Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 17 Ultimate Team - Discussion Topic v3

Recommended Posts

3 hours ago, Loco4 said:

Το περασμενο σουκου προλαβα να παιξω περιπου τα μισα απο τα 40 ματς και τερματισα Silver 1

Μπαινω πριν απο λιγο να παρω τα καθιερωμενα rewards 
Και ενω περιμενω τα φτωχικα του Silver 1 βλεπω αυτο...

QEgC0Hu.jpg

DloV2b3.jpg

?????????????????????????????????????????????????? :lol:

WTF?

Ευχαριστω ΕΑ! :hehe:

Έδωσε τίποτα καλό τουλάχιστον?

45 minutes ago, theoman_10 said:

Έδωσε τίποτα καλό τουλάχιστον?

Μπα τιποτα το ιδιαιτερο

Οτι καλυτερο ειχε ηταν ενας 87αρης Eriksen

5 hours ago, Loco4 said:

Μπα τιποτα το ιδιαιτερο

Οτι καλυτερο ειχε ηταν ενας 87αρης Eriksen

Nαι...το τσιμπησες το 100ακι, για πλακα, στα ψεματα................

3 hours ago, vagoe said:

Nαι...το τσιμπησες το 100ακι, για πλακα, στα ψεματα................

Καλα αυτο σιγουρα.. μην ειμαστε και αχαριστοι 

Το ποστάρω και εδώ.. 

Animation Ronaldo μόλις βγαίνει κάνει τον πανηγυρισμό...

Πως είναι δυνατόν να παίζεις στο ultra attacking και παρότι έχει κόρνερ ο αντίπαλος,να μη σου έχει έστω έναν επιθετικό μπροστά?

Ultimate team.Ποιο στημένο και από το ελληνικό πρωτάθλημα.

5 hours ago, alexakoss said:

Πως είναι δυνατόν να παίζεις στο ultra attacking και παρότι έχει κόρνερ ο αντίπαλος,να μη σου έχει έστω έναν επιθετικό μπροστά?

Ultimate team.Ποιο στημένο και από το ελληνικό πρωτάθλημα.

ποσο ηταν το σκορ εκεινη τη στγμη;;

2 hours ago, vagoe said:

ποσο ηταν το σκορ εκεινη τη στγμη;;

Δεν έχει καμία σημασία.Από την στιγμή που παίζεις ultra attacking σημαίνει ότι θες γκολ,άρα πρέπει να έχεις πάντα έναν παίχτη μπροστά.

12 minutes ago, alexakoss said:

Δεν έχει καμία σημασία.Από την στιγμή που παίζεις ultra attacking σημαίνει ότι θες γκολ,άρα πρέπει να έχεις πάντα έναν παίχτη μπροστά.

Οχι, δεν θελω να κανω τον πονηριδη. Επειδη το χω παρατηρησει και γω με ΚΑΠΟΙΟΥΣ παιχτες και ΚΑΠΟΙΑ συστηματα σε ΚΑΠΟΙΑ συγκεκριμενα σημεια του αγωνα, γι αυτο σε ρωταω........

1 hour ago, vagoe said:

Οχι, δεν θελω να κανω τον πονηριδη. Επειδη το χω παρατηρησει και γω με ΚΑΠΟΙΟΥΣ παιχτες και ΚΑΠΟΙΑ συστηματα σε ΚΑΠΟΙΑ συγκεκριμενα σημεια του αγωνα, γι αυτο σε ρωταω........

Ναι βρε δεν το πήρα στραβά.Μάλιστα είχα σύστημα με 2 επιθετικούς.

Νωρίς νωρίς το θυμήθηκα να κάνω ερώτηση για το chemistry στο Fut.

Αν ενας παίκτης έχει πράσινο link με κάποιον και κόκκινο με κάποιον άλλον , έχει chemistry 10. Υπάρχει κάποια θέμα στην συνεργασία του με τον παίχτη που έχει κόκκινη γραμμή ή άπαξ και είναι στο 10 δεν παίζουν ρόλο τα red links;

10 χημεία = 10 χημεία.....όχι δεν παίζει ρόλο.....

ποια αμστεεεεελλλλλλλλλλλλ (και ποια χημειααααα) :D  

Σήμερα θα πάρουμε και τα weekly και τα monthly rewards? 

1 hour ago, AlanShearer said:

Σήμερα θα πάρουμε και τα weekly και τα monthly rewards? 

Ναι! 

Εδώ και καιρό δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με τον IF84 Dele Alli αλλά δεν τον άλλαζα λόγω Cole που είναι Άγγλος και έκαναν Chemistry.

