Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ACMILANGR

FIFA 17 Online Seasons & Online Friendly Συζητήσεις

Recommended Posts

6 hours ago, Mitropoylos said:

Στην περιοχη που μενω όταν δεν εχει φορτιο η συνδεση δηλαδή από της 10 το βραδυ και μετα γινοντε ωραια ματς και online ενώ όταν εχει εστο και λιγο λαγκ η τυχη ευνοει τα κοντινα σουτ διοτι συνηθος παιρνεις ριμπάουντ ενώ δυσκολευουν ακομα ποιο πολύ τα σουτ που γινοντε από παραπισω.Οσον αφορα την μετα-update  συμπεριφορά ετυχε να κερδισω χτες βραδυ διαδικτιακο φιλο στο pc που ειχα να τον κερδισω ουτε που θυμαμε από ποτε συν του ότι πηρα ισοπαλια και από αλλον διαδικτιακο φιλο που και από τους 2 μαζευα 7ρες στο 16.Αρα για μενα το παιχνιδι εχει καλυτερη συμπεριφορά.Και σε online seasosns ματς είναι διασκεδαστικο.Το επιμαχο σημειο είναι τα σουτ και μαλον ισως είναι και θεμα προπονησης διοτι φετος εχουν καποια επιπελον δυσκολια ισως και μια random αισθηση διοτι χανοντε και σιγουρα γκολ αλλα μπωρει να μπουν και τυχαια καποια αλλα.

googlare τον Zwebackhd ....αυτος πως βαζει μακρινα σουτ σε καθε παιχνιδι του ονλαιν?

Παιζει βεβαια UT....ισως βαζει καμια καρτα(?) αν και δεν φαινεται στο βιντεο (εκτος αν το κοβει στο μονταζ) 

Επισης παιζει αν εχω καταλαβει σωστα  σε xbox one....(λογω λετζεντ παιχτων) 

Παιχνιδάκια μετά το update με θετικά και αρνητικά σχόλια από «ειδικούς».

Ανεβασε την ηττα σου διοτι τα ματς αυτα ηταν και πριν το update και μεσημερι αν θυμαμε καλα που εχει φορτιο το δυκτιο και δυσκολευει η στοχευση στα μακρινα σουτ.

On 21/10/2016 at 0:14 AM, Mitropoylos said:

Ανεβασε την ηττα σου διοτι τα ματς αυτα ηταν και πριν το update και μεσημερι αν θυμαμε καλα που εχει φορτιο το δυκτιο και δυσκολευει η στοχευση στα μακρινα σουτ.

Αν δεις στο βίντεο  Greek Iraklis Fifa 17 Χάσαμε μισή ώρα από την ζωή μας; Uninstall και το 17;  στο 16:55 λεπτό θα καταλάβεις πως ήταν μετά το update. Στο καινούριο update παίξαμε αυτά τα τρία παιχνίδια που νίκησα, μετά το παιχνίδι που νίκησες και μετά άλλα τρία που νίκησα εγώ. Η νίκη σου ήταν ακριβώς στην μέση. 

τι να δω τα λαγκαρισμενα ματς που μπαινουν μονο κοντινα σουτ? Ζητημα είναι αν στο 17 εχουμε παιξει 2-3 σωστα ματσακια μαζη,τα υπολυπα είναι ως μη γενομενα.

1 hour ago, Mitropoylos said:

τι να δω τα λαγκαρισμενα ματς που μπαινουν μονο κοντινα σουτ? Ζητημα είναι αν στο 17 εχουμε παιξει 2-3 σωστα ματσακια μαζη,τα υπολυπα είναι ως μη γενομενα.

Πρέπει να δεις βίντεο από το youtube για τα μακρινά σουτ. Βοηθάει. Όσον αφορά τα κοντινά σουτ πιστεύω πως είναι λογικό να μπαίνουν τα πιο πολλά. Το κοντινό σουτ είναι σαν πέναλτι αν δεν υπάρχει πίεση από την άμυνα. Τα γκολ από κεφαλιές ήταν υπερβολικά πολλά πριν το update, τώρα είναι πιο φυσιολογικό το ποσοστό γκολ που μπαίνουν από κεφαλιά. Οπότε σε γενικές γραμμές δεν είναι λάθος, αρκεί να μάθει κάποιος να σουτάρει από μακριά. Εγώ έχω φάει πολλά μακρινά γκολ στα σέαζονς. Ίσως πρέπει να προσαρμοστείς στον τρόπο που σουτάρουν οι παίχτες στο 17 για να βάζεις και εσύ. Μου είχες πει ότι έπαιξες 7 συνεχόμενα παιχνίδια σε χαμηλή κατηγορία Div 8 ή κάπου εκεί και δε έβαλες ούτε ένα γκολ. Οπότε το πρόβλημα είναι γενικό σε σένα και όχι μόνο στα παιχνίδια που παίζεις μαζί μου, όσον αφορά το σκοράρισμα. Για να τρώω όμως γκολ από άλλους και όχι από σένα και εσύ να μην βάζεις γκολ ούτε σε μένα ούτε σε παίχτες 8 Div, σημαίνει πως κάτι δεν κάνεις καλά. Δύο είναι οι πιθανές εκδοχές. Πρέπει να βελτιωθείς αλλάζοντας τρόπο παιχνιδιού και μαθαίνοντας από άλλους ή φταίνε τα «τσογλάνια» γυμνασιόπαιδα όπως λες που βαραίνουν τους σέρβερς από τις 10 το πρωί έως τις 10 το βράδυ και γι' αυτό δεν ενδείκνυται για παιχνίδια το φίφα σε αυτές τις ώρες. Παίξε 10 παιχνίδια από τις 10 και μετά το βράδυ και κατέγραψε τις νίκες και τις ήττες σου, τα γκολ και την κατηγορία που παίζεις και ανέρτησέ τα στο φόρουμ. Τώρα όσον αφορά τα σωστά ματς εξαρτάται πως τα εννοεί ο καθένας. Σωστά ματς είναι συνήθως αυτά που νικάμε :p  

