Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

EA SPORTS - FIFA 16 - Γενική συζήτηση v.3

Recommended Posts

Σε πόσα HZ?

Το ρεύμα της ΔΕΗ πόσα Amp είναι?

Μπαταρίες στο τηλεκοντρόλ αλκαλικές?

χα χα τυχενει να είμαι και ηλεκτρολόγος.Ειπαμε 60 hz μόνιτορ,χαμηλωσε και τα γραφικα αν ζοριζεσε, και κανε install και το primo cache (trial version δωρεαν) βαλε και ssd δισκο και μακρια από custom tactics και αμα δεν δεις βελτιωση εγω θα σου παρω δωρεαν το φιφα του χρονου αν όμως δεις

θα μου το παρεις εση οκ?

Φίλε μπορεί να σου φανεί περίεργο αλλά όταν βάζει πλυντήριο η γυναίκα μου στο σπίτι laggari (ή ferrari) το FIFA. Αν όμως βάλει μέσα μαλακτικό LENOR λιγοστεύει το lag. Με CAJOLINE από την άλλη είναι πάρα πολύ χάλια σε lag και μάλιστα δεν καθαρίζουν και τα σώβρακα καλά...

χα χα τυχενει να είμαι και ηλεκτρολόγος.Ειπαμε 60 hz μόνιτορ,χαμηλωσε και τα γραφικα αν ζοριζεσε, και κανε install και το primo cache (trial version δωρεαν) βαλε και ssd δισκο και μακρια από custom tactics διοτι λαγκαρεις τον αντιπαλο και αμα δεν δεις βελτιωση εγω θα σου παρω δωρεαν το φιφα του χρονου αν όμως δεις

θα μου το παρεις εση οκ? Φιλαρακι καλο το καλαμπουρι αλλα όταν εγω εκλεβα δεκαρικα από τις τσεπες του πατερα μου για να κατεβω σε υπογεια να παιξω arcade εση εκανες τραμπαλα όχι στην παιδικη χαρα αλλα μαντεψε που χα χα,δεν ειχες γεννηθεί ακομα(χωρις παρεξηγηση παντα)

Φίλε μπορεί να σου φανεί περίεργο αλλά όταν βάζει πλυντήριο η γυναίκα μου στο σπίτι laggari (ή ferrari) το FIFA. Αν όμως βάλει μέσα μαλακτικό LENOR λιγοστεύει το lag. Με CAJOLINE από την άλλη είναι πάρα πολύ χάλια σε lag και μάλιστα δεν καθαρίζουν και τα σώβρακα καλά...

χαχαχαχαχαχα

εγω εκλεβα δεκαρικα από τις τσεπες του πατερα μου για να κατεβω σε υπογεια να παιξω arcade εση εκανες τραμπαλα όχι στην παιδικη χαρα αλλα μαντεψε που χα χα,δεν ειχες γεννηθεί ακομα(χωρις παρεξηγηση παντα)

Και δεκάρικα, εικοσάρικα, "τρίχες" και Double dragon / Street Fighter κλπ

Και εγώ αλλά και ο Σταύρος δεν είμαστε παιδάκια...

Σχεδόν την ίδια ηλικία έχουμε.

Για να μην βγαίνουμε off topic, αν ήξερες να βάζεις σε αυτό το παιχνίδι το BUG GOAL τότε ξέρεις ....(για τους πιο καμένους) 

https://www.youtube.com/watch?v=MZCrMncfv6k

@[member="Mitropoylos"] λογικο ειναι να εχει πλεονεκτημα ενας παικτης που χρησιμοποιει custom tactics καθως οι παικτες του ακολουθουν ενα συγκεκριμενο αγωνιστικο πλανο σε αντιθεση με το default που ειναι χημα στο κυμα ,  εγω δεν το χρησιμοποιω ποτε(παντα βαζω custom tactics ακομα και στο fut)... μια χαρα τα εχει μεταφερει στο φιφα η ea δεν υπαρχει ουτε lag ,οπως το εννοεις, ουτε τιποτα αλλου ειναι το προβλημα και επρεπε να το καταλαβεις οταν χρησιμοποιησατε και οι δυο custom tactics και οπως λες παλι σε αδικει ...ε λοιπον δεν σε αδικει καθολου απλα το φιλαρακι σου ειναι πολυ καλυτερος απο εσενα και σε διαβαζει σαν ανοιχτο βιβλιο και οταν συμβαινει αυτο δεν πρεπει να παιρνεις ουτε ανασα οπως και πολυ σωστα γινεται....

