Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ELBarto-3-

FIFA 18 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@takisaek

Περιμένουμε αδερφέ,  αν και μετά από ότι έκανες,  καλύτερα θα ήταν ένα καριερ από την αρχή...

@ELBarto-3-

Για να σε δω όμως,  περιμένω..

TIGRE =  0  ΤΊΤΛΟΥΣ 

@Fanis-13-

Το πάλεψες  ρε φιλαράκι  και μπραβο, παρότι  στο στράβωσε το πράγμα η EA ,  δεν πειράζει αν και ήσουν πολύ κοντά..

Στο CL τώρα το βρήκες από τον διάολο σου.. τη να κάνεις,  απλα τίποτα...

Γενικά, παντός  για τα γκολ που μπαίνουν κατά ριπας  δες  στο προηγούμενο ποστ για τα sliders  τη έβαλα και τη είπα...

Περιμένω το αγγλικό,  αν και φαντάζομαι περίπου που θα πας.... 

-------------------------------------------------------------------------

Πάμε στα δικά μου τώρα...

23593682_148344155918535_525699022250454

Εντάξει τη να πω, όταν κρατάς καλά  , με καλή αμυντική λειτουργία και τρως στο 90+ γκολ από το πουθενά,  απλα σηκώνεις τα χέρια ψηλά...

• RACING  - TIGRE  3-1

Μπήκαν μέσα και μας πήραν τα σώβρακα... και το γκολ που βάλαμε,  ο Θεός να το κάνει...

23550264_148353092584308_882395030374606

Έπαιξαν έξυπνα, αλλά ήταν και καλύτεροι και άξιζαν την νίκη...

23550074_148363682583249_298803879024420

Η αλήθεια είναι ότι πήραμε μια μεγάλη νίκη,  αλλά και ότι ΜΠΟΚΑ απλα ήταν μέσα στο γήπεδο,  τίποτα άλλο..

Το καλό ότι επιστρέψαμε στις νίκες..

• NOB   - TIGRE  1-2

Κάναμε πολύ καλό   ματς και ήρθαμε με φορά από το ματς με ΜΠΟΚΑ,  μεγάλη νίκη και εδώ , αυτοί μείωσαν στο 88' από δικό μου λάθος.. 

• TIGRE  - GIMNASIA  1-1

Δίκαιο αποτέλεσμα  , για 0-0 πήγανε αλλά βάλαμε και απο ένα γκολ... ήτα ισορροπημένο ματς και δίκαιο αποτέλεσμα...

23632132_148391452580472_332864209284157

Ή  CHACARITA αλλιώς...

Πρώτος αγώνας   των μεταγραφών που θα δείτε κάτω και 1 τραυματίστηκε......τζάμπα λεφτά...

Δύσκολη νίκη , με μια  ομάδα που είναι στην τελευταία θέση...

• TIGRE  - PATRONATO  2-1

Άλλη μια δύσκολη ομάδα,  δεν το περίμενα,  αν και προηγηθηκαμε 2-0 , μείωσαν και πίεσαν πάρα πολύ...

Τελικά όλα καλά... Αλλά έξω και ο ALBERGENGO...

Βαθμολογία με την INDEPENDIENTE να  πηγαίνει τρένο 

23593426_148392339247050_839835736504095

--------------------------------------------

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ 

23511215_148382762581341_103520404310448

Μέχρι στιγμής την διαφορά από αυτούς κάνει μόνο ο MERLINI,  

MAIDANA  = 4 Μήνες και   τέλος σεζον  4M. ΤΖΑΜΠΑ 

ALBERTENGO = 8 εβδομάδες. Και σχεδον τελος σεζόν..  4.7Μ ΤΖΑΜΠΑ 

Τη να κάνουμε συνεχίζω και αυριο και βλέπουμε...

Αυτά παίδες...

Πάμε να που με το τέλος αυτού του καριερ...

Είχαν μείνει 11 ματς...

Παίζω τα 5 και καθόμαστε στην 5η θέση σταθερά,  κάπου εκεί χάνω και τον GODOY,  ε δεν ήθελα και πολύ 

Χωρίς βασικούς αμυντικούς,  χωρίς βασικό επιθετικό που αγόρασα,  δεν τράβαγε,  

Έκανα σι  τα υπόλοιπα 6 ματς για να τελειώσω την χρονιά και η τελική κατάταξη μα μας είναι αυτή...

23632641_148909442528673_702051495135633

Αν είχα το ροστερ  με τις μεταγραφές κανονικά,  σίγουρα  χτύπαγαν 3αδα...

Γενικά ξεκίνησε καλά το καριερ αλλά κάπου προς το τέλος στράβωσε... με τους τραυματισμούς,  μιας και δεν είχαμε πάγκο αφου πούλησα κιόλας για να αγοράσω... 

MERLINI,  πολυ καλος και φτηνός...

Αυτά από την απέναντι όχθη του Ατλαντικού,  

Κάνω restart και ξανά έρχομαι  Ευρώπη....

Θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήριά μου σε όλα τα παιδιά για τα ωραία ποστ και career τους..αν και πρώτη φορά γράφω για φέτος σας παρακολουθώ καθημερινώς..συνεχίστε έτσι παιδιά..καλές πορείες να έχουμε

πάμε με τα δικά μου..

Aν και λάτρης του ισπανικού κυρίως και ακολούθως του ιταλικού ποδοσφαίρου, αποφάσισα να ξεκινήσω με μία μικρομεσαία ομάδα της Πρέμιερ, η οποία πέρσι έκανε συμπαθητική πορεία έχοντας έναν προπονητή που έχει γίνει σεβαστός στο νησί για τις σκληρές ομάδες του.Ο λόγος για την WEST BROM και τον coach TONY PULIS.Ομάδα με σκληρή άμυνα και κέντρο, κάποιες καλές λύσεις στην επίθεση, αλλά χωρίς βάθος πάγκου και μπάτζετ γύρω στα 36Μ. Επειδή μου αρέσει ο έντονος ανταγωνισμός και η συγκεκριμένη διοργάνωση, τοποθέτησα την ομάδα να συμμετέχει στο UEFA Europa League. Το group με: BORUSSIA M'GLADBACH- LEGIA- SION. Από στόχους εν ολίγοις έχω να τερματίσω στη μέση της βαθμολογίας και να πάω στους 16 του FA Cup και τους 8 του Europa 

11αδα (4-2-3-1): FOSTER- NYOM, HEGAZY, EVANS, GIBBS- YACOB, KRYCHOWIAK- CHADLI, GOURCUFF, J. RODRIGUEZ- RONDON

Άλλοι αξιόλογοι παίκτες που μπορούν να βρεθούν στην 11αδα:  B. MYHILL- D. SIMPSON- C. BRUNT- G. BARRY- J. LIVERMORE- J. McCLEAN- J. MORRISON 

Οι εντολές μου ήταν να βγαίνουν τα μπακ οβερλαπ συνεχώς, να κρατάνε θέση τα αμυντικά χαφ κάνοντας παιχνίδι από χαμηλά και οι πλάγιοι (J. RODRIGUEZ- CHADLI) να κλίνουν μέσα (δημιουργώντας έτσι χώρο στους μπακ να ανεβαίνουν) για να υποστηρίζουν τον RONDON, ενώ στον GOURCUFF έδωσα ένα πιο ελεύθερο ρόλο, ώστε να κινείται παντού στο χώρο που του αναλογεί ως CAM. 

Στα μεταγραφικά αποφάσισα να μην πουλήσω κανέναν, ενώ όπως πιθανότατα θα παρατηρήσατε έφερα τον GOURCUFF (CAM- 78) από τη Ρεν με 7.7Μ και τον D. SIMPSON (RB- 75) από τη Λέστερ. Επίσης ανακάλεσα τον δανεισμό ενός πιτσιρικά, του DONELLAN (CB/CDM- 64)

Οι αγώνες μέχρι στιγμής: 

WEST BROM- Bournemouth 1- 1 

Από ένα ημίχρονο οι δύο ομάδες, δικό μου το δεύτερο

Burnley- WEST BROM   0- 0  

Κλειστό ματς, τεράστια χαμένη ευκαιρία σε μοναδικό τετ α τετ ο GOURCUFF στα χασομέρια (πλάσαρε ολομόναχος και έπεσε κάτω, αν είναι δυνατόν)

Για το EFL Cup: WEST BROM- Liverpool 1- 3

Δίκαιος αποκλεισμός, δοκίμαζα κάποιες εναλλακτικές λύσεις στην 11αδα

WEST BROM- Stoke City 2- 2 

Τι να πω με ενώ έχανα και το γύρισα με ισοφάρισαν στο 93΄

UEFA Europa League:     SION- WEST BROM  1- 1

Υποτιμήσαμε τον αντίπαλο, μας κοίμισε και προηγήθηκε, αλλά έδωσε τη λύση ο μέγας GOURCUFF (αποκάλυψη ως τώρα, δεν τον περίμενα τόσο καλό είναι η αλήθεια, καθώς είναι επιρρεπής στους τραυματισμούς, ενώ έχω για μπακ απ του τον επίσης καλό και μαχητικό Morrison) με σουτάρα έξω από την περιοχή.  

Brighton- WEST BROM   1- 1

4η σερί ισοπαλία (!)   

WEST BROM- West Ham 3- 1

Επιτέλους πρώτη νίκη. Αν και το φάγαμε στο 62' ακολούθησε ένα κρεσέντο του RONDON και κερδίσαμε δίκαια 

Arsenal- WEST BROM   3- 0

Ήττα εντός προγράμματος, αλλά με κάτω τα χέρια.Φταίω και εγώ πήγα σε αλλαγή συστήματος (3-5-2) και μπέρδεψα την ομάδα

UEFA Europa League:     WEST BROM- LEGIA  1- 1

Αλληλοεξουδετερωθήκαμε. Αν και λιιιιγο καλύτερος ισοφάρισα με αυτογκολ στο 80'

Ακολούθησαν 3 συνεχόμενες ήττες. Θα τις παραθέσω απλά χωρίς σχόλια γιατί η ομάδα ήταν τελείως αποπροσανατολισμένη και δεν άξιζε το ο,τιδήποτε

WEST BROM- Waford 0- 1

Leicester City- WEST BROM   5- 1

UEFA Europa League:     BORUSSIA M'GLADBACH- WEST BROM  1- 0

Southampton- WEST BROM   0- 2

Συνήλθε η ομάδα μετά τις αλλεπάλληλες σφαλιάρες και κάναμε διπλό σε μία δύσκολη έδρα (Στεναχώρησα την αγαπημένη μου ομάδα στην Αγγλία μετά τη Liverpool, αλλά στο γήπεδο δεν υπάρχουν φιλίες)

WEST BROM- Man City  0- 0

Κρατήσαμε στο μηδέν την τρίτη της βαθμολογίας (παρεμπιπτόντως προηγούνται σε αυτή Man United- Chelsea και εμείς είμαστε 12οι). Αν κάναμε και κάτι μπροστά θα ήταν μία μεστή εμφάνιση

UEFA Europa League:     LEGIA- WEST BROM  1- 2

Τεράστια νίκη στο 91' με γκολ του RONDON, μας φέρνει στη 2η θέση του ομίλου με 5 πόντους.Έχανα στο 70' και αν έληγε έτσι θα αντιμετωπίζαμε το φάσμα του αποκλεισμού, αλλά τέλος καλό όλα καλά

ΕΝ ΚΑΤΑΚΛΕΙΔΙ: μαχητική ομάδα είμαστε δεν έχω παράπονο, οι παίκτες ανταποκρίνονται στις εντολές που τους έχω δώσει. Σταθερός ο ΤΦ Foster, δυνατός στον αέρα ο στόπερ Hegazy, το κουπί όλο στην επίθεση τραβάει ο  RONDON (1ος σκόρερ στην Πρέμιερ με 7 γκολ!!!), GORCUFF- KRYCHOWIAK κολώνες στο κέντρο, η αρχηγάρα ο Αργεντίνος C. YACOB μπορεί περισσότερα στην συνέχεια, απογοήτευση ο CHADLI

Ίδωμεν στη συνέχεια..C'mon BAGGIES  

@niktsiabeΚαλωσηρθες, φιλε και καλη αρχη! Μετρια αρχη στο πρωταθλημα αλλα θελει χτισιμο η ομαδα. Συνεχισε!

@desperado Γρηγορο career αυτο. Δεν πειραζει που δεν σου βγηκε. Καλα τι εγινε εκει; Βoca 9η, River 5η. Χαμος. Αναμενουμε το επομενο.

Στα δικα μου:

Premier League

Villa-Palace 1-2 Γκολ ο Ρασφορντ στο ντεπουτο του.

Palace-Brighton 1-0

Everton-Palace 1-1 Μας ισοφαρισαν στο τελος.

Palace-West Brom 1-1 Τα ιδια.

Arsenal-Palace 1-1 

Palace-Watford 4-1

Leicester-Palace 0-3

Palace-West Ham 1-1

Chelsea-Palace 0-0

Palace-United 3-1

vSHM9Jg.jpg

Champions League

Στο ομιλο ειμαστε με Bayern, Napoli, CSSKA.

Bayern-Palace 0-1 Με το δεξι στην Ευρωπη με ενα μεγαλο διπλο. Το γκολ ο Adams.

Napoli-Palace 2-0 Μετριο παιχνιδι απο εμας.Πολυ κακο αποτελεσμα.

