Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 21 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@ELBarto-3- Επέστρεψες εκεί που σε αγαπάνε και τους αγαπάς και εσύ ...και μιλάμε για αιώνια αμοιβαία αισθήματα..δεν θα μπορούσες να πεις όχι..

Ανέλαβες λοιπόν μια δουλειά όπως εσύ τη θέλεις, δηλαδή γρήγορη-τεχνικη και με δύναμη, με νέους παίκτες του οποίους εσύ θέλεις να  αναδεικνύεις! Τρανό παράδειγμα σε αυτό οι Pellistri- Humbert

Στη Λιγκ 1 τώρα, παει για πρωτάθλημα τριών διεκδικητών, όσο αντέξεις εσυ βέβαια

Και η Λιλ που είναι αρκετά σφιχτή, ίσως προσπαθήσει να μπει σφήνα

Δικαια πέρασες εσύ και η Πόρτο στο Γιουρόπα, Βασιλεία- Μιντιλαντ δεν άντεξαν

Αναμενω με ενδιαφέρον τη Νις πάντα τη γουστάρεις..

Από την πλευρά μου όπως είπαμε και τις προάλλες παίζω κανονικά.

Έβγαλα όλη τη σεζόν με τη Φιορεντίνα στο 20 που ήταν γενικά αποτυχία (άλλη μια φορά με αυτή την ομάδα)

Θα κάνω ποστ εντός της ημέρας να δείξω..επίσης εχω έτοιμο το νέο σταθμό της καριέρας μου στο 20, αλλά με αυτά που λέτε λέω να κάνω και εγώ μια απέλπιδα προσπάθεια για το 21

Να το φέρω λίγο στα μέτρα μου και να το προσπαθήσω

Πάντως είτε στο 20 είτε στο 21 θα είναι με τη ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ

Έχω καταλάβει ότι για να παίξεις και να σε κρατήσει το παιχνίδι, χρειάζεται και συναίσθημα με το σύλλογο

Και με τη Σαμπ το νοιώθω αυτό

Adios!!

• Like 2

Καλησπερα σας , σας ελειψα??😂

Ναι θα ποσταρω μην τρομαζετε🤣🤣

@ELBarto-3- Τοσο καιρο θα επρεπε να γραψω πολυ πραμα αλλα με τα καμοματα του παιχνιδιου και τις συνεχεις αλλαγες σου απο ομαδα σε ομαδα θα παω στα φρεσκα σου αναγκαστικα.

Παλι πισω στο γνωστο save λοιπον ας πιασει τοπο αυτη τη φορα.

Νισαρα η επιστροφη και με τις ευλογιες του Πατρικ!

Εχει αλλαξει πολυ η ομαδα με αποτελεσμα να μην ξερω την ομαδα περαν του Λλμαδα.

Ξεκαθαρα κινησεις Μπαρτο οτι πηρες και πολλες οι κλασικες σου . Ευγε για Κοζιελλο!

Δημητρακης η φετινη καψουρα σου με φαινετε. Ωραιο πρωταθλημα γινετε χαμος!

Εχεις δουλεια για να δουμε που θα παει, και κατι χρωστας εκει!!

@niktsiabe  Καλη αρχη Ιταλε στη Φλωρεντια!

Καλη φαση και εξυπνη με τον Νεστα! Κατι μας συνδεει εδω...θα δεις σε μενα παρακατω...

Πουλησες και εφερες πραμα αρκετο.

Χαμσικ,Τοναλι και Καπουτο ξεχωριζουνγια μενα.

Για να δουμε και στη πραξη πως θα παει. Εχεις ομαδα για 7αδα.

ΦΟΡΤΣΑΑΑ

@Diegito21 Παμε στο γιγα Μασσαλο!

Ανελαβες στο πιο καταλληλο timing για μενα.

Ομαδα σε κριση σε ολα τα επιπεδα

Παροτι οικονομικα ειναι δυσκολη η κατασταση εκανες υπερβαση,

Κρος ανεβαζει επιπεδα πανω, επειτα Ζουμα,Καρβαχαλ, Γκριλις χαμος λεμε!

Εξαιρετικες επιλογες που μεταμορφωνουν την ομαδα!

Για καποιο λογο δεν φορτωνει τις φωτο και δεν μπορω να δω το σχημα

Και για αυτο απο οτι καταλαβα αγωνιστηκα αρχισες ισως και καλυτερα οπως το περιμενες παρα τις αλλαγες!

Θελει υπομονη βεβαια καινουργια ομαδα...

Ουτε την βαθμολογια δεν βλεπω δεν ξερω γιατι...

ΑLLEZ DIEGO!

-------------------------------------------------------------------------

Παμε στα δικα μου λοιπον μετα απο καιρο...

Ελαχιστος χρονος αληθεια ειναι για να ασχοληθω αλλα το κυριοτερο με εχεις ξενερωσει και φετος το παιχνιδι..

Οπως και ολους μας...

Ας τα παρουμε απο την αρχη...

Στα μεσα της σεζον ερχεται για τον στα χερια μου μια ενδιαφερουσα προταση.

Απο μερια Ισπανιας και συγκεκριμενα απο ΒΑΛΕΝΘΙΑ!

zlzeyOr.jpg

• Μια ομαδα που ειναι σε περιεργο φεγγαρι με κακιστη οικονομικη διαχειρηση, πωλησεις βασικων παιχτων και μια δοιηκηση που εχει φερει προβληματα...

Και μιλαω για τον κυριο  Ταιλανδο Λιμ...

2goBzeE.jpg
  • Εχει στρεψει ολο το λαο της Βαλενθια εναντιον του με την καταστροφη σχεδον της ομαδας σε 2 χρονια...
8tlKKlX.jpg

Πραμα που με εκανε να μπω σε σκεψεις για το αν πρεπει να υπογραψω.
Το εκανα ομως και επιασε μια δυσκολη δουλεια.
4Z2l95b.jpg

Βαθμολογικη θεση ομαδας οταν ανελαβα 16. Καταλαβαινετε σε τι κατασταση εμπλεξα.
bDII19y.jpg

Αγωνιστηκα πια τετοιες δυσκολιες δεν ξανα εζησα σε κανενα career ειλικρινα!
Απο φαπα σε φαπα, ροστερ με τρομερες ελλειψεις, ακομα και μεταγραφικα τον Γεναρη αρκεστηκαμε σε 2 προσθηκες ανευ σημασιας ισα ισα για να καλυφυθουν καποια κενα...

1η νικη μετα απο 7 ματς και εχοντας πεσει κατω απο τη ζωνη.
Εφιαλτικες στιγμες με την ομαδα να μην μπορει να σηκωσει κεφαλι.

Δεν θα μπω σε αγωνιστικες λεπτομερειες ανα ματς δεν χρειαζεται..

Εντελη με τρομερο αγχος και δυσκολια χαρη σε 2 νικες με Θελτα και Ελτσε μας χαρησαν την σωτηρια στο νημα.
Και επισης απο ενα ιστορικο καζο για την ενδοξη ιστορια αυτης της ομαδας.

Εναν Μaxi Gomez θα θυμαμαι γιατι ηταν ο μονος που κουβαλησε και με τα γκολ του σωθηκε η κατηγορια.

wHN4uku.jpg

Μια τραγικη κατασταση που δεν χαρηκα καθολου ελαβε τελος..
Το γυαλι με τον Λιμ και με τον κοσμο ραγισε και ετσι αποφασηστηκε απο κοινου διαζυγιο.
Κριμα για μια ομαδα που συμπαθω ιδιαιτερα και δεν στεριωσα.

Ευχαριστω αυτον τον κοσμο οπως και να εχει!
MqcjlcH.jpg

ΑΔΟΞΟ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΟ ΤΕΛΟΣ ΛΟΙΠΟΝ!

-------------------------------------------------------------

Στο ιδιο δυσκολο  καλοκαιρι βρισκομουν στο ψαξιμο ομαδας με αρκετες προοπτικες σε αρκετα πρωταθληματα

Προσεγγισεις και συζητησεις με καποιες αλλα μια εδειχνε με θελει αρκετα και εκει συμφωνησα.

O κυριος Ιβαν Γκαζιδης τεχνικος διεθυντης της Μιλαν μου εξηγησε το πλανο να επανελθει επιτελους αυτη η ομαδα εκει που ανηκει.
Gazidis1

Μετα τα τοσα αποτυχημενα προτζεκτ των τελευταιων ετων.
Το τελος της σεζον βρηκε τη Μιλαν 6η και μετα βιας στο Γιουροπα.
1591936460-stefano-pioli-6
Πιολι out οπως ηταν αναμενομενο μιας και δεν φημιζεται η Μιλαν στο να κραταει προπονητες τα τελευταια χρονια.

2ετες συμβολαιο λοιπον και πιανουμε δουλεια και επισημα!

acmilan
  • Βεβαια δεν ειναι και ολα ροδινα καθως υπηρξαν αντιδρασεις του κοσμου για το περασμα μου απο την Ιντερ (Φιφα 16/17 για οσους θυμαστε). Και ειναι λογικο να υπαρχει συνεχως αμφισβητηση...
  • 470415325
  • Ξεκιναει ενας δυσκολος και challenging κυκλος , καλοκαιρι λοιπον με ξεσκαρταρισμα ροστερ και μεταγραφες για να δουμε που θα παμε!!

Ξεκιναμε λοιπον μια νεα προκληση με ξεσκαρταρισμα ροστερ και μεταγραφες! FORZA ROSSONERI!!!

Edited by Fanis-13-
  • Love 4

@TOL1S  Και γιατί να μην δεχθεί να έρθει ο ΣΑΪΒΕΤ σε μία ιστορική ομάδα όπως η ΜΠΟΛΤΟΝ, ειδικά την ώρα που δείχνει να βρίσκει τη μαγιά της επιστροφής στα υψηλότερα στρώματα του αγγλικού ποδοσφαίρου;

Τακτοποιείς σιγά-σιγά και τα οικονομικά σου είσαι κομπλέ νομίζω

Και το γεγονός ότι δεν έχεις ισοπαλίες δεν είναι κακό νομίζω... καλύτερα μία νίκη και μία ήττα, παρά δύο ισοπαλίες (πέραν του ψυχολογικού κομματιού βέβαια)

Δύσκολο να σε πιάσει η άλλη  ιστορική η ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ, είσαι διαφαινόμενος πρωταθλητής

@Fanis-13- Καλώς τον και ας άργησε... ελπίζω να στεριώσεις στο Μιλάνο, δύσκολο καράβι η Μίλαν, κουβαλάει αποτυχίες σεζόν και επιθυμεί διακαώς τρόπαια!

Ας πάρουμε όμως τα πράγματα με τη σειρά...

Η λαίλαπα Λιμ πραγματικά άφησε πίσω καμένη γη, όσο φιλότιμες προσπάθειες και αν έκανες σαν κόουτς, τι να προλάβεις να περισώσεις...ειδικά από τη στιγμή που δεν είχες και παίκτες στο ρόστερ

Τουλάχιστον έστω και μετ' εμποδίων :σώθηκε η χρονιά, αλλά η φυγή ήταν επιβεβλημένη

Στη ΜΙΛΑΝ τώρα αναμένουμε πως θα στήσεις το ρόστερ και αν μπορέσεις να κερδίσεις την εμπιστοσύνη των απαιτητικών ιδιοκτητών!

-------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου :

Επαιξα τη σεζόν στη ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ στο ΦΙΦΑ 20 και ο απολογισμός δυστυχώς δεν ήταν καλός 

Κακή η χρονιά και φευγιό άρον άρον

Πάμε να τα δούμε όμως

Θα σταθώ κατ' αρχήν σε έναν παίκτη που κατέθεσε την ψυχή του στη διάρκεια της χρονιάς

9rzv8m6.jpg

Τρεχαλατζής-δημιουργός τεχνίτης-γκολτζής τα έκανε όλα, πλην όμως ήταν απελπιστικά μόνος...αυτός και ο ΒΕΡΕΤΟΥ

Θυμίζω το ρόστερ που είχα στα χέρια μου, το οποίο σε καμία περίπτωση δε μου βγήκε

Επίσης είχα την ατυχία να πέσω σε έναν αποκλειστικά αδιάφορο ΤΟΝΑΛΙ και σε έναν φιλότιμο, αλλά τρομερό άστοχο ΣΙΜΕΟΝΕ

SShKoQR.jpg

Και παρά την εμπειρία του και την ποιότητα του ΧΑΜΣΙΚ, τα χρόνια πάνω του φαινόταν

0IZy3Kv.jpg

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ- ΓΕΝΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ

WeoIAKL.jpg

Πρωταθλήτρια η ΓΙΟΥΒΕ με 103β.

