Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Buddha

EA SPORTS - FIFA 17 - Γενική συζήτηση v.2

Recommended Posts

Δειτε εδω γιατι μας βγαινει ο πατος με το παλιοπαιχνιδο, που τοσο το αγαπαω πια.

52K3ljE.jpg

Κλασσικη περιπτωση FIFA 16 : Ο Αλονσο θα τρεξει να μαρκερει τον παικτη που θα παρει την μπαλα (το 17) και ο 17ας ανετα θα δωσει την μπαλα στον 6 γιατι θα ναι ελευθερος.

ΑΛΛΑ τωρα πια, στο 17, ο Αλονσο, ο τσακαλος, παει να μαρκαρει τον 6 διοτι αντιλαμβανεται οτι ο αλλος μολις παρει μπαλα θα δωσει πασα.Αν ΔΕΝ παει να δωσει πασα, τοτε παμε κι εμεις να τον μαρκαρουμε.

ΖΗΤΩ Η ΝΕΑ ΑΙ !!!

Εχασα 3-1 το ματς και το καταχαρηκα!!

δεν ξερω αν μου αρσει η οχι το παιχνιδι,σιγουρα το μεγα αρνητικο για εμενα ειναι  το βαζω πλατη,ειναι καραοπ και χαλαει ολο το παιχνιδι,προσωπικα δεν μπορω με τιποτα να κλεψω την μπαλα,η cpu κανει σχεδον παντα την ιδια κινηση,πασα στον επιθετικο,βαζει πλατη,δεν του παιρνεις την μπαλα που να προσπαθεις 10 χρονια,κανει την κινηση ο μεσος προς την περιοχη και ο επιθετικος του βγαζει ανετη πασα παντα.

τα σκορ μου εως τωρα στο πρωταθλημα 1 γυρου που εφτιαξα μεσα απο αυτη τη σελιδα http://www.haxball.gr/league/view/213826

σε ολα ειμαι γηπεδουχος και παιζω σε world class που μπορω να πω οτι με δυσκολευει και λιγο

20 minutes ago, alansirer said:

τα σκορ μου εως τωρα στο πρωταθλημα 1 γυρου που εφτιαξα μεσα απο αυτη τη σελιδα http://www.haxball.gr/league/view/213826

σε ολα ειμαι γηπεδουχος και παιζω σε world class που μπορω να πω οτι με δυσκολευει και λιγο

Alan πως το κανεις αυτο το πρωταθλημα ρε φιλε?τι ακριβως ειναι αν μπορεις εξηγησε μου!

επειδη δεν μου αρεσει να παιζω τυχαια ματς,φτιαχνω πρωταθλημα,αντι να τα γραφεις σε χαρτι τα κανεις μεσα απο αυτη τι σελιδα και εισαι αρχοντας

αρχικα διαλεγεις τι θελεις να φτιαξεις,πρωταθλημα,ομιλους,νοκ αουτ, παμε ας πουμε στο πρωταθλημα,δηλωνεις αριθμο ομαδων,δινεις ονομα στο πρωταθλημα και μετα βαζεις και εναν κωδικο ωστε να το διαχειριζεσαι μονο εσυ,η εστω και οποιος αλλος εχει τον κωδικο,γραφεις τα ονοματα των ομαδων επιλεγεις αν θα εχεις εναν η δυο γυρους,μετα σου δινει να γραψεις σωστα μια βλακεια μηπως και η δουλεια δεν γινεται απο ανθρωπο αλλα απο καποιο προγραμμα,προσοχη εδω γιατι αν κανεις λαθος τα φτιαχνεις ολα απο την αρχη,μολις τα τελειωσεις ολα σου βγαζει πινακακι με βαθμολογια και αγωνιστικες που εσυ απλα γραφεις μονο τα σκορ.

