Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 15 στο PC [Προβλήματα και λύσεις]

Recommended Posts

Και τοτε τι προτεινετε να κανω σε ενα οικονομικο Budget ομως? .. Για εναν επεξεργαστη και μαλλον κι μητρικη...!

Παραπληροφορηση εισαι ρε! Δεν κουμπωνουν οι AΜ3+ επεξεργαστες στις AΜ3 μητρικες. Το αναποδο γινεται. Να κουμπωσεςι ΑΜ3 επεξεργαστη σε ΑΜ3+ μητρικη.
Η μια ειναι 942 pin και η αλλη 941.
Θα καψεις κοσμο. 

Hellenes αν εχεις ΑΜ3 μητρικη, και παρηγγειλες τον επεξεργαστη που λες πρεπει να παρεις και μητρικη.

Επισης η καρτα του NikolaR10 δεν την λες σε καμμια περιπτωση τουμπανο. Low end καρτα ειναι των 120 ευρω. Και 120 ευρω σε Nvidia σημαινει 100 σε Radeon.

Πηρατε ολοι φορα για αναβαθμιση ε?

AM3+ ειναι... Τσεκαρα με αυτο http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

εβγαλε αυτην:

http://www.asrock.com/mb/nvidia/n68-vs3%20fx/

Οποτε κομπλε....

Με ανεμιστιρακι βγαινει στα €180....Επομενο PC το 2017 με τις νεες κονσολες γιατι αυτα τα σκουπιδια που βγαλανε δεν θα αντεξουν πανω απο 4 χρονια

Φυσικα ειναι τραγικο που καρτα γραφικων του Ιουλιου 2013 στα €88 παιζει χαλαρα παιχνιδι νεας γενιας....

Παιδες ειμαι αναμεσα σε αυτες:GeForce GTX 750 Ti 1GB / Radeon R7 260X / Radeon R7 250X / Radeon R7 260

Tι προτεινεται???????????(οπως βλεπετε δεν θελω με τιποτα να δωσω πανω απο 120 για καρτα)
Επισης ειδα στο youtube να παιζει ο αλλος με r7 240 οιυ κανει 60 ευρω και επαιζαι μια χαρα στα high settings

τις εχω δοκιμασει ολες στο game debate και λενε you will be able to play the game smoothly in high settings

Παιδες ειμαι αναμεσα σε αυτες:GeForce GTX 750 Ti 1GB / Radeon R7 260X / Radeon R7 250X / Radeon R7 260

Tι προτεινεται???????????(οπως βλεπετε δεν θελω με τιποτα να δωσω πανω απο 120 για καρτα)
Επισης ειδα στο youtube να παιζει ο αλλος με r7 240 οιυ κανει 60 ευρω και επαιζαι μια χαρα στα high settings

τις εχω δοκιμασει ολες στο game debate και λενε you will be able to play the game smoothly in high settings

Συγνώμη αλλά και με HD RADEON 6670 το παιχνίδι το παίζει ένας φιλος μου στα high χωρίς κόλλημα με επεξεργαστή intel core quad 2,4ghz (ο ιδιος με τα minimum) και 4 gb ram και δεν του κολλάει ενω το gamedebate το εβγαζε μαπα. Εγώ έχω την ASUS R7 260X -2GD5 2GB GDDR5 και δεν έχω θέμα

Ρε μάγκες τι γίνεται... Το κατέβασα κανονικά και όταν το ανοίγω, διαλέγω γλώσσα και εκεί που δείχνει να φορτώνει με πετάει έξω και γράφει Το στοιχείο Fifa15 σταμάτησε να λειτουργεί... Τι κάνω?

Συγνώμη αλλά και με HD RADEON 6670 το παιχνίδι το παίζει ένας φιλος μου στα high χωρίς κόλλημα με επεξεργαστή intel core quad 2,4ghz (ο ιδιος με τα minimum) και 4 gb ram και δεν του κολλάει ενω το gamedebate το εβγαζε μαπα. Εγώ έχω την ASUS R7 260X -2GD5 2GB GDDR5 και δεν έχω θέμα

Αμα ειχες θεμα και με τετοια καρτα :lol: ..........τι να πω εγω που εχω nvidia gt 520 που σερνεται  :hehe:  

Μπορεις φιλε να μου στειλεις λιγο (link) τον επεξεργαστη του φιλου σου που λες οτι παιζει κομπλε και ποια μητρικη χρειαζετε για να τσεκαρω αν χρειαζετε να παρω και εγω αφου λες οτι παιζει κομπλε? Ευχαριστω.

Εννοειται την 260Χ. Ειναι καλυτερη απο ολες τις υπολοιπες που λες.
R7 240 high settings, αποκλειεται να επαιζε μια χαρα. Ελεγε ψεμματα, κοβω το κεφαλι μου και το τηγανιζω.
Μιλαμε για καρτα που εχει το 1/5 της δυναμης μιας 4850. 
Καρτα με 120 ευρω ειναι καρτα low προς medium. 

