Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2021 Myclub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

2 hours ago, fotislamia13 said:

Γειά σας φίλοι μου, μια ερώτηση, κατέβασα το pes 2021 lite δωρεάν, αν πληρώσω plus μπορώ να παίξω my club ??? 

Ναι!

• Love 1

Ok μπορώ να περάσω πατσακι, γιατί βλέπω με αφήνει να μπω στην επεξεργασία 

Bakogoal παιζεις καθολου η μονο αρης φετος? Χεχεχ

Edited by koloko83

10 hours ago, koloko83 said:

Bakogoal παιζεις καθολου η μονο αρης φετος? Χεχεχ

Παράτησα το FIFA πριν κάνα μήνα και ξεκινησα χαλαρά MyClub,πάω μέτρια προς καλά..70% νίκες έχω,παίζω και στο Trivellato και σε μια ευρωπαϊκή ομάδα 11 vs 11.

Υγεία να έχουμε και χρόνο να καιγομαστε!

Υ.Γ. Όποιος θέλει να δοκιμαστεί σε Playstation και να μπει σε ομάδα ας μου πει,ps5 και 4 είναι cross οπότε δεν υπάρχει θέμα.

Ξερει κανεις πως κανεις εγγραφη για αποκτηση κοναμι id?παλια ειχα φτιαξει καποια id τωρα η κοναμι δεν με αφηνει να δημιουργησω...

κανω εγγραφη με email που δεν εχει χρησιμοποιηθει ξανα απ το site της κοναμι..αλλα δεν ολοκληρωνεται η εγγραφη και δεν βγαζω ακρη...

Βλέπω στο reddit το νέο αίμα του PES στο PC, Emrihan και Abdulkarim..Kati. 

Οι τύποι έχουν cheatαρει με 15 διαφορετικούς τρόπους. Τους κράζει όλη η υφήλιος. 

Έχουν ξεπεράσει και τον Nuri σε reputation. 

Μονό συγκίνηση.. 

• Haha 3

@villa ακολούθησε αυτά που έγραψα σε προηγούμενο ποστ μήπως τα καταφέρεις.

@slamsoze δυστυχώς PC γίνεται πανηγύρι με τους cheaters. Και να φανταστείς τους βλέπω σε preset teams matchday, που να αρχίσω το myclub. Ως τώρα μου έχει τύχει και ένας DDoS cheater, αλλά κυρίως lag cheaters. Τραγικότερος ένας χτες που ενώ έχω παίξει μαζί του 4 ματσάκια (2 Χ, 2 νίκες δικές μου), μου τυχαίνει ξανά στο καπάκι μετά από νίκη και ενώ νικάει 1-0 ισοφαρίζω και στο 89 βάζω το 2ο, και με την μία lag cheat. Ε αν είναι να κάνει το lag cheat ας το κάνει από νωρίς, μην σπαταλάει χρόνο. Ειδικά όταν παίζω μόνο μέχρι να πιάσω τους 4000 πόντους για τα 40 χρυσά και το κλείνω.

Ήδη το block list μου έχει φάει 30+ θέσεις.

• Haha 3

@brocashelm τελικα ναι τα καταφερα.......αλλα το ολο συστημα δεν λειτουργει καλα γενικως.......

On 12/1/2021 at 11:40 ΜΜ, slamsoze said:

Βλέπω στο reddit το νέο αίμα του PES στο PC, Emrihan και Abdulkarim..Kati. 

Οι τύποι έχουν cheatαρει με 15 διαφορετικούς τρόπους. Τους κράζει όλη η υφήλιος. 

Έχουν ξεπεράσει και τον Nuri σε reputation. 

Μονό συγκίνηση.. 

Φέτος στο PC το παιχνίδι είναι για πέταμα, αν υπήρχε τρόπος να μπορούσα να το χαρίσω θα ντρεπόμουν να το δώσω σε γνωστό άτομο, χωρίς καμία υπερβολή. Χαράς το κουράγιο σε όσους παίζουν ακόμα. Του χρόνου θα κάνουν καμιά φιλότιμη προσπάθεια με 22 και λόγο των φετινών θα πάει άπατο. Προσωπικά όσο παίζω στο PC δεν πρόκειται να ξαναγοράσω PES και το γραφω δημόσια για να με κράξετε.

