Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

SpaghettiWolf

Ποιά πιστεύετε πως είναι η πιο "καυτή" έδρα στην Ελλάδα;

Ποιά η πιο "καυτή" της Ελλάδας;  

113 members have voted

1. 1. Ποιά η πιο "καυτή" της Ελλάδας;

• Γήπεδο "Κλεάνθης Βικελίδης" - ΑΡΗΣ
    • Στάδιο Τούμπας - ΠΑΟΚ
    • ΟΑΚΑ - ΠΑΟ & ΑΕΚ
    • Γήπεδο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" - ΟΣΦΠ
    • Γήπεδο "Γεντί Κουλέ" - ΟΦΗ
    • Γήπεδο Πηγαδίων - ΞΑΝΘΗ
    • Γήπεδο Ζωσιμάδων - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
    • Γήπεδο Νέας Σμύρνης - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
    • Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
      0
    • Παγκρήτιο Στάδιο - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
      0
    • Γήπεδο Αστέρα Τρίπολης - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
      0
    • Εθνικό Στάδιο Κέρκυρας - ΚΕΡΚΥΡΑ
    • Γ. Φ. Σ. "Παναιτωλικός Αγρινίου" - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
    • Καυταντζόγλειο Στάδιο - ΗΡΑΚΛΗΣ
    • AEL FC Arena - ΑΕΛ
    • Δημοτικό Γήπεδο Σερρών - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
      0
    • Δημοτικό Στάδειο Λιβαδειάς - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
      0
    • Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κομοτηνής - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
    • Δημοτικό Στάδιο Φυλής - ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ
      0
    • Γήπεδο Νέας Ευκαρπίας - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
      0
    • Άλλο (Γράψτε ποιό)

Recommended Posts

Ελπίζω αυτή τη φορά να συζητήσουμε σωστά και χωρίς να ξεπεράσουμε τα όρια. Αναλαμβάνω την ευθύνη για ό, τι έγινε πριν από μία εβδομάδα. Το πολ είναι δημόσιο, άρα όποιος ψηφίζει "φαίνεται" τί ψηφίζει. Θα σας παρακαλούσα επίσης να γράψετε το λόγο για τον οποίο ψηφίσατε την κάθε επιλογή σας.

Εγώ ψήφισα το Χαριλάου όχι γιατί είμαι Αρειανός, αλλά γιατί πιστεύω πως έχει την πιο όμορφη, φαντασμαγορική και "καυτή" ατμόσφαιρα, που κάνει τους αντιπάλους να φοβούνται πραγματικά... Επίσης είμαι λάτρης του "Λατινικού Μοντέλου" για αυτό κάτι τέτοιες ατμόσφαιρες με σαγηνεύουν πάντα.

Το Χαριλαου ψήφησα, γιατι ο Αρης ειναι η ομαδα που υποστηρίζω... :) και γιατι λογο του παλμού και της ενέργειας που πηγάζει απο την κερκίδα κανει την ομαδα να παιζει καλυτερα!

Επισης ειναι διεθνώς γνωστο (το γηπεδο) για την ατμοσφαιρα που δημιουργεί λογο του αγωνα με την Μποκα και την περσινη εξαιρετικη πορια της ομαδας στο EL.

Χαριλάου γιατί είναι κοντά στο χόρτο η κερκίδα όπως στην Αγγλία,κατι που το κάνει αυτομάτως[b] [u][i]κλουβί[/i][/u][/b]...(την νιώθει την γιούχα και την ροχάλα ο αντίπαλος [img]http://www.wehellas.gr/forum/public/style_emoticons/default/hehe.gif[/img])
γιατί ο παλμός είναι ''αργεντίνικος''...και γιατί έτσι γουστάρω!

Αν υπηρχε η Φιλαδελφεια σιγουρα ξερετε ποια θα ηταν η απαντηση ,
για αυτο λεω Τουμπα και δειχνω σεβασμο στον ΠΑΟΚ , αλλά ψηφιζω Ο.Α.Κ.Α , γιατι η ΑΕΚ ειναι η ομαδα με την οποια εχεις τραγουδησει, εχεις ψωναξει και εχεις κλαψει παμπολλες φορες απο συγκινηση και χαρα !!