Εννοειται την 260Χ. Ειναι καλυτερη απο ολες τις υπολοιπες που λες.
R7 240 high settings, αποκλειεται να επαιζε μια χαρα. Ελεγε ψεμματα, κοβω το κεφαλι μου και το τηγανιζω.
Μιλαμε για καρτα που εχει το 1/5 της δυναμης μιας 4850. 
Καρτα με 120 ευρω ειναι καρτα low προς medium. 

για τσεκαρε:http://www.youtube.com/watch?v=iq44ZEKuIBo

και ξερεις αμα η 260Χ κανει για την μητρικη μου???

Ευχαρστω!

@zougaman @[member="ilias_gr"] μηπως να βαλουμε αυτες τις 2 ως λυσεις σε πιθανα προβληαματα στο 1ο ποστ:

Λυση 1

1) Κατεβαζουμε αυτo αρχεια εδω

2) Φτιαχνουμε ενα φακελο στα εγγραφα με το ονομα "FIFA 15 Demo"

3) Βαζουμε τα αρχεια μεσα

Ετσι:

QrNKNPj.png

Aυτο τι κανει? Ειναι καποιες ρυθμισεις.Φτιαχνει καποια θεμετα με τα χειρηστηρια που δεν αναγνωριζονται και καποιες ρυθισεις με την αναλυση απο οτι βλεπω! Ο Ηλιας θα ξερει καλυτερα υποθετω

Λυση 2

FIFA 15 Demo Net Framework Fix

https://www.youtube.com/watch?v=2JwufClAMQE&feature=player_detailpage

Επισης για οσους εχουν windows 32-bit δυστυχως

dZNOdSG.png

Τελος για οσους εχουν lag μεν αλλα τρεχει δε το παιχνιδι φτιξτε στις ρυθμισεις στην αρχικη οθονη, Game Settings

Rendering Quality Low

MSAAOptions Off

Eπιλογη Frame Rate βαλτε την lock στα 30fps

Kαι απο κατω disable aero theme

Ας το δοκιμάσουν όσοι έχουν πρόβλημα και αν μας πουν ότι δούλεψε, τότε θα μπει και στο πρώτο post.

γεια σας εχω καρτα γραφικων AMD radeon 6670 HD και επεξεργαστη intel core 2 duo 2.93 ghz  θα παιζει το fifa 15 τσαμπα θα το κατεβασω?

για τσεκαρε:http://www.youtube.com/watch?v=iq44ZEKuIBo

και ξερεις αμα η 260Χ κανει για την μητρικη μου???

Ευχαρστω!

i3 και 240? 
Θες να το δοκιμασεις? Παρε λοιπον την 240 με 60 ευρω.
Υπολογιζω οτι πανω απο 20 fps δε θα φτανεις, και μιλαω για low medium.
Λεει κατω οτι παιζει με 45-60 fps και μαλιστα High settings.
Καρτα με 2 πλασιο bandwidth απο την 240 δεν τρεχει ουτε το Fifa 11 σε low με 60 fps.
Σε pc me 4850 Fifa 13/14 ολα high πιανει με το ζορι 50-60 fps.
Και συγκρινε στο google την 4850 με την R 240.
Eκτος πια αν το μονο που μετραει στο FIFA ειναι η RAM γιατι ο τυπος εχει 6gb αλλα και αυτη στα 1333.
Μου φαινεται εξωφρενικα περιεργο και προσωπικα δε το πιστευω.

Ναι δε θα χεις προβλημα με την καρτα και τη μητρικη.

Παιδες λεω να παρω αυτον τον επεξεργαστη στα 100 ευρω μονο κι μονο για το ΦΙΦΑ 15 αλλα και γενικα για πειτε γνωμες.. Αξιζει? (αλλα και για μητρικη θα χρειαστει να παρω καινουρια η οχι?) Eυχαριστω και πλζ βοηθηστε αν σας ειναι ευκολο κι γνωριζετε !

Intel CPU Core 2 Duo P8700 (2.53GHz) 

παιδιά έχω λαπτοπ με RAM 4Giga  θα μου παιζει το παιχνιδι η να μην το κατεβασω καν; νομιζω θελει 4 γκιγκα RAM ουτως ΄η αλλως αλλά παιζει ενα μικρο μερος της RAM να χρησιμοποιειται από άλλα προγραμματα και αν μην φτανει για το παιχνίδι... αν οντως ισχυει αυτο υπαρχει καποιος τροπος να ελευθερωσω RAM? ευχαριστω

παιδια εχω καρτα γραφικων AMD radeon 6670 HD και επεξεργαστη intel core 2 duo 2.93 ghz  θα παιζει το fifa 15 ?

