Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Buddha

FIFA 16 - Career Mode v.2

Recommended Posts

Μαγκες μια ερωτηση...Εικονες τοσο μεγαλες πως βαζετε?? Εγω αν παω να βαλω με λεει οτι δεν μπορω να ποσταρω λογο εικονας...ειναι μεγαλη λεει..Μια βοηθεια??

Εγω αυριο ερχομαι με νεα της st gallen...Σορρυ που αργησα αλανια...Ειχα πολυ διαβασμα αυτη τη βδομαδα....Αυτα..

@sami Δεν βγαινει πρωτος σκορερ πριν τα playoff ρε συ.Μετραν κι αυτα.

Και μενα τωρα ειναι πρωτος ο Κουμπα, αλλα εχει ακομα 7 αγωνες.

Κατα τ'αλλα, φατην ζωντανη την Λεχ.

@desperado "Δεν βλεπω να βγαινει" τι εννοεις, θα φυγεις?!

Και 36 αγωνες, αγορι μου, δεν παλευεται.......

@Αχχιλεας Σε περιμενουμε, διαβαζε ομως.

------------------

Λεω σε παιδι "διαβασε" .......πως καταλαβαινεις οτι εχεις μεγαλωσει....πωωω.....

Αυτο, και οταν μιλας για Ρομπερτο Καρλος, και Ζινταν με τον πατερα σου, και ο μικρος ξαδερφος σου σε ρωταει "Ποιοι ειναι αυτοι!?" ειναι τα δυο σημαδια που ξερεις οτι εχεις χρονια στην πλατη σου. :lol: 

-------------------

herb_z_gwiazdka.jpg

Αυτο το ποστ, εχει μονο κυπελλο Πολωνιας, στο μενου, καθως ολος ο Απριλης εχει ΜΟΝΟ κυπελλο.

pucharpolski-04.jpg

Lech - Gornik 0-2 

Ο επαναληπτικος του 2-0.
Ο Janota τους καρφωσε 2 φορες, και εφευγα με αυτοπεπιθεση στους 4 !!

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Jagiellonia-Bialystok.png

Gornik - Jagellonia 1-0

Ολα δειχνανε οτι θα ληξει 0-0, γιατι καλα το πηγαινε η Γιαγκελονια, ΑΛΛΑ, ο ΜΕΓΑΛΟΣ Abeid μας ξελασπωσε με αυτην την γκολαρα!!!

https://www.youtube.com/watch?v=dJefUHeu53M

Για να μην μιλανε κατι παρταλια για παραπανησια κιλα....... ;)

Jagellonia - Gornik 3-2

Εδω τρομαξαμε λιγο......

Στο 60' ητανε 0-2.

Και λογικα χαλαρωσαμε "Περασα" ελεγα, εβγαλα Κουμπα και Κορνετ απο το παιχνιδι, και προετοιμαζομουνα για τελικο......

Ειχανε κανει το 3-2 μεχρι το 85' και απο κει μεχρι το 93' ειχανε 2 δοκαρια και 2 ΤΡΟΜΕΡΕΣ αποκρουσεις απο τον Donnarumma.......αλλα γλυτωσαμε απο το ρεζιλι....

-----------------

Και φτασαμε τελικοοοοοοο....

pp_gornik_legia.jpg

Ειχα μια αμυδρη ελπιδα, καθως η Pogon ειχε παρει διπλο μεσα στην Λεγκια με 0-1 στον πρωτο αγωνα, αλλα η Λεγκια κερδισε 1-4 στον δευτερο........

Και εννοειται πηγαιναμε για βαρια και δικαια εκδικηση, με ψυχολογια, καθως καναμε το 2/2 στο πρωταθλημα, και τους ΞΕΦΤΥΛΗΣΑΜΕ στον εκτος εδρας αγωνα, μαλιστα.......

Αλλα, η ατυχια μας καταδιωκει......

kezg0FJ.jpg

Δεν.
Υπαρχει.

Εχω κανει ΤΗΝ ευκαιρια, για ενα ημιχρονο.

Στο δευτερο με ΚΑΤΑΤΡΟΠΩΝΟΥΝΕ, και ο Donnarumma εχει βγαλει αυτα που εβγαζε σημερα ο De Gea στο Anfield (Diegito, προσεχε πως καθεσαι, για κανα 2 μερες, μαλλον θα ποναει....) και του δινω συγχαρητηρια, ΑΛΛΑ δεν καταφερε να αποσοβισει το 0-1 στο 67' ......

Μετα ειπα να ανεβασω στροφες, και κανω το 1-1 με δικαιοτατο πεναλτυ, μετα απο πιεση 10 λεπτων.

Παμε παραταση, και ΟΛΑ δειχνανε πεναλτυ, γιατι καμια ομαδα δεν επαιζε μπαλα.......

Μεχρι που κανει μια βαθια μπαλια ο CB τους, παιρνει καλα το κοντρολ ο Lewczuk, πλασαρει αψογα, και 1-2 ........................

Με σκωτοσε........ηθελα να με καταπιει η γη...

Δεν ειχαμε δυναμεις για τιποτα, και τελειωσε το ματς ετσι...

Απο την στεναχωρια μου εκατσα και ειδα την απονομη, ετσι για να τημωρησω τον εαυτο μου.....

Κυπελλο τελος.
Αδοξα.

Παλι....

Απο τον ιδιο αντιπαλο....

Παλι......

------------------

Τωρα, μπαινουμε στα playoff.

55y1zQL.jpg

Και βλεπετε γιατι μ'αρεσει το Πολωνικο πρωταθλημα.

Μπορεις να βγεις 3ος στο πρωταθλημα, και να το κερδισεις στα Playoff.

Τερματησα με 11 ποντους διαφορα απο την 2η Λεχ.....τωρα εχουμε μονο 5.
Με 7 αγωνες να απομενουνε.
ΜΙΑ ΧΑΡΑ μπορω να το χασω το πρωταθλημα, ξερετε.....

Δεν το βαριεσαι.

--------------

Το κυπελλο πονεσε, αλλα συνεχιζουμε.
Το να παρουμε πρωταθλημα μετα απο 26 χρονια ειναι τεραστιο θεμα, και πρεπει να το κυνηγησουμε ΠΑΣΗ θυσια.

Το καλο ειναι οτι και η Ρουχ και η Πιαστ μπηκαν στα Playoff, κι ετσι θα χω και τα δυο ντερμπυ μου εκει.

Επισης ενα καλο ειναι οτι εχω την Λεγκια και την Λεχ εντος.....αν θυμαστε ειναι μονοι οι αγωνες.

Τι να πω.
Παμε να τελειωσουμε την χρονια με το δεξι.

AVE GORNIK!!!!!

2015-11-08-gornik-zabrze-korona-kielce-0

El barto: Ειναι πολλοι οι 36 για να παω αλλο ενα χρονο , νομιζα οτι ειχε 3 γυρους αλλα εχει 4 γυρους...

Αποκλειεται για αλλη χρονια παω για brows jobs στο τελος ,για να μην πω απο τωρα..
και αν δεν βρω κατι να με τραβαει θα παω να συνεχεισω την Ντερμπι Καουντι να κανω οτι κανεις ... με τα ταλεντα που εχω μαζεψει και γω εκει...

Αδικο το κυπελο που εχασες παλι με την ιδια ομαδα αλλα δεν πειραζει το πρωταθλημα θα ειναι ονειρο..

## Roberto Carlos, Ronaldo (φαινομενο), Gigs, Maldini, Cafu, Scholes, RONALDINHO, Rui Costa, Henry
και παρα πολλοι αλοι που αμα θυμιθω δεν φτανει μια σελιδα ποστ.. bart και γω τα ιδια προσπαθω να εξιγησω σε εναν πιτσιρικα στην δουλεια, αλλα αν δεν τους δεις δεν.... εχουν μεγαλοσει μονο με ΜΕΣΙ, ΡΟΝΑΛΝΤΟ......

@[member="sami80"] Ωραιος φιλε εισαι πρωτος πας και εσυ για Playoff ευχομαι να τα καταφερεις και εκει και να το σηκωσεις.

Ναι νταξ εχω καλη ομαδα οχι μεικτη κοσμου απλα σου φαινεται :D

@[member="desperado"] Πολλες ηττες παρα τις προσθηκες...αν καταφερεις να αντιστρεψεις το κλιμα καλως...Συμφωνω για τους παικαταραδες που ανεφερες θα προσθετα Batistuta,Baggio,Totti,Rivaldo,Kluivert, Οrtega (μιας και που ειμαστε αργεντινοφιλοι :D ) και και...

@Εl Barto Δεν πειραζει για τον αποκλεισμο απο την Ευρωπη ηρθε με 2 ηττες χαμηλου σκορ και αυτο κατι δειχνει...Αυτο που εκανε ο βαζελος ηταν θαυμα μεγαλυτερο της Ακροπολης :D

Τωρα στα playoff εχεις μεγαλο προβαδισμα...Θα το σηκωσεις ανετα πιστευω..Τωρα για το κυπελλακι παρα λιγο να χαμε ανακοπες στον επαναληπτικο :P αλλα τα καταφερες...Και παλι στο τελικο η Λεγκια το σηκωσε...ΚΡΙΜΑ..θα μπορουσε να παει στα πεναλτι και οτι γινει..δεν πειραζει ομως παρε το πρωταθλημα σου αξιζει.

Στο γκολ του Abeid ολα τα λεφτα το τακουνακι στην αρχη της φασης..

Kαλα καθομαι φιλε..μια φορα φετος και εμεις ειπαμε να μην κανουμε παρτι στο εξοχικο.Εχει και επαναληπτικο ομως.Θα δειξει αν και η United ειναι χειροτερη της ομαδας που ειχε ο Μογιες. :D

Μπροο γερασαμε ρε οπως τα λες ..τα παιδακια σημερα ξερουν αυτους του παικτες που ειναι ''λιγοι'' και ποδοσφαιρικα και σαν χαρακτηρες και ασχολουνται με το Twitter ολη μερα.

@EL Barto -3- θα σου πω το εξής, @[member="Achill11"] είναι μαθητής μου.Δεν κάνει ποτέ ασκήσεις,αποκλείεται να μην είχε χρόνο εξαιτίας διαβάσματος!

Μάλλον κάνα γκομενάκι θα παίζει  :jester:

Στο γκολ του Abeid ολα τα λεφτα το τακουνακι στην αρχη της φασης..

Janota, αδερφε, μεγαλη αγαπη.
68 οβεραλ, αλλα παιζει για 75.

Kαλα καθομαι φιλε..μια φορα φετος και εμεις ειπαμε να μην κανουμε παρτι στο εξοχικο.Εχει και επαναληπτικο ομως.Θα δειξει αν και η United ειναι χειροτερη της ομαδας που ειχε ο Μογιες. :D

Ελα ρε, μπαλα ξερεις, 2-0, και τετοια ομαδα που παρουσιασες χθες.......ασε τωρα.
Χαμενο απο χερι ειναι, περασαμε.

