Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ACMILANGR

FIFA 17 Online Seasons & Online Friendly Συζητήσεις

Recommended Posts

2 hours ago, GreekIraklis said:

Τα παιχνίδια που παίζω με τον Μητρόπουλο δεν έχουν καμία σχέση με τα παιχνίδια του Όγγυ με σένα. Ο Μητρόπουλος ισχυρίζεται πράγματα τα οποία δεν τα έχει ποτέ αποδείξει. Ότι έχει λαγκ σε αυτόν και όχι στον αντίπαλο. Πως ξέρει αυτός αν ο αντίπαλος έχει λαγκ; Επίσης εσείς παίξατε από κοντά ενώ εμείς όχι. Άρα ούτε αυτή η ένδειξη δεν υπάρχει. Και εγώ μπορώ να σου πω ότι αδικούμε. Γιατί δεν πιστεύεις εμένα και πιστεύεις αυτόν; Ότι και να πει ο καθένας λόγια του αέρα είναι. Και εγώ έχω παράπονα από το παιχνίδι αλλά προσπαθώ να βρω τρόπο να λύσω τα όποια προβλήματα μου δημιουργούνται στο παιχνίδι και όχι να γκρινιάξω. Δηλαδή ο πιο φωνακλάς και παραπονιάρης έχει πάντα δίκαιο; Πέρυσι έλεγε 10 δικαιολογίες που φέτος παραδέχτηκε πως δεν ίσχυαν και πλέον ισχύει μόνο η βαριά μπάλα το τράβηγμα της φανέλας και το λαγκ. Με σένα και τον Όγγυ ήταν σταθερό το πρόβλημα και ΕΝΑ. Το acount όπως ισχυρίζεστε. Εδώ δεν υπάρχει ένα, αλλά 25 εναλλασόμενα. Που να βρεις άκρη; 

φιλε μου ποτε δεν σε εχω μειωσει με τα ποστ μου ουτε εχω παρει το μερος κανενος ποσο μαλλον του φιλου Μητροπουλου.

Δεν καταλαβαινω γιατι χαλιεσαι με την παρτη μου (με τα ποστ μου).  Εννοειται θα εχεις και εσυ θεματακια με το παιχνιδι. 

Εγω με τα ματς τα δικα μας ασχολουμαι και μονο....οχι αν νικαει ο Μητροπουλος (ή εσυ)  ή αν φερνετε Χ.

Εχει μαλλιασει η γλωσσα μας οτι δεν μας νοιαζουν οι κουπες και οι νικες .... τεσπα.....γνωστα ειναι ολα αυτα, μην κουραζω.

Εγω μιλησα για ομοιοτητες και ανεφερα πχ το κουιτ λογω του οτι δεν δεχεται (ο φιλος ΟggyGR) οτι παιζουμε  στα ισα ΟΝΛΑΙΝ. ΟΦΛΑΙΝ τα ματς ειναι διαφορετικα και εκει δεν μπορει να πει καποιος κατι. ΚΑΙ ΑΥΤΟ το εχω παρατηρησει κι εγω, πως να το κανουμε....

ΠΑΙΞΤΕ οφλαιν καποια στιγμη αν ειναι εφικτο.... επισης σας προτεινω να παιξετε co op. To online τελικα εχει πλακα με παρεα κι οχι αντιπαλοι.

Δοκίμασα να παίξω Coop πριν λίγο και ήταν σαν να έπαιζα για πρώτη φορά.  Ένοιωσα τόσο άσχετος... 

Επίσης νοιώθω να μην έχει καλή απόκριση στο Coop όπως και πέρυσι 

Το co-op στο πσ4 τα μισα και παιχνιδια εχουν delay και το νιωθεις απο τη πρωτη στιγμη στη σεντρα, τρεχεις τα αφηνεις ολα και ο παιχτης κανει 2,3 βηματα παραπανω. 

Γκαις ετσι ειναι οπως τα λετε απλα νομιζω επειδη φετος αγορασαμε και το προ οτι ειναι σκοπιμα και στα 2 ποδοσφαιρακια.

Αυτο το φαινομενο υπαρχει και στο προ 17οπως επισης στο φιφα δεν ειναι μονο στα co op αλλα κσι στο seasons.

Ποσταρα και εξηγησα το σκεπτικο που νομιζω οτι ισχυει. Δεν ειναι αλλο ενα visual lag που τρωμε στη μαπα.... νομιζω επιτηδες το εκαναν ωστε να μην πατας συνεχεια τρεξιμο.

OXI allo  run and gun

Δοκιμαστε μια και μου λετε.

10 hours ago, Platini_Athens said:

φιλε μου ποτε δεν σε εχω μειωσει με τα ποστ μου ουτε εχω παρει το μερος κανενος ποσο μαλλον του φιλου Μητροπουλου.

