Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 18 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Μιλάω αποκλειστικά για PC.Κάποτε οι τιμές ήταν ίδιες με αυτές των κονσολών.Πλέον έχει γεμίσει cheaters και έχουν φτάσει οι τιμές στα ύψη.

Υπάρχει κάποια ενημέρωση για το πότε θα ανοίξει το Web app του FUT18?

1 hour ago, TOL1S said:

για βαλε φιφα 16 σε ps4 που παιζουν ελαχιστοι να δεις τι τιμες εχουν ,εκτος και αν ειναι τσιτερ ολοι

Aκριβως αυτό. .......τίποτε αλλο

6 hours ago, vagoe said:

Aκριβως αυτό. .......τίποτε αλλο

τι τιμες εχουν?

20 hours ago, vagoe said:

Χε χε χεχε μαζί σου......

Ξέρεις κατι;;; Επαιζα/έλιωνα το tomp rider, medal of honor.....Αν έρθουν τώρα και μου πουν " σας δίνουμε 1000 ευρώ για να παίξετε τα παιχνίδια αυτά από την αρχή. ....." ξέρεις τι θα τους έλεγα;;; να σας δώσω 2000 για να μην τα παιξω;;;;; χε χε χε χε χε χε 

Είπαμε ήρθαν έτσι τα πράγματα και μόνο ποδοσφαιρο (φιφα) μας ικανοποιεί.....τα άλλα τώρα είναι να τα βάζεις στον κήπο.....για να διώχνουν τα πουλιά....

Tomb raider ε. Ήμουν 9-10 χρονών όταν έπαιζα το tomb raider 2 τα σαββατοκύριακα και μου έλεγε η γιαγιά μου την κοτσιδου παίζεις; 

Βέβαια τότε άλλες εποχές. Μου είχε δώσει μια φίλη των γονιών μου ένα τηλέφωνο από μαγαζί στην Κόρινθο και όποτε ερχόταν το καλοκαίρι έπαιρνα παιχνίδια "αντιγραμμενα" όπως τα λέγαμε. 2000-2500 χιλιάδες δραχμές το ένα. Άπειρα games στη συλλογή και τα αυθεντικά καμιά 10αρια μόνο.

Το ίδιο και στο ps2 μόνο που εκεί τα games τα κατέβαζα μονος μου.

Στο ps3 σφηξαν τα πράγματα και πήγαμε σε ελάχιστα games. Επειδή σπούδαζα σε πόλη βοήθησαν τα seven που είχαν ένα πρόγραμμα με standard λεφτά τον μήνα νοίκιαζες ότι θέλεις και έτσι έπαιξα πάρα πολλοθς τίτλους. 

Αγορασμένα μόνο τα PES κυρίως από συνήθεια αλλά και το δισκάκι του pes έβγαινε και έμπαινε το call of duty που έμενε μέχρι την επόμενη χρονιά. 

Στο PS4 δεν το συζητώ. Μόνο fifa. Ακόμα και το 2K που σκεφτόμουν να παρω δε θα χαλαλισω τα λεφτά απο τη στιγμή που ξέρω ότι θα ασχοληθώ 20 - 30 ώρες μόνο.

Με το fifa τωρα δεν ξερω ποσες ωρες εχω γραψει. Αλλα με ενα call of duty είχα πιάσει τις 700 ωρες  μέχρι τον Μάρτιο. Δηλαδη 0.08€/ώρα που το είχα πάρει 60€. Τα είχε βγάλει τα λεφτά του.

Nostalgia mode Off.

Να δούμε το φετινό fifa τι θα κάνει!

3 hours ago, zougaman said:

Πολύ ωραίο......

Για FIFA18 CLOSED BETA φοβερό pack luck.

Δύο walkouts και 3 IF!

1 hour ago, 21manos21 said:

84αρης walkout??Τοσο χαμηλα θα εχει στο 18?

3 hours ago, dimitris_g21 said:

Για FIFA18 CLOSED BETA φοβερό pack luck.

Δύο walkouts και 3 IF!

Δεν είναι fake το βίντεο.....αλλά fake τα πακέτα......ΛΟΓΩ beta.....

Αυτα 29/09 δεν θα υπάρχουν....θα αρχίσει από το 0.-

3 minutes ago, TOL1S said:

DH7ayZhWAAE4fql.jpg

DH7YicYXYAEJdTD.jpg

Εξαιρετικες αλλαγες και οι δύο που έπρεπε να γίνουν καιρό τώρα...

Το να αφήνει το χειρηστήριο ο άλλος δεν το κατάλαβα ποτέ.Δηλαδή τι?Θα ξενερώσω εγώ και θα βγώ απο το ματς?

Προφανώς και δεν το αφήνουν για να βγεις εσύ.

Συνήθως το αφήνουν όταν χάνουν από νωρίς με μεγάλο σκορ ή αν τους βάλεις προς το τέλος γκολ και ανοίξει η διαφορά. 

Παραδέχονται την ήττα χωρίς να βγουν απο το παιχνίδι με DNF . Και σε αποθαρρύνουν από το να τους βάλεις άλλα γκολ γιατί θα πρέπει να περιμένεις πολύ ώρα για να γίνουν οι σέντρες κτλ.

