Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Buddha

FIFA 16 - Career Mode v.2

Recommended Posts

@Diegito Argentina para siempre αδερφε, δεν ξεχνιουνται αυτα.

Στα δικα σου

Εξαιρετικες μεταγραφες, αν και κριμα για τον τραυματισμο του Αλεης.

Κριμα και για τον Gaya, ητανε μεγαλος παικτης, στην ομαδα σου.

Αγωνιστικα, τα πας πολυ καλα, παρα τις γκελες, και επιμενω στο CL, αδερφε....δωσε βαση εκει, να μην χρειαζεσαι προκριματικα τουλαχιστον, σε περιπτωση που βγεις 4ος.

Εκρηκτικος Ronaldo, κανει οτι θελει (αλλαξε του παπουτσια, τα μαυρα δε λενε) 

Τωρα, οντως ο αγωνας με Βαλενθια θα χει ενδιαφερον, πραγματικα, αν και το 1-2 ειναι πολυ δυνατο σκορ για σενα....δυσκολα να κανουνε κατι.
Ο Ισκο καταλαβε το λαθος που εκανε. ;)

Γκολαρα, το φαουλακι.
Δικαια προκριση με Νιουπορτ, και βλεπω με ακουσες και εβαλες τα δευτερα.....το πηρες το κυπελλο, ποια Νιουκαστλ τωρα.... (σορρυ Τολη)

Δεν πειραζει για το FA, θα επικεντρωθεις στο CL!

Περιμενω απονομη!!

Εσυ εχεις τουλαχιστον... :p

------------------------

Στα δικα μου.

f47c7e7522103d593d28990b581bf561.jpg

(Ειναι επισημο πια, ητανε 100% πεπρωμενο να τους αναλαβω....ο Bart ειναι η επισημη μασκοτ τους, και τον εχουνε και στα πανο, οι Ultras.....τελος.Προκαθορισμενο.)

Παμε ΔΥΝΑΤΑ.

Ακολουθει ο Απριλης, κυριες και κυριοι.
Μονο ματς Κυπελλου και Europa League.

Uefa_europa_league_logo_20152018.png

20140301185057!SS_Lazio_stemma.png

Παμε.

Το παιχνιδι ξεκινησε νωθρα, ειχανε καλυτερη κυκλοφορια, και γενικα απειλουσανε περισσοτερο.
Αλλα ποτε δεν τρομαξα, διοτι ειτε ο Ηλιας, ειτε ο Αντωνης αποσοβουσανε τους οποιους κίνδυνους. 

Χαλαρωσανε αρκετα, στο δευτερο ημιχρονο, και πηρα τα πανω μου.

Αυξησα λιγο την πιεση, και προσπαθησα να απειλησω, αλλα τιποτα, καθως ο Ποντολσκι ητανε αχρηστος, χωρις ταχυτητα.....και ετσι ειπα να βαλω την ψειρα, τον Ιβανοφ μεσα, για τα τελευταια 10 λεπτα του παιχνιδιου......και γινεται αυτο...

https://www.youtube.com/watch?v=icqkjIRZKOI

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!!!
Το 18χρονο διαμαντακι κλεβει την μπαλα απο τον αμυντικο, και τους κανει σκονη!!!!

Και μας εδωσε την νικη στο Ολιμπικο!!!!!!
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!

CuPFuP5.jpg

Και μετα, μεχρι τον επαναληπτικο δεν ειχα ματς, αρα.....ητανε σχετικα πιο ευκολο να οργανωθουμε....

xmqgQbz.jpg

Αυτοι ειχανε ματς στο πρωταθλημα, το Σ/Κ, εγω δεν ειχα, και φανηκε.
Κανανε 2 δοκαρια, μεχρι το 25'

Μολις μπηκε το γκολ, το παρατησανε.
Εβαλα και το δευτερο, και ουσιαστικα το Β' ημιχρονο ητανε αγκαρια και για τους 2 μας.

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΡΕ Μ@Λ@ΚΕΣ!!!!!!!!!!!
ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ?!?!?!?!?!?!?!?!!!!!!!!!!!!!!!!

Και τωρα, ηρθανε τα δυσκολα......

Lech-Pozna%C5%84-%E2%80%93-G%C3%B3rnik-Z

Gornik - Lech 1-1 (ημιτελικος κυπελλου)

Πραγματικα με πατησανε στο πρωτο ημιχρονο....

Ανοιξανε το σκορ, ειχανε 2 δοκαρια, και ο καημενος ο Αντωνης εβγαζε τα παντα.

Αλλα στο δευτερο εβαλα μεσα τον Caldeira, και αλλαξε το ματς.
2-3 καθετες και απειλησαμε τοσο πολυ, που κλειστηκανε πισω.

Και καποια στιγμη, το εργαλειο ο Abeid, ο αγαπημενος του Diegito, εκανε το 1-1 και μπηκανε οι καρδιες στις θεσεις τους.

Πηγαιναμε στο Ποζναν με το 1-1 που βοηθουσε μονο την Λεχ.....αλλα αυτα αργοτερα, τωρα Ευρωπη παλι.....

uefa-europa-league.png

Και η αντιπαλος μας στα ημιτελικα ειναι......

Schalke-04-icon.png

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ομαδα στην διωργανωση........

Η ομαδα, που, οπως τσεκαρα, προσπαθωντας να κανω μια ερευνα σ'αυτους, ειναι η μοναδικη που εχει ΜΟΝΟ νικες στο φετινο EL......

Και κατατροπωσε την Γκλαντμπαχ με 7-0 και 3-0 στους 8 .........αρα, κυριοι, ειμουνα λιγο χεσμενος......

ΣΥΝ το γεγονος οτι παιζαμε με την Σαλκε, 2 μερες μετα το ματς με Λεχ Ποζναν....και ΟΛΟΙ οι βασικοι ειχανε κιτρινη σταμινα......

Και αυτο φανηκε με το παραπανω.... 

0-1 τελικο σκορ.

Και παλι, χρειαστηκανε ενα στημμενο φαουλ, για να διασπασουνε την αμυνα μας

Εκπληκτικος ο Ηλιας, που ητανε αψογος σε ολο τον αγωνα.Και ο Αντωνης επισης αψογος.

Αλλα το φαουλ δεν γινοτανε να αποσοβιστει.

Καπου εκει, οπως φαινοτανε, τελειωνε η Ευρωπη για εμας......Με καλο προσυμο παντως, πραγματικα, ημιτελικα EL για Gornik ειναι κατι το απιστευτο!

Τες πα, συνεχιζουμε...

Επαναληπτικος κυπελλου!

eewinaxq.jpg

Lech - Gornik 0-3 (ημιτελικος κυπελλου)

Φανηκε ποιος το ηθελε περισσοτερο.
Δεν απειλησαν καθολου, οι 1οι στον πινακα.

Τους εκανα οτι ηθελα για 75' αλλα δεν εμπαινε μεσα η κωλομπαλα....ΚΑΠΟΙΑ στιγμη, ο βετερανος μας, ο Magiera, βγαζει σεντρα ακριβειας, και ο Πολντι με κεφαλια δυναμιτη στελνει την μπαλα στα δυχτια, 0-1 !!!!

Ε και εκει ανοιχτηκαν οι σαρδαναπαλοι, και τους εβαλα αλλα 2, δωρακι.
Να μαθουνε με ποιον παιζουνε....

ΤΕΛΙΚΟΟΟΟΣ !!!!
3η συνεχομενη σεζον τελικος κυπελλου με Λεγκια.

ΔΕΝ το χανω φετος......

-------

28_imgbank_el_20150714123241.png

Και εφτασε ο επαναληπτικος Europa League, με Σαλκε.

Επειδη ειχα βαλει τους βασικους με Λεχ, και για μενα, ειχε κριθει το ποιος περασε, εβαλα τα δευτερα.

Ο μονος βασικος ητανε ο Zeffane.

Ξεκιναει το ματς, και εχω δοκαρι στο 6' ......

Λεω "Ρε λες....."

Στο 17' μπαινει στην περιοχη ο Meyer, και κανει το 1-0

Ε και λεω "Νταξει να αποκλειστουμε, αλλα δεν θα ξεφτυληστω κιολας!!"

Και βαζω μεσα τον Ηλια, κατευθειαν, αλλαγη στο 17' 

Και εκει αρχισε το πανηγύρι.....

Στο 25' μπαινει στην περιοχη ο Γκολανσκι, και κερδιζει πεναλτυ.
Α, χαρα εγω, δεν θα χασουμε τουλαχιστον.

Kevin Rodriguez και ΓΚΟΛ, 1-1.

Και ειπα "Δεν εχω απολυτως τιποτα να χασω, θα παιξω για τους οπαδους μας, που ηρθαν να μας δουνε στην μισητη Γερμανια" 

Πιεση πιεση πιεση, χαμηλη σεντρα στο δευτερο δοκαρι ο Bezjak, πλασε Βετερανου ο 17χρονος Caldeira και GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!

1-2 στο 45' μαγκες!!!!!!!!!!!!!!!
Με αυτο το σκορ περνουσαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Στο ημιχρονο εκανα τα εξης.

• Tactics = Counter Attack
  • Instructions = Caldeira-Free Roam, δεξι/αριστερο εξτρεμ βοηθεια στα χαφ, και Bezjaκ-Target Man.
  • Defensive.

Και βγηκα για το θαυμα.

Μεχρι το 70' πιεζανε πολυ, αλλα ειχαμε Ηλια στα CB που δεν καταλαβεναι Χριστο!!! (ειναι ΤΟΣΟ καλος ο ατιμος....)

Στο 70' καπου, αρχισα να τους παιζω...πασουλες, κυκλοφορια, και ο Caldeira αψεγαδιαστος.....και η τυχη μου χαμογελασε....και ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ !!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=UIanI8L7EeY

d3aPm6z.jpg

ΧΑΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ
ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και αποκορυφωμα, στο 85' κερδιζει πεναλτυ η Σαλκε.......εκτελει ο Χουντελααρ, και ο Αντωνης λεει ΟΧΙ ΡΕ!!!
Πεφτει στην αριστερη του γωνια και το πιανει ο γατος!!!!!!!!!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ, κωλο Γερμαναραδες!!!!!!

ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ EUROPA LEAGUE !!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ υπαρχει !!!!!

Απιστευτο!!!

Με καλο ποδοσφαιρο, και 3 παικτες σε φανταστικη μερα (Caldeira, Elias, Anthony) περασαμε την Σαλκε, με τα 2ρα, ουσιαστικα!!!!

ΑΠΙΘΑΝΟ!!!

Τελικος VALENCIA - GORNIK ZABRZE !!

Εδω τα αλανια στο Βελτινς!

RrjA5lY.jpg

-----------------------

Ειναι πραγματικα ανεπαναλυπτο αυτο που συμβαινει.
Πραγματικα.

Για να μαστε καθαροι, ΔΕΝ πιστευω οτι θα το παρω το τροπαιο.....η Βαλενθια ειναι ομαδα Champions League, και θα μου κανει πλακα....αλλα το οτι εφτασα εκει που εφτασα, και θα δω τους οπαδους μου να πιανουνε ενα ολοκληρο πεταλλο σε ενα μεγαλο γηπεδο στην Ευρωπη, ειναι ηδη τιμη, και προκαλει δεος!

Ο Ηλιας Agdestein ειναι εξοπραγματικος.....το ξερω, βαριεστε να το ακουτε συνεχεια, αλλα ΔΕΝ θα σταματησω να το λεω, ειναι καταπληκτικος.

Εχει φτασει 77 οβεραλ, ανεβαινει συνεχεια, και δει ειναι καν 20 χρονων ακομα.

Μας χαρισε την προκριση με την Ατλετι, τον Αυγουστο, με το τελευταιο Πεναλτυ, και ητανε ο καταλητης στο να μην δεχτουμε 2ο γκολ με την Σαλκε!