Palace-CSSKA 3-1 Σχετικα ανετη νικη.

Palace-Bayern 1-1 Προηγηθηκαν και ισοφαρισαμε.

3PhY0LB.jpg

Παρατηρησεις:

1) Στην Ευρωπη ειναι ολα ανοιχτα για τις θεσεις 1-3.  Το τελευταιο ματς ειναι με Napoli και θα πεσουν κορμια. Αφου αυτοι λογικα θα χασουν στο επομενο απο Bayern.

2) Στο κυπελλο αποκλειστηκαμε απο την City με 1-0, ενω παιζαμε καλυτερα με τα δευτερα μεσα στην εδρα τους.

3) Δεχομαστε ευκολα γκολ ενω μας κανουν λιγες φασεις. Γι αυτο εχουν ερθει πολλα στραβοπατηματα ενω σε καθε ματς κανουμε 10+ τελικες.

4) Κορυφαιοι μεχρι τωρα ειναι ο Loftus-Cheek και ο Ward-Prowse.. O Ρασφορντ πολυ καλος, Zaha εκπληκτικος, Arnold και Sakho τρομεροι. Ο Benteke εχει πετυχει μολις 2 γκολ. Καμια σχεση με την περσινη αποδοση. Αν συνεχισει ετσι, παει για πουλημα τον Γεναρη.

9pZ6thQ.jpg

@ELBarto-3- εγώ όταν πήγα στην Φουλαμ που έχει φανελαρες αλλά Γερμανίας είχα κάνει δύο career το ένα με ότι καλύτερο από Αργεντινή και όλοι οι παίκτες fake πρόσωπα και το άλλο θυμάμαι με πιτσιρικαδαι με real face,  είχα χτίσει πίσω τετράδα φωτιά με ένα της Μάντσεστερ Σίτι 195 τον Adarabioyo, το Fry της Μιλντρεσπο δεξί μπακ Holgate, αριστερά ένα μαυράκι 20 χρόνο Mason και μπροστά από τον δεξί μου μπακ έβαλα αυτόν τον πιτσιρικά της Λίβερπουλ τον Αlexander-Arnold. Καμια 5 ματς είχα παίξει και τα άλλα sim να ανέβω. Και αν εσύ είσαι ψυχακιας εγώ είμαι ψυχοπαθης γιατί πάρα το γεγονός των πολύ ωραιων φανελων της Λιντς έφυγα επειδή είχε αυτά τα σήματα της Kappa στα πλάγια και στολή τέρματα από τα λιντλ χαχα. Γήπεδο πάντα αυτό εννοείται.

Λοιπόν ακούστε τώρα τι έγινε, με το που λέω να ξεκούρασω νου και δάχτυλα, (έχω το χούι να πιεζω πολύ δυνατά τα κουμπιά, το ένα κουμπί ήδη πατιεται μετά δυσκολίας). Το γέλιο. Πάω για καφέ γυρνάω και λέω αν και αϋπνος τώρα που σαι σε φόρμα δεν παίζεις μέχρι να δεις ότι κουραστηκες; Παίζω με την Σ. Γουενσντει για το Λιγκ Καπ βαζοντας 9 δεύτερα, 3 ματς για το πρωτάθλημα που έχουν γίνει ΤΑ ματς και ένα μέσα στην Μπρεντφορντ για το ΛΚ. Και πάω να παίξω το τελευταίο μου ματς με την Μπερνλι, πολύ σκληρό καρύδι, ήταν 6η και γινόταν ντέρμπι και στο 30 στο 0-0 με βγάζει μπλε οθόνη κάτι ερρορ κτλ και με σβήνει,  ανοίγω ξανά το PS και βλέπω έχει διαγραφεί το Carrer τελείως, εντωμεταξυ ήμουν πρώτος με 12 η 10 βαθμούς μπροστά στις 2 Δεκεμβρίου. Να πω την αλήθεια και επειδή ήμουν πολλές ώρες αϋπνος και είχα λιώσει λέω δεν μ@μεις.

Έλα όμως που έρχεται η άλλη μέρα και λέω τώρα; Και μου έρχεται η ιδέα να ξανακάνω από την αρχή με Λέστα να πάρω τους ίδιους παικται και να παίξω ολα τα ματς και να νικησω με τα ίδια σκορ και τους ίδιους σκόρερ βαζοντας όταν έπαιζα το ματς beginner και 4 λεπτά. Έλα όμως που ο Μουρινιο δεν μου έδινε τον Jones με τίποτα, ο οποίος πήρε μεταγραφή τελικά στην Λατσιο, ανταλλαγή με Iborra. Και έτσι αφού προσπάθησα με καμιά δέκα παίκτες ακόμα πήρα τον Hendrick της Μπερνλι. Έδωσα παίκτη που τον Γενάρη θα πουλούσα 18 μύρια και πήρα παίκτη με 75 overall. Επίσης πήρα το υπερβαρο μαυράκι πίσω από Νις και μου ρθε πρόταση για τον Αυστριακό Φουτς που ήταν κακιστος στο ΛΚ μόνο που τον έβαζα, δεν πήρα τον Dunk της Μπράιτον 76 OV και πήρα Lascelles (74) από Νιουκαστλ και αντί του Hogg της Χαντερσφιλντ με έψησε το ΑΕΚτσακι και πήρα της Νιουκαστλ τον Perez. Οπότε τώρα αποδυναμωθηκα στην άμυνα, ο Jones έκανε παιχνίδι από πίσω και σκουπιζε τα πάντα και δυμαμωσα στο κέντρο. Και τέλος; 

Εκεί που πηγαίναμε χέρι χέρι με Τοτεναμ τώρα είναι πίσω 12 βαθμούς μαζί ΠΑΛΙ με την Γουότφορντ. Έρχονται αναλύσεις βιντεοζ κτλ όταν ανέβουν.

hA6yJR4.jpgκαλησπερα απο μενα. δε γραφω συχνα. παιζω εδω και χρονια fifa-PES, αλλα προτιμω το manager-career mode του fifa.
εχοντας δοκιμασει πολλες ομαδες και πρωταθληματα, φετος ψαχτηκα μεσω ρεντιτ και αποφασισα να ξεκινησω μια καριερα απο 4η αγγλιας. ΌΜΩΣ. πουλας-διωχνεις ολους τους "κανονικους" - υπαρκτούς παικτες και χρησιμοποιεις μόνο παικτες απο ακαδημια και παικτες αναγεννημενους (regens).

για οσους δε ξερουν, μολις ενας παικτης αποσυρθει, το παιχνιδι αυτοματα βγαζει εναν νεο ίδιας εθνικοτητας και που παιζει ακριβως ιδιες θεσεις (πχ  ST/RW), σε τυχαια ομαδα στο πρωταθλημα που σταματησε ο παικτης που αποσυρθηκε. η προκληση ειναι ομως να μην ξεκινησεις με πλουσια ομαδα και προσλαμβανεις 5στερους scouters, γιατι σου φερνουν αμεσως καλους παικτες με potential 74-94 και το παιχνιδι γινεται πολυ ευκολο. επίσης όσο μικροτερη κατηγορια εισαι, τοσο πιο συχνα θα πρεπει να αποδεχεσαι ολες τις προτασεις απο μεγαλυτερες ομαδες για τα αστερια σου.ετσι αναγκαζεσαι να προσπαθεις να παραγεις συνεχεια νεους ωστε να εχεις βαθος και ικανοποιητικους αντικαταστατες. φυσικα αποδεχεσαι μονο προτασεις που ειναι σοβαρες οικονομικα. προσπαθεις ομως να μην σταματας την πορεια εξελιξης ενος παικτη και τις φιλοδοξιες του. αν πχ εσυ παιζεις 3η αγγλιας και εχεις εναν πολυ καλο παικτη με OVR 70 και Potential 80-86, ο οποιος ειναι βασικος σου και στον ζητησει πχ η sunderland για 4-7 εκατομυρια, τον πουλας. Ο μονος τροπος να μην χριεαζεται να πουλας τους καλους σου ειναι να τους ανανεωνεις συχνα τα συμβολαια και με realistic χρηματικες απολαβες. οποιος παιζει, ξερει πως ειναι πολυ ευκολο να κρατησεις τους νεους σου απο 50 OVR μεχρι 90 potential, με μισθους γελοίους (πχ 20k στην  πρεμιερ την ωρα που ενας αντιστοιχος αμοιβεται με 200k,καθως οι μισθοι ξεκινανε απο 500 euro).
επισης οταν εισαι σε μικρη κατηγορια δε μπορεις να πας να αγορασεις ενα ανερχομενο αστερι που παιζει πχ στην chelsea (για παραδειγμα ο regen του Ibra). στην πραγματικοτητα κατι τετοιο δε θα γινοτανε. μπορεις ομως να τον δανειστεις, και οταν ανεβεις και εσυ premier να σκασεις ενα σεβαστο ποσο στην τσελσι (πχ 50 μυρια) και να τον αγορασεις. 
αυτο ξεκινησα λοιπον φετος. διαλεξα την Universidad Catolica απο χιλη, διοτι εχει υψηλες απαιτησεις (brand exposure-financial-youth development-domestic success-continental success) και μου αρεσουν οι εμφανισεις της. την εβαλα 4η αγγλιας, εδιωξα ολους τους παικτες της και ανεβασα νεους απο ακαδημια. 1η χρονια τερματισα 20ος. 2η 10ος. 3η χρονια τερματισα 3ος αλλα ανεβηκα μεσω πλει οφφ. τωρα ειμαι 4η σεζον στην 3η αγγλιας, εφτασα γεναρη και ειμαι 8ος.

ελαβα προσφορα για τον καλυτερο παικτη της ομαδας μου (ελληνας με ονομα γαλανοπουλος, OVR 70, potential 70-84 παιζει RM/CM, εγω τον βαζω κυριως CM γιατι ειναι πολυ αργος αλλα εχει πολυ καλες πασες, μακρινα σουτ και στημενα) απο την derby county  που ειναι στην championship για 6 μυρια PIC. τον εδωσα με βαρια καρδια. πουλησα επισης τον βασικο  μου RB για 2 μυρια στην blackburn και το βασικο μου ST στην preston για 1,5, ενω εδωσα 2-3 σαπακια σε ομαδες της κατηγοριας μου για λεφτα κοντα στην αξια τους. πηγα και δανείστηκα τον regen του Srna απο ομαδα της premierγια να καλυψω το κενο στο δεξι μπακ, ενω αγορασα με 800κ εναν νεο RB απο τη Santos που τον ειχαν transfer listed. Eπισης βρηκα απο free agents μερικους τιμιους παικτες για να βγαλω τη σεζον. 

παιζω σε legendary και ελπιζω να καταφερω και φετος να μπω στα πλει οφφ για την ανοδο στην τσαμπιονσιπ, αν και το βλεπω δυσκολο. Για το μελλον εχω σταμπαρει τον regen του david villa σε ομαδα στην αμερικη αλλα δεν θελω να τον αγορασω αν δεν ανεβω κατηγορια, γιατι κανεις 19χρονος δε θα αφηνε το MLS για να παει στην 3η αγγλιας. championship  ομως ισως να πηγαινε, εχοντας βλεψεις να ανεβει πρεμιερ.
αυτα απο μενα, ο,τι ερωτησεις εχετε feel free to ask :)

@takisaek Ετσι, στην ομαδα σου, επιτελους.Αγγλος κι εσυ, και την ομαδα σου, κατι το οποιο θα ναι η απολυτη κ@υλα για σενα.

Περιμενουμε.

@Fanis-13- Θυμαμαι ενα 1-6 κι εγω, περσι με Λυον.Πραγματικα καποια στιγμη αρχιζεις να γελας.

Και γενικα, σε ξυλωσε το παιχνιδι με το πρωταθλημα, τι να λεμε...

Στην Ευρωπη σε βρηκε η Μιλαν, παλι :D 
Κριμα, ηταν ευκαιρια, αλλα στο ΦΙΦΑ το EL καμια φορα ειναι πιο "γεματο" απο το ΤΣΛ.

Δε πειραζει ρε φιλε, εκανες αναμνησεις, με Ναμπι, Ρατζα κτλ.
Περιμενουμε την Αγγλικη σου!! 

@desperado Σε περιμενουμε, καλη εμπειρια κι απο κει, αλλα δε βγηκε τοσο δα καλα.

Περιμενουμε την Ευρωπη σου.

@Dimokritos Στο πρωταθλημα σε βλεπω στην περσινη κατασταση, δηλαδη να διεκδικεις μεχρι τελους.
Στην Ευρωπη, νταξει, εγω πιστευω 3ος θα βγεις, αν και εισαστε κολλητα τωρα.Οι αλλοι ειναι μεγαθυρια.

Ward - Prowse παικταρας.
Διπλαρα στην Μπαγερν, δε φανταζομαι την ηδονη! 

-------------------------------------

23A3152A00000578-4534866-image-a-11_1495559282691.jpg

Παμε μεταγραφες.

30574F3C00000578-0-image-m-21_1453222901254.jpgDIDUDtK.png

Sam Byram

Επιστροφη του Ασοτου!!!

Ενα απο τα πουλενακια μου απο το ΦΙΦΑ 16 που επιτελους επιστρεφει στην ομαδα της καρδιας του και αφηνει το πτωμα που λεγεται West Ham στην ησυχία του...

lewis-cook-leeds-united-england-u19_3389008.jpg?201512161245253Pq3b5K.png

Lewis Cook 

Αλλη μια επιστροφη! :D 

Ο ΜΕΓΑΣ Cook που θα δωσει χαρακτηρα στο κεντρο της ομαδος, και ειναι και παιδι των ακαδημιων.

