Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 21 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@desperado80 το εχω παει το shoot error και αλλο τοσο τους τερματοφυλακες. . Πραγματικα θελει φτιαξιμο το παιχνιδι. Σοβαρο career δεν προκειται να κανω πριν γινουν 2-3 patch τουλαχιστον.

@ELBarto-3-Για να δουμε, αν θα στεριωσεις εδω. 🤣

@takisaekΚαλη αρχη. Ωραια η ιστορια του Panos. Απο τα 5x5 bundesliga 😅 Για να δουμε τι μπορεις να κανεις. Εχεις δυσκολο εργο και σε περιμενουν στην γωνια.

• Like 2
  • Haha 1

@TOL1Sτον ειδα εγω τον επιθετικο σου που εβριζε τον αμυντικο,δεν υπαρχει πειθαρχεια στα αποδυτηρα και νομιζω φταις εσυ!

• Love 1

40 minutes ago, john2906 said:

δεν υπαρχει πειθαρχεια στα αποδυτηρα

δεν διαφωνω,εδω κανουμε νικη με 1-4 και βγαινει ο κεντρικος μου αμυντικος σαν αλλως σιοβας να πει οτι δεν εχω (ο αμυντικος μου) καλη χημεια με καποιους συμπαικτες.

ενα ανεκδοτο εχθες που τωρα το θυμηκα,ο αριστερος μπακ που ειπα στο 1ο μου ποστ και δεν ηθελε επεκταση συμβολαιου και αολα του εκανα μειωση μισθου,τωρα χτυπιεται για νεο συμβολαιο αλλα εννοειτε δεν μπορω να το προσφερω.

• Love 1
  • Like 2
  • Haha 1

4 hours ago, TOL1S said:

δεν διαφωνω,εδω κανουμε νικη με 1-4 και βγαινει ο κεντρικος μου αμυντικος σαν αλλως σιοβας να πει οτι δεν εχω (ο αμυντικος μου) καλη χημεια με καποιους συμπαικτες.

ενα ανεκδοτο εχθες που τωρα το θυμηκα,ο αριστερος μπακ που ειπα στο 1ο μου ποστ και δεν ηθελε επεκταση συμβολαιου και αολα του εκανα μειωση μισθου,τωρα χτυπιεται για νεο συμβολαιο αλλα εννοειτε δεν μπορω να το προσφερω.

Αστο ρε, με Οβιεδο οσο επαιξα, εφτασα μεσα Αυγουστου, ΠΡΙΝ την πρωτη αγωνιστικη, και ο αρχηγος της ομαδος με λεει "Μαν μου, γιατι δεν εχουμε κανει μεταγραφες ακομα, τι κατασταση ειναι αυτη" μα τω Θεο, αν ειχε επιλογη "ΜΑΝ ΜΟΥ, ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΕΣΥ ΜΗΠΩΣ?!" θα το πατουσα χωρις δευτερη σκεψη. :D :hehe: 

• Haha 5

1 minute ago, ELBarto-3- said:

Αστο ρε, με Οβιεδο οσο επαιξα, εφτασα μεσα Αυγουστου, ΠΡΙΝ την πρωτη αγωνιστικη, και ο αρχηγος της ομαδος με λεει "Μαν μου, γιατι δεν εχουμε κανει μεταγραφες ακομα, τι κατασταση ειναι αυτη" μα τω Θεο, αν ειχε επιλογη "ΜΑΝ ΜΟΥ, ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΕΣΥ ΜΗΠΩΣ?!" θα το πατουσα χωρις δευτερη σκεψη. :D :hehe: 

αν μου το ελεγε ειχε μπει transfer list αμεσα,βαλε ρε εα μια επιλογη να ριχνουμε κανα ΒΑΝ,αντε και κανα προστιμο σε μερικους παικτες.

• Like 2
  • Haha 2

@Dimokritos  Εχει θεματα το game αλλα εμενα μεχρι στιγμης μου βγαζει φοβερη ορεξη να παιξω 

Σε αναμενουμε συντομα με νεες ιστοριες

@niktsiabe Αντε ηρθες και εσυ αδερφε να μαζευομαστε ολοι σιγα σιγα

Αναμενουμε με ανυπομονησια το ξεκινημα σου

@TOL1S αν και κανεις καποιες γκελες εχεις μια σταθεροτητα και αν συνεχισεις τις νικες θα εισαι λογικα στις ομαδες που θα ανεβουν

@ELBarto-3- Τελικα δεν χρειαστικε να μετακινηθεις αρκετα παρεμεινες στην Ισπανια και την Οβιεδο ενα δυσκολο προτζεκτ και πολυ ενδιαφερον και εχεις πολλη δουλεια μπροστα σου ομως ειμαι σιγουρος οτι θα πετυχεις

Αναμενουμε την αρχη με μεταγραφες και αγωνιστικη δραση

ΒΑΜΟΟΟΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!

