Jump to content
broxopios

FIFA 21 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Και να δούμε και την ομάδα.

Η ομάδα ειναι ετσι

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=flJxYYZRnWHpW:FFA21PCC

Βιντεο δεν εχω να βάλω οτι γίνει θα βγάλω να ανεβάσω. Δοκίμασα λορεντε αλλα το 3wf δεν παλεύεται πολα γκολ εχανε. Οποτε θα φύγει αν και αμυντικά ειναι σουπερ. 

• Love 1
  • Like 1

Η ομάδα σου είναι πολύ καλή. Πώς τους βάζεις in game?

Ναι λογική διάταξη. Δεν μπορώ να καταλάβω που σε ενοχλεί το 3*wf του Llorente αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα. Η ομάδα σου είναι πολύ καλή. Επίσης μπορείς να παίζεις 532 χωρίς αλλαγή. Σημαντικό. 

Βάλε ένα βίντεο με τις κάθετες που λες ότι τρως. 

Έλιωσα μια βδομάδα να πάρω τους 9 swaps και να ανοίξω το mid icon....για να πάρω Scholes.

Τσάμπα ο κόπος.

• Sad 1

Τελείωσα το τελευταίο για αρκετό καιρό WL μου. Στόχος ήταν οι 15 νίκες. Τελικά το άφησα στις 17. Έχει πλάκα να παίζεις χωρίς το άγχος του rank, κάνεις ότι θέλεις στο παιχνίδι! 

Μπορούσα να πάρω Ρενάτο και να sweatarω αλλά προτίμησα για άλλη μια εβδομάδα τον Zidane δίπλα στον Kimmich. Zidane, Fut birthday Atal, Ronaldo και η σούπερ αλλαγή Diatta κουβάλησαν την ομάδα. 

Ο Αταλ δυστυχώς είναι ακόμα extinct στο ps4. Λογικά Τετάρτη θα αλλάξει η τιμή και θα εμφανιστεί ξανά. 

Edited by GiorgosTT

Καλησπέρα παιδιά..θα ήθελα λίγο την άποψη σας για την ομάδα.

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=kdvIp1lbnWI7c:FFA21PS4

σκεφτομαι να διώξω τον neymar (μου φαίνεται πως δεν την βγάζει και πολύ άνετα πλεον) στα 360κ που έχει τώρα συν 60κ που έχω τι μου προτείνετε να πάρω;;;

ο Βερόν βγαίνει κατευθείαν και μπαίνει dybala..το κάνω αυτό μέχρι να πάρω deco απτά swaps.

επισης έχετε κανένα tip ή ατομικες οδηγιες για σύστημα με 5 πίσω;;in game το βάζω σε 5-2-1-2 λέτε να είναι καλύτερα με 3 στο κέντρο αντί για 10αρι;;;δεν έχω ξανά δοκιμάσει ποτε αυτό το σύστημα και μαρεσει αρκετά καθώς μου δεινει φουλ ελευθερία να παίζω με τα μπακ μου κάτι που δεν μπορούσα να κάνω με συστήματα με 4 στην άμυνα.

Βασικά κάνε την ομάδα σου έτσι για να έχεις καλύτερο chemistry.

https://www.futbin.com/21/squad/7483689

532 και 5212 δεν έχουν τεράστια διαφορά. Αλλάζουν μόνο τα instructions στον μεσαίο παίκτη. 

Tactics να σου δώσω αλλά αυτά που θα σου πω δουλεύουν σε εμένα με τον τρόπο που παίζω εγώ. Σε εσένα μπορεί να μην λειτουργούν. 

Προς Θεού, όχι Deco. Καλύτερα κάνε quick discard τα tokens. Δεν είμαι META whore, αλλά ο Deco είναι unusable. 

Ναι αν μπορείς θα ήθελα να μου πεις ατομικές οδηγίες να δοκιμαςω μήπως και με βολέψουν.

