Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2021 Myclub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Δεύτερη φορά,πάλι Βουλγαρος,ίσως ο ίδιος με άλλο λογαριασμό.

Έκανα μισή ώρα να ξαναμπω στο Internet,πήρα τον ΟΤΕ και μου είπε πως έχει γίνει μάλλον επίθεση στο ρουτερ,όχι ο ΟΤΕ,ο υπάλληλος μου το είπε 🙃

Έχετε τον υπόψιν σας και κάντε του ένα block,μην πάθετε το ίδιο.

Edited by Bakogoal

Εγώ έχω πάνω από 40 cheaters ήδη στο block list μου. Το κακό είναι πως κυρίως παίζω preset teams matchday, και εκεί δεν έχει να σωθείς. Θα σου τύχει ο ίδιος ξανά και ξανά.

Σε όποιον έτυχε ο Leao της Μίλαν,δώστε του προσοχή, είναι απίστευτος!Τερματίζει στα 95 rating.Τον έχω πάει 93 μέχρι στιγμής.Εχει παίξει 5 ματς και έχει βάλει 9 γκολ,2 χατ τρικ!Τα 4 ματς στα match day με πράσινο βελάκι και πλήρες ομάδα Μίλαν,αλλά το ένα χατ τρικ στα challenge με κίτρινο βελάκι.

20210216-093731.jpg

20210216-093724.jpg

Edited by rabesatratana
  • Like 1

Έχει πέσει ξεραϊλα... λογικό... ίδιοι κ ίδιοι icons , λετζεντς,  τα ίδια κ τα ίδια πρωταθλήματα, τα ίδια προβλήματα ...  Η έχουν ρίξει τη προσοχή τους στο επόμενο pes Εκεί στη κοναμι η βαριούνται που ζουνε ... 

Έχω μαζέψει 3000 χρυσά μπας κ μου αρέσει κανας icon που βάζει κάθε Πέμπτη... Αλλά με τέτοια στατιστικά που τους βγάζουν δε με ψήνει κάνεις...

Μεταξύ μας δεν αξίζει να τα ρίξεις για icons, εκτός αν σου κάτσει κάτι σε 2-3 γύρες κι αν. Πχ εγώ κατά λάθος είχα τύχει Forlan με την 1η, γιατί απλά πάταγα κουμπιά να γυρνάω τους gold+ agents από τα preset matchday, τελείωσαν και ξαφνικά να σου ο Forlan με 100 χρυσά. Τώρα έχω κοντά 4000 χρυσά και τα κρατάω για τους agents της Δευτέρας, αν υπάρχουν καλά κομμάτια. Για PotW agent δεν ψήνομαι ιδιαίτερα, αν και αυτός ο Casemiro με ψιλοψήνει γιατί μόνο έναν Rodri έχω.

Δευτέρα βέβαια, ενώ έχει 4 ομάδες, δεν τρελαίνομαι για καμία. Ίσως ξαναρίξω σίτυ γιατί έχω διάφορους, να μου έρθουν διαφορετικοί να έχω ομάδα να παίζω σε MC matchday (ή ίσως ManU λόγω του Forlan).

Στον δωρεάν σήμερα μου ήρθε Elber, έλεος δηλαδή. Δεν θα με χάλαγε Kahn ή Beckenbauer, τουλάχιστον δεν ήρθε ο Lizarazu. O Elber θα μείνει μάλλον έτσι για την 2* cloud team.

Ούτε μια φορά δεν έριξα χρυσά στο κουτί με τους ικονς. Πιστεύω ότι αν δεν αγοράζεις κοινς το παιχνίδι δεν σε υποστηρίζει.Εχω αρκετούς ικονς γιατί παίζω από day one και είχα πάρει και τους ικονς μπόνους, συν ότι έχω αγοράσει δύο και με τα efootball coins.

Οι μόνοι που κάνουν την διαφορά για μένα, είναι ο Vieira και ο Beckham.Ολοι οι άλλοι είναι το ίδιο με τους featured.Πχ έχω Carlos αλλά μου αρέσει καλύτερα αριστερό μπακ ο Alaba. Έχω Gullit αλλά για μένα καλύτερο δεκάρι ο De Bruyne.Τα ίδια και οι legends.Το μεγάλο πλεονέκτημα τους βέβαια η φόρμα Β που έχουν συνεχώς,γιατί έχω 400 παίκτες και παίζω κυρίως με παίκτες Α-Β φόρμα και στα match day όλοι 18δα βελάκια πάνω ας είναι και 3500 strength ομάδα. 

