Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

EA SPORTS - FIFA 18 - Γενική συζήτηση v.1

Recommended Posts

1 hour ago, vagoe said:

Νομίζω μόνο το οφ σαιντ, θέλει ξανά επιλογή

γιατι θυμαμαι τον Ζεζινιο οτι ειχε πει αυτο που εγραψα (απο αυτον το θυμαμαι)......αλλα δεν ορκιζομαι κι ολας.

Αμα κανετε μια live δοκιμη θα το δειτε και μονοι σας.. Πχ εγω εχω counter attack πριν το παιχνιδι. Μετα επιλεγω κατι αλλο κατα την διαρκεια και μετα απο 5-10 λεπτα αν παω στο μενου εχει γυρισει στο counter attack ξανα. Καπου επισημα να το διαβασουμε δεν υπαρχει;

18 hours ago, Nokkia said:

Παω φουλ για division5.. Δε μπορω να καταλαβω τι εχει αλλαξει.. Εγιναν καλυτεροι οι αντιπαλοι; Χαλασε η  manchester united ή εγω εγινα χειροτερος; Επισης δεν ειμαι καθολου καλος στην αμυνα.. Παντα παταω το τρεξιμο και η αμυνα ειναι τρυπια απο παντου.. Αλλα και αν δεν πατησω το τρεξιμο και ο αλλος ειναι γρηγορος, παλι με περναει ευκολα.. Δεν ξερω τι να κανω..

Επισης αυτο με τον τερματοφυλακα, που αντι να δωσει στον ελευθερο κοντινο συμπαικτη πασα, δινει στον μακρινο και την κλεβει ο αντιπαλος και τρωω γκολ δεν το καταλαβαινω. 9 στις 10 φορες δινει λαθος πασα. Επιτηδες το εχουν κανει ετσι ή εχει καποιο κολπο;

Σε ανάλογες περιπτώσεις στο προ που παίζω, βγάζω το ρεύμα από το ρούτερ να "ξεμπουκώσει" για κανά εικοσάλεπτο. Μετά όλα στρώνουν.

Τι να ξεμπουκωσει φιλε μου; Βλεπεις σε ποιο μηνυμα εκανες παραθεση; Δεν εχω προβληματα με την συνδεση μου.

17 hours ago, Nokkia said:

Τι να ξεμπουκωσει φιλε μου; Βλεπεις σε ποιο μηνυμα εκανες παραθεση; Δεν εχω προβληματα με την συνδεση μου.

Αν το ρούτερ είναι μόνιμα ανοικτό 24/7 ή έστω για πολλές ώρες μέσα στη μέρα και παράλληλα συνδέονται κι άλλες συσκευές, τότε είναι απαραίτητο το διάλλειμα. Ούτε κι εγώ έχω πρόβλημα με τη σύνδεσή μου κι όμως το κάνω, γιατί το lag στα παιχνίδια δεν είναι μόνο τα καρέ που κόβονται, οι τηλεμεταφορές των παικτών, το delay στην εντολή κλπ κλπ. Είναι και το ανακάτεμα της ομάδας μέσα στον αγώνα, τα τεράστια ασυνήθιστα κενά, το τρέξιμο που μοιάζει αργό κι ο άλλος σε τρώει για πλάκα και και και... δοκίμασε το.

Μαλλον μου εδωσε τυρακι στην αρχη και πηγα τρενο μεχρι και παραλιγο division1 και τωρα συνεχεια πεφτω, παω για division5 και ο πατος δεν εχει τελειωμο.. Λεω και εγω, τοσο καλος παικτης ειμαι που ειχα να παιξω χρονια το παιχνιδι;

Το χαντικαπ υπαρχει 100%. Ακομα και με παικτες που παιζω τωρα και χανω πανυγηρικα, παρατηρω οτι ειναι και αυτοι ιδια division με εμενα, αλλα εχουν κατακτησει και την division1 καποτε.. Ειτε με την βοηθεια των coins, ειτε με την βοηθεια του παιχνιδιου..

