Jump to content
AkisVarg

eFootball PES2022 - DEMO

Recommended Posts

Same my little Pantel, same my Pantel...έχετε γεία βρυσούλες σχιστομάτιδες!

• Haha 4

Και γω σοκαρίστηκα με αυτό το πραγμα

Όσο και να το βελτιώσουν αυτό δεν έχει καμία σχέση με next gen 

Σιγά μη πάρουμε. Ps5 για αυτό το σκουπίδι 

Απάτη έως εκεί που δε πάει 

• Like 1
  • Haha 1

Να σας πω κάτι πικάντικο τώρα!!!?? Η ΚΟΝΑΜΙ μπορεί να μην είπε και πότε ψέματα.

Είπαν ότι δουλεύουν τρία χρόνια πάνω στο "Unreal Project". Το PES Mobile άλλαξε από Havok σε Unreal πριν 3 χρόνια ,στην μετάβαση από 2018 σε 2019.

Μπορεί απλά να ξέχασαν αν το συμπληρώσουν!! :yupi:

Bonus ένα φοβερό ποστ από reddit!!!\

Edited by slamsoze
  • Like 3
  • Haha 1

8 hours ago, Kotrio2002 said:

εγώ θέλω ΑΙ γαμάτη και ας μην βλέπω τον Κριστιάνο να μου κλείνει το μάτι

Ωραία ρίμα αυτή .:metal:

56 minutes ago, Ribo_10 said:

Ωραία ρίμα αυτή .:metal:

Χαχαχαχαχ ούτε που το πήρα γραμμή  είναι η ψυχή του ποιητή που κρύβω μέσα μου και μου την βγάζει το πες ρε παιδί μου..... άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.

• Haha 2

Καλώς ήρθες στο 2021 κοναμι, ανοίγουμε σαμπάνιες!

• Like 3

Καλησπέρα και πάλι σε όλη την παρέα. Μετά από καμια 10αρια ματς ονλαιν στο beta/demo, μπορω να πω πως το παιχνίδι ειναι ελκυστικό και σου δινει μια ελευθερία στον τρόπο παιχνιδιού. Ναι μεν ειναι ενα κλικ πιο αργο, ομως μπορείς να αναπτυχθεις ωραια και να παιξεις ωραια μπαλιτσα. Θέλει υπομονή και σωστες μεταβιβασεις. Ξεχαστε οτι παιζαμε 25 χρονια, αυτά που ξεραμε και καναμε δεν γίνονται (οχι ολα τουλάχιστον). 

Η αμυνα θέλει πλέον ικανοτητα για να παιξεις και να βρεις το σωστο timing και το κατάλληλο κουμπί για να κλεψει τη μπαλα. Οταν το συνηθισετε θα σας αρεσει. 

Οι εναλλαγες στην καμερα με το zoom in και υοτ zoom out δινουν μια αλλη αισθηση στο παιχνιδι. 

Επειδη ξερω οτι θα αρχίσετε το κραξιμο στα σχολια απο κατω, να σας ενημερώσω ότι το παιζω σε PS5 και οχι σε PS4. Επισης, λογω των σχολιων σας αναγκάστηκα να το κατεβασω για τεστ στο PS4 και η διαφορά ηταν αισθητη, οχι ομως αυτό που περιμενα για next-gen console. 

Τελος, οι αγωνες ειχαν ομαλη ροη στο online και μακαρι να παρέμεναν ετσι αν οχι για ακομα πιο βελτιωμένη εμπειρία. Ισως να εχει να κάνει και με τη συνδεση βέβαια (εχω 550mbps download και 80-90 upload). 

Άσχετο, ξερει κανεις αν μπορουμε να παιξουμε εναντιον φιλου online η μονο με random παικτες; 

• Like 1

1 hour ago, giannmad7 said:

.... και με τη συνδεση βέβαια (εχω 550mbps download και 80-90 upload)...

Sorry για το offtopic, αλλά πως γίνεται να έχεις τέτοιες ταχύτητες? Από το Matrix μπαίνεις στο ιντερνετ?

• Haha 6

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα σιγά σιγά μου αρέσει είναι διαφορετικό με στοιχεία από πες αλλά πιστεύω ότι όσο θα βγαίνουν νέες εκδόσεις θα βελτιώνεται.

