Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Buddha

FIFA 16 - Career Mode v.2

Recommended Posts

El barto: εκπληκτικη προκριση δεν σχολιαζω αλλο,τη να πω εισαι τιτανοτεραστιος.. εκπληκτικη τακτικη φοβερη.. και προκριση ονειρο
μπραβο για την ομαδα, για την αγαπη που της δειχνεις ειναι εκπληκτικο και μεχρη στιγμης ειναι τρομερα αυτα που εχεις κανει..

Απο μεταγραφες
ενα GK τρομερο απο το αγαπημενο Γαλλικο και δυο F.A. τρομερα

Diegito: τους εφτασες στο πρωταθλημα αδερφε ωραιος και στο κυπελακι σιγα σιγα προχορας και ας εισαι με τα δευτερα
CL: με αυτοκτονια πλεον δεν θα εισαι στην επομενη φαση

Arcill11: εκανες την κοιλια σου και εμεινες πισω, χτυπα ομως 4η θεση ισως να βγαζει ευρωπη αν καποια απο την τριαδα παρει το κυπελο

Φανης: ναι οντος το καλητερο τοπικ ever , ο ενας φτιαχνει τον αλλο με τις πορειες του.. και τις ιστοριες του
Παμε στα δικα μου

● ΝΤΕΡΜΠΙ- ΜΑΝ.ΣΙΤΙ 0-2 μια νικη καθαρα φανελας ηταν εδω

● FA CUP: ΝΤΕΡΜΠΙ- ΤΣΑΡΛΤΟΝ 1-0 ενα δικο μας παιχνιδι ενα καρο ευκαιριες και ενα μονο γκολ

● ΕΒΕΡΤΟΝ- ΝΤΕΡΜΠΙ 2-0 κουραση, πολλες αλλαγες για ξεκουραση για το επομενο οπου δικαιοθηκα

● ΝΤΕΡΜΠΙ - ΤΟΤΕΝΑΜ 1-0 εδω μια τεραστια νικη με την πιο διαβολεμενη ομαδα της πρεμιερ, πολυ καθαρη νικη με επικη γκολαρα Cleverly

● ΣΟΥΟΝΣΙ - ΝΤΕΡΜΠΙ 0-1 ενα κορνερ ολο το παιχνιδι και κεφαλια του Caulker κακ πηραμε την νικη
τιποτα αλλο στο ματς νεκρο..

● FA CUP: ΝΤΕΡΜΠΙ- ΙΠΣΟΥΙΤΣ 3-1 ιδιο παιχνιδι με Τσαρλτον μονο που ειμαστα πιο απκτελεσματικοι, επομενος αντιπαλος με Τοτεναμ... ωχ μας περιμενουν στη γωνια

● ΝΤΕΡΜΠΙ -ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ αλλαγες αλλα το παλεψαμε καλα το παιχνιδι θα μπορουσαμε να παρουμε το Χ
Τραυματιας ο Ασομπαλονγκα 4 μηνες εξω (δηλαδη τελος σεζον γι'αυτον)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 24 αγωνηστικες

1. ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. 49
2. ΑΡΣΕΝΑΛ 44
3. ΤΣΕΛΣΙ 41
4. ΕΒΕΡΤΟΝ 40
5. ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 40
6. ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ 38
7. ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΟΥΝΤΙ 37
8. ΤΟΤΕΝΑΜ 37

Παρατηρησεις :
μου εκατσε αυτο που ηθελα, πουλησα τους 3 παιχτες οπου ελεγα και ειχα 8Μ Μπατζετ.

Επιγοντος επιθετικο και θυμηθικα την θυτια μου στην Ριβερ και τον Giovanni Simeone τα βρηκαμε στα 2.9Μ + ενα ταγαρι και ετσι καλυπτω κατα καπιο τροπο Ασομπαλονγκα οπου θα τον ξαναδουμε του χρονου..
http://sofifa.com/player/216816

Επισεις βρηκα Youth staf με 4M και 5 αστερια και στα 2.. και να δουμε τη θα φερει πρωτη αποστολη Brazil..

Αυτα μαγκες ερχεται το Ντερμπι Eastmidlands με Λεστερ και μετα κυπελο

Το απογευμα νεοτερα συνεχαωωω

@EL Barto -3- αυτα που κανεις φιλε μου ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ συγχαρητηρια για την ιστορικη προκριση , η τακτικη σου φοβερη ουτε ο μουρινιο δεν εχει κανει τετοια :) συνεχιζουμε δυνατα και πολωνικα  :smiles-mpravo:

@[member="Diegito21"] πολυ καλα και στις 2 διοργανωσεις συνεχισε ετσι αν και απεκλεισες την nottingham που ειναι η ομαδα που υποστιριζω στην αγγλια

@[member="desperado"] πολυ καλα μεχρι και ευρωπη χτυπας. καλα δεν ειχες και τον aluko ειναι πολυ καλος επιθετικος ρε φιλε.

13736191641129.jpg

λοιπον παμε εχουμε πρεμιερα

1η αγωνιστικη

RUCH-LECZNA 1-0

καθε αρχη και δυσκολη...

με πεναλτι του mulumba σχετικα δυσκολα αλλα νικηφορα

mvp mulumba 

11667313_10206197361953775_5081581085339

καναμε και μια μεταγραφουλα εναν μπουκαδορο απο την monaco με 2m και 15000 μισθο

12804898_10206198162053777_4170463124833

2η αγωνιστικη

GDANSK-RUCH 1-2

καλη εμφανιση και νικη με 2 γκολ του chuma ειχε και χαμενο πεναλτι να κανει το χατ-τρικ

mvp trela o gk τους

12494924_10206197540878248_3234750626725

χρειαζομουν και ενα lb και εφερα απο την malmo αυτον τον κυριο

με 700κ και 7000 μισθο

10382817_10206198162013776_3098769665641

3η αγωνιστικη

782f7050bcda33c7f9d8ec1bc96475e5,35,1.jp

RUCH-GORNIK 1-1

στο ντερμπι δεν τα καταφεραμε προηγηθηκαμε αλλα μας ισσοφαρισαν και οχι μονο πηγαν να παρουν και το παιχνιδι στο τελος

mvp kamara 

δικαιο αποτελεσμα

10329101_10206198152413536_1682098124205

4η αγωνιστικη

RUCH-KIELCE 1-1

ειμασταν αρκετα φλυαρη θα ελεγα 

734646_10206200028820445_860866758736278

5η αγωνιστικη 

SZCECIN POGON-RUCK 0-3

καλη μπαλα παπαδες απο maximin και kamara

12799267_10206200205824870_8755623899738

βαθμολογια μεχρι στιγμης

10325712_10206200218105177_9116874809508

ερχεται ο επομενος αγωνας 

champions_league.jpg

προκριματικα cl με λοκομοτιβ μοσχας στην εδρα μου

lokomotiv-moscow.png?width=400&height=40

τα ξαναλεμε....

@Diegito - Fanis Ναι ρε παιδια, ειναι η καθημερινη αποσπαση απο την πραγματικοτητα αυτο εδω το μερος, οπου ζουμε στον ποδοσφαιρικο μας κοσμο.....εχουμε χτυσει ενα ωραιο σπιτακι ολοι μας!!
Και Diegito κοψε το κομπλεξ με τον Abeid, ειναι ΠΑΙΚΤΑΡΑ νταξει! :hehe:
Τρομερος ειναι για μενα.

@Αχχλεας Μια χαρα την ψιλοεστρωσες την κατασταση, μετα τις ηττες.......και θα μπορεσεις να το σιαξεις το καραβι, μην στεναχωριεσαι.

Τωρα για τα growth, αυτος ο Gaudino ειναι απο τα πουλεν μου, 100%.....τον εχω μεγαλη αγαπη....αλλα μη χερεσαι για το growth του, δανεικος ειναι....και χω χαιρομουνα με το growth του Ντοναρουμα, αλλα ειναι δανεικος, και αμα μεγαλωσει το οβεραλ, μετα πως να τον παρεις.....

Τες πα, συνεχισε την καλη δουλεια!
Μαλλον θα τσεκαρω τον Ερναντεζ, προτεινεις?

@desperado "Καθαρα νικη φανελας" λεει το ταγαρι.......3 πρωταθληματα εχουνε οι νεοπλουτοι, ρε συ......3 πρωταθληματα εχει κι ο Αρης....ασε τωρα, φανελα και μ@λ@κιες, πετροδολαρα εχουνε.

Η Ντερμπυ εχει ΠΟΛΥ μεγαλυτερη ιστορια απο τα γατια του Μαντσεστερ....

Ειμαι Λιβερπουλ, ναι, αλλα δεν μπορω τους υποκριτες και νεοπλουτους που νομιζουνε οτι ειναι ξαφνηκα γιγαντες......Σε αυτον τον τομεα εκτιμω την Γιουναιτεντ, ΠΟΛΥ περισσοτερο, Diegito.

2 σκ@τα ομαδες, σε εναν θεσμο που η Αγγλια τον απαξιει, και παλι καθησε ΟΛΟ το νησι να δει το ντερμπυ της χωρας, την Πεμπτη, και θα κανει το ιδιο την επομενη.
Αυτα δεν αλλαζουνε.

Σορρυ, παρασυρθηκα, στα δικα σου....

Καλα τα πας, Ευρωπη βγαινεις ανετα.

Ο σκαουτερ ειναι μεγαλο θεμα, πραγματικα, και γω θελω εναν.

Ο Gio Simeone ξερεις οτι ειναι ο γιος του Diego, ετσι?

Συνεχισε δυναμικα, μεταγραφες καλες, και μεγαλωνεις την Ντερμπυ.

Αντε!!

@sami Κρατιεσαι πολυ ψηλα, με την καλη μπαλα της περσινης περιοδου.Η Λοκομοτιβ δεν ειναι τιποτα, πραγματικα, αδερφε, μια χαρα μπορεις να τους φας με τακτικη.

Και ρε συ.....αυτος που σε βαλε το γκολ, με Gornik, ειναι ενας γερακος, 62 οβεραλ, που δεν τον εχω σουταρει μονο και μονο επειδη ειναι 20 χρονια στον συλλογο.......ντροπη :p

Αντε, καλη συνεχεις, συντοπητη!!

----------------------

k,NDcwMjAxMDAsNzMzNTEw,f,25.jpg

Παμε στα δικα μου τωρα.....

Jagellonia - Gornik 1-0

Με διαβασανε, με μπλοκαρανε, με βαλανε ενα τοιχος στο κεντρο, και δεν μπορουσα να κανω τιποτα.....βαλανε και ενα γκολ απο το πουθενα, και εχασα.

Μπραβο Jagellonia.

ΠΡΕΜΙΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

UEFAChampionsLeague1.png

Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ειδα κορεο στον ΝΑΟ μας!!!!

6LIQFfQ.jpg

Πρεμιερα με την ΜΙΑ απο τισ ΔΥΟ ομαδες του Diegito που εχω στον ομιλο, την Ρομα !!!

Και το ματς πηγε ΠΑΡΑ πολυ καλα !!!!!!!!!!!!!

1TKEqpm.jpg

ΤΟΥΣ ΠΑΤΗΣΑΜΕ!!!!!

Πραγματικα, η ανεση με την οποια κυκλοφορουσα την μπαλα, και τα γκολ ητανε λες και παιζω φιλικο.....ηρθανε νομιζοντας οτι θα το παρουνε το ματσακι, ανετα.

Μετα το 80' κλειστηκα πισω, γιατι αποφασησανε να βαλουνε μεσα Pjanic και Σαλα.
Με ειχανε για τα σκουπιδια 80' και το πληρωσανε.

Η καλυτερη αρχη που μπορουσα να φανταστω!

........................

Και η χειροτερη συνεχεια.....

Gornik(εγω) - Gornik 0-1

1 φαση κανανε.
1.

Και εμενα ΔΕΝ με ηθελε με τιποτα......και δεν ειχα την δικαιολογια "κουραση" γιατι το ματς εγινε Δευτερα, ενω με Ρομα επαιξα Τριτη.....αρα σχεδον μια βδομαδα κενο....