Αυτο το χαντικαπ στο online και το momentum στο online εχουν χαλασει τελειως το παιχνιδι.. Τουλαχιστον ξαναβαλε τα βελακια πισω, αν θελεις να βαζεις το momentum ρε φιλε.. Μη μου λες οτι ολοι οι παικτες δινουν το 100% τους.. Και μολις φαει ενα γκολ η ομαδα, δε μπορουν ουτε πασα να αλλαξουν μεταξυ τους.

20 hours ago, Nokkia said:

Μαλλον μου εδωσε τυρακι στην αρχη και πηγα τρενο μεχρι και παραλιγο division1 και τωρα συνεχεια πεφτω, παω για division5 και ο πατος δεν εχει τελειωμο.. Λεω και εγω, τοσο καλος παικτης ειμαι που ειχα να παιξω χρονια το παιχνιδι;

Το χαντικαπ υπαρχει 100%. Ακομα και με παικτες που παιζω τωρα και χανω πανυγηρικα, παρατηρω οτι ειναι και αυτοι ιδια division με εμενα, αλλα εχουν κατακτησει και την division1 καποτε.. Ειτε με την βοηθεια των coins, ειτε με την βοηθεια του παιχνιδιου..

Αυτο το χαντικαπ στο online και το momentum στο online εχουν χαλασει τελειως το παιχνιδι.. Τουλαχιστον ξαναβαλε τα βελακια πισω, αν θελεις να βαζεις το momentum ρε φιλε.. Μη μου λες οτι ολοι οι παικτες δινουν το 100% τους.. Και μολις φαει ενα γκολ η ομαδα, δε μπορουν ουτε πασα να αλλαξουν μεταξυ τους.

Το χαντικαπ εχει να κανει με την αποτελεσματικοτητα......αν πρεπει να χασεις ΔΕΝ θα κανεις ΟΥΤΕ κοντρολ.......μου εχει τυχει σε αγωνα στο φιφα 16 αν δεν κανω λαθος....απο τα ματς που θα επρεπε να ειχα κρατησει βιντεο......να σκοραρω οτι και να κανω.....4 μηδεν στο 28ο λεπτο και ο αλλος εννοειται κουιτ. Απο τα ματς οπου το τελευταιο γκολ ΔΕΝ καταγραφεται στα χαι λαιτς.....Καταιγισμος και φυσικα ουτε λογος για μπαλα....επρεπε να κερδισω.....και χωρις να ''ιδρωσω'' οπως επισης χωρις να το αξιζω ισως. Το συμπερασμα λοιπον που βγαινει ειναι οτι υπαρχουν φορες ονλαιν....που το χαντικαπ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΤΙ!

Το μομεντουμ ομως ΙΣΩΣ να αλλαζει......παιζοντας πιο αμυντικα ή πιο επιθετικα....αλλαζοντας συστημα επισης. Κανοντας αλλαγες παιχτες που δεν τραβανε. Σε καποια ματς ολα αυτα ειναι ματαια βεβαια. Δεν μπορεις να κανεις τιποτα.

υγ νομιζω το μυστικο ειναι να κατακτας την ντιβ 1. Οσες πιο πολλες φορες μπορεις.....ΟΜΩΣ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ και καριερα παραλληλα....για να παιρνεις τα μπονους του καταλογου....ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να παιζεις ολα αυτα τα ματς (ουσιαστικα μπορεις να χασεις ΜΟΝΟ μια φορα αν δεν κανω λαθος) μεχρι να παρεις την ντιβ 1. Μπορει να κανω λαθος βεβαια...αλλα σε αυτο εχω καταληξει.

Απλα να παω division1 ή και να βγω πρωτος και εκει;

Ξαφνικα αλλαξαν τα celebrations.. Εγω πατησα κατι καταλαθος ή αλλαξαν σε ολους; Πχ πλεον δεν κανει dub ουτε την φλογερα.

4 minutes ago, Nokkia said:

Ξαφνικα αλλαξαν τα celebrations.. Εγω πατησα κατι καταλαθος ή αλλαξαν σε ολους; Πχ πλεον δεν κανει dub ουτε την φλογερα.