------------------------------------

Ξεχασα να βγαλω φωτο εντεκαδα, επομενο ποστ.

-------------------------------------

ΜΑΤΣ

championship-logo.jpg

Bolton - Leeds 1-1

Πολυ ισοροποιημενο ματς, 2 σουτ απο την καθε ομαδα.
Ilioski το γκολ μας.

Barnsley - Leeds 2-0 (carabao cup)

Δε με πολυ-ενοιαζε.
Ειναι ηδη επιβαρυμενο το προγραμμα, το Λιγκ Καπ με ελειπε.

Leeds - Preston 1-0 

Δυσκολο ματς, αλλα καταφεραμε να διασπασουμε την αμυνα της Πρεστον.
Γκολ παλι ο Πολωνος αριστερος εξτρεμ.

Leeds - Fulham 1-1 

ΟΥΦ.
Το πρωτο ημιχρονο ηταν για 0-4.
Αλλα σταθηκαμε τυχεροι και φαγαμε μονο ενα.
Μετα στο δευτερο ισοροπησαμε και ισοφαρησαμε.

Sunderland - Leeds 1-2 

Το ακριβως αντιθετο, το ματς ητανε για 1-5 αλλα πραγματικα ειμασταν τρελα σπαταλοι.

Ευτυχως κερδισαμε, τουλαχιστον.

Forrest - Leeds 1-1 

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ αυτο σε ΦΙΦΑ........

hOXRigO.png

Υπενθυμιση, ειμαι η Leeds.......
Πραγματικα σκουπιζαμε κρυο ιδρωτα, σε ολο το παιχνιδι.....εκπληκτικη η Φορρεστ, και δικαια πρωτη στον πινακα.

ZP2L1SS.png

------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Προσπαθουμε να βρουμε τον χαρακτηρα μας, ξεκηνισα με 4-2-3-1 αλλα το γυρισα σε κλασικο 4-3-3 και παιζουμε λιγο καλυτερα.
  • Δε  ειχα καταλαβει οτι η ομαδα εχει και τον Cameron Borthwick-Jackson

Αποτέλεσμα εικόνας για borthwick jackson leeds

Tρομερο αριστερο μπακ, αν και δανεικος απο την Manchester United, θα προσπαθησω να τον αποκτησω.

Αυτα, κυριοι.
Συνεχιζουμε στο ανελεητο προγραμμα της Τσαμπιονσιπ ελπιζοντας για το καλυτερο.
Δεν εχουμε δα και την τρομερη ομαδα, αλλα παλευουμε καθε ματς με ψυχη.

Ελπιζω να ειμαστε στην 6δα στο τελος.

MARCHING ON TOGETHER!!!!!

Leeds-United-fans-001.jpg?resize=700%2C420

@ELBarto-3-Λοιπον, στις μεταγραφες μεγαλη επιστροφη ο Cook.  Αγωνιστικα ειχες ενα μετριο ξεκινημα με μερικες ισοπαλιες αλλα πραγματικα με Forest σταθηκες τυχερος. Με 2 τελικες εβαλες γκολ και πηρες σημαντικο x. Η βαθμολογια δεν λεει κατι τωρα. Ειναι πολυ νωρις. Συνεχιζεις.

Στα δικα μου:

Premier League

Reading-Palace 0-2 Δεν τραβαγε η ομαδα. Ευτυχως στο 70' ο Adams που μπηκε αλλαγη ανοιξε το σκορ και στο 85' εκανε το 0-2 με ωραιο σουτ στην κινηση (φωτο στο τελος).

Palace-Hull 1-1 Προηγηθηκαν και ισοφαρισαμε με γκολαρα του Ρασφορντ.

Liverpool-Palace 1-5 Τι να πω για αυτο το ματς. Τους σκορπισαμε. Τελειωσαν με 2 τελικες. Μπροστα καναμε ο,τι θελαμε. Τα γκολ οι Benteke, Arnold, Zaha, Loftus-Cheek (2). 

Palace-Newcastle 3-1 Αλλη μια ευκολη νικη. 

32uJ9yt.jpg

Champions League

CSSKA-Palace 3-1 Δικαιη ηττα. Ηταν καλυτεροι. Εμεις απλα ειχαμε μερικα ξεσπασματα. Πλεον βρισκομασταν με την πλατη στον τοιχο για το τελευταιο ματς αφου η Napoli νικησε την Bayern και θελαμε νικη με διαφορα >2 γκολ, για να μην μπουμε σε περιπετειες.

Palace-Napoli 4-1 Και ηρθε η νικη. Το καλυτερο παιχνιδι της ομαδας εδω και 2 χρονια που ειμαι στον παγκο. Καναμε ενα μαγικο πρωτο ημιχρονο με 4 γκολ και απλα μειωσαν στο τελος.

tfgcLNs.jpg

Παρατηρησεις:

1) Πιο δυσκολος απο ο,τι περιμενα ο ομιλος στην Ευρωπη. 10 βαθμους οι 3 πρωτοι. Κυριολεκτικα στο νήμα πηραμε την προκριση. Αντιπαλος στους 16 η Sporting.

2) Στο πρωταθλημα συνεχιζουμε καλα και μπροστα πεταμε. Τρομερη η επιθεση μας.

3) O Benteke ειχε 9 ματς να σκοραρει. Τον εβαλα για πωληση και στα επομενα 2 παιχνιδια εβαλε 3 γκολ. Απο ο,τι φαινεται ξυπνησε. Ο Adams πραγματικα απιστευτος. Αυτος μας κραταει, οσο δεν σκοραρει ο Benteke.

pToNnfS.jpg

@desperado  Θα δεις απο κατω αδερφε!! Νταξει φιλαρακι εκανες ενα καρεερ που μπορει να μην σου βγηκε και τοσο αλλα πηρες εμπειριες και τωρα γυριζεις πιο δυνατος στην ευρωπη!!! Περιμενουμε τον νεο σου σταθμο μπρο!!!!

@Dimokritos Ευχαριστω πολυ αδερφε!!! Στα δικα σου κανεις πορεια πρωταθλητισμου στην πρεμιερ μεχρι στιγμης και σιγουρα θα το διεκδικησεις μεχρι τελους!!! Μεγαλη νικη με Μαν Γιουν και απιστευτη 5αρα στην Λιβερπουλ μεσα στο Ανφιλντ!!! Η επιθεση σου πεταει φωτιες και αν συνεχισεις ετσι δεν χανεται το πρωταθλημα!!!! Παμε και στην ευρωπη τωρα οπου αν και ηταν παλουκι ο ομιλος οχι απλα καταφερες να προκριθεις αλλα το εκανες και ως 1ος!!! Πολλα μπραβο απο μενα!!!  Η Σπορτινγκ ομως στους 16 αν και δεν τρομαζει θελει σιγουρα μεγαλη προσοχη!!!! Παμε δυνατα για την δυσκολη συνεχεια μπρο!!!!

@Fanis-13- Ευχαριστω πολυ μπρο!!! Στα δικα σου κριμα μεγαλο για το πως τελειωσε η σεζον πραγματικα δεν περιμενα οτι θα εχανες το πρωταθλημα ετσι οπως επαιζες στο μεγαλυτερο διαστημα της σεζον αλλα η ΕΑ αποφασισε να δωσει το πρωταθλημα στη Γιουβε... Κριμα μεγαλο... Δεν πειραζει ομως το παλεψες μεχρι τελους και αυτο εχει σημασια!!! Στην ευρωπη εκανες μια αξιολογη πορεια αν και θα μπορουσες το κατι παραπανω... Αυτα περιμενουμε τον επομενο σταθμο σου..

@ELBarto-3- Παμε στον αδερφοο!! Καταρχας να ξεκινησω με τις μεταγραφες οπου εκανες πολυ εξυπνες επιλογες με Byram και Cook να δινουν λυσεις σε θεσεις οπου η ομαδα ειχε αναγκη αλλα να προσθετουν και ποιοτητα παραλληλα!! Το ξεκινημα σου στο πρωταθλημα δεν ειναι κακο αν και φαινεται οτι ψαχνεις ακομα τα πατηματα σου στο γηπεδο!! Αν σταθεροποιησεις την αποδοση σου θα τα πας καλα!! Βεβαια ειναι πολυ νωρις ακομα για να πουμε το οτιδηποτε το πρωταθλημα εχει πολυ ψωμι ακομα!!!Μπορει να μην εχεις τρομερη ομαδα οπως λες αλλα σε ενα τετοιο μαραθωνιο παιζουν ρολο και αλλα πραγματα οπως το παθος,η θεληση,η καλη ψυχολογια και εσυ αυτα τα εχεις!!! Πιστευουμε σε σενα αδερφε μην μας απογοητευσεις!!!! Παμε να γραψουμε Ιστορια!!!! 

Στα δικα μου τωρα 

ΑΚΥΡΟ Η ΑΡΣΕΝΑΛ ΠΑΙΔΕΣ...

Δεν μου κολλαγε να παιξω αλλη σεζον στην πρεμιερ...   Το εκανα save ισως για αργοτεραα... Παμε προς γαλλια μερια τωραα

olympique_marseille_wallpapers_fonds_vor

Στην αγαπημενη Μαρσειγ του @Diegito21 αλλα και συμπαθια μου απο γαλλια!!! 

Αν και ο βασικος λογος που επελεξα την Μαρσειγ  για να ειμαι ειλικρινης ειναι αυτη εδω η γηπεδαραα που εχουμε για εδραα

Untitled+1.jpg

Απο τις πιο καυτες εδρες το βελονρομ με τους οπαδους της Μαρσειγ να ειναι απο τους πιο πιστους στη Γαλλια και πραγματικα ειναι κ@υλα να παιζεις σε αυτο το γηπεδο!!!

Μπατζετ 13 μυρια 

Στοχοι της σεζον

εξοδος στο γιουροπα

να βγαλουμε 45 μυρια απο φανελες 

και 2 παιχτες απο ακαδημιες

Μεταγραφες

Εφυγαν: 

Σακαι 6 μυρια στη Σαουθαμπτον

Ντορια 4 μυρια στην κονιασπορ

Μανταντα με τραμπα θα δειτε ποιον

Πελε 4 μυρια στην καεν

ρολαντο 2 μυρια στην αζαξιο

Ζαμπο Αγκινσα 10 μυρια στην Μαλαγα

Ηρθαν:

Θωμας Στρακοσια 22 χρονων g/k 75 οβεραλ τραμπα με Μανταντα (θελαμε ενα τερματοφυλακα εξελισημο και να μπορουμε να χτισουμε ομαδα πανω του και ο Μανταντα τετοιος δεν ηταν..)

Πιοννερ 35 χρονων g/k 74 οβεραλ 2 μυρια.... ο Αναπληρωματικος μας κιπερ

Κονορ Τσαπλιν 20 χρονων ST 65 οβεραλ 550 χιλιαρικα συν ενα παλτο δεξι εξτρεμ 

Αμπραχαμ 30 χρονων CB 79 οβεραλ 7 μυρια

Φλορεντιν Πογκμπα 27 χρονων CB 77 οβεραλ 6,5 μυρια

Λουκας Κλοστερμαν 21 χρονων LB 73 οβεραλ 7 μυρια

Ζιφσενκο 20 χρονων CAM 72 οβεραλ 6 μυρια..... κινηση τελευταιας στιγμης θα δειτε γιατι...

11αδα για φετος (η φωτο ειναι τραβιγμενη μετα την 12 αγων.)

23658340_1639024029518060_13203548858731

Και ο Παγκος μας!!!

23622162_1639024146184715_68207055914297

Παμε σε δραση τωραα

Ligue_1_Conforama_Logo.svg.png

1η αγων.

Μαρσειγ - Ντιζον 3-2 εγινε μεγαλη ματσαρα και αν και προηγηθηκαμε 2 φορες με Τοβαν και Ζερμειν μας ισοφαρισαν και τις 2 αλλα ο Μητρογλας που ειχε περασει αλλαγη στο 83 με ψυχραιμο πλασε μας εδωσε την νικη!!!

2η αγων.

Μαρσειγ - Ανγκερς 4-0 πολυ ευκολη νικη χωρις καμια αντισταση απο τους αντιπαλους μας...

3η αγων.

23754847_1639024032851393_84010808540867

Μας αδικει το σκορ μιας και ειχαμε πολλες ευκαιριες αλλα ολες επεφταν στον εξαιρετικο Ταταρουσανου που την ειδε Μπουφον... Ειμασταν και πολυ κακοι αμυντικα και ηρθε το 3μπαλο... Δυστυχως ομως σε μια ανυποπτη φαση τραυματιστηκε ο Παγιετ...

Οταν η ΕΑ προσπαθει να σου σπασει τα νευρα ακομα δεν ξεκινησες.... Καπως ετσι πηραμε τον Σιφσενκο να σωσουμε την κατασταση...

23621741_1639024426184687_50811171348315

4η αγων.

23755060_1639024286184701_60308732425716

Τραγικο ματς απο 2 φασεις η καθε ομαδα και δικαιο 0-0

5η αγων.

23659173_1639024276184702_36947424578731

ειμασταν κακοι αλλα βγαλαμε ψυχη στο γηπεδο και καναμε την ανατροπη και πηραμε σπουδαιο 3ποντο!!!