Και ηρθε το αποκορυφωμα....

Podbeskidzie - Gornik 1-1

Με την τελευταια ομαδα στο πρωταθλημα, 2 χρονια τωρα, εφερα Χ.....ΠΑΡΑ πολυ ασχημο αποτελεσμα, παιδες.

Ενα καλο ειχε το ματς....το γκολ μας.

Κορνερ, απομακρυνει ο GK με γροθιες, κατεβαζει με το στηθος ο Ηλιας, ανοιγει την μπαλα, λες και ειναι CF, και πλασαρει ΑΨΟΓΑ.....επαθα πλακα, το παιδι ειναι CB, ετσι....τετοιο Ball Control απο CB σπανια βλεπεις.....

Διαμαντι, λεμε.

Και ηρθε η 2η αγωνιστικη...

uefa-champs-png-link.png

Gornik - Bayern 1-2

Αδικια γαμωτο.....

Ανοιγει το σκορ η Μπαγερν, με τρομερη μπαλα, και ΗΜ 0-1.

Στο δευτερο ανεβασα στροφες, κερδισε πεναλτυ ο Κουμπα, και ο Barlaser εκανε το 1-1.

Και το πηγαινα ΤΟΣΟ καλα μεχρι το 90' που ο Ρομπεν σε αντεπιθεση μου το καρφωσε......πικρα...θα περνα Χ απο την μεγαλη Μπαγερν.

Αλλα, οπως και να το κανεις, μεσα στο προγραμμα η ηττα απο αυτην,

Συνεχιζουμε.

----------------------------

Και εφτασε το ντερμπι......ΕΠΡΕΠΕ να κερδισω για να κρατηθω κοντα στην κορυφη ΟΠΩΣ δηποτε.....

55a756d5b22785c6a09c6c72b46c03b9,35,1.jp

Gornik - Legia 1-2

Δυστυχως, αυτο.......ητανε χτυπημα.

Πραγματικο....

1-0 με πεναλτυ, μετα απο ασφηκτικη πιεση, και ΗΜ 1-0.

Ολα καλα, βαδυζω προς την νικη.

Ισοφαριζουνε στο 49' και αυτο ητανε το ευναυσμα τους.

Καθονται πισω για 45' και περιμεναν.
Βαρουσα βαρουσα βαρουσα, και αυτοι περιμεναν την καταλληλη στιγμη.....

Και την βρηκανε, στο 89' με αντεπιθεση, ενα μικρο λαθακι του Ηλια, που ητανε και το μοναδικο στο παιχνιδι, και βαλανε γκολ.......1-2 και καληνυχτα.

Χτυπημα, και παλι....

-----------------------------

Παρατηρησεις.

1. Ειμαι 5ος, με τερατωδη, πια, διαφορα απο την πρωτη Λεγκια, που ξεφευγει. (7 ποντοι απο τον δευτερο)
  2. Βρηκα το θυμα μου, στο CL.....την καημενη την ΟΜ, που εχει 2 ηττες και 0 βαθμους.......με 1 Χ στην Γαλλια, και μια νικη στην Πολωνια, ειμαι 3ος....το καλο ειναι οτι παιζω τα 2 ματς με ΟΜ τωρα, συνεχομενα, πρωτα στο Βελοντρομ, και μετα στον ναο....μετα εχω Ολιμπικο και μετα Βαυαρια.
  3. Ο Αντωνης ο GK ειναι καλος, και φενεται οτι θα τα παει καλα, αλλα κανει καποιες γκαφες ακομα.......βεβαια και ο Ντονα εκανε γκαφες, αλλα βγηκε τρομερο παικτακι....
    Το καλο ειναι οτι ηδη πηγε 68 και μεχρι το τελος της σεζον θα χτυπησει 70-72 στανταρ.
  4. Ο Ηλιας με εχει αφησει αφωνο....ειναι ΠΑΙΚΤΑΡΑ και εχει παει ηδη 72 (το οβεραλ του Kopacz που σαπιζει στα αζητητα Free Agents) και κανει εμφανησεις ΜΕΓΑΛΟΥ αμυντικου (ΚΑΙ επιθετικου, οπως βλεπετε απο το γκολ που ειπα οτι εβαλε) ....τον ΛΑΤΡΕΥΩ !!!!!
  5. Ανανεωσαν ΧΩΡΙΣ προβληματα οι Abeid, Grendel και Kuba.
    Ειδικα ο Abeid, ειναι ο πιο σωστος.....με ζηταει να του αυξησω τις αποδοχες εδω και ενα χρονο, ΧΩΡΙΣ να γκρινιαζει οτι δεν το κανω, γιατι δεν ειχα λεφτα, και μου λεει τωρα "Ναι" με την πρωτη προσπαθεια ανανεωσης.ΑΥΤΟ ειναι ΠΙΣΤΗ ρε Diegito, αφου χτυπησε το ΣΗΜΑ το παλικαρι, το ΝΙΩΘΕΙ το κλαμπ!!!!!
  6. Διαβασα κατι χθες, και με κ@υλωσε ακομα περισσοτερο....κοιταξτε πιο κατω.

Ο βασικος πια στοχος της ομαδος ειναι ο Λουκας Ποντολσκι !!!

3233.jpg

podolski-gornik_web-eb620c6c.jpeg

01_24.jpg

Ειναι οπαδος της ομαδος απο μικρο παιδι, και εχει διαρκειας καθε χρονο!!

Εχει δηλωσει, και εχει υπογραψει συμβολαιο, απο τωρα, οτι θα τελειωσει την καριερα του στον συλλογο, και θελω να το κανω και στο παιχνιδι αυτο!

Ειναι 32 χρονων, και με 10 μυρρια μπορει να ερθει.

Δεν ξερω, παντως, μπορει και να το παω για καλοκαιρι, γιατι τον Γεναρη με τα 12 μυρρια θα θελω να φερω 2-3 παικτες ,και οχι να τα φαω σε εναν. 

Αρα παει για καλοκαιρι (ΕΑΝ ΜΟΥ ΔΩΘΟΥΝΕ ΧΡΗΜΑΤΑ!!!!)

Τι λετε, παιδες?
Συμβουλη?

-------------

Αυτα μεχρι στιγμης, οπως βλεπετε η ομαδα περναει μια αγωνιστικη κριση, και ελπιζω να τα γυρισουμε τα πραγματα λιγακι, στα επομενα ματς.

AVE GORNIK!!!

ka151004al-0299.1000.jpg

@[member="desperado"] Παρα πολυ καλα τα πας....κριμα για τον assobalonga...Χτυπα 4αδα το εχεις πιστευω...Παμε δυνατα..

@Sami 80 Φοβερη μεταγγραφη του maximin..Εμενα ειχε φτασει να εχει μεχρι και 86 ov..Φουλ training και θα καταλαβεις...Σχετικα ευκολη κληρωση..Ειδικα αν συγκρινεις τον εαυτο σου με τον @El barto -3- χαχαχαχαχαχ...

@El barto -3- Σαφως και θα ειναι πολυ δυσκολο το εργο σου στο CL αλλα η 2η θεση δεν ειναι δυσκολη...Απο την στιγμη που την νικησες την ρομα εχεις πολλες ελπιδες...Πρεπει ομως να βρεις τα πατηματα σου και στο πρωταθλημα..Θα ειναι πολυ ενδιαφερον να φερεις τον Λουκας στον συλλογο διοτι το κανεις και πολυ ρεαλιστικο...Εγω θα συμφωνησω..Αμα περασεις στους 16 εγω λεω να τον φερεις απο χειμωνα....Θα χρειαζεσαι μια εμπειρεια σαν τον Ποντολσκι...Αλλα τα ακραια μπακ οπως βλεπω πρεπει να τα δυναμωσεις με 2 καλες προσθηκες..Καλη συνεχεια αδερφε..

Και φυγαμε ελβετιααα!!!

[url=http://postimg.org/image/uzpihonez/]imgres.jpg[/url]

Ξεκιναμε αμεσως με τα ματσακια μας...

Λουκερνη-Γκαλεν 0-0

Ακομα να παρουμε την πρωτη μας νικη σε αυτο το ντερμπι..Πολλες ευκαριες δεν αξιζαμε την ισσοπαλια

Γκαλεν-Σιον 3-0

Φοβερη εμφανιση με σκορερς τους Aleksic (pen) Salli και  Sordell

Γκαλεν-Βαντουζ 1-1

Ξεκινημα καλο και 1-0 με Sordell...και στο 88 ο Meret κανει την εξοδο του Μεσσολογγιου και 1-1...Ενα απο τα λιγοστα λαθη που κανει ο Meret

Γιανκ Μποις-Γκαλεν 0-0

Ειχαμε καλες και πολλες ευκαιριες αλλα ελειπε το γκολ...

Γκαλεν-Βασιλεια 1-1

Σκορερ και παλι ο Sordell...Η Βασιλεια ομως αξιζε τη νικη...Κακο παιχνιδι...Ενα απο τα πολλα φετος...

Εκανα 2 παιχνιδα SIM 

Ζυριχη-Γκαλεν 2-3

Γκαλεν-Γκρασχοπερς 0-0

Θουν-Γκαλεν 1-0

Ειχαμε 13 σουτ και η Θουν μονο 2...Και βεβαια το γκολ ηρθε στο 90'...Τι να πω δηλαδη...

Ακομα ενα SIM

Βαντουζ-Γκαλεν 0-2

Σιον-Γκαλεν 1-2

Πολυ καλη εμφανιση  με σκορερς τους Salli και Gaudino

Γκαλεν-Γιανκ Μποις 1-0

Σκοραρε o Tafer και αφου τελιωνει το ματς παω στη βαθμολογια και βλεπω την 3η Γιανκ Μποις να ειναι μολις 5 βαθμους μακρια με 6 παιχνιδια να απομενουν...Εφυγα για το ΜΠΑΜ αλανιαα!!

Συντομα ερχομαι για το φιναλε της ΣΕΖΟΝ!!!

El barto: ναι πεστο και ετσι πηραν τη νικη τα λεφτα, με 2 μισες φασεις απο το πουθενα και γω με 5 κλασικα τετ α τετ και τιποτα..
Φυσικα και το ξερω για Σιμεο ε αφου θελει να τον παρει και στην ατλετικο μαζι του..

Μεγαλη νικη με Ρομα και καλη αρχη στο CL
πρωταθλημα σαν εμενα σκ@τ@ θα δεις πιο κατω

Ποντολσκι τρελα αμα τον φερεις τρελα απλα

Παμε στα δικα μου τωρα κακα και καλα

Πρωταθλημα κακος δευτερος γυρος

● ΛΕΣΤΕΡ -ΝΤΕΡΜΠΙ 1-0

● ΝΤΕΡΜΠΙ-ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ 2-0

● ΣΤΟΟΥΚ- ΝΤΕΡΜΠΙ 3-2

● ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ- ΝΤΕΡΜΠΙ 3-2

● ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ -ΝΤΕΡΜΠΙ 2-1 και συνεχειζει η κατρακιλα και αρχιζει και με ξενερωνει

● ΝΤΕΡΜΠΙ- ΚΑΡΝΤΙΦ 1-1 επιτελους θετικο αποτελεσμα

● ΧΑΛ -ΝΤΕΡΜΠΙ 1-3 επιτελους νικη

● ΝΤΕΡΜΠΙ -ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ 0-0 τουλαχιστον δεν χασαμε

● ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ -ΝΤΕΡΜΠΙ 2-2

ΠΟΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΗ ΟΜΑΔΑ

Βαθμολογια ναι μεν ειμαστε στην 11η θεση που ειναι καπος ετσι

8. ΤΟΤΕΝΑΜ 51
9. ΣΟΥΟΝΣΙ 43
10. ΣΟΤΟΝ 43
11. ΝΤΕΡΜΠΙ 43
12. ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ 43

Και εχουμε 5 ματς ακομα με
ΓΟΥΤΦΟΡΝΤ
ΤΣΕΛΣΙ
ΑΡΣΕΝΑΛ
ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.
ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

ΣΤΑ ΚΑΛΑ

Κυπελο FA CUP καναμε καλη ποριουλα

● ΣΤΟΥΣ 16 : ΤΟΤΕΝΑΜ- ΝΤΕΡΜΠΙ 0-1 Με καταπληκτικο φαουλ του INCE εστειλε για σπιρτα τον Λορις οπου στο τελος οπου ολη η Τοτεναμ ηταν μπροστα, εσωσε 3 εκπληκτικα τετ α τετ

● ΣΤΟΥΣ 8: ΝΤΕΡΜΠΙ-ΤΣΕΛΣΙ 1-1 ο πιο ωραιος αγωνας της σεζον : με 10 παιχτες εγω απο το 8'και με αλλαγες (θα δειτε πιο κατω στις παρατηρησεις) στο 15' ο Σιμεονε ξεφτυλιζει ολη την αμυνα της Τσελσι και μας δεινει προβαδισμα. Κλασικα φουλ αμυνα, και αλλαγη επιθετικου Καμαρα με χαφ Reed.
Δεν εντεξα ομως πολυ και πριν τελειοσει το ημιχρονο ισοφαριστικαμε. Στο δευτερο μπηκα αποφασισμενος και κρατησα το σκορ.

