Jump to content
Chronis

eFootball [Free-to-Play]

Recommended Posts

25 minutes ago, SkyloMethyr said:

Ξαναεγκατέστησα μετά από 5 χρόνια στο pc (το ειχα στο steam) to PES 2017 το θεϊκό. Εγκατέστησα και το latest Smoke Patch και όλα SUPER !

Ας βγει το πειραματόζωο της ΚΟΝΑΜΙ και το 2023.

Τέλος από εμένα το online, τέλος τα σκουπίδια. 

Υ.Γ. Επείδη με έφαγε ο κουμπάρος μου και με έκραξε που έσβησα το σκουπίδι της Ι ΕΪ ΣΠΟΡΤΣ, ισως το ξαναβάλω μόνο και μόνο για φιλικά με αυτόν. Ήδη κλαίω και σιχτηρίζω τα 62.99 + 1.00 ευρώ που έδωσα, και σκέφτομαι πόσα πιτόγυρα και μπύρες θα ειχα χλαπακιάσει...

το account δεν πουλιεται?

Ρε παιδιά δηλαδή σοβαρά τώρα οποίος ασχολείται ακόμα με αυτήν την εταιρεία έχει πρόβλημα υπαρξιακό χαχαχαχαα 

Σοβαρά τώρα Κόναμι δεν υπάρχει τα ειμαπε τώρα αυτά , να ζήσουμε να το χαιρόμαστε το προ  , μετά από κάποια χρόνια θα είναι φάση ,kick off , sensible soccer και έτσι ,ένας θρύλος των κονσολών 

Δυστυχώς η μόνη λύση είναι παλιά προ η ΦΙΦΑ  διαλέγεις και παίρνεις , γερασααμε λέμε και θα μας ανέβει και το ζάχαρο χαχαχαχαα

• Like 1
  • Haha 1

εξαρθρωση ωμου αλλα δεν χαμπαριαζει τιποτα...

• Haha 1

10 hours ago, Ronaldo_IssPro98 said:

το account δεν πουλιεται?

Δε θέλω να πουλήσω το account για ένα κ@λοπαιχνιδο. Έχω ένα σωρό παιχνίδια πάνω.

Σιγουρα παει πισω και η εναρξη του MC

Εδω δεν ειναι σε θεση να πουν στις 23/10 ποτε θα βγει το update

Προφανως ειδαν οτι δεν τους βγαινει και λιγες μερες πριν την υποτιθεμενη αναβαθμιση ανακοινωσαν οτι ειναι εκτος χρονου με αγνωστο το ποτε θα ειναι ετοιμοι

Γενικα ολο το προτζεκτ βγηκε εκτος καθως αλλιως τα υπολογιζαν και αλλιως τους βγηκε

Λογικα δεν κανουν μερικα φιξαρισματα, το παιχνιδι μπαζει απο παντου

Επισης ολη η λογικη μαλλον διαπιστωνουν οτι δεν τους βγαινει καθως ξεβολευουν τους ηδη πελατες τους ( πχ με τα απαραδεκτα screen στο team setting, τα πολυ διαφορετικηγς φιλοσοφιας commands ΣΥΝ τα ολα τα αλλα )

Λογικα κατι θα εχουμε αλλα παει για πολυ μετα

Νομιζω μια χαμενη χρονια οπως το 2013 με το προ 14 οπου απο μεχρι το Νοεμβριο του 14 που στρωθηκαν στη δουλεια (και παρουσιασαν το προ 15 ) μειναμε χωρις ποδοσφαιρακι μετα το αισχος του 2014 ( οχι μονο σαν gamplay αλλα με το απαισιο onine mode)

• Like 2

Ρε ποιο φιλικο κλιμα ?? εδω σκοτωνωμαστε και καναμε να μιλησουμε κανα δεκαημερο !! εδω ο αλλος προχθες μου εβγαλε χαρτακι με τις υπογραφες μου που μου ειχε κανει 4 νικες μαζεμενες πριν 24 χρονια...( ειχαμε χαρτακια που υπογραφαμε νικες και ηττες για τυχον αμφισβητηση την αλλη μερα ) ασε που οι μισοι εκαναν κομμα με τους αλλους μισους, αναλογα τα αποτελεσματα της κουπας βεβαια....φιλικο κλιμα...χαχαχαα

