Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 17 Ultimate Team - Discussion Topic v2

Recommended Posts

1 hour ago, vagoe said:

Λιγα μου φαινονται τα 65......................

Γέρο τόσο αγοράζουν τα site από εμάς τους τίμιους αγρότες :)

Εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να πάρω TOP 5 παίχτες γιατί το έκανα το πείραμα πέρυσι και κατάλαβα.

Ο CR7 κλπ δεν θα μου δώσει αυτό που δεν μπορώ γιατί το πρόβλημα δεν είναι η ομάδα μου.

Φέτος έφτιαξα 2 HYBRIDS με παίχτες φθηνούς και στα γούστα μου. Τέλος τα πειράματα κλπ 

Προσθέτω μόνο παίχτες που έχουν κάποιο upgrade πχ ΦΕΡΝΑΝΤΙΝΙΟ ή αν βγει κάποιος που μου κάνει με position change.

Ότι coin βγάζω πάει σε διαγωνισμούς (σύντομα GIVEAWAY στο FIFAHELLAS) και τα πουλάω σε coin sites ώστε να πιάσουν τόπο. Ήδη FIFA 18 (όταν βγει) + 1 JOYPAD έπιασαν :D 

Φέτος με τα SBC είναι εύκολο να βγάλεις COINS. Εχθές σε 30' αγόρασα 83-84-85 που μου έλειπαν και έβγαλα κέρδος 180Κ το ίδιο βράδυ πχ ΜΑΣΕΡΑΝΟ έκανα στις 17:00 6000 και το βράδυ έφυγε 13000!

Πάμε στα δικά μας

1) AL SOMA (ανακάλυψη του vagoe) : Στο Σ/Κ τον βλέπω 17Κ-18Κ! Όλοι έχουν ένα τέτοιο ποσό στην άκρη και αν παίζει καλύτερα από τον 82 τότε δεν το συζητάμε...Μπορεί η καλύτερη αλλαγή που υπάρχει στο FIFA 17!!!

2) 6'2'' - 75 pace - 86 def - 85 phy - Med/High Με 35Κ που βρίσκεις ??? Στο Σ/Κ το βλέπω 30Κ-32Κ

3) IF SNEIJDER -  85 rated με 24Κ....ΑΝ βγει κάποιο SBC με 85-86-87 overall τότε πιστεύω ότι έχετε διπλασιάσει τα λεφτά σας.

4) TIF ICARDI - 87 rated με 80Κ - Μάλλον θα ''φάει' και upgrade που σημαίνει ότι θα ανέβει και άλλο! Μιλάω για επένδυση και όχι για stas/ingame κλπ Όταν ο AGUERO έπαιζε για POTM ο SΙF ICARDI έφτασε τα 100Κ!!! Μπορεί και 70Κ μέσα στο Σ/Κ.

5) Αλμυρός IF THIAGO αλλά για Γερμανία και HYBRIDS με αυτά τα stats πιστεύω ότι μόλις βγει από τα πακέτα θα ανέβει σημαντικά. Μέσα στο Σ/Κ θα είναι πιο χαμηλά η τιμή του. Παράδειγμα ο SIF BROZOVIC Σάββατο βράδυ έφτασε στα 85Κ....14 μέρες μετά 120Κ!  Εγώ τον πούλησα 115Κ και μια χαρά! Παράδειγμα 2 IF DEMBELE Πριν 7 μέρες στο Σ/Κ 125Κ. Τώρα 155Κ και θα ανέβει και άλλο μιας και δεν έχει πρωτάθλημα. Πάλι δεν το πουλάω όμως. Αν παίζεις αντεπιθέσεις και λίγα skills τότε είναι πολύ fun to play. Σαν σαΐτα πάει ο φούστης :D

Aυτη η προστασια (για να μη χασει) που δινει το παιχνιδι στον αντιπαλο ειναι αστεια.....

νικαω 2-1 και βγαζω  ψιλοκρεμαστη μπαλια στον Εντερ στην πλατη της αμυνας....

