Jump to content
Chronis

eFootball [Free-to-Play]

Recommended Posts

On 24/7/2021 at 7:33 ΜΜ, angelofdeath said:

Καλησπέρα,  κάποιο νέο για το edit και offline modes έχουμε;

Ευχαριστώ 

12 hours ago, angelofdeath said:

Καλησπέρα,  κάποιο νέο για το edit και offline modes έχουμε;

Ευχαριστώ 

Ότι ξέρουμε έως τώρα είναι γραμμένα στην προηγούμενη σελίδα! :)

• Like 1

@slamsoze ξέρεις πότε θα έχουμε παρουσίαση; 

Να δούμε τα γραφικά ρε παιδί μου.

Βλέπω unreal 5 στο YouTube και τριβω τα μάτια μου...βλέπω το efootball στο iPhone και ξενερωνω.

• Haha 3

@Bakogoal έχω μείνει στο 25 Αυγούστου, στη gamescom νομίζω είχανε πει θα είναι.

Δεν έχω δει κάτι νεότερο. Δεν ξέρω βέβαια τι θα παρουσιάσει, gameplay ή Game modes.? Τι δείχνουν στις gamescom συνήθως? 

• Thanks 1

18 minutes ago, slamsoze said:

Τι δείχνουν στις gamescom συνήθως? 

Παλιότερα είχε σίγουρα gameplay,τώρα δεν ξέρω.

Υπομονή 2 μέρες δηλαδή,αντε να δούμε.

• Like 1

15 hours ago, Bakogoal said:

Παλιότερα είχε σίγουρα gameplay,τώρα δεν ξέρω.

Υπομονή 2 μέρες δηλαδή,αντε να δούμε.

Μπάκο, εδώ έχω μείνει, αλλά δεν βρίσκω πουθενά το πρόγραμμα. Στο site της gamescom λέει events από 25 ως 27.Αν μπορεί να το βρει κάποιος.....

Edited by slamsoze
  • Thanks 1

Πρόγραμμα
Xbox Stream – 24 Αυγούστου - 20:00

Gamescom Day 1 – 25 Αυγούστου 20:30-23:00
Gamescom Opening Night Live! Pre-Show – 25 Αυγούστου 20:30
Gamescom Opening Night Live Aftershow – 25 Αυγούστου 23:00
Gamescom: Opening Night Live – 25 Αυγούστου 21:00

Gamescom Day 2 – 26 Αυγούστου 20:00-02:00
Dying 2 Know Gamescom Edition – 26 Αυγούστου 21:00
Awesome Indies – 26 Αυγούστου 21:30 - 23:00
Future Games Show at Gamescom – 26 Αυγούστου 23:00

Gamescom Day 3 – 27 Αυγούστου 20:00-01:00
Gamescom Wrap-up Show – 27 Αυγούστου 12:30

λογω covid θα ειναι δυσκολα να πανε τα sites να βγαλουν live streams οπως εκαναν καθε χρονο,αρα οτι βγαλουν οι διοργανωτες φετος και οτι βγαλει απο μονη της καθε εταιρια

• Like 1
  • Thanks 1

ειχα μπει και εγω εχτες το βραδυ και διαβασα το προγραμμα της gamescom
δεν αναφερει αναλυτικα το προγραμμα και τιποτα για της konami

Το αλλο που δεν εχω καταλαβει ειναι γιατι η φετος konami "κρυβει" το νεο gameplay
Μας γκαστρωσανε

• Like 1

45 minutes ago, AlexIsGRx said:

γιατι η φετος konami "κρυβει" το νεο gameplay

δεν κρυβει τιποτα...μας το φανερωσε με το NEW FOOTBALL GAME τις προαλλες...γιατι ακομα νομιζετε οτι θα δειτε κατι διαφορετικο?

• Love 1
  • Like 2

2 minutes ago, isspro98 said:

δεν κρυβει τιποτα...μας το φανερωσε με το NEW FOOTBALL GAME τις προαλλες...γιατι ακομα νομιζετε οτι θα δειτε κατι διαφορετικο?

