Jump to content
Chronis

eFootball [Free-to-Play]

Recommended Posts

Και πριν περίπου ένα μήνα είχε το κουτί με legends που άνοιγε με gp.... Χτες έπαιξα τα δύο ματς που δίνει τους legends-σε σούπερσταρ κ θρύλος-κ έτυχα κ τις δύο φορές παίκτες θρύλους που ήδη είχα, κατάντια! 

• Like 1
  • Haha 1

50 minutes ago, AkisVarg said:

Και πριν περίπου ένα μήνα είχε το κουτί με legends που άνοιγε με gp.... Χτες έπαιξα τα δύο ματς που δίνει τους legends-σε σούπερσταρ κ θρύλος-κ έτυχα κ τις δύο φορές παίκτες θρύλους που ήδη είχα, κατάντια! 

Εγώ δεν τα παίζω καν αυτά, δεν αξίζουν ούτε δευτερόλεπτο από το χρόνο μου. Να πάρεις ποιον? Τον Νακαμούρα? :hehe:

Άσε ρε τελειωμένη Κονομίτσα :respect:

• Haha 2

Νταξ μωρέ, αφού τους έχω άνετα, λέω μήπως κ πάρω κάποιον καλό που δεν εχω(έχω κ 50 γυμναστές στο πλάι) κ είπα ότι παίζω φιλικά με άλλα δύο φιλαράκια, οπότε ότι πάρεις καλό είναι με B φορμα! 

• Like 2

Καλησπέρα σας.

Βρήκα αυτό το video. Η Konami απαντάει επίσημα (επιτέλους) σε κάποιες πολύ βασικές ερωτήσεις του κοινού.

Ελπίζω να βοηθάει.

Άντε να δούμε ...

• Like 4

εδω λεει οτι το PC 8a einai next gen καλό ακούγετε  πάντως,για να δουμε ...

• Love 1
  • Like 1

μια χαρα... φετος θα παιξω efootball!
Επισης δεν εχω καταλαβει για ποιον λογο ειναι αρνητικοι ολοι για το crossplay. Θα μπορουν πλεον να παιξουμε ολοι αναμεταξυ μας. Σας χαλαει?

• Like 3

35 minutes ago, AlexIsGRx said:

Σας χαλαει?

Ακόμα ρωτάς?

Κάνε ένα κόπο και διάβασε το προηγούμενο ποστ μου που λέω ξεκάθαρα γιατί.

3 hours ago, sonofmook said:

Ακόμα ρωτάς?

Κάνε ένα κόπο και διάβασε το προηγούμενο ποστ μου που λέω ξεκάθαρα γιατί.

Δεν αναφερομαι μονο σε αυτο το mode που δεν παιζεις εσυ.
Λογικα θα υπαρχουν και αλλα modes οπου θα μπορεις να παιξεις ενα φιλικο με ομοδα της επιλογης σου.
Τεσπα οτι αρεσει στο καθεναν.

Οπότε δεν έχει άλλο ντεμο, μια κ καλή αυτό που θα βγει, πολύ καλύτερα έτσι νομίζω! 

• Like 2

Και κάποια άλλα δημοσιεύματα χθες,λένε ότι το παιχνίδι που αρχικά θα έχει 9 ομάδες,θα μπορούμε να παίξουμε και οφλαιν φιλικούς αγώνες με τον υπολογιστή,όπως και ονλαιν.

Ενω το edit mode και option file που θα έρθουν αργότερα σαν ενημέρωση,όπως φαίνεται παραπάνω,θα έρθουν μόνο σε playstasion κι όχι xbox.Παλι δηλαδή και στις νέες κονσόλες θα μπορούμε να περνάμε πατς μόνο στα playstasion.

Επισης από τα κινητά θα μπορούμε να παίζουμε Cross play  μόνο με χειριστήριο συνδεδεμένο στο κινητό, αν θέλουμε να παίζουμε με αντιπάλους απο κονσόλες η PC.

Edited by Game1
  • Like 3

Θα υπάρξουν αλλαγές στο myclub από ότι λένε.Τερμα η ρουλέτα και ότι τύχει στον καθένα.Οπως και στο fut του φιφα,ο καθένας θα στοχεύει τους παίκτες που θέλει.Βεβαια οι εθισμένοι θα τα σκάνε χοντρά.

https://www.gameworld.gr/news/sports/45480-η-konami-δήλωσε-ότι-το-efootball-θα-είναι-ουσιαστικά-ένα-demo-την-κυκλοφορία-του

"Η Konami δήλωσε ότι με το Match Pass, θα μπορείτε να διεκδικείτε τους παίκτες που θέλετε. Θα υπάρχει και δωρεάν και επί πληρωμή έκδοση του Match Pass: "Τα προηγούμενα παιχνίδια είχαν το στοιχείο του λαχείου, όμως το eFootball σας επιτρέπει να διεκδικήσετε και να αποκτήσετε τους αγαπημένους σας παίκτες με το Match Pass, ένα σύστημα που αποκτάτε items με βάση τους πόσους αγώνες παίξατε. Δωρεάν και επί πληρωμή Match Passes θα είναι διαθέσιμα".

