Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 15 στο PC [Προβλήματα και λύσεις]

Recommended Posts

Δυστηχως ο ενθουσιασμος μου με το που αρχισα να κατεβαζω το παιχνιδι πηγε αδικα.. Για το λογο πως το PC μου δεν το σηκωνει μια και κολλαει απιστευτα οταν παιζω..
Θα σας πω λιγο ομως τα SPEC μου μηπως και μου πειτε κατι οικονομικο να παρω μπας και βελτιωσω την κατασταση γιατι θελω τοσο πολυ να το παιξω το συγκεκριμενο παιχνιδι γιατι πραγματι αξιζει και τα λευτα του αλλα και ολα..
Λοιπον εχουμε και  λεμε :

RAM--4GB
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ-- PENDIUM ® DUAL CORE E5700 3.00GHz
WINDOWS 7 64 bit
VIDEO CARD-- NVIDIA GEFORCE GTX 750 

Eυχαριστω εκ τον προτερων.....! (αν καποιος μπορεσει και μου βρει κατι οικονομικο που αξιζει να παρω ωστε να παιζω ευκολα το παιχνιδι θα τον ευγνωμονουσα χεχε) 

RAM--4GB
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ-- PENDIUM ® DUAL CORE E5700 3.00GHz
WINDOWS 7 64 bit
VIDEO CARD-- NVIDIA GEFORCE GTX 750 

Eυχαριστω εκ τον προτερων.....! (αν καποιος μπορεσει και μου βρει κατι οικονομικο που αξιζει να παρω ωστε να παιζω ευκολα το παιχνιδι θα τον ευγνωμονουσα χεχε) 

Θεωρητικα με αυτα που εχεις και τα min requirements:

Minimum Required Specifications:
CPU: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2.4Ghz
RAM: 4GB
Hard Drive Space Required: 15.0 GB
Minimum Supported Video Cards: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650
DirectX: 11.0

το παιζεις μια χαρα στα min βεβαια αλλα windows ok check, cpu καλυτερη απο το min, ram ιδια check, καρτα γραφικων ζηταει την 650 και εχεις την 750 check!
Φτιαξε τα settings σου και κλεισε οτι προγραμμα αλλο περαν των windows και θα εισαι comple!

Η R7 260X σε τι διαφερει απο αυτην? και επειδη ψηθηκα, αν παρω καποια απο αυτες τις καρτες θα χρειαστω ΚΑΙ τροφοδοτικο?

Oι διαφορες τους ειναι παρα πολυ μικρες για να εχει τοση σημασια ποια θα επιλεξεις προφανως η R7 265 ειναι η καλυτερη απο τις 3 εδω!

Τροφοδοτικο βλεπω εχεις 536 Watt, αυτες απο μονες τους ζητανε Απαιτήσεις Παροχής Ρεύματος-450 Watt!

Αρα τωρα για τωρα καλυπτεσαι....αλλα το θεμα ειναι μακροπροθεσμα τι κανεις,και φυσικα ποσο καις τον υπολογιστη σου!

εχω os: Windows 8.1 64bit

cpu: intel core 2duo E8400 3.0 Ghz

ram: 4gb

γραφικων:  AMD Radeom HD 6750

και μου κολλαει σε φουλ αναλυσεις.. :/ κι εχω κανει ηδη προπαραγγελια..τι στο καλο να κανω? τι να βελτιωσω στο pc? ξενερωσα..και φαινεται πλ ωραιο λιγο π επαιξα...αλλα φοβηθηκα μν το καψω το pc..κ επισης αν καποιος μπορει να μ πει γιατι δν παραμενουν οι ρυθμισεις που κανω στα κουμπια στο πληκτρολογιο? και ψαχνω με τι κουμπια να παιξω :/ κριμα πλ κριμα κ ειν ωραιο φετος

cpu με 4 πυρήνες χρειαζεστε και οι δυο
ένα μεταχειρισμένο Q6600 ,775 socket
Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ωραια εκανα τσεκ αν μπορω να παιξω στο can you run it στο μινιμουμ τα χω ολα οκ εκτος απ το βασικο τν επεξεργαστη :/ πακετοοο εχω 2duo 3.0ghz και σιγα μν αλλαξω επεξεργαστη ειν πανακριβοι :/ αν ειναι ετσι περνω το PS4 μ αυτα τα λεφτα :/ οριστε και τα printscreen http://prntscr.com/4lc4ud http://prntscr.com/4lc4ye

εχω os: Windows 8.1 64bit

cpu: intel core 2duo E8400 3.0 Ghz

ram: 4gb

γραφικων:  AMD Radeom HD 6750

και μου κολλαει σε φουλ αναλυσεις.. :/ κι εχω κανει ηδη προπαραγγελια..τι στο καλο να κανω? τι να βελτιωσω στο pc? ξενερωσα..και φαινεται πλ ωραιο λιγο π επαιξα...αλλα φοβηθηκα μν το καψω το pc..κ επισης αν καποιος μπορει να μ πει γιατι δν παραμενουν οι ρυθμισεις που κανω στα κουμπια στο πληκτρολογιο? και ψαχνω με τι κουμπια να παιξω :/ κριμα πλ κριμα κ ειν ωραιο φετος

αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι με τα μινιμουμ δεν πας πουθενα....οκ καλυτερα αν θες δεν μπορεις να ευχαριστηθεις το παιχνιδι...θα ειναι ταλαιπωρια....τα φιφα παντοτε ηταν πιο απαιτητικα απο το προ...τουλαχιστον τα τελευταια 3 χρονια...πρεπει το πισι να καλυπτει τα μεγιστα ρικουαιρμεντς...ενα καλο cpu&gpu και τελος!!!αλλιως κονσολιτσα...

50 euro εχει ο επεξεργαστης στα μεταχειρισμενα.(Q6600)

50 euro εχει ο επεξεργαστης στα μεταχειρισμενα.(Q6600)

δεν εμπιστευομαι μεταχειρισμενα :/

[emoji106]
παρε καινουργια ή ps4-x1

Θεωρητικα με αυτα που εχεις και τα min requirements:

Minimum Required Specifications:
CPU: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2.4Ghz
RAM: 4GB
Hard Drive Space Required: 15.0 GB
Minimum Supported Video Cards: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650
DirectX: 11.0

το παιζεις μια χαρα στα min βεβαια αλλα windows ok check, cpu καλυτερη απο το min, ram ιδια check, καρτα γραφικων ζηταει την 650 και εχεις την 750 check!
Φτιαξε τα settings σου και κλεισε οτι προγραμμα αλλο περαν των windows και θα εισαι comple!

Φιλε εφτιαξα τα settings low και αναλυση την πρωτη που εχει.. εκλεισα τα προγραμματα και παλι τιποτα κολλαει απιστευτα.. Καμια αλλη ιδεα?  Τι να πω δεν ξερω.. εχω ξενερωσει τοσο πολυ..

[emoji106]
παρε καινουργια ή ps4-x1

ευκολο να το λες..ειναι σαν να περνω καινουριο πισι..γιατι συμφωνα με τις προδιαγραφες πρεπει να αλλαξω επεξεργαστη, γραφικων και να προσθεσω RAM συνολο 260 ευρω :/

Μα για αυτό σου έγραψα πριν μεταχειρισμένο βρε!Διαλέγεις από forum έναν σωστό πωλητή με καλή αξιολόγηση από άλλους αγοραστές και καθάρισες

Καποιος να μου πει αν πρεπει να αλλαξω επεξεργαστη η οχι.. και αν ναι τοτε ποιον να παρω που να ειναι φθηνος για να πεζω ομως κομπλε το φιφα? και επισης να μην χρειαζετε να αλλαξω ΚΑΙ μιτρικη αν ειναι δυνατον.. Ευχαριστω εκ τον προτερων κι σορρυ για το πριξιμο απλα το αγαπησα το ΦΙΦΑ φετος και γουσταρω να το καψω λιγο.. :P !

Μα για αυτό σου έγραψα πριν μεταχειρισμένο βρε!Διαλέγεις από forum έναν σωστό πωλητή με καλή αξιολόγηση από άλλους αγοραστές και καθάρισες

πφφφ θα δειξει..ακυρωσα παραγγελια φιφα παντως καλου κακου..και βλεπουμε..πλ κριμα..ευχαριστω καλο βραδυ

Πως να αυξήσετε τη διάρκεια ημιχρόνου στο FIFA 15 Demo

Δημιουργήστε ένα αρχείο cl.ini στον φάκελο του παιχνιδιού και γράψτε μέσα
AI_SETTING_HALFLENGTH = 10
Αντικαταστήστε το 10 με τη διάρκεια ημιχρόνου που επιθυμείτε.

Αν δυσκολεύεστε να δημιουργήσετε το αρχείο, κατεβάστε το από εδώ: cl.ini

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΡΑΖΟΥΜΕ ΤΖΑΜΠΑ ΜΠΑΙΝΕΤΕ, ΚΟΙΤΑΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΤΡΕΞΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΑΝ ΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΩΣ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ PC ΣΑΣ OΠOIOΔHΠOTE ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΑΝΤΑ SPECS MΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΔΩ

Can I Run it?

ΑΝ ΟΧΙ.... ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΧΘΕΙ!

πχ η εικονες του παιδιου εδω για min και προτειμενες απαιτησεις: http://prntscr.com/4lc4ud και http://prntscr.com/4lc4ye

προσπαθω απ την ωρα που βγηκε να το κανω να δουλεψει αλλα τιποτα ξεκιναει διλαδι και οταν δειχνει το βιντεο στην αρχη 

αρχιζει και κολαει και δεν προχωραει εκει που παταμε σταρτ.

δεν ειμαι ο μονος που εχει αυτο το προβλημα ειναι παρα πολλοι οσο για το πσ μου ειναι 

RAMPAGE IV EXTREME BLACK EDITION

I7 3960X

32 GB G.SKILL 2400

GTX TITAN.