Ενα σουτ στην εστια δεν ειχατε, και ο De Gea ητανε διαστημικος.......ενα γκολ να βαλουμε εκει μεσα, τελειωσε.

..Και παλι στο τελικο η Λεγκια το σηκωσε...ΚΡΙΜΑ..θα μπορουσε να παει στα πεναλτι και οτι γινει..δεν πειραζει ομως παρε το πρωταθλημα σου αξιζει.

Ασε ρε φιλε, μεγαλη στεναχωρια.........μακαρι να στρωσω στα playoff, αλλα ειναι σκατα η ομαδα, χωμα....

@EL Barto -3-πω ρε φιλε τι αδικια στον τελικο παμε για το πρωταθλημα τωρα ,ασε και γω ζω ενα δραμα θα δεις...

το πρωταθλημα οντως φιλε τα σπαει εχει φοβερο σασπενς ετσι οπως διαμορφωνεται. 

2ος ημιτελικος κυπελλου

lech-ruch 0-2 

12794332_10206185306252390_7418730163584

και φυγαμε τελικο και μαλιστα ειμασταν τυχεροι καθως η slask απεκλεισε την legia και ετσι το εργο μου γινεται πιο ευκολο...

ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΟΥ ΠΟΛΩΝΙΑΣ

175.jpg

RUCH-SLASK WRACLAW 2-0 

Ανετα σχετικα στο 5 ο stepinski και στο 56 ο lipski ,

ειχαμε αποβολη του rawson στο 83 kai πεναλτι αλλα 

ο kamara το επιασε ο γατος και καθαρισαμε.

12795422_10206185441975783_5240590476401

1917318_10206185442015784_87311912545954

και παιχτης του τουρνουα

12806058_10206185442095786_1377294235090

και παμε τωρα στα πλειοφ με την βαθμολογια να ξεκιναει ετσι

12814321_10206187952838553_5171051259546

και παμε

1η αγωνιστικη

RUCH-CRACOVIA 0-5

πενταρα που ηταν ολη δικη μου με πατησανε χωρις αντιδραση ειχα ενα σουτ σε ολο το ματς

2η αγωνιστικη 

GLIWISE-RUCH 1-0

αλλη μια δραματικη εμφανιση και ηττα ...η ομαδα ειναι σε πολυ χαλια κατασταση

3η αγωνιστικη

RUCH-SXCECIN 2-1

επιτελους νικη αλλα και παλι τα ιδια μαυρα χαλια

4η αγωνιστικη

WISLA-RUCH 1-0

ηττα παλι αλλα με τρομερη εμφανιση και πολλες χαμενες ευκαιριες ο τερμας τους 

ξεσκιστικε και βγηκε mvp με 9,3 αποδοση

η βαθμολογια ειναι πλεον ετσι 

12814321_10206187952838553_5171051259546

και οπως καταλαβαινετε παω φουλ για να χασω το πρωταθλημα εχουν μεινει 3 παιχνιδια και την τελευταια αγωνιστικη 

παιζω με lech poznan θα γινει πανικος.

@El barto -3- ψεμματα λεει ο @[member="Bakogoal"] απλα με βαζει πολλα και δεν τα κανω ολα...εξαλλου διδασκει μηθηματικα και εχω παρει θεωρητικη κατευθηνση

Μαγκες τελος καριερας με απολογισμο :

ΧΑΜΑΡΜΠΙ= 1ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΙΤ= 2η θεση ΝΤΕΜΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΘΟΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝΕ

ΑΛΤΑΧ = ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ, ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ, Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΟ ΦΙΦΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΕΡ....

ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΩΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ:

ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΟΥΝΤΙ

Να ενημερωσω οτι ειμαστε μεσα Δεκεμβρη της 2ης σεζον, και βρησκομαστε στην Πρεμιερ Λιγκ
στην 6η θεση μετα απο 15 αγωνιστηκες.

Ερχεται ομως βαρυ προγραμμα με Σοτον, Λιβερπουλ, Γουεστ Χαμ, Νιουκαστλ, Μαν. Σιτι
και ξαναλεω ειμαστε στην μεση του Δεκεμβρη και ολοι οι αγωνες ειναι μεχρη το τελος Δεκεμβρη..

Να ενημερωσω 11αδα +OVERAL

GK. PICKFORD 73 (τερματαρας μετα τους Κεπα,Ντονα,Ντρακο..)
CB. CAULKER 77
CB. MOORE 74
RB. SSEWANKAMBO 71(παιδι της ομαδας)
LB. GALLOWAY 72
CM. HUGHES 76 (παιδι της ομαδας)
CM. CLEVERLY 78 (η εμπειρια)
RM. INCE 76 (παιδι της ομαδας)
LM. MATHEUS PEREIRA 74 (ταλενταρα απο σπορτινγκ)
CF. CAMARA 74
ST. ASSOMBALONGA 73

Βασικες αλλαγες
CF,ST. ALUKO 75
CM. COOK 72
LM. DEMARAI GRAY 71
CB. MICHAEL KEAN 74
CB. RAWSON 66
CDM. HARISON REED 71
ST. MASSON BENNET 69

Μεσος ορος ηληκιας περιπου 22.5 χρονων

Και συνεχειζω παιδες

@sami ΠΟΛΛΑ μπραβο για την κυπελλαρα, αδερφε!!...το αξιζες, και το εδειξες σε ολους!

Τωρα βουρ για το πρωταθλημα, οπως θα δεις, και γω σκουρα τα βρηκα στα playoff......

@desperado Καλα κανεις που επιστρεφεις, κανε την ομαδα μεγαλη, αυτο που προσπαθω να κανω κι εγω...(με πολλα εμποδια, οπως θα δεις...)

--------------------

splash_enter.png

Παμε για τα playoff, και το τελος της σεζον!

Gornik - Jagellonia 1-0

ΤΕΡΑΣΤΙΟ δραμα στο παιχνιδι.

Ολα στο 0, χωρις φασεις για 90', και φαινοτανε οτι θα κανουμε την ιδια μας την ζωη πολυ δυσκολη, απο την αρχη των playoff.....

ΑΛΛΑ........ειχα στην αποστολη τον Diego Lopez, που προοθηθηκε απο τις ακαδημιες (αγορασα Scout Future Star απο το Catalogue) και μπηκε μεσα στο 80'....

Βρισκει ελευθερο σουτ στο 92' και ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο πιτσιρικας δεν θα μπορουσε να φανταστει καλυτερο ντεμπουτο μπροστα στον μανιασμενο λαο της Gornik!!!!

Και ετσι πηραμε την νικη!!!

b874qOg.jpg

Και μετα ηρθε η ντερμπαρα!!

zSal2gi.png

Ruch - Gornik 0-1

Δεν αφηνουμε τους πελατες παραπονεμενους ΠΟΤΕ ΡΕ!!!!!!

Ανοιξαμε το σκορ νωρις, με Barlaser, και μετα ελεγχαμε το παιχνιδι μια χαρα.
Και ετσι και τελειωσε, και πηραμε τους 3 βαθμους.

Εδω ο Barlaser να πουλαει την απαραιτητη τρελα στα γατια.

7RfDp2Q.jpg

Και εδω ο λαος να μας συμπαραστεκεται οπως το κανει σε ΚΑΘΕ ματς.

lIjtufu.jpg

Gornik - Pogon 1-2

Και εκει που πηγαμε να παρουμε αερα, μας προσγειωσε η ομαδα που μας εχει πελατες ολη την σεζον......τρομερη μπαλα, καλες αντεπιθεσεις, και 2 δικαια πεναλτυ.

Δικαιο αποτελεσμα.

Ντερμπακι της πολεως!!!

fc054aee55366f6e5ae36074fb5058b0,35,1.jp

Piast - Gornik 0-2

Εχω βαρεθει να τους ταιζω μπακλαβαδες.......

Τα γατια No.2 τα πηρανε και φυγανε, κι αυτοι.

Μια πολη, μια ομαδα ρε.

Gornik - Legia 0-0

Η κωλο-ομαδα μας πηρε Χ.......ΠΟΣΟ με εκνευριζει αυτο το κλαμπ.

Η ατμοσφαιρα ητανε εκρικτικη, με τον κοσμο να γιουχαρει σε καθε επαφη της μπαλας σε ποδι παικτη της Λεγκια, αλλα δεν τα καταφεραμε.....

--------------

Και ετσι πως ειχε ερθει, αν κερδιζα τον επομενο αγωνα, θα ειμουνα και μαθηματικα πρωταθλητης........

--------------

Zaglebie - Gornik 1-2

Ενα κανονικο δραμα!!!

0-1 στο 69'

1-1 στο 88'

1-2 στο 90 με σουταρα του Κορνετ !!!

ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αρα το τελευταιο ματς με Λεχ δεν ειχε σημασια, ουσιαστηκα, απλα ηθελα να πανυγηρυσω την κατακτηση με τον κοσμο μου.

Gornik - Lech 0-1

Καλυτερη ομαδα η Λεχ, και δικαια πηρε το ματς.....

---------------

Και περιμενα, σαν τον μ@λ@κα μια ωραια απονομη πρωταθληματος, μετα απο 26 χρονια.......και τιποτα!!!

Απλα τελειωσε το παιχνιδι, και στο μενου μου ελεγε "You won the League" ...ετσι απλα, χωρις απονομη!!!

Δεν φανταζεστε ποσο σιχαθηκα.....η απολυτη ξενερα......

Sami πες μου και μενα, αμα το παρεις, αν σου χει απονομη.

Tα playoff μπορει να κανουνε ζημια και να μην γινεται απονομη......

ΑΛΛΑ, οπως και να το κανεις ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ!!!

a2b8f2c323cd7f44515cf86bd49d8bb0.jpg

Μετα απο 26 χρονια η ομαδα φτανει στην πηγη και πινει νερο!!!!!

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον λαο, και σους παικτες, που εδωσαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ φετος, για μια καταπληκτικη χρονια!!!

Παμε στα βραβεια!

MVP της σεζον.

Cornet.jpg

Maxwel cornet

Μια ΜΕΓΑΛΗ σεζον για τον παλικαρο, που σκοραρε 12 γκολ, και ηταν καταλητης σε πολλα ματς!!

Τρομερος, και πολυτιμος!!

ΠΡΕΠΕΙ ομως να αναφερουμε και τον αρχηγο μας, τον Κουμπα....

kuba-blaszczykowski_19350472.jpg

ΠΡΩΤΟΣ ΣΚΟΡΕΡ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ με 17 γκολ!!!!

Εκπληκτικη χρονια, που δεν επρεπε να κουβαλαει μονος του, καθως ειχαμε ομαδικο πνευμα, ΑΛΛΑ ποτε δεν επαψε να ειναι ο αρχηγος μας, και εαν η ΕΑ ειχε απονομη, θα τον καμαρωνα να σηκωνει το τροπαιο....αλλα.....

