Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

EA SPORTS - FIFA 18 - Γενική συζήτηση v.1

Recommended Posts

Δηλαδή όταν χάνεις ρε παιδί μου,όταν ο αντίπαλος σε κάνει κουδούνια να το πω καλύτερα, πριν φας το γκολ,το κλείνεις γιατί καταλαβαίνεις πως κάτι πάει στραβά και φταίει το FIFA και η ΕΑ για αυτό...ε εντάξει, λογικό ακούγεται. 

Εγώ έχω καλύτερο ποσοστό από σένα, άκου να δεις.Χωριανοί ακούστε και εσείς. 

Το λοιπόν όταν κερδίζω, μιλάω μόνο για τα ματς που κερδίζω, έχω 100% νίκες. 

Όταν χάνω ή πάω να κάνω το κλαρίνο, το κλείνω και με καθαρή λογική, δεν μετράω το παιχνίδι. 

Με λίγα λόγια είσαι θεούλης και χαίρομαι που δεν συνεννοούμαστε. Αν αρχίσω και σε καταλαβαίνω ή συμφωνώ μαζί σου,θα αρχίσω και να ανησυχώ. 

1 hour ago, Bakogoal said:

Δηλαδή όταν χάνεις ρε παιδί μου,όταν ο αντίπαλος σε κάνει κουδούνια να το πω καλύτερα, πριν φας το γκολ,το κλείνεις γιατί καταλαβαίνεις πως κάτι πάει στραβά και φταίει το FIFA και η ΕΑ για αυτό...ε εντάξει, λογικό ακούγεται. 

Όταν χάνω ή πάω να κάνω το κλαρίνο, το κλείνω και με καθαρή λογική, δεν μετράω το παιχνίδι. 

Με λίγα λόγια είσαι θεούλης και χαίρομαι που δεν συνεννοούμαστε. Αν αρχίσω και σε καταλαβαίνω ή συμφωνώ μαζί σου,θα αρχίσω και να ανησυχώ. 

Ειναι δυσκολο να με καταλαβεις αν εσενα τα ποδοσφαιρακια σου παιζουν οnline οπως οffline.... Πχ το να σκοραρεις 3 στα 4 τετατετ με κοντινα low driven σουτ εναντια σε επιπεδο legendary  οffline και μόλις παιζεις οnline να παραμορφώνοντε και στραβωνουν ευκολα τελειώματα και να θες 10 ευκαιριες για να σκοραρεις 1 γκολ ενώ παιζεις με αμπαλους ειναι κλασικό πρόβλημα ασυνχρονισμου οnline  που καλος ή κακός δεν συμβαίνει σε όλους με αποτέλεσμα να ειναι δυσκολο να πισεις τον αντιπαλο σου οτι δεν εισαι ελέφαντας. Και οχι μονο αυτο αλλα με 2 χαζο-ευκαιριουλες οι αμπαλοι να σου καρφώνουν 2 γκολακια διοτι αυτονων δεν επηρεαζετε το gameplay.

Ο φίλος που με νικησε κάποτε 18-0  ηρθε σπιτι μου προχτες  και βιωσε απο κοντα το φενομενο. Div6 και div5 τον δυσκολευε το gameplay και ενω επαιζε με αμπαλους μου ειπε οτι ηταν λες και παιζει με div 1 δυσκολια. Το οτι ειναι παιχτης κλασεος ο φιλος δεν χωραει καμία αμφηβολια και μου το απεδηξε διοτι μολις καταλαβε τα κουσουρια της παραμορφωμενης συμπεριφορας του φιφα στην συνδεση μου προσαρμωστικε άψογα στο παιχνιδι και μετα το αρχικό σοκ αναιβηκε ευκολα στην div 2 απο την div 6 σερι αητητος χωρις να πέση στην παγίδα του να βριζει και να φτηνει το μονιτορ (οπως κάνω εγώ) :hehe:

Το λοιπον παρε μια γευση ποσο ευκολα σου βγαζει καρκίνο το online οταν εχει ασυνχρονισμο. Τα πλανα ειναι απο ματς div 6-5-4 σε ματς που επαιζε ο φιλος οταν ηρθε σπιτι μου προχτες. Και ερωτω εγω τωρα, αν παιζαμε offline ενα ματς εγω με τον φιλο θα εχανα 18-0? Φυσικα και οχι.