1 hour ago, ACMILANGR said:

Πόσα ματς παιξατε; 

3 φορές έπαιξα με τον Γιάννη, από 2-3 παιχνίδια την κάθε φορά και άλλη μία φορά ένα μόνο που κράσαρε ενώ έχανε 2-0. Συνολικά περίπου 10 με τον Γιάννη. 9-0-1 για μένα στις νίκες. Οπότε 29-3-2 με τον Μητρόπουλο. Γκολ κατά μέσο όρο 3,5-4 για μένα και 0,6 γι'αυτούς. 

1 hour ago, ACMILANGR said:

Ε και από όλα αυτά τα παιχνίδια μόνο τα 3 μετράνε; αν είναι δυνατόν. 

περνεις λιγμενα? στο ξαναλεω μαζη 2-3 ματς εχουμε παιξει,τα υπολυπα ειχαν lag και δεν τα αναγνωρίζω και μαλιστα άλλη φορα θα quitαρο αμεσως όταν δω ότι εχει lag η συνδεση μας διοτι το εκμεταλευεσε.Παρτο χαμπαρι και μαλιστα συμφωνούσες όταν παιζαμε.Μην αναιβαζεις ματς που σε συμφερουν.Εση πρεπει να δεις tutorial πως να σουταρεις διοτι μονο από τα 2 μετρα σκοραρεις και μονο όταν εχει lag η συνδεση μας.

1 hour ago, Mitropoylos said:

περνεις λιγμενα? στο ξαναλεω μαζη 2-3 ματς εχουμε παιξει,τα υπολυπα ειχαν lag και δεν τα αναγνωρίζω και μαλιστα άλλη φορα θα quitαρο αμεσως όταν δω ότι εχει lag η συνδεση μας διοτι το εκμεταλευεσε.Παρτο χαμπαρι και μαλιστα συμφωνούσες όταν παιζαμε.Μην αναιβαζεις ματς που σε συμφερουν.Εση πρεπει να δεις tutorial πως να σουταρεις διοτι μονο από τα 2 μετρα σκοραρεις και μονο όταν εχει lag η συνδεση μας.

Όχι δεν παίρνω ληγμένα, και από ότι ξέρω ούτε ο Μίλαν :p Το ποια παιχνίδια είναι καλά και δίκαια και ποια όχι είναι υποκειμενικό. Και εγώ θα μπορούσα να πω ότι τα δίκαια είναι αυτά που νικάω μόνο αλλά δεν το έκανα. Ανέφερα όλα τα παιχνίδια ανεξαρτήτως νίκης ή ήττας. Πιο πάνω ο Μίλαν δεν συμφωνεί μαζί σου όπως βλέπεις περί 2-3 μόνο «καλών» παιχνιδιών. Με τον Μίλαν πόσα «καλά» παιχνίδια έχεις παίξει; Γιατί από ότι ξέρω είναι περίπου 30-1-0 οι νίκες υπέρ του. Βέβαια πολλά παιχνίδια είναι και με τον Γιάννη. Διευκρίνισε λίγο πόσα είναι με σένα και πόσα τα υπέρ και τα κατά γκολ. 

Το να πατάς quit στην μέση του παιχνιδιού δείχνει έλλειψη σεβασμού στον αντίπαλο. Μην το κάνεις ποτέ αυτό. Τέλειωσε το παιχνίδι και μετά απλά μην ξανά παίζεις εκείνη την ώρα έως ότου μειωθεί το λαγκ, οπότε μπορείς να παίξεις και δεύτερο με τον ίδιο αντίπαλο. Οι quiters στα φιλικά θα έπρεπε να μπανάρονται. Αν θες ζήτα να τελειώσει το παιχνίδι εξ αρχής χωρίς να καταχωρηθεί ήττα σε κανέναν (martual quit νομίζω), όταν το σκορ είναι 0-0. Άλλωστε αν είναι το πρόβλημα το λαγκ θα το καταλάβεις αμέσως, δεν θα χρειαστεί να φας 5 γκολ πρώτα για να καταλάβεις ότι το παιχνίδι έχει λαγκ και μετά να βγεις.