Συνεχιζουμε με τον Panos

Μετα και την συνεντευξη τυπου καταλαβε οτι τα πραγματα ειναι δυσκολα και ολοι του την εχουν στημμενη στη γωνια στην 1η στραβη

Και ξεκινησε αμεσως δουλεια καθως υπηρχαν πολλα πραγματα που επρεπε να κανει.....

Ενα απο αυτα ηταν συναντηση με τους ποδοσφαιριστες με τον αρχηγο της ομαδας Νικλας Μοισιαντερ να καθυσιχαζει τον Panos

- Κοουτς μην αγχωνεσαι εμεις ειμαστε μαζι σου κλεινουμε τα αυτια σε αυτα που λενε τα μεσα και ειμαστε εδω να δωσουμε το 100% για να πετυχουμε τους στοχους μας!!

ο Panos εδωσε μεγαλη βαση στην επικοινωνια με τους παιχτες και στο πως θα μπορεσει εν καιρο να δημιουργηθει ενα οικογενειακο κλιμα καθως θεωρουσε οτι θα ηταν ενα απο τα βασικα κλειδια για την επιτυχια....

Σε συναντηση με την Διοικηση το μεταγραφικο μπατζετ κλειδωσε στα 11 μυρια για την ενισχυση της ομαδας

Εικόνα

Εικόνα

EkNXngkXsAE82Vd?format=jpg&name=large

Εγιναν εξυπνες κινησεις με παιχτες με πολυ ταλεντο και μελλον και οι περισσοτερες πωλησεις ηταν παικτων που δεν ηταν στα βασικα πλανα του Panos

Ομως η Πωληση του Rashica δεν εβρισκε και πολυ συμφωνο τον Panos καθως εχανε εναν σημαντικο ποδοσφαιριστη και εναν παιχτη βαρομετρο αλλα τα λεφτα ηταν πολυ καλα και ηταν δυσκολο να αρνηθουν οι διοικουντες μια τετοια προταση

Εχοντας ομως ενα σεβαστο ποσο για τον αντικαταστατη του Rashica ο Panos αρχισε την αναζητηση για τον παιχτη που θα μπορουσε να κανει τη διαφορα και επειτα απο συζητησεις με αρκετους παιχτες εγινε το μεγαλο ΜΠΑΑΑΜΜΜΜΜ!!!!!!!!!!!!!

Εικόνα

Ο Σερνταν Σακιρι απο φετος θα φοραει την φανελα της Βερντερ Βρεμης!!!!!!

η φανελα βασικου το γεγονος οτι θα επιστρεψει σε ενα πρωταθλημα που αγαπαει πολυ αλλα και οτι θα εχει πρωταγωνιστικο ρολο στην ομαδα ηταν μερικα απο αυτα που καταφεραν να κανουν τον Σακιρι να πει ναι και οι συζητησεις με τον Panos να εχουν αισιο τελος

Στα 28 μυρια η μεταγραφη του απο την Λιβερπουλ

και η ομαδα μας θα ειναι καπως ετσι φετος

Εικόνα

Εικόνα

Και οι ακαδημιες μας με 2 σουπερ ταλεντα

Παμε σε δραση τωρα

Bundesliga.jpg

EkNX1P2WoAAZRuT?format=jpg&name=large

Εφιαλτικο ξεκινημα απεναντι στην Μπορουσια που δεν υπηρχαμε το γηπεδο και απλα μειωσαμε σε 1-2 μεχρι να συνεχισει να μας χτυπαει αλυπητα η Ντορτμουντ

Πολυ κακοι αμυντικα αλλα και τραγικος ο Παβλενκα

Δυστυχως πολυ κακοι οι τερματοφυλακες φετος

Εικόνα

Σε ερωτηση δημοσιογραφου μετα το ματς ο Panos  δηλωσε: καναμε μια πολυ κακη εμφανιση απεναντι σε εναν απο τους διεκδικητες του τιτλου πολλα λαθη χασαμε την αυτοσυγκεντωση μας και δικαια ηρθε αυτο το βαρυ σκορ και αναλαμβανω ολη την ευθυνη για το σημερινο

Βολφσμπουργκ - Βερντερ 2-2 ( ξεχασα να τραβηξω φωτο σορρυ..) 