Θέλω να σε ακούσω να παραδέχεσαι πως ψάχνεις συνεχώς δικαιολογίες και δεν έρχεσαι αντιμέτωπος με την αλήθεια η οποία δεν είναι άλλη από το γεγονός πως δεν είσαι ικανός να παίξεις ένα κ@λοπαίχνιδο με τα exploits του.

Σιγά τα αυγά, λες και θα σου πει κάποιος κάτι. Είσαι ένας κακός παίκτης στο FIFA.

Νομίζω πως το λάθος είναι το γεγονός πως πας να παίξεις μπάλα...δεν πρέπει να το βλέπεις έτσι, είναι λάθος. Πρέπει να λες πως πας να παίξεις FIFA και να πλακωθεις στα exploits.

Είναι απλά τα πράγματα και κάθεσαι και βασανίζεις τον εαυτό σου ...οι δε δικαιολογίες σου σε έχουν καταντήσει γραφικό. Ζητώ συγγνώμη που σου το λέω αλλά να το ξέρεις, πιστεύω πως ήδη το ξέρεις πως πολλοί έχω μέσα, θα βάλω και μένα, δεν θα κρυφτώ, γελάμε μαζί σου.

Στα προσωπικά μηνύματα που σου απάντησα είχα ίσως ένα άλλο ύφος, όχι τόσο αυστηρό όπως τώρα, επειδή πραγματικά θέλω να ξεκολλήσεις. 

Τουλάχιστον παραδέχεσαι πως ο φίλος που ήρθε σπίτι σου κατάφερε να ανέβει κατηγορίες με την αξία του και όχι επειδή έτυχε εκείνη τη μέρα να έχεις γρήγορο Internet όπως έλεγες την προηγούμενη φορά. 

Τα πιο πολλα ειναι λαθος τελειωμα κατα την γνωμη μου και ορισμενα ταπ ιν που δεν μπαινουν.

ρε παιδιά λέει ότι στο σπίτι του τον δυσκόλεψε την στιγμή που έκανε 24 σερί νίκες.....με μέσο όρο 4,5γκόλ ανα παιχνίδι.

4 hours ago, Bakogoal said:

Θέλω να σε ακούσω να παραδέχεσαι πως ψάχνεις συνεχώς δικαιολογίες και δεν έρχεσαι αντιμέτωπος με την αλήθεια η οποία δεν είναι άλλη από το γεγονός πως δεν είσαι ικανός να παίξεις ένα κ@λοπαίχνιδο με τα exploits του.

Σιγά τα αυγά, λες και θα σου πει κάποιος κάτι. Είσαι ένας κακός παίκτης στο FIFA.

Νομίζω πως το λάθος είναι το γεγονός πως πας να παίξεις μπάλα...δεν πρέπει να το βλέπεις έτσι, είναι λάθος. Πρέπει να λες πως πας να παίξεις FIFA και να πλακωθεις στα exploits.

Είναι απλά τα πράγματα και κάθεσαι και βασανίζεις τον εαυτό σου ...οι δε δικαιολογίες σου σε έχουν καταντήσει γραφικό. Ζητώ συγγνώμη που σου το λέω αλλά να το ξέρεις, πιστεύω πως ήδη το ξέρεις πως πολλοί έχω μέσα, θα βάλω και μένα, δεν θα κρυφτώ, γελάμε μαζί σου.

Στα προσωπικά μηνύματα που σου απάντησα είχα ίσως ένα άλλο ύφος, όχι τόσο αυστηρό όπως τώρα, επειδή πραγματικά θέλω να ξεκολλήσεις. 

Τουλάχιστον παραδέχεσαι πως ο φίλος που ήρθε σπίτι σου κατάφερε να ανέβει κατηγορίες με την αξία του και όχι επειδή έτυχε εκείνη τη μέρα να έχεις γρήγορο Internet όπως έλεγες την προηγούμενη φορά. 

συμφωνώ λέξη προς λέξη

4 hours ago, theoman_10 said:

Τα πιο πολλα ειναι λαθος τελειωμα κατα την γνωμη μου και ορισμενα ταπ ιν που δεν μπαινουν.

