Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

EA SPORTS - FIFA 18 - Γενική συζήτηση v.1

Recommended Posts

On 1/5/2018 at 1:33 ΜΜ, Mitropoulos1 said:

Ενα ματς παιξαμε οnline τον τελευταιο μηνα και ηρθαμε 2-2 ...μην καφχιεσε λοιπον οτι εισαι elite ενω οι αλλοι ειναι ανιδεοι διοτι με one side delay υπερ σου και με τον καλυτερο παιχτη του κοσμου να παιξεις αμπαλο θα τον πεις.

Δεν καυχιέμαι ότι ειμαι elite. απλά καλός ειμαι. Όχι κάτι σπουδαίο. 

Κράτα την μοναδική ισοπαλία που μου πήρες εσύ. 

Εγώ κρατάω το συνολικό 47-1-0 

:WTF:

σαν τη "Μέρα της Μαρμότας" είναι αυτό το thread..

On 8/5/2018 at 3:41 ΜΜ, mpavlatos said:

:WTF:

σαν τη "Μέρα της Μαρμότας" είναι αυτό το thread..

Ωραία ταινία πάντως! 

Το καλυτερο θα ηταν η ΕΑ να ονομασει οτι mode εχει να κανει με ασισταντ σε "for kids" μπας και βγαλει τις τσιμπλες απ'τα ματια ο κοσμος και παιζει με σεμι ειτε με μανουαλ.

Στημενη λοταρια για 12χρονα εχει καταντησει το assistand mode του  φιφα.

Eμεις το φιφα που παιζουμε στο πισι, διοτι ειλικρινα με καποια ποστ που εχω διαβασει ολα αυτα τα χρονια στα Ελληνικα φορουμ βγαζω το συμπερασμα οτι δεν παιζουμε το ιδιο παιχνιδι, παει καπως ετσι*:

παραδειγμα1: πριν απο λιγο στο κο οπ......ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να εχω βαλει πλατη και να εχω περασει τον Βαρανε (εγω με Κριστιανο με τη μπαλα στα ποδια) και ο παιχτης μου ενω κραταω πατημενο το τρεξιμο (RT) να ειναι με βαρυδια στα ποδια και να μην πετιεται σαν σαιτα μπροστα για τετ α τετ.....με αποτελεσμα φυσικα να πεφτουν οι παντες πανω του απο δεξια και αριστερα και να του κλεβουν τη μπαλα. 

Παραδειγμα 2, στο ιδιο ματς, ο Κρος να πασαρει διαγωνια σε κοντινη αποσταση σε συμπαικτη και η μπαλα να καταληγει κατευθειαν σε αντιπαλα ποδια λογω κακιστης κατευθυντηκοτητας ...επειδη τι αληθεια;;;;;; επειδη μηπως ΠΡΕΠΕΙ να φαω την αντεπιθεση;;;;;;;;;

Παραδειγμα 3, ενω ελεγχω ενα παιχτη....μια αορατη δυναμη τον απομακρυνει απο εκει που θελω να παει.

Παραδειγμα 4, να μην κοβεις ουτε με βαλε τον αντιπαλο ή μια πασα κι ενω εισαι στην πορεια της μπαλας....ο αντιπαλος να γλυστραει σαν χελι.

Παραδειγμα 5 να βαζεις πλατη να προστατεψεις τη μπαλα και ο αντιπαλος να περναει απο μεσα σου με καθε παιχτη που ελεγχει.

Εννοειται πως τα παραπανω τραγελαφικα καθως και αλλα πολλα συμβαινουν ποτε υπερ μας και ποτε εις βαρος μας. Υπαρχουν φυσικα και ισορροπημενα ματσακια...ελαχιστα ομως.....οπου ''δεν βγαζει ματι'' αυτο το ΚΑΤΙ που κανει τη διαφορα ονλαιν. 

Οποτε για ποια 1vs1 ονλαιν μιλατε και τσακωνεστε.... ποιες κοντρες και ποια ''δικαια'' αποτελεσματα......εχω νικησει κι εγω ''δικαια'' ονλαιν αρκετες φορες και ξερω! :) 

Ας βγαλουν ενα ποδοσφαιρακι οπου η ομαδα σου να αποδιδει το ιδιο (που μπορεις εσυ φυσικα) σε καθε ματς ...*κι οχι σε εναν αγωνα να πετας και σε 4 να σερνεσαι επειδη πρεπει να χασεις βαθμους.