Μήπως άλλαξες ομάδα;

Ναι αλλαξα. Αλλα celebration ειχα με την manchester united που επαιζα εδω και μηνες και αλλα με την bayern. Η καθε ομαδα εχει τα δικα της; Αν και δε νομιζω, το tutorial εχει skill moves γενικοτερα για ολες τις ομαδες.. Βασικα μετα επαιξα ξανα με την Manchester united, αλλα παλι δεν μπορουσα να κανω τα κλασσικα celebrations. Για αυτο ρωταω αν αλλαξε κατι..

Επισης θελω να ρωτησω πως βαζω γκολ με τακουνακι; Ειναι τυχαιο ή πρεπει να πατησω κατι; Και πως ακριβως κανω την τριπλα στο 1:35 που δειχνει στο βιντεο; Προσπαθω ακομα και με Messi ή ronaldo αλλα παντα χανω την μπαλα, δεν την πετυχαινω. Εχει καποιο κολπο;

On 7/6/2018 at 2:12 ΜΜ, Nokkia said:

Απλα να παω division1 ή και να βγω πρωτος και εκει;

.... και να βγεις πρωτος! (οσες περισσοτερες φορες τοσο μεγαλυτερο το μπουστ ονλαιν, εκει εχω καταληξει)

για το τακουνακι που ρωτας ΑΝ δεν κανω λαθος γινεται με πατημα LT μαζι με το σουτ....ισως δεν το κανουν ολοι οι παιχτες βεβαια.

Καλησπέρα

Ήθελα να ρωτήσω εάν έχει αντιμετωπίσει κάποιος το εξής πρόβλημα .

Πολλές φορές παίζοντας με τον κολλητό μου άλλοτε του ένος και άλλοτε του άλλου έχουν αργές αποκρίσεις οι εντολές που δίνουμε .πως λαγκαρει όταν πχ έχεις χαμηλότερη σύνδεση από τον αντίπαλο σου ένα τέτοιο πράγμα.

Μήπως φταίει το γεγονός ότι το ένα προφίλ είναι ενημερωμένο με τα νέα updates ενώ το άλλο όχι?

4 hours ago, Blackpanther1981 said:

Καλησπέρα

Ήθελα να ρωτήσω εάν έχει αντιμετωπίσει κάποιος το εξής πρόβλημα .

Πολλές φορές παίζοντας με τον κολλητό μου άλλοτε του ένος και άλλοτε του άλλου έχουν αργές αποκρίσεις οι εντολές που δίνουμε .πως λαγκαρει όταν πχ έχεις χαμηλότερη σύνδεση από τον αντίπαλο σου ένα τέτοιο πράγμα.

Μήπως φταίει το γεγονός ότι το ένα προφίλ είναι ενημερωμένο με τα νέα updates ενώ το άλλο όχι?

Δεν εισαι ο μονος. Αν googlαρεις πχ EAIDS , fifa 18 input lag, fifa broken κτλ θα παρεις μια γευση.

Δοκιμασε να παιζεις τις καθημερινες μόνο βραδινες ωρες και απεφυγε εντελος  τα Σαββ/ριακα.

edit: https://postimg.cc/image/5e5m6garv/

Συνεβη πριν απο λιγο! Επιτελους!Κατακτησαμε στο κο οπ την ντιβ 1 πρωτη φορα στα χρονικα! :jester:

Ευχαριστω τον ''κλαση μεγαλου παιχτου'' φιλο και συμπαιχτη  ''Oggy Athens'' που σκοραρε 2 φορες (εγω ενα γκολ αλλα πολυ σημαντικο αφου τους τελειωσα - τελικο σκορ 3-1 με 8 νικες 2 ηττες, Lyon vs West Bromwich Albion)

Aφιερωνεται στους φιλους του φορουμ! :) 

υγ. Ηταν η 2η φορα που φτασαμε στο τελευταιο ματς να κρινονται ολα. Την πρωτη μας ειχαν στερησει τη χαρα 2 Ελληνοπουλα.

