Jump to content
Chronis

eFootball [Free-to-Play]

Recommended Posts

Ε αν θες παίκτες θα πληρώσεις αλλιώς μένουμε με αυτούς που θα μας τύχουν κ κυνηγάμε το όνειρο! Φυσικά πιστεύω να έχει φίλτρα δυναμικότητας κ ας κάνει μια ώρα να βρει αλλά δε μπορεί όλοι να είναι "πρόεδροι"! 

Edited by AkisVarg
  • Like 4

Με 76 ευρω (αναφερει ξεκαθαρα οτι δεν θα υπαρχει περιορισμος στα ποσα πακετα θα αφηνει να παρεις ) και με δεδομενο οτι δεβ θα δινει διπλους ( το λεει και αυτο ξεκαθαρα ) θα εχεις day one Messi Neymar Rashford και καποιους random απο τις ομαδες

Η αποκτηση παικτων θα γινεται 

1 με chance deals ( random παικτης απο λιστα)  και

2 με nominated contracts ( επιλογη παικτη απο λιστα)

Με χρυσα θα αγοραζεις

1 chance deals

2 nominated contracts

3 match passes (Tα passes θα ειναι για 31 μερες αλλα θα ξεκινησουν μια βδομαδα μετα καθως τα coins θα ειναι δυνατο να χρησιμοποιηθουν απο 18/11 )

4 advantage match passes ( οτι και τα απλα αλλα με περισσοτερα καθημερινα δωρα

5  premium objectives (δικαιωμα συμμετοχης σε διοργανωσεις με σουπερ δωρα)

Εχει τρεις κατηγοριες δωρων η πρωτη  ειναι για οσους δεν εχουν βαλει λεφτα, η δευτερη για το απλο pass και η πανω πανω για οσους αγορασαν το advantage ( εκει εχει και μαυρομπαλλους και χρυσα κλπ )

spacer.png

Χωρις match pass λογικα απλα θα παιζεις με καστολο και καθολου δωρα καθημερινα η κατι τετοιο γιατι το παιχνιδι φετος ειναι δωρεαν και δεν γινεται να μοιραζουν παικτες αβερτα οπως περυσι καπως πρεπει να πληρωσουν τους λογαριασμους

Φοβαμαι για τα λεβελς ομαδας φετος γιατι αν τα κρατησουν, τοτε οι τσαμπατζηδες θα μπορουν να κανουν δουλιτσα σε λεβελ 1 και 2 και δεν θα εχουν αναγκη τα τερατα. Ομως εχουν μεγαλωσει τις ανοχες των λεβελ απο περυσι και χωραει και τερατακια στα μικρα λεβελ οποτε ελπιζω να κρατησουν τα λεβελ δυναμικοτητας

Αρα τους δωρο διπλους μεσσι ροναλντο αβερτα για ολους, τους ξεχναμε για φετος

Edited by de_paizei
  • Love 1
  • Like 2

Άρα τέρμα τα οφλαιν παιχνίδια με Ροναλτομεσιδες και vanbastenvieiares.Ξαναγυρναμε σε εποχές μάστερ λίγκ.Το καινούργιο γκειμπλει να μας αρέσει και να παίζουμε ευχάριστα και όλα διορθώνονται.

Το θέμα είναι να μην καταργήσουν τις δυναμικότητες, με f2p και crossplatform δεν θα υπάρχουν προβλήματα στο matchmaking.

Μακάρι να βγω ψεύτης, θα πέσει πολύ γέλιο(και κλάμα) φέτος με το script.

• Like 1

2 hours ago, BasilhsGR said:

Το θέμα είναι να μην καταργήσουν τις δυναμικότητες

Δλδ? Τι σημαινει αυτο?

Γίνονται και ματς με ομάδες χαμηλότερης δυναμικότητας και 4* και 3* αλλά μέχρι τώρα στα pes αργούσε να βρει αντίπαλο σε ομάδες χαμηλότερης δυναμικότητας.Τωρα με το Cross play ίσως μπορουμε να βρίσκουμε πιο γρήγορα αντίπαλο στις χαμηλότερες δυναμικότητας.Συμφερει όμως οικονομικά περισσότερο τις εταιρείες να τα χώνουμε να μαζεύουμε όλο και περισσότερο παίκτες αξίας για την βασική ομάδα όπως στο φιφα που δεν έχει επιλογή δυναμικότητας.

Ας δουμε πρωτα πως πατανε πανω στο χορταρι και τι εικονα εχει το παιχνιδι και μετα τα βλεπουμε ολα αυτα.
Ελπιζω ολη αυτη η μυστικοπαθια της Konami να αξιζει αυτη την αναμονη.
Εαν το παιχνιδι ειναι τιμιο και αξιζει τοτε ολοι μας με τον καιρο θα δωσουμε κατι με καποιο pack που θα μας αρεσει.