Για εμάς από νωρίς χάθηκε ο στόχος της Ευρώπης , δίκην του άσχημου πρώτου γύρου, όπου είχαμε να κερδίσουμε 8 αγωνιστικές

Ειδικά ομάδες όπως ΤΟΡΙΝΟ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ-ΣΑΣΟΥΟΛΟ μας έκαναν γιο-γιο, δε μιλάω καν για τις μεγάλες όπου δεν είχαμε πλάνο αντιμετώπισης

Και γενικά ήταν έκδηλος ο εκνευρισμός/νευρικότητα στο πρόσωπο του Αλεσάντρο κατά τη διάρκεια της χρονιάς και το ηθικό της ομάδας ήταν χαμηλό

STKiKHS.jpg

Πέραν όμως των όχι και τόσο καλών εμφανίσεων ήμασταν και άτυχοι

R7HyRod.jpg

Το ματς από το εκτός στη ΒΕΡΟΝΑ που φάγαμε 4

Κάποια άλλα ματς γενικά κατά τη χρονιά:

uP1cu2U.jpg

qKhdSld.jpg

pTrf0PS.jpg

QJeBJTC.jpg

hNRbIUp.jpg

OTaePu5.jpg

8jDPd2k.jpg

yaD1GQT.jpg

fjPNIOl.jpg

MphKxJ0.jpg

LrsHx9T.jpg

Δεν είχε νόημα να ανεβάσω φωτογραφίες των νικών, άλλωστε ήρθαν προς το τέλος όπου είχε κριθεί η κούρσα

Ήθελα να καταδείξω την αποτυχία να ανταπεξέλθουμε στον κύριο στόχο της διοίκησης για έξοδο στην Ευρώπη

ΚΟΠΑ ΙΤΑΛΙΑ επίσης δεν καταφέραμε κάτι αποκλεισμός στους 8

y8Cs1C0.jpg

Το κατέκτησε η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ κάνοντας το νταμπλ

omQBjLT.jpg

Αυτά λοιπόν από ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ

Μη επιτυχημένη η πρώτη χρονιά του ΑΛΕΣΑΝΤΡΟ ΝΕΣΤΑ στην ΣΕΡΙΕ Α

Αλλά αποχωρεί από τη ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ ως φίλος

Πάει τώρα λίγο πιο βόρεια, ΙΤΑΛΙΑ και πάλι, σε μία άλλη ομάδα που τον πιστεύει και του δίνει τα κλειδιά για κάτι καλό

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ

Τώρα είχα είχα σκοπό να συνεχίσω στο 20

Αφ' ενός μεν όμως από το γεγονός ότι δεν ενθουσιάστηκα και τρελά με την επιστροφή μου στο 20, παρά την οφθαλμοφανή διαφορά στην ταχύτητα, και αφ'ετέρου από το γεγονός ότι θέλω να διατηρήσω την ομοιογένεια του 21 που επικρατεί στο τόπικ, έκανα κάπιες δοκιμές και λέω να το πάω μέχρι τέλους.. άλλωστε το 20 το παίξαμε και πέρσι αρκετά.. φτάνει..

Το 21 έχουμε φέτος με αυτό θα πορευτούμε...με ΑΛΕΣΑΝΤΡΟ ΝΕΣΤΑ στη ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ

Adios amigos!

• Love 4

@Fanis-13- Μια φορα στα 10 χρονια, αλλα και παλι που ποσταρες σε συγχαιρω.

Συναρπαστικη σεζον στην Βαλενθια, παρα τα αποτυχημενα αγωνιστικα, καθε παιχνιδι ηταν πολεμος και στο τελος ανακουφιστηκες κιολας με την σωτηρια.
Εγω 2 φορες που κινδύνεψα, εν τελει επεσα με Εβερτον και Νις, για αυτο το οτι σωθηκες, παλι καλα.

Τωρα στην Ιταλια, παλι, οχι οτι ο Φαναρας εχει και τρομερες επιλογες, :D 

Μιλαν, μια ομαδα ταλαιπωρημενη στην πραγματικοτητα, αλλα και λιγο-πιασμενη εδω μεσα.
Ενα του @Diegito21 θυμαμαι στο ΦΙΦΑ 17 που εφερε Ισκο και Κριστιανο Ροναλντο, και ενα δικο μου στο ΦΙΦΑ 18, που εκανα 2 γρηγορες σεζον.

Να με συγχωρεσει οποιος τον παρελειψα, αλλα αλλο ετσι μεγαλο με Μιλαν δεν θυμαμαι.
Η Ιντερ ειναι πιο δουλεμενη απο εμας εδω μεσα, γενικα, απο την συμπολιτισσα της, οπως αναφερεις κι ο ιδιος με το 2016-17 που εκανα κι εγω μαζι της, τοτε.

Μακαρι να στεριωσει, γιατι θα θελαμε ολοι να δουμε επιτελους μια μεγαλη καριερα εδω μεσα, με μια απο τις πιο καταλληλες ομαδες για save στο παιχνιδι, εδω και χρονια.
Αν και λειψη Ιταλια, χωρις Σεριε Β και Ρωμα-Γιουβε, θεωρω οτι εαν εχεις μερακι, ολα γινονται.

Περιμενουμε συνεχεια σε κανα 3μηνακι που θα ξαναποσταρεις.

@niktsiabe Γυρνα στο 21, γιατι κι εγω που προσπαθησα στο 20 και ειχα φουλ ορεξη για Ντεπορ, το παιχνιδι ειναι οπως το θυμομουνα, τοπ 3 χειροτερων ΦΙΦΑ που εχω πιασει στα χερια μου, η αφυσικη συμπεριφορα της μπαλας με τρελενε.....ελα εδω που οσα κακα και να χει το ριμαδι, η μπαλα σκαει στο χορτο με φυσιολογικο τροπο. :D 

Τωρα στα πρακτικα, εκανες μια μετρια χρονια, αλλα οχι και κακη, νταξει, 9η βγηκε η ομαδα οχι 15η.
Εκανε μια μετρια σεζον.
Κυπελλο κακος αποκλεισμος, παντα υπαρχει ελπιδα σε αυτους τους θεσμους για ομαδες οπως η Φιορεντινα.

Ατομικα τωρα, ο Μπουστος μου εκανε εντυπωση οτι κουβαλησε, μπραβο στο παιδι, Χαμσικ φυσιολογικο να ειναι πια μεγαλος για τους ρυθμους της Σεριε Α.
Αρνητικη εντυπωση μου εκανε οτι ο Ταναλαρος ηταν κακος, αυτο το παιδι οπου κι αν παει ειναι τρομερος, θυμαμαι απο ΦΙΦΑ 19 ακομα.  Κριμα.

Ελουσες καποια ματς, οπως με Παρμα και Σασσουολο, σιγουρα, αλλα οπως και να χει αποχωρεις για το καλο της ομαδος.
Σαμπτορια καλη περιπτωση παντα, με ιστορια και λαο.
Θα εχει ενδιαφερον, αν και εσυ μας εχεις μονοπωλησει με την Ιταλια φετος, θα ηθελα να σε δω να συνεχιζεις την Λιλ που με ειχε ενθουσιασει αρκετα, αλλα οτι κολλαει στον καθενα.

Περιμενουμε εξελιξεις, και μακαρι στα κοντα! 

--------------------------------------------

thumb2-ogc-nice-4k-logo-creative-art-red-black-checkered-flag.jpg

Παμε στα ματς του Δεκεμβρη.

7308zH61lR.png

Ενα δυναμικο παιχνιδι που οριζε πολλα στο φετινο πρωταθλημα.
Ξεκαθαρα καλυτερη ομαδα η ΟΛ, αλλα κρατησε εξω Φεκιρ και Μπαρελλα για καποιο λογο, σε ενα απο τα πιο σημαντικα ματς της σεζον, και ετσι για εναμιση ημιχρονο ειχαμε την πρωτοβουλια των κινησεων, στο οποιο βαλαμε και τα γκολ μας.

Στο δευτερο ημιχρονο, μπηκαν μεσα Φεκιρ και Μπαρελλα, και καπως ετσι μας στριμωξαν αρκετα στις κινησεις μας και τα βρηκαμε σκουρα για 20-25 λεπτα.

Παρ'ολα αυτα, αν καποιος θα μπορει να πει οτι επρεπε να κερδισει, αυτοι θα ειμαστε εμεις, καθως στο 88' βγαλαμε μια γρηγορη αντεπιθεση που κατεληξε με τον Πελλιστρι τετ-α-τετ με τον Λαφοντ, με τον Ουρουγουανο να στελνει την μπαλα απελπιστικα αουτ. 
Θα ηταν τρομερη νικη αλλα δεν εμελε.

16M62sJ.png

"Παιξαμε οσο καλυτερα μπορουσαμε σημερα, απεναντι σε εναν πολυ δυσκολο αντιπαλο. Πιστευω ηταν δικαιο το αποτελεσμα. Φανταστικος ο κοσμος μας και παλι, σε ενα ντερμπι, πραγματικα ανατριχιλα." 

4934zGj.png

Καναμε τα ευκολα-δυσκολα απο μονοι μας, μη τελειωνοντας το παιχνιδι οταν επρεπε.
Χασαμε ενα καρο ευκαιριες για το 0-2 αλλα δεν τα καταφεραμε, κι ετσι χρειαστηκε μια τρομερη αποκρουση στο 90 απο τον Humbert για να παρουμε το διπλο.

Η νικη ομως ειναι νικη.

Porto - Nice 1-1 

Βαθμος και προκριση ως πρωτοι, αυτο που θελαμε.

Nice - Lens 2-3

3 ευκαιριες η Λανς, 3 γκολ.
Αναδιαστηματα απλα δεν μπορουσαμε να αλλαξουμε πασα στο κεντρο, ηταν ενα απο τα "γνωστα" παιχνιδια ΦΙΦΑ, αλλα δεν θα σταθω παραπανω.
Επρεπε να κερδισει η Λανς, ας το θεσω ετσι....

psg-nice.jpg

pnPz8g3.png

Δηλωσεις του προπονητη πριν το μεγαλο παιχνιδι με την ΠΣΖ : 

"Θυμαμαι πολυ καλα τι σημαινει να πηγαινεις να παιξεις σε αυτο το γηπεδο, πρεπει να ειμαστε στην καλυτερη μας μερα για να παρουμε αποτελεσμα στο Παρισι, και παντα αυτο επιδειωκουμε. Η ποιοτητα της Παρι ειναι αδιαμφισβητητη, και ιδιαιτερα οταν εχει στις ταξεις της τον καλυτερο παικτη στον κοσμο." 

tVKrPtl.png

Ξεπερασαμε τον εαυτο μας, για 80 λεπτα.
Αλλα αυτη η βρωμο-ομαδα θελει 1/4 ευκαιριας για να σκοραρει.

Ο Εμπαπε ξεκινησε απο τον παγκο, και ετσι ειχαμε μια καποια ανεση αμυντικα, καθως ο Λουις Αλμπερτο, ο 33χρονος Νευμαρ και ο Brooks δεν μας απειλουσαν ιδιαιτερα, και κατ'εμε αν ειχαμε ενα σοβαρο κεντρο, θα ειχαμε παρει το παιχνιδι, αλλα δεν κρατουσαμε μπαλα οσο χρειαζοτανε για να δημιουργησουμε κατι σοβαρο.
Και παλι, ειχαμε τις υποψιες ευκαιριας που δεν εγιναν ποτε τελικες, ο Αλμαδα ειχε την προσοχη 3-4 ποδοσφαιριστων της Παρι καθε φορα που επιανε μπαλα στα ποδια του, κι ετσι δεν μπορουσαμε να κανουμε κατι πρακτικο.

Μετα το 70 που μπηκε ο Εμπαπε στο παιχνιδι κλειστηκαμε πισω και απλα παιζαμε για το 0-0 για 10 λεπτα.
Δεν εφτανε, και με την δευτερη του επαφη με την μπαλα, εκανε το 1-0

Καλη εμφανιση, κριμα για το αποτελεσμα αλλα δεν φτασαμε ουτε καν κοντα στο γκολ για να πω οτι πραγματικα "κριμα για το αποτελεσμα" 

RxDlUaH.png

"Σημερα δωσαμε τα παντα, και το ειδατε στον αγωνιστικο χωρο. Τα παιδια τρεξανε, καλυψαμε, προσπαθησανε, αλλα η ποιοτητα ορισμενων παικτων δεν αμβισβητηται, και φανηκε με το που πιασανε μπαλα στα ποδια τους. Συγχαρητηρια στην Παρι για μια μεγαλη νικη. Εμεις συνεχιζουμε τη δουλεια" 

CH62K8m.pngsj5kvFi.png

----------------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Οπως ειπα και στο προηγουμενο ποστ, στο πρωταθλημα οι στοχοι μας θα γινουν πολυ πιο ξεκαθαροι μετα τον Δεκεμβρη, γιατι ηξερα οτι ειχαμε ματς με ΟΛ και ΠΣΖ μεσα σε 15 μερες και αναλογα το πως θα εβγαιναν αυτα τα 2 παιχνιδια, θα κριναμε τι διεκδικουμε φετος.

Μετα το περας των παιχνιδιων αυτων, λοιπον, λογικα θα παλευουμε για μια θεση στο ΤΣΛ με τις ΟΜ & Μπορντο και τιποτα παραπανω.