Επισης συγχαρητηρια αξιζουνε στον Αντωνη Maisonnial, οπωσδηποτε.

Το παλικαρι το αγορασα 66 οβεραλ, εχει παει 75 και ειναι εξοπραγματικος τον τελευταιο μηνα.

ΑΠΙΘΑΝΟΣ GK που εκανε τους οπαδους της Gornik να ξεχασουνε γρηγορα τον Donnarumma!

Μακαρι να παρει κι αυτος κανα βραβειο στο τελος της σεζον, τ'αξιζει!!

---------------

Μια ΠΟΛΥ σημαντικη παρατηρηση.

Διαβασα χθες οτι η Gornik εχει το πιο οργανωμενο, και πιο εξελιγμενο συστημα ακαδημιων σε ολη την χωρα.

bcIR4ot.jpg

Και τωρα, με το Europa, εχω 2.500.000 € μπατζετ, και ειδα στο Youth Staff οτι υπαρχει σκαουτερ με 5 αστερια και στις 2 κατηγοριες.

Αρα, αν παρω το τροπαιο (μεγαλο ΑΝ) και παρω τα λεφτα, θα δωσω 4.000.000 € που θελει, για να τον παρω, και να εχω και γω ενα συστημα ακαδημιων, ανταξιο του πραγματικου.

Μακαρι να το παρω, ΜΟΝΟ για αυτο.....βλεπετε δεν εχει η ομαδα καθε μερα 4 μυρρια....εκει εχουμε καταληξει....

---------------

Λοιπον, παιδες, αρχιζουνε τα playoff, ΑΛΛΑ πρωτα εχουμε τον τελικο με Λεγκια, και σε 2 βδομαδες τον τελικο με Βαλενθια!!

Ο τελικος με Βαλενθια θα γινει μεσα στα playoff, αρα θα θυσιασω ενα παιχνιδι, λογικα, και θα βαλω τα 2ρα, τι να κανουμε.

Θα ποσταρω το βραδυ, αλλα μαλλον χωρις τον τελικο EL, για να το παιξω και να το ποσταρω αυριο το μεσημερι.
Δεν ξερω.
Αμα βρω χρονο, θα παιχτει και σημερα....γιατι ουσιαστικα ειναι Τελικος με Λεγκια, 3 ματς και μετα Τελικος EL.

Προς το παρων, παμε να ΔΥΑΛΗΣΟΥΜΕ την Λεγκια !!!!

AVE GORNIK !!!!

pp_gornik_legia.jpg

@EL Barto -3- Μετα εγω δεν σε σχολιαζω ε??Με ξεχασες...Ντροπη :p

Τωρα στα δικα σου,πλεον και triple crown να κανεις δεν θα μου κανει εντυπωση ,ικανη για ολα ειναι αυτη η ομαδα που εχεις φτιαξει.Εχεις κανει την Ευρωπη να παραμιλαει,εισαι κατι σαν την φετινη Λεστερ αλλα στην Ευρωπη. :pp .Με αρεσει που δινεις εμφαση στην τακτικη στα ευρωπαικα ματς κατι που εχει παιξει σημαντικο ρολο.Δεν σε φοβαμαι παντως ουτε με την Βαλενθια εχεις την ψυχολογια στα υψη.

Τωρα μονο προσεχε μην παραμελησεις τα playoff και τα σκ@τωσεις εκει.Τωρα αμα τριτωσεις το 'καλο' με την Λεγκια στο τελικο τι να πω γκινια..

Δωσε μεγαλο βαρος στα ταλεντα που λες θα ναι μεγαλη μαγκια.

Ο Ποντολσκι εκτος απο το ματς με τα 4 γκολ λεει τιποτα?

@[member="Diegito21"] Φιλε τα βρισκω με την ομαδα και μου τσαμπουναει αυτος 'I love my club' και τετοια και με πουλαει τελευταια μερα των μεταγγραφων τι να πεις..τον Γεναρη τωρα.

Στα δικα σου,  ΚΑΙ με με αυτες  τις προσθηκες εχεις παει σε αλλο επιπεδο και αμα δεν παρεις τιποτα στο τελος,που δεν το πιστευω,θα ναι αποτυχια.Βεβαια μοσχοπουλησες και παιχτες καλα,μας επιασες και κοτσους καλα με τον Τα :p

Λιγκ Καπ δυσκολα θα το χασεις, οσο για FA κριμα αλλα απο οτι βλεπω πολυ δυνατη η Τοτεναμ.

Ολο και πλησιαζεις στο πρωταθλημα ;) .Υπομονη γιατι βλεπω εχεις βαρυ προγραμμα.

Επειδη το χασα με Βαλενθια εισαι στους 16 η τους 8? :p

@EL Barto -3- Προκρισαρες στην ευρωπη, τρελα πραγματα, εδω που εφτασες σηκωσε το κιολας να γινει χαμος. Στο κυπελλο πιστευω την εχεις την Λεγκια

@[member="Diegito21"] Μεγαλες απωλειες στις μεταγραφες αλλα και καλες και ουσιαστικες προσθηκες. Το League Cup το χεις ανετα με την Newcastle και στο πρωταθλημα μπορεις αφου η διαφορες στη βαθμολογια δεν ειναι μεγαλες

@[member="Fanis-13-"] Σχετικα καλη αρχη στο πρωταθλημα και στην ευρωπη ο ομιλος πολυ ευκολος, εχεις περασει ηδη!

@[member="Achill11"] Καλη μεταγραφη για την ομαδα σου ο Said, ωραιο παιχτακι. Οσο για την Κρασνονταρ πιστευω μπορεις να περασεις

@[member="sami80"] Ωραιος, μπραβο για το νταμπλ!! Καλο PC, περιμενουμε μεταγραφες

@[member="desperado"] Δυσκολο προγραμμα στα τελευταια 5 ματς που εμειναν. Πολυ καλη πορεια στο FA Cup μπραβο, ο αποκλεισμος λογικος δεν πειραζει.

Λοιπον μαγκες επιστρεφω μετα απο καιρο με Λατινικη Αμερικη και συγκεκριμενα με πρωταθλημα Χιλης!

CLUB DEPORTIVO UNIVERSIDAD CATOLICA !!!

CDUC.png

Στα μεταγραφικα εκανα 3 κινησεις

• Felipe Mora - ST απο Audax Italiano
  • Sebastian Vegas - CB απο Audax Italiano
  • Pablo Galdames - CDM απο Union Espaniola

Και οι 3 Χιλιανοι αφου στοχος μου ειναι να φερνω μονο Χιλιανους στην ομαδα.

Στο πρωταθλημα εβγαλα τον Αυγουστο και εχω παιξει 7 αγωνιστικες

Την 1η αγωνιστικη ξεκινησα με ηττα, την 2η αγωνιστικη εφερα ισοπαλια και απο κει και περα εχω ενα σερι 5 νικων με χαμηλα σκορ παντα (1-0, 2-1) 

Πολυ δυνατο και σκληρο ποδοσφαιρο.

Κλασικη Λατινικη Αμερικη.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Universidad De Chile 19

2. CD O'Higgins 17 

3. Universidad Catolica 16

4. Colo-Colo 15 

5. CD Huachipato 12

Μετα απο 7 ματς αυτοι που εχουν ξεχωρισει απο την ομαδα ειναι οι 2 wingers μου

JEISSON VARGAS (LW) ο οποιος θεωρειται το μεγαλυτερο ταλεντο της Χιλης - 17 ετων 68 overall 86 potential

PlcQ0BnQ.jpg 

CHRISTIAN BRAVO (RW) 21 ετων , μπορει να μην εχει μεγαλο potential αλλα ειναι ταχυτατος και με εχει βοηθησει πολυ

foto_0000000320150907123215.jpg

Ευχαριστη εκπληξη ειναι ο Espinosa (CAM) τον οποιο ανακλυψα την 6η αγωνιστικη μετα απο αναγκαστικη αλλαγη αφου τραυματιστικε το βασικο μου δεκαρι

Πραγματικα απιστευτος.. εχει 67 overall και παιζει σαν να εχει 80+.

Σουτ, τρεξιματα, κεφαλιες...

Το μονο απογοητευτικο ειναι η ηλικια του (32 ετων) 

Αυτα προς το παρον.

VAMOS UNIVERSIDAD CATOLICA 

los-cruzados-universidad-catolica-32-090

Loco: καλος επανηλθες... τρελο καριερ μπραβο, ωραιος, καλη συνεχεια αδερφε

Bart: τη να πω αλλο πλεον περιμενουμε που θα κανεις απονομη...

Diegito: στο πρωταθλημα κοντα εισαι χτυπατο και βαλε το κυπελο σε 2η μοιρα, θα δεις εσυ πως θα παει μιας και εχεις και CL..

Σκεψεις, σκεψεις, σκεψεις....
για το τη θα κανω μετα τον επαναπατρισμο μου...
Για νεο καριερ εννοω

Νο1 :
ΙΣΠΑΝΙΑ
με ΛΕΒΑΝΤΕ(σαν αποθημενο) ή

με ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ (που την ειχα αφησει στην μεση την προηγουμενη φορα)

Νο2. :
ΡΩΣΣΙΑ και λατινοποιηση αλλα ΣΑΧΤΑΡ στις απο κατω ομαδες

με ΣΠΑΡΤΑΚ ΜΟΣΧΑΣ(στα αδερφια, που εχουν ξεπεσει, αλλα εχουν φραγκα) ή

με ΡΟΣΤΟΦ(που κανει στην Ρωσσια οτι η Λεστερ στην Αγγλια, αλλα για Φιφα ειναι μικρομεσαια)

Θα το επαιξεργαστω και αυριο και θα δω
Δεκτες οι γνωμες

@[member="loco4"] Ελα ρε που χαθηκες???Καλη αρχη ρε φιλε.

@[member="desperado"] Εγω ψηφιζω Λεβαντε φιλε.

@[member="Fanis-13-"] Ειμαι στους 16 φιλε μου..εχει ψωμι ακομα δεν με θεωρω φαβορι για το ΤΣΛ ισα ισα θα ναι εκπληξη αν το παρω...Υπαρχει Μπαρσα,Ρεαλ και Bayern μεσα.

@El Barto Εγω θα γραψω μια λεξη...........

entrepreneur-Respect.jpg

Αυτο φιλε απο μενα....ΠΡΕΠΕΙ να το σηκωσεις φιλε...ξερω εισαι  το τεραστιο outsider και οκ λογικο αλλα θελω να το σηκωσεις εκανες επικη ανατροπη στην Γερμανια και το χαρηκα οσο δεν παει και ειδικα για την Σαλκε...!Δεν το πιστευα φιλε αλλα ετσι ειναι το ποδοσφαιρο οι πιο ωραιες ιστοριες ειτε αληθινες ειτε στο ψηφιακο κοσμο.Γκολαρα ο Bezjak και φυσικα σε αυτο το βιντεο δειχνει η ομαδα σουσ ιγουρη και εχει ψυχολογια γιατι οτι κανει της βγαινει..Τωρα προσπαθησε να παρεις το κυπελλακι για αρχη απεναντι στην Λεγκια και να κανεις μια καλη πορεια στα Playoff ..οπως ξερεις στο ποδοσφαιρο η αποτυχια με την επιτυχια ειναι μια λεπτη γραμμη...εγω παντως σου λεω ΜΠΡΑΒΟ για τις προκρισεις αυτες τις επικες αλλα 2 φορες μπραβο που θα πας να φτιαξεις ακαδημιες...ετσι γεννιουνται οι μεγαλοι συλλογοι!!!!θα παω να τσεκαρω τον Ηλια σου φιλε :D Δεν γινεται αυτο!!!!!

Περιμενουμε την συνεχεια αδερφε οσο για την Λατσιο ακουστηκε ο πονος τους μεχρι Πολωνια ;) Οχι που θα την αφηνα ετσι....