Δεν καταλαβαινω γιατι χαλιεσαι με την παρτη μου (με τα ποστ μου).  Εννοειται θα εχεις και εσυ θεματακια με το παιχνιδι. 

Εγω με τα ματς τα δικα μας ασχολουμαι και μονο....οχι αν νικαει ο Μητροπουλος (ή εσυ)  ή αν φερνετε Χ.

Εχει μαλλιασει η γλωσσα μας οτι δεν μας νοιαζουν οι κουπες και οι νικες .... τεσπα.....γνωστα ειναι ολα αυτα, μην κουραζω.

Εγω μιλησα για ομοιοτητες και ανεφερα πχ το κουιτ λογω του οτι δεν δεχεται (ο φιλος ΟggyGR) οτι παιζουμε  στα ισα ΟΝΛΑΙΝ. ΟΦΛΑΙΝ τα ματς ειναι διαφορετικα και εκει δεν μπορει να πει καποιος κατι. ΚΑΙ ΑΥΤΟ το εχω παρατηρησει κι εγω, πως να το κανουμε....

ΠΑΙΞΤΕ οφλαιν καποια στιγμη αν ειναι εφικτο.... επισης σας προτεινω να παιξετε co op. To online τελικα εχει πλακα με παρεα κι οχι αντιπαλοι.

To co op είναι καλή ιδέα γιατί εκεί δεν θα μπορεί εγώ να πάω σφαίρα και αυτός αργά. Στην ίδια ομάδα θα παίζουμε. Φαντάζεσαι να σουτάρω να βάλω γκολ και στην οθόνη του Μητρόπουλου να δείξει το γκολ μετά από πέντε δεύτερα; λολ. Μακάρι να δεχτεί ο «άτιμος» την πρότασή σου :p 

Απάντηση σε ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟ: Μα και το γεγονός ότι έχασες το τετ α τετ είναι απόδειξη ότι το μάνουαλ δεν είναι καλό. Στα assisted τα έβαζες όλα τα τετ α τετ, άσχετα αν έβγαινες τετ α τετ μια φορά στα 3 ματς. Πρόβλημα είχες μόνο με τα μακρινά σουτ, αλλά και εκεί έβαζες κάποια, ενώ αυτά που δεν έμπαιναν τα έπιανε ο τερματοφύλακας στην γωνία, ενώ εδώ έκανες 4 μακρινά σε όλο το παιχνίδι και ένα κοντινό. Τα μακρινά όλα τσαρούχια. Καμία ευκαιρία. Το τετ α τετ με πάρα πολύ μικρή δύναμη και κυλούσε αργά αργά άουτ. Με λίγα λόγια δεν έκανες ούτε ένα καλό σουτ. Όχι γιατί είσαι κακός παίχτης, αντιθέτως στα σουτ είσαι καλός, αλλά επειδή στο μάνουαλ είναι δύσκολο.

Τώρα δεν θυμάμαι ποτέ να με χορεύατε πεντοζάλι εσύ και ο Γιάννης. Αυτό μου θυμίζει λίγο Τσίπρα ότι οι αγορές θα χορεύουν πεντοζάλι λολ. Όσο χόρεψαν οι αγορές τόσο και εγώ. Μία νίκη του Γιάννη σε δέκα ματς και μία δική σου σε είκοσι δεν με χαλάει.

Στο μάνουαλ θα πάρεις ισοπαλία (0-0) και με τον Μιχάλη σου λέω, αυτό δεν σημαίνει κάτι. Δεν μπορεί όλος ο κόσμος που παίζει assisted να είναι χαζός. Το manual θα ήταν καλό για παιχνίδια που οι άμυνες ήταν κακές και εφόσον ήμασταν παιχταράδες. Ούτε το ένα ισχύει ούτε το άλλο. Οπότε το 0-0 είναι μοιραίο. Πως είναι δυνατόν να διαμαρτύρεσαι ότι το παιχνίδι σου κλέβει γκολ στο assisted και στο μάνουαλ που είναι 5 φορές πιο δύσκολο να βάζεις γκολ με το τσουβάλι; 7 παιχνίδια μου είπες ότι έπαιξες στο seazons χωρίς να βάλεις ούτε ένα goal πέφτοντας έτσι από την 8 div στην 9 και ήσουν έτοιμος να κάνεις και το 17 uninstall όπως και το 16 το οποίο το πέταξες από το μπαλκόνι, μιας και ήταν το χειρότερο κατ' εσέ παιχνίδι της ζωής σου. 

