Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ELBarto-3-

FIFA 18 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@desperado Δε μπορει να παρει Μπορμουθ και να μην ειναι 3δα αυτος ο ανθρωπος! :D 

Οταν σας λεω οτι η Αγγλια βρωμαει φετος, να με ακουτε........Παλας ο αλλος, 3δα, Νιουκαστλ ο δευτερος, πρωταθλημα και ΤΣΛ, Μπορμουθ εσυ, διπλο στην Σιτυ και 3 συνεχομενα ματς με 4+ γκολ.
Ασε τωρα......

Συγκεκριμενα ομως, εισαι εκπληκτικος, για το υλικο που κατεχεις.
7ρες, 6ρες, φανταστικα πραγματα.

Μακαρι να κρατησει η φορμα, αν και για πρωταθλημα δε σε βλεπω.
Τουλαχιστον ΤΣΛ θα τανε καλη φαση.

----------------------------------------------------

leeds-united-elland-road-sign.jpg

Wolves - LUFC 0-2

Ανετα μεσα στην, τοτε, 2η στην βαθμολογια Wolves.

Barnsley - LUFC 1-0 

Σκοραρανε στο 5' και παιξανε 85 λεπτα ταμπουρι.
Ετσι ειν τουτα.

LUFC - Villa 0-1 

Το τελευταιο ματς που επαιξα χθες, καθως μετα το κλεισα και επαιξα ΝΒΑ για να ηρεμησω λιγακι.....
Δε χρειαζεται να σας πω οτι δεν εμπαινε η κωλομπαλα με το τιποτα, απλα δειτε το κερασακι στην τουρτα....

Δεν αντεξα, ειληκρινα.
Το κλεισα.

Παμε στα σημερινα

QPR - LUFC 0-3 

Ευκολα, κι εδω, καθως η καημενη η ΚΠΡ δεν ειχε καθολου φορμα, προερχομενη απο 2 ηττες.

Την πιασαμε σε καλο φεγγαρι.

LUFC - Nowrich 0-0 

Ουτε οι μεν ουτε οι δε.
Φοβομασταν ο ενας τον αλλο.

LUFC - Hull 4-0 

Δε κατεβηκανε οι αλλοι.
Απο την αρχη μεχρι το τελος εμεις και μονο εμεις.

Burton - LUFC 2-2 

Δυναμικο παιχνιδι κι απο τους 2.
Υπηρχανε στιγμες που εβρισα βεβαια, αλλα θα το αφησω για το επομενο ματς.....

Bimrigham - LUFC 1-0 

ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ.
16 σουτ εγω, 2 αυτοι.

Και το ματς γεματο απο "μικροπραγματακια" που κανει η ΕΑ για να χασεις, σαν αυτο....

Κατι τετοιες μ@λ@κιτσες σε κανουνε να θες να σπασεις το χειριστηριο.
Και ειδικα οταν στο τελος χανεις κιολας......

UX6jU58.png

-------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Οταν κερδιζουμε, περιμενω ηττα στο επομενο, δε μπορουμε να μαζεψουνε 2-3 αποτελεσματα συνεχομενα, ΠΟΤΕ.....κακη κατασταση.

• Ευτυχως ολο το πρωταθλημα ειναι σε τετοια κατασταση και ειμαστε κοντα σε ολους.

• Wiedewalt ο τερματας μας.......Παναγια μου, τι παικτης.
    Πραγματικα δε το περιμενα να μου αρεσει τοσο πολυ, αλλα πραγματικα ειναι φανταστικος, μας κραταει μεσα σε παιχνιδια μονος του καμια φορα.Αστερι.

• Kalvin Phillips......ο καλυτερος μας παικτης.Με διαφορα, ειδικα τους τελευταιους 2 μηνες.

• Παικτης του Δεκεμβρη ο Alioski.

GvSclXP.png

Πρωτος σκορερ του πρωταθληματος με 12.
    Καμια φορα σκοραρει χωρις να παιξει καλα, ο εξτρεμ, το χει.

Αυτα, κυριοι, συνεχιζουμε και ελπιζουμε να αποκτησουμε σοβαρη φορμα κατα Μαρτη μερια, για να μπουμε 6δα.
Ειμαστε Γεναρη και δε παιζει μια, ετσι εβαλα 5 παικτες Transfer List και βλεπουμε τι γινεται.

Μακαρι να φερουμε εστω 1 παικτη.

Αυτα.

MARCHING ON TOGETHER!!!!!

image.jpg

@ELBarto-3-

• Φιλαράκι πάντα στην Αγγλία μια μικρή ομάδα (ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ, ΠΑΛΑΣ,  ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ, ΜΠΕΡΝΙ,  ΧΑΝΤΕΦΣΦΙΛΝΤ,ΚΤΛ...) έχει αβάντα με τις μεγάλες γιατί δεν σε βλέπουν στα ίσα, αλλά σε υποτιμούν και δεν παίζουν 100%, 

• Από κει και πέρα σαν ομάδα εγώ, έχω 3επιθετικους  με φοβερό finishing και είναι και σπρίντερ,  οπότε  αν δεν με παίξει σοβαρά μια ομάδα  θα φάει από 3 και πάνω γκολ σίγουρα... 

• Πιστεύω ότι για ένα καλό και δυνατό καριερ στην Αγγλία, είναι να πάρεις ομάδα από ΕΒΕΡΤΟΝ και πάνω και να έχεις και Ευρώπη...

• Αυτό που με έχει ξενερώσει όμως εμένα,  είναι ότι όλο το  Δεκέμβρη,  οι ομάδες ολες παίζουν με δευτεροτριτα και εύκολα ή δύσκολα κερδιζουμε

----------

Στα δικά σου,  μπορεί να κέρδισες σημαντικά και θεωρητικά δύσκολα ματς,

αλλά γκελαρες σε πιο πολλά και έτσι έπεσες στην βαθμολογία, αλλά δεν είσαι μακριά...

Μόνο 5 από την κορυφή  και μόλις 1 από την 6αδα...

Εντάξει αυτά τα fail, στα βίντεο είναι πλέον συνήθεια,  απλα σου σπάει τα νεύρα περισσότερο διότι έχεις και δύσκολο πρωτάθλημα και έχεις και αυτά της ΕΑ....

Συνεχίζεις δυνατά και σε ζηλεύω σε αυτήν την κατηγορία....

COME ON UNITED....!!!!

-------------------------------------------------

ΣΤΑ ΔΙΚΆ ΜΟΥ 

Όπως είπα και από πάνω,  με έχουν ξενερώσει κάποια πράγματα και ίσως το σταματήσω το καριερ,

θα δω αύριο..

θα αποφασίσω το τη θα κάνω.... 

Θέλω κάτι δύσκολο , που να μου σπάσει τα νεύρα,  κάτι σαν ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝ.  Χωρίς όμως βαλίτσα με λεφτά,  ότι καταφέρουμε μόνοι  μας... 

Θα δω αύριο...

προς το παρων σημερα έπαιξα μόνο 2 ματς γιατί γενικά δεν είχα και πολύ όρεξη...

23825926_153343338751950_661396211882211

23800093_153349205418030_485984407390692

Γενικά 2 ηλίθια παιχνίδια που όπως είπα δεν είχα και εγώ πολύ όρεξη και δεν έδωσα και πολύ βάση , έτσι είχαμε αυτά τα αποτελέσματα....

Αύριο θα αποφασίσω αν συνεχίσω ή όχι... θα δούμε 

Γενικά θα δω και πόσο θα συνεχίσω να παίζω ΦΙΦΑ....

Μετά το τελευταίο ματς του Europa League συνέχεια στην Premier 

Huddersfield- WEST BROM 0-2

Σημείο αναφοράς ο RONDON με δύο κεφαλιές καθάρισε το παιχνίδι.

Και κάπου εκεί και ενώ βρισκόμουν στην 11η Αγωνιστική και στη 12η Θέση με ρεκόρ 3-5-3 δεν ξέρω κάτι με έπιασε κοιτώντας τη βαθμολογία και αποφάσισα μέσω browse jobs να πάω στην παραπαίουσα στην 16η θεση 

SOUTHAMPTON FC 

Ετσι άφησα τη WEST BROM (ειρωνεία το ίδιο διάστημα που απολυόταν ο προπονητής της Tony Pulis!! Χαχα) στην αρχη μιας καλής προσπάθειας είναι η αλήθεια αλλά η Southampton αποτελεί πρόκληση. Γνωστή ομάδα λοιπόν  με την οποία είχα ξαναπαίξει το 2015 όπως άλλωστε κατά καιρούς και άλλα παιδιά από εδώ μέσα.

Η ομάδα δεν συμμετέχει Ευρώπη , συνεχίζει όμως στο FA Cup και στο EFL Carabao Cup που βρίσκεται στη φάση των 8 με αντίπαλο έδρας τη Wolves. Αυτά που είδα στο ροστερ είναι κάπως ανεξήγητα (ετσι δικαιολογείται η κακή της θέση).Χρειάζεται πολύ δουλειά.Παίζει 4-2-3-1, δεν προτίθεμαι να το αλλάξω.Αυτό άλλωστε έπαιζα στη West Brom.Απλά θα προσαρμόσω τις ειδικότερες εντολές μου πάλι με άνοδο των μπακ και κλείσιμο των ακραίων προς τα μέσα.Περισσότερα με πολύ ενδιαφέρον στη συνέχεια.Πρώτο ματς έξω με Liverpool στο Anfield.

Εγω, παιδια δεν εχω πλεον πολυ χρονο ουτε, για να ποσταρω ουτε, για να διαβαζω το topic. Οπως ξερετε μερικοι, σε λιγους μηνες μπαινω στρατο και εχω καποιες υποχρεωσεις πιο πριν. Τα λεμε του χρονου, λοιπον, στο Fifa 19 ή οπως αλλιως το λενε. Καλη συνεχεια στα career σας. 

ΥΓ: Υπαρχει περιπτωση μετα τα Χριστουγεννα να επανελθω με ενα τελευταιο career, αν βρεθει χρονος αλλα δεν ειναι σιγουρο. Θα προσπαθω να μπαινω να διαβαζω οσο μπορω παντως.

@niktsiabe ενδιαφέρον το CM σου, φαίνεσαι γνωστής του Νησιού.

@ELBarto-3- αυτά που έδειξες δεν είναι τίποτα σε αυτά που κάνουν εμένα ΜΠΕΣΑ σε μιλάω. Θα βάλω φώτο που δεν με δίνουν πεναλντι μέσα στην περιοχή μισό μέτρο και έδωσε φάουλ. ΑΛΛΑ. Αν θέλουμε ρεαλιστικοτητα αυτά γίνονται και IRL. Αυτο που είναι αηδιαστικο είναι που αν σκοράρεις πρέπει να κάνεις άμυνα υψηλού επιπέδου αλλιώς θα σκοράρουν και που με κάτι καφενεδες αν νίκας δεν σε αφήνουν να περάσεις το κέντρο. Μακαρι να βγεις μέσα στην εξάδα και μέσω προκριματικων να ανέβεις στην Premier League.

@desperado για σένα ότι και να πούμε είναι λίγο. Παικταρας.

@Dimokritos Σπουδαίος παίκτης καλός φαντάρος μπαμ μπαμ θα περάσει και μετά θα ψάχνεις για δουλειά. Εκεί θα αρχίσουν τα ζορια.

@Wood88888 τι παικταρας είσαι. ΤΡΑΜΠΛ με μεσαία προς ψιλοκαλη ομάδα δεν έκανε κάνεις. Χχαχαχαχαχαχαχα αστειεύομαι προς ενημέρωση έτσι; Νόμιζα ότι δεν είχα το παλιό νικ και έκανα καινούργιο και τώρα είδα ότι υπάρχω χαχα.

Πάμε λίγο τώρα σε μια ποδοσφαιρική ανάλυση πως πήρα το ΤΡΑΜΠΛ.

1. Κίνητρο ανεβάζοντας όλα τα ματς ώστε να τα παίξω όλα. Είναι η πρώτη φορά που κάνω όλα τα ματς.

2. Τα πάντα λένε είναι η αρχή και επειδή ξεκίνησα με δύσκολο πρόγραμμα και καλύτερες ομάδες μέχρι την 7-8η αγωνιστική μελετουσα τον αντίπαλο, τι μεταγραφές έκανε, τι σύστημα παίζει, τις αδυναμίες του με τρανο παράδειγμα το 0-3 μέσα στην Σουονσι χτυποντας από την κακιστη μεριά της. Φυσικά έκανα και λάθος scouting αλλά μέσα στο παιχνίδι άλλαζα σύστημα και αφού έφτασα να έχω 7-1-0 νίκες στις πρώτες 8 αγώνες, εκεί βάση χαρακτηριστικων στοιχείων των παικτών μου κατέληξα στο εκπληκτικο σύστημα 352

9pym3a.jpg

Τρία σέντερ μπακ με τον ένα να προωθεί παιχνίδι επιθετικά,ο ένας αργός αλλά βουνό και ο άλλος jumping 85 με ύψος 190, δύο φουλ μπακ με εντολή να γυρνανε πίσω να μένουν στην πτέρυγα και να κάνουν σέντρα από έξω με μεγάλα στατιστικά crossing γιατί παίζω με σεντρες. 2 εξαρια πραγματικά σκυλιά με σουταρες,  δεκαρι έβαζα τον Μαχρεζ πιο πολύ που του ταιριαζε γαντι η θέση και δύο φορ ο ένας ο γνωστός Βάρντι και άλλος ο ΙΝΕΑΤΣΙ που τον έκανα ΤΑΝΚ. Επίσης έσπασα την ρητρα του ΜΟΥΝΙΕ γιατί είδα ότι έχει τα χαρακτηριστικά που μου ταιριάζουν με τον τρόπο που παίζω και μου βγήκε λίρα εκατό.

3. Κρασπερ και καμιά 20-30 απίστευτες ευκαιρίες των αντιπάλων με δοκάρια μπόλικα Χωρίς το τέρμα μου που τον έφτασα 85 OV και 89 ριφλεξ, θα ήμουν 6-7ος. 