Μπηκαμε δυνατα και παγωσαμε το γηπεδο με το 0-1 του Σακιρι αλλα μετα μας το γυρισαν με Βεκχορστ και Αρνολντ και θα μπορουσαμε να φαμε και αλλα αλλα ηταν εκνευριστικα αστοχοι μπροστα και σταθηκαμε τυχεροι και με Πεναλντι του Σακιρι πηραμε το Χ 

Εικόνα

Γεια σου ρε ΕΑ με το competitive mode και τις ιδεες σου.... δυστυχως μας εκανε πλακα ο Πετρεσεν ηταν λες και δεν μπορουσαμε να τον κοψουμε και γενικα δεν μπορουσαμε να παιξουμε αμυνα

4 γκολ ο Αρμστρονγκ παντως που εξελησεται σε μεγαλο κιλεερ

Εικόνα

Καπου εδω να πω οτι μετα απο αυτο το ματς απενεργοποιησα το competive mode... Μιλαμε για μεγαλη απατη.... Σου κανει πλακα και ο καθε πικραμενος με τις εξυπναδες της ΕΑ 

Εικόνα

Μετα το ματς και σε ερωτηση δημοσιογραφου για το γεγονος οτι η ομαδα εχει δεχθει 14 γκολ σε 3 παιχνιδια και αν τον προβληματιζει αυτο ο Panos απαντησε: Σιγουρα κανεις μας δεν ειναι ικανοποιημενος απο την εικονα της ομαδας και το γεγονος οτι δεχομαστε τοσα πολλα γκολ αλλα παιχνιδι με παιχνιδι θα βελτιωνομαστε και θα το αλλαξουμε συντομα αυτο και απο την στιγμη που μπροστα βρισκουμε το γκολ θα ερθουν και τα αποτελεσματα

Εικόνα

Μεσα στο Μοναχο δεν μπορουσαμε να κανουμε και πολλα και υποκληθηκαμε στην ανωτερωτητα της Μπαγερν..

Σε δαιμονιωδη κατασταση ομως ο Αρμστρονγκ με 2 γκολ

Εικόνα

Το καλυτερο μας παιχνιδι με Διαφορα αν και φαγαμε 2 γκολ στο 1ο ημιχρονο στο 2ο χασαμε ενα σωρο ευκαιριες αλλα ειχαμε 3 τετ-α-τετ πανω στον τερματοφυλακα χαμενο πεναλντι του Σακιρι (που θυμισε ραμος στον ημιτελικο με Μπαγερν :D) και ετσι μειναμε στο 1-2 

Η πιεση για τον Panos ηταν τεραστια καθως η ομαδα την 5η αγωνιστικη ηταν με μολις 1 βαθμο και επρεπε να κανει ενα νεο ξεκινημα 

Εικόνα

Και αυτο εγινε μεσα στην εδρα της Αουσμπουργκ με ενα μαγικο και καρυδατο διπλο με τους παιχτες να καταθετουν ψυχη στο γηπεδο και τον Σακιρι να εξηλεωνεται για το χαμενο πεναλντι με φοβερη εκτελεση φαουλ στην εκπνοη του αγωνα και να δινει την 1η νικη στην Βερντερ

Γιατι οι μεγαλοι παιχτες τις απαντησεις τους τις δινουν μεσα στο γηπεδο!!!!!!!!!

Εικόνα

Απεναντι στην αγαπημενη Ουνιον του @ELBarto-3- και η αληθεια ειναι οτι εγινε φοβερο ματς που ανετα θα μπορουσαμε να χασουμε.... ειμασταν 0-2 στο 10λεπτο μειωσαμε σε 1-2 αλλα στα καπακια ηρθε το 1-3 μεχρι ο Αρμστρονγκ να κανει το 2-3 αλλα λιγο πριν το ημιχρονο εγινε το 2-4 αλλα στο 2ο ημιχρονο ενας σελινιασμενος Σακιρι εκανε οτι ηθελε και με 1 γκολ και μια ασιστ καταφερε να φερει το ματς στο 4-4 οπου θα μπορουσαμε να χασουμε στο τελος αλλα εχασαν 2 κρακτες ευκαιριες και ετσι εμεινε το 4-4

Παρατηρησεις

Βαθμολογια

Εικόνα

Εχουμε κανει πολυ μετριο ξεκινημα αλλα ξεκαθαρος στοχος μας φετος ειναι η παραμονη στην κατηγορια και βασικα η εκμαθιση του παιχνιδιου 

Αμυντικα ειμαστε χωνι παιζουμε πολυ αθλια αμυνα αλλα καναμε και λαθος με την μη αποκτηση Στοπερ

Οι τερματοφυλακες φετος μεχρι στιγμης ειναι τραγικοι οτι παει εστια πραγματικα γραφει 

θα πιασουν μερικα αλλα τρωνε πολλα ευκολα γκολ και πρεπει να το φτιαξουν σε επομενα update

εχουμε θεματα στο κεντρο με τον Φερειρα να μην παταει τοσο καλα στο γηπεδο 

το κεντρο αμυνας μας ειναι πολυ κακο οπως θεματα εχουν και τα ακραια μας μπακ και κυριως ο Αουγκουστισον που ειναι πολυ αργος ενω και ο Αγκου που ειναι στον παγκο και εχει pace αμνυντικα ειναι πολυ κακος

ο Αλιεντα τιμιος ειναι αλλα εχει πολλα περιθωρια βελτιωσης

ο Σακιρι αν και ξεκινησε λιγο νωχελικα τη σεζον πλεον βρισκει ρυθμο και μας βοηθαει πολυ 

αλλα ο Ηγετης αυτης της ομαδας ειναι...