ο Εντερ κανει 1 ωρα να αποχτησει τον ελεγχο της μπαλας....δλδ να την κατεβασει και να ξεχυθει μονος του τετ α τετ ...... ετσι  τον φτανει ο αντιπαλος αμυντικος και παπαλα η φαση....στο καπακι κανει το 2-2 ενω ειναι αντιπαλος για 3 γκολ τουλαχιστον!!!!!.... ετσι οπως παιζει, πιεζοντας ψηλα χωρις να ξερει την φοβερη αμυνα κι ολας.

Κριμα ρε ΜΠΙΠ  μου, το παιχνιδι δεν ειναι πια ΤΟΣΟ διασκεδαστικο......κι αυτο γιατι ΔΕΝ ειναι δικαιο....

καμια προστασια ,ετσι λειτουργει το παιχνιδι στις ψιλοκρεμαστες μπαλιες αλλες φορες θα την κατεβασει με την μια και αλλες θα κανει 100 κοντρολ μεχρι να την ελεγξει ...

@zougaman εχθες μου εκατσαν πολυ καλα τα sbc πουλησα καμια 100-120 rare παιχτες που ειχα μαζεψει απο το draft /wl,κερδος 200κ !                    εριξα και 11 στο sbc 81+ και μου εκατσε dybala ,μια χαρα για την fitness squad μου!!!

On 28/12/2016 at 0:04 AM, necro{demon} said:

για βάλε ολόκληρη την ομάδα σου με συστημα κτλ

Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, αλλά μετά και το χθεσινό 0/8 για το WL τους πούλησα όλους!

Πάνω κάτω η ομάδα ήταν Begovic (Butlant) - Coleman, Koscielny, Matip, Baines (Gibbs) - Kante, Matic (CDM), Fernandinho - Depay or Walcott(LW), IF Defoe (Remy or Rashford), Shaqiri (RW).

Με το που αποκλείστηκα και προχθές τους πούλησα όλους, μάζεψα περίπου 200Κ coins και έχτισα Ιταλική ομάδα (με τα ίδια αποτελέσματα ως τώρα). Το αστείο είναι πως στην season πάω ολοταχώς για 3η κατηγορία (που στο 16 ήταν το ταβάνι μου).

Γενικά απ ότι κατάλαβα ο ρομαντισμός έχει χαθεί για τα καλά στο FIFA. Στο '98 δεν κοιτούσαμε κάτι πέρα από την ενδεκάδα και ο λόγος που αγόρασα πέρσι PS4 ήταν για να θυμηθώ εκείνες τις εποχές. Δεν λέω ψέμματα, τις θυμήθηκα (μου φάνηκε εξωπραγματικά καλό το FIFA μετά από πόσα χρόνια), όμως μιας και είμαστε ανταγωνιστικά όντα, μου τη δίνει λίγο να χάνω από χειρότερους αντιπάλους μόνο και μόνο επειδή εκείνοι εκμεταλλεύονται τα physics και τα glitches του παιχνιδιού (ενώ δεν μπορούν πχ ούτε να μαρκάρουν σωστά). Με λίγα λόγια ένας αντίπαλος μπορεί με τον εκάστοτε παίκτη που παίζει να είναι ο χειρότερος, όμως έχοντας κάνει τις σωστές ρυθμίσεις από πίσω η υπόλοιπη ομάδα μαρκάρει σαν τα σκυλιά, με συνέπεια να χάνω.

Φυσικά και δεν γινόταν το FIFA να... έμενε στο '98, όμως όπως και στην αληθινή ζωή ο ρομαντισμός έχει χαθεί στην μπάλα (εξαιτίας των χρημάτων), έτσι και στο FIFA το παιχνίδι έχει καταντήσει να αφορά περισσότερο το τι κάνεις από πίσω, παρά το πώς παίζεις εσύ μόνος σου μέσα. 

Βάλε και σε όλα τα παραπάνω τις φορές που το μπλιμπλίκι παίζει με τα νεύρα μου (βλέπε screenshots) και καταλαβαίνεις. Λογικά του χρόνου δεν έχει FIFA μπας και σώσω τα νεύρα μου (και της γυναίκας μου που με ακούει να βρίζω πιθανόν 12χρονα).

