Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2021 Myclub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

6 hours ago, flokiman said:

ε εχει δυνατο μηχανημα φιλε για αυτο
Σκεψου εγω με Ryzen 2600 , 16 gb ram Rx 580
εχω μονιμα 144 fps (επειδη εχω οθονη 144hz)  απροσκοπτα χωρις ταλαιπωρια.
Δεν ειναι βαρυ παιχνιδι το PES, ουτε το FIFA.

Ναι δεν ειναι βαρύ αλλα δεν περίμενα και τόσα πολλά fps..:D

Η αλήθεια όμως ειναι οτι εχει μεγάλη διαφορά τα  144 μετα τα 300+

Και εγω σε 1080p παίζω 144hz!!!

Παίδες στο PC βρίσκετε εύκολα αντίπαλο στο online? Γιατί τελος του μήνα μεταφέρομαι σε PC (βασικά μόλις έρθει η ρημάδα η 3070). Επίσης κάτι είχα δει για sider που αλλάζει αρκετά το παιχνίδι (κυρίως visually αν κατάλαβα καλά). Αν εγκαταστήσεις κάτι τέτοιο μπορείς να παίζεις online κανονικα?

Edited by GeneralGiGi

δεν υπαρχει πιο ελεεινο  παιχνιδι πραγματικα λυπαμε που το αγορασα....

• Like 1

Είπα δεν θα ξανα σπάσω χειριστήριο αλλα δεν άντεξα..ΚΟΝΑΜΙ γμτχ..Που να φαλιρίσεις και να μην σώσεις να ξανα βγάλεις παιχνίδι...Είσαι η πιο άχρηστη εταιρία στον κόσμο..Όπως εκει στο ΑΣΙΑ δεν έχετε ιδέα απο ποδόσφαιρο ετσι δεν ξέρετε και να φτιάξετε ποδοσφαιράκι...Κάτι ήξερε ο Hideo Kojima κ έφυγε..Δεν θα ξανα δείτε φράγκο απο μένα ουτε σε 10 χρόνια...Παίδες καλή συνέχεια να έχετε και καλά Χριστούγεννα να εχουμε με υγεία και μακρια απο ΚΟΝΑΜΙ..Ειναι χειρότερη και απο τον covid19!!!  

11 hours ago, GeneralGiGi said:

Παίδες στο PC βρίσκετε εύκολα αντίπαλο στο online? Γιατί τελος του μήνα μεταφέρομαι σε PC (βασικά μόλις έρθει η ρημάδα η 3070). Επίσης κάτι είχα δει για sider που αλλάζει αρκετά το παιχνίδι (κυρίως visually αν κατάλαβα καλά). Αν εγκαταστήσεις κάτι τέτοιο μπορείς να παίζεις online κανονικα?

τωρα βρισκει ευκολά γτ παιζουν περισσοτεροι παιχτες λογω λαιτ..δεν θα χεις θεμα σε αυτο...

• Thanks 1

Με τα efootball points ποια είναι η διαδικασία ρε παιδιά; Κατάφερα να κάνω link το Konami ID αλλά ως εκεί.

Τι άλλα βήματα χρειάζεται να κάνεις για να τα πάρεις;

2 hours ago, brocashelm said:

Με τα efootball points ποια είναι η διαδικασία ρε παιδιά; Κατάφερα να κάνω link το Konami ID αλλά ως εκεί.

Τι άλλα βήματα χρειάζεται να κάνεις για να τα πάρεις;

Πρώτα κάνεις νεο konami id μέσα από το παιχνίδι ή μπαίνεις από browser στο pc και το smartphone? Ούτε αυτό έχω ακόμα καταλάβει... Και το σκανάρισμα γίνεται κι αυτό από τη κονσόλα? 

Πόσο μπερδεψομπούτηδες οι Κοναμαίοι... αντί να δώσουν εναν κωδικό και να μπαίνεις σε σκίζουν με σαχλαμάρες...

Konami ID είχα κάνει εδώ και κάτι χρόνια, για κάτι αντίστοιχο που είχε παίξει το 2019 ή το 2018, δεν θυμάμαι. Αν δεν έχεις μπορείς να κάνεις εγγραφή για καινούριο.

Μπαίνεις σε settings -> online settings -> link Konami ID και σου εμφανίζει ένα QR code (και μια διεύθυνση URL). Για να μην γράφεις με το χέρι το κατεβατό, σκανάρεις το QR και μπαίνεις στην σελίδα αυτή, βάζεις email και κωδικό και γίνεται η σύνδεση.

