Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 22 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

8 minutes ago, geonick1997 said:

Παιζει να εισαι απο τους απειροελάχιστους που ακουω οτι το Fut ειναι ποιο αργο απο το offline. Οσοι ξερω μου λενε οτι αμα το Offline τρεχει με 5η τοτε το Fut θα τρεχει με 10η.

Και ομως εχει δικιο... το FUT διαμορφωνει εντελως διαφορετικα τον ρυθμο του παιχνιδιου. Σιγουρα το εχουν φτιαξει ετσι ωστε να φαινεται η διαφορα στις καρτες στα στατιστικα του παιχτη... Επειδη εγω εχω μια παρα πολυ αδυναμη ομαδα και εμενα μου φαινεται οτι το παιχνιδι ειναι αρκετα πιο αργο. Ειναι σαν να παιζεις με ομαδες league one.

• Like 1

27 minutes ago, AlexIsGRx said:

Και ομως εχει δικιο... το FUT διαμορφωνει εντελως διαφορετικα τον ρυθμο του παιχνιδιου. Σιγουρα το εχουν φτιαξει ετσι ωστε να φαινεται η διαφορα στις καρτες στα στατιστικα του παιχτη... Επειδη εγω εχω μια παρα πολυ αδυναμη ομαδα και εμενα μου φαινεται οτι το παιχνιδι ειναι αρκετα πιο αργο. Ειναι σαν να παιζεις με ομαδες league one.

Αμα το παρεις απο αυτην την αποψη ναι συμφωνω. Οσο ποιο αδυναμοι παικτες τοσο ποιο αργο σου φαινεται. Εδω συμφωνω. Στο να εχεις icon και Toty ομαδα και να σου φαινεται αργο εκει δεν συμφωνω

Μπείτε να παίξετε περίπου στο Δεκέμβριο, μεσημεράκι Σαββάτου που ο αγώνας από 20 λεπτά κρατάει 26 και θα καταλάβετε τι εννοώ. 

Εκτός από αυτό με τους παίκτες, ο σέρβερ πάει αργά και όλο το παιχνίδι τρέχει αργά. Ακόμα και το χρονόμετρο. Οπότε αν έχεις εξαρχής ένα αργό παιχνίδι η κατάσταση επιδεινώνεται. 

Η πλάκα είναι να έχεις και καλή ομάδα άνω του μέσου όρου και να τρως και το handicap για να μην σκορπίσεις τον αντίπαλο που παίζει μια ώρα την εβδομάδα. 99 πάσα και στα 5 μέτρα να πηγαίνει λάθος. 

21 hours ago, manostav said:

Υπάρχει η αίσθηση αυτή του 'γλιστρηματος' των παικτών..

Είμαι όσο σοκαρισμένος όσο και οι υπόλοιποι. 

• Haha 7

ο συγκεκριμενος εχει και αλλα βιντεακια σε καλη ποιοτητα...

Επισης βρηκαι και αυτο...

Edited by AlexIsGRx
  • Like 3

Καλησπέρα και πάλι...

Θυμάστε που σας έλεγα για ποικιλία στον τρόπο επίθεσης της ΑΙ;

Ε, σήμερα που ξαναβαλα , 3 φιλικά, και στα 3 προσπαθούν να βάλουν γκολ με τον ίδιο τρόπο....πασουλες , πασουλες, μέχρι να βρεθούν στην καρδιά της περιοχής....

Σέντρα ,μόνο κατά λαθος...

Ημαρτον παλι

• Like 1

32 minutes ago, manostav said:

Καλησπέρα και πάλι...

Θυμάστε που σας έλεγα για ποικιλία στον τρόπο επίθεσης της ΑΙ;

Ε, σήμερα που ξαναβαλα , 3 φιλικά, και στα 3 προσπαθούν να βάλουν γκολ με τον ίδιο τρόπο....πασουλες , πασουλες, μέχρι να βρεθούν στην καρδιά της περιοχής....

Σέντρα ,μόνο κατά λαθος...

Ημαρτον παλι

Μια απο τα ιδια μας βλεπω παλι στα Φιφα

8 hours ago, geonick1997 said:

Μια απο τα ιδια μας βλεπω παλι στα Φιφα

Δε λέω, υπάρχει βελτίωση...

Αλλά το πρώτο που τόνισα στην αρχή, ήταν οι ποικιλία στον τρόπο επίθεσης της ΑΙ..

Τώρα πάει αυτό ...πραγματικά δε ξέρω πως σκέφτονται ...

