Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 17 Ultimate Team - Discussion Topic v2

Recommended Posts

58 minutes ago, zougaman said:

Από ότι φαίνεται πάμε για POTM ZLATAN...

Που σημαίνει ότι θα είναι πάνω από 800Κ τα SBCs.

Βλέπω να ζητάνε στάνταρ ΖΛΑΤΑΝ δλδ 11 PL SQUAD (88 rated + 1 PLAYER from SWEDEN).

Παίζει και δυνατά ΕΡΙΚΣΕΝ + DIEGO COSTA (πάλι)

ζλαταν βλεπω και μαλιστα σκεφτηκα και εγω το ενδεχομενο να τον ζητησουν στο sbc ...

ψηνομαι να τον παρω για την δευτερη ομαδα μου τωρα και να τον πουλησω οταν βγει.

θα αρχισω να κανω παλι λιγο trading διοτι μονο ο ροναλντο μου λειπει τωρα και θελω περιπου 1m , τι αλλα requirements λες να βγουνε ?

ισως ο if forsberg να αξιζει σαν επενδυση, ειναι ο μονος gold σουηδος if πλην του ibra....

Οποιος γνωρίζει πως γινεται live streaming μεσω ps4, ας μου δωσει οδηγίες. Αν δεν φυγω για εξωτερικο λογω δουλειας αυτες τις ημερες, σκεφτομαι να κανω την Πρωτοχρονια live pack opening 200 packs (2 players pack απο SBC gold upgrade)

54 minutes ago, zezinho-10 said:

ζλαταν βλεπω και μαλιστα σκεφτηκα και εγω το ενδεχομενο να τον ζητησουν στο sbc ...

ψηνομαι να τον παρω για την δευτερη ομαδα μου τωρα και να τον πουλησω οταν βγει.

θα αρχισω να κανω παλι λιγο trading διοτι μονο ο ροναλντο μου λειπει τωρα και θελω περιπου 1m , τι αλλα requirements λες να βγουνε ?

ισως ο if forsberg να αξιζει σαν επενδυση, ειναι ο μονος gold σουηδος if πλην του ibra....

Το κακό με τα πιθανά SBC του  ZLATAN είναι ότι εκτός από PL squad + ZLATAN, όλα είναι μάπα δλδ Όλη την εθνική Σουηδίας να κάνεις πάλι ΖΛΑΤΑΝ θα θέλει η ΕΑ για να ανεβάσει το OVERALL + PRICE γιατί ΦΟΡΣΜΠΕΡΓΚ κάνει 80Κ και μετά το χάος.

Στα 4 πιθανά SBCs πιστεύω σίγουρα 1 θα ζητάει NIF ZLATAN άρα :

1) να βάλουν εθνική Σουηδίας χωρίς ΖΛΑΤΑΝ θα πάει περίπου στα 90Κ

2) να βάλουν ΜΑΛΜΕ χωρίς ΖΛΑΤΑΝ ? ούτε 10Κ

3)  PL θα μπει σίγουρα για να ανεβάσουν το PRICE της POTM CARD του

4) Aυτό που παίζει είναι ένα SBC με προηγούμενες ομάδες τους ΖΛΑΤΑΝ δλδ 2 από PSG, 2 από ΜΙΛΑΝ, 2 από JUVE κλπ όπου εκεί μπορεί να σου βάλει κανένα Overall 87 και 2-3 IFs.

Προσωπικά πιστεύω ότι κάπου στα 800Κ-900Κ θα χρειαστούν 100% για να βγάλεις όλα τα SBC.

ΤΩΡΑ είναι καλή ώρα για 84-85 PL PLAYERS να πάρεις.

Μόλις πήρα CESC,SILVA, TERRY, CAZORLA, BRAVO, MANDADA, KANE, ΤΣΕΧ κλπ

C0xZhHxWQAAevMn.jpg:large

ST HAZARD!!! 

