Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ACMILANGR

FIFA 17 Online Seasons & Online Friendly Συζητήσεις

Recommended Posts

Pc

2 γκολ που έβαλα στον ίδιο αγώνα. Γκολ που δεν θα έμπαιναν στο FIFA 16.

Το δεύτερο το γούσταρα πολύ. 

έλα πάρε πάρε .ξεκινάμε: (όλα ειναι στο xbox one

όταν ο aubameyang απλά πετάει!

όταν ο aubameyang "σκοτώνει". (το καλύτερο μου γκόλ μέχρι τώρα)

ψάρωσε ο τερματοφύλακας....

δύο ωραία γκόλ. ιδίως το δεύτερο

λάθη που δεν συγχωριούνται...

ACMILANGR ωραία γκολακια όπως και τα β@ζακια που βγάζει μετά το τέλος κάθε βίντεο σου!:hehe:

Αν δεν βγάλει update δεν πρόκειται να ξανά ασχοληθώ με το online και ήθελα και τρομάρα μου να βάλω και λεφτά να φτιάξω ομάδα στο fut η παίχτες δεν έχουν ουδέν κούραση επί 90 λεπτά τρέχουν δεν πάει να δείχνει μπάρα πως είναι κουρασμένη δεν το βλέπεις όμως μέσα στο γήπεδο δλδ στην πράξη όλες η σέντρες καταλήγουν γκολ όλη με τον ίδιο τρόπο παίζουν  διότι ξέρουν πως έτσι θα πει εύκολα και όλα τα κόρνερ καταλήγουν γκολ η άμυνα για εμένα τουλάχιστον είναι αλαλούμ αλαλούμ όταν κερδίζει η ομάδα μου κόρνερ όλη η άμυνα βρίσκεται στην επίθεση που άμα φύγει ο αντίπαλος στην κόντρα άμα είσαι τυχερός θα τον κόψεις αλλιώς το έφαγε έτσι απλά η δύο άκραοι αμυντικοί έχω βαρεθεί να τους βλέπω να την έχουν δει σέντερ φορ και η ea. Τα γνωρίζει όλα αυτά διότι αυτή το έκανε έτσι για να μπορεί να παίξει ο οποιοσδήποτε χωρίς καν να μάθει το παιχνίδι...το παιχνίδι ακόμα δίνει στον οποιοδήποτε να κερδίσει χωρίς να φαίνεται πραγματικά ο καλύτερος δλδ αυτός που θα παίξει πιο πολλές ώρες αυτός που το ψάχνει το παιχνίδι αυτός που θα το λιώσει αυτός που θα κάνει πολυ προπόνηση δεν φαίνεται διότι όπως είπα σέντρα γκολ σέντρα γκολ άρα γιατί να το ψάχνει άρα γιατί να μπερδευτεί αφού έχει το εύκολο γκολ όπως είπε και ο Μίλαν θέλω 1 στα 15 η σέντρες 1 στα 15 από κόρνερ δεν με νοιάζει να χάνω τουλάχιστον να χάνω όμως από δικά μου λάθη και όχι από την ea.μη παρεξηγηθώ παιδιά την άποψή μου λέω απλά όσο πιο ωραίο είναι offline τόσο δεν μου αρέσει ONLINE 

εγώ Online το απολαμβάνω και στo pc πλέον και στο xbox one, 

Δοκίμασες Seasons;

20 hours ago, ACMILANGR said:

έλα πάρε πάρε .ξεκινάμε: (όλα ειναι στο xbox one

όταν ο aubameyang απλά πετάει!

όταν ο aubameyang "σκοτώνει". (το καλύτερο μου γκόλ μέχρι τώρα)

ψάρωσε ο τερματοφύλακας....

δύο ωραία γκόλ. ιδίως το δεύτερο

λάθη που δεν συγχωριούνται...