• Like 1

Δεν μπορούμε να παίξουμε άνετα με λαστιχάκι όπως πριν για τα rewards. Κάτι έχουν αλλάξει και λήγει ο αγώνας εις βάρος μας αν υπάρχει λαστιχάκι.Νομιζω πρέπει σε κάθε ημίχρονο να πατήσουμε πρώτα κάποια κουμπιά και μετά βάζουμε λαστιχάκι και το αφήνουμε. Αν μπούμε στον αγώνα απλά με λαστιχάκι αφημένο απο πριν,γίνεται διακοπή εις βάρος μας.

Σαν πολλά καψονια μαζεύονται σιγά σιγά για τα rewards.Παιξε στο mobile 4 αγώνες για τα points, παίξε τα οφλαιν,δες τελικούς....σε λίγο θα μας βάλει και objectives τσίρκο όπως ο ανταγωνισμός.Καταντάει να κάνεις αγγαρεία για να πάρεις κάνα έπαθλο.Το θέμα ειναι να παίζουμε για να διασκεδάζουμε.Με βλέπω από του χρόνου να ξαναγυρναω στο μάστερ λίγκ. 

Edited by rabesatratana

20 hours ago, rabesatratana said:

Δεν μπορούμε να παίξουμε άνετα με λαστιχάκι όπως πριν για τα rewards. Κάτι έχουν αλλάξει και λήγει ο αγώνας εις βάρος μας αν υπάρχει λαστιχάκι.Νομιζω πρέπει σε κάθε ημίχρονο να πατήσουμε πρώτα κάποια κουμπιά και μετά βάζουμε λαστιχάκι και το αφήνουμε. Αν μπούμε στον αγώνα απλά με λαστιχάκι αφημένο απο πριν,γίνεται διακοπή εις βάρος μας.

Σαν πολλά καψονια μαζεύονται σιγά σιγά για τα rewards.Παιξε στο mobile 4 αγώνες για τα points, παίξε τα οφλαιν,δες τελικούς....σε λίγο θα μας βάλει και objectives τσίρκο όπως ο ανταγωνισμός.Καταντάει να κάνεις αγγαρεία για να πάρεις κάνα έπαθλο.Το θέμα ειναι να παίζουμε για να διασκεδάζουμε.Με βλέπω από του χρόνου να ξαναγυρναω στο μάστερ λίγκ. 

Να κάνω μια ερώτηση???Οταν λες λαστιχάκι τι εννοείς??

Όταν παρατάς τον αγώνα και βάζεις λαστιχάκι στο χειριστήριο ανάμεσα σε ένα μοχλό.

• Like 1

4-0 στο 40'.

Το άξιζα; 

Του βγήκαν όλα και μένα όχι; 

Στο τέλος ισοπαλία...

• Like 1

Κυριάκο επέστρεψες στο προ βλέπω; Πως και; Σε κούρασαν οι απαιτήσεις του fifa? 

• Like 1

13 minutes ago, broxopios said:

Κυριάκο επέστρεψες στο προ βλέπω; Πως και; Σε κούρασαν οι απαιτήσεις του fifa? 

Με κούρασαν,ξενέρωσα με το pack luck,στο wl έπαιζα με αντίπαλο Neumar,Mbappe και Cruyff ξέρω γω...με αποτέλεσμα να κάνω κάθε φορά υπερπροσπαθεια...τα κυριότερο όμως είναι η παρέα και το gameplay,κυρίως το gameplay γιατί παρέα ειχα και στο fifa τώρα που το σκέφτομαι.

• Like 2

Μόλις μου έρθει το 5, θα κατεβάσω τη lite έκδοση να ξεκινήσω κι εγώ. Ανυπομονώ για το PES 2022. Έχω καλό προαίσθημα ότι θα δούμε κάτι καλό. Δύσκολο να συναγωνιστεί σε πωλήσεις το FIFA, αλλά σε gameplay αν καταφέρει κάτι πολύ καλό, πολύς κόσμος θα μετακομίσει μιας και το πιο πιθανό είναι το fifa να είναι στο ίδιο στυλ.  

Τώρα μιλάμε για το mc ή για το προ γενικά? Διότι το mc θέλει ξήλωμα servers κλπ κλπ κ  δεν πάει να είναι κ το ps66(για να είμαστε κ ontopic στα του mc) 

Edited by AkisVarg
  • Like 2

Αύριο στο shop θα έχει Ronaldo-Griezmann με αγορά 1500 epoints.

