Jump to content
AkisVarg

eFootball PES2022 - DEMO

Recommended Posts

Υπάρχει update στο ντεμο,που όπως λένε δοκιμάζουν καινούργια μέθοδος σύνδεσης.

20210701-081406.jpg

Εμένα μου χρωστάνε τα μηνιάτικα από Απρίλιο και δώθε.. Μέχρι την οριστική εξόφλησή μου θα βαράω κάμψεις υπερ νιου φουτμπολ γκεημ ιτσελφ, ακατάπαυστα. Μπορεί να στεναχωρήσω λίγο τα σκοτεινά μου αφεντικά, αλλά οι υποχρεώσεις τρέχουν και δεν περιμένουν και θέλουμε να ζήσουμε αξιοπρεπώς... όλα κι όλα

Edited by sonofmook
  • Haha 1

μα ουτε εγω εχω παιξει το νεο ποδοσφαιρακι...απο τα βιντεος εβγαλα συμπερασματα...ΔΕΝ θελω καν να παιξω το συγκεκριμενο παιχνιδακι! καλυτερα να φαω πιτσινια με πορτοκαλαδα κοκκινη με στεβια και μετα να εχω πονους στα εντερα και να αναθεματιζω την ωρα και στην στιγμη του αναθεματισμενου φαγοποτιου!

• Haha 2

Στο twitter οι εταιρείες πληρώνουν δήθεν haters,για να γράφουν αρνητικά σχόλια στους ανταγωνιστές τους,και πληρώνουν 0.60€ το tweet.Εχει καταντήσει χτικιο να παρακολουθείς πλεον τα σοσιαλ και να τρως στην μαπα τους πληρωμένους haters.Αλλα πολλοι προσπαθούμε να μάθουμε και κάτι.Ειναι το σύγχρονο μάρκετινγκ,γι αυτό κρίνουμε τα προϊόντα με τα δικά μας μάτια.

19 minutes ago, Game1 said:

Στο twitter οι εταιρείες πληρώνουν δήθεν haters,για να γράφουν αρνητικά σχόλια στους ανταγωνιστές τους,και πληρώνουν 0.60€ το tweet.Εχει καταντήσει χτικιο να παρακολουθείς πλεον τα σοσιαλ και να τρως στην μαπα τους πληρωμένους haters.Αλλα πολλοι προσπαθούμε να μάθουμε και κάτι.Ειναι το σύγχρονο μάρκετινγκ,γι αυτό κρίνουμε τα προϊόντα με τα δικά μας μάτια.

που το ξερεις αυτο? στειλε link, να ποσταρω ολη μερα να βγαζω κανα 100ευρω...σωθηκα!

• Love 1
  • Haha 2

ας ξαναθυμηθουμε το trailer που μας "υποσχεθηκε" η κοναμι πριν μηνες...κοιταχτε το προσωπο του μεσι, τα μαλια, το ενα το αλλο,,ολα δειχνουν καταπληκτικα..βεβαια ο μεσι φενεται καπως νεοτερος απο οτι ειναι στην πραγματικοτητα..

και παρακατω ας δουμε τον μεσι στο new football game, εμενα μου φενεται εντελως αλλο πραγμα....οποτε ξανα εχω ελπιδες οτι το efootball 2022 ή efootball σκετο, θα ειναι το απο πανω και οχι το απο κατω βιντεο...

θα είναι ο πάνω Μέσι, φράπα μάγουλο, αλλά θα παίζει σαν τον κάτω:hehe:

• Haha 4

10 hours ago, isspro98 said:

που το ξερεις αυτο? στειλε link, να ποσταρω ολη μερα να βγαζω κανα 100ευρω...σωθηκα!

Εσυ δεν ηθελες 200$ της Κοναμι για troll hater?? Οριστε η ευκαρια σου. Βρες το link γρηγορα 😂😂😂😂

Το καλύτερο gameplay του κόσμου να φτιάξουν όταν θα μπαίνει στο κόλπο το script (DDA) θα μιλάμε για εντελώς άλλο παιχνίδι και αρκετά features θα πηγαίνουν περίπατο. Απ΄το 19 και μετά αυτό συμβαίνει για αυτό και δεν έχουν νόημα οι αναλύσεις, οι υποθέσεις και το hype. Και το 18 είχε σπρωξίδι αλλά έπαιζες, αν ήσουν πχ 800αρης και έπαιζες με 400άρη κατά 99% γνώριζες ότι θα κερδίσεις πριν ξεκινήσει ο αγώνας. Απ΄το 19 και μετά τρέμει το φυλλοκάρδι σου ακόμα και με 300άρηδες, πιο στημένο κι απ΄το ελληνικό πρωτάθλημα.

