Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

EA SPORTS - FIFA 18 - Γενική συζήτηση v.1

Recommended Posts

19 minutes ago, Platini_Athens said:

Nifitsa, η διαφορα με σενα και τον Μητροπουλο να υποθεσω ειναι οτι εσυ εχεις κατακτησει Χ φορες την Κ1 στο seasons ενω ο φιλος Μ. καμια (φορα). Σωστα;;;;;

Ακου τωρα μια υποθεση η οποια στηριζεται σε ενα τεστ που εκανα και φυσικα πολλες παρατηρησεις κατα τη διαρκεια.

Φυσικα η θεωρια μας επαληθευτηκε και θα ελεγα ισως να εχoυμε αρχισει να την αποσαφηνιζουμε.....λογικο παντως μου ακουγεται το παιχνιδι να ανταμοιβει οποιους ''περνανε τις πιστες'' του....σιγουρα δεν μου αρεσει διοτι δεν ειναι δικαιο και δικαιολογει οσους πιστευουν στο χαντικαπ ονλαιν. Οπως γραφω ομως.....ΙΣΩΣ....δεν ειμαι απολυτος οτι ετσι ειναι....ομως ειδα καποια πραγματα στην πραξη.

Επαιζα λοιπον κυπελλο πριν αρκετο καιρο.....προσπαθουσα να κατακτησω την 1η μου κουπα στην βιτρινα....

....αφου για ντιβ 1 στο σιζονς και κουπα ουτε συζητηση. Ντιβ 2 ανεβηκα και τα  παρατησα.....

Πρεπει να εφτασα 20 φορες στον τελικο οπου εχασα με κατω τα χερια (μπουστ τρελο ο αντιπαλος και τρελη αποτελεσματικοτητα). Τεσπα καποια στιγμη τα καταφερα. Σερι ματς....ε.....ελαχιστα κουιτ απο μερους μου...πολλα νευρα ομως. Στην συνεχεια προχωρησα στο 2ο κυπελλο. Ακριβως τα ιδια. Με κοπο τα καταφερα και εκει.

Ε καποια στιγμη αρχισα να νικαω τοσο ξεκουραστα και οι κουπες αρχισαν να ερχονται η μια μετα την αλλη. Κοντα 30+ κουπες σε ολα τα καπς (10 στο καθενα) εκτος του γυναικειου λογω δυσκολιας ευρεσης αντιπαλου.

Καταληγω, πιστευω οτι περα απο το οτι πρεπει να παιζεις καλα ...ρολο παιζει και ''η αποτελεσματικοτητα''...την οποια ΑΝ ΔΕΝ πληρεις τα παραπανω.....απλα ΔΕΝ την εχεις στα ματς εκεινα ...που την εχει ο αντιπαλος :) 

Στα καπς αν δεν εχεις κουπες, στο σιζονς αν δεν εχεις την Κ1 και παει λεγοντας....

Eννοειται ο Μητροπουλος πρεπει να ξερει πως να εκτελεσει το φαουλ, το κορνερ....κλπ κλπ απλα το δικο του ΔΕΝ θα μπει (θα παει δοκαρι, αουτ κλπ κλπ) ενω το δικο σου θα μπει επειδη ξερεις να εκτελεις και επειδη εχεις κατακτησει την Κ1.....και οχι μονο μια φορα!

Θα μπορουσε να ειναι ετσι...;......και αν οχι γιατι δεν θα μπορουσε;  

Τα σκευτομαι ολα αυτα (περα απο τις προσωπικες μου παρατηρησεις στο παιχνιδι ονλαιν) διοτι παιρνω σαν στοιχειο οτι το παιχνιδι/φιφα σου δινει τη δυνατοτητα με εξτρα ματς, ποντους νικης και αλλα καλουδια απο τον καταλογο ...τα οποια μπορεις να τα ανανεωσεις νομιζω παιζοντας career....να περασεις ''πιστες'' στα χαρτια....τις ντιβιζιονς εννοω μην μπερδευεστε....και γιατι οχι ακομα και την 1η σου Κ1 μπορεις να την παρεις στα χαρτια....this way τεσπα.....απλα κανοντας καποιες νικες και οχι ακριβως οσες χρειαζονται! :)  

