Jump to content
Chronis

eFootball [Free-to-Play]

Recommended Posts

A ωραία,να μην ανησυχώ πως θα είναι το αίσχος που παίξαμε πριν κάνα μήνα.

Δεν τα παρακολουθησα και πολύ,δεν ξέρω τι είπε η τιτανοτεραστια κοναμι.

• Like 1
  • Haha 1

ΕΔΩ είναι ότι ξέρουμε για το παιχνίδι σύμφωνα με τα λεγόμενα τους(το τι λένε κ το τι θα ισχύει θα το δούμε στην πορεία). 

• Like 3

Ρε παιδιά διαβάζω συνέχεια ότι τα offline modes, edit modes, ML κτλ θα βγουν στο μέλλον. Μπορεί κάποιος να προσδιορίσει αυτό το "μέλλον"? Πχ θα είναι Νοέμβριο ή Φεβρουάριο. Γιατί έχει μεγάλη διαφορά.

1 hour ago, Zlatan_RW said:

Ρε παιδιά διαβάζω συνέχεια ότι τα offline modes, edit modes, ML κτλ θα βγουν στο μέλλον. Μπορεί κάποιος να προσδιορίσει αυτό το "μέλλον"? Πχ θα είναι Νοέμβριο ή Φεβρουάριο. Γιατί έχει μεγάλη διαφορά.

συμφωνα με το προγραμμα που εχουν δωσει αυτα που θελουν να κανουν τελειωνουν τον χειμωνα,οπου χειμωνας οριζεται  το τελος φεβρουαριου,αρα το μελλον ξεκινα τον μαρτιο και μετα.

• Sad 1

13 minutes ago, TOL1S said:

συμφωνα με το προγραμμα που εχουν δωσει αυτα που θελουν να κανουν τελειωνουν τον χειμωνα,οπου χειμωνας οριζεται  το τελος φεβρουαριου,αρα το μελλον ξεκινα τον μαρτιο και μετα.

Πουθενά δε λέει ότι θα βγουν τέλος χειμώνα δηλ Μάρτιο (το ml, τα edit mode κλπ)... Μη γράφουμε ανακρίβειες, εκτός αν έχεις πηγή που το λέει σίγουρα. 

Αυτά που θέλουν να κάνουν σύμφωνα με το προγραμμα  είναι τα crossplatform matches με άλλες κονσόλες όπως το λέει καθαρά στην πρώτη σελίδα. 

Edited by AkisVarg
  • Like 2

ανακριβεια  σε πληροφοριες δεν εγραψα ποτε στα 12 χρονια που ειμαι μελος

1.δεν εγραψα οτι θα βγουν τελος χειμωνα,εγραψα ποτε οριζεται το τελος χειμωνα,μας το εμαθαν στο σχολειο

2.οταν μια εταιρια βγαζει προγραμμα και  μεσα σε αυτο το προγραμμα δεν υπαρχουν στην προκειμενη τα offline και λεει θα βγουν στο μελλον,αρα το μελλον οριζεται μετα το τελος του προγραμματος τους,στην προκειμενη την ανοιξη,αρα απο μαρτιο.

3. αν η κοναμι βγαλει τα παντα αρχες χειμωνα,αρα δεκεμβριο τοτε το μελλον οριζεται τον γεναρη,μεχρι ομως να βγει νεο προγραμμα το μελλον οριζεται μετα το τελος του υπαρχοντος,αρα απο μαρτιο.

4. εχει βγει και απο τις γνωστες πηγες που ενημερωνεστε  και εσεις αλλα μαλλον το αγνοησατε.

Έχουν ανακοινώσει με tweet,oτι την άλλη εβδομάδα 25-27 του μήνα στην έκθεση gamescom θα έχουν νέα.

Αυτή την στιγμή,τρέχει καμπάνια στο myclub 2021 όπου δίνει 100 χρυσά κάθε εβδομάδα μέχρι και την επόμενη Δευτέρα.Κρινοντας από προηγούμενες χρονιές,νομίζω την άλλη εβδομάδα θα έχουμε νέα και καινούργια καμπάνια στο myclub για το efootball.

Περιμένω να δω και τι θα κάνουν με τα rewards του 2021,γιατί θέλω να πάρω xbox series s.Αν δώσουν σημαντικά μπόνους στο efootball είναι πρόβλημα από playstasion να πάω xbox γιατί τα χάνω.