οχιιιιιι. Ισχυρίζεται πως λόγο της σύνδεσης του δεν μπαίνουν....

6 hours ago, Bakogoal said:

εσύ πρέπει να είσαι ο δίδυμος αδερφός μου

7 hours ago, Bakogoal said:

Σεντρα

δευτερολεπτο παιχνιδου 00:10

Η μπαλα εξω

Παυση 

Εξοδος

Κουδουνια στο δευτερολεπτο 00:10?

Χανω; 0-0 ?

Νεο ειδος ηττας;

Ξαναδιαβασε το ποστ μου

Αργα και σταθερα

Άστο φιλαράκι γιατί μου θυμίζεις κάτι κακομαθημένα που είχαν την δίκη τους μπάλα και όριζαν κανόνες όταν παίζαμε στις αλάνες. 

Ok,κερδίζεις 9 στα 10 ή και 10 στα 10,δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας.

Αργά και σταθερά δείξε μου το ρεκόρ σου στο WL,άντε με το κάθε αμπάλι εδώ μέσα. 

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν είναι κακό να μην μπορείς να μπεις WL,να μην είσαι καλός σε ένα χαζοπαίχνιδο στο φινάλε, που παίζουμε για να περνάμε την ώρα μας .Είναι κακό όμως να μην παραδέχεσαι την αμπαλοσυνη σου και να σου φταίει κάτι που είδες στο 10ο δευτερόλεπτο. Αστεία και θλιβερά ταυτόχρονα. 

Εγώ πχ είμαι τέρμα άχρηστος στο call of duty ξέρω γω. Το παραδέχομαι, είμαι άχρηστος. 

Ε παραδεχτειτε και εσείς κάτι ή τουλάχιστον μην προσπαθείτε να μας πείσετε πως φταίει το φαινόμενο της πεταλούδας ή ό,τι άλλο υπάρχει στο μυαλό σας και δεν φταίει η αμπαλοσυνη σας.

Παίξε να σε δω,παίξε WL.Μπορείς να μπεις και να κάνεις 20 νίκες πχ;

Κουλουριάσου τώρα στην γωνία σου.Μαζέψου και δες την αλήθεια που βολοδερνεις στο απλό seasons...

Εγώ παίζω μόνο Seasons γιατί δεν μου αρέσει το gameplay του FUT και επειδή το θεωρώ πιο δίκαιο σε σχέση με το FUT. Αφού οι ομάδες είναι ισάξιες και δεν παίζει ρόλο το πόσο παίζει κανείς (και το πόσο πληρώνει επίσης). 

Ίσως οι πιο καλοί παίχτες να παίζουν FUT και όχι Seasons αν και αμφιβάλω.

Hellenes στο pc παίζεις; τι ID έχεις να παίξουμε κανενα;

47 minutes ago, Bakogoal said:

Άστο φιλαράκι γιατί μου θυμίζεις κάτι κακομαθημένα που είχαν την δίκη τους μπάλα και όριζαν κανόνες όταν παίζαμε στις αλάνες. 

Ok,κερδίζεις 9 στα 10 ή και 10 στα 10,δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας.

Αργά και σταθερά δείξε μου το ρεκόρ σου στο WL,άντε με το κάθε αμπάλι εδώ μέσα. 

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν είναι κακό να μην μπορείς να μπεις WL,να μην είσαι καλός σε ένα χαζοπαίχνιδο στο φινάλε, που παίζουμε για να περνάμε την ώρα μας .Είναι κακό όμως να μην παραδέχεσαι την αμπαλοσυνη σου και να σου φταίει κάτι που είδες στο 10ο δευτερόλεπτο. Αστεία και θλιβερά ταυτόχρονα. 

Εγώ πχ είμαι τέρμα άχρηστος στο call of duty ξέρω γω. Το παραδέχομαι, είμαι άχρηστος. 

Ε παραδεχτειτε και εσείς κάτι ή τουλάχιστον μην προσπαθείτε να μας πείσετε πως φταίει το φαινόμενο της πεταλούδας ή ό,τι άλλο υπάρχει στο μυαλό σας και δεν φταίει η αμπαλοσυνη σας.

