Jump to content
broxopios

FIFA 21 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

fifa-21-kylian-mbappe_5y8kt6rcv8tf1kifrj

Σε αυτό το topic γράφουμε και συζητάμε ότι αφορά το FIFA ULTIMATE TEAM 21

• Love 1
  • Like 1

Καλό χειμώνα να έχουμε με το FUT και ελπίσω να μη μας χαζέψει.

Να ρωτήσω κάτι τους γνώστες. Μπορούμε να μεταφέρουμε τα coins από το 20 στο 21? Φαντάζομαι όχι, αλλά λέω μπας και...

• Like 1

30 minutes ago, broxopios said:

. Μπορούμε να μεταφέρουμε τα coins από το 20 στο 21?

φυσικα και ΟΧΙ

• Like 1

η αγορα ειναι σπασμενη ??? χρυσοι παικτες με εναρξη τιμης 150 coins ???? παικτες 76-77 overall να μην μπορεις να τους βαλεις κατω απο 600 coins αλλα εχουν quick sell μολις 300 !!!!??

Λογικό. Χρειάζεται χρόνος να στρώσει. Να δούμε και πως λειτουργεί το παιχνίδι και ποιοι παίχτες θα είναι σημαντικοί.

Το app σε τάμπλετ και κινητά ακούσαμε πότε θα κυκλοφορήσει; 

Πως πατε εγω τα χω κανει σαλατα.Προσπαθω για τα advance sbc αλλα δε μπορω να τα ολοκληρωσω.

Παράτα τα SBC. Αυτή την στιγμή οι πιθανότητες να πάρεις πίσω τα χρήματα σου είναι πολύ λίγες. 

Προσπάθησε να αγοράσεις φθηνα παίκτες που η τιμή τους κάποια στιγμή θα ανέβει, πχ Lala. 

Παίκτες όπως rare  bronze από Σαουδική Αραβία την Παρασκευή θα ανέβουν ξανά. Βρες τέτοιους όσο πιο φτηνά γίνεται και περίμενε να πουλήσεις. 

Χτες έκανα τρεις ώρες snipping και δεν έβγαλα τίποτα. 

3 hours ago, johnmayson said:

Πως πατε εγω τα χω κανει σαλατα.Προσπαθω για τα advance sbc αλλα δε μπορω να τα ολοκληρωσω.

Μη ρίχνεις το βάρος εκεί. Για αρχή πάρε τους πόντους να μπεις στο γουλου και με το που πάρεις τα πρώτα reward Θα ξεμπλοκάρεις. Μετά θα πάει νεράκι το πράμα.

Δε το καταλαβατε σωστα δε εχω σκοπο να αγορασω το παιχνιδι δε θα παιξω.Επειδη ειχα προσβαση στο web app εβαλα και το ea play για να δοκιμασω.Ειμαι κακος παικτης περυσι δε μπηκα καν wl δε μαζεψα τους ποντους καν.Απο rivals πηγαινα απο ηττα σε ηττα και πολυ λιγες νικες.Απο την αρχη σε div 10 δε ανεβηκα ποτε.Στο 19 div 6 και πηγα 10 αλλα καταφερα να παιξω και 4 wl.fifa γενικως παιζω παρα πολλα χρονια ultimate απο το 19.Το μεσημερι καταφερα να κανω ενα sbc ακομη και εβγαλα γκομεζ λιβερπουλ.102k πουληθηκε.Πηγα να κανω αλλο ενα με πορτογαλους ελα ομως που δε μ βγηκε 35κ και πρεπει να παιξω για loyalty.Σκεφτομαι να παιξω τα 5 rivals αργοτερα πριν ανοιξει για τις εκδοσεις champ και ultimate.12 σημερα ειναι σιγουρο οτι θ ανοιξει;θεωρητικα δε θα βρω καλους παικτες τωρα οποτε ισως    Να τα καταφερω να μη μπω div 10.