EDIT Τα screenshots δεν βγήκαν όπως θα ήθελα, αλλά το ρεζουμέ το καταλαβαίνετε. Ματς στα οποία οι τελικές είναι 5-25 και τα χάνω 4-3 και άλλα τέτοια γλαφυρά (έχω δεκάδες τέτοια).

http://FIFA_17_FUT_Seasons_In_Menus.jpg

FIFA_17_FUT_Champions_In_Menus_5.jpg

FIFA_17_FUT_Champions_In_Menus_4.jpg

FIFA_17_FUT_Seasons_In_Menus_2.jpg

FIFA_17_FUT_Seasons_In_Menus_3.jpg

FIFA_17_FUT_Champions_In_Menus_1.jpg

FIFA_17_FUT_Seasons_In_Menus_4.jpg

FIFA_17_FUT_Champions_In_Menus_3.jpg

57 minutes ago, arkoudos1980 said:

Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, αλλά μετά και το χθεσινό 0/8 για το WL τους πούλησα όλους!

Πάνω κάτω η ομάδα ήταν Begovic (Butlant) - Coleman, Koscielny, Matip, Baines (Gibbs) - Kante, Matic (CDM), Fernandinho - Depay or Walcott(LW), IF Defoe (Remy or Rashford), Shaqiri (RW).

Με το που αποκλείστηκα και προχθές τους πούλησα όλους, μάζεψα περίπου 200Κ coins και έχτισα Ιταλική ομάδα (με τα ίδια αποτελέσματα ως τώρα). Το αστείο είναι πως στην season πάω ολοταχώς για 3η κατηγορία (που στο 16 ήταν το ταβάνι μου).

Γενικά απ ότι κατάλαβα ο ρομαντισμός έχει χαθεί για τα καλά στο FIFA. Στο '98 δεν κοιτούσαμε κάτι πέρα από την ενδεκάδα και ο λόγος που αγόρασα πέρσι PS4 ήταν για να θυμηθώ εκείνες τις εποχές. Δεν λέω ψέμματα, τις θυμήθηκα (μου φάνηκε εξωπραγματικά καλό το FIFA μετά από πόσα χρόνια), όμως μιας και είμαστε ανταγωνιστικά όντα, μου τη δίνει λίγο να χάνω από χειρότερους αντιπάλους μόνο και μόνο επειδή εκείνοι εκμεταλλεύονται τα physics και τα glitches του παιχνιδιού (ενώ δεν μπορούν πχ ούτε να μαρκάρουν σωστά). Με λίγα λόγια ένας αντίπαλος μπορεί με τον εκάστοτε παίκτη που παίζει να είναι ο χειρότερος, όμως έχοντας κάνει τις σωστές ρυθμίσεις από πίσω η υπόλοιπη ομάδα μαρκάρει σαν τα σκυλιά, με συνέπεια να χάνω.

Φυσικά και δεν γινόταν το FIFA να... έμενε στο '98, όμως όπως και στην αληθινή ζωή ο ρομαντισμός έχει χαθεί στην μπάλα (εξαιτίας των χρημάτων), έτσι και στο FIFA το παιχνίδι έχει καταντήσει να αφορά περισσότερο το τι κάνεις από πίσω, παρά το πώς παίζεις εσύ μόνος σου μέσα. 

Βάλε και σε όλα τα παραπάνω τις φορές που το μπλιμπλίκι παίζει με τα νεύρα μου (βλέπε screenshots) και καταλαβαίνεις. Λογικά του χρόνου δεν έχει FIFA μπας και σώσω τα νεύρα μου (και της γυναίκας μου που με ακούει να βρίζω πιθανόν 12χρονα).

EDIT Τα screenshots δεν βγήκαν όπως θα ήθελα, αλλά το ρεζουμέ το καταλαβαίνετε. Ματς στα οποία οι τελικές είναι 5-25 και τα χάνω 4-3 και άλλα τέτοια γλαφυρά (έχω δεκάδες τέτοια).