●Επαναλιπτικος ΤΣΕΛΣΙ- ΝΤΕΡΜΠΙ 2-1 εδω μπηκαν για την νικη και μεχρη το 20' ηταν 2-0 το σκορ.
ισοροπισα το παιχνιδι αλλα ειπα χαμενο ειναι.
Μπαινουμε στο δευτερο και βλεπω την Τσελσι παντελος αδιαφορη.
ετσι και γω το κυνηγισα μιωσα στο 65' και επιτοπου εκαναν καταστροφη παιχνιδιου με φουλ αμυνα και την μπαλα στο κορνερ.
Τελειοσαι το παιχνιδι και σταματησε και η πορεια μας

Παρατηρησεις: ΣΑΜΙ

1. απο το δευτερο παιχνιδι πρωταθληματος που βλεπεται με WBA, εχασα και τον Αλουκο 6 εβδομαδες εκτος απο το Ασομπαλονγκα που θα τον δουμε του χρονου. Οποτε καλα εκανα και πηρα Σιμεονε, και στην ουσια την εβγαλα με 2 επιθετικους σε συστημα 4-4-2

μετα το παιχνιδι με την Τοτεναμ παει και ο Cleverly και ο Hughes, 1 μηνα ο πρωτος, 2 βδομαδες ο αλλος εξω.. βασικοι και αναντικαταστατοι, ξενερα...

μολις γυρισε ο Αλουκο εξω ο Καμαρα για ενα μηνα... αν ειναι δυνατον

2. O youth staf εχει βρει κατι παιχτακια, οπου εχω ξεχωρισει 4 απο αυτους αλλα θα τους επεξεργαστω αργοτερα..

Αυτα μαγκες τα λεμε σε 2-3μερες γιατι παλι την κανω για ταξιδι αυριο (ξενερα)
αμα βρω σημα θα σας γραφω απο Las palmas τα λεμε

@[member="desperado"] Στο πρωτο ποστ σου η ομαδα πηγαινε αρκετα καλα παρα καποια ατυχα αποτελεσματα ειδικα η νικη με την Τοτεναμ στο πρωταθλημα...δυστυχως μετα εκανες κακο σερι αποτελεσματων και σ εβουλιαξαν λιγο και οπως βλεπω ακολουθει δυσκολο προγραμμα.Παρολα αυτα ωραιος για την πορεια σου στο FA Cup αν δεν τυχαινες με Τσελσι θα εξαργυρωνες την μεγαλη νικη σου με την Τοτεναμ..Δεν πειραζει ομως μια χαρα για αρχη..Ωραια μεταγραφη ο γιος του Σιμεονε ;)

@[member="sami80"] Μεταγραφες γρηγορων παικτων απο οτι βλεπω και αυτο θα σ εβοηθησει σιγουρα.Πολυ καλες κινησεις και καλο ξεκινημα στο πρωταθλημα...Ετυχες με πιο ευκολο αντιπαλο στα προκριματικα του ΤΣΛ και ευχομαι να την περασεις.

@Achil11 Eστρωσες λιγο την ομαδα και εκανες καποιες καλες νικες..Ανεβασε βαθμολογια.

@El Barto ΜΕΓΑΛΗ νικη επι της Ρομα και καθαρη!!!Ωραιο κορεο και γενικα καυτη ατμοσφαιρα στο πρωτο ματς στα σαλονια του ΤΣΛ!!!Δεν πειραζει για τη ηττα με Μπαγερν θα μπορουσ ενα ηταν και χειροτερα αδερφε ισως και καλυτερα αφου επαιξες καλα.Ειναι ευκαιρια να κερδισεις την ΟΜ και να παρεις την 3η θεση αγκαλια.Τωρα για το πρωταθλημα δεν πειραζει με τετοιο ροστερ ειναι δυσκολο 2 καρπουζια μαζι...Δυστυχως η ηττα απο την Λεγκια και κατι γκελες με ομαδες αλλες εφτιαξαν μια διαφορα αλλα πιστευω θα την καλυψεις.Οσο για τον Podolski δεν το συζητω αδερφε φερτοννννν δεν το ηξερα οτι στηριζει την ομαδα σου!!!Παικταρα και ηγετης θα ναι!!!!! :)

Τελος θα συμφωνησω για Σιτυ...μια ομαδα ειναι στο Μαντσεστερ και το ντερμπι το κλασσικο ειναι Λιβερπουλ-United.

Στα δικα μου τωρα.....

champions-league.png

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

12841184_211717132520112_342304371455423

Χρησιμοποιησα την δευτερη ομαδα που βαζω στο Λιγκ Καπ...πριν το ματς ειχα για μια βδομαδα 4 παικτες βασικους τραυματιες και ετσι αναγκαστικα να παιξω με τους αναπληρωματικους..Καπου στο 80 εβαλα μεσα τον Κριστιανο και με βολιδα πηγε να παρει το ματς αλλα το δοκαρι μας ειπε οχι.

5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

11313078_211717135853445_153242326399027

Εδω δεν καναμε πλακα και ετσι το σκορ ηταν 0-4 απο το πρωτο ημιχρονο...αυτοι μειωσαν με 2 γκολ και εβαλα το 5ο στο δευτερο...Ανετο περασμα και πρωτη θεση..τελευταια αγωνιστικη με Celtic εντος εδρας..

Βαθμολογια

12828513_211717122520113_503895097473814

Παμε πρωταθλημα τωρα

premier-league.jpg

Chelsea-MUN 1-2 (Μπηκαμε πειρατες στο γηπεδο και ειχαμε μολις στο 8ο λεπτο 1 δοκαρι ο Ροναλντο και ενα χαμενο τετ α τετ ο Ρασφορντ...ε απο το 25-29 μπηκαν και τα 3 γκολ...0-2 απο Κριτιανο και Rashford και μειωσε ο Κοστα για υτους...το κρατησα μεχρι το τελος ανετα!)

12829251_211717115853447_763495115247603

ΜUN-Newcastle 2-0 (Aνετη νικη.,....1-0 ο Ροναλντο και παλι και το 2-0 ο Depay στο 85ο λεπτο..)

Crystal P.-MUN 0-3 (Ανετο περασμα με κεφια Ροναλντο και παλι...0-1 ο Rashford 0-2 ο Κριστιανο και το 3ο ο Ματα..Ωραιο ποδοσφαιρο και παιζουμε με ψυχολογια και αερα νικητη.)

Βαθμολογια

10708659_211729502518875_227665631112124

Τραυματιστηκε για 1 μηνα ο Laporte και μαλλον η ομαδα θελει ευχελαιο χαχαα!

Επισης ο Κριστιανο ειναι σε τρομερη φορμα...σου δινει την εντυπωση οτι θα σκοραρει σε καθε φαση...7 γκολ στο πρωταθλημα και 5 ασιστ και 3 γκολ στο ΤΣΛ  παιζωντας σε 2 ματς βασικος.Και ακομα ενα ωραιο οτι οι Saul.Pereira και Embolo εχουν απο 3 γκολ στο ΤΣΛ... :)

Μπηκαμε Δεκεμβριο και εχω εναν μηνα με μικρομεσσαιες ομαδες αν τις κερδισω μπορω και πρωταθλητης χειμωνα.Να δουμε..Παντως εχουμε 5 παιχνιδια συνεχομενων νικων και εχουμε να ηττηθουμε απο την Liverpool τον Σεπτεμβρη τελευταια φορα.!

GLORY GLORY MUN!

@Αχχιλεας Καλο τελος σου ευχομαι, και ανεβασε βαθμολογια, βγαλε MVP, για να μπαινεις στο κλιμα, το πως γινονται τα πραγματα εδω περα ;)

@[member="desperado"] Εισαι λιγο χαμηλα βαθμολογια, αλλα εκανες καλες μεταγραφες, σωζεται.Εξαιρετικες κινησεις.

Και το youth καλα θα σε φερουνε, χτυσε κατι απο μεσα.Πιο ωραια νιωθεις ετσι.

@Diegito Τι κανει ο Κρις ρε συ?!!!

Θυμηθηκε τα νιατα του??!

Καταπληκτικος!

Και τρομερες νικες, με Τσελσι και Μπενφικα, τους πατησες.
Σιγουρα θα βγεις πρωταθλητης, στο πα.

Θελει να στρωσει η ομαδα με τοσο νεο αιμα.

Συνεχισε και παρε CL, μονο εγω το παιρνω εδω μεσα.

-----------------------

Εγραφα 40 λεπτα, και κανει auto refresh η σελιδα, και τα χανω ολα......και το Restore Content, εσωσε μονο τις απαντησεις σε εσας.....αρα ειμαι αναμεσα σε καταθλιψη και εκρηξη θυμου.

Να συγχωρεσετε λοιπον την ελλειψη εικονων σε αυτο το ποστ, καθως αυτο εκανα για ενα μισαωρο τωρα, και δεν εχω την παραμικρη ορεξη να το ξανακανω.....δεν φανταζεστε να νευρα μου τωρα, με το ζορι γραφω.

• Zeglebie - Gornik 0-4 (Ευκολη επικρατηση)
  • OM - Gornik 0-1 (Δεν εκανα φαση σε ολο τον αγωνα, αλλα μιλησε η κλαση του Κουμπα, που εδωσε ετοιμο γκολ στον Κορνετ, στο 83')
  • Gornik - Ruch 1-0 (Ευκολο ντερμπι)
  • Lechia - Gornik 2-3 (Δραματικο ματς, με το ζορι κερδισα....2 γκολ ο Κουμπα)
  • Roma - Gornik 2-1 (Για 5-1 ητανε)
  • Gornik - Cracovia 2-2 (scripting)
  • Slask - Gornik 0-3 (Ευκολο ματσακι κι αυτο.)
  • Gornik - OM 3-1 (τρομερο δραμα, καθως ητανε 1-1 μεχρι το 90' και μετα ο Bezjak εκανε το 2-1 και ο Κουμπα το 3-1 στο 94')
  • Gornik - Wisla 3-2 (Το σωσαμε στο 84')

CL 

1. Bayern 13
  2. Gornik 9
  3. Roma 7
  4. OM 0

Τελευταια αγωνιστικη 

• Bayern - Gornik
  • OM - Roma

Ειμαι 1η Δεκεμβρη, εχω 3 ματς πρωταθληματος και το ματς με Bayern.

Θα ποσταρω βαθμολογια πρωταθληματος οταν τελειωσω τον Δεκεμβρη.

CL με θαυμα περναμε, αλλα το σημαντικο ειναι οτι ειμαστε στο EL αρα περνουμε τα φραγκα.

Καποιες παρατηρησεις.