Παρατηρησαμε οτι στην ντιβ 1 μονο με 4αστερη ομαδα ηταν κατι τετοιο εφικτο απο εμας και παρατησαμε την Ρεαλ...παλι ομως φανταζε αρκετα δυσκολο.

Ολα τα ματς με Γουεστ Χαμ και τα 2 τελευταια στην dev1 πηραμε Lyon.

Οι αντιπαλοι μας στον τελικο δεν φανταζαν ιντερστελαρ ωστοσο πρεπει να αναφερω οτι το παιχνιδι τους αδικησε σε μια φαση που εχασαν ενα ΑΧΑΣΤΟ.

Ευτυχως για μας αλλα ΟΚ, το παιχνιδι ετσι παει.....και ειναι για ολους το ιδιο.

Οποιος επιμενει και παιζει ....καποια στιγμη θα δει ασπρη μερα.

Λογικα η διασκεδαση/προσπαθεια θα συνεχιστει στο 19.

μερικα στατιστικα στοιχεια απο την εα https://news.ea.com/press-release/company-news/ea-sports-fifa-worlds-game

EA SPORTS FIFA 18 has sold over 24 million copies to date, with players playing more than 7 billion matches and scoring over 17 billion goals since launch.

FIFA Ultimate Team™ (“FUT”) continues to be one of the most popular modes in FIFA, and FUT 18 fans have created over 13 million clubs within the mode.

The EA SPORTS FIFA 18 Global Series had more than 20 million players competing in competitive gaming events across FIFA 18 and FIFA Online 3, with players across 60 countries around the world.

FIFA Online 3 and FIFA Online 4 continue to be immensely popular across Asia with more than 115 million registered players and over 15 billion sessions played.

Τα καλύτερα παιχνίδια στην Division 1 στο Fifa 2018. 

Αλλά σαν αυτό ενάντια στον Μητρόπουλο στο Fifa 2017  δεν υπάρχει: Barcelona - Real Madrid 18-0. 

On 6/9/2018 at 1:53 ΠΜ, GreekIraklis said:

Τα καλύτερα παιχνίδια στην Division 1 στο Fifa 2018. 

Αλλά σαν αυτό ενάντια στον Μητρόπουλο στο Fifa 2017  δεν υπάρχει: Barcelona - Real Madrid 18-0. 

Εννοεις ματς που οτι πατουσα στο χειριστηριο γινοταν μετά απο 1,8 δευτερόλεπτα εναντιθεση με τις δικές σου εντολες που γινοταν ακαριαια :hehe:

1 hour ago, Mitropoulos1 said:

Εννοεις ματς που οτι πατουσα στο χειριστηριο γινοταν μετά απο 1,8 δευτερόλεπτα εναντιθεση με τις δικές σου εντολες που γινοταν ακαριαια :hehe:

Ναι τα broken. 

Λοιπόν η θεωρεία του μητρόπουλου περί boost rank,input-lag (της σύνδεσης του) ,handicap, σύνδρομο δευτέρου ημιχρόνου κλπ καταρίφθηκε για δεύτερη φορά στην πράξη αφού μετά απο εμένα (που έριχαν 5ρες και 7ρες όταν πήγα στο σπίτι του) πήγε την παρασκευή ο greekiraklis στο σπίτι του αυτήν την φορά!.

Αυτά ειναι τα αποτελέσμα του:

---DIV6---

(κάποια λείπουν)
BRA-TOT 5-1 
BRA-BEL 3-0
---DIV5---
BRA -   3-0
BRA-MUN 1-0
BRA-MUN 3-0
BRA-MUN 11-1
BRA-JUV 3-2
---DIV4---
BRA-FRA 3-0 
BRA-TOT 1-1
BRA-JUV 3-0 
BRA-BAR 6-0 
BRA-RMA 4-0
BRA-MCI 8-1 
BRA-ATM 3-0
---DIV3---
BRA-RMA 8-3
BRA-RMA 3-0
BRA-MCI 4-0
BRA-RMA 7-3
BRA-TOT 3-0
BRA-RMA 4-0
BRA-MCI 4-0

Σε 25 παιχνίδια αήττητος με μία μοναδική ισοπαλία! απο DIV6 στην DIV2 έφτασε με την μία. Την στιγμή που ο Μητρόπουλος υποστήριζε ότι κανείς δεν μπορεί απο το σπίτι του να πάει DIV1 και να κάνει σερί νίκες. 