Παίξε να σε δω,παίξε WL.Μπορείς να μπεις και να κάνεις 20 νίκες πχ;

Κουλουριάσου τώρα στην γωνία σου.Μαζέψου και δες την αλήθεια που βολοδερνεις στο απλό seasons...

Διάβασε ξανά το ποστ

Το script δουλεύει στα fut seasons

Είναι πιο έντονο από την 3η div και κατω

"χάνω" ματς που θέλω εγώ επιτηδες πετώντας μπάλα. Έξω και έξοδος μάντεψε γιατι

Είμαι χάλια παίκτης ο χειρότερος που μπορείς να φανταστεις

Στο PC δεν υπάρχουν ανάπηρα πρόβατα που είναι τίγκα το season του PS4 υπήρχαν αλλά παρατάνε σε χρόνο δτ

Μένουν μόνο εξαδακτυλοι 12αωρητες εξαρτημένοι πρεζόνια του fut

Πάλι δεν συννενοουμαστε γιατί ακόμα νομίζεις πως λέω ότι είμαι καλός χαχαχαχαχ

Κυριοι θα το σταματησετε μονοι σας ή θα περασετε μια βολτα απο το καφενειο?Συνεχιζουμε κανονικα στα πλαισια του θεματος του συγκεκριμενου τοπικ.Τα επομενα offtopic μηνυματα θα διαγραφουν.

Ευχαριστω πολυ

On 6/7/2018 at 11:55 ΠΜ, Platini_Athens said:

Το χαντικαπ εχει να κανει με την αποτελεσματικοτητα......αν πρεπει να χασεις ΔΕΝ θα κανεις ΟΥΤΕ κοντρολ.......μου εχει τυχει σε αγωνα στο φιφα 16 αν δεν κανω λαθος....απο τα ματς που θα επρεπε να ειχα κρατησει βιντεο......να σκοραρω οτι και να κανω.....4 μηδεν στο 28ο λεπτο και ο αλλος εννοειται κουιτ. Απο τα ματς οπου το τελευταιο γκολ ΔΕΝ καταγραφεται στα χαι λαιτς.....Καταιγισμος και φυσικα ουτε λογος για μπαλα....επρεπε να κερδισω.....και χωρις να ''ιδρωσω'' οπως επισης χωρις να το αξιζω ισως. Το συμπερασμα λοιπον που βγαινει ειναι οτι υπαρχουν φορες ονλαιν....που το χαντικαπ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΤΙ!

Το μομεντουμ ομως ΙΣΩΣ να αλλαζει......παιζοντας πιο αμυντικα ή πιο επιθετικα....αλλαζοντας συστημα επισης. Κανοντας αλλαγες παιχτες που δεν τραβανε. Σε καποια ματς ολα αυτα ειναι ματαια βεβαια. Δεν μπορεις να κανεις τιποτα.

υγ νομιζω το μυστικο ειναι να κατακτας την ντιβ 1. Οσες πιο πολλες φορες μπορεις.....ΟΜΩΣ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ και καριερα παραλληλα....για να παιρνεις τα μπονους του καταλογου....ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να παιζεις ολα αυτα τα ματς (ουσιαστικα μπορεις να χασεις ΜΟΝΟ μια φορα αν δεν κανω λαθος) μεχρι να παρεις την ντιβ 1. Μπορει να κανω λαθος βεβαια...αλλα σε αυτο εχω καταληξει.

Καλά όλα αυτά, βέβαια πολύ θεωρητικά, αλλά ακόμη και εάν ισχύουν γιατί κάποιοι καταφέρνουν να παίρνουν 10 σερί League Tittle και κάποιοι άλλοι βολοδέρνουν σε χαμηλές κατηγορίες; Αν ήταν τόσο απλά τα πράγματα με το που έπαιρναν 2-3 League Tittle όλοι θα γινόταν παιχταράδες. π.χ. Ο Μητρόπουλος ήταν Division 6, δεν νικούσε πάνω από 2 παιχνίδια σερί, Πήγα σπίτι του και νίκησα 25 σερί παιχνίδια βάζοντας 5 γκολ ανά αγώνα και χάνωντας άλλα 5, και τον ανέβασα σε μία ημέρα από την 6η Ντιβίσιον στην 2. Γιατί δεν μπορούσε να το κάνει αυτός; Αυτός λέει πως φταίει η σύνδεση και όχι το account. Όπως και να έχει μόνο θεωρίες μέχρι στιγμής. Ελπίζω στο 19 να μην ασχολούμαστε πλέον με αυτά και να επικεντρωθούμε στο παιχνίδι. 

