταξει ο Παυλαρας ειναι μεγαλη παιχταραα και απολυτως λογικο που σαρωσε σε ολα τα βραβεια!!! Οσο για Φρουχτλ εχει γινει μεγαλη τερματοφυλακαραα και εχεις κερβερο στα Γκολποστ!!!! 20 χρονων 88 οβεραλ τρελαινει τον κοσμο με τετοια στατς!! Νταξει η φετινη σεζον ηταν απλα μια κακη παρενθεση.... Κανε μεταγραφες το καλοκαιρι και σαρωσε τα ολα αδερφε μου!!!! 

@desperado Παντα φιλικα φιλαρακι μου!!! Και ναι καταλαβαινω τι λες αλλα αυτο θα το κανω με τον Μπουφον, τον Κασιγιας, τον Τσεχ... Με παιχτες σημαιες.. Οχι με τον Μανταντα... Δεν μπορω να τον βαλω στο ιδιο καλουπι εγω προσωπικα... Στα δικα σου τωρα μεχρι στιγμης δεν σου εχει βγει ενα σοβαρο καρεερ να στεριωσεις σε καποια ομαδα φετος.. Ελπιζω με τα sliders  που αλλαξες επιτελους να βρεις και συ μια ομαδα που να σου κολλησει... Περιμενουμε νεα σου Φιλαρακι μου!!!

@Fanis-13- Καλη αρχη αδερφε μου στην Λεστερ!!! Η ομαδα αρκετους εμπειρους και ποιοτηκους παιχτες οπως Βαρντι, Σμαιχελ, Μαχρεζ αλλα και αρκετο ταλεντο οπως Γκρει, Ντιντι, Αμαρτει... Αγωινιστικα ενταξει θες χρονο για να μαθεις την ομαδα και φαινεται αυτο.... Τωρα νταξει στην βαθμολογια εισαι ΟΚ δεν κυνηγας κατι για φετος απλα να μπεις στην 10αδα οπως πολυ σωστα λες... Τωρα για τα κυπελλα νταξει δεν πειραζει μωρε δωσε βαση στο πρωταθλημα και φτιαξε κατι καλο απο την νεα σεζον!!! Παμε γερα αδερφε!!!!

Στα δικα μου τωρα ειχα πολυ λιγο χρονο τις τελευταιες μερες γιατι εχω να κανω καποιες δουλειες πριν τις γιορτες αλλα δεν μου κολλαγε και τιποτα και εκει οπως εψαχνα ομαδα εχοντας δει και δοκιμασει διαφορα πραγματα τρωω μια φλασια και Βλεπω 

1200px-Logo_FC_St_Pauli.svg.png

Μια ομαδα χωρις ιδιατερους τιτλους αλλα γνωστη για τους ενθερμους και διαφορετικους οπαδους της... Παμε Γερμανια παλι.....

Μπατζετ

2 μυρια

Στοχοι της σεζον

Να ανεβουμε κατηγορια...

Μεταγραφες

Γιακουμακης 22 χρονων ST 69 οβεραλ τραμπα με ενα παλτο εξτρεμ +200 χιλιαρικα (θελαμε εναν επιθετικο για παγκο με λιγα λεφτα και εξελησιμο μιας και οι βασικοι μας επιθετικοι εναι πανω απο 30

Ερας 22 χρονων CDM 68 οβεραλ 600 χιλιαρικα καλη περιπτωση με καλο οβεραλ και βασικος (ηδη εχει μπει στην προπονηση...)

Ζετερ 22 χρονων G/K 67 οβεραλ 550 χιλιαρικα για παγκο αρχικα και βασικος μεσα στην σεζον...

11αδα μας για φετος(η φωτο ειναι μετα την 9η αγων.)

25152320_1662907223796407_57495709515608

παγκος

25152031_1662907083796421_82777008705626

Παμε σε δραση τωρα

1η αγων.

25289759_1662907090463087_88770987249347

Μεγαλο διπλο με τον Ντουσκ απο τον παγκο να ερχεται και να μας δινει την λυση

2η αγων.

25151974_1662907293796400_30721657218357

Πολυ κακο ματς μειωσαμε με τον Σαχιν και θα μπορουσαμε και το Χ αλλα ο Σομποτα βρηκε δοκαρι στο 90'

3η αγων.

25158418_1662907170463079_33839863928167

Ευκολη νικη με τον Bouhaddouz να κανει ματσαρα και να μας δινει την νικη

4η αγων.

Ζανκτ Παουλι - Χειντενχειμ 1-0

5η αγων.

25299347_1662907177129745_78412527269835

δεν κατεβηκαμε ποτε στο γηπεδο και δικαια χασαμε

6η αγων.

Ζανκτ Παουλι - Ινγκολσταντ 1-0

7η αγων.

Κιελ - Ζανκτ Παουλι 1-3 καναμε ματσαρα με τον Σομποτα να κανει 0ργια και να μοιραζει 3 ασιστ και τον Γιακουμακη να σκοραρει για 1η φορα φετος

8η αγων.

25348736_1662907180463078_80312330272785

Λες και παιζαμε με την Μπαρτσελονα ενα πραγμα δεν μπορουσαμε να σταυρωσουμε πασα και αυτοι 4 σουτ 4 γκολ... αν ειναι δυνατον.....

9η αγων.

Μπραουσβαιγ - Ζανκτ Παουλι 1-2

Βαθμολογια...

25289265_1662907173796412_15063512487088

η ομαδα μεχρι στιγμης τα παει καλα και θα παλεψουμε για την ανοδο!!! 

