Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

EA SPORTS - FIFA 18 - Γενική συζήτηση v.1

Recommended Posts

πολύ ωραία γραφικά,μέχρι τώρα και ίσως σε αυτό βοηθάει ότι το παιχνίδι φτιάχνεται πάνω σε ps4pro- Xbox-X,εάν παρατηρήσετε στο βίντεο τα πανό φαίνονται πιο αληθινά πιο τσαλακωμένα και τα χαρτάκια δίνουν μια ωραία αίσθηση!Εάν έχει και αρκετά πιο βελτιωμένο gameplay θα είναι φέτος καλυμμένος..

To κουφο στο πανο με την Ατλετικο Μ. στο βιντεακι ειναι οτι γραφει Aupa Athleti και αυτο ειναι καθαρα συνθημα των Βασκων και οχι της ομαδας απο την πρωτευουσα.

Πολυ καλα γραφικα ομως τρομερα θα ελεγα.

6 minutes ago, Diegito21 said:

To κουφο στο πανο με την Ατλετικο Μ. στο βιντεακι ειναι οτι γραφει Aupa Athleti και αυτο ειναι καθαρα συνθημα των Βασκων και οχι της ομαδας απο την πρωτευουσα.

Toυς πήραν τα πανιά που λέμε και στο Ελλάντα.

56 minutes ago, spyros-1908- said:

πολύ ωραία γραφικά,μέχρι τώρα και ίσως σε αυτό βοηθάει ότι το παιχνίδι φτιάχνεται πάνω σε ps4pro- Xbox-X,εάν παρατηρήσετε στο βίντεο τα πανό φαίνονται πιο αληθινά πιο τσαλακωμένα και τα χαρτάκια δίνουν μια ωραία αίσθηση!Εάν έχει και αρκετά πιο βελτιωμένο gameplay θα είναι φέτος καλυμμένος..

Όλα τα video games φτιάχνονται σε πάνω σε PC..Και το φίφα ειναι ενα game που θέλει να το παίζεις σε 4Κ για να γουστάρεις τρελά..

15 minutes ago, Diegito21 said:

image.jpg

1 hour ago, Diegito21 said:

Βασκοι ίδρυσαν την Ατλετικο, μπρο.

Το κλασικο τους συνθημα ειναι.

---------------------------------

Τωρα, ναι scoreboard της Λα Λιγκα ειναι, και ειναι καλη φαση.

Για να δουμε αν το γεγονος οτι εχουνε τα "επισημα" δικαιώματα του πρωταθληματος λύσει και το προβλημα της έλλειψης του Καμπ Νου.....

Επισης ειδα ενα ποστ που ελεγε για τα νεα γηπεδα, και δεν ειδα τιποτα για αυτο της Λυον....

Ειναι ΑΣΤΕΙΟ αν για 2η χρονια δεν υπαρξει στο παιχνιδι ενα γηπεδο το οποιο αρχισε να λειτουργει το 2016.....ΑΣΤΕΙΟ.

Ειχαν το Ζερλαν της Λυον απο το FIFA 08.....ΝΤΡΟΠΗ.

Τελικά εκπομπή IGN όπως τα προηγούμενα χρόνια δεν θα έχουμε ε;

15 minutes ago, spyros-1908- said:

άλλο ένα σύντομο βιντεο

"This is Real Madrid vs FC Barcelona"  

cJI4J9J.gif

τι λεει το παλικαρι??? δεν ξερει με ποια ομαδα παιζει? Αγγλικα μιλαει αλλα μαλλον δεν ξερει να διαβαζει :) αυτοι που τα πρωτοδοκιμαζουν ειναι ''ασχετοι'' με ποδοσφαιρακια, ομαδες, κλπ? και καλα ειναι gamers και παιζουν και το φιφα μιας που ειναι εκει?

Νεο animation system δεν ειδα στο βιντεακι. Ιδια κινηση με FIFA 17 σπασμωδικη/αναλαφρη.
Οποτε τα ονειρα μου διαλυθηκαν.
Γραφικα ωραια, αλλα οχι και να πεις παναγια μου.
Παμε αυριο για PES 2018

όλα αυτά τα συμπεράσματα flokiman τα έβγαλες από 30 δεύτερολεπτα βίντεο,και 3 μήνες πριν βγει το παιχνιδι;Πολύ εύκολα συμπεράσματα βγάζεις..