Σήμερα στα monthly rewards ήρθε αυτό:

2151061454762e49f4f49de56a3b6a48cebb9cb0  

Πάει ο Alli, να ταν κι άλλος.. Και για LB θα βάλω τον 84 Shaw από τα Futties και βλέπουμε.

https://www.futbin.com/squad-builder/5165092

Αυτή είναι πλέον η ομάδα που δεν περίμενα να αλλάξει από εδώ και πέρα αλλά με την EA ποτέ δεν ξέρεις.

Πήρα να δοκιμάσω tots lacazette σήμερα και ο άνθρωπος είναι cheat.Με διαφορά ο πιο γρήγορος και δυνατός παίκτης ταυτόχρονα στο παιχνίδι, διεκδικεί από τον Ρονάλντο την θέση του καλύτερου επιθετικού στο παιχνίδι αλλά είναι δύσκολο να πω με σιγουριά ποιος είναι καλύτερος ,ο λάκα έχει πολύ καλύτερο balance και ο Ρονάλντο τα 5 * skills που διαλύουν άμυνες .Οριακά δίνω το προβάδισμα στον Ρονάλντο αλλά για τα πολύ λιγότερα λεφτά που κάνει ο laca έχει καλύτερο value for money για όσους έχουν περιορισμένο budget.

Μεχρι τι χημεία μπορώ να έχω στους παίκτες; 

Από 6 και πάνω είναι καλά; 

το SBC που εχουν βαλει με την χημεία (chemistry is key) το εχει κανει κανεις? εμενα μου εδωσε τον TOTS giovinco 

Επίπεδο weekend league αρχές Αυγούστου.

Θαυμάστε live.

Πρώτη εμφάνιση στο Weekend League (FUT CHAMPIONS)

Χωρίς ούτε να είμαι D1, ούτε να έχω προκριθεί από το Daily Knockout η EA μου έδωσε την ευκαιρία να αγωνιστώ.

Από ό,τι κατάλαβα εξαιτίας των αποτελεσμάτων μου στο Daily Knockout. Μόνο ένα 25% θυμάμαι που έλεγε....

Γεμάτος χαρά ξεκινάω όχι με φοβερή αισιοδοξία (καθώς οι ομάδες μου οι δύο αγγλικές είναι Rating 82). Λέω θα τα παίξω και τα 40 ματς να δω ρε αδερφέ τώρα που έχουμε χρόνο! :jester:#panellinies2017 και τα σχετικά.

Θα ήμουν ευχαριστημένος αν έπιανα 13 νίκες (στατιστικά 1/3 έχω πιθανότητα να κερδίσω) Θα μου πείτε 1/2 γιατί είναι τελικοί. Αλλά εγώ λέω έστω ότι τις χάνουμε όλες τις παρατάσεις και τα πέναλντι. BTW, χάσαμε τις δύο παρατάσεις και κέρδισα ένα από τα δύο πέναλντι

Ξεκινάω παίζω τα πρώτα 5 ματς που ήταν αναγνωριστικά καθώς τα έχασα και τα 5. Τα δύο στην παράταση!

Στο 6ο ματς κερδίζω. Γενικά σχεδόν όλα τα ματς ήταν ντέρμπι. Μόνο ένα που έχανα 2-0 στο 10' βγήκα... Και στο τελευταίο που κέρδιζα 2-0 στο 35' βγήκε ο άλλος (ενώ έχω χάσει τα κερ@τ@ μου)

Εκείνοι που είχαν ομάδες όπως η δική μου και χειρότερες ήταν πολύ καλύτεροι και με δυσκόλεψαν αρκετά. Από την αντίπερα όχθη οι κύριοι με τις ομαδάρες 87+ δεν ήταν τόσο απειλητικοί και μπορούσα να τους κερδίσω τους περισσότερους.

Τελικά έπαιξα 38 ματς και σταμάτησα σε 3 ημέρες. Το αποτέλεσμα...

ncyciu44.jpg

GOLD3 κύριοι σε κάτι που δεν αξίζαμε! Η ΕΑ μας χαρίζει 30.000 coins συν 2 MEGA PACKS και 1 RARE PLAYERS PACK!

Λογικά θα ξαναπαίξουμε Weekend League. Αυτά είναι...

Υ.Γ: Αυτός ο KANTE πολύ cheatοπαίκτης! Έπρεπε να τον πάρω τον 81 με 6000 coins!

Εσένα Lacazette δεν σε βλέπει κανείς. BAILY μας πήρες μεγάλο ματς στο 90' (2-1 κέρδισα με ανατροπή)

BUTLAND φοβερός αλλά εξίσου καλός και ο VORM 80 Rating.

Φοβερή εμπειρία αλλά πολύ κουραστική!!

• Create New...