Tutorial και βίντεο από το youtube όντος θα έπρεπε να δω για να βελτιωθώ και το παραδέχομαι ότι έχω ελλείψεις όπως είχα και στο 16 αλλά δεν έχω τον χρόνο να το κάνω, οπότε επικεντρώνομαι στα βασικά. Από την άλλη όμως και εσύ θα έπρεπε να πάρεις συμβουλές για συστήματα, σουτ, τρόπο παιχνιδιού κτλ. από μέλη του φόρουμ και από διάσημους youtubers. Και μένα με πειράζουν κάποια πράγματα στο παιχνίδι αλλά προσπαθώ με δικά μου τεχνάσματα να τα προσπερνάω. Εγώ και εσύ θα προσαρμοστούμε στην λογική του παιχνιδιού και όχι το αντίθετο. Μην περιμένεις ποτέ η ΕΑ να φταίξει ένα παιχνίδι στα μέτρα σου και μέχρι τότε να κάνεις απλά παράπονα.

Όσον αφορά το λαγκ είναι πρόβλημα για όλους. Όταν είχαν λαγκ τα παιχνίδια μας έχανα πολλά τετ α τετ, ενώ με ξένους που δεν είχε όχι. Δεν έχανες μόνο εσύ τα σουτ από τα 30 μέτρα που πήγαιναν άουτ. 

Και τέλος δείξε την αναλογία νικών ηττών στα seazons και δείξε την κατηγορία. Εκεί πρέπει να είναι πιο αντικειμενικά τα πράγματα. Εγώ που είμαι div 2 στα μισά παιχνίδια χάνω και ας έχω Ρεάλ, ενώ πέρυσι στην div 1 νικούσα και με αναπληρωματικές ενδεκάδες μικρο μεσαίων ομάδων όπως ο Ολυμπιακός ή η εθνική Ελλάδος για πλάκα, παίρνοντας το ένα league title μετά το άλλο. Είναι δύσκολο το 17, αλλά δεν κλαίγομαι, απλά προσπαθώ να γίνω καλύτερος. Άλλωστε και στις αρχές του 16 δεν τα πήγαινα καλύτερα. Μετά πήρα φόρα. Κάνε και εσύ το ίδιο. Gool Luck. :p

5 hours ago, ACMILANGR said:

Εγώ βλέπω να μην καταφέρνω φέτος να πάω div1... 

Και εγώ το φοβάμαι αυτό για μένα. Δεν ξέρω τι έχουν πάθει όλοι οι παίχτες online φέτος. Σαν δαιμονισμένοι παίζουν. Πέρυσι ήταν όλοι νουμπάδες στην Div 1. Νικούσα και βαριόμουν. Βέβαια από την άλλη καλό είναι. Αισθάνεσαι ότι παίζεις ντέρμπι σε κάθε ματς. Έχει και αυτό την ομορφιά του. Το κακό είναι ότι συνέβει κάπως νωρίς. Από την div 2 και 3 ενώ περίμενα να μου συμβεί στην 1. Εσύ στο X Box δεν πήγες Div 1;

Γιατι δεν παιζετε co op? εαν υπαρχει καποιο θεμα στα μεταξυ σας που εμποδιζει τον εναν να παιξει θα ισχυει και στο co op, ΑΝ ΟΧΙ τοτε θα βγαλετε τα συμπερασματα σας! :hehe:

Παντως για την ιστορια εμεις χωρις να εχουμε τον ανταγωνισμο σας εχουμε πολλες ομοιοτητες στα μεταξυ μας 1vs1 και μια απο αυτες ειναι το κουιτ!:pp Η διαφορα ειναι οτι σε αρκετα ματς καταλαβαινω τον ΛΟΓΟ και ειμαι με τον φιλο μου που κουιταρει.

Σε σχεση με τον φιλο μου που ΔΕΝ παιζει ουτε το μισο απο οσο εχω παιξει ειμαι dev 1 παντου (στο 16 αφου το 17 το πηραμε χθες) οπως και στο co op ανεβηκαμε στην 1 μαζι. Ομως μπορουμε να πουμε οτι οφλαιν τα παιχνιδια ειναι εντελως διαφορετικα μεταξυ μας και η διαφορα μας στα φιλικα ονλαιν σε τιτλους αλλα και η καταταξη μας στο seasons H2H δεν αντικατοπτριζει την πραγματικη διαφορα που εχουμε ως παιχτες....που εχουμε οντως μια διαφορα και το εχει παραδεχτει ο φιλος μου οτι ειμαι ΛΙΓΟ καλυτερος. (Εγω πιστευω λιγο ακομη απ οσο πιστευει εκεινος αλλα δεν θα τα χαλασουμε! :hehe:)  

Δυστυχώς τα καλά λόγια που είχα πει για το online (seasons), μάλλον ήταν για τυχαία γεγονότα. Σε Manual, βρίσκεις αντίπαλο ανά 20λεπτο (xbox one) και δε γίνεται αν έχεις περιορισμένο ελεύθερο χρόνο, να τρως τόση ώρα μπας και παίξεις 1 ματς online. Μοιραία έπαιξα 2 ματς σε any (με τα δικά μου ρυθμισμένα στο semi).

Ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή! Στο πρώτο ματς ψυχοπάθεια από τον αντίπαλο με ασφυγκτικό πρέσινγκ σε όλο το ματς (πως στο διάολο είχαν αντοχή), και συνεχόμενες σέντρες, κεφαλιές, ή σουτ εκτός περιοχής. Εγώ με Μπαγερν, αυτός με Ατλετικο. Τελικο 0-0, αφού μου έσπασαν τα νεύρα, μιας και ο τύπος μόνο μπάλα δεν έπαιζε.

Στο δεύτερο ματς ένα αρχίδι και μισό ο τύπος! Πάλι Μπάγερν εγώ, αυτός Σίτυ, με σακάτευε συνέχεια, μου τραυματισε Ρόμπεν και Βιντάλ (!!!), πήρε κόκκινη Οταμέντι, Φερναντινιο, 5-6 κίτρινες, και συνέχεια έπαιρνε Αγκουέρο ή Στέρλινγκ, πέρναγε (ασταμάτητος) όλη την ομάδα, όσπου έπεφτε στο Νοιερ. Κάποα στιγμή που κατάφερα να αποφύγω τα δρεπάνια τους εκτός αυτόυ στην περιοχή που μου έκανε πέναλτι. 1-0 στο 75-76 εγώ, και απο εκείνη τη στιγμή λες και πήρε 10 κιλά ντόπα! 

Αγκουέρο ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΣ, Στέρλινγκ το ίδιο (σε δεύτερο χρόνο), 10 σουτ μέσα από περιοχή σε 10΄ ! Κι εκεί που του κλέβω μπάλα στο 87' κάνω αντεπίθεση με κλαδεύει πριν μπω περιοχή, παίρνει κόκκινη ο Φερναντίνιο (ΝΑΙ, πρόλαβε τον Κομάν όντας 20 μέτρα πίσω! γαμω το κωλοπαίχνιδο γαμώ! ) Το φάουλ πάει άκλαφτο, κάνει αντεπίθεση (με Αγκουέρο ασφαλώς) και με διπλή κόντρα και ριμπάουντ 1-1 στο 89'. Κάνω σέντρα κλέβει μπάλα, κάνει σουτ (ΝΑΙ, Αγκουέρο) μεταξύ σέντρας και μεγάλης περιοχής, στο ΓΑΜΜΑ η μπάλα! Το ότι ΔΕΝ έφυγε το χειριστήριο στον τοίχο, όφειλεται στο μωράκι που κοιμάται στο σπίτι....Βρισιές όμως μπόλικές...

Για μένα όμως αυτό ήταν και το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Online Seasons στο Fifa 17 για φέτος. Αν, αν ποτέ πετύχω κανέναν σε Manual, έχει καλώς. Αλλά μόνο έτσι...

Γαμώ τη σχιζοφρένεια σας γαμώ! Βρωμόσκυλα! :red_card: :blowup:

1 hour ago, SkyloMethIR said:

Kατι τετοιους αντιπαλους αντιμετωπιζουμε κι εμεις και βλεπουμε αυτη την ΔΙΑΦΟΡΑ που ΜΟΝΟ παιχτικη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ....κι αρχιζουμε τις εικασιες.

Διοτι τετοιους αντιπαλους οντως μπορει μια φορα να καταφερει καποιος  να τους αποσπασει θετικο αποτελεσμα ωστοσο τις περισσοτερες φορες θα χασεις.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ομως η ηττα τοσο που ενοχλει.

Ειναι η εικονα του ματς. Νιωθεις ανημπορος και το πιο εκνευριστικο ειναι οτι  ακομα και 2 κοκκινες να φανε εκεινοι ΞΕΡΟΥΝ οτι ΜΠΟΡΟΥΝ ακομα κι ετσι να σε κερδισουν.

Οπως το πες λοιπον, 10 κιλα ντοπα, ασταματητοι και τακλιν. Προκλητικοι αντιπαλοι. Σαν να σε κοροιδευουν στα μουτρα σου ενα πραγμα...χωρις το ΣΑΝ!!!!!!

Και ερωτω (ρητορικο το ερωτημα :hehe:) πως εξηγειται  αυτο το φαινομενο επιτελους με καποιους αντιπαλους ονλαιν στο φιφα?

Ειναι θεμα σερβερ οπως εχουν πει κατα καιρους φιλοι του φορουμ που κανει τη διαφορα ή something else.......?