• Like 1
  • Haha 6
  • Confused 1

Εδώ καμία φορά ο άλλος στραβωνε από τα νεύρα του που έχανε... "φεύγω ρε μλκες" έλεγε... "Το μπουλο ρε, στα τσακιδια" λέγαμε μεις γελώντας.... Μετα από 10 λεπτά χτυπούσε το κουδούνι! Εποχαρες! 

• Like 2
  • Haha 7

και εγω ειχα χαρτακια και σημειωναμε τις νικες, 2000 νικες εγω 900κατι ο αλλος...τα μετραγαμε, και μαλιστα σε πολλα ματς επερνα ξερω γω βραζιλια εγω, γαλλια ο αλλος, και στο 20λεπτο μπορει να ετρωγα 2 γκολ και να ειχα και κοκκινη καρτα, και του λεγα βγαλτο ματς. παμε καινουργιο με αλλες ομαδες, και μου ελεγε οκ αλλα περνω την νικη...οκ του λεγα...ωραιες εποχες...κυριως απο isspro98 μεχρι και pro6! αυτα δεν ξαναγινονται και δεν συγκρινονται με τα online ματς...οποιος τα προλαβε τα προλαβε! νοσταλγικες στιγμες!

• μαλιστα παλια ειχα χασει σε ενα ματς θυμαμαι στο pes6 και το φιλαρακι μου τοτε μου ειχε σπασει τοσο πολυ τα νευρα που του ειχα πει να μου δωσει πισω κατι λεφτα που του ειχα χαρισει οταν ειχε αναγκη..σκοτωμος παλια για το προ....εως και ξυλου πολυ σπανια...αλλα μετα απο κανα 2 μερες οκ γελαγαμε και τα βρισκαμε παλι..και μετα ομως παλι τα ιδια...δεν ειναι τυχαιο που καποτε για το pes6 ειδικα ειχε βγει ο τιτλος "το διαβολοπαιχνιδο" γιατι χαλαγε φιλιες, εσπερνες διχονειες...ηταν δαιμονικο σατανικο παιχνιδι...ακρως αιθιστικο...χαλουσε σπιτια το προ τοτε.....😈
  • Like 5
  • Dislike 1

sensible soccer και κουτουλιά στην μούρη του κολλητού σε αμφισβητουμενο γκολ.... εκπληκτικες εποχές χαχαχα

• Haha 5

Μένουμε χωρίς ποδοσφαιρακι φέτος ή πάμε στα παλιά όπως λένε και κάποιοι φίλοι πανω

Πραγματικά αυτό δε παίζεται όπως ειναι

• Like 3

Εγω το τελευταιο PES που επαιζα ηταν το PES 2016....Απο το 2008 μεχρι το 2014 ημουν φουλ απογοητευμενος με την εταιρια περιμενα πως και πως να κανουν το επομενο βημα με νεα μηχανη καπως καλυτερη...Μετα βγηκε το 2014 ημουν ευχαριστημενος ομως το παιχνιδι ηθελε δουλεια σε πολλους τομεις...Το PES 2014 στην αρχικη του μορφη ειχε μεν ελευθερια πολυ καλη κινηση μετα τα patches προσπαθησαν να το κανουν σαν τα προηγουμενα PES που δεν μ αρεσαν, επισης ηταν σε πολυ αρχικη μορφη δεν ηταν για πολλα πολλα ουτε σε κρατουσε...Μετα απο το 2015 μεχρι το 16 προσπαθησαν να το κανουν καλυτερο ομως ενταξει καπου εκει αρχισα τις γκομενοδουλειες στο ιντερνετ με την τοτε κοπελα μου να μενει σ αλλη χωρα οποτε επικεντρωθηκα στην γκομενα και ηταν η αφορμη να παρατησω το μαρτυριο που λεγοταν PES...

