Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 17 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

25 minutes ago, dimios said:

ρε δεν αφήνουν οι γύφτοι της ea... early access & pre order.... χαχαχαχα απλά γελοίοι..

εγω ειμαι μεσα χωρις preorder (αμερικανικο account)

το ελληνικο δεν μπαινει...

fut chemistry explained

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/tips-and-tricks/how-chemistry-works-in-fut-17

23 minutes ago, zezinho-10 said:

εγω ειμαι μεσα χωρις preorder (αμερικανικο account)

το ελληνικο δεν μπαινει...

μιλαμε για pc...

http://imgur.com/a/7wbQN

17 minutes ago, dimios said:

μιλαμε για pc...

http://imgur.com/a/7wbQN

ναι ειναι glitch και το φτιαχνουν δες την προηγουμενη σελιδα το ποστ

το ενα απο τα δυο account που εχω μπηκε και ειναι αυτο που συνδεεται με τον αμερικανικο λογαρισμο μου στο psn...

Untitledweb.png

Just now, vagoe said:

Ισίδωρος να κατεβάσω ή οχι;;;

τι να κατεβασεις γιωργο?

Just now, vagoe said:

Την εφαρμογή. .....Η τζάμπα κοπος;;; 

δεν εχει βγει για κινητα ακομα στο pc μονο βγηκε,απλα login κανεις ...αν δεν σου βγαλει το glitch..

www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app

Δεν μ αφήνει να μπω και μου λέει να αγοράσω το fifa για να κάνω λογαριασμό λέει...πάλι καλά τα έκανες ea

επειδη τυγχανει να γνωρίζω πολύ καλά, καθώς εχω προσβαση στην ΕΑ DATABAS για το ελληνικο πρωτάθλημα, πλέον επιβεβαιωνομαι οτι εκεί την ΕΑ μας φλομώνουν παπάτζα....

απο αρχες Ιουλίου...ναι Ιουλιου...στη database υπηρχαν feedbacks των reviewers ότι ο Hult του ΠΑΟ δεν ειναι LM αλλά LWB (και για αλλους παικτες παρομοια που θα τα αναφερω σε αλλα ποστ). Η ΕΑ λοιπον κατοπιν τουτων, απο Ιουλιο επαναλαμβανω, εχει αλλαξει τη θεση του Χουλτ σε LWB. Και βλεπω τωρα στην επίσημη database τον HULT LM !!! 

Οποτε 2 τινα συμβαινουν: ή γραφουν στα τετοια τους τα feedbacks ή φτιαχνουν τα στατιστικα από Ιουνιο και δεν ξανασχολουνται και ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε..

και εγώ έφαγα την πατάτα του INVITE...

1 hour ago, zezinho-10 said:

Γιατί δεν το καταλαβαίνω;

Για ρίξε μια εξήγηση αν μπορείς.

Ειδατε το πινακακι με τα boost απο τα chemistry styles...

τωρα εξηγειται γιατι καποιες if ειναι αχρηστες...

Πακέτα ανοίγετε ή με την αυριανή TOTW; Προσωπικά μου έδωσε 4 πακέτα All players pack, τα οποία έχουν 4 bronze, 4 silver, 4 gold με έναν rare μέσα, ένα πακέτο με 12 items, τα οποία είναι 3 rare αλλά δεν έχουν gold μέσα, και ένα gold gift pack με 4 items gold τα οποία κανένα rare (παίζω από FIFA 14 και μετά)

@zougaman λοιπον εχουμε και λεμε...

1) για παικτη που ειναι στην ενδεκαδα τα μπουστ που θα παρει εξαρτωνται 25% απο την χημεια της ομαδας + 75% απο την χημεια που δειχνει η καρτα του

2)για αυτους που ειναι στον παγκο ισχυει το ιδιο μονο που η χημεια στην καρτα τους ειναι σταθερα μονο 5, αρα παντα εχουν μικροτερο μπουστ απο αυτους της ενδεκαδας.

τωρα η φορμουλα ειναι χημεια ομαδας* 0,25+χημεια καρτας*0,75*10=χ

1)αν το χ ειναι πανω 50  τοτε ο παικτης αρχιζει και παιρνει μπουστ στα στατς του με μεγιστη τελικη τιμη το 99

2)αν ειναι 50 ακριβως δεχει τα αρχικα στατς χωρις μπουστ

3)αν εχει 49 και κατω εχει μειωσει στα στατς

το πινακακι με τα μπουστ ειναι αυτο https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hs6p-ur6JQfJSxLI37iaWV6bUqgwd6LC6y6Y1tQEwV8/pubhtml

π.χ ο σουαρεζ στο 17 με hunter και 10/100 χημεια  θα εχει  

accelaration 88+15=99

sprint speed 77+10=87

positioning 92+15=99

finishing 94+10=99

shot power 87+10=97

long shots 86+5=91

volleys 88+10=98

penalties 85+15=99

ολα τα αλλα στατς παραμενουν ιδια

επισης οποιαδηποτε αλλαγη συστηματος η θεσης καποιου παικτη αφου ξεκινησει ο αγωνας δεν επιρρεαζει την χημεια και τα μπουστ των παιχτων

τελος τα παρακατω στατς επιρρεαζονται  απο το σταμινα

• Acceleration
  • Agility
  • Jumping
  • Strength
  • Rea ctions
  • Marking

τα δυο τελευταια εξηγουν πολυ τα γκολ στο 45 και 90 οπου το σταμινα ειναι χαμηλο

θα κατσω να ψαξω λιγο το θεμα 6,7,8,9 χημεια ,εκ πρωτης οψεως καθε βελακι σημαινει +5 αλλα επειδη οπως βλεπετε με τον σουαρεζ δεν ειναι ολα + 15 πρεπει να βρω τις αναλογιες...