Γιώργο δικό σου ο AL SOMA :)

14 minutes ago, zougaman said:

C0xZhHxWQAAevMn.jpg:large

ST HAZARD!!! 

Γιώργο δικό σου ο AL SOMA :)

Ibra, Ibra...Όποιος τον πάρει θα με θυμηθεί.......

dab lacazzette ??? κλαιω!

@FNDX μη ξεχάσω, eriksen έχει 5 star weak foot. Σε συνδυασμό με τα long shots, καταλαβαίνεις. Είναι εργαλείο, όχι μλκιες, αφού κάποια στιγμή ήμουν έτοιμος να τα σκάσω για τον IF γτ με είχε βολέψει τόσο το custom CF σύστημα, που ήθελα εναγωνίως να βρω κάτι καλύτερο στο budget μου. Αυτό έκανα εξάλλου πέρυσι όταν τερμάτισα την ιταλική ομάδα μου, έσκαγα τη διαφορά σε κάθε IF του higuain

Και να φανταστείς ότι είχα πετύχει την IF του αλλά την είχα πουλήσει κατευθείαν. Έχω δει λεπτομερώς τα στατιστικά του και γι αυτό θέλω πολύ να τον δοκιμάσω, πιστεύω θα ταιριάξει αλλά αυτό πάντα φαίνεται στο "γήπεδο". Σ' ευχαριστώ για το λεπτομερές σου review!

20 minutes ago, FNDX said:

Και να φανταστείς ότι είχα πετύχει την IF του αλλά την είχα πουλήσει κατευθείαν. Έχω δει λεπτομερώς τα στατιστικά του και γι αυτό θέλω πολύ να τον δοκιμάσω, πιστεύω θα ταιριάξει αλλά αυτό πάντα φαίνεται στο "γήπεδο". Σ' ευχαριστώ για το λεπτομερές σου review!

Κοίτα ομολογώ μου κίνησες το ενδιαφέρον και ξαναείδα την περίπτωση coutinho, έχουν γύρω στα 30k διαφορά στη τιμή. Επειδή παλιά δεν είχα κεφάλαιο, ωστόσο τώρα τα βγάζω άνετα από fut champs, μου φαίνεται πως θα τον δοκιμάσω. Ομολογώ στα stats, χάνει απλά σε free kick , και weak foot, ενώ κερδίζει πολύ σε agility. Νομίζω πως θα τον δοκιμάσω  και αυτόν και θα ψάξω πολύ ποια chemistry να του βάλω. 

Πάντως eriksen για τα λεφτά που ζητάει, δαγκωτό. Οπότε απλά θα δω αν μεταφράζονται τα 30k παραπάνω του coutinho παραπάνω στο γήπεδο, ομολογώ πως αν βρω την ιδανική chemistry ίσως τον αντικαταστήσω

τωρα  που πουλησα τον if kante και εχω τον απλο στην δευτερη ομαδα μου ,θυμηθηκα γιατι δεν μου αρεσουν οι if παικτες ...δεν εχει καμια διαφορα απο τον απλο.

γιαυτο δεν θα ελεγα οτι αξιζει να τρελενεστε για τους if ,κυριως για τους καλους παικτες...

επισης ισως η αιτια που εχετε καποιοι 20 σουτ και χανετε ειναι η υπαρξη morale (ψυχολογια του παικτη) στο παιχνιδι με βαση αυτο το βιντεο της ea spain

το θεωρω πιθανο οντως να ισχυει ...

παιδιά δε γίνεται να είναι official EA video αυτό, εδώ bannάρουν λέει κόσμο που μιλάει για το momentum...

4 minutes ago, zezinho-10 said:

τωρα  που πουλησα τον if kante και εχω τον απλο στην δευτερη ομαδα μου ,θυμηθηκα γιατι δεν μου αρεσουν οι if παικτες ...δεν εχει καμια διαφορα απο τον απλο.

