Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Buddha

EA SPORTS - FIFA 17 - Γενική συζήτηση v.2

Recommended Posts

Ερωτηση. Παω να βαλω το demo να παιξει και μου πεταει το origin αυτο το μνμ: An error has occured. Invalid Lisence. Reason code= Invalid Cipher (0x0006). Ξερει κανεις τι παιζει?

19 minutes ago, DM7 said:

Ερωτηση. Παω να βαλω το demo να παιξει και μου πεταει το origin αυτο το μνμ: An error has occured. Invalid Lisence. Reason code= Invalid Cipher (0x0006). Ξερει κανεις τι παιζει?

κανε repair το game, γνωστό θέμα του origin

1 minute ago, TheSlayerPG1908 said:

κανε repair, γνωστό θέμα του origin

Μπορεις να μου πεις πως ακριβως? Δεν εχει ξανατυχει

24 minutes ago, DM7 said:

Μπορεις να μου πεις πως ακριβως? Δεν εχει ξανατυχει

Ανοιγεις το origin, πας στη βιβλιοθηκη παιχνιδιων, δεξι κλικ στο FIFA και επιλεγεις το repair.

9 minutes ago, TheSlayerPG1908 said:

Ανοιγεις το origin, πας στη βιβλιοθηκη παιχνιδιων, δεξι κλικ στο FIFA και επιλεγεις το repair.

Ευχαριστω θα το τσεκαρω.

6 hours ago, spyros-1908- said:

Πρώτο όταν δίνει πέναλτι δείχνει τον διαιτητη να περπατάει να περνάει της διαφημιστικες πινακιδες σαν φαντάσμα και να εξαφανίζεται στης εξέδρες!

Kαλημερα, αυτο που λεει ο φιλος @Spyros-1908- το ειδα κι εγω once, με εναν παιχτη μου που ηταν πισω απο τις πινακιδες και περασε σαν να ηταν X MEN απο μεσα !!!

Βεβαια ειχα ριξει τα γραφικα και σκευτηκα οτι μπορει στα high να πηδαει πανω απο τις πινακιδες :pp σιγα μην πηδαει, παλι απο μεσα περναει σιγουρα!

Νομιζω οτι το παιχνιδι θα φαει  λιφτινγκ ....στο τελος θα ειναι ''πιο φιφα 16''.

Εγώ 3 πράγματα θέλω στο 17..

1) Οι τερματοφύλακες να μην τα τρώνε και φέτος στις κλειστές γωνίες για πλάκα, να μπαίνουν τα γκολ στην κλειστή σε πιο φυσιολογικά πλαίσια.
2) Οι πάσες να μην πηγαίνουν τόσο δυνατά, κάτι ενδιάμεσο!
Όσο για το pace αν επέστρεψε, αυτό δεν είναι θέμα κόβεται εύκολα!
Μακάρι να μην το διαλύσουν το παιχνίδι με τα update!
3)Να μπορείς να κάνεις σωστή ανάπτυξη και να παίζεις ωραία μπάλα αλα Barca! 

Δεν ξέρω αν το ανέβασε κάποιος άλλος. Ωραία τα φαουλάκια φέτος!

Eγώ είδα ένα αντίστοιχο για πέναλντυ, αλλά δεν το πολυκατάλαβα...

1. Στήνεσαι και παίρνεις θέση-φορά, έτσι;

2. Μετά... τρέχεις προς την μπάλα (είτε δεξιά πηγαίνοντας είτε αριστερά);

3. Μετά... πατάς το σουτ και ταυτόχρονα πιέζεις είτε δεξιά είτε αριστερά;

4. ΤΟ ΥΨΟΣ καθορίζεται απ' την δύναμη (αν πατάς πιο πολύ); Δεν μπορείς να κάνεις πχ. τεχνικό (πιο σιγανό) πλασέ στο "γάμα";

Και ΟΤΑΝ ΑΠΟΚΡΟΥΣ πέναλντυ, τί κάνεις;;;; Απλά πατάς του σουτ το πλήκτρο και πιέζεις είτε δεξιά είτε αριστερά;;; Και πώς καθορίζεται αν θα πέσεις ΧΑΜΗΛΑ ή πιο ψηλά;

Κάνα παρόμοιο βιντεάκι για κόρνερς υπάρχει;

http://www.moddingway.com/file/193890.html Το πρώτο demo tweaker για ημίχρονο (αλλά με σταθερό stamina 4λεπτου), + arena play

Πολύ καλό για να δοκιμάσουμε αν όντως είναι επιρρεπείς σε λάθη όταν δεν έχουν άλλες αντοχές

10 hours ago, spyros-1908- said:

Πως γίνεται αυτό τωρα ας το εξηγήσει καποιος!που παίζεις δεν μας είπες,όχι τίποτα άλλο να συγκρίνουμε

Σε PS4 παίζω. 