ΥΓ. Είμαι κακιστος στο συνδυαστικο ποδοαφαιρο επιθετικά για αυτό τα περισσότερα γκολ μου είναι με σέντρες που έχω καλό vision σε αυτό και δεν είναι σέντρες κουτουρου. Παίζω πολύ γρήγορα με καλο τρανζίσιον, passing game, ΠΟΛΥ AGGRESSIVE, και είμαι πολύ καλός στην άμυνα κλεινοντας πάντα το καλό πόδι του παίκτη που θα σουταρει και αν δείτε τα γκολ που έφαγα τα μισά είναι με λαδιά τις ΕΑ με κάτι κόντρες κτλ και πολύ καλός στο ψηλό παιχνίδι αφού έχω ψηλόυς και αλτικους παίκτες.

Το πολύ γρήγορο όμως είναι και κακό γιατί κάνω πολλά αβίαστα λάθη. Και τέλος επειδή παίζω με 65-75 Pressing και πιεζω σε όλα τα μήκη και πλάτη ο τέρματας ο αντίπαλος κάνει βολε και έτσι εντωπισα ότι εκεί στο 10 ο ΝΤΙΝΤΙ που έχει άλμα και δύναμη κέρδιζε πάντα τις κεφαλιες και έτσι η μπάλα πήγαινε στα φορ μου και είχα πλεονέκτημα του αντιπάλου. Επίσης απαγορεύεται και είναι ΝΟΜΟΣ παίκτης αδύναμος και κάτω του 180 στο ροστερ μου. Εκτός ελαχιστων περιπτώσεων.:hehe: 

Και κάποιες φώτο ενδιαφέρον 

2nhnxft.jpg

1fwy1z.jpg

161dnl.jpg

14cwruw.jpg

2m2i4hi.jpg

2zdvo1d.jpg

@desperado Περιμενουμε ρε μπρο, τι να πω.......απλα μην ακουμπας Μπορμουθ πια, αν ειναι δυνατον, σκεψου την αυτοεκτιμηση σου. :lol: 

@Dimokritos Κριμα, πραγματικα, μιας και εισουνα απο τους δυναμικους εδω μεσα.Θα σε περιμενουμε του χρονου, οσοι ειμαστε εδω.

@Wood88888 Φυγε Ρεαλ ρε τσακαλι, τι καθεσαι?!!! :D 

-----------------------------------

leeds-united-cake.jpg

Εγω παιδες τελειωσα την σεζον.

Τα ματς ειναι εξαιρετικα πολλα, και δε θα τα ποσταρω.

Καταφερα να μπω playoffs και να κανω και δυνατο μπασιμο στο τελος και για πρωτες 2 θεσεις αλλα τζιφος.

gtWP7DN.png

Καποιες ηττες ητανε βεβαια κουραστικες FIFA-δικες, το λιγοτερο........

Πολλα νευρα.

Αλλα νταξει.

Μεγαλη χρονια ο Alioski 

J0ibwBU.png

Αλλα δε δινω MVP ακομα, πρεπει να παιχτουνε τα playoffs.

7H3DoJ2.png

Παιζουμε με την Φορεστ, κυριοι, απο την οποια αποσπασαμε 1 βαθμο φετος.

Τελικα μπηκε στην 6δα, @desperado 

ΠΟΛΥ δυσκολο, κι απο τα ματς που επαιξα, ειμαι πανετοιμος ψυχολογικα για παραμονη στην Τσαμπιονσιπ, γιατι ειναι πολυ πιθανον να γινει αυτο.

Σε αλλα νεα, ο Γεναρης δε με βγηκε σε καλο μιας και δε πηραμε τιποτα και εφυγε ο Ayling και ο P.Hernandez με PC.
Φανταστικα.

Αλλα συνεχιζουμε στα playoffs τι να κανουμε.

leeds-fans.jpg?resize=416%2C300

@Dimokritos

Φιλαράκι , καλός φαντάρος , με προσοχή και ησυχία εύχομαι να βγεις καλός πολίτης..

Και μην μας ξεχνάς,  στις αϋπνίες ή στις σκοπιές ριχνε καμία ματιά...

@Wood88888

Φιλαράκι,  τα σαρωσες  όλα,  RESPECT...

Ωραία και τα βίντεο μπράβ ο και χαράς την υπομονή σου...

Νομίζω οτι και μόνο  μετα highlights θα είσαι ωραίος,  συνέχισε όπως πας περιμένουμε τα ματς με ΡΟΜΑ και ΡΕΑΛ..

@ELBarto-3-

Ωραίος,  μπήκες πλέι-οφ,  θέλει προσοχή τώρα,  μην πάει στράφι η χρονιά...κριμα θα είναι..

Δώστα όλα και παίξε και έξυπνα με τακτική.... 

Τώρα ένας από τους 2σας θα ανέβει,  αφού τυχαία μπήκε και η ΝΟΤΙΝΧΑΜ στο κόλπο... θέλει προσοχή στο ΦΙΦΑ  είναι επικίνδυνη...

στην πραγματικότητα όμως τρώει σφαλιάρες και 3αρες:pp

Ότι και να γίνει πρέπει να ανέβεις,

Πάμε δυνατά ... 

Περιμένω-ουμε.... το τέλος της σεζόν..

----------------------------------------------------------------------

Πριν πω τη έχω αρχίσει,  να πω ότι έκανα μια δοκιμή για αυτό που έλεγα στον ΛΙΑΚΟ,  για την δυναμικότητα και το πώς σε βλέπουν οι άλλοι..

Ξεκίνησα  ένα με ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ,  έπαιξα 4 ματσάκια μόνο, δεν είχα σκοπό να συνεχίσω κάτι, απλα για να δω...

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ  έχασα  4-1

ΚΡΥΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ  έχασα 4-1

ΑΡΣΕΝΑΛ έχασα 3-1 

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Σ.  έχασα  6-0 ...

Αυτά με το θέμα δυναμικότητας και το πώς σε βλέπουν οι αντίπαλοι όχι μόνο στην Αγγλία, αλλά και στη Γαλλία και στην Ισπανία  όπου έχω δοκιμάσει..

Αυτό σίγουρα δεν θα το βρειτε στις  μικρότερες κατηγορίες σε αυτά τα πρωταθλήματα και σίγουρα ΜΕΞΙΚΌ και ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 

Αυτά

----------------------------------------------

Στα καινούρια τώρα  θα ποστάρω το ξεκίνημα της νέας μου καριέρας .....

1456px-Scunthorpe_United_Football_Club_l

Να ξεκινήσω,  το ότι την ομάδα την διάλεξα για τις περίεργες βλαχοεμφανισεις που έχει,

αλλά  και γιατί σαν αντίπαλος, από τα αρκετά καριερ που έχω κάνει, από το 14 Είναι μια σκληρή και διαφορετικη ομάδα...

Έχει κάτι το περίεργο Γενικά και μ'άρεσε... 

• Την είχα σταμπαρει και πέρσι αλλά δεν έκατσε...

• Φέτος  ειναι η δικιά της σειρά για το καριερ που θα κανω για αυτες τις κατηγοριες....

• Αντιπαλότητες και έχθρες, είναι πολλές σχεδόν όσες η  εχει και η ΜΙΛΓΟΥΟΛ

ΧΑΛ, ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ,  ΓΚΡΙΣΜΠΙ, ΛΙΝΚΟΛ, ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ,  ΣΕΦΙΛΝΤ και οι 2.... θα έχουμε πολλά ντέρμπι...

Αυτά για την επιλογή της ομάδας..

Πάμε για 11αδα..

23847403_154448178641466_788122965674191

Εχούμε κάποιους εξελιξημους.... αλλα θα δούμε όλους τους παίχτες όμως , γενικά μεγαλους μικρούς να εχουμε μια αποψη στο ποιοί μπορούν να βοηθήσουν και να  μείνουν,  

Εχω παρει ένα φτηνό,  210Κ σκαουτερ και τον έστειλα ΟΥΡΟΥΓΟΥΆΗ... πιστεύω ότι  ένα παιχτακι  θα τον βρει...

Θα παίξω τα ματς στο πρωτάθλημα.

στο CARABAO CUP αποκλειστικαμε με ΣΙΜ... 

Ίσως κυνηγήσω  το  CHECKTRADE TROPHY μηπως φερουμε τον πρώτο τιτλο στην ομαδα...στην ιστορία της...

Πάμε να δούμε και το πρώτο και μοναδικό ματς που έπαιξα...

23926532_154448525308098_480656128069438

Πρώτο αναγνωριστικό ματς,  και μπορώ να πω ότι η ομάδα είναι  όπως την αντιμετώπιζα,  δηλαδή δυνατή και μ'αρέσει αυτό.. 

Υπάρχει ομαδικότητα και γενικά έχουμε παίχτες και αλλαγές για να βγάλουμε την σεζόν...

Να πω επισεις ότι τα SLIDERS,  που είχα και με ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ,  δηλαδή 

GK ABILITY 60 και SHOT  ERROR 53 και για  μένα και για την CPU τα έχω αφήσει όπως είναι...

οπότε, ακόμα πιο  δύσκολα τα πράγματα...

Αυτά  για τώρα, τα λέμε πάλι παίδες...

@ELBarto-3- ούτε μια στο ένα δις, αν ήταν θα πήγαινα εξ αρχής,φυσικά το να σε θέλει μια παγκόσμια ομάδα, (με ήθελε και η Παρι πάτησα και με δέχτηκαν) είναι διαφορετικό, αλλά επειδή έχω κάνει ομάδα για τρελά γούστα θέλω να μείνω εκεί.

Περιμένω με αγωνία τα play off σου.

@desperado βίντεο τέλος θα ανεβαίνουν μόνο τα ντέρμπι και τα καλά ματς τσουλου η κάνα χαιλαιτς με κούρασε η διαδικασία αλλά όπως σου είπα ηταν ένα φανταστικό κίνητρο. Τι να κάνουμε ο καθένας με τις ιδιοτροπιες του. :papasani:

Περιμένω το CM σου, που φαίνεται ενδιαφερον.

Λοιπόν πάμε τώρα αφού έπαιξα το Community Shield με Spurs τα παιδιά μου το καθαρισαν στα πεναλντι με την διαδικασία να είναι απίστευτη.

2bp1c0.jpg

Ξεκινάει το πρωτάθλημα και έχω 10/10 και αποκλειοντας την Σίτι στο Λιγκ Καπ.  Στις 10 νίκες εντωμεταξυ η μία ήτανε με την Σίτι όπου με κατέβηκε με 7 καδρονια,  μόνο τον ξανθό ειχαν,  τον Κείτα από Λειψια που είναι κλεισμενος στην Λίβερπουλ IRL και Φερναντινιο. Εκει ξενέρωσα άσχημα αλλά μετά είδα ότι είχαν τσουλου σημαντικό ματς, αλλά πάλι δεν βάζεις τέρμα τον τέταρτο σου. 3-1 τελικό.

Κάπου εκεί κουράστηκα και λέω να αλλάξω γεύση και πάω Γαλλία στην Λυών γιατί με ψιλοαρεσαν οι μαυροκοκκινες φανέλες της και τρώω ΦΑΠ αφού βλέπω έχει φεικ γήπεδο. Εγώ θυμάμαι είχε κανονικό. Όπου φύγει φύγει και ξανά πίσω στην ΛΕΣΤΕΡ που υποτίθεται το είχα σώσει.

Λοιπόν πήγα Profile- SAVE FIFA 18 PROFILE, μάλιστα έσωσα και το Save Squads και το Loaf FIFA 18 PROFILE. Αλλά έκανα download updates, λογικά αυτο με έκανε την ζημιά; Μπαίνω όμως στο παιχνίδι και βλέπω ότι είναι αποθηκευμένα κανονικά και όταν πατούσα εκεί είτε μπαίνοντας κανονικά είτε από Load Carrer με έβγαζε να παίξω πάλι από την αρχή ενώ ήταν αποθηκευμένο το CM.

Ε την ψωνίζω και ξεκινάω πάλι και τα παίζω όλα sim φυσικά πήρα τρεμπλ πάλι, αλλά αυτήν την φορά τα πράγματα άλλαξαν. Πούλησα Βάρντι με 26 μύρια αν θυμάμαι, τον Μαχρεζ με 70 στην Τσελσι συν άλλους 7-8 παίκτες και έφερα τον παικταρα ΑΛΙ της Τοτεναμ συν τους άλλους που είχα και στο προηγούμενο.

5wfdd0.jpg

Ξεκινάει η σαιζόν που έκανα 10 στα 10 συν 2 νίκες στο Λιγκ Καπ τα κάνω sim και αυτά για να επανέλθει η αλήθεια και έχω κάνει ένα ροστερ που πιστεύω είναι το καλύτερο στο παιχνίδι. 

mkoph.jpg

35clms0.jpg

dg534k.jpg

Για το τσουλου είχα Ρεαλ,  Ρομα και Χοφενχαιμ.  Υποδέχομαι την Ρομα και την κάνω 2-0 για πλάκα. Τραγικη η Ρομα, τραγική και η ΕΑ γιατί με Μπορνμουθ το ματς ασπουμε πέρσι ήταν δύο φορές πιο δύσκολο 

Όλα τα Highlights στο UCL.

ΜΑΤΣΑΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ. Όλοι οι παίκτες μου κάτω από την μέση αν ήταν Full Stamina θα τους εριχνα τριμπαλο.

Το άλλο ματς ήταν μέσα στην Χοφενχαιμ που έφερα 0-0 και ηταν η πιο δύσκολη. Κινδυνεύει να μείνει έξω η Ρεαλ αφού ήθελε νίκη με την Ρομα και εγώ μια νίκη με την Χοφενχαιμ που προκριθηκα ήδη για να παραμεινω πρώτος.

Φυσικά με το το σκηνικο που έγινε άλλαξαν και οι ομάδες, έκανα τα ίδια σκορ και τώρα κινδυνεύει να μείνει έξω η Μπαρτσα :hehe:

ΥΓ. Πάνω από ένα μήνα ήμουν κολλημένος στο λεβελ 10 και είχα μαζέψει 40000 τοκεν, έχει 2-3 μέρες το φτιάξανε και τέλος ανανέωση στον πιο κουλ τύπο 5ετες χαχα.

2pyxbvc.jpg

Α και επειδή τους φοβήθηκε το μάτι μου και θέλω να πάω ΦΟΥΛΑΜ πάλι πως αποιηκευεται ρε παιδιά γιατί Τρίτη φορά αν χαθεί το παιχνίδι πραγματικά θα το παρατησω.

@desperado Ελπιζω να κολλησει η Σκανθορπ, ξερεις εσυ απο αυτες τις μικρουλες.