ετσι έχει ανακοινωσει...

Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν δεν δείξει τίποτα από γκειμπλει.Τι να δείξει? Το παιχνίδι είναι δωρεάν και μόλις κυκλοφορήσει θα το κατεβάσουν οι πάντες.Κι αν τους αρέσει θα παίξουν,αν δεν τους αρέσει θα το αφήσουν.

Αλλωστε τα βιντεακια γκειμπλει στυλ φιφα και pes περσι και παλιότερα,είναι έτσι φτιαγμένα απο το τμήμα μάρκετινγκ,ώστε να ψήνεται ο κόσμος για preorder.Η κοναμι το δίνει free πλέον.

Αυτό που περιμένω ειναι ανακοινώνεις πότε κυκλοφορεί το ντεμο,πότε η full version,αν θα δώσουν μπόνους στο efootball από το pes 2021,και πόσο θα είναι ανοικτό ακόμα το myclub 2021.

• Like 1

27 minutes ago, AlexIsGRx said:

ετσι έχει ανακοινωσει...

Οτι έχουν ανάκοινωσει ως τωρα για scalable κτλ εννοείς? 

Εγώ πιστεύω το gameplay θα είναι ίδιο με το New Football και το pes mobile, FOXengine+Unreal graphics, και απλά στο ps5, θα έχει φωτορεαλισμους, καλύτερα fps και 3D texture, crowds, raytracing, σερπαντινεε-κομφετι, κ πράγματα που δε σηκώνει το κινητό. 

Δηλαδή η διαφορά θα είναι στα γραφικά. Ο πυρήνας, gameplay, ball physics, AI, θα είναι περίπου η βάση του newfootball/pesmobile. 

Σε διαφορετική περίπτωση, αν όντως???? Η ΚΟΝΑΜΙ έχει φτιάξει όντως scalable gameplay, μιλάμε για τη μεγαλύτερη εφεύρεση στην ιστορία του multiplatform gaming. Μου φαίνεται κομμάτι δύσκολο... 

Θέλω να πω, αν σας άρεσε αυτό που είδατε στο NF beta ή στο pesmobile, θα σας αρέσει δεν έχετε πρόβλημα. Και θα είναι και καλύτερο από άποψη cosmetics. 

Αν είστε από αυτούς που περιμένανε το διαστημικό next gen, που θα πάει το παιχνίδι σε άλλο επίπεδο, τότε λυπάμαι πολύ..... :yoman::papasani:

Edited by slamsoze
  • Like 3

1 minute ago, slamsoze said:

Σε διαφορετική περίπτωση, αν όντως???? Η ΚΟΝΑΜΙ έχει φτιάξει όντως scalable gameplay, μιλάμε για τη μεγαλύτερη εφεύρεση στην ιστορία του multiplatform gaming. Μου φαίνεται κομμάτι δύσκολο... 

το εχει ξανακανει υπο μια ενοια αν θες, τοτε με το pes6 PC, pes 6 ps2, pes 6 xbox360, το καθε ενα ειχε διαφορετικα γραφικα και γενικα ηταν ψιλοδιαφορετικα και στις κινησεις και στα αλλα σχετικα κοματια...ειδικα στο xbox360, ηταν πολυ καλα τα γραφικα για τοτ,ε καμια σχεση με το pc καθως και οι κινησεις ηταν διαφορετικες, παρολαυτα στο pc μαρεσε ποιο πολυ και ετσι και αλλιως ολοι εκει το παιζαν! θα επρεπε απο τοτε να μπορουσε να παιζει ο καθε ενας online με διαφορετικη κονσολα αλλα στον ιδιο server....

• Like 1

17 minutes ago, isspro98 said:

θα επρεπε απο τοτε να μπορουσε να παιζει ο καθε ενας online με διαφορετικη κονσολα αλλα στον ιδιο server....