Edited by AlexIsGRx

9 hours ago, Platini_Athens said:

Δλδ? Τι σημαινει αυτο?

Αν για παράδειγμα στο FUT φτιάξεις μια ομάδα κοντά στο 80 rating (3,5 με 4 αστέρια νομίζω ότι είναι αν θυμάμαι καλά) και πας στο matchmaking δεν θα σε βάλει να παίξεις με ομάδες κοντά σε αυτό το rating μιας και δεν υπάρχει επιλογή για κάτι τέτοιο, μπορεί να σε ζευγαρώσεις και με διαγαλαξιακές που έχουν 11 icons. Στο PES αν φτιάξεις μια ομάδα πχ στα 3 αστέρια και επιλέξεις στο φίλτρο να παίξεις με ομάδες ίδιας δυναμικότητας θα παίξεις με αντίπαλους στα 3 αστέρια. Υπάρχει το λεγόμενο white benching βέβαια αλλά αν ξέρεις να χτίζεις ομάδες δεν είναι και τόσο game breaker.

• Like 1
  • Thanks 1

49 minutes ago, AlexIsGRx said:

Ας δουμε πρωτα πως πατανε πανω στο χορταρι και τι εικονα εχει το παιχνιδι και μετα τα βλεπουμε ολα αυτα.

Από τα βίντεο που έχουν δοθεί πάντως τίποτα δεν πατάει χορτάρι. Ούτε πόδια, ούτε μπάλλες. Τα πάντα αιωρούνται εκτός από τα δοκάρια και τα σημαιάκια του κόρνερ... 

Δεν θα μείνει άντερο φέτος.

ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ θα είναι 😅

• Like 1
  • Haha 3

1 hour ago, BasilhsGR said:

Αν για παράδειγμα στο FUT φτιάξεις μια ομάδα κοντά στο 80 rating (3,5 με 4 αστέρια νομίζω ότι είναι αν θυμάμαι καλά) και πας στο matchmaking δεν θα σε βάλει να παίξεις με ομάδες κοντά σε αυτό το rating μιας και δεν υπάρχει επιλογή για κάτι τέτοιο, μπορεί να σε ζευγαρώσεις και με διαγαλαξιακές που έχουν 11 icons.

στο φιφα το matchmaking πηγαινει βαση των ανα  3 η 5 αγωνων που κανεις,δλδ, αν κανεις 5 ηττες,στην επομενη 5αδα αγωνων θα σε ματσαρει με παικτες που εκαναν επισεις 4-5 ηττες,επισεις σε ματσαρει με παικτες που ειναι στην ιδια κατηγοριαμε εσενα και αν δεν βρει με 1 κατηγορια  πανω η κατω.

Edited by TOL1S
  • Like 1

1 hour ago, TOL1S said:

στο φιφα το matchmaking πηγαινει βαση των ανα  3 η 5 αγωνων που κανεις,δλδ, αν κανεις 5 ηττες,στην επομενη 5αδα αγωνων θα σε ματσαρει με παικτες που εκαναν επισεις 4-5 ηττες,επισεις σε ματσαρει με παικτες που ειναι στην ιδια κατηγοριαμε εσενα και αν δεν βρει με 1 κατηγορια  πανω η κατω.

Άλλο πράγμα είναι αυτό Τόλη, αυτό το έχει και το PES με μεγαλύτερη ακρίβεια από το FIFA για αυτό υπάρχει και το ορατό rating και ψάχνει αντίπαλο μέσα σε ένα συγκεκριμένο φάσμα. Απλά τα τελευταία χρόνια επειδή η βάση παιχτών έχει συρρικνωθεί αρκετά φίλτρα πηγαίνουν περίπατο.

Στο FIFA δεν μπορώ να φτιάξω μια ομάδα με ασημένιες κάρτες πχ, δηλαδή low rating και να παίζω μόνο με ισάξιες (στο περίπου), μόλις αρχίσω να ανεβαίνω θα με ζευγαρώνει και με πολύχρωμες και με icons κοκ.

1 hour ago, sonofmook said:

Από τα βίντεο που έχουν δοθεί πάντως τίποτα δεν πατάει χορτάρι. Ούτε πόδια, ούτε μπάλλες. Τα πάντα αιωρούνται εκτός από τα δοκάρια και τα σημαιάκια του κόρνερ... 

Δεν θα μείνει άντερο φέτος.

ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ θα είναι 😅

Στα @@ μας ρε τσάμπα θα είναι :hehe: Εγώ θα του δώσω προθεσμία μέχρι τα μέσα Νοέμβρη που θα κυκλοφορήσει το MyClub, αν δεν δω εκείνα που θέλω αριβεντέρτσι Ρόμα, FIFA κι άγιος ο θεός. Θα ξανασχοληθώ μαζί του σε κάνα 2 χρόνια που θα το έχουν μαζέψει (λέμε τώρα).

• Like 1

3 hours ago, BasilhsGR said:

Άλλο πράγμα είναι αυτό Τόλη, αυτό το έχει και το PES με μεγαλύτερη ακρίβεια από το FIFA για αυτό υπάρχει και το ορατό rating και ψάχνει αντίπαλο μέσα σε ένα συγκεκριμένο φάσμα. Απλά τα τελευταία χρόνια επειδή η βάση παιχτών έχει συρρικνωθεί αρκετά φίλτρα πηγαίνουν περίπατο.

Στο FIFA δεν μπορώ να φτιάξω μια ομάδα με ασημένιες κάρτες πχ, δηλαδή low rating και να παίζω μόνο με ισάξιες (στο περίπου), μόλις αρχίσω να ανεβαίνω θα με ζευγαρώνει και με πολύχρωμες και με icons κοκ.

Στα @@ μας ρε τσάμπα θα είναι :hehe: Εγώ θα του δώσω προθεσμία μέχρι τα μέσα Νοέμβρη που θα κυκλοφορήσει το MyClub, αν δεν δω εκείνα που θέλω αριβεντέρτσι Ρόμα, FIFA κι άγιος ο θεός. Θα ξανασχοληθώ μαζί του σε κάνα 2 χρόνια που θα το έχουν μαζέψει (λέμε τώρα).

Γτ ρε το φιφα είναι πιο καλό; όλοι λένε το προ είναι καλύτερο όσο αφορά το gameplay... Το προ πάσχει σε άλλα θέματα γιατί οι Κινέζοι είναι ασοβαροι ως εταιρεία.... 

3 hours ago, BasilhsGR said:

Στο FIFA δεν μπορώ να φτιάξω μια ομάδα με ασημένιες κάρτες πχ, δηλαδή low rating και να παίζω μόνο με ισάξιες (στο περίπου), μόλις αρχίσω να ανεβαίνω θα με ζευγαρώνει....

Mπορεις. Απλα πρεπει να γινεις Χαρρυ (αυτος ο γιουτιουμπερ) 😂

• Haha 1

9 hours ago, Platini_Athens said:

Mπορεις. Απλα πρεπει να γινεις Χαρρυ (αυτος ο γιουτιουμπερ) 😂

W2S 😂😂😂

• Haha 1

Έχω την εντύπωση ότι θα αφαιρέσουν τις δυναμικότητες των ομαδων(αστέρια κλπ) κ όποιον πάρει ο χάρος.... Κάτσε εσυ(κ γω) με τους veterans bonus να σε βγάζει με τους "επενδυτές" που δε την κόβω να ναι κ λίγοι-κλασικά! 

• Like 1

48 minutes ago, AkisVarg said:

Έχω την εντύπωση ότι θα αφαιρέσουν τις δυναμικότητες των ομαδων(αστέρια κλπ) κ όποιον πάρει ο χάρος.... Κάτσε εσυ(κ γω) με τους veterans bonus να σε βγάζει με τους "επενδυτές" που δε την κόβω να ναι κ λίγοι-κλασικά! 

Και εγω το φοβαμαι αλλα δεν ειναι τοσο ευκολο

Δε γινεται να παιζει ενα f2p με απλη ομαδουλα και να τρωει ξυλο συστηματικα λογω ομαδας γιατι θα αποθαρυνθει

Σκοπος του προ ηταν με το f2p τα τελευταια χρονια να μπει να παιξει να γλυκαθει αλλα οχι να γινει σακος του μποξ

Ετσι θα πρεπει καπως να προστατευει τους τσμπατζηδες ωστε να μην το παρατησουν

(αν εχετε δει σε ολα τα μηνυματα απο διοργανωσεις παντα λεει αποκλειστικατε αλλα μην τα παρατατε , ξαναπροσπαθειστε )

Οποτε και με δεδομενο του οτι περυσι τα level τα αυξησαν παρα πολυ ουσιαστικα εχασε το νοημα να υπαρχουν 5 λεβελ

Εκτιμω οτι θα εχουμε 2 λεβελ (η το πολυ τρια ) αλλα κλινω προς τα 2

κατι ειναι και αυτο

• Like 1

1 hour ago, de_paizei said:

Και εγω το φοβαμαι αλλα δεν ειναι τοσο ευκολο

Δε γινεται να παιζει ενα f2p με απλη ομαδουλα και να τρωει ξυλο συστηματικα λογω ομαδας γιατι θα αποθαρυνθει

Σκοπος του προ ηταν με το f2p τα τελευταια χρονια να μπει να παιξει να γλυκαθει αλλα οχι να γινει σακος του μποξ

Ετσι θα πρεπει καπως να προστατευει τους τσμπατζηδες ωστε να μην το παρατησουν 

(αν εχετε δει σε ολα τα μηνυματα απο διοργανωσεις παντα λεει αποκλειστικατε αλλα μην τα παρατατε , ξαναπροσπαθειστε )

Οποτε και με δεδομενο του οτι περυσι τα level τα αυξησαν παρα πολυ ουσιαστικα εχασε το νοημα να υπαρχουν 5 λεβελ

Εκτιμω οτι θα εχουμε 2 λεβελ (η το πολυ τρια ) αλλα κλινω προς τα 2

κατι ειναι και αυτο

Έχε στα υπόψιν σου όμως ότι φέτος δεν έχουν έσοδα από πουθενά αλλού, θα πρέπει να πουλήσουν coins ο κόσμος να χαλάσει.

• Like 1

Μια εβδομάδα αναμονής έμεινε ακόμα για να δούμε τι λέει το efootball. Εγώ, παντως, έχω μεγάλη ανυπομονησία - παρότι 36χρονος πλεον-και δεν βλέπω την ώρα να το κάνω download και δη στο PS5. Δεν ξέρω γιατί, αλλά είμαι αισιόδοξος πως θα μου βγάλει κάτι γνώριμο και διαφορετικό ταυτόχρονα, λογω των αλλαγών σε κουμπιά (πχ τρέξιμο) και χειρισμό (άμυνα), αλλα εξίσου θετικό, ευχάριστο και ικανοποιητικό  gameplay. Επειδή είμαι τύπος που παίζω online κατά 90% πλεον (στην Αμερική σχεδόν όλοι παίζουν FiFA και δεν έχω άτομο να καώ στο offline), με ενδιαφέρει κυρίως να μην γίνονται τα γνωστά αίσχη με αυτούς που το κλείνουν-κολλάνε και να έχει καταργηθεί το script. 

Άσχετο: είδε κανείς gameplay βίντεο από το UFL σε Unreal Engine 5; είναι σε μεγάλο βαθμό ίδιο με το PES ή μου φαίνεται; το παρατήρησε κανείς άλλος; 

• Like 1

Θα υπάρχει αλλαγή σε κουμπιά? Ισχύει αυτό?  

Μάλλον ενθαρυντικά είναι τα νέα. Στα αρνητικά η απουσία του player ID και οι συγκρούσεις. Ελπίζω σε κάποια φάση να βελτιωθούν, ειδικά το player ID. Ήταν από τα πράγματα που έκαναν το PES να ξεχωρίζει. Kαι εννοείται να μην υπάρχει scripting στο online. Αλλιώς, για εμένα προσωπικά, όλα τα υπόλοιπα θα είναι άχρηστα.

• Like 1

6 hours ago, G2qu4r3d said:

Μάλλον ενθαρυντικά είναι τα νέα. Στα αρνητικά η απουσία του player ID και οι συγκρούσεις. Ελπίζω σε κάποια φάση να βελτιωθούν, ειδικά το player ID. Ήταν από τα πράγματα που έκαναν το PES να ξεχωρίζει. Kαι εννοείται να μην υπάρχει scripting στο online. Αλλιώς, για εμένα προσωπικά, όλα τα υπόλοιπα θα είναι άχρηστα.

εχει το efootball champions league?

Mod είναι. Υπάρχει και το λοτυπο του beinsports πάνω δεξιά.

Σε 2-3 reviews που είδα σήμερα, πάντως, τα σχόλια για γραφικά και την άμυνα ήταν ιδιαιτέρως ενθαρρυντικά, αλλά όλοι τους επεσήμαναν πως χρειάζεται βελτίωση το collision system, το χορτάρι και όχι μόνο. Σε κανένα από τα reviews δεν μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν βίντεο και λόγω εμπάργκο της Κοναμι, χρησιμοποιούν από παλαιότερα PES. 

Edited by giannmad7

Μόλις τώρα πρόσεξα-στο ps store-που γράφει ονλαιν παίκτες 2(στο 21 γράφει 2-22) άρα δεν θα υπάρχουν δυναστείες κλπ τουλάχιστον έως τον χειμωνα!