6η αγων. 

Αμιενς - Μαρσειγ 1-1 Αν και προηγηθηκαμε με Ζερμειν μια βλακεια της αμυνας εφερε το 1-1 και μετα οσο και αν παλεψαμε δεν καταφεραμε να σκοραρουμε και αλλο γκολ....

7η  αγων.

23658739_1639024272851369_71954472706167

Μπλοκαρισμενοι επιθετικα δεν καναμε καλο ματς και δικαια χασαμε...

8η αγων.

23561448_1639024279518035_52413446715710

Πλεα και Μαξιμιν εκαναν πλακα στην αμυνα μας και χασαμε με κατω τα χερια....

9η αγων.

Μαρσειγ - Στρανσβουργο 3-0 ευκολα απεναντι στο τελευταιο στρανσβουργο

10η αγων.

23561873_1639024282851368_73693627754115

Παιξαμε μπαλαρα και καναμε το καλυτερο μας ματς για φετος δημιουργοντας πολλες ευκαιριες αλλα δυστοκια και Ενγιαμα μας στερησαν το διπλο...

11η αγων.

23621634_1639024139518049_19201676581597

Ντερμπι με την Παρι που ειναι πρωτοπορος και αν και το παλεψαμε ηταν αδυνατο να παρουμε εστω το Χ... αλλο επιπεδο οι παριζιανοι....

12η αγων. 

Μαρσειγ - Καεν 2-0 

Φλερταραμε με την γκελα χανοντας πολλες ευκαιριες αλλα Τοβαν στο 85' και Ζιφσενκο στο 90' μας εδωσαν τη νικη

Βαθμολογια

23561764_1639024142851382_21229931118276

Δεν ειναι κακο το ξεκινημα μας στο πρωταθλημα μεχρι στιγμης....

Η ομαδα εχει καποια απο τα στοιχεια που εγω θελω αλλα εχουμε πολυ δρομο ακομα

Θα παλεψουμε μηπως βγουμε κανα Γιουροπα αλλα δυσκολο το βλεπω

Μητρογλου παρα πολυ αργος και δυσκυνητος.... Τα τελειωματα του νταξει ειναι ΟΚ αλλα μεχρι εκει.... Θα φαει πουλημα τον Γεναρη...

Λουις Γκουσταβο ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΥΤΑΙΙ να παιζει.... Δεν στριβει ουτε με αιτηση, ειναι τρομερα αργος(ακομα και εγω πιο γρηγορα κανω τα 100 μετρα..:D) και χανει σχεδον παντα ολες τις φασεις... Η χαρα των αντιπαλων ειναι...

Στρακοσια ειναι μεγαλος τερματοφυλακας με πολυ μελλον και απο τους καλυτερους μας παιχτες σε καθε ματς και δικαια αρχηγος μας

Ο Τσαπλιν εχει ολα αυτα τα στοχεια που θα τον κανουν πρωταγωνιστη στο μελλον και οσες φορες εχει μπει ως αλλαγη ειναι πολυ καλος αλλα χρειαζεται δουλεια ακομα και για αυτο ειναι φουλ στο training

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυνατααα!!!!!

e624d.jpg

@ELBarto-3-

Νατος .... Είναι εδώ..... Μόνο και μόνο που ξεκίνησες,  ένα μεγάλο μπράβο....

Η βαθμολογία σου και η αρχή σου αγωνιστικά,  είναι μια χαρά,

Συνεχίζεις ......έχεις πολύ δρόμο ακόμα...

Τέλειες επιστροφές στα μεταγραφικά......

Για αριστερό μπακ, πάρε από τώρα ή ΣΕΣΕΝΙΟΝ ΦΟΎΛΑΜ ή  ΡΙΚΟ ΧΕΝΡΥ- ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ, που είναι τζάμπα...

COME ON  UNITED...!!!

@Dimokritos

Αδερφέ  μου σαρώνει πάλι στην Αγγλία,  που παρότι είναι πιο δύσκολο τώρα λόγο Ευρώπης δείχνεις να μην μασάς τίποτα....

Στο CL τώρα θα σε πω ότι η πρόκριση ανάμεσα σε αυτές τις ομάδες, είναι πραγματικά όνειρο,  έκανες το απίστευτο,  

Έτσι είναι φιλαράκι όταν είναι η ομάδα σου και σου βγαίνει παράλληλα και το καριερ,  μπορείς να κάνεις παπάδες ...

Φοβερός και ο Adams, τον θυμάμαι από πέρσι που τον είχα σε ένα καριερ,  σε ξελασπώνει όταν βαριετε ο BENDEKE...

προχωράς δυνατά αδερφέ φουλαρεις για τίτλο φέτος....

COME ONE EAGLES..!!!!

---------------------------------------------------------------------

ΆΚΥΡΟ  Ή ΜΠΟΡΟ 

Αλλά για άλλους λόγους που θα δείτε σε άλλο ποστ

Έχω αρχίσει άλλο και το μεσημέρι θα  έχετε νεότερα μου...

@Dimokritos Εσυ πραγματικα θα πατησεις και τον αλλο που πηρε ΤΣΛ με Νιουκαστλ ρε φιλε, αν ειναι δυνατον, ΜΕ ΠΑΛΑΣ?!?!?!!?

Δε ξερω τι θα βγει απο την ολη ιστορια αλλα πραγματικα θα τρελαθουμε.
Ανεβηκες και πρωτος στο πρωταθλημα, πραγματικα, τι να λεμε.

Η Παναγια μαζι σου :D 

@takisaek Επιτελους Γαλλος κι εσυ, καλη επιλογη

Γηπεδο, ιστορια, κοσμος, και κακη κατασταση.

Σου φυγε ο Παγιε βεβαια, τρελο χτυπημα.
Αλλα το χεις, παρα τις πολλες γκελες, κρατιεσαι ψηλα.

Μετριες μεταγραφες, ουσιας κυριως.

Για την εντεκαδα σου εχω ενα θεματακι στον Λοπες να ειναι CDM βεβαια.
Αλλα αν δουλευει στο χορταρι, τι να λεμε.

Και Γιουροπα σε κοβω ανετα, για να σαι σε τετοια θεση με τετοιο ροστερ.
Ευκολακι.

@desperado Μπορο ε, κι εσυ απο τα μερη μας.

Καλυτερα απο μενα ξεκινησες, και πιστευω θα ανεβεις ευκολα.
Χτισε ομαδα που να παιζει καλο ποδοσφαιρο, απο του χρονου, τωρα αποτελεσματα φιλε.

Εχεις και το αληθινο γηπεδο, αλλη φαση.

Για την Ουρουγουαη δεν εχω σχολιο, δεν αντεχω Εθνικες στι ΦΙΦΑ. :D 

---------------------------------------

leedsunited.jpg

Ματς, κατευθειαν.

LUFC - Burton 2-1

Μας βγηκε σπυρι μεχρι να την καταφερουμε την κ@ριολα.
Ατιμη ομαδα, μπηκα στο παιχνιδι λεγοντας "ε μωρε, προ-τελευταια ειναι, σιγα τα οα" αλλα μας πατησε με 0-1 και μετα Park The Buss.

Την διασπασαμε βεβαια.

LUFC - Birmigham 1-3 

Εδω ομως δε μπορεσαμε να κανουμε κατι.
Ευκολα η Μπερμιχαμ περασε μεσα απο το Yorkshire.

Millwall - LUFC 3-2 

Το ΠΙΟ περιεργο ματς μου στο ΦΙΦΑ 18.
ΕΙναι 1-2 απο το μαμημενο 25'

Απο το 83' μεχρι το 87' εχει γινει 3-2 γιατι οι παικτες μου σταματησαν να παιζουνε!!!!
Κανενας δεν ειχε ορεξη να κυνηγησει μπαλα, και στο δευτερο τους γκολ (το 3-2) μεσα σε αυτο το διαστημα ο CB μου απλα δεν απομακρυνε, και περιμενε μεχρι να του παρουνε την μπαλα απο τα ποδια.
Πραγματικα, το κλεισα μετα απο αυτο, χθες.
Να ηρεμησω.

LUFC - Ipswich 2-1

Μου το χρωστουσε το παιχνιδι.

0-1 στο 5' και απο το 80' μεχρι το 85' ειχε γινει 2-1 με 2 κεφαλιες απο κορνερ.

Cardiff - LUFC 1-1

Δικαιοτατο, πολυ καλη ομαδα η Καρντιφ, και μεσα στην Ουαλια, πολλα ηθελα.
Μια χαρουλα ειναι το Χ.

Sh. Wednesday - LUFC 1-2

Αν ειχαμε και λιγο ποιοτητα στην επιθεση, το ματς θα ητανε 1-5.
Αλλα δε εχω.
Κι ετσι απλα κερδισαμε και ιδρωναμε μεχρι το 93' μη φαμε ισοφαριση.

ZM2G7oL.png

-----------------------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Η εντεκαδα που δε ποσταρα πριν.

slwUS5u.png

• Αυτος ο Βιειρα στα χαφ ειναι πραγματικα ΓΑΖΕΛΑ!

ronaldo-vieira_w5mahy5yxe7a115zxky543mv3.jpg

Kαι εννοειται προιον ακαδημιων.
    Καντε των φτωχων.
    Σκοραρει κιολας αμα λαχει.

• Παιζουμε και καλουτσικη μπαλα μεσα σ'ολα.
    Ειμαστε αντε γεια σαν ροστερ, αλλα προσπαθουμε πολυ και νικαμε με το ζορι, αλλα νικαμε.

Εχουμε ελπιδες.

Αυτα, παιδες, συνεχιζουμε με πολλα παιχνιδια.

MARCHING ON TOGETHER!!!!

Leeds-fans.jpg

@desperado Ωραιο το περασμα σου στην Τιγκρε!!! Μαρεσε και ας μην συνοδευτηκε με τιτλο ολη η εμπειρια στην Λ.Α ηταν απολαυστικη! Τωρα με Μπορο πιστευω θα κανεις μια πολυ καλη πορεια!!!! Βλεποντας την ομαδα σου εχω να πω οτι ο Braithwaite μπροστα εινια μεγαλο οπλο οπως και ο Ανταμα! Στα πρωτα ματσακια νταξει μια χαρα θελει χρονο η ομαδα και πιστευω μπορεις ανοδο! Θα το δουμε εν καιρω. Τωρα στο τελος αφησες και το καλυτερο....Ουρουγουαη και τα μυαλα στα καγκελα! Αντε να σε δουμε στο Μουντιαλ το καλοκαιρακι αδερφε!!!! VAMOS!!!!!!!!

@Fanis-13- ΚΡΙΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.................ΟΧΙ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ....ΤΙ ΗΤΑΝ αυτα τα τρελα αποτελεσματα του κωλοπαιχνιδου....πωπω κριμα.....Εφτασες τοσο κοντα...και στην Ευρωπη παλι ομως η Μιλαν εκει... και αυτο τοα περιγραπτο 1-6 απο Αταλαντα ηταν μαχαιρια....δεν πειραζει αδερφε μας εκανες περηφανους παιζοντας ωραιο ποδοσφαιρο και κανοντας οτι καλυτερο μπορουσες!!!  :)  Τωρα σε περιμενουμε στον επομενο σταθμο σου στην Αγγλια οπως ειπες και ολα τα υπολοιπα αστα σε μενα :D 

@takisaek Χαρηκα οταν ειδα Αρσεναλ αλλα να σου πω την αληθεια μου με ΟΜ χαρηκα ακομη πιο πολυ!!! ΑΕΚ ΟΜ brothers!!!! Στα αγωνιστικα σου τωρα...καλη εντεκαδα μαρεσεια πλα προσεχε εκει στο αριστερο μπακ θες μια ενισχυσουλα τον γεναρη οσο να ναι..οκ μετα μπροστα εισαι καλα και το δειξες ειδικα στην αρχη στους αγωνες...ηρθαν καποιες γκελες αναπαντεχες με Αμιεν ας πουμε και η 3αρα απο Νις πονεσε λγ γιατι οκ ειναι ντερμπι και οπως να το κανεις πληγωνεσαι...Καλο χ μεσα στην Μονακο και η ηττα απο Παρι δεν ηταν καλο αποτελεσμα αλλα οκ λογικο γιατι η Παρι εχει 5πλασιο μπατζετ απο σενα. Ο τραυματισμος του Παγιε μαχαιρια φιλε...7 μηνες ωπωπωπ σε εκδικηθηκε το παιχνιδι. Τελος συμφωνω με πωληση Μητρογλου αλλα οχι με Γκουσταβο οκ ειναι αργος αλλα κοβει ομως εσυ ξερεις καλυτερα.  Ρε θα βγεις  Ευρωπη εχε πιστη εχει καλο υλικο η ομαδα!!!!!

ALLEZ L'OM!

@Dimokritos ΕΛΑ ρε τρελα με Παλας συνεχιζεις να μαγευεις! Κανεις πορεια για πρωταθλημα και στην Ευρωπη εισαι και ο πρωτος μαγκας!!!! Χαμος στον ομιλο του ΤΣΛ τι να λεμε τωρα 3 ομαδες με 10 βαθμους...σου κοστισε η ηττα απο ΤΣΣΚΑ αλλα πηρες μεγαλη νικη απεναντι με Ναπολι...4αρα κυριλε! Στο πρωταθλημα τωρα αν δεν ξεφουσκωσεις ειναι η χρονια σου...5αρα μεσα στο Ανφιλντ απαπαπ αδερφε τους τρελανες ολους! Πιστευω θα κανεις ωραια πραγματακια και φετος...ευτυχως ο Ανταμς σε κρατησε ορθιο οσο ο Μπεντεκε ειχε ψυχολογικα :D Συνεχισε αδερφε τα πας περιφημα!