Στα custom tactics, τα σημαντικά είναι deep defence ~35 και cover , όχι offside και προς θεού organised defense. Επίσης, τα right/left backs στα player instructions βάλτα "stay back", όπως και το CMD σου. Αντίστοιχα αν παίζεις με γρήγορα ST, "behind back line" ή target man/false 9 αν παίζεις με βαριά. Οι κάρτες των παικτών και τα workrates κάνουν μεγάλη διαφορά (px vardy με high def work rate πάει πολύ πίσω στο κέντρο).

Επίσης, ακόμα και αν παίζεις με αντεπιθέσεις (build up play fast ~65), κάνε slow down το παιχνίδι σου και μην εκβιάζεις τις through balls, άσε τους παίκτες σου να κάνουν τη κίνηση. Το επιθετικό AI είναι πολύ καλό φέτος.

Τέλος, στην άμυνα μην προτιμάς high pressure, καθώς φέτος αφήνουν πολλά κενά. Αν βρίσκεις πολύ μεγάλο πρόβλημα στις επιθέσεις τους, μπορείς πάντα να το γυρίσεις σε park the bus και να τους δυσκολέψεις πάρα πολύ.

Ένα tip ακόμα: μπορείς in game να πατήσεις pause και να βάλεις νέες θέσεις στους παίκτες σου(πχ από CΑΜ σε CF), και να παίξεις περισσότερο με τα positions (πχ να μετακινήσεις τους αμυντικούς σου ακόμα πιο πίσω για το pack the bus).

Slow down το playstyle σου το είπαμε? Πιάνει πιο πολύ από ότι νομίζεις.

14 minutes ago, necro{demon} said:

Στα custom tactics, τα σημαντικά είναι deep defence ~35 και cover , όχι offside και προς θεού organised defense. Επίσης, τα right/left backs στα player instructions βάλτα "stay back", όπως και το CMD σου. Αντίστοιχα αν παίζεις με γρήγορα ST, "behind back line" ή target man/false 9 αν παίζεις με βαριά. Οι κάρτες των παικτών και τα workrates κάνουν μεγάλη διαφορά (px vardy με high def work rate πάει πολύ πίσω στο κέντρο).

Επίσης, ακόμα και αν παίζεις με αντεπιθέσεις (build up play fast ~65), κάνε slow down το παιχνίδι σου και μην εκβιάζεις τις through balls, άσε τους παίκτες σου να κάνουν τη κίνηση. Το επιθετικό AI είναι πολύ καλό φέτος.

Τέλος, στην άμυνα μην προτιμάς high pressure, καθώς φέτος αφήνουν πολλά κενά. Αν βρίσκεις πολύ μεγάλο πρόβλημα στις επιθέσεις τους, μπορείς πάντα να το γυρίσεις σε park the bus και να τους δυσκολέψεις πάρα πολύ.

Ένα tip ακόμα: μπορείς in game να πατήσεις pause και να βάλεις νέες θέσεις στους παίκτες σου(πχ από CΑΜ σε CF), και να παίξεις περισσότερο με τα positions (πχ να μετακινήσεις τους αμυντικούς σου ακόμα πιο πίσω για το pack the bus).

Slow down το playstyle σου το είπαμε? Πιάνει πιο πολύ από ότι νομίζεις.

Βλέπω κατάλαβες πόσο... γκασμάς είμαι σε αυτά, καθώς απ ότι είπες δεν κάνω τίποτα! Θα μελετήσω και θα τα εφαρμόσω όμως, έχει γίνει σκοπός της ζωής η μία πρόκριση στο WL (σαν πέρσι που δεν είχα πάρει ούτε ενα DRAFT και είχα ξοδέψει σαν χαζός χιλιάδες coins).

Το γρήγορο παιχνίδι που λες είναι το σήμα... κατατεθέν μου, βιάζομαι να βγω επίθεση συνέχεια. Θα δοκιμάσω αυτό της υπομονής που λες. Επίσης έχε στο νου σου πως από skill moves είμαι εντελώς άσχετος, καθώς δεν έχω τα αντανακλαστικά για να πατάω πολλά κουμπιά μαζί (μάλλον τα παιχνίδια στις ηλικίες πρέπει να τα βγάζουν από 3 ως... 35 χρονών :p ).