Είσαι φοβερός φίλε μου 

@Sporky Ολα αυτα που γραφεις εκτος απο τις κεφαλιες, που και σε αυτες υπαρχει λυση, διορθωνονται με εντολες στο team management. Στο custom tactics αντε παιξε με τα sliders στην αμυνα και θα βρεις αυτο που σου ταιριαζει. Επισης στις ατομικες εντολες δωσε εντολη στους αμυντικους σου να καθονται πισω οταν επιτιθεσαι. Αυτα που βλεπεις και σε εκνευριζουν κ λογικο ειναι γιατι ισως να εχουν εντολη να ανεβαινουν τσεκαρε τα και πες μας τα αποτελεσματα.                                                                                                                        Οσο για τις κεφαλιες στην αμυνα βρηκα την υγεια μου με το σπαμ στο κουμπι του σουτ κ τη διωχνουν οι αμυντικοι μου, πλεον λιγοστεψαν αρκετα τα γκολ που ετρωγα απο κορνερ-σεντρες.

2 hours ago, padelis71992 said:

@Sporky Ολα αυτα που γραφεις εκτος απο τις κεφαλιες, που και σε αυτες υπαρχει λυση, διορθωνονται με εντολες στο team management. Στο custom tactics αντε παιξε με τα sliders στην αμυνα και θα βρεις αυτο που σου ταιριαζει. Επισης στις ατομικες εντολες δωσε εντολη στους αμυντικους σου να καθονται πισω οταν επιτιθεσαι. Αυτα που βλεπεις και σε εκνευριζουν κ λογικο ειναι γιατι ισως να εχουν εντολη να ανεβαινουν τσεκαρε τα και πες μας τα αποτελεσματα.                                                                                                                        Οσο για τις κεφαλιες στην αμυνα βρηκα την υγεια μου με το σπαμ στο κουμπι του σουτ κ τη διωχνουν οι αμυντικοι μου, πλεον λιγοστεψαν αρκετα τα γκολ που ετρωγα απο κορνερ-σεντρες.

Τι εννοείς φίλε με το "σπαμ στο κουμπι του σουτ" ;

Για να μη πω τετραγωνο γιατι δε παιζουμε ολοι με τα ιδια κουμπια ειπα το κουμπι του σουτ και οταν λεω σπαμ εννοω να το πατας και να το αφηνεις οσο πιο γρηγορα μπορεις.

39 minutes ago, padelis71992 said:

Για να μη πω τετραγωνο γιατι δε παιζουμε ολοι με τα ιδια κουμπια ειπα το κουμπι του σουτ και οταν λεω σπαμ εννοω να το πατας και να το αφηνεις οσο πιο γρηγορα μπορεις.

Και εγώ έκανα spam το κουμπί της πασας και δεν είδα αποτέλεσμα.... 

Αύριο θα δοκιμάσω το κουμπί του σουτ 

Η αλήθεια είναι ότι κάποια στιγμή που έπαιζα tutorials και είχα τον trainer ανοιχτό μου έδειχνε μόνο το κουμπί του σουτ να πατήσω. 

Επιτέλους είδα το φως το αληθινό! 

Επαιξα μετά από χρόνια (2011-12 αν θυμάμαι καλά), Seasons με manual settings. Απερίγραπτη χαρά το να βλέπεις το παιχνίδι PURE!

Μέχρι να το συνηθήσω (θέλω λίγη δουλίτσα ακόμα, αν και βοηθάει ότι παίζω με κολλητούς στο σπίτι semi και manual μερικές φορές) γινόντουσαν εκατέρωθεν λαθάκια ειδικά στα σουτ, που αυτό το ρημάδι το assisted έχει καταστρέψει όπως φαίνεται το παιχνίδι στο online ειδικά. Όταν βρήκαμε τα πατήματα μας με το παιδί, έγινε ένα πανέμορφο ματς αληθινού, αγνού ποδοσφαίρου, με τα λάθη του, τις ωραίες προσπάθειες, την έλλειψη οποιουδήποτε abuse, την έλλειψη των γελοίων - άχρηστων πλέον skills, με αρκετά σουτ, με αποκρούσεις καλές, γενικά με την αίσθηση real - pure fοοtball.

Για την ιστορία, παίξαμε Ρεάλ - Ατλέτικο, και παρά το 0-0 κάλλιστα θα μπορούσε να είναι και 2-2 το ματς, με χαμένες ευκαιρίες (όχι από σουτ στο γάμο του καραγκιόζη).

Και το πιο ωραίο: Δεν άργησε πολύ να βρει αντίπαλο (ο λόγος που δεν έπαιζα τόσα χρόνια manual Online). Από εμένα ένα τεράστιο Χ πλέον στο assisted - semi assisted και ένα welcome, επίσης τεράστιο, στο Manual !

