Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ACMILANGR

FIFA 17 Online Seasons & Online Friendly Συζητήσεις

Recommended Posts

@Mitropoulos1 δοκιμασες αυτο που λεει ο Κρασι στο βιντεακι για την αναλυση 720?

Εμενα στο πισι τρεχει (σερνεται με ολα low) διαφορετικα σε 1920 1080 και αλλιως σε 720 (αλλαζω την αναλυση με δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας) οπου ΠΕΤΑΕΙ και φτιαχνει αρκετα η αποκριση.

Βεβαια οπως εχω ξαναγραψει οπτικα ειναι χαλια (σαν το προ χωρις πατς).

Από την στιγμή που έχει πρόβλημα απόκρισης (όπως λεει)  και στο ps4 και στο xbox one και στο pc κακώς ψάχνει (ψάχνετε)  τέτοιου είδους λύση 

5 hours ago, ACMILANGR said:

Από την στιγμή που έχει πρόβλημα απόκρισης (όπως λεει)  και στο ps4 και στο xbox one και στο pc κακώς ψάχνει (ψάχνετε)  τέτοιου είδους λύση 

στο βιντεακι λεει κι αλλα να κανεις...

για το display λεει lower display οδηγει σε faster gameplay because of  the lower frame rates 

Δεν ξερω αν ισχυει (δεν ειμαι ειδικος) ή ειναι placebo....ωστοσο στο πισι μου ετσι φαινεται να ειναι τα πραγματα (φτιαχνει δλδ και το προσεξα καταρχην στο οφλαιν) 

Αν παιξω πχ 10 ματς seasons ειτε στο pc ειτε στο ps4 συνηθος από τα 10 ματς  τα 4-5 παιζουν καλα με αψογη αποκριση ενώ τα υπολιπα εχουν  μούδιασμα -microdelay και όταν συμβαινει αυτό δυσκολευει πολύ το gameplay.

Εχω δοκιμασει τα παντα εκτος από την αλλαγη μοντεμ-ρουτερ με  κατι ποιο ακριβο αλλα δεν μου εγγυατε κανεις ότι θα εχω καποιο οφελος και είναι κριμα να ρισκαρο 200 ευρο. Στο pc μπορεις να κανεις πολλα κολπα και ειδα βελτιωση αλλα όχι τοση ώστε να το παιχνιδι να εχει την offline συμπεριφορά.

Εντομεταξη ως και offline εχω διαβασει σε ξενα φορουμς το φιφα σε καποιους εχει microdelay.Eγω πριν κανω τις ελαφρινσεις στο pc μου ακομα και offline ηταν βαρυ το παιχνιδι σε αισθηση παροτι εχω δυνατο pc παντα όταν επαιζα legendary τα ματς ελυγαν under πχ 1-1,0-0...Eβαζα fast speed και ηταν σαν να επαιζα υπνωτισμενο slow speed χωρις να εχουν αρκετη ευελιξια οι παιχτες.

Μετα τις ελαφρινσεις η cpu όταν παιζω offline ελισετε και σκοραρει ποιο ανετα και ποιο συχνα.

On 1/20/2017 at 9:27 PM, Mitropoulos1 said:

Εντομεταξη ως και offline εχω διαβασει σε ξενα φορουμς το φιφα σε καποιους εχει microdelay

ισχυει

edit: 

Λοιπον για οσους εχουν visual lag δλδ delay στην αποκριση ας δοκιμασουν τα παρακατω.

Εγω ειδα προκοπη, το ιδιο και το φιλαρακι που παιζουμε ονλαιν (1vs1 & co op) αφου ακολουθησε τις προτασεις μου, για την ιστορια εχει καλυτερο πισι απο το δικο μου.

Χθες παντως (αν και του φωναζα καιρο να κανει τις αλλαγες δεν ακουγε) αναφωνησε!!! :thumbsup:

Μεσα απο την καρτα πρεπει να βαλετε οφ το wait for vertical refresh & το opengl triple buffering. 

Επισης ολες τις επιλογες για καλυτερο οπτικο αποτελεσμα τις βαζετε οφ και φυσικα επιλεγετε οτι εχει να κανει με το performance.