AVE GORNIK ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!ΒΡΗΚΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΩΝΙΑ :D

Λοιπον παιξαμε τον τελικο ΞΕΚΙΝΑΜΕ

476086803.jpg?itok=ELBaVQlL

1274262_213275569030935_2862004956284252

Οπως ειχα πει θα παιζανε οι ''μικροι'' διαβολοι και αυτο εγινε ...ξεκινησαμε παιδια 17-19 χρονων 21 και κανεις πανω απο 24....Αποδειχτηκαν ομως πολυ μεγαλοι!

Η Newcastle μπηκε δυνατα και στο 14ο λεπτο χανει δοκαρι εξ επαφης με τον Σλιμανι και καπακι 10 λεπτα μετα ο Cabella απιστευτη ευκαιρια για το 1-0...στο δευτερο ημιχρονο εβαλα να πιεσουν ψηλα και στο 73ο λεπτο τραυματιζεται ο Rashford...βαζω Saulito μεσα και ενα λεπτο μετα κανει απιστευτη πασα στον Pereira και ................

αυτος το τελειωνει υπεροχα 0-1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ανδρωθηκε ο παικτης μου...το κερασακι στην τουρτα στο 83ο λεπτο κορνερ ο Parela κεφαλια ο Shaw 0-2 και τελος!!!!!!!!!

Μειωσαν στο 90 σε 1-2 και στο τελικο σφυριγμα το παρεακι εγινε κουβαρι!!!

12829486_213275515697607_921155204667938

Ο Pereira σηκωσε το πρωτο τροπαιο της χρονιας και ελπιζω οχι το τελευταιο!!

1039932_213275529030939_7316869275641445

Και εδω μπροστα στο κοσμο μας!

10553708_213275525697606_159638622940862

Και παμε στο πρωταθλημα

image_barclays_premier_league.jpg

MUN-Totenham 2-0 (Τους τελειωσαμε...στο πρωτο ημιχρονο ολα κυλουσαν ηρεμα αλλα στο 43ο λεπτο εξαιρετικο τελειωμα που μονο ο Rooney θα εκανε...1-0!!!Στο δευτερο ο Shaw σκοραρε παλι απο κορνερ και ειχε προειδοποιησει πριν το τελικο :D)

West Ham-MUN 0-4 (ΤΟΥΣ ΔΙΑΛΥΣΑΜΕ...σε τρομερη μερα ο Dybala...0-1 με απιστευτη ενεργεια ο Αργεντινος και το 2ο CR7-Rooney συνεργασια εξαιρετικη πασα ο τελευταιος στον Pau και 0-2!!!0-3 θαυμαστε εδω το γκολ του Mata!!!ΤΡΟΜΕΡΟ τελειωμα

[YoutubeVideo='']https://www.youtube.com/watch?v=vgHOHlvEGxo[/YoutubeVideo]......

0-4 ο Cancelo μετα απο ασιστ του PAU )

10604008_213275519030940_264946636919793

Eδω η βαθμολογια....γινεται μαχη με Αρσεναλ

920860_213275522364273_52841790200835101

Τελος να πω...οτι ο Rooney θα ανανεωσει δν τον διωχνω ειναι κεφαλαιο για την συγχρονη United και οταν παιζει μαζι με CR7 παιζουν με κλειστα ματια...

article-2321466-030D8415000005DC-865_634

και ο Krychowiak διπλα στον Λαπορτε κανουν το τελειο διδυμο και εχουμε να φαμε 5 αγωνιστικες γκολ...Οτι καλυτερο θα μπορουσα να βαλω στην αμυνα μου...

Για τον Pau εχω να πω οτι ειναι ο επομενος ηγετης μας..

@Diegito Χιλια ευχαριστω, και πραγματικα το μεγαλυτερο επιτευγμα μου ειναι οτι σε εκανα οπαδο της ομαδος. :)

Αδερφε, ο Ηλιας δυστυχως ειναι regen......δεν ειναι αληθηνος......ξενερα, το ξερω, αλλα τι να κανεις.

Στα δικα σου.

Τρομερος στο κυπελλακι, με την καψουρα μου τον Σαουλιτο να δειχνει ποιος ειναι το αφεντικο!

Δεν τρελενομαι, να σου πω την αληθεια, γιατι το ηξερα οτι θα το παρεις για πλακα.
Απλα συγχαρητηρια, και παμε γι'αλλα, πιο μεγαλα.

ΤΡΟΜΕΡΕΣ νικες επι Τοτεναμ, και Χαμ, πραγματικα!!....τρομερες!!!

Σοφη κινηση με Ρουνευ, μιας και ειμαι ρομαντικος, οπως ξερεις, εγκρινω, τι να κανουμε.

Για Ντυμπαλα δεν σχολιαζω, τα χω πει πολλες φορες.

Αντε Glory Glory Man United!!!

Δεν το ειπα αυτο.....δεν εγινε τιποτα, ΝΤΑΞΕΙ!!

Αν με εβλεπε ο πατερας μου, θα με αποκληρωνε..... :hehe:

@Fanis Δεν σε ειδα......μολις μου εγραψες οτι σε ξεχασα, λεω "Τι λεει ο Βαζελος, αφου δεν εχει γραψει τιποτα", αλλα μετα το ψαξα, και ειδα οτι παιχτηκε μλκια.

Σορρυ.

Ωραιες νικες με Ρομα και ιδιαιτερα με Μιλαν.

Η πλακα ειναι οτι ολα τα αποτελεσματα στο πρωταθλημα ειναι 1-0 η 0-1 !!

Ευκολος ομιλος, δεν χρειαζεται να το συζηταμε περεταιρω.

Εχει πιασει ενα αξιοπρεπες Career, μην το αφησεις, να κολλησεις!!
Αντε.

@desperado Αδερφε Σπαρτακ......Ζενιτ θα ειναι πολυ ευκολο.

Και πιασε περιεργη χωρα, ασε Ισπανιες κτλ.

Αρα μια χαρα εισαι Ρωσια.

Να μαστε και οι 2 πρωην Σοβιετικη Ενωση.

@locατζης Τα παμε στο τσατ, βρωμοτουρκε.Παντα με αγαπη.

Φερε Gary!!

-------------------------

zabrze~0.jpg

ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Ξεκιναμε ΠΟΛΥ δυνατα!!!!

pp_gornik_legia.jpg

Επιτελους.....

https://www.youtube.com/watch?v=CWFKZ5W1IgQ

ΑΝΤΕ....και πολυ κρατησε.

Μπηκα ψιλιασμενος στο παιχνιδι, και δεν τους αφησα να παρουνε ανασα.

Μεχρι το ημιχρονο ειχα 8 σουτ στην εστια, και αυτοι 0.

0-0 ομως.

2ο ημιχρονο μια απ τα ιδια, η ατυχια ητανε πρωτοφανεστατη.

ΜΙΑ φορα πηγανε να με πιασουνε αντεπιθεση, και φανηκε γιατι ο Ηλιας ειναι ο επομενος Μαλντινι.....πηγε κοντα στον παικτη ο οποιος ητανε ΝΑ ΠΑΡΕΙ την πασα (οχι να την δωσει), μπηκε μπροστα του, και πηρε φαουλ απο αυτον, ΠΡΙΝ ΚΑΝ παρει την μπαλα στα ποδια του, και ετσι εκοψε μονος του την αντεπιθεση.

Εκανα Pause το παιχνιδι, και χειροκροτησα.......δεν παιζεται.

Δεν τον ηλεγχα εγω, εγω ηλεγχα τον Galloway που προσπαθουσε να μαρκαρει τον παικτη με την μπαλα, ολη την κινηση μονος του την εκανε ο Ηλιας, με το IQ του....

Παραταση εβαλα μεσα τους Ιβανοφ & Ροντριγκεζ, και κριθηκε το παιχνιδι.

Παιζανε μονοι τους.

Αντεπιθεση, καθετη του Ροντριγκεζ στον Ιβανοφ, 1-0.

Και τελευταια φαση της παρατασης, κορνερ ο Κουμπα, κεφαλια ο Abeid, γκολ 2-0.

Αντε γεια!!!!

22QpNox.jpg

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ειδα τον Κουμπα να σηκωνει τροπαιο!!!!!

Καληνυχτα Λεγκιαααααααα !!!!!

Η πλακα ειναι οτι περσυ το ιδιο καλος ειμουνα στον τελικο, αλλα τον εχασα....

Περσυ επαιζα καλυτερη μπαλα.

------------

Τωρα, αρχισανε τα playoff.....

Py4fkdz.jpg

Αρχικη βαθμολογια.

f0593357c7f04fe12567779a0ab63b23,35,1.jp

Piast - Gornik 1-0

Ειναι καποια ματς που δεν μπορω να σταυρωσω πασα.
Ηταν ενα απο αυτα.

Χασαμε το ντερμπυ της πολης.

Ας χαρουνε κι αυτοι λιγο, τοσες κηδειες πια....

Gornik - Lechia Gdansk 4-0

Σε μεγαλη μερα ο Barlaser, με 2 γκολ και μια ασσιστ.

Η καημενη η Λεχια δεν......

Gornik Leczna - Gornik Zabrze 1-0

Και καπως ετσι κυριες και κυριοι, παραδιδεις τις οποιες ελπιδες ειχες για πρωταθλημα, στους αντιπαλους σου........

Εβαλα τα δευτερα λογω Βαλενθια, και το πληρωσα.....

---------------------

Και μ'αυτα και μ'αυτα, ξεροντας πια οτι το πρωταθλημα ΔΕΝ προκειται να το παρουμε, εκτος εαν η Λεχ Ποζναν αποφασησει να χασει τα 3 ματς που εχει, ΚΑΙ να χασει και απο μας, τελευταια αγωνιστικη.

Αρα, το χασαμε.Γιατι δεν θα το κανει.
Γιατι η Λεχ αξιζει τον τιτλο φετος, τερματησε 10 ποντους μπροστα απο την 2η Λεγκια.

Αρα, παμε με καθαρο μυαλο στον ΤΕΛΙΚΟ TOY EUROPA LEAGUE!!!!

1280x720-K_x.jpg

Valencia@2.-old-logo.png

Κεφαλι ψηλα.
Απολυτη συγκεντρωση.

Vamos που λενε κι αυτοι.

Αυριο θα τον παιξω, το μεσημερακι, και το απογεμα ποστ, με τελικο, και τελος playoff.

ΠΑΜΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!!

AVE GORΝIΚ!!!

gornik_zabrze03.jpg

El barto : εφερες την πρωτη κουπα, αυτη που ηθελες πιο πολυ, οριστε δικια σου και αξιος...

Δεν ειπα για Ζενιθ....
ΡΟΣΤΟΦ (για μικρη) ειπα και Σπαρτακ M. η οποια θελει πολυ δουλεια για να γινει ευκολο....ειναι τριτη με πεμπτη δυναμικα ομαδα τωρα.
και κατι αλλο, πολυ χιονι στην Ρωσσια αυτο σκεφτομαι, πολυ χιονι θα δουμε...

Τεσπα ομως προς το παρων εχω φτιαξει πλανο για DEPORTIVO και LEVANTE
Αυριο η τελικη αποφαση
Μπορει να παω και αλλου ποιος ξερει...

Diegito : δεν βγαζει την βαθμολογια σου αδερφε, δεν ξερω αν ειναι μονο σε εμενα...