Δεν το περιμενα αλλα εχω κολλησει ασχημα με την κατηγορια!!! Ειναι δυκολα τα πραγματα και μπορεις να κερδισεις και να χασεις απο ολους....

Θα μιλησουμε αναλυτικοτερα στο επομενοο ποστ για παιχτες μιας και θελω να δω ακομα καλυτερα καποιους 

αυτα απο μενα!!!!

17353169_1325683854136682_66517525826327

@takisaek Καλη επιλογη, κλασικη χιπστερικη ομαδα, θα σου παει. :lol: 

Ανεβασε την, την καημενη.
Μονο την Ουνιον μου να προσεχεις. ;) 

Αρχισες με σκαμπανευασματα, αλλα θα το στρωσεις το καραβι, μαλλον.
Και λεω "μαλλον" γιατι θυμασαι εμενα με Ουνιον αλλα και με LUFC.....η πρωτη σεζον στην Β Εθνικη ειναι ΠΟΛΥ επικυνδινη.

Θελει ηρεμια και σταθεροτητα.
Αλλα τι να λεμε, με ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ ηγετη, μεχρι και ΤΣΛ παιρνεις στην Β εθνικη, χωρις να παιζεις στην διοργανωση. :hehe: 

ΠΟΙΟΣ ΜΕΣΣΙ ΡΕ ΓΑΤΙΑ?!?!!?!?
ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ!!!!!!

Αιντε, περιμενουμε.

@niktsiabe ΕΠΕΣΕ Η ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ?!?!?!

Οχι ρε γαμωτο.

Κριμα που φευγεις, αφου ειναι η στανταρ ομαδα σου απο το 2015 αλλα περιμενουμε νεα.

------------------------------------------------

02_m.jpg

Θα το παω χρονολογικα γιατι εχει σημασια.

Παμε στις ΠΡΩΤΕΣ μεταγραφες.

ΦΥΓΑΝΕ 

Ματιπ, Πιανιτς αλλα και Καλνταρα.....

Ο ιδιος μου ειπε οτι δεν αισθανοτανε καλα στο κλαμπ, και ηρθε και 40ρα προταση απο την Σιτυ και τον εδωσα.
Νομιζα οτι θα σηκωσεις πολλους τιτλους ως αρχηγος ρε ψυχαρα, αλλα δεν βγηκε ετσι....

Κριμα.

Σχετική εικόνα

ΑΦΗΞΕΙΣ

XXRfAFX.png

Irgjk1I.png

Lautaro Martinez 

Πληρωσαμε την ρητρα που εθεσε η κυρα Σουονσι και εγινε δικος μας ο φοραρος.

christiansen.jpg

JOxerLH.png

Andreas Christensen

Αντικαταστατης του Καλνταρα αλλα και 3ος CB μετα τους Τα και Ρουγκανι.
Μια καταπληκτικη τριαδα αμυντικων.

dani-ceballos-spain-u21_sp7iiwq3c5p11874ajgkuvso4.jpg?t=-307795988&quality=90&w=1280GdcRdHB.png

Dani Ceballos 

ΤΕΡΑΣΤΙΑ μεταγραφη καθως το παλικαρι παιζει ΟΛΕΣ τις θεσεις του κεντρου.
4 θεσεις και 88 οβεραλ.

Φανταστικη κινηση, ειμουνα πολυ χαρουμενος οταν τον πηρα.

Τωρα...............

Παιζουμε το πρωτο ματς, τελειωνει 0-0 με την Καλιαρι......

nj2ADdI.png

Δεν ηθελε να μπει, και δε μπηκε η κυρα-μπαλα.......

Αλλα το ματς σημειωνεταιαπο αυτο.....

DXPzeVA.png

Λαουταρο εξω για 2,5 μηνες (10 βδομαδες) 

Ζημια.

Το ειχα γυρισει σε 4-3-3 κλασικο, γιατι ο Λαουταρο ειναι CF και εβαλα τον Ντυμπαλα δεξια.....δε πολυδουλεψε, αν και επρεπε να κερδισουμε.
Κι ετσι, το γυρναω σε 4-3-3 με κλασικο ψευτο9ρι τον Παου, και λεω να κανω μια τελευταια μεταγραφη, που θα αντικαταστησει τον Λαουταρο στην 11δα.

Ψαχνομαι ψαχνομαι, πουλαω και Πιανιτς στην Ρεαλ για 54 μυρρια (κοροιδια) και ετσι εχω λεφτα για κατι καλο.....

Και γινεται τελικα η μεγαλη επιστροφη!!!!

maxresdefault.jpgnMrKOtE.png

Federico Bernardeschi 

88 oβεραλ το παλικαρι που ηρθε να ειναι το "τελευταιο κομματι" στο παζλ.

Εντεκαδα.

alPw986.png

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την εντεκαδα, τωρα, και αναλογα με το πως αποσωσουμε θα κριθει και το αν μπει ο Λαουταρο πισω βασικος οταν γυρισει.

juventus-napoli.jpg

Juventus - Napoli 3-0 

Καλο ντεμπουτο της νεας εντεκαδας.
Παου και Pogba κλεψανε την παρασταση.

---------------------

Παρατηρησεις 

• Πραγματικα η μερα με την νυχτα ο Παου στα ακρα και ο Παου στην θεση "Fake 9" 
    Εκπληκτικος σ'αυτον τον ρολο.

• Ο Λαουταρο εχει βασιμες ανυσηχιες πια, με την ελευση Μπερνα.
    Δε ξερω τι θα κανω αμα γυρισει, εχω και τον αλλο τον Γκαμπι να καθεται.