Αν δεν κατάφερες να βάλεις σε 7 παιχνίδια γκολ στα σέαζονς div 8 και 9 σε assisted θα βάλεις ενάντια σε μένα και στον Μίλαν στο μάνουαλ; Όχι ότι δεν τρώμε γκολ γενικά, αντιθέτως αλλά όχι σε μάνουαλ. Πρέπει να θες να φας γκολ εκεί ειδικά στο 17. Στον 16 ένα δύο γκολάκια μπορεί να έμπαιναν σε μάνουαλ. Απλά εσύ χαίρεσαι που και ο αντίπαλος αποκτά τα ίδια επιθετικά προβλήματα με σένα. Λήγει 0-0 και μετά λες ότι σε έκλεψε το παιχνίδι ένα γκολ για τους γνωστούς λόγους (λαγκ, απόκριση, cheat, stupid EA, κακή ώρα, ένα χαμένο τετ α τετ, τύχη κτλ), άρα τελικά νίκησες. Ε, γνωστή τακτική.

Το co-op που λέει ο Πλατινί το δέχεσαι; Δεν μπορεί η ομάδα μου να πετάει και η δική σου να σέρνεται. Αφού θα έχουμε την ίδια ομάδα λολ. Άρε Πλατινί με τις ιδέες σου :p Αν και εκεί μου λες ότι σέρνεται ενώ εμένα πάει καλά θα σημαίνει ότι είναι της ιδέας σου, γιατί αποκλείεται να έχουμε διαφορετική απόκριση και ταχύτητα σαν ομάδα όπως σου εξήγησα. 

τα πολα λογια είναι φτωχια ,ανεβασε το βιντεο του ματς να δουμε ποσες ευκαιριες εκανες εση και ποσες εγω....

Οσον αφορα το manual είναι πολύ ποιο ρεαλιστικο και τιμιο το 0-0 από ένα πουστλε 5-1 με 50/50 κατοχι μπαλας,10 λαγκαρισμενα σουτ εγω 1 γκολ,10 σέντρες 0 γκολ.  5 σουτ εση από τα 3 μετρα 3 γκολ και 2 γκολ δωρο από ανύπαρκτα πεναλτι λογο λαγκ.Σου αρεσει να νικας ετσι?

Το 0-0 είναι πάντα πιο τίμιο... 

Παίξτε Manual με ομάδες μισό αστέρι το 0 0 θα είναι στο τσεπακι 

προχτες η Αρσεναλ στην premier ηρθε 0-0 στην εδρα της με την Μιντλεσμπρο!

Επερσι ειχα πονταρει 400 ευρο σε στοιχηματικο σαιτ over 0,5 στο ματς Παοκ -Παναιτολικου και ηρθε 0-0( δεν με πηραξε που το εχασα διοτι ηταν κερδισμένα ευροπουλα από προηγουμενα στοιχήματα).Το 0-0 είναι μεσα στο παιχνιδι και αν καταφερεις και βαλεις γκολ σε τετιο ματς το θυμασε για μηνες και σου φτιαχνει ολη την μερα.

Πχ επαιξα το πρωι ένα ματσακι seasosns με ασισταντ και ενώ επαιζα μονότερμα τον αντιπαλο μου κανει αυτος μια αντεπιθεση ολη κι ολη στο 40φευγα και με κοντινο διαγωνιο σουτ αποκρουση ημιτελή του τερματα μου επανω σε επερχομενο αντιπαλο και γκολ αυτος από τα 2 μετρα και quit εγω .....Με manual δεν θα γινοταν τετιου είδους "στημενη" αποκρουση διοτι είναι ποιο free τα σουτ και ποιο ανθρώπινες οι αποκρούσεις και όχι προκαθορισμένα ριμπαουντ

Just now, ACMILANGR said:

Επομένως παίζεις μόνο Manual και είσαι οκ Μητρόπουλος 

Και στο manual ξεχωρίζει ο καλός. 

Έπαιζα μια φορά με έναν που παίζει μόνο manual,Άγγλος νομίζω...δεν μπορούσα να αλλάξω πάσα και αυτός τα παστέλωνε λες και έπαιζε assisted.

Θέλει εργατοώρες το manual...

Γενικά δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος από το online φέτος στο pc.  Παραείναι σφηχτο και δεν μπορείς να κάνεις ευκαιρίες.  Δηλαδή σαν να είναι μπουκομενο μοιάζει. Πολύ λίγες φάσεις, λίγα σουτ.  Κουραζει

To παιχνιδακι φετος δεν ειναι run and gun. Προς το παρον δλδ εμενα ετσι μου φαινεται. Οποιος ξεκιναει να κανει κουρσες (οσο καλος και να ναι) ακομα και να σκοραρει σου λεω εγω νομιζω αυτη τη φορα δεν φτανει για να κερδισει εναν αγωνα.

