Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ELBarto-3-

FIFA 17 - Career Mode

Recommended Posts

image.img.jpg

CAREER MODE !!

Αρχιζουμε λοιπον!

Εδω μπορουμε να μοιραζομαστε τις συναρπαστικες μας ιστοριες με τους συν-καριεριστες!

Καλοριζικοοοο!!! :D

Επρεπε να το ανοιξεις εσυ το τοπικ ρε Λιακο και επιτελους εγινε!!! ;) 

Περα απο το κλασσικο παρεακι περιμενουμε κ αλλους!

Λοιπον εγω για αρχη οπως εχω δηλωσει το ξεκινημα θα ειναι με 

ΟΜ το καμαρι της Μασσαλιας και οχι μονο...Γαλλικο παντα για αρχη να μας καλοσωρισει στο Φιφα...μετα Ιταλια τωρα που δεν ξερω εχω διαφορες σκεψεις..οτι βγει στην πορεια και φυσικα ενα περασματακι απο Αγγλια ειναι MUST σε αυτο το φιφα με προπονητες κ τετοια. :D  Θα χει και RTG το πιατο καπου προς το τελος.

Φετος εχω καποιες προτασεις και προτεινω στο τελος να ψηφιζουμε

1) Καλυτερη ιστορια (ο καθενας θα βαζει υποψηφιοτητα την καλυτερη του ιστορια και να ψηφιζουμε ολοι οσοι συμμετεχουμε)

2) Τα 5 καλυτερα γκολ  (οσοι εχουμε κονσολες κτλπ αποθηκευουμε ανεβαζουμε κτλπ...τα γνωστα)

Αυτα δεν ξερω τι λετε περιμενω αποψεις.

58 minutes ago, Diegito21 said:

Φετος εχω καποιες προτασεις και προτεινω στο τελος να ψηφιζουμε

1) Καλυτερη ιστορια (ο καθενας θα βαζει υποψηφιοτητα την καλυτερη του ιστορια και να ψηφιζουμε ολοι οσοι συμμετεχουμε)

2) Τα 5 καλυτερα γκολ  (οσοι εχουμε κονσολες κτλπ αποθηκευουμε ανεβαζουμε κτλπ...τα γνωστα)

Αυτα δεν ξερω τι λετε περιμενω αποψεις.

Καλες ιδεες, το 1 ισως να εχει τιτλο "καλυτερο Career" αλλα το 2 ρε φιλε, μπορει ο αλλος να περασει ολη την ομαδα, να το βαλει, αλλα να μην το ανεβασει, αρα γινεται λιγο αδικο.

Εγώ άμα καταφέρω και το πάρω φέτος που χλωμό το κόβω, στα σίγουρα είναι η Αθλέτικ και Ίντερ. Ε μετά στανταράκι 4η Αγγλίας και βλέπουμε..... όλα αυτά ΑΝ το πάρω...

12 hours ago, Diegito21 said:

Και στα pc γίνεται αυτό. Καλή ιδέα πάντως!

• Λυων - Εννοειται λογω του οτι ειναι ομαδα μου απο Γαλλια, αλλα το καινουργιο γηπεδο, και η κακιστη κατασταση του ροστερ, βοηθαει.
  • Ιντερ - Η ομαδα του Buddha.Την εχω πιασει εδω και 2 FIFA, και εχω κανει απο τα καλυτερα Career μου.Αρα  στανταρακι.
  • Μιλαν - Η πιο ιστορικη, ευρωπαικη, ομαδα της Ιταλιας, και ειναι σε κατασταση τραγικη....αρα θα ναι ωραιο να την πιασω και να την επαναφερω ψηλα.
  • Gornik - Και παλι, οπως φετος, θα ναι η ομαδα που θα παρω οταν αρχισω να βαριεμαι τις, καθιερωμενα, μεγαλες.
  • Λιβερπουλ - Απο Πρεμ μια ομαδα.Τωρα αν τυχουνε αλλες στην πορεια, δεν ξερω, αλλα εχουμε ενα στανταρ.
  • Νιουκαστλ - Ενα τρομερο RTG μιας και πεσανε τα πουλακια μου.
  • Σοσιεδαδ - Η ομαδα ειναι σε κατασταση κρισης, δεν παιζει καλα, και ειναι σε διαλληση μετα την φυγη Γκριζμαν.....δεν εχω κανει ενα καλο μαζι της απο το 2014, και ισως να την ξαναπιασω, μιας και δεν επαιξα πολυ Ισπανια στο 15 και το 16.
  • ΒνΒ - Εννοειται η ΒνΒ λογω του οτι εφυγαν παρα πολυ καλοι παικτες, και θα χει πισω τον Γκετσε.....θα ναι τρομερο να παρω μια ΒνΒ σε μετρια κατασταση, και με διδιμμο φωτια, τον αρχηγο Μαρκο και το "Παιδι της κερκιδας" (εδω γελαμε) Γκετσε.