Καποιος να μου πει αν πρεπει να αλλαξω επεξεργαστη η οχι.. και αν ναι τοτε ποιον να παρω που να ειναι φθηνος για να πεζω ομως κομπλε το φιφα? και επισης να μην χρειαζετε να αλλαξω ΚΑΙ μιτρικη αν ειναι δυνατον.. Ευχαριστω εκ τον προτερων κι σορρυ για το πριξιμο απλα το αγαπησα το ΦΙΦΑ φετος και γουσταρω να το καψω λιγο.. :p !

Πρέπει. Να πάρεις κάποιον που ταιριάζει στο socket σου, μεταχειρισμένο, για να σου βγεί φθηνά. Θα μπείς στο ινσομνια, έχει καλές αγγελίες και πακέτα Cpu+Mobo+Ram αν πας σε καινούριο socket. Διαφορετικά έναν παλιό quad-core με 30-50 ευρώ. Η κάρτα σου είναι μια χαρά.

Ό,τι έχει ήδη πει ο @[member="nikpoth"] δηλαδή, γιατί δεν τον ακούτε;

@[member="Panagiotis54"]
Τα μισά απ΄ αυτά που λες είναι λάθος. Σε παρακαλώ μην παραπληροφορείς τον κόσμο.

Η R7 260X σε τι διαφερει απο [url="http://www.skroutz.gr/s/4815616/Asus-Radeon-R7-265-2GB-DirectCU-II.html"]αυτην[/url]? και επειδη ψηθηκα, αν παρω καποια απο αυτες τις καρτες θα χρειαστω ΚΑΙ τροφοδοτικο?

Η R7 265 είναι σχετικά καλύτερη, πιο ακριβή και καταναλώνει περισσότερη ενέργεια. Όχι.

...εγω θα προτεινα στους φιλους που δεν τους τρεχει κανονικα να περιμενουν να δουν και τον ανταγωνιστη ( τα ρικουαιρμεντς επισης) πριν κανουν καποια αγορα-αναβαθμιση.

Φετος πιστευω οτι θα μοιαζουν πολυ τα 2 ποδοσφαιρακια....

Σε ενα πισι οπως το δικο μου 4 ετων (core i5-2500k, ASUS 7770) τρεχει νερακι ολα φουλ...στο ονλαιν δεν ξερω τι γινεται...

παω να δοκιμασω το 10λεπτο!

τσιου!!!!!

Οχι ρε φιλε ολα καλα και ολα ωραια αλλα δεν εχω 64bit windows αλλα 32 και τωρα ειναι διαδικασια να τα κανω 64!! μονο και μονο για παιξω φιφα!!  ελεος ρε γαμωτο! καμια λυση υπαρχει??

Κάνεις format και βάζεις x64bit αυτό. Δεν το τρέχει σε x32 οτι και αν κανεις. Αρκεί ο επεξεργαστής σου να δέχεται x64 bit

Κάνεις format και βάζεις x64bit αυτό. Δεν το τρέχει σε x32 οτι και αν κανεις. Αρκεί ο επεξεργαστής σου να δέχεται x64 bit

πρεπει να εχεις και το σωστο hardware δεν ειναι μονο ενα format!

προσπαθω απ την ωρα που βγηκε να το κανω να δουλεψει αλλα τιποτα ξεκιναει διλαδι και οταν δειχνει το βιντεο στην αρχη 

αρχιζει και κολαει και δεν προχωραει εκει που παταμε σταρτ.

δεν ειμαι ο μονος που εχει αυτο το προβλημα ειναι παρα πολλοι οσο για το πσ μου ειναι 

RAMPAGE IV EXTREME BLACK EDITION

I7 3960X

32 GB G.SKILL 2400

GTX TITAN.

Καλησπερα παιδες!!! Εχω μια απορια σχετικα με τα system requirments του fifa 15...

Το pc μου εχει αυτα τα χαρακτηριστικα:

windows 8.1 64bit

cpu Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @ 3.30GHz

ram 4.1 gb

video card GeForce GT 630

Το μονο σημειο οπου δεν ικανοποιει τα system requirments ειναι στην καρτα γραφικων, οπου το can you run it μου λεει οτι απαιτειται NVIDIA GeForce GTX 460 ή AMD Radeon HD 5770, και οτι η δικη μου (GeForce GT 630) δεν ειναι συμβατη...

Ωστοσο το demo μου τρεχει μια χαρα, παρολ' αυτα, χωρις καποιο προβλημα, με τα γραφικα στο φουλ. 

Θεωρειτε πιθανο να μου δημιουργησει προβλημα στο μελλον αυτη η ''ασυμβατοτητα'', και πρεπει να το σκεφτω για καποια αναβαθμιση? Ή δεν θα υπαρχει προβλημα και κανει καποιο λαθος το can you run it? Ευχαριστω εκ των προτερων!!! 

• Create New...