Εικόνα

Φοβερο ξεκινημα απο τον Αρμστρονγκ που κανει οργια και εχει 12 γκολ σε 7 παιχνιδια

το 90 pace του κανει τη διαφορα

Το νεο συστημα training το θεωρω πολυ μουφα και με το Μοραλε ετσι οπως λειτουργει δεν ξερω αν οντως βοηθαει τοσο στην εξελιξη του παιχτη

Για μενα ολο το ζουμι και η μεγαλη διαφορα ειναι με το posision change 

μια πολυ ουσιαστικη προσθηκη που βοηθαει ουσιαστικα στην αναπτυξη του παιχτη βοηθαει παιχτες που δεν ηταν τοσο χρησιμοι στην ομαδα πλεον να γινουν πιο χρησιμοι και εχουμε επιτελους και αναβαθμισεις των wf και sm

Εικόνα

Για παραδειγμα ο Φριντλ που σαν RB δεν υπηρχε περιπτωση να παρει ευκαιριες εγινε cb μεσα σε 2 βδομαδες πηγε αμεσως 72 και πλεον εχει θεση στην ομαδα

ο Εγκστειν εγινε κανονικο CDM και ο Σχιμιντ απο CM εγινε CAM και απο 67 πηγε 71 οπως CAM πηγε και ο Μπιτερκαουντ 

Ενω ο Αρμστρογκ απο 3 4 ποδια πλεον τον πηγα 4 4

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυνατααα!!!!!!!!!!!!!!!!

Werder Bremen Fans Display Against Sexism In Football | Balls.ie

Edited by takisaek
  • Love 2
  • Like 2
  • Confused 1

2 minutes ago, takisaek said:

Εχει θεματα το game αλλα εμενα μεχρι στιγμης μου βγαζει φοβερη ορεξη να παιξω

συμφωνω,πιθανων γιατι δεν μπορω να κερδισω ευκολα και παιζω και μετρια προς κακη αμυνα τις περισσοτερες με αποτελεσμα να εχω ανοιχτα ματς,μπορω να πω βεβαια οτι εκτος απο το κεντρο που ακομα και με τις ρυθμισεις που εβαλα παραμενουν καποιες φορες γλαστρες,αρχισε να με ενοχλει η διαιτησια,δεν ξερω τι γινετε σε εσας αλλα μετα απο 11 αγωνιστικες εχω παρει μολις 1 φαουλ και 1 πεναλτι,επισεις καμια καρτα για την cpu,αντιθετα,εχω 3 κοκκινες,6 πεναλτι και δεν ξερω ποσες κιτρινες καρτες σε φαουλ ανυπαρκτα,δεν με χαλαει που με κιτρινιζει ευκολα,ισα ισα σε βαζει να κανεις και ροτεισον,με χαλαει οτι ολα τα ματς ειναι 100-0 για την cpu.

• Like 1

@TOL1S Τολαρα το παλεύεις εκεί στην LIGUE 2  μια χαρά είσαι,  υπομονή,  τα καλύτερα θα έρθουν...

Μόνο 6 πέναλτι έχεις κάνει;; εγώ στο ΜΠΟΑΒΙΣΤΑ-ΤΟΝΤΕΛΑ της έδωσε 4 ανύπαρκτα.. πραγματικά ανύπαρκτα και κίτρινη φυσικά οπουδήποτε γίνει φάουλ,  σύνολο σε 8 αγωνιστικές που έπαιξα με την ΜΠΟΑΒΙΣΤΑ πρέπει να έκανα μεσο  var EA γύρο στα 10.

@niktsiabe  τη να βρω ρε AMIGO,  ομάδες έχω,  gameplay δεν βγαίνει με τίποτα.. Δεν γίνεται... Εγώ δεν μπορώ.  Θα περιμένω..

@takisaek  ο Πάνος επιστρέφει,  δυναμικά θα έλεγα στη Γερμανία,  με  απίστευτα σκορ.. τρελά σκορ. 

@Dimokritos  80??? Και ακόμα την παλεύεις,  όπου και να το βάλεις όλα μέσα πάνε. Καλά την παλεύεις και εσύ γιατί έχεις καλή ομαδα και μπορείς να έχεις τον έλεγχο.. κάτσε εκεί μέχρι να βγει κάνα update..

@ELBarto-3- φίλε μιλάω για gameplay , και το 20 από τον Αύγουστο και τώρα είναι αρκετά καλό και από το 21 σίγουρα καλύτερο,  έχω και τα 2 και τα βλεπω κάθε μέρα.. Δεν μιλάω για τα υπόλοιπα γιατί τα έχω λατρέψει με τις αλλαγές θέσεων,  προπονήσεις , μεταγραφές κτλ κτλ καινούρια.. 