Eιναι δυσκολο (ΙΣΧΥΕΙ) αλλα δεν ειναι τοσο πινκ πονκ διοτι οι πασες δεν βγαινουν σωστα με λαθος σταση σωματος, πρεπει να αφηνεις το τρεξιμο και γενικα ο ρυθμος του αγγιζει επιτελους το φυσιολογικο του πραγματος. Να προσθεσω οτι πλεον ο παιχτης δεν τρεχει πιο γρηγορα απο την πασα/μπαλα.

Ολα αυτα ειναι παρατηρησεις δικες μας αλλα αφηνω περιθωριο λαθους ωστε να μην ειμαστε απολυτοι. Μεχρι στιγμη παντως καπως ετσι ειναι...

Μιλαω για ματσακια που τυχαινουν λογω καλου matchmaking.

Παιξτε co op ρε μαγκες!

Εγω με τον φιλο μου μπορει να μην ταιριαζουμε τοσο στον τροπο που αγωνιζομαστε (κραζουμε ο ενας τον αλλον χαχαχαχα) παραυτα πεφτει πολυ γελιο διοτι εχουμε και οι 2 χιουμορ, λεμε ατακες και γενικα περναμε ωραια.

Το matchmaking τωρα που το παιχνιδι ειναι  καινουριο & εχει πολυ κοσμο ονλαιν κι ολας θα λεγα ειναι αψογο προς το παρον αρκει να το εχεις στο restrictive*

Και σε αυτο το σημειο κλεινω με κατι που προσεξαμε και ειναι θεωρω επιχειρημα για τη θεωρια μας οσον αφορα τις ονλαιν αναμετρησεις.

* Γι αυτο και ο παραπανω αστερισκος.

Δωστε βαση.

Εμεις στο co op αγωνιζομαστε με τη Ρεαλ. (5αστερη) 

Αν προσεξετε οταν το γυριζετε στο ρεστρικτιβ βγαζει ενα μηνυμα που λεει στα αγγλικα οτι θα αναζηταει ομαδες με ιδιο λεβελ και ιδιο devision.

Aκομα και στο 17 μας  εβγαλε χθες  αντιπαλους με διαφορετικο devision (πχ εμεις 4 οι αντιπαλοι 3) . 

Tι σημαινει τωρα ιδιο λεβελ (ετσι γραφει δεν το λεω εγω). Κατω δεξια εχει καποια αστερακια. Ενω η ρεαλαρα ειναι 5αστερη τρομαρα της στο co op εμεις εχουμε ΜΟΝΟ 1 αστερι φωτεινο (αυτο ειναι το λεβελ μας προς το παρον).

Εχουμε πεσει με αντιπαλους με μισο αστερι ενω επαιζαν με τη ρεαλ κι αυτοι οπως επισης και με αντιπαλους με 2 αστερια (και τους νικησαμε κι ολας* βαζω 2ο αστερισκο) 

Αυτο ειναι που φωναζουμε τοσον καιρο και διαφωνουμε με πολλους φιλους εδω μεσα και σε αλλο Ελληνικο φορουμ.

Οταν παιζουμε μεταξυ μας ονλαιν δυστυχως το παιχνιδι ΔΕΝ ειναι δικαιο  διοτι ενω στο τυχαιο ονλαιν σου βγαζει τις περισσοτερες φορες ισοδυναμους αντιπαλους  (λεβελ, devision  διαφορετικα αν σου κανει κακο matchmaking κανεις quit) στα μεταξυ μας η διαφορα λεβελ ειναι ΕΚΕΙ και τον εναν τον μπουσταρει τον αλλον τον ριχνει στα ταρταρα.

Λειτουργει δλδ ΣΑΝ ''ΚΑΚΟ matchmaking''.

* 7 στα 10 ματς θα κερδιζει παντα ο πιο χαντικαπατος (ευκολα γκολ, τελειες πασες, τελεια κοντρολ, μακρινα γκολ, διεκδικησεις, κεφαλιες, δεν θα σφυριζει φαουλ, 3 ταχυτητες πανω) <------- η ανταμοιβη του παιχνιδιου σε αυτον που παιζει περισσοτερο

. Μιλαμε για 2 αντιπαλους  που ξερουν να παιζουν εννοειται και η παιχτικη διαφορα τους ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ απλά ο ενας ΕΧΕΙ ΛΙΩΣΕΙ και ο αλλος παιζει ελαχιστα πχ λογω δουλειας.

Κατι που αλλαζει (ισορροπει) εντελως οταν παιξουν οι ιδιοι παιχτες οφλαιν.

Oσο για το μανιουαλ επειδη εχω τωρα λιγο χρονο να γραψω κατι πανω σε αυτο.

πχ φανταστειτε οτι παιζετε σε εναν τελικο μουντιαλιτο.

