Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 15 στο PC [Προβλήματα και λύσεις]

Recommended Posts

Πως να αυξήσετε τη διάρκεια ημιχρόνου στο FIFA 15 Demo

Δημιουργήστε ένα αρχείο cl.ini στον φάκελο του παιχνιδιού και γράψτε μέσα

AI_SETTING_HALFLENGTH = 10
Αντικαταστήστε το 10 με τη διάρκεια ημιχρόνου που επιθυμείτε.

Αν δυσκολεύεστε να δημιουργήσετε το αρχείο, κατεβάστε το από εδώ: cl.ini

Hλια ολα καλα με το expander.

Ωστοσο οι παικτες κουραζονται οπως στο 4λεπτο,με αποτελεσμα στο 80' ολοι να ναι χωμα σχεδον.

Φτιαχνεται αυτο?

Hλια ολα καλα με το expander.
Ωστοσο οι παικτες κουραζονται οπως στο 4λεπτο,με αποτελεσμα στο 80' ολοι να ναι χωμα σχεδον.
Φτιαχνεται αυτο?

Ναι. Μου το είπε κι άλλος αυτό με την κούραση.
Δυστυχώς δε φτιάχνει.
Η κούραση, στο demo, είναι προγραμματισμένη για συγκεκριμένη διάρκεια.
Δεν έχει προβλέψει η EA ότι θα αλλάξουμε τη διάρκεια (ή το έκαναν επίτηδες).

Παδιά μόνο σ' εμένα βγάζει error όταν πατάω στον launcher game settings ή play?

Κάτι για το net framework μου λέει, υπάρχει λύση; (έχω εγκαταστήσει το 4.5)

Οσοι εχετε το προβλημα με το unhandled exception error, ποσταρε ενας στο forum της EA το παρακατω video με μια λυση και απ οτι διαβασα δουλεψε σε πολλους. Οποτε δοκιμαστε το αν ειναι. Επισης, η επισημη επαντηση ενος της ΕΑ εκει στο forum ηταν οτι πρωτα πρεπει να τσεκαρει καποιος αν το pc του ειναι μεσα στα requirements και αν ειναι, τοτε να του στειλει dxdiag.

Το βιντεο ειναι αυτο:

https://www.youtube.com/watch?v=JmnrzmdfbJU

υ.γ. @[member="bafta"] thanks!

Εμένα το χειριστήριο παίζει κανονικά εκτός από το δεξί αναλογικό, το έχει πάθει κανείς άλλος; Δεν μπορώ να ντριμπλάρω!!!

Παιδια βρηκα την λυση για το unhandled error exception! Το βιντεακι που εδωσα πριν δουλευει!

https://www.youtube.com/watch?v=JmnrzmdfbJU

αν ακολουθησετε τα βηματα αλλα και παλι σας βγαζει το ιδιο error, τοτε κατεβαστε αυτο το αρχειο με τα button settings:

Fifa Settings

Πηγαινετε στο my documents, και φτιαχνετε εναν καινουριο φακελο με το ονομα FIFA 15 Demo (αν ειναι καντε το copy - paste απο δω) και μεσα σε αυτον τον φακελο κανετε αποσυμπιεση το αρχειο με τα settings που κατεβασατε. Καλο καψιμο :)

Ακόμα έχω το πρόβλημα :/

Tα εκανες ολα σωστα? Εισαι "μεσα" στα requirements?

To εβαλα εχτες επαιζε αλλα στα φουλ ειχα θεματα...

Εχω ATHLON II X4 640 3.0GHZ, αν αλλαξω καρτα γραφικων (εχω μια 450) και βαλω και αλλα 4gb ram και φτασω στα 8 θα νιωθει το παιχνιδι;

Ειναι ΑΜ3 socket και αν αλλαξω επεξεργαστη παω και για μητρικη....Πιστευω οτι δεν χρειαζεται τοσο το cpu

To εβαλα εχτες επαιζε αλλα στα φουλ ειχα θεματα...