Ενώ βγήκε update και στην περιγραφή είδα να λένε πως έχουν φτιάξει πράγματα που όντως φαίνονταν overpowered(τερματοφύλακες, μακρινές μπαλιές, να μην κλείνουν τόσο μέσα οι ακραίοι αμυντικοί...-λες για αυτό τώρα να μη βγάζουν σέντρες και να πηγαίνουν στην καρδιά της άμυνας;!)

Και έπαιξα με αντίπαλο την Παρί και μετά με την Μπορνμουθ, για να βγάλω συμπέρασμα....

Εκεί, πάσα πάσα, να μπούμε στο ύψος του πέναλτι....

εδω ο αλλος εχει βαλει AI εναντιον AI σε legendary και ηρθε 0-0
ψιλο τραγικο παιχνιδι...

• Haha 1
  • Sad 1

1 hour ago, AlexIsGRx said:

εδω ο αλλος εχει βαλει AI εναντιον AI σε legendary και ηρθε 0-0
ψιλο τραγικο παιχνιδι...

Παιδιά....για μένα το παιχνίδι είναι καλουτσικο...

Αλλά ενώ δείχνει να μπορεί να γίνει πραγματικά πολύ καλό..δε ξέρω πως το καταφέρνουν η ποιος είναι ο σκοπός του...

Ευτυχως βγαινουν πολλα βιντεο πλεον και με καλη αναλυση και fps.
Τελικα το hypermotion αποδειχθηκε φουσκιτσα. Τετοιο γλιστριμα δεν εχει ξαναυπαρξει σε ποδοσφαιρακι.
Οι παικτες ειναι λες και ειναι πανω σε κινουμενο χαλι, υπαρχει ασυμφωνια στο βηματισμο και στην μετατοπιση.
Ναι μεν καποιες κινησεις ειναι πιο smooth και καποια πατηματα πιο βαρια, αλλα παλι η εναλλαγη πασων και κατευθυνσεων ειναι κλασσικο FIFA.
Η μπαλα και παλι νιωθεις να μην εχει κανενα βαρος.
Ειχα στεναχωρεθει που δεν εχω PS5 γιατι πριν βγουν τα βιντεο ειχα ζηλεψει.
Τωρα μπορω να πω οτι ανακουφιστηκα.
Αλλα στεναχωριεμαι επισης γιατι και ολη η next gen περιοδος (4-5 χρονια) θα ειναι στο ιδιο στυλ με πολυ μικρα περιθωρια να δουμε κατι καινουριο.

• Love 1
  • Haha 1

Κινούμενο χαλί λεει🤣😄

Ετοιμάσου να τ ακούσεις! 😅

• Haha 1

2 hours ago, flokiman said:

Ευτυχως βγαινουν πολλα βιντεο πλεον και με καλη αναλυση και fps.
Τελικα το hypermotion αποδειχθηκε φουσκιτσα. Τετοιο γλιστριμα δεν εχει ξαναυπαρξει σε ποδοσφαιρακι.
Οι παικτες ειναι λες και ειναι πανω σε κινουμενο χαλι, υπαρχει ασυμφωνια στο βηματισμο και στην μετατοπιση.
Ναι μεν καποιες κινησεις ειναι πιο smooth και καποια πατηματα πιο βαρια, αλλα παλι η εναλλαγη πασων και κατευθυνσεων ειναι κλασσικο FIFA.
Η μπαλα και παλι νιωθεις να μην εχει κανενα βαρος.
Ειχα στεναχωρεθει που δεν εχω PS5 γιατι πριν βγουν τα βιντεο ειχα ζηλεψει.
Τωρα μπορω να πω οτι ανακουφιστηκα.
Αλλα στεναχωριεμαι επισης γιατι και ολη η next gen περιοδος (4-5 χρονια) θα ειναι στο ιδιο στυλ με πολυ μικρα περιθωρια να δουμε κατι καινουριο.

Πραγματικα υπαρχει πολυ πατιναζ στο χορταρι. Δεν ξερω εαν υπαρχει και στο τελικο release αλλα δεν νομιζω να προλαβουν να κανουν πολλα πραγματα. 

• Like 1

2 hours ago, flokiman said:

Αυτα τα μαγικα χαλια θα εννοει ο φλοκι 😂😂😂😂😂😂😂😂

• Haha 2

Βγήκε βίντεο από Gamescom για ένα καινούργιο ποδοσφαίρικο τίτλο!Το UFL!!

Το κακο είναι ότι είναι free αλλά υπάρχει και μικρή πιθανότητα να αποδειχθεί καλο!

Πάντως καλό είναι να μπαίνει και τρίτος στον χορό..

• Like 1

πωωωω αντε να ανοιξουμε τωρα και αλλο topic και να αρχιζουμε να κραζουμε... :D

• Haha 1

2 hours ago, spyros-1908- said:

Πάντως καλό είναι να μπαίνει και τρίτος στον χορό..