υγ ενα παρομοιο μακρινο γκολ που περιγραφεις το νιωσαμε χθες κοντρα στην Μαν Γιου απο τον Ιμπρα (εμεις με Ρεαλ)....Ξυλιασαμεεεεε :hehe:   Γενικα δεν μπορουσαμε να κανουμε ΤΙΠΟΤΑ (ειχαμε ΚΑΙ τρελο visual λαγκ+stuttering  ωστοσο οι αντιπαλοι μας στο co op φιφα 17 εδειχναν να παιζουν κανονικα). Ειχαν 60+% κατοχη, ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΙ.

greekirakli ουτε τα βασικα δεν ξερεις η μαλον κανεις πως δεν ξερεις...μαθε λοιπον ότι υπαρχουν 3 περιπτώσεις στα online  φιλικα που παιζουμε ματαξη μας

α) αψογη αποκριση καθολην την διαρκεια του ματς (είναι τα ματς που στο 17 σου παει 5-5 όταν παιζεις μαζη μου και φοβασε να ξαναπαιξεις )

β) ελαφρο λαγκ που όμως καταστρεφει την ακριβεια του παιχνιδιού σε ότι εχει να κανει με μπαλιες,λομπες,σουτ κτλ,ειναι τα ματς που κερδίζεις εση διοτι παιζεις μονιμος με σουτακια από τα 3 μετρα διοτι ξερεις πολύ καλα ότι όταν συμβαινει αυτό δεν μπαινει τιποτα άλλο μεσα.

γ) Ματς που ενώ στην αρχη ξεκιναν ας πουμε με αποδεκτη αποκριση στην πορεια όμως οσο περναει η ωρα "μπουκονουν" σαν σκληρος δισκος που τιγκαρει με αποτέλεσμα κατανταει ολο το β' ημιχρονο να είναι λαγκαρισμενο και να μπαινουν μονο πουστικα γκολ.

Σε οποιοδιποτε ματς κι αν παιζουμε από την αρχη σου περιγραφω το αν εχουμε καλη συνδεση,αποκριση κτλ  και όχι στο τελος όπως ψευδος  αναφέρεις  και μαλιστα σου λεω ότι δεν θα παιξω άλλο ματς όταν εχει λαγκ εση όμως αρχιζεις τοτε  τις μαλαγανιες του στιλ" παμε άλλο ένα θα στρωσει" και ενώ παραδεχεσε ότι εχει λαγκ μετα όμως σαν να μην συμβαινει τιποτα ανεβαζεςι στο youtube πουστικα ματς για να φενετε ότι μονιμος κερδίζεις.

Με τον acmilan εχω παιξει αν θυμαμε καλα 5-6 ματς στο 17( τα υπολοιπα είναι του Γιαννη) και το ένα από αυτά ηταν manual και νομιζω του εχω παρει κανα 2 ισοπαλίες.

Άλλη φορα φυσικα και θα quitaro όταν θα εχει lag και δε πανα λες εση ότι θελεις διοτι εγω μονο τιμια γκολ βαζω και οχι πουστικα και αν θες να παιξουμε και manual να σε μαθω μπαλιτσα

Και πολύ άντεξε ο Μητρόπουλος με τόσο δούλεμα.

Αφήστε τον ήσυχο τον άνθρωπο.

μην ανυσηχεις,επαιξα μαζη του ένα ματσακι σημερα το πρωι και φανηκαν καποιες αληθειες.Το λοιπον παιξαμε πριν λιγο με manual και δεν ειχε ουτε μια ευκαιρια ο κατα τα αλλα div1 κυριος.ηρθαμε 0-0.

Εγω ειχα την κλασικη ευκαιρια με  τετατετ στο ματς και ειχα και 2 καλα σουτ σιριζα ουτ αλλα το lag τον γλιτωσε και τον ειχα προηδοποιηση ότι θα παιξουμε manual αλλα όπως και να το κανουμε πρεπει να εχεις 7 κιλα μπαλακια για να κοντραριστείς σε manual ματς διοτι σε manual ματς τρεμει το χερι και δεν περναν οι τυφλοσουρτι λοβιτούρες χα χα

Το online είναι άδικο γενικά. 

Έχει πάντα lag.

Εμένα αλλού είναι η διαφωνία μου.

Τα βιντεακια που είδα έχουν μια διάθεση να σε ξεφτιλίσουν.

Γενικά δεν παίζεις σωστά 100%,κάνεις λαθακια  από όσο είδα αλλά αυτό δεν σημαίνει πως είσαι υποχρεωμενος να γίνεσαι ρεζίλι.

11 hours ago, SkyloMethIR said:

Στο δεύτερο ματς ένα αρχίδι και μισό ο τύπος! Πάλι Μπάγερν εγώ, αυτός Σίτυ, με σακάτευε συνέχεια, μου τραυματισε Ρόμπεν και Βιντάλ (!!!), πήρε κόκκινη Οταμέντι, Φερναντινιο, 5-6 κίτρινες

Φιλε μου στο seasons δε τραυματίζονται οι παίχτες μπορεί να βγάλει οτι τραυματίστηκαν αλλα μετα απο λίγο είναι καλά στο λέω για να μη τους βγάζεις αλλαγή αν ξανα παίξεις. Το λέει και ο εκφωνητής.