@ELBarto-3- Παμε στον φιλο μου με την Λιντς!!! ΜΕΓΑΛΗ ομαδα καποτε και πιστευω θα την ξαναμεγαλωσεις οσο παει!!! Byram ειναι τρελο πουλεν και οσοι θυμουνται απο 16 ηταν το αμορε σου και τ πουλεν σου!!! Φοβερος και ο Κουκ αλλα εγω ψηφιζω τον πρωτο! Στο πρωτο σου ποστ σκοραρες με το σταγονομετρο και μερικες φορες τα χριεαστηκες ειδικα στο ματς με την Νοτιγχαμ ειχες ολους τους Αγιους μαζι σου :D νταξ αφου εφυγες με χ μην το πεις πουθενα! Πηρες και καποια ματσακια που χριεαζοσουν και καλυτερα που αφησες το καραμπαο πως λεγεται αυτη η πιπα :D  Στο δευτερο σου ποστ ξεκινησες με ωραια νικη επιτης Μπαρτον αλλα μετα ηρθαν 2 απανωτες ηττες οι οποιες οκ με Μπερμινχαμ ηταν κυριαρχη αλλα στο αλλο πως το γυρισανα υτο ρε φιλε??? ΜΟΝΟ στην Αγγλια αυτα να ξες...μετα ομως με 2 νικες και ενα χ ξαναπηρες τα πανω σου και εισαι σ εκαλο δρομο....Νταξ στην βαθμολογια γινεται του κουτρουλη ο γαμος....τι ειναι αυτο ρε??! Ασε εχουμε καιρο ακομα να κανουμε εικονα για το ποιος θα εχει πιθανοτητες. 

Η εντεκαδα σου μαρεσει και ειδκα ο Λασονγκα μπροστα θα βοηθησει...εχεις και τον Βιειρα των φτωχων οποτε εστω και στο 10% να του μοιαζει θα σαι ευτυχισμενος αδερφε :D !!!

Εχει δρομο ακομα το πρωταθλημα αλλα σε πιστευουμε και σε στηριζουμε!!!! 

VAMOS ELB GO GO LEEDS!!!

________________________________________________________________________________

Παμε στα δικα μου.....το αργεντινικο ωραιο ητανε παιξα 6 ματσακια αλλα δεν εχει βαθος και στοχους...

Η ΕΑ το χει ψιλοπαρατημενο να τα λεμε ολα οποτε εχουμε καιρο ακομα ισως αργοτερα.

Οποετε αποφασισα μετα το 2015 που πηρα τελευταια φορα την αγαπημενη μου ομαδα απο Ιταλια να κανω κατι σοβαρο εκει....

spqr-2.jpg

ΡΟΜΑ λοιπον κυριοι!!! 

Στην αιωνια πολη λοιπον εκει θα ειναι ο επομενος σταθμος μου και ελπιζωνα στεριωσω!! :D (εχουμε καταντησει τσιγγανοι απο ομαδα σ εομαδα χαχαχα)

Λεπτομερειες αυριο με ομαδα ροστερ και σε τι κατασταση ειμαστε!

Η εποχη μετα τον Τοτι θα ναι δυσκολη αλλα εχουμε την μαγια να φτιαξουμε και παλι κατι μεγαλο!

2102809_tottimaglia.jpg

@takisaek

Ωραίος στο αγαπημένο γαλλικό,  

Μέτριο ξεκίνημα θα έλεγα,  αλλά μπορείς να το διορθώσεις και να ανέβεις για τα καλά... και να μπεις 3αδα...

Στα των παιχτών,  δεν ξέρω για Luis Gustavo, ,αλλά σίγουρα δεν θα εδιωχνα  MANDADA,  ποτέ... Ακόμα και στα 40 του.

@Diegito21

Ωραίος ρε φίλε,  πηγές στη αγαπημένη σου,  

Περιμενουμε και πρέπει να κάνεις μεγάλα πραγματα..

Θα έχεις και παρέα... μάλλον!! Θα δείξει αν βγει...

@ELBarto-3-

Φιλαράκι,  αγωνιστικά και βαθμολογικά,  είσαι μια χαρά..

Έτσι συνέχισε και από κοντά , μήπως την  κάνεις με απευθεια  άνοδο...

Και προσοχή,  αυτές οι ομάδες που δεν περιμένεις μπορεί α σε ξεχειλίσουν...

Θα θεωρισω μεγάλη την νίκη με ΙΠΣΟΥΙΤΣ... γιατί ειναι κολοομαδα ....

-------------------------------------------------------

Στα δικά μου θα δουμε μια καλή ομάδα,  για  κάτι καλο από Ιταλία ή από Αγγλία θα δείξει...

Έχω ξεκινήσει 2 μαζί,  για να δούμε...

Λοιπόν παίδες,  

Και τα δύο που είχα ξεκινήσει  έφαγαν άκυρο και θα αρχίσω πάλι το challenge,  

"ΠΆΜΕ  ΝΑ  ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ"   ΜΕ ΤΗΝ 

340px-AFC_Bournemouth_(2013).svg.png

Ήμουνα ανάμεσα και σε ΜΠΕΡΝΛΙ ή ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ,  αλλά  νομίζω ότι κάτι πρέπει να τελειώσουμε εδώ πρώτα....

Την ομάδα την ξέρω,  είναι καταπληκτική.

Πάμε να δούμε 11αδα..

23632872_150619795690971_283281745612706

Αυτή είναι,  με τους  μικρούς  MAHONEY  -  HYDMAN  να ειναι δύο θηριακια φανταστικά...

Πριν πάμε στα ματς να πω οτι το εκανα πραγματικά,  πιο δύσκολο το καριερ...

Και φαίνεται από τα πρώτα παιχνίδια....

Οι αλλαγές είναι  στα SLIDERS   και για μένα και για την CPU,

GK  ABILITY   60

SHOT ERROR 53

+ 8  ΛΕΠΤΑ  τα παιχνίδια,  οπού έπεσε  η ταχύτητα...

Πραγματικά δύναμη τα  SLIDERS,  

Και Πάμε ματσάκια πρωταθλήματος  μια και το CARABAO CUP,  το έκανα σιμ και αποκλειστικαμε... Μόνο FA CUP..

23632247_150632805689670_324073384316844

Μουδιασμένο,  αλλά εύκολο ξεκίνημα,  δεν απειληθηκαμε καθόλου,  πολύ καλή  αρχη...

23783461_150644789021805_556281333442562

Ανοίξαμε γρήγορα το σκορ,  με μια μπαλιά τρυπα, μας ισοφάρισαν,  αλλά με υπομονή, κάναμε το 2-1 και το κρατήσαμε με νύχια και με δόντια...

23674935_150658509020433_271698948744202

Απλα  έκαναν το παιχνίδι τους και δεν μας άφησαν να πάρουμε ανάσα δίκαιο το σκορ , θα μπορούσε και μεγαλύτερο...

23632213_150673192352298_702982393107340

Η Άρσεναλ φέτος,  οτι και sliders να βαλεις, είναι σαν την περσινη  ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ, δηλαδή πελάτες 

Μας  έβγαλε τα συκωτια όμως ο OSPINA  μέχρι να τα φάει...

23783750_150682569018027_299629572345664

Εδώ σε θέλω μάστορα...    καταπληκτικά φοβερό ματς,  Πολύ ξύλο,  

Πραγματικά  φουλ άμυνα, έκοβαν και ο ΙΖΚΙΕΡΔΟ  έφευγε σαν σίφουνας και με έλουσε κρύος ιδρώτας... ευτυχώς εκεί ηταν ο AKE. 

Τα γκολ από κάτω που στο 75 καταφέραμε  να σπάσουμε την άμυνα..

Ο   IBE  πραγματικά είναι ένας φοβερός παίχτης... τι κάνει ρε το παλικάρι...

Παρατηρήσεις...

• Για μεταγραφές,Θα  πάρουμε παίχτες μόνο καλύτερους από αυτούς που έχουμε για να ανεβάσουμε το επίπεδο...

Και τους έχω βρει,  απλα θα κάνω κινήσεις μέσα στο Νοέμβριο....

•  Αυτό το καριερ θα το πάω μακριά,  πρέπει να κάνω πολλά πράγματα , πρέπει ένα καριερ να το τελειώσω ρε πουστη μου όπως θέλω εγώ...

• ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ:  αν για οποιοδήποτε λόγο,  κολησει,  ερροριαση ή οτιδήποτε άλλο και χαλάσει αυτό το καριερ,  πραγματικά να ξέρετε ότι θα κόψω το ΦΙΦΑ...

Αυτά μέχρι στιγμής συνεχίζουμε  παίδες...

Λοιπόν επειδή έχω φτάσει 16 Μαρτίου, 10 αγώνες πριν το τέλος πρωταθληματος, ξεκινάω από εκεί που είχα μείνει 25 Οκτωβρίου ΛΚ με Σεφιλντ Γουέστνει έβαλα τα "δεύτερα" μου και το ματς έληξε 2-2 στην παράταση και προκριθηκα στα πεναλντι σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Άδικη πρόκριση θα μπορούσαν να με κάνουν 1-3 αν δεν ήταν καδρονια.

Επόμενο ματς 3 μέρες αργότερα με την Εβερτον στην έδρα μου, σκοπός μου ήταν να διαβάζω τον αντίπαλο και βάση συστήματος των να βάζω το κατάλληλο σύστημα γιατί οι περισσότερες ομάδες ήταν καλύτερες από μένα έτσι τους έπαιξα 442 Holding και αυτοί 4231 πρώτη φορά με τις μπλε εμφανίσεις για να αλλάξει λίγο και το μάτι. Γρήγορο παιχνίδι από μεριας μου με καλο transition και passing game έχασα και 2-3 καλά μετά το ματς ισορροπίσε, με μια Μαρτίνα από αυτούς να κάνει το ματς της ζωής του και έρχεται ο Βάρντι που παρεπιπτόντως χάσαμε και τα 26 μύρια αφού έγινε το σκηνικό που είπα και με σουταρα έκανε το 1-0. Εξαιρετική άμυνα αλλά πολλά βιαστικά λάθη και στο 80 αχαστο από ένα πιτσιρικά τους. Mε πιεσαν από το 80 και μετά αλλά οι ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ κράτησαν γερά 

Κάπου εδώ να πω ότι θα κάνω εντιτ αρκετά γιατί γράφω από κινητό, ψιλοκαλό όμως, και έχω μόνο 5% ελεύθερο χώρο. 15 GB έχει. 

Μπαίνουμε Νοέμβρη και πάω στην Στοουκ Σίτι, αυτοί παιζουν με 352 με σεντερ μπακ πολύ δυνατά, ξανά γρήγορο ποδόσφαιρο από μένα που παίρνω τα ηνία από την αρχή, εντύπωση μου έκανε ότι αντί για Μπουντλαντ τέρμα εβαλαν έναν 34 χρόνο καλό όμως, επίσης να πω ότι βρήκα αυτή την συστηματαρα 532 με 2 εξαρια όμως και δεκαρι Αφού χάσαμε σπο 2 ευκαιρίες στο πρώτο έρχεται ένα ανεπανάληπτο 2ο ημοχρονο όπου με οβιδα στο 63 του ΙΝΕΑΤΣΙ 1-0 στην αμέσως επίθεση 1-1 με ανύπαρκτο φάουλ και ένα γκολ με κόντρες, 1-2 ο ΗΓΕΤΗΣ μου Ντιντι με τρομερό σουτ και All out attack και High Pressure στο 75, μεγάλη ευκαιρία για το 1-3 αμέσως μετά και καπάκια 2-2 αφού έκανα βλακεια με Team Pressing. Ξανά όλοι μπροστά και το σέντερ μπακ μου ο 20 χρόνος πλέον Κονγκολεζος, ασίστ και 2-3 με Ινεααααατσι. Απίστευτο ματς που με την σέντρα, μπαίνουν στην περιοχή μου και τον Maguire το τανκς να κάνει τακλιν και να κόβει σίγουρο γκολ με φόβο να κάνει πεναλντι.

Λέστα - Σίτι το επόμενο και βλέπω να είναι πιο κάτω από την μέση και με κατεβαίνει με εκείνον το πιτσιρικά τον αργό σέντερ μπακ που ήταν τρύπα, ματς για 3-0 ημίχρονο τεσπα τους έκανα 3-1 και στις καθυστερήσεις αφού με κάναν 3-2 στην αμέσως φάση θα με ισοφαριζανε.

Και τέλος για αυτόν τον μήνα για το πρωτάθλημα πάω στην Γουέστ Χαμ. Στο πρώτο είχαμε από δύο κλασικές ευκαιρίες δοκάρι αυτοί,  σε κενό τέρμα άουτ εγώ και φτάνουμε στο 90 και κάνει μπούκα αυτή η Βραζιλιανικη μπακαρα Telles κάνει σουτ πάει πάνω στον Σλιμανι και με γυριστο αφήνει αγάλματα που λέει και το τραγούδι, τα σφυριά.