• Θελω να υμνησω ενα παιδι που δεν δωσαμε καθολου σημασια μεχρι στιγμης.

maxresdefault.jpg

Damsgaard

Απο τους λιγους που δεν εφερα ο ιδιος, στην πρωτη μου θητεια στην ομαδα, πριν 4 χρονια, και εχει 7 γκολ στο πρωταθλημα, οντας ο 2ος μας σκορερ.
    Εχει ηδη εξασφαλησει την παραμονη του στην ομαδα, στο επικειμενο ξεσκαρταρισμα του καλοκαιριου.

• Τα 2 καλυτερα παικτακια μας.

nnak9c3.png

Ο Πελιστρι πρεπει να δουλεψει τα τελειωματα του, αν θελει να ανεβασει επιπεδο στο παιχνιδι του. Ειναι τρεχαντιρι, τριπλερ, αλλα θελει να μαθει να σκοραρει.

Ο Τιαγκαρος οτι και να κανει, καλος ειναι, 94 εχει :lol: 
    Ακομα περιμενω προτασεις για παρτη του, εχει μπει ηδη το πωλητηριο.

Δεν θα πουληθει στην Παρι, για ευνοητους λογους, και την Ρεαλ Μαδριτης. 
    ΟΛΕΣ οι αλλες ομαδες, εχουν το ελευθερο να μου κανουν προταση.

Θα τον πουλησω μετα τον Γεναρη, για να μην χασει μιση σεζον. Ειναι καλυτερο επισης να εχουμε τα χρηματα της μετακινησης του το καλοκαιρι.

• Στους 32 του EL η Γκλαντμπαχ.

o8u7Ef2.png

Αρκετα δυσκολη κληρωση για φαση των 32

Επισης, εχουμε Ρεαλ Μαδριτης στο EL.

• Εμπαπε με την 2η συνεχομενη Χρυση Μπαλα.

AAxwfWW.png

Κι αν δε κανω λαθος η 3η του, γενικα, πρεπει να κοιταξω τα ποστ μου με Θελτα να θυμηθω.

--------------------------

Συνεχιζουμε παιδες.
Μπηκαμε Γεναρη, πουλησαμε παραλληλως ενα σωρο σκουπιδια, κι ετσι εχουμε 90 μυρρια στο μπατζετ.

Δεν ξερω τι κινησεις θα γινουν, αν θα ειναι 1 η 2 μεγαλες, η 3+ μικροπροσθηκες, θα δουμε.
Αναλογα τι δω στην αγορα.

Η ομαδα θελει παικτες παντου, αλλα μεγαλες αλλαγες δεν θα γινουν λογω του συστηματος που παιζουμε  το οποιο θα αλλαξει απο το καλοκαιρι λογω της φυγης του Αλμαδα, αρα πρεπει να ειναι αρκετα προσεκτικες οι κινησεις μας.

Αυτα.
Συνεχιζουμε.

ISSA NISSA!!!!!

ckL2LF2.jpg

• Love 4

Πάνω που πηγα να ξεκινησω καινουργιο χαλασε το χειριστηριο. Τωρα περιμενω καινουργιο μεσα στην βδομαδα που ερχεται, αν ολα πανε καλα. Αμα δεν σε θελει. Σε Ισπανια θα με δειτε.

@ELBarto-3-Θα το αναστησουμε το topic. Eγω ερχομαι με ορεξη. Θα παιζω τουλαχιστον μεχρι τον Ιουνιο εφοσον εχω τον χρονο, βεβαια.

Edited by Dimokritos
  • Love 2
  • Like 1

6a390e24f31ebe2fc51cac2138d5dd4f.jpg

Συνεχιζουμε λοιπον.

Παμε πρωτα στις μεταγραφες μας, που εγιναν τον Ιανουαριο, και μετα στα ματς του μηνα.

TC4OUAODN4DORMOEQ2LBYXHPAA.jpgIeYmATZ.png

Αντωνακης

Καταλαβα οτι αν θελουμε να κανουμε κατι στις φετινες διοργανωσεις, θελουμε εναν ελιτ GK.
Ο Humbert καλος χρυσος, αλλα ακομα εχει 73 οβεραλ, μεχρι να αναπτυχθει πρεπει να εχουμε εναν τερματοφυλακα.

Ετσι βρηκα την περιπτωση του Αντωνακη, να χαροπαλευει στην Μπετις που ειναι στην Σεγουντα Ντιβιζιον, φετος, και παρα τα 35 του ετη, εχει ακομα 84 οβεραλ.
Ετσι, εκμεταλευομενος την κακη κατασταση της ομαδος του, τον απεκτησα στην τιμη των 4 μυρριων, που ηταν εξεφτελιστικα καλη για 84 οβεραλ τερματοφυλακα.

Πολλα ΦΙΦΑ ειμαστε χωρια, με τον Αντωνακαρο, επρεπε να σμιξουμε και παλι. :D 

Valencia-v-Villarreal---Club-Friendly-bc0b5d19c10cdc47e5b15b4432e5d975.jpgTdqYstg.png

Uros Racic 

Εγινε κατι που θα καταλαβετε πιο κατω και ετσι δεν μπορουσα να αναβαλλω αλλο την αποκτηση CDM, κι ετσι με λιγο σκαουτινγκ, βρηκα την περιπτωση του 25χρονου Σερβου ακρως δελεαστικη.
Καθοταν στον παγκο της Ιντερ, παρα το εξαιρετικο οβεραλ του, και εγινε δικος μας με 70,000,000 € (αυτες οι τιμες του ΦΙΦΑ 21 θα με ξεκανουνε...)

------------------------------------

Παμε στα Pre Contracts μας!!

70247.jpg

Adil Taoui 

74 οβεραλ, 24 ετων, πολυ καλη λυση απο παγκο, για την επιθεση, θα χρειαστουμε βαθμος στον παγκο μας.

matias-melluso-of-gimnasia-drives-the-ball-during-a-match-between-picture-id1166059582

Matias Melluso 

Εξαιρετικος LB, και βασικοτατος απο του χρονου.
81 οβεραλ, 27 ετων.

Δεν τον ανανεωνε η Μπαγερν και αρπαξαμε την ευκαιρια.

-------------------------------------

Παμε στα αγωνιστικα του Ιανουαριου.

Nice - Lorient 1-1 

Πολυ κακη εμφανιση, ιδιαιτερα στο δευτερο ημιχρονο, πραγματικα δεν αλλαζαμε σωστη πασα στα 10 μετρα, ηταν εξευτελιστικο.

Και σαν να μην εφτανε αυτο.....

C2NaVXg.png

Ο Ρισαρντ εμεινε εξω για 2 μηνες, και καπου εκει καταλαβα οτι επρεπε να αγορασουμε CDM κι ετσι αποκτησαμε τον Racic.

M0iSOkC.png

Ευκολη επικρατιση στο κυπελλο, με αρκετες αλλαγες.
Καλο ποδοσφαιρο, με τους Μπραζαο και Μπαρο να σκοραρουν και να δειχνουν την δουλεια που γινεται στις ακαδημιες.

msjfQwW.png

Ιδιαιτερα χαρουμενος με αυτο το παιχνιδι, καθως δειξαμε χαρακτηρα σε μια δυνατη εδρα.
Απολυτος ελεγχος, το δεκαλεπτο 50-60 που κινδυνεψαμε να φαμε γκολ, ο Αντωνης με 2 αποκρουσεις για τις οποιες φημιζεται, κρατησε το 0

ol-nice-match-center.jpg?rev=5ba1f139e73b41ee802e27716a7a303a0ljleSM.png

Δηλωσεις του coach πριν το ντερμπι με την ΟΛ 

"Ειμαστε σε καλο φεγγαρι, και ερχομαστε με ορεξη και παθος για αυτο το πολυ σημαντικο παιχνιδι. Θα ειναι πολυ δυσκολο, μιλαμε για μια διεκδικητρια του τιτλου, αλλα οπως λεω και στα παιδια, οταν παιζουμε το παιχνιδι μας σωστα, δεν εχουμε να φοβηθουμε καμια ομαδα, για αυτο ειμαι αισιοδοξος" 

Dv7BbHi.png

Μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ νικη επι της ΟΛ!!!!!!

Παιξαμε πανεμορφο ποδοσφαιρο, κλεβαμε την μπαλα ψηλα και καναμε το παιχνιδι μας.
Ο Λαφοντ φαινοταν ασταματητος, και πραγματικα ελεγα οτι δεν ειναι η βραδια μου, καθως στο πρωτο ημιχρονο επρεπε να ειχαμε βαλει 2 γκολ το λιγοτερο, και καπακι στο 49 κατευθειαν, φανηκαμε ακομα μουδιασμενοι και δεχτηκαμε το 1-0 !!

Ειπα οτι δεν με θελει, αλλα συνεχισαμε να κανουμε το παιχνιδι μας, και με σταδιακη πιεση ισοφαρισαμε με τον Νταμσγκαρντ!!
Απο κει και περα, ηταν καθαρο μονοπωλειο, με μας να κοπαναμε επιθεση - επιθεση, την πορτα της ΟΛ, και το ηθελε η μοιρα να τους το βαλουμε στο 90 με μια εξαιρετικη κινηση του Αλμαδα, που προσπερασε ευκολα τον κουρασμενο Κριστιανσεν και τελειωσε ομορφα στην γωνια του πρωην συμπαικτη του, Λαφοντ!!

Τρομερη νικη.
Πρωτη επισκεψη του Αντωνη στο Παρκ ΟΛ σαν αντιπαλος, και νικη!

Nzobyd6.png

"Αυτο που κανουμε εχει αποτελεσμα, οπως βλεπετε, ηταν ισως η καλυτερη μας εμφανιση φετος, και επιτελους ανταμοιφθηκαμε με νικη. Ειμασταν ξεκαθαρα η καλυτερη ομαδα, και επρεπε να ειχαμε σκοραρει πολλα περισσοτερα απ'οτι τα 2 γκολ που βαλαμε. Τα παιδια αφησαν την ψυχη τους στο χορταρι, και φευγουμε χαρουμενοι απο τον Γαλλικο Βορρα" 

sIkeKds.png

-------------------------------

Παρατηρησεις 

• Με αυτη μας την νικη, ειρωνικα, τελειωνουμε οτι ελπιδα ειχε η ΟΛ για πρωταθλημα, καθως δεν νομιζω να σκονταψει πολλες φορες ακομα η Παρι...

Εμεις ακομα ειμαστε σε αυτο το "φλου" του "Ναι μεν παλευουμε για 2η θεση, αλλα και 3 ομαδες απο κατω μας ειναι κοντα" 
    Παιχνιδι με παιχνιδι θα κρινεται πια η θεση 3-8.
    Συναρπαστικο πρωταθλημα.

• Ο καημενος ο Ρισαντ ειναι πραγματικα ατυχος.
    Αρχισε βασικος την χρονια, ηταν καλος παρα το 74 οβεραλ, και τραυματιστηκε Γεναρη μηνα, που ειχα αμεσες λυσεις να βρω, και με την ελευση του ξεκαθαρα καλυτερου Racic, δυσκολα να ξαναδει βασικη 11δα.

• Χωρις να το παρω χαμπραρι, εχω στο ροστερ τα 2 μεγαλυτερα πουλεν μου, οσον αφορα την θεση του τερματοφυλακα!

lyons-portuguese-goalkeeper-anthony-lopes-celebrates-after-his-team-picture-id1199725944?s=612x612698350_med__20200904125416_yoan_cardinale.jpg

Cardinale + Lopes !!!

Ο Καρδιναλιος ειναι εδω απο την πρωτη σεζον, αρα ειναι βετερανος της ομαδος, και αγαπη των οπαδων, ο Αντωνης επαναπατριστηκε μετα απο ενα κακο περασμα απο την Ισπανια, και βρισκει σιγα σιγα τον καλο του εαυτο!

• Η Νεα 11δα με τις μεταγραφες.

TE7GHZj.png

----------------------------------------------------------------

Αυτα παιδες.
Συνεχιζουμε με 2 γεματους μηνες με Κυπελλο, Γιουροπα Λιγκ και το πιο σημαντικο μερος της σεζον που θα κρινει την συμμετοχη μας στο ΤΣΛ της επομενης σεζον.

Επισης σημαντικο ειναι  οτι περιμενουμε πια προτασεις για Αλμαδα, τις οποιες θα εξετασουμε.

ISSA 🖤💓 NISSA 

2RGgc0V.jpg

• Love 4

@ELBarto-3- Κατ' αρχήν με τα λεγόμενα σου με ενέπνευσες για κάτι καλό (θα δεις παρακάτω)

Πάμε στα δικά σου πρώτα όμως...

Ματς με εναλλαγή συναισθημάτων αυτό με τη ΛΥΩΝ, όπως αναμενόταν για ένα τέτοιο σημαντικό παιχνίδι ανάμεσα στις 3-4 καλύτερες ομολογουμένως ομάδες της ΛΙΓΚ 1 και έδωσες ένα καλό μάθημα στο δεύτερο γύρο με ανατροπή και νεανική αύρα ΝΤΑΜΣΓΚΑΑΡΝΤ-ΑΛΜΑΔΑ!!