Λόγο ροστερ δεν μπορώ να παίξω παλιο ποδοσφαιρακι,  αλλιώς θα πήγαινα για το 16. 

Τεσπα έχω δώσει και γω λεφτά και προφανώς και θέλω  να παίξω το παιχνίδι αλλά δεν μπορώ.  Θα κάνω λίγο ακόμα υπομονή.. 

Ομάδα έχω βρει,  πραγματικά για φοβερό καριερ , να το φτιάξουν και μετά...

Στα δικά σου η Γαλλία πιστεύω να σε κρατήσει,  είναι πρωτάθλημα για  Καριερ, γνωστή η ΝΙΣ,  ξέρεις τη θέλει, οπότε μπορεί να προχωρήσει πιο εύκολα εκεί κάτι...

Η ROSS COUNTY ήταν η σημερινή απόπειρα, πήγα σε μια ομάδα στη Σκοτία επιπέδου 4η Αγγλίας, έβαλα και sliders OSC 

Αντεξα  3 ματς και το έκλεισα..

Τα λέμε στο επόμενο ποστ..

• Love 2
  • Like 2

10 hours ago, Dimokritos said:

Εκβιασμους δεν δεχομαι..........Ας γυαλιζει τον παγκο στην Αγγλια τωρα.

+1000 στον κοουτς,χωσε,λες και οταν τους δανειζομαστε η αντιστοιχα δανειζουμε θα παιζει ο παικτης βασικος,ελα αγορι μου τραβα στο χωριο σου.

10 hours ago, desperado said:

Τολαρα το παλεύεις εκεί στην LIGUE 2  μια χαρά είσαι,  υπομονή,  τα καλύτερα θα έρθουν...

και που λετε,μετα το ματς τις εθνικης εχθες βραδυ, λεω να παιξω μερικα ματσακια,ε καλυτερα να επεφτα για υπνο,ο θεος της εα ακουσε το παραπονο μου για τα εντος-εκτος αποτελεσματα που κανω και ειπε,αμαρτωλε δεν σεβεσαι τιποτα,τωρα θα δεις τι θα παθεις.

0-3 η σατορου.δεν σχολιαζω αλλο

4-1 η γκινκαμπ,προπονηση εκαναν πανω μας,δεν σχολιαζω αλλο

1-1 με την αμιαν με 1000 ζορια,δεν σχολιαζω αλλο

και ακουγετε παλι η φωνη,νηστεια και προσευχη για να ξαναγυριζεις στον δρομο της εα,αμαρτωλε.

απο την 4η θεση, στην οποια ημουν 1ος πριν πεσω 4ος,στην 10η θεση και απο το 18-11 στα γκολ στο 20-19 !!!!! μεσα σε 3 ματς 

RDhRGxe.jpg

• Sad 3

23 hours ago, TOL1S said:

και ακουγετε παλι η φωνη,νηστεια και προσευχη για να ξαναγυριζεις στον δρομο της εα,αμαρτωλε.

αμαρτησα αγιε,νηστεψα εχθες,προσευχηθηκα πολυ και  θελω να ξαναγυρισω στον δρομο το σωστο.

και που λετε,στο 4-2-3-1,ολα καλα εκτος απο ενα θεματακι με τους ακραιους χαφ,ενω δημιουργικα ηταν ενταξει δεν πατουσαν ευκολα περιοχη ωστε να εχω επιπλεον εκτελεστες,ολα τα περιμενουμε απο τον φορτουνε και τον ατριοτ το 10αρι,ειχαμε και την προχθεσινη φαπα το βραδυ και επρεπε να παρω καποιες αποφασισεις στο τι θα αλλαξω.

αρχικα ελεγα το αγαπημενο στο φιφα 4-4-1-1 με CF που παιζει αυτοκολλητακι με τον ST,αλλα δεν θα εβλεπα διαφορα,αλλωστε το CAM τωρα παιζει μια χαρα,δεν ειναι εκει το θεμα,δοκιμαζω το 4-2-3-1 παλι αλλα με τα 3 CAM αντι για LM/RM ωστε να φερω προς τα μεσα τους ακραιους μηπως βρουμε εκτελεστες,η αληθεια ειναι οτι εγιναν χειροτερα τα πραγματα στον αμυντικο τομεα αλλα και παλι εκτελεστες δεν βρηκα,βεβαια επαιξα μολις ενα ματς και δεν ειμασταν και καλοι,το αφηνω στην ακρη και αυτο και βλεπω το 4-3-2-1,με 2 CF και τριαδα στο κεντρο.

εδω πριν συνεχισω πρεπει να κανω σημαντικη παρενθεση,το νεο update δεν εχει βγει ακομα σε κονσολες αρα και δεν ξερω τι αλλαγες θα φερει στο gameplay,συνεχιζω με αυτο που ξερουμε,παρατηρησα κατι τοσες μερες και μετα απο 5 ματς εχθες το βραδυ νομιζω οτι ειμαι σωστος σε αυτο που θα πω.

