Jump to content
Chronis

eFootball [Free-to-Play]

Recommended Posts

Ξανά μέσα τα mobile. Είχε γίνει λάθος στην προηγούμενη ανακοίνωση λέει... :icon_cool:

( Η εταιρεία που κάνει λάθος σε τριών σειρών επίσημη ανακοίνωση, αναμένεται να φιξάρει τον απόλυτο εξομοιωτή ποδοσφαίρου, μμμααααάλιιιισταααα! )

spacer.png

• Haha 9

Ουτε μια ανακοινωση σωστη δεν μπορουν πλεον να βγαλουν

Νομιζω τελος εποχης

12 hours ago, de_paizei said:

Νομιζω τελος εποχης

δεν χρειαζεται να νομιζεις...το προ ετσι και αλλιως δεν υπαρχει και το efootball απο την πρωτη μερα ειναι πεθαμενο, το μονο που μενει ειναι να βγαλει ανακοινωση και η κοναμι οτι τελος και το efootball και τα λεμε σε 2-3χρονια!

Όποιος παίζει να ξέρει πως υπάρχει τρόπος να κάνουν κίνηση οι παίκτες, απλά πατάς L1 όπως στο FIFA. 

• Like 1

Τι εννοείς ? Αφού με το L1 αλλάζει παίκτη και μπερδεύεται..

Όταν πχ έχεις τη μπάλα με το χαφ και θες να κάνει κίνηση το μπακ,κοιτάς προς το μέρος του και πατάς L1.

Μία φορά το πατάς,με την δεύτερη ακυρώνει.

Edited by Bakogoal
  • Like 2

22 hours ago, Bakogoal said:

Όταν πχ έχεις τη μπάλα με το χαφ και θες να κάνει κίνηση το μπακ,κοιτάς προς το μέρος του και πατάς L1.

Μία φορά το πατάς,με την δεύτερη ακυρώνει.

Μου είναι λίγο δύσκολο αλλά  πιάνει ! Μεντορας…

• Like 2

2 hours ago, ISS said:

Μου είναι λίγο δύσκολο αλλά  πιάνει ! Μεντορας…

Το πάτησα από συνήθεια επειδή παίζω FIFA και εκεί είναι έτσι...θα συνηθίσεις 👍

• Like 1

Παιδιά το efootball(το 22) δεν το παίζει κανείς σας; 

Έχω μαζέψει 112k, μπαίνω παίζω χαλαρά, δεν έχω πετύχει καλό αντίπαλο ακόμα. 

Έχει στρώσει το παιχνίδι. 

Edited by Bakogoal

εχω 319.000 αλλα ποσα φιλικα να παιξει κανεις?οι ανθρωποι ειναι καθυστερημενοι, που θα το εχουν φτιαξει την πληρη εκδοση μεχρι την ανοιξη..

και το gameplay ειναι μετριο για μενα

• Like 1

52 minutes ago, villa said:

gameplay ειναι μετριο για μενα

Σε σχέση με τον ανταγωνισμό; 

1 hour ago, Bakogoal said:

Σε σχέση με τον ανταγωνισμό; 

οχι σαν παιχνιδι ειναι μετριο...συν το προβλημα και με τα γραφικα..το χειροτερο ολων ειναι ομως μας εκοψε το ποδοσφαιρο η κοναμι...δεν μπορω αλλο να παιζω φιλικα...

• Love 1
  • Like 2

Πραγματικα δεν ξερω τι κανει αυτη την στιγμη η konami και εαν θα ακολουθησει να δουλευει πανω σε αυτο το παιχνιδι.
Υποτιθεται οτι ειχε ετοιμο και θα εβγαζε το match pass πριν 1 μηνα και τωρα μετα απο το κραξιμο βαζει σε τιμωρια τους fans εως την ανοιξη.
Ο μοναδικος λογος που το κοιταω ακομη ειναι οτι υπαρχει μια ελπιδα και το μοναδικο θετικο που εχει σαν παιχνιδι,
ειναι οτι ρυθμος του μοιαζει με ποδοσφαιρο και δεν ειναι σαν το φλιπερακι που εκαναν παλι στο fifa μετα τα τελευταια updates
Το θεμα ειναι οτι ποιος θα εχει την υπομονη να περιμενει εως την ανοιξη?
Με αυτες τις κινησεις το μονο που καταφερνει η konami ειναι να συνεχιζει να εξαφανιζεται απο τον χαρτη.
Το μοναδικο πραγμα που κανουν ειναι να ενημερωνουν τα social media με διαφορα ασχετα...
Αλλα με οτι εχει να κανει με το παιχνιδι και τι μπορουν να φτιαξουν ή ετοιμαζουν δεν αναφερουν τιποτα.
Την τελευταια φορα που δεν ελεγαν τιποτα για το παιχνιδι μας σερβιρανε αυτο το αποτελεσμα.
Υπαρχει εμπιστοσυνη με απο αυτο?