Το παιχνίδι φαίνεται πιο ελεύθερο χωρίς ράγες και ποιο φυσικό η άμυνα πάει προς ΦΙΦΑ και αυτό εμένα μου αρέσει , γενικά θυμίζει αρκετά ΦΙΦΑ σε έκδοση πες ,μακάρι και μόνο που θα είναι κάτι καινούργιο θα τραβήξει το ενδιαφέρον ,δεν πιστεύω να ξαναπαίξει ιστορία πες 14  εγώ τουλάχιστον έχω τις ελπίδες μου για κάτι καλό όχι ουαου αλλά κάτι που θα μας κρατήσει , πάντως φαίνεται ότι η Φοξ ήτανε πολύ μαγκομενη σαν μηχανή  αυτή εδώ φαίνεται πιο φυσική. 

Είδα και εγώ gameplay από πσ5 και στα γραφικά φαίνεται αρκετά διαφορετικό ελπίζω σε πσ εκδόση να είναι ίδιο με πσ5 

• Like 2

γεια σας παιδες,εχω παρα πολυ καιρο να ποσταρω  κατι,αλλα σας διαβαζω τακτικα.

τωρα οσον αφορα αυτο το πραγματακι που εβγαλε η κοναμι νομιζω οτι απο μονο και οτι δεν αναφερεται πουθενα η λεξη pes  και το οτι λειπουν πολλες βασικες εντολες του τρεχοντος παιχνιδιου σε συνδυασμο με τις αλλαγες στον τροπο με τον οποιο παιζεις αμυνα και επισης τις αναφορες οτι μοιαζει καπως με το fifa,μου δινει την εντυπωση πως ολο αυτο εγινε για δυο βασικους λογους και οχι μονο βεβαια γι αυτους.

πρωτον οπως αναφερουν να τσεκαρουν το ονλαιν και δευτερον να τραβηξουν κοσμο να το δοκιμασει απο τον ετερο ανταγωνιστη (fifa) κανοντας το οσο πιο φιλικο γινεται για αυτους,γι αυτο αλλωστε και η ονομασια new football,αν εβλεπαν καποιοι τι λεξη pes δεν θα εμπαιναν ουτε στον κοπο να το κατεβασουν.

βεβαια ολο αυτο εφερε μεγαλη συγχυση στην κοινοτητα του pes,γιατι επρεπε να αναφερουν ακριβως τον λογο που το εκαναν ολο αυτο το προχειρο πραγματακι και οχι να παιζουν με τις λεξεις και κανενας μας να μην ξερει τι ακριβως ειναι αυτο.

τωρα απο την αλλην αν οντως ειναι αυτο η βαση του νεου pes τοτε νομιζω πως τα πραγματα δεν θα εξελιχθουν καλα για την konami.

παντως τετοια αναμπουμπουλα ΜΟΝΟ Η ΚΟΝΑΜΙ μπορουσε να προκαλεσει ειναι φοβεροι οι τυποι :worship0zk:

@AkisVarg φανταζομαι πως και για εσενα θα ηταν σπαζοκεφαλια :D πως θα ονομασεις το τοπικ αλλα καλα το καταφερες

Edited by stratakos
  • Love 1
  • Like 1
  • Haha 3

1 hour ago, stratakos said:

γεια σας παιδες,εχω παρα πολυ καιρο να ποσταρω  κατι,αλλα σας διαβαζω τακτικα.

τωρα οσον αφορα αυτο το πραγματακι που εβγαλε η κοναμι νομιζω οτι απο μονο και οτι δεν αναφερεται πουθενα η λεξη pes  και το οτι λειπουν πολλες βασικες εντολες του τρεχοντος παιχνιδιου σε συνδυασμο με τις αλλαγες στον τροπο με τον οποιο παιζεις αμυνα και επισης τις αναφορες οτι μοιαζει καπως με το fifa,μου δινει την εντυπωση πως ολο αυτο εγινε για δυο βασικους λογους και οχι μονο βεβαια γι αυτους.

πρωτον οπως αναφερουν να τσεκαρουν το ονλαιν και δευτερον να τραβηξουν κοσμο να το δοκιμασει απο τον ετερο ανταγωνιστη (fifa) κανοντας το οσο πιο φιλικο γινεται για αυτους,γι αυτο αλλωστε και η ονομασια new football,αν εβλεπαν καποιοι τι λεξη pes δεν θα εμπαιναν ουτε στον κοπο να το κατεβασουν.