Janota 3 μηνες εξω.
Μοργκουνοφ 7 μηνες(!!!!) εξω.

Αγορασα αλλο ενα "Sout Future Star" και ετσι εχουμε ενα καινουργιο 17 χρονο βραζιλιανακι τον Caldeira.
62 οβεραλ, 17 χρονων. CM/CAM.

-----------------

Και παλι συγνωμη που ειναι τοσο ομο το ποστ μου, ειμαι παντα "χρωματιστος" αλλα καταλαβενεται, ξενερωνεις την ζωη σου με κατι τετοιες μ@λ@κιες.....

Θα ξαναποσταρω την νυχτα που θα βγαλω τον Δεκεμβρη, και θα μπω Γεναρη.
Μαλλον θα χω ορεξη, και θα βγει το ποστ, οπως ολα τα ποστ μου.

Και παλι συγνωμη.

Επειδη ηρεμησα λιγακι, παμε να βγαλουμε τον Δεκεμβρη.

ccIruUg.jpg

Gornik - Podbeskidzie 5-0

Ξεσαλωσε ο Κορνετ με ενα αξιοπρεπεστατο χατ-τρικ επι της ουραγου του πρωταθληματος.

041111100430f02ctdf9a0l0ibpy.png

Bayern - Gornik 2-1

Δεν εχω υθπαρξει πιο περιφανος για την ομαδα αυτη, ΠΟΤΕ !!

Ανοιξαμε το σκορ στο 25' με πλασε του Κουμπα, και το ΚΡΑΤΗΣΑΜΕ μεχρι το 72' που εγινε με ΑΔΙΚΟ τροπο το 1-1.....μετα ειχαμε 2 δοκαρια, και μια τρομερη αποκρουση του αναπληρωματικου GK της Bayern, ΑΛΛΑ στο 95, εφυγε ο Μιλλερ στην αντεπιθεση ΜΟΝΟΣ του, σε ανοιχτο γηπεδο και εκανε το 2-1....

Χασαμε στο Αλλιαντζ Αρινα......ενω ΕΠΡΕΠΕ να κερδισουμε!....παρα την πικρα, ειμαι περιφανος για τα παιδια, πραγματικα.

Τα υπολοιπα του CL στις παρατηρησεις.

Gornik - Gornik(εγω) 1-0

2o συνεχομενο ματς που σπαμε τα δικαρια, και το βαζουνε στο 90' ....... :(

Cracovia - Gornik 1-0

Μ@λ@κια του Αντωνη μας, και 1-0 πολυ νωρις στο παιχνιδι

Μετα το πηγανε ησυχα αυτοι, και πηρανε την νικη.

ΑΛΛΗ μια πικρα.....

----------------

Παρατηρησεις.

Λοιπον, ειμαστε 1η Γεναρη.
Βαθμολογια

EdbMwWH.jpg

Δεν ειμαστε και τοσο καλα, αλλα θα βελτιωθουμε.

Champions League τωρα.

Τελικος ομιλος 

1. Bayern 16
  2. Roma 12
  3. Gornik 9
  4. OM 0

Δεν μας εκανε την χαρη και η ΟΜ να κερδισει την Ρομα, στο Βελοντρομ, και ετσι βγηκαμε 3οι....

Τελικα περασαμε στο Γιουροπα, και εκει θα αντιμετωπισουμε την Τοτεναμ.
Αναμενονται ωραια ματσακια.

ΑΛΛΑ το σημαντικο ειναι οτι πηραμε τα φραγκα!!
Τωρα θα κανουμε καποιες σοβαρες κινησεις, τον Γεναρη.

-----------

Ο Κορνετ ανανεωσε, γιατι γκρινιαζε, χωρις προβληματα, κατι το οποιο με χαροποιει, επειδη, οπως προανεφερα, γκρινιαζε πολυ, και φοβομουνα θα μου πεταξει το "Δεν ξερω τι θα κανω με το μελλον μου", καταλαβατε....αλλα το παλικαρακι φενεται ειναι δικο μας ;)

-----------

Ο Κουμπα επεσε στο 77 οβεραλ......περναει ο χρονος απο πανω του, σιγα σιγα.....Μια χαρα παιζει, αλλα η ηλικια και το οβεραλ ειναι ατιμα πραγματα.

-----------

Ο Golanski, ο RB μου, ειναι χρυσαφι.
35 ετων και παιζει σαν Ντανι Αλβες, ασσιστ, απευθειας φαουλ, μια χαρα.

Ο Magiera, o LB μου, απο την αλλη, απο 63 επεσε σε 62, και ειναι και 33.
Χαλια μαυρα, θα ψαχτω για αριστερο μπακ....(και για δεξι, απλα αριστερο ειναι αμεση αναγκη)

-----------

ΠΑΜΕ, μπηκαμε Γεναρη, και ανοιγουμε επειχηρηση Ποντολσκι.
Και εαν μας κανει την χαρη και ερθει με ενα χαμηλο ποσο και μπορεσουμε να φερουμε και καναν αλλο, δεν θα με χαλαγε.

AVE GORNIK!!!!

z18523582Q.jpg

@[member="desperado"] πολυ καλα τα πας...Η πορεια σου ειναι εξαιρετικη ακομα και αν δεν εισαι σε φορμα...χτυπα κυπελλο και διεκδικησε ευρωπη!!!

@sami 80 Τρομερη η μετγγραφη του maximin...Εχει τεραστιο potential...Καλη επιτυχια στην ευρωπη...Σχετικα ευκολη κληρωση.

@El barto -3- Αδερφε εισαι πολυ αυτοχς σε καταλαβαινω...Να γραφεις 40 λεπτα και να σε ξενερωνει ετσι...Κριμα για το CL ρε φιλε....Δεν πειραζει εκανες εξαιρετικη δουλεια...Φερε τον ΛΟΥΚΑ τωραα!!

Στα δικααα μαας!!!

[url=http://postimg.org/image/rbc67kltd/]imgres.jpg[/url]

Ξεκιναμε...

Γκαλεν-Θουν 3-1

Φοβερη εμφανιση...2 γκολ ο salli 1 o Gnokouri

Γκρασχοπερς-Γκαλεν 1-0

Δεν παιξαμε καλα...Δυστυχως χανουμε πολυτιμους βαθμους

Γκαλεν-Λουκερνη 0-0

Μετριο παιχνιδι..Δικαιη ισσοπαλια

Λουγκανο-Γκαλεν 0-0

Παλι χωρις νικη...Κριμα...Η διαφορα απο την 3η Γιανκ ειναι στον 1 διοτι συνεχιζει να χανει

Γκαλεν-Ζυριζη 2-1 

Σκοραρε ο Sordell και ο Hernandez...

Βασιλεια-Γκαλεν 1-1

Πηραμε το βαθμο νικησε και η Γιανκ και εχουμε ισσοβαθμια...Αλλα δυστυχως τερματιζουμε 4η θεση...Κριμα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1.Βασιλεια 81

2.Σιον 65

3.Γιανκ 53

4.ΓΚΑΛΕΝ 53

5.Γκρασχοπερς 50

6.Βαντουζ 42

7.Λουκερνη 41

8.Θουν 39

9.Ζυριζη 31

10.Λουγκανο 28

Ηρθε η ωρα για τον MVP 

Και αυτος ειναιιι.....

[url=http://postimg.org/image/tghraw23z/]imgres.jpg[/url]

Ο Alex Meret ηταν απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ...

Ξεκινησε 63 και τελειωσε 71..

Τα εβγαζε σχεδον ολα...

Και παμε 2η σεζον...

Ξεκιναμε με 2.700.000 μυρρια

Μικρο ποσο για ομαδα που θα ειναι στο EL

Tα κακα νεα?? Ο EDGAR SALLI γυρισε monaco...

Ετσι εψαξα LW...Και κατεληξα στον Wesley Said...70 overral και 21 ετων...Χρειαστηκα να δωσω 1.1 μυρριο..Πιστευω δεν ειναι πολλα...

[url=http://postimg.org/image/feu0ho5x3/]imgres.jpg[/url]

Πουλησα τον Cavusevic 500.000...δεν τον εβαζα ποτεεε...

Ξεκιναμε πρωταθλημα οπου να ναι...Οσο για την κληρωση στο EL

[url=http://postimg.org/image/v8h7itd99/]imgres.jpg[/url]

Σχετικα ευκολη...

[url=http://postimg.org/image/ef2c03497/]imgres.jpg[/url]

Κρασνονταρ!!!

Ειμαι αισιοδοξος...Αυριο η συνεχειααα!!!

Πήγα να ξεκινήσω με Juve και ενώ αρχικά μου είχε το προβλεπόμενο ποσό για μεταγραφές,μόλις προχώρησα λίγες μέρες και χωρίς να πουλήσω κάποιον παίχτη,το budget είχε πάει στα 160 εκ.Ξέρετε για ποιο λόγο?1η σεζόν φυσικά.

@Achil11 Ωραιος αδερφε εκανες σημαντικες νικες και εφτασες και ισοβαθμος με την τριτη θεση.Καλη μεταγραφη o Said μια χαρα και ευκολος αντιπαλος θεωρητικα στο EL.!

@El Barto Το χω παθει και εγω φιλε γι αυτο παντα γραφω κατι κ αμα ειναι πολλα κανω αντιγραφη επικολληση το κειμενο σε ενα εγγραφο word μηπως και γινει αυτο γτ εγραφα παλιοτερα πολλα και τα χανα...

Στα αγωνιστικα τωρα...Τρομερες νικες με OM και μπραβο σου!Με αυτες καταφερες να παρεις το εισητηριο του EL..Φυσικα οπως γραφεις θα μπορουσες ανετα και δευτερη θεση αν δεν σου ξαναεβαζε γκολ η Μπαγερν στο 90+.Τωρα με την Τοτεναμ οφειλω να πω οτι ειναι αρκετα δυσκολο αλλα οκ οτι μπορεσεις και μονο που εφτασες μεχρι εδω λεει πολλα αδερφε! ;)

Στο πρωταθλημα εμεινες πισω δικαιολογημενα γιατι σου πα ειναι δυσκολο να κουμανταρεις με μικρο ροστερ 2 διοργανωσεις..Μπορεις ομως  να καλυψεις το εδαφος και με τις μεταγραφε ςπου θα κανεις αλλα και αγωνιστικα δεν υστερεις απο τους αλλους.Φερε Podolski αν μπορεσεις και ενα αριστερο μπακ και εκλεισες!

______________________________________________________________________________________________________

Παμε στα δικα μου λοιπον...

2013-UEFA-champions-league-featured-imag

MUN-Celtic 2-1 (Μεγαλη νικη και με τα δευτερα και κλειδωσαμε την πρωτη θεση..)

Εδω το δεντρο των 16!

12828371_211950569163435_475487593112322

Εγω παιζω με Valencia!

Τωρα για το League Cup Αγγλιας

West Ham-MUN 0-1 (ΤΡΟΜΕΡΗ νικη απο τους πιτσιρικαδες μου ρε!Περηφανος...ο Parrela το πουλεν μου 17 χρονων εβαλε το γκολ στο 78ο λεπτο.!!!)

Ημιτελικα με Newport Country αν την γραφω καλα...ευκολος αντιπαλος και 2 αγωνες..Αν περασω τελικο θα παιξουν αυτα τα παιδια που μας εφτασαν μεχρι εδω και εκτος αποστολης ολα τα μεγαλα μου ονοματα...το αξιζουν συμφωνειτε?

image_barclays_premier_league.jpg

MUN-Bournemouth 1-1 (Δικαιο χ δεν καταφεραμε να κερδισουμε ειδικα στο 1ο ημιχρονο ηταν 0-1 και ειχαμε και 0 σουτ στην εστια..στοδ ευτερο ξυπνησαμε ωραια ασιστ Ματα ιδανικο πλασε Ronaldo και 1-1...ε μετα τιποτα)

Leicester-MUN 3-1 (Πλασματικο σκορ...μπηκαν δυνατα στο 4ο λεπτο 1-0 και ισοφαρισα με Ματα σε 1-1..και στο 43ο λεπτο πεναλτι μεγατονων λεει οχι ο διαιτητης και τραυματιζεται και ο Ματα για 1 μηνα...ε στο δευτερο σε 2 αντεπιθεσεις με κατεστρεψαν.)