Από εκεί και πέρα όμως δεν έβγαλα άκρη τι πρέπει να κάνεις για να πάρεις τα points. Εντάξει, δεν το βιάζομαι, μέχρι μέσα Γενάρη δίνει και τα bonus, απλά έλεγα να το κάνω να ξεμπερδεύω (και μήπως πάρω και τον Pirlo νωρίς).

On 15/12/2020 at 12:31 ΜΜ, GeneralGiGi said:

Σε 5* δεν αργεί, το πρόβλημα δεν είναι αυτό αλλά τα cheats. Φέτος γίνεται κυριολεκτικά της πουτ@ν@ς, έχουν αφήσει το game στο έλεος του. Σου προτείνω να μην το αγοράσεις, κατέβασε το lite και βλέπεις. Στο PC δεν αξίζει ούτε τα 10 ευρώ που κάνει στα κλειδάδικα.

• Like 2

Αυτό για τα cheats ισχύει. Χτες σε matchday με preset ομάδες έπεσα σε 2 lag cheaters (που τους θυμόμουν στα usernames από πέρυσι). Το καλό με αυτά είναι πως γεμίζω το block list μου νωρίς πριν αρχίσω να τους βλέπω σε myclub.

Βέβαια φέτος έγινε το άλλο το απαράδεκτο. Ως τώρα έχω παίξει (και ολοκληρώσει) μόλις 2 online αγώνες στο MC καθαρά για το challenge με τον legend, και στο πρώτο ματς που έκανα ήταν lag cheater. Οπότε μπορούμε να πούμε πως έχω παίξει 3 αγώνες.

Παίδες έκανα ένα ποστ στο reddit, ό,τι χρειαζόμαστε περισσότερο content για online coop (λες και δεν το ξέρουν αλλά τεσπα). Όποιος θέλει και συμφωνεί με αυτά που γράφω, ας στηρίξει την πρόταση:

Περιεχομενο χρειάζεται σε όλο το mode και γενικά ριζικές αλλαγές σε όλες τις δομές του.. 

• Like 2

Παίδες καλησπέρα και χρονιά πολλά!!!

Παίζω το my club με ένα σύστημα πολύ κλασσικό 4-3-3.Με lukaku(επ.19) φουνταριστό...ronaldo(17) messi(15) στα άκρα...busquets(16) marquinhos(17) αμυντικά χάφ.Εχω κάλο σύνολο γενικά.

Παρατηρώ ότι είναι παιχνίδια που δεν μπορώ να αλλάξω πάσα.....Περνάει η μπάλα μπροστά από τα αμυντικά χαφ και είναι στιγμές ,πού άμα δεν περάσει από μέσα τους, απλά κάθονται και τη κοιτάνε.Το 1-2 πιάνει αλλά είναι στιγμές που ο παίχτης πού κάνει τη πρώτη πάσα μετά κάθεται και τρώει ποπ κορν...Μου κάνουν φάουλ και δεν τα παίρνω και στο τζαρτζάρισμα το δικό μου είναι φάουλ και κάρτα...Γενικότερα παρατηρώ ένα περίεργο gameplay στο παιχνίδι.

Έχει γίνει κάτι που δεν έχω πάρει χαμπάρι ρε παιδιά γιατί έχω κουραστεί να σπάω χειριστήρια!!!!

Είμαι παλιάς εποχής παίχτης και δουλεύω πολύ το τρέξιμο αλλά και όταν δεν το χρησιμοποιώ τα ίδια χάλια.

Σύνδεση έχω 50ρα η οποία ανταποκρίνεται καλά και παίζω και σε monitor...

Sorry αν σας κούρασα άλλα είμαι σε φάση να το στολίσω στο δέντρο και μετά να το αποσύρω μαζί του στο πατάρι...

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία !!!

• Like 1

22 hours ago, alemaofalcao said:

Παίδες καλησπέρα και χρονιά πολλά!!!

Παίζω το my club με ένα σύστημα πολύ κλασσικό 4-3-3.Με lukaku(επ.19) φουνταριστό...ronaldo(17) messi(15) στα άκρα...busquets(16) marquinhos(17) αμυντικά χάφ.Εχω κάλο σύνολο γενικά.