39 minutes ago, alansirer said:

δεν ξερω αν μου αρσει η οχι το παιχνιδι,σιγουρα το μεγα αρνητικο για εμενα ειναι  το βαζω πλατη,ειναι καραοπ και χαλαει ολο το παιχνιδι,προσωπικα δεν μπορω με τιποτα να κλεψω την μπαλα,η cpu κανει σχεδον παντα την ιδια κινηση,πασα στον επιθετικο,βαζει πλατη,δεν του παιρνεις την μπαλα που να προσπαθεις 10 χρονια,κανει την κινηση ο μεσος προς την περιοχη και ο επιθετικος του βγαζει ανετη πασα παντα.

Είναι στα αρνητικά που έβαλα στο review μου το Shield (πλάτη).

Βασικά Όταν στο κάνει αυτό, δεν χρειάζεται να προσπαθήσεις να του την κλέψεις, κράτα βάθος. 

Μήπως τελικά το World class στο demo έχει ίδια δυσκολία με το Legendary;

πάντως σε κάποια παιχνίδια κερδίζω εύκολα σε κάποια χάνω

Εγώ φέτος παίζω άνετα στο world class όχι ότι κερδίζω πάντα αλλά κάνω νίκες,όταν παίρνω μεγάλη ομάδα εγώ  και μικρη η cpu συνήθως κερδιζω,όταν η cpu έχει καλή ομάδα χάνω η παίρνω νίκη με πολύ δυσκολια!Ενώ πέρσι έπαιζα μόνο στο professional

Οσο πιο πλυ παιζω τοσο περισσοτερο μου αρεσει..Νομιζω στο world class γινονται καλυτερα παιχνιδια...Το παιχνιδι φαινεται πανω κατω ιδιο αλλα εχει πολλες αλλαγες που θα τις καταλαβει καποιος που εχει λιωσει το 16(Offline).Θα τολμησω να πω οτι ειναι πολυ διαφορετικο απο το 16 σε πολλους τομεις.Να πω επισης οτι τα στατιστικα του καθε παιχτη παιζουν ρολο στην ροη του παιχνιδιου και ξεχωριζουν ευκολα οι καλοι παιχτες...Εχω φαει γκολ με πολλους τροπους Και εχω δοkιμασει να παιξω με CITY αντιπαλο, με ολες τις ομαδες..εκει καταλαβα οτι παιζει διαφορετικα με την καθε ομαδα η CITY(Νταξ οχι με 11 διαφορετικους τροπους)...Κατι τουβλα εχω φαει εξω απο την περιοχη που τους χειροκροτησα κιολας!Δε μου αρεσει που στα κορνερ θα παρω παντα εγω την κεφαλια 9 στις 10 φορες...Τρωω κατι τακλιν και τρεμει το χειρηστηριο ξερω γω Γενικα εχει πολλες μαχες τζαρτζαρισματα και παιζει ρολο ο δυνατος παιχτης....το LT με πλατη το κανει αρκετα συχνα η Α.Ι καποιες φορες σε ακυρες στιγμες..Νομιζω θα ειναι ΟΡ στο online...Γενικα σημερα ηρθα στα ισια μου!

https://www.easports.com/fifa/news/2016/fifa-17-stadiums?utm_campaign=fifa17_hd_ww_ic_ic_twt_stadiums-tw-09-14-16&utm_source=twitter&utm_medium=social&cid=18069&ts=1473873305757&sf48770647=1

Οι οπαδοι της Λυον θελουν να δουν το νεο γηπεδο.
Μπααα, αστο.

Οι οπαδοι της Ρωμα και της Λατσιο θελουνε να εχουνε το Ολιμπικο.
Μπαααα αστο.

Η Πρεμιερ να ναι καλα.

Για παίξτε τώρα Fifa 16 στο καπάκι να σας δω που λέτε κάποιοι ότι δεν έχει μεγάλη διαφορά... 

Λοιπον προσπαθώ να βγάλω άκρη με το demo και δεν μπορώ. 