• Ομιλος ΤΣΛ

wIOpJTm.png

Καλος.
    Θα παιξω επιτελους και στο γηπεδο της Ατλετικο.

• Αρχηγος ο Βερρατι με την φυγη Καλνταρα.
    Οπαδος της ομαδος απο πιτσιρικας, την νιωθει την φανελα.

Αυτα παιδες.
Δωστε σκεψεις για την κινηση Μπερνα την τελευταια μερα των μεταγραφων, και γενικα το μεταγραφικο μου καλοκαιρι, θελω απολογισμο.

FORZA JUVE!!!!!!!

a21fdcd1f3b0a5e5eae039dbd74eefe3--juventus-stadium-juventus-fc.jpg

36 minutes ago, ELBarto-3- said:

ΠΟΙΟΣ ΜΕΣΣΙ ΡΕ ΓΑΤΙΑ?!?!!?!?
ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ!!!!!!

μεταξυ μας,μαζι με τους καρελη και δωνη ειναι οι καλυτεροι ελληνες επιθετικοι,τους ειχα στο fut για να παιζω το squad battles,ο γιακουμακης ηταν η χρυση αλλαγη και παντα σκοραρε.

Λοιπον αφου χαλασα τα κουμπια πατωντας τα δυνατα πηγα εσκασα 60€. 

Πηγα στην Γερμανια και πηρα Αμβγουργο και ενω εκανα μια ενδεκαδα μεταγραφες καλες για τα δεδομενα της, ημουν πρωτος και τα ματς λες και ηταν δυο φορες κατω απο λετζενταρυ. Πρωτος στην 7-8η αγωνιστικη και η Μπαγερν καπου στην μεση. Οπου φυγει φυγει και παω παιρνω ολες τις μεγαλες Αγγλικες ομαδες να δω τι στοχο τους βαζουν.

Η Αρσεναλ να βγει τσουλου, το ιδιο και η Εβερτον. Τεσπα παιρνω Εβερτον και αλλαζω τα παντα παιρνοντας παικτες καλους με ενα σκαουτινγκ τουλαχιστον 5 ωρων και παικτες που τους φτιαχνουν ψιλοριαλ και οχι εκεινο το χάλι.

Μεταγραφες:

2wpqq9d.jpg

2vxqa08.jpg

Συν εναν LM Πορτογαλο Carvalho 20 χρονο. 

Πουλησα 18,8 τον Μιραλλας στην Ατλετικο, εσπασα την ρητρα του Πορτογαλου Semedo απο Βιγια με 28,7. Απο τα καλυτερα σεντερ μπακ απλα.

Πηρα Williams απο Αθλετικ με 15 συν Κεάνε. Palhinha απο Σπορτινγκ με 1,5 συν τον McCarthy.

Τερμα τον Γερμανο σχεδον διμετρο, Casteels από Λυκους με 650 χιλιαδες, δινοντας και τον Pickford.

Πηρα απο Λυων τον 20 χρονο βουνο, Γαλλο Diakhaby 3 μυρια συν Williams. Πηρα αυτον τον 22 χρονο παικταρα Σερβο με 10 μυρια συν Μπαρκλευ, τον Milinkoviic- Savic από Λατσιο. Τον 25 χρονο Πορτογαλο Carvalho απο Σπορτινγκ με 13 συν Klaasen. 

Τον Τσεχο 25 χρονο απο Χοφενχαιμ RWB 2,5 συν Coleman. Τον 21 χρονο απο Μάλι Toure απο Μονακο 4 συν τον Kenny. Τον 25 χρονο παικταρα Γαλλο Sibide με 15 συν Martina.

Τον Βραζιλιανο 22 χρονο Emerson απο Ρομα με 8,4 LWB. Τον Γαλλο 22 χρονο Cyprien 10,5 συν Baines.

Η μπομπα με τον 20 χρονο Βραζιλιανο Malcom απο Μπορντο συν τον Lennon με 30 μυρια και τελος τον Carvalho οπως ειπα πιο πανω με 5,5.

Παραλλληλα πουλησα Funes Mori με 16, Jacielca με 4,7, Bolasie με 11, Stekelenburg με 3 και Davies με 12.

Μολις μπηκε ο Σεπτεμβρης και μετα πουλησα Carboutt με 3, Νiasse με 9,5 και Gueye με 34,5 και εχω αλλους 4-5 να δωσω και εχω καλη λιστα με παικτες οπως το σεντερ μπακ της Γκλανταμπαχ Δανο 2,00 μετρα Vestergaard και θελω διακαως τον Ceballos της Ρεαλ που εχει ρητρα 37. Μακαρι να ανοιξει να τον παρω με κανα 20αρι.

ΔΑΝΕΙΚΟΙ:

Tarashaj, Holgate, Lewin.

2-1 Στοουκ, 1-1 μεσα στην Σιτυ, 0-0 στην Τσελσι, 0-0 με Τοτεναμ εντος.

Αποκλεισμος μεσα στην Σιτυ με 3-2 για το Λιγκ Καπ.

2-1 Μπορνμουθ, 0-1 μεσα στην Μαν Γιου, 1-0 Μπερνλι, 0-1 Μπραιτον, 2-1 την Αρσεναλ, 3-3 μεσα στην Λεστα, 2-0 την Γουοτφορντ, 0-1 μεσα στην Παλλας, 1-2 μεσα στην Σαουθαμπτον και 2-0 την Γουεστ Χαμ. 

Εβερτον 34 

Τσελσι 30 με ενα αγωνα λιγοτερο, οι αλλοι μεγαλοι10 βαθμους πισω. 

