Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2021 Myclub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Παίρνω πασα απο τον Βασιλη μετα απο τοσες μερες έπαιξα παλι το φουστοπαιχνιδο, online pc στους 10 αγωνες με normal ομαδες οχι myclub. Ενταξη οκ ΓΤΠ.

Παιζω online επειδη δεν εχω φιλους για να παιξω στο σπιτι και απλα μλκιζομαι, βλεπετε ειμαι πανω απο 40χρ με οικογενεια και ετσι δεν μπορω να καλω 40αρηδες για να παιζω. Επαιξα 5 παιχνιδια και στα 3 εκαναν τετοιο κλεψιμο που εσπασα ενα τασακι απ τα νευρα, το τασακι ειναι ποιο φθηνο απ το χειρηστηριο. Επαιξα με εναν Ιταλο που ειχε παρει Σασουόλο, οι παικτες μου σταματουσαν να τρεχουν, οι παικτες του με περνουσαν λες και ετρεχε ο γιουσειν μπολτ με την γιαγια μου.

Βαζει λοιπον 3 γκολ με cheat και μετα εκανε καθυστερηση, τι κανεις καθυστερηση ρε μλκα, και την μικτη κοσμου να ειχα με το cheating που εχεiς κανει δεν  μπορω να περάσω την σεντρα, θα νικησω κιολας.

Πάντως επειδή βλέπω πολύ δυσαρέσκεια στο παιχνίδι (ενώ μπορείς απλά να αποδεχτείς τις ελλείψεις του και να απολαύσεις ότι προσφέρει και είναι καλό - γιατί μεταξύ μας είναι καλύτερο από τα προηγούμενα και εννοείται είναι περισσότερο ποδόσφαιρο από τον ανταγωνιστή), μια λύση που προτείνω είναι τα preset teams matchdays. Κάθε μέρα από τις 6 το απόγευμα μέχρι τις 11 το βράδυ, προσφέρει μια χαρά online εμπειρία ακόμα και σε χρήστες που δεν δίνουν ούτε 1 ευρώ στην Κονάμι (σαν εμένα).

Μεγάλο συν ότι έχει 3 κατηγορίες ανάλογα με το rating, οπότε αν είσαι κάτω από 700 δεν θα αντιμετωπίζεις αυτό το win at all costs σκηνικό που γίνεται στην μεγάλη κατηγορία αν δεν το αντέχεις. Το πολύ πολύ αν είσαι οριακά στα 700 βάζεις μερικά ματς και τα χάνεις με 3 αυτογκόλ, για να πέσεις παρακάτω. Το λέω γιατί βλέπω συχνά πυκνά αντιπάλους που οριακά έχουν ανέβει στην μεγάλη κατηγορία να δυσκολεύονται πολύ και είμαι σίγουρος πως δεν το διασκεδάζουν. Βέβαια αν είσαι καλός παίχτης και δεν βρίσκεις ενδιαφέρον να παίζεις με παίχτες τέτοιου επιπέδου, κάνεις υπομονή και κοιτάς τι γίνεται στην μεγάλη κατηγορία.

Ναι, θα χάσεις ή θα φέρεις Χ σε αγώνες με πολύ κατώτερο αντίπαλο που θα έχει 1 σουτ 1 γκολ με 30% κατοχή, αλλά απλά το αγνοείς και πας παρακάτω. Πες ότι η Κονάμι λέγεται From Software για έναν αγώνα, δεν έγινε και κάτι.

• Like 3

On 28/4/2021 at 3:05 ΠΜ, giannis10001 said:

Παιζω online επειδη δεν εχω φιλους για να παιξω στο σπιτι και απλα μλκιζομαι, βλεπετε ειμαι πανω απο 40χρ με οικογενεια και ετσι δεν μπορω να καλω 40αρηδες για να παιζω.

Γιάννη είμαστε αρκετοί εδώ μέσα που παίζουμε στο PC και οι περισσότεροι είμαστε μεγάλοι σε ηλικία. Κάνε με add αν θες στο Steam για κάνα φιλικό στο MyClub και σίγουρα για Co-op που είναι φουλ διασκεδαστικό και έχει λιγότερο script απ΄το σόλο.

• Like 1

Το button lag σημερα εδινε και έπαιρνε, βέβαια ολοι οι αγωνες χαλια, επαιξα 12 αγωνες και πηρα 3 νικες 3 ισοπαλιες και 6 ηττες και ολα αυτα με αμπαλους.