12 minutes ago, GreekIraklis said:

Καλά όλα αυτά, βέβαια πολύ θεωρητικά, αλλά ακόμη και εάν ισχύουν γιατί κάποιοι καταφέρνουν να παίρνουν 10 σερί League Tittle και κάποιοι άλλοι βολοδέρνουν σε χαμηλές κατηγορίες; Αν ήταν τόσο απλά τα πράγματα με το που έπαιρναν 2-3 League Tittle όλοι θα γινόταν παιχταράδες. π.χ. Ο Μητρόπουλος ήταν Division 6, δεν νικούσε πάνω από 2 παιχνίδια σερί, Πήγα σπίτι του και νίκησα 25 σερί παιχνίδια βάζοντας 5 γκολ ανά αγώνα και χάνωντας άλλα 5, και τον ανέβασα σε μία ημέρα από την 6η Ντιβίσιον στην 2. Γιατί δεν μπορούσε να το κάνει αυτός; Αυτός λέει πως φταίει η σύνδεση και όχι το account. Όπως και να έχει μόνο θεωρίες μέχρι στιγμής. Ελπίζω στο 19 να μην ασχολούμαστε πλέον με αυτά και να επικεντρωθούμε στο παιχνίδι. 

Πές τα επιτέλους μπας και ξεφύγουν απο τα φαντάσματα τους!

Τα γκολάκια στο 45 και στο 90 όμως βγάζουν μάτι ότι κάτι δεν πηγαίνει καλά, και μη μου πείτε ότι τυχαίνουν οι συγκυρίες γιατί η τύχη είναι μία,δύο,τρεις φορές. Στη τελική κι αφού μιλάμε για νίκες θα πω μόνο ότι κερδίζει εκείνος που εκμεταλλεύεται καλύτερα τους μηχανισμούς του παιχνιδιού, αν οι μηχανισμοί είναι broken (exploits) δεν έχει σχέση αν παίζεται ποδόσφαιρο.

Αναφέρομε γενικά....

Το να κρίνεις ενα προιον που το πληρώνεις επ'ουδενή δεν σημαινει οτι μειονεκτής σαν παίχτης. 

Το να απαιτείς ενα ηλεκτρονικό παιχνίδι  να γινει καλύτερο και να μοιάζει με ποδόσφαιρο δεν εχει να κάνει με τα κατορθώματα του καθενός.

Με το να θες το οnline  gameplay του φιφα να μοιαζει με το offline δεν γίνεσε γραφικός οταν βγαζεις τα άπλυτα του και τις αναπηρίες του  στη φόρα. 

Το να φτανεις div 1 χωρις να ξέρεις τριπλα και σκοράροντας μόνο απο τα 2 μετρα δεν γίνεσε ηρωας απλά αποδυκνηεις οτι κάτι δεν παει καλά οnline σε αυτό που λέγετε φιφα και θέλει να μοιάζει με ποδόσφαιρο.

Φαντάζομε θα εχει τύχη και σε άλλους  να παιζουν  online και σε ολο το β ημιχρονο η ομάδα σου  περιέργος χωρις να ειναι κουρασμένη να τρέχει στην άμμο ενώ αντιθέτος η αντιπαλη ομάδα να έχει άψογο gameplay  και ο αντιπαλος στην άλλη ακρη της γραμμης να αυταπατάτε οτι γυριζει ενα ματς που στην λυξη του ημιχρονου φάνταζε χαμένο για αυτόν...

Προφανος και σε αλους θα τυχενουν ματς που το να κανεις καποια τριπλα στον χρονο της φαντάζει με ανέκδοτο λογο delay.

Και χιλια δυο αλλα εκφυλιστηκα συμπτωματα που συμβαινουν οnline που δεν χρειαζετε να αναφέρω .

1 hour ago, GreekIraklis said:

Τωρα που εφυγαν ''καποια φαντασματα'' που ειχα επισκεψη σου απαντω :)

Υπαρχουν καποια ματς ονλαιν ....οπου η αποτελεσματικοτητα του ενος ειναι απλα να σε πιανουν τα γελια.