Πάντα ήμουν καλός στα φάουλ και πάντα προπονουμαι γιατί είναι ένα δωράκι που δεν πρέπει να πάει χαμένο. Δεν ξεκίνησα από D1 φέτος, από τις κάτω ξεκίνησα όπως όλος ο κόσμος. Από τον Οκτώβρη τα βάζω και με αρκετή συχνότητα, δεν περίμενε το παιχνίδι να πάρω D1 για να αρχίσουν να μπαίνουν για να με επιβραβευσει. Βάζω πιο πολλά τώρα γιατί προφανώς κατέχω τον μηχανισμό καλύτερα. Επίσης ξεκίνησα το Fifa πριν 3 χρόνια, πελαγωνοντας στις κάτω κατηγορίες αλλά με επιμονή, ψάξιμο και προπόνηση, καταφέρνω να παίρνω D1 πλέον. Δλδ με εμένα γιατί δεν είχε προηγούμενα η ΕΑ κι έχει με άλλους, με θεωρεί καλό παιδί; Ο φίλος είπε πως είναι αδύνατον να σκοράρεις με φάουλ online, άρα δεν έχει βάλει κανένα, τι να λέμε τώρα. Ας στρώσει τον πισινο του να μάθει τους μηχανισμούς του παιχνιδιού ή ας παίζει χωρίς να χαλιεται που δεν τα καταφέρνει. Καλώς ή κακώς δεν είναι προσομοίωση ποδοσφαίρου και παίζουμε με τους όρους της παλιοεταιρειας που σίγουρα τα έχει σκοτώσει περισσότερο φέτος στο online. Θα τυχουν παιχνίδια που δε βγαίνει τπτ αλλά θα είναι λιγότερα από το αντίθετο. Αν δεν συμβαίνει αυτό, τότε σίγουρα υπολοιπομαστε του ανταγωνισμού και πρέπει να βρούμε τι δεν κάνουμε καλά.. 

3 minutes ago, Nifitsas said:

Πάντα ήμουν καλός στα φάουλ και πάντα προπονουμαι γιατί είναι ένα δωράκι που δεν πρέπει να πάει χαμένο. Δεν ξεκίνησα από D1 φέτος, από τις κάτω ξεκίνησα όπως όλος ο κόσμος. Από τον Οκτώβρη τα βάζω και με αρκετή συχνότητα, δεν περίμενε το παιχνίδι να πάρω D1 για να αρχίσουν να μπαίνουν για να με επιβραβευσει. Βάζω πιο πολλά τώρα γιατί προφανώς κατέχω τον μηχανισμό καλύτερα. Επίσης ξεκίνησα το Fifa πριν 3 χρόνια, πελαγωνοντας στις κάτω κατηγορίες αλλά με επιμονή, ψάξιμο και προπόνηση, καταφέρνω να παίρνω D1 πλέον. Δλδ με εμένα γιατί δεν είχε προηγούμενα η ΕΑ κι έχει με άλλους, με θεωρεί καλό παιδί; Ο φίλος είπε πως είναι αδύνατον να σκοράρεις με φάουλ online, άρα δεν έχει βάλει κανένα, τι να λέμε τώρα. Ας στρώσει τον πισινο του να μάθει τους μηχανισμούς του παιχνιδιού ή ας παίζει χωρίς να χαλιεται που δεν τα καταφέρνει. Καλώς ή κακώς δεν είναι προσομοίωση ποδοσφαίρου και παίζουμε με τους όρους της παλιοεταιρειας που σίγουρα τα έχει σκοτώσει περισσότερο φέτος στο online. Θα τυχουν παιχνίδια που δε βγαίνει τπτ αλλά θα είναι λιγότερα από το αντίθετο. Αν δεν συμβαίνει αυτό, τότε σίγουρα υπολοιπομαστε του ανταγωνισμού και πρέπει να βρούμε τι δεν κάνουμε καλά.. 

Kαλα τα λες ...απλα κανεις ενα λαθος κατεμε στον συλλογισμο σου.....ξεχνας οτι αναφερεσαι στον Μητροπουλο...ο οποιος κουιταρει συνεχως.....ειναι ακομα χαμηλο ντιβιζιον και πλεον οι περισσοτεροι παιχτες - αντιπαλοι του εχουν προχωρησει ΠΟΛΥ στο παιχνιδι...σε γνωσεις και ΣΙΓΟΥΡΑ σε ''πιστες''....κουπες και ντιβιζιονς δλδ το πιο σημαντικο για μας παντα.

Ο Μητροπουλος υστερει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πλεον εναντι των αντιπαλων του...συμφωνα με τη θεωρια μας ετσι;; Δεν θελω να σε πεισω ομως απλα την αποψη/εκδοχη μου καταθετω.

15 minutes ago, Platini_Athens said:

Kαλα τα λες ...απλα κανεις ενα λαθος κατεμε στον συλλογισμο σου.....ξεχνας οτι αναφερεσαι στον Μητροπουλο...ο οποιος κουιταρει συνεχως.....ειναι ακομα χαμηλο ντιβιζιον και πλεον οι περισσοτεροι παιχτες - αντιπαλοι του εχουν προχωρησει ΠΟΛΥ στο παιχνιδι...σε γνωσεις και ΣΙΓΟΥΡΑ σε ''πιστες''....κουπες και ντιβιζιονς δλδ το πιο σημαντικο για μας παντα.