Σε πόσα HZ?

Το ρεύμα της ΔΕΗ πόσα Amp είναι?

Μπαταρίες στο τηλεκοντρόλ αλκαλικές?

Δεν ξέρω για το τηλεκοντρόλ αλλά στον λεβιέ θα πρέπει να έχεις αλκαλικές και όχι επαναφορτηζόμενες για να υπάρχει μεγαλύτερη ισχύς ώστε να μην υπάρχει χαμηλή απόκριση. Το ιδανικό είναι με καλώδιο βέβαια. Αλλα προσοχή να μην ειναι πάνω απο 2 μέτρα. μεγαλύτερο καλώδιο δημιουργεί lag.

Όταν μιλάς στο μικρόφωνο θα πρέπει να μην μιλάς δυνατά για να μην έχεις lag. Επίσης δεν θα πρέπει να βρίζεις γιατί έτσι το παιχνίδι το καταλαβαίνει αυτό και φτιάχνει handicap. 

Το πολύμπριζο θα πρέπει να αντικατασταθεί με σταθεροποιητή τάσης ώστε το ρεύμα να είναι σταθερό  και να μην επηρεάζεται το gameplay. 

Άλλες ηλεκτρικές συσκευές όπως πιστολάκι, φούρνος μικροκυμάτων, ηλεκτρική σκούπα θα πρέπει να είναι σε απόσταση από την οθόνη γιατί αυτό επηρεάζει τα Hz της . Οι συσκευές αυτές δημιουργούν και ηλεκτρομαγνητικά κύματα με αποτέλεσμα να δημιουργούνται παράσιτα στην κάρτα γραφικών. Αποτέλεσμα; σπασμένα animations.

Όταν παίζεις online θα πρέπει να μην μιλάς στο σταθερό τηλέφωνο γιατί αυτό παίρνει ένα μέρος από το bandwitch του δικτύου με αποτέλεσμα να lagαρει

@[member="Mitropoylos"] λογικο ειναι να εχει πλεονεκτημα ενας παικτης που χρησιμοποιει custom tactics καθως οι παικτες του ακολουθουν ενα συγκεκριμενο αγωνιστικο πλανο σε αντιθεση με το default που ειναι χημα στο κυμα ,  εγω δεν το χρησιμοποιω ποτε(παντα βαζω custom tactics ακομα και στο fut)... μια χαρα τα εχει μεταφερει στο φιφα η ea δεν υπαρχει ουτε lag ,οπως το εννοεις, ουτε τιποτα αλλου ειναι το προβλημα και επρεπε να το καταλαβεις οταν χρησιμοποιησατε και οι δυο custom tactics και οπως λες παλι σε αδικει ...ε λοιπον δεν σε αδικει καθολου απλα το φιλαρακι σου ειναι πολυ καλυτερος απο εσενα και σε διαβαζει σαν ανοιχτο βιβλιο και οταν συμβαινει αυτο δεν πρεπει να παιρνεις ουτε ανασα οπως και πολυ σωστα γινεται....

δεν επιμενω άλλο διοτι στο τελος θα καταντισω γραφικος.Πως γινετε όταν παιζω πχ με τον acmilangr να γινοντε ματσαρες να σκοραρουμε και οι δυο κι ας χανω και να βγαινουν στο χορτο αυτά που θελεις και μπορεις να κανεις ενώ με τον φιλο μου τον greekiraklis να μου βαζει μονιμος γκολ-ριμπάουντs και ότι κανει να μπαινει μεσα ακομα και με γυρισμενη πλατη προχτες γυρισε επιτοποια με τον Τερι της Τσελσι και σουταρισε εξω από την περιοχη και εβαλε γκολ στο γαμα,εκανα τον σταυρο μου,πρεπει  να φτηνω αιμα για να βαλω 1 γκολ ανα 3 ματς όταν παιζω με αυτον, στριβουν ποιο αργα οι παιχτες μου, να μην μπορω να αλλαξω τρεις πασες κτλ?Και οι δυο είναι καλοι παιχτες και division 1.Το επομενο update αυτό θα πρεπει να διορθωσει η ΕΑ.Μονο αν ερθει σπιτι μου και παιξουμε offline θα παραδεχθω ότι το lag που εμφανιζετε όταν παιζω μαζη του online δεν επιρεαζει την εκβαση του αγωνα.Εκει θα λυθει κάθε απορια αλλα εχε χαρη που μενη σε άλλη πολη.Δεν αναφαρομε σε lag με την κλασικη ενοια που εφοιλετε σε κυκλοφοριακη συμφοριση στην γραμμη του τηλεφωνου αλλα για τεχνικο lag που ριχνει τον έναν από τους δυο παιχτες και εμφανιζετε όταν σκαλιστουν τα custom tactic κτλ και δεν λεω ότι γινετε επίτηδες από τον αντιπαλο μου αλλα πιθανον οφειλετε σε ατελεια του παιχνιδιού