Δεν μπορεις να παιξεις οταν δεν εχει την αποκριση των νανοδευτερολεπτων το πατημα σου, εκει σε κλεβει η κοναμι, επισης οι πασες με νερομπαλες παραλιας ή μπιλιαρδο, στην μια πανε σαν φουσκοτο και στην αλλη σαν πυραυλοι, τα ποιο απλα δεν τα εχουν φτιαξει και μιλουν για εξελιξη.

Βασιληgr ομαδα στο myclub δεν εχω φτιαξει οσο και αν σου φαινεται κουφο, θα σε κανω add για κανονικους αγωνες

Edited by giannis10001

Παιδιά καλησπέρα δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό topic . Έχω απλό ps4 παίζω my club και γενικά pro on line και καταλαβαίνω ότι σχεδόν πάντα κολλάει,  έχει lag . Ενώ οι αντίπαλοι φαίνεται στους περισσότερους δε ν έχει τόσο lag . Έχω 100ρα ταχύτητα της wind και το ρούτερ είναι συνδεδεμένο με καλώδιο στο ps4 . Πως μπορώ να μειώσω το laging να βελτιωθεί δηλαδή η ανταπόκριση ? Μήπως αν ψάξω για gaming router modem θα κάνω δουλειά?  Ξέρει κανείς να βοηθήσει?  Δεν παίζω αλλα παιχνίδια online για να μπορώ να συγκρίνω 

Πάρε τηλ στον παροχο σου κ πες του να σε βάλει σε fastpath και γενικά να ρίξει μια ματιά στην γραμμή σου

Δεν αξίζει  να δώσεις χρήματα για gaming router

Edited by AkisVarg
  • Like 1

Δοκίμασε να παίξεις και πρωινές ώρες να συγκρίνεις αν έχει λαγκ σε σύγκριση με τις βραδινές των match day.

• Like 1

7 hours ago, AkisVarg said:

Πάρε τηλ στον παροχο σου κ πες του να σε βάλει σε fastpath και γενικά να ρίξει μια ματιά στην γραμμή σου

Δεν αξίζει  να δώσεις χρήματα για gaming router

μην νομιζετε οτι κερδιζετε και κατι οταν παιζετε,η cosmote βαζει πλεον αυτοματα τα vdsl σε fastpath με αυξηση ταχυτητας δλδ η 50αρα ειναι 56αρα και η 100αρα στα 110,το ping  σε speedtest ειναι στα 6-7 και στα παιχνιδια πλεον στο 40 αλλα δεν βλεπω καμια μα καμια διαφορα στα παιχνιδια που παιζω.

4 hours ago, TOL1S said:

μην νομιζετε οτι κερδιζετε και κατι οταν παιζετε,η cosmote βαζει πλεον αυτοματα τα vdsl σε fastpath με αυξηση ταχυτητας δλδ η 50αρα ειναι 56αρα και η 100αρα στα 110,το ping  σε speedtest ειναι στα 6-7 και στα παιχνιδια πλεον στο 40 αλλα δεν βλεπω καμια μα καμια διαφορα στα παιχνιδια που παιζω.

Πάντως το να έχει τόσο πολύ lag σε όλα τα ματς όπως λέει κάτι θα παίζει με την ποιοτητα ή τίποτα ρυθμίσεις ξέρω γω.... Διότι εντάξει άλλο μια στις τόσες κ να είναι κι ολας από την μεριά του αντιπάλου κ άλλο συνέχεια όπως λέει. 

@xaris716βασικά delay πρέπει να έχεις-μια αργή ανταπόκριση στις εντολές κ ο αντιπαλος(το βασικότερο) είναι πάντα ένα κλικ μπροστά από σενα(δηλ σε κόβει πριν δώσεις την πάσα, κερδίζει όλες τις κόντρες κι έτσι)... Αλλά έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης κ η κοναμι με τους άθλιους servers της... Πάντως η ταχύτητα της σύνδεσης δεν παίζει τόσο ρολο

Edited by AkisVarg

9 Αυγούστου σήμερα και μετά από 3 χρόνια myclub,μου τυχαίνει για ΠΡΏΤΗ ΦΟΡΆ,ο πανμεγιστος Ronaldinho!!!!

Δύο ματσάκια και σήμερα στα challenge οφλαιν δίνει legends.O ένας ο πανμεγιστος κι ο άλλος ο lampard που μου έχει τύχει κι άλλες φορές.