• Like 2

εδω  ρε κλεβουν ατομα που μπαινουν στο  φορουμ και παιζουν στο pc..ξερεις σε ποιον αναφερομαι.....παρεμπιπτοντως πριν επεσα σε εναν ακομη cheater..axaaaaaaa..

γνωστα τα προβληματα που εχει...αλλα δν εχει κατι αλλο να παιξεις απ ποδοσφαιρο.....εχω δει κατι video απ το gameplay  του Fifa δεν νομιζω να ναι πιο καλο απ το προ

Είδηση ΣΟΚ επί του πιεστήριο. Ο Emirhann έχασε τελικά σε αγώνα, πιθανόν βέβαια από αντίπαλο που χρησιμοποιεί το ίδιο cheat με αυτόν 😛

Άμα συνεχιστεί αυτή η ιστορία με το ddos attack πως το λένε, κ διαδωθει  κ πάρει διαστάσεις όπως το lag cheat, προβλέπω να μένουν πάλι 1.000 άτομα που θα παίζουν σοβαρά online. 

• Like 1
  • Haha 3

Το lag cheat για μένα παραμένει το χειρότερο γιατί είναι απλά πεταμένος χρόνος. Ένας ηλίθιος χτες μου έτυχε 2 φορές σερί στο matchday και μου στοίχησε τα 40 χρυσά. Κι αργούσε να κάνει το lag cheat, πρώτη φορά το έκανε στο 88 και την δεύτερη στο 43 (ενώ τον είχα πάει ήδη 3-0 και είχα κάνει και πανηγυρισμό στο 1ο γκολ μπας και του σπάσω τα νεύρα και το κάνει νωρίτερα). Στο ddos οκ χάνεις, αλλά τελειώνει τσακ μπαμ.

Μην ξεχνάμε επίσης τα exploits με τα πειραγμένα stats (ασπρόμπαλοι παντού 99 και με ύψος στα 2 μέτρα ο καθένας), αλλά και αυτό που παίζει 5* ομάδα σε 1* restricted. Απλά αυτά είναι πιο σπάνια και μάλλον τα έχουμε μόνο εμείς του pc.

• Like 4

ειτε lag cheat ειτε ddos attack το ιδιο αποτελεσμα εχει να ακυρωθει ο αγωνας ενω κερδιζεις...το χειροτερο ειναι να σε αποσυνδεσει ο "αντιπαλος" και να χρεωθεις  και  ηττα...πιθανον αυτο συμβαινει με το ddos attack...κ η κοναμι κοιμαται........

• Like 2
  • Haha 1

9 minutes ago, villa said:

ειτε lag cheat ειτε ddos attack το ιδιο αποτελεσμα εχει να ακυρωθει ο αγωνας ενω κερδιζεις...το χειροτερο ειναι να σε αποσυνδεσει ο "αντιπαλος" και να χρεωθεις  και  ηττα...πιθανον αυτο συμβαινει με το ddos attack...κ η κοναμι κοιμαται........

Στο lag cheat που ακυρώνεται ο αγώνας στο 80 πχ,χάνεις τον χρόνο σου.

Στο ddos χάνεις το ματς και τα stats σου.

Το θέμα είναι να γίνουμε FIFA που έχει άλλο τρόπο σύνδεσης,δεν τα ξέρω τα τεχνικά αλλά ξέρω πως συνδέεσαι σε server και αν ο άλλος κάνει μαλακια,τότε πετάει εκείνον και χάνει το ματς,αν είσαι μπροστά στο σκορ.

Βέβαια θα πρέπει να έχουμε και κάναν server  εδώ κοντά...

• Like 2

Ξανά σήμερα δεν δουλεύουν τα links μέσα από τη κονσόλα για να προβλέψεις νικητή και να πάρεις τα 300 εξτρα ποντάκια για παρακολούθηση του stream. Πάλι το ίδιο πορτοκαλί μήνυμα, σαν να μην έγινε ποτέ το link to konami id.