Παρατηρώ ότι είναι παιχνίδια που δεν μπορώ να αλλάξω πάσα.....Περνάει η μπάλα μπροστά από τα αμυντικά χαφ και είναι στιγμές ,πού άμα δεν περάσει από μέσα τους, απλά κάθονται και τη κοιτάνε.Το 1-2 πιάνει αλλά είναι στιγμές που ο παίχτης πού κάνει τη πρώτη πάσα μετά κάθεται και τρώει ποπ κορν...Μου κάνουν φάουλ και δεν τα παίρνω και στο τζαρτζάρισμα το δικό μου είναι φάουλ και κάρτα...Γενικότερα παρατηρώ ένα περίεργο gameplay στο παιχνίδι.

Έχει γίνει κάτι που δεν έχω πάρει χαμπάρι ρε παιδιά γιατί έχω κουραστεί να σπάω χειριστήρια!!!!

Είμαι παλιάς εποχής παίχτης και δουλεύω πολύ το τρέξιμο αλλά και όταν δεν το χρησιμοποιώ τα ίδια χάλια.

Σύνδεση έχω 50ρα η οποία ανταποκρίνεται καλά και παίζω και σε monitor...

Sorry αν σας κούρασα άλλα είμαι σε φάση να το στολίσω στο δέντρο και μετά να το αποσύρω μαζί του στο πατάρι...

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία !!!

Τι σύστημα χρησιμοποιείς; εν πασει η περίπτωσει ότι κ συστήμα να παίζεις βάλε "παραμονή παιχνίδιου“στον επιθετικο εάν παίζεις με έναν.. Κ εάν παίζεις με 2 μπροστά" παραμονή παιχνιδιού “στους 2 επιθετικόυς. κ δν θα υπάρχει στατικοτητα στην κίνηση.. 

• Like 1

Ναι έχεις δίκιο 4-2-1-3.Θα το δοκιμάσω αυτό που λες αν και δεν πιστεύω να αλλάξει κάτι.

Μπροστά δεν έχω θέμα τόσο πολύ στο κέντρο μου τη δίνει στα νεύρα πού περνάνε οι πάσες πολύ εύκολα σε σημείο που οι παίχτες μου κοιτάνε τη μπάλα να περνάει μπροστά τους λες και βλέπουνε ταινία...

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως.

2 hours ago, koloko83 said:

Παραμονη στην θέση εννοεις ετσι? 

ναι..για την ακριβεια "παραμονη στην θεση λεγεται" το counter attacκ ειναι "παιχνιδι αντεπιθεσης"

*******στοχος αντεπιθεσης *** το counter target*******

Το δοκίμασα ....Φαίνεται να παίζει καλύτερα άλλα και πάλι τα αμυντικά χαφ πετάνε αετό....Κανένα άλλο tip η καμιά ιδέα???

1 hour ago, alemaofalcao said:

Το δοκίμασα ....Φαίνεται να παίζει καλύτερα άλλα και πάλι τα αμυντικά χαφ πετάνε αετό....Κανένα άλλο tip η καμιά ιδέα???

τι θες τα αμυντικα χαφ να πατανε περιοχη?

Βάλτε αγγλικά εκεί πέρα να καταλαβαινόμαστε.. το μενού στα ελληνικά δεν..

8 hours ago, villa said:

τι θες τα αμυντικα χαφ να πατανε περιοχη?

Όχι δεν με νοιάζει τόσο...Άπλα θέλω να κόβουν τις πάσες που περνάνε από δίπλα τούς..Να ρωτήσω ...Το τρέξιμο πόσο συχνά το χρησιμοποιείται???Μπορεί να φταίει ότι πατάς το τρέξιμο στο ότι δεν πλησιάζουν τη μπάλα???Λογικά με τρέξιμο και μαρκάρισμα ο παίχτης δεν πάει στη μπάλα???.

1 hour ago, alemaofalcao said:

Όχι δεν με νοιάζει τόσο...Άπλα θέλω να κόβουν τις πάσες που περνάνε από δίπλα τούς..Να ρωτήσω ...Το τρέξιμο πόσο συχνά το χρησιμοποιείται???Μπορεί να φταίει ότι πατάς το τρέξιμο στο ότι δεν πλησιάζουν τη μπάλα???Λογικά με τρέξιμο και μαρκάρισμα ο παίχτης δεν πάει στη μπάλα???.