Ελπιζω για ανοδο, τι να πω.

@Wood88888 Κανεις μεγαλο ταξιδι με την Λεστερ, δημιουργεις νεες ιστοριες.

---------------------------------------------

undefined

Παμε στο επισημο τελος της σεζον.......

ReKDiNt.png

1-0 και 0-1

Το αξιζαμε.
Ειμασταν ενα μαυρο χαλι.

Αμυντικα η ομαδα δεν υπηρχε ολη την σεζον, κι αυτο φανηκε ξεκαθαρα στις αναμετρησεις αυτες.
Κοιταξτε την κατασταση της αμυνας στο γκολ της Νοτιγχαμ στο Ελλαντ Ροουντ......

mIWH0NV.png

Μικρος επαιζα μπαλα στον Μεγα Αλεξανδρο, τετοια αμυνα δεν ειχαμε.......

Μενουμε Championship λοιπον.

Ανεβηκε τελικα η Χαλ.

qev2lPV.png

Ανεβηκανε Χαλ, Μπορο και Wednesday και πεσανε στα μερη μας οι West Brom, Huddlesfield & Brighton.

Τουλαχιστον θα χουμε ομορφα γηπεδα να δουμε.

ΜVP της Σεζον ο Αλιοσκι.

leeds-uniteds-ezgjan-alioski-during-the-sky-bet-championship-match-JWK8K4.jpg

Σκορερ ο ατιμος.

---------------------------------------------------------------------

Καλοκαιρι τωρα......

Αποχωρηση βομβα, Vieira.

yMQxvRE.png

H πεσμενη West Brom εκανε προταση 19 μυρριων, και ετσι ενδιαφερθηκα αρχικα.
Μετα δεχτηκανε να αγορασουνε τον παικτη για 25, και δε μπορουσα να πω οχι, θα μας διεκολυνε ΠΑΡΑ πολυ η συγκεκριμενη πωληση.

Ενα μεγαλο ευχαριστω, και καλη επιτυχια στον εκπληκτικο πιτσιρικα, τον οποιο θα τον βλεπουμε απο κοντα, επειδη δεν εφυγε ΚΑΝ απο το πρωταθλημα, μιας και η Brom ειναι στην Τσαμπιονσιπ!!

Τωρα, αφηξεις......

nintchdbpict000311345264.jpg?strip=all&w=9603F7ED07.png

Ryan Sessegnon 

Αντικαταστατης του δανεικου, περσι, Jackson.
Επενδυση ο μικρος.

mmiazga1.jpgtSqu02z.png

Matt Miazga 

Η λυση στις αμυντικες μας δυσλειτουργιες.

Μιαζγκα, πουλενακι απο εποχες 2015 στην Εβερτον.
Ελπιζω να αποδωσει.

lautaro_ok_2.jpg?itok=WdTRzeFxGdR40NO.png

Lautaro Martinez 

Το νεο μας κανονι!!!
Ουσιαστικα αντικαταστατης του Λασογκα, που ηταν δανεικος.

ol-clement-grenier-a-metz-c-est-du-pipeau-iconsport_icon_poy_230917_08_01195975.jpgaXGIesQ.png

Clement Grenier 

Πλαημεικερ απο τους αγαπημενους μου, και λιγο αδικημενος απο την μοιρα.
Τρομερος παικτης της Λυον, που δε παιρνει πολλες ευκαιριες.

7 μυρρια μονο, ευκαιριαρα.

12.jpgKnMiIB0.png

Marcel 

Ο πιτσιρικας που ειχα στην Νις.
Θα μας βοηθησει ΠΑΡΑ πολυ, και θα τον καψω στην προπονηση.

Manchester-City-vs-Southampton-FA-Youth-Cup.jpg

Jadon Sancho 

Δανεικος για ενα χρονο απο την ΒνΒ.

Βοηθεια στα εξτρεμ.

CP6GUiHWsAAnP7d.jpg

Kik Pierie 

Mελλοντικος βασικος CB.
18 ετων 68 οβεραλ.

enCirD0.png

-----------------------------------------

Ματς.

4221396001_5263545631001_5263532754001-vs.jpg?pubId=4221396001&videoId=5263532754001

Villa - LUFC 1-2

Αλλη ομαδα.
Πραγματικα.

Συμπαγεις αμυντικα, σοβαρη αναπτυξη, CDM ο Phillips καλυπτει τα παντα, αλλη ποιοτητα στα χαφ με Γκρενιε, αλλη ποιοτητα στην επιθεση με Λαουταρο, που σκοραρε κιολας, σοβαρη αμυνα με Μιαζγκα και Σεσενιο.

Αλλη ομαδα, σας λεω.

----------------------------------------

Παρατηρησεις

• Εβαλα τον Καλβιν Φιλιπς αμυντικο χαφ, τωρα που δεν εχουμε Βιερα και εβγαλε ματια....καλυπτει, τρεχει, δεν αφηνει χωρους, αλλο πραγμα.
    Και εχει και μπροστα του 2 υπεροχους δημιουργικους μεσους σε Κουκ και Γκρενιε που ειναι ελευθεροι να κανουνε παιχνιδι.

• Μιαζγκα πολυ σταθερος, καμια σχεση με τον Κουπερ απο περσι.Μαζι με Γιανσον ισως ειναι πιο συμπαγεις.

• Εβαλα τον Byram στην θεση που ξερει να παιζει καλυτερα, πια, ως δεξι μπακ.Εφυγε κι ο Ayling δεν ειχα πολλες επιλογες.

• Η μονη θεση που εχω ενα παραπονο ειναι το δεξι εξτρεμ, εννοειται, στην οποια παιζει ο Ρουφ απο αναγκη.
    Δεν παιζει μια ομως, για αυτο θα προσπαθησουμε με οτι εχουμε.

• Λαουταρο θα προσθεσει ποιοτητα, μη ξεχνατε, περσι ειμουνα ουσιαστικα χωρις επιθετικο, μιας κι ο Λασογκα ητανε 0.

• Αρχηγος για φετος ο Wiedewalt, ο τερματοφυλακας μας.

Φετος εχουμε την δυνατοτητα οχι μονο ν'ανεβουμε αλλα να το κανουμε παιζοντας και σοβαρη μπαλα.
Συνεχιζουμε λοιπον.
Η ομαδα αρχιζει να φερνει λιγο σε κατι που μ'αρεσει.

MARCHING ON TOGETHER!!!!!!!

25255754896_8d207b4b77_b.jpg

@ELBarto-3-

Δεν πειράζει ρε φίλε για τη μη άνοδο σου... τη να κάνουμε συμβαίνουν αυτά..

Αλιοσκι,  πρώτο κανόνι ο τύπος...

Στη νέα σου σεζόν τώρα, 

Κρίμα για την πώληση VIEIRA,αλλά ήταν και τα λεφτά πολύ καλά και έχτισε ομάδα στην υγεία του... και επισεις έχεις και PHILIPS για εκεί..

Από τις μεταγραφές δεν το συζητάμε για Lautaro,  αλλά θα ψηφίσω ΣΕΣΕΝΙΟ,  μεγάλη αγάπη... θα τον αγαπήσεις και εσύ 

GRENIER η εμπειρία και η κρυφή σου δύναμη αν αντέξει...

Στο ματς τώρα,  πολύ μεγάλη νίκη με τους χωριάτες,  που είναι πολύ καλή ομάδα φέτος...

Συνεχίζεις άλλον ένα χρόνο στην Championship,  πιο έμπειρος τωρα...

COME ON UNITED!!!

--------------------------------------------------------------------

Πεμε στα δικά μου τώρα...

Πρόλαβα και έπαιξα σήμερα 2 ματσάκια μόνο...

24067783_155058198580464_787516689472561

Κάναμε το παιχνίδι μας(ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ κάτω)  και δεν τους επιτρέψαμε να κάνουν ούτε ένα σουτ, είμασταν πολύ καλύτεροι και αποτελεσματικοί....

23926234_155064311913186_511120436383397

Η Οξφορντ είναι όντος  μια εξερετικη ομάδα , και ισως μαζι  με ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ , οι δυο καλύτερες,  ομως δεν δικαιολογεί  το αποτελεσμα σημερα η εικονα του ματς....

μια και εμεις είμασταν πολύ καλοί , αλλά όχι τόσο αποτελεσματικοί όπως στον προηγούμενο ματς....

Αυτοί με 5 σουτ στην εστία είχαν 4 γκολ και ένα δοκάρι,  εμείς με 10 σουτ στο τέρμα πέσαμε πάνω σε τερματα ογκολιθο....

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ 

1. Είναι πολύ νωρίς , αλλά παίρνω μια εικόνα απο την  ομάδα +απο κάποιους παιχτες που έχουν μπει αλλαγή...

2. "Κάνουμε το παιχνίδι μας "  , τη εννοώ,  προσπαθουμε να επιβάλλουμε τον ρυθμό μας... Ο οποίος δεν είναι γρήγορος ....

•  Σε ταχύτητα εκτός από τα εξτρέμ είμαστε μέτριοι προς αργοί..

• Αλλά αυτό δεν λέει κάτι αφου η φιλοσοφία της ομάδας είναι η δύναμη και  η τακτική να κρατήσουμε μπάλα και Κουτσού Κουτσού.. να κάνουμε την ζημιά 

• Και γενικά η ομάδα είναι πολύ σκληρή και φυσικά υπάρχει και ομαδικότητα ( πολύ  σημαντικό) 

• θα κρατήσω αυτή την φιλοσοφία,  μ'αρέσει το διαφορετικό ( απο τις γρήγορες ομάδες που έφτιαχνα) και αν ανέβουμε,  το να είμαστε μια σκληρή ομάδα,  θα μας βοηθήσει πολύ στην Championship... αργότερα...

Προς το παρών αυτά , συνεχίζουμε το ταξίδι της LEAGUE ONE.... που πιστεύω θα είναι λίγο δύσκολο και περίεργο...

@ELBarto-3- Κρίμα που δεν μπόρεσες να ζήσεις την εμπειρία του τελικού ανόδου στο Γουέμπλει με τη Χαλ. Θα ρεφάρεις φέτος. Τρομερή κίνηση με Sessegnon τον ήθελε το καλοκαίρι η Λίβερπουλ, θα οργώσει την πλευρά αριστερά. Επίσης Lautaro παικτάρα από Αργεντινή και Γκρενιέ μπαλαδόφατσα. Μακάρι να σου βγουν.

Στα δικά μου

• Παρέλαβα στη SOUTHAMPTON  καμένη γη..11η Αγωνιστική και 15η θέση..
  • Ο προηγούμενος φωστήρας προπονητής έδωσε δανεικούς (!!!) το πουλέν μου J. Clasie στη Μπριζ, το επόμενο αστέρι της ομάδας Ward- Prowse στην Μαϊντζ  και τον Bufal στην Μπέτις..Αν είναι δυνατόν δηλαδή..Επίσης έχει αποχωρήσει για τη Λίβερπουλ ο πολύ καλός Πορτογάλος δεξιός μπακ Cedric Soares. Το καλύτερο για το τέλος είναι ότι είναι τραυματίας ο βασικός κίπερ Forster για 3 μήνες ακόμη. Στην ομάδα υπάρχουν από προσθήκες  ο Mahrez (δεν θέλω να τον βλέπω) ο Τούρκος Basacikoglu  (LW- 72) και δανεικός από την Αιντραχτ ο Μεξικανός M.Fabian (CAM- 79). 

Η ενδεκάδα μου

(4-2-3-1): McCarthy- Yoshida, Van Dijk, Hoedt, Bertrand- Romeu, Hojbjerg- Long, S. Davis, Redmond- Gabbiandini

Άλλοι αξιόλογοι παίκτες: Stephens, Bednarek, Targett, Pied, Lemina, Hesketh, Basacikoglu, Sims, McQueen, M. Fabian, Austin

Το δηλώνω από τώρα: Tadic και Μahrez δεν πρόκειται να παίξουν λεπτό.Ο πρώτος πάει για πώληση, ο δε δεύτερος για release με 5 εκ. ευρώ.

Λοιπόν πάμε στα ματς: 

• Liverpool-  SOUTHAMPTON  1-1 

Με τον πιτσιρικά Hesketh να είναι η αποκάλυψη στο δεύτερο ημίχρονο και ωραία συνεργασία μεταξύ αυτού, του Redmond και του Gabbiandini ισοφαρίσαμε στο 85 μια ανιαρή όσο πέρναγε η ώρα Liverpool με γκολ του Ιταλού.

• SOUTHAMPTON - Everton 1-0 

Πάλι γκολ ο Ιταλός και μάλιστα στο 90 και κάτι.Ξεκίνησε ζεστά. Πάντως γενικά νωθρό και αναγνωριστικό παιχνίδι κυρίως από μέρους μου.

Εφόσον η ομάδα δεν συμμετέχει στο Uefa Europa League το επόμενο ματς ήταν σημαντικό, καθότι ως γνωστόν στην Αγγλία οι νικητές σε EFL Cup και FA Cup βγαίνουν Ευρώπη και η διοίκηση μου έχει θέσει στόχο οπωσδήποτε την έξοδο στο  Uefa Europa League

Φάση των 8 του EFL Carabao Cup με αντίπαλο εκτός έδρας σε μονό παιχνίδι την Wolves.

• Wolves- SOUTHAMPTON 2- 4

Αγχωμένοι γενικά, δεν έπαιξα με πολλές αλλαγές, πλην του ότι έβαλα αριστερό μπακ τον Targett, επιτελικό τον Hesketh (αποκάλυψη ως τώρα, τον πάω πολύ, είναι ωραίος χειριστής της μπάλας) και χαφ τον Lemina, ο οποίος εν τέλει έκανε την διαφορά με δύο γκολ. Οι αντίπαλοι μας ισοφάρισαν δυο φορές, αλλά στα χασομέρια βάλαμε δύο γκολ (Καταπληκτικό σκαφτό του Basacikoglu). Αντίπαλος πλέον στα ημιτελικά σε διπλά ματς η West Ham.