Ευχαριστώ και πάλι, καλή πρωτοχρονιά!

1 hour ago, zezinho-10 said:

καμια προστασια ,ετσι λειτουργει το παιχνιδι στις ψιλοκρεμαστες μπαλιες αλλες φορες θα την κατεβασει με την μια και αλλες θα κανει 100 κοντρολ μεχρι να την ελεγξει ...

φιλε μου ......νομιζεις οτι κατι γραφεις....νομιζεις οτι κατι λες ....αλλα δεν λες τπτ απολυτως....

τι αλλες φορες και αλλες φορες......

στο μουντιαλιτο 100 κοντρολ θα κανω εγω να ελεγξω το τοπι.....ο επαγγελματιας Εντερ ακομα και στην προσoμειωση, το παιχνιδι δλδ, εστω με την 2η θα ξεχυθει μονος του απεναντι στον τερματοφυλακα ΚΙ ΑΣ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ (δεν σου λεω να το βαλει κι ολας)

ΑΛΛΑ οταν το παιχνιδι ''σε φρεναρει'' ......ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ????? ...και τι εξηγηση να δωσω .....την δικη σου???? ετσι λειτουργει το παιχνιδι????? αυτο ειναι απαντηση?

το βλεπω οτι ετσι λειτουργει και αυτο κριτικαρω.....

πφφφφφφφφφφ 

10 minutes ago, arkoudos1980 said:

Βλέπω κατάλαβες πόσο... γκασμάς είμαι σε αυτά, καθώς απ ότι είπες δεν κάνω τίποτα! Θα μελετήσω και θα τα εφαρμόσω όμως, έχει γίνει σκοπός της ζωής η μία πρόκριση στο WL (σαν πέρσι που δεν είχα πάρει ούτε ενα DRAFT και είχα ξοδέψει σαν χαζός χιλιάδες coins).

Το γρήγορο παιχνίδι που λες είναι το σήμα... κατατεθέν μου, βιάζομαι να βγω επίθεση συνέχεια. Θα δοκιμάσω αυτό της υπομονής που λες. Επίσης έχε στο νου σου πως από skill moves είμαι εντελώς άσχετος, καθώς δεν έχω τα αντανακλαστικά για να πατάω πολλά κουμπιά μαζί (μάλλον τα παιχνίδια στις ηλικίες πρέπει να τα βγάζουν από 3 ως... 35 χρονών :p ).

Ευχαριστώ και πάλι, καλή πρωτοχρονιά!

αργότερα θα σου δώσω pics από τα δικά μου settings για να συγκρίνεις και να δοκιμάσεις αλλά ναι, σε γενικά πλαίσια, αν δε τα πειράξεις όλα αυτά έχεις μεγάλο μειονέκτημα.... αλλά όπως βλέπεις διορθώνεται αυτό με λίγο πείραγμα.

27 minutes ago, Platini_Athens said:

φιλε μου ......νομιζεις οτι κατι γραφεις....νομιζεις οτι κατι λες ....αλλα δεν λες τπτ απολυτως....

τι αλλες φορες και αλλες φορες......

στο μουντιαλιτο 100 κοντρολ θα κανω εγω να ελεγξω το τοπι.....ο επαγγελματιας Εντερ ακομα και στην προσoμειωση, το παιχνιδι δλδ, εστω με την 2η θα ξεχυθει μονος του απεναντι στον τερματοφυλακα ΚΙ ΑΣ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ (δεν σου λεω να το βαλει κι ολας)

ΑΛΛΑ οταν το παιχνιδι ''σε φρεναρει'' ......ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ????? ...και τι εξηγηση να δωσω .....την δικη σου???? ετσι λειτουργει το παιχνιδι????? αυτο ειναι απαντηση?

το βλεπω οτι ετσι λειτουργει και αυτο κριτικαρω.....

πφφφφφφφφφφ 

Λεω αυτο που ισχυει ,το παιχνιδι το εχουν ρυθμισει ετσι ωστε να μην κανουν παντα σωστα κοντρολ στις ψηλες μπαλιες ...αμα δεν την παρει με την μια το αλλο animation που εχουν θελει ωρα για να κοντρολαρει ....