ολοι οι παικτες που ειναι σε default ατομικες εντολες στα instructions νομιζω οτι ειναι αυτοι που υπολειτουργουν,διοτι το παιχνιδι δεν ξερει τι να επιλεξει,αντιθετα αυτοι που εχουν η βαζουμε εμεις εντολες λειτουργουν σωστα ετσι ξαναγυριζω στο νεο συστημα.

4-3-2-1 λοιπον,τι ειχα δει μεχρι τωρα και δεν μου αρεσε,καταρχην πολλες φορες τα 2 μπακ ανεβαιναν ψηλα και αργουσαν να γυρισουν,εντολη να μενουν συνεχως πισω πλεον,ναι βοηθανε και στην επιθεση οσο πρεπει.

το σημαντικο κεντρο,η τριαδα εχει 3 διαφορετικες εντολες,καταρχην ο μεσαιος παικτης παιζει τον ρολο του αμυντικου χαφ,αλλα με εντολη οχι να μενει πισω αλλα να γινετε αμυντικος,ο ενας μεσος ειναι αμυντικογενης με εντολη να μενει πισω και ο 3ος μεσος ειναι επιθετικογενης με εντολη οχι να ανεβαινει στην επιθεση αλλα να μενει εκτος περιοχης στις σεντρες,επισεις και στους τρεις εντολη cover center,γινεται τις αλληλοκαλυψης.

στην επιθεση ειναι απλα,get in behind και stay forward,η ομαδα αποδιδει εκπληκτικα πλεον.

τσαμπι-οσερ 1-2 με γκολ που εφαγα στο 95 ασχετα που ειχε μολις 1 λεπτο καθυστερησεις,επρεπε απλα να το φαμε.

οσερ-αζαξιο 4-0 TOTAL FOOTBALL,Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο ματς,οτι εκανα εβγαινε,πολλες ευκαιριες για πολλα παραπανω γκολ.

τρουα-οσερ 2-3 εδω ηταν που δοκιμασα το 4-2-3-1 με τα CAM μεχρι το 70 και πηγαιναμε χαλια,βασικα χαναμε 2-1,το γυριζω στο 70 σε 4-3-2-1 και καταφερνω στο 91 να παρω ενα χαμενο ματς.

οσερ-σοσο 4-4,ανυπαρκτες αμυντικα και οι 2 ομαδες,κερδιζα 3-1 στο ημ.,αλλαζει κατι στο συστημα η σοσο,νομιζω οτι απλα ανεβηκε σαν επιθετικος ο κεντρικος αμυντικος του γιατι ο φορτουνε μου ηταν εντελως μονο καθε φορα,δυστυχως με αυτη την αλλαγη τους εχασα το κεντρο,3-3 μεσα στο 5 λεπτο,το κανω 4-3 αλλα και απλι το φαγαμε 4-4 τελικο

χαβρη-οσερ 1-1 κακο ματς,δικαιο αποτελεσμα,τιποτα αλλο για εδω.

ο φορτουνε συνεχιζει να παστελωνει,2ος σκορερ με 13 γκολ πισω απο τον καυτο γκομις τις γκινγκαμπ με 17 σε 19 αγωνες,επισεις ειμαι πλεον γεναρη και αρχιζουν οι μεταγραφες,εδω πρεπει να κλεισω οποσδηποτε ενα αριστερο μπακ και μαλλον για βασικο και θα δουμε και για κανα PC.

fgNoVUd.jpg

• Love 1

@TOL1SΤο γυρισες το πραγμα και μπηκες παλι σε καλη τροχια. Σημαντικο, οτι δεν ειχες ηττα στα τελευταια ματς. Συνεχισε.

@desperadoΟλοι μας δοκιμες κανουμε μεχρι να φτιαξει το παιχνιδι. Θα δεις και τα δικα μου.

@Diegito21Καλη σεζον. Πιστευω μπορεις να κερδισεις την ανοδο και εχεις ηδη κανει ενα καλο ξεκινημα. Τον Maina και τα ματια σου. Ειναι παιχτουρα.  Μου αρεσει επισης το συστημα σου. Απλα θελει προσοχη στην αμυνα ειδικα τωρα που οι τερματαδες τρωνε τα παντα. Για το derby με HSV, εγω παντως βλεπω να υπαρχει επαφη στο πεναλτι.  😁 Αυτα. συνεχισε.

Στα δικα μου. Οσα χρονια ειμαι εδω ξερετε, οτι δεν μου αρεσουν τα ευκολα. Με την ευκαιρια του update, που εστρωσε καπως το παιχνιδι ξεκιναω καινουργιο, γιατι με Espanyol ηταν πολυ ευκολο. Περισσοτερα το βραδυ. Ενα μικρο hint θα δωσω μονο... 