τις τελευταιες μερες δεν παιζω σχεδον καθολου φιφα αντε 2-3 ματσακια μονο και ειναι ο λογος που δεν εχω ξεκινησει την καριερα στην σκανδιναβια που θελω να κανω,ετσι συνεχιζω να ασχολουμαι με την νιουκαστλ που η αληθεια ειναι οτι εχω βαρεθει κιολας αλλα δεν πειραζει,λοιπον,ειμαι στο τελος δεκεμβριου περιπου, εως τωρα η ομαδα εχει αποκλειστει καταρχην απο το capital one,στο πρωταθλημα μολις επιασα κορυφη και περασα κατα 1 βαθμο την εκπληξη της χρονιας που ειναι η γουεστ μπρομ !!! το τρενο της τσελσι μαλλον παρουσιασε μηχανικα προβληματα μιας και εχει 4 σερι ηττες και εμεινε πισω και για το τελος εχουμε το τσου λου οπου ημουν σε ομιλο με μπαγερν-σεντ ετιεν-νιουκαστλ-αγιαξ οπου ηταν και η τελικη καταταξη,στο τελευταιο ματς ηθελα νικη στην εδρα μου επι της μπαγερν αλλα εχασα 2-3 με μια κατσε καλα ομαδα αφου εχουν ροναλντο,νειμαρ,αγκουερο,οζιλ,βινταλ,ρομπεν (απιστευτος) και ετσι βγηκα 3ος και θα παιξω στο europa league.

@[member="desperado"] Δεν γινεται ρε φιλε να μην στην βγαζει....

@El Barto ΜΠΡΑΒΟ ρε μαγκα επιτελους ξορκισες την ατυχια που σε εδερνε στα ματς με την Λεγκια..!!!!!!!!!!Ωραιος ετσι ο Κουμπα μετα το πρωταθλημα περυσι το κυπελλακι τωρα και βουρ για το Ευρωπαικο.Οπως βλεπεις δεν κερδιζει παντα τροπαια αυτος που παιζει την καλυτερη μπαλα για αυτο που ανεφερες οτι δεν επαιξες τοσο καλο ποδοσφαιρο...Κριμα για τα playoff μιας και εχασες την ευκαιρια να ξαναπαιξεις ΤΣΛ του χρονου...Δεν πειραζει συγκεντρωση και υπομονη με Valencia και οτι γινει..

Ευχομαι να μπω στο φορουμ και να δω οτι το χεις σηκωσει :)

Αυτος ο Ιβανοφ πρεπει να ναι παικτουρα ειχα δει το βιντεακι με Λατσιο που ετρεχε σαν τρελος :D

ΚΡΙΜΑ για τον συνωνοματο σου και τον ηθελα στην United 

Νταξ ρε δν πιανεται εκτος αν ο πατερας σου εχει λογαριασμο εδω στο wehellas και τσεκαρει τοτε αστο κατεβα Αθηνα να σε φιλοξενησω για καποιο χρονικο διαστημα χαχαχα!

Ξεκιναμε γιατι ειναι πολλα 

Στο πρωταθλημα

image_barclays_premier_league.jpg

Sunderland-MUN 1-3 (Δυσκολο περασμα αλλα ομως περασαμε..0-1 εγινε απο γκαφα του τερματοφυλακα τους με ισοφαρισαν 1-1 και ο Williams με τον Pereira ανελαβαν δραση και 1-3 )

Ηταν το 2ο συνεχομενο εκτος εδρας και πηγαιναμε για το τριτο

775110_213640138994478_91369032753068969

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΞΕΛΙΞΗ....προηγηθηκα 0-1 αλλα με ισοφαρισαν σε 1-1 γρηγορα...1-2 στο δευτερο ημιχρονο και λεω εδω ειμαστε αλλα δεν ηταν ετσι..ο Wilson ενας που ειχαν εκανε παπαδες και με ενα γκολ του και μια ασιστ εγινε το 3-2...3-3 ο CR7 μετα απο απιστευτη ενεργεια στο 68ο λεπτο και 4-3 αυτοι στο 80...εκει λεω παει αλλα ο Lucas Hernandez εκανε το 4-4!!!!!Η Αρσεναλ φυσικα περασε 2 βαθμους μπροστα και τωρα εχει αυτη τον πρωτο λογο.

Επομενο ματς ντερμπι..

1274991_213640132327812_7825219964050398

επειδη ειναι κακο να αφηνεις ανοιχτους λογαριασμους και κατι τους χρωσταγαμε απο τον πρωτο γυρο.....

12829375_213640082327817_397357847550973

μεχρι το 30 ηταν 3-0...το 4ο ο CR7 και το 1 της Λιβερπουλ στο 90.

Και δεν φτανουν ολα αυτα καπακι κ αλλο ντερμπι αυτη την φορα του Μαντσεστερ...

12496163_213640078994484_856942555097406

Εδω ολα εδειχναν χ...0 φασεις κανεις δεν ρισκαρε οι μεν γτ θα μενανε εκτος πρωταθληματος και εμεις γτ θα χαναμε το πρωταθλημα...ΑΛΛΑ ο εξαιρετικος αγαπητος μου Ματα πηρε την μπαλα στο 89ο λεπτο περασε 2 σεντραρε εξαιρετικα κ ο Kompany την εβαλε στα διχτυα τους καταλαθος...0-1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΖΩΝΤΑΝΟΙ γιατι η Αρσεναλ μαγκες δεν χανει πουθενα.

MUN-Fulham 4-1 (Ανετη νικη ακομα και με τα δευτερα γτ ειχαμε ΤΣΛ επαναληπτικο θα τα δειτε παρακατω..)

η βαθμολογια

Παντως η Αρσεναλ ειναι παρα πολυ καλη δεν χανει και κερδιζει σταθερα με ενα 2-0...Ολα ειναι στο χερι της εμεις απλα κερδιζουμε και προχωραμε..Μειναν 5 παιχνιδια.

12828987_213640075661151_750749893833673

Και παμε στο ΤΣΛ

champions-league.png

1522566_213640135661145_4315063977628653

Επαναληπτικος....Ξεκινησε δυνατα η Βαλενθια και προηγηθηκε 0-1 στο 20ο λεπτο με τον Feghouli μετα απο εξαιρετικο σουτ...ομως 10 λεπτα μετα κερδιζει πεναλτι ο Κριχοβιακ και ο  CR7 1-1!!!Εχασα κ αλλες ευκαιριες στο δευτερο αλλα παρεμεινε μεχρι το τελος και προκριθηκαμε....Επομενος αντιπαλος στα προημιτελικα η NAPOLI

12841405_213640088994483_473368449799546

1o ματς στην εδρα μας....Ξεκινησαμε οπως επρεπε 1-0 ο Inaki με τρομερο τακουνακι φοβερος ο Βασκος αλλη μια χρονια...2-0 ο Pereira ο πιτσιρικας μου και εκει ο Callejon εκανε το 2-1...10 λεπτα μετα σουταρα του Higuain τρανταξε το δοκαρι και μαζι τις καρδιες μας :D αλλα στο 90 ο CR7 βγαζει τετ α τετ τον Εμπολο και αυτος 3-1!!!!!!

Εδω και τα αλλα ζευγαρια η Μπαγερν ευτυχως ειναι EL :D

12795010_213640142327811_715152954234744

Επομενο ματς με Napoli στην Ιταλια....και στα ημιτελικα αν περασω θελω BVB ;)

____________________________________________________________________________________

Να πω οτι η ομαδα ειναι πολυ καλη μοιραζει 4αρες στο πρωταθλημα οπου μπορει και εχουμε την καλυτερη επιθεση..

ο CR7 παραμενει πρωτος σκορερ με 17 γκολ και δευτερος σκορερ της ομαδας μας ειναι ο Rashford...ναι παιδια ο 21χρονος εχει 8 γκολακια...λιγα οκ αλλα για την ηλικια του τρομερος...

Η μεγαλυτερη εκπληξη ομως ειναι ο Pereira τον δουλεψα παρα πολυ και εχει φτασει 80 οβεραλ...5 γκολ στο ΤΣΛ εχει και 3 στο πρωταθλημα...Οτι καλυτερο να βλεπεις νεα παιδια να πανε μπροστα την ομαδα...

ο Krychowiak τελος ειναι οτι καλυτερο θα μπορουσα να ειχα παρει..τον εχω βαλει στα χαφ και παιζει ακομα καλυτερα.

@desperado Θα ορκιζομουν οτι εγραψες Ζενιτ....τες πα.

Εγω λεω Ρωσσια, με κλειστα ματια, ειναι αλλη φαση τα περιεργα πρωταθληματα.

@Diegito Οντως κριμα για το CL, τι να κανουμε....Τα δωσαμε ολα με Βαλενθια.

Στα δικα σου 

Τα πας εξαιρετικα στο πρωταθλημα, αν και τσουζει η 4ρα.

Καπου θα σκωνταψει η Αρσεναλ, το θεμα ειναι κα μην την ακολουθησεις εσυ, να συνεχισεις σταθερα και να περασεις μπροστα, με την πρωτη ευκαιρια!

ΘΡΙΛΕΡΑΚΙ το πρωταθλημα, αδερφε!!!

Στο CL καλα και σταθερα.
Στο ξαναλεω, φερε το Ευρωπαικο!!!

Μια χαρα θα σου καθησει και η B04, ασε την ΒνΒ, ειναι καταπληκτικη ομαδα.

Την Ναπολι την περασες, αστο.

Συνεχα το, αδερφε!!!

Εισαι πολυ κοντα!!

---------------

k,Njk0NTU3MDksNDczMzkwNzY=,f,Knoruwnowa.

Παμε στο πιο σημαντικο ποστ ΟΛΗΣ της σειρας.

ΤΕΛΙΚΟΣ EUROPA LEAGUE!!!

28_imgbank_el_20150714123241.png

Στο θρυλικο Parc De Princes

parc-des-princes-nord.jpg

Η ομαδα της Βαλενθια ειχε ΟΛΟΥΣ τους καλους (δεν ειχε πουλησει κανεναν) ΣΥΝ τον Paul Pogba......Καταλαβενεται.

Το παιχνιδι ξεκηκισε καλα, με την Βαλενθια να απειλει νωρις, αλλα το σουτ του Ροντριγκο να πηγαινει αουτ.

Στην συνεχεις ειχανε αλλη μια καλη φαση με Αλκασερ, που παλι κατεληξε αουτ, αλλα ειχα αρχισει να ανυσηχω, διοτι κλεψανε την μπαλα απο αμυντικο (Danch) αρα αυτο σημαινε οτι μου ασκουνε υψηλη πιεση.

Καποια στιγμη, ομως, καταφερνω να κανω μια καλη μεταβιβαση στον Barlaser, απο αριστερα.
Αυτος κανει μια τριπλα.
Κανει δευτερη.
Μπαινει στην περιοχη.

Κανει ΚΙ ΑΛΛΗ μια

Σουταρει, το σουτ ειναι εντελως χλιαρο, ΑΛΛΑ, ο Gaya πεφτει να το μπλοκαρει, η μπαλα μου κανει το χατιρι και κοντραρει, ξεγελαει τον Diego Alves και GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0-1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Στο 19' καταφερνουμε και ανοιγουμε το σκορ!!!
Ε και τωρα Defensive και Counter Attack.

Και ΝΕΚΡΩΣΕ η Βαλενθια!!
Ειχανε 1 καλη φαση που εκανε μια διαστημικη αποκρουση ο Αντωνης, και ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ, ο Θεουλης!!!

qedLGGh.jpg

Και δεν ειχα και αντεπιθεσεις, γιατι οι κοτουλες φοβηθηκαν να ανοιχτουνε!!

Και καπως ετσι, ΓΡΑΨΑΜΕ ΤΗΝ ΠΙΟ ΕΝΔΟΞΗ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=9n7JXQqXMXY

G8mTkcD.jpg

Η Gornik Zabrze κατακταει το Europa League!!!

Η πρωτη Πολωνικη ομαδα στην Ιστορια που κατακτα Ευρωπαικο τροπαιο!!!

ΑΠΙΘΑΝΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!!

Ειμασταν το ΑΠΟΛΥΤΟ outsider σε με ΟΛΕΣ τις ομαδες που παιξαμε, πραγματικα απιθανο επιτευγμα!!

Ειμαστε πρωταθλητες Ευρωπης!!!!!

(στο τελος του βιντεο υπαρχει και το γκολ που εκρινε τον αγωνα) 

---------------------

Αλλα η δουλεια δεν ειχε τελειωσει.....

Playoff.