• Εντυπώσεις ως τώρα:

Ο McCarthy στέκεται για αναπληρωματικός GK

Van Dijk- Hoedt- Stephens στα στοπερ βουνά (εναλλάσσω τα δίδυμα αναλόγως)

Με τη φυγή του Soares στο RB η ομάδα πονάει, την καλύπτει όμως τη θέση αξιοπρεπώς ο Yoshida

Καλοί παίκτες στο κέντρο με Hojbjerg- Romeu- S. Davis- Hesketh ενώ έχω κάνει τρικ με τον Lemina σε θέση RM

Redmond αριστερά αναντικατάστατος , μπροστά Gabbiandini τραβάει όλο το κουπί (δεν έχω δοκιμάσει πολύ τον Austin ακόμα, ενώ τον Long τον προορίζω για δεξιά κυρίως)

Ακολουθούν δύο εκτός φωτιά με Bournemouth και City

@ELBarto-3- Γενικα ειναι θεμα του Φιφα και δεν ειναι μονο η Αγγλια πιστευω... Και η Γερμανια που επαιξα μου φανηκε αρκετα ευκολη φετος... Μεσα σε 3 σεζον πρωταθλημα με Βερντερ;; Δεν γινονται με τιποτα αυτα... Στα δικα σου τωρα παλεψες οσο μπορουσες αλλα δυστηχως δεν καταφερες να παρεις την ανοδο... Τι να κανουμε συμβαινουν και αυτα... Παμε τωρα στη νεα σεζον οπου ξεκινησες πολυ σωστα με την πωληση του Βιειρα μιας και τα λεφτα ηταν πολυ καλα και θα σε βοηθησουν αρκετα για να κανεις τις απαραιτητες μεταγραφες!! Τωρα μεταγραφικα εφερες αρκετο πραγμα αλλα πραγματικα οι κινησεις σου ειναι ενας και ενας... Σεσσιον, Μαρτινες Μαρσελ Γρενιερ και πιερε που δειχνει πολυ ταλαντουχος ειναι οι κινησεις που ξεχωριζω... Τον Μιαζγκα δεν τον εχω ακουστα αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα μας τον μαθεις εσυ..  Η 11αδα σου παντως ειναι τρομερη φετος!!Αγωνιστικα τωρα ξεκινησες με μεγαλο διπλο στην Βιλα αλλα και παλι δεν λεει κατι εχεις πολυ δρομο ακομα!!! Παμε γερα αδερφε μου και ελπιζω φετος να πανηγυριζουμε την ανοδο!!! VAMOS ELB!!!!!!!

@desperado Φιλαρακι κατι μου λεει οτι μετα απο καιρο βρηκες ομαδα για να σε κρατησει αρκετα θα ελεγα!!! Ειναι δυσκολη η κατηγορια και δεν την γνωριζεις αρκετα αλλα πιστευω μπορεις την ανοδο!!! Στα ματς που επαιξες τωρα φανηκε οτι κανενας αντιπαλος δεν θα ειναι ευκολος... Εριξες 4 στο 1ο και εφαγες 4 στο 2ο... Θελει πολυ προσοχη γιατι οντως ειναι δυσκολα αυτα τα πρωταθληματα ομως οπως σου ειπα αν βρεις ρυθμο και εισαι σοβαρος μπορεις την ανοδο!! Παμε γεραα Αδερφε μου!!! VAMOS Desperando!!!!!!!!!

@Wood88888 Μπραβο φιλε για το πολυ ωραιο ταξιδι που κανεις με την Λεστερ!!!

@Dimokritos Καλη θητεια να εχεις αδερφε μου!!! Δεν ειναι τιποτα περναει ευκολα ο καιρος!! Μετα αρχιζουν τα δυσκολα.... 

Στα δικα μου τωρα δεν ειχα πολυ χρονο την προηγουμενη εβδομαδα και δεν επαιξα σχεδον καθολου και για αυτο δεν ποσταρα  αλλα το σου κου κου μας περασε ειχα χρονο και το εκαψα λιγακι οποτε παμεε!!!

Καταρχας παιζουμε στους ομιλους του Γιουροπα μιας και πηραμε το κυπελλο περσι

Μπατζετ 15 μυρια...(καλυνηχτα για αυριο...)

Στοχοι της σεζον

εισοδος στην 3αδα 

στους 8 της ευρωπης (νταξει παιδια προφανως μας τρολαρουν οι τυποι....)

κατι με φανελες και να μεγαλωσουμε το brand name του συλλογου κατα 40%

Μεταγραφες

Εφυγαν

Πιονερ ελευθερος

Παγετ 36 μυρια στην Τσελσι

Ζερμειν 18 μυρια στην Λιβερπουλ(εκλαιγα απο τα γελια για κανα μισαωρο... 6 γκολ εβαλε ολη τη σεζον σε εμας αλλα ο Κλοπ πιστευει οτι θα κανει τη διαφορα στην αγγλια...:hehe:)

Μητρογλου με τραμπα θα δειτε ποιον

Σερτιτς 6 μυρια στη μαλαγα

Πογκμπα 10 μυρια στην Νις

Νζιε 16 μυρια στη Βιγιαρεαλ

Λοπες 12 μυρια στη Ναντ

Οκαμπος 15 μυρια στη Χαλ 

Ραμι Τραμπα 

23795020_1644803298940133_60080438768612

57 μυρια για Τοβαν και 60 για στρακοσια αλλα ειχαν αλλη αποψη.... Κριμααα... Μεγαλη ξενεραα....

Ηρθαν

Ποουλσεν ST 23 χρονων 80 οβεραλ μητρογλου + 10 μυρια

Γουντμπερν LW 19 χρονων 74 οβεραλ 11 μυρια

Ορμπαν CB 25 χρονων 81 οβεραλ 16 μυρια

Μπαρτρα CB 27 ΧΡΟΝΩΝ 83 οβεραλ τραμπα με Ραμι +5 μυρια

Σιμοες CM 29 χρονων 76 οβεραλ 8 μυρια

Κραμαριτς ST/LW 28 χρονων 81 οβεραλ 25 μυρια

Μπαμπα LB 26 ΧΡΟΝΩΝ 78 οβεραλ 10 μυρια

Γκοργκελιν g/k 28 χρονων 70 οβεραλ 1 μυριο

Δωνης ST 21 χρονων 75 οβεραλ 5 μυρια απο την προηγουμενη σεζον

Στρομπλε CDM 27 χρονων απο την προηγουμενη σεζον 7 μυρια 

11αδα

24067780_1644803358940127_55092448732313

Παγκος

23843616_1644803355606794_84311430187220

Ομιλος Europa League

24059252_1644803362273460_36344130455945

Σχετικα ευκολη κληρωση αν ειμαστε σοβαροι περναμε

αγωνες

1η αγων

Τουλουζ Μαρσειγ 0-1

2η αγων.

23905601_1644803295606800_73106250302899

3η αγων.

23843097_1644803305606799_49288886730194

4η αγων.

23843133_1644803352273461_10303025694501

Φαση δεν εκαναν στο 1ο ημιχρονο για 4-0 ηταν το ματς πραγματικα... Στο 2ο ομως αποφασησε το παιχνιδι οτι πρεπει να χασουμε.... Δεν μπορουσαμε να αλλαξουμε πασα στα 2 μετρα.. 3 σουτ 3 γκολ αυτοι...

5η αγων. 

Αμιενς - Μαρσειγ 0-2

6η αγων. 

Μαρσειγ - Νανσι 5-1

Europa League group stage

Mαρσειγ - Σετουμπαλ 2-0

7η αγων.

23795246_1644803365606793_40261591568877

Δικο μας ματς στο 93' ισοφαριστηκαμε απο βλακεια της αμυνας....

8η αγων.

23905554_1644803452273451_36203412515971

1ο μεγαλο ματς της σεζον αλλα δεν ειμασταν καθολου καλοι και δικαια χασαμε....

Ντουντνταλκ - Μαρσειγ 2-1  Ακλαυτοι πηγαμε στην Ιρλανδια.... Και αν δεν ηταν ο Στρακοσια θα ειχαμε μεγαλυτερο σκορ.... Απλα μειωσαμε στο 85' με Δωνη

9η αγων.

23905679_1644803462273450_60650536334952

Ενα γκολ ρε παιδιααα.... Χασαμε πολλες ευκαιριες αλλα δεν καταφεραμε να σκοραρουμε....

10η αγων.

23843644_1644803448940118_53965010072328

Κραταγαμε τη νικη στα χερια μας αλλα και παλι στο 90' ο Ντε πρεβιλε μας εκλεψε τον Βαθμο της ισοπαλιας

Και καπου εδω βλεπω οτι πρεπει να κανω καποια αλλαγη στην 11αδα μιας και το συστημα δεν τραβαει αλλα και ο Ποουλσεν με τον Κραμαριτς δεν εχουν αποδωσει τα αναμενομενα μεχρι στιγμης

23795281_1644803302273466_16613928030353

Μαρσειγ - Ρουμπιν Καζαν 1-1 χασαμε ευκαιριες αλλα γενικα δεν ειμασταν καλοι....

11η αγων.

23843620_1644803458940117_53371550150192

Παιξαμε μπαλαρα με τον Τοβαν σαν 10αρι να κανει 0ργια και θα μπορουσαμε να εχουμε πετυχει και αλλα γκολ αλλα ο Μαιγκαν κατεβασε ρολα.... Παλι καλα σκοραρε ο Γουντμπερν στο 90 και μας εδωσε τη νικη

12η αγων.

23844879_1644803612273435_88847775410697

Παλι χασαμε τα αχαστα με τον Κουμπεκ να την βλεπει Μπουφον... Και κλασσικα στο 90' το φαγαμε...

Μαρσειγ - Ντουντνταλκ 1-0 δυσκολη νικη με τον Δωνη να σκοραρει το γκολ μας

13η αγων.

Ανγκερς - Μαρσειγ 1-3

14η αγων.

23795673_1644803605606769_29708559985476

Αμαρτια 3 δοκαρια και χαμενο πεναλντι σε ενα ματς που επρεπε να το παρουμε...

Σετουμπαλ - Μαρσειγ 0-0  τραγικο ματς και ελαχιστες φασεις παμε στην Ρωσια για την προκριση τωρα

15η αγων.

Τρουα - Μαρσειγ 0-1

16η αγων.

23843141_1644803618940101_39329266253114

Αλλη ποιοτητα η Παρι εκανε οτι ηθελε στο γηπεδο και δικαια χασαμε... δεν ειμαστε ετοιμοι για το μεγαλο βημα ακομα

17η αγων.

Μετς - Μαρσειγ 1-2

Ρουμπιν Καζαν - Μαρσειγ 1-3 παιξαμε μπαλαρα στην ρωσια ειμασταν σοβαροι και πηραμε την προκριση στους 32'

Βαθμολογιες

23915542_1644803615606768_31329292967859

23795371_1644803608940102_10042009053389

Εχουμε κανει πολυ καλο ξεκινημα στον 1ο γυρο και ειμαστε μεσα στην 3αδα που ειναι και ο στοχος μας για φετος

Στα ντερμπι με Μονακο και Παρι δειξαμε οτι δεν ειμαστε ετοιμοι ακομα για πρωταθλημα...

Η ομαδα φετος εχει ποιοτητα καμια σχεση με περσι

Τοβαν σαν 10αρι ειναι απιστευτος πραγματικα

Μπαρτρα και Ορμπαν εδεσαν αρκετα την αμυνα μας

Δωνης τρομερος οπως και ο Γουντμπερν και με πολυ μελλον 

Στρακοσια τερματοφυλακαρα

ο Σιμοες για αυτα που τον θελω ειναι πολυ καλος και ειδικα για τα λεφτα που τον πηραμε...

Σαμσον το μυαλο αυτης της ομαδας

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυναταααα!!!!!!!!

23915653_1644803455606784_77597291637791

@desperado Γιατι τιμωρησες ετσι την μικρουλα μου :lol: 

Την εφαγες την 4ρα μετα ομως, ετσι ειναι αν προσπαθεις να παιζεις γρηγορα στις μικρες κατηγοριες, δυστυχως.
Συνεχιζεις βεβαια, και δε ξερω αν σε βγει σε καλο, αλλα περιμενουμε.

@takisaek Αντε ρε, ζεις? :pp 

Συνεχιζεις Μαρσειγ, ωραιος.

Πουλησες πολυ πραγμα
Κριμα για τις μεγαλες μεταγραφες που δεν γινανε, θα ητανε τεραστια διευκολυνση.

Οι αντικαταστατες σου ειναι μετριοι προς καλοι, να δουμε ομως πως θα τα πανε μακροχρονια στο γηπεδο.
Φιλικα στο EL πραγματικα τιποτα δυσκολο.

Απο γκελα σε αποτελεσμα πας, και ειναι φυσιολογικο με τετοιο revamp της ομαδος.
Το αρνητικο ειναι οτι εχασες σχεδον ολα τα ντεμρπι.

Αλλα εισαι τριτος σχετικα ανετα προς το παρων, απλα χρειαζεται λιγο σταθεροτητα.
Στας Ευρωπας, νταξει.
Θα προκριθεις πρωτος, ασε μας.

Συνεχισε δυνατα, εχεις και το γηπεδο, πρεπει να σαι φτιαχνει.

--------------------------------------------

Leeds-United-655656.jpg

LUFC - Fulham 1-1

Απο τα παιχνιδια που ξερεις οτι εισαι τυχερος που δεν εχασες....
ΕΑ στα καλυτερα της.
Οτι τακλιν εκανα, πηγαινε στον αντιπαλο, οτι σουτ εκανα εκανε κοντρα σε αντιπαλο, οτι τριπλα εκανα, ηταν παντα ο αντιπαλος 2 βηματα πιο γρηγορος.

Αφηστε τα.

Reading - LUFC 0-0 

Διασκεδαστικο παιχνιδι για τους αντικειμενικους.
Πανω-κατω η μπαλα, 3 δοκαρια ο καθενας, χαμος.

LUFC - Cardiff 0-0 

Αηδια παιχνιδι, καμια δημιουργια απο πλευρας μας, και ακουσαμε και γιουχες με το τελος του παιχνιδιου...

Και καπου εκει λεω οτι πρεπει κατι να γινει.
Δε γινεται να το παμε ετσι, δε μπορουμε να κανουμε φαση μπροστα, υπαρχει ασυνδεση.

Ηταν 31/8 και επρεπε κατι να κανουμε......

Και το καναμε.

nintchdbpict0002654152721-e1474445703609.jpg?w=662

Marcus Edwards 

Δανεικος για ενα χρονο σε μας, απο την Τοτεναμ.
Το παλικαρι ηταν το τελευταιο κομματι του παζλ.