Στο επόμενο ματς με τη ΡΕΜΣ που υπήρχε το "πρέπει" πέρασες έστω και με τη μικρότερη δυνατή διαφορά, αν και διατήρησες την απόδοσή σου σε καλά επίπεδα, την πάτησες όμως με τη ΛΑΝΣ

Στο επόμενο ντέρμπι με την ΠΣΖ τώρα, όπως δείχνει το τελικό αποτέλεσμα ήσουν τακτικά σωστός μέχρι τα 3/4 του γηπέδου βέβαια, καθώς όπως το λες και εσύ δεν κατάφερες που λέμε να πατήσεις περιοχή με αξιώσεις...η διαφορά των ομάδων φυσικά ήταν ο Μ' ΜΠΑΠΕ

Γενικά πάντως για το κυνήγι του ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ δεν τα πας άσχημα... εν συγκρίσει με ΟΜ- ΜΟΝΑΚΟ και ΜΠΟΡΝΤΟ έχεις ένα προβάδισμα, καθώς δεν έχεις τόσο ρυθμό στις ήττες όσο οι λοιποί

Καλές εμφανίσεις και δίκαιη πρωτιά στο ΓΙΟΥΡΟΠΑ, όμως η κλήρωση όντως σου έφερε αρκετά δύσκολο για τη φάση της διοργάνωσης αντίπαλο..τουλάχιστον όμως θα έχεις την ευκαιρία να επισκεφτείς ένα όμορφο γήπεδο, ελπίζοντας να μην μείνεις μόνο εκεί..στα συν ότι έχεις και άλλη διοργάνωση το κύπελλο που μπορείς να ψάξεις διάκριση

Στις μεταγραφές τώρα απέκτησες την ασφάλεια στα γκολποστ με τον ΑΝΤΩΝΑΚΗ σου, που ακόμα και σε αυτήν  την ηλικία έχει να δώσει. Άλλωστε οι τερματοφύλακες ωριμάζουν μετά τα 30

Τώρα 70εκ. για ΡΑΣΙΤΣ είναι πολλά, αλλά μακάρι να παίξει τόσο και να στα δώσει πίσω..σε έπιασε στην ανάγκη βέβαια το παιχνίδι να τα λέμε αυτά..

ΣΥΝΕΧΙΣΕ!!

@Dimokritos  Αναμένουμε amigo τις νέες σου προκλήσεις στη ΛΑ ΛΙΓΚΑ!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Πάμε όμως στα δικά μου τώρα, έρχεται μεγάλο σχετικά ποστ:

Το ΦΙΦΑ 21 amigos όσο και αν προσπάθησα, όσο και αν το έφερα από δω και από κει, εν τέλει δεν  μου κάνει

Και θλίβομαι γιατί όντως έχει ωραία γραφικά και συμπεριφορά μπάλας, αλλά δεν...

Τι να κάνω όμως, επιστροφή πάλι στο 20 για να παίζουμε

Οχι όμως στη ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ όπως είχα προϊδεάσει, αλλά....

επιστρέφω Γαλλία και στη ΛΙΓΚ 1 να φτιάξω τη ΛΙΛ που αλήθεια είναι ότι την είχα σταματήσει απότομα και αδικαιολόγητα και έχει απόλυτο δίκιο ο @ELBarto-3- ήταν πολύ όμορφο το πρότζεκτ και γούσταρα

nDQcssa.jpg

Πάμε λοιπόν να ξεκινήσουμε την περιπέτεια του ΝICO TSABI
PnGqMT0.jpg

Εδώ να πω ότι προχώρησα τη σεζόν 2019-20 και ο NICO TSABI αναλαμβάνει  από το 2020-21

Για την ιστορία να παραθέσω τα επιτεύγματα της ομάδας, το πως πήγε δηλαδή χωρίς εμένα την πρώτη σεζον:

ΛΙΓΚ 1

0IGUPj4.jpg

ΚΥΠΕΛΛΟ

d5Jx63W.jpg

ΛΙΓΚ ΚΑΠ

L2ZaHmi.jpg

ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ

yhyTU4s.jpg

sJYIpRW.jpg

Εν κατακλείδι δεν έκανε κάτι ιδιαίτερο η ομάδα, οπότε μπαίνουμε με μεγαλύτερη όρεξη και δίψα για διάκριση φέτος

Επίσης στο τέλος της πρώτης χρονιάς ο πρόεδρος πούλησε 3 πολύτιμους παίκτες:

WhNP5Ri.jpg

Τον ΙΚΟΝΕ στη ΛΕΣΤΕΡ με 28εκ. 

GWCAz8P.jpg

Τον Ν. ΓΚΑΪΤΑΝ στη ΣΕΒΙΛΛΗ με 10εκ.

OkTLzLa.jpg

Και τον αριστερό μπακ ΡΕΪΝΙΛΝΤΟ στην Κ. ΠΑΛΑΣ με 12εκ.

Τουλάχιστον έχουμε αρκετά χρήματα να διαχειριστούμε για ενίσχυση στη νέα σεζόν, καθώς η εικόνα του ρόστερ που παρέλαβα ήταν όχι και τόσο ενθαρρυντική και ταιριαστή στα θέλω μου:

1poz8LG.jpg

Και εγώ βέβαια ξεκίνησα με δύο πωλήσεις παικτών που δεν μου άρεσαν καθόλου:

W7kg4g8.jpg

Τον σέντερ μπακ ΣΟΥΜΑΟΡΟ με 11εκ. στη ΛΕΙΨΙΑ 

Vup6IkF.jpg

Και τον μέσο ΓΙΑΤΖΙΣΙ στη ΒΑΛΕΝΘΙΑ με 20εκ.

Πάμε και στα της ενίσχυσης

Η ομάδα όπως είδατε μοντάρεται στο 4-2-3-1 

Στο τέρμα έχουμε τον αίλουρο Μ. ΜΕΝΑΝ και αναπληρωματικό τον ΚΟΦΙ από την ΜΠΟΥΡΚΙΝΑ ΦΑΣΟ με οβεράλ 75 οπότε εδώ δε χρειαζόμαστε κάτι

Στην άμυνα έχουμε ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ-ΤΖΑΛΟ- Ζ. ΦΟΝΤΕ (τραυματίας 3μήνες) και ΖΟΥΝΙΟΡ ΑΛΟΝΣΟ και εδώ λογική 4αδα στόπερ οκ

Επίσης στα χαφ έχουμε ΑΝΤΡΕ- ΞΕΚΑ- ΣΟΥΜΑΡΕ- Ρ. ΣΑΝΤΣΕΣ και επίσης για εδώ δεν κινήθηκα για κάτι

Θέλαμε σίγουρα μπακ αριστερό και δεξί επιθετικό και πλάγιους. Αναλυτικά: 

GHjCHgt.jpg

Ο 30χρονος Χιλιανός αριστερός μπακ ήρθε με 5εκ. από τη ΡΑΣΙΝΓΚ ΚΛΟΥΜΠ της Αργεντινής

Ip6x6cx.jpg

Ο γνωστός ΝΟΛΙΤΟ με 8εκ. από τη ΣΕΒΙΛΛΗ έρχεται για να προσδώσει ποιοτικές στιγμές με την εμπειρία του στα αριστερά της επίθεσης

3mP60LU.jpg

Και μία τράμπα έκπληξη.. πήγα στη ΜΑΡΣΕΪΓ και τους ζήτησα τον παικταρά ΜΠΕΝΕΔΕΤΟ

Ευθεία ανταλλαγή με τον δικό μου βασικό επιθετικό Β. ΟΣΙΜΧΕΝ, ο οποίος είναι η αλήθεια δεν μου ταίριαζε

Ακόμα μία κίνηση:

Pv4OZYr.jpg

Επειδή σκάνε σωρηδόν προτάσεις για τον ΤΖ. ΜΠΑΜΠΑ και μάλλον πάει για πώληση, αποκτήσαμε τον 23χρονο LW  Ισπανό ΙΝΙΓΟ ΚΟΡΔΟΒΑ για να είμαστε οκ

Πάμε αγωνιστική δράση:

xGTS3uI.jpg

Αισιοδοξία πριν την πρεμιέρα εντός έδρας με τη ΜΕΤΣ

Διάκριση στα κύπελλα ζητεί η διοίκηση και έξοδο πάση θυσία Ευρώπη

1η αγων.

5m0Cy4x.jpg

Ομως η ομάδα ήταν ασύνδετη και με αβίαστα λάθη... συγκεκριμένα τρόμαξα με την αρνητική εικόνα του στόπερ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ 

Δεν αξίζαμε κάτι καλύτερο

Αμέσως μετά το ματς πήγα στη ΣΙΤΙ και έδωσα με κορδέλα τον ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ..δεν ήθελα να κάνω υπομονή δεν μου ταίριαζε όπως τον ειδα

Πήρα με ευθεία ανταλλαγή τον ηγέτη και έμπειρο ΝΙΚΟΛΑΣ ΟΤΑΜΕΝΤΙ

VRF8Y7z.jpg

Οπως είπα και παραπάνω θέλαμε και δεξί μπακ, γιατί είχαμε μείνει μόνο με τον ΤΣΕΛΙΚ

Ετσι προχώρησα θα έλεγα σε μία πολλά υποσχόμενη κίνηση

Gxvl4YE.jpg

Το ρόστερ όπως τελικά διαμορφώθηκε, χωρίς να αποκλείω κάποιες άλλες κινήσεις ως το τέλος.. δεν έχω  πολύ βάθος και χρειάζομαι ίσως έναν περιφερειακό επιθετικό και έναν επιθετικό μέσο

qpuuHP3.jpg

2η αγων.

Νωρίς το ντέρμπι με τη ΜΑΡΣΕΪΓ

vXO5YwR.jpg

Μεγάλη νίκη αν και νωρίς

Αμυντικά προσεκτικοί και τακτικά προσηλωμένοι, αλλάξαμε και λίγο τις κατευθύνσεις και τις εντολές γιατί στο πρώτο ματς ήμασταν άθλιοι

Εδώ έγινε το απίθανο να σκοράρει ο ΜΠΕΝΕΔΕΤΟ και ο ΟΣΙΜΧΕΝ εις βάρος των πρώην τους στο ίδιο ματς!

Συνεχίζουμε amigos για κάτι καλό θέλουμε 4αδα για αρχή και εννοείται θα διεκδικήσουμε τος δύο κυπελλικές διοργανώσεις

• Love 4

αλλος ενας μηνας τελειωσε με την ομαδα να αρχιζει να κανει κοιλια,πολυ δυσκολες νικες με πορτ βειλ 3-2,με ανατροπη παρακαλω,εχανα 0-2 και 1-0 την γουιμπλετον  και επειδη φαινοταν οτι θα ερθουν οι ηττες χανω 3-1 απο την σαντερλαντ με το 2-1 να το κανουν στο 86 γιατι ο παικτης (εγω) δεν κερδιζω ποτε μα ποτε φαουλ στο φιφα,ο αμυντικος μου εφτασε στην εξεδρα μεταξυ σοβαρου και αστειου απο το σπρωξιμο αλλα για την εα η cpu παιζει με κανονες ραγκμπι και για εμας με κανονες μπασκετ που σε καθε επαφη ειναι φαουλ,το τελευταιο ματς το εχασα σχετικα ευκολα απο την ροβερς,πολυ κακη αποδοση με τους μισους παικτες κατω του μετριου.

qRo2NDb.jpg

παραμενω στην κορυφη αλλα πλεον με εφτασαν 

gcnckIa.jpg

καταλαβα γιατι ο σαιβετ ηρθε στην ομαδα,απλα ενας μισθοφορος ειναι ο τυπος που το μονο που εχει ειναι το ονομα και τις ομαδες που επαιξε,ενας τραγικος παικτης μεσα στο γηπεδο,τον πηρα με 2 χρονια συμβολαιο και τωρα τον εβαλα στην λιστα δανεικων μηπως και βρεθει το επομενο θυμα που θα παρει το παλτο,αν δεν φυγει τον γεναρη θα του δωσω την αποζημειωση 370.000 για να εξαφανιστει,επισεις ο 2ος ελευθερος που πηρα τωρα και αυτος τιποτα το σπουδαιο,αυτον των εκλεισα για εναν χρονο και το καλοκαιρι χαιρεταει οπως ηρθε,επεστρεψε βασικος ο ιταλος,προτιμω να δωσω ευκαιρια σε κανα ταλεντακι.

και μιας και ειπα ταλεντακι,μου εχει βγει ενα cdm που μετα απο 2 ματς του εκανα νεο συμβολαιο και ως crucial,τρομερος παικτης,επισεις τωρα μου εβγαλε και εναν rm στα 1.8 εκ. αξια,δεν τον ανεβασα γιατι δεν θα παιξει,θα μεινει μερικους μηνες στους μικρους μιας και ειναι στα 16 και το καλοκαιρι θα παρει την ευκαιρια του.

• Love 3

@TOL1S Εισαι μπροστα αν και σε κυνηγαει η Λουτον απο πισω, πιστευω παρα καποια νεκρα διαστηματα, που περιγραφεις, θα παρεις ευκολα την ανοδο. Λιγο παραπανω σταθεροτητα θελει.