Αν και δεν εχουνε σημασια, καθως και τελευταιος να βγαινα, Europa επαιζα, γιατι το πηρα.

Τες πα.

Gornik - Pogon 1-0

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εσπασε η γκινια, με αυτην την ομαδα.......νικη.
Αντε.

Το γκολ ο Zeffane στο 75'

Jagellonia - Gornik 0-1

Η ψυχολογια ακομα μας κρατουσε ψηλα, μετα την Βαλενθια, καθως και με Γιαγκελονια και με Πογκον επαιξα σκ@τα, αλλα οπως βλεπετε πηρα τις νικες.
Το γκολ ο Πολντι.

Gornik - Legia 3-0

ΣΟΟΥ POLDI !!!!!

Χατ-Τρικ ο Λουκας, που τους πηρε παραμαζομα, τους γελοιους!!!

Δεν απειληθηκα καθολου.

Γενικα ειναι μαυρα χαλια η Λεγκια φετος.

Lech - Gornik 2-1

Δυστυχως, η ομαδα το αξιζε......η Λεχ ειναι τρομερη φετος, και ο αγωνας δεν ειχε βαθμολογικη σημασια, ετσι κι αλλιως, ειχε παρει διαφορα 5 ποντων απο νωρις, η Λεχ.

ΜΟΝΟ ΝΙΚΕΣ στα playoff, οι ατιμοι.....

Μπραβο, τι να πω.

-----------------

Πρωταθλημα τελος.

1. Λεχ Ποζναν 43
  2. Gornik 35
  3. Legia 32

Και ετσι βγηκαμε 2οι.

Καλα ειναι, εφ οσον δεν ειχαμε ελπιδες πρωταθληματος.

--------------

Τωρα, παμε στα βραβεια!!!!

MVP = Elias Agdestein 

EgsshH6.jpg

Αυτο το πιτσιρικι με εκανε να δωσω το MVP πρωτη φορα, σε αμυντικο παικτη.

Μιλαμε για ταχυτητα, IQ, τακνιλ, ΟΛΑ εκτος απο τον αερα, κι αυτο λογω υψους.

Ο Τελειος αμυντικος.

Τον αγαπω, τον ανανεωσα, και τον κραταω γερα!!

--------------------------

Πρεπει ομως οπωσδηποτε να αναφερω καποια ονοματα.

fft226_mf4030897.Jpeg

• Daniel Barlaser = Μας βοηθησε με 12 γκολ σε ολες τις διωργανωσεις, ΠΑΡΑ πολυ, και εκανε την πιο παραγωγικη του χρονια στον συλλογο, και ητανε μολις η 2ρη !!
    Εξαιρετικος, και 76 οβεραλ, στα 21 του!

10360915_10204367173524002_7079123589062

• Anthony Maisonnial = ΚΕΡΒΕΡΟΣ κατω απο τα δοκαρια....δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο ευχαριστηθηκα που μου βγηκε η μεταγραφη......ΜΕΓΑΛΟΣ GK ο Γαλλος, πραγματικα.......24 Clean Sheets !!!
    Και αποκρουσεις που εδωσαν βαθμους και προκρισεις!!
    Ολοι εχουνε ηδη ξεχασει τον Donnarumma.Χαρις το παλικαρι αυτο.

Επισης να μην παραλυψω, το παιδι βγηκε στην Team of the Competition του Πρωταθληματος ΚΑΙ του Europa League!

podolski-gornik_web-eb620c6c.jpeg

• Lucas Podolski = Πρωτος σκορερ της ομαδος με 20 τερματα σε ολες τις διωργανωσεις, και 2 χατ τρικ!.....ναι μεν δεν ξεχνιεται ο Κορνετ, αλλα για την ηλικια του, ο Λουκας, πραγματικα δινει τα παντα!!
    Θα ψαχτω για CF παντως, και ευτωχως εχουμε τον πιτσιρικο τον Ιβανοφ.
    Fanis για αυτο δεν σου απαντησα για το παλικαρι, περιμενα το τελος της σεζον, να δεις τι εχει κανει ;)

Και εννοειται δεν μπορω να ξεχασω τον Florencio Caldeira, που ειναι το διαμαντακι μας.
Βραζιλιανος, 17 χρονων, 67 οβεραλ, και κανει μαγικα.

Μου θυμιζει πολυ τον Ribo, οπως εχω ξαναπει.
Περιμενουμε την απολυτη αναπτηξη του!!!

----------------

Και κατι ακομα σημαντικο.

Το Γιουροπα μου εσωσε 6,5 μυρρια Ευρω, κατι το οποιο ητανε τρομακτικα καλο, καθως περιμενα κανα 3ρι το πολυ.

Και ετσι, περιμεναμε μεχρι να ξαναβγει ο "5 αστερια και στα δυο" γιατι ειχε φυγει απο τον καταλογο, και βγηκε 5 αστερια σε ολα, αλλα τωρα ητανε ΠΟΛΩΝΟΣ!!!!!!

Πεπρωμενο κι αυτο!!

Λοιπον, ο Lukasz Rybus ειναι πλεον ο Head Scout της ομαδος, και εχει φυγει ηδη να σκαουταρει την Πολωνια, για ταλεντα!!!

Γενιεται η ακαδημια!!!

logo-fundacja-gornik-zabrze-kolor.jpg

----------------------

Τα "μικροβραβεια" τωρα, των πιο εξελιγμενων παικτων, αυτην την σεζον (Μ.Ι.Ρ. = Most Improved Player) 

1. Anthony Maisonnial, age 19 = 66 - 76 (+10)
  2. Elias Agdestein, age 19 = 70 - 78 (+8)
  3. Florencio Caldeira, age 17 = 60 - 67 (+7)

---------------------

Ενα ωραιο που παρατηρησα, και μου το δειξε ενα φιλαρακι, γιατι τον πορωσα με Πολωνια, και ως Γαυρος πηρε την Βισλα (ερυθρολευκα, και την ξερει σαν ομαδα) 

6JG2ZV7.png

Η ομαδα με τους περισσοτερους τιτλους στην χωρα ειναι η Βισλα και εμεις!

Και με το πρωταθλημα μου, περσι ειμαι και ΕΠΙΣΗΜΩΣ πρωτος με 15 τιτλους!!!!
Γ@ματο trivia, μ'αρεσε πολυ!

---------------------

Ενα γρηγορο ανακοινωθεν, επειδη μεσα στα playoff τραυματηστηκε ο Danch o CB μου, και δεν ειχα αλλον, αναγκαστηκα να παρω CB απο τους Free Agents.

Πηρα τον Jhingan.

24 χρονων, 66 οβεραλ.

Οτι να ναι, απλα επρεπε να καλυφτει το κενο.

---------------------

Μια εκπληκτικη χρονια εφτασε στο τελος της!

Πραγματικα, δεν το πιστευα που θα παει αυτη η σεζον, και με εφερε σε εκπληξη, εντελως!!

Μπραβο στα παιδια, μπραβο σε ολους!!

Τωρα θα μπω στην επομενη σεζον, να δω τι γινεται...

Μη με ρωτατε για μπατζετ, ειμαι Ιουνιο ακομα, ΔΕΝ ξερω...δεν μπηκα επομενη σεζον.

Αντε, το βραδακι θα ποσταρω με την αρχη της νεας χρονιας (μαλλον)

AVE GORNIK!!!!!

lLWtBap.jpg

@El Barto

Μ Ε Γ Α Σ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΠΟΣ ρε φιλε!!!!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ προσκυνω αυτο που εκανες ειναι το ακατορθωτο και χαρηκα πολυ οταν το ειδα οτι το σηκωσες!!!!!!!!!!!!!!!!ΜΕΓΑΛΕΙΟ ψυχης η εικονα που δειχνει το σημα της ομαδας ο Αντωνης!!!!Χτιζεις μεγαλο συλλογο και ευγε και ωραιο γκολ ο Barlaser.....σε ζηλευω με την καλη εννοια...Μπραβο που αξοιοποιησες τα λεφτα σου στις ακαδημιες.Εγω ειναι το πρωτο πραγμα που κανω σε καθε ομαδα μου μιας και ομαδα χωρις τα ''παιδια'' της δεν μπορει να γινει μεγαλη εκτος αν εχει τρελο χρημα.KAI κουπα μεσα στο Παρισι τι πιο ωραιο?? :p

Το παλεψες στα playoff δεν πειραζει αυτη η κουπα στο ειπα αξιζει καθε πρωταθλημα που θα επαιρνες..

Δικαιως το βραβειο στον Ηλια φιλε και σε σενα...ο Podolski τα παστελωσε ασχημα και συν ολα τα υπολοιπα ταλεντακια που εχεις..Mαρεσει που ο Βραζιλιανος σου μοιαζει στον Ριμπο ;) Προχωρα δικε μου!!

Στοχος της επομενης σεζον το πρωταθλημα φανταζομαι και υπερασπιση του Ευρωπαικου τιτλου ε?

Εισαι ο Ολυμπιακος της πολωνιας?χαχαχααχχα! :D

Τελος στα δικα μου δεν μπορει η λεβερκουσεν σε μενα να περασει εχασε 2-0 απο Ρεαλ στο πρωτο ματς...μακαρι να ηταν αυτη στα ημιτελικα αν περνουσα αλλα θελω BVB για εκδικηση.

Τελος ρε σεις οι υπολοιπoι γτ δεν γραφεται?Να διαβαζουμε κ αλλες ιστοριες. :)

Παιδια, ειχα κανει ολοκληρο ποστ οτι πηγα ξαφνηκα Ατλετικο, κτλ, αλλα επαιζα τωρα, με πεταει εξω το παιχνιδι, μπαινω μεσα και ελειπε το save της Atletico και ολα τα Autosave.....

ΔΩΞΑ ΤΩ ΘΕΟ που εκανα back up το save της Gornik......

Αρα συνεχιζουμε με Gornik, σαν να μην εγινε τιποτα.

Αυριο η συνεχεια.

Δεν με πειραξε και πολυ :roll:

Δεν ηθελε ο Θεος του FIFA να φυγω! :p

Καλημερα σε ολους επεστρεψα και γω και το βραδυ μαλλον (γιατι ειμαι και κοματια απο το ταξιδι)θα εχω τα νεοτερα με καινουριο πλεον career..

El barto : εισαι τεραστιος μπραβο ρε φιλε εγραψες ιστορια χαρη και την υπομονη σου, τη αλλο να πω, ενα μεγαλο

RESPECT για ολα, αλλα πιο πολυ για το Ευρωπαικο

Diegito : φιλε τωρα την ειδα την βαθμολογια σου, οντος εκει δεν μου την ανοιγε ισως να εφτεγε το σημα, γιατι γενικα τωρα βλεπω και περισσοτερες εικονες απο ολους...

Πηρες τον πρωτο τιτλο στο κυπελο μπραβο ωραιος, και κυνηγας το πρωταθλημα που ολα ειναι ανοιχτα 5 αγωνες πριν το τελος και ευχομαι να το σηκωσεις...
CL : πας και εκει να χτυπησεις οτι καλητερο και γιατι οχι και να το σηκωσεις...

Λοιπον φυγαμε.

38830cc7-7d00-42dc-a6ff-9e7501cef2c9.jpg

SEASON 4 !!!!!!

Κατ'αρχας, η καλη μας η διοικηση μου εδωσε 4 μυρρια, το οποιο με ικανοποιησε αρχικα, σκεφτομενος οτι θα μπορουσε να ητανε αρκετα χειροτερο.

Σκαουταρω κατι παικτακια, μεχρι που αλλαζω μερα και μου ρχετε προσκληση για Pre Season Tour!!!!

ΝΑΙ!!!
2 χρονια δεν με σκεφτονται, αλλα τωρα που πηρα το ΟΥΕΦΑ, με θελουνε!!!!

Ετσι μπαινω σε αυτο που δινει τα περισσοτερα λεφτα, το κανω σιμ μεχρι να το κερδισω (εμπαινα και εβγαινα μεχρι να κερδισω τα ματς) και το κερδισα.