Και θα θελα να δωσω αλλα 2 βραβεια, γιατι τα αξιζουνε.

468835760-dan-barlaser-of-newcastle-runs

Daniel Barlaser 

Παιρνει το βραβειο του πιο βελτιωμενου παικτη μας.

Τον πηρα με 66 οβεραλ, και εχει παει 72.

Απιθανο growth, και εννοειται τα καλυτερα 500,000 που εχω δωσει για παικτη.
Τρομερος.

donnarumma.jpg

Gigi Donnarumma

• Player of the Tournament (Europa League)
  • Player of the Competition (Polish League)
  • GK of the Tournament (Polish League)
  • GK of the Tournament (Polish Cup)
  • GK of the Tournament (Europa League)
  • Player of the Tournament (Polish Cup) 
  • Team of the Competition (Polish League) 
  • Team of the Competition (Europa League) 
  • Team of the Tournament (Polish Cup) 

Αυγουστος 72 οβεραλ.

Ιουνιος 80 οβεραλ.

Νομιζω καλυψα τους λογους που πρεπει να αναφερθει το παλικαρι, ετσι......

Και μια ΙΣΤΟΡΙΚΗ χρονια εφτασε στο τελοοοοος.....και παμε στις παρατηρησεις, που ειναι ΚΥΡΙΩΣ αρνητικες....

vwF6Q02.jpg

----------------------

Παρατηρησεις.....

Αφηστε την απονομη, που δεν υπηρχε, το FIFA μαλλον ΔΕΝ καταλαβε οτι εχω παρει το πρωταθλημα!!......

ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΟΥΤΕ ΦΡΑΓΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν εχω δεκαρα, και περιμενα τα λεφτα του πρωταθληματος, που παιρνεις, κατα κανονα, να ανανεωσω τον Kopacz που ζητουσε της Παναγιας τα ματια (για τα στανταρ μου) και δεν πηρα ΤΙΠΟΤΑ!!!

Τελικα αυτα τα playoff, νομιζω, οτι δεν κανουνε καλο στο συστημα του FIFA, γιατι ΔΕΝ καταλαβαινει......και με καταστρεφει αυτο, γιατι χανω παικτες, απο τα συμβολαια!!

ΤΟΝ KOPACZ ΡΕ, το παλικαρακι μου, που εχει παει 72 οβεραλ, απο 61 που ηταν περσυ φευγει γιατι το FIFA δεν μου δωσε λεφτα που ΠΗΡΑ το πρωταθλημα...............

Ουσιαστικα ΔΕΝ μου το αναγνωριζει, ξερετε, φαση να σου στειλει e-mail η διοικηση οτι τελειωσε το Competition και ειμαστε ευχαριστημενοι με την προοδο σου, το γνωστο e-mail που μετα παιρνεις τα φραγκα.....τιποτα.....

ΚΑΙ δεν ειδα τον Κουμπα να σηκωνει το τροπαιο, γιατι το FIFA δεν καταλαβαινει τι σημαινει playoffs.....

Τες πα, ειμαι Ιουνιο, ακομα, και το βραδακυ θα ξεκινησω την νεα σεζον.

Θα επανελθω με μπατζετ, σκεψεις κτλ.

Και πρωτα ματς, εννοειται, καθως ειμαστε Πολωνια, και ξεκιναμε μπαλα τον Ιουλιο.

Ave Gornik.......

29.jpg

@[member="desperado"] Καλη αρχη με Derby φιλε!!!Ωραιο challenge ;)

@[member="sami80"] Μπραβο ρε φιλε που σηκωσες το κυπελλακι!!!!!Ωραιος! ;)

@El Barto Δεν μασησες τιποτα αδερφε!!!!!ΤΟ ΠΗΡΕΣ με την αξια σου χιλια μπραβο!!!Μεγαλη ξενερα και για μενα περιμενα να δω απονομη...τι σκατα αυτο το παιχνιδι ρε φιλε?Μισες δουλειες παντα...Δεν πειραζει που δεν κερδισες την Λεγκια δεν τους χαλασε που χασανε το πρωταθλημα και μειναν και 4οι!

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ που δεν σου δοθηκε φραγκο...Εκτος αν η ομαδα δεν εχει καθολου λεφτα...Τωρα βγαινεις ΤΣΛ ετσι??Αν περασεις πιστευω θα χεις τρομερο μπατζετ και αν καταφερεις να πουλησεις καποιον ακριβα!Κριμα για το παικτη που σου εφυγε...μεγαλη βλακεια....Χαρα στο κουραγιο σου μπρο...!

Λιγα βραβεια πηρε ο Donna χαχαχα!Cornet και Κουμπα αξιες σταθερες!Μεγαλο κινητρο φιλε αν μπεις στην διοργανωση με τα αστερια...Ποσο μπατζετ σου εδωσαν περιπου?

Ειναι δυσκολη η ρεβανς αλλα οταν εισαι ManU τα περιμενεις ολα...το χει στο dna η ομαδα της αν και βαση αποδοσης χθες δεν τιθεται θεμα προκρισης.

image_barclays_premier_league.jpg

Παμε στα δικα μου τα ''ωραια''

united-city-manchester.jpg

MUN-M.City 0-1 (Κατραπακια στο ντερμπι της πολης...Καλυτερη η Σιτυ στο πρωτο  ημιχρονο εχασε τρομερες ευκαιριες με αγιο Perin να τα βγαζει ολα...στο δευτερο μπηκα καλυτερα κ ο Ροναλντο εχασε 2 κλασσικες και στο 90 ο Aguero τρομερη προσπαθεια και 0-1...)

Και ηρθε και το δευτερο ντερμπι καπακι...πιο σημαντικο και με βαρος.

liverpool-manchester-united-cover-graphi

Liverpool-MUN 3-0 (Ξεσκισμα δυστυχως...προηγηθηκαν 1-0 με Γκομες το χαφ της Βαλενθια τον πηραν μεταγραφη 50 εκ ευρω...και στο δευτερο ημιχρονο τους πατησα αλλα ειχαν De Gea και εβγαζε ΤΑ ΠΑΝΤΑ!εε στο 90 2 γκολ ο Bojan και 3-0..)

Περναει αυτη η βδομαδα και μου ρχεται μηνυμα 4 μηνες εξω ο Rooney για σπασιμο αγκωνα...

Καληνυχτα...

Επομενο ματς...

MUN-W.Ham 4-1 (Εδω η ομαδα μπηκε παλι πολυ σκατα..0-1 ο Ogbonna απο κεφαλια στο 20ο λεπτο..ε απο το 25 μεχρι το 90 ΔΙΑΒΟΛΙΚΗ αποδοση..!Δεν εχω ξαναπαιξει τοσο ωραιο ποδοσφαιρο...και εμπνευστης ολων αυτων ο Rashford..το παλικαρακι ειναι 20 ετων πλεον 75 οverl και τον εβλεπες παλευε..1-1 ο Depay και μετα 2-1 ο Rashford 3-1 ο Ροναλντο και 4-1 Depay αυτο εδω...ΘΑΥΜΑΣΤΕ συνεργασια Ροναλντο με τον Depay)

[YoutubeVideo='']https://www.youtube.com/watch?v=CLsq1-jUP3I[/YoutubeVideo]

H βαθμολογια σκετη απογοητευση..παει κ αυτο το πρωταθλημα νομιζω.

10348886_210447329313759_575672147088294

Και παμε στο

wip_070815_ucl2015_logo_sting3.jpg?itok=

Πρεμιερα..

10553855_210447335980425_361264157086516

Καταιγιστικοι ειμασταν και με 2η ομαδα μιας και ειχαμε μετα το ματς με την Λιβερπουλ...Επομενο ματς η Celtic εκτος!

Αυτα προς το παρων παιδες...βλεπετε οι τραυματισμοι δεν αργησαν για φετος χαχαχα!

@Diegito Ετσι μαμαει η Λιβερπουλ! :hehe:

Καλα, Γκομεζ η Λιβερπουλ, και Αλαμπα η Γιουβε, κλασσικες μεταγραφες FIFA....

Εχασες τα ντερμπυ, και ειναι μεγαλη σφαλιαρα, δε λεω, αλλα θα στρωσει η ομαδα.....τωρα που τραυματηστηκε ο Ρουνευ, μπορει να παιξεις και λιγο μπαλιτσα χαχαχαχαχα :p

Και φανταζομαι το να χει Ντε Χεα η LFC ειναι extreme κοκκινο πανι για τους οπαδους σου.

Συνεχισε, σιγα σιγα θα ανεβεις.

Τωρα στα δικα μου, σε λεω ειμαι Ιουνιο, δεν εχω μπει επομενη σεζον, και ετσι δεν ξερω τι λεφτα θα μου δωθουνε.

Και απο ταλεντα για να πουλησω, δεν εχω κανεναν......η μονη υπερβαση που μπορω να κανω ειναι να πουλησω τον 31 χρονο πια Κουμπα για καμια 15ρια, αλλα αυτο θα ειναι αυτοκτονια....ειναι αρχηγος, και MVP σχεδον καθε σεζον, αρα δεν το κανω.

Ο Κορνετ και ο Τousart, εχουνε 72 οβεραλ και οι δυο, ακομα, αρα δεν θα πιανουνε πανω απο 6 μυρρια, αρα δεν αξιζει, παλι......

Δεν εχω τι να πουλησω, και τωρα θα θελω ΣΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ, και CB γιατι θα φυγει ο Kopacz.......παιρνουμε τιτλο, και μας βαζει εμποδια το παιχνιδι, γαμωτο.....

ΚΑΙ ΣΥΝ ΑΥΤΟ, τελειωνει ο δανεισμος του Donna, αρα ΚΑΙ GK !!!!!...... :o

ΔΥΣΤΥΧΩΣ αδελφικε μου φιλε.......το λεω, με μαυρη ψυχη αυτο.....αν μου δωθει η ευκαιρια, οπως εχω ξαναπει, να κανω ενα τεραστιο αλμα μπροστα, θα αποχαιρετησω την ομαδα.......γιατι βλεπω οτι δεν ανταμοιβομαι με τιποτα...

Aν μου δινανε εστω 1,5 μυρριο απο το πρωταθλημα, να ανανεωσω τους παικτες μου, και κοιλουσαν ολα ομαλα, ειληκρινα δεν θα υπηρχε συζητηση για αποχωρηση......αλλα.....

Τες πα, το βραδυ παλι, με νεα σεζον.