Υ.Γ. Κανείς από δω παιδιά που να παίξουμε κανένα φιλικό σε manual (Xbox One).

Από το στομα μου το πηρες.Το ιδιο εκανα κι εγω χτες συμπτωματικα στο Ps4 .Eπαιξα 3 ματσακια online seasons για να δω τι λεει εκει το online.

Στο ματς που επαιξα με assisted αν ειχα μπροστα μου τον αντιπαλο θα του τραβαγα σφαλιαρες.Ο ορισμος του σπασικλα.Λυσαλεος ρυθμος,ντοπε overpower κηνυγιτο,υπερανθρωπη πιεση που σε αληθινο ποδοσφαιρικο ματς ουτε για 15 λεπτα δεν θα αντεχαν ανθρωπινα οντα να τρεχουν και να κυνιγιουντε ετσι και εκει που μου ηρθε να τον φτυσω ηταν όταν με τρυπισε από μακρια με τον Ιμπραιμοβιτς το μοναδικο δευτερολεπτο που δεν προλαβα να του βαλω ποδι.Εντελος δωρο της cpu το γκολ επηδη ντε και καλα το εκανε με τον μυτονγκα και ηταν κεραυνος το σουτ ενώ δεν ειχε παρει καθολου φορα.Ενιωσα 2 φορες μακακας διοτι εγω σφυγκομουν και επερνα 2 μετρα φορα και τα δικα μου σουτ γινοταν μουφες.

Αν ειχα μικροφονο θα του το εβαζα στον...

Το κωμικοτραγικο είναι ότι υπαρχουν μανιακοι και σπασικλες που χεροντε να παιζουν με αυτή την ψυχοπαθια από την στιγμη που τους το δινει το δικαιωμα το ιδιο το παιχνιδι.Πατησα quit και στο καπακι επαιξα αλλα 2 ματς seasosn με manual και ευτηχος εκει αυτό που παιζοταν εμοιαζε με ποδοσφαιρο.Αυτο που με ξινησε εκει είναι ότι καταντα ποιο ευκολο να σκοραρεις με σεντρα-κεφαλια παρα με στροτο παιχνιδι και κανονικο σουτ όχι επηδη είναι overpower οι σέντρες αλλα επηδη παραειναι δυσκολα τα σουτ στο μανουαλ ,μα εχασα ως και τετατετ μονος μου ανενόχλητος με finesse σουτ ενώ ο αντίπαλος με νικησε με 2 τυχαίες σέντρες επηδη δεν μπορουσε να κανει παιχνιδι και να με απηλυση με passing game.

1 hour ago, Mitropoylos said:

Από το στομα μου το πηρες.Το ιδιο εκανα κι εγω χτες συμπτωματικα στο Ps4 .Eπαιξα 3 ματσακια online seasons για να δω τι λεει εκει το online.

Στο ματς που επαιξα με assisted αν ειχα μπροστα μου τον αντιπαλο θα του τραβαγα σφαλιαρες.Ο ορισμος του σπασικλα.Λυσαλεος ρυθμος,ντοπε overpower κηνυγιτο,υπερανθρωπη πιεση που σε αληθινο ποδοσφαιρικο ματς ουτε για 15 λεπτα δεν θα αντεχαν ανθρωπινα οντα να τρεχουν και να κυνιγιουντε ετσι και εκει που μου ηρθε να τον φτυσω ηταν όταν με τρυπισε από μακρια με τον Ιμπραιμοβιτς το μοναδικο δευτερολεπτο που δεν προλαβα να του βαλω ποδι.Εντελος δωρο της cpu το γκολ επηδη ντε και καλα το εκανε με τον μυτονγκα και ηταν κεραυνος το σουτ ενώ δεν ειχε παρει καθολου φορα.Ενιωσα 2 φορες μακακας διοτι εγω σφυγκομουν και επερνα 2 μετρα φορα και τα δικα μου σουτ γινοταν μουφες.

Αν ειχα μικροφονο θα του το εβαζα στον...