34 minutes ago, FNDX said:

Σε PS4 παίζω. 

Τότε είσαι πολύ τυχερός που όχι απλά δεν σου έτυχε συχνά αλλά δεν σου έτυχε και καθόλου όπως λες!

Βέβαια υπάρχει και κάτι άλλο που μπορεί να έχει γινει!Να βγάζει η ΕΑ από φέτος update από το Demo:hehe:

Η πλάτη τελικά είναι μια  χαρά ,σίγουρα όχι καραop όπως λένε μερικοι απλα είναι κάτι καινούργιο και θέλει ειδικό τροπο αντιμετώπισης ...Ο οποίος είναι το L2 και ο αριστερός μοχλός ανάλογα την κατεύθυνση του παίκτη που βάζει πλάτη για να τον σπρωξεις.  

CsZqrz7WAAEmrRW.jpg

Επειδη βλεπω οτι εχετε καποιοι θεμα με τα πέναλτι τα οποια δεν είναι καθόλου δύσκολα 

1)Όταν επιλεγείς την στάση του παίκτη με τον δεξι μοχλό καθοριζεις με ποιο σημείο του ποδιού θα σουτάρει την μπάλα η ακόμα και με ποιό ποδι

2) μετα κανεις τον αριστερό μοχλό μπροστά για να ξεκίνησει ο παικτης να πηγαίνει προς την μπάλα ,ενδιάμεσα μπορείς να ελεγχεις τον ρυθμο ,να αλλαξεις κατεύθυνση η και να σταματήσεις στιγμιαία

3)λίγο πριν φτασει στη μπάλα πρέπει να επιλέξεις που θα σουτάρεις το ποσο αριστερά δεξια καθορίζεται απο τον αριστερό μοχλό και το πανω κάτω απο τη δυναμη του .Προσοχή όταν διαλεγουμε πλευρα δεν πάμε τον μοχλό δεξια η αριστερά αλλά διαγώνια πανω δεξια η διαγώνια πάνω αριστερά ...αυτό δεν το εξηγεί καλά στις οδηγίες στο παιχνίδι... Το Πανένκα είναι απολαυση φέτος ....

Εμένα πάντως τα μόνα που με χαλάνε μέχρι τώρα είναι, το Legendary(αν και στο φουλ δεν νομίζω να είναι τόσο τραγικό, αλλά πόσο να βελτιωθεί) και τα κόρνερ όπου ο επιτηθεμενος παίρνει πάντα κεφαλιά(εκτός αν είναι χάλια το κόρνερ) και τις περισσότερες φορές θα σκοράρει κιόλας. Πολύ OP. Επίσης βλέπω τον ρυθμό στο normal αρκετά καλό, δεν έχω δοκιμάσει ακόμα στο slow. Και κάτι τελευταίο. Καλό το shielding με το L2 αλλά σαν να μαζεύονται πόλλες λειτουργίες σε ένα κουμπί, κι εκτός από το pace control χάνεται και το precision dribbling που το θεωρώ ακόμα πιο σημαντικό. 

9 minutes ago, FNDX said:

Εμένα πάντως τα μόνα που με χαλάνε μέχρι τώρα είναι, το Legendary(αν και στο φουλ δεν νομίζω να είναι τόσο τραγικό, αλλά πόσο να βελτιωθεί) και τα κόρνερ όπου ο επιτηθεμενος παίρνει πάντα κεφαλιά(εκτός αν είναι χάλια το κόρνερ) και τις περισσότερες φορές θα σκοράρει κιόλας. Πολύ OP. Επίσης βλέπω τον ρυθμό στο normal αρκετά καλό, δεν έχω δοκιμάσει ακόμα στο slow. Και κάτι τελευταίο. Καλό το shielding με το L2 αλλά σαν να μαζεύονται πόλλες λειτουργίες σε ένα κουμπί, κι εκτός από το pace control χάνεται και το precision dribbling που το θεωρώ ακόμα πιο σημαντικό. 

Η δυσκολία επιρρεάζεται και απο την διάρκεια του αγώνα και στο 16 αν βάλεις 4λεπτα τα ημίχρονα το legendary είναι πιο εύκολο. Συμφωνώ για τα κόρνερ τα φοβάμαι παρα πολυ στο online...

To precision dribbling είναι l2+r1 γιατι να επιρρεάζεται ?