Δεν ξερω αλλα μηπως το καναν πιο ευκολο;  

ΗΓΕΤΗΣ 

242yiwk.jpg

Πεναλντι που δεν με δωσαν στο 1-2 να κανω το 1-3 μεσα στους Αγιους.

mc55sh.jpg

Και τελος το βιντεο με Λεστερ!

@ELBarto-3- Κατω τα χερια απο τον ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ!!!!:hehe: Καταλαβαινω την δυσπιστια σου για τον Γιακουμακη και λογικο μου φαινεται αλλα να ξερεις ειναι τιμιοτατος και αρκετα εξελησιμος... 22 χρονων 69 οβεραλ δεν ειναι και λιγο σε καμια περιπτωση.... Και με το training μπορει να φτασει σε καλα επιπεδα να ξερεις..;)  Στα δικα σου τωρα εδιωξες Ματιπ, Πιανιτς και Καλνταρα με την πωληση του τελευταιου να ποναει λιγο αλλα ΟΚ.. Εκανες ομως εξαιρετικες μεταγραφες που σε ανεβαζουν επιπεδο!!! Επιτελους εκανες το μεγαλο ΜΠΑΜ και εφερες τον Αγαπημενο σου Λαουταρο στο τορινο να οργωσει και τα Ιταλικα γηπεδαα !!! Κριστενσεν και Θεμπαγιος βαζουν ποιοτητα στο ροστερ σου και δινουν λυσεις και ανασες στον παγκο σου!!! Τωρα για την επιστροφη Μπερνα σιγουρα ειναι εξαιρετικος ποδοσφαιριστης και το 88 οβεραλ σε καμια περιπτωση δεν ειναι αμελητεο αλλα δεν ξερω αν επρεπε να γινει οντως αυτη η κινηση... Θα μπορουσες δωσεις μια ευκαιρια στον Γκαμπι κατα την γνωμη μου.. Παντως μολις επιστρεψει και ο Λαουταρο θα γινει σφαγη για το ποιος θα παιζει βασικος!! Κινηθηκες εξαιρετικα στο μεταγραφικο παζαρι και πλεον εχεις μια πανοπλη ομαδα ετοιμη να τα σαρωσει ολααα!!!! Πραγματικα βλεπω αυτη την 3αδα στο κεντρο με Ντε Μπροινε-Πογμπα-Βερατι και φυσικα τον Θεμπαγιος που ειναι στον παγκο και δεν μπορω να φανταστω κατι καλυτερο!!! Αγωνιστικα ξεκινησες με την καλιαρι σε ενα ματς που εχασες τα αχαστα αλλα δεν καταφερες να σκοραρεις ενω εχασες και τον Λαουταρο για αρκετο χρονικο διαστημα και αυτο οντως πονεσε,κερδισες ομως την Ναπολι μου στο ντερμπι και δειχνεις οτι φετος θα εισαι μακραν καλυτερος απο περσι μολις δεσει η ομαδαα!!! Τωρα ο ομιλος του Champions League δεν ειναι ιδιατερα δυσκολος με τετοια ομαδα που εχεις αλλα σιγουρα χρειαζονται προσοχη Ατλετι και Μπενφικα... Παμε γερα να τα σαρωσουμε ολα φετος αδερφεε μου!!!        

Παμε στα δικα μου τωραα!!!!

10η αγων.

25348503_1663787870375009_81159246464316

Μας εκαψε ο Ζετερ που επνιξε και τα 2 γκολ μας.... Μειωσαμε απλα με τον Γιακουμακη....

11η αγων.

Ζανκτ Παουλι - Αουε 1-0 Παλι σκοραρε ο Γιακουμακης και μας εδωσε τη νικη σε ενα ματς που δεν ειμασταν καλοι...

12η αγων.

25158158_1663787880375008_82020154972473

Μεγαλο διπλο με @ρχιδι@!!! Μειναμε απο νωρις με 10 μετα απο ανυπαρκτη κοκκινη στον Ερρας και ο Σποραρ εκανε και το 1-0 κανοντας ακομη πιο δυσκολο το εργο μας αλλα ο Γιακουμακης με μια ασσιστ και ενα γκολ μας εδωσε το μεγαλο διπλο!!!!!

13η αγων.

Ζανκτ Παουλι - Ντουισμπουργκ 3-2

14η αγων.

25158395_1663787973708332_23317185607159

κακο ματς απο πλευρας μας θα μπορουσαν να μας κερδισουν αλλα ο Διαμαντακος στο 83' εστειλε την μπαλα στις εξεδρες σε χαμενο πεναλντι....

15η αγων.

25289634_1663787957041667_40087315948137

Απεναντι στην συμπαθεια του @ELBarto-3- και μην βλεπετε τα στατιστικα για 5-1 ηταν κανονικα το ματς αλλα ο τερματας μας ο Ζετερ εκανε μεγαλες επεμβασεις...

16η αγων.

Ζανκτ Παουλι - Σαντχαουσεν 1-0

17η αγων.

Ρεγκενσμπουργκ - Ζανκτ Παουλι 1-3

18η αγων.

25399203_1663787977041665_69335195115410

Χασαμε πολλες ευκαιριες με τον Μεγιερι να κατεβαζει ρολα....

Βαθμολογια

25158176_1663787953708334_83888981475215

Ειμαστε στη 2η θεση με μολις 4 βαθμους διαφορα απο την κορυφη αλλα τα παντα ειναι ρευστα καθως το πρωταθλημα ειναι αρκετα δυσκολο και οπως βλεπετε η διαφορα απο τους αποκατω μας ειναι ελαχιστη....