βεβαια ολο αυτο εφερε μεγαλη συγχυση στην κοινοτητα του pes,γιατι επρεπε να αναφερουν ακριβως τον λογο που το εκαναν ολο αυτο το προχειρο πραγματακι και οχι να παιζουν με τις λεξεις και κανενας μας να μην ξερει τι ακριβως ειναι αυτο.

τωρα απο την αλλην αν οντως ειναι αυτο η βαση του νεου pes τοτε νομιζω πως τα πραγματα δεν θα εξελιχθουν καλα για την konami.

παντως τετοια αναμπουμπουλα ΜΟΝΟ Η ΚΟΝΑΜΙ μπορουσε να προκαλεσει ειναι φοβεροι οι τυποι :worship0zk:

@AkisVarg φανταζομαι πως και για εσενα θα ηταν σπαζοκεφαλια :D πως θα ονομασεις το τοπικ αλλα καλα το καταφερες

Καλώς το παιδί ρε!! Που χάθηκες εσύ! Ε φυσικά κ μας διαβάζεις, διότι εκτός από νέα, εδώ θα γελάσεις ταυτόχρονα! Πάντως τα είπες σωστά, εχεις ένα δίκιο! Κ τσακω την καρδουλα! 

Όσο για το όνομα....οντως το σκεφτόμουν πως να το βάλω... "new football" παύλα πες 22,σκετο πες, ε λέω μη γίνει κάνα μπέρδεμα διότι μέχρι κ το φόρουμ λέει το μπος μπορεί να αλλάξει όνομα! 😅

• Like 2

2 hours ago, TOL1S said:

pes 2022 beta 

Συμμετέχοντας στην έκδοση beta του παιχνιδιού μας ("OBT").....

[https://legal.konami.com/games/pes2022obt/es/].

https://legal.konami.com/games/pes2022obt/es/

ναι δηλαδη? ξηγησε μας, αφου ειναι ισπανικα...τι θελει να μας πει?

{ειμαι με safari mac οποτε μην μου πεις για page translate και τετοια....}

το παιχνιδι ονομαζετε pes 2022 και αυτο που παιζετε ειναι η beta του,τα υπολοιπα ειναι περι απορρητου τα οποια ειναι σουρωτηρι και ουσιαστικα τα δεδομενα σου πηγαινουν σε αλλες εταιριες

• Love 1
  • Like 1

20 hours ago, slamsoze said:

Sorry για το offtopic, αλλά πως γίνεται να έχεις τέτοιες ταχύτητες? Από το Matrix μπαίνεις στο ιντερνετ?

Μένω Νέα Υόρκη φίλε και το ίντερνετ είναι καλό. 

• Love 1
  • Like 1

χμμ  μαλιστα  εβρεθει η λεξη pes καπου εκει στα  ψιλα γραμματα.:D

τωρα μπορει να μας εξηγησει καποιος τη διαφορα εχει η beta απο το demo η ειναι  το ιδιο

ευχαριστω μετα την απαντηση :D

11 hours ago, giannmad7 said:

Μένω Νέα Υόρκη φίλε και το ίντερνετ είναι καλό. 

Ααααα.. Πλάκα έκανα ελπίζω να μην παρεξήγησες.

Οοο.. Το είχα ξεχάσει ρε φίλε. Νόμιζα Ελλάδα μένεις. Θυμόμουν κάποια στιγμή στο φόρουμ που ήταν ένας "ΝεοΥορκεζος", αλλά τλειχα ξεχασει ότι ήσουν εσύ!! 

500αρα γραμμή!!! Εχεις να μας κάνεις κάνα κονε, να βγάλουμε καμία Visa για Αμερική, μπας κ γλιτώσουμε? 

10 hours ago, stratakos said:

χμμ  μαλιστα  εβρεθει η λεξη pes καπου εκει στα  ψιλα γραμματα.:D

τωρα μπορει να μας εξηγησει καποιος τη διαφορα εχει η beta απο το demo η ειναι  το ιδιο

ευχαριστω μετα την απαντηση :D

Καλώς όρισες ρε φιλε, welcome back βασικά. Ξαναγύρισες εε, που λέει και ο ΛεΠά.