Στο frame rate target control βαζουμε το κατωτατο νουμερο (εμενα λεει 30)

Μεσα στα settings του παιχνιδιου οι επιλογες μου ειναι:

η χαμηλοτερη αναλυση * παρακατω την αλλαζω κι αλλο πριν μπω στο παιχνιδι

window mode

low τα παντα ολα στα γραφικα

και no limit (οχι 60 που επελεγα μεχρι προτινως)

*δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας και επιλεγετε την αναλυση 1024 768

Το μονο - σε ολο αυτο ειναι το screen tearing  που ομως ειναι κατεμε λιγοτερο σπαστικο απο το visual lag που καθιστα το παιχνιδακι unplayble.

Oπτικα παντως δεν χαλαει  πολυ...

Τωρα αν παιζετε UT εννοειται οταν αγοραζετε παιχτες, φτιαχνετε τις ομαδες σας  κλπ κλπ αλλαζετε σε μεγαλη αναλυση διοτι εκει οντως δεν τα δειχνει καλα.

τα εχω κανει αυτά και πολα αλλα και ειδα οντος διαφορα αλλα τυχενουν και μερες που ότι και να κανεις οι σερβερ εχουν "μπούκωμα".

Δοκιμασε κι αυτό το προγραματακι και πες μου εντυπώσεις,εγω το δοκιμασα και ειδα μια ελαφρωση

https://github.com/Codeusa/Borderless-Gaming/releases/tag/8.4

τπτ μωρε ειναι απλο....μια λυση μονο υπαρχει...uninstallllll!!!! :pp

οχι σοβαρα τωρα.....παιζεις ονλαιν τυχαια και οταν βλεπεις να συμβαινουν οι γνωστες αστειοτητες τοτε κουιταρεις..... με τους φιλους μαζευεστε σπιτι για ματσακια 1 vs1 (οφλαιν).

Με τους αλλους φιλους απο το οριτζιν που μενουν μακρυα ....κο οπακια, αλλωστε το 1vs1 εχει δοκιμαστει πολλες φορες και δεν βγαζει πουθενα.

το παιχνιδι online εχει παραξενη αυξομειωση...την μια μου τυχενουν αντίπαλοι που οι πασες μου ζωγραφιζουν και πανε από μονες τους(με assistand παιζω) και την άλλη εχουν ένα ελαφρο delay που δυσχερενει την γρηγορη αναπτυξη και την ευστοχια τους ενώ ταυτόχρονα στον αντιπαλο όλα μελι-γαλα...

Αν αυτό το πραμα οφειλετε στους server καποτε πρεπει να φτιαχτει διοτι τερμα η κοροιδια και τα 70αρια που πληρωνω κάθε χρονο.

Αν όμως οφειλετε σε στημενη συμπεριφορά είναι για φτυσιμο οι ανθρωποι...

Παρατηρω σε κάθε ματς καταφανεστατα κορνερ να δινοντε αουτ, ασε το άλλο που σχεδόν σε κάθε πεναλτι ο διαιτητης δινει και κοκκινη...

Στα high lights είναι πολες φορες που ενώ εχουν γινει λιγες φασεις στο παιχνιδι δεν δηχνει κλασικες ευκαιριες και στην θεση του δηχνει ηλιθιες ευκαιριες.

Ασε το άλλο που τυχενει να εχεις κανει εκπληκτικη μπαλια ειτε συνδιασμο πριν το σουτ και σου δειχνει μονο το σουτ...

Είναι φορες που διαδικτιακοι φιλοι μου είναι online ετοιμοι να παιξουμε φιφα και τους δειχνει offline όταν κανω host...

Offline o κυκλος της στόχευσης στα κορνερ πηγαινει ελευθερα περα-δωθε δινοντας έναν ρεαλισμο δυσκολιας ενώ όταν παιζω online λαγκαρι και

παραμενει ακίνητος εκει που θα τον αφησεις ....και φυσικα όπως σε κάθε φιφα κάθε χρονια τα μισα γκολ είναι μουφες,ριμπαουντς,μπαγκιες κτλ

Αμέτρητες φορες online ενώ εχω κατοχή και χανω ευκαιριες και προηγουμε ισοφαρίζομε με την μοναδικη αντεπιθεση-ευκαιρια που θα κανει ο χειρότερος αντιπαλος

μου που ξαφνικα ενώ δεν ξερει ουτε να κανει το ένα-δυο μετατρεπετε σε Χατζι και βγαζει 40αρα καθετι χα χα χα