Εμ δε γίνεται όμως ρε Ρόναλντο μου, γτ ο ισχυροτεροςναμα έπαιζε με 30 fps ξέρω γω, κ ο PS2 20~25 (τυχαία νούμερα), οπότε στον lästigen, θα του πηδαει καρέ, δε θα βλέπει ομαλή εικόνα. Δε θα βλέπουν κ οι δύο το ίδιο αποτέλεσμα βασικά. 

Για αυτο σου λέει στο crossplatform εξισώνει με τον κατώτερο παρονομαστή. 

Ακόμα κ αυτο που αναφέρεις είχε διαφορές. Εδώ έπαιζα ένα παιχνίδι στο PC με τα τα recommended requirements, coop με εναν που έπαιζε με high end PC, όλα στο full. Ε στο ίδιο παιχνίδι, εμένα δε συγχρονίζει σωστά και ένα combo που έκανε 24hit, εμενα μου το έκοβε στα 14 για κάποιο λόγο. 

Φάγαμε βδομάδες στο Steam να ανεβάζουμε comparison videos για να καταλάβουμε τι φταίει. 

Όταν έχω δει αυτό να συμβαίνει, σε μια έκδοση παιχνιδιού που ήταν ίδια για όλους, απλά bad tuned για PC, δεν τα πιστεύω κ πολύ αυτά τα scaling. Ζορίζομαι.. Μακάρι να το έχουν κάνει πάντως. My inner self πλευρά το εύχεται κ το ελπίζει!! 

Edited by slamsoze
  • Like 1

εγώ ξέρω ότι το "Playable" που έβγαλαν μέχρι τώρα είναι αυτό που έπαιξα το NEW FOOTBALL GAME. Το οποίο για εμένα προσωπικά είναι σαν Ps3 από γραφικά ,κίνηση, αλλά και gameplay.Έτσι το νιώθω δεν το λέω ούτε ειρωνικά ούτε τίποτα. Τώρα μάλλον είναι πολύς ο κόσμος που δεν μπορεί να πιστέψει ότι τελικά αυτό θα παίζει γιατί αυτό θα είναι το νέο παιχνίδι, οπότε περιμένουν ότι η εταιρεία με κάποιο τρόπο θα βγάλει κάτι άλλο (από αυτό που μας έδωσε) γιαυτο και είναι σαν να έχουν κάνει "delete" από το μυαλο ,αυτό που παίξαμε και περιμένουμε τώρα να βγει το "καλό".   Όσοι έχουν την τάση να τα πουλάνε πριν βγει το καινούργιο κάθε χρόνο ,θα έλεγα να κρατήσουν τα προηγούμενα γιατί μπορεί να παίζουμε τα παλιότερα για πολύ καιρό έτσι που πάει το πράγμα

• Like 1

Υποθέσεις κάνουμε διότι ξέρουμε την κοναμι ΑΛΛΑ τον Ιούλιο κάποιος έλεγε ότι δε θα δείξουν  τίποτα διότι είναι σίγουρος αυτος όπως έλεγε ότι ποτέ δεν δωσαν ονλαιν ντεμο ως τώρα(ενώ έχουν ξαναδώσει, το λέω with no offense) και δωσαν beta demo οπότε περιμένουμε να δουμε

Επίσης δεν έχει καμία σημασία ότι το δίνει φρι, θέλει να παρουσιάσει το κατά δύναμη ένα αξιοπρεπές παιχνίδι για να τσιμπισει παικτες για το ονλαιν

Το κρίμα είναι για αυτούς που πήραν ps5 τόσο για το προ όσο και για φιφα. 