Ο Μητροπουλος υστερει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πλεον εναντι των αντιπαλων του...συμφωνα με τη θεωρια μας ετσι;; Δεν θελω να σε πεισω ομως απλα την αποψη/εκδοχη μου καταθετω.

Δεν είναι πίσω γιατί δεν παίζει όμως ή γιατί το άρχισε τώρα για να ισχύει αυτό που λες. Οι υπόλοιποι γιατί προχώρησαν levels και δεν τους συνέβη το ίδιο;;  Άρα πολλά δεν κάνει σωστά προφανώς. Τα παραταει εύκολα, ρίχνοντας τα στο παιχνίδι και δεν προσπαθεί όσο πρέπει. Δεν είναι κακό αν σε κάτι δεν είναι καλός, όπως πχ τα φάουλ, όμως δε δέχομαι τσουβαλιασμα του τύπου, δεν μπαίνει με τπτ γκολ με φάουλ online. Άλλο δεν μπορώ να βάλω και άλλο να θεωρώ πως αυτός είναι ο κανόνας και  δεν μπαίνει γενικά με τπτ. 

33 minutes ago, Nifitsas said:

Δεν είναι πίσω γιατί δεν παίζει όμως ή γιατί το άρχισε τώρα για να ισχύει αυτό που λες. Οι υπόλοιποι γιατί προχώρησαν levels και δεν τους συνέβη το ίδιο;;  Άρα πολλά δεν κάνει σωστά προφανώς. Τα παραταει εύκολα, ρίχνοντας τα στο παιχνίδι και δεν προσπαθεί όσο πρέπει. Δεν είναι κακό αν σε κάτι δεν είναι καλός, όπως πχ τα φάουλ, όμως δε δέχομαι τσουβαλιασμα του τύπου, δεν μπαίνει με τπτ γκολ με φάουλ online. Άλλο δεν μπορώ να βάλω και άλλο να θεωρώ πως αυτός είναι ο κανόνας και  δεν μπαίνει γενικά με τπτ. 

Κατσε ωστε να καταλαβαινομαστε....οχι να συμφωνουμε ...να καταλαβαινομαστε. Εγω ειπα οτι ο Μητροπουλος κουιταρει συνεχως...ΑΡΑ το παιχνιδι ΔΕΝ καταλαβαινει οτι ο Μητροπουλους ΠΑΙΖΕΙ....τοσα χρονια που ασχολουμαι, εχω καταλαβει οτι το φιφα ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ.

Τωρα, εγω ο μεσος παιχτης (καθε χρονο παιζω και λιγοτερο) και με την απλη λογικη μου σκευτομαι οτι το παιχνιδι ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ οταν καποιος ασχολειται (ή δεν ασχολειται) απο τη βιτρινα (την βιτρινα που μπαινουν οι κουπες που κατακτας παιζοντας) και απο καποια αλλα πραγματα λογικα που μου διαφευγουν.....πχ απο την ρανκ καταταξη κλπ κλπ

Οταν λοιπον στις 27 Απριλιου ...που ολοι λιγο πολυ εχουν προχωρησει στο παιχνιδι ...συναντανε τον φιλο Μητροπουλο....ακομα και αν ειναι καλυτερος ο φιλος Μητροπουλος εκεινοι ειναι πιο αποτελεσματικοι....δλδ καλος αλλα  ''ατυχος''  ο φιλος μας ενω οι αλλοι αποτελεσματικοι.

Εσυ με το που βγηκε το παιχνιδι επαιζες τη μπαλιτσα σου και ανεβαινες σταδιακα....σωστα;.....ε θα ελεγα οτι ο Μητροπουλος δεν εκανε το ιδιο.

υγ σε αυτα που εχω κοκκινο, συμφωνω 100% και του τα εχω πει πριβε.

36 minutes ago, Platini_Athens said:

Κατσε ωστε να καταλαβαινομαστε....οχι να συμφωνουμε ...να καταλαβαινομαστε. Εγω ειπα οτι ο Μητροπουλος κουιταρει συνεχως...ΑΡΑ το παιχνιδι ΔΕΝ καταλαβαινει οτι ο Μητροπουλους ΠΑΙΖΕΙ....τοσα χρονια που ασχολουμαι, εχω καταλαβει οτι το φιφα ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ.

Τωρα, εγω ο μεσος παιχτης (καθε χρονο παιζω και λιγοτερο) και με την απλη λογικη μου σκευτομαι οτι το παιχνιδι ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ οταν καποιος ασχολειται (ή δεν ασχολειται) απο τη βιτρινα (την βιτρινα που μπαινουν οι κουπες που κατακτας παιζοντας) και απο καποια αλλα πραγματα λογικα που μου διαφευγουν.....πχ απο την ρανκ καταταξη κλπ κλπ

Οταν λοιπον στις 27 Απριλιου ...που ολοι λιγο πολυ εχουν προχωρησει στο παιχνιδι ...συναντανε τον φιλο Μητροπουλο....ακομα και αν ειναι καλυτερος ο φιλος Μητροπουλος εκεινοι ειναι πιο αποτελεσματικοι....δλδ καλος αλλα  ''ατυχος''  ο φιλος μας ενω οι αλλοι αποτελεσματικοι.