Κονομάνε δισεκατομυρια  τα τσογλανια της ΕΑ και μας εχουν γραμμενους

4 minutes ago, Mitropoulos1 said:

το παιχνιδι online εχει παραξενη αυξομειωση...την μια μου τυχενουν αντίπαλοι που οι πασες μου ζωγραφιζουν και πανε από μονες τους(με assistand παιζω) και την άλλη εχουν ένα ελαφρο delay που δυσχερενει την γρηγορη αναπτυξη και την ευστοχια τους ενώ ταυτόχρονα στον αντιπαλο όλα μελι-γαλα...

Αν αυτό το πραμα οφειλετε στους server καποτε πρεπει να φτιαχτει διοτι τερμα η κοροιδια και τα 70αρια που πληρωνω κάθε χρονο.

Αν όμως οφειλετε σε στημενη συμπεριφορά είναι για φτυσιμο οι ανθρωποι...

Παρατηρω σε κάθε ματς καταφανεστατα κορνερ να δινοντε αουτ, ασε το άλλο που σχεδόν σε κάθε πεναλτι ο διαιτητης δινει και κοκκινη...

Στα high lights είναι πολες φορες που ενώ εχουν γινει λιγες φασεις στο παιχνιδι δεν δηχνει κλασικες ευκαιριες και στην θεση του δηχνει ηλιθιες ευκαιριες.

Ασε το άλλο που τυχενει να εχεις κανει εκπληκτικη μπαλια ειτε συνδιασμο πριν το σουτ και σου δειχνει μονο το σουτ...

Είναι φορες που διαδικτιακοι φιλοι μου είναι online ετοιμοι να παιξουμε φιφα και τους δειχνει offline όταν κανω host...

Offline o κυκλος της στόχευσης στα κορνερ πηγαινει ελευθερα περα-δωθε δινοντας έναν ρεαλισμο δυσκολιας ενώ όταν παιζω online λαγκαρι και

παραμενει ακίνητος εκει που θα τον αφησεις ....και φυσικα όπως σε κάθε φιφα κάθε χρονια τα μισα γκολ είναι μουφες,ριμπαουντς,μπαγκιες κτλ

Αμέτρητες φορες online ενώ εχω κατοχή και χανω ευκαιριες και προηγουμε ισοφαρίζομε με την μοναδικη αντεπιθεση-ευκαιρια που θα κανει ο χειρότερος αντιπαλος

μου που ξαφνικα ενώ δεν ξερει ουτε να κανει το ένα-δυο μετατρεπετε σε Χατζι και βγαζει 40αρα καθετι χα χα χα

Κονομάνε δισεκατομυρια  τα τσογλανια της ΕΑ και μας εχουν γραμμενους

..............Που τον θυμηθηκες τον Χατζι;;;;;;...................... πσσσσσσσσ

μου τυχενουν πολα ματς σε online seasons  που ενώ παιζω με κατωτερους αντιπαλους που δυσκολευοντε να αλλαξουν 3 παρες παρολα αυτά επεμβαινει το "handicap"

και με την πρωτη ευκαιρια που θα κανουν προηγουντε ειται ισοφαριζουν κανοντας αψογα τελειώματα...αν αυτό συνεβενε μια στις τοσες το δεχομε διοτι συμβαινει και στο αληθινο ποδοσφαιρο...όταν όμως γινετε στα ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ online ματς να σκοραρουν οι αντίπαλοι μου ΚΟΝΤΡΑ στην ροη του ματς ε λες μετα κατι δεν παει καλα εδώ

Αν δεν τα κοψει αυτά τα κομπλεξιλικια η ΕΑ θα χασει πολύ πελατεια ....εχε χαρει που η 2Κ και η Κοναμι υπνοβατουν...