MUN-Sunderland 4-0 (Μπαλαρα ωραια..απο ενα οι Ronaldo,Depay,Isco και Saul)

_______________________________________________________________________________________

Αυτα λοιπον παιδια συνεχιζουμε μειναν 2 ματς πριν τον Ιανουαριο και μπαινουμε στο 2019..ο Depay αρνηθηκε νεα μου προταση και υπαρχουν φημες οτι παει Everton..Αν γινει κατι τετοιο θα κανω τραμπα με παικτη που εχω σκεφτει.Ηδη εχω κοζαρει 2 παικτες για PC και δεν θα ανανεωσω το συμβολαιο στον Radja το καλοκαιρι αλλα σκεφτομαι αν πρεπει να ανανεωσει ο Rooney. Τι λετε?Ειναι θρυλος για την ομαδα αλλα θα μου ζητησει πολλα.Δεν ξερω θα δω και τις αποψεις σας. 

Επισης ο CR7 ειναι πρωτος μας σκορερ με 10 γκολ στο πρωταθλημα και πρωτος σε ασιστ ο Ματα.

ronaldo.jpg

@Diegito Μες το μυαλο μου εισαι, και γω σκεφτομουνα τον Poldi, ενα LB και ειμαι κομπλε.....αν περισεψει κανα μυριο, θα το κανω wages και θα ανανεωσω κανα ταγαρι (γιατι οι καλοι ανανεωσαν) 

Τωρα στα δικα σου, μιας και κανεις ερωτηματα.
Πρωτα γενικες εντυπωσεις....

Εξαιρετικος εισαι, και συνεχιζεις.
Η ομαδα πια ειναι στρωμμενη, ο καθενας ξερει την θεση του στο γηπεδο, και ο Κριστιανο ειναι 25 παλι, για καποιο λογο :lol: 

Φοβερος!!
Τρομερη νικη επι των Σφυριων, με τα πιτσιρικια, λαμπρο μελλον.

Και το μελλον φενεται στο παιχνιδι με Σαντερλαντ, που ανεφερες τους σκορερ, και ολοι ειναι πιτσιρικια, εκτος απο την Χριστινα.

Τωρα, στα ερωτηματα.
Εννοειται να βαλεις τα πιτσιρικια με Νιουπορτ, καθως πρεπει να τους σεβαστεις.
Αν βαλεις τους βασικους δεν εχουν ελπιδα, πρεπει να κανεις fairplay να εχει ενδιαφερον και για τους δυο.....εγω αυτο θα κανα.

Η τουλαχιστον εαν πανε σκουρα τα πραγματα στον 1ο αγωνα, στον 2ο βαλε περισσοτερους βασικους στην 11δα.......ειπαμε fairplay αλλα οχι και να αποκλειστεις.

Τωρα, την αποψη μου για Ρουνευ, την ξερεις......μπορεις να βρεις πολυ καλυτερο σεντερ φορ που να σου κανει δουλεια.

Πολλους γερους στην ομαδα δεν θες....εχεις ηδη τον Κριστιανο, αλλα σου κανει δουλεια, και ειναι σουπερσταρ.

Ειναι καιρος να παρει καποιος αλλος το 10 στην United.....

Τον Ρατζα καλα κανεις και δεν του το ανανεωνεις, παμε για αλλα, νεαροτερα.

Και ξεχασα, Valencia καλη κληρωση, ευκολη.

@Aχχιλεας Σε σκεφτηκα, καθως μου εκανε προταση η St Gallen μεσα στον Δεκεμβρη :P

----------------------------

Στα δικα μου, τωρα παω να παιξω τον Γεναρη, να δουμε τι θα βγαλουμε.

Ποστακι το απογεμα.

Λοιπον επιστρεψαμε....

Θα ξεκινησω με τους αγωνες που μειναν για τον Δεκεμβρη...

MUN-Stoke City 4-1 (Οχι τοσο ευκολα οσο νομιζετε..ηταν 1-1 μεχρι το 80ο λεπτο αλλα ο Gaya αυτος ο παικταρας μου εκανε το 1-1 στο 60 και στο 80 κερδισε πεναλτι 2-1 ο Ροναλντο το 3ο παλι ο CR7 και το 4ο ο Isco.)

Wattford-MUN 1-2 (2 Μερες μετα ειχε καπακι ματς..πολλες αλλαγες λογω κουρασης και 1-0 η Wattford νωρις νωρις..πολυ σκληρο καρυδι και στο 47ο λεπτο επειτα απο κορνερ γινεται χαμος φτανει η μπαλα στον CR7 1-1...το 1-2 ο Parrela το πιτσιρικι μου στο 84..!!!!!!) Ο κοσμος μας παντα μαζι

10644268_212368342454991_352989496603569

ΜUN-West Brom 1-1 (Δυστυχως εχασα πολλες ευκαιριες δεν εμπαινε με τιποτα το γκολ παλι ο CR7 :D)

Ερχοταν ντερμπι με ARSENAL... αλλα παραλληλα εκανα 2 μεταγραφες...

PC : Για την θεση του Radja το καλοκαιρι

364109_heroa.jpg

Τhiago!! 26 χρονων 85 overl!

Και παμε στο καλυτερο θα αρεσει στον El Barto σιγουρα....Ο Depay ηθελε να φυγει ωραια...με 10 μυρια συν αυτον ανταλλαγμα...

12195078_212368349121657_569058016659269

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙ ΡΕ Ο ΠΑΥΛΑΡΑΣ ΗΡΘΕ :D!!!

Και παμε στο ντερμπι...

1465791_212368335788325_5797860682353609

Ειμασταν 3οι εμεις 2οι αυτοι με 3 βαθμους διαφορα....ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ μαγκες...το καταευχαριστηθηκα...πανω κατω η μπαλα..ενταση σκληρες μονομαχιες...και σαν παραμυθι που ειναι το ποδοσφαιρο στο 65ο λεπτο κλεβει την μπαλα ο Dybala βγαινει μονος του πλασαρει και.....................

0-1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το κρατησαμε μεχρι το τελος παρα την ασφυχτικη πιεση της Αρσεναλ!!

ΣΥΣΤΗΘΗΚΕ οπως επρεπε ο Αργεντινος!!!!Παμε μωρη παικταρα σε χρειαζομαστε!

12716431_212368332454992_360537654016131

Επομενο ματς...

MUN-Aston Villa 0-0 (ΕΒΡΙΖΑ τα παντα..δεν εμπαινε με τιποτα ρε μαγκες δεν γινεται αυτο...............!!!Δοκαρια τετ α τετ λες και ειχε μαγνητη το τερμα..)

Επομενο ματς με Southampton και η βαθμολογια ειναι η εξης....ματς που αν δεν κερδισω χανομαι...εχω ενα ματς λιγοτερο..

12491964_212366009121891_629253303156075

Και επισης ο Isco σκαει μηνυμα θελω να φυγω...ΞΕΝΕΡΩΣΑ ρε.....ηρθε η Βαλενθια ναι ναι καλα διαβαζετε και τον πηρε με 87 εκ ευρω....Ετοιμαζω γερο αντικαταστατη του.. ;)

ΤΕΛΟΣ για το FA CUP

MUN-Chesterffield 4-1 (Τα πιτσιρικια μου πεταγανε φωτιες...)

Επομενος αντιπαλος η Totenahm...οτι γινει.

@Diegito Ολοκληρη εκθεση του απαντησα, κι αυτος με γραψε :p :lol:

Τες πα, ΤΙ ΕΦΕΡΕΣ ΡΕ!!!!!
Ποιος Ντεπαυ ρε, ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΟΥ!!!!!!!!!!!!!

Και το απεδειξε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ο μεγας Αργεντινος Σουπερσταρ!!!

Καλα το πας, μερικες γκελες μεσ το προγραμμα ειναι.

Κριμα για τον Ισκο.
Παικταρα ο Τιαγκο.

Συνεχισε, θα σε κανει και παλι μεγαλο, ο ΠΑΟΥ!!!!!

---------------

G%C3%B3rnik-Zabrze.jpg

Στα δικα μου, μιας και βγαλαμε Γεναρη, κτλ.

Παμε.

Κατ'αρχας, να ξεκινησω με το οτι πουλησα τον Cornet για 15 μυρρια, μιας και μου ηρθε προταση 4, και εκανα αντιπροταση 15.

Οσο και να τον γουσταρα, 15 μυρρια ειναι ΠΑΡΑ πολλα για εναν 21 χρονο με 73 οβεραλ.

Ευχαριστω για τα 2,5 χρονια που τπηρετησες τον συλλογο με τα γκολ σου, παικταρα μου.

Αντε, και καλη τυχη στην Ισπανια και στην Σοσιεδαδ, τωρα, καντους να ξεχασουνε τον Γκριζμαν!!!

panoramic_lmetz25012015_099.jpg

Ευκαιρια.

Και ΤΩΡΑ.....ειχα μαρουλι να ξοδεψω!!!

Μεταγραφες 

podolski-gornik_web-eb620c6c.jpeg

7h6TGWZ.jpg

z15601484Q,Lukas-Podolski-w-koszulce-Gor

Lucas Podolski 

Ο 32χρονος επιθετικος εγινε παικτης της ομαδος της καρδιας του, με μονο 6 μυρρια, το οποιο ητανε ΠΟΛΥ καλο.

Τσιμπημενα wages, αλλα τι να κανουμε.

ΜΕΓΑΛΕ Λουκας!!!

Brendan-Galloway.jpg

Brendan Galloway

Βρηκαμε τον LB μας!!!!!
21 ετων, 75 οβεραλ, το παλικαρι!!

5,000,000 €

Τρομερος.
Απολυτα ικανοποιημενος με την αγορα.

mehdi-zeffane-22-08-2015-lyon---rennes-3

Mehdi Zeffane 

Βρηκαμε ΚΑΙ τον RB μας!!!

Σταθεση αξια, για μενα, τρομερος και φοβερος, και φθηνος.

Οτι πρεπει.

Εναν CB θελουμε το καλοκαιρακι, να πλαισιωσει τον Ηλια, και πεταει η αμυνα.

large_Adidas_F86453a.jpg?lm=1422695291

Vasil Ivanov

Απο Ολυμπιακο παρακαλω.

Μιας και πουλησαμε το Κορνετ, επρεπε να βρω το νεο ταλεντο που θα ειναι ο επομενος Κορνετ.

17 ετων, 65 οβεραλ.

Απιθανο στατιστικο.

1 μυρριο μονο, και βλεπουμε το μελλον με αυτον.

-----------------------

Ουσιαστικα αυτη ειναι η νεα 11δα.

zCQkC3j.jpg

Ματσακια.

Gornik - Kielce 2-0

Ανετη νικη, ωραιο ματς.

Gornik - Termalica 3-0

Η χειροτερη αμυνα του πρωταθληματος.

2 γκολακια ο Πολντι, στο ντεμπουτο του!! 

Gornik - Jagellonia 2-1

Ντερμπυ με τα ολα του.

0-1 αυτοι, 1-1 εγω με Κουμπα, και 2-1 ο Podolski με εξαιρετικο σεντερφορισιο γκολακι!!

Lech - Gornik 1-0 

Στο πρωτο ημιχρονο τους πατησα, αντε γεια, πολυ πραα εχασα.

Στο δευτερο με διαβασανε, κλεισανε διαδρομους, και βαλαν και το γκολ....αξιοι πρωταθλητες, εχουνε ξεφυγει 12 ποντους απο την Λεγκια, και θα παρουν και το πρωταθλημα, πιστευω.

-----------------

Και εφτασε το μεγαλο Ευρωπαικο ματς μας!!