Τα ίδια και (γ)ίδια κάθε χρόνο.....ΕΑΝ ΔΕΝ ΒΓΟΥΝ ΤΑ DEMO να τα παίξουμε ΤΙ ΣΥΜΠΕΡΆΣΜΑΤΑ ΒΓΆΖΕΤΕ ΜΩΡΈ!!!!!!!!;;;;;

Καλησπέρα παιδιά. Διαβάζοντας τα σχόλια γενικά, να πω κ γω με τη σειρά μου ότι...

1ον κάποιοι ίσως έχουμε πολλές απαιτήσεις στο τι θέλουμε να δούμε σε κάθε νέο εξελιγμένο φιφα γτ η ΕΑ είναι απ την αρχή η υπεύθυνη που δημιούργησε αυτες τις απαιτήσεις απ τους αγοραστές κ υποστηρικτές της, διότι απ την αρχή έφτιαξε ενα game το οποίο κάθε χρόνο (ακόμα κι απ την αρχή αρχή) ήταν πολύ υψηλού επιπέδου (για τη γενεια που κυκλοφορούσε) κ πολύ μπροστά από κάποιο άλλο ανταγωνισμό ...

Θυμηθείτε πχ πως ήταν το φιφα στο ps1 ήδη σε σχέση με το προ...

Η Konami πχ σου χε μοντέλα παικτών που τρέχανε σα ρομποτακια πολυ ψηφιακα με λυγισμενα χέρια κ η ΕΑ σου χε ήδη βάλει προέκταση χεριών ποδοσφαιριστή (με τα όποια άλλα archade στοιχεία ή λάθη στο gameplay, βάση γενειάς)

Το φιφα αυτή τη στιγμή εν ετη 2017 προς 18 πλέον...ειδικά σε next-gen κονσόλες (ps4-xbox one, scorpio) αλλά κ σε ps3-xbox 360...(το pc δεν το βάζω μέσα γτ το θεωρώ άλλης κατηγορίας μηχανημα, γενικά, δε μπορώ να το χαρακτηρίσω κ να το κρίνω ως gaming, είναι άλλο πράγμα)...έχει περάσει σαν gameplay σε άλλα σταδια, κ βρίσκεται έτη φωτός μπροστά κ γενικά ως video-game που χαρακτηρίζεται sim(προσωμοιωτης) κ ειδικά σε σχέση με τον ανταγωνισμό που...οκ καλός είναι κ σε next-gen γενεια, καλοφτιαγμένα, αλλά όχι σε τέτοιο επίπεδο που σε εποχές τέτοιες θες να λες ότι παίζω πλεον ένα game που δείχνει αληθινό κ το ευχαριστίεμαι κ δεν είναι 'παιχνιδακι' του 2000...

Πρέπει λοιπόν, 2ον, να μην έχουμε τρελές απαιτήσεις γενικά αλλά όσες χρειάζεται για να μας αφήνει ικανοποιημένους...δλδ θελω να πω...το 18 κ καλύτερο να μην είναι από γραφικα, κινησιολογια κ gameplay γενικα, απ το 17...δεν νομίζω να μας χαλάει για να μην έχουμε κίνητρο να δώσουμε τα 60 ευρώ απ τη στιγμή που είμαστε gamers κ φανατικοί των football games ή κ φιφακηδες συγκεκριμενα, για να πάρουμε το νέο φιφα...κ το 17 θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ καλό σε όλα...η ουσία είναι απλά το 18 να έχει κάποιες προσθήκες για να αρέσει παραπάνω σε βασικές λεπτομερειες που λείπουν απ το 17 κ θα σε κάνουν να πεις...'τώρα μάλιστα είναι πλήρες κ θα το χαρώ παραπάνω απ ότι το κάνα στο 17 που μου λείπε αυτό'...πχ το career mode είναι μια χαρά mode κ έχει όλα τα βασικά πράγματα που θα θελες να κάνεις ...πχ Καποτε δεν μπορούσες να κάνεις  ανταλλαγή παικτών αλλά μόνο αγορα...τωρα μπορεις...