γιαυτο δεν θα ελεγα οτι αξιζει να τρελενεστε για τους if ,κυριως για τους καλους παικτες...

επισης ισως η αιτια που εχετε καποιοι 20 σουτ και χανετε ειναι η υπαρξη morale (ψυχολογια του παικτη) στο παιχνιδι με βαση αυτο το βιντεο της ea spain

Το ακούω πολύ από χτες. Δεν ξέρω γιατί. Δεν το θεωρώ απίθανο ούτε παράλογο απλά μου φαίνεται περίεργο που τόσο καιρό δεν ξέρουμε κάτι επίσημο για έναν τόσο σημαντικό παράγοντα στο παιχνίδι. Στο nba 2k ας πούμε υπάρχει και το παιχνίδι στο δείχνει ξεκάθαρα όταν ένας παίκτης έχει γίνει  hot ή cold.

10 minutes ago, zezinho-10 said:

Ρε Ισίδωρε.......ξέρεις Ισπανικα;;;.....

Το morale το βλέπουμε κάπου σε κάποιον παιχτη;;;....ή είναι τυχαίο σε κάθε ματς;;; (όπως το κρυφό ή μη, βελάκι του προ;;;;....)

18 minutes ago, necro{demon} said:

παιδιά δε γίνεται να είναι official EA video αυτό, εδώ bannάρουν λέει κόσμο που μιλάει για το momentum...

η ea spain εχει κανει κατα καιρους πολλα leaks , οποτε μπορει ισχυει...

11 minutes ago, vagoe said:

Ρε Ισίδωρε.......ξέρεις Ισπανικα;;;.....

Το morale το βλέπουμε κάπου σε κάποιον παιχτη;;;....ή είναι τυχαίο σε κάθε ματς;;; (όπως το κρυφό ή μη, βελάκι του προ;;;;....)

την μεταφραση την βρηκα αλλου ,αυτο που λεει ειναι οτι οσο ενας gk κανει αποκρουσεις ανεβαινει η ψυχολογια του και τρωει πιο δυσκολα γκολ, αντιστοιχα οι επιθετικοι οσο χανουν ευκαιριες τοσο πιο πολυ πεφτει η ψυχολογιας τους και κανουν ασχημα σουτ ακομα και αν εχεις στοχευσει σωστα ...

αν ισχυει εξηγει σιγουρα γιατι ο butland μου φαινεται απιστευτος , εγω αφηνω μονο μακρινα σουτ και κεφαλιες απο κορνερ (σχετικα ακινδυνες ευκαιριες)αρα οταν χρειαστει να κανει μια δυσκολη αποκρουση εχει αρκετη ψυχολογια για να το κανει...

δεν φαινεται πουθενα ,μακαρι να ξεραμε...

17 minutes ago, FNDX said:

Το ακούω πολύ από χτες. Δεν ξέρω γιατί. Δεν το θεωρώ απίθανο ούτε παράλογο απλά μου φαίνεται περίεργο που τόσο καιρό δεν ξέρουμε κάτι επίσημο για έναν τόσο σημαντικό παράγοντα στο παιχνίδι. Στο nba 2k ας πούμε υπάρχει και το παιχνίδι στο δείχνει ξεκάθαρα όταν ένας παίκτης έχει γίνει  hot ή cold.

απο την ea δεν μου φαινεται περιεργο ,μεχρι περσι δεν ξεραμε πως λειτουργουσε η χημεια...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Είχα να παίξω καιρό και παίζοντας δυο παιχνίδια ξανακύλησα. Έφτιαξα την παρακάτω ομάδα κι έχω κολλήσει στη θέση του αριστερού cm (4-1-2-1-2 (2), ρόμβος). ;Exω σκοπό να διαθέσω μέχρι 40.000 μιας και  οσονούπω θα τα σκάσω για Aubameyang και σκέφτομαι να δοκιμάσω σ' αυτή τη θέση τον Danny Latza(IF 81). Έχει πολύ καλό μακρινό σουτ, 95 και 98 στη δύναμη. Έχει κάποιος κατά νου κάποιον άλλον(o Vidal κάνει πολλά ακόμα); Μελλοντικά θα πάρω καλύτερο αριστερό μπακ και τερμαροφύλακα, όμως έχω ως προτεραιότητα το κέντρο μιας κι είναι πολύ σημαντικό σ' αυτό το Fifa.

