Jump to content
broxopios

FIFA 21 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Μου πέταξε το Μιλλερ από τα κόκκινα θα τον έχω σαν σουπερ sub είναι και cam Που έχω θέμα με τον Ερικσεν . ότι άνοιξα μόνο σκουπίδια μου έδωσε και λέω να συνεχίσω με την ομάδα που είχα κ σε αυτό το γουλου.

@GiorgosTT Παίζω με Κιελίνι - De Vrij στα CB. Θέλω να αναβαθμίσω σε αυτούς που έχεις ...είναι όντως καλό δίδυμο ο Κουλιμπαλί με τον Ντε λιχ; Είναι ότι καλύτερο στο Ιταλικό αυτό το δίδυμο ή υπάρχει κάποια άλλη κάρτα σπασμένη;

ΥΓ: Ε ρε με αυτόν τον Ριτσαρλισον....ΕΛΕΟΣ μόνο που τον βλέπω ανεβάζω πίεση....

3 hours ago, JrdGr said:

@GiorgosTT Παίζω με Κιελίνι - De Vrij στα CB. Θέλω να αναβαθμίσω σε αυτούς που έχεις ...είναι όντως καλό δίδυμο ο Κουλιμπαλί με τον Ντε λιχ; Είναι ότι καλύτερο στο Ιταλικό αυτό το δίδυμο ή υπάρχει κάποια άλλη κάρτα σπασμένη;

Σε αυτό το στάδιο του παιχνιδιού είναι ίσως το πιο value for money δίδυμο. Αρκετά γρήγοροι και θηρία, τα τάκλιν είναι ακριβείας. Μην πάρεις τον Μανωλά γιατί είναι εργαλείο παραγωγής πέναλτι.

• Like 1

Richarlison σε μένα δεν τραβάει πολύ. Ίσος φταίει το 4-3-2-1 . Το ίδιο κ ο van de beek στα χαφ. Πιστεύω χωρίς pogba δεν θα δω προκοπή. Επίσης περίμενα περισσότερα από Bergwijn στο αριστερό φτερό. Όποτε τον αλλάζω με Trossard βγάζει μάτια ο 78αρις.

καλησπερα και απο μενα! πρωτο wl τιποτα το ιδιαιτερο με σχετικα μετρια ομαδα 17 νικες με πολλα νευρα και βρισιδια,αυτος ο reguilon τι βρισιδι εφαγε...

προχθες καταφερα και ανεβηκα division 2 πηρα τα coins απο τα rivals και απο τα πακετα ημουν πολυ τυχερος και μου εδωσε pogba mertens και adama,εφυγαν κατευθειαν για πουλημα και τωρα θα κατεβω με αυτη την ομαδα.οτι γνωμη καλοδεχουμενη!ο son εννοειται παιζει st μεσα στο παιχνιδι

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=HOLo7lr4nUDPi%3AFFA21PS4&fbclid=IwAR3NZGwnZaZYAHTVEWuXgP_PAQYgHuCF0_0PVHWx_YycOE1RRUg1K_TF4IM

Edited by john2906
  • Like 3

5 hours ago, john2906 said:

καλησπερα και απο μενα! πρωτο wl τιποτα το ιδιαιτερο με σχετικα μετρια ομαδα 17 νικες με πολλα νευρα και βρισιδια,αυτος ο reguilon τι βρισιδι εφαγε...

προχθες καταφερα και ανεβηκα division 2 πηρα τα coins απο τα rivals και απο τα πακετα ημουν πολυ τυχερος και μου εδωσε pogba mertens και adama,εφυγαν κατευθειαν για πουλημα και τωρα θα κατεβω με αυτη την ομαδα.οτι γνωμη καλοδεχουμενη!ο son εννοειται παιζει st μεσα στο παιχνιδι

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=HOLo7lr4nUDPi%3AFFA21PS4&fbclid=IwAR3NZGwnZaZYAHTVEWuXgP_PAQYgHuCF0_0PVHWx_YycOE1RRUg1K_TF4IM

Τα cb σου θα άλλαζα εγώ . Επίσης ο Sissoko δεν μπορώ να πω ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο φέτος. Βλέπω στο Αγγλικό το πας ,είσαι και καλός παίκτης εφόσον βγάζεις 17 νίκες σε ένα κακό γουλου για σένα όπως λές, μάζεψε και πάνε για Φαν Νταικ για να μην ασχοληθείς ξανά με το cb.