Το κωμικοτραγικο είναι ότι υπαρχουν μανιακοι και σπασικλες που χεροντε να παιζουν με αυτή την ψυχοπαθια από την στιγμη που τους το δινει το δικαιωμα το ιδιο το παιχνιδι.Πατησα quit και στο καπακι επαιξα αλλα 2 ματς seasosn με manual και ευτηχος εκει αυτό που παιζοταν εμοιαζε με ποδοσφαιρο.Αυτο που με ξινησε εκει είναι ότι καταντα ποιο ευκολο να σκοραρεις με σεντρα-κεφαλια παρα με στροτο παιχνιδι και κανονικο σουτ όχι επηδη είναι overpower οι σέντρες αλλα επηδη παραειναι δυσκολα τα σουτ στο μανουαλ ,μα εχασα ως και τετατετ μονος μου ανενόχλητος με finesse σουτ ενώ ο αντίπαλος με νικησε με 2 τυχαίες σέντρες επηδη δεν μπορουσε να κανει παιχνιδι και να με απηλυση με passing game.

Τα σουτ στο manual είναι (φάινονται) δύσκολα, επειδή έχουμε συνηθήσει το semi assisted ή το assisted, με αποτέλεσμα να έχουμε ξεχάσει (από παλιά) πως είναι να σημαδεύεις εσύ.

Αν αρχίσεις και παίζεις μόνο manual, και γενικά προπονηθείς, θα δεις ότι θα κάνεις τα σουτ όπως πρέπει. Μη νομίζεις βέβαια ότι θα μπαίνουν μέσα όπως στο assisted, αλλά σίγουρα θα είναι πιο αληθοφανή και πολύ κοντά στην πραγματικότητα από ότι είναι σε assisted.

Οι πάσες είναι "ευκολότερες" από ότι νομίζει κανείς. Απλά θέλει καθαρή σκέψη και όχι βιασύνη, και ασφαλώς προπόνηση!

7 hours ago, ACMILANGR said:

αν βάλεις και τον trainer δεν ειναι τόσο δύσκολο

Όντως, ισχύει.

δειτε φαουλαρα ο ericssen!

4 online friendly ματς με διαδικτιακο φιλο χτες το πρωι στο pc με ασισταντ στο χειριστηριο και ουτε ένα γκολ παιδια από την γραμμη της περιοχης σε καμια 40αρια σουτ που τραβηξα....Το ηξερα ότι θα συμβει αυτό διοτι πιστευω ότι στην  εκδοση του 17 στο pc εχουν "πειραξει" τα σουτ για να μην πω καμια ποιο χειροτερη κουβεντα και το λεω εγω αυτό διοτι το δυνατο μου σημειο ειναι τα σουτ από μεση και μακρινη αποσταση,γενικα απο την γραμμη της περιοχης και ηδη από το δευτερο ματς επαιζα ηδη εκνευρισμένος χωρις να αμυνομε αφου δεν εμπαινε τιποτα μεσα.(η αποκριση μας ηταν αψογη,δεν είχαμε lag).

Το λοιπον αφου ξενερωσα για άλλη μια φορα στην pc version παιζω το βραδι ένα και μοναδικο ονλινε season ματς στο PS4 και επηδη ειχε υπερβολικο ρυθμο επαιξα σε manual mode.Το λοιπον το πρωτο σουτ που εκανα στο ματς ηταν αρκετο για να σιχαθο ακομα περισοτερο την pc version διοτι ηταν γκολαρα από τα 30 μετρα.Με ένα manual σουτ λοιπον εκανα ότι δεν μπορεσα να κανω το πρωι σε 40 assistant σουτ από ποιο κοντα στην pc version χα χα....Aν δεν βγει update στο pc που να "ξεκλειδωσει" τα σουτ στην pc version μεταξη ισαξιων αντιπαλων απλα θα νικαει αυτος που σε κοντινο σουτ θα ξαναπαρει ριμπάουντ και θα σκοραρει από κουτσουκελα ειτε από κεφαλαια από κανα κορνερ.

Μερικά παιχνίδια ενάντια στον Μητρόπουλο τα οποία αποδεικνύουν σύμφωνα με τον ίδιο ότι το Fifa φέτος είναι off. Στο πρώτο παιχνίδι έχασα δύο γκολ, μετά και αυτός έχασε ένα στο 2:40 λεπτό του βίντεο και τελικά νίκησα 1-0 με γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Παρατηρήστε τις χαμένες ευκαιρίες και πείτε μου τι λάθος κάνουμε και δεν μπαίνει γκολ.  Μετά παίξαμε και άλλα παιχνίδια με αρκετά γκολ αλλά όλα ήταν τσίρκο και μαγική εικόνα σύμφωνα με τον Μητρόπουλο, λόγο της ελλείψεως update, οπότε θεωρούνται ως μη γενόμενα. Καλό παιχνίδι λέει φέτος το Φίφα αλλά με περιττή δυσκολία στα γκολ. Πρέπει κάποιος να είναι Μιχάλης ή Μίλαν για να βάλει γκολ. Δεν μπορεί να βάλει γκολ λέει παρόλο που κάνει 20 φάσεις κλασικές σε κάθε παιχνίδι.