Και τέλος 4 μέρες μετά πήγα μέσα στην Μπρεντφορντ 1-2 με τα δεύτερα αφού 2 μέρες μετά έπαιζα με την μαχητικη Μπερνλι. Τους έδωσε ένα πεναλντι για τα σκυλιαααα.  Εβαλα και τέρμα τον Hamer με τα παχιά τα μου(ζ)ια.

Έχω να διήγηθω Δεκέμβρη, Γεναρη, Φεβρουάριο και Μάρτιο ακόμα. 

@desperadoΚαλα εκανες και επεστρεψες, για να τελειωσεις αυτο που ειχε μεινει στην μεση. Καλο ξεκινημα με ηττες και με νικες. Συνεχισε.

@Diegito21 Κανε την ομαδα πρωτη, αδερφε!

@ELBarto-3- Συνεχιζεις και εσυ πολυ καλα με της νικες και τις ισοπαλιες σου. Ειναι νωρις ακομα για συμπερασματα. Εχεις δρομο αλλα μενεις σε αποσταση αναπνοης απο την κορυφη.

@takisaek Aδερφε, Mανταντα εγω δεν θα εδιωχνα. Ειναι τερματοφυλακαρα. Αλλα εσυ ξερεις. Αγωνιστικα τωρα δεν εχεις κανει κακο ξεκινημα. Απλα φαινεται, οτι δεν θα κανεις πορεια πρωταθλητισμου την πρωτη χρονια. Συνεχισε.

Δικα μου δεν υπαρχουν. Δεν ειχα και πολυ χρονο να παιξω αυτες τις μερες, οποτε σορρυ και για τα μικρα post για τα δικα σας. Πιστευω μεσα στην βδομαδα θα ποσταρω.

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ: Λεστα - Μπερνλι 1-0

Είχα να παίξω δύο μέρες FIFA και έκανα μέτριο ματς, επίσης έχω παρατηρήσει ότι αν παίξεις το πρώτο σου ματς πάντα πάει αργά. Γκολ γρήγορο στο 15 με Telles, (30.000.000 €) το παλικάρι τα αξίζε, με κάναν και λαδιά στο 40, όπου σε κενό τέρμα σουταρα και έπιασε ένα σουτακι. Μέτριο ματς αλλά 3 πόντοι για τον Ολλανδό Mr. Pasqual Leontin :hehe:

Επισης στο 10 τραυματιστηκε 3 μήνες ο Μαχρεζ που ουσιαστικά αν βάλεις και άλλον ένα μήνα που είχε τραυματιστει πιο πριν έχασε το πρώτο μισό. Να πω την αμαρτία μου όμως δεν με χάλασε γιατί πήρε παιχνίδια η παικταρα Χεντρικ και του χρόνου ο Μαχρεζ θα πουληθεί. Δεν ταιριάζει στον τρόπο που παίζω και είναι λαιτ παίκτης 

Λέστα - Τοτεναμ 0-0 

Αν δεις μόνο τα Highlights θα πεις 0-5 αν δεις όμως όλο το ματσάκι έπαιξα καλό τοπι με μια εξωπραγματικη Τοτεναμ. MVP ξεκάθαρα ο Kasper. 

Νιουκαστλ - Λέστα 0-1 

Στο 2ο λεπτό γκολ ο Χεντρικ στο γαμα, θα μπορούσα να τους τελειώσω αν δεν ήμουν/είμαι  ξυλοκοπος επιθετικά. Είχαν και αυτοί φυσικά 2-3 καλές.

Σαουθαμπτον - Λέστα 1-2 

Καλύτερος με γκολ του ΙΝΕΑΤΣΙ με οβιδα. Μην του δίνετε χώρο σας λέω, στα καπάκια τι παράξενο; 1-1. Εχω και χαμένο πεναλντι στο δοκάρι και 1-2 με Βάρντι σε αντεπίθεση. Oι τυποι κατέβηκαν με τετράδα πίσω στην άμυνα της πλάκας και τέρμα αστείο. Βέβαια μετά είδα ότι πούλησαν τα δυο πολύ δυνατά τους φουλ μπακ. Τρελα η ομάδα που πλέον έχει νοοτροπία νικητή και χωρίς Μαχρεζ που όσο και αν δεν μου ταιριάζει είναι παικταρας.

Λέστα - Κρυσταλ Παλλας 1-0 

Χωρίς πολλά πολλά ο Φερνάντο Σαντος επανήλθε. Ματς για 4-1. ΤΑ μαλλιά έχασα.

Λέστα - Μαν Γιου 1-0 

Αγαπάμε Κασπερ που στο πρώτο η αράχνη έβγαζε τα πάντα. Πολύ δυνατή η Μαν Γιου.

Γουτφορντ - Λέστα 0-1 

Θα είμαι ειλικρινής, καλό ματσάκι με ευκαιρίες εκατέρωθεν και στο 82 κάνω μπούκα από δεξιά δίνω πάσα που ερχόταν σαν τρέιλερ ο Telles και είναι στα 4-5 μετρα με τον Καρνεζη και τον Βάρντι να ειναι ακριβώς δίπλα του και κατάλαθος αντί να πατήσω σουτ πατάω πάσα και το βάζει ο Αλμπριχτον.  Μπορεί και να το χανα γιατί το είδα σε ρίπλει από πολλές μεριές. 

Και τέλος 2 μέρες μετά αντιμέτωπος με τον γυαλακια μέσα στο Anfield.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ - ΛΕΣΤΑ 0-1

Καταθεση ψυχής από τις ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ, που όλοι οι παίκτες μου ήταν στην μέση και κάτω από πλεμονια.  0-1 στο 38 με σέντρα Βάρντι και σουτ πάνω στην κίνηση βολε από Telles. Και αρχίζει η κατηφόρα με την άμυνα μου, τον ΚΑΣΠΕΡ, τα δυο δοκάρια και την απίστευτη τύχη που με διακατεχει σε αυτό το Carrer να παίρνω ένα απίστευτο διπλό με απολογισμό μέχρι εκείνη την στιγμή σε 11 εκτός 10 νίκες και μια ισοπαλία με την Μαν Γιου, που δεν με δώσανε καθαρό πεναλντι, είχα δύο δοκάρια και μια καλή ευκαιρία. Είχαν και αυτοί βέβαια αλλά αξίζα την νίκη. Βέβαια μην είμαστε πλεονεκτες γιατί αυτό που χάνει η Λίβερπουλ στο 59 ΔΕΝ γίνεται απλά. Από το 70 και μετά δεν πήρα ανάσα η ΕΑ με άφησε να περάσω μόνο μια φορά το κέντρο. ΤΕΡΑΣΤΙΟ διπλό από τις ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ!

8 ματς τον Δεκέμβρη. Προπονω ΙΝΕΑΤΣΙ, ΝΤΙΝΤΙ, ΑΜΑΡΤΕΥ, ΤΕΛΛΕΣ μισό μισό με ΜΠΑΜΠΑ και ΚΑΣΠΕΡ ο οποίος του χρόνου θα πουληθεί για να έρθει το πουλεν μου.

Αντε και του χρόνου αφού η ΕΑ από τις 29 Δεκεμβρίου μας έβαλε να παίξουμε 2 μέρες μετά με την Χαντερσφιλντ που φιλοδωρησα με 2-0. Είμαι 14 Απριλίου και μείνανε 5 ματς συν Semi Final με Στοουκ.

@Dimokritos αδερφε δεν ειναι κακος τερματοφυλακας ο Μανταντα αλλα για ομαδα πρωταθλητισμου δεν κανει... Ξεχωρα το οτι ηθελα εναν τερματοφυλακα με μελλον και ο Στρακοσια τετοιος ειναι.... Περιμενουμε την συνεχεια με μεγαλο ενδιαφερον!!!! VAMOS!!!

@desperado Αδερφε οτι ειπα και στον @Dimokritos για Μανταντα... Στα δικα σου αλλη μια αποπειρα για φετος στην Αγγλια και αυτη ελπιζουμε να ειναι και η τυχερη!!!! Η ομαδα ειναι αρκετα καλη για τα επιπεδα της πρεμιερ και το ξεκινημα σου ειναι πολυ καλο αν εξαιρεσουμε την 4αρα απο τη Σιτι που ενταξει σιτι ειναι δεν πειραζει και τοσο!! Εχεις τα φοντα για κατι καλο φετος ενισχησε την ομαδα οσο μπορεις τον γεναρη και παμε για ωραια πραγματαα!!! Παμε γερα φιλαρακι μου!!!!!!!! VAMOS!!!!

@Diegito21 Παμε στον Κιτρινομαυρο φιλο μου!!!! ΑΕΚ ΟΜ αδερφια για πανταα!!! Στα δικα σου πηγες στην Αγαπημενη σου Ρομα αν και δεν εγκρινω ως Ναπολιτανος αλλα στηριζω 100% αδερφε μου!!!! Η Μεταβαση στην μετα Τοττι εποχη δεν θα ειναι ευκολη αλλα υπαρχει η βαση για να χτισεις κατι πολυ καλο!!! Πιστευουμε απολυτα σε σενα αδερφε μου!!!! VAMOS ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ!!!!! 

@ELBarto-3- Εχεις κανει πολυ καλο ξεκινημα αδερφε μου και παρα τις ηττες με Μπερνινγχαμ και Μιλγουολ εισαι στις θεσεις των πλει οφς και σε θεση βολης απο την κορυφη αν και οπως φαινεται απο την βαθμολογια οι διαφορες ειναι ελαχιστες απο την κορυφη ως το τελος... Σφαγη γινεται... Η 11αδα σου παντως δεν ειναι κακη και μ'αρεσει που σε καθε ματς η ομαδα το παλευει και παιζει με ψυχη στο γηπεδο!!! Εχεις πολυ δρομο ακομα παντως και τιποτα δεν εχει κριθει!!! Σε στηριζουμε και σε πιστευουμε αδερφε μου!!!  VAMOS ELB!!!!

Στα δικα μου τελειωσα τη σεζον... Επαιξα μεχρι τον γεναρη αλλα η ομαδα δεν τραβαγε καθολου... Δυστυχως δεν υπηρχαν λεφτα ουτε για αστειο και δεν καναμε ουτε μια μεταγραφη τον γεναρη... Μετα απο καποιο σημειο εκανα σιμ τα ματς παιζοντας μονο τα ντερμπι απλα για να τελειωσει η σεζον...

Βγηκαμε 12οι (σορρυ αλλα με τα νευρα που ειχα ξεχασα να τραβιξω φωτο απο την τελικη βαθμολογια... αν και δεν ειχε ιδιαιτερο νοημα ετσι οπως πηγε η σεζον) σε μια πολυ κακη σεζον οπου καναμε πολλες ασκοπες ηττες ενω δεν πηραμε ουτε ντερμπι στον 2ο γυρο....

Βεβαια καταφεραμε και κατακτησαμε το coupe national απεναντι στη Λιλ με 2-1 οποτε εκλεισε με σχετικα ευχαριστο τροπο η σεζον και κατα πασα πιθανοτητα θα παιζουμε ευρωπη απο την νεα σεζον....

Διωξαμε καποια παλτα λιγο πριν το τελος της σεζον μαζευοντας καποια χρηματα αλλα και παλι θα προσπαθησουμε να διωξουμε και αλλους τη νεα σεζον!!

Αυτα αφηνουμε πισω μας μια μετρια χρονια και παμε να φορτωσουμε την νεα σεζον να μονταρουμε την ομαδα και με φουλ αγωνιστικη δραση!!!

@takisaek Ωραια επιλογη της ΟΜ με εδραρα! Δεν πειραζει για την 12η θεση, σιγουρα δεν θα εχεις καμια σχεση με την νεα χρονια.

Μπραβο κιολας ρε φιλε και για το κυπελλο, κουπα απο την 1η χρονια που εισουν και σε κακη κατασταση.

Συνεχισε και καλο ξεκινημα στη νεα σεζον!

@Dimokritos Τον χαβα σου εσυ! Τρελαινεις κοσμο!

5αρα στο Ανφιλντ??ΟΚ τα σεβη μου...

Εκανες και το απιθανο και περασες και 1ος τον ομιλο! Φοβερος!

Συνεχιζεις ακαθεκτος και οπου βγει!

@Diegito21 Ελα ρε μπρο...

Ενταξ λογικο για Αργεντινη δεν πολυ τραβαει η φαση σιγουρα...

Τωρα εκανες την σοφη επιλογη με του Ρωμαιους!!

Εκανε εσυ αυτο που δεν καταφερα εγω! Παιξε και για μενα ρε να δικαιωθω εστω και ετσι!!

Σε πιστευω FORZA DIEGOO!!

@desperado Τα παμε περι Μπορο και μεταξυ μας εμεις.

Θα σε δικαιωσω να ξερεις με ανοδο ελπιζω :pp

Τωρα εσυ αφησες απο πριν ανοιχτους και ηρθε η ωρα να τους κλεισεις, χωρις αλλα ''θεματα'' πια ελπιζω.

Συμπαθεστατη ομαδα ξαναλεω, και αρχισες και με δυο σερι νικες.

Μεγαλο 2πλο σε Εμιρατες και ματσαρα με Μπραιτον! 4 γκολ σε 11 λεπτα!

Κομπλε πας, συνεχισε το οσο παει !!!

@ELBarto-3- Παμε και στον αλλον Αγγλο!!