ναι μου το είχες ξανά πει για deco αλλά έχω διαβάσει και καλά σχόλια και από κάτι live που είχα δει που έπαιζαν μαζί του κομπλέ φαινότανε..βέβαια αντίπαλο δεν τον έχω πετύχει ποτε...το θέμα είναι ότι είπα να πω για deco γτ μου μένουν 8 tokens (τα υπόλοιπα τα έκανα στα τρία πακέτα χ25 για φοντερ) και αν δεν κάνω deco μπορώ να κάνω μόνο base icon το οποίο είναι σχεδόν αδύνατον να μου δώσει κάτι usable και στην περίοδο που βρισκόμαστε αλλά ακόμα περισσότερο στο pack luck που έχω μιας και με έχει φτύσει στην κυριολεξία.

οσων αφορά τον neymar έχεις να προτείνεις κάτι άλλο;;;

Δυστυχώς όχι. Η τριάδα Neymar, Mbappe, Ronaldo μπορεί να σε κουβαλήσει κυριολεκτικά μέχρι τέλους. 

• Thanks 1

Custom tactics: οι full back σε balanced. Ο μεσαίος cm stay back, οι άλλοι 2 get forward. Stikers stay central και get in behind.

• Thanks 1

Οκ σε ευχαριστω θα δοκιμάσω τις ατομικές και θα δω.επισης στους τρεις στο κέντρο τι παίχτες προτείνονται;;ο μεσαίος που θα έχει stay back θα είναι σίγουρα κόφτης, οι άλλοι δυο;;πχ θα μπορούσε να παίξει εκεί ο promes ή ο dybala ή θα πρέπει να παω και σε αυτούς σε αμυντικογενης;;

οσο για τον ney δεν ξέρω και εγώ τι θα κάνω..για αρχή έβγαλα το sbc του reus μιας και άκουσα πολύ καλά λόγια.

Παιδιά ψάχνω για αριστερό μπακ lwb να παίζει όλη την πλευρά μόνος του και να είναι καλός στην επίθεση...κάτι αντίστοιχο όπως είναι ο cuadrado από τα δεξιά..υπάρχει κάτι τέτοιο;;;

Ο what if yuri bersiche που έχω καλός αλλά χάνει πολύ στο επιθετικό κομμάτι δλδ στην ευκινησία και στο ντριμπλινγκ.

κοινς κοντά 550κ

Εκανα delete club και ειπα να ξεκινήσω όπως παλιά ονλινε σεζον. Αλλα στο φυτ επαιζα με 50πινγκ και στο ονλινε σεζόν παιζω με 100πινγκ ξέρει κανεις γτ γίνεται αυτο.? 

Ακόμα και ο Snoop Dogg αγανάκτησε με την ΕΑ και την κράζει για τους servers.:hehe:

• Haha 1

https://postimg.cc/xcZTH87j

Εχασα απο αυτους στο τελευταιο επιπεδο δυσκολιας απο την ΑΙ.....πως γινεται αυτο ρε παιδια, μιλαμε δεν μπορουσα να τους παρω τη μπαλα, τρελο bodybalance και shielding και τριπλες σχεδον ολοι....5 ταχυτητες πανω απο τους δικους μου.....ομαδαρα χωρις καρτες χημειας οι παιχτες ε....λες και επαιζα κοντρα στην Μπαρσελονα .....7-4 με νικησε.

Μηπως τελικα ολα ειναι ενα πλασιμπο και προφανως κατι παρομοιο γινεται και ονλαιν .....;;;;; Μηπως μας δουλευουν εκει στην ΕΑ?

Ωραια εγω δεν ειμαι λετζεντ....η δυναμικη της ομαδας μου ομως;;;;;; 

Στο Ultimate φέτος είναι σαν να έχουν όλοι τα πάντα 99, ειδικά αν έχεις το competitors mode στο on, που είναι μια αηδία και μισή. 

Δήθεν αντιγράφει τους προ. Βλέπω αρκετούς στο twitch και κανένας δεν παίζει έτσι. 

Με 15-20 αγώνες στο legendary βγαίνεις σχετικά εύκολα elite 1. Παραπάνω μόνο για coins ή objectives.