Αυτα που ειχα γραψε και πριν, απλα θελω να προσθεσω.....

• Everton - Ειναι η μια ομαδα που ειναι στην μεση της βαθμολογιας, εχει λαο, και δεν λυπαμαι τον προπονητη της :lol: 
    Υπο την εννοια οτι στην Πρεμ τωρα οταν θα πηγαινουμε σε Αγγλικη ομαδα, θα αντικαθιστουμαι αληθινο coach, και αν πχ παω LFC θα απολυω τον Κλοππ, που ειναι κατι που δεν θελω να κανω! :p 
    Αρα Εβερτον, που χ#στηκα για τον Κουμαν.

12 hours ago, ELBarto-3- said:

Καλες ιδεες, το 1 ισως να εχει τιτλο "καλυτερο Career" αλλα το 2 ρε φιλε, μπορει ο αλλος να περασει ολη την ομαδα, να το βαλει, αλλα να μην το ανεβασει, αρα γινεται λιγο αδικο.

Mα επμεις θα ψηφιζουμε εδω μεταξυ μας..ο καθενας μας θα διαλαξει τα 3 καλυτερα του γκολ θα γραφει διπλα επιπεδο δυσκολιας και θα τα αξιολογησουμε. Πιστευω ειναι πολυ καλο και θα ναι και εξτρα κινητρο να βαζουμε ωραια γκολακια :D

@Buddha Παρτο ρε φιλε θα ναι απο οτι φαινεται απο τα καλυτερα Φιφα. 

@ELBarto-3- Εβερτον ειναι πολυ καλη επιλογη...Και εγω θα αναλαβω Μιλαν καποια στιγμη ελπιζω να μαστε μαζι Μιλαν εγω Ιντερ εσυ :D 

Περιμενουμε και τους υπολοιπους.

@Loco4 @desperado @Fanis-13-

1 minute ago, Diegito21 said:

@ELBarto-3- Εβερτον ειναι πολυ καλη επιλογη...Και εγω θα αναλαβω Μιλαν καποια στιγμη ελπιζω να μαστε μαζι Μιλαν εγω Ιντερ εσυ :D 

100%

Eλεγα και γω για Μιλαν, τον Μαιο, αλλα οσο περναει ο καιρος, τοσο και λιγοτερο με ψηνει.
Ιντερ στανταρακι.

4 minutes ago, Diegito21 said:

@BuddhaΠαρτο ρε φιλε θα ναι απο οτι φαινεται απο τα καλυτερα Φιφα.

Το θέλω αλλά φέτος έχουν άλλα πράματα προτεραιότητα καθότι περιμένουμε διάδοχο (ή διαδοχούλα δεν ξέρω ακόμα) και όπως καταλαβαίνεις δεν περισσεύουν λεφτά για games.

Είδομεν.

Να μαστε παλι εδω μετα απο μηνες  ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να ξανα γουσταρουμε με τις καριερες!

Μεχρι τις 29 εχουμε ακομα μελλον βεβαια.Αντε να ρθει αυτη  μερα λοιπον να φυγει και η κολοεξεταστικη απο το κεφαλι μου:p

@ELBarto-3- Επιτελους πια ανοιξες αυτο το τοπικ!

@Buddha Να σου ζησει φιλος!

@Diegito21 Καλη η ιδεα οσο αναφορα την ψηφοφορια, θα δωσει και ενα αλλο ενδιαφερον στο τοπικ.

Λοιπον οπως με ξερετε και πολυ στανταρ ομαδες εγω δεν εχω ποτε, ΑΛΛΑ...

Αφου θα ξεκινησουμε με Γαλλια οπως ειπαμε ,θα τιμησω λογικα ΚΑΙ φετος την AS MONACO

Kαλη ομαδουλα με ταλεντο αλλα δεν εχει γηπεδο και με ξενερωνει λιγακι αλλα anyway.