Αν δεν δώσουν σημαντικά μπόνους επειδή το efootball είναι δωρεάν, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα να αλλάξουμε κονσόλα και αμέσως πάω για xbox series s.

Η τιμή του οφλαιν γκειμινγκ,μάστερ λίγκ,options,κυπελλα κλπ,δεν πιστεύω ότι θα είναι χαμηλή.Σε σχέση με τις τρέχουσες τιμές ανταγωνιστών,το βλέπω κάνα 40ρι € για ps4 και 50ρι € ps5 το λιγότερο,ίσως και παραπάνω.

Καλό το ότι όσοι παίζουν μόνο ονλαιν,δεν χρειάζεται να πληρώνουν για οφλαιν modes όπως πριν.

Ελπίζω να έχει οφλαιν στο myclub αντίστοιχο η και καλύτερο σε σχέση με pes 2021.

• Like 1

6 hours ago, Zlatan_RW said:

O Renan Galvani (χωρίς να σημαίνει ότι τα leaks του είναι ευαγγέλιο) λέει πάντως το νέο ML θα λεγεται "The Academy" κ το dlc του μαζί με το BAL, έρχεται μετά το Μάρτιο του 2022.

https://mobile.twitter.com/GalvaniRenan/status/1427324910452584448?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1427324910452584448|twgr^|twcon^s1_&ref_url=

Edited by slamsoze
  • Love 1
  • Like 1

Καλο χειμωνα σε ολους... 25 με 27 θα εχουμε δει gameplay?

Edited by AlexIsGRx

23 minutes ago, slamsoze said:

O Renan Galvani (χωρίς να σημαίνει ότι τα leaks του είναι ευαγγέλιο) λέει πάντως το νέο ML θα λεγεται "The Academy" κ το dlc του μαζί με το BAL, έρχεται μετά το Μάρτιο του 2022.

thanks για την επιβεβαιωση,μια σκεψη που μου ηρθε τωρα,το οικονομικο ετος ξεκιναει  1 απριλιου και τελειωνει 31 μαρτιου,πιθανων το dlc να βγει με την εναρξη του οικονομικου  ετους ωστε να ξεκινησουν με κερδοφορια.

• Like 1

5 hours ago, TOL1S said:

ανακριβεια  σε πληροφοριες δεν εγραψα ποτε στα 12 χρονια που ειμαι μελος

1.δεν εγραψα οτι θα βγουν τελος χειμωνα,εγραψα ποτε οριζεται το τελος χειμωνα,μας το εμαθαν στο σχολειο

2.οταν μια εταιρια βγαζει προγραμμα και  μεσα σε αυτο το προγραμμα δεν υπαρχουν στην προκειμενη τα offline και λεει θα βγουν στο μελλον,αρα το μελλον οριζεται μετα το τελος του προγραμματος τους,στην προκειμενη την ανοιξη,αρα απο μαρτιο.

3. αν η κοναμι βγαλει τα παντα αρχες χειμωνα,αρα δεκεμβριο τοτε το μελλον οριζεται τον γεναρη,μεχρι ομως να βγει νεο προγραμμα το μελλον οριζεται μετα το τελος του υπαρχοντος,αρα απο μαρτιο.

4. εχει βγει και απο τις γνωστες πηγες που ενημερωνεστε  και εσεις αλλα μαλλον το αγνοησατε.

"Ανακρίβεια"  εννοούσα όταν δεν είμαστε σίγουροι(για όλους μας το λέω αυτό) λάθος έκφραση...γι αυτό κ είπα γράψε πηγη....

Και γω στα 13 χρόνια που είμαι μελος το έχω πει άπειρες φορές ότι ο καθένας εκφράζει την γνώμη του κ μόνο για το αν ένα παιχνίδι είναι" καλο" ή όχι, το πως αντιλαμβάνεται κάτι κλπ

Λοιπόν το λέω κ πάλι... Το ότι δεν λέει στο χρονοδιάγραμμα η κοναμι για dlc edit mode δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν το έχει σαν προτεραιότητα,όπως φαίνεται παραπάνω στο link που έχω από το Twitter τους λένε ότι αργότερα θα προστεθούν πράγματα χωρίς να αναφέρουν το πότε, το χρονοδιάγραμμα έχει να κάνει καθαρά με το crossplatform, μην ξεχνάμε επίσης ότι αυτό το χρονοδιάγραμμα βγήκε στα μέσα καλοκαιριού, με το που φάγανε το κράξιμο έχουν αναθεωρήσει σε πολλά, 25 Αυγούστου θα πουν αρκετά πιστεύω στην gamescom-στην αρχή δεν υπήρχε το όνομα της κοναμι μέσα αλλά να που συμμετέχει τελικα(κ γω είχα δει ότι κάποιος έλεγε ότι θα συμμετάσχει κανονικά)..... Αν χτυπα ξύλο κάνουν κάτι τέτοιο για Μάρτιο μιλάμε για καθαρή αυτοκτονία-όσο κ να νομίζουν ότι θα πιαστούν από το ονλαιν... 