Οι τερματοφυλακές είναι πολύ τραγικοι τελικά.  Αυτό που κοιτάνε την μπάλα γίνεται συνέχεια.  Στην Beta σπάνια γινόταν. 

Όμως η αρχική Beta είχε προβλήματα όπως η απόκριση και τα σουτ που το ντεμο δεν τα έχει πλέον. 

Στο demo παίρνω συνέχεια κεφαλιες στα κόρνερ ενώ στην Beta ακριβώς το αντίθετο.  

Επομένως το demo δεν είναι ούτε πιο παλιά ούτε πιο καινούργια έκδοση. Θα μου πείτε τι ήταν; 

Ιδέα δεν έχω. 

Και αυτό το ρημάδι το Shield τι σκατα το βάλανε; 

Να μας τα κάνουν νταουλι στο online; 

Εγώ πάντως που έχω δει κάνα δυο βιντεακια στο  YouTube από καποιους  που μάλλον παίζουν το full game δεν έχω δει αυτό το φαινόμενο τερματοφυλακες-αγαλματα,τώρα δεν ξέρω μπορεί να ετοιχε,αύριο θα δω περισσότερα για να έχω άποψη!

Εγώ ρε παιδιά που έπαιξα σήμερα 20-25 και δεν μου έτυχε καθόλου ο τερματοφύλακας άγαλμα ήμουν απλά τυχερός;

Και τα 2 υπαρχουν τελικα.

Απλα το Ολιμπικο ειναι στα Generic, και της Λυον ειναι το Suita City Football Stadium (υπαρχει και στο Ντεμο) 
Δεν εχουνε τα official rights για να το ονομασουνε Parc OL.

Σπανιες περιπτωσεις και σε μενα με τους τερματαδες...σε φυσιολογικα επιπεδα..τι γινεται ρε?Αλλο παιχνιδι παιζουμε ολοι?

Καλησπέρα και από μένα. 

Προσωπικά μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ενθουσιασμένος από το demo, βλέπω μια βελτίωση στο παιχνίδι που με χαροποιεί αρκετά, καθώς πιστεύω ότι είχε μείνει αρκετά στάσιμο τα 3 τελευταία χρόνια. Ασφαλέστερα συμπεράσματα βέβαια θα βγουν στο full game.

Έχοντας παίξει κάνα 5ωρο περίπου το demo, έχω δει αρκετά bugs, θα τα αναφέρω εδώ μήπως σας έχει τύχει κάτι ανάλογο.

Το πιο περίεργο ήταν όταν ήμουν στα πέναλτι σε ένα παιχνίδι και μετά από 4 πέναλτι για κάθε ομάδα το σκορ ήταν 4-2. Φυσιολογικά το ματς θα έπρεπε να έχει τελειώσει, ο σχολιασμός γινόταν σαν να έχει τελειώσει το παιχνίδι, αλλά παραδόξως με έβαλε να  βαρέσω και 5ο πέναλτι το οποίο το βάζω, γίνεται 5-2 και τότε τελειώνει το ματς και πέφτουν τα highlights με τους πανηγυρισμούς. Ένα άλλο (το οποίο το χω κάνει και record εάν ενδιαφέρεται κάποιος να το δει) είναι  παίκτης της CPU να επιστρέφει τη μπάλα με πάσα στον GK και αυτός να την μπλοκάρει κανονικά. Επίσης έχω δει πολλά πλάγια τα οποία (κατά τη δική μου εντύπωση) δίνονται ανάποδα. Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά σαν να μου φάνηκαν αρκετές αυτές οι περιπτώσεις. Τέλος, ένα ακόμα στοιχείο που παρατήρησα (όχι bug, μια γενική εντύπωση που μου δημιουργήθηκε) είναι ότι στο Legendary level είναι πιο εύκολο να κλέψεις την μπάλα από τον αντίπαλο σε αντίθεση με το World-Class, κάτι που πέρυσι δεν συνέβαινε για κανένα λόγο, ίσα ίσα που άμα έκλεβες μπάλα από τη CPU στο Legendary έκανες κωλοτούμπες.