Πάλι το pc θα ανοίξω με τους πανάχρηστους!!!! 🤬

Edited by sonofmook

13 hours ago, Bakogoal said:

Στο lag cheat που ακυρώνεται ο αγώνας στο 80 πχ,χάνεις τον χρόνο σου.

Στο ddos χάνεις το ματς και τα stats σου.

Το θέμα είναι να γίνουμε FIFA που έχει άλλο τρόπο σύνδεσης,δεν τα ξέρω τα τεχνικά αλλά ξέρω πως συνδέεσαι σε server και αν ο άλλος κάνει μαλακια,τότε πετάει εκείνον και χάνει το ματς,αν είσαι μπροστά στο σκορ.

Βέβαια θα πρέπει να έχουμε και κάναν server  εδώ κοντά...

Είναι ανυμπορη η κοναμι να σταματήσει αυτά τα πράγματα τα cheats κ τα hacks.. Υπάρχουν πάρα πολλά χρονια... Αν ρίξεις μια ματιά στα ranking θα δεις άτομα που έχουν 100 η 200 συνέχομενες νίκες είναι φύση αδύνατον τέτοια ρεκόρ η κοναμι γτ αφήνει τέτοια άτομα να παίζουν; δν χρειάζεται μυαλό για να καταλάβει κανείς ότι είναι cheaters.. Φέτος πέφτει πολύ κλέψιμο.. 

Δεν ξέρω αν είναι αδύνατο να συμβαίνει.

Τον Έλληνα τον ξέρω,παλιότερα εκλεβε,το είχε κάνει σε μένα.

Στο FIFA υπάρχει αυτός https://www.google.com/amp/s/www.sportbible.com/football/football-gaming-teen-with-280-game-win-streak-on-fut-champs-loses-by-fernandes-penalty-20201219.amp.html

Για μένα τα τρομερά σερί είναι απίθανα επειδή δεν είμαι τόσο καλός...αλλά όχι αδύνατα,για άλλους...πέρυσι είχα κάνει 27,φέτος είναι ψιλοαμπαλος,θες επειδή το παράτησα,θες επειδή ανέβηκε το επίπεδο...

Πάντως πιστεύω πως υπάρχουν παικταραδες που κάνουν 60-70 νίκες.

Edited by Bakogoal

τα μεγαλα σερι ειναι πλασματικα ,και τα εχουν αυτοι που δεν ειναι δικαιοι παιχτες....εισαι απλα  καλοπροαιρετος   δεν ασχημο αυτο...δεν ειναι οτι δεν εισαι καλος η εχει αλλαξει το επιπεδο ουτως η αλλως παιζοντας βελτιωνεις τον εαυτο σου...εχει αυξηθει το σκριπτ σε σχεση με περισυ για μενα συν οτι το παιχνιδι σε πουλαει με παιδικα λαθη που δεν τα προκαλεις καν εσυ ο ιδιος...ειναι ποιον θελει να σπρωξει το παιχνιδι......

• Like 4

Ποστάρω μετά από καιρό λόγω βαν και με καινούργιο nickname.Τρελό λιώσιμο και φέτος στο myclub.

Please μια συμβουλή για την ομάδα με παίκτες Bayern,που παίζω στα match day αυτή την εβδομάδα. 

Ποιον θα βάζατε επιτελικο χαφ?Έχω δοκιμάσει Rummenigge,Κιμιχ.Καπως καλύτερος ο Μίλερ σαν πασαδορος μπροστά αλλά κι αυτός λίγος.O Γκορετσκα είναι μαύρος απλός χαμηλό raking ακόμα. 

Ποιον λέτε να βάλω δεκάρι?