+ 4,7 μυρρια = 8,7 μυρρια €

Τωρα ειχαμε με κατι να δουλεψουμε.

Κατ'αρχας......

Εφυγε ο Janota.
Καλος παικτης, αλλα μεχρι εκει.....μη εξελιξιμος, στασιμος στο 68, και εφυγε στην Οσασουνα για 750,000 € και πολλα ητανε....ευχαριστουμε Michal.

Μεταγραφες

488644728-aldo-kalulu-of-lyon-in-action-

Aldo Kalulu 

Επισημως ο νεος Κορνετ !!!!!

ST, 72 οβεραλ, 22 χρονων, αλλα θα τον εξελιξω αρκετα.

Αυτο που ειναι το καλυτερο ειναι το 88 finishing, και το 90+ σε ολα τα pace stats (Accel, sprint speed, agility) 

Ελπιζω να κανει οτι εκανε ο Κορνετ, και παραπανω.

1.700.000 € 

andre-moreira_sub-19.jpg

Andre Moreira

EΠΙΤΕΛΟΥΣ μετα απο ΔΥΟ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ, εχω αναπληρωματικο GK !!!!

Ειχα την πρωτη σεζον, στην δευτερη τους εδιωξα ολους και ειχα μονο Donna, και περσυ ειχα μονο Αντωνη.

21 χρονων, 73 οβεραλ, και εξελιξιμος.
Παικταρα.

Θα παρει λεπτα στο κυπελλο, και σε κανα αδιαφορο.

3.000.000 €

d6e6a.jpg

Fares Bahlouli

Εφερα και μεγαλο ονομα, επιτελους.

75 οβεραλ, 22 χρονων, τον Μπαλουλι τον ηξερα απο Λυον, στο FIFA 15 (τωρα ειναι Μονακο, και απο κει τον πηρα)

Εξαιρετικος CAM, και αξιος αντικαταστατης του Janota.......(ΠΟΛΥ παραπανω απο αξιος, αλλα τες πα)

8.000.000 €

Και 2 Free Agents 

• Mark Forde = Επιθετικος, 65 overall, 18 χρονων
  • Borja Blanco = CB, 65 overall, 17 χρονων (αυτος θα γινει δυναμιτης) 

-----------------------

Tωρα, οπως βλεπετε πολλα λεφτα για Μπαλουλι, και πολλα λεφτα για τους υπολοιπους......πως την εβγαλα?!

Πολυ απλα, κυριοι.......πωληθηκε ο Ποντολσκι.

Ναι, ξερω, οπαδος της ομαδος μπλα-μπλα-μπλα, αλλα .......οταν σου ερχεται προταση 6,500,000 €, για παικτη που εχει 76 οβεραλ, και ειναι 34 χρονων, τον δινεις....οπως ειναι....

Η Δυναμο Μοσχας ηθελε το παλικαρι.

Τον ευχαριστω λοιπον, για ΟΣΑ εκανε στην ομαδα, για 6 μηνες, και κατακτησαμε 2 τροπαια!!
Πραγματικα, με τοσο λιγο χρονικο διαστημα στην ομαδα, εχει γινει ηδη Θρυλος!!!

Lukas_koszulka_Gornika_3226134.jpg

ΧΙΛΙΑ ευχαριστω, και καλη επιτυχια στην δυση της καριερας σου!.....αλλα χρειαζομασταν τα λεφτα, παιδες.....

--------------

Εντεκαδα λοιπον

1425398_Gornik_Zabrze.jpg

Νομιζω ειναι αρκετα καλα.
Καναμε πολλες αλλαγες, με την φυγη Janota & Poldi......πολυ νεα ομαδα, ο μονος βετερανος στην ομαδα ειναι ο αρχηγος.

----------------

Παμε σε ματσακια.

Gornik - Cracovia 2-1 

Κακη εμφανηση, ακομα με Ζανοτα και Ποντολσκι στην ομαδα.
Αλλα νικη.

Kielce - Gornik 1-1

Η ιδια κακη εμφανηση, απλα δικαιο αποτελεσμα αυτην την φορα.

5fe9bb5d513c414f783dc3832edbca09-567x350

Gornik - Piast 3-0

Καλως τα, τα παιδια, καλως τα.....ξερετε.

Gornik - Podbeskidzie 2-0 

Ευκολο απογεμα.

mgRvoTn.png

Ruch - Gornik 0-1

Το Classico της Σιλεσιας, κατεληξε στον Νοτο.....ΠΑΛΙ !!!!

Gornik - Lech Poznan 1-2

Τρομερο χτυπημα, που δεν το περιμενα......

Μας πατησε η πρωταθλητρια.

------------------

Το καλυτερο το κρατησα για το τελος, ομως.....

1518354_w2.jpg

barcelona.png  1176.png

SUPER CUP ΕΥΡΩΠΗΣ!!!!

Πηγα χωρις φοβο, χωρις αγχος, να παιξω την μπαλα μου.

....και οι αλλοι ΔΕΝ το περιμεναν!!!!

Κατεβασαν εντεκαδα με 2 βασικους (Bravo & Mascherano) και το πληρωσαν, ΠΟΛΥ ακριβα!!!!

tVTs6M7.jpg

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΟ ΠΑΡΤΙ ΤΟΥ ΠΟΝΤΟΛΣΚΙ!!!!

ΧΑΤ ΤΡΙΚ!!!!!!!

Και ΚΑΤΩ η Μπαρτσα!!!!!

ΧΑΜΟΣ!!!!!

Πραγματικα, ειχε παικτες στην εντεκαδα, που δεν τους ηξερα....οτι να ναι...

Ο Μεσσι μπηκε 2ο ημιχρονο, τον επιασε ο Ηλιας, και ετσι ηταν  σαν να μην υπηρχε Μεσσι :D

MnC1T9e.jpg

Εδω το τρομερο ΚΟΡΕΟ που κανανε τα αλανια.

weR719w.jpg

Δυο Ευρωπαικους τιτλους με 4 μηνες!!!
Καλη συγκομιδη.

-----------------------

Εβγαλα τον Αυγουστο, και εχουμε 5πλη ισοβαθμια στο πρωταθλημα.

1. Legia 10
  2. Lech 10
  3. Gornik 10
  4. Cracovia 10
  5. Wisla 10

Αρα, ολα κρινονται.

Τωρα, ομιλος Europa League.

• Μotherwell
  • Gent
  • Lokomotiv
  • Gornik 

Το λεω με επιφυλαξη, αλλα νομιζω περναω μεχρι και πρωτος.

Και Diegito δεν νομιζω η υπερασπιση του τιτλου να ειναι επιλογη.....

Το πρωταθλημα, σαφως, αλλα το Γιουροπα μπα....

--------------

Το παλεψα για εναν ΠΟΛΥ δυνατο και νεαρο CB, αλλα ειχε εξωφρενικες απαιτησεις, στα wages του, και ετσι δεν τον εφερα....

Αν ερχοτανε αυτος, θα μιλουσαμε για ενα τρομερα δυνατο συνολο, γιατι με ολο τον σεβασμο στον Danch, ειναι ο αδυναμος κρικος της εντεκαδας μας.......

--------------

Αυτα προς το παρων.
Θελω τις αποψεις σας, στις μεταγραφες, οπως παντα, και ΓΡΑΦΕΤΕ, δεν γινεται να το συντηρουμε εγω και ο Diegito, ειναι γελοιο.....αντε.

AVE GORNIK !!!

56c9f5f6cb31a-p.1000.jpg

@EL Barto -3- Ρε συ ενταξ θα μας καναντησεις γραφικους να σε λεμε τα ιδια και τα ιδια. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ πραγματα κανεις τελος!

Να παρνεις 2 κουπες ευρωπαικες σε τοσο μικρο διαστημα και με ενα συνολο σαφως κατωτερω απο τους αντιπαλους,ενταξ τι να πω...

RESPECT!Υποκλινομαι..

Αλλα ρε συ 5 στην Μπαρτσα?!? 5? Αν ειναι δυνατον και ας επαιζε με τα 2αρα...

Οντως πιστευω παντως οτι πιο σημαντικο για σενα ειναι το πρωταθλημα και οχι να ξανακυνηγησεις το Γιουροπα γιατι πλεον πιο πολυ ενδιαφερον θα εχει να κανεις και μια υπερβαση στο Τ.Λ.

Τωρα οσο αναφορα τις μεταγγραφες σου ο Καλουλου και ο Μπαχλουλι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ προσθηκες για αυτην την ομαδα και με μελλον ειδικα του 2ου.Θα πρεπει να τους δωσεις τα κλειδια που λεμε για την οργανωση του παιχνιδιου σου.Δεν πιστευω να φανει η απουσια του Λουκας...Τωρα τα αλλα τα παλικαρια δεν τα ξερω αλλα In ElBarto We Trust! ;)

Aυτος ο Αμπειντ δεν γινετε να παιζει και στην πραγματικοτητα ετσι? :p Σου χει βγει παντως λιρα 100 ο τοξοβολος...Χαφαρα.

Λογω το οτι μονο Τ.Λ εχεις αφησει(για ποσο ακομα δεν ξερω)παιζει να ναι και τελευταια σου χρονια λογω κινητρου η θα συνεχισεις και για το προτζεκτ με τις ακαδημιες μεχρι τελους?

Καλη αρχη στην νεα σεζον αδερφε!

@[member="Diegito21"] Τι ματσαρα ηταν αυτη με την Στοουκ ρε συ?Το Νοριτς-Λιβερπουλ με θυμησε :p Τεραστιες νικες με Λιβε και Σιτυ στα ντερμπυ.Παντως αμα κανεις 5 στα 5 το σηκωσες φιλε,δεν γινεται μια γκελα θα την κανει το καφενειο του Αρσεν :pp

Μην σου πω προτιμοτερο ισως να ειναι η BPL παρα του Τ.Σ. που ειναι και πιο πολυ δυσκολο να το σηκωσεις.Στην ουσια βεβαια εισαι στους 4 αμα εχεις και ευνοικη κληρωση ολα γινονται..

Τρομερη δουλεια εχεις κανει με Περειρα και Ρασφορντ και με αρεσει γενικοτερα που εχεις τοσο νεανικη ομαδα και τα εμπιστευεσαι κιολας.

Ελπιζω στο επομενο σου ποστ να χουμε απονομες.Αντε παμε!

---------------------------------

Θα  επανελθω με update και με ευχαριστες εξελιξεις ;)

@[member="Fanis-13-"] Ειναι θριλερ αδερφε το πρωταθλημα γι αυτο και ειναι το καλυτερο πρωταθλημα του κοσμου η BL !!!Ευχομαι να το σηκωσω γιατι εχω κανει τρομερο δευτερο γυρο παιζωντας μπαλαρα...Ελπιζω ο Αρσεν να την κανει την βλακεια του καπου και εγω να κανω το 5 στα 5 :D!!!Εννοειται τους εμπιστευομαι γτ τους εχω εξελιξει πολυ και μαρεσει που εχω παικτες ετοιμους για  τα επομενα χρονακια.

Αντε ρε και στα δικα σου ανυπομονω να δω τι γινεται!!!!!!!!!!!!!!! :)

@El Barto Ελα ρε νταξ καλα λεει ο Φανης θα γινουμε γραφικοι....5αρα στην Μπαρσα?τι παιζεις στο Amateur?χαχαχαχα

ΤΡΟΜΕΡΟ αποτελεσμα αδερφε χιλια μπραβο το πληρωσε η Μπαρσα το οτι σε υποτιμησε κ κακα τα ψεμματα κ εγω αυτο θα κανα αν ημουν η Μπαρσελονα.

ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ παντως φιλε!!

Τωρα στις μεταγραφες εξαιρετικες κινησεις με μελλον και πολυυυ ταλεντο...αυτος ο παικτης που εφερς για 10αρακι απο Λυων (Bahlouli) θα παιξει μεγαλη μπαλα στο λεω απο τωρα..