-----------------

%E0%B8%A2%E0%B8%B9%E0%B9%82%E0%B8%A3%E0%

Gornik - Spurs 1-1

Με πατησανε για 70', φανηκε η διαφορα ποιοτητας, και βαλαν και το γκολ στο 32'

ΑΛΛΑ, για τα τελευταια 20 λεπτα, φανηκε η ΔΙΚΗ μου ποιοτητα.

2 καλες ευκαιριες με Barlaser, και μετα καθετη μπαλια αλα Xavi απο τον Ποντολσκι, ΑΨΟΓΟ τελειωμα απο Κουμπα, και οι βετερανοι της ομαδος μας χαρησανε το Χ !!!!!

Πηγαιναμε με το κεφαλι ψηλα στο Λονδινο!!

Gornik - Lechia 2-1

Πολλες αλλαγες, δεν ξερω πως κερδισαμε.

--------------------

Εφτασεεεεεε......

%E0%B8%A2%E0%B8%B9%E0%B9%82%E0%B8%A3%E0%

UQTsfr0.jpg

Δ-Ρ-Α-Μ-Α !!!!!!

Αρχισα το ματς με πιεση, και δεν το περιμενανε.
Εβαλα το γκολ πολυ νωρις, και μετα κινιτοποιηθηκανε.

Πιεσανε κι αυτοι και σκοραρανε με σουταρα εκτος περιοχης.

ΠΑΡΑΤΑΣΗ.

Εβγαλα 4 αντεπιθεσεις, 3 με 2 και ΔΕΝ το βαλα!!!!!!!
Κοντεψα να σπασω το χειριστιριο!!!!!

Ειχανε 2 δοκαρια, και εγω ειχα 4 συνεχομενα κορνερ καποια στιγμη.

ΠΕΝΑΛΤΥ

Λεω εαν φτασαμε εδω που φτασαμε, ειναι ΑΜΑΡΤΙΑ να το χασουμε....

Και μολις το λεω αυτο, βαραει το πρωτο πεναλτυ ο Harry Kane, και ο ΕΛΟΥΡΟΣ, ο Αντωνης το πιανει!!!!!!!!!!

Και ας μην τα πολυλογω, τα υπολοιπα μπηκανε ΟΛΑ, και απο τις 2 πλευρες, και ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΜΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΥΣ 16 !!!!!!!!!!!
Ο συλλογος γραφει ΙΣΤΟΡΙΑ φετος, με CL και προκριση στους 16 του Europa League !!!!

Εδω τα αλανια ΔΕΝ το πιστευαν!!!

0jxMZtF.jpg

Επομενος αντιπαλος η Fenerbahce !!!

----------------------

Παρατηρησεις 

Εχω ενα παλικαρι που εφερα απο το "Scout Future Star" και ειναι πραγματικα μελλοντικο αστερι, ο Βραζιλιανος.

CfgitKy.jpg

Εχει 66 οβεραλ, οντας 17 και κανει ΠΑΠΑΔΕΣ στον αγωνιστικο χωρο.....εχω αρχισει να τον βαζω μεσα σε καθε αγωνα, ειναι πραγματικα ο νεος Rivaldo.

Αν συνεχισει ετσι, οταν φτασει 20 θα ειναι 75-78 οβεραλ.....

---------------------

Ο Κουμπα δεν αντεξε την κουραση στην παραταση με Τοτεναμ, και τραυματηστηκε.
Εξω για 3 βδομαδες.

---------------------

Και θα σας πω κατι......η ομαδα ΔΕΝ ειναι τοσο καλη, οπως ητανε με Κορνετ.
Το ιδανικο για μενα θα τανε να ειχα Κορνετ 9ρι και Podolski 10ρι.....τοτε θα πετουσαμε 5ρες δεξια κι αριστερα......ΑΛΛΑ οπως ειπα, ειναι πολλα τα λεφτα, και δεν το μετανιωνω, καθως πηραμε τα πλαγια μπακ.

Απλα λεω, το καλοκαιρι θα ταν ωραιο να παρουμε κανα φραγκακι, και να παρουμε ενα 10ρακι της προκοπης, τουλαχιστον.

---------------------

Ουσιαστικα το καλοκαιρι η ομαδα θελει ενα καλο CB, ενα 10ρι, και εναν αναπληρωματικο GK.

Αυτα το λιγα και απλα, για εναν συλλογο που ΘΕΛΕΙ να μεγαλωσει......γιατι αμα παρω παλι ψιχουλα..........δεν με βλεπω να καθομαι, ΟΣΟ αγαπη να χω αναπτυξει για την ομαδα......

---------------------

Ο Ηλιας δεν αστειευεται......εχει φτασει 76 οβεραλ, και ειναι 19........παιδια, εχω ενα τρομερο χαρτι στην τραπουλα μου......ΠΟΛΛΑ λεφτα, σε περιπτωση πωλησεως....

Και σε μεγαλη ομαδα.

---------------------

Μενουνε 5 αγωνες για το τελος του πρωταθληματος, και εχει ψιλοκριθει.
Μαλλον θα βγω 3ος πισω απο Λεγκια και Λεχ.

Για αυτο δεν ποσταρω βαθμολογια, ειναι προφανες πια.

Κυπελλο = Παιζω με Cracovia (τους νεοναζι) στους 16.

Γιουροπα = Η Φενερ περνιεται......αν και μια χαρα ειμαι με τους 16 φετος, αν περασουμε στους 8 το πραγμα σοβαρευει.

---------------------

Θελω ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ να δω τον Κουμπα να σηκωνει τροπαιο.......δεν γινεται να μην ειχε απονομη το πρωταθλημα περσυ, γαμωτο....

Για αυτο ΠΡΕΠΕΙ να παρω κυππελο.
Απλα πρεπει, φετος.

Το χω και αχτι, με την κωλο Λεγκια.....

----------------------

Αυτα, προς το παρων.
Θα επανελθω λογικα, την νυχτα παλι.

AVE GORNIK!!!!!

gornik_ruch.jpg

@[member="Diegito21"] Μπομπες ονομα και πραμα ηταν αυτες!Και Αλκανταρα και Ντυμπαλα?Φοβερος...Τον Ρουνει αν δεν ηταν συμβολο της ομαδας θα σε λεγα αστον να φυγει αλλα για μενα κανε μια προσπαθεια να το κρατησεις.Παντως ρε συ μια χαρα πας σε ολα μεσα παραμενεις.Δωστα ολα για πρωταθλημα.

@Aχχιλεας Δεν πειραζει για την 1η χρονια,λογικα θα πας καλυτερα στην 2η αμα ενισχυθεις λιγο παραπανω ισως.Βατος αντιπαλος η Κρασνονταρ.

@desperado  Κριμα ρε φιλε για πρωταθλημα,πολυ δυσκολο πλεον για Ευρωπη...Αλλα εχασες την ευκαιρια και μεσω κυπελλου..ειναι ψηλοξενερα πλεον,οπως ειπε και ο Bart βγαλε κανενα παιδι απο τα φυτωρια..

@EL Barto -3- Για την πορεια σου στο Τ.Λ τι να πω ρε φιλε μονο περηφανεια θα πρεπει να νιωθεις οπως ειπες και εσυ βεβαια.Ευκαρια πλεον για Γιουροπα να δειξεις τ αξιζεις πραγματικα γιατι αξιζεις κατι παραπανω.Βεβαια με Τοτεναμ μονο ευκολο δεν θα ειναι αλλα εχεις δειξει οτι μπορεις την εκπληξη.Σοφη η κινηση σου να ανανεωσεις συμβολαι σε παιχτες βαρομετρα.

Οσο για πρωταθλημα μην σκας, φορμαρισου και δωστα ολα στα playoff αφου εκει ειναι η ουσια.Και δωστα ολα για Ποντολσκι,θα ναι μεγαλη πολυτελεια για αυτην την ομαδα αφου ειναι και φαν της.

-------------------------------------------------------

Παμε στα δικα μου...

iqpd1zzuMuI.jpg

Συνεχεια με τις εξης αγωνιστικες...

Σασουολο-Ιντερ 0-1 (Ικαρντι στο 85 και ταβλα οι Σασουλοοιτες :p,σε ενα ματς παντως που το Χ εμοιζε πιο δικαιο..)

Ιντερ-Τζενοα 1-0 (Αγωνιστικα παλι μια απο τα ιδια,ειχαμε τον ελεγχο αλλα λιγες φασεις..Περισιτς ο σκορερ με ομορφη ενεργεια απο αριστερα,ειχε και τυχη σε μια κοντρα και νικη.Μονο το 3ποντο κραταω τιποτε αλλο.)

Επειτα...

milan_vs_inter1.jpg

ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΤΟΥ ΜΙΛΑΝΟΥ

34i340w.jpg

Μιλαν-Ιντερ 0-1 (Επιτελους μας ευνοησε η τυχη..Μας πατησαν πολυ καλυτεροι και κατι Χαντανοβιτς κατι τα δοκαρια το γλυτωσαμε...Βγαλαμε μια κοντρα της προκοπης και Bianiany 0-1...Μετα σβησανε. 3σερι νικες!!!)

Ιντερ-Λατσιο 0-1 (Μια φαση κανανε με στημενο και το φαγαμε.Αλλα το θεμα ειναι τι και εμεις δεν καναμε τιποτα μετα.Η γνωστη αρρωστια της ομαδας συνεχιστηκε  και παλι...)

Kαι αλλη συνεχεια με ντερμπυ...

Ρομα-Ιντερ 0-1 (Εχει γινει το αγαπημενο μας σκορ αλλα σε αυτη την περιπτωση ηταν εντελως πλασματικο...ΤΟΥΣ ΠΑΤΗΣΑΜΕ! Η καλυτερη εμφανιση μας μακραν ως τωρα,καταιγισμος ευκαιριων αλλα ο Σκορπουσκι ξεσκιστηκε...Σκορερ και παλι Περισιτς)

11b4yab.jpg

Η πορεια μας και ειναι σαφως,απο αποψη συγκομισης βαθμων, πολυ καλυτερη και επλιζω σε αναλογη συνεχεια.Γιατι ειπα βασικος στοχος μου το Πρωταθλημα και οπου βγει..

Βαθμολογια

23kadxh.jpg

-------------------------------------------------

EUROPA LEAGUE

Και παμε στον επαναληπτικο του 3-2

Πατρικ Θιστλ-Ιντερ 0-3 (Ενταξ παλι καλα παροτι ειχαν δοκαρι στην αρχη και με ζωναν τα φιδια το καθαρισαμε ευκολα μετα και ειμαστε στους ομιλους)

Ομιλος

Ιντερ

Μπραγκα

Ροζεμποργκ

Νταλντακ(Ιρλανδια)

1η αγων.

Ιντερ-Ροζεμποργκ 1-1 (Με πολλες αλλαγες στην 11αδα, αποτελεσμα που εντελει ειναι χρυσο καθως ισοφαρισα στο 93'

Παλι καλα...)

2η αγ.

Νταλντακ-Ιντερ 0-3 (Δεν εχω να πω πολλα και εδω ανετο περασμα με τον Παλασιο να σκοραρει δυς.)

Βαθμολογια

25qwydk.jpg

Εχω αναγκη απο εξτρεμ...ειμουν κοντα σε Cuardado απο Τσελσι αλλα με κρεμαει τελευταια στιγμη και με αφησε συξυλο...

Anyway ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ!

Παρατηρησεις 

Εχω ενα παλικαρι που εφερα απο το "Scout Future Star" και ειναι πραγματικα μελλοντικο αστερι, ο Βραζιλιανος.

Εχει 66 οβεραλ, οντας 17 και κανει ΠΑΠΑΔΕΣ στον αγωνιστικο χωρο.....εχω αρχισει να τον βαζω μεσα σε καθε αγωνα, ειναι πραγματικα ο νεος Rivaldo.

Αν συνεχισει ετσι, οταν φτασει 20 θα ειναι 75-78 οβεραλ.....