https://www.easports.com/uk/fifa/ultimate-team/web-app/show-off?showoffId=eiErOYqSnMrqS:FFA17PS4

2 minutes ago, Nifitsas said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Είχα να παίξω καιρό και παίζοντας δυο παιχνίδια ξανακύλησα. Έφτιαξα την παρακάτω ομάδα κι έχω κολλήσει στη θέση του αριστερού cm (4-1-2-1-2 (2), ρόμβος). ;Exω σκοπό να διαθέσω μέχρι 40.000 μιας και θα πάρω οσονούπω θα τα σκάσω για Aubameyang και σκέφτομαι να δοκιμάσω σ' αυτή τη θέση τον Danny Latza(IF 81). Έχει πολύ καλό μακρινό σουτ, 95 και 98 στη δύναμη. Έχει κάποιος κατά νου κάποιον άλλον(o Vidal κάνει πολλά ακόμα); Μελλοντικά θα πάρω καλύτερο αριστερό μπακ και τερμαροφύλακα, όμως έχω ως προτεραιότητα το κέντρο μιας κι είναι πολύ σημαντικό σ' αυτό το Fifa.

https://www.easports.com/uk/fifa/ultimate-team/web-app/show-off?showoffId=bxF70dfLnMrqP:FFA17PS4

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις τον 85άρη Brozovic και να τον περνάς ως αλλαγή στη θέση του Goretzka για να μη χαλάσεις την χημεία.Παιχταράς.

Είχα κάνει χαζομάρα με το link κι έδειχνε αλλιώς την ομάδα μου, το διόρθωσα. Ο Goretzka παίζει ως αλλαγή. Τα 100.000 του Brozovic, προορίζονται για Aubameyang, ψάχνω κάτι μέχρι 40,000 το πολύ. Ευχαριστώ για την απάντηση.

και στα Αγγλικα απο τον ovvy που το εβλεπα το πρωι..

Παιδια σε Cam στο 4-1-2-1-2 De bruyne η o IFErricksen??Γιατι βλεπω λετε πολυ καλα λογια γι'αυτον

@21manos21 Αν είναι στα ίδια λεφτά, με μια πρόχειρη ματιά που έριξα futbin, οι IF eriksen δεν παίζονται.

Πάντως δοκιμάζω coutinho τώρα και δεν νομίζω να είναι καλύτερος από eriksen για τα κυβικά μου. Πάντως έχουν άπειρο dribbling/agility, μιλάμε επίπεδο messi, οπότε ίσως κάποιος τρελαμένος με skills να τη βρίσκει. Προσωπικά θα τον τσεκάρω μέχρι αύριο και το πολύ πολύ να τον πουλήσω αν δε μου γεμίσει το μάτι

David Luiz ειναι καλος για την αμυνα η να μεινω με Koscielny-Smalling και back up Mustafi??

Και τελος εκανα 2 TOTW15 και 1 Untreatable..Στα κανονικα μου βγηκαν 2 μουφες και στο Untreatable μου βγηκε ο Icardi..