☘️

• Love 2
  • Haha 1

1 hour ago, Diegito21 said:

Και το παραλογο δεν επεσε καν ο παικτης κατω εμεινε ορθιος και το σφυριξε....ΓΕΛΑΓΑ μονος μου

ειναι νεοι κανονες,μια ματια μας μονο φτανει πεναλτι και κοκκινη για να μας ξεκανει,το εγραψα και εγω αυτο.

1 hour ago, Diegito21 said:

Οι ακαδημιες ειναι οτι καλυτερο σε αυτο το παιχνιδι και εχω ανεβασει ηδη 2 παικτες και εχουμε κ αλλο καλο υλικο. Ειναι τερμα σπασμενο αχαχα

οπως και αυτο ανεφερα,δεν ξερω μου φαινεται OP η ακαδημια,εμενα εχει ξεσκιστει ο σκαουτερ να φερνει παικτες μεγαλης αξιας,δλδ στις 5-6 περιπτωσεις παικτων καθε μηνα εχει εναν που ειναι 3εκ+ με λιγη προπονηση στους μικρους ειναι ετοιμος και για βασικη 11αδα στους μεγαλους,ηδη ενα δεξι χαφ το ανεβασα για αλλαγη και αυτος που ηταν 2ος παει για πουλημα.

βεβαια εχω μια μικρη υποψια οτι μπορει να φταιει οτι πηρα το παιχνιδι μια μερα πριν βγει και ουσιαστικα ηταν pre order και εκει ειχε δωρο εναν σκαουτερ στην καριερα που θα φερει παικταρα/παικταραδες ?? απο την χωρα που θα τον στειλεις.

• Love 1
  • Like 2

παιξτε με τα instuctions των παικτων,εκει ειναι το κλειδι,μην φοβαστε να βαλετε εντολες να μην ανεβαινει κανενας,να εχετε man mark η καποιος μεσος να παιζει αναμεσα στους αμυντικους,θα δειτε διαφορα.

• Thanks 1

1 hour ago, TOL1S said:

παιξτε με τα instuctions των παικτων,εκει ειναι το κλειδι,μην φοβαστε να βαλετε εντολες να μην ανεβαινει κανενας,να εχετε man mark η καποιος μεσος να παιζει αναμεσα στους αμυντικους,θα δειτε διαφορα.

Πάντα χρησιμοποιώ αυτά σε κάθε καριερείτε εκεί θετικά είτε αμυντικά, ανάλογα την ομάδα...

Τώρα εκτός από το update που περιμένουμε όλοι και ελπίσουμε στην διόρθωση άμυνας τέρματος,  η καλύτερη βοήθεια είναι το drop between defenders + man mark, εκεί βλέπει μια διαφορά καλύτερη... Έτσι όπως είναι τώρα το παιχνίδι..

@Dimokritos ερώτηση.  Λογικά παίζεις σε PC,  για να αναφέρεις το update στο προηγούμενο ποστ. 

Τελικά έγινε,  είχες καμία διαφορά..;;;;

Ή να ξεκινήσω το Ghost Recon breakpoint ...

Στα δικά μου λιγον κατάφερα να παίξω καμία 10ρια ματς με την ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ διαλεγμένα,  μετά το Γενάρη πήγα στην ΠΌΡΤΟ όπου έπαιξα μέχρι το τέλος της σεζόν 5 ματς  και πήρα και το κύπελλο,  αλλά μέχρι εκεί δεν ενθουσιαζομαι,  

Θα περιμένω...

• Like 1
  • Haha 2

23 minutes ago, desperado said:

Αστο αδερφακο, αν ειναι να ξεκινησεις Breakpoint παιξε ΦΙΦΑ 20 χωρις τα update καλυτερα, πιο σταθερο παιχνιδι ειναι......

@Dimokritos Ρε συ Ζελα, αφου εισαι σε πισι, για ποιο λογο δε ψαχνεσαι για Ελληνικο πατσακι, και βαζεις τον καημενο τον Βελεθ να αμυνεται τον Ζλαταν και τον Κριστιανο :D 

Κολλησες απο μενα, με τον ΟΦΗ, φυσιολογικο, εχω επιρροη εδω μεσα, το ξερω :lol: 
Αλλα σοβαρα, ψαξε για πατσακι, θα θελα πολυ να δω καποιον να γραφει για ελληνικο πρωταθλημα εδω μεσα, εσεις που εχετε τις ομαδες σας στο ΦΙΦΑ δε ξερετε ποσο τυχεροι ειστε, εγω δεν εχω ζησει τον Αρη μου σε ΦΙΦΑ ποτε στη ζωη μου. 
Ψαξε για πατσακι, κατεβασε στολες κτλ και καντο ομορφο.