58 minutes ago, AkisVarg said:

Τώρα μιλάμε για το mc ή για το προ γενικά? Διότι το mc θέλει ξήλωμα servers κλπ κλπ κ  δεν πάει να είναι κ το ps66(για να είμαστε κ ontopic στα του mc) 

Ιδανικά ναι. Αλλά αυτό θα σημάνει και πολύ χρόνο να βάλουν πράγματα. Επίσης δε νομίζω να έχουν τη δυναμική να στήσουν κάτι ισάξιο ή καλύτερο του fut. 

Και για να είμαστε ρεαλιστές Mode ποιοτικό τύπου pes 2011 δε θα δουμε (δεν είχα ασχοληθεί αλλά όλοι αυτό λένε ότι ήταν σούπερ). Θέλουν mode που ο χρήστης να βάζει φράγκα. 

• Like 2

τα mode εχουν διαλυθει επειτα απ το 2016.....θα μπορουσε να υπηρχε ενα εμπλουτισμενο mode  και παραλληλα η κοναμι να αποσπα χρηματα απ τους χρηστες...οι featured players εχουν αρνητικο αντικτυπο στο gameplay και το παιχνιδι χειροτερευει......και ουτως η αλλως το Gameplay  το φετινο  δεν ειναι και κατι το ιδιαιτερο......επισης η κοναμι υστερει ακομη στους σερβερς παιζεις ακομη με lag αλλοτε πολυ αλλοτε λιγο οκ εμενα δεν με ενοχλει εχω συνηθισει....αλλα με ενοχλουν οι cheaters/hackers ....τα ιδια προβληματα καθε χρονο.....οποτε εαν δεν βελτιωσει τις on line υπηρεσιες και να νιωθει ο χρηστης ασφαλης οσο παιζει η κοναμι θα ναι στον πατο οσο και καλυτερο Gameplay η Mode θα εχει του χρονου................

• Like 2

Εγώ παλι προτιμώ ένα mode να μην με κάνει να ασχολούμαι 25 ώρες το 24ωρο.Να μπαίνω απλά να παίζω ποδόσφαιρο με ποδοσφαιρική σκέψη και με τον τρόπο που παίζω και μου ταιριάζει.Και όχι να με υποχρεώνει όπως ο ανταγωνισμός πχ,να κάνω objectives δίνοντας πάσες lob through,finesse shot και άλλα γελοία, για να μπορώ να ξεκλειδώσω κάνα παίκτη.

Να μην με υποχρεώνει όπως στα match day να παίζω 4-5 αγώνες ×2 διοργανώσεις,για να πάρω τα χρυσά κοινς, όταν έχω χρόνο μόνο για 3-4 ματς.Ας δίνει έπαθλο 10 χρυσά σε κάθε νίκη να τελειώνουμε και να παίζουμε και να ανταμειβομαστε οσο χρόνο διαθέτουμε να είμαστε μέσα στο παιχνίδι.Φετος προστέθηκε και το καψονι να παίζουμε κάποια ματς στο κινητό για τα ecoins.Με πια λογική να με βάζει να παίζω στο κινητό,ενώ η διάθεση μου είναι να παίξω σε κονσόλα?

Σαφώς υπερέχει το myclub σε ποδοσφαιρική ουσία για μένα σε σχέση με τον ανταγωνισμό.Αλλα φοβάμαι επειδή πουλάει το άλλο μην προσπαθήσουν να κάνουν αντιγραφές σε ανούσια πράγματα και το χαλάσουν. Εννοείται ο καθένας σκέφτεται διαφορετικά και έχει άλλες προτιμήσεις.Μακαρι να υπήρχαν και περισσότερα ποδοσφαιρακια να επιλέγαμε καλύτερα αυτό που μας ταιριάζει.

• Like 1

Συμφωνώ με Ραμπε,βέβαια πρέπει να φτιάξουν τους servers,το script,πιο πολύ με το script  παλεύω σε κάθε ματς παρά με τον αντίπαλο...όπως και ο αντίπαλος μου δηλαδή,υποθέτω και σε εκείνον,τα πράγματα θα εξελίσσονται τραγικά.

Οι 4 στους 10 κλεβουν, παιζεις απλα για να σου σπασουν τα νευρα

Νομίζω ότι δίνει πλεονέκτημα στους παίκτες με ανεβασμένο βελάκι και στα challenges να παίζουμε κυρίως με παίκτες Α-Β φόρμα.Κατι που απαιτεί πλούσιο ροστερ και γυμνασμενους μαύρους-κίτρινους και ασημενιους παίκτες.Οσοι το διαθέτουν έχουν πλεονέκτημα.