Αυτά από bugs, άμα έχετε αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο θα με ενδιέφερε να το μάθω. Σε γενικές γραμμές πάντως, το παιχνίδι φαίνεται να κάνει άλμα προς τα πάνω και ενώ είμαι μόνο online παίκτης, φέτος έχω ψηθεί και για κάνα career.

EDIT: Έχω ποστάρει και το βίντεο που προανέφερα.

fifa_17_demo_bug.mp4

21 minutes ago, ELBarto-3- said:

Και τα 2 υπαρχουν τελικα.

Απλα το Ολιμπικο ειναι στα Generic, και της Λυον ειναι το Suita City Football Stadium (υπαρχει και στο Ντεμο) 
Δεν εχουνε τα official rights για να το ονομασουνε Parc OL.

Για το Ολίμπικο δεν είμαι σίγουρος αλλά το https://en.wikipedia.org/wiki/Suita_City_Football_Stadium είναι της Gamba Osaka, της Ιαπωνικής ομάδας που έχει και στο Demo.

6 hours ago, alansirer said:

Συμφωνώ. Ίσως το χειρότερο στοιχείο του παιχνιδιού. Είχα Pogba και δεν μπορούσα να πάρω με τίποτα τη μπάλα από τον Dybala. Θέλει ζυγοστάθμιση. Δεν είναι κακό σαν ιδέα, απλά στην υλοποίηση πάσχει. 

Πολύ καλό το πρόγραμμα Τόλη. Εύγε.

1 hour ago, FNDX said:

Για το Ολίμπικο δεν είμαι σίγουρος αλλά το https://en.wikipedia.org/wiki/Suita_City_Football_Stadium είναι της Gamba Osaka, της Ιαπωνικής ομάδας που έχει και στο Demo.

Ναι το τσεκαρα, οντως, ειπε καποιος στο Reddit αυτη την μ@λ@κ!α και ενθουσιαστηκα.

Πισω στην γωνια μας, να κλαιμε γιατι η ΕΑ δεν ξερει οτι υπαρχουν κι αλλα πρωταθληματα.

1 hour ago, FNDX said:

Δεν ειναι της Λυων το γηπεδο οντως εχεις δικιο...απλα μοιαζει λιγο οποτε ισως θα χρησιμοποιει αυτο.

Παντως τα παρατησαν τα αλλα πρωταθληματα πλην του Αγγλικου σε οτι αφορα γηπεδα αδειεες κτλπ...αμα ειναι ρε ΕΑ βγαλτο Fifa PL 17 το παιχνιδι...Η Ιταλια και η Γαλλια ειναι χωρες που διαθετουν ομαδες με μεγαλη ιστορια. Κριμα.

5 hours ago, FNDX said:

Εγώ ρε παιδιά που έπαιξα σήμερα 20-25 και δεν μου έτυχε καθόλου ο τερματοφύλακας άγαλμα ήμουν απλά τυχερός;

Πως γίνεται αυτό τωρα ας το εξηγήσει καποιος!που παίζεις δεν μας είπες,όχι τίποτα άλλο να συγκρίνουμε

2 bugs   που έχω δει εγω:

Πρώτο όταν δίνει πέναλτι δείχνει τον διαιτητη να περπατάει να περνάει της διαφημιστικες πινακιδες σαν φαντάσμα και να εξαφανίζεται στης εξέδρες!

Δεύτερο βάζω γκολ και μαζί μου πανηγυριζουν και οι αντίπαλοι φίλαθλοι!

3 hours ago, spyros-1908- said:

2 bugs   που έχω δει εγω:

Πρώτο όταν δίνει πέναλτι δείχνει τον διαιτητη να περπατάει να περνάει της διαφημιστικες πινακιδες σαν φαντάσμα και να εξαφανίζεται στης εξέδρες!