Τον εβαλα βασικο στο δεξι ακρο της επιθεσης, και.........

giphy.webp

Charlton - LUFC 0-2

Ανεση, ευκινησια και οργανωση.

LidsTown.jpg

LUFC - Huddersfield 3-0

Στο ντερμπι υπηρχε μια ομαδα.
Edwards ταχυτητα, κοντρολ, απιθανος.
Και Μαρτινεζ κοπαναει δυχτια διχως αυριο.

Sunderland - LUFC 2-1

Προσωρινή σταση. 
Ανοιξαμε το σκορ αλλα σταδιακα πιεσανε, και σκοραρανε σιγα σιγα ενα στο πρωτο και ενα στο δευτερο.

Δικαιο, δεν ειμασταν αρκετα δυναμικοι.

LUFC - Sheffield Utd 6-2

Εδω ειναι που ξεσπασαμε ομως.
ΤΡΕΛΟ παιχνιδι καθως στο 8' ηταν 0-2 με μοναδικο ΕΑ τροπο και νομιζα οτι επροκειτω για τα γνωστα ματς που ΠΡΕΠΕΙ να τα χασεις......αλλα μετα πηραμε φορα.

3 ο Κουκ
2 ο Λαουταρο
1 ο Εdwards 

Και σφραγιδα.
Τελος.

VSzIk1C.png

Παρατηρησεις 

• Οπως καταλαβενεται κι απο τα αποτελεσματα ειμαστε απιστευτα καλυτεροι στην αμυνα φετος, ο Μιαζγκα ειναι αποκαλυψη.
    Φανταστικος σταθερος, ηγετης.

• Σεσσενιο αστερι, πραγματικα.

• Ξυπνησε ο Κουκ.....ητανε πολυ στατικος, δε μου αρεζε αλλα ελπιζω το χατ τρικ να τον επαγρυπνησε.

• Πρωτος σκορερ του πρωταθληματος με 7 παστελια ο Λαουταρο.....ξεραμε τι περναμε, νταξει, παικταρας.

• Αν δε γινοτανε η μεταγραφη του Edwards, εστω δανεικος, τελευταια μερα, πραγματικα νομιζω οτι θα ειχαμε χοντρο θεμα επιθετικα......

• O Alioski εχει λιγο πεσει και ελπιζω να βρει φορμα γρηγορα, τον χρειαζομαστε.

Συνεχιζουμε παιδες, ειναι πολλα τα ματς αλλα μετα απο 1.5 χρονο εχουμε καποια σοβαρη αισιοδοξια.

leeds-service-crew_1.jpg

@takisaek

Καλός τον... 

Λοιπόν, πρώτος γύρος,  νομίζω ότι είναι πολύ καλος...

Είσαι 3ος και νομίζω ότι είσαι μια χαρά,  αν βάλεις ότι ειχες και ενδιάμεσα Ευρώπη και περασες και ως 1ος, είσαι μια χαρά...

Μεταγραφικά φύγαμε πολλοί,  ήρθαν πολλοί,  έπρεπε να δεσεις  το γλυκό... 

Προχωράς δυνατά... Είσαι ακόμα και στο πρωτάθλημα  μέσα,  παίξε έξυπνα τα ματς εναντίον των ομάδων που είναι καλύτερες από σένα..

@ELBarto-3-

• Καταρχήν να σε πω ότι έκανες μια καλή προσθήκη,  αλλά προσωπικά δεν δουλεύω με δανεικούς,  αφού και αυτούς που χω σε κάθε καριερ που ξεκινάω τους διώχνω... άρα θα σου πω... τουλάχιστον να σε βοηθήσει...

• Αγωνιστικά,  είσαι λίγο καλύτερα απο πέρσι όπως και βαθμολογικά,  αλλά να δεν θες να μπεις σε περιπέτειες πλέι ωχ πάλι,

πρέπει να  βάλεις στόχο να είσαι στη 2αδα .... από τώρα... 

• Σχεδόν αναμενόμενα με αυτές τις ομάδες τα Χιναρια,

ωραία η 6αρα... σου έδωσε δύναμη...

Προχωράς για 2αδα όπως είπαμε...

** Οπως λεω σγο προηγούμενο ποστ , παίζω με αργούς ρυθμούς και βασίζομαι στη  δυναμη και την ομαδικότητα και οχι σε γρήγορους που παίζω σε άλλα καριερ συνήθως.. και αυτό το διαφορετικό είναι που μου αρέσει και θα προσπαθήσω να κρατήσω αυτή τη φιλοσοφία...

--------------------------------------------------

Πάμε για συνέχεια,  

Και ας αρχίσουμε με ματσάκια...

•  ΠΛΙΜΟΥΘ  - ΣΚΑΝΘΟΡΠ  1-3

Ένα εύκολο ηλιόλουστο μεσημέρι,  αν και προηγηθηκαν  από το πουθενά,  εύκολα το γυρίσαμε,  2 γκολ ο NOVAK. 

• ΜΠΕΡΙ  -  ΣΚΑΝΘΟΡΠ  0-2

Μια δυσκολουτσικη ομάδα , αλλα ο NOVAK,  βρηκε παλι τον τροπο και τους άνοιξε... το 2ο γκολ απο κόρνερ...

24130323_155654031854214_363350635171314

Το ματς της ημέρας δεν θα μπορούσε να λείπει φωτο,  

Η 2η ΜΠΛΑΚΠΟΥΛ,  απλα ταπηνοθηκε...  καρέ από NOVAK...

• ΣΚΑΝΘΟΡΠ  - ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ  1-2

Είναι καλύτερη ομάδα, προηγήθηκαν  με 0-2 ,στο δεύτερο ημίχρονο ο NOVAK,  πήγε να το γυρίσει μόνος του, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ...

• ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ  - ΣΚΑΝΘΟΡΠ  2-1

Αρκετές αλλαγές,  αλλά προηγηθηκαμε..

ξαφνικά όμως από εκεί που νικάς,  σου κάνουν την ανατροπή και δεν ξέρεις τη να κάνεις... Αλλά και ούτε έχεις χρόνο να αντιδράσεις...

• ΣΚΑΝΘΟΡΠ  -  ΠΌΡΤΣΜΟΥΘ  1-1

Ισορροπημένο ματς που θα μπορούσαμε να επανέλθουμε στις νίκες ,  αλλά τελικά ισοπαλία,  δεν πειράζει προχωράμε...

Βαθμολογία

23926593_155652681854349_799571822885334

Σαν να βλέπω  ότι κάποιοι προσπαθούν να ξεφύγουν,  οπότε πρεπει να σοβαρευτούμε και να είμαστε από κοντά, αν τελικά Πάμε για την απευθείας άνοδο.. 

• Λοιπόν σήμερα θα πούμε για τις ανανεώσεις....

Έκανα 3  ανανεώσεις,  από τις 6 που ήθελα...

Τους 3 τους ήθελα οποσδήποτε , ήταν βασικοί και ανανέωσαν  φυσιολογικά 

Τους άλλους 3 ναι μεν τους ήθελα αλλά με τα μπόνους που ήθελαν δεν υπήρχε περίπτωση...

Έτσι λοιπόν τους έκανα από 3 αντιπροτασεις (και αυτό θα κάνω από εδώ και περα)   και αφού θέλανε ότι θέλανε,  έτρωγαν ένα ωραίο άκυρο και αμέσως στην λίστα για μεταγραφή..   Δεν θα παρακαλέσω κανέναν...

------------------

• Κεφάλαιο  NOVAK....

Πρώτος σκόρερ μέχρι στιγμής,  του πρωταθλήματος με 11 γκολ , απλα παιχταρα παρότι αργός... σκοράρει και μετα 2 πόδια με το κεφάλι, κόβει,  πασάρει,  ε τι άλλο θες... και με 68 οβεραλ...

• Άρχισα το πούλημα και ετοιμάζω  βομβουλες,  για να δούμε... Θέλω να κάνω τράμπα με 1-2 παιχτες  χωρίς να δώσω καν λεφτά  ή πολυ λιγα......

έτσι να μου μείνουν τα 3.5Μ + τις πωλησεις και να φέρω 2 βομβουλες που θέλω για τα στάνταρ της ομαδας...

• Επισεις περιμένω και τους παίχτες του 3 μήνα που θα βρει ο scouter,  για να δω τελικά που θα καταλήξω και ποιον θα αρχίσω να φτιάχνω (ένας  θα είναι). 

Αυτά μέχρι στιγμής παίδες 

Συνεχίζουμε το ταξίδι μας..

@ELBarto-3- πιστεύω θα ανέβεις με το ροστερ που έκανες είτε ως δεύτερος είτε μέσω πλέι οφ. Κακό που πέσανε δύο καλές ομάδες για την κατηγορία αυτή.

@desperado τι τρελά σκορ είναι;

@takisaek πολύ καλές μεταγραφές πιστεύω θα βγεις τρίτος, αν όχι 2ος και θα παίξεις ημιτελικά για να μπεις ομίλους UCL. 

Πάμε τώρα αφού είχα 12 στα 12 και είχα προκριθεί στους 16 του τσουλου τραβάω sim όλα τα ματς μέχρι να έρθει το ματς για το UCL. Δεν την παλευα, είχα πάρει τρεμπλ συν το CS. 4/4 τροπαια και είχα μόνο νίκες εύκολα η δύσκολα. Να πω ότι είχα κλείσει με pre-contact τον Μπαρκλει και πήρα και Kurzawa. Τον Γενάρη έκλεισα με pre-contact Martial και Ιμπουλα.

Με Dortmund για τους 16 χωρίς τα δυο αστέρια της αφού τους πούλησε.

Εντός.

Επόμενο ματς για τους 8 με την απίστευτη και ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΗ Ατλέτικο ειδικά στο πρώτο εντός έδρας με έκανε γιογιο και όμως νικησα με απίστευτη τύχη. Δυστυχώς από την τρέλα μου και αφού ετριβα τα χέρια μου από το πρεσσινγκ που έκανα 95 λεπτά δεν το έγραψα. 2-1 αντί 2-5. 

Στον επαναληπτικό νίκησε 1-2 με την Ατλέτικο να έχει τρία δοκάρια. Αγνωριστη, πολύ καλύτερος και με αδικεί το σκορ.

SEMI FINAL με την Μπαγερν και λέω αντε γειά και του χρόνου. Θυμάμαι που την είχαν την πιο δύσκολη και βλέπω μια μέτρια ομάδα.

Εδώ να πω ότι έπαιξα μέσα στην Τσελσι και έχασα 4-2 σε μια ματσαρα πάνω κάτω.

Με αδικεί το σκορ. Γκολαρα Τραορε και δικαίωση αφού τον είχα λιώσει στην προπόνηση στο finishing αφού είχε μόλις 72.

ΤΕΛΙΚΟΣ με ΜΑΝ ΓΙΟΥ

2n8ufyc.jpg

Λοιπόν μόλις με ξανακαν μπινια αφού είχα αποθηκευμένα τα πάντα και ξεκίνησα ένα δεύτερο Carrer με Φουλαμ και έκανα ΜΕΤΑΓΡΑΦΑΡΕΣ και τη ΛΕΣΤΕΡ παγκόσμια ομάδα και μου τα διεγραψαν πάλι. Τεσπα ΛΕΣΤΕΡ τέλος θα ξεκινήσω πάλι με Φουλαμ

2mg7f9z.jpg

Πηρα και το ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΠ στα πεναλντι με Σοσεδιαδ.

Ξαναγραφω παλι γιατι εγινε διακοπη και εχασα οτι εγραφα τοση ωρα..οποτε θα ναι πιο μαζεμενο μιας και ειχα γραψει κατεβατα στον καθενα.

ΕΛΕΟΣ....

@Dimokritos Σε περιμενουμε φιλαρακι και παλι πισω θα μας λειψουν οι ιστοριες σου!

@Fanis-13- Που εισαι ρε θα γραψεις ποτε ?  (ποιος μιλαει δες) χαχα!

Μαρεσει η Μπορο μπορεις!  Εχεις καλη ομαδα και για μενα εισαι το φαβορι της κατηγοριας σου! Οκ πρεπει να το αποδειξεις αυτο

αλλα με Braithwaite και τον Λονγκα μπροστα βαριομουν να το γραψω ολο εχεις πιθανοτητες πολλες! Περιμενω να σε δω στην δραση πιο πολυ

μιας και στα 2 πρωτα ματς 1 νικη και μια ισοπαλια δεν ειναι αναγνωριστικο! Το καλο ειναι οτι συνεχιζεις στο κυπελλο με Στοουκ που δεν ειναι μεγαθηριο!

@takisaek  Συμφωνω με ολες τις αποχωρησεις σου και ειδικα ο Παγιε επρεπε να στειλεις και γλυκα με τετοιο ποσο....

Απο τις μεταγραφες που εφερες τωρα μαρεσουν 3 και ξεχωριζω Κραμαριτς , Ποουλσεν και Μπαρτρα! Ωραιος και ο Σιμοες ο μεγας επρεπε να φερεις

και Λιβαγια να κανει μαγια  Τωρα το πρωτο σχημα με 4-4-2 δεν σου βγηκε και καλα εκανες και το αλλαξες σε ενα πιο ορθλογικο και πιο Μαρσειγ συστημα!

Απο κει και περα αγωνιστικα ξεκινησες καλα αλλα μετα πολλες ισοπαλιες και ηττες και οκ με Μονακο Παρι δεν τις υπολογιζω αλλα με κατι Λοριαν και Ρεν πρεπει να τα 

κερδιζεεις αδερφε! Φυσικα απο την αλλη κανεις σπουδαια πορεια στην Ευρωπη και εκει σε περιμενω να κανεις κατι καλο που ξες ποτε  

Τοβεν ειναι παικταρας κρατα τον οσο μπορεις και χτισε πανω του! Δυστυχως προσπαθησε η ομαδα σου να βρει πιο ευκολα το γκολ εχεις ενα θεματακι εκει αλλα

πιστευω θα στρωσει καπως! ALLEZ L'OM!!

AEK-OM-LIVORNO BROTHERS!  

@desperado Mαρεσε η ιστορια σου με Μπορνμουθ και μαρεσε γιατι εχει ωραιο γηπεδακι χρωματα κλπ! Δεν πειραζει ομως επελεξες να πας στα πιο κατω

της Αγγλιας και εισαι ωραιος ρε φιλε! Δοκιμαζεις τα χωραφια (παλατια :D ) της Αγγλιας. Ξεκινησες ιδανικα με 4αρα και μετα οκ η ηττα που ηρθε δεν λεει και πολλα... 