Αυτό είναι που λένε "ποτέ δεν είναι αργά"!!!

Παίζοντας αποκλειστικά και μόνο οφλαιν όπου είμαι στην δυσκολία θρύλος και ανεβοκατεβαίνω συνεχώς πότε με ισχυρούς αντιπάλους, πότε με κανονικούς.

Υπάρχει χρόνος ακόμα να απολαύσω τις παικτουρες που έχω μαζέψει.Ετσι κι αλλιώς με το ντεμο του efootball δεν πρόκειται να ασχοληθώ πολύ.Θα ασχοληθώ κατευθείαν όταν βγάλουν full version myclub.

Να το δούμε κι αν αξίζει βέβαια το myclub του efootball κι αν δίνει σε όλο τον κόσμο παίκτες αξίας χωρίς να τα σκάμε.

20210809-112006.jpg

Edited by Game1
  • Like 1

3 hours ago, Game1 said:

9 Αυγούστου σήμερα και μετά από 3 χρόνια myclub,μου τυχαίνει για ΠΡΏΤΗ ΦΟΡΆ,ο πανμεγιστος Ronaldinho!!!!

Δύο ματσάκια και σήμερα στα challenge οφλαιν δίνει legends.O ένας ο πανμεγιστος κι ο άλλος ο lampard που μου έχει τύχει κι άλλες φορές.

Αυτό είναι που λένε "ποτέ δεν είναι αργά"!!!

Παίζοντας αποκλειστικά και μόνο οφλαιν όπου είμαι στην δυσκολία θρύλος και ανεβοκατεβαίνω συνεχώς πότε με ισχυρούς αντιπάλους, πότε με κανονικούς.

Υπάρχει χρόνος ακόμα να απολαύσω τις παικτουρες που έχω μαζέψει.Ετσι κι αλλιώς με το ντεμο του efootball δεν πρόκειται να ασχοληθώ πολύ.Θα ασχοληθώ κατευθείαν όταν βγάλουν full version myclub.

Να το δούμε κι αν αξίζει βέβαια το myclub του efootball κι αν δίνει σε όλο τον κόσμο παίκτες αξίας χωρίς να τα σκάμε.

20210809-112006.jpg

ακομη παιζεις αυτην τν παιχνιδαρα δεν χορτασες?

• Haha 1

Ναι ακόμα παίζω.Αυτη είναι η δεύτερη ομάδα μου όπου παίζω εναλλάξ με την άλλη .Τελευταίες μέρες δίνει πιο δυνατούς παίκτες όπου ανεβαίνουν μέχρι 97-98 rating,γυμναστές με κάθε login,100 χρυσά κάθε εβδομάδα κλπ.

20210810-065827.jpg

• Like 2

Στο ονλαιν έχω πάει μέχρι 740 κατάταξη χωρίς να έχω αγοράσει κοινς ποτέ.Οτι μου δίνει το παιχνίδι συν μπόνους preorder.

Στο οφλαιν εδώ και δύο μήνες παιζω καθημερινά 3-4 ματσακια.Πάντα βρίσκομαι σταθερά στην δυσκολία θρύλος με ισχυρούς αντιπάλους και κανονικούς.

20210812-112555.jpg

Νομίζω το πιο σημαντικό στο ονλαιν είναι το ίντερνετ που παίζουμε.

Με 50 mb που έχω,βλέπω ότι στο ονλαιν έχω καθυστέρηση στις φάσεις.Το πότε πασάρω,το πότε σουτάρω,το πότε πηδανε οι παίκτες στο τοίχος στα φάουλ και άλλα πολλά.Ολα αυτά βγαίνουν με καθυστέρηση που προλαβαίνει ο αντίπαλος που έχει καλύτερο ίντερνετ.

Ένα ματς μεταξύ δύο καλών παικτών,η ισοφάριση του Γιώργου που έχει Γαλλία με το σουτ από το κέντρο είναι ένα manual Δ ή  κύκλος και μπαίνει αρκετά συχνά,είναι δύσκολο βέβαια,πρέπει να βρεις τον GK έξω και να σημαδεψεις.

Ωραίο ματς με πολύ τακτική και ικανότητα,βλέπετε πως παίρνουν GK στα σουτ κτλ.

@Game1 αν θέλεις να πας 1000+ φτιάξε μια ομάδα με τρία αστέρια,εκεί δεν θα έχεις μειονέκτημα,θα παίζεις με φίλτρο εννοείται.