Τωρα που οφειλεται αυτο....προφανως και ειναι πολλοι παραγοντες.

Εγω δεν εχω προβλημα να παραδεχτω οτι επεσα εξω στις εικασιες μου.

Φετος ομως ειχαμε θετικα αποτελεσματα σε τεστ...αρα για μας δεν ισχυει το ''μονο θεωριες μεχρι στιγμης''  που γραφεις.

Δεν επιθυμω να πεισω κανεναν και ουτε θα γραψω κατι περισσοτερο περι χαντικαπ=ακαουντ=αποτελεσματικοτητας.....ισως στο 19......και εφοσον κανω πραξη τα οσα βρηκαμε.

Ο Μητροπουλος ειναι καλυτερος παιχτης απο μενα και εφοσον εγω βρισκομαι ντιβ 1 με 4 βαθμους απο το να την κατακτησω....ανετα μπορει κι αυτος.

Τωρα γιατι δεν μπορει....μπορω να σκευτω 2-3 λογους.....ελλειψη υπομονης, λαθος τροπος παιχνιδιου, ΝΟ optimized το παιχνιδι στο πισι του.

Πρεπει να προσαρμοστεις στο παιχνιδι κι οχι να παιζεις λες και παιζεις αληθινο ποδοσφαιρο.

Λογικα τωρα εχει αναθεωρησει κι ο ιδιος καποια πραγματα.

Αφου εσυ και ο Μιλανεζος τον ανεβασατε ντιβ 2....

Εγω ανεβασα τον φιλο μου που παιζουμε κο οπ στην ντιβ 1...ωστοσο στην παρουσα χρονικη στιγμη εχουν αποχωρησει οι δυνατοι παιχτες αφου περιμενουν να βγει το 19. Καλυτερα ομως για μας που παιζουμε ακομα χε χε.

10 hours ago, Platini_Athens said:

Τωρα που εφυγαν ''καποια φαντασματα'' που ειχα επισκεψη σου απαντω :)

Υπαρχουν καποια ματς ονλαιν ....οπου η αποτελεσματικοτητα του ενος ειναι απλα να σε πιανουν τα γελια.

Τωρα που οφειλεται αυτο....προφανως και ειναι πολλοι παραγοντες.

Εγω δεν εχω προβλημα να παραδεχτω οτι επεσα εξω στις εικασιες μου.

Φετος ομως ειχαμε θετικα αποτελεσματα σε τεστ...αρα για μας δεν ισχυει το ''μονο θεωριες μεχρι στιγμης''  που γραφεις.

Δεν επιθυμω να πεισω κανεναν και ουτε θα γραψω κατι περισσοτερο περι χαντικαπ=ακαουντ=αποτελεσματικοτητας.....ισως στο 19......και εφοσον κανω πραξη τα οσα βρηκαμε.

Ο Μητροπουλος ειναι καλυτερος παιχτης απο μενα και εφοσον εγω βρισκομαι ντιβ 1 με 4 βαθμους απο το να την κατακτησω....ανετα μπορει κι αυτος.

Τωρα γιατι δεν μπορει....μπορω να σκευτω 2-3 λογους.....ελλειψη υπομονης, λαθος τροπος παιχνιδιου, ΝΟ optimized το παιχνιδι στο πισι του.

Πρεπει να προσαρμοστεις στο παιχνιδι κι οχι να παιζεις λες και παιζεις αληθινο ποδοσφαιρο.

Λογικα τωρα εχει αναθεωρησει κι ο ιδιος καποια πραγματα.

Αφου εσυ και ο Μιλανεζος τον ανεβασατε ντιβ 2....

Εγω ανεβασα τον φιλο μου που παιζουμε κο οπ στην ντιβ 1...ωστοσο στην παρουσα χρονικη στιγμη εχουν αποχωρησει οι δυνατοι παιχτες αφου περιμενουν να βγει το 19. Καλυτερα ομως για μας που παιζουμε ακομα χε χε.