• Like 1

Τι promotion είναι αυτό σήμερα;

Και Mendy έβγαλα, και IF florenzi έβγαλα, και μερικούς ακόμα άνω των 10κ. 

Φυσικά οι σέρβερ έπεσαν, μην χαλάσει το γούρι. 

• Like 2

Είναι σωστό να είμαι Division 10  και να κάνω όλα τα objectives εύκολα ώστε να παίζω ανταγωνιστικα μόνο στο WL ή είναι λάθος η τακτική μου, από τη στιγμή που δεν δίνει καλά rewards στην κατηγορία αυτή;

@Bakogoal

Για εμένα είναι λάθος για τους εξής λόγους:

1) Δεν εξασκήσαι εναντίων άλλων παικτών με υψηλό επίπεδο. Πχ κάποιες κινήσεις που στην 10 καταλήγουν εύκολα σε γκολ, στην 5 τελειώνουν πριν καν αρχίσουν. 

2) Τα rewards είναι για κλάματα. Στην 5 για παράδειγμα που πέρασα τον περισσότερο χρόνο στο 20, το rank 1 έδινε 4 mega pack και κάτι Jumbo premium. Κάποιες φορές έβγαλα καλές κάρτες αλλά αυτό που κάνω συστηματικά και αποφέρει καθαρό κέρδος είναι να συμπληρώνω με τις κάρτες αυτές τα marquee matchups SBC, χωρίς να αγοράζω κάρτες. Από εκεί βγαίνουν στην χειρότερη 40 με 50 χιλιάδες νομίσματα.

Αν δω ότι μαζεύω πολλές κάρτες, για αν γλιτώσω τα duplicates, κάνω gold upgrade με τις non rare. Από τέτοιο πακέτο πέρυσι, έβγαλα 2 FUT birthday κάρτες (της σειράς για SBC), έναν tots Parejo, αρκετούς Sommer και high rated fodders. 

3) Φέτος υπάρχει μια τάση να φύγουν τα objectives από τα rivals και να πάνε σε squad battles και live friendlies. 

Πλην του Jota, ότι άλλο έχει βγει δεν θέλει rivals ή ζητάει κάτι εύκολο, όπως πχ παίξε 5 αγώνες με παίκτη της Ατλέτικο στην αρχική ενδεκάδα (τον βάζεις και τον κάνεις αλλαγή στο πρώτο λεπτό). 

Ελπίζω τα swaps να μην μπούμε στα rivals και γίνει το περσινό μπαχαλο. 

Edited by GiorgosTT
  • Like 2
  • Thanks 1

Rivals points πως κερδίζουμε; 

Μόνο με τα 30 ματς της εβδομάδας; 

Αν παίξω παραπάνω δεν παίρνω; 

Μόνο με τα τριάντα παιχνίδια. Απλά σε αυτά μετράνε και τα παιχνίδια του WL, από τα οποία παίρνεις 400 πόντους ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα. 

Δηλαδή αν θέλεις να βγεις rank 1, πρέπει από Πέμπτη να παίξεις αρκετά παιχνίδια rivals και μετά να αρχίσεις WL. Και από Δευτέρα μέχρι Πέμπτη παίζεις squad battles και φιλικά. Μπράβο στην ΕΑ...

• Thanks 1

Μάλιστα,αυτό σημαίνει πως δεν μπορώ να πέφτω κατηγορίες γιατί για να πέσω,κάνω quit γύρω στα 40 games κάθε φορά...

https://www.reddit.com/r/FIFA/comments/jh8oa1/pantilimon_the_68_og_scream_returns/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

Όταν ο εμετός συναντά τη διάρροια...

Πρώτα από όλα, αν τον είχα μπροστά μου ίσως να βρισκόμουν φυλακή.