Οσο αφορα trading σε υπολογιστη δεν εχω πολλες πιθανοτητες.Οσοι παιζετε σε υπλογιστη πειτε το.

• Haha 1

Καλημερα παιδια πηγα χτες που λετε με κατι πορτογαλους που ειχα απο το sbc που ηθελε loyalty τελικα και επαιξα τα 5 παιχνιδια rivals.5 ηττες παλι αλλα μ βαλε div 8.Σου λεει το παιχνιδι μη τον ξενερωσουμε απο το πρωτη μερα που ηρθε βαλτον στη 8 ετσι και αλλιως προς κατω παει οχι για πανω.Εκανα και το sbc με τους πορτογαλους.Τωρα εχω καπου 82κ.Εχουν μεινει 5 ωρες.Εννοειται θα κανω και τα υπολοιπα sbc ελπιζω να τα ολοκληρωσω.Σκεφτομαι να φτοιξω μια ομαδα για να παιξω τις 5 ωρες στα rivals.Με γαλλους σκεφτομαι οποτε προτεινετε ομαδες.Κοστος να μη ξεπερναει τα 35κ.Συστημα συνηθως παιζω 4 2 3 1.Φετος εχω παιξει μονο το 4 4 2. Οτι πιστευετε οτι ειναι καλυτερο αυτη τη εποχη.περιμενω προτασεις οvp.

Οσοι παιζετε απο υπολογιστη πειτε το.

Καλημερα Εγω εφτιαξα μια ομαδα με γερμανους θα τη βαλω αργοτερα.Κοστος γυρω στο 42κ.Επαιξα χτες 3 rivals  για να παρω rewards σημερα 3 ηττες.Στη αμυνα μονο με jockey κοβεις;; Εχω την εντυπωση οτι χωρις jockey περνανε αερας ολοι.Ειναι κουραστικο ομως.Δωστε μου τα φωτα σας.Δεν παιζω με skills ποτε.Παιζω απο pc και εχω ασυρματο χειριστηριο.

Εγω εβγαλα απο τα sbc μονο 200κ καλα δε ειναι;; trading δε κανω.Αρα ειχες καλη τυχη στο ανοιγμα κουτιων μπραβο.

Edited by johnmayson
  • Like 1

Ύστερα απο 8 χρόνια φιφα και 6 χρόνια ultimate........Φέτος δεν αξίζουν τα sbc(όχι οτι άξιζαν άλλες χρονιές........) . Βρείτε έναν 76αρη(75,77,78) αγοράστε τον 500 και πουλάτε τον 750 ή 800 ή bidaρετε τον στα 400-450 και πουλάτε τον 750 ή 800, φτάστε γύρω στα 300-400-500, πάρτε παίχτες με πάνω απο 4 w/f και skills και είστε κομπλέ.

• Like 3

2 hours ago, vagoe said:

Ύστερα απο 8 χρόνια φιφα και 6 χρόνια ultimate........Φέτος δεν αξίζουν τα sbc(όχι οτι άξιζαν άλλες χρονιές........) . Βρείτε έναν 76αρη(75,77,78) αγοράστε τον 500 και πουλάτε τον 750 ή 800 ή bidaρετε τον στα 400-450 και πουλάτε τον 750 ή 800, φτάστε γύρω στα 300-400-500, πάρτε παίχτες με πάνω απο 4 w/f και skills και είστε κομπλέ.

για εμάς του παλαίμαχους καλά είναι τα sbc είναι καλή συντροφιά για τον καφέ. 😂

• Love 1
  • Haha 2

2 hours ago, JrdGr said:

για εμάς του παλαίμαχους καλά είναι τα sbc είναι καλή συντροφιά για τον καφέ. 😂

πίστεψε με, είναι μεγάλο λάθος. Καλύτερα να πουλήσεις τους παίχτες που θα βάλεις(ή να κάνεις "παιχνίδι" με bid ή αγορές παιχτων........). Όπως εχει ειπωθεί απο πολλούς και εδω μέσα και αλλού, οι παίχτες απο τα sbc είναι για τα μπάζα. Επίσης ούτε και τα πακέτα είναι αυτά που θα πρεπε.........Αρα φέτος μόνο αγοραπωλησίες και ματσάκια.............