αν μπορεις ανεβασε μια βαθμολογια να δουμε που εισαι περιπου μολις ξαναπαιξεις! Δεν ξερω κανεναν εκει μεσα για να σ σχολιασω καπως την ομαδα σου οποτε

θα μαθω μεσω εσενα την ομαδα! 

UPDATE: Ωραιος ανεβασες κ αλλα ματσακια ηταν να το ποσταρω χθες αυτο. Αν εξαιρεσουμε φιλε την ηττα απο Μπλακμπερν

και Ντοναστερ εκανες καλα αποτελεσματα με την 6αρα επι της Μπλακπουλ να ναι οτι πρεπει να σου δωσει ψυχολογια και να ανεβεις κ αλλο βαθμολογικα!

Αν συνεχισεις ετσι πιστευω μπορεις ανετα να παλεψεις για ανοδο η διαφορα ειναι μικρη για Αγγλια απο τον πρωτο και τον δευτερο!

@ELBarto-3- Ελα μωρη παικτουρα!!! Καταρχην θα σου δωσω και εδω τα RESPECT μου που για δευτερη συνεχομενη χρονια εμεινες Β. Δυσκολα

το κανει καποιος αυτο εκτος αν αγαπαει πολυ την ομαδα του οπως εσυ!! Εχασες την ανοδο στις λεπτομερειες και με τον φοβερο Αλιοσκι ο οποιος

σε κρατησε ορθιο μεχρι το τελος βαζοντας τρελοα ριθμο γκολ σε μια δυσκολη κατηγορια! Την νεα σεζον ομως εφερες νεο αερα και φυσικα αερα ανοδου στις μεταγραφες σου.

Τρομερος Λαουταρο νταξ θα κανει την διαφορα και επισης Μαρσελ το παιδι σου απο Νις και φυσικα ο Γαλλος ο Γκρενιερ θα δωσει μεγαλη ποιοτητα στα χαφ!

Η εντεκαδα σου μαρεσει ειναι σχημα αλα Πεπ επιθετικο με Byram και Γιανσον να ναι επισης πολυ ποιοτικοι! ΠΑΜΕ στα αγωνιστικα σου...

Ξεκινησες με πολυ  ωραια νικη και διπλο με Βιλα αλλα μετα καπου μπλοκαρες και ηρθαν ισοπαλιες απανωτες. Φυσικα το καλο ειναι οτι κρατας το 0. Η προσθηκη του Edwards 

σε ξυπνησε και εκανε και μπουυμ και με μια πολυ ωραια 6αρα εδωσες το τι θες να δεις φετος με Λιντς! Μονο μελανο σημειο η ηττα απο Σαντερλαντ.

Οκ ακομη ειναι νωρις αλλα εχεις τις βασεις να ανεβεις φετος πολυ ανετα ειδικα τωρα που ρολαρει και η επιθεση σου. Λαουταρο τρελος ηδη με 7 γκολ ελπιζω

ο Κουκ να σου μαγειρεψει κατι καλο ;) Παμε δυνατα φιλαρακι μου!!

COME ON LEEDS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

________________________________________________________________________________________

Λοιπον ξεκιναω νεο cm μεσω εκεινο με Αγιαξ που ειχα οποτε με βρισκει αρχες Νοεμβρη 2018.

Επελεξα μια ομαδα που στο φιφα δεν εχω αναλαβει ποτε..εχει βγαλει παικταραδες οπως Ζανετι ,R9 ,Ρεκομπα, Ζαμορανο - Σαλας και και ......οποτε ειπα να την τιμησω δεοντως!

inter-milan.jpg?anchor=center&mode=crop&width=750&height=422&rnd=131061332630000000

Οκ εεχω δυσκολο εργο και κατευθειαν πεσαμε στα βαθια...η ομαδα παιζει ΤΣΛ και σε 3 αγωνες ειχε 0 βαθμους...πρωτος αντιπαλος ο ΠΑΟΚ.

ChampionsLeague.jpg

Φωτογραφία του John Whitesnake.

Παιξαμε καλα στο πρωτο μερος και με τον Περισιτς προηγηθηκαμε...δυστυχως στο δευτερο ηρθε μπλακαουτ και παραλιγο να το φαμε απο τον Μυστακιδη

( ζαχαροπλαστειο εχει αυτος? ) :D. Δυσκολη επικρατηση για εμας και το λεω ειλικρινα η ομαδα ειναι χαλι.

Επομενο ματσακι για το πρωταθλημα..

Μπηκαμε καλα ξανα και ο Καντρεβα μας εβαλε μπροστα..δυστυχως ομως ακομη μια φορα δεν μπορεσαμε να κανουμε τιποτα...με αυτογκολ μας ισοφαρισανε και μετα

ταμπουρι οι παικτες τους με αποτελεσμα να μην βρισκουμε διαδρομους με τιποτα. Κακη εμφανιση.

Επομενο derby d'Italia!

Στο πρωτο μερος υποφεραμε πολυ να πω την αληθεια...μπορουσε να ηταν και 0-3 αλλα ευτυχως ο Χαντανοβιτς κρατησε το σκορ σε χαμηλα επιπεδα. Στο δευτερο

με την εισοδο ο Ζοαο Μαριο σκοραρε και παλεψαμε πολυ να το γυρισουμε...χασαμε καλες ευκαιριες ομως δεν τα καταφεραμε...Ακομη μια ηττα.

Στο ΤΣΛ επιστρεψαμε για την 5η αγωνιστικη.....χωρις λογια

ChampionsLeague.jpg

Θα μπορουσε και 5ο αλλα χασανε πεναλτι....δεν ειμαστε για τετοιο επιπεδο η Μαν Γιου ηταν πολυ καλυτερη και επαιζε φοβερα. Η αμυνα μας πλην του Μιραντα εχει

χοντρο θεμα.

Τελος επισκεφτηκαμε την Αταλαντα.

Μονο ο Μαριο επαιξε μπαλα παλι οι αλλοι κοιμοντουσαν...ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΗ ηττα και καλη εμφανιση η Αταλαντα. Εμεις βυθιζομαστε.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΣΛ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ :

• Εχουμε με Σαλκε τον τελευταιο αγωνα στο ΤΣΛ...με ΝΙΚΗ και ΜΟΝΟ παμε Europa με ελπιδα να χασει ο ΠΑΟΚ στο Ολντ Τραφορντ. Να δουμε..
  • Ερχεται σπουδαιο ντερμπι della Madonina με Μιλαν....και ακομη ενα ματς με Τζενοα πριν τελειωσει ο Δεκεμβρης και παμε για ενισχυση.
Η εντεκαδα μας.

Και ενα μεγαλο ταλεντο που βρηκα στην ομαδα...19 ετων 75 οβεραλ!

Aυτα συνεχιζουμε μαγκες με σκοπο να βελτιωθουμε και τον Γεναρη να ενισχυθουμε με στοχο την εξοδο στην Ευρωπη!

Curva-Nord-120506.jpg

@Dimokritos Καλη θητεια ρε φιλαρακο! Βλεπε μας σε καμια αδεια αδερφε!

Υπομονη φιλε θα περασει.

@desperado Αδερφε περι Μπορμουθ δεν θα πω πολλα , απλα αστο μην την ξανακουμπας δεν το θελει το πραμα, μια το ενα μια το αλλο....

Τωρα για την League 1 υπομονη πολυ θελει, τα ξερεις τα πραματα πιο πολυ απο μενα αλλωστε.

Πουλενακι σου ο Νοβακ, κανει δουλεια. Εριξες και την 6αρα σου καλα πας. Οσο εισαι 6αδα εισαι κομπλε αρχικα.

Αναμενω ανοδο και θα την εχεις λογικα, συνεχισε.

@Wood88888 Τα χεις σαρωσει ολα ρε συ!

Ηρθε η ωρα για το αλμα σε μεγαλυτερη ομαδα για μενα, οτι ειχες να δωσεις εκει το δωσες.

@takisaek Εφυγε κοσμος και ηρθε πολυς επισης.

Με αρεσει το ροστερ σου φιλε. Να που σε βγηκε ο Σιμοες, δεν το περιμενα.

Δεν πηρες δυστυχως ουτε ενα ντερμπι, δεν ξερω ποσο θα σε ωφελησει αυτο.

Παρολα αυτα εισαι ψηλα και πας μια χαρα. Αμα δεν ξεφυγει τρομερα η Παρι θεωρω οτι θα το παλεψεις οσο κρατας τετοια διαφορα.

Οσο για Γιουροπα στο ρελαντι φιλε.

@Diegito21 Βρε καλως τον! :pp

Και εκει που περιμενα Ρομα μπας και σηκωσεις τιποτα και χαρω λιγο και εγω μετα τα προηγουμενα μου, ειδα Ιντερ!

Και αυτη μια χαρα επιλογη ειναι και γυρησες και επισημα Ιταλια πια.

Σε κακο χαλι η ομαδα ρε συ θα χεις δουλεια πολυ.

Βαθμολογικα πρωταθλημα περιμενα να σε χειροτερα, ενταξ παλευεται και καποια στιγμη θα συνηθησεις και θα παρεις μπρος.

Οσο για Τ,.Λ. παρε την Σαλκε να πας Γιουροπα και ισως εκει να κυνηγησεις κατι.

ΠΑΟΚ στο CL??ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ικαρντι καψουρα ρεε!

FORZA ΠΑΙΧΤΑΡΑΑΑ!!!

@ELBarto-3- Παμε στο μπρο τον Λιντσεο.

Δυστυχως εντελη αποτυχια η προηγουμενη σεζον αφου δεν ηρθε η ανοδος...

Κακες εμφανισεις στο πιο κρισιμο σημειο της σεζον...Στην εκανε τη ζημια ο Μαρινακης...

Ασχημη η αποχωρηση του Βιερα αλλα τσιμπησες λεφτακια.Σεσενιον ταλενταρα τι να λεμε, οσο για Λαουταρο το κανες πια συνηθεια ειναι η καψουρα σου.

Γκρενιε για αυτη τη κατηγορια ειναι πολυτιμος,εμπειρια απλα, σοφη κινηση μπρο.

Τους αλλους δεν τους ξερω... Μετριοτατο ξεκινημα, και ματς που πρεπει να τα παιρνεις αν θες ανοδο.

Βεβαια εκανες τη κινηση ματ με Εντουαρτς, καλο ταλεντακι και παιδι που αν δεν κανω λαθος το βγαλε ο Ποκετινο. Και ηδη επιασε δουλεια.

Απο δω και μετα πηρες τα πανω σου και πηρες τις νικες σου, πεταξες και μια 6αρα.

Θα ανεβεις και αλλο ρε συ, θα εχεις ανοδο φετος στο λεει ο Φανης...:pp Καλο παιχτακι ο Αλλιοσκι.

Συνεχισε μπρο!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Λοιπον στα δικα μου παλικαρια τα πραματα ναυαγησαν...

Για αυτο δεν ποσταρα και ολες αυτες τις μερες κατι.

Η ομαδα πηγαινε απο το κακο στο χειροτερο δεν μπορουσε να συνελθει με τιποτα...

Εκανα αλλαγες δοκιμες και λοιπα τιποτα. Το παλεψα μεχρι Φλεβαρη αλλα δεν...

Οχι απευθειας ανοδο αλλα ουτε 6αδα ετσι οπως ηταν το πραμα. Στο +5 απο τη ζωνη του υποβιβασμου ειμουν.

Μονο ο Ασσομπαλονγκα παλευευε  και αυτος εμεινε και 7 μηνες εξω...εεε δεν αντεξα.

Φλεβαρη πλεον και ψαχνμαι μεσω browse jobs για ομαδα απο Πρεμιερ.

Θα εξετασω το τι επιλογες θα χω και θα πραξω αναλογως...

Επιτελους , ελπιζω δηλαδη, θα παμε στη Πρεμ...

Αν εχετε και καμια προταση για ομαδα να με πειτε ακομα καλυτερα.

Αυτα μαγκες...

@desperado Εισαι ενα βαθμουλακο μακρια απο την 7δα, κι αυτο πρεπει να το προσεξεις.Η του υψους η του βαθους εισαι.Λιγο σταθεροτητα χρειαζεται.

Τουλαχιστον ξερεις τι χρειαζεται η ομαδα πια, με τοσα ματς, και ετοιμαζεις μεταγραφες.
Περιμενουμε και ελπιζουμε για ανοδο, ειναι δυσκολα στις χαμηλες της Αγγλιας.

@Wood88888 ΤΙ ΝΑ ΠΩ ρε φιλαρακι.

Δευτερος με ΤΣΛ εδω μεσα, και δεν ειναι απο ομαδες μεγαλες, αλλα μεσσαιες Εγγλεζικες, ΣΥΓΧΑΡΗΚΙΑ!!!!
ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ!!!!

Αξιος φιλε, περιμενουμε Φουλαμ

@Diegito21 Εμ βεβαια, απουσια 3 χρονων, σε δικια μου θα καταλιξεις, επρεπε να το ξερω. :D 

Καλη επιλογη φιλε, να δουμε τι θα κανεις μαζι της.

Χαλι μαυρο εισαι προς το παρων, τι να λεμε, εχεις πολυ δουλεια.
Τουλαχιστον κοπανησες τους Ταλιμπαν. :D 

Προκρισου EL τουλαχιστον, στην τελικη, και στο πρωταθλημα απλα δες για μια ισοροπια, γιατι ΤΣΛ δυσκολα να καταλυξεις.
Εχεις πολυ δρομο και πολυ δουλεια.
Αμυντικα εισαι ευαλωτος και χρειαζεσαι παικτες με προσωπικοτητα.

Τον Μπαρμπα και τα ματια σου! :lol:

Αντε, Φορτσα.

@Fanis-13- Αντε, περιμενουμε κι εσενα να βρεις ομαδα, ποσταρεις που ποσταρεις 1 φορα την βδομαδα, αν εισαι και χωρις ομαδα χεσε με. :hehe: 

---------------------------------------------

Leeds-United-1.jpg

Παμε κατευθειαν ματς.