Βάση της γνώσεώς σου πάνω στα «τερτίπια» του Φίφα και του τρόπου που ευνοεί κάποιον παίχτη, θα μπορούσες να μου πεις στο Φίφα 19 με το που το πάρουμε ποιος έχει τις περισσότερες πιθανότητες να ευνοηθεί στο πρώτο δίμηνο που όλοι μας θα ξεκινήσουμε με 0 πόντους στο Fut και στο Seasons; Υπάρχει περίπτωση κάποιοι να ευνοηθούν λόγω της καλής παρουσίας τους στο Φίφα 18 και έτσι να μπουν πιο μπουσταρισμένοι στο 19, όπως π.χ. ο youtuber Aris που ήταν στους κορυφαίους 100 στον κόσμο στο Fut; 

Ελπίζω να μην μετράει τίποτα και έτσι να τους πρώτους μήνες τουλάχιστον να μιλάμε μόνο για το παιχνίδι και όχι για τα μπουστ. Τώρα για το χάντικαμπ, υπάρχει δεν υπάρχει θα είναι σαν τα ζάρια, μία υπέρ σου, μία εναντίον σου. οπότε για το πρώτο δίμηνο ας το ξεχάσουμε. 

Εγώ έχω άλλα βάσανα. Αξίζει η έκδοση του Φίφα των 90 ευρώ; Θα αυξηθούν οι πιαθανότητες να πάρω κανέναν Legend παίχτη; Αξίζει να φτιάξω ομάδα με 2-3 Legend ή τα λεφτά είναι τόσα πολλά που αντί για αυτούς τους δύο θα έπαιρνα δύο ολόκλρες ομάδες με απλούς και καλύτερους παίχτες; Εδώ να σε δω μάνατζερ...

35 minutes ago, GreekIraklis said:

Βάση της γνώσεώς σου πάνω στα «τερτίπια» του Φίφα και του τρόπου που ευνοεί κάποιον παίχτη, θα μπορούσες να μου πεις στο Φίφα 19 με το που το πάρουμε ποιος έχει τις περισσότερες πιθανότητες να ευνοηθεί στο πρώτο δίμηνο που όλοι μας θα ξεκινήσουμε με 0 πόντους στο Fut και στο Seasons; Υπάρχει περίπτωση κάποιοι να ευνοηθούν λόγω της καλής παρουσίας τους στο Φίφα 18 και έτσι να μπουν πιο μπουσταρισμένοι στο 19, όπως π.χ. ο youtuber Aris που ήταν στους κορυφαίους 100 στον κόσμο στο Fut; 

Ελπίζω να μην μετράει τίποτα και έτσι να τους πρώτους μήνες τουλάχιστον να μιλάμε μόνο για το παιχνίδι και όχι για τα μπουστ. Τώρα για το χάντικαμπ, υπάρχει δεν υπάρχει θα είναι σαν τα ζάρια, μία υπέρ σου, μία εναντίον σου. οπότε για το πρώτο δίμηνο ας το ξεχάσουμε. 

Κοίτα, μετράνε οι προηγούμενοι τίτλοι, πχ FIFA 18,FIFA 17 κλπ

Αν δεν είχες παίξει αυτά τα παιχνίδια, μετά παίζουν ρόλο οι επιτυχίες στο Battefield. Αν δεν έπαιξε ούτε αυτό τότε η ΕΑ θα ψάξει για άλλα παιχνίδια που έχεις παίξει για να σου βάλει το αντίστοιχο boost, Πχ το crysis. θα ελένξει πόσες φορές έχεις πεθάνει μέχρι να το τερματήσεις, σε τι δυσκολία το έπαιξες κλπ.

Αν το σύστημα δεί ότι δεν έχεις παίξει κανένα παιχνίδι πριν τότε θα ψάξει ιστορικό από κάποιον συγγενή σου μέσω του Υπουργίου Υγείας. 

2 hours ago, GreekIraklis said:

Εγώ έχω άλλα βάσανα. Αξίζει η έκδοση του Φίφα των 90 ευρώ; Θα αυξηθούν οι πιαθανότητες να πάρω κανέναν Legend παίχτη; Αξίζει να φτιάξω ομάδα με 2-3 Legend ή τα λεφτά είναι τόσα πολλά που αντί για αυτούς τους δύο θα έπαιρνα δύο ολόκλρες ομάδες με απλούς και καλύτερους παίχτες; Εδώ να σε δω μάνατζερ...