Φετος ψηθηκα για efootball 2022 επειδη ακουγα για 2 χρονια δουλειας και τετοια μαλιστα ψηνομουν ν αγορασω και ps5...Δοκιμασα τα PES 2020 και efootball 2021 και απογοητευτηκα γιατι μου φανηκαν φουλ στο script ειδικα το 21...Και το efootball 2022 φαινεται χαλια επαιξα 1-2 games και απογοητευτηκα....

Μετα μου ειπε ενας φιλος να δοκιμασω το PES 2017 και το εβαλα στο παλιο υπολογιστη που χω στην ακρη για διακοσμηση και μαγευτηκα...Ειχα ξεχασει πως το PES 2017 ηταν το τελευταιο που ετρεχε στους υπολογιστες που ειχαμε τοτε οταν παιζαμε τα PES 6-2016...

Μιλαμε το 2017 αγγιζει την τελειοτητα για τα γουστα μου...Δεν εβαλα πατσακι επειδη απ οτι καταλαβα τοτε οι editors δεν του δωσαν οση αγαπη αξιζε, επισης αν εξαιρεσουμε την Παρι και τον Ροναλντο στην Μαντσεστερ, μ αρεσουν περισσοτερο οι ομαδες, τα ροστερ και το επιπεδο των ομαδων του 2017 παρα του 2022 οποτε το παιζω χωρις πατσακι...MSN στην Μπαρτσα, Μπειλ-Ροναλντο στην Ρεαλ, ηταν η χρονια που ο Αζαρ μαγευε στην Τσελσι....Ωραια φαση...

Νομιζω ειναι καιρος οι PCακηδες να στραφουν στο editing των PES 5, PES 6, PES 2013 και PES 2017...Οκ οσοι εχουν κονσολες ειδικα PS5 τα efootball 2022 και PES efootball 2021 ειναι μονοδρομος, αλλα οι PCακηδες το καλυτερο πραγμα που χουν να κανουν ειναι να ξαναθυμηθουν τις παλιες καλες εποχες...

Ειδικα αν θες κατι πιο μοντερνο το PES 2017 ειναι μια χαρα...

Edited by PAOK1944
  • Like 2

Συγνωμη για το διπλο post....

Αυτο που δεν καταλαμβαινω απο την ΚΟΝΑΜΙ, οκ οι εποχες εχουν αλλαξει, πλεον υπαρχει η μοδα του cross play, τα κινητα απ οτι φαινεται ειναι το μελλον του gaming οσο και να ξενιζει καποιους απο εμας κτλ κτλ...Και μπορεις να βγαλεις πολλα χρηματα απο αυτα τα cross play free online games που υπαρχουν και σε κινητα, τυπου league of legends κτλ...

Ποσο δυσκολο ηταν η ΚΟΝΑΜΙ να βγαλει το efootball PES 2022 με την νεα μηχανη, με σουπερ γραφικα, με δουλεμενο gameplay και ολα τα αλλα να κανει σουπερμπαμ μ ενα ποδοσφαιροπαιχνιδο νεας γενιας να πατησει κατω και το ΦΙΦΑ σε θεμα ποιοτητας και παραλληλα να βγαλει και μια μαλακια που να μπορεις να την κατεβασεις δωρεαν σε κινητα και κονσολες και να ειναι του στυλ που ειδαμε φετος...

efootball PES 2022 και crossplay efootball PES 2022... Δυο διαφορετικες ομαδες που να δουλευουν παραλληλα σε δυο διαφορετικες εκδοσεις..Και αν το crossplay efootball ειχε απηχηση και σε κονσολες και σε κινητα κτλ τοτε σταδιακα τα επομενα 2 χρονια θα μπορουσαν να αποσυρουν το αλλο...

Edited by PAOK1944

35 minutes ago, PAOK1944 said:

Νομιζω ειναι καιρος οι PCακηδες να στραφουν στο editing των PES 5, PES 6, PES 2013 και PES 2017...Οκ οσοι εχουν κονσολες ειδικα PS5 τα efootball 2022 και PES efootball 2021 ειναι μονοδρομος, αλλα οι PCακηδες το καλυτερο πραγμα που χουν να κανουν ειναι να ξαναθυμηθουν τις παλιες καλες εποχες...