Eκτος και αν εχετε να προτεινετε καμια αλλη...

Τωρα για Πρεμιερ συμφωνω με Λιακο για Εβερτον,θα ειναι και απο μενα ενα σιγουρο αλλα και με την Τοτεναμ που εχω και προηγουμενα απο περυσι.

Τελος θα ειναι και η Γκλαντμπαχ, η πιο συμπαθης μου ομαδα απο Γερμανια, οπου ειχα και ενα δυνατο μαζι της τον Ιουλιο, ξερει ο Λιακος...

Να βαλω και Ιταλια?

Εννοειται Ναπολι...

Αυτες εχω αυτη την στιγμη στο μυαλο μου και σχεδον αυτες τις τιμαω καθε χρονο οσοι θυμαστε

Αυτα παλικαρια

@Buddha Να σου ζησει φιλε μου :)

@Fanis-13- Καλως τον!!! Παρε Νις ρε φιλε εχει καυτη εδρα και Μπαλοτελι :D Ωραιοοος μια χαρα επιλογες...Αστα η κωλοεξεταστικη δεν παλευεται με τιποτα...μεχρι τις 29 θα πηξουμε στο περιμενε. :p 

@ELBarto-3- Ναι ρε φιλε θα ναι ωραια η φαση. ;) 

@Diegito21 Δεν ειναι κακη ιδεα η Νις.

Σωστα οντως θα χει και τον Βλακοτελι:lol:

Μεχι τοτε θα το χω αποφασισει:p

Δεν παλευεται η ριμαδα δεν θα πει τιποτα φιλε πραγματικα.

ΠΑΟΚάρα!!!  Θα βάλω όλες τις ομάδες που βγήκαν Ευρώπη (και κάποιες που δεν βγήκαν αλλά είναι καλές πχ Λίβερπουλ, Τσέλσι) στις 4 κατηγορίες της Αγγλίας, θα ξεκινήσω με την ΠΑΟΚάρα στην 3η και όπου μας βγάλει. 

ρε σεις εμεις που καιγομαστε στο career θα μπορουσαμε με καποιον τροπο να ξεκινησουμε ολοι μαζι ενα πρωταθλημα π.χ Γαλλικο και να παιζουμε ταυτοχρονα τις ιδιες αγωνιστικες??ακομα και αντιπαλοι?ουτε online??δυσκολο ε??

εγω απο αγγλια παω για West ham

Ισπανια Μπιλμπαο

Ιταλια παω να αναγεννησω τη Μιλαν

Γερμανια παω για Λεβερκουζεν 

Γαλλια παω να χτυπησω την ΠΑΡΙ με το πεταλακι της Λυον

Δεν ξερω με ποια σειρα βεβαια...

1 hour ago, Laslo_4 said:

ρε σεις εμεις που καιγομαστε στο career θα μπορουσαμε με καποιον τροπο να ξεκινησουμε ολοι μαζι ενα πρωταθλημα π.χ Γαλλικο και να παιζουμε ταυτοχρονα τις ιδιες αγωνιστικες??ακομα και αντιπαλοι?ουτε online??δυσκολο ε??

NBA 2K
FIFA μπα. :p 

1 hour ago, kanellopal said:

ΠΑΟΚάρα!!!  Θα βάλω όλες τις ομάδες που βγήκαν Ευρώπη (και κάποιες που δεν βγήκαν αλλά είναι καλές πχ Λίβερπουλ, Τσέλσι) στις 4 κατηγορίες της Αγγλίας, θα ξεκινήσω με την ΠΑΟΚάρα στην 3η και όπου μας βγάλει. 

oh really

Οχι αυτα δεν γινονται στο Φιφα . Οπως λεει ο απο πανω μονο 2Κ. 

ΠΑΟΚ?Υπαρχει τετοια ομαδα? :D Νταξ πλακα κανω. Οτι θες ρε φιλε @kanellopal .

Άντε παιδιά με το καλό και φέτος...Εγώ λέω να ξεκινήσω από Ισπανία μεριά με Rc Celta de Vigo, με την οποία σημειωτέον από το 2014 και έκτοτε κάνω καριέρα κάθε χρόνο και έχω γίνει φαν της. Με εξαίρεση τον τερματοφύλακά της, είναι πολύ ποιοτική με ισορροπημένο ρόστερ και παίκτες λαβράκια (τσεκάρετέ την, κρίμα όμως που έφυγε για τη Μαν Σίτι ο Νολίτο) και ειδικά φέτος που παίζει και Ευρώπη είμαστε έτοιμοι για μεγάλα πράγματα..αποτελεί μάλιστα και ευκαιρία να την προσέξουμε καλύτερα τα ματς της με τον Παναθηναϊκό στο Εuropa League.