το παιχνιδι λειτουργει αναλογα με τα animation που εχουν εισαγει και οχι με τι θα μπορουσε να γινει στην πραγματικοτητα...

επισης τι παει να πει ειναι επαγγελματιας ,ακομα και ο ροναλντο  με τον μεσσι δεν μπορουν στην πραγματικοτητα καποιες φορες να κοντρολαρουν τη μπαλα ...

ο μονος που σε φρεναρει εισαι εσυ ,oσο πιο πολυ ψαχνεις να δεις κατι στραβο και βασιζεσαι σε αυτο οτι σε αδικει το παιχνιδι ολο και πιο λιγα πραγματα θα παιρνεις απο αυτα που αξιζεις ...

το παιχνιδι δεν κυνηγαει κανενα για να χασει αλλιως δεν θα υπηρχαν ατομα που κανουν 40/40 στο weekend league , ναι υπαρχουν αδικα αποτελεσματα επειδη το παιχνιδι εχει καποια bug η μη σωστα ρυθμισμενους μηχανισμους( park the bus) ,λογω κακης συνδεσης ,επειδη το gameplay αλλαζει και ειναι βαρυ (αυτο συμβαινει κυριως σε ωρες αιχμης)  ...ποτε ομως το παιχνιδι δεν αναγκαζει καποιον να χασει η κανει τα παντα για να κερδισει ...

αν πιστευεις οτι το κανει τοτε σε ενα παιχνιδι που θεωρεις οτι σε αβανταρει ασε το χειρηστηριο αμα κερδισεις χωρις να παιζεις τοτε θα αποδεκτω αυτα που λες...

ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος πρόβλημα με πολλά disconnections τις τελευταίες 2 μέρες ή γίνεται μόνο σε μένα; (PS4) (Συγγνώμη για τα κεφαλαία)

15 minutes ago, FNDX said:

ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος πρόβλημα με πολλά disconnections τις τελευταίες 2 μέρες ή γίνεται μόνο σε μένα; (PS4) (Συγγνώμη για τα κεφαλαία)

έχει πολλά DC από το ξεκίνημα του futmas

1 minute ago, necro{demon} said:

έχει πολλά DC από το ξεκίνημα του futmas

Από χτες βγάζω με δυσκολία πάνω από 2 παιχνίδια και χρεώνομαι τσάμπα ήττες.

Φίλε @arkoudos1980 τα παιχνίδια που μας έδειξες είναι ο ορισμός του script!Από τις φορές που πραγματικά ότι και αν κάνεις το παιχνίδι δεν θα σε αφήσει να κερδίσεις.Όταν είσαι συντριπτικά καλύτερος από τον άλλο και δεν κερδίζεις,δε μπορείς να πεις πολλά πράγματα από θέμα συμβουλών.Όλοι έχουμε έρθει στη θέση σου.

Είδα ένα βίντεο του Gorilla που απαντούσε στις ερωτήσεις που του κάνουν και αν κατάλαβα καλά είπε ότι τα custom tactics δεν παίζουν τόσο ρόλο.

4 minutes ago, alexakoss said:

Φίλε @arkoudos1980 τα παιχνίδια που μας έδειξες είναι ο ορισμός του script!Από τις φορές που πραγματικά ότι και αν κάνεις το παιχνίδι δεν θα σε αφήσει να κερδίσεις.Όταν είσαι συντριπτικά καλύτερος από τον άλλο και δεν κερδίζεις,δε μπορείς να πεις πολλά πράγματα από θέμα συμβουλών.Όλοι έχουμε έρθει στη θέση σου.

Είδα ένα βίντεο του Gorilla που απαντούσε στις ερωτήσεις που του κάνουν και αν κατάλαβα καλά είπε ότι τα custom tactics δεν παίζουν τόσο ρόλο.