Εννοειται οτι η πασα στο ενα μετρο κατα πασα πιθανοτητα θα βγει σωστη αλλα υπαρχουν και στιγμες οπου θα το σκευτεις 2η φορα και 3η να πασαρεις στον φοβο οτι θα στην κλεψει αυτος που σε μαρκαρει. Οπως επισης οσο περναει η ωρα, τρεχεις αρα κουραζεσαι τα ποδια δεν ακολουθουν σωστα τις εντολες του μυαλου.

Αυτο που εχει καθησει σωστα στον φιλο Μητροπουλο με το μανιουαλ ειναι οτι το παιχνιδι  δυσκολεψε  κατακορυφα στον χειρισμο ΑΡΑ οι φασεις δημιουργουνται πιο δυσκολα ΑΡΑ το παιχνιδι δεν εχει να δωσει στον ιδιο βαθμο στον πιο μπουσταρισμενο δωρακια.

ΜΟΛΙΣ ο φιλος GreekIraklis μαθει (μπορει να μαθει και καλυτερα απο τον Μητροπουλο να το χειριζεται) καλυτερα στο μανιουαλ φιλε Μητροπουλε ελα να μου πεις παλι  για συνδεσεις :hehe: Σορρυ αλλα επιμενω στην δικη μας εξηγηση στα περιεργα του παιχνιδιου βεβαια μεχρι αποδειξεως του εναντιου.

Για να δειτε οτι δεν παιρνω το μερος κανενος κι ολας.  

edit : και λιγο χιουμορ :hehe: απο τον πρωινο μας διαλογο στο messenger

https://postimg.org/image/dmojsmqar/ 

https://postimg.org/image/ecuydoojb/  (η πρωτη κουπα στο co op χθες) 

Όταν λέει ίδιο level εννοεί ίδιο επίπεδο παιχτη. Δηλαδή να είναι σε κοντινή division.  Αν είσαι στην πρώτη να παιξεις με αντίπαλο που είναι το πολύ 3. 

Handicap δεν έχω δει ποτέ εδώ και 3 χρόνια 

1 hour ago, ACMILANGR said:

Όταν λέει ίδιο level εννοεί ίδιο επίπεδο παιχτη. Δηλαδή να είναι σε κοντινή division.  Αν είσαι στην πρώτη να παιξεις με αντίπαλο που είναι το πολύ 3. 

Handicap δεν έχω δει ποτέ εδώ και 3 χρόνια 

OXI OXI και παλι ΟΧΙ

το μηνυμα που βγαζει στο restrictive ειναι ξεκαθαρο (μιλαει  για λεβελ ΚΑΙ για devision σαν 2 διαφορετικα πραγματα)  οπως επισης και η ενδειξη των αστεριων ασχετα ΑΝ η ρεαλ ειναι ομαδα 5αστερων ισχυει (η αποδοση της) οσα αστερια εχεις δλδ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ. 

πχ εμενα πες μου τη βαραει και κανω συνεχεια disconnect .... ΑΡΑ θα πεσω devision ΑΛΛΑ τα αστερακια που εχω μαζεψει σε σχεση παντα με το ποσο εχω ασχοληθει - παιξει ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ) 

Kαι χαντικαπ υπαρχει και μομεντουμ και λεβελ και αaccount και οτι γουσταρεις :hehe:  (πλεον ολα αυτα τα φαινομενα ΔΕΝ με ενοχλουν αφου τα εχω ''ξεκαθαρισει'' και καταλαβαινω γιατι η ΕΑ εχει στησει ετσι το προιον της......thats why το co op τελικα ονλαιν ισως ειναι η μοναδικη επιλογη με φιλαρακια διαφορετικα ΟΚ παιζεις 1vs1 με αγνωστους και φυσικα στο restrictive παντα. πχ στο 16 επειδη οι περισσοτεροι εχουν μεταπηδησει στο 17 με ρεστρικτιβ ΔΕΝ σου βρισκει αντιπαλο ΑΡΑ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΟ 17 :hehe:. Ειναι ολα μελετημενα.)  

EDIT

εξηγω το λεβελ: (αλλωστε η ΕΑ δεν ειναι σε θεση να ξερει τι παιχτης εισαι εσυ και τι παιχτης ειμαι εγω παρα μονο ποσο εχω παιξει και ποσες ''πιστες'' εχω αλλαξει (κοιταζοντας μεσα απο  το account μου.)

Παρε λοιπον εμας τους 2, εσυ εισαι σουπερ παιχτης και εγω μετριος (αν παιξουμε οφλαιν) .

Αν φτασεις τωρα ονλαιν  dev 3 στο co op και φτασω κι εγω καποια στιγμη θα ειμαστε ιδιο dev ωστοσο παλι θα μας χωριζει η παιχτικη χαοτικη διαφορα μας.