Ποση γκαντεμια δλδ..Οποτε πρεπει να παρω παιχτακια και για Ιταλια πλεον 

8 hours ago, Platini_Athens said:

H αγγλικη μου, φτωχια πλην τιμια 

http://imgur.com/a/szOw7

περα απο την πλακα βεβαια (διοτι με την ομαδα αυτη δεν παω πουθενα πιστευω περα απο την 3 αντε και τη 2 που ειχα ανεβει με χειροτερη ομαδα)  θεωρω οτι ολες αυτες οι καρτες που σιγουρα απασχολουν πολυ κοσμο(gamers)  στον αγωνα δρομου να τις αποχτησει οπως επισης και τις chem καρτες που μετατρεπουν πχ τον Rashford σε υπερπαιχτη που κολλαει σε ενα ματς 4 μακρινα......κανουν το παιχνιδι εντελως μουφα, ψευτικο, παιδικο, ......''μπασκετ''..... οντως.... λες και παιζεις μπασκετ και κολλαει ο αλλος τα σουτ λες και ειναι τριποντα....κατσε ρε μαν! :hehe:

Νομιζω δεν ειναι υπερβολικο αυτο που λεω αλλα η αληθεια.
Σιγουρα σε καποιους θα αρεσει this way το παιχνιδι, το σεβομαι, its ok with me, no problem. Κι εγω συνεχιζω να παιζω....με αυτους τους κανονες.....

Aπλα χανεται ολη αυτη η ευκαιρια (αφου εχει τοσες λιγκες) να γνωρισει και να παιξει καποιος  με διαφορους ΘΝΗΤΟΥΣ παιχτες και ΟΛΟΙ κυνηγανε τους Καντε και  Καν (που οντως ειναι καλος) για να στησουν την ultimate ομαδα τους και να νικανε-σκοραρουν ξεκουραστα, ευκολα γκολ.

ΑΥΤΟ ομως δεν ειναι μπαλιτσα....δεν ειναι ποδοσφαιρο.....ειναι κατι αλλο.

Χρονια πολλα σε ολους (ΟΛΟΥΣ το εννοω) τους φορουμιστες, με το καλο να μας μπει! 

Αυτο με τις λιγκες θα μπορούσαν να το διορθώσουν με τα reqs  σε προκριματικά και WL! Αλλά δεν

μου αρέσει που είχα γράψει πριν το μπαμ να πάρετε high rated players :) ούτε να το ήξερα!

Ιστορία 1η: ήταν ένας σε ένα από τα forum Που έλεγε ''Έχω πάρει 100 ΚΑΓΚΑΒΑ γιατί είναι 83 και τον παίρνεις 700 coins''. Κανένας δεν το έδινε σημασία....2000 coins Καθαρό κέρδος ο ένας άρα 100 Χ 2000 = σε καλή μεριά

Ιστορία 2η: αγόρασε ένας 100 IF σήμερα σε τιμές 10Κ. Είδε την νέα TOTW και είπε ''Για να έβαλαν high rated players που δεν αξίζουν να είναι στην TOTW κάτι βρωμάει, μάλλον θα σκάσει SBC Black FRIDAY''......σε καλή μεριά

Ιστορία 3η: Έγραφε ένας ''Αγοράστε 84 παίχτες, είναι πεσμένοι'', του απάντησαν '' Που το είδες? Όλοι αυτοί έκαναν 1000-1500 και τώρα κάνουν 2000-2500. Θα πέσουν και άλλο, μην τσιμπάς....''Τώρα πάνω από 6000 ο καθένας. Σε καλή μεριά

Ιστορία 4η: Αυτή είναι παλιά. Όταν είχε βγει ο IF CASTILLIO έκανε 10Κ και κανένας δεν ασχολιόταν. Ένας είπε ''Πήρα 150 από αυτόν!!!'' Τον ρώτησαν γιατί? Απάντησε ότι τους θέλει για τον POTM SANCHEZ (ΑΝ βγει και μιλάμε πριν 20 μέρες είχε δει το όνειρο) Λογικά ήταν τεράστιο ρίσκο αφού είχε 5 αγωνιστικές ακόμα για τον POTM...Την επόμενη μέρα βγήκε SBC που ζητούσε 8 IF ...Σε καλή μεριά!