@[member="Mitropoylos"] παρακολουθω καιρο αυτα που γραφεις και εχω μια απορια.Γιατι δεν δοκιμαζεις να παιξεις καποια ματς με την cpu στο legendary και να μας γραψεις τα αποτελεσματα σου?Πραγματικα πιστευω οτι απο εκει πρεπει να ξεκινησεις.Μολις μαθεις να κοντρολλαρεις την cpu τοτε δεν θα εχεις θεμα με το μεγαλυτερο ποσοστο των αντιπαλων σου στο online.Οσο και αν σου φαινεται περιεργο θα μαθεις στανταρ να αμυνεσαι καλυτερα...Πειραματισου με τακτικες ,συστηματα και θα την βρεις την ακρη.Αρκει να εχεις την διαθεση να το κανεις σοβαρα.

Mitropoylos :kaffeetrinker_2: ξεχνας cpu, gpu, legendary, skill games και παπαρια μαντολες που λεει ο Μητσικωστας, εχεις 3 επιλογες:

1. πας στην πολη στην οποια βρισκεται ο φιλος που κονταροχτυπιεστε Οnline και παιζετε ΟΦΛΑΙΝ.

Toν παστελωνεις (η σε παστελωνει δεν εχει σημασια) και μετα επιστρεφεις. Πηγαινε τωρα καρφι στην επιλογη 3.                                  2. Σταματας να παιζεις με ''φιλους'' online (ΑΦΟΥ κατι δεν παει καλα) και ασχολεισαι με το account σου.                                                        Δλδ fifa points, Level/XP points, αγορα παιχτων μεσω fifa points. Πλουτιζεις κι αλλο την EA ομως για μια ματαιοδοξια zougaman (ε λαθος ζουμε ηθελα να γραψω χαχαχα)   :smiley-sport031:  

3. Quit, uninstall OΛΑ!! Μετα ηρεμια, διαβασμα, γυμναστηριο, θεατρο, σινεμα, εκδρομες, girls, κλπ                                                                  ΚΑΛΗΜΕΡΑ ZΩΗ!!!!!!

Προτεινω το 1.  και το 3. 

Παιδιά, έχει πρόβλημα το Origin από χθες; Πριν καν συνεδθώ μου γράφει εδώ και 2 ημέρες "Η διαδικτυακή σύνδεση χρήστη δεν είναι προσωρινά διαθέσιμη"

...............

https://www.youtube.com/watch?v=yzjR-wmD7Ls

Παιδιά, έχει πρόβλημα το Origin από χθες; Πριν καν συνεδθώ μου γράφει εδώ και 2 ημέρες "Η διαδικτυακή σύνδεση χρήστη δεν είναι προσωρινά διαθέσιμη"

Τελικά δεν έφταιγε το Origin. Το antivirus έφταιγε! Μετά από update που έκανε, για κάποιο λόγο μπλόκαρε την έξοδο στο internet στο Origin.

Βρήκα την άκρη στο forum της Origin.

Για την ιστορία και όποιον ενδιαφέρεται, μιλάμε για το Bit Defender Total Security 2016.

...............

https://www.youtube.com/watch?v=yzjR-wmD7Ls

Και δεν έκανες κομμάτια το χειριστήριο ή το δισκάκι;  :jester:  

Και δεν έκανες κομμάτια το χειριστήριο ή το δισκάκι;  :jester:

Μετά από τόσα χρόνια έχω πάθει ανοσια :)

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κάνεις αλλά μετά το update βάζεις γκολ και πανηγυριζουν και οι αντίπαλοι οπαδοί(!)

για αλλη μια φορα η διαιτησια οτι ναναι,επαιζα στο πιο ευκολο επιπεδο ενα ματσακι στο fut για να ξεδωσω λιγο,προσπαθησα να βαλω γκολ με απευθειας εκτελεση κορνερ και ο ρεφερι ανακαλυψε πεναλτι,μαλλον φταιει που ο gk ειχε το θρασος να πιασει την μπαλα με τα χερια του,χαχαχαχαχαχ.