...η ΕΑ παντως ΔΕΝ προκειται. Ειναι της παραπανω ''λογικης''. Αποψη μας παντα.

Υπαρχει ανθρωπος εδω μεσα που δεν εχει αντιληφθει οτι το "μπασκετάκι" της ΕΑ με την ονομασια fifa 18 απευθηνετε σε παιδακια του δημοτικου? Στημενο απο εδω ως την Αμερικη.....Μην αγοραζετε το fifa 19 απο τον πρωτο μηνα κυκλοφοριας,μην κανετε preorder,μην δινετε χρηματα ουτε για fifa coins. 

Ειναι τοσο σιχαμερα στημενο που στα μισα ματς καθε season μετατρεπει τον καθε παραπληγικο και καθυστεριμενο σε παιχτη και τον πραγματικο παιχτη σε αμπαλο. Αν ζουσα στην αμερικη θα εψαχνα να  βρω αυτους τους απατεώνες "κυριους" τις ΕΑ να τους εξηγησω αυτοπροσωπος τι εννοω. 

Εσένα σε μετατρέπει σε παίχτη ή σε άμπαλο; Γιατί δεν έχω καταλάβει. 

Γελάει ο κόσμος και μετα το σημερινό έκτρωμα που πρόσθεσαν στο παιχνιδι δεν την βλέπω Κάλα την e. a πήγα και εγω να παίξω το cup και άρχισε το παιχνίδι τα δικά του έπεφτε ο ενας παίχτης πάνω στον άλλο λεω τυχαίο είναι. Για offline μιλάμε. λεω δεν παω να παίξω κ ενα online.παιζω με εναν που είχε την Αργεντινή. καλά  λεω ποτέ πρόλαβε και πήρε όλους τους παίκτες. μου εκανε εντύπωση τέλως πάντων ξεκίνησε το μάτς οι παίκτες να πήγε νουν αλλού για αλλου να μην στρίβουν με τιποτα άντι  να πάνε στην μπαλα αυτή φεύγαν λες και είχε σκατά. Και το άλλο κουφό που μου έτυχε το οποίο δεν το έχω ξαναδεί ποτε σε ποδόσφαιρακι ουτε στο ΦΙΦΑ που παίζω από το 2009 τρακαρουν δυο παίκτες δικοί μου στο 89 πέφτει επάνω τους ο διαιτητής και πάνω στον διαιτητή πέφτει ένας αντίπαλος παίκτης και δίνει πέναλτι. αν ήξερα οτι θα γινόταν αυτό θα το έιχα γράψει βίντεο. και θα το έστελνα σε αυτή την Κόλο εταιρεία. και όπως καταλαβαίνετε. έφαγε το delete το παχνιδι

On 29/5/2018 at 11:37 ΠΜ, AlanShearer said:

Εσένα σε μετατρέπει σε παίχτη ή σε άμπαλο; Γιατί δεν έχω καταλάβει. 

Ελληνικα το λεω. Οποτε γουσταρει το παιχνιδι σου τα κανει τσουρεκια live, ενω παιζεις σου ριχνει την ομαδα ,στην φρεναρει, σου προκαλει αστοχια στα σουτ , στις πασες κι ας πεταει η ομαδα σου στην αρχη του ματς  πχ ως στο α' 2Ολεπτο η ομαδα σου πεταει...μετα αρχιζει η μουφα και σου μετατρέπει την ομαδα σε bronze για να βγαλει ευκαιριες κι ο αλλος.  Ο αλλος μπορει να ειναι ακομα κι ο Ταμτακος, το ανιψακι σου,η γκομενα σου κι ομως θα το φας το φιστικι , θα σε φιστικωσει ως και παραπληγικος με την μια και μοναδικη σεντρα που θα κανει στο ματς ειτε με boοstαρισμενη αντεπιθεση της...μιας πασας και ενω τον παιζεις μονοτερμα ενα ολοκληρο ημιχρονο το παιχνιδι σου αρνητε δευτερο-τριτο γκολ ωστε να μην σιγουρεψεις το ματς.

Και καλα αυτο να γινετε που και που διοτι καπιες φορες γινετε και στο αληθινο ποδοσφαιρο....