[quote name='Sentinel Prime' date='06 September 2011 - 05:56 PM' timestamp='1315320960' post='368678']
Αν υπηρχε η Φιλαδελφεια σιγουρα ξερετε ποια θα ηταν η απαντηση
[/quote]
Τα σχόλια οπως το παραπανω ρε παιδια να τα αποφευγουμε.....το αλλο τοπικ εκλεισε για αυτο ακριβως τον λογο....

[quote name='Sentinel Prime' date='06 September 2011 - 05:56 PM' timestamp='1315320960' post='368678']
Αν υπηρχε η Φιλαδελφεια σιγουρα ξερετε ποια θα ηταν η απαντηση ,
για αυτο λεω Τουμπα και δειχνω σεβασμο στον ΠΑΟΚ , αλλά ψηφιζω Ο.Α.Κ.Α , γιατι η ΑΕΚ ειναι η ομαδα με την οποια εχεις τραγουδησει, εχεις ψωναξει και εχεις κλαψει παμπολλες φορες απο συγκινηση και χαρα !!
[/quote]

Aυτά εννούνται φίλε.Όλοι οι φίλαθλοι σέβονται τους άλλους φιλάθλους,ακόμη και οι οπαδοί μεταξύ τους έχουν(οφείλουν να έχουν) αλληλοσεβασμό.Επίσης όλοι κλαίνε και φωνάζουν για τις ομάδες τους.Αρειανοί,ΠΑΟΚτσήδες,Πανιώνιοι,Παναθηναικοί,Ολυμπιακοί,Απολλωνιστές,ΑΕΚτσήδες,Ηρακλειδείς,Εθνικοί,Ιωνικοί....όλοι μα όλοι νιώθουν ότι νιώθεις εσύ για την ομάδα σου,για την δική τους.

Από εκεί και πέρα αν νομίζεις πως το αχανές ΟΑΚΑ είναι καμίνι κτλ...με 50 μέτρα στίβο ανάμεσα σε κερκίδα και σε χόρτο...τότε πάσο.Η Φιλαδέλφεια ήταν...όπως και η Ριζούπολη,όπως και το Γεντί Κουλέ του ΟΦΗστα καλά του χρόνια.
Κατά την γνώμη μου τα στάδια δεν είναι έδρες....τα γήπεδα είναι.

Εγώ ψήφισα το Κλεάνθης Βικελίδης γιατί οι οπαδοί του ζουν το ποδόσφαιρο και αγαπούν αληθινά την ομάδα τους!

[quote name='-LifeIsShort-' date='06 September 2011 - 07:41 PM' timestamp='1315327299' post='368708']
Εγώ ψήφισα το Κλεάνθης Βικελίδης γιατί οι οπαδοί του ζουν το ποδόσφαιρο και αγαπούν αληθινά την ομάδα τους!
[/quote]

Αν και Αρειανός,διαφωνώ με τους λόγους.Δεν ζουν μόνοι οι οπαδοί του Άρη για την ομάδα τους.Όλοι οι οπαδοί αγαπούν και ζουν για τις ομάδες τους.
Πάντως να 'σαι καλά που μας ψήφισες![img]http://www.wehellas.gr/forum/public/style_emoticons/default/yoman.gif[/img]

Μιας και δεν εχω παει σε πολλες εδρες (Γεντι Κουλε, Παγκρητιο, Καραϊσκακη απο Ελλαδα) μπορω να πω με σιγουρια οτι το πιο ωραιο κλιμα ηταν στο Γεντι Κουλε, την περιοδο 1996-2002... Οι παλιοι θυμουνται οτι οποιος πηγαινε στην εδρα του ΟΦΗ δεινοπαθουσε και επαιρνε πολυ δυσκολα το διπλο... Η ατμοσφαιρα εκρηκτικη και σε εκανε να θελεις να πηγαινεις ξανα και ξανα.

Αυτα :)

Έτσι...αν και δεν έχω πάει ποτέ,είναι πολύ κλουβί το Γεντί.Απορώ γιατί δεν το ανακαινίζουν να το έχουν πάλι για έδρα...

ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ

[img]http://www.gallery.super3.gr/public_html/yabbfiles/Attachments/ARIS-BOCA_JUNIORS_09-10_FILIKO_0-1_1.jpg[/img]

Πιστεύω πως τα σχόλια για το "Γεντί Κουλέ" είναι σωστά. Το "Γεντί Κουλέ" του ΟΦΗ το έχω σε μεγάλη εκτίμηση (όπως και τον ίδιο τον ΟΦΗ) ιδιαίτερα από πέρυσι. Αυτό μαζί με το Χαριλάου είναι τα πρώτα στην δική μου σκέψη και μετά ακολουθούν Τούμπα και Καραϊσκάκη. Η Νέα Φιλαδέλφεια ήταν από τις πιο "καυτές" έδρες παλαιότερα μόνο που τώρα δεν μπορώ να τη βάλω στη λίστα γιατί δεν χρησιμοποιείται από την ΑΕΚ πλέον. Το ΟΑΚΑ πάντως δεν πιστεύω πως είναι έδρα που σου "σηκώνει την τρίχα". Σπάνια έχω δει κάτι τέτοιο και αυτό ήταν στους τελικούς Κυπέλλου το 2009 και το 2010 (ιδιαίτερα τότε)...

[color="#FF0000"]edited out by Tse[/color]
Αφαιρεθηκε προς αποφυγη προστριβων. Μου φαινετε πρεπει να ξαναδιαβασεις τι εγραψες στο πρωτο ποστ.

Ψήφισα ΤΟΥΜΠΑ για τους παρακάτω λόγους.
[center]
[yt]hi8u7ghQwy4&feature=related[/yt]
[yt]Vqf8kNT-T_E&feature=related[/yt]
[yt]wONwxM0PldM&feature=related[/yt]
[yt]h9_hX8TT6fk&feature=related[/yt]
[yt]sgfWX3OS450&feature=related[/yt][/center]

ΥΓ:Μη με χαλάσεις το χατήρι να δεις τα βιντεάκια που πόσταρα (ολόκληρα) να μην μιλάς στα κουτουρού τουλάχιστον..
ΥΓ2:Ανάμεσα στα βίντεο που πόσταρα έχει αφηθεί ένα κενό (δεν ξέρω γιατί) τα οποία είναι 2 βίντεο,πάτα reply και κάνε copy το link.

[quote name='xrictoforoc' date='07 September 2011 - 02:04 PM' timestamp='1315393476' post='368821']
Πάντως χατήρι δεν σε χαλάω...

Ψήφισα ΤΟΥΜΠΑ για τους παρακάτω λόγους.

[color="#FF0000"]EDIT by antonis-3-:[/color] Τα βίντεο αφαιρούνται από αυτό το ποστ (πιάνουν πολύ χώρο).

ΥΓ:Μη με χαλάσεις το χατήρι να δεις τα βιντεάκια που πόσταρα (ολόκληρα) να μην μιλάς στα κουτουρού τουλάχιστον..
ΥΓ2:Ανάμεσα στα βίντεο που πόσταρα έχει αφηθεί ένα κενό (δεν ξέρω γιατί) τα οποία είναι 2 βίντεο,πάτα reply και κάνε copy το link.
[/quote]

Χαίρομαι που κατέθεσες την άποψή σου σε αυτό το νέο τόπικ που δημιουργήθηκε για να γίνει το προηγούμενο μία κακή ανάμνηση... Είδα τα βίντεο που πόσταρες, αλλά εκείνα τα δύο που δε φαίνονταν δεν κατάφερα να τα δω... Πάντως θα ήθελα να μου δώσεις φουλ τα λινκ σε κανα πμ ή τα ονόματα των βίντεο... "Κουτουρού" δε μιλάω, ούτε θα μιλούσα ποτέ για οτιδήποτε.

Καλύτερα στο reply που έκανες να σβήσεις τα βίντεο (πιάνουν πολύ χώρο) λέγοντας ότι μιλάς κουουρού,εννούσα χωρίς να έχεις γνώση για το τι γίνεται μέσα στην ΤΟΥΜΠΑ.

