Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

anonumos

C. Ronaldo ή Messi;

194 members have voted

1. 1. ΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ;

• C. Ronaldo
      72
    • Lionel Messi
      123

Recommended Posts

Αν και μιλάμε για δύο τεράστιους παίκτες παγκοσμίου κλάσης,προτιμώ τον Messi...!!!

και εμενα μου αρεσουν και οι δυο αλλα γενικα ο αγαπημενος μου παικτης λεγεται...........Λιονελ Μεσσι.και φυσικα ειναι καλυτερος

ΜΕΣΣΙ.Είναι πιό ολοκληρωμένος παίχτης και τις ικανότητες που έχει τις αξιοποιεί με μεγάλη επιτυχία.Σίγουρα διαθέτει απίστευτη τριπλα και ο CR7 και τρελο φαουλάκι αλλά κάποια στιγμή θα κοπεί ο Lεo κάνει ντου και άντε γεια στις περισσότερες προσπάθειές του.

Guest

Ξεχωρίζει ο Αργεντίνος, αλλά προσωπικά, με όλο τον σεβασμό που τους έχω, βάζω στην άκρη και τους 2 για να βλέπω Χέσους Νάβας..Αυτός είναι η "αρρωστεια" και η "αδυναμία" μου μαζί.

ειναι δυο απο του μεγαλυτερουσ ποδοσφαιριστες του πλανητη αυτην την στιγμη.εινα λιγο δυσκολο να διαλεξω αλλα προτιμω το LIONEL :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: MESSI

Εγώ προτιμώ Ρονάλντο μου αρέσει πολύ το σουτ του και είναι εξερετικός τριπλαδόρος παίζει και με τα 2 πόδια

Guest

O ronaldo γιατι ειμε περισοτερο των faoul και των shoot!

Προκειται για τους καλυτερους παικτες στον κοσμο αυτην τη στιγμη.

Ο cristiano ειναι πιο δυνατος πιο ολοκληρωμενος.

Ο messi πιο διεισδυτικος αλλα δεν εχει τοσο καλο σουτ.

Πιστευω πως ο c.ronaldo νικαει στο νημα.

29580.png

Guest

Τα πράγματα είναι απλά ,ο Αργεντίνος μόνο ένα πράγμα αν κατακτήσει, βάζει σοβαρότατη υποψηφιότητα να σταθεί δίπλα στα τέρατα Μαραντόνα,Πελέ,Ζιντάν. Αυτό θα το μάθουμε σε 5 μήνες απο τώρα.

messi kai ksero psomi .

pano apo olla giati einai xamilon tonon kai den exei kawalisi to kalami

Και οι δύο εκαιρετικοί παίκτες!!!Αλλά πιστεύω πως ο Μέσσι είναι ελάχιστα καλύτερος...Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως ο Ρονάλντο δεν είναι παιχταράς...

o messi dn exei to talento tou ronaldo ektos apo tin tripla... dn exei foul, dn exei tpt .... RONALDO 7

messi λογο χαρακτηρα. Ο ροναλντο ειναι πολυ κολοπαιδι και ατομιστης.

Guest

ΜΕΣΣΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ Κ ΚΑΘΟΝΤΑΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΝΤΙΒΕΣ....

Messi Εξωφυλλο στο ΠΡΟ10 :D εκτος απο αυτο ειναι παιχταρας ε3αλου το βλεπουμε σε καθε αγωνα !

messi λογο χαρακτηρα. Ο ροναλντο ειναι πολυ κολοπαιδι και ατομιστης.

ΑΚΡΙΒΟΣ και εγώ το ίδιο ψήφησα!!Βέβαια φτέει ότι είμαι και Barca αλλά σίγουρα και για τον χαρακτήρα...

Επειδή τους κρίνουμε σαν ποδοσφαιριστές και όχι σαν άτομα που θα γουστάραμε στην παρέα μας, με καθαρά ποδοσφαιρικά κριτήρια, προτιμώ το Μέσσι. Ο Κριστιάνο μπορεί να είναι κάργα αντιπαθής, αλλά σαν παίκτης έχει φοβερά προσόντα. Άψογη τεχνική, φοβερή επιτάχυνση όταν φεύγει με τη μπάλα στα πόδια, καλό σουτ. Για μένα όμως δεν είναι Μέσσι. Ο Μέσσι είναι ένας πολύ "απλός" παίκτης, με την έννοια ότι δεν έχει το πολύ πλούσιο ρεπερτόριο. Το δυνατό του σημείο όμως είναι ίσως πιο σημαντικό και "κρίσιμο" από όλα τα υπόλοιπα που δεν έχει ή από εκείνα που έχει ο Κριστιάνο. Ο Μέσσι έχει αυτήν την απίστευτη ταχύτητα στην τρίπλα και τον ελιγμό, κάτι που αυτομάτως τον κάνει πιο απειλητικό από 3 Κριστιάνους, διότι δρα στον πιο κρίσιμο χώρο, εκεί που παίζονται όλα, δηλαδή έξω και μέσα στη μεγάλη περιοχή του αντιπάλου. Κι αν ο Κριστιάνο απειλεί κυρίως "παραπλέυρως" (με εξαίρεση τα χτυπήματα φάουλ, που ποτέ όμως δεν μπορούν να αποτελούν μία "σταθερή" στο ποδόσφαιρο), ο Μέσσι απείλεί στην καρδιά, εκεί που αν του "περάσει", είναι γκολ.

Μπορεί με τα "βραζιλιάνικα" γυαλιά μου να βλέπω ότι ο Ροναλντίνιο τους θέλει όλους αυτούς για...βοηθούς για να κάνει τα δικά του, αλλά δεν μπορεί κανείς να μην υποκλιθεί στην τεράστια αξία του νούμερο 1 αυτή τη στιγμή Λιονέλ.......

Εκτος του οτι ειναι ΚΩΛΟΠΑΙΔΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΠΑΣΤΑΡΔΙ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΚΑΙ ΑΧΩΝΕΥΤΟΣ δεν εχει παρει ουτε τους μισους τίτλους του Messi.Oπότε όπως καταλαβαίνεται ψηφίζω δαγκωτό MESSI!!!

Εκτος του οτι ειναι ΚΩΛΟΠΑΙΔΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΠΑΣΤΑΡΔΙ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΚΑΙ ΑΧΩΝΕΥΤΟΣ δεν εχει παρει ουτε τους μισους τίτλους του Messi.Oπότε όπως καταλαβαίνεται ψηφίζω δαγκωτό MESSI!!!

ο ροναλντο ειναι οντως πολυ αχωνευτος. :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

Επισης ψηφισα messi αλλα δεν το θεωρω σωστο να γραφονται τετοιοι χαρακτηρισμοι οπως αυτοι 2 ποστ παραπανω.............. :nono:

ποτε δεν μου άρεσε ο messi βασικά ούτε ο c.ronaldo προτιμώ kaka και θα έπρεπε να είναι στο poll αλλα τέλος πάντων ψήφισα τον c.ronaldo επειδή φυσικά είναι και ανώτερος από τον messi!τον messi τον έχω πάρει από κακό μάτι βασικά όλους τους αργεντινους από τότε που ακούστηκε αυτό για τον maradona...αλλα πέρα από αυτό και ο messi είναι καλός παίχτης αλλα δεν συγκρίνετε με τον c.ronaldo!

• Create New...