• Like 4

Ωραία, επιστρέφει η μαγεία του 11 όπου φτυναμε αίμα να πάρουμε κάποιον παίκτη αλλά το ευχαριστιομασταν!!(θυμάμαι είχα μαζέψει περίπου 22 μύρια κ σκεφτομουν:να πάρω Ροναλντο ή Pato κ Villa?)! 

(πάντως αυτό για το ότι δε θα μπορούν οι κάτοχοι των Xbox να περάσουν patch  κλπ έχει να κάνει με την Microsoft κ όχι με την κοναμι.) 

Edited by AkisVarg
  • Like 3

Τουλάχιστον να υπάρχουν και αγώνες ομάδων μικρότερων κατηγοριών.Να μην παίζουν όλοι απέναντι σε ομάδες τούμπανα όπως στο fut fifa.Αλλα βέβαια δεν συμφέρει οικονομικά τις εταιρείες.Τους συμφέρει να τα σκάει ο κόσμος να φτιάχνει ομάδες τούμπανα, διαφορετικά παίξτε μάστερ λίγκ.

• Like 1

Ρε παιδια δεν μας εξηγουν κατι. Λενε οτι θα βγουν αργοτερα option files να κατεβασουμε. Σε ποιο υποβαθρο και με ποια πρωταθληματα; Θα ειναι οπως του 21 ολα τα πρωταθληματα; Κατι αλλο; Γιατι τα κρατανε κρυφα;

42 minutes ago, polakis said:

Ρε παιδια δεν μας εξηγουν κατι. Λενε οτι θα βγουν αργοτερα option files να κατεβασουμε. Σε ποιο υποβαθρο και με ποια πρωταθληματα; Θα ειναι οπως του 21 ολα τα πρωταθληματα; Κατι αλλο; Γιατι τα κρατανε κρυφα;

Δυστυχώς εμένα μου φαίνεται ότι ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τι παίζει , ερασιτεχνικό θα πω είναι λίγο, μοιάζει σαν να είχαν ένα σχέδιο για ένα γαμάτο παιχνίδι ,στην πορεία το αλλάζουν σκεπτόμενοι τα φράγκα και τώρα τρώνε το ΚΡΆΞΙΜΟ και προσπαθούν να τα μπαλωσουν με dlc και παπαριές.

Από πού να αρχίσω και που να τελειώσω δηλ εγώ σαν παίκτης offline είμαι αναγκασμένος να προσεύχομαι μπας και η ΕΑ κάνει ένα ποδοσφαιρακι στα επίπεδα του πες με το πετυχημένο μίγμα της ΕΑ εκεί φτάσαμε, κάθε φορά που διαβάζω κάτι νέο για το παιχνίδι χειρότερα είναι , το τελευταίο που είδα είπε λέει ο Κιμουρα ότι ναι μεν θα έχει γρασίδι 3δ και ατμόσφαιρα γηπέδου αντάξια νεχτ γκεν αλλά ακούσων ακούσων σε κάποια στιγμή το μέλλον όπως και μάστερ λιγκ , δηλαδή κοροϊδεύουν κανονικά και με το νόμο , και το χειρότερο είναι ότι επειδή θα είναι Φόρναιτ ποδοσφαιρακι θα τα πάει καλά και εδώ είμαστε, εμένα πάντως προσωπικά ........ , Τεσπά τα είπα γιατί τα είχα μαζεμένα και δεν κάνει χαχχαχα

Γεια χαρά  ο Θεός μαζί μας

• Like 4

Πάντως κάποια πράγματα φαίνονται που τα προετοίμαζαν από πέρσι.Πχ η σύνδεση με κινητό, τo καινούργιο νόμισμα epoints που μαζεύει ο κόσμος από αγώνες σε κονσόλες-κινητά και διαλέγει ποιόν παίκτη θα αγοράσει,η αλλαγή ονόματος από πέρσι...τα βγάζουν όλα σιγά σιγά.Το μάστερ λίγκ αν το πουλάνε κάνα 30ρι 40ρι € να το κατεβάσουμε, δεν τους συμφέρει να καθυστερούν πολύ.

• Like 1

2 hours ago, Game1 said:

Πάντως κάποια πράγματα φαίνονται που τα προετοίμαζαν από πέρσι.Πχ η σύνδεση με κινητό, τo καινούργιο νόμισμα epoints που μαζεύει ο κόσμος από αγώνες σε κονσόλες-κινητά και διαλέγει ποιόν παίκτη θα αγοράσει,η αλλαγή ονόματος από πέρσι...τα βγάζουν όλα σιγά σιγά.Το μάστερ λίγκ αν το πουλάνε κάνα 30ρι 40ρι € να το κατεβάσουμε, δεν τους συμφέρει να καθυστερούν πολύ.