Νοwrich - LUFC 2-2 

Πυροβολουσανε και απαντουσα.
Ειχα απολυτο ελεγχο και κατοχη, αλλα εννοειται οτι θα βρουνε 2 ευκαιριες για γκολ......

LUFC - Derby 2-1

Ανοιγουνε το σκορ επειδη ΕΠΡΕΠΕ να ανοιξουνε το σκορ......

ΕΠΡΕΠΕ κι εγινε.

Αλλα μετα ισοφαριζουμε με πιεση και πεισμα, και κανει το 2-1 ο ΜΕΓΑΣ Λαουταρο στο 85'
ΤΕΡΑΣΤΙΑ νικη.

Preston - LUFC 1-1 

Στην φαση που θα δειτε, ΒΙΑΖΑ το "Ο" για διωξιμο...................
Δε θα πω τιποτα αλλο.....

LUFC - Blackburn 3-0 

Επιτελους ανετη νικη.

Bristol - LUFC 0-2 

Δυσκολο 1ο ημιχρονο αλλα ξεμεινανε απο δυναμεις και ευκολο δευτερο.

Millwall - LUFC 0-3 

Τεραστια ευχαριστηση το να κοπανας 3μπαλο μεσα στην Μιλγουολ.

LUFC - Forest 1-1

Με Μπαρσελονα να παιξω, εχω περισσοτερες πιθανοτητες να νικησω απ οτι τον Μαρινακη μου μεσα.......

Wolves - LUFC 0-3 

Ανετη νικη απο το πουθενα.
Δεν δειξανε παθος καθολου οι λυκοι

LUFC - West Brom 2-0 

ΤΕΡΑΣΤΙΑ νικη επι της 2ης ομαδος μιας και καθομασταν πρωτοι.
Τωρα ειμαστε μονοι πρωτοι, οπως θα δειτε!

RDOMnad.png

---------------------------------------

Παρατηρησεις

• Εχουμε φορμα, και παιζουμε με ενα συγκεκριμενο τροπο παιχνιδιου που γουσταρω!!
    Επιτελους πατησαμε κορυφη και με διαφορα!!!!

• Εφτασε τα 13 ο Λαουταρο!
    PRgbbSK.png

• Και παικτης του μηνα Νοεμβρη!

pCN137L.png

• Και ενα σημαντικο.......ο Κουκ ηταν ιδιαιτερα μετριος και ουσιαστικα το κεντρο το κουβαλουσανε Γκρενιε και Φιλιπς....

Κι ετσι εκανα την τραμπα...

ΤΡΑΜΠΑ σκετη, Lewis Cook για...................

International-Champions-Cup-2016-Leicester-City-v-Barcelona.jpg

Carles Alena 

1η Γεναρη θα γινει η τραμπα επισημα.
    Ο Κουκ παιζει τον τελευταιο του μηνα στην ομαδα.

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον πιτσιρικα που μεν εφτασε το 79 οβεραλ αλλα πραγματικα ηταν η απολυτη μετριοτητα 2 χρονια τωρα.
    Ο Αλενια ειναι εγγυηση στο playmaking.

Ελπιζω να εγκρινετε, ακουω ΟΛΕΣ τις αποψεις.

Αυτα, παιδες, μπαινουμε στον ΓΕΜΑΤΟ Δεκεμβρη, και συνεχιζουμε, ως πρωτοι πια.

MARCHING ON TOGETHER!!!!!!

leeds-fans-celebrates-aft-015.jpg

@Wood88888

Φιλαράκι, τα σαρωσες όλα,  άξιος, τη άλλο να σου πω, έφτιαξες μια υπέρ ομάδα,  έχτισε στο σύστημα που πίστεψες και τα πήρες όλα...

Περιμένουμε τώρα με ΦΟΎΛΑΜ,  ενδιαφέρον ομάδα,  πολλά ταλέντα αλλά και τρελά objectives.. ειδικά στο youth development...

Περιμένουμε...

@Diegito21

Καλός επανήλθες  αδερφέ,  

Περιμένουμε τη συνέχεια μιας και τώρα πηγές στην ομάδα,  οπότε θελεις μερικά ματσάκια ακόμα, να δεις την ομάδα....

Ελπίζω βέβαια να περάσεις τουλάχιστον Ευρώπη για να κυνηγήσεις κάτι ευρωπαικο

FORZA DIEGITO 

@ELBarto-3-

Αδερφέ,  μπήκες στην 2αδα και όχι μόνο,  είσαι πρώτος... με καλή αλλά όχι ασφαλή διαφορά...

Δύσκολα ή εύκολα πήρες νίκες και τώρα απολαμβάνεις την πρωτιά... συνέχισε έτσι..

Ο Lautaro  κάνει όργια..

Τώρα τον ALENA, δεν τον ξέρω στο ΦΙΦΑ, δεν έχουμε βρεθεί ακόμα,  αλλά για να δείξει COOK,  κάτι θα ξέρεις, η αλήθεια είναι ότι το αγγλακι το συγκεκριμένο,  θέλει πιο πολύ Ελευθερία για να κάνει τα δικά του,  κάτι που στην Championship,  δεν θα το είχε γιατί είναι δυνατό πρωτάθλημα...

Συνεχίζεις δυνατά για άνοδο 

** φιλαράκι,  που το είδες το περίεργο με ΝΤΕΡΜΠΙ;;  Και τω έτσι παίζω με αυτή την ομαδάρα....:pp

@Fanis-13-

Φιλαράκι,  περιμένουμε τα δικά σου,  δεν ξέρω τη έγινε με ΜΠΟΡΟ,  αλλά πας παρακάτω.. 

Περιμένουμε....

ΕΒΕΡΤΟΝ....!!!

-------------------------------------------------------

Πάμε για συνέχεια με ματσάκια  και σχόλια γενικά στο τέλος...

• ΤΣΙΛΙΓΧΑΜ  -  ΣΚΑΝΘΟΡΠ   0-1

• ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ  -  ΣΚΑΝΘΟΡΠ  1-0

• ΣΚΑΝΘΟΡΠ  - ΓΟΥΙΓΚΑΝ   2-4

24130498_156283255124625_111260498419704

• ΣΚΑΝΘΟΡΠ  - ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ  2-0

• ΣΚΑΝΘΟΡΠ - ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ  1-1   Για αυτό το ματς και με ΟΛΝΤΑΜ,  ξεκινήσαμε με άλλο σύστημα και προς το παρων θα παραμείνει,  αν ταιριάξει θα μείνει ως έχει... και θα σας στο παρουσια σω τον Γενάρη με τους νέους παίχτες...

• ΟΛΝΤΑΜ   - ΣΚΑΝΘΟΡΠ  1-2

• ΣΚΑΝΘΟΡΠ  - ΜΠΡΙΣΤΟΛ Ρ.   2-0    Το μοναδικό σιμ μέχρι στιγμής  στο πρωτάθλημα... Γιατί όσο και να το πεις, και στο 14 αλλά και στο 16 περάσαμε( 5και4 σεζόν αντίστοιχα ) , πολύ όμορφα...

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ και σκορερ με τον NOVAK  να  συνεχιζει το βιολί του +ότι μέχρι στιγμής έχει βγει  2 φορες παίχτης του μήνα...

24172907_156282298458054_699243055128049

Δεν το περίμενα για την δυσκολία της κατηγορίας, αλλά σε αυτό συμβάλλει και η ομάδα, που όταν πατήσει το off, είναι off.... ευτυχώς σε ελάχιστες περιπτώσεις..

Και όταν έχεις τραυματισμούς ( και τα 2 βασικά CB και ο τερματας μας)   είσαι σχεδόν κομμένος στη μέση...

Τεσπα συνεχίζουμε...

•  CHECKTRADE TROPHY  έγινε σιμ και αποκλειστικαμε...

Πάμε στα μικρά μας... όπου ο Fuentes είναι ο πρώτος που θα φτιάξω και θα ανέβει αυτή τη σεζόν μιας και θέλουμε εξτρέμ...

Ο Cordoba στα 15 του έχει ακόμα χρόνο,  οπότε μάλλον πάει για του χρόνου...

24291506_156283761791241_240732827276094

Και οι πρώτες μας κινήσεις 

• Νο1: Φυσικά,  ο DUVERNE 550Κ + παίχτη ,  είναι το θηρίο μου στην αμυνα,ο οποίος μπορεί να παίξει άνετα και σε ομάδα 1ης κατηγορίας,  οπότε είναι βόμβα και τζάμπα...

• Νο2 : BLACKMAN 800+τον 35χρονο τερματα μας   ,  πολύ καλή προσθήκη,  βασικότατος στη ΣΕΦΙΛΝΤ,  οπότε 2η βόμβα... 

• Νο3 και Νο4  Dasilva και NDOM, εγιναν τραμπα χωρις λεφτά, ο πρώτος είναι γρήγορος για τα άκρα και 2ος  θηριαρα  για τα ΧΑΦ...θελουν βέβαια δουλειά...

ΌΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΛΙΞΗΜΟΙ ....και Πάμε για έναν επιθετικό εξελιξημο,  να ξεκουραζει τον NOVAK,  αλλά και για να ετοιμάζετε και για την επόμενη χρονιά....αφου βέβαια  γίνουν κάποιες πωλήσεις....

24173521_156283128457971_270639015109261

Αυτά από μένα μέχρι στιγμής,  αύριο η συνέχεια....

οπου μπαίνουμε  Νοέμβρη,  θα έλεγα χαλαρό αφου εχει 4 ματς  μόνο....

@desperado Φανταστικος, εκανες απαραιτητες νικες και ανεβηκες στις θεσεις που πρεπει να σαι.

Αναπτυσεις τα πιτσιρικια, κανεις σωστες κινησεις, προσπαθεις να κανεις την ομαδα επαγγελματικη!!
Και εννοειται, παιζεις σοβαρο ποδοσφαιρο.

Αυτο θελουμε!

Ετσι.

leeds-united-badge-leeds-united-generic-elland-road_3228310.jpg?20141222174143

Λοιπον, παιδες, τελειωσα την σεζον χθες και σημερα.

Τελικη βαθμολογια.

Vzgk038.png

Η Μπραητον ηταν εξωφρενικη, δε μπορουσαμε να τους φρεναρουμε (χασαμε και το ματς στο Μπραητον, δεν υπηρχε ελπιδα)
Αλλα ανεβηκαμε απευθειας στην Πρεμ!!!!!!!!

PREMIER LEAGUE!!!!!!!

Επιτελους.

Στις ατομικες διακρησεις, εννοειται ο Λαουταρο, που ειναι και MVP της σεζον, βγηκε πρωτος σκορερ με 23 γκολ.

K09EFQx.pngD3GsdRK.png

Θα ειχε πολλα περισσοτερα αν δεν εμενε εξω λογω τραυματισμου για τους 2 τελευταιους μηνες.

Σε αλλες εμφανισεις, ο Αλενια ηταν πραγματικα διαστημικος.

Alena-874192.jpg

Μαζι με Γκρενιε, κρατουσαμε μπαλα στο κεντρο, ειμασταν πολυ καλοι με την μπαλα στα ποδια.
Αξιος αντικαταστατης του Κουκ.

Σε αλλα νεα, Μπρμουθ κυπελλο Αγγλιας!

IAIGSz9.png

Να και κατι που δεν περιμεναμε.

Η Brom του Βιερα

ανεβηκε ως 3η.

S24adfd.png

Και τελος, εκανα καποιες μεταγραφες τον Γεναρη.

Αμεση μεταγραφη = 

Fruchtl.jpgCRkkfQF.png

Christian Früchtl

Tεραστιο ταλεντο στην θεση #1 που θα ειναι εκει αν χρειαστει να αντικατασταθει ο Wiedewalt.

Και 2 PCs.

la_foto_29.jpg?itok=4HpOi9sE

Sergi Gomez

79 οβεραλ, 26 ετων, σεντερ-μπακ.
Τεραστια λυση στα μπακ μιας και εχουμε το πολυ 3 σοβαρους παικτες για κει.

juan-manuel-iturbe-argentina-u20_3391368.jpg?20151222160720

Juan Manuel Iturbe 

Επιτελους, μια ολοκληρωμενη τριαδα, και αντικαταστατης του δανεικου Edwards που δεν ξερω αν αποκτηθει.

-------------------------------------

Και ενα ετσι για την φαση, 1η Γεναρη σκαει προτασαρα απο την Μαν Σιτυ!!!

dncL40o.png

Οχι απο Browse Jobs, δεν εκανα κατι, απο μονοι τους προσπαθησανε να με παρουνε.
Δειχνει τι δουλεια γινεται στην Leeds.

Ευχαριστω για την προταση, αλλα οχι ακομα......προς το παρων, παμε να διασκεδασουμε λιγο στην Πρεμ. ;) 

Μπηκαμε καλοκαιρι, και αρχιζει η ενισχυση.

117091.jpg?v=1476284826

@Fanis-13- Τσέκαρε τη Stoke City, ρόστερ με βάθος και πολλοί παίκτες με υψηλά σχετικά ποσοστά. Επίσης έχει ένα από τα πιο "αγγλικά" και όμορφα γήπεδα

@Diegito21  Τρομερή επιλογή φίλε η Internazionale Fc. Στρωμένη 11αδα και περιθώρια για επιπλέον μεταγραφές καθώς δεν έχει πάγκο όπως βασικούς.  Έχω κάνει αρκετά ανταγωνιστικά carrer σε Fifa 15 & 16.Πέρσι δεν μου άρεσε πολύ.Φέτος την είχα τσεκάρει να ξεκινήσω ώσπου είδα κάτι που με ξενέρωσε, που ελπίζω να μην ξενερώσει και εσένα. Αν παρατηρήσεις φέτος στο Fifa εάν παίζεις γηπεδούχος με Ιντερ σε career θα δεις ότι όλο το κομμάτι της κερκίδας στο κέντρο απέναντι από την κάμερα είναι κατειλημμένο από φιλάθλους της αντίπαλης ομάδας (μέγα bug!!!) , πράγμα το οποίο αφαιρεί πολύ από την αληθινή αίσθηση, καθώς απλώνονται και πέραν του πέταλου οι αντίπαλοι οπαδοί.Πραγματικά εάν δεν το είχε αυτό θα το είχα λιώσει με Ιντερ φέτος.Τώρα ίσως κάνω μόνο καμιά χρονιά.  

@ELBarto-3-

Φιλαράκι καταρχήν,  συγχαρητήρια για την άνοδο...