Εσυ με το που βγηκε το παιχνιδι επαιζες τη μπαλιτσα σου και ανεβαινες σταδιακα....σωστα;.....ε θα ελεγα οτι ο Μητροπουλος δεν εκανε το ιδιο.

υγ σε αυτα που εχω κοκκινο, συμφωνω 100% και του τα εχω πει πριβε.

Παραξεφεύφει η όλη σου θεωρία από τη δική μου λογική, σε υπερβολικό βαθμό και δε θα' μαι καλός συνομιλητής. Τα σέβη μου και καλή συνέχεια με το ριμάδι που μας έλαχε να παίζουμε..

Περυσι ολη τη χρονια μεχρι τον Ιουνιο δεν ειχα παιξει σχεδον μισο ματς στα seasons του φιφα 17. Μεχρι τελη Ιουνιου ειχα σηκωσει την D1.

Καλο βραδυ κυριοι...

2 hours ago, Mean_Machine said:

Περυσι ολη τη χρονια μεχρι τον Ιουνιο δεν ειχα παιξει σχεδον μισο ματς στα seasons του φιφα 17. Μεχρι τελη Ιουνιου ειχα σηκωσει την D1.

Καλο βραδυ κυριοι...

Γινεται. Δεν αντιλεγω. Εννοειται παιζει ρολο το ποσο καλος εισαι στον χειρισμο και στην αντιληψη του παιχνιδιου. Αν εχεις λιωσει και το εχεις μαθει(οχι απαραιτητα το καινουριο, μπορει παλιοτερο τιτλο) ή αν εισαι απλα ''ταλενταρα''.

Για εναν μεσο παιχτη που δεν ασχολειται πολυ και δεν ψαχνεται ή καποιον μη ψυχραιμο που κουιταρει (παλι μεσο παιχτη) τα πραγματα ειναι διαφορετικα, κομματακι δυσκολα θα λεγα. Aντε μεχρι ντιβ 1 χωρις να την κατακτησει, κι αυτο γινεται. :) 

Καλο βραδυ κι απο μενα.

Αν σε εσας ολα τα οnline  ματς στο fifa εχουν την ιδια φυσικη το ενα με το αλλο τοτε παιζουμε αλλο παιχνιδι.....διοτι σε εμενα στα μισα ματς ξερω οτι θα κερδισω απο την αρχη του αγωνα (αν παιξω καλά) ενω στα αλλα μισα ξερω οτι θα συναντισω γελιότητες, broken χειρισμο,πνιγμενα σουτ που εσκεμενα το παιχνιδι μου τα κανει με την μιση δυναμη,αργη αποκριση σε σχεση με την αντιπαλη ομαδα,σκριπαρισμενα γκολ απο αμπαλους στις 2 ευκαιριουλες που θα κανουν ολες κι ολες στο παιχνιδι. Οσο κι  αν το κρυβει η ΕΑ δεν κρυβετε...φωναζει απο χιλιομετρο και προφανος οσο quita ρεις τοσο αυτο συνεχιζει το δουλεμα εναντιων σου.

Το fifa ειχει μεγα θεμα συνχρονισμου οnline συν του οτι στα μισα ματς δινει σκριπαρισμενα γκολ σε αμπαλους οποτε αυτό γουσταρει.

Ειναι να σε πιανουν τα γελια....στο πρωτο ματς της ημερας πχ να νικαω 5-0  και στο αμεσως επομενο και ενω παιζω με χειροτερο αντιπαλο να ερχομε 0-0 με 63/37 κατοχη μπαλας,15 ευκαιριες εναντη μηδεν επηδη για καποιον λογο η ομαδα μου παιζει σαν χεσμενη. Και αυτο να γινετε σχεδον εναλαξ καθολη την διαρκεια της ημερας.....

Απλα το παιχνιδι σε υποχρεωνει να κανεις τον μακακα και ΟΠΟΤΕ αυτο θα γουσταρει θα σε σπρωξει απο μονο του και θα αυταπατασε οτι εχεις αναιβει στο βαθρο της κοριφης.

Ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε. Το εχω λιωσει το παιχνιδι απο εποχης 2007 που πρωτοβγηκε στο χβοχ 360 ...εχω καψει 5 κονσολες χβοχ 360 παιζοντας μονο φιφα και εχω λιωσει τουλαχιστον 20 χειριστηρια μονο παιζοντας φιφα. Το ιδιο και στο ps3,4 το ιδιο και στο pc.