Πακέτο φάγαμε not invited

Που να μην είχα preorder δηλαδή

Υπομονή άλλες δύο μέρες μέχρι το trial. 

Α ρε ea μας ξενερωσες πάλι 

13 minutes ago, disko7 said:

Πακέτο φάγαμε not invited

Που να μην είχα preorder δηλαδή

Υπομονή άλλες δύο μέρες μέχρι το trial. 

Α ρε ea μας ξενερωσες πάλι 

υπομονη ειναι glitch και υπαρχει επισημο tweet οτι προσπαθουν το φτιαξουν το πολυ αυριο το πρωι θα μπεις...

smalling με shadow

Cs01eoPXYAA7rzU.jpg:large

Συμβουλη μαζεψτε chem styles θα ειναι πανακριβα

20 minutes ago, zezinho-10 said:

υπομονη ειναι glitch και υπαρχει επισημο tweet οτι προσπαθουν το φτιαξουν το πολυ αυριο το πρωι θα μπεις...

smalling με shadow

Cs01eoPXYAA7rzU.jpg:large

Συμβουλη μαζεψτε chem styles θα ειναι πανακριβα

Το θέμα είναι φίλε να προλάβουμε να ανοίξουμε τα πακέτα μας 

Τέλος πάντων ότι είναι να γίνει από πρωί τώρα

Καλό βραδυ

1 minute ago, disko7 said:

Το θέμα είναι φίλε να προλάβουμε να ανοίξουμε τα πακέτα μας 

Τέλος πάντων ότι είναι να γίνει από πρωί τώρα

Καλό βραδυ

Trading μέχρι να βγει το παιχνίδι, είναι χαμένος χρόνος αφού ρευστό δεν κυκλοφορεί.

Οπότε τι σήμερα, τι αύριο το ίδιο πράγμα είναι.

Εγώ φέτος δεν πουλάω τίποτα πριν τις πρώτες 5-10 μέρες κυκλοφορίας του 17.

Αν σου κάτσει κανένας καλό δεν φεύγει αφού λεφτά δεν υπάρχουν και ΑΝ φύγει τότε θα δεις ότι μόλις πέσουν τα μαρούλια στην αγορά θα ανέβουν οι τιμές πχ POGBA πέρυσι. Πρώτες μέρες 70Κ, μετά από 10 μέρες 200Κ!!!

Καλησπέρα σε ολους.

Επειδή πρωτη φορά ασχολούμαι με το web app,τα κοινς που μαζεύουμε αυτη τη βδομάδα το κρατάμε και φτιάχνουμε ομάδα μολις βγει το παιχνίδι,ή αρχίζουμε να ξοδεύυμε από τώρα για μια καλή ομάδα?

1 minute ago, Panagiotis142 said:

Καλησπέρα σε ολους.

Επειδή πρωτη φορά ασχολούμαι με το web app,τα κοινς που μαζεύουμε αυτη τη βδομάδα το κρατάμε και φτιάχνουμε ομάδα μολις βγει το παιχνίδι,ή αρχίζουμε να ξοδεύυμε από τώρα για μια καλή ομάδα?

Τιμές τις πρώτες μέρες είναι στον θεό οπότε μην αγοράζεις παίχτες. Πληρώνεις πολλά στην  αρχή αφού όλοι είναι σε frenzy mode!

Κράτα λεφτά και φτιάξε μια καλή φθηνή ομάδα.

Δες και τον οδηγό μας από πέρυσι που έχω στην υπογραφή μου

f012c5d4386c45c4a2329a8899dbbc90.png

Μπορώ να πω ότι κάποιος μπορεί να φτιάξει καλή ομάδα από τις ομάδες του πρωταθλήματός μας, και φανταστείτε δεν έχω μέσα, Ideye, pardo(καλύτερος του ibarbo στα stats, αλλά όλοι ξέρουμε τι cheat είναι ο ibarbo), wakaso, dominguez, marin, martins

εμένα ξεμπλοκαρε από το glitch αλλά βλέπω το transfer market κλειδωμένο. Γιατί? Λέει να παίξω το παιχνίδι για να ανοίξει τι είναι αυτό?

13 minutes ago, dimios said:

εμένα ξεμπλοκαρε από το glitch αλλά βλέπω το transfer market κλειδωμένο. Γιατί? Λέει να παίξω το παιχνίδι για να ανοίξει τι είναι αυτό?

Θεωρεί ότι δεν είχες ενεργό λογαριασμό πέρυσι και δεν σου επιτρέπει να κάνεις trading κλπ

Το έπαθα πέρυσι με τον 3 λογαριασμό μου που δεν τον χρησιμοποιούσα.

3 minutes ago, zougaman said:

Θεωρεί ότι δεν είχες ενεργό λογαριασμό πέρυσι και δεν σου επιτρέπει να κάνεις trading κλπ

Το έπαθα πέρυσι με τον 3 λογαριασμό μου που δεν τον χρησιμοποιούσα.

έχω ενεργό λογαριασμό από το 2011.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...