Δεύτερον, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΘΕΟ που παράτησα αυτά τα βοθρολύμματα!

• Haha 6

Αυτά κάνω και γω στην D10,είναι guilty pleasure η φάση με τους άμπαλους.

• Haha 5

10 hours ago, Bakogoal said:

Αυτά κάνω και γω στην D10,είναι guilty pleasure η φάση με τους άμπαλους.

Θα σε κάνω ριπόρτ στην ΚΟΝΑΜΙ τότε.

Υ.Γ. Τα εκανα κάποτε σε φιλικά και στη γυναίκα μου όταν μάθαινε FIFA (ηταν πορωμενη με το Pro χρόνια). Όσπου μου κοπανησε μια 4αρα με το βαζελο κι απο τότε δεν το ξανακάνω σε κανέναν. 

Εννοείται ποτέ σε Online. Οποιος πηγαινε να μου το κάνει, είχε Καλιτζάκειο κλάδεμα κι 6 μήνες χιαστούς...

Edited by SkyloMethyr
  • Haha 2

Εντάξει,σιγά,με τον GK η αλήθεια είναι πως δεν το ρισκάρω αλλά γενικά τους κάνω μ@λακιες μόλις κάνω το objective ώστε να κάνουν rage quit και να τελειώνω γρήγορα.

Τέλος κ αυτό το γουλου κλασσικά γκολντ 3. Σε αυτό το σ κ ξεκίνησα με 7-1 και βγήκα γκολντ 3. Με την ιταλική που είχα συνέχισα με την διαφορά πως πήρα ινσινιε και Ντε λιχτ. Δεν νομίζω πως μπορώ κάτι παραπάνω από γκολντ 2 με αυτή την ομάδα και το σκιλλ που έχω. Θα αναβαθμίσω εν καιρό μόλις βγει το χρήμα.

Θέλω να πω το παράπονο μου. Στα ριβαλς είμαι div 4 παίζω εδώ και μία βδομάδα και βλέπω το ίδιο πράμα. 1 παιχνίδι κερδίζω ένα χάνω +-30....Τα ίδια και τα ίδια σε αυτό που κερδίζω η όμαδα πετάει σε αυτό που χάνω τρώω 3 γκολ στο 1ο ημίχρονο και στο 2ο αλλάζω 2 παίχτες και η ομάδα παίζει μονότερμα τον αντίπαλο παρόλαυτα ούτε χ δεν παίρνω. Πως γίνεται στο ματς που κερδίζω οι πάσες να είναι όλες κομπλέ και στο 2ο που χάνω να μην μπορώ να αλλάξω σωστή πάσα στο κέντρο στο 1ο ημίχρονο.;;;;;

Πραγματικά με κούρασε δεν ξέρω αν είναι σκριπτ μομέντουμ όπως θέλετε πείτε το πάντως δεν γίνεται ένας παίκτης που μου ρίχνει 3μπαλο στο 1ο ημίχρονο στο 2ο να τον έχω μέσα στην εστία του για 45 λεπτά....με έχει κάνει να μην θέλω να παίξω ριβαλς . μάλλον θα παίζω γουλου και θα κάνω sbc δεν βλέπω κάποιο νόημα να παίζει ριβαλς.

Αυτά από μένα Χρόνια Πολλά σε όλους με υγεία! Καλή εβδομάδα σε όλους!

• Like 4

Δυστυχώς είναι πάντα έτσι. Μπορείς να έχεις αξιοπρεπές gameplay αργά το βράδυ ή νωρίς το πρωί, πάλι όμως δεν είναι σίγουρο. 

Από την Παρασκευή, παρατήρησα ότι ενώ σε όλους τους αγώνες μου το latency ήταν 24, πλέον έχει πάει στο 27 (54 πραγματικά). Για κάποιο λόγω μας έχουν αποκλείσει από τον σέρβερ της Ιταλίας.