18 minutes ago, Mitropoulos1 said:

Ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε. Το εχω λιωσει το παιχνιδι απο εποχης 2007 που πρωτοβγηκε στο χβοχ 360 ...εχω καψει 5 κονσολες χβοχ 360 παιζοντας μονο φιφα και εχω λιωσει τουλαχιστον 20 χειριστηρια μονο παιζοντας φιφα. Το ιδιο και στο ps3,4 το ιδιο και στο pc.

Προφανώς και δεν ακούς κανέναν κι έτσι εξηγούνται πολλά από αυτά που γράφεις, δικαίωμά σου βέβαια να κάνεις ό,τι εσύ κρίνεις. Έχεις λιώσει τόσο το Fifa και το αποτέλεσμα ποιο είναι; Δεν είναι επιχείρημα αυτό αν δεν κατέχεις το παιχνίδι και αν δεν έχεις φτάσει σε ένα α' επίπεδο. Είναι σα να οδηγάω 30 χρόνια, να τρακάρω κάθε μήνα και να λέω πως δεν ακούω τπτ γιατί έχω λιώσει στο τιμόνι. Συμφωνώ πως έχει άπειρα κουλά ως παιχνίδι, όμως ή προσαρμόζεσαι σε αυτά ή τα παρατάς ή συνεχίζεις να κάνεις ότι κάνεις, χωρίς να χαλιέσαι και να εκνευρίζεσαι. Το να τα ρίχνεις όλα στη σύνδεση, στην ΕΑ και δεν ξέρω εγώ σε τι άλλο είναι το ευκολότερο και ο κυριότερος λόγος που σου συμβαίνει ό,τι σου συμβαίνει. Κάνε την αυτοκριτική σου (δε σε έχω ακούσει ποτέ πως έκανες κάτι στραβό) γιατί εσύ μπορεί να θεωρεις πως τα κάνεις όλα κομπλέ, ισχύει όμως; Δλδ όσοι τα καταφέρνουν, τα έχουν κάνει πλακάκια με την ΕΑ και ευνοούνται ή μήπως δεν αντιμετωπίζουν πολλά απά αυτά που γράφεις; Απλά προσαρμόστηκαν, ανέβηκαν επίπεδο και υπερνικούν και τα στραβά που θα τους παρουσιαστούν. Όπως έλεγαν και οι Ολυμπιακοί την τελευταία 20ετία: "κάντε ομάδα να κερδίζετε και τους διαιτητές".

Αυτά που λέει ο Μητρόπουλος έχουν μία εξήγηση.Διαβάστε το παρακάτω.

Εγώ δεν έχω ps4.Ο φίλος μου έχει όμως και παίζει μόνο με μένα όταν παώ σπίτι του ή με έναν φίλο του online φιλικά.Ο φίλος μου όχι μόνο δεν ξέρει να κάνει..κλεψιές (δεν ξέρω αν γίνεται κιόλας) αλλά ούτε custom tactics ξέρει να πειράζει ούτε instructions τίποτα.Απλά βάζει τους παίχτες και παίζει.Ο φίλος του είναι καλύτερος,παίζει και UT,αλλά βλέπει και αυτός σαν τον Μητρόπουλο φαντάσματα.Πήγα προχθες σπίτι του φίλου μου και έπαιξα με τον φίλο του 3 Online φιλικά.Κέρδισα 2 παιχνίδια,το ένα με μεγάλο σκορ και 1 ήρθε ισοπαλία.Ξέρετε λοιπόν τι έλεγε στον φίλο μου?Ότι κλέβουμε,ότι κάτι κόλπα κάνουμε και δεν μπορεί να κάνει επίθεση και τέτοια.Και παλαιότερα έλεγε στον φίλο μου ότι βγάζει το καλώδιο για να γίνεται αποσύνδεση ότι τον κλέβει και τέτοια πράγματα.

Εγώ καταλαβαίνω ότι στο παιχνίδι υπάρχουν ένα σωρό στραβά και ανάποδα.Όταν όμως φτάνεις σε μια ακραία κατάσταση,σημαίνει ότι βλέπεις φαντάσματα και ότι δεν ξέρεις να χάνεις.Αυτό δεν γιατρεύεται.Δυστυχώς.

και εγω πήγα στο σπίτι του μητρόπουλου και έβαζα 7ρες στην division 6/7 που ήταν.

Τότε είπε ότι έτυχε να πάω σε μέρα που όλα δούλευαν ρολόι......

9 hours ago, Mitropoulos1 said:

Τοσα χρονια κανεις μια τρυπα στο νερο .Ποσα παιχνιδια εχεις παιξει ολοκληρα χωρις να κανεις quit?Ποσες φορες εκατσες μετα απο ενα παιχνιδι και να σκεφτεις τα λαθη σου χωρις να ψαχνεις δικαιολογιες  ?