Edited by SAX
  • Like 4

1 hour ago, BasilhsGR said:

Έχουν πει ότι η next gen έκδοση (PS5 - XBOX S|X - PC) δεν θα έχει μόνο περισσότερο eye candy αλλά θα έχει και περισσότερα animation. Αυτό το τελευταίο αυτομάτως μεταφράζεται σε διαφορετικό gameplay. Λογικά θα υπάρχουν πολλαπλές επιλογές για crossplay κάτι το οποίο είναι απολύτως λογικό και φυσικά όπως συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις θα γίνεται downscale. Το καλύτερο για μένα θα ήταν να μπορείς να επιλέξεις με ακρίβεια με ποιες πλατφόρμες θες να ζευγαρώσεις, διαφορετικά δεν έχει νόημα αν είναι να παίζεις με τα κλεφτρόνια του PC και με το πετσοκομμένο gameplay του mobile.

Αύριο θα παραλάμβανα ένα ψευτο-bundle (PS5+game, νέα πουστιά κι αυτή για να πουλήσουν παιχνίδια) και τελικά το ακύρωσα. Είπα κάτσε να δούμε πρώτα τι θα δώσουν γιατί αν είναι να παίζω μόνο FIFA μου κάνει και ένα μεταχειρισμένο S (~200€) για 1080p.

χαχαχα σωστος... το s ειναι η καλυτερη επιλογη ετσι οπως τα εχουν κανει... αλλα και παλι για να αγορασεις εναν τιτλο δεν ειναι λιγα τα χρηματα.
Εγω θα περιμενω και εαν βγει μαπα το καρπουζι τοτε ισως παω σε νεα κονσολα για fifa μονο. Εαν δεν βγει σπαστηρει για το pc που ηδη κατι βγηκε για το 21.
Εαν ειναι να κανουν downgrade το παιχνιδι για να ειναι συμβατο για εκει που θελουνε τοτε οι μισοι θα χαιρετισουν και θα μεινουν τα πιτσιρικια να παιζουν απο τα tablet της μανας τους. Δεν γινεται απο την μερια να υπαρχει προσπαθεια αναβαθμισης και απο την αλλη να γινεται το αντιθετο.

• Like 2

Παντως το PES 2021, με τα απειρα gameplay και graphic mods που εχουν κυκλοφορησει, ειναι ενα οκ ποδοσφαιρακι που πιστευω θα αντεξει ενα χρονο ακομα με φουλ υποστηριξη απο modders.
Ηδη εχουν κανει 500 μπαλες αλλα τοσα γηπεδα (μεσω stadium server) , εχουν βαλει χορταρια σουπερ, φωτισμους, ομιχλες, νεες γραμματοσειρες, εφφε, καινουρια menu, σχολιασμους, ηχους (εχω φτιαξει προσωπικα νεο ηχο διχτυων) ενω με τα gameplay mods που ειναι επισης 4-5 (συν τις διαφορες εκδοσεις του καθε ενος) προς το παρον βλεπω ενα βελτιωμενο PES 2021 απο αποψη αποκρισης και ελευθεριας, αλλα και γραφικων. 
Δε λεω οτι μιλαμε για ολοκαινουριο παιχνιδι, αλλα σιγουρα αν πας απο τη vanilla εκδοση κατευθειαν στην φουλ μονταρισμενη αισθαινεσαι σαφεστατα την αλλαγη.
Νομιζω υπαρχει ενα Virtual RED patch που ειναι πολλααα γιγα (γυρω στα 50 gb αν θυμαμαι καλα) που εχει στησει το παιχνιδι απο την αρχη σχεδον.
Ειναι μανουρα και μπερδεμα σιγουρα, αλλα εαν φαμε ξενερα εχουμε αυτην την ελπιδουλα.

• Like 2

11 hours ago, BasilhsGR said:

Λογικά θα υπάρχουν πολλαπλές επιλογές για crossplay... 

Έχουν πει ότι όχι μόνο θα μπορείς να επιλέξεις με τι θες να παίξεις αλλά θα μπορείς να επιλέξεις κ με βάση το region.... Μακάρι βασικά! 

Τώρα για το άλλο-το 21...αν κλείσουν οι σερβερς τέλη του χρόνου-που λογικά αυτό θα γίνει πάλι-τότε δεν έχει νόημα να παίζουμε όσα καλουδια κ να χει επάνω! 

• Like 2