Παίδες χρόνια πολλα!! Παίζω και σας παρακολουθώ, απλα δεν συμμετέχω...

Εχω χάσει λίγο την μπάλα με sbc wl κτλ δεν έχω ιδεα τι ειναι...ακομά παραδοσιακο σιζον παίζω στο UT...

Για τα 10αρια που λέγατε...Επαιζα καιρο με Ερικσεν, αρκετα καλος, ψηλος,καλη πασα, καλο σουτ και αρκετα ευκίνητος...ΚΑΛΑ ΣΤΗΜΕΝΑ...αλλα σε γενικες γραμμές οχι κατι υπερβολικο κάπου...Μετα πήρα Καθορλα, με κούρασε, αργος , αδυναμος, καλη τριπλα και σουτ, κουραστικος... Τον αλλαξα με Κουτινιο, πολυ καλος, γρηγορος , σε σωστη θέση, φοβερα τελειώματα, αψογη τριπλα, απολαυστικος γενικά..

11 hours ago, zougaman said:

μου αρέσει που είχα γράψει πριν το μπαμ να πάρετε high rated players :) ούτε να το ήξερα!

Ιστορία 1η: ήταν ένας σε ένα από τα forum Που έλεγε ''Έχω πάρει 100 ΚΑΓΚΑΒΑ γιατί είναι 83 και τον παίρνεις 700 coins''. Κανένας δεν το έδινε σημασία....2000 coins Καθαρό κέρδος ο ένας άρα 100 Χ 2000 = σε καλή μεριά

Ιστορία 2η: αγόρασε ένας 100 IF σήμερα σε τιμές 10Κ. Είδε την νέα TOTW και είπε ''Για να έβαλαν high rated players που δεν αξίζουν να είναι στην TOTW κάτι βρωμάει, μάλλον θα σκάσει SBC Black FRIDAY''......σε καλή μεριά

Ιστορία 3η: Έγραφε ένας ''Αγοράστε 84 παίχτες, είναι πεσμένοι'', του απάντησαν '' Που το είδες? Όλοι αυτοί έκαναν 1000-1500 και τώρα κάνουν 2000-2500. Θα πέσουν και άλλο, μην τσιμπάς....''Τώρα πάνω από 6000 ο καθένας. Σε καλή μεριά

Ιστορία 4η: Αυτή είναι παλιά. Όταν είχε βγει ο IF CASTILLIO έκανε 10Κ και κανένας δεν ασχολιόταν. Ένας είπε ''Πήρα 150 από αυτόν!!!'' Τον ρώτησαν γιατί? Απάντησε ότι τους θέλει για τον POTM SANCHEZ (ΑΝ βγει και μιλάμε πριν 20 μέρες είχε δει το όνειρο) Λογικά ήταν τεράστιο ρίσκο αφού είχε 5 αγωνιστικές ακόμα για τον POTM...Την επόμενη μέρα βγήκε SBC που ζητούσε 8 IF ...Σε καλή μεριά!

Ti να τα κανεις τοσα ΚΟΙΝΣ ρε;;;;

12 minutes ago, vagoe said:

Ti να τα κανεις τοσα ΚΟΙΝΣ ρε;;;;

Έλα ντε! 

Ώρες ώρες και εγώ απορώ γιατί κάποιοι παίρνουν  μέρος σε giveaways κλπ 

Μήπως θέλει κανείς τα coins μου? 65 ευρώ το 1Μ μπορείτε να το πουλήσετε. 

28 minutes ago, zougaman said:

Έλα ντε! 

Ώρες ώρες και εγώ απορώ γιατί κάποιοι παίρνουν  μέρος σε giveaways κλπ 

Μήπως θέλει κανείς τα coins μου? 65 ευρώ το 1Μ μπορείτε να το πουλήσετε. 

Λιγα μου φαινονται τα 65......................

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...