Που λες όταν υπάρχει κάτι σε φάση development, σε πολύ πρώιμο στάδιο, όταν στο δείχνουν μόνο σε βίντεο, είναι σε φάση Alpha, βλέπεις δηλαδή αλλά δε παίζεις. 

Όταν στο δίνουν να το παίξεις, αλλά είναι πολυ αρχικό σταδιο, είναι φάση Beta. 

Demo είναι στην ουσία το τελικό προϊόν, αντε το 90% του τελικου.

Με τα παλιά δεδομένα της γενιάς μας, που τα δίνανε στα περιοδικά τα CD με τα Demo, το Demo ήταν το 99% του τελικό απλα με κλειδωμένα τα υπόλοιπα, πίστες, modes, κτλ. 

• Like 3
  • Thanks 1

Εγω δεν εχω καταλαβει διαφορα στο παιχνιδι. Απο την στιγμη που εχει επιβεβαιωθει εως beta η τελικη εκδοση δεν θα διαφερει πολυ.
τουλαχιστον βαλανε crossplay...
κατι μου λεει οτι το pc θα μεινει και εδω απεξω

καπου διαβασα οτι λεγαται για διαφορες beta και demo...
Beta ειναι δοκιμαστικη εκδοση του παιχνιδιου οπου εχει αναπτυχθει. Η τελικη εκδοση ισως να διαφερει καπου αφου βοηθαει τους developers να διορθωσουν bugs και καποια αλλα προβληματα. (γιαυτο λυσαξανε οι κινεζοι για τα rage quit που γινονται επειδη δεν περνανε feedback)
Demo ειναι η τελικη εκδοση του παιχνιδιου με προσβαση σε περιορισμενο περιεχομενο (κατα ποσο βεβαια θα μπορουσε να ειναι τελικη εκδοση αφου μετα βγαζουν καμια 10αρια update και καθε φορα λυνουν και αλλα bugs)

Edited by AlexIsGRx
  • Like 4

16 hours ago, TOL1S said:

pes 2022 beta 

Συμμετέχοντας στην έκδοση beta του παιχνιδιού μας ("OBT").....

[https://legal.konami.com/games/pes2022obt/es/].

https://legal.konami.com/games/pes2022obt/es/

ΑΑΑ μαλιστα. 
Αν ειναι BETA οντως και δε το εγραψε καποιος υπαλληλος γραφιας της ΚΟΝΑΜΙ βιαστικα ως BETA, τοτε σιγουρευουμε οτι η ΚΟΝΑΜΙ (τεμπελιαζοντας) θα βγαλει ενα crossplatform ποδοσφαιρακι για οτι κινητο/ταμπλετ/κονσολα/πισι υπαρχει, πονταροντας στο online.
Βεβαια αυτο σημαινει τρομερη υποβαθμιση σε γραφικα/animation/χειρισμο, δηλαδη πισωγυρισμα 10 χρονια πισω τεχνολογικα.
Ισως δεν προλαβε να κανει αυτο που μας ειχε ταξει με το PES 22, ισως παει για φουντο, ισως, ισως...
Πονταρω στην πιθανοτητα να γραψαν beta και να μην το εννοουν.
Το να παιζει καποιος PES 22 με γραφικα android , σε PS5 δεν μπορω να το διανοηθω.
Ταφοπλακα/κυκνειο ασμα της ΚΟΝΑΜΙ ισως, και φυσικα ανοιγει το δρομο στο μονοπωλειο του FIFA , το οποιο πλεον μπορει να μην αλλαζει τπτ και να σου πουλαει season pass.
Easy money EA.

• Like 2

26 minutes ago, flokiman said:

ΑΑΑ μαλιστα. 
Αν ειναι BETA οντως και δε το εγραψε καποιος υπαλληλος γραφιας της ΚΟΝΑΜΙ βιαστικα ως BETA, τοτε σιγουρευουμε οτι η ΚΟΝΑΜΙ (τεμπελιαζοντας) θα βγαλει ενα crossplatform ποδοσφαιρακι για οτι κινητο/ταμπλετ/κονσολα/πισι υπαρχει, πονταροντας στο online.
Βεβαια αυτο σημαινει τρομερη υποβαθμιση σε γραφικα/animation/χειρισμο, δηλαδη πισωγυρισμα 10 χρονια πισω τεχνολογικα.
Ισως δεν προλαβε να κανει αυτο που μας ειχε ταξει με το PES 22, ισως παει για φουντο, ισως, ισως...
Πονταρω στην πιθανοτητα να γραψαν beta και να μην το εννοουν.
Το να παιζει καποιος PES 22 με γραφικα android , σε PS5 δεν μπορω να το διανοηθω.
Ταφοπλακα/κυκνειο ασμα της ΚΟΝΑΜΙ ισως, και φυσικα ανοιγει το δρομο στο μονοπωλειο του FIFA , το οποιο πλεον μπορει να μην αλλαζει τπτ και να σου πουλαει season pass.
Easy money EA.