• Like 4

2 hours ago, geonick1997 said:

Εσυ δεν ηθελες 200$ της Κοναμι για troll hater?? Οριστε η ευκαρια σου. Βρες το link γρηγορα 😂😂😂😂

πιστευω να εχεις καταλαβει οτι κανω πλακα και αν ψαξεις ολα τα ποστ μου, το προ το αγαπαω απο το 1998....ειμαι φανατικος και πολυ απλα επειδη καθε χρονο με απογοητευει ολο και περισοτερο το γυριζω στο κραξιμο και στην πλακα επιτηδες! πως και πως περιμενω ενα προ που θα με πορωνει οπως το pes6 παραδειγμα....🙂 ειναι το μονο ποδοσφαιρακι απο ολα τα προ που ειχα παιξει τοτε τουλαχιστον 3000 ματς, σε σπιτια με φιλους, σε αλλες περιοχες, στον πυργο, στην ζακυνθο, στο ξυλοκαστρο, οπου πηγαινα υπηρχε και ενας φιλος με pc ή με xbox360 και λιωναμε...τοτε ηταν η καλυτερξ εποχη μου και σαν παθος με το προ αλλα και σαν παιχτης, δεν εχανα σχεδον ποτε, ειχα βρει κολπα και σουτ απο γωνιες συγκεκγιμενες, απευθειας γκολ απο κορνερ και αλλα τετοια πολλα ωραια! ααααχχχχχ....

• Like 2

37 minutes ago, BasilhsGR said:

Το καλύτερο gameplay του κόσμου να φτιάξουν όταν θα μπαίνει στο κόλπο το script (DDA) θα μιλάμε για εντελώς άλλο παιχνίδι και αρκετά features θα πηγαίνουν περίπατο. Απ΄το 19 και μετά αυτό συμβαίνει για αυτό και δεν έχουν νόημα οι αναλύσεις, οι υποθέσεις και το hype. Και το 18 είχε σπρωξίδι αλλά έπαιζες, αν ήσουν πχ 800αρης και έπαιζες με 400άρη κατά 99% γνώριζες ότι θα κερδίσεις πριν ξεκινήσει ο αγώνας. Απ΄το 19 και μετά τρέμει το φυλλοκάρδι σου ακόμα και με 300άρηδες, πιο στημένο κι απ΄το ελληνικό πρωτάθλημα.

Καλα το 18 δεν ειχε και τις Καρτες τις ενισχυμενες. Ειχαμε την Ρουλετα με τις μπαλες. Αμα ησουν τυχερος επαιρνες καλο παικτη αλλιως την εβγαζες με silver. Αλλες εποχες τοτε. Παρα πολυ ποιο ωραιο εκεινο το my club. Ασε που για να παρεις legend επρεπε να φτασεις ανοιξη 

• Love 1
  • Like 1

9 minutes ago, isspro98 said:

πιστευω να εχεις καταλαβει οτι κανω πλακα και αν ψαξεις ολα τα ποστ μου, το προ το αγαπαω απο το 1998....ειμαι φανατικος και πολυ απλα επειδη καθε χρονο με απογοητευει ολο και περισοτερο το γυριζω στο κραξιμο και στην πλακα επιτηδες! πως και πως περιμενω ενα προ που θα με πορωνει οπως το pes6 παραδειγμα....🙂 ειναι το μονο ποδοσφαιρακι απο ολα τα προ που ειχα παιξει τοτε τουλαχιστον 3000 ματς, σε σπιτια με φιλους, σε αλλες περιοχες, στον πυργο, στην ζακυνθο, στο ξυλοκαστρο, οπου πηγαινα υπηρχε και ενας φιλος με pc ή με xbox360 και λιωναμε...τοτε ηταν η καλυτερξ εποχη μου και σαν παθος με το προ αλλα και σαν παιχτης, δεν εχανα σχεδον ποτε, ειχα βρει κολπα και σουτ απο γωνιες συγκεκγιμενες, απευθειας γκολ απο κορνερ και αλλα τετοια πολλα ωραια! ααααχχχχχ....