Ποσο τυχαιο ειναι αυτο να γινετε στα μισα ματς καθε season? Μου δινει το παιχνιδι 1 γκολ απο κορνερ ανα 5-10   ματς γενικα απο σεντρα ενω σε τσουτσεκια που δεν ξερουν να αλλαξουν 5 πασες,σε καθε ματς σχεδον τους δινει παντα γκολ απο σεντρα. 

Εντομεταξη το world cup στο ps4 εχει delay συμπεριφορα και γενικα slow gameplay που ομως γινοντε πολες λαθος πασες και σου αφηνει μαπα αισθηση,χειροτερο του κανονικου fut. Mου ετυχε ο Μαραντονα icon για 7 ματς και ηταν σαν να ειχα την Belladonna  γκαστρωμένη. Ουτε μια τριπλα και ουτε μια κάθετη  δεν καταφερε να γινει στον χρονο της .

Α τώρα κατάλαβα.  Συμφωνώ μαζί σου.

@Mitropoulos1 στο 19...βαζεις πλωρη για κουπα ντιβ 1.....Ο ΣΤΟΧΟΣ...στα χαρτια την πρωτη φορα....και μετα αλλη μια και οσες περισσοτερες φορες μπορεις.....και γρηγορα θα ελεγα οσο βεβαια ειναι εφικτο κατι τετοιο.......ΜΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΙΣ (ΔΟΥΜΕ - αντε να βαλω και μενα ΑΝ και εχω καταλαβει τι γινεται μετα το πειραμα στο κυπελλο) ΚΑΠΟΙΑ διαφορα ονλαιν (οχι ομως κοντρα στους γνωστους ''φιλους'' σου που εχετε ονλαιν κοντρα).....σκιζω τα πτυχια μου, uninstall.....δεν ξαναποσταρω, δεν ξανασχολουμαι.......ορκιζομαι!!! :) 

υγ και που σαι.....χωρις αμετρητα κουιτ εεεεεεεεεεεεεε

την επομενη εβδομαδα μαζι με την παρουσιαση του φιφα 19 λενε θα ανακοινωθει οτι το ιταλικο πρωταθλημα θα ειναι αποκλειστικα στην εα,μαζι με το κοπα ιταλια και την σεριε β η οποια 2η κατηγορια θα ειναι επισημη και στο προ.

On 6/1/2018 at 7:18 ΠΜ, Mitropoulos1 said:

Ελληνικα το λεω. Οποτε γουσταρει το παιχνιδι σου τα κανει τσουρεκια live, ενω παιζεις σου ριχνει την ομαδα ,στην φρεναρει, σου προκαλει αστοχια στα σουτ , στις πασες κι ας πεταει η ομαδα σου στην αρχη του ματς  πχ ως στο α' 2Ολεπτο η ομαδα σου πεταει...μετα αρχιζει η μουφα και σου μετατρέπει την ομαδα σε bronze για να βγαλει ευκαιριες κι ο αλλος.  Ο αλλος μπορει να ειναι ακομα κι ο Ταμτακος, το ανιψακι σου,η γκομενα σου κι ομως θα το φας το φιστικι , θα σε φιστικωσει ως και παραπληγικος με την μια και μοναδικη σεντρα που θα κανει στο ματς ειτε με boοstαρισμενη αντεπιθεση της...μιας πασας και ενω τον παιζεις μονοτερμα ενα ολοκληρο ημιχρονο το παιχνιδι σου αρνητε δευτερο-τριτο γκολ ωστε να μην σιγουρεψεις το ματς.

Και καλα αυτο να γινετε που και που διοτι καπιες φορες γινετε και στο αληθινο ποδοσφαιρο....

Ποσο τυχαιο ειναι αυτο να γινετε στα μισα ματς καθε season? Μου δινει το παιχνιδι 1 γκολ απο κορνερ ανα 5-10   ματς γενικα απο σεντρα ενω σε τσουτσεκια που δεν ξερουν να αλλαξουν 5 πασες,σε καθε ματς σχεδον τους δινει παντα γκολ απο σεντρα. 

Εντομεταξη το world cup στο ps4 εχει delay συμπεριφορα και γενικα slow gameplay που ομως γινοντε πολες λαθος πασες και σου αφηνει μαπα αισθηση,χειροτερο του κανονικου fut. Mου ετυχε ο Μαραντονα icon για 7 ματς και ηταν σαν να ειχα την Belladonna  γκαστρωμένη. Ουτε μια τριπλα και ουτε μια κάθετη  δεν καταφερε να γινει στον χρονο της .