@EL Barto -3-

1.περιμενα να τελειωσεις για να το γραψω αλλα προχθες εκανες ενα ποστ και πηρα την απαντηση μου,θα σε ρωτουσα παιζοντας καριερα με μια ασημη ομαδα που παιζεις για να βγαζεις ταλεντα σου αρεσει περισσοτερο,το γουσταρεις ρε παιδι μου η πιστευεις οτι ειναι καλυτερα με μεγαλη ομαδα να αγοραζεις οτι θελεις και ουσιαστικα να κατακτας τιτλους πιο ευκολα ?

διαβαζοντας παντως τα ποστ σου ειδα οτι εβγαλες μια ευχαριστη καφριλα σε αυτη την καριερα που οπως εχω πει και παλιοτερα που θα το θυμασαι για εμενα η καριερα με μικρες ομαδες εχει μεγαλυτερη αξια απο το να παιζω οπως τωρα με την νιουκαστλ και να κανω οτι θελω.

2.εχω την εντυπωση οτι δεν δινει σε ολα τα πρωταθληματα χρηματα στο τελος της χρονιας και αν δινει θα ειναι κατι ποσα 100.000.

@EL Barto -3-

1.περιμενα να τελειωσεις για να το γραψω αλλα προχθες εκανες ενα ποστ και πηρα την απαντηση μου,θα σε ρωτουσα παιζοντας καριερα με μια ασημη ομαδα που παιζεις για να βγαζεις ταλεντα σου αρεσει περισσοτερο,το γουσταρεις ρε παιδι μου η πιστευεις οτι ειναι καλυτερα με μεγαλη ομαδα να αγοραζεις οτι θελεις και ουσιαστικα να κατακτας τιτλους πιο ευκολα ?

διαβαζοντας παντως τα ποστ σου ειδα οτι εβγαλες μια ευχαριστη καφριλα σε αυτη την καριερα που οπως εχω πει και παλιοτερα που θα το θυμασαι για εμενα η καριερα με μικρες ομαδες εχει μεγαλυτερη αξια απο το να παιζω οπως τωρα με την νιουκαστλ και να κανω οτι θελω.

2.εχω την εντυπωση οτι δεν δινει σε ολα τα πρωταθληματα χρηματα στο τελος της χρονιας και αν δινει θα ειναι κατι ποσα 100.000.

Nαι ρε συ, ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο να παιρνεις μικρες ομαδες, και ακομα περισσοτερο ευχαριστηση να παιρνεις ομαδες απο ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ πρωταθληματα, οχι Γ Αγγλιας κι ετσι......ετσι ωστε οταν και αμα βγεις Ευρωπη, και παιξεις με μεγαλη ομαδα, σε "αληθινο γηπεδο" να ναι κατι το διαφορετικο, σαν γιορτη!

Ε κι εσυ, δεν παιρνω ποτε Μπαρτσελονες και Μπαγερν.....μεσσαιες, η πεσμενες παιρνω.

Με γ@μ@ει το Πολωνικο ομως, ρε συ....θα δω το βραδυ τι μπατζετ θα μου δωσουνε, αλλα δεν εχω ελπιδες.....

@[member="desperado"] πολυ καλος απολογισμος φιλε...Δεν πειραζει που δεν πηγες καλα στην τελευταια ομαδα...Τα πηγες περιφημα ειδικα στη σουδεια,,,Καλη συνεχεια με derby..περιμενουμε νεα

@El barto -3- Εξαιρετικη χρονια...Συγχαρητηρια...Οσο για το budget εχε λιγο αισιοδοξια,,,Ποτε δεν ξες...Το κακο ειναι οι μισθοι τωρα αλλα θα την βρεις την ακρη...Καλη συνεχεια αδερφε..

@diegito Πρεπει να παρεις τα πανω σου στο πρωταθλημα και να πιασεις 4αδα πριν χειμωνα...Στο CL πατας καλα φαινεται...Επισης εχεις χτισει τελεια ομαδα απλα πιστευω θες λιγο χρονο να βρεις την χημεια στο γηπεδο...

@sami 80 Συγχαρητηρια για το κυπελλο ρε..Πολυ καλα....Πρεπει να κανεις 3 στα 3 τωρα και γαμα την λεχ στο τελευατιο μας και σηκωσε τοοοο

Μετα απο πολυ στα δικα μου μαγκεεες...

[url=http://postimg.org/image/un0f0if8h/]imgres.jpg[/url]

Πριν παμε στα αγωνιστηκα ας ενημερωσω λιγο την 11αδα 

GK:Meret 66 (+3)

RB:Tambe 67 (+1)

CB:Wiss (C) 64

CB:Hernandez 69 (+3)

RCM:Gnokouri 70 (+1)

LCM:Gaudino 71 (+3)

CAM:Aleksic 68 (+2)

LW:Salli 73

RW:Tafer 67

ST:Karadeniz 69

Αλλαγες:

GK:Lopar 63 

CB:Gelmi 61

RB:Agha 67 (+2)

CDM:Mathys 63

RM:Lang 67

ST:Mayoral 67 (+4)

Λοιπον ξεκιναμε...

Γκαλεν-Σιον 1-0 

Ξεκινησαμε καλα αλλα η Σιον ηταν πολυ καλα στημενη...Μεχρι που εβαλα μεσα Lang και Karadeniz και οι 2 με μια υπεροχη συνεργασια καταφερνουν με τον kara να βαλουμε το γκολ...Σημαντικη νικη!!!

Γκαλεν-Βαντουζ 0-1

Αναγκαστηκα να βαλω τα 2α λογω κοποσης και τιμωρηθηκα...ΚΑΚΙΣΤΟ παιχνιδι...Aξια η νικη της Βαντουζ...

Γιανκ Μποις-Γκαλεν 2-0

Τι να πω?? ο salli τους ειχε διαλυσει...Απιστευτες τριπλες απιστευτα σουτ αλλα τιποτα...Και στο 2ο δεν μπορουσα να ακουμπησω μπαλα...2 γρηγορα γκολακια και αντε γεια...Κριμα...

Γκαλεν-Λουκερνη 1-1

Ξανα στο ντερμπι...Πολυ καλο παιχνιδι αλλα ξεχωρισε ενας παικτης...Ο TAFER ΗΤΑΝ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ...Τα εκανε ολα μεσα στο παιχνιδι...Πασες,σουταρες,τριπλες ΟΛΑΑΑ...Και βεβαια μια απιστευτη γκολαρα στο 78 εκτος περιοχης...Αλλα απογοητευσα τους οπαδους μου στο 90...Κανω πεναλτυ δυστηχως και φυγαμε με 1 βαθμο...

Λουγκανο-Γκαλεν 1-1

Μπαινω δυνατα στο ματς χανω καποιες ευκαιρις αλλα ο salli μετα απο ωραια προσπαθεια ανατρεπεται και εχουυμε πεναλτυ...ο Aleksic φυσικα θα ευστοχησει...Και μετα απο 2 λεπτα 1-1..ΕΛΕΟΟΟΣ γελοιο αυτογκολ απο wiss...χανω πολλους βαθμους ετσι...

Γκαλεν-Θουν 2-1

Ειχα τον Meret σε εξαιρετικη μερα...Ο Karadeniz παλι ως αλλαγη θα βαλει γκολ...ο Βοrja δεν παταει καλα τα τελευταια ματς...

1-1 ΠΑΛΙ πεναλτυ...πρπει να το προσεξω αυτο...Και ερχεται ο Aleksic στο 86 να κανει το 2-1...Επιστροφη στις νικες...

[url=http://postimg.org/image/sapkdad4d/]Schweizer_Cup.jpg[/url]

Κυπελλο:

Γκαλεν-θουν 0-2

Παλι εβαλα αρκετους απο το παγκο βασικους...Δεν υπηρχα και αποχαιρετω απο πολυ νωρις το κυπελλο...

Γκρασχοπερς-Γκαλεν 0-1

ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΟΛ SALLI!!!

Καιρος ηταν...Απο τους καλυτερους σε καθε παιχνιδι..Πηγα να χασω το ματς στο τελος παλι αλλα ο Meret ηταν εκει!!

Βαθμολογια:

1.Γιανκ Μποις 26

2.Σιον 26

3.Βασιλεια 25

4.Γκαλεν 19

5.Βαντουζ 15

Να διορθωσω οτι δεν εχει playoffs στην ελβετια..Λαθος δικο μου..

Παρατηρησεις:

Ο Meret ειναι καταπληκτικος...Δεν εχω κανενα παραπονο...Τα παει απλα τελεια..

Ο tafer ειναι και αυτος απο τους παικτες κλειδια...

Εχω δυσκολευτει αρκετα στα πρωτα παιχνιδια αλλα ελπιζω θα αλλαξει αυτο...

ΑΥΤΑ ΜΑΓΚΕΕΕΕΣ!!!

El barto : αξιος πρωταθλητης μπραβο.
Μπατζετ: το κακο με τις μικρες ομαδες ειναι αυτο και ηδικα οταν χανεις βασικους παιχτες που υπολογιζεις αρχιζει η ξενερα, αλλα το συμαντικο ειναι οτι δεν μπορεις να τους αντικαταστησεις...

Θελει υπομονη για να το συνεχεισεις, αλλα αν θες να φυγεις κυριος καντο τωρα και πηγεναι αλλου αν εχεις την δυνατοτιτα..

Θα δεις τη θα παιξει με το μπατζετ, αν και το κοβω για μικρο...
περιμενουμε νεα..

Diegito: ασχημος τραυματισμος..
στο πρωταθλημα ακομα αρχη ειναι και πρεπει να προσεξεις περισσοτερο μιας και πρεπει εκει να χτυπησεις πιστευω..
ευρωπη = εκπληκτικο ξεκινημα τρομερη πενταρα

Achill11: μια χαρα εισαι, χτυπας τριαδα, αλλα θα πρεπει να εισαι πιο αποτελεσματικος(tip= βαλε τον βασικο σου επιθετικο για προπονηση στo attacking)
Για κυπελο δεν πειραζει προχωρας στο πρωταθλημα για μια καλητερη θεση

Sami:αξιος σαν κυπελουχος, και πιθανος νταμπλουχος με προσοχη...

Παμε στα δικα μου

● Σ'ΟΤΟΝ- ΝΤΕΡΜΠΙ 3-1 επανηλθα μετα απο καιρο και την ξεχασα την ομαδα τη να κανουμε ηττα με κατω τα χερια

● ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ -ΝΤΕΡΜΠΙ 1-1 μαθηματα τακτικης, υπομονη και ισοφαρισαμε με Cleverly

● ΝΤΕΡΜΠΙ- ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ 3-1 η ομαδα ηταν τρομερη καναμε εκπληκτικο παιχνιδι και θα μπορουσαμε να βαλουμε κι'αλλα γκολ

● ΝΤΕΡΜΠΙ- ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ 1-0 πραγματικα κλεψαμε την νικη εδω σε ενα πολυ δυσκολο παιχνιδι, θα ελεγα δικαιο αποτελεσμα θα ηταν το Χ, αλλα ο θεος, και με το σπροξιμο των οπαδων μας πηραμε το παιχνιδι..