Ναι ρε εννοειται. Τα διαβαζω ολα τα post και εχουν πλακα σχεδον ολα 😂😂

• Like 2

Κυκλοφορεί μια φήμη ότι το καινούριο πες θα είναι  free to play ,εάν είναι αλήθεια έχετε γεια βρυσούλες...😭

On 28/6/2021 at 1:58 ΠΜ, slamsoze said:

• Like 1

Μακάρι να το κάνουν free to play και να πληρώνουμε τι θέλουμε να παίξουμε,ονλαιν η οφλαιν.Ειναι η εξέλιξη πολλών παιχνιδιών αυτή σήμερα.Το κατεβάζουμε,το δοκιμάζουμε κι αν μας αρέσει αγοράζουμε τι θέλουμε να παίξουμε από το παιχνίδι.Οπως αυτά τα παιχνίδια που κατεβάζουμε δωρεάν από το store.Αν έχει καινούργιο μάρκετινγκ στις νέες κονσόλες,δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι δεν είναι καλό.Θα το δούμε το παιχνίδι αν αξίζει.

Το κακό θα είναι αν έχουν κάνει ένα crossplay κονσόλες-κινητα...οπότε αντε γειά.Πανε να πιάσουν την μάζα να κονομησουν.Και δυστυχώς η μάζα καταναλώνει μλκιες.

Edited by Game1

μακαρι να ειναι free 2 play, εγω γουσταρω παλιες εποχες εντελως. δηλαδη ps1 που ειχε μονο τις καλυτερες ομαδες στο master league, να μου λεει 0,10 cent η καθε ομαδα, και θα αγορασω man utd, liverpool, milan, inter, real madrid, barcelona, olympiacos, panathinaikos, ajax, και μονο offline και training και να φτιαχνεις μονος σου οποιο πρωταθλημα θελεις και τελος...arcade παλιο και να μου βγει κανα 10ευρω.....

• Like 1

Ακριβώς.Αγοραζεις day one και σου λέει πάρε 2000χ κοινς για myclub.Μα δεν θέλω να παίξω myclub.Θελω να παίξω μάστερ λίγκ και αγοραζω day one γιατί δεν θέλω να χάσω ούτε μια μέρα διασκέδασης.Τι μοιράζει κοινς σε αυτούς που παίζουν οφλαιν?

για οσους δεν καταλαβαν,οπου free to play σημαινει μονο myclub,τελος το offline,τελος το master league.

δεν υπαρχει επιλογη αγοραζω το mode που θελω.

ο λογος του free to play ειναι καθαρα οικονομικος,ενα mode που αφορα το online,δεν τυπωνουν δισκακια,εξωφυλλα,δεν πληρωνω μεταφορες και φπα,το πεταω απλα μεσα στο στορ καθε κονσολας και πληρωνουν τα γνωστα microtransactions για να ανοιγουν πακετα.

το 100% των παιχνιδιων που ειναι free to play εχουν χαμηλοτερης ποιοτητας γραφικα και μετριους σερβερ καθαρα για οικονομικους λογους.

θεωρω οτι η ειδηση για το προ οτι θα ειναι αμιγως free to play στεκει και στεκει απο την mobile εκδοση που πασαραν στην beta,ειπαμε ειναι για οικονομικους λογους ολα.

για εμενα ειναι σωστο αυτο που κανει η κοναμι μιας και ειναι η τελευταια ζαρια να μεινει ζωντανη στο παιχνιδι,βεβαια θα χασει τον offline παικτη αλλα στα Π@Π@..΄[email protected]! μιας και δεν παιρνει εξτρα φραγκα απο αυτους που θα αναγκαστουν να πανε στην εα και το career αν θελουν offline.

Edited by TOL1S
  • Like 2

Στα racing games πάντως αγοράζουμε πίστες για οφλαιν.Μας δίνει 2 πίστες και τι υπόλοιπες τις αγοράζουμε.Αν είναι κάτι καινούργιο για την κοναμι,θα το δούμε πως λειτουργεί.

Edited by Game1

7 hours ago, Kotrio2002 said:

Κυκλοφορεί μια φήμη ότι το καινούριο πες θα είναι  free to play ,εάν είναι αλήθεια έχετε γεια βρυσούλες...😭

Είδα τον τίτλο σε ένα βίντεο που κυκλοφορεί, δεν έχω προλάβει να το ανοίξω να ακούσω τι λένε ακριβώς. 