@Dimokritos Λογια ακουω απο πολλους, πραξεις δε βλεπω, αιντε :D 

@niktsiabe Εβαλες μυαλο, αν και οχι ακριβως ετσι οπως το εννοουσα (ηθελα να συνεχισεις την Λιλ που ξεκινησες) αλλα και παλι, ειμαστε παρεα Γαλλια, οπως καναμε με τα παιδια παλια, που κανονιζαμε να παμε σε ενα πρωταθλημα παρεα, αλλα πανε αυτες οι εποχες.

Η Λιλ σου, την χρονια ποριν πας, τα πηγε κλασικα, Λιλ-ικα, αν και η 8η θεση ειναι αρκετα χαμηλα, ακομα και για τα στανταρ της. 
Δεν υφισταται να σε καβαλαει 3 θεσεις η Πρασινη γλιτσα, ειναι ντροπη. :lol: 

Κυπελλο και Γιουροπα, ψιλο-αναμενομενα, αν και ο ημιτελικος κυπελλου ειναι μεγαλη πορεια.

Και ευτυχως εχω εσενα για πειραματοζωο και εμαθα οτι και τα ημιτελικα κυπελλου στη Γαλλια ειναι μονοι αγωνες, νομιζα παει σαν την Ισπανια, που ολα ειναι μονοι αγωνες αλλα τα ημιτελικα ειναι διπλοι. 

Τωρα, το ροστερ εξ αρχης εχει αρκετα υποσχομενες παρουσιες, και κορμο να πατησεις πανω.

Μεγαλη πουλεναρα ο Νικολακης ο Γαιταν, που δυστυχως αποχωρησε.

Οι δικες σου μεταγραφες μ'αρεσαν, αναπαντεχες οπως του Οταμενδι και του Μπενεδετο, που να σου πω την αληθεια με ξαφνιασαν για πρωτη σεζον, ιδιαιτερα του αμυντικου.
Ο Ινιγο Κορντομπα ειναι παικταρας, και προσπαθησα, χωρις τελικα να προχωρησει, να τον φερω και στην Νις και στην Θελτα.

Ο Οδριοθολα παικταρας και εγγυηση για την θεση, για πολλα χρονια.

Νολιτο δεν στηριζω, γυρασμενα και χαλασμενα ποδια, δεν τον πηγα ποτε, και στη Θελτα οταν πηγα, πρωτος πρωτος εφυγε.
Απο τοτε που ηταν μικρος στην Μπαρσελονα δεν τον συμπαθησα ποδοσφαιρικα ποτε.
Για μενα, θα εβαζα τον Ινιγο Κορντομπα βασικο, ειναι και καλυτερος οσονα αφορα το οβεραλ.

Τιμιοτατη εντεκαδα, λιγο χαμηλα τα εξτρεμ για το δικο μου στυλ, αλλα αυτο σαν παρατηρηση.
Επισης, τι κανει ο Οδριοθολα στον παγκο, αγαπη μου γλυκια, ποιος Τσελικας και ποιος Μενας, ξυπνα :hehe: 

Αγωνιστικα, μια κρυο μια ζεστη τις πρωτες 2 εβδομαδες, σε πηρε διπλο η μικρουλα Μετζ, και πηγες και πηρες μεγαλη νικη μεσα στην δευτεραθλητρια Γαλλιας, χτυπωντας τους με το πρωην οπλο τους, κιολας.

Τωρα, θα ορκιζομουν οτι ο 8ος τουλαχιστον προκριματικα EL θα ειχε, ρε φιλε, εστω και 2 γυρους προκριματικων, αλλα απ οτι φαινεται οχι, και εισαι χωρις Ευρωπη φετος, κατι που μπορει να σου βγει και σαν ευλογια, εν τελει, να μαθεις περισσοτερο την ομαδα και τον κορμο σου, και να χτισεις πανω σε αυτον, με αποτελεσμα του χρονου να εχεις ενα "γεματο" και ετοιμο ροστερ για το EL η και, ποτε δε ξερεις, για το ΤΣΛ, αν και ετσι οπως ειναι η ομαδα, για 3δα δε σε κοβω, με βαση τον ανταγωνισμο, ΠΣΖ, ΟΛ και ΟΜ ειναι πολυ δυνατες. 
Αλλα ποτε δε ξερεις, μια εκ των 2 Ολυμπικ μπορει να κοιμηθει.

Συνεχισε fellow Γαλλε μου, κραταμε το τοπικ δυνατο, μεχρι να γυρισουν κι οι αλλοι! :metal:

---------------------------------------------------------

3144388-9606005-thickbox.jpg

Παμε, καθως ειναι γεματο το προγραμμα.

Link xem trực tiếp bóng đá Bordeaux vs Nice, 23h ngày 28/10

GDB - Nice 0-3 

Ενα παιχνιδι-σταθμος καθως μεσα σε 2 αγωνιστικες κοπανησαμε και τους απο πανω μας και τους απο κατω μας, με επιβλητικες νικες!!

Ενα ματς θαυμα για τον αρχηγο, φαινομενικος ο Αλμαδα με αποκορυφωμα ισως το πιο ομορφο γκολ που εχω βαλει στο ΦΙΦΑ 21.

Απλα επιδειξη δυναμης, ελεγχαμε το παιχνιδι απο το 1 μεχρι το 90.

Nice - Monpellier 3-0 

Το πιο περιεργο 3-0 που μπορειτε να φανταστειτε, ειμασταν κακοι, με μηδαμινες ευκαιριες, αλλα καναμε το 1-0 απο κοντρες στο 70' και μετα τα αλλα 2 ηταν ενα αυτογκολ και ενα πεναλτυ. 
Να πω οτι δεν αξιζαμε την νικη, ενω ειναι 3-0 το σκορ ειναι υπερβολη, αλλα σταθηκαμε αρκετα τυχεροι.

Nantes - Nice 1-5 (Couple National) 

Καμια φορα απλα δεν χρειαζονται πολλα λογια και περιγραφες...

c7dYPR8.png

Ο Αργεντινος χειροκροτηθηκε, μαλιστα, κι απο τους οπαδους της Ναντ, στο τελος του αγωνα, και ανταπεδωσε τον σεβασμο οπως βλεπετε στην εικονα, ευχαριστωντας τους.

Προκριση στους 8 του κυπελλου, επομενη αντιπαλος......στις Παρατηρησεις :D 

VEqUgcD.png

"Δεν μπορω να πω τιποτα παραπανω απ'οτι εχει ηδη ειπωθει για τον Τιαγο, μιλαμε για εναν ποδοσφαιριστη γενιας, στο επιπεδο των καλυτερων στον πλανητη οπως ο Εμπαπε, ο Σαντσο και ο Χαλααντ, αυτη την στιγμη. Ειμαστε τρομερα τυχεροι που τον εχουμε στις ταξεις μας." 

LqAKvRd.png

Πηραμε τα χερακια μας και βγαλαμε τα ματακια μας.
Ετοιμο διπλο ηταν, η Λιλ του @niktsiabe επαιζε ανοιχτα, και μας εδωσε ολα τα εργαλεια για ενα δυνατο διπλο που θα μας εβαζε στους ιδιους βαθμους με την δευτερη ΟΛ, αλλα ενα καρο χαμενες ευκαιριες, και εγω προσπαθωντας να δωσω πισω μπαλα με το κεφαλι, στον Αντωνη, και ο αμυντικος να την δινει στον Weah, μας εμποδισαν να το κανουμε αυτο...

Και το τελευταιο αυτο περιστατικο στο 93' ετσι.....

Δεν ειχα να κατηγορησω κανεναν εκτος απο τον εαυτο μου εκει, επρεπε να διωξω.

og-default.jpgQ50X3Nh.png

VAlWWvE.png

Δηλωσεις : 

"Ξερουμε με ποιον εχουμε να κανουμε, η ομαδα της Μπορουσια ειναι πολυ δυνατη, ειχαμε 2 μηνες να προετοιμαστουμε και πιστευω οτι θα μπορεσουμε να ανταπεξελθουμε επαρκως. Θα μπορουσε κανεις να πει οτι ηταν μια ατυχη κληρωση για εμας που τερματησαμε πρωτοι στον ομιλο μας αλλα θα προχωρησουμε με αυτα που εχουμε και βλεπουμε το αποτελεσμα" 

an-inside-view-of-the-borussia-park-is-pictured-as-heavy-snow-falls-picture-id161693887

Mας περιμενε το χιονισμενο Γκλαντμπαχ, και ανταποκριθηκαμε!!!

6UBq64k.png

Μια εξαιρετικη εμφανιση, παρα το σκορ, το οποιο δειχνει την ποιοτητα που διαθετει η Μπορουσια.
Ειμασταν κυριαρχοι αλλα οχι αποτελεσματικοι στο περισσοτερο του αγωνα, με 2 ατυχες στιγμες να σημαδευουν το ματς με 2 γκολ εναντιον μας, που ηταν και οι 2 ευκαιριες των Γερμανων σε ολο το παιχνιδι.

Εξαιρετος Νταμσγκααρντ, με 1 ασσιστ και 1 γκολ, πολυ ιδιαιτερος ποδοσφαιριστης, τεχνιτης, υπαρχει μια περιπτωση να τον αλλαξω θεση να τον κανω 8ρι, γιατι αυτα που μου εχει δειξει, περισσοτερο για κεντρο μου μοιαζουν και οχι για εξτρεμ.

Πηραμε ενα καλο σκορ, και παμε στην Νικαια να κλειδωσουμε τους 16. 

pP4mjYa.png

"Το σκορ ειναι ξεκαθαρα υπερ μας, σε μια εδρα δυνατη και δυσκολη, σε συνθηκες που δεν εχουμε συνιθησει να παιζουμε, καθως η Νικαια ειναι "ζεστη" πολη, ειναι πεντακαθαρο οτι το σκορ που παιρνουμε ειναι θετικο και πολυ καλο. Παιξαμε ενα γεματο παιχνιδι, με ενα μικρο διαστημα νεκρας που το πληρωσαμε με 2 γκολ, διοτι εχουμε να κανουμε με πολυ καλοδουλεμενη ομαδα. Παμε τωρα στους οπαδους μας να τελειωσουμε την δουλεια." 

viAAfBm.png

Η καημενη η Ναντ, αληθεια την λυπαμαι.

Ειναι 2η απο το τελος, και αν δεν αρχισει τα παιρνει θετικα αποτελεσματα, θα πεσει, και ειναι ομαδα με κοσμο και παραδοση, ειναι κριμα να την βλεπω σε τοσο τραγικη κατασταση.

Περσι δοκιμασα και ενα μικρο save μαζι της, αλλα δεν προχωρησε λογο ΦΙΦΑ 20.....
Μακαρι να σωθει.

IlaQRDH.png

Δηλωσεις του Μπαρτο, πριν τον αγωνα με την BMG : 

"Ειμαστε ετοιμοι, τακτικα και αγωνιστικα η ομαδα ειναι σε αριστη κατασταση, το θεμα σε αυτα τα παιχνιδια ειναι παντα το πνευματικο και το νοητικο, αν τα παιδια ειναι καταλληλα προετοιμασμενοι, στην νοοτροπια τους, δεν εχουμε να φοβηθουμε κανεναν. Οι Μπορουσια ειναι ιδιαιτερη ομαδα με πολλα κρυφα οπλα, θα προσπαθησουμε να τα αντιμετωπισουμε και να κερδισουμε τον αγωνα, πανω απ'ολα." 

Η ατμοσφαιρα ηταν ανταξια της καταστασεως.

XQIkzwA.pngJ59G06a.png

Το γηπεδο ΚΟΧΛΑΖΕ και ειμασταν ετοιμοι για πολεμο!!!

Το παιχνιδι ξεκινησε, οπως ηταν και φυσιολογικο, με αρκετη πιεση απο την Γερμανικη ομαδα, μας επερναν ευκολα την μπαλα, και ειρωνικα ενα δικο μας λαθος οδηγησε στο 0-1 της Γκλαντμπαχ, οταν εκανε λαθος απομακρυνση ο Βερα, το Αρ. Μπακ μας.

Δεν πτοηθηκαμε, ομως, ξερουμε τις δυνατοτητες της ομαδος, και η BMG οπως ηταν κι αυτο φυσιολογικο, επεσε λιγο μετα το γκολ της, πηραμε τα ηνια του αγωνα και καταφεραμε να σκοραρουμε το 1-1 με εισβολη του Σιμονς στην αντιπαλη περιοχη, απο το κεντρο, και καλη εκτελεση απο πασα του Πελιστρι!!

Ετσι τελειωσε το ημιχρονο, και ειμασταν σε καλη θεση.

Στο δευτερο ημιχρονο, ανεβηκε αρκετα η Γκλαντμπαχ και ο Αλμαδα ειπε "Το χω, μαγκες" και ανελαβε δραση.
Ενα πολυ ομορφο πλασε μετα απο αντεπθιεση επιπεδου Ρεαλ Μαδριτης 2011, και ενα προσωπικο σλαλομ, και το 3-1 ηταν γεγονος, στο 68', ολα φαινονταν οτι θα βαφωνταν κοκκινομαυρα......

Υστερα απο αυτο το σημειο, αρχισε το κανονικο σφαξιμο, κυριοι.......