Ερχεται η ΜΑΝ. ΣΙΤΙ και μπαινουμε Γεναρη, οπου δεν υπαρχει φραγκο..
εχω βαλει 3 παιχτες στην λιστα και αν τους πουλησω θα παω για σκαουτερ νεων..

FA Cup : με ΤΣΑΡΛΤΟΝ στο πρωτο παιχνιδι αρχες Γεναρη

Cpital : ειχα αποκλιστει απο τον πρωτο γυρο.

Αυτα και συνεχεια αυριο

@[member="desperado"] Kαλη συνεχεια στην αγαπημενη Αγγλια και στην Ντερμπυ που την γουσταρεις απο οτι καταλαβαινω.Καλα το πας,χτυπα το κυπελλο,δυσκολο αλλα δεν ξερεις τι γινεται.

@[member="Achill11"] Δεν μπορει θα μπεις 4αδα και θα βγεις(φανταζομαι)προκριματικα.Ο Gounkouri καλο παιχτακι και με μελλον.

@[member="Diegito21"] Θα συμφωνησω με τον Bart για την φαπα απο την Λιβερπουλ εκει Ανφιλντ ρε δεν περνας! :p Για το πρωταθλημα μην απογητευεσε κιολας τοσο δρομο εχει ακομα καλυπτεται αν παρεις μπρος.Μεγαλη ζημια του Ρουνει αλλα CR7.Για CL τι να πω θα περασεις τρενο λογικα.

@[member="sami80"] Συγχαρητηρια για το ασημικο φιλε και δωστε ολα στις 3 αγων. που μειναν για το νταμπλ.

@EL Barto -3- Ενταξ δεν χανοταν η κουπα...αλλα η μεγαλυτερη ξενερα δεν ειναι οτι δεν εδειξε την απονομη αλλα οτι δεν πηρες φραγκο!Απλα τραγικο!Εγκλημα μεγαλο που σου κανει ακομα πιο δυσκολη τη ζωη γιατι χωρις μαρουλι δεν γινεται δουλεια.Αν και το κοβω αμα σου ρθει καμια προτασουλα να την κανεις και καλα θα κανεις αμα δεις οτι δεν παει αλλο.Τεσπα καλη αρχη στην νεα σεζον.

----------------------------------------------------

Συνεχεια στα δικα μου!

FC_Inter___Wallpaper_4_iPhone_by_lo0gie.

1Η ΧΡΟΝΙΑ ΤΕΛΟΣ!

Εκλεισε με 3 σημαντικοτατα ματς οπου καθορισαν το φιναλε της σεζον...

righ1l.jpg

Ιντερ-Ναπολι 1-0(Νικησαμε τους πρωτοπορους ευκολα σχετικα,ισως η πιο σπουδαια νικη στην σεζον κυριως λογω αντιπαλου αλλα δεν ηταν αρκετη οπως θα δειτε...)

Genoa-Inter 2-1 (Aυτοκτονια...ομαδα που παλευε για την 3αδα ηταν και ομως και στην ουσια αυτη η ηττα μας καθαρισε.Προηγουνται απο το πουθενα με απαευθειας φαουλ, ισοφαριζω και λεω τουλαχιστον δεν χασαμε, αμ δε...

2-1 στο 93 με...εξοδο του Μεσολογγιου απο Χαντανοβιτσς και γεια σας..)

Και τελος...

Σασουολο-Ιντερ 2-2(λεω τουλαχιστον να βγω 4ος...ΑΜ ΔΕ...με κανουν 2-0 επειτα απο γκαφα του Μουριγιο αλλα το καναμε 2-2 και το σωσαμε καπως...)

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

jl2rdj.jpg

Οποτε προκριματικα Europa...

Νεα χρονια λοιπον και γιναν οι εξης κινησεις...

ΕΦΥΓΑΝ

Αρκετοι πιτσιρικαδες δανεικοι αλλα και..

Jovetic 25εκ.(Εβερτον)

ΗΡΘΑΝ

-Banega(PC)

-Rabiot(PSG 13εκ.)

-Rojo(Man Un 18εκ.)

-Zouma(Chelsea 25εκ.)

-Diego Capel(5εκ.-Περσινος 1ος σκορερ στο πρωταθλημα!! απο Τζενοα)

Ετσι η 11αδα εχει ως εξης...

nxnqqs.jpg

Επλιζω σε κατι καλο...τι να πω...

EUROPA LEAGUE(Προκριματικος)

Και ο αντιπαλος λοιπον ειναι...δεν θυμαμαι πως τον λενε :p

Ενα χωριο απο την Σκωτια , οπου πριν το ματς βλεπω οτι ειναι τελευταια στο πρωταθλημα...

1ο Ματς

Ζορια και παλι!!! Με το στανιο 3-2 απο 1-2, η αμυνα και παλι σε λυθαργο αλλα ηρθε ο Μαουρο και το γυρυσαμε.Δεν μπορω να με σιγουρος για τον επαναληπτικο...

SERIE A(ΠΡΕΜΙΕΡΑ)

Καλιαρι-Ιντερ 2-1 (Με το αριστερο...Ξανα, βαρεθηκα να το λεω απο το πουθενα τρωμε παλι γκολ,ισοφαριζω στο 89 με Εντερ και 2-1 με απιστευτο σουτ στο 92, χωρις λογια...)

Παρατηρησεις

-Αν δεν βγω και φετος CL ,τελος...

-Κατι πρεπει να γινει με την αμυνα πια ΕΛΕΟΣ!

-Αυτος ο Λιαλιτς δεν τριπλαρει ουτε τηλεφωνικο καταλογο...δεν βλεπετε..

Οποτε πηρε ποδι οπως και ολοι οι δανεικοι της προηγουμενης σεζον..

Αυτα, συνεχιζουμε με βαση το πρωταθλημα...

FORZA NERAZZURI!

%E3%82%A4%E3%83%B3%E3%83%86%E3%83%AB%EF%

@Αχχιλεας Τα πας εξαιρετικα μεχρι στιγμης, πραγματικα.Λιγο στρωσιμο θελουνε τα αποτελεσματα κι εφυγες!!

@desperado Βαθμολογια?.

Γιατι σαν αποτελεσματα τα πας εξαιρετικα.Εχεις ανεβασει την ομαδα επιπεδο!

@Fanis Μια χαρα θα βγεις CL, και εχεις φτιαξει ομαδα που θα ζηλευε ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Η GORNIK !!! 

Μια χαρα θα τα πας.
Αντε καλη επιτυχια.

-----------------------

1546-large_default.jpg

Παμε στα δικαμ μου.

Κατ'αρχας βγηκε Manager of the Season.

Ευχαριστω ευχαριστω, μπορειτε να σταματησετε να χειροκροτατε.

Και με τι με ανταμηβει η διοικηση?...

28Fplcq.jpg

Δε μπα να ψοφησετε, ολοι, παρειτσα, λεω γω........παρταλια.

Πραγματικα μου ρθε απλα να φυγω, αλλα κρατηθηκα.

Δυο βασικα ασχημα με τα οποια ξεκηνησε η σεζον...

• Τελειωσε ο δανεισμος του Donnarumma και δεν ειχαμε 2ο GK
  • Ο Κοpacz τελικα δεν ηθελε ανανεωση, και βολοδερνει στα αζητητα των Free Agents.....

Αρα οι ΒΑΣΙΚΕΣ μεταγραφες, ΑΜΕΣΗΣ αναγκης ητανε GK & CB.

Ακουτε τωρα πλακα!!

Δεν μπορουσα να τα βρω στα λεφτα με καποιους υποψηφιους, και ετσι επαιξα τα πρωτα 3 ματς της χρονιας με GK τον Bezjak, τον επιθετικο!!!!! :D

Wisla - Gornik 1-4 

Δεν πολυχρειαστηκαμε τερματοφυλακα, εδω....ανελαβε ο Barlaser, που εξελισετε σε ΠΑΙΚΤΑΡΑ, και ο Cornet.

Gornik - Slask 2-1 

Mας βγηκε η πιστη, αλλα τα καταφεραμε.
Δυσκολο, με GK σεντερ φορ, και CB αναπληρωματικο δεξι μπακ......

Piast - Gornik 1-1 

Ντερμπακι, νωρις, και μας πατησανε.....ανοιξα το σκορ νωρις με Barlaser, αλλα ισσοφαρησανε με γκελα του Bezjak που εκανε αστοχη εξοδο σε κορνερ, αλλα για ευνοητους λογους δεν φερει καμια ευθυνη.

-------------

Τελικα καταφερα να φερω τερματα....

maisonnial.jpg

Anthony Maisonnial 

19 χρονων, 66 οβεραλ απο Σεντ Εττιεν.

1,4 μυρρια + ενα παρταλι μου.

ΤΕΡΑΣΤΙΑ τιμη για παικτη 66 οβεραλ, αλλα πονταρω στην ηλικια του, μπορει να βελτιωθει.

Δοκιμασα να φερω τον Donna δανεικο και παλι, αλλα δεν τον δινανε, και δεν τους κατηγορω.....

-------

Και οπως καταλαβενεται, εμεινα ΑΦΡΑΓΚΟΣ μετα απο 1 μαμημενη μεταγραφη.......και δεν ειχα λεφτα για καλο CB......εβριζα την τυχη μου, μεχρι που λεω "Δε παει στο διαολο, παω να τσεκαρω τους Free Agents" .......και μαλλον Θεος υπαρχει τελικα....

Βρηκα αυτο το διαμαντακι....

ox64aWE.jpg

Δεν ξερω ακομα το οβεραλ του, αλλα πιστευω στα 19 του θα ειναι ΥΠΕΡ-ικανοποιητικο..........τρομερη ευκαιρια!!!

Και τον λενε και Ηλια !!!!!!!!!!!!!!!!!
Δικος μου ειναι.

Ζητησε 25,000 σε wages, και του τα δωσα, ΧΑΛΑΛΙ !!!

Οταν θα ξαναμπω θα δω το οβεραλ του, γιατι δεν τον εχω φερει ακομα, στην προταση ειμαστε.

Εκανα κι αλλες 2-3 προτασουλες σε καλα παικτακια, αλλα κανεις στο επιπεδο του Agdestein !

Τες πα, συνεχεια....

-----------------

Η διοικηση με 1,6 μυρρια μπατζετ, μου βαλε Objective = Win the League.

Δεν ειμαστε σοβαροι.
Ειληκρινα, δεν ειμαστε.

Και το ΚΕΡΑΣΑΚΙ στην ΤΡΟΜΕΡΗ τυχη μου!!!?????

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Champions League !!!!

ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ?!>!>!>!?!?!?!?!>!>?!?!%$^&&%^&*[email protected]#$%^&*(&^%$%^&*()*^$#

hi-res-4699149c525b996357085f8be16d9e23_

ΑΝΤΕ.
ΚΑΙ.
Γ@Μ*ΣΟΥ !!!!!