• Like 1

Έχω παίξει 1μιση ματς από την ημέρα που πρωτοβγήκε και συνεχίζω μόνο με το 21 coop.

Καθημερινά δικαιώνομαι που δεν το άφησα να περάσει ούτε ξυστά.

• Like 1

Γατάκια…Γλέντι!! Ένα γλέντι ατελείωτο, μπαίνεις γρήγορα  βρίσκεις αντίπαλο στο φτερό, τρως τις γκολάρες σου βάζεις τις γκολάρες σου, κανεις τις μάτσαρες σου,πατάς R2 με σύνεση εκμεταλλεύεσαι την αδράνεια το πετάς απαλά εκεί που θέλεις, εν τω μεταξύ όλοι παίζουν έτσι χαλαρά χωρίς άγχος κατάταξης, κανείς δεν κάνει καθυστερήσεις να σου σπάσει τα @@@, δεν ασχολείσαι με συστήματα μπαίνεις και παίζεις και άμα πετύχεις και κανένα πιο αδύναμο ( οχι οτι ειμαι κανενας δυνατός, λέμε τώρα..) αρχίζει το γλέντι.. να οι τριπλάρες, να το rs πάνω κάτω και να οι φάσεις οι τρελες να οι κεφαλιές να τα θρού τα πονηρά με r1, να μπουκες με θράσος στην μικρή περιοχή και όποιον πάρει ο χάρος….Αρκει η Κοναμι να φτιάξει σωστά αυτό που τόλμησε, εδώ κάποτε από το μηδέν πριν πολλά χρόνια που όλοι παίζαμε σουμπουτεο μας μυησε σε παιχνίδι που μας πέσαν τα σαγόνια….                       Πάω τώρα σε φιλαράκια να παίξω κούπα στο 21 και να πλακωθούμε πάλι αν αξιζει το 22…αλλάζει ο κόσμος αλλάζουν τα πάντα, να μην αλλάξει και το προ που αγαπήσαμε ? 

• Love 1
  • Like 1

Να μην του δώσουμε λίγο χρόνο ?

Έτσι ακριβώς,είναι διασκεδαστικο,προσωπικά παίζω 4-2-1-3 θέλω,δεκαρι και άκρα.

Πάντως έχει πάρα πολλούς αμπαλους,σε 30 ματς παίζει να έχω 29 νίκες και ένα Χ.

Έχει χαβαλέ,μηδέν νεύρα και δίνει φράγκα...αν είχε και coop θα το έλιωνα.

Edited by Bakogoal

ΜΗΔΕΝ ΝΕΥΡΑ !! είπες με 2 λέξεις αυτό που ήθελα να πω τόση ώρα ! απόλαυση..

• Love 1

11 minutes ago, Bakogoal said:

Έτσι ακριβώς,είναι διασκεδαστικο,προσωπικά παίζω 4-2-1-3 θέλω,δεκαρι και άκρα.

Πάντως έχει πάρα πολλούς αμπαλους,σε 30 ματς παίζει να έχω 29 νίκες και ένα Χ.

Έχει χαβαλέ,μηδέν νεύρα και δίνει φράγκα...αν είχε και coop θα το έλιωνα.

Εσυ προσωπικά σιγά μην δεν είχες τόσες νίκες, μια φορά έπαιξα μαζί σου σε κάποιο ντέμο του 18 μου φαίνεται και ακόμα ζαλισμένος είμαι…

1 hour ago, ISS said:

Εσυ προσωπικά σιγά μην δεν είχες τόσες νίκες, μια φορά έπαιξα μαζί σου σε κάποιο ντέμο του 18 μου φαίνεται και ακόμα ζαλισμένος είμαι…

Ποιος είσαι στο psn;;; 

38 minutes ago, AlexIsGRx said:

τι εβαλες ρε μεγαλε

Πρώτη φορά βλέπω αυτό το animation! 

Δεν ήξερα καν πως υπάρχει. 

Ωραίο , φαίνεται ότι ο αντίπαλος πίεζε ψηλά αλλά σαν πολύ ξεφραγο αμπέλι μου φαίνεται τι να πω , εγώ το έχω σβήσει εδώ και καιρό ,δύστυχος όπως είπε κάποιος η Κόναμι μας έκοψε το ποδόσφαιρο  , άσε που δοκίμασα ΦΙΦΑ και το πες 21 μου φαίνεται εντελώς ξύλινο και δεν μπορώ να γυρίσω πίσω , το κακό είναι ότι με τα updates το μαμισανε , άσε μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα , έχω καταντήσει να παίζω κάτι lord's of the fallen χαχαχαχαχα