Καλα για το Podolski μια χαρα τον εδωσες με τοσα λεφτα του βαζα και κορδελα φιλε :D Παντως σε χαιρετησε με γκολακια στην Μπαρσα και ενα τιτλο!

Καλο ξεκινημα στο πρωταθλημα και πιστευω οτι με αυτες τις κινησεις θα πας ανετα για τιτλο...Οπως ανεφερες το μελανο σημειο στην ενδεκαδα σου το CB που εχει 66 οβεραλ..αλλα οκ..

Ευκολη κληρωση και στο EL αν κ οκ ξερω ειναι δυσκολο να επαναληφθει το επος που εκανες .Θα συμφωνησω με Φανη καλυτερα να κυνηγησεις το double... ;)

Καλη συνεχεια αδερφε......Οσο για την Ατλετικο κριμα ρε θα εκανες το βημα παραπανω. :) Θα μου αρεσε να σε δω και εκει.

@EL Barto -3- Πολυ καλες μεταγραφες και απιστευτη νικη με Μπαρτσα, τρελο.. Ξενερωσα που εφυγε ο Ποντολσκι αλλα απο την αλλη τα λεφτα ηταν πολλα. Ομιλο EL περνας ανετα

@[member="Diegito21"] Νταξει απ τη Ναπολι περασες παμε γερα να σηκωσεις CL! Πρωταθλημα κρατα γερα, καπου θα σκαλωσει και η Αρσεναλ

@[member="desperado"] Ρωσια θα χει ενδιαφερον αν πας φιλε

Τελος το πρωταθλημα της Απερτουρα και μετα απο 15 αγωνες σχετικα ευκολα τερματισαμε πρωτοι 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Universidad Catolica 36

2. Colo-Colo 31

3. Universidad De Chile 27

4. CD O'Higgins 27

5. Audax Italiano 23

Η μεγαλη διαφορα εγινε στις τελευταιες αγωνιστικες οπου ηταν μαζεμενα και τα ντερμπι 

Universidad Catolica - CD O'Higgins 2 - 1

Ανοιξα το σκορ στο 5' με τον Fuentes αλλα στο 10' ηρθε γρηγορη απαντηση

Πολυ σκληρο ματς χωρις πολλες φασεις μεχρι το 90' οπου κανω ενα συρτο γυρισμα στην περιοχη, ο Mora πεταγεται και με προβολη κανει το 2-1 και μας δινει μια τεραστια νικη

Χαμος στο γηπεδο!

Colo-Colo - Universidad Catolica 1 - 3

Προηγηθηκα στις καθυστερησεις του πρωτου ημιχρονου με τον Fuentes

Στο 56' ο Mora εκανε το 0-2 και το ματς φαινοταν ευκολο

Παροτι μειωσαν σε 1-2 στο 73' δεν με επηρεασαν και στο 80' ο Mora κολλησε αλλο ενα παστελι και τους τελειωσε

Universidad De Chile Universidad Catolica 1 - 1

Τελευταια αγωνιστικη παιζαμε αδιαφοροι αφου ειχα κλειδωσει την πρωτη θεση

Προηγηθηκαν αυτοι στο 10' και στη συνεχεια ηταν ενα πολυ βαρετο ματς

Στο 90' ηρθε ο Mora να κανει το 1-1 και ετσι δεν τους αφησαμε ουτε καν να χαρουν μια νικη

Εχω σημειωσει τον Mora σε ολα τα γκολ του, γιατι αποδειχθηκε μεγαλος killer και καθοριστικος με τα γκολ του για την 1η θεση

foto_0000002920130703093515.jpg

Ο 22χρονος Χιλιανος βγηκε πρωτος σκορερ στο πρωταθλημα της Απερτουρα με 11 γκολ σε 14 ματς

Επισης πρωτια ειχαμε και στις ασιστ αφου ο Vargas βγηκε πρωτος με 6

Τωρα ομως δεν τελειωσαμε με την Απερτουρα

Εχουμε περασει στην νοκ αουτ φαση οπου συμμετεχουν οι 8 πρωτες ομαδες του πρωταθληματος

Ευτυχως ημουν τυχερος και κληρωθηκα με την χειροτερη, δηλαδη αυτην που τερματισε 8η στην διαρκεια του πρωταθληματος

Επιστρεφω με νεα απ τα νοκ αουτ.

El barto : για Kalulu ,Bahlouli παιχτες απο την ομαδαρα τρομεροι, αα και δωσε προοθηση στα free aggent και ηδικα στο CB Blanco αν πιστευεις οτι θα γινει δυναμιτης, και πετα εξω για αλλαγη τον αδυναμο κρικο σου και προοθησε τον μικρο..
μεγαλη νικη με Μπαρτσα...

Loco : Πρωταθλητης apertura, ωραιος ρε φιλε δωσε δρομο τωρα για Clausura και σηκοσετο και αυτο..

Bart-diego : ολοι ρε σεις γραφουμε, αλλοι πολυ , αλλοι πιο λιγο νταξ, και γω ελειπα 3 μερες και παρολα αυτα εριχνα κανα σχολιο .

ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΘΑ ΑΡΧΗΣΩ ΜΕ..

ΡΩΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ

S P A R T A K
M O S C O W

9 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΩΣΣΙΑΣ (με τελευταιο το 2001) πολλα χρονια χωρις πρωταθλημα

Rivarly derby :

Με ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ το μεγαλητερο, αλλα και αλλα δυο Μοσχοβιτικα με
ΝΤΙΝΑΜΟ και ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΩΤΟΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ

GLADIATORS ειναι απο τους πιο φανατικους της ευρωπης...

Σαν ομαδα στο πρωταθλημα ειμαστε στην μεση...

Για Φιφα 16 ψοφια πραγματα σε σχεση με τις αλλες ομαδες, δυσκολο και θελει δουλεια, υπαρχουν αρκετες καλητερες ομαδες και δυνατες....

Ειναι πεσμενη η ομαδα.. και οπως ειπα, θα παιξει λατινοποιηση αλλα ΣΑΧΤΑΡ...

Υπαρχει ενα ταλεντο ο Promes (τον ξερετε ολοι)ο οποιος μπορει να φανει βαρομετρο για την ομαδα και να φερει και λεφτα στον συλλογο...

Αυτα και θα επανερθω με αρχη σεζον και 11αδα κτλ...

@[member="loco4"] Ωραιος ρε φιλε για την πρωτια...δηλαδη τωρα εχει ενα στυλ playoff ετσι?Γιατι στην Λατινικη αμερικη πρεπει να χεις βγαλει πανεπιστημιο να δεις πως γινεται η καταταξη με το πρωταθλημα :D Vargas παικταρα μεγαλη.

@[member="desperado"] Καλη αρχη στην μαμα Ρωσια :D

Παμε..

Barclays-Premier-League-201415-620x330.j

QPR-United 0-0 (Δυστυχως αποδειχτηκε καθοριστικο...ειχαμε πολλες αλλαγες λογω ΤΣΛ στα ημιτελικα και δυστυχως το πληρωσαμε.)

MUN-C.Pallace 2-2 (Παλι με το μυαλο στο ΤΣΛ δεν καταφεραμε να κερδισουμε..κριμα γτ η Αρσεναλ εχασε εντος 0-1 απο Τσελσι και ξαναμειωσαμε στους 3)

Newcastle-MUN 1-2 (Ευκολη νικη και μεναν 3 αγωνες για το τελος ολα για ολα...)

12841209_214299015595257_722084501716601

Ντερμπι με Τσελσι προτελυταια αγωνιστικη και φυσικα νικη 1-0...το Γκολ το εβαλε ο Mata και χασαμε κ αλλες ευκαιριες...ειχαμε κινητρο αυτοι οχι..

Τελευταια αγωνιστικη επαιζα με Everton εγω η Αρσεναλ με QPR...

Everton-MUN 0-5 (4 ΓΚΟΛ Ο cR7...τρελαθηκα το παλικαρι παιζει λες και ειναι 22 χρονων...Ανετη νικη αδιαφορη η Εβερτον και δυστυχως η Αρσεναλ εφερε χ και πηρε το πρωταθλημα....)

Δεν πειραζει..

515650d1393755940-manchester-united-manc

1. Arsenal 86
  2. MUN 85
  3. M.City 81

Oι 3 πρωτοι λοιπον οπως τελειωσε το πρωταθλημα....

Παμε στο CHAMPIONS LEAGUE

1410847888387.jpg

Eπαναληπτικος με Napoli

Napoli-MUN 0-3 (Ανετα και ομορφα περασαμε στους 4....)

ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΖΩΗ Η ΡΟΥΦΙΑΝΑ......

773592_214299068928585_79381569733089929

Η BVB στο δρομο μας....ηταν η ωρα να παρω το αιμα μου πισω...το αλλο ζευγαρι ειχε El Classico Βarca-Real...

Ωραιο ματς ξεκινησαν δυνατα αυτοι και 0-1 με Griezmann στο 19ο λεπτο...ΑΛΛΑ ο CR7 ηταν εκει....1-1 με τρομερη ενεργεια.. και στο 35ο λεπτο τακλι απο πισω του Bender στον Ρουνεη κοκκινη απευθειας...μενουν με 10...Μπαινουμε στο δευτερο και πιεζουμε ανελεητα ομως ο Ramos φευγει στην αντεπιθεση στο 83ο λεπτο και κανει το 1-2....Μυρισε κηδεια...αλλα καπου εκει ξεχωριζουν οι μεγαλοι παικτες...Ατομικη προσπαθεια ο Ροναλντο 2-2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! στο 90!!!!!!!

Και ολα ανοικτα για την ρεβανς.

Και ετσι κατηφορισαμε για το Βεστφαλεν..

10317700_214299072261918_493556355768328

Κολασμενη ατμοσφαιρα οπως παντα αλλα δεν μασησαμε....ο CR7 στα 34 του ηθελε να παει τελικο και αφου το ηθελε ΤΕΛΟΣ...0-1 στο 15ο λεπτο...και καπακι κοκκινη ο Subotic σε βιαιο τακλιν πανω στον Saul..παιζανε πολυ σκληρα απο το πρωτο ματς...Δικαιες και οι 2...αλλα στο 35ο λεπτο χανουνα πιστευτη ευκαιρια για το 1-1 με τον Μικιταριαν...κραταμε το 0 και μπαινουμε στο δευτερο...εκει τους ισοπεδωσαμε..καλυτεροι παντου και με εναν Radja ΜΑΧΗΤΗ και τον Ροναλντο πηγη κινδυνου 0-2 ο Embolo και 0-3 ο Mata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KAI NAI EIMAΣΤΕ ΤΕΛΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ!!

11228123_214299012261924_798528051236859

12698398_214299018928590_584732257894813

AΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ.....Το παλεψαμε και τους κλεισαμε το σπιτι ................

Και εκει θα βρουμε το μεγαλο φαβορι,....δεν εχουμε καλη παραδοση στους τελικους....

manchester-united-vs-barcelona-2011-cham

3567891550-9531bb8ff7-jpg.jpg

To βραδακι το ματς....εκει θα γινουν ολα εχουμε την ευκαιρια να γραψουμε ιστορια και να παμε για το 4ο αστερι!!!!!!!

IN THE DEVIL WE TRUST!!!!!!!!!!!!!!!

@[member="desperado"] Δεν την πηρα ακομα την apertura ρε συ, μη βιαζεσαι  :p  Ωραια επιλογη η Σπαρτακ και μαρεσει το σκεπτικο της λατινοποιησης, αντε καλη αρχη!

@[member="Diegito21"] Τωρα φιλε ειναι κατι σαν νοκ αουτ κυπελλου απο τους 8 και μετα.. Κριμα για το πρωταθλημα, η ατιμη η Αρσεναλ δεν το χανε με τιποτα. 