Δοκιμαζουν crossplay μεταξυ sony και microsoft. Αποκλείεται να γινει crossplay μεταξυ ios, android και κονσολων.
Και θεικα γραφικα να βαλουνε σε ps5 και xbox series x/s αφου αυτη ειναι η μηχανη δεν θα πανε μακρια.

Εν τω μεταξύ crossplay σημαίνει πιο πολύς κόσμος ονλαιν.Εφόσον παίζουν παίκτες ps4-ps5 με τους παίκτες xbox. Σημαίνει βρίσκεις αντίπαλο γρήγορα όλες τις ώρες και όχι μόνο στα match day τα απογεύματα.

Και πιθανόν σημαίνει και αγώνες match day όλο το 24ωρο,όπως στα κινητά που έχει πολυ κόσμο.Και δεν θα χρειάζεται να κλεινωμαστε μέσα τα βράδια για να παίξουμε match day.Θα μπορούμε να παίξουμε match day και το πρωί αν έχουμε χρόνο,όπως στα κινητά.

Αν αυτό σημαίνει γραφικά στυλ φιφα και φάμε ξενερα θα το δούμε.

Άσχετο....δεν έχει η Ελλάδα ταχύτητες ίντερνετ 500mb download,50mb upload ? Στις υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες έχουν,αλλά το πληρώνεις κάνα 70-100 ευρώ τον μήνα,ανάλογα το πακέτο συνδρομής.Ενώ το 50mb download πάει κάνα 20ρι ευρώ πχ.

3 minutes ago, Game1 said:

Άσχετο....δεν έχει η Ελλάδα ταχύτητες ίντερνετ 500mb download,50mb upload ? Στις υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες έχουν,αλλά το πληρώνεις κάνα 70-100 ευρώ τον μήνα,ανάλογα το πακέτο συνδρομής.Ενώ το 50mb download πάει κάνα 20ρι ευρώ πχ.

Από ότι ξέρω από τους παροχους κ τα παιδιά που μιλάω, κάποιοι σχετικά αρκετοί έχουν 50αρες και κάποιοι πιο διαστημικοί έχουν 100αρα. Για 500αρα δεν έχω ακούσει ποτέ. 

Για τιμές δε σου βαζω καν, γτ θα κλάψεις. ΕΛΛΑΔΑΡΑ απλά. 

Σου Παραθέτω από πρόσφατη ανάρτηση που βρήκα... 

"Είναι γεγονός ότι οι περισσότεροι ιδιωτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας και internet υπόσχονται υψηλές ταχύτητες που μπορούν να φτάσουν «έως και 200 Mbps». Στην πραγματικότητα όμως, σπάνια μπορούν να προσφέρουν αυτά τα νούμερα. Μάλιστα, ακόμα πιο σπάνια αναφέρονται στο γεγονός ότι ενδέχεται να μην μπορούν να τα προσφέρουν έως και… ποτέ"

• Like 1

Πάντως αυτό συμβαίνει και στην Αυστρία που είμαι. Η 50ρα που έχω, τα πρωινά μου δείχνει στο ps4 25-30 mb download και τα βράδια πέφτει στα 15mb.

Επισης,επειδή αναφέρθηκε παραπάνω,στο ντεμο πολλοί όπως κι εγώ κάνουμε quit,γιατί απλά θέλουμε να δούμε γραφικά,γκειμπλει,αίσθηση παιχνιδιού, χωρίς να έχουμε όρεξη να παίζουμε ονλαιν.Και κακώς δεν έδωσαν και επιλογή οφλαιν.Αλλα πιστεύω θα ακολουθήσει κι άλλο ντεμο πριν τα preorder με επιλογή οφλαιν.

• Like 2