καραοπ και επιμενω σε αυτο για την πλατη,δοκιμασα αυτο που λεει πρωτα στις οδηγιες μιας και μου ειχε σπασει τα νευρα και αφου ειδα οτι δεν λειτουργει εγραψα το ποσο αρνητικο στοιχειο ειναι,επειδη εγω δεν θα ασχολειθω καθολου με το online αλλα μονο καριερα, το παιχνιδι δεν παιζετε,στο online μπορει να ειναι αλλιως αλλα δεν με ενδιαφερει καθολου.

πάντως στην beta στα κόρνερ έπαιρνα κεφαλιά 1/10....το άλλο άκρο δηλαδή

51 minutes ago, alansirer said:

καραοπ και επιμενω σε αυτο για την πλατη,δοκιμασα αυτο που λεει πρωτα στις οδηγιες μιας και μου ειχε σπασει τα νευρα και αφου ειδα οτι δεν λειτουργει εγραψα το ποσο αρνητικο στοιχειο ειναι,επειδη εγω δεν θα ασχολειθω καθολου με το online αλλα μονο καριερα, το παιχνιδι δεν παιζετε,στο online μπορει να ειναι αλλιως αλλα δεν με ενδιαφερει καθολου.

εγω παλι πιστευω οτι λειτουργει ετσι οπως πρεπει ,οταν βαζεις πλατη για να προσταψεις την μπαλα ειναι για να μην εχει δυνατοτητα να απλωσει ποδι ο  αμυντικος που ερχεται με φορα και να ειναι  δυσκολο να σε κοψει ,επισης αμα βιαστει να παει  απο την μια πλευρα στριβεις απο τη αλλη και τον περνας . Ολοι οι παικτες μπορουν να προστατεψουν την μπαλα με  το σωμα ειναι απο τα πρωτα πραγματα που μαθαινει καποιος οταν παιζει ποδοσφαιρο και απο τα πιο χρησιμα,για παραδειγμα ο μεσσι ,ο ινιεστα και τσαβι δεν ειναι δυνατοι αλλα ειναι απο τους καλυτερους στο προστατευουν την μπαλα.Εκει που παιζει ρολο η  δυναμη ειναι οταν θελεις να την προσστατεψεις στατικα για μεγαλη διαρκεια  κατι που κανουν κυριως τα σεντερ φορ.Ολα αυτα οπως ειπα τα βλεπω να γινονται σε αρκετα σωστο βαθμο στο ντεμο ,σιγουρα η cpu το χρησιμοποιει τελεια αλλα αυτο ουτε με προβληματησε στα παιχνιδια στο ντεμο ουτε και με νοιαζει ομως διοτι θα ασχοληθω μονο με το online και μονο ετσι κρινω ολα τα παιχνιδια

48 minutes ago, alansirer said:

εγώ όταν το κάνει η CPU απλά κρατάω βάθος.

39 minutes ago, ACMILANGR said:

εγώ όταν το κάνει η CPU απλά κρατάω βάθος.

Αυτο κανω κι εγω...και καπακι γυρναει και ο παιχτης ...Και στο online το ιδιο θα γινεται μολις σε βαζει πλατη ο αντιπαλος κρατας βαθος οποτε θα γυρισει και ο παιχτης..Εκτος κι αν παιζεις με κανα ταγαρι που θα τρολαρει με πλατη συνεχεια

Εμένα προσωπικά μου άρεσε και πολύ το story με τον hunter. Σαν να βλέπεις ταινία είναι. ελπίζω να έχει μεγάλη διάρκεια.

Κορυφαία στιγμή όταν ο κόσμος φώναζε "who are you, who are you"

εχει ξαναπαιχτεί;

ερωτηση,το να κλεψουμε την μπαλα απο καποιον που βαζει πλατη επιτρεπετε η θα παιζουμε με ημιμετρα κρατα βαθος και αν ποτε κανουν λαθος θα παρεις την μπαλα.

δοκιμαζω το βαθος τωρα και συγνωμη αλλα αυτο δεν ειναι ποδοσφαιρο

4 minutes ago, alansirer said:

ερωτηση,το να κλεψουμε την μπαλα απο καποιον που βαζει πλατη επιτρεπετε η θα παιζουμε με ημιμετρα κρατα βαθος και αν ποτε κανουν λαθος θα παρεις την μπαλα.

δοκιμαζω το βαθος τωρα και συγνωμη αλλα αυτο δεν ειναι ποδοσφαιρο

Συμφωνώ ότι είναι OP. Δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω αυτό που έκαναν. Για μένα μια χαρά ήταν το παλιό Shield.

• Create New...