Εσύ είσαι δικός μου τρεχαλατζής, εποχές μεγάλης Νιγηρίας Αμοκάτσι και Μπαμπαγκίντα. Το τρέξιμο γενικά το έχω σχεδόν πάντα πατημένο, είναι δίκοπο μαχαίρι στο φετινό, αν κάνει το επιπλέον άνοιγμα είτε χάνεις την μπάλα είτε τον άφησες τον αμυντικό πίσω και έχεις ευκαιρία. Στην άμυνα επίσης χρησιμοποιώ σχεδόν συνέχεια το τρέξιμο, εκτός αν ο αντίπαλος παίζει υπερβολικά αργά.

Για τα αμυντικά χαφ σημασία μεγάλη έχουν τα 3 αμυντικά στατιστικά (defensive awareness, ball winning, aggression), αλλά και τα επιπλέον skills interception και man marking. Εγώ πχ που είμαι το κλασσικό 4-2-1-3 σύστημα αμυντικό χαφ θέλω να έχει όλα τα παραπάνω για να κάνει δουλειά (το man marking πάει γιατί συχνά πυκνά τον έχω να μαρκάρει κάποιον ανάλογα με το σύστημα του αντιπάλου, είτε CF είτε AMF). Αν τα έχει όλα τα παραπάνω κολλάει σαν βδέλλα πάνω στον αντίπαλο και δεν έχει ευκαιρίες. Busquets πάντως είναι λίγο χάλια, θα προτιμούσα έναν Barrios πχ κι ας είναι χρυσός. Επίσης για κάποιο λόγο οι Destroyer παίζουν καλύτερα από τους Anchor Man ως DMF, τουλάχιστον για εμένα.

Ο δεύτερος κεντρικός μου συνήθως είναι box to box οπότε δεν έχει πολύ καλά αμυντικά στατιστικά (όχι όσο θα ήθελα), εκτός αν μιλάμε για Kante πχ. Αν και συνήθως τον προτιμώ πιο all around, ή ίσως και πιο offensive oriented.

• Like 2

7 hours ago, brocashelm said:

Εσύ είσαι δικός μου τρεχαλατζής, εποχές μεγάλης Νιγηρίας Αμοκάτσι και Μπαμπαγκίντα. Το τρέξιμο γενικά το έχω σχεδόν πάντα πατημένο, είναι δίκοπο μαχαίρι στο φετινό, αν κάνει το επιπλέον άνοιγμα είτε χάνεις την μπάλα είτε τον άφησες τον αμυντικό πίσω και έχεις ευκαιρία. Στην άμυνα επίσης χρησιμοποιώ σχεδόν συνέχεια το τρέξιμο, εκτός αν ο αντίπαλος παίζει υπερβολικά αργά.

Για τα αμυντικά χαφ σημασία μεγάλη έχουν τα 3 αμυντικά στατιστικά (defensive awareness, ball winning, aggression), αλλά και τα επιπλέον skills interception και man marking. Εγώ πχ που είμαι το κλασσικό 4-2-1-3 σύστημα αμυντικό χαφ θέλω να έχει όλα τα παραπάνω για να κάνει δουλειά (το man marking πάει γιατί συχνά πυκνά τον έχω να μαρκάρει κάποιον ανάλογα με το σύστημα του αντιπάλου, είτε CF είτε AMF). Αν τα έχει όλα τα παραπάνω κολλάει σαν βδέλλα πάνω στον αντίπαλο και δεν έχει ευκαιρίες. Busquets πάντως είναι λίγο χάλια, θα προτιμούσα έναν Barrios πχ κι ας είναι χρυσός. Επίσης για κάποιο λόγο οι Destroyer παίζουν καλύτερα από τους Anchor Man ως DMF, τουλάχιστον για εμένα.

Ο δεύτερος κεντρικός μου συνήθως είναι box to box οπότε δεν έχει πολύ καλά αμυντικά στατιστικά (όχι όσο θα ήθελα), εκτός αν μιλάμε για Kante πχ. Αν και συνήθως τον προτιμώ πιο all around, ή ίσως και πιο offensive oriented.

Που ήσουνα ρε φιλαράκι εσύ???Ήδη έβγαλα busquets και δοκιμάζω gueyu της pari και casemiro..Είναι χαμηλά σε επίπεδο άλλα έχουν καλά νούμερα ήδη στα χαρακτηριστικα που ανέφερες .Μπορώ να πω ότι παίζει καλύτερα. Στο τέλος ώμος σε έχασα λίγο...Όταν λες destroyer/anchor man τι εννοείς???Και όταν λες δεύτερος κεντρικός???Μήπως μιλάς για δεύτερο αμυντικό χαφ??

Σ`ευχαριστώ και πάλι φίλε μου..και για το χρόνο σου και για τις πληροφορίες σου.