Μεγαλες επιστροφες με Μπαιραμ και Κουκ!

Συμπαθητικο ξενινημα αλλα ειναι φανερο οτι ακομα ψαχνεις ρυθμο για παρεις λιγο μπρος.

Απιθανο μακελειο στην βαθμολογια, δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει κατι τετοιο.

Με αρεσει η ομαδα σου, στα ακρα εβαλες τον Μπαιραμ?? Ενδιαφερουσα κινηση.

Τρομερος Βιερα παει να σου βγει πουλεν!

Αιντε καλη συνεχεια!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Παμε στο νεο δικο μου ξεκινημα!

Αγγλια μερια και συγκεκριμενα στη Τσαμπιοσιπ!

NosxjmF.jpg

Μιλντεσμπρο κυριοι και για 1η φορα θα δοκιμασουμε την περιπετεια που λεγετε Τσαμπιοσιπ!

Καλο υλικο για την κατηγορια,συμπαθητικο μπατζετ και το κυριοτερο εχει δικο της  γηπεδο βεβαιως.

Το λεγομενο Riverside Stadium!

XiACF1I.jpg

Η 11αδα της ομαδας :

ghiizPQ.jpg

Με αρεσει το υλικο ομολογω.

Βεβαιως ξεχωριζουν αμεσως Braithwaite  και Assobalonga.

Οπως συνηθιζω ετσι και τωρα περνω την ομαδα κατα την διαρκεια της σεζον και συγκεκριμενα Οκτωβρη.

Παμε και στα πρωτα ματς.

BORO-CARDIFF 1-0

Στην πρεμιερα  μου ειχα δυσκολο εργο.

Αρκετα νοθροι εμεις αλλα με ενα γκολ απο τον Ασσομπαλονγκα πηραμε το 3ποντο.

READING-BORO 3-2

Ηρθε η πρωτη φαπα.

Καμια χημεια η ομαδα κατι,  και το οτι δεν την ξερω ακομα καλα φανηκε.

Πολυ καλυτερη αυτοι,  απλα μειωσαμε στο τελος.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ChpmdbV.jpg

CARABAO CUP

Καταρχην να πω οτι βρηκα την ομαδα ηδη στους 32 του θεσμου.

Και στους 16 ειχαμε την Μπρεντφορντ.

BREDFORD-BORO 0-1

Με τα 2πλα κατεβηκα και ευκολα παρολα αυτα πηρα τη νικη.

Ο Μπραντφορντ  ο πιτσιρικας σκοραρε.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ :

Στους 8 με Στοουκ.

Χωρις να κουραστω ειμαι στους 8, και πλεον θα το κυνηγησω οσο γινεται ετσι οπως εγινε.

Δεν ειχα παντως σκοπο να δωσω βαρος στα κυπελλα.

Ειμαι πισω βαθμολογικα, θα εχω αρκετη δουλεια.

Αν δεν κανω την ανοδο θα με αποτυχημενος νομιζω.

Ρεαλιστικος στοχος αρχικα τα play-off.

Οι 2 που ειπα πανω θα μας οδηγησουν.

Εντυπωση με εκανε που ο Ασομπαλογκα σκοραρε τα πρωτα του γκολ μολις τωρα στα δικα μου πρωτα ματς!

Αυτα προς το παρων.

Συνεχιζουμε να δουμε που θα μας βγαλει αυτη η νεα περιπετεια!

vYyaJIT.jpg

@takisaek

Φιλαράκι μια κακη  χρονιά  για σένα,  με αυτά που μας έχεις συνηθίσει...

Καπος όμως σώθηκε η χρονιά  με το κύπελλο... 

Ναι παίζεις Ευρώπη...

Δεν ξέρω όμως αν μια κακη χρονιά,  σου δίνει δύναμη για μια φανταστική 2η σεζόν... νομίζω ότι θα είναι δύσκολο,  αλλά  προσπάθησε το. 

@Fanis-13-

Λοιπόν......  τη ;;;  έξω ο FRY;; έγκλημα....  Μέσα και φουλ προπόνηση...

Βασικά νόμιζα ότι ξεκίνησες  από την αρχή,  αλλά είσαι περίπου στη μέση, 

Μεγάλη νίκη με ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ,  εμένα 5φορες τουλάχιστον μου έχει ρίξει 3αρες...

Χτυπάς κύπελλο,  γιατί έχεις ομάδα και χρήμα για να φέρεις παίχτες και να ανταπεξελθεις..

Βέβαια,  έχεις και το πρωτάθλημα που δύσκολα ή εύκολα, μπορείς και απευθείας...

Ασομπαλονγκα,  παλτό φίλε σε εμένα...

FLETCHER,  προπόνηση και αλλαγή πρώτη... και όπως είπαμε για FRY , πίστεψε με... θηρίο..

Συνεχίζεις, έχεις πολύ δρόμο ακόμα...

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Πάμε συνέχεια..

23674828_151182855634665_548306704974386

2 γκολ  στο πρώτο μέρος... τίποτα άλλο,  απλα ένα ψευτοδοκαφι εμείς,  τίποτα σημαντικό...

23737567_151194162300201_913631006064501

Το 1ο μέρος ήταν για 5-0 , αλλά βάλαμε μόνο 2,

στο 2ο, όπως βλέπετε,  όλα άλλαξαν....

23674792_151209898965294_746904986233442

Ρε  ΕΑ έκαναν 3 σουτ και έβαλαν 4 γκολ,  έλεος ρε...

23826201_151231772296440_480002428401492

" NO  COMMED "   ΆΘΛΙΟΙ 

23737800_151231182296499_120339184242722

Παίξαμε έξυπνα,  όχι φοβερά,  

Γυρίσαμε το ματς με αρκετή υπομονη πριν το ημίχρονο και μας έδωσε δύναμη για την νίκη..

Στο 2 μερος,  4-5-1 με 3 CDM, και πήραμε το ματς,  πολύ σημαντική νίκη ψυχολογίας,  γιατί κάναμε  αρκετές γκέλες...

Βαθμολογία.....

23783623_151234592296158_483789164973075

Αυτά για σήμερα παίδες......

Αύριο με τα ματσάκια ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ   θα παρουσιάσω και τις μεταγραφές και  τις πωλήσεις....

Χθες τελειώσα το καλύτερο CM όλων των εποχωνε. Θα προσπαθήσω αν όχι σήμερα μέχρι αύριο να το διήγηθω. Στα σημαντικά ματς θα κάνω αναλύσεις.

ΓΕΝΑΡΗΣ: ΛΕΣΤΑ - ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ 2-0

SEMI FINAL: ΛΕΣΤΑ - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ 1-1

Ο εφιάλτης μου ευτυχώς έπεσε στην Championship. Πειραγμενη εντελώς 18η και έπαιζε σαν 2-3η. Άσε βρε τώρα.

ΤΣΕΛΣΙ -ΛΕΣΤΑ 1-1.  Δικαιουμουν την νίκη.

ΛΕΣΤΑ - ΓΟΥΌΤΦΟΡΝΤ 2-3

1η ήττα σε όλες τις διοργάνωσεις έχοντας όμως 2-3 κομβικους παικται έξω αφού ακολουθούσε ο ημιτελικός. ΦΑΑΠ αν και δεν την αξίζα. Προηγήθηκα 2 φορές και το γυρισανε. ΜΑΤΣΑΡΑ πάνω κάτω.

SEMI FINAL LEAGE CUP 2st

2-4 με τον Σκωτσεζο νεαρό να είναι εκπληκτικός.

ΕΒΕΡΤΟΝ - ΛΕΣΤΑ 1-1

Προηγήθηκα και ισοφαριστηκα στο 85. Κακος μήνας έκανε κοιλιά η ομάδα.

ΛΕΣΤΑ - ΣΟΥΟΝΣΙ 3-0 

Καλό ματσάκι με μια Σουονσι απαράδεκτη.

ΣΙΤΙ- ΛΕΣΤΑ 1-0

Κατέβηκε η κανονική Σίτι, τους επαιξα μεγαλη μπάλα αλλά στο 90 το αρπαξα. Δυστυχώς δεν ξέρω να εκτελω φάουλ. 

Έχω χάσει τους μήνες αφού μπήκα ήδη στην νέα σαιζόν. Οπότε το πάω σερί.

FINAL LC ΛΕΣΤΑ - ΜΑΝ ΓΙΟΥ 2-1 

Τους έκανα τρελό πρεσσινγκ, γρήγορο ματς, 2-1 στην παραταση και το πρώτο τρόπαιο είναι γεγονός. 

ΛΕΣΤΕΡ - ΣΤΟΟΥΚ 1-0

Τεράστια νικη με εκπληκτικο γκολ στο 78, αλλο ένα καλό ματς.

ΠΡΟΗΜΗΤΕΛΙΚΟΣ ΑΡΣΕΝΑΛ - ΛΕΣΤΑ 

Ματσαρα με μια Αρσεναλ να αλλάζει την μπάλα πιο γρήγορα από ποτέ. Παράταση, προηγήθηκα με ισοφαρισαν, άλλαξα δάχτυλα λολ και στα πεναλντι ο Κρασπερ έπιασε 3.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 

Οκαζακι στους Αγιους με 7,500,000€

32 ετών πλέον σε ξεπέρασε η ομάδα, σε ευχαριστούμε για όλα.

Ulloa στην Μπράιτον με 4,000,000 € 31 ετών. Επίσης τα ίδια.

ΜUSA στην Γουοτφορντ με 13,400,000€,  μόνο ταχύτητα. ΔΩΡΟ.

Mendy στην Εβερτον με 12,000,000€,  καλός βοηθησε αλλά υπάρχουν καλύτεροι. 

Ένα πιτσιρικά με 1,250,000 και τον Αλμπριχτον αλλά Φεβρουάριο και Μάρτιο αντίστοιχα.

Και τέλος Σλιμανι με 31,400,000€ στην Αρσεναλ στα 30 του. Πουλεν μου μεγάλο αλλά πολλά τα λεφτά.

Και πηρα αυτόν τον τεράστιο παίκτη ΜΟΥΝΙΕ της Χαντερσφιλντ σπαζοντας την ρητρα του με 24,200,000€, τον Κένεντι από Τσελσι με 6,200,000€, τον Μαζουακου με 9,100,000 από σφυριά, τον Στέρλινγκ ένα 18 χρόνο από Τσελσι με 780,000€, ο οποίος είναι RB αλλά εχει στοιχεια CB, είναι τανκ και με pre-contact τον Urruti Αργεντινο 27 ετών από την Νταλλας, Ελαμπντελαουι από Ολυμπιακό που ε κάνα καλό κολπάκι με αυτόν την νέα σαιζόν και τέλος τον 34 χρόνο έμπειρο τερματά της Ατλέτικο Moya.

2pydrup.jpg

aoutky.jpg

ΥΓ. 7 μήνες εκτός ο Βάρντι που ίσως είναι έτοιμος τέλη Αυγούστου, φυσικα έπεσε στο 80. ΤΡΟΜΕΡΟΣ παίκτης. Βέβαια πήρε πολλά ματς ο ΜΟΥΝΙΕ και καρφωσε πολλά. Ερχονται και τα υπόλοιπα μάλλον αύριο. Φυσικά 3-4 μέρες θα ξεκούραστω γιατί πραγματικά ήταν σαν να παίζω εγώ. 15 ώρες δουλεύαμε την μέρα και τέτοια κούραση ΔΕΝ.

VAMOS ΠΑΟΚΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ!

@Diegito21 Επιτελους σε μια ομαδα σου, ολο "αντικαταστατριες" εχεις, επιτελους μια αυθεντικη ομαδα σου.

Ευχομαι να κρατησει, πρωτον, και δευτερον να την κανεις μεγαλη στην Ευρωπη, κατι που δεν εχει καταφερει ποτε η ιδια.
Να εισαι ο Πεπ της Ρωμης! 

VAMOS DIEGITO!!

@takisaek Το οτι πηρες κυπελλο, και καταφερες παρα την 12η θεση να βγεις Ευρωπη ειναι μεγαλη επιτυχια!

Παμε τωρα για ενα γεματο καλοκαιρι, που θα κανεις ανακαταταξεις, και ευελπιστω να βαλεις την υπογραφη σου στην ομαδα!

@Fanis-13- Ελα κι εσυ Β Εθνικη!! :D 

Αν και δε συμπαθω την ομαδα γιατι ειμαι σε mode Leeds United και εχουνε κακες σχεσεις μεταξυ τους, στηρίζω
Εχεις ομαδα για ανοδο, τι να λεμε, εχεις και αληθινο γηπεδο, δε πιανεσαι.
Ξεκινησες καλουτσικα, απλα πρεπει να συνηθίσεις την ομαδα.
Το κυπελλο αστο, κατ'εμε, και συγκεντρωσου στην ανοδο......σε μπερδευει αν πας παρακατω, και γινεται ζημια βαθμολογικα.

Ασολαμπαγκα καλος, ναι.
Οπως και ο Braithwhite.

Συνεχισε, και ελπιζω για ανοδο απευθειας.

@desperado Εσενα τι να σε πω, ΠΑΛΙ Μπορμουθ???

Ελπιζω να ναι 3η και φαρμακερη.