[center]http://www.youtube.com/watch?v4k02PLjFXM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?vjoAhzwxPJQ&feature=related[/center]

Πάντως οφείλω να ομολωγήσω ότι μ'αρέσει η διαμάχη για την πιο "Καυτή" έδρα,ο καθένας βλέπει διαφορετικά την έδρα της ομάδας του,αλλά όπως και να το κάνουμε επάνω,είμαστε οι πιο φανατικοί....κρίμα που δεν είναι όλη η Ελλάδα,Θεσσαλονίκη,κρίμα που δεν έχει παντού τόσο "ανατριχιαστικές" έδρες,είναι λίγες αυτές,καλύτερα να δείξεις μέσα στο γήπεδο τη μαγκιά σου,φωνάζοντας,βρίζοντας,ανάβοντας πυρσούς,πετάγοντας κορδέλλες και χαρτάκια,παρά να πας να σκοτώσεις τον άλλο επειδή υποστιρίζει την άλλη ομάδα.

[quote name='xrictoforoc' date='07 September 2011 - 02:40 PM' timestamp='1315395649' post='368830']
Πάντως οφείλω να ομολωγήσω ότι μ'αρέσει η διαμάχη για την πιο "Καυτή" έδρα,ο καθένας βλέπει διαφορετικά την έδρα της ομάδας του,αλλά όπως και να το κάνουμε επάνω,είμαστε οι πιο φανατικοί....κρίμα που δεν είναι όλη η Ελλάδα,Θεσσαλονίκη,κρίμα που δεν έχει παντού τόσο "ανατριχιαστικές" έδρες,είναι λίγες αυτές,καλύτερα να δείξεις μέσα στο γήπεδο τη μαγκιά σου,φωνάζοντας,βρίζοντας,ανάβοντας πυρσούς,πετάγοντας κορδέλλες και χαρτάκια,παρά να πας να σκοτώσεις τον άλλο επειδή υποστιρίζει την άλλη ομάδα.
[/quote]

Ναι, αυτή είναι και η δική μου άποψη και πιστεύω πως θα πρέπει να γίνεται και πιο πολλή προβολή σε αυτό...

Κι αμα σκεφτεις οτι εκει ειναι οι "μεγαλες" της Ελλαδος ομαδες......(σε εδρες αναφερομαι παντα... :hehe: )
Εδω το Καυτατζογλειο περνουσε το ΟΑΚΑ σε παλμο και ενταση.....
Δεν συζηταω για εμας τους 2.....η ΟΥΕΦΑ απο ομαδες στην Ελλαδα ξερει(καλα) ΟΣΦΠ και ΠΑΟ και απο εδρες Κλ.Βικελιδης και Τουμπα.... :metal:

(αλλα μονο την εδρα τι να της κανεις.....και η Ριβερ ειχε εδραρα το Μανουμενταλ και επεσε κατηγορια..... :lol: )

[quote name='catalonian3' date='07 September 2011 - 05:46 PM' timestamp='1315406762' post='368863']
Κι αμα σκεφτεις οτι εκει ειναι οι "μεγαλες" της Ελλαδος ομαδες......(σε εδρες αναφερομαι παντα... :hehe: )
Εδω το Καυτατζογλειο περνουσε το ΟΑΚΑ σε παλμο και ενταση.....
Δεν συζηταω για εμας τους 2.....η ΟΥΕΦΑ απο ομαδες στην Ελλαδα ξερει(καλα) ΟΣΦΠ και ΠΑΟ και απο εδρες Κλ.Βικελιδης και Τουμπα.... :metal:

(αλλα μονο την εδρα τι να της κανεις.....και η Ριβερ ειχε εδραρα το Μανουμενταλ και επεσε κατηγορια..... :lol: )
[/quote]

Η έδρα αν την εκμεταλλευτείς μπορεί να σε βοηθήσει πολύ. Επίσης δείχνει μερικές φορές και πόσο αφοσιωμένο κόσμο έχεις και πιο πολύ "μαρτυρά" το "ταπεραμέντο" κάθε "λαού". Στην Ευρώπη πάντως είδαμε τελικά ποιοί αξίζουν την αγωνιστική καταξίωση και ποιοί ξαφνικά σταματάνε να είναι οι "Ρεάλ" και Μπάρτσα" της Ελλάδας... Εγώ πάντως δίνω μεγάλη σημασία στην αφοσίωση του κόσμου... Η συμπεριφορά του κόσμου στο αγωνιστικό "σπίτι" του "λέει" πολλά...