Είναι το μόνο σενάριο που δεν είχε ακουστεί. 

Το μόνο που είχα ακούσει σχετικό, ήταν η προσωπική εκτίμηση του Ασιμ, ο οποίος από τότε που έφυγε από την ΚΟΝΑΜΙ πετάει τα καρφάκια του συχνά-πυκνά, όπου είχε πει ότι πιστεύει μελλοντικά, κ δεδομένου ότι θα συνεχίσουν τα microtransactions ως έχουν σήμερα, η ΚΟΝΑΜΙ θα σκεφτεί να βγάζει μόνο τη LITE έκδοση. 

Αλλά με την προϋπόθεση ότι τα physical copies θα συνεχίσουν να μειώνονται και τα έσοδα από τα coins του MyClub να γιγαντώνονται. 

Βέβαια αυτός είπε μελλοντικά, φαντάζομαι εννοούσε σε 4~5 χρόνια, όχι εδώ κ τώρα. 

• Like 3
  • Thanks 1

μολις τωρα αγορασα ενα μοχλουδακι 13ευρω και κατεβασα emulator και παιζω isspro 98, με veron, batistuta, ortega, ολα τα λεφτα αναμνησεις σαν χθες, εχει και ρυθμιση για smooth γραφικα και οχι πιξελιασμενα και ειναι σουπερ διασκεδαστικο...τουλαχιστον δεν εχει την αργοστροφιλα των σημερινων pes!😬

ειδα και αλλα βιντεο του new football, ελπιζω μονο να μπορουμε να κεντραρουμε την καμερα και να μην ειναι συνεχεια ζουμαριστη πανω κατω automatic, γιατι αν ειναι ετσι μονο και δεν ρυθμιζεται αντε γεια, δεν μπορω να παιξω με τιποτα τετοιο soccer game!

• Haha 2

3 hours ago, slamsoze said:

Είδα τον τίτλο σε ένα βίντεο που κυκλοφορεί, δεν έχω προλάβει να το ανοίξω να ακούσω τι λένε ακριβώς. 

Είναι το μόνο σενάριο που δεν είχε ακουστεί. 

Το μόνο που είχα ακούσει σχετικό, ήταν η προσωπική εκτίμηση του Ασιμ, ο οποίος από τότε που έφυγε από την ΚΟΝΑΜΙ πετάει τα καρφάκια του συχνά-πυκνά, όπου είχε πει ότι πιστεύει μελλοντικά, κ δεδομένου ότι θα συνεχίσουν τα microtransactions ως έχουν σήμερα, η ΚΟΝΑΜΙ θα σκεφτεί να βγάζει μόνο τη LITE έκδοση. 

Αλλά με την προϋπόθεση ότι τα physical copies θα συνεχίσουν να μειώνονται και τα έσοδα από τα coins του MyClub να γιγαντώνονται. 

Βέβαια αυτός είπε μελλοντικά, φαντάζομαι εννοούσε σε 4~5 χρόνια, όχι εδώ κ τώρα. 

παιζει να εχεις δικιο...

• Like 1

15 minutes ago, AlexIsGRx said:

παιζει να εχεις δικιο...

Τι να πω ρε παιδιά, πραγματικά δεν ξέρω τίποτα. Είναι τόσο κακό και ανύπαρκτο το μάρκετινγκ? Είναι κακή η μετάφραση από τα Ιαπωνικά στα Αγγλικά.

Τόση μυστικοπάθεια που έχει μπερδέψει τους πάντες. Έναν αλαλούμ άνευ προηγουμένου. Εδώ ολόκληρα site τύπου IGN και Eurogamer έχουν πέσει στη λούπα.

Αντι να βάζουν community managers που δουλεύουν για την πάρτη τους μόνο, και τσακώνονται και βρίζονται με τον κόσμο, ή ποστάρουν φωτογραφίες με τα παπούτσια τους, ας βάλουν έναν άνθρωπο να εξηγεί σε απλά αγγλικά τι γίνεται.

• Like 3

Ετσι μαλιστα. Αυτο που ειδα στα βιντεο, ειναι ποιοτικα για free to play.
Αλλα οπως ειπαν και τα παιδια πανω, αν ισχυει αυτο,  αντιο PES. 
Δεν ξερω καν αν θα εχει offline mode, η θα εινια μονο online.
Τελος εποχης λοιπον και καθε ελπιδας.

• Like 1