Ηθελε και CL ο κωλος σου, Barto.......ΝΑ τη θα παρεις.....

--------------

Αυτα τα ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ, κυριες και κυριοι..........

Εχουμε 2 ματσακια και μετα την Ατλετι.

Συνολικα εχουμε 7 ματς μεσα στον Αυγουστο.

Τι ωραια.
Τι καλα.

Ετσι.

Μηπως να κανει και κανα Transfer Request ο Κορνετ, και να τον πουλησει η διοικηση για 3 μυρρια??????

Ετσι για να τριτωσει το "καλο" ???.....βαζω ιδεες καλε FIFA !......

Παιδια δεν ξερω, μπορει και να την κανω, εαν ενδιαφερθει κανας καλος......δεν ξερω....

Τι να πω.
Να τι θα πω.

Ave Gornik ..... :(

1265342.3.jpg

@[member="desperado"] Δεν τα πας ασχημα φιλε μου στο πρωταθλημα το προσπαθεις...Βαλε στοχο το FA Cup και οπου φτασεις..Πιστευω την Τσαρλτον θα την περασεις.

@[member="Fanis-13-"] Καλη νικη με Ναπολι κακο φιναλε μετα...Πολυ καλες μεταγραφες μαρεσαν σχεδον ολες..Πιστευω αν η ομαδα στρωσει λιγο θα μπορεσεις να βγεις ΤΣλ και να διεκδικησεις το EL!Ειναι μια καλη ευκαιρια.Ο Pericic δεξια δεν ειναι λιγο αργος?Μηπως χανεις σε ταχυτητα βαζωντας τον εκει?Καλα ρε θα περασεις σιγα :P Αν δεν περασεις αυτοκτονα χαχα!Κακο ξεκινημα στο πρωταθλημα  αλλα οκ δεν λεει κατι εχει δρομο ακομα.

@El Barto ΧΑΧΑΧΑΧΑ τυχη βουνο εχεις αγορι μου διαβαινε...Καλα ρε τρελε με σντερ φορ τερματοφυλακα και κανεις τετοια αποτελεσματα?Τι τον πηρες τον αλλον με 1.4?Καλυτερα με σεντερ φορ.Τραγικη η διοικηση που θελει και πρωταθλημα καλομαθανε..Τωρα για τα προκριματικα του ΤΣΛ..ΠΙΚΡΑ αδερφε...πολυ δυσκολο καλυτερα να ηταν καμια Wolfsburg.Αν περασεις θα ναι μεγαλυτερο επιτευγμα και απο το πρωταθλημα..Ο συνωνοματος καλος ειναι φιλε εξελιξιμος!Ειπα χαρα στο κουραγιοο σου.. :)

Λοιπον παμε να δουμε τι εγινε και εγινε της μουρλης

μειναν 3  αγωνιστικες στα πλειοφ και η βαθμολογια ειναι η εξης

1.LECH POZNAN 39

2.RUCH                36

5η αγωνιστικη

RUCH - JAGELLONIA 0-0

η lech εχασε απο την pogon 

1.LECH POZNAN 39

2.RUCH                37

6η αγωνιστικη

GDANSK-RUCH 1-0

εδω λεω τελειωσαν ολα η lech 1-1 με jagellonia

1.LECH POZNAN 40

2.RUCH                37

και μενει η τελευταια αγωνιστικη με την lech στην εδρα μου 

νομιζα οτι παιζει ρολο η διαφορα τον γκολ και ετσι και να κερδιζα θα το ειχα χαμενο 

αλλα τα πραγματα ηταν διαφορετικα...

12805994_10206192807439915_7375077871088

ηρθε η νικη και μαζι και το πρωταθλημα στην ισσοβαθμια 

1.RUCH 40

2.LECH 40

Η ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ

BotcUHuIAAAijmY.jpg

αλλα δυστηχως @EL Barto -3- ουτε απονομη ουτε τιποτα ξενερα

επαθα ακριβως τα ιδια με σενα ουτε απονομη ουτε φραγκα 

αλλα ευτηχως η παιχτες που δεν μπορεσα να ανανεωσω ηταν σαπακια

η βασικη μου εντεκαδα για να δειτε με τι ομαδα κιολας πηρα νταμπλ

12799454_10206192806919902_7322069586251

χρυσο παπουτσι 

12802839_10206192806879901_7270621982962

αλλα ουτε ενα γκολ στα πλειοφ και γιαυτο πουληθηκε με 5 μυρια στην φουλαμ 

τωρα νεα σεζον με 1μυριο μπατζετ ελεος συν τα 5 του stepinski 

εχουμε ενα εντυπωσιακο PC τον εκλεισα με 65 rating και δειτε πως ηρθε τουμπανοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

12814115_10206192806839900_7582420126528

απιστευτος

ακομα ενα PC ειναι αυτος

http://sofifa.com/player/183425

250px-Tom_Elliott_2015.jpg

ψηλος και γρηγορος δοκιμασμενος :)

ερχετε 1η αγωνιστικη και μεταγραφες θα σας ενημερωσω

mvp  ενοειται

1928926_10206192806799899_45429747509581

τα ξαναλεμε..

@[member="sami80"] Πρωτος μαγκας φιλε συγχαρητηρια και φοβερο PC ο Mulumba. ;)

Παμε στα δικα μου τωρα

168612038.jpg

Totenham-MUN 0-2 (Μιλησε η κλαση του Κριστιανο!Φοβερος και ολη η ομαδα στεκοταν καλυτερα απο την πρωταθλητρια Αγγλιας...!Το πρωτο γκολ το χρεωνω στον Rashford που κερδισε το πεναλτι και το δευτερο ηταν εμπνευση του Πορτογαλου.)

12828415_210894582602367_112360551247974

ΜUN-QPR 0-0 (Καναμε 23 σουτ στην εστια και 1 πεναλτι χαμενο...τι αλλο να κανω?)

Fulham-MUN 1-2 (Rashford κ Depay τα γκολ...μειωσε ο Μητρογλας :p Ανετο περασμα)

και ηρθε το ματς με την Everton που ηταν 3η θεση

MUN-Everton 2-0 (Χαναμε παλι ενα καρο ευκαιριες..αυτοι δεν με απειλησαν σοβαρα αλλα παντα στο 0-0 λες πως αν το φαω χαιρετα μετα...ε στο 79ο λεπτο τρομερη πασα του Saulito οπως τον λεει κ ο El Barto :D Ροναλντο και 1-0!!2-0 με εξαιρετικη προσπαθεια ο Gaya!!)

Iδου η βαθμολογια...ψαλιδισαμε αρκετα την διαφορα και κυνηγαμε!

10669017_211015242590301_836654273139000

Παμε στο CHAMPIONS LEAGUE τωρα

2η αγωνιστικη

10535789_210891202602705_103843668743567

0-2 εγινε πολυ γρηγορα αλλα ενα τραγικο λαθος απο τον Butland εγινε το 1-2..στο δευτερο καταφεραν να κανουν το 2-2 αλλα 2 λεπτα μετα ο Parrela ο πιτσιρικας μας χαρισε την νικη!!

3η αγωνιστικη

ΜUN-Benfica 0-1 (Παλι ενα καρο ευκαιριες 3 δοκαρια και τελικα γκολ δεν βαλαμε...κακη ηττα αλλα οκ εχουμε καιρο για την 1η θεση.)

10496158_211015392590286_203130044383474

Επομενο ματς με Fener εκτος.

Τελος για το League Cup Αγγλιας....

MUN-Notthingham 1-1 (4-3) (Στα πεναλτι..Βαζω μονο μικρους παικτες ηλικιακα να παιζουν...ειναι ευκαιρια.)

MUN-Carisle United 1-1 (4-3 ) (Χαχαχα Παλι στα πεναλτι ακριβως με το ιδιο σκορ....Αδιαφορη μου ειναι αυτη η διοργανωση και επομενος αντιπαλος ειναι η West Ham στα προημιτελικα.)

Επισης τραυματιστηκε ο Lucas Hernandez για 2 μηνες...Να δουμε ο επομενος ποιος θα ναι, και προτεινα νεο συμβολαιο στον Depay μιας και ληγει αλλα μου κανει τον δυσκολο..Μου πε οτι δν θα ανανεωσει και τωρα ηρθε ξανα κ μ λεει θα το σκεφτω...Με την United δεν παιζει κανεις..αντε μην μου στριψει και παρει ποδι. :D

@sami Καταπληκτικος, κι εσυ ξερερα παντως, ε........Αλλα το πηραμε και οι δυο!!

Συνεχισε και επομενη σεζον, να το πηγαινουμε μαζι!

@Diegito Αγκορι μας!!!!!!!!

Τρομερο διπλο μεσα στα Σπιρουνια, καταπληκτικος Κριστιανο, παρα την ηλικια του!....και γουσταρω με χιλια οτι του εβαλες την κολλητη την μπλουζα, και γω ετσι κανω τους αγαπημενους μου (Barlaser, Cornet) 

Τον Ντεπαυ να τον διωξεις, να τον παρω εγω ως ελευθερο :hehe:

CL τα πας περιφημα, και μια νικη με την Φενερ, που ειναι αδιαφορη, θα σε βαλει πρωτο, σιγουρα, δεν κερδιζει η Μπενφικα.

Αν και 2ος να βγεις, δεν ξερεις καμια φορα.....εγω βγηκα δευτερος και μου πεταξανε την Wolfsburg.....που δεν ειναι και ΤΟ μεγαθυριο.

Κυπελλο συνεχισε οσο παει.Βαζε τα 2α.
Αν το παρεις, ωραιος, αν αποκλειστεις, στα ΟΟ σου.

Πρωταθλημα ανεβαινεις, σιγα σιγα, και οπως προεβλεψα, θα τρυπωσεις στους πρωτους 3, για πλακα.Αν οχι πρωταθλημα.

Δες τωρα τα δικα μου να ανελεητα, μ@λ@κα!!!!

---------------

group_18157_9cc6d9_huge.jpg

Παμε παμε ΠΑΜΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!

Πρωτα να πω οτι εφερα 2 free agents.

• Elias Agdestein = CB, 71 overall, 19 χρονων.ΔΙΑΜΑΝΤΙ βρηκα, ο Kopacz, που εφυγε, ητανε 24 χρονων, 72 οβεραλ.......(για συντομευση, απο δω και περα, θα τον λεμε Ηλια.)....πηρε και το 2 του Kopacz, ετσι για να ξεχαστει γρηγορα!
  • Kevin Rodriguez = CM/CDM, 69 overall, 18 χρονων.ΑΚΟΜΗ πιο "ΔΙΑΜΑΝΤΙ" απο τον Ηλια, ο Κεβιν!!...ειναι και 18!!....και το καλυτερο?....εχει 85+ pace stats......για CM/CDM, να χει 85+ pace stats, ειναι τρομακτικο!!