ποσο γαματο  που μπορεις να ανεβαζεις στο twitter βιντεακια  μεχρι 10 sec.

https://twitter.com/alansirer/status/686955161932165121

Παιδια η κατασταση ειναι τραγικη.Το παιχνιδι ειναι broken σε ολα.Μιλαμε για κατορθωμα.Με το να τα λεμε εδω δε γινεται απολυτως τιποτα.Προτεινω για οποιον ενδιαφερεται να μπει στα fifaforums να ποσταρει.Εγω το εκανα ηδη και διαγραφηκε το τοπικ χωρις να βριζω ή οτιδηποτε.ΕΛΕΟΣ

1η Παρατηρηση.Mου ετυχε χτες βραδυ ενώ επαιζα online frendly ματς να εχω ξεχασει ανοιχτο τον browser με 2 ειδησεογραφικα σαιτ ανοιχτα.Πριν συμβει αυτό  επαιζα με την ιδια ομαδα κι όλα καλα σε θεμα αποκρισης,μου βγαιναν τα τριγωνακια,οι προσποιησεις κτλ χωρις πρόβλημα καθυστερησης.Οταν όμως μετα από διαλειμμα ξαναεπαιξα  παλι με την ιδια ομαδα και εχοντας σερφαρει στο ενδιαμεσο και ξεχασει τον browser και τα σαιτ ανοιχτα  παρατηρησα ότι οι αποκρισεις των παιχτων μου υστερουσαν εναντη του ιδιου αντιπαλου με την εμφανιση ενός αμυδρου lag που όμως ηταν αρκετο ώστε τα skills μου να γινοντε μουδιασμένα και να χανω και τις διεκδικήσεις  ενω ο αντίπαλος μου δεν το αντιλαμβανοταν προφανος διοτι κερδιζε τις κοντρες και διεκδικήσεις σε σημειο να κανω αλλαγη τον Κασεμιρο διοτι δεν προλαβενα καν να δωσω πασα με αυτόν όταν η μπαλα εφτανε στα ποδια του.

Αρπαξα την 4 αρα και αντε τωρα να αποδειξω ότι δεν είμαι ελέφαντας.

2η Παρατησηρη.Σε μεταμεσονυχτια ματς αργα χτες βραδυ(παντα σε pc version) σε frendly ματς που επαιζα με αλλον φιλο εκει πηγαινε υπερβολικα γρηγορα ο ρυθμος σε σημειο να καταντα unplayable και να μπαινουν βροχη τα γκολ μόνο από αυτόν διοτι απλα αυτος εχει εξοικειωθεί σε αυτόν τον αφυσικο και αρρωστημενο τροπο αναπτηξης και το ευχαριστιοταν ενώ εγω ξενερωνα και μολις καταλαβα ότι αντι για ποδοσφαιρο κυνηγουσα "μυγες" αναψα τσιγαρο και  επαιζα χαβαλέ και μετραγα τα γκολ που μου εβαζε.

3η Παρατησηρη.Ο ιδιος φιλος μου  που μου ριχνει κατά καιρους 7αρες μη καταλαβενοντας και μη θελοντας να παραδεχθεί ότι εχει μονιμο lag η συνδεση μου όταν παιζω online με αυτον και το ότι οι δικοι του παιχτες αποκρινοντε με διπλασια ταχυτιτα στις εντολες του χειρηστιριου τον φιστικωσα 3ς φορες σε μια μερα εχοντας τον Πεπε σεντερ φορ με συστημα 4-5-1.Αυτο όμως ξερετε ποτε συναιβει? Επι ένα μηνα με κερδιζε κάθε μερα με ευρη σκορ και ειχα καταντισει γραφικος να διαμαρτιρωμε ότι το παιχνιδι με ριχνει online όταν παιζω μαζη του στην αποκριση.

Καταφερα όμως ψάχνοντας custom tactics,instructions,formations κτλ του παιχνιδιού να του προκαλεσο "ηλεκτρονικο πολεμο" και πλεον σε ωρες αιχμης να εχουμε την ιδια αποκριση.(κατι που δεν συμβαινει αργα το βραδυ)Ε το λοιπον την ημερα που εγινε αυτό και ενώ αυτος είναι division 1 εχασε 3ς φορες από εμενα που είμαι μετριος παιχτης με εμπηρια όμως 15 ετων στο φιφα διοτι πολύ απλα το παιχνιδι ηταν δικαιο σε αποκριση και εχει φανηκε η εμπειρια μου παροτι αυτος είναι καλυτερος από εμενα.