• Like 1

Ξεκίνησα με ιταλική.. https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=c855osuonUoOJ:FFA21PS4

Κέρδισα 2/5 ματσάκια στην κατάταξη και μπήκα div 5. Με τα λεφτά που πήρα αγόρασα Λουκάκο Ερικσεν Κιελινι Μπουφον. Ο Μπουφόν δεν είναι κακός έχει μεγάλο pos και νομίζω φέτος παίζει πολύ μεγάλο ρόλο αυτό  το στατ στους τερματάδες εφόσον δεν αλλάξει κάτι με κάποιο πατς.

Το αμυντικό δίδυμο δυναμίτης Γοδιναρος με Κιελίνι. Στο pace δεν είμαστε τίποτα Φερράρι αλλά συνδυαστικά είναι  τρομεροί. Μην πέσετε στην παγίδα που λένε όλοι για το pace δεν ισχύει για όλες τις θέσεις.

Μεγάλο πρόβλημα αντιμετωπίζω με τους πλαινούς μπακ και οι 2 είναι για τα σκυλιά. Γενικά οι πλευρές θέλουν μεγαλύτερη προσοχή στο παιχνίδι παρά οι κεντρικοί αμυντικοί. Ίσως πάω σε Cuadrado στα δεξιά και αριστερά σε alexsandro. Οι τιμές όλες κάτω από τα 20 κ παίζεις μερικά ματσάκια και τους αγοράζεις ....

Ο επιθετικός που με δυσκόλεψε ήταν ο Rodrigo νομίζω έπαιζε πέρυσι στην Valencia.

Άντε καλή αρχή πιστεύω φέτος να το ευχαριστηθούμε!!!!

Edited by JrdGr
  • Like 2

Μαζεύοντας coins σαν μυρμήγκι αφού η ΕΑ με θεωρεί απόκληρο και δεν πρόκειται να μου δώσει κάρτα της προκοπής, κατάφερα να φτιάξω μια αξιοπρεπή ομάδα.

ZfwcAyp.jpg

Σήμερα ξεκινάνε πολύ παίκτες να παίζουν και το snipe αξίζει. Τους αγόρασα όλους εκτός από τον Νιγηριανό επιθετικό που είναι το δώρο μου για την προπαραγγελία. Κόστισε λιγότερο από 30Κ.

Οι παίκτες με shadow αγοράστηκαν έτσι. Έχω στο club περίπου 12 shadows και hunter, τα οποία αγόρασα με 3Κ ή βρήκα σε σε πακέτα και θα πουληθούν όταν η τιμή τους πάει στα 15Κ, δηλαδή σε μερικές εβδομάδες.

• Like 2

μετα απο χρονια στο φιφα, υπαρχει κανας αξιοπιστος οδηγος με tips για το ultimate?πχ ποια packs αξιζουν σε sbc,τακτικες ingame και διαφορα αλλα

Τα βασικά είναι:

1) Μην αγοράζεις πακέτα εκτός αν είσαι p2w.

2) Να κάνεις SBC μόνο με untradable κάρτες.

3) Οι πιο ισορροπημένες τακτικές αυτή την στιγμή είναι 4-4-2 και 4-2-3-1.