30.με 40€ να το έχουν να το χαίρονται σιγά μην χαλάσω λεφτά για μάστερ λιγκ όπως είναι τώρα ,να φτιάξουν πρώτα και μετά ,εγώ αλήθεια σου λέω τα έχω πάρει με την κονομα ...εε κοναμι ήθελα να πω εάν δεν δω ποδοσφαιρακι της προκοπής δεν ....φτάσαμε στο σημείο να θεωρούμε παιχνιδαρες το  πεσ 20 και το 21 και θα μας λείψουν ,καλά τώρα τη να λέμε εδώ χαντακωσαν το metal gear solid  και διώξανε τον Κοτζιμα, κρίμα ρε γαμωτο είχαμε και εμείς ένα παιχνίδι να παίζουμε......ΔΕΝ ΘΈΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΦΙΦΑΚΙΑΣ ΓΑΜΩΤΟ ΤΟ ΚΕΡ......ΜΟΥ !!!!!!!

Αστεια αστεία ο φλοκιμαν την είχε πάρει γραμμή την δουλειά και την είχε κάνει σιγά σιγά από πριν χαχαχαχ

• Like 1
  • Haha 2

Εντάξει εγώ πιστεύω ότι μέσα Οκτώβρη θα είναι διαθέσιμο κ το ml... με ένα 20ρικακι!δε πιστεύω ότι θα τους πάρει πολύ... Μη ξεχνάμε ότι - ποια χρονιά ήταν που κυκλοφόρησε την μία το πρώτο δεκαήμερο του Οκτωβρίου κ μια άλλη 30 Σεπτέμβρη.

Επισης κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να ρίξει φράγκα για να πάρει παίκτες... εξαρτάται κ πως το βλέπει βέβαια-αν κυνηγάει κατάταξη κλπ... Εγώ το είπα κ θα το ξαναπώ.. Φράγκο δε βαζουμε με τα φιλαράκια για τις ομάδες μας για τα μεταξύ μας παιχνίδια κ πάνω κάτω έχουμε όλοι τον ίδιο χρόνο, αυτό που μας "απασχολεί" όλους είναι να είναι καλό κ αξιοπρεπές το gameplay(αν όχι εθιστικο) 

Οταν κυκλοφορήσει το παιχνίδι όλοι εδώ θα μαστε-κρίνοντας ο καθένας από την δική του οπτικη! 

Edited by AkisVarg
  • Like 2

στο δωρεαν match pass ο παικτης που θα παρετε θα ειναι ο μανταλος

στο επι πληρωμη match pass ο παικτης που θα παρετε θα ειναι ο νειμαρ

οσοι παιζουν f2p παιχνιδια ξερουν πως λειτουργουν τα season pass

στο gems of war που παιζω,στο δωρεαν pass δεν υπαρχει καμια καρτα ως δωρο,στο επι πληρωμη εχει μια μυθικη καρτα,μια λετζενταρι και ολες τις καρτες για το κατοικιδιο που δινει εξτρα στατς στο βασιλειο.

• Like 2
  • Haha 2

Λες να το φτάσουν κ αυτοί σε αυτό το σημείο? (στο άλλο άκρο δηλ)... Μέχρι φέτος είχε διάφορες εκδόσεις παικτών, τους ίδιους είτε χρυσούς είτε μαύρους κ αυτούς (τους μαύρους) σε διάφορες εκδόσεις...άνετα έκανες ομάδα από τα Χριστούγεννα χωρίς μισό ευρώ. Αν το κάνουν αυτό τότε μόνο φιλικά με τις ομάδες που θα έχει..... Θα δούμε τι θα γινει βέβαια.. 

Edited by AkisVarg

22 hours ago, AkisVarg said:

Οπότε δεν έχει άλλο ντεμο, μια κ καλή αυτό που θα βγει, πολύ καλύτερα έτσι νομίζω! 

Αφου ντεμο ειναι το ιδιο το παιχνιδι! αυτο το Free to play, αυτα που προσφερει ειναι οτι εδινε παλια το ντεμο.
9 ομαδες και απλα exhibition match.

25 minutes ago, flokiman said:

Αφου ντεμο ειναι το ιδιο το παιχνιδι! αυτο το Free to play, αυτα που προσφερει ειναι οτι εδινε παλια το ντεμο.
9 ομαδες και απλα exhibition match.

Το γνωρίζω-το λέει κ ολας, απλά υπήρχε η εντυπωση-το συζητούσαμε κ δω-μήπως δώσουν κάποια άλλη έκδοση μέσα στον Αύγουστο! :)