Eσυ πχ τωρα  λιωνεις διοτι εισαι ανεργος (στην τυχη το παραδειγμα) ενω εγω  παιζω ελαχιστα διοτι εχω μωρα σπιτι (στην τυχη το παραδειγμα επισης)

ΑΥΤΟ ειναι το λεβελ!!!! οχι αν εσαι εσυ καλος παιχτης (επιπεδο παιχτικο) και εγω ασχετιδης.

Έκανα λάθος για το division αφού το αναφέρει.  Αν δεν το βάλεις restrictive δεν αναφέρει το lvl;  τότε προφανώς εννοεί το lvl του παιχτη τα αστεράκια.  Τα αστεράκια όμως δεν είναι τίποτα σημαντικο.  Όσο παίζεις και ανεβαίνεις ανεβαίνει και αυτόμ είναι η πσιχτικοτητα που λες.

Αλλά αυτό περί account είναι τραβηγμένο από τα μαλια. Πότε δεν ένοιωσα να με αβανταρει το παιχνίδι η τον αντίπαλο.  Έχω στο xbox πολλούς λογαριασμούς και χωρίς παιχνίδια και με παιχνίδια καμία διαφορά. 

Κάποια στιγμή σταματήστε τις δικαιολογίες και παραδεχτειτε όταν χάνετε.  Δεν είναι κακό.  Βάλτε τα και με την τύχη.  Πολλές φορές φταίει και η ατυχία. Αλλά το να ψάχνετε lvl account lag ip και άλλα φαντάσματα πάρα πάει 

+1 στον @ACMILANGR ότι λέω τόσο καιρό. Οσο για αυτό που λές milan πιο πάνω οτι κουράζει. Απλά θέλει καλύτερη στρατηγική επίθεσης φέτος είναι πιο δύσκολο το γκολ και αυτό προσωπικά εμένα μαρέσει. Θέλω να ματώνω για να βάλω γκόλ και το ίδιο και ο αντίπαλος. 

@Platini_Athens Μια χαρά γίνεται και το run and gun εκμάθηση θέλει σίγουρα δεν είναι το πιο έυκολο πράγμα φέτος αλλα γίνεται και πάλι. Νομίζω εξομοιώσαν πολύ καλά αυτό το πράγμα φέτος. Οσο δύσκολο είναι στη πραγματικότητα να τρέξεις και να περνάς σα σταματημένους τους αντιπάλους τόσο δύσκολο είναι και φέτος. Επίσης στο seasons εγώ δεν έχω κανένα visual lag και κανένα lag η delay στο coop γίνεται και αυτό όχι σε όλα τα παιχνίδια στα μισά περίπου.

Παντελή δεν είπες τελικά είναι ίδιο στο pc και στο ps4; 

Σε ενα παιχνίδι που έπαιξα στο pc division 8 ναι μου φάνηκε ίδιο. Θα πρέπει να δοκιμάσω με καλό αντίπαλο όμως για να σιγουρευτώ.

Αυτή τη στιγμή δε μπορώ να συνδεθώ στο origin μου γιατί είναι φίλος και το κατεβάζει για να παίζει offline οπότε δε μπορώ να δοκιμάσω για λίγη ώρα. 

10 hours ago, Mitropoylos said:

προχτες η Αρσεναλ στην premier ηρθε 0-0 στην εδρα της με την Μιντλεσμπρο!

Επερσι ειχα πονταρει 400 ευρο σε στοιχηματικο σαιτ over 0,5 στο ματς Παοκ -Παναιτολικου και ηρθε 0-0( δεν με πηραξε που το εχασα διοτι ηταν κερδισμένα ευροπουλα από προηγουμενα στοιχήματα).Το 0-0 είναι μεσα στο παιχνιδι και αν καταφερεις και βαλεις γκολ σε τετιο ματς το θυμασε για μηνες και σου φτιαχνει ολη την μερα.

Πχ επαιξα το πρωι ένα ματσακι seasosns με ασισταντ και ενώ επαιζα μονότερμα τον αντιπαλο μου κανει αυτος μια αντεπιθεση ολη κι ολη στο 40φευγα και με κοντινο διαγωνιο σουτ αποκρουση ημιτελή του τερματα μου επανω σε επερχομενο αντιπαλο και γκολ αυτος από τα 2 μετρα και quit εγω .....Με manual δεν θα γινοταν τετιου είδους "στημενη" αποκρουση διοτι είναι ποιο free τα σουτ και ποιο ανθρώπινες οι αποκρούσεις και όχι προκαθορισμένα ριμπαουντ

Καλό είναι και το 0-0 και το μάνουαλ, αλλά εγώ σε θυμάμαι πάντα σαν επιθετικό παίχτη. Γιατί γύρισες τώρα στην άμυνα στο 17; Δεν έχω πρόβλημα να παίζω και στο μάνουαλ αλλά έχω την εντύπωση ότι θα μπαίνουν πιο λίγα γκολ σε σχέση με την πραγματικότητα. Στο μάνουαλ τα 3 από τα 4 παιχνίδια Ρεαλ-Μπάρτσα θα λήξουν 0-0 ενώ στην πραγματικότητα το πιθανότερο είναι να μπει έστω και ένα γκολ σε όλα. Πάντα μπαίνει έστω και ένα γκολ όταν παίζουν τέτοιες ομάδες.

