Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 21 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@desperado συμφωνώ για ρυθμίσεις 100%

Στο ποστ που έκανα παραπάνω μέσα στη βιασύνη μου έγραψα ότι παίζω την παρούσα φάση χαλαρά  με το 2020 ενώ παίζω με το 2016.

Οπότε και σε αυτό με βρίσκεις σύμφωνο.Πολυ καλό και στιβαρό ΦΙΦΑ δηλαδή το συγκεκριμένο!

Θα ήθελα επίσης να προσθέσω και ως επιλογή ομάδας στη Γαλλία για φέτος τη Μπορντώ 

• Love 1
  • Like 2

Εμένα με προβληματίζει κάτι άλλο...δλδ είχαμε διαβάσει ότι οι μεγάλοι παίκτες δεν θα πηγαίνουν σε ομάδες μικρές θα ναι δυσκολο αλλά αν η ομάδα σου βελτιώνεται και μετά από 5 χρονιές έχει φτάσει σε υψηλό επίπεδο θα συνεχίσει να ισχύει αυτό; 

Εννοείται strict στα οικονομικά πάντα μου άρεσε κ μόνο έτσι έχει ενδιαφέρον.

• Like 1

2 hours ago, Diegito21 said:

Εμένα με προβληματίζει κάτι άλλο...δλδ είχαμε διαβάσει ότι οι μεγάλοι παίκτες δεν θα πηγαίνουν σε ομάδες μικρές θα ναι δυσκολο αλλά αν η ομάδα σου βελτιώνεται και μετά από 5 χρονιές έχει φτάσει σε υψηλό επίπεδο θα συνεχίσει να ισχύει αυτό; 

Μεταξύ μας ποιος έχει κάτσει 5 χρονια σε ομάδα εδω μέσα. Τα μεγαλύτερα κρατάνε 3-4 χρονια.

• Like 1

Ε συνήθως ναι, κάπου τόσο. Εξαρτάται κι από το πόσο γρήγορα το πηγαίνουμε, πχ αν παίζουμε κάθε μέρα, διάρκεια αγώνων κλπ. 

Αυτό που λέει ο Diegito21 πιστεύω να το χουν κάνει σωστά. Νομίζω το παιχνίδι έχει ούτως ή άλλως μία λογική στο πώς σε αντιμετωπίζει σε διάφορους τομείς όσο δυναμώνεις (πχ στο script ή στους στόχους), οπότε κάπως έτσι θα ισχύει και στις μεταγραφές.  Στο ξεκίνημα με μία μικρή σίγουρα δεν θα μπορούμε να πάρουμε μεγάλο όνομα, αλλά μετά λογικά θα παίζει. 

• Like 2

πιστευω οτι για να ερθει "μεγαλος" παικτης στην ομαδα σου θα πρεπει να εχεις και υψηλο  club worth,η αξια παικτων δλδ να ειναι μεγαλη ασχετα αν ειναι αγνωστοι η παικτες ακαδημιας και οχι αν εχεις παρει 5 τσου λου στην σειρα.

π.χ με την ρεν που επαιξα 3,5 σεζον εφτασα να εχω ομαδα με club worth στα 600.000.000 εχοντας παρει μονο 1 πρωταθλημα γαλλιας και κανεναν ευρωπαικο τιτλο,λογικα ενας "μεγαλος" παικτης θα ερχοταν ευκολα.

• Like 2

On 20/9/2020 at 11:25 ΠΜ, Diegito21 said:

Λογικα θα ανεβαινει το prestige της ομαδος και θα παιζει και η ηλικια του καθε παικτη, μεγαλο ρολο.

• Love 1
  • Like 1

16 hours ago, ELBarto-3- said:

Μόνο εγώ δεν είδα με το strict μεγάλες διαφορές;; 

Και όντως όπως γράφουν και στα σχόλια δεν θα έπρεπε να κάνεις διαπραγματεύσεις τόσο εύκολα με rival ομάδες.

Και πάλι βλέπω ότι και οι άλλες ομάδες κάνουν πολλές υπερβολικες μεταγραφές. Κάτι που μου την σπάει πολύ από πέρυσι...

Τα ίδια Παντελάκη μου....

• Like 2

4 hours ago, Fanis-13- said:

Και όντως όπως γράφουν και στα σχόλια δεν θα έπρεπε να κάνεις διαπραγματεύσεις τόσο εύκολα με rival ομάδες.

Και πάλι βλέπω ότι και οι άλλες ομάδες κάνουν πολλές υπερβολικες μεταγραφές. Κάτι που μου την σπάει πολύ από πέρυσι...

Φανη θα συμφωνήσω στο κομμάτι ότι οι άλλες ομάδες κάνουν μεταγραφές που είναι δυνατές ίσως κ unrealistic πολλές φορές και με ενοχλεί και εμένα αλλα όμως έστω και έτσι το ότι δν μπορείς να πάρεις από αντίπαλο βασικό παίκτη κάτι είναι και αυτο. 

Πιστεύω σε μικρότερες ομάδες θα ναι πιο δύσκολο ακόμη γτ οκ κ αυτός Μαν Γιου πηγε κ πηρε.