ο Ζετερ ξεκινησε λιγο μετρια την χρονια κανοντας καποια λαθη αλλα στα τελευταια παιχνιδια εχει ανεβει αρκετα

ο Ερρας ειναι πολυ καλη λυση ειδικα για τα λεφτα που τον πηραμε και ανεβαινει και σημαντικα

ο Γιακουμακης αρχιζει και ανεβαινει και μας δινει σημαντικες λυσεις στην επιθεση....

ο Σομποτα μονο ταχυτητα ειναι και καποιες αναλαμπες που και που οπως και ο Μπουλερουζ που εκτος απο τα 3 γκολ με Νταρμσταντ το απολυτο 0 στη συνεχεια

ο Σαχιν δεν ειναι ο εξτρεμ που θα κανει το εξιζητιμενο αλλα ειναι ουσιαστικος και αυτο μου αρκει!!!

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυνατααα!!!! 

@niktsiabe Δυστυχως δεν ειχε το φιναλε που ηθελες το πραμα...

Δεν πειραζει ομως προχωρας...Για να δουμε που θα συνεχισεις.

@takisaek Καλη νεα αρχη αδερφε!

Καλη επιλογη , ομαδα με λαο πραμα σημαντικο.

Λιγη περιεργη η επιλογη Γιακουμακη οντως αλλα απο οτι φαινετε σου βγαινει! Μαλλον δικαιωνεσαι.

Λιγα πραματα ξερω απο την ομαδα δυστυχως.

Ασχημα τα αποτελεσματα απο Νυρεμβεργη(η ομαδα μου :p οντως! ) και Φορτουνα.

Μια χαρα πας φιλε και αρκετα σταθερα. Εκτος απροοπτου θα σε 2αδα.

Καλη συνεχεια το χεις!

@ELBarto-3- Με στεναχωρησες για το κυπελλο. περιμενα εδω κουπα.

Σε παιξα και στοιχημα, με κουβαδιασες :pp

Ενταξει ειπαμε, απιθανη Μιλαν...

Εντελη ευτυχως που βγηκες 2ος και γλυτωσες τα χειροτερα... Μετρια χρονια λογω αποτελεσματων...

Σημαντικες απωλειες οι Πιανιτς και Καλνταρα, αλλα οι Θεμπαγιος,Κριστενσεν νομιζω τους αντικαθηστουν επαξια.

Κλασσικα πια με Λαουταρο, χωρις αυτον δεν  μπορεις. Και αυτος χωρις εσενα :pp

Μεγαλη επιστροφη Μπερνα, παιχταρα! Σοφη η κινηση σου!

Εχεις μυθικη μεσαια γραμμη αδερφε, δεν υπαρχει απλα!

Κλασσικο φιφα με Καλιαρι ενταξει...Περιπατο με Ναπολι...

Δυσκολος ο ομιλος αλλα ειμαι σοβαρος περνας φιλε.

Εισαι υπερπληρης οπως και να γινει και πας για μεγαλα πραματα φετος.Αλλιως θα ειναι ψιλοαποτυχια...

FORZAAA LIAAKOSS!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

t9khUq8.jpg

Παμε στο φιναλε της σεζον!

LCFC-STOKE 1-0

Λιγα πραματα, ενα πεναλντι απο τον Μαρεζ στο 85 μας εδωσε τη νικη.

Τα ασχημα ομως...3 μηνες εξω ο Βαρντι!!...

Τελος για τη σεζον δηλαδη...

WEST BROM- LCFC 0-3

Η πιο ανετη νικη απλα.

2 μπαλακια ο Σλιμανι, που ξεμπουκωσε και 1 ο Κινγκ με πεναλντι.

fuGT9d8.jpg

LCFC-BOURNEMOUTH 1-2

Στραβωσε απο την αρχη το πραμα, απο το 2ο λεπτο  και δεν καταφεραμε τιποτα...

LCFC-ARSENAL 0-1

Αδικο...

Ενα πεναλτι απο Λακαζετ εκρινε το ματς.

Ανοητο πεναλντι...

pDmFXGl.jpg

BRIGHTON-LCFC 1-0

Παλι απο μια φαση κριθηκε το ματς.

Μια φαουλαρα απο τον Γκρος ηταν αρκετη...

LCFC-NEWCASTLE 0-0

Ουτε με την ηδη υποβιβαμενη Νιουκαστλ δεν πηραμε νικη!

Κολλησαμε, λιγοι επιθετικα ξανα...

BURNLEY-LCFC 1-2

Σλιμανι ανοιγει το σκορ, ισοφαριζομαστε και η χρυση αλλαση Ουγιοα το καρφωσε στο 89΄!

Σημαντικη νικη!

CRYSTAL PALACE-LCFC 2-2

Ολα κυλουσαν καλα μεχρι το τελος που φενοταν να παιρνουμε το ματς με Σλιμανι, Μαρεζ σκορερ.

Αλλα καταφεραμε το απιθανο...Τελευταια φαση και ανεβαινει σε κορνερ ο Χενεσει ο τερματοφυλακας τους...

Και...

VYI9mX6.jpg

Μας το καρφωσε!!!

Αν ειναι δυνατον...Δεν μου ξαναγινε!

Τσαμπα βαθμοι πεταμενοι...

LCFC- WEST HAM 2-2

Το τρωμε, το γυρναμε με 2 πεναλντι του Μαρεζ σε λιγα λεπτα και στο 50΄ο Αγιου ισοφαρισε...