Edited by Bakogoal
  • Like 1
  • Thanks 1

5 hours ago, Game1 said:

Νομίζω το πιο σημαντικό στο ονλαιν είναι το ίντερνετ που παίζουμε.

Με 50 mb που έχω,βλέπω ότι στο ονλαιν έχω καθυστέρηση στις φάσεις.Το πότε πασάρω,το πότε σουτάρω,το πότε πηδανε οι παίκτες στο τοίχος στα φάουλ και άλλα πολλά.Ολα αυτά βγαίνουν με καθυστέρηση που προλαβαίνει ο αντίπαλος που έχει καλύτερο ίντερνετ.

Γ@μησέ τα το lag είναι το κυρίως θέμα μ'αυτό το παιχνίδι για μένα..τα script κτλ τα θεωρώ δευτερεύοντα..Άμα τρέχει καλά το ματς τότε και τα κουλά που γίνονται που κάποιος θα μπορούσε να τα αποδώσει και σε script είναι και πολύ λιγότερα..από την άλλη άμα σέρνεται το ματς τότε το gameplay δεν συγχρονίζει όπως πρέπει και τα κουλά είναι πολύ πιο συχνά..παίχτες να μην αντιδρούν όπως πρέπει,να κουτουλάνε,να αργούν να πασάρουν,να γυρίσουν κτλ..με το ζόρι παίζεται σ'αυτήν την κατάσταση..

Το θέμα είναι ότι μ'αυτό το σάπιο p2p σύστημα σύνδεσης είτε θα έχουν όλοι που συμμετέχουν στον αγώνα κακή σύνδεση ή καλή.Δε μπορεί εσύ να έχεις lag και ο άλλος όχι,θα έχετε και οι δύο.Άμα είναι καλή τότε θα είναι και για τους δύο.Άμα εσύ έχεις καλό ίντερνετ αλλά ο αντίπαλος σάπιο τότε θα έχει lag και για τους δύο,δε σε σώζει που έχεις καλό εσύ..Αυτό που λες εσύ ισχύει στο Φίφα που έχουν κανονικούς σέρβερς..εκεί μπορεί όντως να τρέχει καλύτερα για κάποιον απ'τους δύο ανάλογα την ποιότητα σύνδεσης που έχει.

Έχω φάει πολύ σκατίλα από θέμα lag αυτά τα τρία χρόνια που ασχολούμαι με online στο Προ..ίσως φταίει που ήμουν σε pc και οι περισσότεροι εκεί παίζουν με σάπια wifi ή απλά το pc μου δεν είναι τούμπανο ώστε να τρέχει το παιχνίδι νεράκι..δε ξέρω..Ευελπιστώ τώρα που θα παίζω στο ps5 από φθινόπωρο να είναι καλύτερα τα πράγματα και άμα βάλει και κανονικούς σέρβερς και η ΚΟΝΑΜΙ που είναι αρκετά πιθανό να γίνει νομίζω τώρα που συγχωνεύει όλες τις πλατφόρμες να υπάρχει βελτίωση σ'αυτό το θέμα..αλλιώς δε θα παλεύεται..Πρέπει να το κάνουν για να αντιμετωπίσουν και τους κλέφτες οπότε δε νομίζω να τους παίρνει άλλο να το αφήσουν έτσι..

εαν εχει Lag  εμενα δεν με νοιαζει εχω εξοικιωθει ...ειναι και σπαστικο ομως...αλλα μπορω να κερδισω, το lag το εχουν και οι 2 πλευρες σε καποιες φασεις θα εχεις εσυ ενα μικρο πλεονεκτημα σε καποιες φασεις ο αντιπαλος αλλα ειναι διαχειρισημο....σε μεμονομενες περιπτωσεις δεν μπορεις να παιξεις καθολου οταν εχει παρα μα παρα πολυ Lag δεν παρουσιαζεται  συχνα... και εαν παρουσιαστει υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να διακοπει το παιχνιδι....στην περιπτωση που δεν εχει καλο ιντερνετ ο αντιπαλος αποσυνδεεται...η ταχυτητα που εχει ο καθενας μας δεν παιζει ρολο !εγω εχω 24mbps και τι?εχω μειονεκτημα? στην Eυρωπη εχουν μεγαλες ταχυτητες!αν ταν ετσι οι Eλληνες θα εχαναν αφου η μεγιστη που μπορει να εχει ο καθενας ειναι 50Mbps...εν ο λιγοις για μενα το Lag νικιεται το script πιο δυσκολα..αυτο ειναι το μειζον  θεμα το script

Το τι download έχει ο καθένας στην συνδεσή του δεν παίζει απολύτως κανέναν ρόλο.