@Platini_Athens Το ερώτημα σου δεν είναι ρητορικό και έχει απάντηση. Είναι καλύτεροι, για διάφορους λόγους είναι καλύτεροι γύρισα τις προάλλες ματς απο 2-0 στο 83 σε 2-3 μεχρι το 90. Τις ευκαιρίες τις έιχα εγώ απλά αυτός με 2 φάσεις έβαλε 2 γκολ ε μετά κατάφερα και το γύρισα μεσα σε 10 λεπτά.

56 minutes ago, padelis71992 said:

@Platini_Athens Το ερώτημα σου δεν είναι ρητορικό και έχει απάντηση. Είναι καλύτεροι, για διάφορους λόγους είναι καλύτεροι γύρισα τις προάλλες ματς απο 2-0 στο 83 σε 2-3 μεχρι το 90. Τις ευκαιρίες τις έιχα εγώ απλά αυτός με 2 φάσεις έβαλε 2 γκολ ε μετά κατάφερα και το γύρισα μεσα σε 10 λεπτά.

αδερφε μπερδευεσαι παλι....εκτος αν νομιζεις οτι εμεις εχουμε μπερδευτει και δεν μπορουμε να ξεχωρισουμε τι εστι ''καλυτερος''.

Εκτος αν για σενα ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ σημαινει ο αλλος να ειναι 10 κιλα μπουστ και εσυ να εισαι ο ΚΟΜΠΑΡΣΟΣ της υποθεσης παιζοντας με τη ΡΕΑΛ!!!!!

ΚΑΙ ΝΑΙ εχουμε γυρισει και μεις ματς (τρελο ματς πραγματι) απο 0-2 σε 3-2 υπερ μας (δλδ μιλαμε για χαμενο ματς, ανατροπη κοντρα σε καλους παιχτες που αρχικα φανταζαν ΑΝΙΚΗΤΟΙ) οπως επισης ολα αυτα τα χρονια εχω κλεψει ματς με γκολ στο 90 απο τρομερους χειριστες!

Καποια απο αυτα τα ματς, οχι ολα,  ηταν ωραια ματς ασχετα με το αποτελεσμα παντα (και γι αυτο μαλιστα ΔΕΝ ειχαμε το φαινομενο quit rage!:icon_cool: think about it λιγο...) 

ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΑΥΤΟ (για αλλη μια φορα) ...

υγ ΔΕΝ ειναι καλυτεροι, ΜΠΟΥΣΤΑΡΙΣΜΕΝΟΙ ειναι για Χ λογους (ας πουμε οτι ειναι περισσοτεροι απο εναν ή καλυτερα συνδυασμος?) και αυτους ψαχνουμε. ΚΑΙ ΔΕΝ αναφερομαι στο μομεντουμ οταν λεω μπουστ.

@Platini_Athens Μια χαρά καταλαβαίνω τι λες ως μπουστ απλά σου εξηγώ οτι αυτό που λες μπουστ εσύ ο άλλος το κάνει απλά με τα χέρια του και με την εμπειρία του. Ενα σουτ του που θα γράψει απο το πουθενα; το ατελείωτο πρεσινκ που θα τρέχει πιο γρήγορα η καλύτερα που νομίζεις οτι τρέχει πιο γρήγορα επειδή έχει καλύτερα αντανκλαστικά απο σένα και επείδη είναι στη θέση της πάσας σου πρωτού τη κάνεις εσυ; ΟΟΟΛΑΑΑ αυτά τα κάνει με τα χέρια του και με το κεφάλι του.

Ακολουθεί παράδειγμα με ίσως το καλύτερο μου γκόλ μεχρι τώρα φέτος. 

Το παιχνίδι που βλέπεις έληξε με 15(12) εκείνος και 5(4) εγώ κέρδισα 1-2. Ξέρεις πόσες αποκρούσεις είχε ο karius το τέρμα μου; τρείς!! όλα του τα σουτ τα έκοβα γιατί ήξερα που και πως θα βαρέσει ναι καλός έφτανε στη περιοχή μου σούταρε αλλα κοβόντουσαν. Λοιπόν το στορυ του ματς ήταν οτι απο το 37 ήταν 0-1 υπέρ μου μου το κάνει 1-1 στο 71 και το γκολ που βλέπεις είναι 2 λεπτά μετά απευθείας μετά τη σέντρα έκανα εναν συνδυασμό κοντρόλ sturidge και πάρτο. Οχι δεν ειναι μομεντουμ οχι δεν ειναι boost είναι η θέση του sturidge είναι ο στόχος που βάζω και ειναι το παιχνίδι οτι είναι τόσο ρεαλιστικό που επειδή ο sturidge έπιασε με την άκρη του ποδιού το σουτ, έφυγε οβίδι. 

Αφιερωμένο στον @Mitropoylos επειδή διαβάζω οτι του αρέσουν :) 

8 hours ago, Mitropoylos said:

μην ανυσηχεις,επαιξα μαζη του ένα ματσακι σημερα το πρωι και φανηκαν καποιες αληθειες.Το λοιπον παιξαμε πριν λιγο με manual και δεν ειχε ουτε μια ευκαιρια ο κατα τα αλλα div1 κυριος.ηρθαμε 0-0.