Πεναλτυ-φαντασμα, με απλη επαφη-τζαρτζαρισμα του Nteka στον Μινα, που δεν επεσε καν κατω ο επιθετικος της Γκλαντμπαχ, και 3-2 στο 78' 
Πεναλτυ-φαντασμα Νουμερο 2, με τακλιν πανω στην μπαλα, αλλα ευτυχως εχουμε τερματοφυλακα, και ο Αντωνης το εβγαλε κατω δεξια.

Και το κερασακι στην τουρτα, πεναλτυ (και οχι φαντασμα αυτη τη φορα) στο 94' (!!!!!!!) του Racic στον Σαντσεζ, και 3-3 ....

Δειτε που το εστειλε για να μπει γκολ, το διαολεμενο, και ενω ειχε πεσει σωστα ο Αντωνης....

M8ticur.png

Τελικο αποτελεσμα....

8IW1MAR.png

Και αποκλεισμος....

SxRZ3En.pngQYBwejs.png

Φανερα εκνευρισμενος ο Μπαρτο δηλωσε μετα το παιχνιδι : 

"Πρωτη φορα στην καριερα μου αντιμετωπιζω τετοιο διαιτητη σε μια τοσο κρησιμη φαση της διοργανωσης. Ειχαμε τον ελεγχο του αγωνα, αλλα μετα απο καποιο σημειο, δεν μας εβγαζε ΑΥΤΟΣ απο την περιοχη μας, ειναι πραγματικα απιστευτες οι αποφασεις που πηρε, που μας στοιχησαν την Ευρωπη φετος. Πολα μπραβο στην Γκλαντμπαχ, αλλα με ολο τον σεβασμο στην ομαδα τους, το αποτελεσμα αλλοιωθηκε σημερα" 

fmbeht1.png

----------------------------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Τραγικη διαιτησια, δεν το πιστευα.
    Μετα απο καποιοα στιγμη φοβομουν να πλησιασω παικτη της αντιπαλου, 3 πεναλτυ απο το 78 μεχρι το 94, και τα 2 να ΜΗΝ ειναι πεναλτυ, μπορει να συμβει μονο σε μενα.....

Απογοητευση και πικρα.

• Η Ευρωπαικη καταρα με Νις συνεχιζεται, απο το ΦΙΦΑ 17......
    Για οσους δεν θυμουνται, σε εκεινο το Career αποκλειστηκα 2 συνεχομενες σεζον απο τους 32 του EL απο ΤΣΣΚΑ Μοσχας και Βασιλεια παρα το γεγονος οτι ειχαμε πεσει στους 32 του EL απο το ΤΣΛ, στην μια περιπτωση, και στην αλλη ειχαμε περασει τον ομιλο με 6/6.

Τρελη απογοητευση σε αυτες τις δυο αναμετρησεις, και η κακη παραδοση συνεχιζεται με αλλη μια δραματικη περιπτωση σαν αυτες, παρα τον καλο αντιπαλο, αυτη τη φορα....

• Ο Αλμαδα ειναι πρωτος σκορερ στο πρωταθλημα, πια.

F3aG9ws.png

Περσι τερματησε με 34 γκολ, εκανε απιθανη σεζον, φετος, τωρα που μπηκαμε Μαρτη, δυσκολα να φτασει αυτο το νουμερο αλλα κανει αλλη μια τρομερη σεζον.
    Fun Fact : Ο Ντακα της ΟΛ ειχε 15 γκολ τον Οκτωβρη, ηδη, και ελεγα παει για καμια 40ρια, αλλα εχει να βαλει γκολ 3 μηνες.
    Απιστευτο στατιστικο.

Στο EL ο Αλμαδα ειναι δευτερος σκορερ με 10 γκολ, πισω απο τον Μαουρο Ικαρντι της Φουλαμ (!!!!), αλλα το να φτασεις στους 32 και να εχεις ηδη 10 γκολ ειναι τρομερα εντυπωσιακο.

Δυστυχως δεν θα βαλει αλλα.....

• Κυπελλο

OpekT5c.png

Τωρα πια ειναι νουμερο ενα στοχος, τουλαχιστον δεν υπαρχει ΟΛ, ενα μεγαλο θετικο.
    Δυσκολο ματς με Μονακο, αλλα μονδρομος.

• Καναμε μια μεταγραφη.

TU4mJcq.png

Mattias Palacios 

Εχει 83 οβεραλ και ειναι 23 ετων.
    Ηταν στην Βιλα.

35,000,000 € 

Κεντρικος μεσος/δεκαρι.

Πολυ καλη λυση.
    Θα ερθει στην ομαδα το καλοκαιρι.

• Παμε σε καποιες παρατηρησεις για 2 ποδοσφαιριστες.

8vUuwFK.png

Ο Σεμπα ειναι ο νεος Van Dijk σε Γαλλο, αληθεια.
    Δωσαμε 13 μυρρια και Αραουχο για τον 20χρονο κεντρικο αμυντικο, και παιζει να εξελιχθει σε κλοπη του αιωνα, ειναι ΟΛΗ η αμυνα μας ο μικρος (που μονο μικρος δεν ειναι, οπως βλεπετε) 

Στον αερα, ξεχνα το, δεν παιρνεις κεφαλια.
    Να τον περασεις με τριπλα, παρατα τα, σου βαζει σωμα, και δεν μπορεις να κουνηθεις.
    Και σαν να μην εφταναν ολα αυτα, προλαβαινει και ορισμενους επιθετικους στο τρεξιμο.

Πραγματικα διαμαντι, 79 οβεραλ ηδη, και τον πηρα 77, τον Γεναρη.

Valencia-CF-v-Levante-UD---La-Liga-Santander-03ad5f4a7dcebab65b0edde0b3919059.jpg

Uros Racic

Ο νουμερο ενα λογος που εχουμε να χασουμε παιχνιδι απο τις 15 Δεκεμβρη (εχουμε 1 Μαρτιου) που χασαμε απο την ΠΣΖ στο Παρισι.
    Απλα ηρθε και μας εκλεισε τις τρυπες στο κεντρο.

Αδιστακτος στις μονομαχιες, καταπληκτικος κυνηγος μπαλας, και κοφτης ολκης.
    Τρομερη μου εμπνευση να παω με αυτον και οχι καποιους αλλους που ειχα στο μυαλο μου, απλα καταπληκτικη επιλογη.

Και το καλυτερο, δεν ειναι καν CDM, ειναι CM που παιζει CDM κατ'αναγκη, τον προπονω να τον κανω επισημα CDM.
    Οδοστροτηρας.

• Δεν ερχονται προτασεις για Αλμαδα ακομα.
    Δεν απαιτω ταχυτητα, ενταξει, μιλαμε για παικτη με 96 οβεραλ, οι προτασεις θα κυμαινονται στα 300+ εκατομυρρια, παρτε τον χρονο σας. :D 

• Οπως ανεφερα και πιο πανω, σκεφτομαι να κανω τον Νταμσγκααρντ CM απο LW γιατι δεν ειναι τοσο γρηγορος για πλαγιος επιθετικος, και παραλληλα διαθετη σπανια τεχνικη και πασα για να χαραμιζεται στα πλαγια.

Μου αρεσει πολυ ο ποδοσφαιριστης, αλλα πιστευω οτι αν τον βαλω στο κεντρο θα αποδωσει καλυτερα.

Ακουω αποψεις, θα ηθελα καποια συμβουλη.

• Ο Loiodice εμεινε εξω για αρκετο χρονο.

PJewIgS.png

Δεν ειναι βασικος, αλλα χτυπαει ασχημα τον παγκο μας, διοτι ηταν η στανταρ αλλαγη μου καθε παιχνιδι, 24 ετων 79 οβεραλ, τιμιοτατος ποδοσφαιριστης.

---------------------------------

Ετσι λοιπον μαγκες, συνεχιζουμε.

Πολυ κακος αποκλεισμος απο την Ευρωπη, παραδοση αυτης της ομαδος, στις καριερες μου, αλλα συνεχιζουμε με καλη φορμα στο πρωταθλημα να καπαρωσουμε την 3η  και γιατι οχι την 2η θεση, και εννοειται να κατακτησουμε το κυπελλο, εφοσον μας αφησει το παιχνιδι, διοτι θελουμε να εκμεταλλευτουμε τον Αλμαδα, μιας και ακομα τον εχουμε και κερδιζει παιχνιδια μονος του.

Αυτα. Συνεχιζουμε.

ISSA ❤🦅🖤 NISSA !!!!!!

lPidqcM.png

• Love 4

ogc-nice-home-football-shirt-2000-2001-s_25085_1.jpg

Συνεχιζουμε, γιατι δεν μπορουσα να μην ποσταρω με αυτα που εχουν γινει.

N9cWtkD.png

Ενα ματς ξεκαθαρα επειρεασμενο απο την Γκλαντμπαχ, δεν βρισκαμε χωρους, δεν τρεχαμε οσο πρεπει, ευτυχως η Τουλουζ ειναι κακη ομαδα και καταφεραμε να ξεφυγουμε με το διπλο που εν τελει ηταν υπερπολιτιμο.

ligue-1-monaco-nice-derby-postponed-until-further-notice.jpgngayI6K.png

"Ειναι αγωνας ζωη η θανατος. Ενα ντερμπι σε νοκ-αουτ φαση κυπελλου, τι αλλο να θελουνε οι οπαδοι. Ευκαιρια και για τις δυο ομαδες να προχωρησουνε στα ημιτελικα και να εχουν ονειρα ετουτη τη σεζον. Πιστευω οτι θα ειμαστε προετοιμασμενοι ψυχολογικα, και πνευματικα για μια τετοια δυνατη αναμετρηση με εναν αδιστακτο αντιπαλο." 

Επειδη μονο ασχημα θα πω, αν κανω αναλυση αγωνα, εδω το τελικο σκορ.

xd8D4jO.png

Αυτο ηταν το παιχνιδι οπου ο Αλμαδα μας προδωσε.

KfIaOue.png

Δεν ειμαι νευριασμενος, αλλα αρκετα απογοητευμενος.
Ειχε απειρες ευκαιριες, με αποκορυφωμα το πεντακαθαρο και απολυτα ελευθερο τετ-α-τετ στην τελευταια, ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ, φαση του αγωνα, να στειλει παραταση το ματς, αλλα η μπαλα κατελειξε απελπιστικα αουτ. 
Ηταν πραγματικα το ενα παιχνιδι, φετος, οπου ο Αλμαδα ηταν μοιραιος, με την κακη εννοια.

Τον συγχωρω. 
Ειναι η μηχανη στο αμαξι που λεγεται Νις, δικαιουται ενα  κακο παιχνιδι, αλλα δεν μπορω να κρυψω την απογοητευση μου για τον αποκλεισμο.

z011ws6.png

"Τρομερη απογοητευση, δεν σας κρυβω την στεναχωρια μου. Ειμασταν μετριοι, αλλα καναμε τις ευκαιριες που χρειαζοτανε για να κερδισουμε ενα τετοιο παιχνιδι, που δεν θα εχει απο την αρχη πολλες φασεις. Ο Τιαγο ξερει τι δεν εκανε καλα, δεν χρειαζεται να του πω, σε τετοιο επιπεδο, οι παικτες ξερουν καλυτερα απο οποιονδηποτε αλλον τι δεν κανανε καλα, ειναι ποδοσφαιριστης παγκοσμιας κλασεως, θα ανταπεξελθει. 

Ο αποκλεισμος μας αφηνει σε κακο σημειο, αλλα εχουμε πολυ ακομα και πρεπει να ανεβουμε οσο πιο γρηγορα γινεται." 

Φαινοταν οτι ειμασταν εκτος στοχων....αλλα.....

Nice - Rennais 2-1 

Μια πολυ κακη εμφανιση, ειμασταν σπαραλια απο την Μονακο, αλλα με τα χιλια ζορια καταφεραμε να κερδισουμε....

Και βλεπουμε τον πινακα.....

1. ΠΣΖ.......59
2. Νις........58

Σταθηκα για λιγο ακινητος.
Ξαφνηκα καταλαβα οτι ειμασταν στο κοπλο του πρωταθληματος.

Μου ηρθανε κατευθειαν μνημες απο την καριερα στο ΦΙΦΑ 17 οπου εγινε ακριβως το ιδιο, απο το πουθενα ειμασταν στο πρωταθλημα, στο -1 απο την Παρι, ενω πλησιαζε το Νις - ΠΣΖ, και μας ειχαν αποκλεισει απο κυπελλο και Europa League λιγο πριν.

Ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ιδια κατασταση, εντελως παραλληλα saves.

Ακραιο.

kXuw4sX.png

Πολυ δυσκολο παιχνιδι, καθως τωρα πια παιζουμε υπο πιεση, ειναι εντελως διαφορετικη η κατασταση.

Η Παρι κερδισε κι αυτη, κι ετσι η βαθολογια ηταν

1. ΠΣΖ....62
2. Νις.....61

Και το επομενο παιχνιδι ηταν αυτο.....

nice-psg.jpeg

Αυτα ειναι σεναρια.
Με κατι τετοια "φτιαχνεται" μια καριερα, καπως ετσι σου αναβει η φωτια μεσα σου!!!!!!