• Thanks 1

4 hours ago, JrdGr said:

Τέλος κ αυτό το γουλου κλασσικά γκολντ 3. Σε αυτό το σ κ ξεκίνησα με 7-1 και βγήκα γκολντ 3. Με την ιταλική που είχα συνέχισα με την διαφορά πως πήρα ινσινιε και Ντε λιχτ. Δεν νομίζω πως μπορώ κάτι παραπάνω από γκολντ 2 με αυτή την ομάδα και το σκιλλ που έχω. Θα αναβαθμίσω εν καιρό μόλις βγει το χρήμα.

Θέλω να πω το παράπονο μου. Στα ριβαλς είμαι div 4 παίζω εδώ και μία βδομάδα και βλέπω το ίδιο πράμα. 1 παιχνίδι κερδίζω ένα χάνω +-30....Τα ίδια και τα ίδια σε αυτό που κερδίζω η όμαδα πετάει σε αυτό που χάνω τρώω 3 γκολ στο 1ο ημίχρονο και στο 2ο αλλάζω 2 παίχτες και η ομάδα παίζει μονότερμα τον αντίπαλο παρόλαυτα ούτε χ δεν παίρνω. Πως γίνεται στο ματς που κερδίζω οι πάσες να είναι όλες κομπλέ και στο 2ο που χάνω να μην μπορώ να αλλάξω σωστή πάσα στο κέντρο στο 1ο ημίχρονο.;;;;;

Πραγματικά με κούρασε δεν ξέρω αν είναι σκριπτ μομέντουμ όπως θέλετε πείτε το πάντως δεν γίνεται ένας παίκτης που μου ρίχνει 3μπαλο στο 1ο ημίχρονο στο 2ο να τον έχω μέσα στην εστία του για 45 λεπτά....με έχει κάνει να μην θέλω να παίξω ριβαλς . μάλλον θα παίζω γουλου και θα κάνω sbc δεν βλέπω κάποιο νόημα να παίζει ριβαλς.

Αυτά από μένα Χρόνια Πολλά σε όλους με υγεία! Καλή εβδομάδα σε όλους!

Sorry, απλή απορια.

Πως θα παίζεις μονο WL αν δεν παίξεις Rivals?

Αλλαξε κάτι η ea φετος;

Ολο κουλά διαβάζω και βλέπω στο φετινό Fifa (εκτος καριέρας)

Update : Sorry, τωρα είδα το Gold 3 που έγραψες... 

Edited by SkyloMethyr
  • Like 1

1 hour ago, GiorgosTT said:

αργά το βράδυ ή νωρίς το πρωί,

Πόσα ms καθυστέρηση έχεις; 

Σε μένα η διακυμανση είναι 29<Δt<36.

Μικρότερα νούμερα από το περσινό.

Μέχρι την Παρασκευή σε όλους μας όλους τους αγώνες είχα 24. Από την Παρασκευή και μετά έχω πάει στο 27.

• Like 1

@SkyloMethyr μπορεις να παιζεις μονο wl,αν κανεις 11 νικες αυτοματως σου δινει 2000 points  που μπορεις να τους χρησιμοποιησεις για το επομενο wl

• Like 1

1 minute ago, john2906 said:

@SkyloMethyr μπορεις να παιζεις μονο wl,αν κανεις 11 νικες αυτοματως σου δινει 2000 points  που μπορεις να τους χρησιμοποιησεις για το επομενο wl

Ναι, το γνωρίζω. Απλα κόλλησα προς στιγμή και δεν είδα το gold3 που έγραψε ο φίλος, συν του ότι έτσι όπως το διάβασα στο τελος νόμιζα ότι μπορείς να παίξεις από φέτος WL διχως να παίξεις καθόλου Rivals εξ αρχης!

Τους swaps πως θα τους παίρνουμε ρε σεις; 

Μόνο μέσω twitch; 

ευτυχως βελτιωθηκε το delay και βγηκα γκολντ 3 με αυτη την ομαδα https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=cTRRUttLnUGGX:FFA21PS4 με sane στανταρ αλλαγη του bergwijn

δεν πηγε ασχημα ο ndidi ως cb, η μεγαλη πληγη ηταν ο chillwel και ελπιζω με τα rewards να μαζεψω ενα ποσο για lb.. μεταξυ semedo,robertson,telles ποιος ειναι πιο σπασμενος?

• Like 2