Τον νικησα σε 3 ματς με Πεπε σεντερ φορ στο ένα και με Κασεμιρο στα αλλα 2 ματς(επιτιδες εβαλα αυτους στην επιθεση για να αποδηξω ότι ιδου η Ροδος ιδου και το πηδημα) διοτι είχαμε και οι δυο την ιδια αποκριση στα χειρηστιρια για να του αποδειξω πως όταν το παιχνιδι εχει ΙΔΙΑ αποκριση εκει ιδρωνει ο πισινος του να νικησει,στα υπολυπα ματς της ημερας εφερα 2 ισοπαλίες

μαζη του και ηττηθικα 3 φορες παντα όμως με φuσιολογικα σε εκταση σκορ.

Με όλα αυτά που γραφω το μονο που αποδυκνειο είναι η αναξιοπηστια-ασταθεια του online σε σχεση με το offline

Mytropoulos τελικά τα hz δεν έλυσαν τα προβλήματα σου ε;

Τυχαινουν και online ματς και με αλους και μεταξυ μας που χασω-κερδισω (δεν με ενδιαφερει ντε και καλα αυτό) εχουν σωστη ταχυτητα,αποκριση κτλ και αρα παιζετε μπαλιτσα και αποζημιωνουν και τους 2 gamers. 

Παντος και καλυτερος να ημουν στο φιφα από καποιον φιλο αρχαριο ΠΟΤΕ δεν θα εβαζα στοίχημα μαζη του σε online ματς διοτι η τυχον εμφανιση lag (αν προκυψει) δεν με εχει πισει ότι κατανεμετε ισόποσα και αυτό εξαρτάτε από διαφορους παραγοντες.

Περα από το lag της γραμμης υπαρχει και το "τεχνικο lag" που γινετε μεσο custom tactics,interseptionς κτλ ..Πχ εχτες βραδυ ενω ο φιλος μου που ηταν μαζη μου σπιτι ετρωγε 5αρα σε κάθε ματς από εσενα (δεν ξερει ουτε πως γινετε το Finesse Shot.) μολις ομως"σκαλισα" τις ρυθμισεις τον νικησες μονο 1-0.

Ε φαντασου λοιπον εμενα τον αφελη που επαιζα τοσον καιρο χωρις "σκαλισματα" και με lag και με παλιο υπολογιστη και αναρωτιομουν γιατι δεν μπορω να περασω το κεντρο όταν παιζουμε μαζη ειται γιατι όταν παιζω με τον Λαρισαιο μου ριχνει 7 αρες και 10ρες.

Όταν όμως του ειπα μια μερα παμε ένα ματσακι τα παντα default εκει ξυνισε, και όπως ειπα και στο παραπανω μηνυμα όταν ανακαλυψα κι εγω τα "σκαλισματα" τον κερδισα 3 φορες σε ένα 24ωρο με Πεπε και Κασεμιρο σεντερ φορ.Παντος όλα αυτά που λεω δεν μειωνουν  το επιπεδο του φιφα που παιζετε διοτι σαφος και ειστε πολύ καλυτεροι παιχτες από εμενα.

Είναι δύσκολη η ζωή στην γη mytropoulos. Σε έναν άλλο γαλαξία μπορεί να μην έχεις τέτοια θεματα.
Φιλικά πάντα. Με δόση χιουμορ

Ύστερα από δοκιμές επί δοκιμών και αγώνες επί αγώνων, η Μπάγερν είναι η καλύτερη ομάδα στο FIFA.

Bayern.png

Ενώ γενικά κερδίζω στο seasons συνέχεια δεν το ευχαριστιεμαι τόσο το παιχνίδι όσο πριν το update.

Έχει χάσει την σπιρταδα του. Οι πολύ γρήγοροι παιχτες όπως ο aubameyang δεν ξεχωρίζει τόσο. Η αδράνεια μειώθηκε πολύ και η επιτάχυνση εκμιδενηστηκε σε όλους τους παιχτες.

Πεντάρες και κακό!

Aν σου είναι ευκολο ανεβασε στο youtube βιντεακια με γκολ από τις νικες που κανεις να περνουμε ματι κι εμεις να φτιαχνομαστε όταν πινουμε τον καφε μας σπιτι

Διαγωνισμός με τα καλύτερα FAILS του FIFA εδώ !!!

• Create New...