Εγω ειχα την κλασικη ευκαιρια με  τετατετ στο ματς και ειχα και 2 καλα σουτ σιριζα ουτ αλλα το lag τον γλιτωσε και τον ειχα προηδοποιηση ότι θα παιξουμε manual αλλα όπως και να το κανουμε πρεπει να εχεις 7 κιλα μπαλακια για να κοντραριστείς σε manual ματς διοτι σε manual ματς τρεμει το χερι και δεν περναν οι τυφλοσουρτι λοβιτούρες χα χα

Το να καυχάσαι επειδή παίρνεις 0-0 δεν σε τιμά, και μάλιστα σε μάνουαλ. Όλος ο κόσμος assisted παίζει και θες να μου πεις ότι δεν μετράει αυτό και μετράει μόνο το μάνουαλ επειδή εκεί δεν χάνεις (πάντα 0-0). Και με τον Μίλαν 0-0 βγήκες στο μάνουαλ. Του έμαθες δηλαδή μπαλίτσα; Έπαψες να είσαι χειρότερός του; Δεν ισχυρίστηκα ότι είμαι Div 1, Div 2 είμαι τώρα και με το ζόρι μένω εκεί γιατί είναι παιχταράδες και δεν έχω ακόμη μάθει το παιχνίδι καλά. Ούτε ισχυρίστηκα ότι είμαι καλός στο μάνουαλ γιατί πολύ απλά δεν έχω παίξει ποτέ μάνουαλ. Οποιοσδήποτε στην θέση μου δεν θα έπαιζε καλά χωρίς εμπειρία στο μάνουαλ όσο ταλαντούχος και να ήταν. 5 σουτ έκανες σε όλο το παιχνίδι μαζί μου και όλα άουτ (4 από μεγάλη απόσταση, ένα κοντινό στο 88). Με λίγα λόγια στο μάνουαλ χειροτέρεψες μιας και στο assisted ισχυρίζεσαι ότι κάνεις 20 σουτ εκ των οποίων τα μισά εύστοχα. 10/20 εκεί 0/5 στο μάνουαλ μαζί μου. Απλά σου αρέσει γιατί και οι αντίπαλοι (Μίλαν και εγώ) δεν βάζουμε γκολ (λογικό!!!). Εδώ μπαίνουν δύσκολα γκολ στο assisted θα μπουν στο μάνουαλ; Και μάλιστα τώρα που δεν το μάθαμε καλά καλά το παιχνίδι στο assisted; Μάνουαλ μετά από 5 μήνες όταν θα έχουμε γίνει pro στο assisted και θα θέλουμε μεγαλύτερο chalence. 

Έχει και την ομορφιά του και το μάνουαλ αλλά μόνο για πλάκα και όχι σαν αποδεικτικό της αξίας των παιχτών σε ένα παιχνίδι που έχει ένα μήνα κυκλοφορίας. Είναι απλά πειραματικά ματς για χαβαλέ αλλά εσύ επειδή μόνο εκεί βγαίνεις 0-0 το πήρες για το πλέον σοβαρό. Με τον Μιχάλη λες έπαιξες ένα παιχνίδι και σου έκανε 3 σουτ σε όλο το παιχνίδι και έβαλε δύο γκολ. Αν είχες παίξει με μάνουαλ και τα σουτ που σου έβαλε δεν τα έβαζε και βγαίνατε 0-0 θα πόσταρες στο φόρουμ ότι του έμαθες και αυτουνού μπαλίτσα όπως εμένα και του Μίλαν; Εγώ σου λέω 0-0 θα βγεις με τον Μιχάλη στο μάνουαλ. Άντε να χάσεις 1-0. Θα σημαίνει πολλά για σένα αυτό; 

Από ότι φαίνεται ανήκεις στο 1% που παίζει μόνο μάνουαλ. Καλά κάνεις, αλλά δεν μπορείς να κατηγορείς το 99% ότι παίζουν μούφα παιχνίδια στο assisted με γκολ τυφλοσουρτι λοβιτούρες και ότι τα παιχνίδια τους είναι ως μη γενόμενα. Υπερβολικό. 

7 hours ago, Bakogoal said:

Το online είναι άδικο γενικά. 

Έχει πάντα lag.

Εμένα αλλού είναι η διαφωνία μου.

Τα βιντεακια που είδα έχουν μια διάθεση να σε ξεφτιλίσουν.

Γενικά δεν παίζεις σωστά 100%,κάνεις λαθακια  από όσο είδα αλλά αυτό δεν σημαίνει πως είσαι υποχρεωμενος να γίνεσαι ρεζίλι.

Lag και για τους δύο. Απλά εμείς δεν κλεγόμαστε και δεν λέμε ακραία πράγματα ότι η ΕΑ μας αδικεί προσωπικά. 

Δεν παραδέχεται ότι κάνει κανένα λάθος και όποτε προσπαθήσαμε να του δώσουμε συμβουλές θύμωνε.