PSN id εχεις να σε κανω add να δουμε τι στο καλο συμβαινει με εσενα?

On 1/6/2018 at 7:18 ΠΜ, Mitropoulos1 said:

το παιχνίδι έχει Morale το οποίο δεν το βλέπουμε και είναι σπασμένο πάνω στις κάρτες. κάθε χρόνο αυτό θα γίνεται και χειρότερο. Δεν βλέπεις που όλα τα γκολ είναι με τον ίδιο τρόπο ; τυχαίο είναι; Πλέον όλοι κάνουν τα ίδια και τα ίδια μέχρι και τα φαουλ με την σπασμένη κομπίνα τα εκτελούν.  Πάρε έναν icon και βάρα ντριβεν σουυτ. 100 φορές θα βαρέσεις και τις 100 ο τερματοφύλακας θα καλύπτει το δοκάρι και θα τα τρώει από την άλλη πλευρά. Μην σκας βρε ένα mode να το ευχαριστιέσαι και μην προσπαθείς να μπεις στο άρρωστο μυαλό των προγραμματιστών.

ρίξε μια ματιά σε αυτό και θα καταλάβεις πολλά: 

Λογικά εκτός από champions league και Europa που αναμένουμε ανακοίνωση από ΕΑ θα ξαναμπεί και το γήπεδο της Dortmund καθώς απ' ότι διάβασα η ομάδα έσπασε το συμβόλαιο που είχε με την κονάμι 1 χρόνο πριν λήξει!

Πηγή gameworld.gr

πριν απο λιγες ωρες η ντορτμουντ επισημα μεσω του twitter ανακοινωσε οτι παει αποκλειστικα στην εα

υπαρχει πιθανοτητα και για κινεζικο πρωταθλημα

και closed beta

DeswB_XW0AAzfi3.jpg

το στριμ απο το live του φιφα 17 v3 σε 2 μερες

DfGNx5wX0AAjCy-.jpg

το κινεζικο πρωταθλημα στο fifa online 4

DfGVc34W4AA_16W.jpg

Δεν τον ειδα ...τον ακουσα! :)  

υγ. πηραμε και την κουπα στον τελικο με 5-1 :yupi:

Ρηχό το mode του World Cup όσον αφορά το online κομμάτι. Αν αφήσεις στην άκρη το FUT, το tournament mode, έχει μόνο 4 ματς για να κατακτήσεις το τρόπαιο. Για τόσο σημαντικό τουρνουά θα έπρεπε τουλάχιστον να έχει και τα ματς των ομίλων. Να έχει μια δυσκολία κι ένα ενδιαφέρον παραπάνω.

On 16/6/2018 at 1:09 ΜΜ, broxopios said:

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το mod που βελτιώνει το φωτισμό στο fifa 18? 

https://www.evo-web.co.uk/threads/gfx-mod-for-fifa-16-and-fifa-18-download.78862/

Τι τον θες τον φωτισμό οταν το ιδιο το παιχνιδι online is dead? 

Αν ημουν φαρμακοποιος και μου ζηταγαν εμετικο για πλυση στομαχου θα συνιστουσα φιφα 18...

Με εξερεση τα  pro clubs ολα τα υπολοιπα  modes ειναι και στημενα και broken. 

On 16/6/2018 at 1:09 ΜΜ, broxopios said:

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το mod που βελτιώνει το φωτισμό στο fifa 18? 

https://www.evo-web.co.uk/threads/gfx-mod-for-fifa-16-and-fifa-18-download.78862/

τσεκαρα μια στο youtube αλλα βρηκα μονο για το φιφα 16 βιντεακι οπου το εχουν βαλει.

18 hours ago, Platini_Athens said:

τσεκαρα μια στο youtube αλλα βρηκα μονο για το φιφα 16 βιντεακι οπου το εχουν βαλει.

To πέρασα τελικά. Οκ καλό είναι. Όχι κάτι που αλλάζει δραστικά τα πράγματα, αλλά το μόνο θετικό είναι ότι δε σε στραβώνει ο ήλιος την ημέρα. Μπορείς να παίξεις άνετα. Κατά τ' άλλα ο βραδινός φωτισμός, χάλια. 

• Create New...