Δε γινεται να γίνει υπερπλήρες σαν την αληθινή ζωή κ να κάνεις πολλά κ όλα αυτά που θα μπορουσες κ λογικό είναι να μην γίνεται ...γτ δεν είναι Footbal manager είναι Fifa με manager mode...αλλιώς δε θα χε κ νόημα να κυκλοφορήσει το Football το οποίο ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε μάνατζερ κ είναι σαν αληθινή ζωη κ για να παίξεις αγώνα...αν κάνεις ΟΛΑ αυτά που έχει μέσα κ δε το βάλεις στο AUTO, θες μισή ώρα για να βάλεις έναν αγώνα επισημο...αρα η ουσία είναι το φιφα σαν φιφα μάνατζερ να έχει έστω όλα τα βασικά σαν mode κ να διορθωθει σε κάποιες λεπτομέρειες κ όχι να γίνει Football manager του pc...αυτό πχ που λείπει απ το φιφα κ θα θελα να έχει το 18 είναι απλά στο manager στα φιλικά προετοιμασίας να μπορείς να κάνεις πολλές αλλαγές για να δοκιμάσεις παίκτες κ ομάδα κ όχι μόνο τρεις σαν επίσημο αγώνα...αυτό λοιπόν είναι μια λεπτομερεια πλην όμως σημαντικη που χρειάζεται να υπάρχει χωρίς να γίνει Football manager...ίσως επίσης θα ήταν καλό (για το ελληνικό κοινό) να έχει κ την super league που λείπει γτ πολλοι θα ηθελαν να πάρουν ΑΕΚ πχ κ να παίξουν πρωτάθλημα , κύπελλο κ Ευρώπη , ΚΑΝΟΝΙΚΑ κ όχι να κάνεις swap teams κ να παίξεις στην Αγγλία πχ league 2 (για να μην επηρεάσεις κ καλές ομάδες να βγάλεις άσχετες που δε θα λειψουν) ίσως επίσης θα ήταν ωραίο στις Υπόλοιπες της Ευρώπης να προσθέσει η ΕΑ κάποιες ομάδες γνωστές κ καλές ιστορικά που δε γίνεται να λειπουν...δε μπορεί δλδ να μην μου χεις την Διναμό Κιέβου (ας μην έχεις ουκρανικό πρωτάθλημα οκ) κ να μου χεις Καϊζερ Τσιφς.....τι να τη κάνω αυτη??? ή πχ να μη μου βάλεις κάποιες καλές που έχουν φανεί πλέον κ έχουν συμμετοχές σε ευρωπες όπως Λουντογκορετς κ.α

Ας μη μου lagαρει ή να μη μου παθαίνει αυτό το κόκκαλωμα πχ όταν είσαι 5η χρόνια κ κλαταρει το Advance κ δε προχωράει το παιχνίδι...κ θα μαι οκ...

Αυτές τις λεπτομέρειες να φτιάξει κ γω προσωπικά θα μαι οκ , υπερκαλυμενος κ ας μείνει gameplayκα 😉😛 σαν το 17...κ ας μην γίνει Football manager

47 minutes ago, spyros-1908- said:

όλα αυτά τα συμπεράσματα flokiman τα έβγαλες από 30 δεύτερολεπτα βίντεο,και 3 μήνες πριν βγει το παιχνιδι;Πολύ εύκολα συμπεράσματα βγάζεις..

44 minutes ago, vagoe said:

Τα ίδια και (γ)ίδια κάθε χρόνο.....ΕΑΝ ΔΕΝ ΒΓΟΥΝ ΤΑ DEMO να τα παίξουμε ΤΙ ΣΥΜΠΕΡΆΣΜΑΤΑ ΒΓΆΖΕΤΕ ΜΩΡΈ!!!!!!!!;;;;;

Παιζω φιφα απο το 08 σε ps3 κ απο το 14 σε ps4. Θεωρω πως συμπεράσματα οσο αναφορα animation και μοντελα παικτων, μπορω να βγαλω οχι απο 30sec βιντεο, αλλα κ απο 5. 

Παιζετε φιφα τοσα χρονια. Παρατηρείτε καποια διαφορα που δεν βλεπω εγω ας πουμε ή ο @flokiman? Αν βλέπατε αυτο το βιντεο κ  δεν σας έλεγε κανεις οτι ειναι το 18, θα το ξεχωριζατε απ´το 17; Για να μην πω απ´το 16,15 ή κ ακομα πιο πισω....