• Like 1
  • Thanks 1

Καλημερα παιδια οπως ειχα πει δε ειχα σκοπο να παιξω φετος.Μου το κανανε δωρο ομως οποτε ξεκινησα.Την ομαδα με τους γερμανους μετα την ηττα 11 -1 την πουλησα. Χτες το απογευμα εφτοιαξα μια ισπανογαλλικη με οτι ειχα στο club και αγορασα και 3 παικτες.4 4 2 δοκιμαζω.Ξεκινησα να παιζω φιλικα διοτι με τις συνεχομενες ηττες που κανω δ εχει νοημα να μπω rivals απο 8 να παω σε 10 δε λεει.Επαιξα 4 φιλικα 5 0 χανω σε ολα μπορει και 7.Αμυνα δε λειτουργει τιποτα.παταω β τιποτα.παταω jockey κατι κοβει αλλα και παλι δε μπορω να σταματησω να δεχομαι γκολ.Ο τερματοφυλακας καθεται και με κοιταει δε βλεπω να κανει τιποτα.Με το που τελειωσα τα παιχνιδια απο τα νευρα μου πηγα και ανοιξα 3 25κ κουτια με κοινς.Θα παιξω λιγο ακομα 4 4 2 και μετα 4 2 3 1 που παιζω παντα.Αν δε δω βελτιωση στο επομενο 10 ημερο σταματαω.Ειμαι κακος παικτης αν δε δω βελτιωση δ εχει νοημα να παιζω.balance παιζω και σε αμυνα και επιθεση.

φτιαχνω ομαδα με 100 chemistry αλλα το ατομικο chemistry ενος παικτη ειναι στο 6 θα σερνεται η δεν παιζει ρολο?

Ένας στο 6 δεν είναι τόσο πρόβλημα. Εξαρτάται από το ποιος είναι βέβαια, αλλά συνήθως δεν καταλαβαίνεις διαφορά. Επίσης ίσως με κατάλληλο μάνατζερ και position changer να μπορεί να ανέβει στο 7 ή στο 8.

• Thanks 1

΄

On 11/10/2020 at 8:52 ΠΜ, johnmayson said:

Καλημερα παιδια οπως ειχα πει δε ειχα σκοπο να παιξω φετος.Μου το κανανε δωρο ομως οποτε ξεκινησα.Την ομαδα με τους γερμανους μετα την ηττα 11 -1 την πουλησα. Χτες το απογευμα εφτοιαξα μια ισπανογαλλικη με οτι ειχα στο club και αγορασα και 3 παικτες.4 4 2 δοκιμαζω.Ξεκινησα να παιζω φιλικα διοτι με τις συνεχομενες ηττες που κανω δ εχει νοημα να μπω rivals απο 8 να παω σε 10 δε λεει.Επαιξα 4 φιλικα 5 0 χανω σε ολα μπορει και 7.Αμυνα δε λειτουργει τιποτα.παταω β τιποτα.παταω jockey κατι κοβει αλλα και παλι δε μπορω να σταματησω να δεχομαι γκολ.Ο τερματοφυλακας καθεται και με κοιταει δε βλεπω να κανει τιποτα.Με το που τελειωσα τα παιχνιδια απο τα νευρα μου πηγα και ανοιξα 3 25κ κουτια με κοινς.Θα παιξω λιγο ακομα 4 4 2 και μετα 4 2 3 1 που παιζω παντα.Αν δε δω βελτιωση στο επομενο 10 ημερο σταματαω.Ειμαι κακος παικτης αν δε δω βελτιωση δ εχει νοημα να παιζω.balance παιζω και σε αμυνα και επιθεση.

Παίξε με πολλές πάσες .. σίγουρες πάσες . Μην σπαμάρεις το τρέξιμο προσπάθησε να παίξεις παιχνίδι κατοχής. Δες και κανένα βίντεο στο Youtube πως να αμύνεσαι δεν είναι τόσο δύσκολο όσο φαίνεται και πίστεψε με έχει τόσα div που θα βρεις αντίστοιχους αντιπάλους να παίξεις και να γουστάρεις. Δώστου χρόνο ειδικά φέτος που είναι διασκεδαστικο αρκετά το παιχνίδι.