Αφου δεν φαγαμε και 2ο μετα παλι καλα.

Παλευαν για σωτηρια αυτοι σημειωνω...

LCFC-SOUTHAMPTON 0-0

Καιγοντουσαν και αυτοι... Και παλι ομως εμεις δεν καταφεραμε πολλα...

Εδω για μας πια ειχαν κριθει ολα.

Δεν βγαιναμε και μαθηματικα Ευρωπη, με οσες ελπιδες ειχαμε.

TOTENAM- LCFC 3-0 SIM

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

qsfxRc9.jpg

Στην 10 θεση εμεις, πρωταθλημα η Τοτεναμ !!!

Γουεστ Χαμ, Νιουκαστλ,Σαουθαμπτον πεσανε!!

Μεγαλες εκπληξεις.

Παρατηρησεις :

--Φυσιολογικη θεση για μας. Αλλα θεωρω οτι εχουμε πολλες δυνατοτητες ακομα.

-- Μετα το ματς με την Σοτον, με ηρθε μηνυμα απο δοικηση Review Meeting!

Eιχε κατρακυλησει το rating μου στο 45!

Ευτυχως τη γλυτωσα και με λενε θα μου δωσουν μια νεα ευκαιρια του χρονου...

--Οι απουσιες του Βαρντι και του Αλμπραιτον ηταν φανερες.

Ειδικα του 1ου. Καλος ο Σλιμανι αλλα Βαρντι δεν ειναι.

--Νdidi. ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ!

Ολο το κεντρο μας! Και ακομα στα 21 και αυτος. Τον παω με χιλια.

-- Morgan, Huth.

Πιο αργοι και απο τον επιταφιο των Αγιων Αναργυρων την Μ.Παρασκευη εδω στην ενορια της γειτονιας μου!

Δεν στριβουν ουτε με τιμονερια...Φοβερα πραματα! Ειδικα ο Μοργκαν! Αρχηγος ναι, στρατιωτης της ομαδας ναι, σηκωσε την Πρεμιερ ναι, αλλα στοπ...

Παγκο απο του χρονου.

Θα παρθει σιγουρα βασικο μπακ, να τον δεσω μαζι με Μαγκουαιρ που ειναι καλα σταθερος.

Και γενικοτερα, χωρις Βαρντι ξαναλεω δεν ειμασταν καθολου καλα επιθετικα και με προβληματα στην αναπτυξη.

Αμυντικα ποτε δεν ειχαμε μια σταθερα.

Εχω λιστα με αρκετους παιχτες, θα δω ποιοι και πως θα παρω.

Εχουμε αρκετη δουλεια.

Παμε για νεα χρονια λοιπον , με πληρες ομαδα και νεους παιχτες.

Βαζω και ενα στοχο απο τωρα. 7αδα του χρονου και Γιουροπα.

Μακαρι!

Αυτα παιδες, ξεκιναμε νεα χρονια!

K0bSQwd.jpg

COME ON YOU FOXES!!!!

@takisaek Ποια ευκαιρια στον Γκαμπι ρε παπαρδελα :hehe:  ο ιδιος δεν μου ειπες οτι εισαι εναντιας της κινησης αυτης, τωρα του δινουμε και ευκαιριες? ΠΑΓΚΟΟΟΟ :D 

Ετσι κι αλλιως, ο Μπερνα δεν ειναι CF, ψαξτο.
RM ειναι.

Στα δικα σου, συνεχιζεις με αναμεικτα αποτελεσματα, με ενα καλο Χ με την φιλεναδα μου κιολας.
Περισσοτερα θετικα απο αρνητικα βεβαια, κι ετσι καθεσαι 2ος.
Εχεις ενα σεβαστο ροστερ, και κανεις το υπερτατο που μπορεις με αυτο.

Μακαρι να συνεχισεις με σταθεροτητα και να ανεβεις απευθειας κιολας.

Γιακουμακης και ξερο ψωμι.

@Fanis-13- Aσχημα νεα ο Βαρντι, που ουσιαστικα σε ριξανε στην 10η θεση.

Φυσιολογικο ασχημο τελος στην σεζον, αλλα αφου σε κρατησανε και δεν επεσες κατηγορια, παλι καλα.

Τωρα κοιτα την νεα σεζον με μεταγραφες, να κανεις μεγαλη χρονια.
Περιμενω.

---------------------------------

kithome01.jpg

Γρηγορα γρηγορα γιατι δεν ειμαι και σπιτι.

Empoli - Juventus 1-1

Ιδιο ματς με Καλιαρι.
Τρελη δυσκοιλια μπροστα στην εστια.

UEFAChampionsLeague-Logo-copy.png

Juventus - Benfica 2-2 

Δεν θελησε να κερδισω το ΦΙΦΑ και δεν κερδισα.
Πραγματικα, 2 ευκαιριες ειχανε, ΚΑΠΑΚΙ στα γκολ που πετυχαινα......κουραστικο.

Juventus - Samptoria 4-1

Ανοιξαμε το σκορ στο 72' και μετα απλα το τελειωσαμε.

Atalanta - Juventus 2-2 

Παλι τα ιδια με πριν, αλλα με μια διαφορα το οτι η Αταλαντα ειναι καλη ομαδα.
Εκανε κι αυτη ευκαιριες.

Rangers - Juventus 1-3

Εκπληκτικος Ντυμπαλα, κακοι οι υπολοιποι.

1 γκολ, 2 ασσιστ.