Κοιτα αν με ρωτας....παρε την πιο οικονομικη εκδοση και κανε το χαζι σου...εκτος τι να πω....εαν βγαζεις λεφτα απο το φιφα ή σκοπευεις να κερδισεις κανα τελικο στα εξωτερικα κοντρα στον χιουτζγκοριλα χε χε. Οσο για το αλλο που ρωτας....καθε τιτλος ειναι διαφορετικος ναι....και ολοι ξεκινανε απο το μηδεν ....οσοι ξερουν να παιζουν καλα και λιωνουν και κατακτουν οσες πιο πολλες ντιβ 1 μπορουν ....εχουν το χαντικαπ ονλαιν. Εννοειται πρεπει και να ξερεις να παιζεις....εμεις δεν εχουμε ποτε οτι μονο με μπουστ βγαινεις πρωτος αν και ασχετος. Τωρα αυτα που λεει ο Μιλανεζος δεν θα τα σχολιασω καν...προφανως για να κοροιδευει ισωςνα πλησιασαμε αρκετα στην λυση του μυστηριου χε χε χε.....εμεις πιστευουμε κατι συγκεκριμενο....απλο και λογικο θα λεγα...η ΕΑ ανταμοιβει τον καλο παιχτη που ασχολειται πολλες ωρες με το προιον της.....που μπορει ομως να μην ισχυει κι ολας:)

Πάρε την πιο φθηνή και αν θέλεις βάλε λεφτά για πακέτα κατά την διάρκεια της χρονιάς.

Γιατί να τα προπληρώσεις παίρνοντας την ακριβή;

Πέρυσι πήρα την ακριβή και ο καλύτερος που έδωσε ήταν ο Μπαρτσάλι ο απλός...

43 minutes ago, Bakogoal said:

Γιατί χάνω στο FIFA;

B9v1_V_f_Ig_AA_v6h.jpg

Πλακα-πλακα, για μενα, αυτη η εικονα ειναι1000(000.000) λεξεις..........ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ!!!!!

55 minutes ago, vagoe said:

Πλακα-πλακα, για μενα, αυτη η εικονα ειναι1000(000.000) λεξεις..........ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ!!!!!

Ρε συ φακιν μπουλσιτ,,.,,έχει άδικο ο ποιητής!;;; όλα σε 2 λέξεις μέσα!

22 hours ago, JrdGr said:

Ρε συ φακιν μπουλσιτ,,.,,έχει άδικο ο ποιητής!;;; όλα σε 2 λέξεις μέσα!

Τα φενομενα συχνα απατούν κι οτι λαμπει δεν ειναι χρυσός....Εγω πρωσοπικα δεν εχω προβλημα να χάνω. Το προβλημα ειναι αλου.

Μιας και το φιφα 19 δεν βγηκε ακόμα ας πουμε καμια μ@λ@κια να περασει η ωρα....Το λοιπον το οnline gameplay του φιφα σε πολλα ματς μοιαζει με γυναικα που πρεπει να ερωτοτροπησεις μαζη της ενω ταυτοχρονα βρωμαν μποχα οι μασχαλες της και μυριζει ψαριλα το κατω της. Για να νη θάβω μονο το φιφα θα πω κατι και για το προ 19.

Το εχω αγορασει σε ps4... Εχω παιξει 3 ματς στο ανωτερο επιπεδο δυσκολιας  και γκολ δεν δεχτηκα παροτι δεν το ξερω καλα....Πως εξηγιτε οτι οοοοοσα ματς κι αν επαιξα online  οι παιχτες των αντιπάλων ενω στην αρχη ειχαμε ιδια απόκριση ,οσο ομως περναγε η ωρα ειχαν ανωτερη επιταχυνση απο την ιδια την μπάλα...με αποτελεσμα στα β ημιχρονα κυριολεκτικα δεν μπορω να αλλαξω 3ς πασες και να βγαλω καν ευκαιρια...Σε 50 ματς πάντα να προηγούντε οι αντίπαλοι ειτε νωρις ειτε στο β ημιχρονο κι εγω να quitαρο.   

Δεν κατηγορώ ντε και καλά τις κοναμι και ΕΑ....διοτι ειναι προφανες οτι κατι πεζετε με τον θοριβο της τηλεφωνικης  συνδεσης μου. 

• Create New...