Εχω ATHLON II X4 640 3.0GHZ, αν αλλαξω καρτα γραφικων και βαλω και αλλα 4gb ram και φτασω στα 8 θα νιωθει το παιχνιδι;

Ειναι ΑΜ3 socket και αν αλλαξω επεξεργαστη παω και για μητρικη....Πιστευω οτι δεν χρειαζεται τοσο το cpu

μια χαρα θα εισαι με το cpu.

Και δεν χρειαζεται να αλλαξεις μητρικη οι AM3+ κουμπωνουν στις AM3 μητρικες

Μια χαρά συμβατότητα έχουν τα δυο parts και η καρτούλα τούμπανο!

Αυτο πιστευα και εγω...Αρα παμε για 150€ καρτα γραφ και 50€ ραμ....

Κατι ελεγαν οτι θα εχει μεγαλυτερα πινς απο ενα σημειο και μετα οι ΑΜ3+ cpu γιαυτο ρωταγα...

Μια χαρά συμβατότητα έχουν τα δυο parts και η καρτούλα τούμπανο!

ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!

Παιδια με τι χειριστηριο παιζετε στο fifa; Ενα logitech που εχω δεν κανει γαμωτο, δεν το αναγνωριζει. Ειναι νεκρο... καμια ιδεα;

Παρήγγειλα τον http://www.e-shop.gr/amd-fx-8350-40ghz-8-core-box-p-PER.559642

ελπίζω να τρεχει πιο καλα απο τον x3 450 που ειχα.... 

Πρέπει. Να πάρεις κάποιον που ταιριάζει στο socket σου, μεταχειρισμένο, για να σου βγεί φθηνά. Θα μπείς στο ινσομνια, έχει καλές αγγελίες και πακέτα Cpu+Mobo+Ram αν πας σε καινούριο socket. Διαφορετικά έναν παλιό quad-core με 30-50 ευρώ. Η κάρτα σου είναι μια χαρά.

Φιλε καλημερα σου, Βρηκα μια αγγελια που ειναι και με αντικαταβολη οποτε ειναι κομπλε αλλα και πακετο μητρικης και επεξεργαστη στα 100 ευρω !!
Δες λιγο τον επεξεργαστη και την μητρικη
--> Gigabyte 880GM-USB3

και δες και τον επεξεργαστη
-->Phenom ii X4 955 Black Edition 3.80GHz (μαζί και η στόκ ψύκτρα του).  

Αξιζει τα λευτα του? να προχωρησω στην παραγγελια?

Παραπληροφορηση εισαι ρε! Δεν κουμπωνουν οι AΜ3+ επεξεργαστες στις AΜ3 μητρικες. Το αναποδο γινεται. Να κουμπωσεςι ΑΜ3 επεξεργαστη σε ΑΜ3+ μητρικη.
Η μια ειναι 942 pin και η αλλη 941.
Θα καψεις κοσμο. 

Hellenes αν εχεις ΑΜ3 μητρικη, και παρηγγειλες τον επεξεργαστη που λες πρεπει να παρεις και μητρικη.

Επισης η καρτα του NikolaR10 δεν την λες σε καμμια περιπτωση τουμπανο. Low end καρτα ειναι των 120 ευρω. Και 120 ευρω σε Nvidia σημαινει 100 σε Radeon.

Πηρατε ολοι φορα για αναβαθμιση ε?

εκει που ειχα ενα καλο συστημα κατα την αποψη μου(αφου επαιζα μια χαρα ολα τα παιχνιδια μεχρι τωρα) ξαφνικα μετα το φιφα15 νομιζω πως εχω pc απο την παλαιολιθηκη εποχη :/ για να παιξω εγω φιφα φετος πρεπει να αλλαξω επεξεργαστη να παω σε i5(εφοσον ειμαι 2duo) το οποιο συνεπαγεται οτι πρεπει να αλλαξω και MOTHERBOARD(εφοσον αυτη που εχω δεν υποστηριζει i5..το socket μου ειναι LGA775) συν οτι πρεπει να βαλω αλλα 4GB RAM για να γινει οχταρα..με αλλα λογια δν νομιζω οτι συμφερει :/ και το περιμενα τοσο πολυ το φιφα15 πφφφ..ξενερωσα..αν εχει κανεις καμια προταση να βελτιωσω το pc μου με μεταχειρισμενα, δεκτη..αλλα ετσι οπως ειμαι ουτε PRO15 δεν με βλεπω να παιζω :/ 

Παραπληροφορηση εισαι ρε! Δεν κουμπωνουν οι Am3+ επεξεργαστες στις Am3 μητρικες.
Η μια ειναι 942 pin και η αλλη 941.
Θα καψεις κοσμο. 