Να ξεκαθαρίσω οτι δεν ξεγραφω το φιφα 18 κ το οτι μπορει να ειναι ενα πολυ καλο ποδοσφαιράκι που θα με κρατησει για κάποιους μηνες. Απλα για αλλη μια χρονια δεν βλεπω καποια σημαντική βελτιωση σε θεματα που θα επρεπε να εχει υπάρξει εδω κ 3-4 χρονια τουλαχιστον. Δεν βλεπω να ειναι διατεθημενη η ΕΑ να κανει το βημα παραπανω. Εχει βρει την αγελάδα (FUT) κ την αρμέγει. Κ εγω με UT ασχολούμαι αποκλειστικά αλλα δεν με καλύπτει το gameplay εδω κ χρονια, εξου κ η στροφή μου στο pes για 2,5 χρονια. 

Τα χω ξαναγράψει παρα πολλες φορες κ στο παρελθόν. Οσο το φιφα ειναι μονόδρομος στα football games, δεν πρόκειται να δουμε καμια γενναία βελτιωση. Τουλαχιστον οχι σ´ αυτη τη γενιά κονσολων.

@alexisss13

Aλέξ.....επιτρέψε μου να σου πω ότι όταν θες να δώσεις 60-70-80-μπορεί και100ευρω για κάτι που θέλεις να πάρεις και εν προκειμένω, για ένα παιχνίδι ηλεκτρονικό......θα το ψάξεις, θα το δεις κτλ.....εκτός κι αν είσαι φαν μποι(λέμε τώρα, όχι εσύ,  γενικά μιλάμε τώρα.....)το οποίο δεν το κατακρίνω, ίσα ίσα που είσαι και ευθύς. Αλλά αν είσαι φαν μποι δεν πας να δεις το "άλλο", μένεις σε αυτό που σου αρέσει, που σε εξιτάρει. Καθόλου κακό ξαναλέω, δεν το κατακρίνω. 

Εννοείται πως κάθε χρόνο παίζω και τα δύο ντεμο.....που ξέρεις καμιά φορά μπορεί τα φαινόμενα να απατούν......

Μπορεί να μοιάζει με το Fifa 17 αλλά μπορεί και να είναι πολύ διαφορετικό όταν τι παίζεις. 

Και πέρυσι τα ίδια λέγαμε για το FIFA 17 ότι είναι ολόιδιο. 

Για δοκιμάστε να παίξετε Fifa 16 τώρα. Πως θα σας φανεί; 

φιφα 16 παιζω,ειναι ανωτερο απο το μπασκετακι του 17

6 minutes ago, TOL1S said:

φιφα 16 παιζω,ειναι ανωτερο απο το μπασκετακι του 17

Γούστα είναι. Για μένα είναι πολύ ανώτερο το FIFA 17.

Τι Mode παίζεις; 

2 hours ago, ACMILANGR said:

Γούστα είναι. Για μένα είναι πολύ ανώτερο το FIFA 17.

100%

Εγώ θέλω να μάθω ένα πράμα..Τελικά π είναι καλύτερο το FIFA σε PC η κονσόλα??

Σκέφτομαι να πάρω το Scorpio π θα παίζει και 4Κ..

Η αλλιώς θα πάρω 4Κ monitor στο PC..:icon_cool:

5 minutes ago, Darap21 said:

Εγώ θέλω να μάθω ένα πράμα..Τελικά π είναι καλύτερο το FIFA σε PC η κονσόλα??

Σκέφτομαι να πάρω το Scorpio π θα παίζει και 4Κ..

Η αλλιώς θα πάρω 4Κ monitor στο PC..:icon_cool:

Στο ps4 pro που έχει τον περισσότερο κόσμο, παίζει σε 4k hdr κτλ και έχει συμφωνήσει φέτος με την ΕΑ η Sony...

Βέβαια όταν παίζω το Hdr δεν το βάζω,προτιμώ το game mode ώστε να έχω λιγότερο delay.

Δεν είναι κανονικό 4Κ στο PS4 Pro...είναι για τα μάτια του κόσμου...Απο κονσόλες μόνο το Scorpio θα παίζει κανονικό 4Κ..Αλλά αν κ ειμαι φαν τhς Sony δεν ξέρω...:/

• Create New...