58 minutes ago, zezinho-10 said:

Εξαιρετικες αλλαγες και οι δύο που έπρεπε να γίνουν καιρό τώρα...

Επειδή δεν ξέρω αγγλικά τι αλλαξαν μπορείς να μου πεις ?

12 minutes ago, Sporky said:

Επειδή δεν ξέρω αγγλικά τι αλλαξαν μπορείς να μου πεις ?

Λοιπόν Αν αφήσεις το χειριστήριο για 30 δευτερα (;;;) 1ον) Επειδή τρως 5 γκολ στο ημίχρονο και χαλάστηκες 2ον) Επειδή κλαίει το μωρό και πρέπει να πας να το ηρεμήσεις ή αλλάξεις(κακα) ή βγάλει γουλιά 3ον) Επειδή έχεις" διαταγές" για να πας για κάποια εσωτερικη-επείγουσα- εργασία (αμεση) 4ον) Επειδή θες εσύ κακα-τσίσα 5ον) Επειδή δέχτηκες επείγον τηλεφώνημα  6ον) Επειδή πρεπει να " μαστιγώσεις το δελφινι" ........ΠΑΠΑΛΑ - ΦΙΝΙΤΟ ΛΑ ΜΙΟΥΣΙΚΑ ΠΑΣΑΤΟ ΛΑ ΦΙΕΣΤΑ- ΤΕΛΟΣ-ΣΕ ΠΕΤΆΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.....ΟΞΩ.

6 minutes ago, vagoe said:

Λοιπόν Αν αφήσεις το χειριστήριο για 30 δευτερα (;;;) 1ον) Επειδή τρως 5 γκολ στο ημίχρονο και χαλάστηκες 2ον) Επειδή κλαίει το μωρό και πρέπει να πας να το ηρεμήσεις ή αλλάξεις(κακα) ή βγάλει γουλιά 3ον) Επειδή έχεις" διαταγές" για να πας για κάποια εσωτερικη-επείγουσα- εργασία (αμεση) 4ον) Επειδή θες εσύ κακα-τσίσα 5ον) Επειδή δέχτηκες επείγον τηλεφώνημα  6ον) Επειδή πρεπει να " μαστιγώσεις το δελφινι" ........ΠΑΠΑΛΑ - ΦΙΝΙΤΟ ΛΑ ΜΙΟΥΣΙΚΑ ΠΑΣΑΤΟ ΛΑ ΦΙΕΣΤΑ- ΤΕΛΟΣ-ΣΕ ΠΕΤΆΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.....ΟΞΩ.

Αυτό ,συν ότι όταν  ζητήσεις παύση  θα γίνει μόνο όταν σταματήσει το παιχνίδι για κάποιο φάουλ,άουτ κτλ

Η παύση είναι στα λελογισμενα πλαίσια......συμφωνώ απολύτως. Καλή ποδοσφαιρική χρόνια Ισιδωρε.

Γιατί ρε παιδιά αυτό με την παύση δεν ίσχυε έτσι και αλλιώς?

2 minutes ago, vagoe said:

Η παύση είναι στα λελογισμενα πλαίσια......συμφωνώ απολύτως. Καλή ποδοσφαιρική χρόνια Ισιδωρε.

Επίσης Γιώργο, έχω κάνει το break μου 2 μήνες τώρα και ανυπομονώ για το 18 !

1 minute ago, zezinho-10 said:

Επίσης Γιώργο, έχω κάνει το break μου 2 μήνες τώρα και ανυπομονώ για το 18 !

Χάνεις......Τώρα είναι η πιο ωραία εποχή.....αλλά επίσης, επειδή δεν αλλάζει και πολύ το gameplay, μια πολύ καλή προπόνηση.....

2 minutes ago, alexakoss said:

Γιατί ρε παιδιά αυτό με την παύση δεν ίσχυε έτσι και αλλιώς?

Ίσχυε η παύση όταν έπαιρνες την μπάλα. Τώρα θα ισχύει.....Μόνο σε "νεκρό" χρονο(οφ σάιντ,  πλάγια, κόρνερ κτλ...)

Just now, vagoe said:

Χάνεις......Τώρα είναι η πιο ωραία εποχή.....αλλά επίσης, επειδή δεν αλλάζει και πολύ το gameplay, μια πολύ καλή προπόνηση.....

Ίσχυε η παύση όταν έπαιρνες την μπάλα. Τώρα θα ισχύει.....Μόνο σε "νεκρό" χρονο(οφ σάιντ,  πλάγια, κόρνερ κτλ...)

Θα παίξω λίγο αυτές τις μέρες διότι πέρσι είχα πάει απευθείας στο ντεμο του  17 και μου πήρε χρόνο να επανέλθω , να τσεκαρω  το παιχνίδι σωστά (op μηχανισμούς κτλ) και ετσι άργησα να προσαρμοστώ...

Εμένα όταν μου κάνουν παύση δυσκολεύομαι να βάλω γκολ.Ασε που καμία φορά πάρει out και μέχρι να ξαναπάρω μπάλα περνάει κάνα λεπτό. 

Λογικά θα μου πάρουν αρκετά Χ έτσι.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...