Παιδες λεω να παρω αυτον τον επεξεργαστη στα 100 ευρω μονο κι μονο για το ΦΙΦΑ 15 αλλα και γενικα για πειτε γνωμες.. Αξιζει? (αλλα και για μητρικη θα χρειαστει να παρω καινουρια η οχι?) Eυχαριστω και πλζ βοηθηστε αν σας ειναι ευκολο κι γνωριζετε ! Intel CPU Core 2 Duo P8700 (2.53GHz) 

Είπαμε όχι core 2 Duo.Χρειάζεσαι έναν core 2 quad.

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

παιδιά έχω λαπτοπ με RAM 4Giga  θα μου παιζει το παιχνιδι η να μην το κατεβασω καν; νομιζω θελει 4 γκιγκα RAM ουτως ΄η αλλως αλλά παιζει ενα μικρο μερος της RAM να χρησιμοποιειται από άλλα προγραμματα και αν μην φτανει για το παιχνίδι... αν οντως ισχυει αυτο υπαρχει καποιος τροπος να ελευθερωσω RAM? ευχαριστω

Κοιτα τα υπολοιπα που εχεις cpu k gpu και ασε τη Ram τελευταια. 

παιδια εχω καρτα γραφικων AMD radeon 6670 HD και επεξεργαστη intel core 2 duo 2.93 ghz  θα παιζει το fifa 15 ?

Λογικα θα παιζει, αλλα μην περιμενεις υψηλο framerate.

Λογικα θα παιζει, αλλα μην περιμενεις υψηλο framerate

τι εννοεις framerate

Είπαμε όχι core 2 Duo.Χρειάζεσαι έναν core 2 quad.

Φιλαρακι ειναι ευκολο να μου προτινεις καποιον που να ειναι οικονομικος? να μου στειλεις λινκ δηλαδη..
Ευχαριστω..!

Καινούριο δεν βρίσκεις πλέον.και λογικά απαγορεύεται να δώσω link για αγγελίες.ψάξε λίγο insomnia-thelab για q6600.

Λογικα θα παιζει, αλλα μην περιμενεις υψηλο framerate.

Τα υπολοιπα φιλε μου ειναι μια χαρα εχω πολυ καλο λαπτοπ 4πηρυνο επεξεργαστη πολυ καλη καρτα γραφικων γενικα ολα οκ απλα η RAM ειναι τελειως οριακη .. φχαριστω παντος για την απαντηση :)

Φιλε πρωτα απο ολα ευχαριστω που ασχολησε κι δευτερον δεν θελω να κανω καμια μ....κια και να παρω οτι ναναι.. Αν μπορεις και εχεις χρονο και μου βρεις εσυ οτι πιστευεις στειλε μου σε private message που δεν απαγορευετε (στο λεω γιατι σε εμπιστευομε:P εισαι και ΑΕΚΑΡΑ τι αλλο :D )

Ευχαριστω !!

Αυτο πιστευα και εγω...Αρα παμε για 150€ καρτα γραφ και 50€ ραμ....

Κατι ελεγαν οτι θα εχει μεγαλυτερα πινς απο ενα σημειο και μετα οι ΑΜ3+ cpu γιαυτο ρωταγα...

Μην πάρεις RAM, δεν χρειάζεσε 8GB για το φιφα, τα 4 είναι αρκετά, φτάνει να έχεις ελέυθερα τα 3 περίπου στο startup, δηλαδή να μην επιβαρύνεις το σύστημα με άχρηστα προγραμματάκια.

Φιλε καλημερα σου, Βρηκα μια αγγελια που ειναι και με αντικαταβολη οποτε ειναι κομπλε αλλα και πακετο μητρικης και επεξεργαστη στα 100 ευρω !!
Δες λιγο τον επεξεργαστη και την μητρικη
--> Gigabyte 880GM-USB3

και δες και τον επεξεργαστη
-->Phenom ii X4 955 Black Edition 3.80GHz (μαζί και η στόκ ψύκτρα του).  

Αξιζει τα λευτα του? να προχωρησω στην παραγγελια?

Μια χαρά εκ πρώτης όψεως. Θα χρειαστείς DDR3 RAM, αυτή που ήδη έχεις είναι DDR2, μάλλον.

Επισης η καρτα του NikolaR10 δεν την λες σε καμμια περιπτωση τουμπανο. Low end καρτα ειναι των 120 ευρω. Και 120 ευρω σε Nvidia σημαινει 100 σε Radeon.

Η 750Ti είναι ένα μικρό τουμπανάκι, mid προς low end αλλά υπεραρκετή για φιφα. Και η πρώτη Maxwell.

Παιδες λεω να παρω αυτον τον επεξεργαστη στα 100 ευρω μονο κι μονο για το ΦΙΦΑ 15 αλλα και γενικα για πειτε γνωμες.. Αξιζει? (αλλα και για μητρικη θα χρειαστει να παρω καινουρια η οχι?) Eυχαριστω και πλζ βοηθηστε αν σας ειναι ευκολο κι γνωριζετε !

Intel CPU Core 2 Duo P8700 (2.53GHz) 

Ούτε να το σκεφτείς.

• Create New...