Αδελφέ αυτό δεν είναι το (βασικό) πρόβλημα μου. Το πρόβλημα είναι ότι χάνω ματς όχι στα οποία είμαι συντριπτικά καλύτερος (το οποίο όπως λες κι εσύ είναι script), αλλά τα οποία νιώθω (και είμαι) αρκετά καλύτερος.

Πχ έχω χάσει άπειρα ματς με τελικές 12(6 με 7) - 4 (1 με 2) - σε παρένθεση τα σουτ στο στόχο - στα οποία βλέπω και νιώθω καλύτερος, όμως δέχομαι γκολ σε μία επίθεση ενώ εγώ δεν μπορώ να σκοράρω με τίποτα. Φυσιολογικά θέλουν προπόνηση τα τελειώματα μου (έχω θεματάκι στα τετ α τετ), όμως και πάλι, δεν γίνεται να δέχομαι γκολ με τη μία και να μην μπορώ να βάλω με τίποτα. Αυτά τα ματς - τα οποία είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ - είναι που με φέρνουν στα όρια.

Να σημειωθεί πως γενικά μου αρέσουν τα σουτ εκτός περιοχής με ότι κι αν συνεπάγεται αυτό.

Επίσης μπορώ να καταλάβω πως αν δεν το ξέρεις (ή φυσικά, αν το ξέρεις) το παιχνίδι, οι παίκτες δεν παίζουν ΜΕΓΑΛΟ ρόλο. Έχω χάσει πανηγυρικά από ομάδα με silver (μιλάμε ούτε περιοχή πάτησα) και έχω κερδίσει ομάδα με Μέσι, Μπέιλ, Νειμάρ, Μπενζεμά κλπ (που σκ@τ@ τους βρήκε όλους αυτούς, ένιωθα σαν να έπαιζα draft). ΓΕνικά όταν βλέπω ομάδα με αγνώστους προετοιμάζομαι για ήττα, ενώ όταν βλέπω πολλούς καλούς παίκτες ξέρω πως θα το παλέψω.

22 minutes ago, arkoudos1980 said:

Επίσης μπορώ να καταλάβω πως αν δεν το ξέρεις (ή φυσικά, αν το ξέρεις) το παιχνίδι, οι παίκτες δεν παίζουν ΜΕΓΑΛΟ ρόλο. Έχω χάσει πανηγυρικά από ομάδα με silver (μιλάμε ούτε περιοχή πάτησα) και έχω κερδίσει ομάδα με Μέσι, Μπέιλ, Νειμάρ, Μπενζεμά κλπ (που σκ@τ@ τους βρήκε όλους αυτούς, ένιωθα σαν να έπαιζα draft). ΓΕνικά όταν βλέπω ομάδα με αγνώστους προετοιμάζομαι για ήττα, ενώ όταν βλέπω πολλούς καλούς παίκτες ξέρω πως θα το παλέψω.

Εδώ είναι όλο το ζουμί.Ακριβώς το ίδιο νιώθω κι εγώ.Και αυτό δεν είναι τυχαίο."Παρακαλάω" να έχει ο άλλος τρομερή ομάδα παρά γήινη.Αυτό όπως και άλλα πολλά,σημαίνουν ότι μπορούν να πειράξουν τα πάντα στην ea και φυσικά το κάνουν.Παραμέτρους δηλαδή που κρίνουν τον νικητή.

Όπως θα χεις δει σε παιχνίδι να σου μπαίνουν όλα.Να βλέπεις πως ότι σουτ κάνεις και πάει μέσα,γράφει.Και σε άλλο να μη μπαίνει με τίποτα.Ε ούτε παιχταράς είσαι στην μία ούτε άμπαλος στην άλλη.Όπως και ο οποιοσδήποτε άλλος δηλαδή.Και βέβαια όταν είναι να χάσεις θα δεις την άμυνα και το τέρμα σου να πετάει αετό.

Επισης (να μπω κι εγω στην συζητηση :hehe:  επιτρεπετε ε?) πριν απο λιγο αφου δεν εβλεπα καλα αποτελεσματα αλλαξα καποιους παιχτες πχ εβαλα τον Βικερς (Μπρονζ) και τον Καλουμ Πατερσον (Σκωτς ον δε ροξ) στην αμυνα ως CB , CAM το Γαλλακι (ουτε flair εχει ουτε τπτ) Τζεφ  Adelaide ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ τρελη νικη κοντρα σε ομαδα με χημεια 100 και καλα παιχτακια.....