Δεύτερο βάζω γκολ και μαζί μου πανηγυριζουν και οι αντίπαλοι φίλαθλοι!

Ε και που είναι το παράξενο; 

:friends:

7 hours ago, ACMILANGR said:

Ε και που είναι το παράξενο; 

:friends:

Έλα ντε!Για φαντάσου να γίνει αυτο εδώ αυτό,να βάζει γκολ για παράδειγμα ο Παναθηναϊκός και να πανηγυριζουν και οι Ολυμπιακόι!

Eίδα χθες την καρα-"φάβα" (Γιουβέντους - Σεβίλλη... Δεν έβλεπα την Ντόρντμουντ;;;;)... και μετά ξαναέπαιξα 4-5 ματσάκια!

Εξακολουθώ και λέω ότι σε μένα "αγάλματα-τερματοφύλακες" δεν έχω πετύχει... πλην εμένα (στα πέναλντυ)! 'Ντάξει, μια-δυο φορές στο κάθε ματς θα "μείνουν παγωτό" απ' την φάση αλλά είναι φυσιολογικό και αναμενόμενο (έπαιζα και τέρμας ημιεπαγγελματικά και... θυμάμαι να μ' έχουν κάνει "τουτάνα" κάτι φοβεροί μπαλαδόροι).

Όλα καλά μέχρι στιγμής, μ' αρέσει πολύ - αν και δεν έχω πολυκαταλάβει ΠΟΤΕ πρέπει να κάνεις το τάκλιν να πάρεις την μπάλα και συνήθως κάνω "σλάιντινγκ" για να κόψω (και τρώω κάρτες). ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να κάνω remap στα πλήκτρα κίνησης και να βάλω τους κέρσορες (διότι έχουν βάλει default να κάνεις navigation στο παιχνίδι με τους κέρσορες... αλλά εγώ έτσι παίζω ρε γαμώτο!!!)...

...Αυτό που δεν έχω καταλάβει "γρι"... είναι ΠΩΣ ΧΤΥΠΑΣ ΠΕΝΑΛΝΤΥ!!! Δηλαδή... πήγα 0-0 με Μπάγιερν εναντίον Γιουβέντους και στα πέναλντυ... ούτε καταλάβαινα ΠΩΣ ΠΕΦΤΕΙ ο τέρμας στην κατεύθυνση (και πώς πάει ψηλά ή χαμηλά) ούτε φυσικά ΠΩΣ ΣΟΥΤΑΡΕΙΣ! Αυτό με το βελάκι που κουνιέται σαν τρελό... δεν το 'χω καταλάβει!!! Μέχρι να μελετήσω κάνα τουτόριαλ, μπορεί να δώσει κάποιος τα φώτα του;

επαιξα αρκετα παιχνιδα χθες και μπορω να πω οτι το παιχνιδι στο slow ειναι πολυ ομορφο,εχει αυτα τα μικρα πραγματα που σε κανουν να λες ωραιο αυτο ωχ κοιτα εκεινο και μου αρεσε αρκετα,τα γραφικα βελτιωμενα σε σχεση με τα προηγουμενα φιφα απλα περιμενα κατι πιο εντυπωσιακο με την frostbite.ατμοσφαιρα απιστευτη λες και βλεπεις κανονικο αγωνα!τα μοντελα των παιχτων βελτιωμενα και αυτα αλλα προσωπικα θεωρω οτι μπορουνε πολυ καλυτερη δουλεια.γιατι να μην ηταν το slow το default στο παιχνιδι για να παιζαμε ωραια ματσακια στο onlain??θα περιμενω να κυκλοφορησει και θα διαβαζω τις αποψεις σας,αν ειναι θετικες σε μεγαλο βαθμο ειδικα απο ατομα που ξερω οτι δεν ειναι κολλημενοι πιθανοτατα να το αγορασω

βαθμολογια 8

• Create New...