κατά σειρά δική μου:

Τούμπα
Βικελίδης
Γεντί κουλέ
Καραισκάκη
κα μετά το χάος....

είμαι Παναθηναικός και ψήφισα Τούμπα επειδή όταν παίζει εκεί η ομάδα μου με γεμάτο το γήπεδο σκέφτεσαι πώς θα αποδράσεις απο εκεί μέσα και με διπλό ειδικά! ίσως επειδή ο Πάοκ τα τελευταία χρόνια έχει φτιάξει πολύ καλή ομάδα και ανταγωνίσιμη!

Υ.Γ καλά ποιοι ψήφισαν ΟΑΚΑ? αυτό δεν είναι καν ποδοσφαιρικό γήπεδο! άσε που όταν παίζει ΠΑΟ ή ΑΕΚ με κάποια μικρή ομάδα ο αντίπαλος δεν νιώθει με τίποτα τον φόβο να το πω μιας καυτής έδρας! και έτσι μπορεί να κάνει διπλό εκεί μέσα αν δεν παρουσιαστείς σοβαρός μάδα Γ' εθνικής!

μονο τωρινα γηπεδα ε? τοτε δυστυχως θα ψηφισω "κανενα" γιατι σε κανενα γηπεδο ποια η φιλοξενουμενη δεν φοβαται οπως πριν μια δεκαετια

Εγω ψηφισα αλλο. Και το αλλο ειναι το Δημοτικο Σταδιο Χαιδαριου. Δεν εχετε δει ποτε αγωνα στο γηπεδο με θεα την Αθηνα,το βουνο και την μια κερκιδα !!!
Να φωναζουν οι οπαδοι [i]"ΧΑΙΔΑΡΙ,ΧΑΙΔαρι,Χαιδαρι,χα....."[/i] και να ακουει ο αντιπαλος προπονητης που σηκωθηκε να δωσει οδηγιες τα σχολια της κερκιδας οπως [i]"Αντε ρε Παπακωστα καναρινι μπες στο κλουβι σου"[/i] και να γυρναει να καθετε στον παγκο χωρις να δωσει οδηγιες !!!

ΜΑΓΕΙΑ :hehe:

Κλεάνθης Βικελίδης "Χαριλάου"
το γιατί στα βίντεο

http://www.youtube.com/watch?v=piPrkoQFVqo
http://www.youtube.com/watch?v=0LIIRyqWNuA
http://www.youtube.com/watch?v=c2J5xEcNOCw

[quote name='george56' date='02 November 2011 - 11:10 PM' timestamp='1320268220' post='382103']
Συμβουλη: Μην κρινετε τον παλμο μιας κερκιδας απο τα pyroshow στην εναρξη του αγωνα.Οταν πηγαινα παλιοτερα σαν εφηβος στην τουμπα με φιλους μου παοκτσηδες, ο κοσμος που πηγαινε δεν ηταν ουτε οι μισοι απο αυτους που πανε τωρα(γεμιζε μονο το πεταλο στην πλευρα της 4α),στην εισοδο των ομαδων πετιοντουσαν μονο χαρτακια και αναβαν μονο δυο-τρεις πυρσοι,αλλα ο παλμος ηταν 4 φορες πιο επιβλητικος απο σημερα.

Ontopic:Ευκαρπια τον καιρο που μετετρεπαν το καυτανζογλειο σε αποκρουστικο τουβλακι των LEGO (ολυμπιακοι αγωνες βλεπεις) και παιζαμε εκει.Κριμα που αρχισαν οι αποχες οπαδων εκεινη την εποχη και δεν το χαρηκα σαν κλουβι σε πολλους αγωνες.
[/quote]
Εννοειται.....μπορει ουτε ενα πυρσο να εχει και να ακουγεται 20 τετραγωνα παρακατω....

Βλεπε Μπομπονερα....σπανια πυρσους(αλλο χαρτακια) αλλα τραγουδαει ολλο το γηπεδο οχι μονο η La12...οπως και Χαριλαου-Τουμπα (σε μικροτερο βαθμο...γιατι στα επισιμα βλεπεις κατι τυπαδες "Μαλλι,γυαλι και παντελονι Lee...." που ερχονται στο γηπεδο για να τους δειξει η τηλεοραση.....)

• Create New...