Εκανα εναν καφε, καθισα αναπαυτικα, εβαλα τον ηχο στο διαπασων, στην τηλεοραση για να απολαυσω την ατμοσφαιρα του Αλλιανζ Ριβιερα.

Και ηρθε η ωρα.....

roFzD98.png

Δηλωσεις πριν το ματς της χρονιας

"Θα ειμαι απολυτως αληθινος με σας. Πριν ενα μηνα δεν περιμεναμε αυτο το ματς να εχει την σημασια που εχει αυτη τη στιγμη. Το ροστερ μας αποδυκνυει οτι δεν ειναι απαραιτητο να εχεις 11 ποδοσφαιριστες που μπορουν να κερδισουν την Χτυση Μπαλα, αλλα εαν εχεις ψυχη και πιστη στις δυνατοτητες σου, βρισκεσαι σε θεσεις που δεν το περιμενεις. Ολη την χρονια λεω στα παιδια να δινουν το 100% στις προπονησεις, και οτι θα αποδωσει στο τελος, και με ακουνε πιστα, χωρις να ρωτανε το γιατι η να με αμφισβητουν, ακομα και μετα απο αποτελεσματα που δεν ειναι ικανοποιητικα....αλλα βλεπετε που ειμαστε και τι κανουμε. Ολα μπορουν να γινουν εαν το πιστευεις. 

Παμε να παιξουμε την μπαλα μας, αυριο. Τιποτ'αλλο." 

Η ατμοσφαιρα ηταν η πιο εκρηκτικη που εχω ζησει φετος.

IWM8a2N.jpg

Το γηπεδο γεματο, το παθος ηταν τοσο εμφανες που μπορουσες να το πιασεις στον αερα, μπηκαμε και κοντοσταθηκαμε ολοι λιγο απο την ενταση που υπηρχε στην ατμοσφαιρα.

Ο Κοσμος διψουσε για διακριση, η ομαδα εχει να κατακτησει τιτλο απο το 1985 και πρωταθλημα απο το 1959.
Αυτο το ματς, κατα μια εννοια, ηταν το πιο σημαντικο στην ιστορια του συλλογου.

Ενα ενδιαφερον στατιστικο ειναι αυτο.

YCBZs5l.png

Αλλη μια κατηγορια στην οποια ειναι 2 γιγαντες στο παιχνιδι.

Δειχνουν τις εντεκαδες, και ειχα μια εμπνευση να κατσω να δω την ομαδα της Παρι, στην παρουσιαση....
Και βλεπω αυτο..

vqD88AY.png

Για καποιο λογο, ο προπονητης της Παρι επελεξε στο ανορθοδοξο και πιεστικο 4-2-4 να βαλει τον 33χρονο Νευμαρ στο κεντρο, κοφτη......
Το κοιταξα καλυτερα, γιατι δεν το πιστευα, νομιζα μπερδευτηκα, αλλα οχι, ηταν οντως ετσι.

Μπαινω κατευθειαν στις ρυθμισεις, και βαζω τον Racic να πιεζει "επιθετικα" στο κεντρο, ετσι ωστε να εκμεταλευτουμε την ελλειψη δυναμης και ταχυτητας, πια, του Νευμαρ

Το παιχνιδι ξεκιναει.

Η Παρι μπαινει με τα μπουνια στο παιχνιδι, και για καποια λεπτα, ο Αντωνης καθαριζε οσο μπορουσε, εκανε 1-2 εξαιρετικες αποκρουσεις, αλλα φαινοταν οτι εχουμε τρομερο θεμα.

Εν τελει, στο 19' ο Εμπαπε με ωραιο τελειωμα μεσα στην περιοχη, κανει το 0-1

Καπακι, στην πρωτη του επαφη με την μπαλα, ο Πελλιστρι τραυματιζεται στον ωμο, και αναγκαζομαι να τον βγαλω απο το παιχνιδι.
Λιγα λεπτα μετα, στο 33' ο Εμπαπε, παλι, κανει το 0-2 

Αυτο ηταν, λεω.
Προσπαθησαμε, ονειρευτηκαμε, δωσαμε οτι εχουμε, αλλα η διαφορα φαινεται.

Μετα ομως, βλεπω τον Αλμαδα να ξεσηκωνει τους συμπαικτες του με φωνες και κουνηματα των χεριων του  και λεω οτι τιποτα δεν χαθηκε, αν εχουμε τετοιο κοσμο διπλα μας, ολα γινονται.

Πρωτη επαφη του Αλμαδα με την μπαλα, μετα απο κλεψιμο της απο τον Νευμαρ, στο κεντρο, πασα στον Μπραζαο που μπηκε στην θεση του Πελλιστρι, και 1-2 στο 40' !!!!!!!

Ημιχρονο, 1-2 

Ηταν ΤΡΟΜΕΡΑ σημαντικο το γκολ πριν την αναπαυλα.

SxRZ3En.png

Ομιλια του Μπαρτο στα αποδυτηρια, στο ημιχρονο : 

"Λοιπον......καθε ημιχρονο ξεκιναει 0-0. Ειναι κανονας αυτο, σας το λεω καθε παιχνιδι....ακουγατε τι γινοταν εκει εξω, με το ζορι ακουγομασταν στα 2 μετρα με τοση φασαρια που κανουν οι οπαδοι μας. Εχουν ξεκαθαρες αδυναμιες οι αλλοι στο κεντρο, εμεις εχουμε το καλυτερο κεντρο στο πρωταθλημα μετα τον Γεναρη, δεν υφισταται να παρουσιαζουμε τετοια εικονα. Απλα σκυλιαστε να κλεψετε την μπαλα, και δωστε την στο #10 για να κερδισουμε τον αγωνα...

ΤΙΑΓΟ......αυτο το ματς ειναι φτιαγμενο για σενα. Αν δεν παιξεις εσυ, δεν θα κερδισουμε, αν παιξεις οπως εσυ ξερεις.....θα κερδισουμε. Ειναι τοσο απλο. Ουτε τακτικες ουτε τιποτα, ξερετε πολυ καλα πως παιζουμε και τι πρεπει να κανουμε στο χορτο, αυτο το επιπεδο ειναι μονο για νικητες. 

Αποφασιστε τι ειστε." 

Δευτερο ημιχρονο, μπαινουμε με αλλο αερα, μετα την ομιλια του coach στα αποδυτηρια.

ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ειδα στο γηπεδο, οχι ποδοσφαιριστες.
Ειδα σκυλιασμενα ντομπερμαν να κυνηγανε την μπαλα, και να πεφτουν 4 πανω στον Νευμαρ σε καθε επαφη του. 

Τετοια κ@υλα εχω να βγαλω απο εποχες Ντεπορ στο 19.

Καποια στιγμη, στο 59' η Παρι βγαινει μπροστα με αξιωσεις, ο Nteka κλεβει την μπαλα ομορφα απο τον Χλοζεκ  και με μια καθετη 35 μετρων βγαζει σχεδον τετ-α-τετ  τον Τιαγο ο οποιος με πανεμορφο πλασε κανει το 2-2 !!!!!!! 

ΧΑΜΟΣ ΣΤΟ ΡΙΒΙΕΡΑ!!!!!!!!!

Χωρις να σταματησουμε δευτερολεπτο, κλεβουμε την μπαλα απο τον Νευμαρ, παλι, ο Σιμονς βγαζει μια εξαιρετικη καθετη στον Αλμαδα στον κενο χωρο, και αυτος με πλασε μεγαλου παικτη, κανει το 3-2 στο 65' !!!!!!!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εκρηξη να γινοταν μεσα στο γηπεδο, δεν θα την ακουγαμε απο τη φασαρια!!!!!!!!!

Δυστυχως ομως, παρασυρθηκαμε, και στο 69' ο Χλοζεκ με ομορφη ενεργεια κανει το 3-3 ....

Ειχε πεσει ολη η ομαδα κατω, πολυ κουραση, τα παιδια δινανε τα παντα και επρεπε απλα να κρατηθουμε για το Χ .......

Αλλα ενας παικτης στο γηπεδο δεν ειχε πει την τελευταια του λεξη....

Τιαγο, παιρνει την μπαλα εξω απο την περιοχη, κανει μια πανεμορφη στροφη που "τελειωνει" τον Pograncic, μπαινει στην περιοχη, προσποιειται τον Αρεολα, και στελνει την μπαλα μεσα, μπροστα σε κενη εστια.

Αφησα κατω το χειριστηριο και πανυγυριζα.
Τετοιος χαμος εχει να γινει χρονια.

4-3 στο 72' !!!!!!!!!!!!!!

Μετα ειπα φτανει, δεν μπορω αλλη ενταση :lol: 

Ultra Defensive, 5 ατομα πισω, και εβγαλα τον αδυναμο Σιμονς για να βαλω τον Ερελ, στα CB λογω εμπειριας.

Περασαμε 15 λεπτα απολυτου βασανισμου, με την Παρι να αλλαζει την μπαλα γυρω μας, σε ακτινα  10 μετρων απο την περιοχη, αλλα μια αποκρουση του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ Αντωνη σε σουτ του Εμπαπε, που απεσωβισε το χατ τρικ του, και μια εκτελεση φαουλ του Μουτασι που εφυγε λιγο αουτ, μας εδωσε το τελικο αποτελεσμα!!!!!!!

vDsRbBK.png

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ, ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΗ!!!!!!!!!!!!!!

JWEkgyG.png

"Το πιο τρελο παιχνιδι στην καριερα μου. Εχω υπαρξει προπονητης σε κρισημα παιχνιδια του ΟΦΗ που διεκδικησαμε πρωταθλημα, εχω κατσει στον παγκο του ΟΦΗ και της Θελτα σε τελικους κυπελλου, εχω κατσει σε παγκο της Θελτα που περασε με 1-5 μεσα στο Μπερναμπεου, και σας το λεω απο τωρα, το σημερινο ειναι το πιο τρελο παιχνιδι που εχω ζησει. 

Η ενταση, το παθος, η εναλλαγες σκορ, η σημασια του σημερινου παιχνιδιου, ηταν πραγματικα ενα υπερθεαμα που μετα απο καποια στιγμη απλα το απολαμβανες.
Τεραστια νικη, αλλα εχουμε ακομα 8 παιχνιδια. 
Συνεχιζουμε" 

Το "ρεζουμε" του αγωνα, για να εχετε και κινουμενη εικονα :D 

QrQyrKn.png

---------------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Η κατασταση εχει ως εξης.
    Δεν βλεπετε λαθος βαθμολογια, οντως περασαμε την Παρι με 64 στους 62 της, μετα την νικη μας, ΑΛΛΑ......η καλη μας η Μπορντο, πηρε βαθμο μεσα στο Παρισι !!!!!!

s2zVVSn.png

Κι ετσι, αν κερδισουμε την Λανς, παμε στο +4 με 7 αγωνες να απομενουν!!!!!!!

Αυτο ειναι το προγραμμα.

XJu99MU.png21hUpHz.png

Ειναι αδιανοητο αυτο που συμβαινει, με τον παραλληλισμο, με τη καριερα στο 17

Κι εκει κερδισα την ΠΣΖ, καπως ετσι.

Πηγαμε χερι-χερι με την Παρι μεχρι την τελευταια αγωνιστικη, στην οποια ΕΠΑΙΖΑ ΜΕ ΜΟΝΑΚΟ οπως και αυτη τη σεζον!!!!!

Ανατριχιλα!!!!!!!!!!!!
    Απλα ανατριχιλα!!

Τα ματς με ΟΜ και ΑSSE ειναι σταθμοι, καθως αν κερδισω την Λανς και ειμαι στο +4, εν τελει, και παρω θετικα αποτελεσματα σε αυτα τα 2 παιχνιδια, μπαινωντας Μαιο θα ειμαι σε τρομερα καλη θεση.

Ειδικα με ΟΜ, που ειναι 4η, θα ειναι πολεμος.....

Εδω αν χασουμε ποντους και οι 2 μας, και παρει κανα 2 συνεχομενα η ΟΛ, θα ειναι και αυτη στο κολπο, γινεται ΧΑΜΟΣ  !!!!!!!

• Μεγαλος σεβασμος στον κυριο.

h6lbfCC.png

Ειναι πραγματικα διαολος να τον αμυνεσαι, με την δυναμη και την ταχυτητα του, ηταν τρομερα δυσκολο να κανουμε κατι,αλλα τον "συγκρατησαμε" στα 2 γκολ. 

• Ο Πελλιστρι ειναι καλα, ο τραυματισμος του ηταν 5ημερος, ηταν μονο για να χασει το παιχνιδι με την Παρι, τωρα ειναι καλα και ετοιμος να πολεμησει!!!

TY6shKe.png

• Τα ηρωικα του Αλμαδα θα εχουν να τα λενε γενιες επι γενεων στη Νικαια.

Ειναι ηδη ο Πρωτος Σκορερ στην ΙΣΤΟΡΙΑ του συλλογου, ευκολα, καθως ο πρωτος σκορερ πριν απο αυτον ηταν ο Πλεα (44 γκολ) και ο Αλμαδα ειχε ηδη 34 την περσινη σεζον ΜΟΝΟ, ας μη μιλησουμε οτι ειναι στην ομαδα εδω και 6 χρονια, και ετσι μαζι με τα 32 που εχει φετος, ειναι με διαφορα ο πρωτος σκορερ στην ιστορια της Νις!!