20210120-101435.jpg

20210124-202304.jpg

20210124-202327.jpg

Edited by rabesatratana

Μετα απο 1,5 μηνα παιχνιδιου, μπορω να πω πια με βεβαιοτητα οτι το myclub φέτος είναι ακομα χειρότερο από πέρυσι και αυτό πραγματικά χρειαζόταν μεγάλη προσπάθεια για να συμβεί , κι όμως η κονόμα τα κατάφερε και έκανε το gameplay ακόμα χειρότερο. 

Αυτό που μου αρέσει στο myclub είναι η συλλογή καρτών, φέτος έχω φτιάξει 8 ομάδες με διαφορετική δυναμικότητα και έχω πάνω από 250 παίκτες όλοι με τουλάχιστον 8 skills στα 10, με εξαίρεση τους αμυντικούς,  όπου κρατάω κάρτες με 5 skills και πάνω,  καθώς είναι πιο σπάνιοι. 

Τι κρίμα που δεν μπορείς να τους χαρείς όπως θα έπρεπε, κατά κύριο λόγο τους χρησιμοποιώ vs com και πάλι ξενερώνω,  φέτος υπάρχει κάτι απροσδιοριστο που κάνει ακόμα και τα ματς απέναντι στην ΑΙ βαρετά και εκνευριστικά. 

Να εδώ οι 7 από τις 8 ομάδες που έχω φτιάξει, με σειρά δυναμικότητας (παίζω το lite και δεν έχω ξοδέψει ούτε cent):

pes2021_TOPTEAM1_1.jpg

pes2021_TOPTEAM2.jpg

pes2021_TOPTEAM3.jpg

pes2021_TOPTEAM4.jpg

pes2021_TOPTEAM5.jpg

pes2021_TOPTEAM6.jpg

pes2021_TOPTEAM7.jpg

Με απλά λόγια,  φέτος την έχω δει εικονικη συλλογή πανινι με ολίγον τι από καρτες υπερατου γιατι απο gameplay τζιφος. 😛

Από gameplay to myclub ranked 1v1 είναι εμετικό, το παιχνίδι πάσχει από τα γνωστά θέματα (incosistency, unresponsiveness, broken collision system-referrees, overcomplicated dribbling, bs "error" margins-DDA-"scripting", lag, void cheating κλπ).

Παίζω κυρίως vs com και coop, όπου με τον αδερφό μου κι έναν φίλο έχουμε ανεβάσει την δυναστεία Division2 και αυτή την εβδομάδα θα το παλέψουμε για Division1.

pes2021_coop_rank2.png

Το coop είναι το καλύτερο mode στο myclub, αν και αυτό πάσχει από τα  ίδια θέματα, τουλάχιστον έχεις παρέα να γελάς με τα κουλά που συμβαίνουν.  😂

Όλες οι ελπίδες μας είναι στο προ22 σε unreal engine, που από ότι φημολογειται τελικά δεν θα είναι η 5 αλλά πρακτικα κάποια έκδοση 4.x.

Έστω κι έτσι ελπίζω με την νέα μηχανή να διορθωθεί τουλάχιστον το χάλι με τα collisions και την διαιτησία. Αυτά είναι και τα μόνα πράγματα για τα οποία υπάρχει κάποια βάσιμη ελπίδα ότι μπορεί να διορθωθούν,  και μόνο λόγω engine.

Για όλα τα υπόλοιπα διατηρώ τις αμφιβολίες μου, οπως ας πούμε το void cheating που φέτος έχει λάβει τερατώδεις διαστάσεις κ υφίσταται καθαρά λόγω του απαρχαιωμενου p2p net code της Konami. Αν δεν βάλει servers του χρόνου, τι unreal και next gen και @@. 

Θα είναι σαν να βάζεις ένα κουραδακι αντί για κερασάκι πάνω σε μια κατά τα άλλα πεντανοστιμη τούρτα σοκολάτα.

Τι να το κανεις;

Δεν τρωγεται πλεον. 💩:jester:

Edited by Antonius
  • Like 3

Παίδες, το e-matchday πως το λένε, που χρειάζεται να πιάσεις 2.000 ποντάκια για να πας από round 1 σε round 2, αφορά μόνο τις ομάδες my club ή και τις κανονικές???