Εμενα με κούρασε κάπου το πλούσιο ροστερ και να κάνω σιμ και να γυμναζω.Εχω κλείσει και 6μηνο πλέον παιχνιδιού, παίζω από day one.Υπαρχουν παίκτες που γουστάρω να παίξω με αυτούς και δεν τους έχω χρησιμοποιήσει καθόλου επειδή δεν ήταν σε φόρμα.Πλεον παίζω με όποιους μου κάνει κέφι κι ας είναι φόρμα C και match day βάζω και κίτρινα βελάκια κι ας μην πάρω τα χρυσά.Αποτέλεσμα κατρακύλησα από 750 rating 600.Δεν με ενδιαφέρει καθόλου.Θα παίζω με όποιους μου κάνει κέφι κι ας χάνω και σταματάω το γυμνασμα το σιμ και όλα αυτά. Ας μείνω 600ρης.

Το σκριπτ όμως νομίζω ότι είναι ένα 10-20% στους αγώνες και δεν παίζει μεγάλο ρόλο. Άλλος που λιώνει το mode,γυμνάζει, τερματίζει ασημενιους κλπ και προετοιμάζει την ομάδα του σωστά, εχει πλεονέκτημα. Απλά για κάποιους ίσως είναι κουραστικό.

• Like 1

Τι δε. Κάνει το σκριπτ ; δν παίζει μεγάλο ρόλο.. Εάν δν έπαιζε δν θα έχανα με παίχτες που τόυυς περνάω στο ρατινκ με 4ο0 η 500 πόντους διαφορά.. Χάνω απ 600 Άρη ενώ είμαι 1000αρης..εκτός αν οι 600αριδες παίζουν καλύτερα... Να αναθεωρήσω τότε 

• Like 1

On 6/3/2021 at 11:01 ΜΜ, Bakogoal said:

4-0 στο 40'.

Το άξιζα; 

Του βγήκαν όλα και μένα όχι; 

Στο τέλος ισοπαλία...

Αρκετά μεγάλο rat ο τύπος και χέστης.Άρχισε να παίζει πασούλες πίσω από πολύ νωρίς και έβαζε τέρμα αμυντικό mentality από πολύ νωρίς.Του άξιζε να ισοφαριστεί στο τέλος,κρίμα να νικάνε κάτι τέτοιοι με τέτοιο τρόπο.

Περί script...αν και έχουν χιλιοειπωθεί...απλά να πω πως η γνώμη μου είναι πως υπάρχει ως ένα βαθμό αλλά το skill του παίχτη συνεχίζει να έχει τον μεγαλύτερο ρόλο στις περισσότερες περιπτώσεις.Γιατί πολύ απλά ένας κακός/μέτριος παίχτης σε βάθος χρόνου θα έχει ένα ταβάνι και δεν θα το ξεπεράσει όσο script και να έχει υπέρ του.Θα παραμείνει στο 400-600 rating.Από την άλλη ένας καλός παίχτης θα χιλιαρίσει ή έστω θα φτάσει κάπου εκεί κοντά όσο script και να έχει κατά του.Επίσης ένας άλλος μεγάλος παράγοντας είναι το πόσο ομαλά τρέχει το ματς και πόσο καλοσυγχρονισμένο είναι το gameplay,που είναι και πολύ συχνό πρόβλημα.Όταν υπάρχει αρκετό lag αυτό ευνοεί τον χειρότερο παίχτη καθώς ο καλύτερος δεν μπορεί να αποδώσει αυτά που ξέρει και ο άλλος μπορεί να πάρει το ματς με κάνα ότι νά'ναι γκολ στην αναμπουμπούλα.

Εγώ μετά από γύρω στα 210 ματς είμαι κάπου στο 930 rating,αποκλειστικά με 5άστερες όμως.Νομίζω πως σε χαμηλά αστέρια είναι πιο εύκολο να πιάσεις την χιλιάρα γιατί η συντριπτική πλειοψηφία των πολύ καλών παιχτών παίζουν στα 5 και υπάρχει μεγαλύτερος ανταγωνισμός.Με τους 400-500-600άρηδες που θα παίξω τα 7/8 στα 10 ματς θα τα πάρω.Από αυτούς που θα χάσω θα είναι είτε εξίσου ψηλά είτε και ψηλότερα από μένα.Εγώ τουλάχιστον αυτά βλέπω.Αυτό που λέτε ότι είμαι χιλιάρης και χάνω απ'τον 600 λόγω script..ντάξει δε λέω μπορεί και να συμβεί αλλά πόσο συχνά θα συμβεί ρε φίλε..άμα συνέβαινε συνέχεια τότε καταρχήν δεν θα ήσουν χιλιάρης..