Πριν το update διαμαρτυρόσουν γιατί όπως έλεγες κατέστρεψαν την πεμπτουσία του ποδοσφαίρου, δηλαδή το γκολ, κάνοντας τις άμυνες overpower. Έλεγες ακόμη και στο φόρουμ ότι δεν προλαβαίνεις να σουτάρεις με τις απίστευτες άμυνες και τους αργούς επιθετικούς του φίφα 17 και ότι βάζεις γκολ μόνο από κεφαλιά όπως έκαναν όλοι πριν το update αλλά δεν χαιρόσουν τις νίκες σου. 

Τώρα όμως φαίνεται να άλλαξες άποψη και όχι μόνο σου αρέσουν οι σκληρές άμυνες αλλά θες να δυσκολέψεις το έργο των επιθετικών βάζοντας μάνουαλ . Ίσως να έχεις δίκαιο ότι πολλά γκολ που τρως στο Σέαζονς να μην είναι καλά. Έχουμε συμφωνήσει και με συνομιλία με μικρόφωνο ότι πολλά καλά γκολ δεν μπαίνουν και μπαίνουν κάποια άλλα που ίσως να μην έπρεπε να μπαίνουν. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να βάζουμε ρυθμίσεις για να μην μπαίνει κανένα γκολ, ούτε καλό ούτε κακό. Που είναι ο παλιός καλός Μητρόπουλος με την ποικιλία στο σκοράρισμα και το επιθετικό παιχνίδι;

Από εκεί και πέρα είμαι ανοιχτός σε κάθε πρόκληση, ακόμη και του μάνουαλ με ομάδες μισού αστεριού, απλά να ξέρεις ότι δεν έχω παίξει ούτε 5 φορές στην ζωή μου με μάνουαλ, ενώ φέτος μόνο μία, μαζί σου το 0-0 οπότε δεν σου εγγυώμαι και κανένα ανταγωνιστικό παιχνίδι, άρα και μία ενδεχόμενη ισοπαλία 0-0 δεν θα ήταν αιτία για να πενευτείς και ας έπαιξες καλύτερα.

Εγώ παίζω με assisted γιατί το 99% των παιχτών παίζουν έτσι, αλλά μία αλλαγή δεν θα με πείραζε, ή έστω παράλληλα, φιλικά σε μάνουαλ και σέαζονς assisted. Όποτε είσαι μέσα σφύρα. 

Αν είναι ίδιο τότε μιλάμε για pc και ps4 ίδια και xbox one διαφορετική έκδοση στο online. 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί παραπονιέστε μερικοί, πως τα γκολ δεν μπαίνουν εύκολα. Σίγουρα μπορείς να κλειστείς καλύτερα στην άμυνα απ' ότι στο 16 και να κρατήσεις το 0 πίσω, όμως τα γκολ μια χαρά μπάίνουν και εντός κι εκτός περιοχής, αν παίξεις πιο επιθετικά(δεν μπαίνουν εύκολα στην κλειστή γωνία η διαφορά με πέρυσι). Εγώ στο Ps4, χωρίς να είμαι κάτι ιδιαίτερο παιχτικά, μια χαρά τα παστελώνω. Ειδικά τα συρτά με καλές προϋποθέσεις, γράφουν εύκολα. 

10 hours ago, ACMILANGR said:

Έκανα λάθος για το division αφού το αναφέρει.  Αν δεν το βάλεις restrictive δεν αναφέρει το lvl;  τότε προφανώς εννοεί το lvl του παιχτη τα αστεράκια.  Τα αστεράκια όμως δεν είναι τίποτα σημαντικο.  Όσο παίζεις και ανεβαίνεις ανεβαίνει και αυτόμ είναι η πσιχτικοτητα που λες.

Αλλά αυτό περί account είναι τραβηγμένο από τα μαλια. Πότε δεν ένοιωσα να με αβανταρει το παιχνίδι η τον αντίπαλο.  Έχω στο xbox πολλούς λογαριασμούς και χωρίς παιχνίδια και με παιχνίδια καμία διαφορά. 