• Like 3

Το βίντεο με το loose v strict πιο πάνω δεν το είδα όλο και γενικά δεν θέλω να βλέπω και τα πάντα, σε οποιοδήποτε videogame με ενδιαφέρει (υπερπληροφόρηση ρε γμτ, σε όλα). Πάντως, στο Φίφα20, που χωρίς ρύθμιση είναι υποθετικά στο loose, με μικρή ομάδα δεν μπορώ να πω ότι μπορούμε να κάνουμε περίπατο στις μεταγραφές. Πολύ συχνά ας πούμε μου έβγαζε ότι δεν μπορώ να διαπραγματευτώ με τον τάδε, γιατί μόλις τον απέκτησαν ή είναι σημαντικός για την ομάδα τους ή κάπως έτσι, και μιλάω για απλά καλούς παίκτες και όχι τίποτα ονοματάρες. Επομένως, το strict, γνώμη μου, θέλει με μέτρο, να υπάρχει δυσκολία, αλλά μην καταντάει και βασανιστήριο. Νομίζω σε συνδυασμό και με ρεαλιστικό budget, θα υπάρχει ισορροπία. Μπορούν βέβαια να προσθέσουν κάποια στιγμή και τίποτα nightmarish mode, να έρχονται πενιχρές προσφορές για παίκτες μας, το ταμείο να φτάνει μόνο για πορτοκαλάδες και να μην μπορούμε να σταυρώσουμε παίκτη της προκοπής ούτε με σφαίρες (ή να μένουν απλήρωτοι οι προπονητές ακαδημιών και να κλείνει και η ακαδημία 😁). Career για να ξεχάσουμε εντελώς πορείες κλπ και ο στόχος να είναι μόνο η επιβίωση, πλάκα θα είχε. 

Γενικά, το να γίνει μία μικρομεσαία ομάδα μεγάλη, στο αληθινό ποδόσφαιρο, σημαίνει ένα πράγμα και μόνο: αλλάζει το έργο κι έρχεται πρόεδρος ή κεφαλή με λεφτά, πολλά λεφτά. Η Τσέλσι και η Σίτι έγιναν ομαδάρες μόλις έπεσαν ρωσικά και αραβικά δις. Καμία ομάδα δεν έχει γίνει κορυφαία χωρίς κεφάλαια (άσχετο το από πού) κι ο Άγιαξ έχει κάτι επιτυχίες πυροτεχνήματα, επειδή του κατσαν κάποιες μεγάλες φουρνιές παικτών. Άρα και το μεταγραφικό σύστημα του Φίφα, για να είναι 100% ρεαλιστικό, θα πρέπει να λειτουργεί έτσι. Επειδή όμως δεν έχουν εισαγάγει αυτό το στοιχείο (μεγιστάνας που εκδηλώνει ενδιαφέρον για την ομάδα), μας δίνουν άλλες "ευκολίες" για να ανεβάζουμε τον πήχυ, πχ να μπορούμε να παίρνουμε αρκετούς δανεικούς καλούς ή κάποιους παίκτες που κανονικά δεν θα έρχονταν. Το strict μένει να φανεί πόσες φάπες θα μας ρίχνει και με τί ένταση. 

Τώρα μου ρθε φλασιά: η ιστορική Nottingham του Βαγγέλα είναι κανονικά στο Φίφα ε; Να μία καλή περίπτωση για career 😂

Edited by toninio
  • Love 3
  • Like 1

13 hours ago, Fanis-13- said:

Δε βλεπει διαφορες ο αλλος, που η United πηρε KDB ενω στο strict δεν μπορεις να παρεις τον δευτερο επιθετικο της Leeds επειδη υπαρχει αντιπαλοτητα μεταξυ των ομαδων, οκ ρε Φανη, οτι πεις :lol: 

Επισης, με loose εβλεπες τουλαχιστον την πρωτη 10δα μεταγραφων στα 100+ μυρρια ενω με strict οι κατοσταρες μεταγραφες σταματησαν στις 3.

Μια χαρα αλλαγες εχει, μη γινεστε μπιτσαρες. 

Edited by ELBarto-3-
  • Like 2
  • Haha 1

7 hours ago, ELBarto-3- said:

Δε βλεπει διαφορες ο αλλος, που η United πηρε KDB ενω στο strict δεν μπορεις να παρεις τον δευτερο επιθετικο της Leeds επειδη υπαρχει αντιπαλοτητα μεταξυ των ομαδων, οκ ρε Φανη, οτι πεις :lol: 

Επισης, με loose εβλεπες τουλαχιστον την πρωτη 10δα μεταγραφων στα 100+ μυρρια ενω με strict οι κατοσταρες μεταγραφες σταματησαν στις 3.

Μια χαρα αλλαγες εχει, μη γινεστε μπιτσαρες. 

Ναι αλλά ήταν αρκετές και κάποιες υπερβολικες, όπως είπε και ο Ντιέγκο.

Άμα δεν το πάρουμε στα χέρια σας δεν θα καταλάβουμε σε βάθος απλά...

Έχω και μια δυσπιστία σε αυτούς τους ανθρώπους με τις φολες που φάγαμε το τελευταίο καιρό.