Εσυ μολις συμβαινει κατι που δεν σου αρεσει κανεις quit το παιχνιδι και μπαινεις αμεσως στο επομενο ,ξανατρως τα μουτρα  με τα ιδια λαθη ,quiταρεις και αυτο συνεχιζεται μεχρι να νευριασεις πολυ και να το κλεισεις ...

Ετσι οχι 11 χρονια εμπειριας εχεις αλλα ουτε ενος χρονου το πολυ συνολικα  και σε καθε φιφα παραμενεις σε ολη την διαρκεια της χρονια στο  επιπεδο που αποκταει ενας μεσος παικτης μετα απο ενα μηνα παιχνιδιου .Με λιγα λογια με τον τροπο που αντιμετωπιζεις το παιχνιδι αφιεωρωνεις πολυ χρονο χωρις να βελτιωνεσαι.Ενα 14χρονο αν επιανε το παιχνιδι τωρα σε 1,5 -2 μηνες χωρις να κανει quit  θα σε ειχε ξεπερασει σε ικανοτητα και εμπειρια  στο τρεχον φιφα.

Οσο για την θεωρια σου @Platini_Athens ,οσες παραπανω κουπες και τιτλους  εχεις τοσο πιο ευκολο ειναι να κερδισεις σε divisions και tournaments ισχυει ...γιατι ομως ?

Σιγουρα οχι λογω καποιου συστηματος που σπρωχνει αυτους τους παιχτες οπως λες αλλα επειδη για να παρεις 20 d1 εχεις αφιερωσει καποιες ωρες .Και εφοσον αυτες οι ωρες ηταν εποικοδομητικες και οχι μια τρυπα στο νερο οπως του Μητροπουλου ,εχεις μαθει , εχεις βελτιωθει στο παιχνιδι και εχεις αρχισει και αποκτας μια συνεπεια στο επιπεδο που εφτασες .Αλλωστε και μονος σου το ειπες προσπαθησες καιρο με ελαχιστα quit απεναντι σε αντιπαλους που σε νικουσαν στους τελικους και καποια στιγμη τα καταφερες . Ολη αυτη την περιοδο μεχρι να τα καταφερεις ειτε το καταλαβες ειτε οχι γινοσουν καλυτερος .Το οτι παιρνεις κουπες τωρα πιο ευκολο ειναι λογικο οχι θεωρια συνομωσιας, εισαι καλυτερος απο οτι πριν και αυτο ειναι το επιπεδο σου τωρα.

Εγώ ρε παιδιά δεν μπορώ να κάνω quit.Είτε από εγωισμό είτε από ότι άλλο,δεν μπορώ.Εδώ έπαιζα με έναν με full icons και έχασα 10-0 και προσπάθησα να του βάλω ένα γκολ.Μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις δικαιολογείται το quit.Ακόμα και με το handicap κατά σου,μπορείς να βελτιωθείς αν επιμείνεις.

4 hours ago, alexakoss said:

Εγώ ρε παιδιά δεν μπορώ να κάνω quit.Είτε από εγωισμό είτε από ότι άλλο,δεν μπορώ.Εδώ έπαιζα με έναν με full icons και έχασα 10-0 και προσπάθησα να του βάλω ένα γκολ.Μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις δικαιολογείται το quit.Ακόμα και με το handicap κατά σου,μπορείς να βελτιωθείς αν επιμείνεις.

Ειδικά φέτος τα 2 γκολ διαφορά, γυρίζουν για πλάκα,έχω γυρίσει αμέτρητα. Κι εγώ δεν τα παραταω και παιχνίδια που έχουν στραβωσει πολύ άσχημα και το σκορ έχει ξεφύγει,  τα παίζω δοκιμάζοντας πράγματα και συστήματα ή αν ο αντίπαλος είναι πολύ καλός, χαζεύω ουσιαστικά πώς παίζει και ψάχνω στοιχεία που μπορώ να πάρω. Η μόνη περίπτωση που κάνω quit είναι να τελειώνει χρονικά το WL και να έχει κριθεί το παιχνίδι. Το κάνω για να μη καθυστερω τον αντίπαλο αλλά και τον εαυτό μου χωρίς λόγο,με σκοπό να προλάβουμε και οι δύο να παίξουμε πιο πολλά παιχνίδια. 

απογοητευση απο την ΕΑ Sports και το διαβαζω και στα forums

δεν εβαλαν προκριματικους αγωνες????? ολα για το FUT πια??? 

τι να το κανω την τελικη διοραγνωση των 32? ναι εχεις τη δυνατοτητα να βαλεις την δικη σου ομαδα πχ

Ελλαδα , Ιταλια , Ολλανδια.... τα προκριματικα εχουν αλλη αιγλη περισσοτερο χρονο 

να φτασεις την ομαδα σου εκει που εσυ θελεις... κριμα.... γι αυτο ειναι και...FREE...... κριμα... κριμα..