Κάποια στιγμή σταματήστε τις δικαιολογίες και παραδεχτειτε όταν χάνετε.  Δεν είναι κακό.  Βάλτε τα και με την τύχη.  Πολλές φορές φταίει και η ατυχία. Αλλά το να ψάχνετε lvl account lag ip και άλλα φαντάσματα πάρα πάει 

Νταξ αποψη σου περι σημαντικοτητας.... μη μου τα εξηγεις τα αστερακια , ΤΟ ΧΟΥΜΕ πλεον  :hehe:  ...κι επισης να σου θυμισω οτι αυτα τα λεμε (ποσταρουμε)  επειδη τα βλεπουμε ακομα και ΟΤΑΝ κερδιζουμε. Ξερουμε να χανουμε δεν ειμαστε παιδακια....

Πχ χθες κερδισαμε 2 στο co op τους οποιους τους κρεμασε τρελα το παιχνιδι ...σε μια φαση διαρκειας  ειπαμε στο μικροφωνο οτι αν δεν το φαμε τωρα δεν θα το φαμε ποτε. Μισο αστερι υστερα που κοιταξαμε, στο καπακι κερδισαμε αλλους 2 με 2 αστερια (εμεις ενα οπως εγραψα) δεν ηταν ομως καλοι και κουιταραν μαλιστα....

Τα συμπερασματα δικα σας....

Παλι γραφεις για ηττες.....μπορει να μην ειμαι ο καλυτερος παιχτης αλλα μια χαρα φτανω σε μεγαλες devisions ακομα και με αυτα τα ελαχιστα που σκαμπαζω.

ΑΛΛΑ ολα αυτα ειναι ασχετα με το θεμα μας. Δεν διεκδικουμε δαφνες, δοξα και τιμες στο φιφα :hehe: Απλα μετα απο ψαξιμο καταληγουμε (αυτο ηταν αλλωστε το αντικειμενο της ερευνας) οτι ονλαιν αναμετρησεις μεταξυ φιλων ειναι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΟΗΜΑ. Αλλα αυτο ειναι δικο μας συμπερασμα, δεν χρειαζεται σωνει και καλα να συμφωνησει καποιος φιλος ......

ΑΡΑ!

Το να μην τα δεχεσαι (οσα παρατηρουμε και ποσταρουμε) ΟΚ, το να πιστευεις οτι βλεπουμε φαντασματα ΟΚ (πιστευε οτι θελεις ρε μαν τι με νοιαζει εμενα :hehe:) το να συνεχιζεις ομως (γιατι το χεις γραψει κι αλλη φορα) να ποσταρεις : Κάποια στιγμή σταματήστε τις δικαιολογίες και παραδεχτειτε όταν χάνετε.  Δεν είναι κακό. 

Σημαινει οτι δεν εχεις καταλαβει ουτε τι λεμε και σιγουρα ΑΝ διαβαζεις τα ποστς μου τα περνας εντελως στο ντου κου και το μονο που σε νοιαζει ειναι να γραψεις περι φαντασματων, ΟΚ δεν μας λες κατι ομως να ξες....αλλη μια ατακα ισως (μαλλον την ιδια συνεχεια ).

9 hours ago, padelis71992 said:

@Platini_Athens Μια χαρά γίνεται και το run and gun εκμάθηση θέλει σίγουρα δεν είναι το πιο έυκολο πράγμα φέτος αλλα γίνεται και πάλι. Νομίζω εξομοιώσαν πολύ καλά αυτό το πράγμα φέτος. Οσο δύσκολο είναι στη πραγματικότητα να τρέξεις και να περνάς σα σταματημένους τους αντιπάλους τόσο δύσκολο είναι και φέτος. Επίσης στο seasons εγώ δεν έχω κανένα visual lag και κανένα lag η delay στο coop γίνεται και αυτό όχι σε όλα τα παιχνίδια στα μισά περίπου.

Λοιπον θα σε πω, βεβαια παντα συμφωνα με τη θεωρια μας (την οποια οκ μπορει να μην την δεχεσαι ωστοσο την εχω καταθεσει και δεν θα το ξανακανω ωστε να μην κουραζω)

Το run and gun γινεται και για μας εχει διαφορα run and gun απο run and gun......υπαρχει το run and gun INTERSTELAR και το εξηγουμε οπως εχεις διαβασει ασχετα το οτι διαφωνεις. Εκει ΔΕΝ μπορεις να κανεις και πολλα.....θυμιζω run and gun με τον τερματοφυλακα σε παλιοτερους τιτλους.

Στο συγκεκριμενο φιφα(17)  και μαλιστα σε ισορροπημενο ματς υστερα απο καλο matchmaking δεν πιστευω οτι γινεται, θα σε κοψουν....

ΝΑΙ οκ αν παιζω με 5χρονο αντιπαλο στο κανω ανετα!:hehe:

2 minutes ago, ACMILANGR said:

Βασικά searching with the a similar team star level and division δεν γράφει; 

Νομιζω ναι αυτο γραφει

• Create New...