Επισης επαιξα πριν απο λιγο και κουιταρα (θα σας πω γιατι περα απο το οτι εχανα 3-1 και εφαγα σκοπιμα κοκκινη για τακλιν απο πισω) κοντρα σε εναν με τους 3 μπροστα Μαρτιαλ, Λουκακου και Μαχρεζ κεντρο και αμυνα Ιταλια και Γαλλια μερια......ο τυπος εννοειται 3 ταχυτητες πανω και συνεχεια τακλιν. ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

Μιλαμε οι παιχτες μου επεφταν κατω και αργουσαν να σηκωθουν (πχ πιαναν τα ποδια τους, φαινοντουσαν οτι πονανε για κλασματα sec) και το κορακι ΔΕΝ ΣΦΥΡΙΖΕ ΤΠΤ!!!!

Ε δεν αντεξα και του την μπουμπουνησα.....παρτον εξω.

Γι αυτο μιλησα για προστασια του παιχνιδιου πιο πανω αμιγκο ΖΕΖ.....εννοειται πρεπει να παιξεις για να κερδισεις (αν αφησεις το χειριστηριο κατω θα τον ΜΠΙΠ) ΑΛΛΑ αν εχεις και την προστασια του παιχνιδιου μαζι σου ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ (ολα γινονται πιο ευκολα και για τον αντιπαλο πιο δυσκολα χωρις να σημαινει οτι απαραιτητα θα κερδισεις).

Τελευταια μου προσπαθεια για WL και παιζω τελικο..

Τρωω αυτο το γκολ που γινεται κοντρα και βγαινει τετ α τετ και στο 73 χανω αυτο το πραγμα για να ισοφαρισω..Οτι απιθανο γινεται το παθαινω σε τελικο για WL..Δεν ειναι μονο η κεφαλια του Martial αλλα και οτι ο Vardy απο μικρη περιοχη το εχασε..

@Platini_Athens ολα αυτα που λετε ειναι απολυτως φυσιολογικα στο φετινο παιχνιδι, τα  slide τακλιν ειναι broken πολυ αποτελεσματικα και σπανια φαουλ,οι καραμπολες υπαρχουν γενικα ,αυτο που λετε με τα σουτ ειναι φυσιολογικο πολλα σουτ δεν σημαινει οτι εισαι και καλυτερος ...σημασια εχουν μονο τα γκολ...

αμα εκανες 20 σουτ και εχασες απο καποιον με μια αντεπιθεση ειναι πρωτα δικο σου λαθος που με 20 σουτ δεν εβαλες γκολ , μετα προβλημα του παιχνιδιου με το ποσο broken ειναι το park the bus (αν επαιζε ο αλλος)και τελος ατυχια, τιποτα αλλο ...

σε ενα μεσο χρηστη που παιζει 15-20 αγωνες την εβδομαδα μπορει να ειναι η ευκολη λυση το να υπαρχει script κτλ αλλα εγω που παιζω περιπου 80 αγωνες καθε εβδομαδα τα βλεπω αυτα συνεχεια ειτε κερδισω ειτε χασω και σου λεω οτι δεν υπαρχει τιποτα που να προστατευει και να βοηθαει καποιον παιχτη εσκεμμενα.

απο την στιγμη λοιπον που παραδεχεσαι οτι πρεπει να παιξεις για να κερδισεις τοτε συγκρεντωσου στο πως να παιξεις να κερδισεις τον αντιπαλο και μην χαριζεις ευκολες νικες με rage quit οποιο και αν ειναι το σκορ , αυτοι που ειναι πολυ καλυτεροι  απο εσενα ειναι που θα σε βοηθησουν να γινεις καλυτερος αμα κανεις quit σε αυτους δεν θα μαθεις ποτε να τους αντιμετωπιζεις και παντα θα εισαι σε αυτη τη λουπα που εισαι τωρα....

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...