Αυτό με τα δοκάρια είναι μεγάλη λαλακία, γίνεται χαμός και έχεις κάθε δίκιο να νευριάσεις αλλά στο γκολ φταις. Και να μην το έτρωγες, μέγα λάθος που με τον Pepe βγήκες τόσο έξω να μαρκάρεις και δημιουργήθηκε η τρύπα. Έμεινε μόνος o Bale με τον Marcelo, τον Pepe τον είχες στείλει για βρούβες, τον είχες βγάλει εκτός θέσης, έτρεξε αλλά δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του. Αν οι cb σου ήταν στην ευθεία και στη θέση τους, δε θα είχε χώρο για σουτ.  Μάρκαρε με τα αμυντικά χαφ και μην πιέζεις με τα cb. Είναι κλασικό λάθος να τους βγάζουν από την άμυνα για να πιέσουν να κλέψουν την μπάλα. Αν κλέψεις την μπάλα ή κάνεις φάουλ έχει καλώς, ειδάλλως  δημιουργούνται κάτι  τρύπες.... Επίσης έπρεπε να συνεχίσεις να ελέγχεις τον έναν από τους δύο cb σου, να τον αφήσεις να τον μαρκάρει ο Marcelo μόνος του και να πας με τον αμυντικό σου να του κλείσεις τον δρόμο ή την πάσα, λογικά αυτός θα πήγαινε προς το κόρνερ.

Καποιες παρατηρησεις απο το κο οπ...

Παρατηρησαμε οτι ΑΦΟΥ σταματησαμε να κανουμε κουιτ ....αρχισαμε ενα σερι νικων στην dev2 με μολις ενα Χναρι μεχρι που φτασαμε να θελουμε μια νικη και 2 Χ για να ανεβουμε στην ντιβ 1 και να εχουμε μπροστα μας 6 ματς! )

Αμ δε.

Με μια κανονικη ηττα και 2 error occured οπου μας χρεωσε φυσικα αλλες 2 ηττες τα παιχνιδια μειωθηκαν στα 3 πραγμα που το εκανε αρκετα δυσκολο.

Πλεον πιστευουμε οτι οταν αρχισει το παιχνιδι να σε ''πυροβολαει'' με τον εναν (ντισκονεκτ και ηττα) ή με τον αλλον τροπο (bad matchmaking) ΙΣΩΣ ειναι  ΜUST  να κανεις reboot το ρουτερ.

ΔΕΝ το καναμε και δεν ανεβηκαμε φυσικα ντιβ1 αφου χασαμε τα τελευταια ματς κοντρα σε πανισχυρους αντιπαλους.

Bγαζουν που βγαζουν τοσα πατς...αυτο το delay δεν ξερουν να το μειωσουν ή να το εξαφανισουν;;;;

edit:  dev 1 και στο seasons με κουπιτσα στην 2 :thumbsup:

https://postimg.org/image/mpz01e74n/

καλησπερα αν και παιζω fifa ,μεσο ps απο το 2009 ,πρωτη φορα μπαινω σε fotum. Παιζω με real madrid. Toπροβλημα ειναι οτι σε καποιες ομαδες πχ Γιουβεντους οι κυνηγοι και γενικοτερα η ομαδα βγαινει πολυ γρηγορα στην επιιθση , σε αντιθεση με την δικη μου που εχω στα πλαγια ronaldo & bale που ειναι πολυ γρηγοροι αργουν να κατεβουν για να παρουν προωθημενη πασα. Μηπως πρεπει να αλλαξω συστημα ή να δωσω συγκεκριμενες οδηγιες στους παιχτες ωστε να βγαινουν γρηγορα ??

2 hours ago, CARVER said:

καλησπερα αν και παιζω fifa ,μεσο ps απο το 2009 ,πρωτη φορα μπαινω σε fotum. Παιζω με real madrid. Toπροβλημα ειναι οτι σε καποιες ομαδες πχ Γιουβεντους οι κυνηγοι και γενικοτερα η ομαδα βγαινει πολυ γρηγορα στην επιιθση , σε αντιθεση με την δικη μου που εχω στα πλαγια ronaldo & bale που ειναι πολυ γρηγοροι αργουν να κατεβουν για να παρουν προωθημενη πασα. Μηπως πρεπει να αλλαξω συστημα ή να δωσω συγκεκριμενες οδηγιες στους παιχτες ωστε να βγαινουν γρηγορα ??

Στα player instructions εχεις cut inside στους επιθετικούς σου;

13 hours ago, Bakogoal said:

Στα player instructions εχεις cut inside στους επιθετικούς σου;

Τους έχω cut inside  & get behind 

Για δοκίμασε να βγάλεις το cut inside. Το get in behind είναι σωστό. 

• Create New...