Ειδικα αν θες κατι πιο μοντερνο το PES 2017 ειναι μια χαρα...

φιλε δεν γινεται να παιξεις παλι καποιο παλιο προ και να ειναι σαν κατι φρεσκο και καινουργιο...προσωπικα ολα τα προ καθε χρονο τα λιωνω μεχρι να βαρεθω, μεχρι να μην με γεμιζει αλλο..ο,τι πατς και να βαλω μετα απο 3-4-5 χρονια, δεν προκειται ποτε να μου αρεσουν παλι κατι παλιο..δεν γινεται..γιαυτο καθε χρονο θελουμε παντα κατι καινουργιο..το 2017 ητα μια χαρα για τοτε...για σημερα δεν ειναι μια χαρα! ειναι πολυ χειροτερο απο το 2021!  επισης εμεις το παιξαμε το 2017, εσυ οπως λες οχι..γιαυτο και σου αρεσει τωρα.! αν το επαιζες τοτε και συνεχιζες να παιζεις τα καινουργια τοτε σημερα δεν θα μπορουσες να το παιξεις αλλο! απλα πραγματα ξεκαθαρα!

τι παραπανω να κανεις στο pes5-6? δεν γινεται, αλλα και να κανεις κατι, παλι ειναι το παλιο, το ποδοσφαιρακι που εχω παιξει τουλαχιστον 3000 ματς..

εδω λεμε να βγει ενα ποδοσφαιρακι σαν τα bet soccer games επιτελους να πεσουν σαγονια

...αν ειναι να παιζω παλι τα παλια προ, τοτε καλυτερα να μην παιξω τιποτα και να δω καμια ταινια ή να παιξω κανα επιτραπεζιο! 

• Like 2

Ναι εχεις δικαιο σ αυτο που λες ισχυει, εσεις το χετε παιξει και συνεχισατε με τα επομενα οποτε ειναι διαφορετικο  εγω δεν δοκιμασα τοτε το 2017 και γενικα τα 2017-2021 τα δοκιμασα αυτο τον καιρο...

Όσες ευκαιρίες και να έχω δώσει στο e football 22 πάντα κάτι θα με χαλάει. Ναι μεν αλλά. Υπόσχεται πράγματα αλλά πραγματικά δεν αντέχω τα bugs και τον γενικό οπτικό τομέα που είναι χάλια. Έτσι το έριξα προσωρινά σε pes 21. Και είδα κάτι περίεργο. Παίζω με pass assist 1(μπορώ και με manual αλλά προτιμώ έτσι). Και ξαφνικά ενώ δεν είχα θέμα παλιότερα με τις πάσες τώρα ότι ομάδα και αν πάρω οι πάσες δεν πάνε εκεί που πρέπει. Ακόμα και σε manual δοκιμή. Σαν να κλειδώνει σε παίχτη που γουστάρει ανεξάρτητα με το που σημαδεύω. Σε δύο παίχτες που είναι κοντά να το καταλάβω αλλά πολλές φορές είναι σε παίχτες όπου να ναι. Πείραξαν κάτι; Το έχει δει κανείς άλλος; Είμαι σίγουρος ότι πιο πριν δεν μου το έκανε. Όχι σε τέτοιο βαθμό τουλάχιστον.😭

• Like 1

Με αυτούς όλα τα περιμένω. Του τύπου χαλάμε το 21 για να τους αναγκάσουμε να φάνε στην μάπα με το ζόρι το 22. Ακραίο αλλά konami is one of a kind...

• Like 1

Τι πρέπει να κάνω για να ακυρώσω τη προπαραγγελια στο eFootball?

2 hours ago, tasosg said:

Τι πρέπει να κάνω για να ακυρώσω τη προπαραγγελια στο eFootball?

Δες αν εχει επιλογη refund απο εκει που το πηρες.