α τα μπερδεψα μαλλον.Θα μπερδευτηκα με το οτι οι AM3+ μητρικες παιρνουν AM3 cpu

εκει που ειχα ενα καλο συστημα κατα την αποψη μου(αφου επαιζα μια χαρα ολα τα παιχνιδια μεχρι τωρα) ξαφνικα μετα το φιφα15 νομιζω πως εχω pc απο την παλαιολιθηκη εποχη :/ για να παιξω εγω φιφα φετος πρεπει να αλλαξω επεξεργαστη να παω σε i5(εφοσον ειμαι 2duo) το οποιο συνεπαγεται οτι πρεπει να αλλαξω και MOTHERBOARD(εφοσον αυτη που εχω δεν υποστηριζει i5..το socket μου ειναι LGA775) συν οτι πρεπει να βαλω αλλα 4GB RAM για να γινει οχταρα..με αλλα λογια δν νομιζω οτι συμφερει :/ και το περιμενα τοσο πολυ το φιφα15 πφφφ..ξενερωσα..αν εχει κανεις καμια προταση να βελτιωσω το pc μου με μεταχειρισμενα, δεκτη..αλλα ετσι οπως ειμαι ουτε PRO15 δεν με βλεπω να παιζω :/ 

Mπορεις να βρεις αν θελεις εναν Core 2 Quad με κανα 50αρι και να κανεις τη δουλεια σου. Βρισκεις εναν με το ιδιο socket (LGA 775) για να μην αλλαζεις και μητρικη γλυτωνοντας ετσι λεφτα για την RAM. Αν και νομιζω στα minimum requirements λεει 4 gb, δεν ειμαι σιγουρος. Πιστευω ομως οτι αυτη ειναι η πιο οικονομικη λυση, γιατι αν πας σε i5 - i7 ανεβαινει το κοστος πολυ.

Λοιπον για να κανω μια σουμα και να ξερω τι θα κανω, εχω:

μαμα: GA-880GM-UD2H

CPU: athlon II X4 640 3.0GHz

4gb ram

Kαι γραφικα μια GTS 450

Mε αλλη μια 4αρα ραμ και μια εκ των http://www.e-shop.gr/asus-r7-260x-r7260x-dc2oc-2gd5-2gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513639 ή

http://www.e-shop.gr/asus-gtx750ti-oc-2gd5-2gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513648

Θα ειμαι κομπλε;  

Δεκτες αλλες προτασεις...Δωστε κανα χερακι να καουμε σωστα

Παδια με την περιπτωση μου που σας εγραψα παραπανω με τα 100 ευρω το πακετο (μεταχειρεισμενα ομως) μετραει? Καποιος αν μπορει να βοηθησει γιατι κι εγω περιμενα πως και πως το φιφα 15 και τωρα θα μεινουμε στο 14? αμαρτια... Πραγματικα εχω ξενερωσει..

Παδια με την περιπτωση μου που σας εγραψα παραπανω με τα 100 ευρω το πακετο (μεταχειρεισμενα ομως) μετραει? Καποιος αν μπορει να βοηθησει γιατι κι εγω περιμενα πως και πως το φιφα 15 και τωρα θα μεινουμε στο 14? αμαρτια... Πραγματικα εχω ξενερωσει..

Απλα πας παλι σε περασμενης εποχης motherboard..AM3 σαν το δικο μου....Τα λεφτα καλα ειναι αλλα δεν νομιζω οτι αξιζει..

Ειναι 5ετιας πραγματα..

.....

Πηρατε ολοι φορα για αναβαθμιση ε?

Εμεις που πηραμε φορα αλλα δεν παιζει φραγκο? Να βαλω κανα donate button στην υπογραφη μου? :p

• Create New...