Αναμονή για update. Η ιστορία συνεχίζεται.

επειδή αναφέρομαι και εγώ στο τελευταίο βίντεο, εγώ δεν είπα ότι πήρα 20-0 τον μητρόπουλο

O φιλος Μητροπουλος ας παγωσει το τελευταιο βιντεακι (δυστυχως ειδα αυτο ΜΟΝΟ  και μεχρι το συγκεκριμενο  λεπτο)  στο 4:54

Ας δει ΤΙ ΠΑΣΑ μπορει να βγαλει και τι αποφασιζει να κανει παραυτα....θα εβγαζε 3 με εναν, κατεμε 90% σιγουρο γκολ....

Βεβαια ολα αυτα τα λεω εγω βλεποντας ενα βιντεακι το οποιο ρε παιδια δεν παλευεται! κατι πρεπει να κανεται με τον ηχο....:hehe:

Παντως μια αλλη εικασια την οποια την εχω κανει παλιοτερα πχ στο 16 δεν ηταν που ελεγε στο διαφημιστικο του φιφα ''play beautiful''  ? και δεν αναιρω παραλληλα τη θεωρια μας με το boost στον αντιπαλο που εχει παιξει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ , ειναι οτι γενικα ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ τη μπαλα (οπως κανει ο GreekiRA) γενικα βγαινουν πραγματα μεσα στο γηπεδο ....οταν την κρατας πολυ ωρα δεν λειτουργει, γινεσαι και προβλεψιμος.....γνωμη μου. 

Βεβαια αυτο προυποθετει να εχεις επιλεξει τους σωστους παιχτες (workrates) με το αντιστοιχο συστημα ωστε να κανουν κινηση οι παιχτες μεσα στο γηπεδο.

Πρεπει να εχεις διαβασει, να εχεις ψαξει την ομαδα με την οποια αγωνιζεσαι, να εισαι αλενατορε.

Aνεβαστε βιντεακι (oχι φωτο) ο καθενας σας ΠΟΣΟ εχει παιξει (λιωσει) στο seasons,  ετσι απο περιεργεια ....  :hehe:

Στην περιοχη που μενω όταν δεν εχει φορτιο η συνδεση δηλαδή από της 10 το βραδυ και μετα γινοντε ωραια ματς και online ενώ όταν εχει εστο και λιγο λαγκ η τυχη ευνοει τα κοντινα σουτ διοτι συνηθος παιρνεις ριμπάουντ ενώ δυσκολευουν ακομα ποιο πολύ τα σουτ που γινοντε από παραπισω.Οσον αφορα την μετα-update  συμπεριφορά ετυχε να κερδισω χτες βραδυ διαδικτιακο φιλο στο pc που ειχα να τον κερδισω ουτε που θυμαμε από ποτε συν του ότι πηρα ισοπαλια και από αλλον διαδικτιακο φιλο που και από τους 2 μαζευα 7ρες στο 16.Αρα για μενα το παιχνιδι εχει καλυτερη συμπεριφορά.Και σε online seasosns ματς είναι διασκεδαστικο.Το επιμαχο σημειο είναι τα σουτ και μαλον ισως είναι και θεμα προπονησης διοτι φετος εχουν καποια επιπελον δυσκολια ισως και μια random αισθηση διοτι χανοντε και σιγουρα γκολ αλλα μπωρει να μπουν και τυχαια καποια αλλα.

Έπαιξα τώρα 4 seasons στο pc και είχε πολύ stuttering και λίγο λαγκ. Τα 3 από τα 4 ματς διακόπηκαν. Τα 2 τα κέρδισα και το 3ο διακόπηκε πριν ξεκινήσει το ματς και παρέμεινα στα ίδια. 

Έχει θέμα σε κανέναν άλλον τώρα?

• Create New...