9 hours ago, Djmike13 said:

απογοητευση απο την ΕΑ Sports και το διαβαζω και στα forums

δεν εβαλαν προκριματικους αγωνες????? ολα για το FUT πια??? 

τι να το κανω την τελικη διοραγνωση των 32? ναι εχεις τη δυνατοτητα να βαλεις την δικη σου ομαδα πχ

Ελλαδα , Ιταλια , Ολλανδια.... τα προκριματικα εχουν αλλη αιγλη περισσοτερο χρονο 

να φτασεις την ομαδα σου εκει που εσυ θελεις... κριμα.... γι αυτο ειναι και...FREE...... κριμα... κριμα..

https://www.futhead.com/news/fifa-18/1782/fut-world-cup-18-game-date/ 

On 28/4/2018 at 3:34 ΜΜ, ACMILANGR said:

και εγω πήγα στο σπίτι του μητρόπουλου και έβαζα 7ρες στην division 6/7 που ήταν.

Τότε είπε ότι έτυχε να πάω σε μέρα που όλα δούλευαν ρολόι......

Οταν ηρθες σπιτι μου φοβηθικες να παιξεις μαζη μου....επαιξες 5-6 seasons ματς.......  και με την δικαιολογια οτι δεν ειχες χρονο για αλλο ενα ματς που σου προτυνα να παιξουμε εφυγες.

Ενα ματς παιξαμε οnline τον τελευταιο μηνα και ηρθαμε 2-2 ...μην καφχιεσε λοιπον οτι εισαι elite ενω οι αλλοι ειναι ανιδεοι διοτι με one side delay υπερ σου και με τον καλυτερο παιχτη του κοσμου να παιξεις αμπαλο θα τον πεις.

Το φιφα 18 ειναι το ποιο ΣΤΗΜΕΝΟ φιφα που εχει βγει ποτέ.

Παραδειγματα:

Η ομαδα που περνει κοκκινη καρτα και μενει με 10 παιχτες boostaρετε γελιοδεστατα και γυρναει τα ματς...

Προηγησε 2-0 και ξαφνικα πεφτει "τηλεφωνο" και η ομαδα σου περπαταει ωστε να βγαλει ευκαιριες ακομα κι ο ποιο ηλιθιος αντιπαλος...

Στα μισα ματς η αποκριση του αντιπαλου ειναι bοοstaρισμενη και στα υπολιπα υπαρχει live boοst που οποτε θελει το παιχνιδι σου ριχνει στη μαπα downgrade ιδικα αν διαπιστωσει οτι κανεις παρτι και τοτε οι παιχτες σου περπατανε,σερνοντε και δινουν λαθος πασες....

Που και που σε αφηνει να ριχνεις 6αρες για να τρεφεις την ψευδεσθηση οτι το κανεις μαστιχα.

Το να κανεις 15 ευκαιριες εναντια σε αμπαλους και αυτοι με 2 τυχαιες ευκαιριουλες να σκοραρουν ειναι συνηθες φενομενο....

Να μην αρχισω και για τα τεχνικα προβληματα που στην ουσια περα απο scripting το φιφα ειναι και broken online ...σε πολες συνδεσεις αν εχεις στο pc το v-synch ενεργο και το G-synch χανεις απο ολους διοτι  προστιθετε περετερο οne side delay...Ειναι ατελειωτη η λιστα των προβληματων.

Tο παιχνιδι οnline ειναι για τον.....

Ψηφοφορια για το καλυτερο γκολ. 
Δειτε τα.
Προσωπικη αποψη. ΑΗΔΙΑ. 
Μονο ζογκλερικα και σουτ υπερφυσικες ρουκετες. Ουτε ενα απο αυτα τα γκολ (πλην ενος η δυο) δεν γινεται να υλοποιηθουν στην πραγματικοτητα, λογω φυσικης και μονο.
Ουτε ενα γκολ δεν δειχνει τακτικο συνδυασμο, πασες, εξυπνες κινησεις και αδειασματα.
Και εφοσον αυτα θεωρουνται τοπ ποδοσφαιριλα, τοτε το FIFA θα παραμεινει FIFA.
Προσωπικη αποψη παντα ετσι;

17 minutes ago, flokiman said:

Ψηφοφορια για το καλυτερο γκολ. 
Δειτε τα.
Προσωπικη αποψη. ΑΗΔΙΑ. 
Μονο ζογκλερικα και σουτ υπερφυσικες ρουκετες. Ουτε ενα απο αυτα τα γκολ (πλην ενος η δυο) δεν γινεται να υλοποιηθουν στην πραγματικοτητα, λογω φυσικης και μονο.
Ουτε ενα γκολ δεν δειχνει τακτικο συνδυασμο, πασες, εξυπνες κινησεις και αδειασματα.
Και εφοσον αυτα θεωρουνται τοπ ποδοσφαιριλα, τοτε το FIFA θα παραμεινει FIFA.
Προσωπικη αποψη παντα ετσι;

1) τα περισσοτερα απο αυτα τα γκολ ειναι offline οποτε sliders κτλ παιζουν τον ρολο τους

2) online μπαινουν σπανια αυτα τα γκολ 

3) αυτα που ειναι online δεν ειναι καθολου αηδια αλλα πολυ ομορφα γκολ ,ειδικα αυτα με skill runs π.χ το γκολ b του neymar

Απο τα πολυ θετικα του φιφα που μπαινουν τετοια γκολ κατα την γνωμη μου.