Ειρωνική διάθεση έχουμε μόνο όταν μας λέει ότι από τα 30 ματς που παίζει τα 28 που χάνει είναι τα μάπα και τα 2 που νικάει είναι όλος τυχαίως τα μόνα που είναι δίκαια και δεν έχουν λαγκ. Επίσης όταν λέει ότι μόνο στα παιχνίδια που λήγουν 0-0 στο μάνουαλ παίζεται μπαλίτσα και μας μαθαίνει κιόλας ενώ στα άλλα που χάνει 4-0 εκεί η ΕΑ τον κλέβει. 

Απάντηση σε ΠΛΑΤΙΝΙ: Τα παιχνίδια που παίζω με τον Μητρόπουλο δεν έχουν καμία σχέση με τα παιχνίδια του Όγγυ με σένα. Ο Μητρόπουλος ισχυρίζεται πράγματα τα οποία δεν τα έχει ποτέ αποδείξει. Ότι έχει λαγκ σε αυτόν και όχι στον αντίπαλο. Πως ξέρει αυτός αν ο αντίπαλος έχει λαγκ; Επίσης εσείς παίξατε από κοντά ενώ εμείς όχι. Άρα ούτε αυτή η ένδειξη δεν υπάρχει. Και εγώ μπορώ να σου πω ότι αδικούμε. Γιατί δεν πιστεύεις εμένα και πιστεύεις αυτόν; Ότι και να πει ο καθένας λόγια του αέρα είναι. Και εγώ έχω παράπονα από το παιχνίδι αλλά προσπαθώ να βρω τρόπο να λύσω τα όποια προβλήματα μου δημιουργούνται στο παιχνίδι και όχι να γκρινιάξω. Δηλαδή ο πιο φωνακλάς και παραπονιάρης έχει πάντα δίκαιο; Πέρυσι έλεγε 10 δικαιολογίες που φέτος παραδέχτηκε πως δεν ίσχυαν και πλέον ισχύει μόνο η βαριά μπάλα το τράβηγμα της φανέλας και το λαγκ. Με σένα και τον Όγγυ ήταν σταθερό το πρόβλημα και ΕΝΑ. Το acount όπως ισχυρίζεστε. Εδώ δεν υπάρχει ένα, αλλά 25 εναλλασόμενα. Που να βρεις άκρη; 

Συμφωνώ στο manual του greekiraklis.

Γενικά στο manual ο μέτριος/κακός παίχτης έχει περισσότερες πιθανότητες να πάρει ένα καλό αποτέλεσμα αφού το παιχνίδι γίνεται πολύ πιο SIM με λιγότερες ευκαιρίες.

Θα μπορούσαμε να βρούμε και άλλους τέτοιους τρόπους, Και εγώ αν παίξω με τον καλύτερο παίχτη του κόσμου και αποφασίσουμε να παίξουμε με κανονισμούς τύπου: 

μόνο με μισό αστέρι ομάδες η

μόνο σούτ από τα 40 μέτρα η

μόνο με το 1 χέρι(!!) η

μόνο με σύστημα 8-2-0 η

μόνο με PEPE επιθετικό η

μόνο με κάμερα Dynamic

ίσως να είχα ελπίδες να του πάρω ενα Χ έτσι δεν είναι;

Με λίγα λόγια όσο πιο μεγάλη δυσκολία υπάρχει και για τους 2 παίχτες τόσο μειώνεται το skill gap μεταξύ τους

καλα ρε σε ετσουξε τοσο μια ισοπαλια που σου πηρα και εγραψες ολο αυτό το κατεβατο? Γιατι δεν  ανεβάζεις το ματς στο youyube να δουμε ολοι ότι δεν εκανες ουτε μια ευκαιρια στο ματς και ποσο παιχτουρα εισαι? χα χα  .Προεχουν αλλα δυο ματς που ουτε αυτά ανεβασες...ηταν δυο οδυνηρες ητtες με το αγαπημενο σου ασισταντ  και μαλιστα η μια ηταν από τον γιαννη.

Λοιπον μαθε μπαλιτσα διοτι αμα σου βγαλουν το ασισταντ πνιγεσε και κλαις σαν το μορο που του περνουν το μπιμπερο από το στομα, κι αμα τυχει ματς και χωρις λαγκ σε χορευω πεντοζαλι.Οχι δεν είμαι παιχταράς απλα μου κακοφενετε να είμαι 43 χρονων ανθρωπος και να μην γινομε πιστευτος σε ότι λεω.Ειναι αισχρο να μετατρεπεις ένα ντέρμπι σε περιπατο εκμεταλευομενος το λαγκ,ξερεις εση πως το κανεις ,στο εχω αναλυσει 100 φορες.Ομως οι "αυτοματισμοι" σου εξαφανιζοντε στο manual και εκει φενετε η γυμνια.Λες ότι θελω να παιζουμε manual για να μην μπαινουν γκολ!!!

Μα εγω εχασα το τετατετ στο manual ματς,εγω θα επρεπε να φωνάζω,απλα σε τσουζει επηδη το manual είναι ποιο τιμιο και σου  "τρεμει" το χερι.

• Create New...