Επίσης να πω ότι αν και δεν ασχολούμαι καθόλου με matchday..αυτό που είδα παραπάνω ότι αλλάξανε το να μην μπορείς να το αφήσεις μόνο του να παίζει απλά με λαστιχάκι εμένα για καλό μου ακούγεται.Να μην μπορεί ο καθένας να παίρνει rewards απλά αφήνοντας το παιχνίδι να παίζει μόνο του...άμα θες να τα πάρεις να κάτσεις να παίξεις ρε φίλε.Όπως επίσης να βρεθεί και μια λύση να μην μπορούν να βάζουν botάκια στο pc στα sim και να βγάζουν εκατομμύρια gp με το έτσι θέλω.

Εγώ ψήνομαι να βγει το next gen μόνο στις νέες κονσόλες οπότε θα με κάνει να μεταπηδήσω και πιο εύκολα απ'το pc στο ps5 που θα ξέρω ότι θα παίξω εκεί αποκλειστικά την καλύτερη έκδοση και όλοι όσοι θα παίζουν εκεί θα έχουν και μία σύνδεση της προκοπής (καθώς υποθέτω ότι άμα έχεις τη δυνατότητα να πάρεις ένα ps5..ε θα έχεις και ένα καλό internet δε μπορεί..) και να αφήσω τη σαπίλα του pc με τους cheaters,τα bots και το lag σχεδόν σε κάθε ματς αφού κάποιοι ακόμα παίζουν με internet συνδέσεις απ'τα 90's..Άσε τους εκεί στη σαπίλα τους να botάρουν και να lagάρουν και η ''αφρόκρεμα'' να περάσει στο ps5 να γλυτώσει...Πολύ ωραία βέβαια τα mods στο pc αλλά δεν σώζουν την κατάσταση έτσι όπως είναι άμα δεν είσαι αποκλειστικά offline παίχτης και θες να ασχοληθείς και με το online.

Και νομίζω πως είναι όντως πολύ πιθανό να γίνει έτσι..δηλαδή να βγει next gen μόνο στις νέες κονσόλες και να παραμείνει season update  στην fox engine στις τωρινές και στο pc γιατί και στις προηγούμενες αλλαγές μηχανής έτσι έγινε.Τουλάχιστον για τα πρώτα 1-2-3 χρόνια.Και θα έχουν και τη δικαιολογία της πανδημίας ότι δεν πρόφτασαν να βγάλουν next gen παντού και επίσης μπορεί να έχει πολλές απαιτήσεις στο hardware το νέο παιχνίδι οπότε ένα κανονικό pc που έχουν οι περισσότεροι να μην το σηκώνει και να απευθύνεται μόνο σε πολύ λίγους που έχουν υπερτούμπανα pc..οπότε ένας ακόμα λόγος να μην το βγάλουν κατευθείαν σε next gen εκεί και να το αφήσουν όπως είναι τώρα.

• Like 3

Έτσι είναι,οι καλοί παίκτες και οι πρώτοι,παίζουν μόνο 5 αστέρια,ειδικά αυτοί που τα χωνουν και έχουν τερματισμενους παίκτες.

Βέβαια έχει κάτι μέρες στο level 1 που ο χαμηλότερος που συναντάς είναι 900...

• Like 2

Το καλό είναι ότι τις περισσότερες φορές βρίσκει ισοδυναμους αντίπαλους και μπορεί να παίξει ο οποιοδήποτε έχει το κέφι και την διάθεση, ακόμα κι αν είναι μέτριος παίκτης. Και υπάρχουν κατηγορίες και μπορεί να παίξει ο καθένας με ότι δυναμικότητας ομάδας θέλει. Μόνο που στις μικρότερες κατηγορίες αργεί να βρει αντίπαλο.

Επισης δίνει παίκτες αξίας σε όλο τον κόσμο χωρίς να χρειάζεται να αγοράζουμε κοινς. Όμως αυτός που αγοράζει κοινς έχει ένα πλεονέκτημα παραπάνω και δικαίωμα του.Το θέμα είναι να μπορεί να σταθεί στο myclub όλος ο κόσμος ανάλογα τις δυνατότητες του. Και αυτό για μένα το έχει πετύχει η Κοναμι.

Γιατί το ονλαιν είναι πιο συναρπαστικό και λιγότερο βαρετό από το οφλαιν. Άλλες χρονιές που έπαιζα οφλαιν, τέτοια εποχή το είχα παρατήσει.Στο ονλαιν που παίζω τις τελευταίες δύο χρονιές,παίζω μέχρι καλοκαίρι.