Ο ίδιος βέβαια συνεχίζει να υποστηρίζει πώς φταίει η σύνδεση του και πως δευσκολεύτηκε.....

Για να τελειώνει επιτέλους το παραμύθι και οι δικαιολογίες...

@ACMILANGR δηλαδή ισχυρίζεσαι πως ο Μητρόπουλος είναι άμπαλος;

Εννοείς πως δεν ξέρει να παίζει και αντί να καθίσει να βελτιωθεί και να δει δύο τρία πράγματα στο YouTube,ψάχνει δικαιολογίες για one side lag κτλ;

Δηλαδή αυτό μας λες;

Καταρρίπτεις τις θεωρίες συνομωσίας που λένε πως έχει καταραμένη I.P;

Κανείς τόσο σοβαρές δηλώσεις;

Δηλώσεις μάλιστα, μάλιστα λέγω, δηλώσεις που κανείς μας δεν τολμά να γράψει αλλά ούτε καν,ούτε καν λέγω, να σκεφτεί. 

35 minutes ago, Bakogoal said:

@ACMILANGR δηλαδή ισχυρίζεσαι πως ο Μητρόπουλος είναι άμπαλος;

Εννοείς πως δεν ξέρει να παίζει και αντί να καθίσει να βελτιωθεί και να δει δύο τρία πράγματα στο YouTube,ψάχνει δικαιολογίες για one side lag κτλ;

Δηλαδή αυτό μας λες;

Καταρρίπτεις τις θεωρίες συνομωσίας που λένε πως έχει καταραμένη I.P;

Κανείς τόσο σοβαρές δηλώσεις;

Δηλώσεις μάλιστα, μάλιστα λέγω, δηλώσεις που κανείς μας δεν τολμά να γράψει αλλά ούτε καν,ούτε καν λέγω, να σκεφτεί. 

Δοξα τω θεω που κυριαρχει η θρησκεια του καθαρου fifa...

Ομορφα πραγματακια....χαχαχαχ

Ήρθε και ο άνθρωπος που ανακάλυψε την Αμερική και τον τροχό ταυτόχρονα αλλά πριν ένα δευτερόλεπτο, να μας μιλήσει για FIFA.

Μπήκες WL εσύ ή ακόμα;

Άιντε μανιτσαμ κοντέψαμε να γεννήσουμε, το 19 βγαίνει σε 2 βδομάδες...νισάφι πια. 

24 minutes ago, Bakogoal said:

Ήρθε και ο άνθρωπος που ανακάλυψε την Αμερική και τον τροχό ταυτόχρονα αλλά πριν ένα δευτερόλεπτο, να μας μιλήσει για FIFA.

Μπήκες WL εσύ ή ακόμα;

Άιντε μανιτσαμ κοντέψαμε να γεννήσουμε, το 19 βγαίνει σε 2 βδομάδες...νισάφι πια. 

Ειναι η ωραια συννενοηση...μιλαει ο ενας για χαντικαπ στο seasons απο 3η και κατω ο αλλος δεν ακουει αλλα σκεφτεται τι θα πεταξει ο ιδιος για daily και wl...δεν φανταζεσαι το επιπεδο της ιδιοφυιας της ΕΑ....

Οι ανθρωποι ειναι μαγοι...πουλανε Loserιλικι με €5000 ΧΑΝΕΙΣ...και τους λενε και Pay to win χαχαχαχ φαντασου....

Φυσικα εσυ ακομα νομιζεις πως μιλαω για αυτα που ΕΣΥ σκεφτεσαι....συνεχισε ετσι...ευτυχως να μπορω να νικαω στα ματς που ΠΑΙΖΩ 9/10...σε αυτα που πεταω την μπαλα εξω και βγαινω στο 0-0 στο 1ο λεπτο λες να νευριαζω; να ειναι ηττα;

• Create New...