Αυτες ητανε οι μεχρι στιγμης μεταγραφες.....συνεχιζαμε τον Αυγουστο.

Gornik - Pogon 1-1

Δεν υπαρχει αμφιβολια, πια, αυτη η Pogon ειναι ο κρυπτονιτης μου......τελευταια 4 παιχνιδια απεναντι της εχω 2 Χ και 2 ηττες......

Termalica - Gornik 0-5

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ παιχνιδι μου, στο FIFA, ever.
Δεν υπερβαλω.

Πρωτη φορα, σε Legendary, που ειχα κατοχη 83% - 17% !!!!!

Απιθανο παιχνιδι, καταπληκτικα γκολ!!

0-1 ο Κουμπα μετα απο ασσιστ "ονειρο" του Τουτι!

0-2 ο Κορνετ μετα απο σεντρα "ονειρο" του Barlaser.

0-3 ο Bezjak (αυτος που καθοταν τερμα για 3 αγωνες) που το χει το γκολακι, αν και παγκιτης.

0-4 ο Τουτι με το ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ (θα το ποσταρω κατω) αλα Μπαρτσα/ΒνΒ, με 15 δευτερολεπτα passing game πριν το τελικο σουτ.

0-5 ο Kevin Rodriguez με γκολακι στο ντεμπουτο του.....σουταρα εξω απο την περιοχη.

Σας ΕΚΛΗΠΑΡΩ δειτε ολο το βιντεακι, για να καταλαβετε τι εννοω.....δεν εχασα κατοχη ΚΑΘΟΛΟΥ πριν το τελικο γκολ (ακουμπυησαν την μπαλα, εννοω να μου παρουνε μπαλα, και να κανουνε παιχνιδι) 

https://www.youtube.com/watch?v=eu6YYBACt3E

Το αγαπημενο μου γκολ στο FIFA 16.

P.S. ο Ηλιας αψογος στο ντεμουτο του!

----------------------

Και εφτασε η κρισημη ωρα....η πιο καταλητικη στιγμη στην πλουσια ιστορια του συλλογου........ο πρωτος προκριματικος με την Ατλετικο Μαδριτης.

----------------------

1176.png        1410535764_fc-atletico-madrid-256.png

Gornik - Atleti 1-1

Ακουτε τωρα.....οποιος ενδιαφερεται, ας το διαβασει, γιατι ειναι 100% τακτικη.
Εαν βαριεστε, κατανοητο.

Τι εκανα....ισως η καλυτερη διαχειρηση παιχνιδιου που εχω κανει απο εκεινο το Real - Juve στο FIFA 15.

Εβαλα τα χαφ να κανουνε μονο "Cut Passing Lanes" και οι 2.....ξεκινησα με Touτι/Grendel αντι για Τουτι/Abeid γιατι χρειαζομουνα 2 σκυλια στα χαφ, και οχι πολυ επιθεση.
Ετσι μπλοκαρα τον Gundogan και τον Κοκε.Δεν υπηρχαν στο παιχνιδι.

Μετα, εβαλα τον Κορνετ "Target Man" για να κανει κινησεις, και καλα τραξιματα, και τιποτε αλλο......

Τους 3 απο πισω του, Κουμπα/Janota/Barlaser να κανουνε "Aggressive interceptions" δηλαδη να τρεχουνε σαν μανιακοι και να πιεζουνε ψηλα, και να κλεβουνε μπαλες.

Η αμυνα καθοτανε χαμηλα, μεχρι και τα μπακ.

Tactics εννοειται Counter Attack.

Και αυτο δουλεψε απιστευτα στο πρωτο ημιχρονο, καθως ειχα τουλαχιστον 4 φασεις που εκλεψα την μπαλα στο κεντρο και εβγαλα αντεπιθεση.
ΑΛΛΑ....εχουνε Oblak.....και εβγαζε ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!.....

Καποια στιγμη στο 2ο ημιχρονο κερδιζει φαουλ ο Barlaser εξω απο την περιοχη, σε καλη θεση.....εχω τον σπεσιαλιστα μου, τον Golanski, το εκτελει και ΓκΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!

1-0, χαμος, της τρελης, δεν το πιστευα!!!!!

Και μεχρι το 75' συνεχιζα το ιδιο βιολι, και φαινοτανε οτι θα κερδιζα!!

Αλλα......η Ατλετι φανηκε οτι ητανε Ατλετι μετα το 75'......

Με κατεδαφησαν, πηγα σε "Park The Buss" απο το 79'.......2 δοκαρια, 1 ΤΡΟΜΕΡΗ αποκρουση του Αντωνη, και την γλυτωσα με μονο 1 γκολ παθητικο......

Τελικο 1-1

Με ειχα ξεγραμμενο.

------------------------

Kielce - Gornik 1-1

Πολλες αλλαγες, κακη εμφανηση, το μυαλο στην Ατλετικο, νταξει παρακατω.

-------------------------

Και ηρθε η ΑΠΟΛΥΤΗ στιγμη.....

Κατ αρχας, κοιταξτε με τι επαιζα απεναντι μου....

2sestHu.jpg

Για να καταλαβαινομαστε......

Και τελικα.....

lw3OZMU.jpg

Το πηγαμε παραταση το μαμημενο!!!!

Η τακτικη η ιδια, απλα αντι για Counter Attack, εβαλα High Pressure......και μα τον Υψηστο, αν δεν ητανε η καθυστερηση στον εγκεφαλο καποιων παικτων μου, και ο Oblak, το ημιχρονο θα εληγε 0-14 

Σοβαρα ομως, 5 τετ-α-τετ εχασε ο Κορνετ, μου ηρθε να τον στειλω πισω στην Λυον......

Βεβαια, παιζαμε με την αμυνα ψηλα, και ετσι δεν χαναμε μονο εμεις, αλλα και αυτοι μια χαρα τα χανανε......ο Αντωνης ειναι ηρωας, ποιος Donnarumma, και πρασιν'αλογα!!

Καποια στιγμη, εγινε το αυτονοητο και το φαγαμε.
Ε, αποχαιρετουσα την διωργανωση σιγα-σιγα, και ελεγα στον εαυτο μου "Δεν πειραζει, παμε Europa".....αλλα.......εκτελουνε κορνερ.....και ΞΕΧΥΝΟΜΑΙ, ομαδικα, στην αντεπιθεση, με 5 πασες βρισκω τον Κορνετ, ο οποιος με καθετη βρισκει τον Κουμπα, και ο Κουμπα ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τους ισοφαρησαμε μεσα στο σπιτακι τους!!!!!

Μετα χασανε ενα τσουβαλακι ευκαιριες αυτοι, και το πηγαμε παραταση.
Ειχα ενα συν οτι δεν ειχα κανει αλλαγες, και τις εκανα ΟΛΕΣ στον εξτρα χρονο, και μαλλον ετσι κρατηθηκα 30' ........

Και παμε πεναλτυ.....

Εδω ολα κρινονται!

Ατλετι = Cerci ......ΔΟΚΑΡΙ !!!!!!!

Gornik = Berlaser........GOAL !!!!!

Ατλετι = Κοκε......ΔΟΚΑΡΙ ΠΑΛΙ !!!!!!!!!!!!!

Gornik = Cornet........εξω.......(ενα φανταστικο παιχνιδι απο τον Κορνετ, οπως μπορειτε να καταλαβεται..... )

Ατλετι = Gabi.....goal.

Gornik = Kuba......ΓΚΟΛ ΡΕ, ο ΑΡΧΗΓΟΣ δε θα το παστελωνε!!!

Atleti = Savic.......ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ....Τρομερο πεναλτυ, αλλα το ψιλιαστηκε ο τεραστιος Αντωνης, και το πιασε!!!!

Και τωρα, ηρθε η σειρα του νεοαποκτηθεντα CB, και συνονοματου Ηλια, να μας στειλει στους ομιλους του CL........

Gornik = Ηλιας.........ΚΑΙ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΡΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντε γεια, ρε ΓΑΤΙΑ της Μαδριτης!!!!!

Παμε ομιλους CL !!!!!!

Τρομερο!!
Εκανα βολτες μεσ το σπιτι, μονος ειμουνα και χορευα στο σαλονι !!!!!

Απιθανο συναισθημα να το κανεις αυτο με μπατζετ 1.600,000 και μια ομαδα την οποια την εχεις αγαπησει πια!!!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑ!!!!!!!!

Το γκολ του Κουμπα, και το πεναλτυ του Ηλια.

https://www.youtube.com/watch?v=yYH0Q89A1ps

-----------

Και εχοντας ψυχολογια, υποδεχτηκαμε την Λεχ Ποζναν!!

Lech-Pozna%C5%84-%E2%80%93-G%C3%B3rnik-Z

Gornik - Lech 1-0

ΠΟΛΥ κακη και κουρασμενη η ομαδα, αλλα το βαλε ο Janota, και πηραμε την νικη, ομορφα κι ωραια!!!

----------------------

Τωρα, οι παρατηρησεις.

Κατ'αρχας εντεκαδα νεας σεζον.

1423477_Gornik_Zabrze.jpg

Ο μονος που με χαλαει ειναι ο Μαγκιερα, καθως οχι μονο εχει 63 οβεραλ, αλλα ειναι και 33 ......

Μεχρι να βρω LB ομως, μ'αυτον θα πορευτω, οπως κανω εδω και 2 χρονια.

Ο Τουτι οπως βλεπετε ανεβαινει με ρυθμο Bolt!!

Τον αγορασα 68 οβεραλ, εχει 72, και παιζει σε επιπεδο Premier League !!

Και ευτυχως η δυστυχως, εφαγε την θεση του Grendel......

------

Αυτος, κυριες και κυριοι ειναι ο ομιλος CL μας!!

iR4WMl9.jpg

Ηθελες CL Barto, ε!??
Ε να, οριστε, να το χερεσαι.......

Το καλο ειναι οτι 

1. Η ΟΜ μπορει να ναι για τον......καταλαβατε.....και μπορει να γινει θαυμα και να βγω 3ος.
  2. ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ εχουνε εδρα, αρα θα χουμε ωραια ταξιδια!

----------------

Η προκριση μου δωσε 2 μυρρια, και αυτο ητανε πραγματικα ανασα.

Προσπαθησα να κανω καποιες μεταγραφες, και ολοι που ηθελα ητανε πανακριβοι, και σκεφτηκα "Ρε βλαμμενε....αν δεν περασεις τους ομιλους, η δε βγεις EL, ΔΕΝ θα παρεις τα 12 μυρρια τον Δεκεμβρη.....και δεν θα χεις για ανανεωσεις....ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ??!!" και ειπα να φαω τα 2 μυρρια σε ανανεωσεις παικτων.