Από Serie A διαλέγω τη μεγάλη μου αγάπη από το 2010 που φέτος επέστρεψε στα σαλόνια Cagliari Calcio!!! Καλό career με στόχο αρχικά τη δημιουργία σταθερής για την κατηγορία ομάδας και έπειτα την έξοδο στην Ευρώπη..Καλή λύση επίσης που παίζει και Ευρώπη είναι η Us Sassuolo  με ομοιογενές ρόστερ από Ιταλούς παίκτες.. 

Γαλλία λέω να μην ασχοληθώ φέτος, αλλά αν το κάνω θα διαλέξω τη συμπαθή προς εμένα Fc Lorient που τα τελευταία χρόνια βγάζει και αναδεικνύει  παίκτες (Κοσιελνί- Γκαμεϊρό- Αμαλφιτανό- Γκερεϊρό- Μβουεμπά- Ρομάο- Κοκλέν- Κάμπελ)  και γενικότερα έχει νεανικό ρόστερ  

Από Bundesliga έτσι απλά Borussia Moenchengladbach για το ποδόσφαιρο που παίζει

Κ τέλος Αγγλία αν και είμαι Liverpool δεν συνηθίζω και δε μου αρέσει να κάνω με αυτήν καριέρες και προτιμώ να παίζω με Fc Southampton, που φέτος με μεταγραφή Μπουφάλ από Λιλ θα είναι ταχύτατη..    

Καλό Παιχνίδι σε όλους!!!

@niktsiabe Αν θες μπορείς να δοκιμάσεις και Career Modes εμπνευσμένες από την πραγματικότητα. Πχ:

1. Να επαναλάβεις το θαύμα της Λέστερ

2. Να πάρεις την Atletico και να κερδίσεις Champions League (μιας και οι δύο προηγούμενες προσπάθειες το 2014 και το 2016 απέτυχαν)

3. Να πάρεις Barcelona και, αφού την επαναφέρεις στην κορυφή της Ευρώπης, να δώσεις έμφαση στις ακαδημίες και στα νέα παιδιά, και να φτιάξεις την Barca του μέλλοντος.

4. Να επαναφέρεις τη Liverpool ή την Manchester United στην παλιά τους δόξα.

5. Να παίξεις με την Napoli στην μετά-Higuain εποχή (θα τα καταφέρεις να πάρεις το πρωτάθλημα από την Juventus;) κ.ά. 

23 minutes ago, kanellopal said:

@ELBarto-3- Υποστηρίζεις Άρη;;; (Αν να με γεια σου με μαγκιά σου)

Καλαμπουρι κανουμε, να μας συνηθησετε. :D 

ΟΚ, φίλε @ELBarto-3-... Αν και φέτος που θα κάνουμε double με πρωτάθλημα-κύπελλο και θα πάμε τουλάχιστον στους 8 του Europa θα έρχομαι και θα πουλάω μαγκιά. :icon_cool::D

@niktsiabe Αν θες μπορείς να δοκιμάσεις και Career Modes εμπνευσμένες από την πραγματικότητα. Πχ:

1. Να επαναλάβεις το θαύμα της Λέστερ

2. Να πάρεις την Atletico και να κερδίσεις Champions League (μιας και οι δύο προηγούμενες προσπάθειες το 2014 και το 2016 απέτυχαν)

3. Να πάρεις Barcelona και, αφού την επαναφέρεις στην κορυφή της Ευρώπης, να δώσεις έμφαση στις ακαδημίες και στα νέα παιδιά, και να φτιάξεις την Barca του μέλλοντος.

4. Να επαναφέρεις τη Liverpool ή την Manchester United στην παλιά τους δόξα.

5. Να παίξεις με την Napoli στην μετά-Higuain εποχή (θα τα καταφέρεις να πάρεις το πρωτάθλημα από την Juventus;) κ.ά. 

Το 2 και το 4(United) το εχω κανει...Γενικα καλη φαση αυτο με βαση την πραγματικοτητα...Γενικα μπορεις να βρεις τροπους να σε κρατησει το career...