Αυτη την φορα καθεσαι 7ος, που ειναι πιο ρεαλιστικο απο το να εισαι 1ος και 2ος που εισουνα στα αλλα CM με την ομαδα.
Μεγαλη νικη με Τσελσι και Αρσεναλ.
Τον Lewis Cook και τα ματια σου! :D

------------------------------------------------

21551.jpg

Ματς 

LUFC - Reading 1-0

Ηρεμο, μεστο παιχνιδι.
Καθαρη Τσαμπιονσιπ.

Bristol - LUFC 0-0 

Ειμασταν καλυτεροι, ξεκαθαρα, αλλα σε τετοια παιχνιδια θελεις το κανονι μπροστα, ή τον παικτη που θα πει "δωσ μου την μπαλα και φυγε απο μπροστα μου"  αλλα που.....

LUFC - Derby 0-3 

Φαπα απο τις λιγες.
Καναμε καλες φασεις, ειδικα στο α' ημ. αλλα πραγματικα οτι σουτ κανανε, μεσα πηγαινε.

Τι να πω.

Οταν υποδεχεται την μπαλα ΕΤΣΙ ο επιτηθεμενος σου, δεν εχεις και πολλες ελπιδες.....

NxCl6VQ.png

Brentford  - LUFC 2-0 

Δικαιοτατα, δε ξερω γιατι δεν εμφανιστηκαμε, αλλα το αξιζαμε.
Κανενα παραπονο.

LUFC - Sheffield Unt. 2-0 

Παλι μεστο και καθαρο παιχνιδι, ξεκαθαρη κυριαρχια, και αποτελεσματικοτητα.
Τετοια να βλεπω, lads!! 

image.jpg

LUFC - Boro 2-2

Το καλυτερο μας παιχνιδι φετος, αλλα δυστυχως χωρις επιβραβευση λογω ποιοτητας αντιπαλου.
Ξεκαθαρα καλυτερο ροστερ, αλλα τους τρεχαμε για 90'
Ειχαμε και δυο δοκαρια.

Αλλα ειναι πολυ καλοι οι παικτες, και σε καθε γκολ μας ειχανε απαντηση χωρις να παιξουνε ιδιαιτερη μπαλα στο Elland Road.

rVqNTA9.png

-----------------------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Ayling και Lasogga ειμαι πραγματικα βαρυδια στην ομαδα, με την κακη έννοια....την κρατανε πισω.
    Ο μεν καθε δευτερη επαφη ειναι λαθος, και ο δε ειναι πολυ βαρυς και δε μπορει να στριψει και τον μισω. :hehe: 
    Αλλα πραγματικα δεν εχουμε επιλογες ουτε χρημα....για αυτο μενουνε βασικοι.

Ο Lasogga ειναι δανεικος απο την HSV κι ετσι δε μπορω να εκμεταλευτω την αξια του για να φερω καποιον αλλο.

• @Fanis-13- Ο Σαμι ητανε δεξι εξτρεμ στην Leeds, ο Μπιλιτς τον εκανε μπακ στην West Ham.

• Πραγματικα μακελιο.
    Φοβαμαι καθε ματς, ειναι πολυ συναρπαστικο το πρωταθλημα.
    Και η καθε νικη σου φερνει τρελη ικανοποιηση, βλεπετε, η Σαντερλαντ ητανε να πεσει στο προηγουμενο ποστ, και τωρα ειμαστε ισοβαθμοι στις θεσεις playoff!! 
    Τρελη φαση.

• Αν ανεβουμε εγω κι η Forest, και πεσει League 1 η σιχαμενη Millwall ειναι επιτυχημενη χρονια. :lol: 

Αυτα, κυριοι, συνεχιζουμε οσο μπορουμε.
Τα σκαμπανευασματα ειναι φυσιολογικα, αρκει να μην επειρεασουνε τοσο πολυ την βαθμολογικη μας θεση.

MARCHING ON TOGETHER!!!!!!

IMG_4395.jpg

@ELBarto-3-

Στην ουσία είναι η δεύτερη φορά γιατί την μια την έκανα σιμ...

Στ δικά σου 

Να ανέβει η NOTTINGHAM;;; ούτε για αστείο,  λίγες  πιθανότητες τις δίνω τέλος της σεζόν να είναι στα πλέι οφ..

Εσύ είσαι στην 6αδα και από κοντά στο όνειρο για απευθεια  άνοδο...

Η αληθεια  ειναι οτι θελεις επιθετικό χθες.....  κοντοζυγονει ο Γενάρης,  οπότε αν υπάρχει ρευστό κινησου...

Προχωράς φιλαράκι έχεις παρά πολλά ματς ακόμα... υπομονή..

------------------------------------------------------------------------------------

Πάμε για καταπληκτική συνέχεια... ΌΝΕΙΡΟ...

23845542_151765588909725_507702994805772

Η αλήθεια είναι ότι αυτοί κάνανε τις φάσεις τις κλασικές,  αλλά εμείς βάζαμε τα γκολ... παρά το αποτέλεσμα, δεν ήταν εύκολο ματς. 

Μετα απο αυτο το ματς ειχε εθνικές,  και αφού δεν είχα τραυματισμό,  είπαν να μου κάνουν ένα δώρο οι σκοτσεζοι.... το Φλεβάρη πάλι ο καταπληκτικός FRASER,  

στη θέση του ο μικρός  MAHONEY, που είναι τέλειος....

23736017_151768385576112_511075713303988

23674908_151789575573993_415577377176662

κάναμε ένα καταπληκτικό ματς , αλλά επισεις αυτοί επιβεβαίωσαν  οτι είναι η χειρότερη ομαδα της πρεμιερ,ασχετα γην βαθμολογία τους...

23825887_152298885523062_481491063156505

Τη να πω , με ομάδα γεματη  τσικο αυτοί,  απλα με μαρκαραν  με τα μάτια.... 

Λίγο με ενδιαφέρει αυτό βέβαια,  αφού κάναμε την μεγαλύτερη μας νίκη για φέτος στο ΦΙΦΑ 18...

5 γκολ  KING 

23736353_152309652188652_613656732107229

Άμυνα από ατσάλι αυτοί,  στην περιοχή τους μπήκαμε στο 2ο γκολ και μετα που ήταν από κορνερ , αφου το το 1-0 έγινε  με  ένα φοβερό σουτ του COOK.... Και το κόρνερ το πήραμε πάλι από μακρινό σουτ....

23800161_152316848854599_486073729787710

Συνεχίζουμε τα τρελά μας παιχνίδια  στο ντερμπακι της νότιας  Αγγλίας,  αν και για ένα ημίχρονο έγινε χαμός,

στο 2ο ο Virgil, ήταν πάντα προωθημενος οπότε έγινε πιο εύκολο το επιθετικό μας κομμάτι...

Χατ τρικ ο φοβερός KING...!! 

Στην βαθμολογία, σκαρφαλοσαμε στην 2η θέση , αλλά έχουμε πολύ δύσκολο πρόγραμμα τον Δεκέμβρη...

Στις προσθαφαιρέσεις 

23736286_152341868852097_425592613193975

Απλα ήθελα να χαλάσω τα λεφτά που έχουμε, μόνο ο WILSHERE  χρειαζόταν στην ουσία.

Τους άλλους 2 δεν τους ξέρω αγωνιστικά στο ΦΙΦΑ ,  αλλά in real life,  είναι φοβεροί... θα τους δούμε και αυτούς...

Αυτά παίδες συνεχίζουμε....!!!

23799916_152316745521276_679276428782117

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ 

23783810_152771965475754_322478584757917

Πολύ ωραίο ματς, Ρωσική ρουλέτα θα έλεγα και δίκαιο αποτέλεσμα και για τους 2....

23826056_152775495475401_148899665996035

Έκλεψαν το Χ στην έδρα τους , αλλά έπαιζαν και με πολλά τσικο..... Δεν ξέρω γιατί......

Πολύτιμος πόντος αν και έπρεπε να είμασταν οι νικητές εμείς....

23783867_152776085475342_199875684852795

Όπως ξέρετε σιμ πάντα....

23783706_152784195474531_116570712743303

Έχω να τους νικήσω από το ΦΙΦΑ 15......

Μεγάλη νίκη με συνταγή 2ου ημιχρόνου όπως με  ΤΣΕΛΣΙ,  με 4-5-1 και 3 CDM....

23845926_152806285472322_839620951614877

Με το ζόρι,  αλλά νίκη  και αυτό είναι το σημαντικό... 

Αααα και μετα τα χιόνια,  καλοκαίρι.... 3 μέρες μετά....

Στην βαθμολογία,  πάμε για το CL πλεον... αλλα θέλει πολυ προσοχή  ο δεύτερος γύρος,  γιατί λόγο θέσης πιστεύω θα μας κοπανησουν....

23826147_152811828805101_862308175128968

Έχουμε ΕΒΕΡΤΟΝ και μπαίνουμε Γενάρη,  όπου 2μερες μετά  έχουμε ΜΠΡΑΙΤΟΝ  

και μετα

FA CUP  με ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ... όπου πάμε να κάνουμε ότι μπορούμε...

Προχωράμε την εξερετικη μας πορεία,  αύριο η συνέχεια.....

Μετά το εκπληκτικό ματς με Αρσεναλ για το FA CUP στους 8, υποδέχομαι ξανά την Αρσεναλ.

Καλο ματσάκι προηγήθηκα με γκολαρα ΜΟΥΝΙΕ και ισοφαριστηκα με πεναλντι. Τελικό σκορ 1-1. 

Επόμενο ματς μέσα στην Γουέστ Μπρομ, 0-1 με γκολ ΜΟΥΝΙΕ. Στο 90 ο Κασπερ βγάζει μαλλί.

ΜΠΡΑΙΤΟΝ- ΛΕΣΤΑ 1-2

ΜΑΤΣΑΡΑ με την Μπράιτον να παίζει μπαλαρα. 

Και Highlights γιατί είναι γεμάτο φάσεις.

Επόμενο ματς με τον εφιάλτη μου, που ήταν 19η. 2-0 αντί 5-1. Παράξενο που με τέτοιο ροστερ έπεσε. Η ΕΑ δεν πρέπει να έχει ιδέα. Highlights

Και έρχεται η 33η αγωνιστική και θέλω μόνο 1 πόντο, 5 αγωνιστικές πριν το τέλος για να πάρω το πρωτάθλημα και υποδέχομαι την τελευταία Νιουκαστλ που μαθηματικα είχε ελπίδες και παίξανε σαν σκυλια. Τελικό 1-1 όπου στο τέλος με παίζανε μονοτερμα. 

iogrqx.jpg

15x9u7a.jpg

2zpmqlw.jpg

Και επειδή έχω τρελα έπαιξα και τα άλλα 5 ματς, συν αλλά δύο τον ημιτελικό και τον ΤΕΛΙΚΟ FA CUP.

Highlights με Μπερνλι, δεν χαριζομαι σε κανένα, δημιουργώ "εχθρούς". 1-2 ...  :fishing:

SEMI FINAL FA CUP με την 17η τότε Στοουκ. Είχαν πουλήσει και εκείνο το σέντερ φορ το θηρίο που είχανε αν θυμάμαι καλά. Καλώς τα παιδιά 3-0.

Επόμενο ματς μέσα στην Κρυσταλ Παλλας που χαροπαλευε να σωθεί. 1-3 με χατ τρικ ΙΝΕΑΤΣΙ και εκπληκτική γιουχα. Highlights 

ΛΈΣΤΑ - ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ 1-1 

Προηγήθηκα και με ισοφαρισαν στο 80.

ΛΕΣΤΑ - ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ 2-0

Highlights 

Δύο δοκάρια εξωπραγματικα οι Άγιοι, δύο γκολ εγώ.

Εντάξει έκανα ανάλυση πως πήρα το πρωτάθλημα, με τόσους πόντους διαφορά και 5 αγωνιστικές πριν το τέλος και με πέταξε έξω το κινητό από το σαιτ. Θα το γράψω άλλη φορά :hehe:.

Το βασικότερο πιστεύω ήταν το ΚΙΝΗΤΡΟ ανεβάζοντας όλα τα ματς αλλά και άλλα ΠΟΛΛΑ. Θα κάνω μια πραγματική ποδοσφαιρική ανάλυση σε κάποιο άλλο ποστ. Βέβαια αν δεν είχα ΚΑΣΠΕΡ και ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΤΥΧΗ τώρα θα παλευα για Ευρώπη. 

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ με Τοτεναμ, έχοντας την μάλιστα 10 μέρες μετά στο τελικό FA CUP και μάλιστα γήπεδουχο. Αυτά που πιάνει και χάνουν δεν περιγράφονται. Χαιλαιτς.

FINAL FA CUP SPURS -LEICESTER 

Εκπληκτικο ποδόσφαιρο από τα σκυλιά μου γρήγορο ποδόσφαιρο πρεσσινγκ σε όλα τα μήκη και πλάτη και έπρεπε να είναι 0-2 τουλάχιστον στο 30. Εκπληκτικο γκολ ΝΤΙΝΤΙ που με την σέντρα έκλεψε την μπάλα και με μια οβιδα άφησε άγαλμα έναν από τον καλύτερο τεματοφυλακα.

Χάσανε και αυτοί μετά το 40 κάνα δυο καλά αλλά αυτό που χάνουν στο 85 περίπου δεν περιγράφεται. Τρελή πίεση στο τέλος που όλοι οι παίκτες μου ορμουσαν σαν υαινες. Κύριοι είναι γεγονός ΤΡΑΜΠΛ με την μεγάλη ΛΕΣΤΑ!

30ry6xe.jpg

fe2s6u.jpg

• Create New...