Banner_Juve_Torino-01-1000x600.png

Juventus - Torino 1-0

Παλι ενα μαυρο χαλι η ομαδα, αλλα το βαλαμε με Μπερνα στο 90' με εμπνευση και σεντρα ακριβειας του Ντε Μπροινε.

Lazio - Juventus 0-3

Η καλυτερη μας εμφανιση φετος.

Juventus - Atletico Madrid 0-0

Ηρθε να παρει το Χ και το πηρε.
Κλασικη Ατλετικο του Σιμεονε.

O7Egvdw.pngdK2ffC1.png

-------------------------------------------

• Εχουμε ταλεντο κυριοι.

4kUGrFw.png

Πρωτος παικτης ακαδημιων που ανεβαινει στην πρωτη ομαδα.
    Αλεσιο Κοντι.
    Να θυμαστε το ονομα. ;) 

• Γυρισε ο Λαουταρο, τωρα θα αρχισω να πειραματιζομαι με 11δες.

• Λιιιιγο αρχισε να στρωνει η ομαδα, οπως βλεπετε στα αποτελεσματα ψαχνομασταν.
    Τωρα φενεται να ειναι καλυτερα.
    Και με Ατλετι καλοι ειμασταν, παρα το 0-0.

Αυτα, κυριοι, επομενο ματς ενα ΤΕΡΑΣΤIΟ ντερμπι με την υπερπρωταθλητρια Μιλαν.

Συνεχιζουμε το ταξιδι.

News-interna-Albertini-Milan-Juve.jpg

FORZA JUVE!!!!!!!

HAQblMB.png

@Fanis-13-

Φιλαράκι μου, πολύ καλή επιλογή , γρηγορη ομάδα,  ωραία ομάδα και  με ωραίο γήπεδο.

Βγήκες 10ος, αλλά εντάξει,  πηγές από τα μέσα της σεζόν και έπρεπε να μάθεις και την ομάδα....

Τώρα, πρέπει  να  κάνεις σωστές μεταγραφές και να εκτοξευτείς την νέα σεζόν...

COME ON FOXES 

COME ON FANIS..!!!

@niktsiabe

Φιλαράκι,  ωραίος για την έξοδο της ομάδας στην ευρωπη μέσο κυπέλλου, 

Εγώ θα την έλεγα καλή την χρονιά σου,  

Τώρα περιμένουμε τον επόμενο σου σταθμό....

@takisaek

Φιλαράκι,  πας για το RTG σου,  αν και σιχαίνομαι και την ομάδα και τουςοπαδους της,

στηρίζω σαν καριερ πάντα....

Ωραίος έχεις κανει φοβερό πρώτο γύρο και είσαι 2ος,  

Πιστεύω στην άνοδο σου... 

Συνεχίζεις δυναταααα

@ELBarto-3-

Φιλαράκι,  η πρώτη χρονιά στην μεγάλη κυρία , δυστηχος για σένα η μεγάλη  ΜΙΛΑΝ είχε το πάνω χέρι,  ήταν το απόλυτο...

Τώρα γενικά,  στη νέα σου σεζόν,  έχεις μια ομάδα που από ότι βλέπω, τουλάχιστον στατιστικα εκνακλαγκοσμιου κλάσης,  και μάλλον η καλύτερη σε αυτήν τη σεζόν που βρίσκεσαι...

Τώρα αυτό που περιμένουν οι οπαδοί σου και εμείς είναι να τα σαρωσες όλα και σχετικά άνετα...

• ωραίο το ταλεντακι , ελπίζω να γίνει FOJUT...

FORZA ELB!!!

Πάμε στα δικά μου...

με τα  SLIDERS  που έχω πει στο προηγούμενο μου ποστ

χρονος 8 ΛΕΠΤΆ  

Και ταχύτητα  SLOW  

340px-Liverpool_FC.svg.png

Τη να πω με την αγαπημένη μου λοιπόν ομάδα στην Αγγλία. 

• Γρήγορα γρήγορα,  να σας πω ότι,  το έχω ξεκινήσει εδώ και μέρες και είμαι τέλος Δεκέμβρη. 

• Θα σας δείξω μόνο βαθμολογία πρωταθλήματος και CL και ίσως το βραδάκι θα κάνω ένα πλήρες ποστ με μεταγραφές 11αδα και μερικά ματσάκια 

25440371_166561857430098_767049666102013

• Είναι που είναι δύσκολα τα πράγματα στο πρωτάθλημα,  έδωσα και βάρος  λίγο παραπάνω στο CL και είμαστε εδώ που είμαστε. 

• Στο -10 από τις θέσεις του CL , δύσκολα αλλά όχι ακατόρθωτο,  με ένα σοβαρό 2ο γύρο,  προλαβαίνουμε

• Στους 16 του CL θα βρεθούμε απέναντι στο ΛΙΑΚΟ και τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ 

Αυτά και ίσως αργότερα το βραδάκι,  τα υπόλοιπα  

Τα λέμε..

1 Γεναρη και ειμαι μπροστα με την Εβερτον 3 βαθμους και το παιχνιδι δεν με κανει κεφι. Ειμαι μια ανασα να το διαγραφω αλλα δεν ειχα κατι καλο για να παιζω επισης ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΩΝΩ ΜΙΑ ΚΑΡΙΕΡΑ και ετσι αν παρω αλλη ομαδα θα χαθει η πρωτη.

Τεσπα κανω ολα τα ματς sim και παιρνω το πρωταθλημα με την Τσελσι μεχρι τελος να ναι στους -3. Λογικα θα το επαιρνε αυτη. Πηρα και το κυπελλο, τον τελικο τον επαιξα κανονικα. Μεταγραφες πηρα τον Γεναρη Ceballos σπαζοντας την ρητρα του 37,000,000€ και τον Arnold απο Λυκους με σουτ οβιδα και τον Δανο Vestergaard. Αλλους δεν θυμαμαι.