@niktsiabe Διαλεξες ωραιες ομαδες ρε φιλε πολυ καλες επιλογες! Σε περιμενουμε τον χειμωνα να γραφεις εδω και να διαβαζουμε και τις δικες σου ιστοριες..

@kanellopal Τι θες double? Στο φιφα μπορει ρε φιλε να το πετυχετε :D:D τι λεει ρε Λιακο αυτος? :D 

Ωραια τα career που προτεινες.

53 minutes ago, Diegito21 said:

@kanellopal Τι θες double? Στο φιφα μπορει ρε φιλε να το πετυχετε :D:D τι λεει ρε Λιακο αυτος? :D 

Ωραια τα career που προτεινες.

Τρολάρω φυσικά φίλε ΑΕΚτζή (Αν κρίνω από το 21 στο τέλος του ονόματός σου). Κάνω πλάκα. Όσον αφορά τα careers έχω γράψει παραπάνω μία ιδέα, όπως είδες:

23 hours ago, kanellopal said:

Θα βάλω όλες τις ομάδες που βγήκαν Ευρώπη (και κάποιες που δεν βγήκαν αλλά είναι καλές πχ Λίβερπουλ, Τσέλσι) στις 4 κατηγορίες της Αγγλίας

Έχει πολλή φάση τόσο για Manager όσο και για Player Career Mode. Συνιστώ σε ΟΛΟΥΣ τους φίλους στο forum να το δοκιμάσουν με όποια ομάδα θέλουν. Το να έχεις σε 4 κατηγορίες 92 από τις καλύτερες ομάδες στην Ευρώπη εγγυάται μεγάλα παιχνίδια σχεδόν κάθε αγωνιστική, καθώς και συναρπαστικά κύπελλα. 

Τέλος, μία άλλη πολύ καλή ιδέα, που την δοκίμασαν πολλοί ξένοι youtubers είναι να πάρεις μία ομάδα από την 4η κατηγορία της Αγγλίας (πχ Portsmouth), και σταδιακά να διώξεις όλους τους παίκτες και να τους αντικαταστήσεις με παίκτες από την ακαδημία σου και να πορευθείς από κει και πέρα... 

Όποιος έχει ερωτήσεις/απορίες ας με ρωτήσει, ίσως να μπορώ να βοηθήσω

Yο yo yo εδω ειμαστεε

@ELBarto-3- Επιτελους ανοιξες το τοπικ σκουλικι :hehe:

@Diegito21 Φοβερη ιδεα αυτη για τα γκολ αδερφε, ειμαι μεσα 100%

@Buddha Να σου ζησει φιλε!

@kanellopal Μην ακους τους αλλοθρησκους αδερφε :hehe: ΠΑΟΚ εισαι

Τωρα εγω επειδη δεν εχω στανταρακια και δεν λειτουργω με προγραμμα γενικα, ποσο μαλλον στο FIFΑ, δεν εχω καποια σιγουρα career.

To μονο career που ειναι στανταρ οτι θα γινει ειναι το RTG με Αστον Βιλα.

Αλλα κι αυτο δεν ξερω ποτε ακριβως θα το κανω..

Το πρωτο career θα γινει με καποια ομαδα που θα μου ρθει εκεινη τη στιγμη στο μυαλο

Αυτα προς το παρον και αναμενουμε το demo, γιατι το full game νιωθω λες και θα βγει σε κανεναν αιωνα :p

Έχει πολλή φάση τόσο για Manager όσο και για Player Career Mode. Συνιστώ σε ΟΛΟΥΣ τους φίλους στο forum να το δοκιμάσουν με όποια ομάδα θέλουν. Το να έχεις σε 4 κατηγορίες 92 από τις καλύτερες ομάδες στην Ευρώπη εγγυάται μεγάλα παιχνίδια σχεδόν κάθε αγωνιστική, καθώς και συναρπαστικά κύπελλα. 

Όποιος έχει ερωτήσεις/απορίες ας με ρωτήσει, ίσως να μπορώ να βοηθήσω

kanello δε μου λες...τις ομαδες τις βαζεις τυχαια σε καθε κατηγορια??δηλαδη 5αστερες 4αστερες κλπ οπου να ναι??η βζεις απο την χαμηλοτερη κατηγορια ξερω γω 3.5-4 αστερια και στην ΠΡΕΜΙΕΡ ασ πουμε ειναι η 5αστερες....

• Create New...