Αν ειμουν σε ΠΙΣΙ προσωπικα, δεν εχετε ΙΔΕΑ τι ποστ θα ανεβαζα με τα mods και τα patches που παιζουν στο ιντερνετ.....Μπορεις να βαλεις οποιο γηπεδο θελεις για εδρα στην ομαδα σου, μπορεις να χρωματησεις τα δυχτια οπως θες, να αλλαξεις στολες απο το photoshop, ειστε ΤΟΣΟ τυχεροι εσεις που δεν το καταλαβενετε...

Οι καριερες με Αρη θα εκτοξευαν το τοπικ, σας το εγγυομαι.
Στα 3-4 χρονια θα αλλαζα εδρα στην ομαδα, σε φαση οτι "χριζονταν το νεο γηπεδο 3 χρονια" κτλ, εχω 1000 ιδεες που δεν μπορουνε να γινουν πραγματικοτητα γιατι δεν εχω να σταξω 500 € σε πισι.

Edited by ELBarto-3-
  • Haha 4

1 hour ago, desperado said:

Πάντα χρησιμοποιώ αυτά σε κάθε καριερείτε εκεί θετικά είτε αμυντικά, ανάλογα την ομάδα...

Τώρα εκτός από το update που περιμένουμε όλοι και ελπίσουμε στην διόρθωση άμυνας τέρματος,  η καλύτερη βοήθεια είναι το drop between defenders + man mark, εκεί βλέπει μια διαφορά καλύτερη... Έτσι όπως είναι τώρα το παιχνίδι..

@Dimokritos ερώτηση.  Λογικά παίζεις σε PC,  για να αναφέρεις το update στο προηγούμενο ποστ. 

Τελικά έγινε,  είχες καμία διαφορά..;;;;

Στα δικά μου λιγον κατάφερα να παίξω καμία 10ρια ματς με την ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ διαλεγμένα,  μετά το Γενάρη πήγα στην ΠΌΡΤΟ όπου έπαιξα μέχρι το τέλος της σεζόν 5 ματς  και πήρα και το κύπελλο,  αλλά μέχρι εκεί δεν ενθουσιαζομαι,  

Θα περιμένω...

@desperadoΣε σχεση με αυτο που ηταν πριν εχει διαφορα. Αλλα θελει ακομα 2-3 patch, για να ειναι καλο. Η AI εχει βελτιωθει αρκετα.

@ELBarto-3-Αν βγει κατι αξιολογο θα το δοκιμασω. Δεν εχω βρει κατι μεχρι τωρα. Δυστυχως, το PES μας τρωει λαχανο σε αυτα. Στο FIFA δεν εχει τρελα mods.

Edited by Dimokritos
  • Like 2

48 minutes ago, ELBarto-3- said:

Αστο αδερφακο, αν ειναι να ξεκινησεις Breakpoint παιξε ΦΙΦΑ 20 χωρις τα update καλυτερα, πιο σταθερο παιχνιδι ειναι......

Έλα μια χαρά είναι για 10€ που το πήρα,  είναι ότι πρέπει για να σπας την μονοτονία της μπάλας.. 

48 minutes ago, ELBarto-3- said:

Ψαξε για πατσακι, κατεβασε στολες κτλ και καντο ομορφο.

Αν ειμουν σε ΠΙΣΙ προσωπικα, δεν εχετε ΙΔΕΑ τι ποστ θα ανεβαζα με τα mods και τα patches που παιζουν στο ιντερνετ.....Μπορεις να βαλεις οποιο γηπεδο θελεις για εδρα στην ομαδα σου, μπορεις να χρωματησεις τα δυχτια οπως θες, να αλλαξεις στολες απο το photoshop, ειστε ΤΟΣΟ τυχεροι εσεις που δεν το καταλαβενετε...

Οι καριερες με Αρη θα εκτοξευαν το τοπικ, σας το εγγυομαι.
Στα 3-4 χρονια θα αλλαζα εδρα στην ομαδα, σε φαση οτι "χριζονταν το νεο γηπεδο 3 χρονια" κτλ, εχω 1000 ιδεες που δεν μπορουνε να γινουν πραγματικοτητα γιατι δεν εχω να σταξω 500 € σε πισι.

Μόνο και μόνο στο 20 που έβλεπα Chesnoid στο τελευταίο του καριερ με ΚΈΜΠΡΙΤΖ (9 σεζον) είχα φτιαχτεί,  κάθε χρόνο άλλαζε  φανέλες,  σπονσορες, γήπεδο ήταν πολύ ωραίο.. 

Ας αφήσουμε όμως αυτά,  να δούμε τη θα γίνει με τα δικά μας,  ας ελπίσουμε ότι θα δικαιωθούμε με το update γιατί έχω δυνατά καριερ  και μελετημένα.... 

Edit

@Dimokritos για να δούμε πότε θα το κάνει και σε εμάς να ξεκινήσω και γω κάνα ποστ...

Edited by desperado
  • Like 1