Η ποιότητα της σύνδεσης μας ενδιαφέρει και όχι η ταχύτητα.

Χαμηλό ping κλπ.

• Like 3

Πάμε με λίγο coop

Goal στο 90+ και νίκη 

Και ένα exploit αλλά ωραίο γκολ από τον συμπαίκτη μου.

• Like 2

On 13/8/2021 at 11:41 ΠΜ, Bakogoal said:

Ένα ματς μεταξύ δύο καλών παικτών,η ισοφάριση του Γιώργου που έχει Γαλλία με το σουτ από το κέντρο είναι ένα manual Δ ή  κύκλος και μπαίνει αρκετά συχνά,είναι δύσκολο βέβαια,πρέπει να βρεις τον GK έξω και να σημαδεψεις.

Ωραίο ματς με πολύ τακτική και ικανότητα,βλέπετε πως παίρνουν GK στα σουτ κτλ.

@Game1 αν θέλεις να πας 1000+ φτιάξε μια ομάδα με τρία αστέρια,εκεί δεν θα έχεις μειονέκτημα,θα παίζεις με φίλτρο εννοείται.

Don't use the Neuer bug please του γράφει ο άλλος..:hehe:

• Haha 1

10 minutes ago, Ribo_10 said:

Don't use the Neuer bug please του γράφει ο άλλος..:hehe:

Aυτό  το είδα πολύ και στο reddit, το έκανε ένας στον Neuer 4 και 5 φορες σερι. Γιατί τόσο έξω κάθεται ο Neuer? και εγώ μονο με offensive GKs παίζω, αλλά δεν έχω προσέξει να κάθονται τόσο έξω από την περιοχή

21 minutes ago, slamsoze said:

Aυτό  το είδα πολύ και στο reddit, το έκανε ένας στον Neuer 4 και 5 φορες σερι. Γιατί τόσο έξω κάθεται ο Neuer? και εγώ μονο με offensive GKs παίζω, αλλά δεν έχω προσέξει να κάθονται τόσο έξω από την περιοχή

Ναι ο Neuer συγκεκριμένα κάθεται πολύ έξω..τό'χω προσέξει κι εγώ. Player id της Κοναμάρας! Ντάξει και στην πραγματικότητα έτσι παίζει αυτός αλλά εννοείται στο Προ το παρακάνουν λίγο..Σε άλλες περιπτώσεις βοηθάει πάντως..όταν κάνει ο αντίπαλος μπαλιές μπροστά πχ τις προλαβαίνει ο offensive τέρμας και βγαίνει πρώτος στη μπάλα.

• Thanks 1

Είναι γνωστό σε όλους ότι η πραγματική θέση του Neuer δεν είναι τερματοφύλακας αλλά λίμπερο.

• Like 1

Άσχετη ερώτηση, είδα πως σήμερα έβγαλε legends agent για GP για 120 μέρες (από τους οποίους μόνο τον Ρουμπέρτου Κάρλους δεν έχω).

Πέμπτη θα βγάλει νέους agents για coins? Κυρίως νέους icons, ίσως και εβδομαδιαίους; Ή τελείωσαν αυτοί; Έχω κοντά 3000+ coins και να μην πάνε χαμένα, βέβαια δεν με ενδιαφέρει κανείς από τους icons της Μπάγιερν πέρα ίσως από τον Καν. Ξέρει κανείς τι έρχεται γενικά τις επόμενες εβδομάδες (αν έρχεται κάτι)?

Καλησπέρα !!!Μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία...Με μαρκάρουν δυνατά και δεν παίρνω φάουλ.Κάνω το ίδιο (τρέξιμο και χ δυο φορές ) και μόνο smackdown δεν κάνει ο παίχτης μου...

Μπορεί να μου πει κάποιος τι φάση??

15 hours ago, alemaofalcao said:

Μπορεί να μου πει κάποιος τι φάση??

Φάση να μην πατάς δύο φορές το Χι ξέρω γω ,που αυτή είναι η δουλειά του...Standing tackle κ touchbdown οταν είσαι σε κίνηση? Σαν intentional foul ένα πράγμα.

Edited by slamsoze