Μεχρι στιγμης εχει ανανεωσει ο Κουμπα, ο ΑΡΧΗΓΟΣ μας, και περιμενω απαντησεις απο Abeid και Grendel.

Για να μην εχουμε τα περσινα, φετος.....

---------------

Βαθμολογια, μεσα Σεπτεμβρη.

gJ2XhFJ.jpg

Με τα σκαμπανευασματα μου, πηρε κεφαλι η Λεγκια.
Αλλα θα την φτασω.

-------------------

Αλλαξαν καποια νουμερα....

• Barlaser απο 22 σε 11
  • Toousart απο "οτι διαολο ειχε" σε 6

--------------------

Αυτα για αυτο το συναρπαστικο ποστ, αδερφια μου.
Συγνωμη εαν κουρασα, πρεπει να ζητησω, και πραγματικα περιμενω με ανυπομονισια τις εντυπωσεις σας!

Ειληκρινα, μπεσα, εκτιμω πραγματικα αυτο που κανουμε εδω μεσα, και σας θεωρω οικογενεια, ΟΛΟΥΣ.
Σας αγαπω ολους ρε!!

Αντε ρε, συγκινηθηκα, βλαμμενοι.

AVE GORNIK!!!!!

wip_070815_ucl2015_logo_sting3.jpg?itok=

@[member="desperado"] Πιστευω θα εχεις πολυ καλη χρονια...Αγγλια ειναι δυσκολα σαφως αλλα θα την κανεις την εκπληξη..το ιδιο και για το κυπελλο...προσπαθησε να βγεις ευρωπη απο το FA αν δεν τα καταφερεις στο πρωταθλημα...καλη συνεχεια..

@Sami 80 Πολυ καλες μεταγραφες...Κριμα που εισαι στο eyropa...Χτυπα 3αδα τωρα γιατι με τετοια ομαδα δεν εχεις αλλους στοχους..

@El barto -3- Πραγματικα εισαι παρα πολυ τυχερος...Να χρειαζεσαι επειγοντως CB και να βρισκεις εναν τετοιο στο free agents...Kαλη μεταγγραφη του GK...Βαλτον φουλ training...Tωρα πανε κανε το μεγαλο ΜΠΑΜ και γαμα την ατλετι...Δυσκολα εισαιι φιλεε...δυσκολαα..

@diegito Aγωνιστικα πας πολυ καλα...και στο CL θα περασεις ευκολα..

Στα δικα μουυ...

[url=http://postimg.org/image/lur7omky1/]imgres.jpg[/url]

Παμε στα ματς...ΔΥΣΤΗΧΩΣ...

Γκαλεν-Ζυριχη 0-1

Πολλες ευκαιριες ελειπε το γκολ...Πολυ καλος ο Meret και παλι..

Βασιλεια-Γκαλεν 2-0

Ακομα μια κακη εμφανιση...Η ομαδα θελει προσθηκες αλλα χωρις λεφτα δεεεννν...

Γκαλεν-Γιανγκ Μποις 0-2

Αισχος...Δεν μπορω αλλο...Σκεφτηκα πραγματικα να φυγω...ΟΙ Strikers μου ειναι χαλια...πρεπει να παρω καποιον ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ...

Βαντουζ-Γκαλεν 1-1

Μπραβο μας...Σκοραραμε...ο borja μετα απο κανα 3μηνο εβαλε γκολ...αλλα και παλι χωρις νικη...τι να πω..

Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΕΣ...1 μηνα χωρις αγωνες...Παμε να φερουμε εναν σκορερ τωρα..

Δεν ειχα μια και ζηταω απο την ομαδα 1 μυρριο...896 χιλ με δωσαν...Πολυ καλα...απο το τιποτα εννοειται καλα ειναι...

Εφυγαν: 

Bonjaku 67 ov 32 age...500.000 χιλ

Mutch 58 ov 31 age...80.000 χιλ

Πολλοι θα απορησετε...Εφερε 65 ov ST 28 χρονων...Και εδωσα πολλα...800.000...Ο λογος για τον Marvin Sordell

[url=http://postimg.org/image/8y50lkqn9/]imgres.jpg[/url]

Απο την Colchester και την Football League 1 ηρθε...Να πω την αληθεια τον ειχα και σε αλλο Career...και ηταν δεινος σκορερ..

Επισης ηθελα και ενα καλυτερο CB και εφερα απο free agents τον Ojala για 15.000 wage...66 ov και 26 age...

[url=http://postimg.org/image/w7thzbv3v/]1907596.jpg[/url]

Τελος οι μεταγγραφες...Παμε να δουμε αν καταφερουμε τιποτα με τους καινουριους...

Η 11αδα ειναι αυτη:

GK:Meret 69

RB:Tambe 68

CB:Hernandez 72

CB:Ojala 66

LB:Hannin 68

LCM:Gaudino 72

RCM:Gnokouri 70

CAM:Aleksic 69

RW:Tafer 67

LW:Salli 73

ST:Sordell 65

Aλλαγες:

GK:Lopar 63 

CB:Wiss 64

RB:Agha 67 

CDM:Mathys 63

RM:Lang 67

ST:Mayoral 70

ST:Karadeniz 69

Σιον-Γκαλεν 2-3

Λοιπον...Ξεκιναμε κερδιζουμε κορνερ...Σεντραρουμε εξω απο την περιοχη που περιμενει ο Sordell που ειναι μονος βρισκει χωρο σουταρει και...ΓΚΟΛΑΡΑΑΑΑ...Δικαιωνει τον προπονητη του...Δεχομαστε ισσοφαριση αλλα στο 75' φευγει τετ α τετ ο sordell και 1-2...Απιστευτο...Μετα απο 5 λεπτα ξανα στην κοντρα ο Sordell κανει σουτ ΔΟΚΑΡΙ αλλα στην επαναφορα ο karadeniz που επαιξε αλλαγη ως CAM κανει το 1-3...Απλα ενα γκολ η σιον...Νικηηηηηηη

Γκαλεν-Λουγκανο 0-0

Μετριο παιχνιδι..Δικαιο το Χ

Βαθμολογια:

1.Γιανκ Μποις 42

2.Σιον 70

3.Βασιλεια 40

4.Γρασχοπερς 25

5.Γκαλεν 24

Αυταααα..

Παρατηρησεις:

1)Φαινεται πως με τον Soedell τα παω πολυ καλυτερα σε σχεση με τους αλλους 2...Μαλλον το 87 sprint speed με βοηθαει πολυ

2) Υπαρχει τρομερο growth σε παικτες μας

Hernandez:66->72 

Meret:63->69

Mayoral:63->70

Gaudino:68->72

Πολυ καλα νεα αυτα...

3.Μαλλον η 3αδα ΤΕΛΟΣ..Οχι μαλλον...Σιγουρααα!!!

@EL Barto -3- Τι εκανες ρε ΤΙΤΑΝΟΜΕΓΙΣΤΕ?!? Δεν υπαρχεις ρε!Τα κανεις να φενονται ευκολα ενω φυσικα δεν ειναι.Τι να πω μεγαλη προκριση και δεν σε φοβαμαι ουτε και στον ομιλο...Αριστη τακτικη και στα 2 ματς και να σου πω την αληθεια δεν ξερω κανενα παιχτη εκτος απο Κουμπα,Αμπειντ,Κορνε.Φοβερο career παντως κανεις και σε κοβω και για νταμπλ φετος ετσι οπως πας.

Η συγκηνηση σου λεει το ποση κ@υλ@ εχεις για αυτο το career...Εισαι πρωτυπο στο career και εσυ με ενεμπνευσες να αρχισω να γραφω εδω μεσα...ΣΥΝΕΧΙΣΕ!!

@[member="Diegito21"] Στα λεγα για πρωταθλημα τους επιασες.Και σε βλεπω να τα χτυπας ολα στα ισια...

Ο Perisic φιλε γρηγορος ειναι και μπουκαδορος και τον βαζω μια RM μια LM απλα ειναι παιχτης ψυχολογιας

Σιγουρα θα κινηθω και αλλο εξτρεμ...

---------------------------------

Eιναι η ιδεα μου παντως,η αυτο το ειναι το πιο ενεργο τοπικ του φορουμ???

@[member="Fanis-13-"] ΟΚ σωστος γιατι αν αποκτησεις καποιον με ταχυτητα και καλη σεντρα ο Ικαρντι θα βοηθηθει πιο πολυ.

@Achil11 Συνεχισε ωραιος καλες μεταγραφες βαση overal και για την ομαδα που εχεις γιατι σαν παικτες δεν τους γνωριζω καθολου.Οι 3 πρωτοι στην βαθμολογια σου ειναι αλλου εοχυν ξεφυγει αρα κυνηγας 4η θεση.

@El Barto ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ MANAGER!Στα ειπα και στο τσατ...ΑΡΧΙΔ...Η προκριση μεσα στο σπιτι της Ατλετικο...!!!Και μονο που περασες σε αυτη την διοργανωση με αυτη την ομαδα και αυτο το μπατζετ και με τις Μπαρσα Μπαγερν να τυχαινες παλι θα επρεπε να το απολαυσεις!!Μεγαλυτερη επιτυχια απο καθε πρωταθλημα για μενα.Επισηςμπορεις να χτυπησεις EL την OM η οποια θα ναι ισως η πιο αδυναμη.

Μαρεσαν οι τακτικες σου πολυ μελετημενες και οτι εβγαλες τον Abeid και εβαλες καποιον πιο γρηγορο ηταν κινηση ματ.Ωραιο το σχημα σου δυνατο και συμπαγες!!Στο γκολ του Κουμπα στην εδρα της Ατλετι πρεπει να πονεσε τρωει πολυ γιουχα ακουγεται απο το βιντεο....Φιλε δυσκολη εδρα πως τα εβγαλες περα?  Σε τρελανε ο συνωνοματος ρεεεεε!Τρελανε και εμας και εξελλισεται σε παικταρα...Επισης φοβερο γκολ αυτο με τι πασες..τρομερο!Επαιξες σαν Μπαρσα mode...τετοιο ηλιο στην Αγγλια εχω να δω καιρο :D

Συνεχισε στο πρωταθλημα τωρα μπορεις να την φτασεις την Λεγκια ανετα...Εξυπνη κινηση να ανανεωσεις τα συμβολαια των παικτων που χρειαζεσαι οποτε τον Γεναρη με τα 12 εκ ευρω πας για μεγαλα πραγματα!

Μακαρι να σου δινα Depay ρε εστω δανεικο :p Ναι ο Κριστιανο δεν μασαει τιποτα...

Τελος και εγω νιωθω σαν οικογενεια με ολους εσας γιατι μοιραζομαστε ποδοσφαιρικες ιστοριες και συναισθηματα και χαιρομαι που διαβαζουμε ολοι τους αλλους και σχολιαζουμε....Και οπως λεει ο Fanis ειμαστε το πιο ενεργο τοπικ.  :xirokrotima:

• Create New...