Και ερχεται η αλλη χρονια και ξεκιναω βγαζοντας τρελα γουστα. 

Μεταγραφες 

16aptnn.jpg

5dqq80.jpg

Πουλησα Holgate 5, Casteels 34, Savic 83,5, Dowell 11,5, Lewin 12 Lucas τραμπα με Μαλκομ Τoure 13. 

Καρντιφ - Εβερτον 1-4, Εβερτον Στοουκ 3-0, Γουοτφορντ - Εβερτον 0-1.

2-1 με Γουεστ Χαμ. Τσουλου 0-2 τον μαχητικο Ολυμπιακο με τα δευτερα. 1-2 μεσα στην Μπερνλι 2-0 την Λιβερπουλ, 2-0 την Λεβερκουζεν, 0-1 μεσα στην Παλλας και 0-4 μεσα στην Γουλβς αφου μεχρι το 65 δεν πατησα περιοχη βαζοντας τα δευτερα και εκανα 3 αλλαγες μαζι 0-4 αντι 1-7.

Και τα ματς ματς ειναι δυσκολα καμια σχεση με την προγουμενη σαιζον. Eχω 10/10 νικες και παιζω μεσα στην Ρεαλ. Ξεκιναω την μελετη πως θα τους χτυπησω. Εχουν καλο ροστερ, παω για μπουκουλμε.

Ενδιαμεσα πουλησα 21 τον Diakhaby, 75 τον Carvalho, 65 τον Γουιλιαμς που το σκυλομετανοιωσα και αλλους δυο γυρω στα 30 :hehe:

Εντωμεταξυ πηγα στα γηπεδα της Championship και αλλαξα γηπεδα απο τις καλυτερες ομαδες βγαζοντας τα κατσικογηπεδα που τους βαζουν.

2qmj3au.jpg

2058pqf.jpg

Το γηπεδο της Γουλβς, αλλη φαση.

33bn5hc.jpg

hs2olw.jpg

VAMOOOOOOS!

Πάμε λοιπόν για συνέχεια 

Η  11αδα  μας, με 4-2-3-1,  δεν ταιριάζει στο 18 για μένα αλλά με την τετράδα που είναι ταχύτατη προχωράει το πράγμα 

Επισεις θα δείτε και τις 2 μεταγραφές που κάναμε σε άμυνα  και τέρμα 

25440226_166704497415834_676264509152254

• ΜΠΕΡΝΛΙ  -  ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ  2-2

Μετά από 2 μέρες ματς,με αρκετές αλλαγές, καλό είναι και το θα ελεγα.

• ΣΟΥΟΝΣΙ  -  ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ  1-3

Δύσκολα,  αλλά και εύκολα,  πως γίνετε δεν ξέρω. 

• ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ  -  ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ  0-2

Άμυνα, άμυνα,  άμυνα... και τελικά  σολο FIRMINO και γκολ... Μετά μπήκε και το 2ο...

• ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ  -  ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ  1-3

Σκληρή για το 1ο ημίχρονο μόνο οι άγιοι,  μετά τους καλπασαμε...

25398092_166686684084282_904640930260234

Η τελευταία παιχνιδαρα του πρωταθλήματος για σήμερα, 

Θα μπορούσε να έληγε Χ,  αλλά δεν πειράζει,  ήταν ματσαρα... 

Ας πούμε ότι έπρεπε να κερδίσουν... 

• Στην βαθμολογία,  είμαστε στην 8η θέση,  8 βαθμούς μακριά από την 4η θέση και με ματς λιγοτερο

images?q=tbn:ANd9GcQ23fdNlmFOCM1lb4JSfvf 

Πάμε στο κυπελλο που είναι ακόμα πιο δύναμη....

25398094_166648047421479_357317118668784

25487370_166662124086738_328528147479324

25398211_166694314083519_594970200904064

Γενικό σχόλιο,  μας δυσκόλεψαν όλες οι ομάδες,  αλλά τα καταφέραμε... 

Στο τελευταίο ματς  παίζαμε με όλα τα τσικο και παραλίγο  να την πατήσουμε,

Άργησα,  αλλά   εβαλα LALLANA, MILNER  και STURRIDGE και σώσαμε την κατάσταση στις καθυστερήσεις....

images?q=tbn:ANd9GcQM-Vz_TpwDP2tNp5pvk7z

25488251_166703680749249_174746695941845

Αλλη   μια ματσαρα,  φοβερο παιχνιδι, τη αλλο να πω, θα ηταν δικαιο ένα Χ,  αλλά και ο BUFFON  είναι αυτος που ειναι και κράτησε την ομάδα του από τις σουταρες  του Φίλιππα...

Βάση της εικόνας του 1ο ματς ,  δύσκολα, αλλά όχι ακατόρθωτα, μπορούμε να χτυπήσουμε στο Τορίνο και ότι βγει. 

• Η μόνη παρατήρηση  είναι ότι τα SLIDERS και οι υπόλοιπες ρυθμίσεις  που έκανα μαμανε απλά,  

φοβερά και τρομερά

και στην ουσία αυτό το καριερ, είναι και για να τα μάθω  αλλά και βέβαια  για να πάρω ότι καλύτερο μπορώ από αυτό το καριερ....

Για να δούμε που θα φτάσουμε.....

Αυτά παίδες αύριο μάλλον η συνέχεια 

• Create New...