ο δικος μου ο lavado η αλλιως τσαβοινιεστα οπως τον λεω εγω,ξεκινησε με 61 και μεσα σε διαστημα 1,5 χρονου ειναι στο 78 και ειναι και 19 ετων,μεχρι το τελος της χρονιας φτανει το 80αρι,βεβαια τον εχω ξεσκισει στην προπονηση και σε αγωνες εχει παιξει ελαχιστα αλλα νομιζω οτι ηρθε η ωρα να αναλαβει,επισεις ο 2ος απο την ακαδημια ο σαμουραι τερματας αρχισε 61 και ηδη μεσα σε 6 μηνες ειναι 73 και ειναι 17 ετων.

ο δικος μου ο lavado η αλλιως τσαβοινιεστα οπως τον λεω εγω,ξεκινησε με 61 και μεσα σε διαστημα 1,5 χρονου ειναι στο 78 και ειναι και 19 ετων,μεχρι το τελος της χρονιας φτανει το 80αρι,βεβαια τον εχω ξεσκισει στην προπονηση και σε αγωνες εχει παιξει ελαχιστα αλλα νομιζω οτι ηρθε η ωρα να αναλαβει,επισεις ο 2ος απο την ακαδημια ο σαμουραι τερματας αρχισε 61 και ηδη μεσα σε 6 μηνες ειναι 73 και ειναι 17 ετων.

Aυτα ειναι τα ωραια ρε!!

Αλλα Τολαρα μπορει να σε απογοητευσω.....αν με γραψουν απο την νεα σεζον, θα φυγω, δεν αντεχω να γραφω ιστορια με τον συλλογο, και να παιρνω ψιχουλα....

100% θα παρεις ψιχουλα,αν τωρα με πρωταθλημα σου εδωσαν 1.6 εκ, αν θυμαμαι καλα,την νεα χρονια στην καλυτερη να σου δωσουν 5 εκ. που και παλι πολλα λεω,το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ζητησεις εξτρα λεφτα στην αρχη της χρονιας.

Buenas tardes companeros... saludos de Las Palmas

El barto: πραγματικα δεν ξερω αν εχεις δωσει σημασια σε αλλο career οπως σε αυτο... και δεν μιλαω μονο για φιφα 16 αλλα και για παλιοτερα..

κανεις τρελα πραγματα αδερφε και πραγματικα εχεις παρα πολυ υπομονη με ολα.
Στο τη γραφεις πως το γραφεις(με ανθουσιασμο ή με πικρα) για τον καθε παιχτη, το μπατζετ που ηταν καταστροφικο αλλα εσυ συνεχεισες και δικαιωθηκες με την προκριση στο CL...
Τη αλλο να πω δεν ξερω... παντος εγω τετοια υπομονη δεν θα ειχα με τιποτα ομως, οπως και οι περισοτεροι πιστευω εδω μεσα..

αααααα και ο Galloway ειναι δικος μου εεεεεε

Diegito: εισαι κοντα στο να πετυχεις στο πρωταθλημα, εισαι πολυ κοντα και με ματς λιγοτερο σε φαση την οποια πιστευω πρεπει να προσεξεις και να μεινεις κοντα απο τωρα και οχι να κυνηγας αργοτερα...
στο ειπα απο την αρχη φετος πρεπει να χτυπησεις πρωταθλημα αδερφε.. κζλη συνεχεια

Φανης: εισαι στην αρχη ακομα αλλα πηρες συμαντικα ματς...προσεχε τις μικρες ομαδες γιατι αυτες σου κανουν την ζημια..
Φιλε ενημερωσαι 11αδα, να δουμε τη παιζει γιατι με τοσα ποστ χανομαστε ολοι..

Acill11 : μια χαρα εισαι απο εκει που εισουνα, σωραιος..
και φιλε εχω αποκλειστει απο το κυπελο

Πρεπει να μαζευτουμε παλι να κανουμε ενα σαν το Γαλλικο, να παμε τουλαχιστον μια 3ετια, 4τραετια
Μια αγγλια ισπανια δεν ξερω οπου θελετε αλλα με μικρο μεσαια ομαδα..

παντος απο Ισπανια μου εχει ψιλοκολησει η Λεβαντε την οποια εχω να κανω απο την εποχη του Προ...
μια ομαδα με φανατικους υποστηρικτες (οχι επεισοδια και τετοια) και υγειης "ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ" που ειναι μαζι και στα καλα και στα κακα χωρις γκρινιες...

μια ομαδα με φανατικους υποστηρικτες (οχι επεισοδια και τετοια) και υγειης "ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ" 

Φλωριες.
Ασε τωρα  :P

100% θα παρεις ψιχουλα,αν τωρα με πρωταθλημα σου εδωσαν 1.6 εκ, αν θυμαμαι καλα,την νεα χρονια στην καλυτερη να σου δωσουν 5 εκ. που και παλι πολλα λεω,το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ζητησεις εξτρα λεφτα στην αρχη της χρονιας.

Μια χαρα θα μου καθονταν τα 5 μυρρια......

Και απο την αλλη, και να ζητησω, πανω απο 500.000 δεν θα παρω, αδερφε......ασε που χτυπησα ταβανι με την ομαδα.
Δεν ξερω, θα δουμε.

Ε τοτε ΜΙΛΓΟΥΟΛ ;)

Ειναι αλλη φαση η Λεβαντε και οι οπαδοι της και κυριες και πιστοι παντου ;)

@desperado Παντως, που λες οτι ειναι το καλυτερο μου Career ever, δεν ξερεις, μη μιλας, αγορινα :hehe:

Στο FIFA 13 ειχα κανει ενα Career, με Γιουβε, που εκατσα 6-7 χρονια στην ομαδα, και ειχα φερει οτι μπορεις να φανταστεις.

Μονο ο Τολης θα το θυμαται, και αν, γιατι μονο αυτος ητανε στο τοτε "FIFA 13 Career Mode topic"

Ολοι εσεις ειστε νουμπακια, εμεις το κανουμε το "αθλημα" της γραφης των περιπετειων μας, απο FIFA 13.

Ομως, ναι, ειναι απο τα καλυτερα μου, 100%

--------------------------

gornik6.jpg

Συνεχαμε, στα μεταμεσονυκτια!!!

Αρχιζουμε με ντερμπακι

hqdefault.jpg

Ruch - Gornik 0-0

Πρωτη φορα πουπαιζω με Ρουχ, στο Καριρ, και ΔΕΝ αξιζα το Χ, αλλα απλα να χασω.
Πολυ καλυτερη, 2 δοκαρια, και φαινομενικος Αντωνης.

Gornik - Cracovia 4-1 (κυπελλο)

Ανετη προκριση στο κυπελλο.

Pogon - Gornik 2-2

ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟ!!!!
Βλεπετε την ομαδα που με εχει παρει το διαβατηριο, τελος!!!!
6ο συνεχομενο ματς χωρις νικη απεναντι στα παλικαρια!!!

Απιθανο.

28_imgbank_el_20150714123241.png

Αδερφια......

Gornik - Fener 4-1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευγενικη χωρειγια του Λουκας Ποντολσκι!!!!!

4 γκολ ο ΠολωνοΓερμανος!!!!

Απιστευτος, ανεπαναληπτος, και μας περναει ΜΟΝΟΣ του!!!!!

z15601484Q,Lukas-Podolski-w-koszulce-Gor

Gornik - Piast 3-1

Ευκολη επικρατηση στο ντεμπι της πολης.

TMu0_PY4.jpg

Fener - Gornik 3-1

Μας εφυγε το κλαπετο, αλλα περασαμε με γκολ του Abeid στο 75'

Ητανε 3-0, ναι.......εβριζα τα παντα......

Αλλα Abeid εχω, και κανω οτι θελω. :p

ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΣΤΟΥΣ 8 ΡΕ!!!!
ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!

Gornik - Zaglebie 2-0

Ευκολακι.Νταξ.Αλλαγες κτλ.

Kielce - Gornik 0-0 (κυπελλο, προημιτελικος)

Το πηγανε ΑΨΟΓΑ στην τακτικη, και με εγκλωβισανε.......δεν τους πηρα και πολυ στα σοβαρα, η αληθεια να λεγεται.....

Legia - Gornik 0-1

ΔΕΝ 

ΕΙΝΑΙ

ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!

Ε ΟΧΙ, μωρη τυχη.....ΔΕΝ γινεται με τα δευτερα να παιρνω διπλο εκει μεσα, και 2 συνεχομενα χρονια να μην μπορω να τους παρω στον τελικο κυπελλου.....ε οχι...

Να το αναφερω, παντως, 3 χρονια τωρα 3 διπλα μεσα στην Λεγκια. 

Gornik - Kielce 1-0 (κυπελλο) 

Ανοιξα το σκορ ΠΟΛΥ νωρις με Πολντι, και καθυσανε πισω.....τωρα η θελανε να βγαλουνε αντεπιθεση και δεν μπορουσανε, η δεν τους ενοιαζε το κυπελλο.

---------------------------

Παρατηρησεις, αγορια.

• Στο Europa παιζω με Λατσιο στους 8.......ρε λετε?!!
    Το καλο ειναι οτι Ο Απριλης ειναι αραιοκατηκοιμενος, με μονο το κυπελλο.
  • Στο κυπελλο οι ημιτελικοι ειναι....
    Λεχ Ποζναν - Γκορνικ 
    Λεγκια - Γκορνικ(οι αλλοι)

Αν μου λεγανε διαλυεις την Λεγκια 4-0 στον τελικο, η παιρνεις το EL, θα διαλεγα το κυπελλο, χωρις δευτερη σκεψη...τους εχω ΤΡΕΛΟ αχτι....και απ οτι φενεται, εαν περασω την Λεχ, θα χουμε αυτα που ειχαμε 2 χρονια τωρα.....ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΡΕ!!!!!
  • Πρωταθλημα τελος, βγηκα 3ος.
    Θα ποσταρω βαθμολογιες μετα τα playoff.

Που ξερετε, μπορει να κανω ντεμαραζ και να το σηκωσω παλι.....Εξ αλλου με Λεχ και Λεγκια παιζω τελευταιες 2 αγωνιστικες (των playoff)

Αυτα προς το παρων.
Παμε τωρα για τα τεραστια παιχνιδια με Λατσιο, και μετα Λεχ Ποζναν στα ημιτελικα κυπελλου.

ΕΔΩ ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ!!!!!

Ουσιαστικα εδω "αρχιζει" η χρονια!!!

AVE GORNIK !!!!!!!!!!!!!!!

7800d6cbab_gornik.png

@[member="desperado"] Μαζευτηκαμε Γαλλια αλλα το σπασαμε γρηγορα..απο Ισπανια αν αρχιζαμε η Λεβανε αξιζει πολυ ρε φιλε και επισης μαρεσει και η Rayo!

@[member="Fanis-13-"] Μια χαρα το 1-0 σαν αποτελεσμα απλα δεν θα σου βγαινει παντα παρολ αυτα ομως πηρες 2 ντερμπι πολυ δυνατα και εισαι μαγκας και αρκετα κοντα στην Γιουβεντους!Τελικα ειχα δικιο οτι χρειαζεσαι ενα γρηγορο εξτρεμακι αλλα αυτο με τον Cuardado ειναι ανηκουστο χαχα!Απο τωρα?

Στην Ευρωπη προκριθηκες και ετυχες σε εναν ομιλο αρκετα βατο και πιστευω θα τερματισεις ανετα πρωτος.Απο κει και περα οπως παει και βλεπεις μπορεις να το κατακτησεις εχει φανελα η Ιντερ.

@El Barto Παραπονιαρης ρε φιλε μια ζωη...νταξ ρε :D :D

Ο παλιος εδω απο το Φιφα 13 παιδια παλιος και καλος σα το κρασι χαχα!We love El Barto και ευχαριστω για τα σχολια και ολους σας φυσικα.

Στα αγωνιστικα τωρα βλεπω πας για να γραψεις ιστορια παλι!!!Ρε τι εκανες στην Τοτεναμ????????!!!!!!ΜΑΓΚΑΣ εστω και στα πεναλτι  η τυχη ευνοει τους τολμηρους!!!