Edited by AkisVarg
  • Like 2

παιδια μην λετε ανακριβειες, 29 φεβρουαριου θα βγει...η ιδια η κοναμι το ειπε, ΔΕΝ λεει ποτε ανακριβειες...

παιδια ξεχασα να σας πω! μηπως βγηκε το νεο προ? θα ειναι συμβατο τελικα με την νεα κονσολα panasonic 3DO interactive multiplayer? 🤩

ή μονο στις παλιες κονσολες ps5, xbox one series x και τα σχετικα? για να ξερουμε...

• Haha 2

Χαλλλλαρα κυριοι! Έχει και ζέστη!! 

Εγώ με το φτωχό μου το μυαλό πιστεύω ότι το αργότερο έως τέλος του χρόνου το πολύ θα είναι όλα κομπλε 

Ας κάνουμε υπομονή κάνα μήνα 20 μέρες ξέρω γω να το πιάσουμε στα χέρια μας πρώτα να δουμε πως θα είναι από την στιγμή που θα έχει και ματς vs com όπως λένε και βλέπουμε. 

• Like 3

Προσωπική εκτίμηση και με βάση το roadmap, και όσα λέει ο Κimura-san όπου βρεθεί κ όπου σταθεί: πόσο του αρέσει το PvP, πόσο δεν του αρέσει το vsCOM, πόσο πετυχημένα φτιάξανε το 1vs1 στοιχείο μέσα στο ματς (βλέπε ΓΛΑΣΤΡΕΣ στο άλλο ποδοσφαιράκι) τα  offline modes (εξαιρώ ίσως το EDIT MODE) τα βλέπω μετά την 01/01/2022.

Υ.Γ.: Για το οποίο 1vs1, βασικοί συμβουλάτορες ήταν ο Ινιέστα (πάει και έρχεται) και ο Μπουσκέτς!!!! Ο Μπουσκετς τι ακριβώς τους είπε? Πως δίνουμε πάσα τικι-τακα στο μισό μέτρο? Για το 1vs1 θες ένα βιρτουόζο φαντάζομαι, ένα Ροναλντο, ενα Ροναλντίνιο, ενα Ρόμπεν, έστω ενα Ρομπινιο, ένα Ντενίλσον.

Τέλος πάντων εγώ όπως τα διαβάζω (ξαναλέω στο δικό μου το κεφάλι) όποιος είναι φαν του offline content, ML,BAL single/multi/couch competitions, ή θα περιμένει πολύ ή θα απογοητευτεί. 'Η και τα δύο, προχωράμε..:peace:

Edited by slamsoze
  • Like 2

13 minutes ago, slamsoze said:

Προσωπική εκτίμηση και με βάση το roadmap, και όσα λέει ο Κimura-san όπου βρεθεί κ όπου σταθεί: πόσο του αρέσει το PvP, πόσο δεν του αρέσει το vsCOM, πόσο πετυχημένα φτιάξανε το 1vs1 στοιχείο μέσα στο ματς (βλέπε ΓΛΑΣΤΡΕΣ στο άλλο ποδοσφαιράκι) τα  offline modes (εξαιρώ ίσως το EDIT MODE) τα βλέπω μετά την 01/01/2022.

Υ.Γ. Για το οποίο 1vs1, βασικοί συμβουλάτορες ήταν ο Ινιέστα (πάει και έρχεται) και ο Μπουσκέτς!!!! Ο Μπουσκετς τι ακριβώς τους είπε? Πως δίνουμε πάσα τικι-τακα στο μισό μέτρο? Για το 1vs1 θες ένα βιρτουόζο φαντάζομαι, ένα Ροναλντο, ενα Ροναλντίνιο, ενα Ρόμπεν, έστω ενα Ρομπινιο, ένα Ντενίλσον.