Θα φυγει σαν φιλος, και αν καταφερουμε να παρουμε το πρωταθλημα, και σαν ΘΡΥΛΙΚΟΣ ΗΓΕΤΗΣ !!!

• Μιας και την ανεφερα στο προηγουμενο ποστ, τα νεα της Ναντ :hehe: 

uMXBgAd.png

Εχει και ματς με Παρι, καποια στιγμη τον Μαιο.....αν καταφερει η μεγαλη Ναντ, μεσα σε ενα ματα να κοψει βαθμους απο την Παρι και να σωθει κιολας, της δινω ενα παιχνιδι του χρονου δωρο, θα κατσω κατω να βαζουνε γκολ μονοι τους :lol:

• Η Παρι εχει πανω-κατω το ιδιο προγραμμα με μας, οσον αφορα την δυσκολια.
    Εχει Λιλ, Ρεν και Σεντ Ετιεν εκτος εδρας, αλλα δεν εχει καμια απο το τοπ 4, εμεις εχουμε την ΟΜ.

Πανω κατω, δεν κανει τρομερη σεζον, με 63 βαθμους Απριλη μηνα, κι ετσι δεν αποκλειω να ριξει κι αλλους βαθμους.
    Σε μας ειναι το μπαλακι πια, αν κανονισουμε τα δικα μας, θα γινει η δουλεια.

• Η Μονπελιε θα γινει νεα δυναμη?......

cCN7un3.png

Πρωτη φορα το βλεπω.

Financial Takeover η CPU 
    Ενδιαφερον.

• Η Θελτα απολαμβανει τα μεγαλεια που της εχτισα.

CyypI8v.png

Διεκδικει πρωταθλημα με την Μπαρσελονα.

Χαιρομαι για τα παιδια και τον Παβονακο, ειλικρινα.

--------------------------------------------------------

Ετσι λοιπον.

Εκει που ξεμειναμε απο στοχους, καταλαβαμε οτι παμε για πρωταθλημα.
Τρομερο συναισθημα, δινει οθηση στην ομαδα για το υπολοιπο ΠΟΛΥ σημαντικο 2μηνο της σεζον.

Αναμενεται συνεχεια με πολυ ενταση, θα πρεπει να δαγκωνουμε τον αντιπαλο, σε καθε ματς για να το παρουμε.

Παμε να γραψουμε ιστορια.

ISSA  ❤❤ ⚔ 🖤🖤  NISSA !!!

nice-fans-november-3-2013-football-soccer-french-ligue-1-match-between-CMMHDM.jpg

• Love 4

λοιπον,οπως ειχα πει η ομαδα εκανε κοιλια,ετσι μετα τις 2 σερι ηττες στο πρωταθλημα αποφασισα να αλλαξω το συστημα,επελεξα να παιξω με το αγαπημενο μου στην πραγματικοτητα το οποιο ειναι το 3-4-3,ενα συστημα πολυ δυσκολο και ιδιαιτερο,βεβαια εδω ειναι ποδοσφαιρακι και ειναι πιο απλα τα πραγματα,ο βασικος λογος που εκανα αυτη την επιλογη ειναι οτι στο 4-3-3 που επαιζα ο ενας μεσος ειχε εντολη να γυριζει μεσα στους αμυντικους ωστε με αυτον το τροπο να κλεινω την τρυπα της γλαστρας,το θεμα ειναι ομως οτι υπαρχουν και αρνητικα σε αυτη την επιλογη,θεωρητικα με 3-4-3 θα ελυνα και αυτο το αρνητικο.

αρχικα ξεκινησαμε πολυ καλα,με θυμα την χαντερσφιλτ στο μικρο κυπελλο,στο πρωταθλημα ομως επεσε φαπα με τριμπαλο απο την μπλακμπουλ,τι εγινε και απο το 4-0 αμεσως φαπα ? ειχα κανει ενα σοβαρο λαθος στις εντολες των ακραιων παικτων που στο 1ο ματς δεν φανηκε γιατι κερδισα ευκολα,,αφου ελυσα το λαθος ηρθαν 2 σερι Χ,οριστε που ελεγα δεν ερχονται Χ αχχααχχαχα,το καλο ειναι οτι η ομαδα εδειξε να στρωνει και να παιζουμε παλι καλα,οπου στα 2 επομενα ματς ειχαμε παλι την χαντερσφιλτ και παλι τους ριξαμε 4 γκολ,το συστημα μου βγαινει απολυτα εναντιον τους φαινεται και τελευταιο ματς του μηνα με την νορθαμπτον η οποια ειναι ο σακος του μποξ στην κατηγορια και ηδη εχει πεσει πιστευω,εχουν φαει 50 γκολ μεχρι τωρα.

S3N1wFx.jpg

πεσαμε απο την κορυφη και εχουμε κουρσα τριων 

3CPHxok.jpg

σας ειχα πει και τον πιτσιρικα στο κεντρο,κοιτουσα λιγο τα στατιστικα και ειδα οτι ειναι 1ος στις ....... κιτρινες καρτες !!!! 

4Lc0lDz.jpg

εδω το θηριακι μου απο την ακαδημια, μολις 17 ετων,το ξυλο που ριχνει ειναι τρελο και οπως βλεπετε του κανω προπονηση πανω στα δυνατα του σημεια

qkF6F8n.jpg

• Love 4

@ELBarto-3-Ανυπόμονοι είστε. Αύριο  θα έχει post. Μπράβο και για το πρωταθλημα. Έφερες κουπα στην ομαδα μετα απο χρονια και πηρες τον αερα των Παριζιανων. 

Τελικά, αποφάσισα να συνεχίσω 5η σεζον με Αμβουργο απο το προηγουμενο save. Θα δειτε αύριο μεταγραφες και αρχη σεζον. Λιγο τυράκι θα δώσω μόνο. Aν καταφερετε και βρειτε ποιος ειναι ο κυριος απο κατω θα σας παραδεχτω.  😂

OOyVvQE.jpg

Edited by Dimokritos
  • Love 2

10 hours ago, Dimokritos said:

Και παμε στα μπαμ. Kane. Η μεγαλυτερη μεταγραφη που εχουμε κανει

τοσα χρονια στο φιφα και ειδικα στο fut παιζει να ειναι ο παικτης που  δεν δοκιμασα ποτε,εχω παιξει με τον καθε απιθανο αλλα και με παικταραδες αλλα με τον χαρικλειο ποτε

On 23/2/2021 at 9:01 ΜΜ, ELBarto-3- said:

Εν τελει, στο 19' ο Εμπαπε με ωραιο τελειωμα μεσα στην περιοχη, κανει το 0-1

Λιγα λεπτα μετα, στο 33' ο Εμπαπε, παλι, κανει το 0-2 

σαν να βλεπω εμενα με την οσερ,τα αν δεν μου εριχνε διμπαλο ο εμπαμε δεν τελεωνε ο αγωνας.

9 hours ago, niktsiabe said:

ΣΥΝΕΧΙΣΕ!

συνεχιζω,τελος ο γεναρης,εγιναν καποιες ανακαταταξεις στο ροστερ,βασικα πουλησα για να μικρυνει το ροστερ και πηρα εναν ελευθερο αργεντινο επιθετικο.

παραμενω στο μεταγραφικο πλανο και δεν θα αλλαξει για κανεναν λογο,οταν ερχετε προσφορα για οποιοδηποτε παικτη και συμφερει ο παικτης θα πωλειται,ετσι και εγινε  με τον ρουμανο 21 ετων δεξι εξτρεμ οπου η σαλτζμπουργκ αν δεν κανω λαθος προσφερε αρχικα 2.8 εκ. και μετα απο παζαρι καταφερα να τους παρω 3,6 εκ. τα οποια ειναι μια χαρα,επισεις ειχαμε και μια καλη προσφορα και για τον ιρλανδο κεντρικο αμυντικο μου οπου και εδω με παζαρι θα επαιρνα καλα λεφτα,αλλα η προταση εγινε μολις 2 ωρες πριν κλεισουν οι μεταγραφες και δεν προλαβαν να την ολοκληρωσουν,ετσι ο παικτης εμεινε μαζι μας.

στα αγωνιστικα τωρα, η ομαδα παιζει πολυ καλα το νεο συστημα που η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να μου βγει τοσο καλα,στο πρωταθλημα τρεχουμε πλεον ενα αηττητο σερι μετα τις 3 ηττες που ηρθαν μαζεμενες,ειχα 2 ευκολα παιχνιδια με γουιγκαν και φλιτγουντ με 4-0,ειδικα με την φλιτγουντ οποτε ηθελα εκανα φαση,ενω με την γουιγκαν μετα το 2-0 στο 2ο ημ  το παρατησαν το παιχνιδι,ο αγωνας με την τζιλιγχαμ ειναι απο αυτα τα ματς που λεμε αντε να τελειωνουν,3 φασεις,3 σουτ,3 γκολ νικη 2-1 για εμενα αυτο και τιποτα αλλο και τελευταιο ματσακι με την σουιντον,το κοντερ στα σουτ εγραψε 17 !!!! στο τελος αλλα παιζει να επεσα σε bug γιατι ολο και 5-6 σουτ εκανα,γενικα παρατηρω στα στατιστικα μετα το τελος καποιων  αγωνων ,οχι σε ολους,οτι τα σουτ ειτε για εμενα ειτε για τον αντιπαλο ειναι παρα πολλα ενω δεν εχουν γινει τοσα στην διαρκεια του αγωνα.

nx8rplN.jpg

παμε τωρα στο fa cup,εδω αντιπαλος ηταν η μπορνμουθ,ομαδα πρεμιερ λιγκ,ο αγωνας στην εδρα μου,δεν θυμαμαι να εχω παιξει αλλη φορα φετος με ομαδα του μπολονι,τι θελω να πω,συνολικα επαιξαν 80 λεπτα μεσα στο τερμα τους με ενα συστημα 5-4-1,εφτασα κατοχη μπαλας σας αλλος πας γιαννινα η αελ στο 80%-85%,τοσο αντιποδοσφαιρο της μπορνμουθ μου θυμισε τον φετινο παναθηναικο,μου εκαναν μολις φαση στο 93 και σκοραραν στο τελικο 1-1, ενω παταω να διωξω την μπαλα αυτη φυσικα με το ζορι περασε την περιοχη μου και φυσικα πηγε σε αντιπαλο,κλασικο φιφα,ενταξει δεν πειραζει,στον επαναληπτικο ηθελα να τους πατησω,αποφασισαν στην μπορνμουθ να θυμηθουν οτι ειναι ομαδα πρεμιερ και οτι παιζουν με ομαδα 2 κατηγοριες κατω και αφησαν το αντιποδοσφαιρο,για να μην λεω πολλα,1-1 τελικο και πηγαμε στα πεναλτι οπου για 2η σεζον καταφερα να περασω απο αυτη την ρουλετα με επιτυχια.

στον επομενο γυρο η σεφιλντ γουενσδει,εχασα 3-1 σε ενα αδικοδικαιο παιχνιδι,τι θελω να πω,πολυ καλη ομαδα η σεφιλντ,ειχαν εναν πατερσον μπροστα που νομιζω οτι επαιζε false 9 ο οποιος ηταν τρομερος,μπορουσαν να το ειχαν 3-0 στο ημ αλλα τελικα ηταν 2-1 με ενα πολυ τυχερο γκολ απο εμενα,στο 2ο ημ ομως τους πατουσα,εκανα καμποσες φασεις και αντι να γινει το 2-2 εγινε το 3-1,για αυτο και λεω αδικοδικαιο παιχνιδι.

να κλεισω το ποστ με τον βαθμολογια,οπου ανεβηκα και παλι στην 1η θεση και μιαας και ειμαστε σε καλη κατασταση πρεπει να παρω λιγη διαφορα τωραγιατι ανεβαινουν απευθειας οι 2 πρωτοι.

4QwHUzn.jpg

Edited by TOL1S
  • Love 4

τελος και ο κουτσοφλεβαρος,συνεχιζει το αηττητο σερι και αυτον το μηνα,στα 2 τελευταια ματς παρα τις νικες σαν να φαινεται παλι πως παει για γκελα το πραμα,ναι μεν κερδισα 3-0 την μπλακμπουλ αλλα εχασαν πολλες φασεις αυτοι και εγω χτυπουσα στην κοντρα,με την πλυμουθ παλι κακο παιχνιδι,παλι ο τερματας μου εβγαλε πολλα ειδικα στο 1ο ημ αλλα και παλι κερδισα,το βλεπω να ερχεται το φαπ φαπ και ειμαστε στην τελικη ευθεια.

το ματς του κυπελλου ηταν το μικρο που για 2η σερι σεζον ειμαι στους 4 και πλεον στοχος να κατακτησω και παλι την κουπα.

BOXpXLZ.jpg

η βαθμολογια

2I0Jb7U.jpg

αυτα τα ολιγα για σημερα

• Love 3