Τρομερες κινησεις στην μεταγραφικη περιοδο εφερες και τον Λουκας και το αριστερο μπακ o Galloway οτι καλυτερο θα μπορουσες να διαλεξεις και το δεξι μπακ...πρεπει να κανουν την διαφορα...Απωλεια ο Cornet αλλα οκ δεν πειραζει..Χρειαζοσουν τα χρηματα ρε φιλε δεν γινεται..

ΚΑΙ μετα απο την Τοτεναμ που ηταν ΕΠΟΣ ηρθαν με κω...ο οι Τουρκοι στην Πολωνια και 4αρα..νταξει φιλε αφου σκοραρε ο Abeid θα το σηκωσεις το ευρωπαικο χαχαχα!

Τωρα με Λατσιο θα δειξει τι να σου πω τα χω δει ολα μαζι σου...δηλ αν ειχες εναν Μεσι στην ομαδα σου επαιρνες παγκοσμιο :p

Στο πρωταθλημα ανεβηκες πολυ και τερματισες τριτος οποτε στα playoff παρε το πρωταθλημα για δευτερη φορα σερι...και το κυπελλακι μπορεις ανετα με τετοια ομαδα...Το καλο ειναι οτι ο Απριλιος εχει λιγα παιχνιδια και μπορεις να τα κοντρολαρεις ολα!!Αντε μωρη παικτουρα κανε κανα θαυμα στην Ευρωπη να σε φτιαξουν αγαλμα απεξω απο το γηπεδο. :D

Παντως απο τα πιο ωραια career σου με ομαδα τετοιου μεγεθους.

AVE GORNIK!!!!!!!!!!!!!!

ΠΑΟΥ παικταρα μεγαλη φιλε... ;)

@El Barto Παραπονιαρης ρε φιλε μια ζωη...νταξ ρε :D

Ο παλιος εδω απο το Φιφα 13 παιδια παλιος και καλος σα το κρασι χαχα!We love El Barto και ευχαριστω για τα σχολια και ολους σας φυσικα.

Εχουμε και καποια στανταρ εδω μεσα ρεεεε!!

Και γω σ'αγαπω ρε.

Στα αγωνιστικα τωρα βλεπω πας για να γραψεις ιστορια παλι!!!Ρε τι εκανες στην Τοτεναμ????????!!!!!!ΜΑΓΚΑΣ εστω και στα πεναλτι  η τυχη ευνοει τους τολμηρους!!!

Τρομερες κινησεις στην μεταγραφικη περιοδο εφερες και τον Λουκας και το αριστερο μπακ o Galloway οτι καλυτερο θα μπορουσες να διαλεξεις και το δεξι μπακ...πρεπει να κανουν την διαφορα...Απωλεια ο Cornet αλλα οκ δεν πειραζει..Χρειαζοσουν τα χρηματα ρε φιλε δεν γινεται..

ΚΑΙ μετα απο την Τοτεναμ που ηταν ΕΠΟΣ ηρθαν με κω...ο οι Τουρκοι στην Πολωνια και 4αρα..νταξει φιλε αφου σκοραρε ο Abeid θα το σηκωσεις το ευρωπαικο χαχαχα!

Τωρα με Λατσιο θα δειξει τι να σου πω τα χω δει ολα μαζι σου...δηλ αν ειχες εναν Μεσι στην ομαδα σου επαιρνες παγκοσμιο 

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ να υποναμεις τον αδηκημενο Abeid!!!

ΡΕ ΚΟΦΤΟ!! :P

Παικταρα ειναι.

Περιμενα μισος απο μερους σου, με Λατσιο, αλλα δειχνεις επιπεδο και αυτο σε τιμα.

Και εσεις, ταγαρια, μπορει να νομιζετε οτι ειμαι στο ευκολο, αλλα σας διαβεβαιω ολα ειναι στα 50ρια, και παιζω Legendary!

Στην Ευρωπη ειμαι μεν τυχερος, αλλα παιζω ΟΛΑ τα παιχνιδια με πρωτεραιοτητα την ΑΜΥΝΑ, και αμα εχεις παικτες οπως ο Ηλιας, τοτε εισαι ενταξει πισω.

Και αντεπιθεση.
Ετσι απλα :)

Στο πρωταθλημα ανεβηκες πολυ και τερματισες τριτος οποτε στα playoff παρε το πρωταθλημα για δευτερη φορα σερι...και το κυπελλακι μπορεις ανετα με τετοια ομαδα...Το καλο ειναι οτι ο Απριλιος εχει λιγα παιχνιδια και μπορεις να τα κοντρολαρεις ολα!!Αντε μωρη παικτουρα κανε κανα θαυμα στην Ευρωπη να σε φτιαξουν αγαλμα απεξω απο το γηπεδο. 

Παντως απο τα πιο ωραια career σου με ομαδα τετοιου μεγεθους.

AVE GORNIK!!!!!!!!!!!!!!

ΠΑΟΥ παικταρα μεγαλη φιλε... 

Μ@λ@κα, οντως, ειμαι ισως ο πιο επιτυχημενος προπονητης στην ιστορια του συλλογου.....

Βασικα χες το, 14 πρωταθληματα εχει η ομαδα, αποκλειεται να ειμαι, με μονο ενα....

Αλλα και παλι, τουλαχιστον Ευρωπαικα, ειμαι.

Και ναι, ισχυει, απο μικρουλες, ειναι το καλυτερο.
Ενα κυπελλακι θελω ο καημενος, να στειλω την Λεγκια στο διαολο, ΓΙΝΕΤΑΙ?!?!?!?! :lol:

Σοβαρα ομως, αν χασω για 3η συνεχομενη σεζον, ειμαι για λιθοβολισμο.....

ΑΝ φτασουμε τελικο.....γιατι η Λεχ ειναι ομαδα φετος....

--------

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ τα δικα σου, γιγαντα!!
Με κ@υλωσες με Παου, θελω να σηκωσεις Ευρωπαικη κουπα!!!

Μπορει να το κανουμε και οι δυο αυτο :hehe:

@El Barto Νταξει ρε φιλε το κοβω για Abeid μιας και κανω πλακιτσα ειναι υπερχρησιμος σαν παικτης και χαιρομαι που βοηθαει. :)

Ωραια εικονα εβαλες ρε τσακαλι...ειδικα στο μανικι που ειναι η Αργεντινη με τρελαινει!!!

Στα δικα μου τωρα παμε....

Ξεκιναω με απωλειες στις μεταγραφες...εχει πεσει η αρρωστεια του φευγα μετα τον Ισκο και ο Gaya μου λεει θελω να την κανω...ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ απο τους αγαπημενους μου...και τον πουλαει η διοικηση 71 εκ ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!Νταξ οκ η τιμη αλλα δεν με ρωτησαν και που?στην West Brom Ε Λ Ε Ο Σ! Επισης εδιωξα τον Tah μεγαλο κριαρι μαγκες...οποτε επαιζε η αμυνα μας εκλαιγε..40 εκ ευρω στην Ιντερ τους επιασα κοροιδο :D

Ομως ενισχυθηκα..Στα χαφ ηθελα να φερω μεγαλο παικτη δεν εγινε το deal αλλα το καλοκαιρι θα ρθει οποτε το κραταω για μετα.

1. Βernat LB της Μπαγερν 20 εκ ευρω

cqvz0S4.png

2. Κrychowiak 20 εκ ευρω..(Επειδη ειναι πολυθεσιτης και CB και Χαφ παιζει.)

grzegorz_krychowiak072014newspix650.jpeg

3. Αleix Vidal RB απο την Barcelona για 7 εκ ευρω..καλος ο Cancelo αλλα ηθελα εναν εμπειρο.

2016-01-09_FCBvsGRANADA_07.v1452362859.j

Αυτα απο μεταγραφες παμε στην δραση...Ξεκιναω με League Cup 

Newport-MUN 2-2 (Καταφεραμε απο το 2-0 να το κανουμε 2-2 με τα πιτσιρικια μου και πηραμε καθαρο προβαδισμα προκρισης.)

ΜUN-Newport 1-0 (o Αndreas Perreira σφραγισε την προκριση μας στο Wembley και θα διεκδικησουμε το πρωτο τροπαιο της χρονιας απεναντι στην NEWCASTLE)

Για το FA CUP τωρα

MUN-Spurs 1-1 (Παλι με πολλες αλλαγες και την 2η μας ομαδα...το πρωτο ο Rashford την ισοφαριση ο Kane)

Spurs-MUN 3-0 (Μας διελυσαν...ηταν καλυτεροι σε ολο το ματς...Δικαιη ηττα και αντιο κυπελλο.)

lrg_bpl.jpg

Southampton-MUN 0-3 (Ηταν τελικος για μας και αποδειχτηκε οτι μπορουμε να αντεπεξελθουμε...0-1 ο Williams και το 0-2 ο Rooney στην επιστροφη του το κερασακι στην τουρτα ο CR7..Τους επαιξα εξυπνα πιεζα ψηλα και δν μπορουσαν με τιποτα να κατεβασουν μπαλα.)

MUN-Wattford 2-0 (Νικη δυσκολη...το 1-0 ο CR7 ΜΕ ΦΑΟΥΛΑΡΑ θα το ποσταρω απο κατω και στο 85 κανει τσαφ ο Λαπορτε και το στελνουν δοκαρι απο εξ επαφης..πρεπει να παθαμε 2-3 ανακοπες...στην ιδια φαση ο Vidal τραυματιζεται στο ντεμπουτο του για 2 μηνες σπασιμο αγκωνα...Στην αντεπιθεση ωραια πασα ο CR7 και ο Dybala 2-0!!!)

[YoutubeVideo='']https://www.youtube.com/watch?v=LnhD_IMC-Uk[/YoutubeVideo]

ΜUN-Leicester 0-0 (ΕΥΧΟΜΑΙ αυτη η κωλομαδα να πεσει ρε φιλε..εχασα ενα καρο ευκαιριες και παλι δεν εμπαινε....)

Βοurnemouth-MUN 0-4 (Εδω επαιξα με τα δευτερα (Λογω Βαλενθια) και με καναν παλι περηφανο...0-1 ο Ινακι 0-2 ο Rashford 0-3 ο Perreira και στο 78ο λεπτο λεω δεν βαζω τον CR7 μεσα?..εε 0-4 και 15 γκολ στο πρωταθλημα :D )

Βαθμολογια

12828319_213026085722550_645542410076904

Kαι παμε στα αστερια...

goodman-champions-league-preview.jpg

980480_213026082389217_26969199574376352

Η Βαλενθια μαγκες ειχε ISCO,Aubameyang και Tielemans...πολυ καλη ομαδα.

Ωραια ατμοσφαιρα.. αλλα μπηκαμε δυνατα...Ο Rooney κανει εξαιρετικη κινηση σπαει στον Mata μπαλια φοβερη στον Dybala και γκοοοοοοοοοοοολ!!!!!0-1!!!!!!!

Και εκει το ματς αρχισε να γινεται ωραιο..δοκαρι ο Tielemans για υτους και στην αντεπιθεση ο CR7 τρομερη κινηση σπαει στο Mata 0-2!!!!!!!!!!!!

Και αρχιζει το δευτερο ημιχρονο και στο 47ο λεπτο ο Aubameyang φευγει μονος τον κλαδευει ο Laporte κοκκινη και αρχιζει η κατηφορα...μειωσαν με σουταρα του Isco σε 1-2..και συνεχιζαν να πιεζουν πολυ....αλλα στο 87ο λεπτο χανω απιστευτη ευκαιρια...σεντρα φοβερη ο CR7 κεφαλια του Inaki δοκαρι και εξω...

Ο επαναληπτικος θα χει ενδιαφερον....

Ερχονται ματς με Totenham για το πρωταθλημα τελικος League Cup και επαναληπτικος με Valencia!

To πρωταθλημα παντως ειναι θριλερ...δεν ξερω ποιος θα το παρει απο τα καλυτερα που εχω παιξει!!

• Create New...