εχει ανοιχτει τοπικ,ερχεται και 4ος στον χορο επισεις free to play 

• Love 1

Μακάρι να δώσει πράγματα αυτό το UFL. Βλέποντας το gameplay του PES αλλα και του FIFA φέτος έχω ξενερώσει απίστευτα. 

• Like 2

Του χρονου το βλεπω free το FIFA με οτι νεα τεχνολογια εχουν ακομα και σε PS3 :D

Εχουν αργησει παρα πολυ οι εταιριες να εκμεταλευτουν το ποδοσφαιρο σε F2P. Εαν το Fortnite εβγαλε σε λιγα χρονια δις εδω μιλαμε για μεγαλη οικονομα οπου μπορουν να βγαζουν ολοι... ομαδες, παιχτες ακομα και οι εταιριες με ενδυματα, μπαλες κπλ. (ακομη και αυτο το forum... θα γινουμε πλουσιοι συνεχιζεται να γραφετε 🤣) Ολοι αυτο τρεχουν να προλαβουνε. Το UFL δεν ειναι ακομα ετοιμο απο τι καταλαβα. Τους την εκανε πρωτη η Konami και θα μπει πρωτη στο χορο του F2P. Σιγουρα θα βγουν και αλλες εταιριες αλλα τι να προλαβουνε και με τι εμπειρια?

ρε παιδια sorry που επεμβαινω στο τοπικ του φιφα...αλλα ποιος θα αγοραζει και χαλαει τα λεφτα του σε games? ειδικα αν δεν σου επιστρεφει κατι πισω?...μεχρι 60-70 δηλαδη να αγορασεις το game ok, αλλα μετα τι παραπανω? προσωπικα τοσα χρονια στο ps4 μια φορα αγοαρασα μονο μια 20ευρη καρτα ετσι απο περιεργια για να παιξω κανα online match στο προ, και δεν το ξανακανα ποτε, στο ps3 και xbox360 ηταν μια χαρα που επαιζες free..ποτε δεν επεσα στην παγιδα του να πληρωνω συνεχεια για να παιζω δηλαδη με αλλους???? θα πληρωνω κιολας? με την καμια δεν το κανω αυτο...καλυτερα παντα offline παρα να σκορπαω τα λεφτα εντελως στον αερα...και τωρα ετσι οπως εχει καταντησει σημερα..ειναι πραγματικα για γελια..πληρωνει ο αλλος δηλαδη για να αγορασει ενα skin στο mortal kombat....η στο φιφα η δεν ξερω και εγω..απλα ο κοσμος δεν συνηδητοποιει οτι κανει ποιο πλουσιους τους ειδη πλουσιους και φτωχαινει ο ιδιος μονο και μονο για κατι αορατο και ψηφιακο....ναι θα με κραξετε ολοι το ξερω, αλλα αυτη ειναι η αληθεια και η αληθεια παντα ποναει!...ακου εδω, χαλασε ο αλλος λεει 150 ευρω σε skins, σε μπαλες, σε παπουτσια...χαχαχα, ΡΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ στην αληθινη ζωη, παρε ενα παπουτσακι, μια μπαλα, μια εμφανιση, και τραβα παιξε αληθινο ποδοσφαιρο.......ειναι εντελως τσαμπα λεφτα και ο κοσμος δεν το εχει καταλαβει και απλα συνεχειζει να το κανει σαν ρομποτ!

@isspro98 δεν κυνηγανε εμας, τα πιτσιρικια τους ενδιαφερουν. Η αδερφη μου εχει δωσει πανω απο 300 ευρω στο fortnite για τον ανηψιο μου. Εγω φυσικα την βριζω συνεχεια να σταματησει και οτι πεταει χρηματα αλλα ο μικρος την καταφερνει. Ολοι το εχουμε κανει αυτο που λες. Και εγω μια φορα εδωσα χρηματα στο FUT... 7 ευρω και πηρα καποια coins (απο τριτο οπου στα δινει μεσω μεταγραφης οχι στη ΕΑ) εφτιαξα μια καλη ομαδα και δεν το ξανα εκανα σε κανενα FIFA. Μην περιμενετε λοιπον απο τα F2P να καλυψουμε τις προσδοκιες μας στην ηλικια οπου ειμαστε καποιοι...

Σας ειπα αν δεν ξαναγραφει ολο το παιχνιδι δεν υπαρχει σωτηρια...Τελος εποχης και για το Φιφα αυτο βλεπω σιγα σιγα...Να περασει ο επομενος.

• Love 2