Στο CL μεγαλη προκριση με Ντορτμουντ, καλη επιτυχια στον τελικο! Αντε φερε την κουπα

Στα δικα μου τωρα, βρισκομαι στον τελικο του πρωταθληματος!!!

Στους προημιτελικους αντιμετωπισα την πιο αδυναμη απο τις 8 ομαδες και ειχα πολυ ευκολο εργο

CD COBRESAL - UNIVERSIDAD CATOLICA 1 - 6 

Μπήκα πολυ δυνατα στο ματς και στο 2' ανοιξα το σκορ με τον Vargas και στο 5' ο Mora εκανε το 0-2

Συνεχισα να πιεζω και να κανω φασεις αλλα ο τερμας τους εβγαζε τα αντερα του.

Στο 20' ο Mora θα χασει πεναλτι (το πιασε και αυτο ο τερμας) και στο 45'+ μετα απο κορνερ ο αρχηγος της ομαδας ο Alvarez θα κανει το 0-3 

Πριν προλαβουν να πανε οι ομαδες στα αποδυτηρια ο Rojas θα σκοραρει στο 45'+ για το 0-4

Στο 71' θα καταφερουν να μειωσουν σε 1-4 για να ερθει ο Mora στο 80' να κανει το 1-5

Το κερασακι στην τουρτα μπηκε στο 90'+ με τον Lopez της Cobresal να πετυχαινει αυτογκολ και να διαμορφωνει το τελικο 1-6

UNIVERSIDAD CATOLICA CD COBRESAL 1 - 1

Αγγαρεια και για τους 2 ο επαναληπτικος, κατεβασα και τα δευτερα αφου ειχε μολις μια μερα κενο το ενα ματς με το αλλο

Προηγηθηκα στο 56' και ισοφαρισαν σε 1-1 στο 83'

Στους ημιτελικους περασαν τα φαβορι, αυτες που ηταν και οι 4 πρωτες στο πρωταθλημα

Εκει αντιμετωπισα την O'Higgins

CD O'HIGGINS UNIVERSIDAD CATOLICA 1 - 2

Το ματς ξεκινησε πολυ δυνατα με αυτους να εχουν δοκαρι και εμενα στη συνεχεια να χανω την ευκαιρια της χρονιας με τον Mora να κανει τακλιν μπροστα σε κενη εστια αλλα να καταφερνει τελικα να στειλει την μπαλα αουτ.

Πανω κατω το ματς, καποιος θα το εβαζε το γκολ καποια στιγμη.

Στο 31' κανουν το 1-0 μετα απο σεντρα και ωραια κεφαλια και εκει καταλαβα οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο ευκολα οσο στον προηγουμενο γυρο

Στο 55' ομως εφερα το ματς στα ισα με ωραιο γκολ του Mora και στο 72 ολοκληρωσα την ανατροπη με γκολ του Espinosa και πηρα αυτο το πολυ μεγαλο διπλο

UNIVERSIDAD CATOLICA CD O'HIGGINS  4 - 1

Προηγηθηκαν παλι πρωτοι στο 8' και με ξαφνιασαν αλλα στο 17' ισοφαρισα με τον Espinosa, ελεγχα παλι το ματς και ετσι βγηκε το ημιχρονο με το 1-1

Στο δευτερο ημιχρονο ανεβασα ταχυτητα να καθαρισω το ματς και στο 62' μετα απο κορνερ ο Leal της O'Higgins πετυχε αυτογκολ και μπηκα μπροστα στο σκορ

Στο 79' κερδισα πεναλτυ, ο Mora εκτελεσε ευστοχα για το 3-1 και 2 λεπτα αργοτερα ο Vargas διαμορφωσε το τελικο 4-1 και πανηγυρικα περασαμε στους τελικους!!!

Ο αλλος ημιτελικος ηταν αναμεσα σε Colo-Colo και Universidad de Chile με την δευτερη να παιρνει το εισιτηριο του τελικου.

ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΣ ΑΠΕΡΤΟΥΡΑ ΕΧΟΥΜΕ CLASICO UNIVERSITARIO !!!

12782200_1123883620975844_1686979280_n.j

VAMOS CRUZADOS !!!

@loco Στα λεω και στο τσατ, αλλα εισαι τρομερος, και ΓΟΥΣΤΑΡΩ οτι σου αρεσει το θεμα, και φτιαχνομαι!!

ΣΗΚΩΣΕ ΤΟ ΡΕ!!!!!!!

@Fanis Θενκ Γιου για ολα τα σχολια, σοβαρα :)

@depserado Το κλασσικο της Ρωσιας ειναι Ζενιτ - Σπαρτακ

Εχω ζησει 1 χρονο στην Πετρουπολη(2002), και ξερω το Ρωσσικο ποδοσφαιρο.

Καλη επιτυχια, και σε σενα.

@Diegito Δεν πειραζει για το πρωταθλημα, εσυ εκανες αυτο που επρεπε.Τι να κανουμε, Πρεμιερ ειν αυτη!

ΕΤΣΙ ΡΕ ΑΓΟΡΙ!!!!!!!!!!!!!!

ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!

ΜΙΑ φορα στην ζωη μου που δεν θα ειμαι με Μπαρτσελονα!!!

ΣΗΚΩΣΕ ΤΟ, για τον λαο σου, που εχει ζησει πολλες πικρες τα τελευταια χρονια, (και θα ζησει αλλη μια σημερα :D )

ΑΝΕΤΗ προκριση στην Βεστφαλια, και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ, θα ειναι ματσαρα με Μπαρτσελονα, και περιμενω απονομη!!!!!

ΠΑΜΕ ΔΙΑΒΟΛΟΙ ΤΟΥ ΝΤΙΕΓΚΟ!!!!!

(μπορει η ευχη σου να γινει πραγματικοτητα...)

------------------

Παιδια, εφτασα αρχες Οκτωβρη, και μου ερχεται προταση απο Ατλετικο.........χωρις Browse Jobs, απλα μου ηρθε.

ΑΛΛΑ δεν το αποφασηζω μονος, αυτην την φορα.......Να παω, ή οχι?....να κανω το βημα παραπανω?.....

Ακουω αποψεις, και μεχρι να δω τι λετε, δεν κανω τιποτα.

Επιμενει η μοιρα για Ατλετι, παντως....

ct3xUeJ.jpg

Diegito : Ωραιος diego δεν πειραζει για πρωταθλημα στο τσακ εισουνα, φερε τωρα την μεγαλη κουπα της ευρωπης..

Loco : τοτε τη λες ρε φιλε απο πανω οτι τελος η απερτουρα...; στην ουσια πρωταθλητης εισαι και πας για τον τιτλο του υπερπρωταθλητη.. σωστα;

Bart : Οι φιλαθλοι της Ζενιτ εχουν εχθρα με τους Αλιεν(Σπαρτακ μ.) που ειναι στην Αγια Πετρουπολη.. επισημα ομως δεν θεωρητε ντερμπι...

Για Ατλετικ οπως νιοθεις εγω ας πουμε λεω ναι..

Παμε στην αρχη της σεζον

Προπονητης : Markevych (της Ντνιπρο)
συστημα 4-3-3(με 10αρι και 2 CM απο πισω)

11αδα

GK. REBROV
CB. MAKEEV (γρηγορος ωραιος)
CB. BOCCHETTI (κυριαρχος)
RB. PARSHIVLYUK
LB. KOMBAROV
LCM. ROMULO
RCM. GLUSHAKOV
CAM. POPOV (μεχρη στιγμης ο καλητερος παιχτης μας, πασα, σκοραρισμα,μυαλλο, γρηγορος )
RW. PROMES (τον ξερετε αλλα ειναι με τις μερες του και τις ωρες του)
LW. MALGAREJO (πολυ καλος και μπουκαδορος)
ST. ZE LUIS (γρηγορος και κραταει μπαλα παρα το υψος του)

ΠΑΜΕ ΜΑΤΣ

1. ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ-ΣΠΑΡΤΑΚ Μ. 0-1 μπηκαμε δυνατα και απο ενα λαθος τους στην αμυνα ο ze luis ανοιξε το σκορ, και ναι λοιπον μπαινουμε με το δεξι

2. ΣΠΑΡΤΑΚ Μ. -ΑΝΖΙ 2-0 πιο ευκολος αγωνας εδω, ανετη νικη με ηκολ των ze luis και Promes..

3. ΤΕΡΕΚ ΓΚΡΟΖΝΥ -ΣΠΑΡΤΑΚ Μ. 0-0 με τα δευτερα εδω, μιας και ο αγωνας ηταν 2 μερες απο τον απο πανω, μπορουσαμε την νικη, καποιοι μικροι εδειξαν τα δοντια τους(απο την μεση και μπροστα) και εδωσαν παρων, για να καληψουν κενα σε περιπτοση τραυματισμων...

4. ΣΠΑΡΤΑΚ Μ. - ΖΕΝΙΤ 4-3 εδω ο Popov πηρε μπρος και με ΚΑΡΕ μας εδωσε μια σημαντικη νικη, προηγηθηκαμε 4-1 μετα ο Bocchetti βγηκε τραυματιας(1μηνα) και δυστηχος δεν εχουμε αξιο αντικαταστατη.. μειωσανε σε 4-3 στο 90φευγα...

5. ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ Μ. -ΣΠΑΡΤΑΚ Μ. 3-2 παλι ο Popov εκανε οργια με ενα γκολ και μια ασιστ, αλλα η αμυνα χωρις Bocchetti μας προδοσε, αν και ο αλλος ο Makeev ειναι πολυ καλος και γρηγορος μπακ, δεν υπαρχει αλλος για διπλα του, εκτος του Bocchetti...

6. ΣΠΑΡΤΑΚ Μ. - ΟΥΡΑΛ 0-0 μια φαση μονο τιποτα αλλο, τιποτα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΘΟΜΑΣΓΕ ΣΤΗΝ 5η ΘΕΣΗ, 3 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

και ερχονται τα ντερμπι με Δυναμο Μ. Και ΤΣΣΚΑ Μ.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:
1. ωραια η ομαδα, μου αρεσει, ειναι γρηγορη και με αντοχες οι παιχτες.. δεν το περιμενα

2. στις μεταγραφες θα χρειαστουμε 2 παιχτες για την βασικη ομαδα, ακραια μπακ..
και εναν CM διπλα στον Romulo..

3. Ο POPOV ειναι ενας παιχτης που δεν του φαινοταν αλλα ειναι ολη η ομαδα, επισεις ξεδιπλονομαστε πολυ ομορφα και γρηγορα στις αντεπιθεσεις...

4. Απο νεαρους εχω ξεχωρισει 3 παιχτακια που μπορουν να μεινουν στην ομαδα

5. Ολα τα παιχνιδια εκτος αυτο με τη ΟΥΡΑΛ(που ηταν κλεισμενη πισω), ηταν ολα πανω κατω με αντεπιθεσεις και απο τις δυο πλευρες τρεχαλατζιδικα...

6. Σκεψεις για επιστροφη Tasci απο τον δανεισμο του στην Μπαγερν..

Αυτα μαγκες

@desperado Εζησα εκει, σου λεω, ρε συ αδερφε ........Οι Ζενιτ ειναι ακροδεξιοι, οι Σπαρτακ Κομουνιστες......εχουνε μεγαλη εχθρα....

Τες πα, στα αγωνιστικα τα πας μια χαρα, για αρχη.

Φερε πισω τον Τασι.

Νταρμπαρα, με Ζενιτ.

Συνεχισε, εχεις και το κυπελλο, ειναι συναρπαστικο πρωταθλημα.

Εγω ειμαι Ζενιτ, διοτι, οπως ειπα, εχω ζησει την πολη, και εχω φανελα, κτλ, αλλα μονο και μονο επειδη εισαι στην Σπαρτακ, θα την υποστηριζω.

Για Ατλετι, ευχαριστω για την αποψη.
Θα περιμενω και τους υπολοιπους, και θα αποφασησω.

• Create New...