Οχι ο Μπουσκετς. Νομιζω κανεις λαθος εκει. Τον Πικε προσθεσαν στους συμβουλατορες για να καλυψουν και το στοιχειο της Αμυνας αφου τα εχουν καλυψει ολα τα αλλα με Ινιεστα 

• Love 1

4 minutes ago, geonick1997 said:

Οχι ο Μπουσκετς. Νομιζω κανεις λαθος εκει. Τον Πικε προσθεσαν στους συμβουλατορες για να καλυψουν και το στοιχειο της Αμυνας αφου τα εχουν καλυψει ολα τα αλλα με Ινιεστα 

Ο ναι σορρυ, σορρυ ΠΙΚΕ, μπερδευτηκα..Μπερδεψα τα "χαμόγελα"!!!  :P

Ο κύριος Πικε ας μας πει τίποτα για τη Σακίρα, τι μαγειρεύει, τι χόμπυ έχουν!!:jester:

Το αφήνω πάνω un-edited  για να εκθέσω τον εαυτό μου και να τον θέσω στη δημόσια χλεύη, τη δημόσια βάλανο και τη μῆνι του κόσμου :hehe:

Edited by slamsoze
  • Haha 6

9 hours ago, AkisVarg said:

Αν χτυπα ξύλο κάνουν κάτι τέτοιο για Μάρτιο μιλάμε για καθαρή αυτοκτονία-όσο κ να νομίζουν ότι θα πιαστούν από το ονλαιν... 

η προσωπικη μου εκτιμηση γιαυτο που την ξαναειπα πριν καιρο και την αφουγκραζονταν και οι ξενοι ηταν οτι δεν υπηρχε και δεν υπαρχει πλανο να βγει το offline γιατι θελουν  μονο το online,το ανεφερε και ο σλαμ πιο πανω,και να σου πω την φημη και οχι την πληροφορια που υπηρχε,η οποια ηταν ,οτι αν  ποτε βγει το offline ηταν οχι για μετα τον μαρτιο αλλα για τον ιουνιο του 22,ξερο ιουνιο,οχι μετα,ξερο ιουνιο,ΑΛΛΑ η χθεσινη πληροφορια οτι του δινουν νεο ονομα του ML αλλαζει το σεναριο και αυτο πλεον ειναι οτι το offline θα βγει στα σιγουρα πλεον.

• Like 3

Δε διαφωνούμε σε αυτό, όντως έτσι όπως το λες το είχανε σκοπό να το κάνουν αλλά μετά από αυτά που άκουσαν άλλαξαν ροτα.... Τώρα πες θέλουν να το δουλέψουν κ θα αργήσουν ίσως διότι δεν ήταν στο πλάνο, θα το κάνουν εσκεμμένα για να δούνε πως θα πάει πρώτα το ονλαιν-δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Τεσπα, εμένα προσωπικά με νιαζει το online mode αλα mc να δω τι κ πως(κ φυσικά σαν παιχνίδι, το gameplay-αυτό νομίζω καίει τους περισσότερους). 

Α, για servers ξέρουμε κάτι "σίγουρο" μήπως? 

Edited by AkisVarg
  • Like 3

3 minutes ago, AkisVarg said:

θέλουν να το δουλέψουν κ θα αργήσουν ίσως διότι δεν ήταν στο πλάνο, θα το κάνουν εσκεμμένα για να δούνε πως θα πάει πρώτα το ονλαιν

αυτο ακριβως που εγραψες,το πως θα παει το ονλαιν,αν πουλαει πακετα η σισον πας,το οφλαιν θα φευγει προς τα πισω χρονικα.

• Like 1
  • Thanks 1

Εύχομαι να πέσετε έξω όλοι εσείς οι κακοί που λέτε ότι θα βγουν αργά τα άλλα καλουδια😬😅:papasani:το παιχνίδι τα σπάει ηδη😀😛

Edited by SAX
  • Haha 3

53 minutes ago, SAX said:

Εύχομαι να πέσετε έξω όλοι εσείς οι κακοί που λέτε ότι θα βγουν αργά τα άλλα καλουδια😬😅:papasani:το παιχνίδι τα σπάει ηδη😀😛

Εσύ από την σκιά να περπατάς εξω:hehe:

• Haha 4

Λέει κάτι καινούριο το βίντεο;

Επειδή δεν έχω χρόνο να το δω. 

μπα αναλυει τα γνωστα... ειναι απο κλασικους youtubers οπου προσπαθουν να βγαλουν απο την μυγα ξιγκι

• Like 1
  • Thanks 2