Εγω  μετα απο χρονια θα θυμαμε απο το φιφα 18 την απιστευτη ευρεσιτεχνια της ΕΑ που ο κοσμος το ονομασε "kickoffglitch"....(ευτηχος σχεδον το καταργησαν αφου ακουσαν τα εξ αμαξης)....το "τηλεφωνο" που πεφτει συχνα οταν προηγηθεις 2-0 κανοντας passing party, το 15 τελικες εγω 2 οι αμπαλοι = 2-2....(αυτο υπηρχε ανεκαθεν σε ολα τα φιφα)...

Επεσαν τοσα μπινελικια στα φορουμ και στο youtube φετος που η ΕΑ για να καλμαρει την κατασταση θα δωσει δωρεαν το σε μορφη update το worldcup 2018...:hehe:

Ρε παιδιά πως μπαίνουν αυτά τα γκολ?Πχ σαν αυτό στο 1:30?Τι πατάνε?

1 hour ago, alexakoss said:

Ρε παιδιά πως μπαίνουν αυτά τα γκολ?Πχ σαν αυτό στο 1:30?Τι πατάνε?

LT...?

On 1/5/2018 at 1:33 ΜΜ, Mitropoulos1 said:

Οταν ηρθες σπιτι μου φοβηθικες να παιξεις μαζη μου....επαιξες 5-6 seasons ματς.......  και με την δικαιολογια οτι δεν ειχες χρονο για αλλο ενα ματς που σου προτυνα να παιξουμε εφυγες.

Ενα ματς παιξαμε οnline τον τελευταιο μηνα και ηρθαμε 2-2 ...μην καφχιεσε λοιπον οτι εισαι elite ενω οι αλλοι ειναι ανιδεοι διοτι με one side delay υπερ σου και με τον καλυτερο παιχτη του κοσμου να παιξεις αμπαλο θα τον πεις.

Το φιφα 18 ειναι το ποιο ΣΤΗΜΕΝΟ φιφα που εχει βγει ποτέ.

Παραδειγματα:

Η ομαδα που περνει κοκκινη καρτα και μενει με 10 παιχτες boostaρετε γελιοδεστατα και γυρναει τα ματς...

Προηγησε 2-0 και ξαφνικα πεφτει "τηλεφωνο" και η ομαδα σου περπαταει ωστε να βγαλει ευκαιριες ακομα κι ο ποιο ηλιθιος αντιπαλος...

Στα μισα ματς η αποκριση του αντιπαλου ειναι bοοstaρισμενη και στα υπολιπα υπαρχει live boοst που οποτε θελει το παιχνιδι σου ριχνει στη μαπα downgrade ιδικα αν διαπιστωσει οτι κανεις παρτι και τοτε οι παιχτες σου περπατανε,σερνοντε και δινουν λαθος πασες....

Που και που σε αφηνει να ριχνεις 6αρες για να τρεφεις την ψευδεσθηση οτι το κανεις μαστιχα.

Το να κανεις 15 ευκαιριες εναντια σε αμπαλους και αυτοι με 2 τυχαιες ευκαιριουλες να σκοραρουν ειναι συνηθες φενομενο....

Να μην αρχισω και για τα τεχνικα προβληματα που στην ουσια περα απο scripting το φιφα ειναι και broken online ...σε πολες συνδεσεις αν εχεις στο pc το v-synch ενεργο και το G-synch χανεις απο ολους διοτι  προστιθετε περετερο οne side delay...Ειναι ατελειωτη η λιστα των προβληματων.

Tο παιχνιδι οnline ειναι για τον.....

χαχα. τώρα το διάβασα το Post σου.

Όπως νομίζεις. 

Aυτο με το "τηλεφωνο" που πεφτει, τωρα καταλαβα.............ειναι το γνωστο σουτ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ του Μανολο Μαυροματη στο Μουντιαλ του 86(εαν δεν απατωμαι). Και πως γινεται;;; Απλο......Οταν σουταρει ο παιχτης....."τηλεφωναει" στον τερματοφυλακα και του λεει, οτι θα σουταρει αλλα ο τερματορος, απο τη δυναμη που εχει η "καραβολιδα" δεν προλαβαινει να αντιδρασει και ετσι........"πνιγει τον κουνελο" κατα το κοινως γνωστο...............(το χει πει κι ο Μαυροματης).

• Create New...