Δεν πειράζει και σαν 2ος, μια χαρά είναι.

Έχτισες σιγά σιγά την ομάδα και πας πιο άνετος στην ΠΡΕΜΙΕΡ....

Έφερες καταπληκτικό αντικαταστάτη για τα δεξιά ή για απ'την άλλη....

Τον τερματα δεν το ξέρω...... ο ισπανός ελπίζω να σε βοηθήσει . 

Καλά έκανες και δεν πήγες ΣΙΤΥ,  μιας και έχεις άλλο πρόγραμμα σε αυτό το καριερ....

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ , έκπληξη;;;  για μένα όχι..... Έχει φοβερή ομάδα, με τρομερούς παίχτες....

Συνεχίζεις  και περιμένουμε να αρχίσεις  στην PREMIER LEAGUE...

COME ON UNITED!!!

-------------------------------------------------------

Πάμε στα δικά μου...

Ματσάκια 

•  ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ  -  ΣΚΑΝΘΟΡΠ  1-0

• ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ  -  ΣΚΑΝΘΟΡΠ  1-0  

• ΣΚΑΝΘΟΡΠ  - ΤΣΑΡΛΤΟΝ   1-3

Το 4-3-3  δεν βγήκε  και φαίνετε αυτό από τα μαύρα μας τα χάλια...

Σε ένα σημαντικό  ματς το επόμενο δηλαδή με ΜΠΕΡΙ για  το  FA CUP  το γύρισα  σε 4-4-2  double six και ξαναβρήκαμε την φόρμα μας....

24131288_156800525072898_214677077908623

• ΓΟΥΟΛΣΟΛ  -  ΣΚΑΝΘΟΡΠ   2-2

• ΣΚΑΝΘΟΡΠ  -  ΜΚ  ΝΤΟΝΣ   2-1  

• ΣΚΑΝΘΟΡΠ  - ΣΑΟΥΘΕΡΝ  2-1

•Αλλάξαμε το σύστημα και βρήκαμε τον εαυτό μας,  δεν ξαναλαζει το σύστημα και θα περιμένουμε και τις προσθήκες...

• Στην βαθμολογία με τα σκαμπανεβάσματα τα δικά μας, αλλά και των άλλων,  καθόμαστε σε θέσεις πλει οφ και για την ακρίβεια στην  5η  θεση,  ακριβός στα μισά του πρωταθλήματος...

Αυτά για τώρα,  

Έχουμε,  3 ματς ανά 2 μέρες... 

Θα παίξω το πρώτο και τα άλλα 2 θα τα κάνω σιμ..

Έτσι θα μπούμε Γενάρη και θα έρθουν οι παίχτες, θα φύγουν  κάποιοι άλλοι,  

και θα δουμε για την απόκτηση επιθετικού. 

FA CUP:  στον επόμενο γύρο με ΝΟΤΙΝΧΑΜ.... ολα ανοιχτά...

Αυτά από μένα  και συνέχεια  αύριο....

@ELBarto-3- πιστεύω θα ανέβεις με το ροστερ που έκανες είτε ως δεύτερος είτε μέσω πλέι οφ. Κακό που πέσανε δύο καλές ομάδες για την κατηγορία αυτή.

Αυτό σου έγραψα τις προάλλες μπράβο που δεν δέχτηκες και την Σίτι αφού 2 χρονιές ελιωσες και αν τα έπαιξες όλα χωρίς sim είσαι για το φρενοκομειο :winner:

@desperado δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανέβεις. Σκανθορπ είσαι. 

@Fanis-13- βρες μια ομάδα, εκτός φυσικά αν δεν έχεις χρόνο, και κάνε μια καριέρα να γουστάρεις.

Λοιπόν εγώ επειδή είμαι για το δρομοκαυτειο πήγα Φουλαμ έπαιξα 3-4 ματς το διέγραψα και είπα να ξεκούραστω λίγο και επειδή η ΛΕΣΤΑ έχει όσα θέλω και είχα κάνει αυτά που ήθελα, ξαναπηγα εκεί όπου έκανα ξανά sim για να φτάσω πάλι εκεί που ήμουν αφού με το διεγραψαν.

Πάμε λίγο περιληπτικά.

1) Πήρα το τρεμπλ την πρώτη χρονιά

2) Την σαιζόν 18/19 αφού ξεκίνησα με 12/12 νίκες τα έκανα όλα sim παίζοντας μόνο το UCL το οποίο κατεκτησα. 

3) Αφού έκανα μια ομάδα με παικταραδ(αι) κάπου εκεί είπα να αλλάξω γεύση και να κάνω παράλληλα δεύτερο CM με την Φουλαμ. Aφου το έσωσα πηγαίνοντας Profile- SAVE FIFA 18 PROFILE και μάλιστα έσωσα και το LOAD FIFA και SAVE SQUADS και Load SQUADS και το CM σώθηκε ξεκάθαρα όταν βγήκα από την Φουλαμ και πήγα να μπω μέσω LOAD CARRER στην ΛΕΣΤΑ, με έβγαζε να παίξω πάλι από την αρχή ενώ ήταν αποθηκευμένο.

Mπορει κάποιος να μου πει αν κάνω κάτι λάθος; Η @@ η ΕΑ; Μπήκα και Youtube και δεν βρήκα τίποτα.

Τέλος πάντων όπως προείπα ξεκίνημα εκπληκτικο και την σαιζόν 19/20 με μόνο νίκες στο πρωτάθλημα και περνοντας και το CS και το ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΠ με Σοσεδιαδ. Φυσικά τα πράγματα άλλαξαν και στο ροστερ δεν υπάρχει ο ΑΛΙ, ο Αλαμπα, ο ΜΟΥΝΙΕ, ο Ντεπαυ, ο Ζαχα και ο Ρενατο Σαντσεζ.  Yπάρχει όμως ο Φιρμινιο στο 87 ΟV o CAN στο 85 ο Winks στο 81 κτλ. Θα προσπαθήσω να πουλήσω τώρα κάνα 2-3 παίκτες μπας και πάρω 3-4 από αυτούς (ΑΛΙ και Αλαμπα του χρόνου)

@desperado Συνεχιζεις την σοβαρη πορεια, και πιστευω θα ανεβεις για πλακα.

Αρκει να συνεχισεις με σοβαροτητα, μιας και αλλαξες και το συστημα που ειπες.

@Wood88888 Τωρα δηλαδη συνεχιζεις Λεστερ, κατι δεν καταλαβα εγω.

-----------------------------------

leeds-united-f-c.jpg

Παμε καλοκαιρινες μεταγραφες.

nintchdbpict000322027840-e1495662313323.jpg?strip=all&w=960NhapoQA.png

Ronaldo Vieira 

ΜΕΓΑΛΗ επισττροφη του Βιερα, που δεν επαιζε ΚΑΝ ΒΑΣΙΚΟΣ (!!!!) στην Μπρομ, και αυτο ηταν εγκλημα στην περιπτωση της ομαδος.
Συν το οτι ειμαστε Πρεμιερ πια και θα χρειαζομασταν οσο ποιοτηκοτερα χαφ γινεται.

10 μυρρια ενω τον πουλησα με 25.

Αρχηγος κατευθειαν.

gettyimages-625571262.jpg?strip=all&w=960xW5O1T4.png

Abdelhak Nouri

Αντικαταστατης του Αλιοσκι στην βασικη εντεκαδα, ο μικρος, προιον Αγιαξ, ξερει τι πρεπει να κανει.

Oriol-Busquets-in-Valverdes-squad-for-today-against-Athletic-as-natural-replacement-for-The-Sergio-Busquets..jpg?fit=750%2C523gxuIYMG.png

Oriol Busquets

Το μελλον στο κεντρο μας.
Οριολ γιγαντας.

PA-673280-e1480288688101-1200x800.jpg

James Milner 

Προιον των ακαδημιων της ομαδος, ο James Milner επιστρεφει να τελειωσει την καριερα του με τα λευκα!!

0VnsPgn.png

Ο Αλενια ψευτο-δεκαρι σ'αυτη την εντεκαδα, και οι 2 πισω του σκουπες.
Πωληθηκε ο Γκρενιε μιας και δε θα βλεπε βασικη εντεκαδα, και δεν γινεται παικτης τετοιου επιπεδου να τρωει παγκο...... (πληρωνονταν και αδρα για παγκιτης) 

Φρουχτλ βασικος αντι του Βιντεβαλτ που αρχισε να πεφτει σε οβεραλ λογω ηλικιας.

------------------------------------

Ματς 

WA7Xr0g.png

ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΜΕ!!!!!!!!

Ενα ματς γεματο ΠΑΘΟΣ και ενεργεια που μας εδωσε το Ελλαντ Ροουντ, κι ετσι καταφεραμε απο πρωτη αγωνιστικη να κανουμε το τρομερο πατημα!!!!
Τεραστια νικη, Αλενια και Μαρτινεζ ματακια.

Brighton - LUFC 2-1 

Το πιο ΕΑ παιχνιδι ever.......
Δεν εμπαινε τιποτα, ειχαμε τον απολυτο ελεγχο, 2 φασεις αυτοι, 2 γκολ απο το 80' μεχρι το 86'

Δεν υπαρχει αντιδοτο σε αυτο....

Oxford - LUFC 1-2 (Carabao) 

No comment.

LUFC - Everton 1-0

60% - 40% κατοχη υπερ μου.
Πρωτη φορα σε ΦΙΦΑ που θυμαμαι ειχα τοσο πολυ μπαλα.

Αδιανοητο.
Μας αδικει ελαφρως το 1-0 αλλα η νικη ειναι νικη.

Liverpool-vs-Leeds-United-Full-Match-29-November-2016-League-Cup-29-11-2016-600x300.jpgWMMJWXy.png

ΤΡΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Τους αλλαξαμε τα φωτα στο Ανφιλντ!!!!!!
Το ενα πιο ομορφο απο το αλλο!!!!!

Εκπληκτικη εμφανιση!!!!

LUFC - Swansea 2-1

Ευκολα και με πολυ ελεγχο.

Palace - LUFC 1-2 

Παλι ευκολα και ΠΑΛΙ με πολυ ελεγχο.

LUFC - Bournemouth 1-0 

Επρεπε να ειναι 3-0, ειμασταν 5 επιπεδα καλυτεροι σε ολες τις γραμμες.

qePVQoO.png

---------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Αυτη η σεζον θα ειναι αφιερωμενη στον @desperado που κατι μου ελεγε για δυσκολιες στην Αγγλια........ξερεις, σε περιπτωση εκπληξεως.. ;) 

• Το κεντρο μας ΚΕΝΤΑΕΙ.
    Πραγματικα ο συνδιασμος του Βιερα και του Φιλιπς τους αφηνει αναπαντητους ΟΛΟΥΣ....δε ξερουνε τι να κανουνε, αψογο συστημα, ναι μεν αμυντικο, αλλα με 4 ατoμα στην επιθεση οταν χρειαστει.....φανταστικο ποδοσφαιρο.

• Αλενια και Μαρτινεζ.......Χριστε μου.
    Δεν υπαρχει σταματημος.
    Συνδιασμοι για mixtape, γκολ κι απο τους δυο, ταχυτητα, κοντρολ, τονοι μπαλα.....απαπαπαπα.

Και πηρε και το βραβειο του Σεπτεβρη ο Λαου.

Bgt2dKL.png

• Ιτουρμπε.........Αλλο μηχανακι απο κει.
    Ο πιο γρηγορος παικτης που εχω χειριστει στο ΦΙΦΑ 18, πραγματικα δεν πιανεται.
    Σκοραρει κιολας, δεν ειναι οτι να ναι.

• ΔΕΥΤΕΡΗ προταση μεσα σε 2 χρονια!!

RuorAaU.png

Ετσι ειναι ρε φιλε, αν φενεται οτι κανεις δουλεια, σου κανουνε προτασεις απο μονες τους!!
    Αλλα και στην Λυοναρα λεω το ιδιο.....οχι ακομα.

• Γκομεζ πισω, κερβερος.
    Απιθανος CB.

• Δεν πιστευω τιποτα ακομα, αλλα παιζουμε πολυ καλο ποδοσφαιρο......απλα λεμε.

• Επομενος αντιπαλος στο Λιγκ Καπ η Αρσεναλ.

Παμε τωρα μεσα στο Old Traaford να παιξουμε με την ΜΙΣΗΤΗ γειτονισσα Manchester United!!!

442929318.jpg4221396001_5229183946001_5229159046001-vs.jpg?pubId=4221396001&videoId=5229159046001
167790.jpgmufc-leeds.jpg

Εννοειται εχει και σημασια το οτι ειμαστε κοντα βαθμολογικα, αλλα οι δυο ομαδες εχουνε να παιξουνε μεταξυ τους 8 χρονια απο το League Cup και 17 χρονια απο την τελευταια αναμετρηση τους στην Πρεμιερ Λιγκ!

Παμε να συνεχισουμε το παραμυθι που ζουμε!!!!

lxM7TRO.png

@ELBarto-3- ναι ρε πήγα Φουλαμ και δεν με έκανε κλικ και έφυγα αρων αρων και αφού ξεκούραστηκα 2 μέρες περίπου ξαναπηρα την ΛΕΣΤΑ και έκανα sim και πήρα ότι μου ανήκει όπως έγιναν. 

Λοιπόν τώρα είμαι στην τρίτη σαιζόν και έχω 7-0-0 και 2 νίκες για το τσουλου. Τρελα ματς αφού όλοι οι παίκτες μου είναι από 83-88 OV.

Κάποιες φώτο αφού βίντεο μόνο ξεχωριστά ματς.

n19si0.jpg

2dslg1s.jpg

30c36vd.jpg

id57ck.jpg

2d7ca3a.jpg

2vxmyhx.jpg

2eb4zsw.jpg

dxijq9.jpg

Προπονω όλα τα εξτρεμ αμυντικά αφού επιθετικά είναι ΤΑΝΚΣ. Βάζω Τελλες σέντερ μπακ αφού στο σύγχρονο ποδοσφαιρο πλέον βάζουν και ένα ακραίο μπακ στην τριάδα.

Λείπει ο ΑΛΙ και ο ΑΛΑΜΠΑ για τρελα γούστα. ΟΜΑΔΑΡΑ πραγματική παίζω και κάθετο ποδόσφαιρο χωρίς σέντρες πλέον ... 

• Create New...